Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Eszter vagyok és azért hoztam létre ezt a témát mert talán sokan vannak akiknek a babája bolcsis. Az én kisfiam most 2.5 éves és 1 hete jár bölcsibe. Sok gondom van a beszoktatás körül. A gyerek nagyon vad lett és a gondozónők is folyton panaszkodnak rá. "Nem elég önálló, nem figyel a nevére, nem segít öltözni...stb". De könyörgöm még olyan picike. Nektek voltak hasonló gondjaitok?
eszter
 


Bár a GYermekek c. rovatban is van ilyen, de ott erről nem esett szó.
Nekem is hasonló gondjaim voltak. Két nap után nem is vittem újra. Az a véleményem, hoyg ebben az esetben komoly gondok lehetnek a gondozónökkel is. A barátnöim, akiknek már vannak bölcsis tapasztalatai, az volt a véleményük, hogy keressek egy másikat. Most éppen ezen vagyok

Piglet
Piglet
 


Szia Eszter!

Átérzem a gondodat. Igaz az én fiam most szeptembert?l már ovódás de egy évig bölcsibe járt és ugyanezek a problémák voltak. A gondozón?kkel nem voltamelégedett, szerintem negyon nem odavalók voltak. Nekem is azt tanácsolták, hogy vigyem másik bölcsibe. Váégül aztán maradtunk de lehet, hogy nem kellett volna. Én mindenképpen azt tanácsolom, hogy ha megoldható keress másik bölcsit és miel?tt odavinnéd ismerd meg a gondozón?ket is ne csak a vezet?n?vel beszélj. Ha nem tudod máshová vinni, akkor beszélj a vezet?n?vel és nagyon óvatosan de mond meg, hogy ez a problémád és mit tud ebben segíteni esetleg bölcsin belül másik csoportba kerülhet-e.

tiktakora
tiktakora
 

 
 

Sziasztok,

Az a gondom, hogy ha másik csoportba kérem-e a gyereket nem fognak-e már ott is úgy állni hozzá, hogy na ennek van olyan anyukája akinek senki sem elég jó. Ma fog először ott aludni. Nagyon kiváncsi vagyok arra, hogy milyen lesz.

eszter
Eszter
 


Eszter,
az én manóm 1 éves kora óta bölcsis. az elején kb.fél évig mindig sírva ment be, ő bent zokogott én kint. Sajnos muszáj volt visszamennem dolgozni, így nem tudtuk azt megoldani, hogy otthon legyek vele. Dea gondozónénik aranyosak voltak, hamar megtanult önnálón inni.... Néha az az érzésem, hogy túlságosan is önálló ( még csak 2 éves ). Ha a gondozónénikkel nincs gond, akkor várj, de ha igen szólj a vezetőnőnek, hátha tud segíteni.


Szia,

Mogyi
Mogyi
 


Sziaszok,

Na ma nem sikerült az ottalvás, de nem is fogom erőltetni a dolgot, ugyanis a gondozónő pelust akar ráadni az alvásidőben. Itthon már nyár közepe óta szobatiszta, bár néha-néha becsurran éjszaka. A bölcsiben olyan nyugis, csöndes nem szól egy szót sem egész nap, de amint értemegyek mint aki megőrült. Egész úton hazáig ordibál stb. szerintem velem tombolja ki magát.
Eszter
 


Szia Eszter!

Nálunk is hasonló volt a helyzet, amikor 2 és negyed évesen bölcsibe adtam a nagyobbikat. A beszoktatás 2 hét volt, fokozatosan, nem sírt sosem. De otthon ő is "megőrült". Rendetlenkedett, mindent megcsinált, amiről tudta, hogy nem szabad. Tudtam, hogy azért teszi, mert egyrészt "bosszút áll" a maga módján, amiért egyedül hagytam, másrészt minden nap elölről kellett kezdeni a provokálást: "Anya, szeretsz még?". Azt gondolom, hogy "anyahiánya volt", azaz ha sikerült kicsit kézbe vennem, megölelgetnem, egy darabig csak rá figyelnem, megnyugodott.
De ez hetekig ment, nekem meg az egész napos rohangálás után nem volt türelmem egy nagyobb adagot adni magamból...
Kb. 2 hónapot járt, gyakori megszakításokkal, mert tél volt, többször lett náthás.
A 4-5-dik hét körül elkezdett ordítani, amikor otthagytam, pedig addig szépen bevonult játszani reggelente. Kb. 1 hétig ugy kellett "letépni rólam". A következő héten, reggel, amikor gurultunk a bölcsi felé, azt mondja: "azért megyünk bölcsibe, mert... mert rossz vagyok!"
Teljesen ledöbbentem és elmagyaráztam neki, hogy ez egyáltalán nem így van. Többet nem sírt. De a rosszalkodás megmaradt. Tudni kell, hogy néha esténként, ha nem akart ágyban maradni, tényleg azt mondtam neki: akkor kimegyek! - mire ő inkább engedelmesen lefeküdt. Szóval így állt össze benne a kép.
Később nem jártunk bölcsibe, mert messze lakunk tőle és nem érte meg az utazást, inkább itthon nyüglődtem vele és az öccsével. Most szeptembertől megint járunk, azt hiszem teljesen nyugodt, már 3 éves elmúlt - mostmár inkább neki való. Most a kicsi (20 hónapos) is ott van (másik csoportban) és ő kezdi a rosszalkodást itthon, pedig eddig nagyon kis szófogadó volt!

Ilon
Névtelen
 


Sziaszok!
Mi is most kezdtük a bölcsit a másféléves lányommal .Az elsõ napok csodálatosak voltak számára el volt varázsolva,ki is küldtek a terembõl.Egy pár nap múlva azonban minden megváltozott,be kellett hivjanak annyira sirt,hogy levegõt sem vett.Ma egyész nap vele voltam kisidõre mentem ki de kezdõdött minden elõrõl.Ült az ovonõ ölében és üvöltött adig mig álomba sirta magát.Nem tudok aludni mikor tudom hogy nemsokárra reggel lessz és menni kell.
sziasztok Réka
vreka
 


Sziasztok,

Nálunk most van egy pár bölcsimentes nap, mert összeszedett a kisfiam egy jókis náthát. Egyébként az elsõ idõben nagyon szeretett menni, de egy hete mindig lelassít mikor a kapu felé közelítünk. Amikor öltöztetés után bekísérem szeretné ha bemmennék vele Kép. Szerencsére sírás még nem volt.
sziasztok
Eszter
Eszter
 


KépSziasztok!KépÉn egy gyesen lévö-gondozónö vagyok!Nem nagyon akarok belekotyogni,mivel az Én kicsifiam már 3 éves lesz novemberben és még márciusig szabin leszek,igy saját tapasztalatom igy nincs,ill.szakmai van csak!...és az az igazság,hogy a gyerekek megérzik a szülök szorongásait és azt meg föleg ha valaki az Anyunak-Apunak egy kicsit is ,de nem szimpatikusak!Tudom nehéz mást mutatni mint amit belülröl éreztek-de el kell elölük titkolni,hogy mennyire féltitek Öket-mennyire nem bíztok meg egy idegen(gondozónöben)emberben!Ha értük mentek mindig a pozitivumokat kell nekik felhozni,azokat a dolgokat amik jók a bölcsiben és akkor elöbb utobb kialakul bennük egy olyan kép,hogy Jé az Anyu is szeretné ezt a helyet,de neki máshová kell sajnos elmenni,pedig ...
Na szóval nem szeretnék okoskodónak tünni,de sajnos van tapasztalatom olyan esetekröl-ahol sajnos a szülöt és nem magát a gyereket kell a bölcsihez szoktatni!
Bármilyen kérdésetek van hozzám Én szívesen válaszolok,hátha könnyiteni tudok nektek lelkileg egy kicsit!
Mindenkinek sok sikert kivánok és kitartást!
KépKandi72Kép
Kandi72
 


Kedves Kandi!

De nagyon jó hogy afentieket leírtad!!!
Az én nagylányom (már 9 éves!) annakidején volt bölcsis és nem voltak rosszak a tapasztalataim, igaz csak két éves korától járt.( még beteg sem volt!)
A pici 16 hónapos és megint itt az idõ hogy elkezdjem rágni magam a témán. Tulajdonképpen mostanra már megtehetem hogy bölcsi helyett bébysittert alkalmazok. A gerek sokkal kevésbé " vagány" természetû mint a nagy volt.
Mit gondolsz ?
f. dia
Névtelen
 


Sziasztok!

Az a helyzet, hoyg nekem olya nnyira nem volt szimpatikus az elsõ bölcsi, hogy kerestem egy másikat. Jó döntés volt. Mind a gyerek mind a mi szempontunkból. Szeret idejárni, és én örömmel viszem.
Ja és ez igazándiból óvodai minicsoport. Itt van lehetõsége nagyobbakkal is együtt lenni, ami különösen jót tesz neki.

Piglet
Piglet
 


KépSzia f.Dia!Kép
Piglet most írta elöttem,hogy mi az elönye a közösségeknek:-saját korosztályával elöbb megérteti magát egy gyerek és elkezdi a közösségi életet!Én az elöbbiekben elmondtam,nem vagyok bölcsi párti ill.nem szorulok rá és nekem csak szakmai tapasztalataim vannak,de az biztos nem bíznám bébisyter-re a gyerekemet!!!
Gondolj bele Te is biztos jobban élvezed a veled egykoruakkal a...(hogy is mondjam a kicsik a játékot)...mi az idöeltöltését,és bizony a kicsik egymást jobban megértik mint pl.egy olyan személy társaságát akik minden egyes mozdulatára reagálnak...,mert ugye Ök azért vannak megfizetve!A kisgyerekeknek sokkal nagyobb türelmük van egymás íránt és ezért jobban alkalmazkodnak egymáshoz...hiszen nekik mi dolguk-bajuk lehet még a játékon kivül.Ellenben egy felnött embernek adodhatnak gondjaik-ami persze beleszolhat a napjuk eltöltésében,a gondozonök is emberek,de egy csoportban 4 ember dolgozik és igy egymást kiegészitik...,nem akartam nagyon bébysitter ellenes lenni,de nekem ez a véleményem...De szerintem ezt nem lehet általánosítani,ill.nincs két egyforma felfogású család-tehát ezt nektek kell eldöntenetek!
A vagányságról annyit,más milyen a viselkedése a kicsiknek otthon a nagyinál a játszótéren és 10 jóbarát között is...
Remélem kicsit segitettem és nem rontottam!
Puszi KépKandi72Kép
Kandi72
 


Szia Kandi72!

Jó lett volna ha már egy évvel korábban is tudtunk volna eszmét cserélni. Nagyon tetszettek a hozzászólásaid és úgy érzem igazad van.

Szia tiktakora
titktakora
 


KépSzia tiktakora!Kép
Köszi a hozzászolásodat,azon vagyok,hogy segitsek-nem okoskodni akarok,hoszen már jópárszor leírtam...Én még nem saját tapasztalatból látom igy a világot...hanem mert tanultam és gyakoroltam!De ha nállunk nem jön össze a kistasó hamarosan,ill.márciusig,akkor már Nati is velem fog járni(bölcsibe még fél évig).Mert a fönöknöm volt olyan kedves és megkérdezte,nem szeretném még majd augusztusig bölcsibe hozni...Én nagyon örültem neki,de ha összejön a kistesó-lehet,hogy majd csak óviba megyünk!
Sok sikert mindenkinek-ha van kérdésetek és Én tudok rá válaszolni...írjatok bátran!
KépKandi72Kép
Kandi72
 


Sziasztok!

A ti gyerekeitek is folyton betegek? Az enyém, ha már 1 teljes hetet tud járni bölcsibe már nagyon jó. Állandóan elkap mindenféle orrfolyásos, hasmenéses nyavaját.

Üdv
Eszter
Eszter
 


Hát ezért mondom én mindig azt, ha nem muszáj, akkor bírjuk ki velük otthon 3 évig. Sajna oviban is lesznek sokat betegek, de egy nagyobbacska gyerek könnyebben viseli talán.
Nem tudom, ebben a korban jó-e már, kérdezz rá, a Broncho-vaxom immunerõsítõ kúrára. Ovi elõbb csináltam az enyémeknél, kicsit drága, de bejött.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Eszter!

Ne aggódj, el fog múlni az állandó betegeskedés. Én is végigcsináltam a lányommal. Amit ajánlani tudok, az a homeopátia.Nekem is elegem lett, hogy mindig náthás, mindig antibiotikum. Elvittem egy homaopata orvoshoz, és pár hónap alatt normalizálódott a helyzet.A bölcsi utolsó évében egyáltalán nem szedett antibiotikumot, lázas se volt. Nyáron mindig ad immunerõsítõ készítményt, így edzettebben indul neki az új évnek.Szerintem érdemes megpróbálni. A Broncho vaxum nekünk nem jött be befulladt tõle a lányom. Minden jót:SzMariann
SzMariann
 


Sziasztok!
Az én nagyobbik lányom lassan 2 és fél éves, és eddig kerek 1 hetet járt bölcsibe. Nem lenne muszáj járnia, hiszen otthon vagyok a kistesóval (5 hónapos), de ugy láttam, meg mondta is, hogy szeretné. De 5 nap után lázas, köhög stb. Lehet, hogy nekem is a homeopátiával kéne próbálkoznom? A doktornõ szerint a lehetõ legrosszabb idõpontot választottuk a beszoktatásra...
Anna
Anna
 


Sziasztok!

Hát igen. Most pont egy hetet bírt ki a bölcsiben. Már megint orrfolyás, köhögés. Az is elég rossz, hogy rámragasztja a bacijait, pedig én nem szedhetetk gyógyszert (27 hetes terhes vagyok). Mondjuk a gyerekorvos sem írt föl semmit, csak ha belázasodik.
Pedig nagyon szeret bölcsibe járni. Most is, hogy itthon van minden reggel fölkel és indulni szeretne. Márciusban lesz 3 éves.

Eszter
Eszter
 


Sziasztok!

Nálunk is bejött a homeopátia. Idáig a 1,5 hónap alatt még semmit nem szedett össze, vagy ha valami elkezdõdött, akkor sem tartott tovább 1 napnál.

Piglet
Piglet
 


Sziasztok!
Mi már öreg bölcsisek vagyunk a kislányommal, aki 18 hónapos kora óta jár. Most 2 és fél éves és már eljutottunk oda, - a kezdeti nehézségek után- hogy szereti a bölcsit és alig betegeskedik! A gondozonõvel szeptemberben volt egy kis vitám, mivel egész nyáron nem jártunk bölcsibe, és eleinte nem akart visszamenni. A gondozónõ (Ibi néni) szerint túl "magasak a követelmények "a bölcsiben, az otthoni és a bölcsi között túl nagy külömbség van. Gondolok itt a cipõ fel-lehúzás, öltözködés, stb-re. Ebben igaza volt, és erre én is elkezdtem egy kicsivel keményebb kezû lenni cipõ téren. Az - Ibi néni azt mondta, te már egyedül kell hogy felvedd a cipõdet!- szöveg bejött, és azóta semmi gond nincs. Persze azért sokszor segítek, de legalább lássam rajta, hogy megpróbálja. Az elején Õ is nagyon rossz volt otthon, kitombolta magát, de kb. 3 hónap alatt rendbe jött. Most már egy angyal a lelkem, pedig elég nehezen kezelhetõ volt egy évvel ezelõtt. Az idõ mindent megold, de kitartás sok kell! Nem helyeslem azért, hogy valaki 2 nap után kiveszi a gyereket a bölcsibõl, akkor biztos nem is volt fontos, hogy beadja.
Andi
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, egyelõre csak olvasgattam.
Problémám:
Harmadik gyermekem nemsokára 3 éves, még bölcsis. (Másik kettõ már majdnem nagykorú, tehát nem tartozom a tinik közéKép
Bõ fél éve jár a kicsi bölcsibe, soha nem volt agreszív. Viszont mostanában egyre több a panasz rá ilyen téren. A gondozónõjét szereti, egyébként én is. Mi válthatja ki belõle? Itthon is az utóbbi idõben elég sokat csapkod, ha valamiért rászólok,hogy "nem szabad". Utána biztos, hogy odavág valahova (szekrényre,asztalra,stb)
A másik: Biztos vagyok benne, hogy bent a gondozónõk nem bántják, mégis, ha itthon közelitek felé, kitartja mind a két kezét, mintha védekezni akarna, pedig itthon sem bántja senki. Agresszivítást itthon sem lát.Egyszerûen érthetetlenül állok a dolog elõtt.
Gabi
 


Gabi, milyen gyerekek jarnak a bolcsibe? Kozuluk nem lehet vele valamelyikuk durva?

Azt se felejtsd el, hogy mindenkepp nagy valtas a piciknek, ha nem a mama van veluk mar napkozben, lehet, hogy ez is most csapodik le benne...

Tud mar beszelni, ki tudja fejezni magat? Probaltad "kiszedni" belole, mi banthatja?

Faline
 
 


Gabi!

Igaz mi meg par hete kezdtuk a bolcsit,de egy "kicsit" hasonlo a helyzetem.Habar nekem nem a nehai csapkodassal van gond hanem inkabb,hogy mindenre NEM a valasz ! Neha mar nevetek is rajta, es inkabb ugy teszem fel a kerdest :-ugye nem iszol narancslet stb...?
Ami viszont megjobban kiakaszt az az,ahogy neha ledobja magat a foldon, legyen ez lift vagy utca es szepen arcal lefele elterul es "orditja",hogy nem-nem !
Nem tudom,hogy ez a teljesen normalis dac-korszakba tartozik-e (most 22 honapos a kisasszony) vagy a bolcsi valtotta-e ki benne ?! (Csak par hete csinalja ezt !)
Neked viszont a dackorszakrol tobbet kene tudnod,hisz ott vannak az elo peldak Kép
Szerinted a Te kicsid csapkodasa nem tartozik a dackorszakhoz?
Ha van otleted,hogy a "foldhoz csapas" ellen mit lehet tenni akkor irdd meg !
(Ha szepen ha csunyan szolok ra csak ordit tovabb Kép )
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Gabi!
Én is egy másik gyermekre gyanakodnék így az elmeséltek alapján. Nekem a nagyfiam járt így az óviban. Kifogtunk egy problémás, verekedõs gyerkõcöt, és szinte ugyanígy kezdett védekezni ellene. Vagyishogy vele nem mert szembefordulni, az óviban zárkózott lett, viszont itthon csapkodott, sõt kiabált. Õ, aki elõtte egy szelíd és abszolút kezelhetõ gyermek volt. Azóta átirattuk egy másik csoportba, és kezd visszaalakulni a régi énjébe.

Csilla!
Nem tudom mennyire tudott alkalmazni, de én ilyen esetben igyekszem nem észrevenni, és nagy átlagban ez bejön. Persze ha az utcán csinálja ... akkor nincs tippem
Üdv: Bobo
Bobo
 


Helló!

Nagyon könnyen elképzelhetõ, hogy a dackorszakunk találkozott a bölcsis szoktatással, már én is gondoltam rá, hogy ez igy együtt kiválthatja az agresszivítását, csapkodást. Mivel fiúgyerek, késõbb érõ, nálam most jelentkezett nemrég a dackorszak. Mellesleg most került ki a bölcsibõl nyár végén egy gyerek, aki kifejezetten agresszív volt (fakockával vagdosta fejbe a másik gyereket, ezt saját szememmel láttam), de sajna nem ismerem az összeset, mert reggel 7-kor viszem, és délután 4-re érek érte. Nem tudom, a többiek hogy dolgoznak, de amikor beviszem, 4-5 gyerek van, amikor érte megyek, már csak 2-3. Ezért sem ismerem igazán az ott lévõ gyerekeket.

Csilla!
Véleményem szerint a földhöz csapkodás a dackorszakhoz tartozik, habár nekem a két naggyal ilyen szempontból szerencsém volt, mert legalább "idegen helyen" nem csapkodták magukat a földhöz, mert akkor az ember tényleg igen tehetetlen. Mert ha elveszited a türelmet emiatt (mert hazudik, aki azt mondja, hogy sosem), akkor sem szólhatsz rá még hangosan sem, ha más is ott van, mert te leszek a "gonosz anya".
Viszont nekem ez a kisfiú is lecsapkodja magát a földre, sokat nem tudok tenni. Annyiból szerencsém van, hogy általában kocsival járunk, tehát az utcán ez a dolog kivédve. Ha itthon csinálja - van külön szobája szerencsére - bezavarom a szobájába, és ha megnyugodott, akkor hivom ki. Állitólag hormonok okozzák ezt az állapotot, és ha az ember ilyenkor ideges vele, vagy netalán a fenekére üt, még rosszabb a helyzet, ezért ezt nem ajánlanám. (Annak ellenére, bevallom, már kapott a popsira, más miatt, persze, csak intésként) Ezért alkalmaztam a nagyobbaknál is ezt, hogy egyszerüen nem foglalkoztam vele. Szerintem elõbb abbahagyta, megnyugodott.
Elképzelhetõ, hogy nálad is a bölcsi váltja ki a megváltozott magatartást, és fel a fejjel! Lehet, hogy fog még meglepiket okozni, gyereke válogatja.
Köszi a válaszotokat.
Gabi
 


Sziasztok!
Nagyobbik lányom imád gyerekek közt lenni, játszani. a gond nálunk is az, hogy 1 hét bölcsi, 2 hét betegség. most ugy ahogy rendben van, ezért megprobálom a picit is bevinni, de csak délelöttre (13honapos) szeretnék 4 orás munkát vállalni. az egyik gondom, hogy ha 2 heteket beteg a gyermekem, netán utána a másik is, akkor hogy tudok én dolgozni? a másik, hogy a pici nagyon eleven, mindenhova felmászik, mindent megeszik, hatalmasakat esik. hogy tudnak rá figyelni rendesen a bölcsiben? a nagyobbikkal nem volt ilyen gond, mert elég nyugott kiscsaj, de most eléggé izgulok.
Mea
Mea
 


Szia Mea!

Sajnos, amikor ilyen kicsik a gyerekek (és fõleg sürün lesz beteg a bölcsi miatt fõleg kezdetben) szerintem csak olyan munkát tudnál vállalni, amit otthon tudsz csinálni. Sajna, a mai világban nem türik el a munkaadók a sok betegállományt, mert már lehet is kiröpülni onnan.
A bölcsiben biztosan figyelnek majd a kicsire, de az is biztos, hogy ott nem tud nagyokat mászni, mert minden szék és asztal, ilyesmi, kicsire van méretezve. Tehát, ha esik is, biztos, hogy nem nagyot. De ha a gondozónõ tudja, hogy ilyen mozgékony a gyerek, szerintem sürün figyelgeti. Általában a bölcsiben nincsenek nagy létszámú csoportok, kb. 10 gyerekre 2 gondozónõ van, legalábbis nálunk ez a helyzet.
Gabi
 


Sziasztok !

Csak most jutottam megint gepkozelbe igy elolvastam amit irtatok. Hat igen eleg nehez ez a foldhoz-csapkodasdi habar mostmar 1 hete nem fordult elo ! Lehet hogy azert mert inkabb karban cipelem az utcan Kép ?! Mindenestre remelem nem folytatodik mert eleg ciki volt,hogy 100 m-en 3x csapta le magat a foldre !!!Mit mondjak az idegim sem maradtak egyben Kép
Mindenestre miota bolcsibe jar sokkal nyugosebb otthon es allandoan kezben,karban akar lenni ! Meg evesnel is kell fogni a kezet !! Szerintem ez a bolcsibol ered !
Gabi! 10 gyerekre jut 2 gondozono??? De jo Nektek !
Nalunk 24 -re (annyian vannak!) jut 3 DB !!!!!!!
Jo mi?! Mar gondoltam,hogy be fogok irni a tancsba emiatt!
Szerintem orult keves ennyi gyerekre 3 gondozono!!!
Es ehhez meg 1 es fel evet voltunk listan mire bekerulhettunk egyaltalan !!!
Ja ! A fiad csapkodasarol jut eszembe,hogy mostmar masodszorra "martak" szet a kislanyom arcat eheten !
Ezt szo szerint ertsd ! Tele karmolasokkal az arca, az eggyik konkretan a szeme mellett !
hat akkor meg "jo" ,hogy agresszivak lesznek Kép
Sziasztok ,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!

Nálatok megy a bölcsibe a télapó? A miénkbe sajna nem jön, mert állítólag pár éve hívtak egyet és a gyerekek annyira megijedtek tõle, hogy többet nem hívták. De lesz majd bábszínház és ott báboznak majd a télapóval.

sziasztok
Eszter
Eszter
 


Kandi72 (ha még itt vagy) és a többiek!

Új topicot nyitottam "bölcsibõl kirúghatják-e" címmel, ha gondoljátok, olvassatok bele és mondjatok véleményt!

Mit tennétek, ha az intézmény vezetõje mindenáron indokot akar arra találni, hogy egy bölcsis gyereket kitegyen az intézménybõl?
Szerintetek van-e ehhez joga?
Ott várom véleményeteket, válaszotokat és saját tapasztalatotokat.
Gabi
 


Ja! És a "Gyermekek"-ben találjátok.
Gabi
 


Óvónõ - másfél éves kisfiával - gyermekfelügyeletet vállal zuglói lakásában rendszeresen, 0-6 éves korig.
06/20-460-3954. Györgyi
Györgyi
 


Sziasztok! Az én kisfiam 2 éves múlt szeptemberben új bölcsibe jár mert a régivel nem voltunk megelégedve itt a gondózónője nagyon aranyos csak a gyereekel vannak gondok nem képes nyugodtan ülni csapong a figyelme verekszik hisztizik. Elküldtek pszihológushoz fejlesztésre. Nem tudom mit várnak el egy 2 éves gyerektől.
slepy
Szeged
 
 


Szia!

Komolyan pszichológushoz küldtek? És ő mit mondott?
Az én fiam is szeptemberben múlt 2 éves, nem hiszem, hogy ebben a korban gond lenne, ha verekszik és hisztizik. Vagy igen?
Az enyém is elég hisztis, főleg, ha valamit nem kap meg, de azért meg lehet neki magyarázni a dolgokat. Ő még nem bölcsis, mi fejlesztő játszóházba járunk hetente egyszer, az nagyon jó hatással van rá. Megcsinálja, amit kérnek tőle, a mesét is szépen ülve meghallgatja. Ilyet nem próbáltatok? Beszél már egyébként?

Üdv:
Anita
 
 


Sziasztok!
Lehet hülyeséget kérdezek,de bölcsibe mit adnak enni/inni a piciknek?Mármint ha nem iszik tejet,akkor nekem kell vinnem junior italt,hogy megfelelő minőségűt kapjon,vagy figyelnek erre?Nem magánbölcsiről van szó,és lassan 2 éves a gyerkőc akiről szó van.Egy barátnőm kérésére kiváncsiskodok,de engem is érdekel,mert egyszer nekem is aktuális lesz.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron