Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Egyszer csak eszembe jutott, hogy mi jártunk erre a helyre. Nagyon jó tapasztalataim vannak. A kislányom szerette és én is sokat tanultam tőlük. Kíváncsi lennék, hogy ti mit tapasztaltatok. És ajánlani tudom azoknak akik a gyermekük beszéd, beszéd értés, mozgás, szín felismerés és egyéb dolgok miatt aggódnak vagy akik tudják, hogy gyermekük fejlesztésre szorul. Többféle szakirányú gyógypedagógusok csinálják. Lehet kérni azt is, hogy csak a felmérést csinálják meg. Ha érdekel valakit, szívesen elmesélem, hogy mik voltak.
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Engem erdekel. Van sima jatszohaz is fejlesztes nelkul? Az mennyibe kerul? Milyen? Hany eves korig van? Elore is kosz. De erdekel a fejleszteses resze is, ha jol tudom, kb negy rugo a felmeres.
Keke
Névtelen
 


Szia Keke!
Sajna csak pénzes foglalkozásokat tartanak. Max 3-4 gyerek egy csoport. 0-14 éves korig.
Van nekik webhelyük is. Gekko.hu
Mi azért mentünk, mert úgy éreztem, hogy a kislányom nem valami mozgékony. Inkább olyan nézelődős típus. De tartottam tőle, hogy ez esetleg visszamaradást okoz a mozgásfejlődésében. 9 hónapos volt Kép én meg aggódó anyuka (vagyok)
6 hónapig játunk, minden héten egyszer, 1 órát. Óránként 2000 Ft. Nem mondom, hogy nem sok, de az ottani játékok (amiket nem tudtam volna megvásárolni) felkeltették a kislányom érdeklődését, kedvet kapott a mozgáshoz. Azóta nincs ilyen problémám. Nekem megérte.
Akkor (kb. másfél éve) 2000 Ft volt a felmérés
Malacka
 

 
 

Megláttam, hogy Bigacsiga már egyszer ezt felvette az ajánlatai közé. Átmásoltam ide az infót.
[url=http://www.gekkonet.hu/" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu/[/url]

1076 Budapest, Thököly út 2. (Keleti P.U. Arzenál üzletház, III.em.) Tel.: 06-1-
351-7535/2314-es mell.
1033 Budapest, Harrer Pál u.7. (Árpád híd, budai hídfõ) Tel.: 06-1-240-4561
9400 Sopron, Istvánbíró u.8. Tel.: 06-99-325-004
6000 Kecskemét, Dobó Körút 8. (Passage Üzletház) Tel.: 06-76-508-743
6722 Szeged, Bolyai János u.4. Tel.: 06-62-450-986
9000 Gyõr, Ady Endre utca 10.. Tel.: 06-96-329-553
2890 Tata, Országgyûlés Tér 3/e. Tel.: 06-34-382-268

Központi információ: 06-30/2100-800
Malacka
 


Kosz az infokat. En azt hittem, ok valodi jatszohazkent mukodnek, es azon belul/kivul van ez a fejleszteses dolog. En igazabol nem fejlesztest keresek, hanem kozosseget.

Egy anyuka irta az index-en, hogy oket negyezerert mertek fel.
Keke
Névtelen
 


Mi is járunk a kisfiammal a Gekkóba, én meg vagyok velük elégedve. A szintfelmérést nem kell kifizetni ha megvásárolod a 4 alkalomra szóló bérletet. 4 alkalom 8000 Ft. Ha letelik a 4 alkalom és még mindig akartok járni akkor minden alkalomból 500 Ft kedvezményt adnak, tehát 1500 Ft/óra.
Sok jó játék van. 2, 3 gyerek van egy csoportba(legalábbis nálunk)
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Csak úgy "jártok" vagy valami konkrét problémátok volt?
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Szia Malacka!

Nem volt semmi problémánk, csak kíváncsiságból mentünk, gondoltam meghallgatom mit mond egy "szakember". A szintfelmérésnél minden félét kérdezgetnek és a végén százalékban adják meg az eredményt. Különbözõ területekre kérdeztek rá pl: nagymozgás, finommozgás,, hallás, szoc.érettség stb. Mivel a fiamnak egyik területen sincs különösebb lemaradása nem kell speciális fejlesztés. De például tudom róla, hogy nics nagy türelme az olyan dolgokhoz amit pl. egymásra kell illeszteni, tehát a finom mozgásokat nem árt gyakorolni, és ott vannak különbözö játékok amik ezt segítik.
F.Kata
 


Bocs Malacka, most olvasom a korábbi leveleket és látom, hogy Te már ismered. Bocsesz!
F.Kata
 


Sziasztok!
Szerintetek egy másfél éves kislánnyal érdemes,hasznos-e és élvezné-e ha ellátogatnánk a Gekko-ba?
Nincs vele semmi gondom, de szeretném ha többet lehetne gyerekek között télen is, mikor kevesebbet lehetünk a szabadban, és kíváncsi vagyok arra is, hogy egy kívülálló, ráadásul szakember hogyan látja a gyermekem fejlõdési szintjét.
Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Aki az en fiammal foglalkozik, nincs tul jo velemennyel roluk, de egeszseges gyereknek biztosan nem art.
Keke
 


Szia Bo-Szi!
Ha csak gyermektársaságra vágysz a kislányoddal, akkor tudok ajánlani egy jó megoldást. Az I. kerületben az Iskola u-i oviban van játszóház. Együtt van az ovival. Ha jól emlékszem 170 Ft óránként. Ha reggel beszólsz hogy jöttök, még ebédet is adnak. Az + valamennyi Ft. Bentmaradhatsz a pockok között, de ott is hagyhatod néhány órára. Nekem tetszett.
A gekkóban csináltathatsz felmérést, ha szeretnéd megnyugtatni magadat Kép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Egy kicsit reszletesebben leirom a benyomasom errol a dologrol. Mi anno, amikor mar nagyon nyafogtam a gyerekorvosnak, elkuldott minket egy szipi szupi logopedushoz, aki egy csomo hivatalos helyen, konferencian nyomatta magat, milyen fontos, hogy ne hanyagoljuk el, ha a gyerek keson kezd el beszelni,... O negyezerert felmerte, majd hordtuk hozza honapokon keresztul. Kvazi otvenezer forintot hagytunk ott nala (3000Ft volt egy ora), de nem jutott eszebe, hogy megmondja, a gyerekkel ... nagy baj van. Kesobb jartunk egy valodi szakembernel, aki annyit mondott, egy ekkora gyerek, mint az enyem, nem bir ki max 15-20 percet. Igazabol nekunk valami olyanra lenne szuksegunk, ahol inkabb nekunk adnak otleteket, es szerzett is nekunk helyet, ahol sokaig nem fogadtak el a penzt, es most is toredeket fizetjuk a fent emlegetett osszegeknek egyeni oraert, es egy szatyor cuccot, jatekot kapunk otthonra gyakorolni. Ez is egy szakma, mint a komuves, vagy a festo, van aki szivvel lelekkel csinalja, es van akit csak a penz hajt. (Es mi lenne jobb bevetelforras, mint egy ketsegbeesett szulo, aki mindent megtenne gyermekeert). Velunk azota is tortentek hasonlo dolgok, pl. 1500-at kertek egy alapitvanyi oviban hetente egy ora foglalkozasert, es mi egy ideig hordtuk is, hogy majd ha megismerik jobban, felveszik. De aztan ugy voltam vele, en ingyen is festegetek vele otthon, ehhez nem kell gyogypedagogus.
A Gekko pont ezt hasznalja ki, hogy ma nem szurik ki ezeket a gyerekeket, es nincs megoldva az ellatasuk sem. Es mivel egyre tobbet cikkeznek errol, a szulo sokszor teljesen egeszsegesen fejlodo gyermeket is elviszi megnezetni. Kerdes, ha baj van, valoban jo iranyba terelik e a szulot. En amugy nagyon soknak tartom csoportos oraert az 1500-2000Ft-ot. Az Alapitvanyok tobbsege is 4-5000Ft-ert mer fel, de az orak sokkal kevesebbe kerulnek. A szakertelemrol nem is beszelve.
De persze ettol meg el lehet vinni felmeretni, de szerintem is tobbet er az ember, ha jatszohazakba jar.(Kaszasdulon is van egy gyogypedagogussal, hatszaz egy delelottre kajaval egyutt)
Keke
 


Kedves Keke!
Köszi a segítséget igen tanulságos amiket írtál...
A Kaszásdülõi bölcsibe fogunk szerintem majd ellátogatni, mert az elmondások alapján ez a legszimptikusabb és az én rosszevõ gyermekem hátha a többiekkel szívesebben ebédel majd.

Kedves Malacka!
Neked is köszi a tájékoztatást.

Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Kedves Keke! Engedd meg, hogy mint érintett, reagáljak az elõzõekre. A szakbarbarizmust félretéve a lényeg: A GEKKO igyekszik piaci viszonyok között (amikor a szolgáltatás árát álatalában a temékek árába építik) extraprofitot nem termelve kielégíteni a lehetõ legkultúráltrabban az igényeket. Célunk megelõzni a tanulási problémák kialakulását. 4 fõs csoportokban, heti rendszerességgel, az ország legkiválóbb szakembereinek közremûködésével (gyógypedagógusok, gyógypedagógus-pszichológusok, konduktorok) foglalkozunk a gyermekekkel. Egyéni fejlesztés során a társas érintkezés szabályai nem lennének elsajátíthatóak, nagyobb csoportban nem lenne képes differenciálni a szakember. Minden munkát lehet mûvészi szintre emelni. Mi törekszünk erre! Magyarországon az oktatás ismeretátadás központú. Minden 4. gyermek tanulási zavarral küzd. Ennek az ismeretnek birtokában a szakmai erõfölény visszaaélésnek tekinthetõ? Remélem, egyre kevesebb "szakértelemrõl nem is beszélve" kezdetû mondattal találkozunk a jövõben...: Bordás Gergõ - Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózatának alapítója
Gekko válaszol
 


Kedves KEKE! Mint érintett, úgy érzem reagálnom kell az elhangzottakra. A szakbarbarizmust mellõzve a lényeg: Áraink nagyon olcsóak! Extraprofitot nem termelve igyekszünk igen tisztességesen kielégíteni a lehetõ legkultúráltabban az igényeket! Piaci körülmények között (a szolgáltatás árait beépépítették a termékek árába, így igen nehéz dolgunk van...) elsõdleges célunk megértetni a szülõkkel, hogy 6 éves korig - az agyi érési folyamatok lezáródásáig - jelentõs eredményeket tudunk elérni az adottságokra építve, képességfejlesztõ technikákkal, saját (MTA által elismert) állapotfelmérõ szoftverünk segítségével. Ismeretátadás centrikus a magyar oktatás. A 4 fõs csoport alkalmat ad arra, hogy a hálózatunk munkájában résztvevõ konduktor, gyógypedagógus, illetve gyógypedagógus-pszichológus differenciált módon foglalkozzon a gyermekekkel, függetlenül attól, hogy milyen segítségre van szükségük, figyelembe véve a csoport személyiségfejlesztõ hatását - nem fejleszthetnénk a gyermekek társas érintkezés szabályainak elsajátítását egyéni fejlesztõ tervek során. Minden munka segédmunka, egészen addig, amíg nem mûvészi szinten ûzik. Mi mindent megteszünk ennek érdekében! Kedves Keke! Minden 4. gyermek tanulási zavarral küzd Magyarországon. Nem tudom, hogy megkérdõjelezhetõ-e ennek az ismeretnek birtokában bármilyen szakmai erõfölénnyel való élés (nem visszaélés) létjogosultsága? A "szakértelemrõl nem is beszélve" kezdetû mondat igen megindította fantáziámat,õszintén kívánom mindenkinek, hogy ne kelljen ilyen mondatot kezdenie a szülõknek: Bordás Gergõ - Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
bordas gergo
 


Ez nem egy rendszerhiba (déja vu) volt, hanem a reakcióidõ által keletkezett kognitív eredmény... Kép
re
 


Kedves Borbás Gergõ!


Elõször is, ez egy szabad fórum, ahova mindenki leírhatja a véleményét. Én ezt tettem, Te pedig leírtad a sajátodat. Van olyan, hogy nem egyezik két ember véleménye.

--------

Nem azzal van igazából problémám, hogy Ti léteztek, hanem hogy az a probléma amirõl Te is írsz, ma ovodai, vagy korai felismerés, vagy gyerekorvosi, védõnõi meg még ki tudja milyen szinten nem veszik komolyan. Ezt a témát az ovodáknak és az államnak kellene felvállalni. (papíron meg is teszi, csak mûködni nem mûködik, ha jól sejtem mindketten tudjuk, hogyan (nem) mûködik a dolog).

Nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy heti egy-két alkalommal fejlesztést biztosítunk, mert mint egy általam igen nagyra tartott és ebben a témában igen járatos (Meixner Ildikóval is dolgozott együtt, könyvet is írtak a témában) gyermekpszichiáter mondta, ezeknek a gyerekeknek még napi többszöri tiz-tizenöt perces foglalkozásra van szükségük, a szülõnek pedig ehhez irányításra. (Az ovoda meg mint tudjuk ezt nem vállalja fel szakember hiányában, még akkor sem, ha felismert esetekben állambácsitól pénzt is kap rá).

A mai árakról, egy egyéni óra 3000Ft (magán) körül mozog, de sok helyen "csak" 1300-2000 (alapítványok).
A HRG-nél a csoportos órák (speciálisan mi hárman voltunk csoportban), 600-700Ft. Uszi másfél óra: 1150Ft.
Logopédusunk 800Ft-ér van (hometraining-ezünk).
De biztos benne van az is, hogy egy szülõ szivesebben viszi el egy olyan helyre a gyerekét, mint a tiétek, mint egy olyan helyre, ahol nem csak tanulási zavaros gyermekek vannak.

Tudom, hogy minden az üzlet irányába megy el. Nem tudok hozzá mit szólni, szomorúnak tartom, hogy gyerekeknél is egyre több témában. A masszívabb esetekkel mit csináltok?

És nem tehetek róla, de ebben a témában az a véleményem, hogy ahol baj van, ott keves a csoportos heti egy-két óra, ahol meg nincs..., de a szülõnek biztos megnyugtató, hogy mindent megtett. És persze, tudom, más alternatíva kevés van, (vagy nem könnyû megtalálni, és valószínûleg egyre kevesebb lesz, hiszen a pénz beszél, és szépen elszivárognak a jó szakemberek a pénzesebb állások felé).

Egy hasonló helyrõl (nem akarok nevet írni), tudom, hogy nem küldtek tovább gyereket. Remélem, amikor egy olyan esettel találkoztok, ahol kevesek vagytok, Ti megteszitek.

Üdv: Keke
Keke
 


Elnézést hogy elírtam a nevedet.
Keke
Keke
 


Nem bírom megállni, pedig próbálom magam visszafogni.

A szoftveretek felismeri az esetleges laikusnak egyáltalán nem feltünõ kóros reflexeket, enyhe hipotóniát, enyhébb egyensúly, koordinációzavart? Száj körüli enyhébb hipotóniát (amikor a gyerek képes rágni, stb... csak a bonyolultabb mozgásformák okoznak gondot, mint méz lenyalogatása, orr elérése nyelvvel?).
Mert hogy ezeket az ehhez értõ emberek ránézésre szúrják ki, nem kell nekik tesztprogramot lefuttatni a gyerekre.

Nem lenne egyszerûbb azt terjeszteni, mik azok a jelek adott életkorban, amikor a szülõ aggódjon? (Persze ez nem hoz pénzt a konyhára).

És egy kicsit furcsának találom, hogy autisztikus gyermeket is felvállaltatok már, akiket az alapítványok többségre is elutasít, mert bevalottan nem értenek a kezelésükhöz.
Ezek szerint nálatok van olyan ember (és mivel nem kérdõjelezem meg szakmai tisztességeteket, van), aki ért autisztikus fejlõdésû gyermekek fejlesztéséhez is. Hirdetnetek kellene, mert ebben igen nagy hiány van Mo-on.

Keke
Keke
 


Szia Keke!

Engedd meg,hogy véleményem osszam a Tiéddel!
Szerintem/is?/ott van egy nagy hiba,hogy a szülõket a gyermekük problémályának megoldásában való részvételre alkalmatlannak tartják.Így kifizetõdõbb,hiszen,ha otthon végezendõ gyakorlatokkal,tanácsokkal látják el,akkor kevesebbszer kell menni.Benn vagyok salynos én is ebben a malomkerékben,azért tudom.

Ahol csak lehet zárt ajtók mögött foglalkoznak,s ha egyéni ötlettel állok elõ,kérdezek az otthonnal kapcsolatban:síri csend vagy valamilyen félremagyarázás,nehogy én is eltanuljak tõlük dolgokat.

Természetesen tisztelet a kivételnek,de õk sohasem reklámozzák magukat,így szinte képtelenség megtalálni õket.

lidi

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Nagyon érdekes a téma!
A középsõ gyerekem három éves kora körül kezdettel beszélni. addig kb. 20 érthetõ szó volt a szókincs, a többit csak én és a tesó értette, fordította. A bölcsiben és az ovikban(költözés), azt mondták, milyen aranyosan beszél, tündéri ahogy pici száját formálja, csak simogatták a fejecskéjét, és nemhitték, hogy 4 éves. Volt logopédiai foglalkozás az oviban, denem javasolták az óvónõk, mert szrintük semmi baja olyan édesen beszél, majd kinövi!
Aztán költözés, végleges ovi. Szeptember elején jött a logopédus, 16 hangot szûrt ki, ezeket nem mondta helyesen a fiam, alig értette valaki a beszédét, egyre jobban zavarta a gyereket is, hogy nevetnek rajta a gyerekek, visszakérdeznek a felnõttek. A logopédus foglakozik vele azóta is, az óvoda keretén belül, nem kell érte fizetni, hetente egyszer, kétszer. Ami fonots, hogy mindennap foglakozzunk vele 10-15 percet, ennyit kért. rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, ma már a R is tökéetesen megy, és nincs több rosszul ejtett hang. A nyelvgyöke rövid volt, ez volt a probléma, ezért beszél olyan"édesen". Szerencsére segítettek a nyújtó gyakorlatok, nem kellett csípni rajta.
Tanulságul.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Kb. mikortól kezdjen izgulni az ember, ha a gyerek csak a saját "nyelvezetén" hajlandó megszólalni, a "mienket" pedig hanyagolja?
Nóra
 


Egy kicsit utolsó hozzászólásom is a témában, mert nem akarok Erazmusz és hasonló lenni, fõleg hogy szakértelmem sincs a témában.

Magyarországon ha jól tudom, csak 92 óta van törvényben, hogy vannak másmilyen "fogyatékosok" is, és még ma is többnyire az a szemlélet, majd kinövi a furcsaságokat, figyelmetlenséget, ügyetlenséget, majd behozza a késést (lassabb), majd fog beszélni, stb
Ez az esetek jó részére be is jön (sokzsor tényleg csak a szülõ túl türelmetlen, vagy ha nem súlyos a probléma, a gyerek önmagának kikorigálja), ahol meg nem, istenem, kivételnek is lennie kell (igaz ez a szülõt nem vigasztalja meg). (hány lesütött, szemkontaktust kerülõ szemrõl (orvosok is) tudnék mesélni, akik pár hónappal elõbb még lelkesen nyugtatgattak minket, nincs semmi baj, csak én vagyok egy hisztis ...).

Én olyat is olvastam valahol, ma azért egyre több a problémás gyerek, mert a legelsõ problémánál az ovoda, iskola továbbküldi a gyereket, és a herce hurca "szakértõtõl szakértõig" betesz mind a gyereknek, mind a szülõnek (bélyeg). (LEhet igazuk van azoknak, akik az otthoniskolát támogatják?)
Nóra!
Hogy mikor kell aggódni, ha mást nem veszel észre rajta (mozgás, gesztikuláció, játék, értés, irányítható, stb..) akkor nem olyan nagy gond még kétéves kor után sem, de ha másban is probléma van, akkor valakivel nem árt megnézetni, csak itt vetõdik fel bennem (tisztességes káváriát bejárva) a KIVEL kérdése. És akármilyen Gekkok meg Mikkamakkák vannak már, nekem az a véleményem, ezt az oviknak (hároméves kor alatt nem tudom kinek) kellene felvállalni, de nem úgy, hogy probléma van, akkor nem a mi dolgunk, kedves szülõ vigye valahova máshova (mert nincs máshol, és bocs, de az ilyenek miatt is adózóm és fizetem a tb-t, nem csak azért, hogy a képviselõknek luxus ellátás legyen a kórházakban).
A múlt héten voltam a saját nevelési tanácsadónkban (minek azt nem tudom), és tavaly csak öt hasonló ovis korú gyerekük volt (és csak a kerület fele tartozik oda), mint a miénk, mindet integrálni tudták (szarba is lenne az önkormányzat, ha a gyógypedagógiai ovinak kéne õket ellátni), de az ovodák közül csak az egyik amelyik Montessori módszert alkalmazott, foglalkozott is a kisgyerekkel.

Az ovikban van logopédus, de annyi ideje nincs egy gyerekre amennyi kéne. Pénz pénz pénz (bár szerintem nem egy-két plussz logopédus, ne adj isten gyógypedagógus, asszisztens fizetése döntene romba egy önkormányzatot).


Tényleg ezt a nyelvgyök dolgot elvileg milyen orvosnak kéne észrevenni?
Még a tesztekkel kapcsolatban akartam írni, olyan gyerek nincs, aki az átlagnak megfelelõen fejlõdik. Minden gyereknél fognak valamit találni, amiben fejlesztésre szorul, márpedig egy "normál" kisgyermeket legjobban a spontán játék és mozgás fejleszt. "Fejleszteni" is csak játékosan szabad még õket. Ha baj van viszont, akkor átfogób kezelésre van szükségük, pl a Dévénynél ugyan maga Dévény Anna nézi meg a gyerekeket, de van saját neurológusuk, aki követi a gyerekek fejlõdésést, sõt talán értelmi fejlesztés is van (ebben nem vagyok biztos). És ha jól tudom, a Gézengúznál is így van.

Nálam alapszabály, ahova engem nem engednek be (az elején legalábbis), azt eleve nem. Ahol engem nem vonnak be, oda sem viszem, még akkor sem, ha nem kell érte fizetni (nem nagyon fordult még elõ).
Keke
 


Hát, igen, Keke a süllyedõ hajóról mindenki menekül, még a dokik is.
Névtelen
 


Sziasztok!

Én voltam a kisfiammal párszor a Gekko-ban,és meg kell mondanom nagy csalódás volt.
A felmérést egy fiatal lány csinálta akiböl dölt a cigiszag.
A foglalkozásokon mindig három bugyuta éneket énekelt és nem igazán foglalkozott a kisfiammal,egy órából kb 10 perc jutott rá.
Ezután mégha ingyen lenne akkor sem mennénk oda!
Andrea
 


Andrea!
Melyik Gekko volt ez?
K
K
 


K

Az Arzenál üzletházban!

Andrea
Andrea
 


Sziasztok, mi sokáig jártunk a Gekkóba, volt is
változás a gyereknél, de ez nagyobbrészt az ottani
gyógypedagógus egyéniségén múlt, mert a gyerekek
szerették és szeretetbõl akartak jól teljesíteni.
Szakmai hátrányokat én így kevésbé tudok felróni.
Bár fura, amikor olyanok adnak gyermeknevelési és
viselkedési tanácsokat, akiknek egyiknek sincs
gyereke, csak könyvbõl tanácsolnak.
Anyagi dolgokról viszont annál inkább megvan a
véleményem. Szerintem is sok csoportos fejlesztésre
a most már 2250 Ft óránként, néha nem is azonos
korcsoportú és problémájú gyerekeket tesznek egy
csoportba, volt ismerõsõm, aki ezért hagyta ott
õket. Ráadásul, ha a gyereked esetleg 2 hétig
beteg, és lejár a bérleted, elvész a befizetett
több ezer forintod, mert az adott idõn belül nem
tudod pótolni a hiányzást, és ez, mivel nem kevés
pénzrõl van szó, enyhén szólva furcsa egy ilyen
"szolgáltatásnál". Ma már ez is inkább a pénzrõl
szól, akár a gyerek hátrányára is.
Az órák sem mindig naprakészek, túl sokszor van
bugyuta ismétlés. Az új szabályoknak csak annyi
a lényege, hogy Te mindig idõben, vagy annál
elõbb fizess. Hogy õnekik kifizetõdõbb legyen.
Ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül, több
Gekkót ismerõ szülõ is osztja ezt a nézetet.
De kipróbálni érdemes, lakva ismeri meg az ember...
Sziasztok
Klári
Klári
 


Kedves Edit (Keke)! Persze, ez egy szabad fórum, és semmi bajunk nincs azzal, ha eltérõ a véleményed. De: ez a fórum számunkra is szabad, és ha olyan vádak érnek bennünket, amelyek egyszerûen nem igazak, reagálunk rájuk.

A gyermekek valóban SOKKAL több figyelmet, törõdést igényelnek, mint hetenként egy vagy két óra. Ha elolvasod a GEKKO honlapján ([url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]) található ismertetõnket, kiderül, hogy hatalmas jelentõséget tulajdonítunk a szülõkkel történõ kommunikációra: segítjük õket abban, hogyan foglalkozzanak otthon is a gyermekükkel. Tehát, teljesen egyetértünk a pszichiáter ismerõsöd véleményével! Többet kell foglalkozni egy gyermekkel, mint heti 1-2 óra. Ahhoz azonban tökéletesen elegendõ a heti 1-2 óra, hogy a gyermekek fejlõdésének útját kiváló szakemberek rendszeresen ellenõrizzék, egyengessék és a szülõket jó tanácsokkal lássák el rendszeresen. Megfizethetetlen ÉS SZÜKSÉGTELEN, hogy egy diplomás szakember naponta órákat töltsön a gyermekkel. A SZÜLÕNÉL senki nem foglalkozhat többet, és jobban ezzel. De a szakembereink idõben felismerik a kezdõdõ problémákat, foglalkoznak ezekkel, és tanácsokat adnak a szülõknek. Hidd el: ha nem lennének EREDMÉNYESEK a módszereink, nem tudtunk volna ennyi játszóházat nyitni, és nem járna hozzánk ennyi szülõ!

Az árainkról: a GEKKO foglalkozásai nem élveznek állami támogatást. Elfogadható fizetést kell fizetnünk a dolgozóinknak, megfelelõ környezetet kell biztosítanunk, fel kell szerelkeznünk a megfelelõ eszközökkel, stb. Ez nálunk ennyibe kerül, egyáltalán nem érzem úgy, hogy mentegetõznünk kellene. Minden az üzlet irányába megy el. Szomorú? Szerintem nem. Szerintem az lenne az óriási felelõtlenség, és hiba, ha nem vennénk tudomásul, hogy létezik a pénz. Ha a GEKKO egy üzleti szempontból átgondolatlan vállalkozás lenne, nem figyelnénk arra, hogy a létezésünk feltételeit elõ KELL teremtenünk, már réges-régen megszûntünk, tönkre mentünk volna. Ezzel egy (szerintem) jó ügy is: hogy legyen egy hely, ahol minden szülõ (igenis) nagyon hatékony segítséget kap.

Reagálok arra is, mi történik, amikor "kevesek" vagyunk. Együttmûködünk számos szakemberrel az országban. Van olyan gyermek, akivel komplex módon több-tíz szakember foglalkozik. Ehhez tõlünk kapta a szülõ a tanácsokat, és mi hangoljuk össze a munkát.

Üdvözlettel: Bordás Bence, GEKKO Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata.
Bordás Bence
 


Kedves Edit (Keke)!

Reagálok a következõ hozzászólásodra is. A GEKKO-nál természetesen nem egy szoftver (tesztprogram) végzi el a gyermekek képességeinek feltérképezését, hanem egy igazi, élõ, hús-vér ember. A foglalkozására és felsõfokú végzettségére nézve: gyógypedagógus, pszichológus vagy konduktor - esetleg ezek együtt. Az általad felsorolt, vagy azokon kívül több ezernyi problémát nem egy szoftver, hanem a szakember "szúrja ki". A számítógépes rendszerünk csak hatékony segítséget nyújt ahhoz, hogy minden irányú vizsgálatra garantáltan sor kerüljön, és a megfigyeléseket jól dokumentáljuk, megkönnyítve a folyamatos fejlesztõfoglalkozások során a munkánkat.

A GEKKO szakemberei többségében gyógypedagógusok. Mégpedig, KIMAGASLÓAN jó gyógypedagógusok. A fõiskolán megtanulták, ami a témában megtanulható: mi a teendõ, ha egy gyermek autisztikus. Errõl eredményes vizsgát tettek, amelyet a diplomájuk is igazol. Bordás Gergõ személyesen is foglalkozott már kimagasló eredményességgel számos olyan halmozottan, súlyosan fogyatékos gyermekkel, akikrõl már rengetegen "lemondtak". Reklámozni kellene? Reklámozzuk is. :-) A GEKKO egy (valóban) integrált intézmény, mindenkivel, értsd: mindenkivel foglalkozunk, aki erre igényt tart, függetlenül a gyermek képességeitõl, esetleges fogyatékosságától. Nem diszkrimáljuk sem az "egészséges", sem a "fogyatékos" gyermekeket. Természetesen a GEKKO intézménye nem teljes egészében, vagy bizonyos esetekben egyáltalán nem alkalmas (például, ha a gyermeket nem lehet, vagy nem célszerû behozni a játszóházba) egy súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermek fejlesztésére. Azok a fogyatékos gyermekek, akiket el tudnak hozzánk hozni, nagyon hatékony segítséget kapnak tõlünk. Nem értem mi okod van ennek az ellenkezõjére célozgatni? Talán volt valami rossz tapasztalatod? Valemelyik szakemberünk talán elküldött volna egy fogyatékos gyermeket, vagy szakmailag nem megfelelõ munkát végzett volna vele?

Üdvözlettel,

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


Kedves Edit (Keke)!

Az elõzõ válaszomból kimaradt... Számos könyv és publikáció jelenik meg arról, mik azok a jelek, amelyekre egy szülõnek oda kell figyelnie. A honlapunkon található archívum a bizonyíték: amit tehetünk, megtesszük ezen a téren. A GEKKO rengeteget dolgozik azon (rádió, televizíó interjúk, újságcikkek, honlap stb.) formájában, hogy igyekezzen informálni a szülõket. Sajnos nem létezik életkoronként 5-10 olyan "csodamondat", amelyet a szülõknek megtanítva helyettesíthetõ lenne az a sokévnyi tanulás, amit a szakembereink elvégeztek. Ezért nem zárjuk be a GEKKO-t, és publikáljuk a "csodamondatokat". És nem azért, mert a csodamondatok publikálása nem hozna pénzt a konyhára. Engedd meg, hogy ezt kifejezetten sértõ vádnak tekintsem magunkra nézve.


Üdvözlettel,

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


Kedves Ildi!

Egyszerûen, konkrétan nem értelek. 1. a GEKKO-ban NEM zárt ajtók mögött tartjuk a foglalkozásokat, SÕT: kifejezetten kérjük a szülõket, hogy vegyenek részt a foglalkozásokon! 2. A foglalkozás utolsó 10 percében a SZÜLÕKKEL beszélgetünk, azzal a kifejezett és határozott céllal, hogy tájékoztassuk arról, pontosan MIT csináltunk, MIÉRT, és HOGYAN folytathatják a munkát OTTHON. Ezt MINDEN foglalkozás alkalmával ÍRÁSOS formában is átadjuk a szülõnek! Ezek után, egyszerûen konkrétan nem értem miért vádaskodsz! Egyáltalán nem titkoljuk a tudásunkat, de azt meg kell értened, hogy egy átlagos szülõ képtelen lenne megérteni a munkánk szakmai hátterét, kb. úgy, ahogy a szakembereink képtelenek lennének megérteni egy épitészmérnökök között zajló szakmai vitát egy híd statikai tervének matamatikájáról. Ha nem hiszed, olvass bele abba a tananyagba, amit egy pszichológusnak, gyógypedagógusnak el kell sajátítania! Ezt nem adhatjuk át a szülõknek egy-egy óra alatt! Nem kérünk senkit arra, hogy ne szerezzen speciális pedagógiai diplomát! Viszont: azoknak a szülõknek, akiknek nincs kedvük, lehetõségük, képességük, idejük, vagy nem érzik szükségét ezeket az ismereteket fõiskolán megszerezni, hatékonyan és TISZTESSÉGESEN igyekszünk minden tõlünk telhetõ módon segíteni abban, hogy a gyermekük jövõje boldog legyen.


Üdvözlettel,

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


Kedves Ildi és Keke!

Mint Columbo hadnagy, visszajövök mégegy utolsó szóra... :-) A [url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url] honlapon üzemeltetünk egy TELJESEN INGYENES fórumot, ahol a szülõk kérdéseire igyekszünk a lehetõ legjobb, de közérthetõ válaszokat adni. Gondoljatok csak bele, egy orvos sem lenne képes távolról gyógyítani (legalábbis egy szerintem tisztességes orvos), mi sem tudjuk így helyettesíteni a foglalkozásainkat, és anélkül, hogy látnánk a gyermeket, nem tudunk olyan precíz és megalopozott képet kapni róla, mintha meglátogatnának bennünket. De ha kapunk egy konkrét kérdést, a szakembereink INGYEN (tehát ismétlem: nem pénzhajhász, gengszter, vagy gyilkossági szándéktól vezérelve) közérthetõ, és kimerítõ választ ad rá. Sajnos, egyenlõre nagyon kevés kérdés érkezik hozzánk, tegyetek hát próbára! Kérdezzetek, és derüljön ki, akarunk, és tudunk-e segítséget nyújtani!

Tehát vádaskodás helyett ajánlom: látogassátok meg a honlapunkat, és hagyjátok, hogy segítsünk abban, amiben tudunk segíteni. :-) Kérem, csak akkor mondjátok ránk azt, hogy pénzhajhászok, szakmailag alkalmatlanok, a tudásukat féltõ csúnya, rossz gonosz emberek vagyunk, akiket a gyermekek nem is érdeklik, egyedül a pénz, miután segítséget kértetek tõlünk az INGYENES fórumunkon, és mi mégis pénzt kértünk, vagy szakmailag nem megalapozott, vagy semmitmondó választ adtunk! Ellenkezõ esetben kénytelen vagyok azt hinni: ti szándékosan rossz hírünket akarjátok kelteni egy számomra érthetetlen okból.

Üdvözlettel,

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


Kedves Keke!

Olvastam az utolsó hozzászólásodat is. A GEKKO létrehozásakor Bordás Gergõ egyik elsõdleges célkitûzése éppen az volt, legyen egy hely, ami PÓTOLJA A HIÁNYT. Azaz: megóvja a szülõket attól a kálváriától, amirõl beszélsz: szakembertõl szakemberig cipelni a gyermeket. Lehet azon vitatkozni évekig, hogy az óvodáknak mi a célja és feladata, és ezt hogyan látják el. A vita helyett, több, mint 2 éve a GEKKO VAN, elérhetõ, ÉSZREVESZI a problémákat, és minden tõlünk telhetõ módon SEGÍT is azokon. Ha egy szép napon teljesen felesleges lesz a GEKKO által nyújtott szolgáltatás, Gergõ meg fogja szüntetni, és valamilyen más módon fogja kamatoztatni a tudását, alkotó, vállalkozó szellemét, lelkesédését, szorgalmát és a gyermekek szeretetét. Én a magam részérõl jobban bízok abban, hogy a GEKKO-ban lesz aki segít nekem a gyermekem fejlõdésével kapcsolatos kérdéseimet megválaszolni, mint abban, hogy az ország összes bölcsödéje, óvodája, iskolájában lesz olyan megfelelõen megfizetett és nem túlterhelt szakember, akitõl olyan lelkiismeretes munkát várnak el, amit Gergõ vár el a hálózatnak dolgozó összes szakembertõl.

Üdvözlettel,

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


Kedves Andrea!

Csodálkozom azon, amit írtál! A GEKKO nagy figyelmet fordít a szakemberei kiválasztására. Sok mindent megvizsgálunk, és nagyon szigorúan megkövetelünk. A jelentkezõk, a diplomájuk megszerzését követõen részt vesznek a GEKKO képzésén, ezt követõen bemutató foglalkozást tartanak. Kizárólag azok kapják meg a munkábaálláshoz szükséges írásos GEKKO minõsítést, akiket a hálózat szakmai vezetõje, Ónodi Csilla, a képzés során, a bemutató foglalkozás láttán erre szakmailag és minden más szempontból maradéktalanul alkalmasnak tart. A GEKKO a mûködésének ideje alatt számos szakembertõl vált meg, akiknek a munkájával a cég elégedetlen volt. Ha fény derül arra, hogy valemelyikük nem azzal a lelkiismeretességel végzi a munkáját, ahogy azt Ónodi Csilla, vagy Bordás Gergõ saját magától is megkövetel, nem marad a cég szakembere, ebben biztos lehetsz. Két dolgot nem ír elõ a GEKKO: nem kell idõsnek, vagy középkorúnak sem lenned. Ha a szakmai tudásod, lelkesedésed, tisztességed, szorgalmad meg van hozzá, lehetsz fiatal is. Lehetsz dohányzó is, természetesen a játszóház területét kivéve. Dohányozni kizárólag az arra kijelölt területen szabad. Viszont a GEKKO mûködési szabályzata szigorúan elõírja, hogy a cég által biztosított munkaruhát tisztán tartott, kimosott állapotban kell viselni. Ha ezt elmulasztja valamelyik szakemberünk, és ezt észrevesszük, figyelmeztetjük, ha ennek ellenére büdösen, koszosan jelenik meg a munka során, garantáltan elbocsájtjuk. Nehéz elhinnem, hogy valamelyik GEKKO szakember elviselhetetlenül kellemetlen szagot árasztana, de ha ez valóban így van, intézkedni fogunk az ügyben.

Én magam nem vagyok pedagógus szakember, ezért nem tudok állást foglalni azzal kapcsolatban, milyen munkát végzett az illetõ a gyermekeddel. De azt én is észrevettem már sokszor, hogy a GEKKO-ban a gyermekek mindenféle bugyuta dolgot csinálnak sorozatosan. Például énekelnek, mindenféle "hülye" játékokat játszanak, pörgetik õket valami mûanyag lavorszerûségben, stb. De a szakemberek órákat tudnak beszélni róla, úgy, hogy egy mukkot nem értek belõle...

Azt is észrevettem, hogy minden gyermek kitüntetõ figyelmet élvez. Sok fogalkozást néztem végig én is, mert a munkámhoz ez szükséges volt. És láttam, hogy a pedagósaink igenis képesek egyidejûleg 3-4 gyermekkel foglalkozni. Errõl õk azt mondják: a mikrocsoportos foglalkozásokat nem pusztán egy pénzügyi kényszerûség miatt alkalmazza a GEKKO, azaz nem csak azért, mert az áraink így is nehezen megfizethetõek bizonyos szülõk számára és 3-4-szer magasabb árakat csak a kifejezetten jómódú családok lennének képesek megfizetni. Felsoroltak számtalan okot, miért jobb a kis csoportokban fejlesztés, mint az egyéni. Ezekre emlékszem: a szociális érettséget, "beilleszkedést" csak így tudják vizsgálni és fejleszteni, és számos játékot úgy élvezetes és hatékony végezni, ha a gyermek nem egyedül van, hanem gyermekek között. Persze, hangsúlyozom, én nem magam nem vagyok szakember, ezért én személyesen nem tudom hivatalosan "megvédeni", miért döntött a GEKKO úgy, ahogy döntött, de nem is érzem szükségét. A GEKKO eredményei magukért beszélnek, és a magam részérõl megbízom abban, hogy a cég szakemberei tudják mit csinálnak.

Sajnálom, hogy csalódást okoztunk, szerencsére a szülõk többségére nem ilyen rossz benyomást tettünk.

Üdvözlettel,

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


"A GEKKO-ba járó gyermekek döntõ többsége az egészséges gyermekek közül kerül ki. Sõt, általában kimagasló eredménnyel teljesítenek az élet minden területén. Integrált intézményünkben mindenki kaphat helyet, függetlenül attól, hogy milyen területen és milyen mértékben igényli a fejlesztést."
Névtelen
 


Kedves Klári!

Naná, hogy jobban teljesít a gyermek, ha olyan környezetben van, ahol érzi: szeretik, és õ is szereti a "nénit"! :-) Persze, a szakembereink "egyénisége" hatással van a munkára, ezért is igyekszünk mindent megtenni, hogy a legjobb szakembereket válasszuk ki, jól felkészítsük, jó körülményeket teremtsünk nekik, és minden segítséget megadjunk nekik a munkájukhoz, amire csak szükségük van.

Számos szakemberünknek van gyermeke, soknak még nincs. Ettõl (teljesen) függetlenül mindegyikük szakmai tudásáért a tûzbe tenném a kezem. Mindannyian több idõt töltöttek a tudásuk megszerzéséért, és sokkal, sokkal több idõt töltenek gyermekekkel foglalkozással, mint egy átlagos szülõ. Napi 4 órán keresztül minden áldott nap, intenzíven, minden órára felkészülést követõen. Ezidõ alatt nem tévét néznek, hanem tudatosan, minden gyermekre odafigyelve játszanak, foglalkoznak velük. És nem csak egy-két gyermeket ismernek (mint a tenyerüket), hanem több száz gyermek felcseperedését kísérték már végig (amellett, hogy persze "könyvbõl" is tudják mikor, mi várható el egy gyermektõl.

Szerintem is sok a 2250 Ft egy foglalkozásért. De nem tanácsoltam a cégnek, hogy szüntessék meg. Sok szülõ nem örülne ennek, és a cég sok-sok kimagaslóan jó szakembere nézhetne új munkahely után. Gergõ megkérte az államot: támogassák. Megkérte az ingatlanok tulajdonosait: adják neki ingyen bérbe a területet. Megkérte az újságokat, ne kérjenek pénzt a hirdetésért. Megkérte az Internet szolgáltatót: adják neki ingyen a szolgáltatást. Megkérte a legjobb szakembereket, dolgozzanak neki kimagasló szinvonalon, ingyen. Megkérte a bútorokat, játékokat, fejlesztõ-eszközöket, számítógépeket gyártó cégeket: adják neki a ingyen a termékeiket. Nem folytatom az ironikus felsorolást, a cég mindent megtesz, hogy költséghatékonyan, de kimagasló "minõségben" üzemeljen. A cég tulajdonosai nem luxusban élõ milliomosok, hanem tisztességesen, szorgalmasan, lelkesen dolgozó emberek, akik tisztességes üzleti haszonnal, megbízhatóan, sikeresen üzemeltetnek egy folyamatosan növekvõ hálózatot. Szerintem az lenne a felelõtlenség, ha a cég képtelen lenne kitermelni a mûködéséhez FELTÉTLENÜL szükséges bevételeket, ezért a munka színvonala VALÓBAN csökkene a gyermekek rovásárára, majd teljesen meg is szûnne. De nem ez a helyzet.

A csoportokat gondosan válogatják össze a szakemberek, úgy hogy MINDEN csoportban a gyermekek jó hatással legyenek egymásra, egymás fejlõdését segítsék. Egy csoportban például soha nincs két kifejezetten hiperaktív gyermek stb. A GEKKO a jövõben sem fog senkit diszkriminálni. Ha egy szülõ nem tolerálja, hogy a gyermekével egy csoportban van egy "fogyatékos" gyermek, várhatóan az élet minden más területén is hasonló toleranciát mutathat, és én szégyelném magam a helyében. Ha a "fogyatékos" gyermek fertõzõ lenne, vagy valamilyen más módon káros hatással lenne a többi gyermekre, a GEKKO nyilvánvalóan elkülõnítve foglalkozna velük. De ezt semmi nem indokolja, sõt, kifejezetten jót tesz egy gyermeknek, ha korán megérti, és megtanulja elfogadni: nem minden ember egyforma, és ettõl ugyanolyan szeretni és elfogadni méltó ember, mint a többi - adott esetben egy jó barát, szórakoztató, szeretni való lény. Nekünk fontosabbak az ilyen gyermekek, mint azok a szülõk, akik ezt képtelenek megérteni, elfogadni, és emiatt elpártolnak tõlünk.

Klári, te nem mondasz igazat, és arcátlanul sértegetsz bennünket. A gyermekek fontosak számunkra. Az, hogy pénzt kérünk a munkánkért, és a szolgáltatásért (eszközök, helyiség, stb.) nem jelenti azt, hogy a gyermekek ne lennének fontosak számunkra. Az ellenkezõje jelentené ezt. Ha hagynánk, hogy a GEKKO tönkremenjen és megszûnjön: az valóban azt jelentené, hogy a gyermekek nem fontosak számunkra.

A pedagógiához nagyon keveset, de a vállalkozások üzemeltetéséhez már valamivel többet értek. A GEKKO "partner" kedvezménye (tehát nem a befizetett összeg, hanem a kedvezmény) valóban elveszik, amennyiben az elõre egyeztettet idõpontban a gyermekedet nem hozod el, errõl a játszóházat elõzetesen nem értesíted és a kimaradt alkalmat nem is pótolod. Ennek nagyon egyszerû oka van. A cégnek ki kell fizetnie az összes költséget (közüzemi számlák, fizetések, helyiség bérleti díj, könyvelõ, stb.) attól teljesen függetlenül, hogy te el tudtad-e hozni a gyermekedet, vagy nem. Ha egy csoportba bekerülsz, a pedagógus ott lesz, és a GEKKO felkészülten vár téged, ami magas költséggel jár. Rengeteg szülõ pontatlanul fizetett, és rendszertelenül járt hozzánk. Ha az ideje / kedve nem engedte, nem jöttek. Míg egy közértben biztosan nem jut eszükbe pénz nélkül indulni vásárolni, nagyon gyakran felejtették el, hogy nálunk is fizetni kell. Ebbõl adódtak a GEKKO-nak problémái, amikor a költségeket ki kellett fizetnünk. Mert amikor telefonszámlát, fizetést, stb. fizetünk, nem mondhatjuk, hogy "bocs, majd a két hét múlva, mert...".

Ez áll a "partner" program hátterében a pénzügyi oldalról. Tehát, ha komolyan veszel bennünket, és a munkánkat, és rendszeresen elhozod a gyermekedet, és ha hiányzol, pótolod, egyre növekvõ kedvezményt kapsz cserébe (és igen: ezt elveszíted, ha a kedvezmény feltételeit nem tartod be). De a "partner" programnak van egy másik fontos célkitûzése is, akármennyire is megrögzött módon tartasz bennünket érzéketlen "rablóbandának." A fejlesztõmunkának akkor van értelme, akkor mûködik jól, ha az egyes foglalkozások eredménye egymásra tud épülni. Az a szülõ, aki 3-4 hétig jön rendszeresen, majd 3-4 hétig távolmarad (erre mindig akad jó ok) az nem csak üzletileg nehezíti meg a dolgunkat, hanem szakmailag is. Extrém esetben az ablakon dobja ki a pénzét, mert az ilyen esetekben tényleg nem tudjuk a megfelelõ színvonalon fejleszteni a gyermekét.

A GEKKO egy játszóház, de nem gyermekmegõrzõ jellegû, vagy tingli-tangli hülyéskedés. Komoly szakemberek, minden egyes gyermekre egyénreszabottan (írásban is dokumentálva) felkészülnek, és tudatos, komoly munkát végeznek. A GEKKO egyre növekvõ hangsúlyt helyez arra, hogy az eredmények érdekében a szülõk komolyan is vegyék ezeket a foglalkozásokat. Ne esetlegesen és rendszertelenül jöjjenek, mint a játszótérre, hanem fegyelmezetten és rendszeresen, mint az óvodába, iskolába. Megteheted, hogy nem jössz, és nem pótolod az alkalmakat, de ezesetben a GEKKO nem biztosítja a "partner" kedvezményt. Mi ebben a "furcsa", vérlázító? Szerintem ez tisztességes, elfogadható magatartás, mind üzletileg, mind jogilag - és ha csodálkozol is, ezt tartom a legfontosabbnak: emberileg, szakmailag és erkölcsileg is.

Ha nem is vagy egyedül a véleményeddel, azért reagáltam a fórum hozzászólásaira, hogy az idelátogatók a másik fél véleményét is láthassák, és hogy elmondjam: több ezer szülõnek más a véleménye az országban. Vannak szülõk, akik irígyek egy sikeresen üzemelõ vállalkozásra, és akadtak néhányan, akik rossz néven vették, hogy a GEKKO pontosan ugyanúgy elkéri a szolgáltatásának árát, ahogyan a McDonalds étterem is elkéri a hamburger árát. Nem érzem úgy, hogy szégyenkeznünk kellene amiatt, hogy a GEKKO sikeréhez nem kizárólag (csak elsõsorban) a szakmai tudás, és emellett egy tudatos és fegyelmezett üzleti és marketing tevékenység is hozzájárul. Ha valaki emiatt szinte "gyerekgyûlölõ", pénzhajhász, tolvajoknak állít is be bennünket, a jövõben is minden területen arra fogunk koncentrálni, hogy a tõlünk telhetõ legmagasabb színvonalon teremtsük meg a munkák körülményeit.


Üdvözlettel,

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


Kedves Névtelen!

Kiváncsi vagyok, hogy a fenti idézetet a honlapunkról azért másoltad ide, hogy alátámassza az általam írtakat, vagy, hogy cáfolja? :-)

Üdvözlettel,

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


Sziasztok!
Néha benézek, és örömmel tapasztaltam hogy az illetékes is idetalált. Kép

Klári említette korábban, hogy a tanár egyéniségén is múlik a sikeres foglalkozás. Ez igaz is, nem is. Volt olyan aki nekem nem volt szimpatikus. Nem szerettem a hangját, nem tetszett a kisugárzása. Én idegenkedtem tõle, nem a gyerekem.

Természetesen azt nem tudom eldönteni (nem is akarom), hogy egy fogyatékos gyermek fejlesztésében mennyire jók az ottani pedagógusok. Engem, mint elsõ gyerekes anyukát sokmindenre megtanítottak csak úgy, hogy ott voltam és figyeltem hogyan kezelik a gyerekeket.
A bugyuta versikék, játékok...
Korábban csak olvastam róla, de ott tudatosodott bennem, hogy a kicsinek nem a változatosság a fontos (mint nekünk felnõtteknek) hanem a számunkra unalomig ismételt egyszerû kis versikék, dalocskák.
Késõbb prsze már otthon is csináltuk az ottani dolgokat, ingyen. Kép

Üdv.
Malacka
 
 


Kedves Malacka!

Nem szeretném itt tartósan "rontani a levegõt", úgy látom ez egy nagyszerû hely, ahol a szülõk szabadon, jószándékúan segítik egymást! Mint érintett, úgy éreztük nekünk is reagálnunk kell, és el kell mondanunk a véleményünket, ha a jóhírünket szerintünk alaptalan vádakkal veszélyeztetik. Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne tartanánk maximálisan tiszteletben a vélemények szabadságát, és természetesen mi is emberek vagyunk, hibákat követünk el, nem minden sikerülhet 100% tökéletesen. És persze, rengeteget várnak el tõlünk, a szülõk egy (szerencsére kis) részének természetszerûleg csalódást okozunk.

Szóval ez egy afféle búcsúüzenet, jó beszélgeteseket kívánunk nektek itt a Babanet fórumon! Csak akkor nézünk vissza, ha további olyan üzenetek érkeznek a cégünkkel kapcsolatban, amelyekkel kapcsolatban nekünk is el kell mondanunk a saját véleményünket, hogy az idelátogatók mindkét oldalról megismerhessék az álláspontokat.

Érdekes, amit írtál a gyógypedagógusok "kisugárzásáról". Hülyén hangzik, de személy szerint nekem sem kifejezetten "szimpatikus" minden GEKKO dolgozó. :-) Én tulajdonképpen "külsõsként" dolgozom a cégnek, és a legtöbbjükkel személyesen még nem is találkoztam. De azt tudom, hogy a cég nagyon szigorúan megvizsgál minden dolgozót, majd folyamatosan ellenõrzi a munkájukat. Ahogy fentebb már írtam, számos alkalmazottól meg is kellett válni indulása óta. Egyben biztos vagyok: a GEKKO mindent megtesz, hogy a gyerekekhez nagyon értõ, lelkiismeretes és kimagasló felkészültségû szakemberek kerüljenek - és maradjanak a céghez. És igen: gyakran nem a felnõttek, hanem a gyerkõcök bírják õket nagyon. Nekem még nincs gyerekem, de én is láttam már a játszóházakban többször: a gyerekek szeretetéhez, lekötéséhez más út vezet, mint a felnõttekéhez.

Nagyon örülök, hiszen ez a GEKKO alapvetõ célja, hogy az ott tanult ismereteket otthon is felhasználják a szülõk! Enélkül a fejlesztõmunka korántsem lenne olyan hatékony! Szeretném a figyelmedbe ajánlani a [url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url] weboldalunkon az ingyenes szaktanácsadást! Ha tetszett, amit nálunk láttál, tanultál, bármikor ingyenesen fordulhatsz a GEKKO szakembereihez tanácsért, játék ötletekért. És persze javasolhatod minden ismerõsödnek is, beleértve azokat is, akik nem akarják / tudják igénybevenni a GEKKO képességfejlesztõ foglalkozásait. Egyenlõre nem sok üzenet található a fórumunkban, ezért is szeretnélek erre bátorítani itt benneteket!


Üdvözlettel,

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


Egy kicsit túl sok mindent írtál, csak pár dologra reagálnék.

Jogos: Fizetni kell a számlákat, a gyógypedagógusok sem ingyen kapják a kenyeret a boltban. Ez jópár alapítványnál is így van, egyrészt ezért, másrészt azért, mert így a szülõ kényszerítve van, hogy ne linkeskedje el a gyerekkel a dolgot.

Ezt valahol már leírtam, nagyon fontos a gyógypedagógus személye, és a szülõnek joga, hogy pár hét után dönthessen, fizet, viszi a gyereket tovább, vagy sem.

Én csupán egy dolgot nem értek.
Egészséges gyerekeknek miért így (minek??)? Egészséges gyereknek nincs szüksége fejlesztésre. Én nagyon hiányolok egy olyan helyet, ahova több órára elmehetünk, befogadnak minket is, és segítenek is abban, hogy valóban ne csak elsertepertéljen a gyerek az egyik sarokban, tanácsokat is kapunk, stb. Még akár mélyebben is a zsebembe nyúltam volna egy hasonlóért egy évvel ezelõtt.
Egy ilyen helyen ugyanúgy meg lehet tanítani a mamát egy sor dologra, amit alkalmazni tud a gyermekére, és alkalmas lehet egy ilyen hely arra is, ha baj van, a szakértõ szem hamarabb kiszúrja, mint a szülõ. Mégis sokkal kötetlenebb, mint egy óra négy gyerekkel, és több idõ van, megfigyelni akár a többi gyereket is, csoportos dolgokra, stb.

Anyagiak: fogyatékosoknál ez nem kilenc hónapra szól, nem egy-két évre, hanem életfogytiglan. Ezen családok többsége nem milliomos, egyik szülõ otthon, jobb esetben párja dolgozik. És kiváncsi lennék, egy enyhébb hipotóniát hogy kezeltek ki, fõleg csoportosan. Miután természetesen felismertétek.

Amúgy létezik a Korai Fejlesztõ Központ (több hasonló van az országban, de itt azt hiszem bárhonnan fogadnak), ahol úgy történik a felmérés, kap a szülõ egy több oldalas kérdõívet (anamnézis, mi a probléma, stb), kitölti, visszaküldi, és eleve olyan szakember fogadja majd (orvos, pszichiáter, gyógytornász, gyógypedagógus, stb), aki az adott dologhoz jól ért, sõt több szakember is megnézi adott esetben, és vagy õk veszik a gyereket kezelésbe, vagy elküldik a megfelelõ helyre, alapítványhoz. Ingyen.

Van egy alapítvány, ahova a kisfiam jár (egész napra fogadják). Nekünk sem adnak a cégek pénzt, gyártók nem adják ingyen az eszközöket, nem ad az állam se pénzt, legalábbis az utóbbi pár évben nem adott (bár az alapítvány állami feladatot lát el), százezer forintért havonta bérelnek egy alagsorban található ablaktalan, levegõtlen helyet, DE vannak szakemberek akik végzik a munkájukat, vannak szülõk, akik festenek, felújítanak, szakkönyveket, videókat hoznak, papírt eszközöket hoznak, végigkuncsorogják barátaikat az 1%-okért, a cégeket a pénzekért.
Nem gondolod, hogy naívság a Ti üzleti vállakozásotokhoz a felsorolt dolgokat elvárni, amikor többek közt Mo-on az Autista Érdekvédelmi Egyesületnek nincsen helye (lóg a levegõben, az összejöveteleihez helyet bérel, stb), amikor az Autista Alapítvány anno a Soros pénzén indulhatott el, és állami feladatot lát el minimális állami támogatás fejében?. Sok olyan dologra sem ad az állam és hasonlók pénzt, ami valóban létfontosságú lenne.

Egy témakörben van valóban ûr, ez a tanulási zavaros meg más problémás gyerekek (akik nem fogyatékosak, de bizonyos képességeik mégis el vannak maradva, amik esetleg problémát okozhatnak az iskolában), amihez viszonylag kevesen értenek, de vannak, akik értenek. Itt valóban hiányzik a felismerés, a segítés, stb. De akkor erre álljatok rá, és ne tegyetek úgy, hogy Ti vagytok a megoldás mindenre, mert ha az ember nem hozzátok megy, csak tinglitanglit kap, meg rossz munkát. Ez nem igaz.

Valamit még akartam írni. Ja a szakemberek. Szerinted miért adnák tudásukat ingyen ahhoz, ami piaci alapon mûködik?
 
 


Gondolkodtam, hogy leírjam-e, végül is nekem már annyira mindegy.

Kicsit azt érzem ebben, hogy okos emberek rájövén, hogy a fogyatékos gyerekek szüleibõl mindenféle állami helyeken nem lehet elég jól megélni, ezért létrehoztak egy olyan helyet, ahol a gyógypedagógia módszereit megpróbálják azokra rásózni, akiknek van pénzük rá, és gyors és könnyû eredményt lehet elérni gyermekeikkel, lévén nincs is igazán komoly probléma velük.
Nem vonom kétségbe, hogy szükség van rá, mert valóban a nem fogyatékos, de mégis valamiben gyengébben teljesítõ gyerekekre nem nagyon figyel oda az óvoda, az iskola.
Az enyhe hipotóniát meg azért említettem meg, mert a tanulási zavaros gyerekek problémája valahol itt kezdõdik el.
 
 


A Peterfy Sandor utcaban van egy jatekbolt, ahol sok fejlesztojatekot lehet kapni, trambulint, kupot, amiben porgetni lehet, labdat, sok jatek, tobbseguk kartonpapírbol is megcsinalhato.
Névtelen
 


Szia Névtelen!
A HOR Rt.-re gondolsz a Rózsák terénél?
A szlogenjük "az óvodától az egyetemig". A legjobb barbie mentes bolt. Kép
Üdv.
Malacka
 
 


Névtelen, Malacka!
Nekem is ez a bolt jutott eszembe, sok cuccunk innen van. Egy trambulin ára tízezer körül van, alig valamivel több mint négy óra ára. Ha elfér otthon. De a koordinációt tényleg fejleszti, meg erõsít is, és megkíméli otthon az ágyakat. Van katalógusuk is, pénztárnál meg kell kérdezni õket, ott több olyan dolog szerepel, ami a boltban nem látható. Náluk lehet gimnasztika labdákat is kapni, mindenfélét, széleset, kereket, rücsköset, (nem fizetnek a reklámért).

Én egy ideig akartam alagutat venni, aztán vettünk székeket, és a kölykök a dobozokat maguktól alagutnak használták, sõt bezárkóztak, behordták a játékokat. Annyi mindenhez csak fantázia kell, régen nem voltak fejlesztõjátékok, csak a képzelet.

Van még egy bolt a Baross utcánál Harminckettesek terénél, a Mckivel átlósan szemben, kicsit beljebb. Itt lehet nagy építõkockát (8-10cm széles) kapni. Igazi méretes várakat lehet belõlük építeni.
Bár ez inkább a játékboltok témája.
 
 


Kedves Névtelen!

A Hor-Rt.-t mi is bátran ajánljuk, a GEKKO is rengeteg kiválóan használható eszközt szerez be tõlük.

Üdvözlettel,

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


Kedves Keke!

Szerintem te mindenáron arra keresel bizonyítékot, hogy a GEKKO egy lelketlen, pénzsóvár rablóbanda. Szerintem pedig egy európai stílusú, profitorientált üzleti tevékenységre alapuló finanszírozással létrejött pedagógiai intézmény. A GEKKO nem ettõl rossz, vagy jó, - szerintem.

Az alapítványok természetszerûleg olcsóbbak, sõt bizonyos magánvállalkozások is biztosíthatnak olcsóbb szolgáltatást. A GEKKO-ban soha nem a lehetõ legalacsonyabb árak, hanem a lehetõ legmagasabb színvonal volt a célkitûzés, figyelembevéve persze egy átlagos magyar család anyagi lehetõségeit is. Megjegyzem: a GEKKO ügyfeleinek a döntõ többsége nem a kifejezetten jómódú családok közül kerülnek ki. Az árakról szóló vitának nem látom ennél több értelmét, ennyibe kerül! Hamarabb folytatnék vitát ezernyi más "szolgáltatás" árával kapcsolatban, például szerintem nagyon drága dolog duguláselhárító szakembert hívni... :-)

"Egészséges gyereknek minek?!" A GEKKO nem különböztet meg "egészséges" és "fogyatékos" gyerekeket. Ennél sokkal árnyaltabban foglalkozik mindenkivel, egyénreszabott módon. Mi az, hogy minek?! Ha találunk (és találunk) apró problémákat, kiküszöböljük õket, méghozzá játszi könnyedséggel! A GEKKO egy pontosan olyan hely, amilyet leírtál, hogy hiányolsz! Egyáltalán nem értelek... :-) A gyerek NEM csak elsepertél egy sarokban, MINDENKIT befogadnak és TANÁCSOKAT osztanak a szülõknek! Ja, az a része hiányzik, hogy ott is hagyd egy napra? Nem gyermekmegõrzés a GEKKO funkciója (anélkül, hogy a gyermekmegõrzés funkcióját degradálnám). A tömeges igény miatt a GEKKO most éppen nyári napközis tábort is indít, de alapvetõen nem erre vagyunk berendezkedve, hanem egy pontos terv alapján végrehajtott képességfejlesztõ foglalkozás sorozatra, amelyek során a gyermekek figyelmének, koncentrációjának "terhelhetõsége" nem több, mint 50 perc. A gyermekmegõrzõ funkcióra túl kevés a helyünk, és túlképzettek az embereink. Kell még ezt magyaráznom? :-)

"És kiváncsi lennék, egy enyhébb hipotóniát hogy kezeltek ki, fõleg csoportosan. Miután természetesen felismertétek."

Keke, feltettem a kérdésedet a GEKKO honlapján [url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url] található fórumra, majd a szakember válaszol, erre én nem tudok mit mondani. Én továbbra is csak annyit tudok mondani, mert ez a meggyõzõdésem: a GEKKO-nál egy válogatott és magas tudású, többnyire gyógypedagógusokból álló szakembergárda dolgozik. Ha meggyõzõl az ellenkezõjérõl (persze, egy ilyen szakmai vita már nem velem zajlana) más lesz a véleményem. Addig nem.

A GEKKO csak korai képességfejlesztéssel foglalkozik, életfogytiglan tartó gondozással nem. A korai képességfejlesztés funkciója, hogy az illetõ késõbb az egész életében a lehetõ legkevesebb területen, a legkisebb életminõségbeli hátrányt szenvedje, a lehetõ legkevesebb gondozásra szoruljon.

Az általad említett korai fejlesztõ központ tevékenységének nagyon örülünk, és annak is, hogy alapítványi / állami támogatást élvezve ingyenes.

Én nem tudom összehasonlítani a két szervezet munkájának szakmai oldalát, mert nem értek hozzá, csak azt tudom leírni, amit a GEKKO-ról tudok. A GEKKO-nál az anamnézis felvétele szakember feladata, csak úgy mint rengeteg vizsgálat, megfigyelés elvégzése. Indokolt esetekben más szakemberekhez (orvos, pszichiáter stb.) vagy egy-egy terület specialistájához is elirányítjuk a szülõt, de a GEKKO profilja elsõsorban a korai képességfejlesztés, a tanulási zavarok megelõzése, és ehhez a munkához kimagasló szakértelemmel bírunk.

Írtál egy alapítványról, amiben tevékenykedsz. Azt írod, nem adnak sem a cégek, sem az állam, sem a szülõk pénzt, mégis mûködik. Hogyan? Hátha van mit tanulnunk tõletek! :-) Nem akarok veled kekeckedni, értem mire gondolsz. A GEKKO nem esetleges, néha meglévõ, néha nem meglévõ adományokra, szülõi jótéteményekre akarja alapozni a létét, és munkájának a színvonalát. A szakembereinknek elfogadható fizetést akarunk fizetni (minden hónapban, akkor is, amikor éppen nincsenek az alapítványok, cégek, vagy az állam adakozó kedvükben), és nem akarjuk megkérni a szülõket, hogy dobjanak össze pénzt egy labdára, fejlesztõeszközökre, vagy a játszóház kifestésére. Azt akarjuk, hogy ne egy levegõtlen, sötét alagsorban mûködjünk, hanem olyan körülmények között, ahol jól érzik magukat a gyerekek! Keke, miért haragszol ezért ránk?

Keke, a GEKKO soha nem "követelt" állami támogatást, mûködik anélkül is. Az állami támogatásra nem a GEKKO, hanem azok a családok szorulnak, akik nem engedhetik meg, hogy elhozzák hozzánk a gyermeküket, pedig szükséges lenne. Mert bizonyíthatóan el tudnánk kerülni súlyos tanulási, magatartási vagy egyéb problémák kialakulását - és ez nagyon hasznos lenne a társadalomnak is. Mi nem hibáztatjuk az államot, vagy alapítványokat, ha ebben nem tudnak (még) szerepet vállalni. Reméljük, hogy egy szép napon annyit fejlõdik az ország gazdasága, hogy az állam tudja majd támogatni az ilyen családokat is. Én nem tudnám sorbarendezni, melyik gyerek jövõje fontosabb a társadalomnak. Nem irigylem ezért a feladatért az állami szerveket, és tiszteletteljesen elfogadom a döntéseiket. Addig a szép napig viszont folytatjuk a munkánkat, állami és alapítványi támogatás nélkül. Ez nem jelenti azt, hogy nem is keressük a lehetõségét, hogyan találhatnánk finaszírozást a nehezebb körülmények között élõ családoknak, de eddig nem még nem jártunk sikerrel.

Hm, elgondolkodtató, amit írsz. A magam részérõl megesküszöm neked, mindenre, ami szent, hogy eszem ágában sem volt semmilyen más intézményt pejoratív jelzõvel illetni! Dícsérjük magunkban, ami jó, de hát valahogy fel kell hívnunk a szülõk figyelmét valamire, amit mi saját magunkkal kapcsolatban VALÓBAN jó és fontos dolognak tartunk. Sõt, kínosan ügyelünk arra, nehogy VÉLETLENÜL megsértsünk bármilyen intézményt: ahol tudjuk a legeslegritkább esetben a szakemberek tudásában keresendõ bármilyen hiba, ha egyáltalán van hiba. Szerintem még a rosszul dolgozó szakemberek (és ezt teljesen általánosságban mondom) munkája is elsõsorban a körülményekben, az anyagi dolgokban keresendõk (túlterheltség, alulfizetettség, nem megfelelõ eszközök stb.). A magyar szakemberek kiváló eszûek és szorgalmasak. A kommunikációnkban kínosan kell ügyelnünk arra, nehogy egyes óvónõk, tanárok, orvosok félreértsenek bennünket. Nem azt mondjuk, hogy HELYETTÜK vagyunk, és jobbak vagyunk náluk, hanem, hogy MÁS-t csinálunk, amire õk nincsenek berendezkedve. A GEKKO például nem tud meggyógyítani még egy egyszerû vírusos megbetegedést sem, nem tud egész napra fogadni gyerekeket, és nem ad át ismereteket (nem tanítja meg nekik a fizikát). A GEKKO a korai képességek szuper fejlesztését végzi, amivel megalapozható egy kisgyermek egész késõbbi élete. Sem többet, sem kevesebbet. Az óvoda, iskola, orvos feladata ugyanilyen fontos, ezek a dolgok szervesen egymásra épülnek.

Keke! Soha nem kértük a szakembereinket, hogy ingyen dolgozzanak nekünk, az egy ironikus felsorolás volt. Tudod: nekünk is pénzbe kerülnek a dolgok, nem dolgozhatunk ingyen.

Nem tudtad megállni... :-) Hidd el, a meggazdagodásnak sok gyors módszerét ismerjük. A gyógypedagódiai fõiskola elvégzése, több évnyi utazótanári munka, majd egy ilyen vállalkozás tudatos, hosszú éveken át tartó felépítése nem tartozik ezek közé. Nem hiszlek el... :-)

Rásózni?! Te is jól tudod: a ma még jelentéktelennek tûnõ, apró jelek, amit egy jó gyógypedagógus azonnal kiszúr, és korrigál, holnap súlyos problémává nõhetik ki magukat! Nem akkor kell fogorvoshoz járni, amikor már kihullófélben az egész fogsorod! Mi a bajod azzal, hogy a GEKKO fogadja azokat IS, akiknél még nincs súlyos probléma, azaz a te fekete-fehér kategóriarendszeredben "egészségesnek" tekinthetõ? Ezekben az esetekben még játszi könnyedséggel megszüntetjük az apró hiányosságot, ezáltal késõbbi NAGYON SÚLYOS problémáknak vesszük elejét, amit ha már kialakult, a legjobb szakemberek egész tucatja sem lenne képes nyomtalanul megszüntetni! Mi a fene baj van ezzel? :-) Természetesen a súlyosan fogyatékos, problémás gyermekeket pontosan ugyanúgy felvállaljuk, és pontosan olyan lelkiismeretesen és jól teszünk meg minden tõlünk telhetõt.

Keke, szerintem neked elsõsorban az a bajod velünk, hogy nem tudod megfizetni a GEKKO szolgáltatásait, és ezért bennünket hibáztatsz! Szerintem ez igazságtalan. Hidd el,nem utasítanánk vissza, ha a szülõk helyett az állam fizetné ki a számláinkat. Errõl nem mi tehetünk, és értsd meg: ha nem kérnénk pénzt, azért amit csinálunk, már nem is léteznénk, és azoknak sem tudnánk segíteni, akik meg tudják fizetni. Vagy nagyon mellétrafáltam?

Huhh, de sok írnivalót csinálsz te nekem! :--)

Bordás Bence
Gekko Képességfejlesztõ Játszóházak Országos Hálózata
[url=http://www.gekkonet.hu" TARGET="_top]http://www.gekkonet.hu[/url]
Bordás Bence
 


Kedves Gekko, kezdesz személyeskedni. Szabad ezt egy ilyen "jó hírû" helynek?
Tényleg tudnátok mit tanulni tõlünk. Tiszteletet és alázatot legalábbis.

Miért irritál, hogy felvetek olyan dolgokat, amikkel Ti legalább annyira tisztában vagytok, mint én? Ha leírom azt a véleményemet, hogy vannak helyek, ahol igenis merem állítani, nagyobb szakértelemmel (csupán mert olyan sokéves gyakorlatuk van, amit máshol nem lehet összeszedni) és olcsóbban foglalkoznak a gyerekekkel? Az a probléma, hogy nem ismerik a szülõk és gyerekorvosok ezeket a helyeket, ellenben a reklámozott Gekkoval. Szerinted a Dévény alapítvány nevét hány ember ismeri Mo-on, hányan tudják milyen esetekben érdemes/KELLENE õket felkeresni, vagy a HRG, no jó a Meixnert ismerik, de minek kapcsán?
Amikor pszichiáterhez, és hasonló helyekre külditek a gyerekeket, azok mennyit kérnek még a szülõtõl? És Ti mennyit kaptok a közvetítésért? Vagy azért ennyire már nem piaci alapon mûködtök? Remélem.

Az alagsorba azért viszem, mert jobb ellátást kap, mint a Gekkoban kapna. Akkor is oda vinném, ha ugyanannyiba kerülne egy óra, mint a Gekkóban. Van amit a gyógypedagógiai fõsulin nem tanítanak, és van ami sehol nem tanulható.

"Szerintem te mindenáron arra keresel bizonyítékot, hogy a GEKKO egy lelketlen, pénzsóvár rablóbanda."
Nem ezt akarom bebizonyítani, hanem hogy ez ebben a témában szinte sehol a világon nem csak piaci alapon mûködik, mert piaci alapon csak egy nagyon nagyon szûk réteg képes azt megfizetni, amibe valóban kerül. Akartam profi óvodát csinálni, de olyan összegbe került volna, amit nem képesek állni még a jobb helyzetben lévõ családok sem. És túl nagy rizikó lett volna addig kihúzni, amíg sikerül állami és más pénzeket keríteni a mûködéshez. De nekem nem volt alaptõkém a dologhoz, ha lenne annyi pénzem, amibõl a helyet meg tudnám szerezni, már belevágtam volna. Érdekes, de ilyen helyeket nem akar csinálni senki. (nincs elég fizetõképes kereslet? és túl sok munkát kivánna). Bezzeg angolórával és korcsolyával tarkított magánóvikból Dunát lehet már rekeszteni.
Az orvosi ellátást is csak nagyon kevesen lennének képesek kifizetni, ha nem biztosítási alapon mûködne az egészségügy.
De erre nem hinném, hogy az a megoldás, hogy csak a gazdagok gyerekeit lássuk el. Egy ilyen kicsi országban akkor nem is lennének megbízható szakemberek, mert nem lenne kiken gyakorlatot szerezni.
Persze vannak már magánklinikák, de ezeken sem a szakértelmet fizeted meg, hanem a mosolygást, ellátást, magánszobát, ...
 
 


És tedd meg, hogy a nevemben (nicknevemmel sem) nem irogatsz máshová kérdéseket.
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron