Új privát üzeneted érkezett!

Úgy láttam, hogy hasonló témában még nincs topic a Babaneten. Ezért gondoltam, hogy a sokszor annyira jópofa bemondásokat (amikröl azt hisszük, hogy sohasem felejtjük majd el öket, de sajnos már néhány nap távlatában a feledésbe merülnek) ezúton megörizhetjük az utókor számára.
Most nekem sem jut sok ilyen "beszólás" az eszembe, de az utóbbi idökböl egy megragadt bennem.
Két és fél éves Julcsi lányom nyáron a strandon sétálgatva elöször figyelt fel a közelünkben meztelenül futkosó kisfiú és a közte levö különbségre. Méregette a fiúcskát egy darabig, majd megkérdezte: "Mami, miéjt jógicáj (lógicál) a tisfiú puncija?" Miután felvilágosítottuk, azóta már tudja, hogy a kisfiúknak "tutijuk" van.
Szintén Julcsival esett meg minap, hogy kezet akart mosni (ez számára nem egy könnyü müvelet) és nagy nehezen a mosdókagylóhoz vonszolta a lavórt, melyet felfordított és ráállt, hogy elérje a csapot. Csakhogy a harisnyája aminek a lábfeje a rohangálástól kissé lelógott a lábáról, a nagy igyekezetben a lavór alá szorult, így nem tudott felegyenesedni, úgy kiabált segítségért.
Mikor kiszabadítottuk szorult helyzetéböl, elmesélte a történetet, hogy mi történt vele, így fejezve azt be: "és attoj iden nad bajba tejültem".
Most pillanatnyilag több nem jut az eszembe, de ha kedvetek van gyarapítani ezt a topicot, örömmel venném! Sziasztok: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szia Norcsi!
Már régebben nyílt egy ilyen topik. Kép
De azért küldök neked egy aranyosat, mert nagyon tetszik hogy a kisfiuknak "tutijuk" van.
kb. másfél éves volt Eszterkém, amikor egy séta alkalmával hatalmas kutya állt meg mellettünk, nyelvét lógatva. Eszterke felnézett és közölte:
Nézd anya! Párizsi van a szájában!
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Norcsi!

Itt van:
[url=http://ujgep.babanet.hu/messages/275/100.html?1001109243" TARGET="_top]http://ujgep.babanet.hu/messages/275/100.html?1001109243[/url]

Hami
Hami
 

 
 

Jaj! Kimaradt valami, bocsi:
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/100.html?1001109243" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/100.html?1001109243[/url]
Hami
 


Pici lányom elmélyülten játszott. Indultunk volna valahová és már többször szóltam neki, hogy készülõdjön. Végül türelmetlenül erõsen rászóltam "Nem hallod, Luca?" Õ nyugodtan váloszolt:"Mindjárt hallom, anya"

Idegen nyelvû óvodába irattuk elsõszülött kisfiunkat. Halálra izgultam magam az elsõ nap, hiszen itthon csak magyarul beszéltünk és ott az óvónõk sem tudnak egy kukkot sem a mi nyelvünkön. Mikor érte mentünk óvatosan érdeklõdtem, hogy milyen volt az elsõ napja. Õ vidáman beszámolt mindenrõl. Gyanakodva kérdeztem: "Kicsim, mégis milyen nyelven beszéltetek?" Döbbenten nézet rám, majd a kinyújtott nyelvére mutatott: "Hát ilyen nyelven!"
Szofi
 


Sziasztok!
Ez érdekes: szerintem én ide egyszer már írtam, de most nincs itt???
Juli lányom (1997): honnan tudja a nyíl, hogy mi merre lakunk (közúti tábláról kérdezi)
most csak ennyi, hátha ez is elszáll Kép
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


Sziasztok!
Nekem is van egy jó mondatkám:
" És akkor kidugta a csigabiga az orrszavrúját!!!!"(3 napja ezen nevetek!!)
Andi
 
 


Fruzsi, a keresztlányom a nagyanyjával Balcsira utazott vonaton. Nagyi megbeszélte vele, hogy majd mondják azt a kaluznak, hogy még csak hat éves lesz - pedig valójában hét lesz -, mivel akkor meg lehet úszni a vonatjegyet. /Szép kis nagymama, mi? Kép)/
Már utaztak egy ideje, mikor jött két idõsebb nõ, és szóba elegyedtek Fruzsival. Persze, megkérdezték, hány éves. Mire õ: "Már hét éves leszek!". Nagymuti: "De Fruzsikám, hiszen még csak 6 leszel!". Keresztlányom: "De mama, azt csak a kalauz bácsinak kell majd mondani!" Kép)
Eryc@
 


21 hónapos, Laura nevü kislányom imádja a májkrémes kenyeret. Elkezdett érdeklõdni a fogmosás iránt is, sõt már kéri a fogkrémet is. A mai napon a két dolgot érdekesen kombinálta össze:

Látta, hogy fogat mosok, és õ is kért, MÁJKRÉMET a fogkeféjére.

Azt hittem, megzabálom...
Pkriszta
pkriszta (pkriszta)
 


Kislányommal,Enikõvel(most töltötte 2.évét)néztük kedvenc mesénket:TOM & JERRY-t,mikor TOM indiánnak öltözve,kezét szája elé téve belekezdett az indiánüvöltésbe,szemem fénye megszólalt:ÁLMOS.A férjem általában colával oltja szomját,és Encsi mindíg kéreget.Elkezdi kortyolni a colát(nem kell megijedni,nem kap korlátlan mennyiséget!!!!!!),amiben jégkocka úszkál.Mikor meglátja a jégdarabkát,megszólal:TAVICS(kavics).Sziasztok Reni
RENI
 


Sziasztok!
Mostanában csak az én csemetém mond jó dolgokat??????
Pl.
Énekli a Süss fel napot. A végén: kertek alatt a ludaim megfagynak..... Megkérdem: Na, és tudod mi az a lúd?
Gondolkodik:- Persze, a Lúdkiskacsa!!!!

Barátnőm kislánya: álmosan ül az ágyon. Anyuka megkérdezi: Mi a gond? - Szomorcos vagyok!- mondja.

Több most nem jut eszembe, pedig a héten voltak aranyosak.

Halihó!!!
Andi
 
 


Sziaztok!
Eszterkém (3 éves)odahozta nekem a fülbevalómat és mondja:
– Anya, ezt vedd fel mert olyan romantikus vagy benne és olyan szép vagy mint...mint...mint egy pénztárosnõ!
Kép
Üdv.
Malacka
 
 


Sziasztok!
A nagyobb fiam 4,5 éves, és fantasztikus szövege van.
Egyik nap a suliból mentem haza, és vacsorához ültünk, amikor férjem nevetve kérdezte a fiamtól, hogy hogy is hívta délelõtt az újhagymát? A férjem válaszolt, hogy szagos fûnek. Elkezdtünk nevetni, és láttuk, hogy elkomorodik a kicsi, és szép lassan elkezdi mondani:
hmm, ne csinálj már belõlem hülyét, apuci!
Mentünk terápiára a kicsivel, és egy olyan utcán van a rendelo, ahol mindig kb. 100mre van csak hely. Aznap a kicsi meglátta, hogy az ajtó elott van egy lyuk a kocsik közt, felkiáltott, hogy itt van, állj meg. Én ezt útálom a legjobban, két autó közé befarolni, igazgatni stb brrr. A következo beszélgetés zajlott le:
Én: nem tudok oda beállni, nem jó
Kicsi: dehogynem, nagyon jó lesz, kicsit hátra
nagy nehezen beállok, kifújom a koncentráció miatt bennrekedt levegot,
Kicsi reakciója: ügyes vagy Anyuci, jól csináltad Kép
Ezentúl ketten dirigálnak, hogy hogyan parkoljak Kép
Sziasztok: Timi
 
 


Sziasztok!

Vili (26 hó) abban a korban eszmélt a madarakra, amikor csak varjak voltak, így neki minden madár :"Kár-kár"
A múltkor nagyapám évfordulós miséjén ült csendben a padban, kivárt egy csendes elmélyülési idõszakot és felmutatva a festett angyalokra bekiabált: "Kár-kár!" Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Kittikémnek(3,5)tegnap fájt egy kicsit a hasa: anyu, úgy fáj a gyerek a hasamban!

Máskor a nagymama dicséri milyen nagyra nõtt már. Erre õ: Igen mama, nemsokára én is anya leszek!!!!!
Úgylátszik nagyon foglalkoztatja õt ez a téma!

A barátnõm kislánya; Bogi. Megkérdeztük mi baja lehet az óvónéninek, mivel beteg volt. A válasz: hasmandulása van!
Sziasztok !
Andi
 
 


3 éves kislányom a hasunkat akarta összemérni vacsora után, és szerette volna, ha mindenki felemeli a pólóját, hogy láthassa a hasunkat. Megszólalt: "Most pedig mindenki nyissa fel a hasát!"

Bea
Névtelen
 


Még egy tegnapi eszembe jutott. Tudni kell, hogy a lányom és én kék szemûek vagyunk, a párom meg sötétbarna.
A lányom mutatta a páromnak (nem az apukája) a kezén a bibit, amit az oviban szedett össze.
- Itt van a bibim.
- hol? (párom)
- Ja, Te nem látod, mert fekete a szemed.
Névtelen
 


Ha már ilyen jól beindult ez a topic, én is tennék hozzá valamit:

A nagy meleg miatt bikinit vettem fel otthon. 2 éves Domi fiam (akit mostanság szoktattam le a szopizásról) elmélyülten tanulmányozni kezdte a melltartómat, majd boldogan felkiáltott: "kettõ-hájom cici!"

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


5 éves Olivér fiam meglátta, hogy salátát hozok haza a szatyromban, és örvendezni kezdett:
- De jó, saláta!!!
Mire én:
- De Olivér, te nem is szereted a salátát, miért örülsz akkor neki?
Erre Olivér:
- Én neked örülöm a salátát, anya!

3 éves Adrienn keresztlányomat egy kellemes nyári napon az udvaron próbáltam délutáni alvásra bírni. Adri kényelmesen elhelyezkedett a pléden, majd megszólalt:
- Kapcsold már le a villanyt!

3 éves volt Olivér fiam, mikor egy magas mászóka tetejére próbált felkapaszkodni.
- És mit csinálsz, hogyha felérsz, Olivér? - kérdeztem.
- Hát leesek. - jött a felelet.
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Kisfiam két éves,és már kezdi átkölteni a verseket!
Tapi-tapi anyának,
cicit ad a feleségének!
Jót nevettünk rajta!

Ha valami kis sérülés érte itthon,némi anyatejjel kentem be a horzsolásokat,és mindjárt nem fájt annyira!Innentől kezdve,ha valami bibis volt akkor azt mondta"Megcicizzük"!

Üdv:Anita
 
 


Nagyon édes volt múltkor Deda.(Így hívja Gergőt a hugija) Hinázott a szobain , persze löknöm kellett. Jött visítva Hugi és rögvest szopni akart, viszont nem akartam Gergőt ott hagyni , mert éppen csak akkor kezdett hintázni. És akkor mit mond az én drága elsőszülöttem?!
-Anya , szoptasd meg hamar a Hugit!
-De akkor nem tudlak lökni!
-Nem baj anya , de látod mennyire szeretne cicizni!
HÁT NEM ZABÁLNI VALÓ????
~~~
Múltkor jövünk a buszon , mire megszólal :
-Anya , ugye , hogy a Banklának huginak hívjuk a nevét?!
~~~
Fogja a csokit a kezében és -
-Gyere csoki apához -HAMM . (És bekapja!)
~~~
Fürdik , bekiabálok neki :
-Kicsimkészen vagy már , a fütyit is megmostad?
Mire ő
-Igen uram , nem uram!
(Kicsit sokat látta a Toy STORYt)
~~~
Valamelyik nap kiabál a fürdőből:
-Anya találtam a zacsimban két golyót!!!
(Még jó , hogy 4 év után feltünt neki, megjegyzem eddig is ott voltak Kép)

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!
Nagyon jókat nevetgélek a csemetéken!
Nekem most csak egy van amire emlékszem, Kittikém már 4 éves, nagyon szereti ha kapargatják a hátát. Persze mindig dirigál, hogy hol viszket.
- A bal kockámat is légyszives....
Sziasztok!
Andi
 
 


Helló!

Unokatesóm 3 éves kislánya elmélyülten szemlélte a pocakomat:
- Kisbabád lesz, ugye?
- Igen.
- Nekem is! - felrántotta a pólóját és rámutatott a köldökére - nézd itt fog kijönni, már kilóg a nyelve!
(Azóta neki két babája is "megszületett": Bamba és a Boriháborgató.)Kép
Azel
 
 


Sziasztok!

Kislányom rajzolt egy pálcikababát nagy kerek hassal, tele pöttyökkel.
Megkérdeztem: Mik azok a pöttyök?
Mire Ő: Targonya!
Ági
 


Halász Judit-ot hallgatunk, Abigél (2 és 1/2) kedvencét. Hirtelen felnéz:
-Ki énekel? Bóbita anyukája?

Alex 4 éves volt, amikor ezt lejegyeztem:
- Alex, írtál már a Télapónak?
- Igen.
- És mit írtál benne?
- Hogy jó már a lift.

Alex 5 éves, a Diótörőt tettem be neki. Egyszer csak így szól:
- Ha holnap Olivér felébred, neki is tedd be a kávédarálós éneket.

Ugyanő, 6 évesen. A Carmina Burana-t hallgatjuk.
- Ez elektromos gitár?
- Nem, hangversenyzenekar. Figyeld, ez itt hegedű és dob.
- És melyik nyer?
 


19 hónapos (már mondatokban beszélő) kisifiam néhány mondása is megérett rá, hogy megosszam veletek:

Anyukámmal beszélgetünk, hogy pocakomban lévő kistestvér sokat mozog, mire Vilike közbeszól:
"sajtos kukac tesóka" Kép

Norci
 
 


Sziasztok!
3 éves Dani fiam elmélyülten játszik. A bátyja tévét néz, és egy kicsit teker a hangerőn. Kisebbik fiam azonnal nemtetszésének ad hangot: "Anyuuu, a Peti felhalkította a tévét!"
Gabriella
 


(Előzmény: Többször beszélgettünk a hálapénzről itthon.)
Bálint este az ágyban mesél. Nagyon gyakori, hogy a születéséről. Hát ez tegnap este így hangzott:
Anya, bementünk a kórházba, megszülettem, nagyon örültetek és KIFIZETTÉL...
 
 


Párom, és (lassan 4 éves) lányom Győri édest esznek, aminek ugye recés a széle. A kakaós a fiú, a sima a lány. Kali mondja: én leszek a lány, és nekem egy reszelős fiú kell. Párom megfog egy fiút, erre Kali megszólal: "szeretsz engem? Akkor gyere reszeljünk". Kép)
 
 


Sziasztok! Ma mondta a Bettinam hazafele a jatszoterröl,hogy azt hiszem anya nekem rokaznom kell. Ez ugye a hanyast jelenti. De mivel az l helyett j-t mond, igy hangzott. Anya elöször jön a nyaj, utana a roka:-)
 
 


Sziasztok!
20 hónapos Kristóf fiammal a kertben voltunk és kapott egy kiskapát. Erre közölte:
-Anya, kapátojok (kapálok)
 
 


Sziasztok!
Apa tegnap elszórta szépen a fűmagot. Jött egy oltári nagy eső, ami "kissé" összemosta, így Apa ideges lett. 3 éves kisfiunk mondta neki:
"Ne aggódj apa, felmegyek a tetője és elzájom a csapot. Akkoj nem teszi tönkje az eső a munkádat." Kép
 


Ebédel a család, sógornőm kérdezi nagyobbik, Beni fiát:
-Kérsz egy oldalast?
A kisebbik, Áron felel:
- Én téret [kérek] egy baloldalast!

Áron, a maga 4 évével rettentő pösze, de roppant büszke, hogy ő mennyivel többet tud, mint a 1,5 éves unokatesója, Tetti lányom. Kérdezi is tőlem:
- Tetti méd pici ugye? Méd assem tudja timondani, hogy...hogy... [ránéz az autónkra] TOCSI! csat azt mondja, hogy TUTU!? (...mert az ékezetes magánhangzók is problémásak...)
 
 


A 2.5 éves fiam elélne pogácsán. Délelőtt kapott pár darabot, de uzsonnára már ANNYIRA szerettem volna beleimádkozni valami gyümölcsöt. Ezért példabeszédbe kezdtem (most Kisvakond-korszak van egyébként):

- Látod, a Kisvakond is szereti a gyümöcsöt: az áfonyát, meg a cseresznyét... meg mit is még?
- A POGÁCSÁT!
 
 


Barnabás fiammal egy hegyi úton autóztunk amikor váratlanul megszólalt: "Jaj, milyen kanyarós ez az út!"
 
 


Sziasztok!

Kittikém már öt éves, de még mindig vannak jó beköpései. Egy a nyáron történt, dinnyét evett. Kérdezem: Finom? Erre ő: Mint Jézus Teste!

(Előtte láttuk az unokatesója elsőáldozását videón, amin ez a bizonyos mondat legalább 20x elhangzott.)

Máskor az autóból meglát egy focipályát! Kitör a lelkesedése: Anyu, nézd poci,poci, pociznak!

Hali!
Andi
 
 


Sziasztok!
Nagyon jók a sztorik, állati jókat nevettem.Nekem is van egy amit még a tesóm két lánya követett el pár éve. Ott voltunk náluk és a pici kérlelete a nagyot, hogy olvasson neki mesét.Milyen mesét így a nagy, hát azt a Réz Jóskáról.(Jézuska)
Szerintem édi.
Csilla
 
 


Sziasztok!

Fú, már megint eltüntek az "aranyköpő" csemeték?

Nálunk még dec. elején amikor bemondták a tévében, hogy a Télapó nem veheti ölbe a gyerekeket, pedofília stb. stb.

Kittike értelmezi a híreket: Nem szabad a Télapóhoz közelmenni, biztosan fertőző a szakálla.
Anya! El lehet kapni a szakállt? Lányoknak is?

Tegnap látott egy csúf szörnyecskét a neten, ami egy lábgomba hírdetésben volt. Erről beszélgettünk egy kicsit.
Ma reggel: Anyu, úgy viszket a lábgomba a kezemen.

Sziasztok!
BUÉK!
Andi
 
 


Sziasztok!

CSak egy aprócska "beszólás".
Kisfiam még picikének (most 9 éves múlt)nem tudta kimondani azt a szót, hogy távirányító. Lett belőle "Tányítóó". Azóta csak így hívjuk mi is. Kép

Viki
 
 


Helló!

Kittim "tájtányijó"-nak nevezte! Mi azért nem hívjuk így! Kép
Üdv.
Andi
 
 


Nálunk Ancsi a számítógépet nevezte el: tyámpé. Ragozza is: Anyu, ne tyámpézz! Avagy: én is akajok tyámpézni! Vagy: tyámpézek!Kép

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

A testvérem,amikor olyan 3-4 éves lehetett megnéztük a moziban a Tini-nindzsa teknőcöket(ha így kell írni).Nagymama megkérdezte,hogy mi is történt,és Balázs elmesélte,hogy volt benne patkány,meg pizza,stb..De nagymama nem elégedett meg ezzel,legalább 3-szor meséltette el vele.Mire Balázs megunta és ezt válaszolta: Tudod mama,hogy volt benne a potkány,de mostmár mégegyszer akkor se mondom,hogy pizza.Kép
 
 


Sziasztok!

A kislányom két és fél éves korának aranymondásai közül idéznék néhányat. A lányom mindig is rossz alvó volt, este alig vártuk már, hogy elszenderedjen végre a kis drága, hogy mi is tudjunk valamit pihenni. Többször éjjel is felébredt, és elég nehezen aludt vissza. Egy alkalommal is ez történt, éjjel fél kettőkor már vagy egy órás altatás után egyszer csak megszólalt: Jaj, anya! Majdnem elaludtam!

Sajnos a férjem kialakitotta nála azt a rossz szokást, hogy elalvás előtt vakargatta a hátát (azóta is igy alszik!). Egy alkalommal mondta neki, hogy Eliza, az én hátam is fáj, vakargasd meg egy picit. Eliza már nagyon álmos volt, és igy szólt: Majd a dottojnéni meggyógyitja!

Elalvós témakörben azért van nekünk jópár történetünk, de nem foglalom sokat a helyet, csak még egyet mesélek el. Kb. három éves volt, elalvás előtt kicsit beszélgettünk.
-Anya! A Sárika (szomszéd kislány) nem tudja, hogy reggel nem kell sirni.
-Te pedig azt nem tudod - mondom -,hogy este elalvás helyett nem lehet beszélgetni.
-Jól van na, csak a dolgaimat akartam elmesélni.

Üdv:
Bébiőr
 


Valamelyik nap kint játszottak a gyerekeim a folyosón én meg csak ücsörögtem.
Egyszer csak hallom , hogy a szomszéd heves nemi életét éli (nem előszőr fordul elő délutánonként) és torka szakadtából sikít -nem sóhajtozok hanem komolyan visít.
Persze a fiam is meghallotta , mire ő:
- Anyaa , miért sikít a szomszég néni? Jaa tudom , biztos patkányt látott!!!
Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!

3 éves Tündi lányomnak szoktam kisebb sérüléseknél mondani, hogy semmi baj, mire menyasszony leszel, elmúlik.
Mostanában meg is kérdezi a baleset után:"Anya mikor megasszony leszek?"

Nagyon szereti az Egyiptom hercegének a zenéjét, és így kéri:"A Tomherceget szeretném nézni"
Tom és Jerry: tolomdzseném

Oviban voltunk beiratkozni.A vezetőnővel valahogy így zajlott a beszélgetésük:
-Tündi, apát tudod, hogy hívják?
-Apa Ákos.
-És anyát?
-Móni.
-És ki hívja így anyát, apa?
-Neem.Apa úgy hívja anyát, hogy vakkans.

Biztos veletek is előfordult már a közértben:
a pénztár előtt vannak kirakva az óvszeres csomagok. Leemel egyet
-Vegyél nekem ilyet, anyu.
-Most még nem kapsz ilyet.
-De mikoor?

Egy időben szokása volt(kb.fél éve)a szagokra igen gyorsan reagálni(még mostanában is jellemző, de már sokkal kevesebbszer). Állunk a közértben és mögöttünk egy érdekes külsejű férfi(más alkalommal egy nő). Tündérem egyszer csak megszólal:-fúúj,de büdi gang.

Az egyik verset még leírom, a kb. 15-ből, amit tud- egy kicsit átköltötte.
"Cini muzsika, táncol a Zsuzsikája,
elle dől, alla dől, koma hegedül, tücsök"

Mára ennyi.Kép
 
 


Eszembe jutott még egy aranyos.
Villamoson utaztunk egy kedves idősebb férfivel szemben(Tündi mellette ült).Nagyon méregette( a bácsi csak mosolyogva nézte-megjegyzem kb.úgy nézett ki, mint a Télapó,persze a piros ruha és sapka nélkül).
-Anya,milyen bácsi?
-Szemüveges és szakállas.
-Szemüges?...És milyen bácsi?
Ism.
-És hogy hívják a bácsit?
-Kérdezd meg tőle.
-Nem akalom megkédezni.
-Akkor nem tudod meg.
Néz rá...(mosolyog vissza)
-Anya.Nem pud beszélni?
 
 


Orsolya unokahúgom (most már 10) alig tudott beszélni mikor tanítgattuk a "kicsi kutya tarká"-ra. Mondogatjuk, hogy kicsi kutya tarka, se füle se farka, mire belekontrázik: NADKUTA (mármint nagykutya).
Ugyancsak ő volt nálunk nyári szünidőbe mikor lélekszakadva rohan hozzám: Katika (ez anyum) kűldőtt hogy add ide a Dógozó Nőt. Nagyot néztem, mire kiderűlt hogy a Nők Lapja kell neki... Azóta is megmaradt Dógozó Nőnek nálunk a Nők Lapja.
 
 


Kedves ismerőseim lányai és anyjuk között zajlott: (nem tudom sajna, hogy mennyi idősek voltak):
kisebbik mutogat valami irányba és mondja: -ea.
anya: - mit szeretnél? mi az az ea?
kicsi továbbra is mutogat:-ea.
anya: - nem értem, mit szeretnél?
kicsi: -ea.
nagy: -jaj, anya! hát zebja!
 


2,5 éves lányomnak mondtam, hogy szóljon a két nagytesónak, hogy jöjjenek ebédelni. Beszaladt, szólt, hogy gyertek enni, de mivel a két nagy nem mozdult, azt mondta: Nem hallottátok? Nem szólok mégegyszer!
Éva
 


Gábor 3,5 évesen elkezdett érdeklődni a számítógépek iránt. Szépen nevén neveztük a dolgokat. Egér, billentyűzet, monitor, és maga a számítógép, amiben sok fontos dolog van.
Gabi nem bírta megjegyezni, hogy melyik a monitor és melyik a gép, így kombinálta, hogy félreértés ne essék. MONIGÉP. :D
Azóta is így hívja, pedig lassan 5 éves. De tény, hogy van amit sokkal egyszerűbb lenne rövidítve kimondani.

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: