Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Elnezest nem mindenkit bantottam, csak egyeseket! Olvasd el megegyszer a levelet!
Kulonben az sem tetszik, hogy egy mondat alapjan sokan altalanositanak! Pedig nem az volt a mondanivalo. Amugy sziasztok, minden jot Nektek! Egyenlore bucsuzom a Babanettol! Igazatok van, minek olvasom! Csak erre a kirohanasra volt hajlando valaki is valami erdemlegeset irni. Kezd egy kicsit elsekelyesedni ez az oldal.

Alma.
alma
 


Juco!

Semmi, en is azt hasznalom, nem is ezt akartam mondani. Eppa az ellenkezojet. De ugy latszik, rosszul fogalmaztam. Csak annyit szerettem volna evvel mondani, hogy feltetelezzuk egymasrol, hogy mar van valami ismerete a problemaban, es inkabb olyan tanacsot adjunk egymasnak, ami nekunk bevalt es nem biztos hogy masnak kozismert.

Alma
alma
 


Sziasztok!

Nem azért, hogy beleszóljak, de ha valakiről hiányosak az infoink, azt se tudjuk mekkora a gyereke, akkor nem hülyének nézés miatt kérdezünk esetleg triviálisnak tűnő dolgokat! Egyébként pedig mindig van új a nap alatt, lehetnek a neten olyanok, akik még ezt vagy azt nem hallották. Lásd pl a mondókákat, amelyek nagyrésze tök közismert mondóka és mégis sokaknak egyik másik hiányzik!
Ildi
Pethes ILdikó
 

 
 

Szia Alma!

Azt hiszem nehéz olyan tanácsot adni, amelyik egyik könyvben sincs leirva. A könyvekben már kipróbált és jól bevált tanácsok vannak, miért lenne baj, ha valaki ezeket idézné? Nem hiszem, hogy itt mindenki minden könyvet elolvasott volna. Sajnálom, hogy felháborított a levelem (?), de te semmit nem árultál el magadról és ha nem általános tanácsokat szeretnél hallani, akkor talán többet kéne tudni, nem gondolod? Egyébként meg azért próbáltam tanácsot adni, mert én is hasonló problémákkal küszködöm és jó lenne mással megvitatni, de elsősorban azért, mert senki nem válaszolt a kérdésedre. Az eredeti kérdésed egyébként nem az volt, hogy hogyan lehet megszerettetni a tejet a gyerekkel, hanem a cumisüveg volt a probléma. Sőt, még második alkalommal is csak azt emlegetted, hogy a pohárból ivással van probléma. Ha egyáltalán érdekel még a véleményem: igazán nem kellene azzal foglalkoznod, hogy más mit gondol rólad. Egy ember annyit ér, amennyit önmagáról tart. Na tessék, ime egy újabb frázis, amit bárhol olvashatsz! Mégis igaz! Ja és még valami, nem kell rögtön azt feltételezni másokról (főleg ha nem is ismered), hogy rosszindulatú:( Szomorúan olvastam továbbá, hogy azt gondolod: akik itt a babaneten próbálnak tanácsokkal szolgálni, azok lenézik azokat, akiknek irnak:(( (???) Mit mondjak, mindenki magából indul ki. Mellesleg ez a mondatod homályosan, nagy általánosságban volt megfogalmazva, bárki magára vehette, aki csak irt itt a babaneten, holott egy mondattal később te magad ítéled el az általánositásokat. Bea
Bea
 


Szia Bea!

Bocsanat, ha lehet, boritsunk fatylat az elozoekre!

Atolvastam megegyszer a leveleimet...hat igen, voltak egy kicsit erosen megfogalmazott dolgok, de azert lenyegeben meg mindig megtartom a velemenyemet. Viszont nem szeretnek haragban lenni...
Na meg, en ugy emlekszem, hogy mar talalkoztunk ezen az oldalon, nem is olyan regen. En meg emlekszem, hogy hany honapos csemeted van...Es arra is emlekszem, hogy nem is olyan regen megirtam, tan Neked is egy mas problemaval kapcsolatban, hogy hany honapos az en lanyom.

Szerintem osszetartozik a ket problema, nem lehet elvalasztani ebben az esetben egymastol (cumisuveg problema es a tej megszerettetese).

Az azert tavol allt tolem, hogy rosszindulatossagot feltetelezzek Rolad! Ha tenyleg igy hatott, oszinten bocsanatot kerek!!!

Ennyit szerettem vona meg hozzafuzni az elozoekhez, es ezutan zarjuk le, mar nincs ertelme tovabb feszegetni a dolgot.
Az igaz, hogy egy kicsit erzekenyen erint (talan azert, mert nehezen fogadok el tanacsot ebben a temaban - etetes, gyermekgondozas), ha olyan tanacsot kapok, ami - szerintem - trivialis (eloszor nem tejjel kezdeni a poharhoz szoktatast, hanem gyumolcslevel, vizzel). Meg azt engedd meg, hogy leirjam, miert. Es talan ezek utan, nem fogsz annyira haragudni ram.

Kepzelj el egy kismamat, aki 8 honapos terhes es elkerul egy idegen orszagba. Ott szul, csak a ferjere tamaszkodhat. Nincsennek baratai meg, nem tud kivel beszelgetni sem, mert nem ismeri az orszag nyelvet. Megszuletik a kisbaba es nincsennek rokonok, szulok, testverek, akik legalabb meglatogatnak. A papa is csak 5 napra maradt otthon a mamaval es az ujszolottel. Aztan dolgozni jart es ha eppen el kellett utaznia, akkor tobb napra egyedul maradt a kismama.
A kismama nagy lelkesedessel fogott hozza a gyerekneveleshez. Mindent egyedul csinalt, es ha jottek a problemak, egyedul oldotta meg oket. Az elso honap eleg siman ment. Majd jott a masodik. Kiuteses lett a baba. A mama ket hetig kerlelte a papat, vigyek el az orvoshoz a babat ( mivel a mama nem tudja az orszag nyelvet, ezert a papara volt szuksege). Ekcemas lett a baba. Nagyon csunyan nezett ki. Mindenhol csunya kiutesek, a baba allandoan sirt, mindig puffadt volt a hasa, allandoan nyugtalan volt, a teste mindenhol viszketett. Ekkor meg csak szopott, tehat teljesen tanacstalan volt a kismama, hogy mire allargias a babaja. A gyogyulas nagyon sokaig tartott, ket honapig, es csak akkor gyogyult meg a baba, mikor a mama abbahagyta a szoptatast. A szoptatas abbahagyasa nem a baba betegsege miatt volt, de arra is utolag megoldast hozott. A mama azert hagyta abba a szoptatast, mert egyre faradtabb es egyre idegesebb lett. Egyre kevesebb lett a teje. Ejszakazott sokat, mindent megtett, hogy tobb legyen, de a faradsag gyozott. Nem volt kivel megbeszelni a problemat, a ferje meghallgatta, de o sem tudott mit mondani.
A szoptatas befejezese fordulopont volt. Teljesen megvaltozott a baba. Kiegyensulyozott lett, es negy honaposan 12 orat aludt egyfolytaban ejszaka.

Most tiz honapos a Dorim. Az en eletem is megvaltozott. Baratokra leltem itt kint, es az orszag nyelvet is mar olyan szinten megtanultam, hogy mindenkivel meg tudom magam ertetni. De azert egy kis keseruseg van bennem, hogy miert nem tudott segiteni senki akkor, amikor szuksegem lett volna ra!? (Csak a konyvek segithettek, amibol talan az osszeset beszereztem, ami megjelent.) Persze tudom a valaszt ra, az elet alakitotta igy.
Tul vagyok mar a nehez idoszakon, de azert meg mindig nehez visszagondolni ra. Olyan tanacsokra lett volna szuksegem akkor, amit konyvekben nem olvashatok, mert mar azokat kiprobaltam, es nem valtak be.
Roviden ennyi. Most nem azert irtam le ezeket, hogy sajnaltassam magam, hanem azert, hatha megerted, miert reagaltam igy.

Megegyszer bocs!

Alma.
Alma
 


Kedves Alma !

Sajnalom hogy senki sem reagalt az utolso irasodra,talan kicsit "megilyedtek" az elozo
reagalasodtol ?! Mindenestre persze en megertelek,
hogy nem volt ( ill.van ) konnyu dolgod kulfoldon,
de azert en is elgondolgokztam mikor irtad,hogy
felhulye kismamak-nak adnak tanacsokat stb...
hogy engem is beleertettel-e ?!
En nemreg kertem es kaptam Toled tanacsokat
a kislanyom etetesere . Emlekszel ram ?
Csilla
Csilla
 


Szia Csilla!

Tudom, hogy azt irtam, nem fogom tovabb olvasni a Babanetet, de most ugy erzem, valaszolnom kell erre a levelre.

Kedves vagy, hogy irtal! Igen, emlekszem Rad! Altalaban mindenkire emlekszem!
Csilla!
Tenyleg eros volt ez a mondat, es megvallom, en is megsertodtem volna. Azt a " neha" szot ketszer alahuzva ertettem. Amikor Neked irtam soraimat, egyaltalan nem gondoltam ilyenre. Mint irtam akkor, en is ugyanezen kerdeseket tettem fel magamban. Csak nekem nem volt senki, aki valaszoljon, csak a konyvekre hivatkozhattam.

Megegyszer koszi a soraidat!

Alma.
alma
 


Kedves Alma !

Orulok,hogy erre a kis babanet-i osszekoccanasra
fatylat teritunk, MINDANNYIAN.
Hiszen van igy is mindenkinek eleg gondja baja.

Egyebkent a "hamival" jol haladunk, mar vacsizni
is szoktunk ! Eddig meg csak tejbepepet adtam
neki vacsira. Itt Olaszorszagba meg tesztat
ill.rizst stb. szoktak adni.
Tehat mint ebedre. De szerintem jobb a tejbepep,
nem ? Neked milyen vacsi otleted van meg ?
Apropo ? Te hol elsz ? Nem szoktal chat-telni ?
Szia, Csilla
Csilla
 


Kedves Csilla!

Értem a célzást:) Kezem a szívem fölé téve esküszöm, hogy nem haragszom. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy jólesett a stílus és a hozzáállás, de eszem ágában sem volt megsértődni! Mindenkinek joga van azt és úgy gondolni, amit és ahogy akar. Nem vagyunk egyformák (hála istennek). Egyszerűen csak nem akartam húzni ezt a dolgot, mint a rétestésztát, mert ha állandóan azt fejtegetjük, miért nem értünk egyet, sosincs vége. Márpedig mi Almával nagyon nem értünk egyet. És meg kell valljam még mindig nem nagyon értem.... Bea
Bea
 


Kedves Bea !

Nem, halal komolyan az a nagybetus mindenki nemcsak
Neked volt szanva ! Sajnos nagyon sok topic tele van
ilyen "retesteszta huzogatasaval"- mint ahogy Te mondtad.
Persze hogy mindenkinek lehet kulonbozo velemenye,
hiszen ezert is olvassuk a babanetet, nem ?!
Igazandibol en is nagyon meglepodtem Alma valaszan,
mert en a Te kerdeseden ill.leveleden egyaltalan nem
lattam semmi rosszat vagy kritikalast, le ill.hulyenek nezest stb.
( Mondjuk lehet hogy azert ,mert a csaladom ill.barataim
szerint en mindig mindent a jo oldalarol nezek ,egyszoval
nagyon johiszemu vagyok. - Na mindegy )
Viszont mikor Alma levelet olvastam nagyon megsajnaltam
ot is, meg az egesz szitut. Ezert sajnaltam azt is, hogy
senki sem reagalt utolso levelere.
Probald visszaolvasni a sorait es beleelni
magad az o helyzetebe ! Talan sikerul egy picit
megertened majd !
Csilla
Csilla
 


Kedves Csilla!

Nagyon nehéz lehetett Almának. EZT megértem és sajnálom.
Kértél vacsiötleteket: Mi most próbálgatjuk a zabpelyhet. Esetleg babapiskóta (bár sokan ellenzik)? Túró? Mindegyik gyümölccsel. Üdv, Bea
Bea
 


Kedves Bea !

Es a zabpelyhet mivel csak gyumivel kevered ossze ?
A babapiskotat miert ellenzik ?
En is szoktam adni de egeszben,hogy ragcsalja.
Koszi,
Csilla
Csilla
 


Kedves Csilla!

Változó, hogy mit teszek a zabpehelybe. Van, hogy csak gyümölcsöt, de van, hogy túrót is+ babapiskótát is+gyümit is. Szőlőcukorral szoktam picit édesíteni. Nagyon szokták szeretni a babák, én mindig megkóstolom, amit adok Dorcsinak és egész elcsodálkoztam milyen izletes is tud lenni egy ilyen hami. A babapiskótában nincs semmi egészséges dolog, egyszerűen csak hízlalja a gyereket, ezért sokan nem használják. És a fogaknak sem használ:( Nálunk az a probléma, hogy a lány rettenetesen hamar megéhezik, ezért kénytelen vagyok valami laktatóbbat adni, hogy ne 1,5-2 óra múlva sírjon a kaja után. Esténként szoktam én is tejpépet használni, de akkor tuti, hogy max 2 órát bírja, pedig még gyümölcsöt is teszek bele:( Közben még egy dolog jutott eszembe. Ha nem vagytok vegetáriánusok, egy kis husi gyümölccsel is nagyon laktató tud lenni uszonnára. Szia, Bea
Bea
 


Szia Csilla!

Nalunk a vacsi nem valami valtozatos. En meg magmaradtam a tapszernel, bar mikor mi vacsizunk, o is velunk eszik. Amugy ezt o harcolta ki maganak. Egyszeruen nem lehet mar elotte enni. Mindent meg akar kostolni, amit eszunk. Kozos vacsinal o elragcsal egy vajas kenyeret ( novenyi alapu a vaj). Majd lefekveskor jon a tejcsi. Szerintem, ha nem unja a babad a tejbegrizt, akkor nyugodtan maradhatsz csak annal. En meg nem ajanlanam a turot! A babapiskota gyumivel szerintem nem igazan jo vacsi etelnek, de hat ez szokas kerdese. Viszont a zabpelyhet jo otletnek tartom! Azt amugy lehet tapszerbe is keverni! Ha a vacsit valtozatossa akarod tenni, akkor nyugodtan adhatsz fozeleket is. Szerintem, hogy mi legyen a vacsi, azt a csalad szokasa ki fogja alakitani, de egyenlore en meg a tejbegrizet vagy a fozeleket reszesitenem elonyben. Vagy egyszeruen egy jo kiados szopast. Hat honapos korban ez meg elegendo.
A babapiskotaba, ha jol tudom, van tej. Tan ezert ellenzik sokan.

Mi nemet Svajcban lakunk. Chat-telni nem szoktam. Napkozben nincs sok alkalmam ra, az este pedig a parome. Napkozben mikor chat-telsz?

Bea!

Hogy alltok a poharral? En mar ket honapja pihentetem a tejivast poharbol. Lassan ujbol megprobalom.

Alma.
alma
 


A babapiskótában sajna tojás(por?) is van, egyszer régen elolvastam.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!


Hát, lehet, hogy nagyon pocsék anya vagyok étkeztetés terén... Eszembe sem jutott, hogy ilyen gondosan tervezzem meg a szilárd ételek bevezetését. Lehet azért, mert Máté mindig is jó étvágyú volt, soha nem kellett aggódni amiatt, hogy keveset eszik. Három hónapos korában kezdtük a gyümölccsel: alma, banán. (Előtte anyatej, ásványvíz, tea).Ha ízlett, megette, ha nem nem. Két hét alatt már két teljes étkezést kiváltott a gyümölcs. A negyedik hónaptól tejpépek (gluténmentes) vacsira. A hatodiktól már nem volt tejcsi, csak BEBA2, de volt zöldség, rizs, kenyérke, üveges bébiétel. (A gyerkőc ki nem állhatta az általam készített dzsadzsákat!) Mire egy éves lett, mindent evett.
(Abban biztos vagyok, hogy tudják mire van szükségük. Máté is igen rapszódikusan eszik: néha napokig csak a sajtot kéri, máskor meg csak a felvágottat eszi le a kenyérről.)
Tudott inni pohárból, de inkább a csőröset adtuk és adunk a kezébe. Így sokkal szívesebben iszik, mert az önállóság -ami számára fontos - sikerélményt ad neki.
A reggeli kakaó és az esti tejcsi azonban a mai napig cumisüveg téma. (16 hónapos). Nem is akarom elvenni tőle, mert úgysem értené, hogy ha eddig jó volt így, akkor most mi a bajom. Nem cukrozzuk a tejet, és az üveg nem lóg egész nap a szájából és nem iszik belőle mást (pl Coca-Cola-t, már láttam ilyet!). Ez az egész egy szertartás: az összebújás a lényeg. Amíg ezt élvezi és igényli, addig így lesz.
Remélem fogorvos nincs köztetek!


Anta
Csutak
 


Alma, mi reggel és este tápszerezünk üvegből, a napközbeni háromszori étkezésnél pedig csak pohár van, légyen az tej vagy tea vagy akár gyümölcslé.

Kedves Ildi!
Valóban tojáslé van abban a babapiskótában, amit mi használunk. Mielőtt megvettem, megnéztem milyen kortól ajánlják. Egyetlen egyen volt rajta, hogy 6 hónapos kortól adható. Azt vettem meg.

Kedves Anta!
Irigyellek, mert nálunk más gond nincs is, csak az evés:( De nem azért mert nem eszik meg valamit. Hála istennek mindenevő a lelkem:) Mindentől székrekedése van! Iszonyúan oda kell figyelnem minden étkezésre, olivaolajat is használnom kell, stb.

Képzeljétek, apró kockára vágott kenyeret adtam tegnap is+ ma is a kaja mellé, "vajh, mit szól hozzá" felkiáltással. Olyan ügyesen majszolja a kenyeret, nem is gondoltam! Olyan kis ügyi leánykám van! SZiasztok, BEa
Bea
 


Tunderi lehet Bea ahogy a kislanyod majszol !
A noverem ( 9 honapos Larissa ) is kis vajaskenyer
darabokat ad mar neki reggelire.
Szerintem ez meg nekunk korai lenne, nem ?
6 es 1/2 honap.
A vajat mikortol lehet bevezetni ?
En is ( milupa biscotti ) olyat hasznalok amire ra van
irva hogy hany honapostol lehet adni.
Csilla
Csilla
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap a fiam önszántából megette a krumplit!
Ez az egy dolog volt, amit soha semmilyen formában nem fogadott el. Igaz, hogy most is ketchup-pal tunkolta, de legalább megette! Hál Istennek vége a csak-rizsköret- a-gyerek-miatt korszaknak, mert nekem már a fülemen jött ki!

Bea!

Azok a gyerekek, akik hajlamosak a székrekedésre, nagyon jó gyomorral vannak felszerelve: a lassú, gondos emésztésük, ami a székrekedést is okozza, lehetővé teszi, hogy az utolsó csepp hasznos anyagot is magáévá tegye a szervezete. (A keresztfiam hasonló eset: lassan négy éves és még mindig oda kell figyelni az étkezésére, ráadásul nem ismeri a határt a csokiban!) Az ilyen babák sokkal kevesebb tápláléktól is ugyanolyan jól fejlődnek, mint a gyorsabb emésztésűek. Szóval nem kell aggódni, ha inkább több "könnyebb" étellel kínálod, nem fog a fejlődésén meglátszani. (Apropó: végre hajlandó volt a számítógép letölteni a fényképtárat: elképesztően gyönyőrűek vagytok!)

Jut eszembe: kóstoltattátok már a Petit Danone-t?
Én kb. öt hónapos korában kezdtem: egy hét után már a dobozától lázba jött, bevásárláskor úgy kellett fordítani a kocsit, nehogy meglássa a polcon, mert akkor hisztizett érte vég nélkül...

Nekünk az vált be, hogy hagytuk enni a gyereket: mindig egy asztalnál velünk, azt, annyit és úgy, ahogy neki jól esett: had legyen élmény az evés!
Igaz, ilyenkor nem tanácsos olyan vendéget hívni, aki még iskolai menzás sem volt, és nem látott közelről kisbabát!

Továbbra is sok sikert a babáitoknak és nektek.

Anta
Csutak
 


Kedves Csilla!

Szerintem akár lehetne kenyeret is adni, de nem fontos egyáltalán. Nyugodtan várj még vele 8-9 hónapos koráig. Én egyébként nem vajat, hanem margarint használok.

Kedves Anta!

Gratulálok a fiacskádnak a krumplievéshez!

Legalább valami jó is van ebben a fránya székrekedésben, annyit szenved már szegény vele:(((

Aranyos vagy, a lány szerintem is szép, hát szegény mamája, meg olyan amilyen:)

A joghurt eddig még nem jutott eszembe, hogy kipróbáljuk. Most épp a kiwit kezdjük. Igazándiból még semmilyen tejterméket nem kapott a lány (csak legyengítettet, mint tápszer, tejpép). Pedig lehet, hogy a joghurt a kaki gondokon is segítene!? Üdv mindenkinek, Bea
Bea
 


Mi 5 hónaposak múltunk, de még nem mertem neki tehéntejből készült terméket adni. A petit danonban is van, nem? Vagy szerintetek gyengített formában található meg benne a tej?
Persze mi még szopizunk, így kap elég fehérjét tőlem is. Tényleg ilyen korban hányszor kellene tejet, illetve egyéb szilárd táplálékot ennie? Mindig félek, hogy keveset szopizik.De attól is félek, hogy ha sok egyéb kaját adok neki, akkor már nem akar megküzdeni a cicivel ,hiszen sokkal könnyebb kanállal enni meg pohárból inni.Nem eszélve arról, hogy a húsos bébiételekben igen sok fehérje található, ezért nem is fogja kívánni a tejet.Akkor pedig egyre kevesebb és kevesebb lesz, míg csak el nem apad. Azt pedig még nem szeretném.
Üdvi: Anna
anna
 


Szia Anna!
Nagyom irígykedem, hogy a te babád még szopizik!!
Az én kislányom most hét hónapos és már régóta nem próbálkozik ilyesmivel.
Szerintem napi egyszeri alkalommal nyugodtan adhatsz főzeléket. Ettől még biztosan nem fog leszokni a ciciről. Húst még nem feltétlenül kell adnod, úgy tudom, csak hét hónapos kortól javallott. Ami pedig a Petit Danont illeti azzal még várjál. Jobb, ha tejterméket, csak 1 éves kor után kezdesz el adni. Ha jól tudom 5. hónaptól, az 5 étkezésből, már kettő lehet valamilyen szilárd táplálék. A főzeléken kívül adhatsz főétkezésre Milupa, vagy Nestlé tejpépet. Ezek olyan tejalapú készítmények, amelyek már adhatók 4 hónapos babáknak is.
Nehéz dolog a picinyek etetése. Én is mindig gondban vagyok, hogy mit és mennyit adjak.
Orsi
zelka
 


Sziasztok lányok!

Nagyon vigyázzatok a tejtermékek bevezetésével, különösen, ha még csak 5 hónapos a baba. Könnyen allergia alakulhat ki tőle. Azt olvastam, hogy van olyan, akinél csak később, amikor már felhalmozódott a mennyiség, akkor mutatkozik meg. Nekünk rögvest látható volt, hogy gond van, amikor Milupa tejpáppel próbálkoztam. A pici túl volt a hat hónapon, mégis hólyagos kiütések lettek a száján, ahol a kanál hozzáért. a védőnő azt mondta, hogy egy éves kora után meg lehet próbálni megint.

A lisztérzékenységtől is rettegek, lehet, hogy azt se kéne még adnom (7 hónapos a baba), de olyan kevés dolgot eszik meg, és a kenyeret úgy szereti... Szóval nehéz negállni, hogy ne adjam. Reménykedek, hogy nem járok úgy, mint a keresztlányommal, aki sajnos lisztérzékeny és 3 éves elmúlt, amikor erre fény derült. Anna, csak szoptasd még, majd meglátod, ha már nem elég, ráérsz akkor elkezdeni. És kezd gyümölccsel, azzal ellesztek egy ideig.

Trixy
Trixy
 


Sziasztok!

Azóta megpróbáltuk a joghurtot (gyümölcsöset) és imádja a lány! Persze ő már kilenc hónapos, ennek ellenére ha tehetném, én is elhalasztanám 1 éven túlra. De hál isten a kaki-gondjainkon segített. De aki átéli egyszer a 6-7 hónapos babájánál a beöntést, az azt hiszem egyetért velem abban, hogy inkább a tej, mint még egyszer egy olyat átélni:( De irigykedem a szoptatós mamákra! Annyira akartam és úgy élveztem, mégiscsak 4 hónapig ment a dolog:( Üdv, Bea
Bea
 


Kedves Bea !
En meg mindig szoptatok es a mult heten hasonlo
gondjaim voltak mint a Tiede !
Egy nap 3x kezdett el sirni a pici mert nem tudta
"kinyomni" ! Azota zold zodseget is fozok a levesebe ( pl. salatat ) es a korte is nagyon
segitett. A joghurtra nekem azt mondtak, az
a lenyeg hogy ne legyen benne tartosito anyag.
De persze meg nem probaltam igy sem.
szia, Csilla
Csilla
 


Kedves Csilla!

ELső nekifutásra nekem a szűz olivaolajat ajánlotta a doktor néni (főzelékbe). Ettől ugyan nem lesz lazább a széklet, de kicsit könnyit a kinyomásán. Szerintem érdemes sokféle zöldséget és gyümölcsöt kipróbálni (most nem a bevezetést értem, hanem kakigond szempontból), mert ha találsz egyet-kettőt, ami kicsit meghajtja, akkor azt tudod alkalmazni, ha valami megfogta. Ez most olyan egyszerűnek hangzik, de sajnos mégsem az. Dorcsinak annyira kemény volt legtöbbször a széklete, hogy hiába adtam már utána hajtósabb kaját, addigra már beékelődött és csak "lázmérőzéssel" tudtunk megszabadulni tőle. Ha nagyobb gondjaitok vannak, tarts otthon mindenképpen Glicerin kúpot. Dorcsi reggelente szokta intézni a dolgot és délután még egyszer. Ha ez a megszokott gyakoriság elmaradt, tudtam hogy baj van, (még meg szoktam várni a következő reggelt) és másnap beadtam a kúpot. Persze csak akkor, ha láttam, hogy sokszor nyomja, de nincs eredmény. Ez azért fontos, mert ha sokáig várnék, akkor annyira sok ékelődne be, hogy semmivel sem tudnék már segíteni, táadásul túl magasra is kerül. Remélem igazándiból nincs semmi gond, csak ideiglenes székrekedés volt! Elnézést mindenkitől a részletekért... Hál isten, a joghurt nálunk nagyon bevált!!! Ird meg hogy álltok! Üdv, Bea
Bea
 


Kedves Bea !

Szerencsere nalunk ilyen tobbnapos "kakigond"
meg nem fordult elo, csak mint mar emlitettem
ilyen "siros-sikertelen" probalkozasok.
De azer 1 nap akkor is sikerult "valamilyen"
eredmeny. A zoldseg ill.gyumi probalkozasoktol
csak azert felek egy kicsit, mert nekem
fogalmam sincs hogy mi hajt es mi nem.
A napokban hallottam hogy a krupli es a repa
is kemeny szekletet okoz. Hat errol aztan
tenyleg nem tudtam !
Viszont a jughurtot ( rendes hutoben tarolot )
en is ki akarom probalni. Eddig csak az ilyen
kesz babynek valo joghurtot probaltuk.
Hat majd meglatjuk.
Csilla
Csilla
 


Kedves Csilla!

Ha jól tudom, akkor egyénenként eltérő lehet, mi az ami fog és mi az, ami hajt. Általánosságban fog: hús, sárgarépa, rizs, körte, banán, alma, valamennyire a krumpli. Hajt: paradicsom, ananász, sütőtök, narancs, ha nem tévedek, akkor a paraj is, de ebben nem vagyok biztos. Egyszerre úgyis csak 1fajta zöldséget vagy gyümölcsöt próbálsz ki, ezért észre fogod venni, ha változást okoz a széklet állagában. Ő már kap darabos kaját is nem? Ha jól emlékszem, kb 8 hónapos Sophie. Csak azért kérdezem, mert ilyenkor már székrekedést okozhat az is, ha csak pépes ételeket kap ebben az életkorban. Hát most más nem jut eszembe a témáról, de kérdezz nyugodtan, bármi fejlemény van. Sajnos, profi vagyok a témában:( Üdv, Bea
Bea
 


Koszi Bea a felvilagositast !
Erdekes itt azt mondtak a korte az hajt !
Meg nem probaltam a darabos eteleket,
de jo hogy felhivtad ra a figyelmem,
mert tenyleg ki kene probalni mar.
Azert is mert a kis "sokfogunak" mar tobb
mint 8 foga van.
Tehat itt az ido !
LCsilla
LCsilla
 


Sziasztok!

Nektek volt mar ugy, hogy a babatok par kiskanal kaja utan "begurult" es sirt es nem volt hajlando tovabb enni? Emmaval mostanaban kezdjuk ezt a szilard eteles torturat, es nem tudom, miert sir: nem ker mar, vagy nem szereti amit adok, vagy tul lassan adom neki, gyorsabban akarja.
Evi
Evi
 


Szia Évi!

Én a nagyobbik lányommal küzdöttem nagyon sokat a szilárd ételek bevezetésénél, mire valaki ajánlotta, hogy próbáljam meg evés előtt vagy megszoptatni, vagy egy korty forralt,lehütött vizet adni neki, mert amikor szopik, akkor is elöször a szomját csillapitja a tejjel. Remélem, beválik. Üdv.Moncsi
Moncsi
 


Kedves Évi!

Nekem rendszeresen ezt csinálja, amikor jön a foga, sokszor napokig semmit nem eszik kanállal! Viszont, ha cumisüvegből megy, akkor OK. Mostanában is sokszor probléma a kanállal evés, ilyenkor kézzel etetem vagy gyümölcsgerezdeket adok, ezt mindig megeszi (hál isten). Próbáld meg a kedvencét, amihez nem kell kanál, hátha beválik. Üdv, Bea
Bea
 


Koszi a tanacsokat!Megprobalom a vizes kezdest a kovetkezo esemenynel.
Kulonben vettem neki egy "ragcsalokat", amibe bele lehet tenni gyumolcs, zoldseg vagy keksz darabokat es mivel nem tud leharapni belole igy nem is mehet a torkara. Na, azt hittem ez a szenzacios talalmany mindkettonknek oromere lesz, de sajnos Emmus ezen is rendszeresen beduhodik. Talan a banan az ami igy, duhonges nelkul lekoti egy idore.
Evi
Evi
 


Sziasztok!
Balázs fiam 7 hónapos múlt 27-én. Neki is kakiproblémái vannak amióta elkezdtük a fõzeléket és a gyümölcsöt. Még mindig napi 3-4 alkalommal szopik meg néha éjszaka is. Sajnos folyadékot nem hajlandó meginni , sem a tea , sem a víz , sem a gyümölcslé nem kell neki.Kanállal viszont mindent megeszik még a gyümölcslevet is csak gyõzzem neki bekanalazni.( Amúgy 6 hónapos koráig szinte csak anyatejet kapott semmi mást.)Ráadásul még mindig hasfájós. Így elég nehz összeválogatni , hogy mit is egyen. Az egyik fele szeles a másik része meg szorulást okoz.Most én is kipróbáltam az extra szûz oliva olajat. Bár még nagy tapasztalattal nem rendelkezem mert csak 2 napja kapja így a fõzeléket , de eddig nem kellett neki segíteni hogy kakiljon.
Ti mit adnátok neki , hogy megszünjenek a problémáink?(Kaki is legyen és ne fájjon a hasa!!!)Milyen joghurtot adtok a babának és mennyi idõs kórtól?
Elõre is köszönöm:
B Judit
BJudit
 


Szia Judit!

Amikor a babak elkezdenek szilard eteleket enni, kemenyebbe valik a szeklet, Emmanal is igy van. Sot, a minap egy papirdarab is volt benne, ez az apja figyelmetlensege miatt volt, mondtam is neki, hogy na, most lebukott, kiderult, hogy papirt etet a gyerekkel, mikor nem latom.
Kulonben neki nincs szekrekedeses baja, lehet hogy az segit, hogy en mindig, kaja kozben es a vegen is adok neki vizet. Imadja szurcsolgetni kifele a poharbol!
En meg nem adok joghurtot neki es meg csak nagyon keves fajta zoldseget es gyumolcsot probaltunk ki.
Emma 7 honapos mult marc. 31-en.
EviC
EviC
 


Sziasztok!
Nekünk is vannak kakaügyeink. 6 hónapos a fiam, és most kezdünk enni. Néha nagyon bedugul, segít a sárgabaracklé, a vilmoskörte, a kamillatea, és ha semmi nem jó, a Nux Vomica /homeopatiás bogyó/ . Gondoltam ide biggyesztem ezt a pár sort, hátha segít valakinek.
VirágAndi
Névtelen
 


Sziasztok,
a kislányom hat és fél hónapos, most kezdtük el a gyümölcsöket. A zöldborsópürétis megpbáltam, de szó szerint leköpött vele Kép. Egyelõre a gyümölcs megy, a hét vége felé elkezdem a sárgarépátmeg a kurmplit.
Az elsõ két nap nálunk is székrekedéses volt, eléggé megkínlódott vele szegénykém. mOst már minden rendben, nem fáj a pocak, viszont a popsiját úgy kicsípte, szinte már kimarta, piros és nedvedzik... Kép Kenem mint az õrült, popsikenõcs, Neogranormon, majd meglátjuk, remélem, jobb lesz. Most már csak azt nem tudom, hogy leálljak-e e gyelõre a gyümölccsel, és csak szoptassam, míg a popsija rendbejön (viszont a tejcsi nem elég már neki, két óránként enni kér), vagy etessem továbbra is (ebédre kap csak gyümölcsöt, a többi szopás még, és az ebéd is csak félig gyümölcs, mert most kezdtük el, kb. hét végére érjük el azt, hogy az ebéd egy teljes adag legyen.)
Lányok, szvsz gyümölcsjoghurtot ne adjatok a gyereknek! Tele van mesterséges aromával. A fiamnak még most sem adok (májusban lesz 3 éves), hanem sima bolti joghurtot keverek össze házi lekvárral, szörppel vagy befõttel, esetleg egy kis mézet teszek bele, ha túl savanykás (õaszibarackbefõtt pl).
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsoka!

Ahogy olvastam amit irtal eszembe jutott, hogy Emmanak is kicsipte a feneket a kaki, mikor elkezdtem rendszeresebben adni neki a bebietelt. Szerencsere eleg hamar rendbejott, mert mar en is azon gondolkodtam, hogy felfuggesztem a dolgot egy idore.
En nem hasznalok popsikremet, csak ha egy kicsit piros a feneke. Ha nagyon piros, akkor kremet is hasznalok meg kamillas hintoport. A hugom szerint ez a legrosszabb, amit csak tehetek, de nalunk mindig segit.
EviC
EviC
 


Sziasztok!
Még újoncnak számítok itt, pedig a fiam már 7 hónapos. Nekünk is voltak popsi-pirosodás gondjaink, kb. egy hónapja. Ehhez járult még valami szájpedészhez hasonló dolog a szájában. Persze borax glicerin a szájba, popsiszellőztetés 10 percig, kenegetés... Azután kijött két foga egy hét késéssel. Azóta egyik problémánk sem volt. Most megint piros a feneke, de nem annyira és szerintem a paradicsomos krumpli okozta. Juca
juca (juca)
 


Sziasztok!

Anno nálunk is a paradicsomos krumpli volt a fõ kedvenc popsicsípõ. És ahogy látom, a másik tipikus a fog. Szájpenész ellen javallom a minden esti szájmosást (pelus csücske, avagy gézlap). Apránként fogmosásnak is jó.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Ildikó!
Köszi az ötletet!
Juca
juca (juca)
 


Sziasztok!

Ti, akiknek szinten kb. 8 honapos babajuk van, naponta hanyszor adtok nekik enni, es a zoldseg, gyumolcs, milyen aranyban van? Csokkentettetek e a tejmennyiseget, amit kap a baba?
Mostanaban azt olvasom, hogy egy eves korig az anyatej, vagy tapszer kell hogy legyen a babak fo talalekforrasa.
Par evvel ezelott a nagyobb fiaim egyre kevesebb anyatejet (es tapszert az idosebbnel) kaptak, es egy eves korra bealltunk a reggeli-esti tejre.
EviC
EviC
 


Szia EviC!

Az én lányom már 10 hónapos, és mivel 4 órában dolgozni járok egy hónapja, most már napi egyszer szilárdat eszik (amennyit kíván), egyébként csak szopik. Jól fejlődik, egészséges, nem fogy, tehát elég neki.
Ha itthon vagyok, pl. hétvégén, akkor a szilárd előtt megszoptatom, és utána kap szilárdat.

Igazság szerint eddig nem is nagyon akarta elfogadni a szilárd kaját, de most már egyre szívesebben eszi, így rábízom. Ha azt látom, hogy mondjuk egy hónap alatt nem hízott semmit vagy esetleg fogyott (és mondjuk nem áll fenn sem hasmenés, hányás, se fogzás esete), akkor majfd többször meg fogom kínálni. Addig mi maradunk a tejnél.

Remélem segítettem, bár valószínüleg ezt babája válogatja, mindenki kicsit másképp működik...Kép

Szia:

Dia
Dia
 


Szia EviC!

Én úgy csináltam, hogy öt étkezése volt a babának ami tejbol állt és fokozatosan váltottam le a tejeket más élelmiszerre.
7.00 tej, 10.00 tej, 13.00 tej, 16.00 tej, 19.00 tej,

tej: ide mindenki az ír és gondol amit az o babája eszik (szopik, tápszer, tehéntej)

Én eloször a 19.00 cseréltem fel babatejpépre
utána a 10.00 gyümölcsre, a 12.00 fözelékre, a 16.00 uzsonnára

Amikor ezeket bevezettem addig adtam féladag tejet hozzá amíg megtudott belole enni egy egész adagot. Utána fokozatosan felváltottam vizre, teára a folyadékot.
Most már nekünk is csak reggel este van tej. Uzsonnára viszont legtöbbször tejterméket adok (túrórudi, Peteit Danone, gyümölcsjoghurt, tejbrizs stb.)

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kedves EviC!

Nálunk is öt étkezés van: 7-kor tej, fél 11-kor gyümölcs (kb. 3 dl), délután 2 körül fözelék (2,5 dl kb.), 5-kor tej és sajnos az esti negyed 9-es vacsorára maradék tej, de ezt már pótolni kell. (Csak azért tartjuk fenn a háromszori szoptatást, hogy "kihúzzam" még egy kicsit tejjel.)
Vili egyébként mindent megeszik, nem turmixolok neki, csak villával jól összetöröm, Ö elfogadja így kezdettöl fogva. (Lekopogom: soha semmit nem köpött ki, nem hányt még vissza, de lehet, hogy más ezt nem bírja) Ja: és minden étkezést úgy fejez be, hogy elfogy az étel. Tehát nem Ö utasít vissza. (Igazából nem mertem még kipróbálni, milyen lenne, ha adnám és adnám... amíg elfogadja. Ha abbahagyom az etetést, úgy látom jóllakott és valóban kibírja a következö etetésig. Kicsit haspók... Kép 8 hónaposan most áll egy kicsit a súlya, de most kezdett mászni és most jött ki két foga.
Egyébként Bigacsigához hasonlóan vezettem be én is, tehát kis szilárd, a többi tej. Késöbb egyre több szilárd, míg maradt csak a szilárd étel gyümölcsnél és fözeléknél egyaránt.
Mi a délelötti gyümölcsöt vezettük elöször be, majd a "déli" fözeléket.

Juca
juca (juca)
 


Sziasztok!

Én azt kérdezném, akinek már egy evés teljesen fõzelék, mennyit eszik a babája, ill. ha kiürül a tányér, mennyinél van az, hogy nem hoztok újabb tányért?
(csak arról jutott eszembe, hogy az én hakapeszi nagyfiam ilyentájban bizony bevágta a 4 dl fõzeléket ( na persze, csak amit szeretett), de nem volt tõle sose baja, szépen hízott stb. szóval így utólag azt mondom, jó volt, hogy hagytam annyit enni)(a kicsik meg ketten ettek annyit, szóval tudom, hogy nem annyi az etalon)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildi!

Náluk a "déli" étkezés már teljesen főzelék és mint fentebb írtam, "alaphangon" 2,5 dl. A mennyiséget azért nem tudom, mert nem méricskélem, csinálok egy adagot és ő azt megeszi. Enne néha többet is, (tátogatja a száját)ki is próbáltuk, de akkor napi négyszeri étkezés jön ki, én pedig szeretném, ha még délután is szopizna egyet.

Juca
juca (juca)
 


Sziasztok!
Az én babám is 8 hónapos, de ő egy kis gyümölcsevő emberke, mert mást nem fogad el (esetleg még a répát, merthogy az édeskés). Én úgy csináltam, hogy elsőként délben adtam neki gyümit, aztán mivel nagyon érdeklődött az evés iránt, most este is kap. A mennyiség nagyon változó, egész a legutóbbi időkig pár kanál volt csak, de most már megeszi a 1,5-2 dl-t. Emellett próbáltam nem csökkenteni a szopi mennyiségét, annyiszor szopizik, ahányszor csak kér - ez akár napi 10 is lehet + az éjszakai evés(ek).
Pele
Pele
 


Nálunk ez a vitaminbomba volt egy télen át a tizórai:
1 banán 1 alma/körte 1 kivi 2 narancs leve összeturmixolva, ez kb. 2,5 dl, 8-15 hónapos volt.

Fozelékbol nálunk is megtudott volna enni sokat-sokat, de azért nem adtam neki 2,5-3 dl-nél többet, mert akkor nem tudott aludni. Nem fájt a hasa csak valahogy ha sokat evett nagyon felélénkült. (ez komoly !!! megfigyelés és tapasztalat)

Nálunk a bevezetés sem ment úgy, ahogy a könyvbe le van írva kanalanként emelve. Már elsore 1 dl fozit megevett + 1 dl tejet. Külön csak a krumplit vagy a répát nem ette meg, de ha a kettot összekevertem úgy izlett neki. Nem is várogattam az új ízekkel sokáig kb. egy hónap alatt ette mind.

Én minden nap mást adtam neki. A zöldségeket külön megfoztem, letumixoltam, nagyobb lyuku jégkockatartóba lefagyasztottam és csak hozzáraktam a frissen fozott krumplihoz.

zöldborsó, répa, krumpli
zöldbab, répa, krumpli
brokkoli, répa, krumpli
sütotök, krumpli
cékla, alma, krumpli
fozotök, krumpli
spenót, banán, krumpli
sóska, krumpli
alma/körte/meggy/öszibarack, krumpli

1 éves kora után húskockákkal dúsítottam pl. csirkemell, bojúhús, csikemáj, pulykamáj, tonhal.
Majd reszelt sajt, fott tojás, elöbb csak a sárgája uána a fehérje is.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Bigacsiga!

Nem semmi, hogy neked micsoda etlapod volt! Jol jart veled a fiad (meg most a masodik, ha meg mindig igy csinalod)! Szegeny Emmam bizony eleg szegenyes etrenden el. Ha mar bant a lelekiismeret, akkor veszek valami uj fajta bebietelt neki. Kulonben egy ideig csak bolti bebietelt adtam neki, csak most hogy tobbektol hallom, hogy otthon foznek, kezdtem neki en is. De csak a krumpli, sargarepa es brokkoliig jutottam el, meg nehany gyumolcs. Probalom a szopik szamat es idotartamat novelni ismet, mert pl. valamelyik nap azt vettem eszre, hogy mar keso delutan van, es Emma reggel szopott utoljara. Eleg rendetlenul vagyunk. Mas is van igy? Olyan rosszul erzem magam miatta.
EviC
EviC
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: