Új privát üzeneted érkezett!

Tomka idezlek:
Lanyok, ez a bolcsis dolog hasznos, de nem ebbe a topicba valo.

Ezt a mondatodat nem igazan ertem Kép
Ha igazan visszaolvasol, akkor megerted hogy a modellugynokseg kapcsan kerult a bolcsode szoba.
Melyik megoldas a jobb: modellugynokseg avagy bolcsode melletti munka, ha valaki anyagi problemakkal kuzd.
Vegul is az a lenyeg hogy mindketto mellett lehet felhozni erveket es ellenerveket. Azaz egyik velemenyt sem szabad bantani.

Kisnie Andrea
"Látom nap mint nap a kisfiamnak hiányzik a gyerek társaság. Nálunk ez a gond, én ezért gondolkodom nagyon a bölcsin. "
Ebbol jutottam a hamis kovetkeztetesre.
Melinda
 


Melinda, igazad van, lehet hogy feluletesen olvastam csak bele az irasokba es az utolso 3 vagy 4 szinte csak a bolcsirol szolt, ezert gondoltam hogy irok.

Tomka
Tomka
 


Nekem legalább nem az az öröm, ha másokat szapulhatok ok nélkül. Mint egyeseknek :-)
De oké, elfogadom a bocsánatkérést. Maradjunk is ennyiben.
Móni
Móni
 

 
 

Sziasztok!
Csak most kezdtem el olvasni ezt a topcit.Szerintem Moni olyan hozzaszolasokat vart amik a baba ugynoksegekkel kapcsolatosak es esetleg cimeket vart.
Tehat ha valaki tud adni ugynokseg cimeket nagyon varjuk.
Szerintem egy komoly ugynokseg nem ker pent hisz oket az fizeti aki a megrendelo. Soha ne fizessetek horibilis osszegeket Sok sikert mindenkinek.
KATATA
KATATA
 


Szia Melinda!

Tényleg félre értehö a dolog, ne haragudj. Nem azért irtam , mert nincs gyerek a közelbe, hanem nagyon kevés idö áll rendelkezésre, abban, hogy kijátssza magát. Emelett leirok egy kis történetet ami engem nagyon bántott! A játszo téren szépen eljátszottak a gyerekek és egy kis fiu az anyukájával kicsit külön ült, és sirt. A kis fiam meglátta, nem volt még csak 1 éves (most 1,5 honapos), oda ment meg akrta fogni a másik fiucska kezét és játszani invitálta. Erre a siros kis fiu ugy meglökte, hogy ha nem állok mögötte, a betonon akkorát koppan, hogy lehet nagyobb baj is lett volna belöle. Az Anyuka bocsánatot kért, de én majdnem elsirtam magam. Tudom, hogy minden gyereknél elöfordul, csak rossz a tudat, hogy bántják, igazságtalanul! Ö tényleg nem akart roszat a kis fiunak csak megvigasztalni. Nekem ezekhez még nagyon edzödnöm kell!!


Kisine Andrea
:-(


Szia Moni!

Nem is gondoltam, hogy el szoktad olvasni még ezt a topicot. Örülök, hogy mégis!!


kisine andrea

Nincs harag Kép Foleg ilyenert......kulomben is en voltam kicsit elhamarkodottKép
Irtad hogy kulfoldon eltek. Merre fele?
Melinda
 


Szia Melinda

Japán. Ami nem rossz csak nagyon más ;-). Ma voltunk bölcsit nézni a férjemmel és a kicsivel! Az ajtoban mondták el, hogy hova kell menni a pair intézésre, mert nem itt történik. Hiszti volt a kicsinél, mert nem mehetett be.:-)
Nagyon beteg lett és estére belázasodott! A lényeg, addig nem adhatjuk be bölcsibe amig nincs munkám. Ha nincs munkám löttek a bölcsi dolognak. Kiderült, hogy nem olcsó mulatság ám a bölcsi !!! Ha lesz is munka az biztos, hogy a fél fizetésem erre megy el!:-( Egyébként, nagyon szép az épület, és amennyire láttam jol felszerelt. Hát egyenlöre függöben hagytuk a dolgot! Most ugy is jogyulnia kell szegénykémnek :-(((((( !

Kisine Andrea


Sziasztok!Úgy vettem észre,hogy nagyon eltértetek a modellügynökség témától, de ha tudnátok tényleg modellügynökségeket,engem is érdekelne a cim.
mara
 


Hali!

Ismeri valaki az I&I Modellügynökséget? Ha igen, írjatok róla.

Kösz

Fru
Fru
 


Fru!

Igen, ismerem, a mi kislányunknak is le van adva képe, már kétszer fotózták is! Mi érdekelne? Adok emilcimet is: kriszta7@hotmail.com

üdv,
Kriszta
Krisztocs
 


Szia Kriszta!

Csak egy régebbi Babamagazinban láttam a hirdetésüket, és felkeltette az érdeklõdésemet.

Olyanok érdekelnek, hogy mennyire megbízhatók, mennyit kell befizetni a nyilvántartásért meg ilyenek.

Fru
Fru
 


Szia Kriszta!

Melyik lapban jelentetik meg a képeket az ügynökségnél?
Nagyon húzós a jelentkezési összeg?

Köszi
Anikó
Anikó
 


Fru, Anikó!

Az összeg, ha jól emlékszem, 1500 ft volt, és ezt nem kell meghosszabbítani. (legalábbis nálunk még így volt)
Az Anyák Lapjában és a Baba Magazinban jelentetik meg a képeket, fotózás után kb három hónappal. Ezért nem jár pénz, csak a negatívot kapod meg, ha bemész érte (amúgy helyileg a Brendon mellett vannak a Reno udvarban).
Ami fizetõs fotózás, azok a reklámok, illetve más újság, de oda véleményem szerint, már megvannak a "bejáratott" gyerekek.
A megbízhatóságról annyit, hogy én még egy negatívommal nem találkoztam, hiába mentem be érte, még a fotósnál volt...Amúgy a fotós csaj meg az asszisztensei nagyon kedvesek, aranyosak, imádják a gyerekeket.
Viszont: baromi rugalmasnak kell lenni, mert mondanak egy idõpontot, egy helyet, vagy jó vagy nem. Ha nem jó, hívnak mást. Tehát ha a gyerek, éppen eszik vagy alszik akkor, az nem túl jó...Az elsõ fotózásnál mondjuk nem volt idõpont, mert a mûteremben volt (az elsõ kerületben van, a Ponty utcában), viszont a szabadtérinél stb. ott idõhöz van kötve.
És hát a nyügisebb gyerkõcöknek ez elég "kínzás", mivel elég sok beállítást csinálnak, és nekünk pl a szabadtérinél olyan volt, hogy augusztusban (40 fok) õszi-téli rucikat kellett felvenni. (kb négyszer öltöztettem át rekordidõ alatt)...
Amit még tudok mondani, hogy már rengeteg gyereknek a képe van ott (ezt láttam, mikor mentem negatívért), mikor még mi jelentkeztünk, akkor indultak, így nagyobb volt az esély a hívásra.

Hát ennyit tudok nektek írni, ha még érdekel valami szívesen válaszolok!

üdv,
Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok. Olvasgattam ezen a fórumon és azért megkell, hogy mondjam látam pár érdekes véleményt illetve tapasztalatot.
Először is üdvözölném Mónit a topik létrehozásáért tényleg hasznosnak találom.
Abban egyetértek hogy azt a vállogatást amin ő résztvett másképpen kellett volna megszervezi és nagy tekintettel kellett volna lenniük a sok csöpségre akit oda rendeltek. ha tényleg oylan sok anyukát hívtak be vállogatásra akkor azt szakaszokban kellett volna időpontok szerint. De sajnos az jellemző, hogy futószalagszerü az első 1000 vagy 100 kiválasztás hiszen karakterekbe kell besorolni illetve beilleszteni a csöpségeket ( ez egyébként nem csak a gyerekmodelleknél jellemző)és a további lépésnél már komolyabb vállogatásra kerül sor, ezt biztos Móni is tapasztalta volna, ha tovább került volna. De nem kell elkeseredni hiszen a gyerekmodell avgy modell ez mindehol így van próbálkozni kell tovább. Biztos pufi gyereket kersetek vagy skandináv vagy egy kis mongoloid gyerek arcót most csak példákat mondtam!!! nem elszidni ezért:-), tehát a másik megjegyzésem, hogy nem érdemes oylan ügynökségekkel foglalkozni ahol regisztrációs dijat kell fizetni az csak pénzkiadás, mível ha egy ügynökség nem avval akar meggazdagodni, hogy bezsedi a töb 100 regisztrációs dijat hanem aval, hogy tényleg egy 1000 fős adatbázissal rendelkezik vagy mégtöbbel és minél több a modell választéka őt keresik fel az ügyfelek és siker esetében nagyon sokat kereshet. Általában a midellért kifizetett összeg 20 akár 30 % is lezsebelik. De gondoljatok csak bele ugyanúgy a modelleknél mint a gyerekmodelleknél is több mint 3 akár 4000 fős kompeticióval találhatja szembe magát. Ezért annak is örülni kell ha 1 évben egy ksieb szerepre is szert tesz. hacsak nem kivételesen különleges, de még ott is jól jön az ismerettség.Azt ajánlom, hogy oylan ügynökséghez forduljanak mint pl a már említett OpenCasting ami a Kálvin tér 5 nél található. egyébként már interneten is kikereshetik az ügynökségeket és ott tájékoztatót is olvashatnak a cégről, töbek között hogy igényelnek-e regisztrációs dijat és ha igen mennyit. Most pedig rátérek Maisy-re a már általatok is oylannyira imádott kedves forumozonkra:-) Kedves Maisy Hadd fejezzem ki hállámat, hogy Szeretettszolgálatot létesítettél és próbálod felébreszteni az "anyákat" akik ezt akarják csinálni gyerekeikkel, ha már a te szavaiddal élve:-) sztem nincs abban semmi rosz, ha valaki a világnak is beszeretné mutatni olyannyira dédelgetett és szeretett kincsét. lehet, hogy késöbb még szupermodell lesz?! neked nem tünt fel, hogy az igazi nagy sztárok már kiskorukban elkezdték a szereplést itt-ott illeve elkezdették velük. És senki nem telejsíti semmiylen fiaal korában elvesztett álmát gyerek által, csak csupán ez lehet egy nagyon szép +kereset ebben a nehéz világban ami oly költséges.Nem hinnéd de olyan jogdijakról van itt szó:-))) pl ha plakáton megjelenik egy arc az már a fotozás díja ami általában fél milliót is elérhet még + a jogdíj 140000ft ami 640 e FT lenne ugye. vagy a reklámok még többet is fizetnek attól függ myilen cég sponzor meg egyéb juttatások pl ingyen babaholmik ha Quelle lap fotózz, játékok illtve havi jövedelem ha a baba fotója megjelenik valamelyik boltba. Tehát ha valaki érdeklödést érez a modellkedés iránt illetve gyerek modellkedése iránt csak rajta. Arra figyelni kell, hogy némi jó fotokkal kell rendelkezni a csöpségről nem úgy értem, hogy agyon kell fotózni csak pár jelenetet , kifejező képet készíteni.
És még néha rákell csörgetni a kedves ügynökökre, hogy nincs-e vállogatás illetve a honlapokat figyelni mert ott is hirdettnek munkákat.
A modellkedés lehet egy élvezetes szakma de lehet egy keserves is, mindekttőre feklell készülni. ha esetleg valakit bántottam vagy sértegetőnek hangzik kis hozzászóláaom nyugodta válaszolhat. és előre is elnézést kérek.
 


http://www.gyerekmodell.hu/text/modellek.htm

Ez azert megdobbento! Vk, ha meg egyszer olvassa ezt a topikot, mindenkeppen nezze meg ezt az oldalt, szerencsetlen gyerek es tini modellek eleg durva pozokban lettek lefotozva helyenkent. A pedofilia melegagya. Gusztustalan. Mindezek mellett Maisy modortalan es kioktatoan poffeszkedo stilusa nevetseges, (bocsanatot ker, de rogton hozzateszi, h ha te attol jobban erzed magad). Mondd ki a fenenek hiszed te magad? Ervelni ilyen kepekkel lehet a gyerekmodellkedes ellen, es nem pedig ugy, h mindenkit alapbol primitivnek nezel, es kioktatsz. Amugy en nem ellenzem a dolgot, azt viszont fontosnak tartom, h milyen cellal es minosegben keszulnek a fotok. Erdekes vilag lenne, ahol a filmekben mubabakat hasznalnanak, vagy felnott szineszek jatszanak el azokat is. Ugy erzem kisse kizokkentenek a nezot, es elvesztene a valosagerzetet. Eleg groteszk lenne, ha egy korhazi jelenetnel a szulo no egy 85 kg-os, egyebkent foleg a gugyoges teren kivallo alakitast nyujto kopaszra borotvalt kossuth dijas erdemes muvesz jatszana a csecsemot. Lars von Trier A birodalom c. filmjeben vm hasonlo lathato, es eleg megdobbento es horrorisztikus is, de ott pont ez volt a rendezo celja.
Vagy gondolom Maisynek akkor sem jutott eszebe a gyerekmodellek szuleit a sarga foldig lehordani, amikor a Nicsak kibeszel c. filmen jot szorakozott. Vagy a spermak szulojet, mert ugye azok is szerepelnek, nem is kis szamban a film elejen!
Vegezetul: Mert ugye a kabitoszer kereso kutyakat sem kabitoszerrel etetik...
 


Sziasztok!

én személyesen sajnos nem tudok beszámolni jó tapasztalatokról modellügynökség terén-a lényeg náluk,hogy beígérnek fűt-fát, a castingon, a lényeg, csináld meg 50000-ért náluk a portfóliót,amit gondolom lefeleznek a fotóssal...még ez sem lenne gond, csak nekünk 3*-i átöltözést ígértek, kb. 100 db képpel, aztán kézhezkaptunk 20 db-ot, a gyerek 1*öltözhetett át, állandóan rászólt az a bunkó fotós,hogy ne lépjen hátra,mert feldől a berendezés/lakótelepi lakás legkisebb2*3 méteres szobájában volt a fotózás/...színvonalatlan volt az egész, komolyan mondom jobban jártunk volna, ha sim műtermi fotózásra visszük a gyereket...kellék az kb. volt nála 2-3 szál mű kardvirág, se labda, se baba, maci vagy hasonlók. 14 perc után befejezte a fotós, mondván"kész, a gyerek megunta"....most meg már nekünk ment el a kedvünk az egésztől..nagyon vigyázzatok, kihez fordultok, melyik ügynökséghez, érdeklődjetek előtte sokat, referenciákról, stb...
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron