Új privát üzeneted érkezett!

Kisfiunk majdnem harom eves. Egy jo eve vettuk eszre, hogy napjaban tobbszor dorzsolgeti a futyijet. Mostanaban bilizeskor szokta, ha nem keltjuk fel rola dolga vegeztevel, de ezt nem annyira tartjuk veszesnek. Inkabb azt, hogy szinte nem bir maskent elaludni, csak ha a keze a nadragjaban van. Ez mar elegge "megrogzott" szokasava valt.
Mi a velemenyetek? Felo-e, hogy mar sose fog errol leszokni? Vagy lehet, hogy egyszercsak abbahagyja? Tehetunk valamit? Vagy hagyjuk?
tm
Névtelen
 


Szia tm,
A fiam majdnem 3 és fél. Kb. egy éve csinálja ezt. Azért nem zavar (annyira Kép), mert egy ismerős kisfiúnál is láttam ezt, pont ebben az életkorban, aztán idővel abbahagyta. Egy ismerős szerint azéret van, mert gyakorlatilag ilyenkor kerül le róluk először a pelus, ilyenkor jönnek rá igazából először, hogy "jé, ott van valami". És előbb-utóbb rájönnek, hogy ha azt a vmit fogdossák, az jó.
Előbb-utóbb elmúlik, ill. csökken a gyakorisága. A fiam is csak így alszik el (nem is hajlandó kertész-pizsamanadrágban aludni), plusz nálunk még az is van, hogy még cumisüveges a lelkem (tejet csakis cumisüvegből iszik), és csak úgy tudja inni, hogy közben fogdossa a kukiját. Egy lány azt mondta erre (pszichológus, idejár ő is, a babanetre), hogy szerinte ez a szopást helyettesíti (utána kezdte a kukiját fogdosni cumisüvegezés közben, miután elválaszottam.)
Azt mondják, hogy tiltani nem szabad, mert azzal egyrész lelkiismeretfurdalást keltünk benne, másrészt meg amolyan csakazáértis alakul ki benne.
Na, most aztán jó sokat írtam...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia, Zsoka!

Koszonom, hogy valaszoltal, es bocs a kesesert, en nem tudok internetezni minden nap.
Kicsit megnyugtato, amit irtal. Kulonben mi is abban remenyked(t)unk, hogy majd abbahagyja. De nem tudjuk, meddig normalis. Mikor masfel eves koraban eszrevettuk, nem gondoltuk, hogy meg majdnem harom evesen is csinalni fogja. Akkor meg pelusos volt, gondoltuk is, hogy talan a jo meleg megduzzadt pelus ingerli. Kulonben akkor mar majdnem egy eve nem szopott, tehat nala nem lehetett ez kozvetlen helyettesito.
Pszichologust is kerdeztunk, azota mi sem probaljuk tiltani (azaz kivenni alola a macit, parnat, kezet...), de jo lenne tudni, kb mire szamithatunk, meg mennyi idore. Most mar eleg nagy, nem akarjuk, hogy megrogzott szokasava valjon.

Ha tudsz meg valami okosat irni :o), koszonom.
Szia,
tm
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!
Nálunk ugyan még nem aktuális igazán a téma, a kisfiam még csak 8 hónapos, bár én már most is észrevettem, hogy pelenkázáskor jól megmarkolja a szerszámot, de hát most fedezgeti fel a világot... Kép
Csak az jutott eszembe, szerintem tuti, hogy normál a dolog, nemrég néztünk vissza egy amator esküvöi videót, pont azon röhögtünk, hányan tapogatták meg a palik közül felnott fejjel, nyilvánosan is automatice a berendezést... na meg az eddigi palijaim meg a férjem is szívesen dajkálja tvnézés közben, és nem önkielégítés céljából. Bocsi, fiúk, ha valakinek a lelkébe gázoltam, nem az volt a célom, pali még nem voltam, csak a szemem a kukikon tartom, mint nö!
Napsi
Napsi
 


Azt hiszem, Napsinak igaza van... Elég sokan "dajkálják", és az messze nem maszturbálás. Néha csak az a baj (férjemnél rá is kédeztem Kép), hogy összegubancolódik a berendezés, rosszul van az alsónadrágban, mittudomén. Ábel is sokszor igazgatja, amikor ráadom az alsónadrágot, utána még emg is igazítja, mert "rosszul áll".
tm, több okosság nem jut az eszembe... Kép
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Idetaláltam, ha kissé sokára is, szóval én vagyok a pszichológus anyuka, és most idemásolom, amit Zsókának már a másik topikba írtam errõl:

"Szóval, ez olyan dolog, mint az ujjszopi, önnyugtató viselkedésforma. Lehet, hogy neki a cumisüveg mellett még erre is szüksége van a lelki kielégüléshez, ezzel hoz vissza valamit a szopis odabújásból. Azt gondolom, hogy amíg a játékkal, mesehallgatással, egyéb tevékenységekkel nem interferál, addig nincs nagy gond, hagyhatod nyugodtan. Azoknál a gyerekeknél mondjuk, hogy túlzásba van vive, akiknél a többi tevékenységtől veszi el az időt, akik játék közben, társaságban is csinálják."

"Hááát a "pimplizésről" már nem nagyon fog leszokni! (Jó esetben)
Szóval a nemi szervvel való játék az megmarad, csak társadalmilag elfogadottabb mederbe kell lassan terelni(pl. ne evés közben, ne társaságban csinálja). De ez így jó! Ettől fogja majd tudni kamaszként-felnőttként élvezni a testét. "

Remélem, azért még segítettem.

Üdv: Pele
Pele
 


Az én kislányom most 9 hónapos és rendszeresen nyögdécsel, arra gyanakszunk, hogy mivel közben a két combját összedörzsöli, egyfajta önkielégítésrõl van szó. Most már elkezdtem aggódni, mert egyre gyakrabban csinálja ezt, önszórakoztatásként, akár játék vagy mászás helyett is, elalvás elõtt is, vagy ha valami baja van , pl. ha nem veszem fel. Szeretném errõl leszoktatni, de attól tartok, teljesen el fogom kényeztetni, mert akkor állandóan foglalkoztani kell, hogy ne jusson eszébe a nyögdécselés, magyarán nem tudom egy percre sem egyedül hagyni. Szerintetek mi a megoldás?
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Azért a "leszoktatás" elõtt körül kellene járni, hogy nincs-e valami egyéb oka a comb összedörzsölgetésnek és nyögdécselésnek.(a kisfiúknál pl. ez lehet a fitymaszûkület jele)

SZVSZ:
"Nem lehet egy gyereket eléggé elkényeztetni" szoktuk mondani a párommal. Kép Az elkényeztetés nem az, hogy a gyermek igénye szerinti módon és mennyiségben foglalkozom vele. Olyan rövid ideig tart amíg "csak a miénk".
Amit megtanul az elsõ 3 évben az lesz a számára az "érzelmi világ".

Üdv.
Malacka
 
 


A dolog természetes. A szakértõk is ezt mondják.
Én is csináltam, de a mamám mindig rámszólt. Azt hittem bûnös dolog. Ez késõbb visszahatott rám és elég rosszul kezeltem a szexualitás kérdését.
Én is elalvás elõtt "álomba elégítettem" magam. Aztán mivel nem volt szabad, sokszor elbújtam, és visszatartottam a nyögéseket, hogy meg ne hallják. Szeretkezés közben ma is néma vagyok. Inkább nem veszek levegõt.
Mostanra kezdek felengedni. Már éppen ideje.
Szerintem nem szabad tiltani a gyerekek önkielégítését. Szerintem így fognak lelkileg egészséges felnõtté válni.
Névtelen
 


Sziasztok!

En most talaltam ra erre az oldalra(nem regota van internetünk) es örömmel lattam, hogy ehhez a temahoz is van aki hozzaszolt. Sajnos mar regen irtak ide.

En is le szeretnem irni a törtenetünket.

A kislanyom 6 honapos volt mikor eszrevettük, hogy nyög es dörzsöli a labat.
Elöször nem tudtuk, hogy mi ez. Vittük orvosokhoz, mig egyik megallapitotta, hogy ez csak is önkielegites lehet.
Akkor megkönnyebbültünk, hisz mi mar azt hittük, hogy beteg.
Azt mondtak, majd kinövi.
Ezt akkor annyira intenziven csinalta, hogy szinte egesz nap nem csinalt mast.
Gyogytornaszhoz vittük, aki segitett a fejlödeset tovabb fejleszteni.
Igy elkezdett maszni, de csak keveset, mert inkabb "nyomott". Mi ezt itthon igy hivjuk.
Mar most 21 honapos es meg mindig csinalja. Sajnos eleg gyakran. Akkor is, ha tarsasagban vagyunk. Mindegy neki, hogy hol van dobja le magat hasra es dörzsöli össze a labat.
Ez nekem eleg kellemetlen.
En most azt csinalom, hogy mikor ledobja magat, akkor azt mondom neki, hogy beteszem az agyba, ha tovabb csinalja.
Akkor neha abbahagyja, de nem mindig. Az agyaban persze csak all es sir.
De amit az utolso nevtelen irt, megerösiti azt, hogy nem szabad a gyerekre raszolni.
De mit csinaljak vele, ha naponta 50x ledobja magat.
Neha nem is tudja abbahagyni.
Van mikor ott ülök vele es jatszok, de öt ez nem erdekli es nyom.
Azt hittük, hogy ezt abbahagyja, ha elkezd menni, de nem igy törtent.
Hatha kesöbb.
Örülnek, ha valaki hozzaszolna, vagy valamit ajanlani tudna. Ismer valaki könyvet erröl?

Üdv
Anna
 
 


Hello. Sajnos elég sok hejrol hallom ugyanazokat a gondokat amik velem is megtortentek. Nem vagyok apa vagy szulo de tanar vagyok es erdekel hogy a "gyerekeink" hogy nevelkednek. Sajnos ugyanezekkel a problemakkal nevelkettem en is. Kisgyerek korom ota csinaltam a "futyijatszmat" es sajnos idonkent meg voltam dorgalva. Mikor ki kellett volna nonnom egyesek szerint tizeneves koromban rajtakaptak es megfenyitettek hogy dokihoz visznek. Visszaemlekszem nagyon nagy trauma volt nekem ez a dolog es azt hiszem a mai napig kihat az eletemre mivelhogy a majdnem harminc evemmel meg nem voltam kepes kialakitani semmijen fajta kapcsolatot, sem par- sem sexualis kapcsolatot. Azt olvastam nehol hogy a gyerek elkezdi felfedezni magat de ha nem torodnek veluk eleget akkor megszokasava fajulhat es nem fogja befejezni soha. A rendszeresseg meg lehet nem problema de a megszokottsag igen mivel az agy ojan anyagokat araszt maszturbacio kozben hogy feloldotsagot es boldogsagerzetet ad az embernek. Egyszoval rabjava lehet es konnyebb valasztas is mind kapcsolatokkal bajlodni ahol serulhet az ember. Nagyon kihathat az ember egesz eletere. Lehet kell hagyni csinalja mert egy ido utan tobb mint vaoszinu kinovi de soha nem szabad megijeszteni vagy fenyegetozni mert szegyenerzetet meg buntudatot kelt a gyerekben.
torokandras
Budapest XIII. kerület
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: