Új privát üzeneted érkezett!

Mi is az almássy térre járunk nov eleje óta, a kisfiam 4 hós hora óta. Õ imádja, a merülés sem volt nála gond.
Én is csak megerõsíteni tudom, hogy ebben a vízben csak a babák és szüleik úszkálnak, a víz itt is kb. 30-30 fokos, de még 1x sem fáztunk meg, elég jól fûtik az öltözõt és az uszodateret is. Minden a babák saját tempójában megy, a ygereket nem veszik ki a kezedbõl, már csak azért sem, mert a szülõ sz akiben bármilyen helyzetben a legjobban megbízik a pici.
Mi is Huggies úszópelust használunk, erre jön a bicajos gatyó, és nagyon bevált, bár még nem volt olyan, hogy belekaksizott volna.

gumicukor

KépKép
KépKép
 


Szia Gumicukor,


az Almássy Téren csak bébiknek van úszásoktatás?
Meddig tart náluk a "bébi kor"?
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Az Almássy téren 3 hónapos kortól minden korosztálynak van úszás külön csoportokban.
 
 

 
 

Kedves Mamák, Papák,
kérem aki tud segítsen és a szakdolgozatomhoz töltse ki a kérdôíveket (20 kéréds).
[url=http://freeweb.hu/kerdoiv/kerdoiv.fw?kiv_id=4296" TARGET="_top]Kérd?ív[/url]

[url=http://freeweb.hu/kerdoiv/kerdoiv.fw?kiv_id=4297" TARGET="_top]Kérd?ív2[/url]
ona
ona
 


Szia Moni!

Ha jarsz meg erre, kerlek irj a Hotel Aquincumrol, meg a Szerus kert utcai uszodarol. Engem erdekelne minden, foleg telefonszam. Nekem 10 honapos a kisfiam, nem tudom szivesen veszik-e, ha ilyen korban kezdem el hordani. De minden tapasztalat erdekelne.

Koszi

Flora
Flora
 


Sziasztok!

Mindig csak a jóról van szó, pedig...
Az egyik "osztályos" topikban olvastam a napokban, az egyik baba szemölcsöt kapott az úszáson, hónapok óta hordják dokihoz, a másik szalmonellát, két hét kórház lett a vége. El lehet olvasni.
Az Origon-n meg azt olvastam régebben, hogy a WHO csak Japánban és Hollandiában hagyott jóvá bébiúszó-helyeket, a többi nem felel meg az egészségügyi követelményeinek. Pedig a belga, francia stb. bébiúszás biztos kicsit elõbb van a mienknél.
M.
 


Szia Flóra!
Szerintem mindkét helyre (Aquincum, ill. Szérûskert u.)viheted nyugodtan 10 hónaposan is a babádat. A búvárreflexe már valószínûleg nincs meg, de ez még nem kizáró ok, ugyanúgy meg tudja tanulni a gyakorlatokat, bár lehet, hogy kicsit lassabban. Lehet, hogy magát a vizet, mint közeget, a merülést kicsit nehezebben szokja majd meg, mint a kisebbek. De nincs lemaradva semmirõl, rendesen úszni úgyis csak kb. 3-4 éves korukra tanulnak meg (az is, aki 3 hónaposan kezdte).
A Szérûskert u. iskolai uszoda, ahol fõleg gyereket oktatnak, ide 6 hónapos kortól lehet járni. A víz kb. 30 fokos,a higiéniai körülmények megfelelõek. Oktatás kedden és szombaton reggel van (a Gézengúz alapítvány csinálja), havi bérletet lehet venni, vagy alkalmanként fizetni. A havi bérlet keddre 4000 Ft, szombatra 6000 Ft (ide 2 szülõ + 2 gyerek mehet, kedden csak 1 szülõ 1 gyerekkel) és van kedd-szombati kombinált bérlet 8000 ft-ért. A telefonszámot nem tudom, de a Kismama magazin mellékletében mindig benne szokott lenni.
Az Aquincum egy szálloda uszodája, itt a Vízipók úszóiskola van hétfõn, szerdán és pénteken délelõtt. Az óradíjak hasonlóak, de itt még uszodabelépõt is kell venni (sajnos a babának is teljes árút), ezért ez anyagilag kicsit húzósabb. Az oktató száma 06-20-9448533 (Matesz Csilla). Kísérõ - ha nem úszik - mindkét helyre ingyen bemehet. Ha van még kérdésed, írj!
Sok sikert!
Móni
Móni
 


Sziasztok!

Tud valaki valami a Csömöri bébiúszásról?
Minden infó érdekel a kőbánya körüli úszásokról (Újhegyi uszi, Előd utca) is.

És van olyan köztetek, aki átlátja a Vizipókos és a Kalovits féle úszás közti különbséget?
Lányom nemsokára 3 hónapos, ki akarom próbálni nála a bébiuszit, de nem akarok kisérleti nyulat csinálni belőle. Azok alapján amit a neten találtam, azért sokaknak rögös az út, mire megfelelő úszást találnak.

Ildi

Ildi
 
 


Nálunk si a Vizipók tartja az úszást(Fűzfő),de szerintem elég durvák.Annyira erőltetik,hogy a baba merüljön,hogy a fiam mindig sírva jött ki.Azóta nem is járunk.Persze nem mindegyik oktató volt ilyen,de azért nekem akkor sem lett szimpatikus a dolog.Az anyagiakról nem is beszélve.Potom pénzért bérlik a medencét,a bérlet ára meg elég borsos.Kép
De azt hiszem,ez inkább oktatótól függ,nem az egyesülettőlKép

 
 


 
 


Szia PIldi!
Mi a 6 hónapos kislányommal Csömörre járunk úszni. Nekünk nagyon tetszik. Barátságos, csak gyerekek+szülő vannak a vízben, ja és az oktató. Semmit nem erőltetnek. Ha ketten mentek a medencébe 1100 Ft/alkalom ha hárman akkor 1500Ft/alkalom és annyit maradsz a vízben amíg a babád jól érzi magát. 3 hónapos kora óta úszunk, nagyon élvezi.
Szia Krisz
Krisz
 


Krisz!

Köszi! MÁr kezdtem azt hinni, senki se jár innen oda, igy aztán duplán örülök az infóknak!

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Hátha más is ránéz még a topikra. Mi két ikerlányunkkal kb. 5 hónapos koruk óta járunk a Campona melletti tanuszodába. Nem tudom, milyen módszer szerint oktatnak, de nekem nagyon szimpatikus, hogy láthatóan felépített módszertanuk van. Pl. ahhoz, hogy a "kezdő"-ből a haladó csoportba mehess, meg kell tudni csinálni a babával egy gyakorlatsort (arclocsolás, lebegés, kétféle merülés). A következő csoportban (ami ugyanabban a medencének egy másik részében van, külön oktatóval) ez a gyakorlatsor a bemelegítés. Az oktatóknak különböző stílusuk van, de látszik, hogy a legtöbbjük több, mint tíz éve csinálja. És semmit ne erőltetnek. Ők is azt mondják, hogy a "vizsgán" alapvetően azt nézik, hogy a szülő tudja-e, mit kell tennie a babával - a babának pedig épp vagy van kedve csinálni, vagy nincs stb.

A sírásról a következő tapasztalataink vannak: 1. nekönk sokat segített, hogy ha tudunk, mindig hamarabb érünk oda, és a lányok még a parton, az ölünkből nézelődhetnek 10-15 percet. 2. minden ój gyakorlatnál sírtak kezdetben, de érezhetően csökkenő a tendencia (az 5. alkalom után még nem hittem el, hogy lesz, amikor merülés után nem sírnak) 3. az arclocsolást és a lebegést fürdetésnél is gyakoroljuk, így nem csak hetente egyszer érik ezek az ingerek. 4. a 2 hónapos nyári szünet csodákat tett, mintha kicserélték voln a gyerekeket a vízben: a korábbi pityergős babákkal 45 percet viháncoltunk a vízben, kb. 2 percnyi sírással (az utolsó gyakorlatnál még eltört a écses) 6. hát, ha nincs jó napjuk, akkor sírnak.

A tanfolyam elérhetősége minden Kismamában benne van a babaúszásnál, Budatétényi Művelődési Ház alatt.

Kicsit hosszú, de hátha segítenek a tippek.

Barbara
MBara
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: