Új privát üzeneted érkezett!

Vadvirág

Én egyáltalán nem vagyok baboná sőt...........

Látod már első nap világgákürtöltem, hogy babát várok.

Én már ha meglesz az orvosnál az első uh kép, indulok vásárolni, igaz van egy csomó babaruhánk, de valamit szeretnék venni a kicsinek, egy pici kis rugit vagy valamit, csak úgy jelképesen, aztán majd ha már nagyobb lesz a baba jöhet a kiságy és a babakocsi is.

Éva
 
 


Most jelentkeztem be az orvoshoz, március 4-re kaptam időpontot, az pont jó , mert 3-án vizsgázom és utána már tök nyugodt leszek.

Éva
 
 


Éva!
Tényleg, hát ebből simán rájöhettem volna magamtól is. :):)

Én sem vagyok egyáltalán babonás és simán vásárolgattam minden várandósságom alatt folyamatosan ezt-azt a bébiknek - szerintem így még jobban érzik mennyire várjuk Őket. :):)

(Sőt, most legutóbb már a tesztelés előtt, még a babaprojekt ideje alatt két kis egyforma színű nyuszis zoknicskát is beszereztem a csajsziknak. Hihi!)

Annyira jó érzés az is amikor válogat az ember, elképzeli hogy mutat majd benne a babácska, stb.

Akkor március eleje csodásan kezdődik Nálatok.
Amúgy is szép hónap, mert kezdődik a tavasz, éled a természet, ráadásul még pluszba megannyi izgalmas pillanat, ez egyszerűen fantasztikus! :):)

Mi pedig most voltunk tanácsadáson, a féléves státuszon.

Pálma 6.560 gramm és 67 cm, Lara pedig 6.690 gramm és 65 cm. :):)

Vadvirág
Vendég
 

 
 

Vadvirág

Hogy megnőttek a lányok, pedig még Te is nemrég újságoltad a jó hírt, hogy újra ikreket vársz, most meg már kész nagylányok!!!
És megy a szopizás? Egyszerre szopnak? Nem verekszenek közben, nálam a fiúk állandóan tépték közben egymás arcát, haját, le kellett fognom a kezüket.

Képzeld, az egyik barátnőm most hívott, hogy ő is terhes és pont egy napon volt az utolsó menstruációnk és ugyanabban a kórházban szülünk, olyan szuper!!!

Éva
 
 


Éva!
Bizony, elképesztő milyen gyorsan repül az idő!

Emlékszel hogy a várandósság alatt és utána is pár hétig aggodalmaskodtam hogy Pálma 300 grammal mindig több volt mint Lara?

Na mostmár meg egészen picit már le is előzte Lara az eddig előnyben lévő Pálmát. Hihi!

A hölgyek már (háttámlájukat dönthető) etetőszékben főzelékeket-gyümölcsöket fogyasztanak, szopizás helyett meg tejpépeket... :):)

Igen, kezdettől egyszerre etetem Őket, soha nem zavarták egymást, édes tündérvirágok mindketten.

Annyira kacagósak és édesek, hogy hihetetlen! :):)

És mostmár félig ülnek a babakocsiban, így számukra is sokkal érdekesebb a nagyvilág...

Ráadásul ma gyönyörűen hétágra sütött a napocska, úgyhogy nem kellett annyi ruha a gyerkőcökre, sokkal hamarabb elindultunk, nem volt nyafogás, stb. :):)

Tényleg csúcsszuper hogy együtt fogtok szülni a barátnőddel!!! De jóóóóóóóóóó! :):)
Szívből GRATULÁLOK Neki is! :):)

És közel laktok egymáshoz? Esetleg ugyanabban a kórházban hozzátok világra a bébiket?

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág

Édesek lehetnek a lányok!!!! Küldj majd róluk képet!!

Igen, elvileg ugyanabban a kórházban szülünk, de tök véletlenül.

Sajnos ő messze lakik tőlünk, de lehet, hogy nemsokára közelebb költöznek.

Igaz szombaton is találkozunk azért.

Most rohanok haza.

Puszi

Éva
 
 


Éva!
Hát ez fantasztikus!!! És remélem tényleg közelebb költöznek, mondjuk annyira mint Anyukádék. :):) Klassz lenne! :):) Sosem lehet tudni mit hoz a jövő, bármi elképzelhető... :):)

És amilyen szerencsés vagy, ez is összejöhet simán. :):)

A 2008 február 16-i (17:41) hozzászólásban küldtem friss fotókat a csajszikról, csak elfelejtettem odaírni a linkhez hogy mit tartalmaz... Hihi!

Puszi: Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Éva!!!!!
Csupa jó híreket olvasok!!!!!
Gratulálok én is a pocaklakóhoz!!!:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Sokat gondoltam rád hogy tényleg kismama legyél, és most meg veled örülök!!

Vadvirág!
Én észrevettem a linket a gyerekeidről, meg is néztem őket, nagyon jók!

Ildikó
 
 


Ildikó!
:D :D Köszönjük szépen, édes vagy! :):)

Vadvirág
Vendég
 


Ildikó

Köszönöm szépen a gratulációt!!! Tényleg nagyon boldogok vagyunk!!! A gyerekek is olyan édesek, egésznap a hasamat puszilgatják, pedig még nem is látszik semmi. Már nagyon várom az első uh-ot, hogy láthassuk is őt!

Vadvirág

Azokat én is megnéztem és talán írtam is, hogy nagyon jók a képek.

Éva
 
 


Éva!
Rendben, majd időről-időre teszek fel friss fotókat a csajszikról... :):)

Nálunk is így volt, már a 10. terhességi héttől (amikor elmondtuk mindenkinek az 1. UH után) folyamatosan örültek a tesók érkezésének a többiek, minden nap sokszor beszélgettünk a bébikről, sőt beszélgettek Velük, nagyon jópofa dolgokat mondtak Nekik mindig. :):)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Rég nem írtam. Jól vagyok, csak ezerrel készülök a hétfői államvizsgámra. Tiszta ideg vagyok már most miatta.

Most meg azért aggódom, mert mindjárt viszem a fiúkat oltásra, és úgy sajnálom őket, a Zolika annyira fél tőle. De csak túl leszünk már rajta.

Mindenki jól van? Írjatok!!!

Éva
 
 


Éva!
Gondoltam hogy ezért nem jelentkezel. :):)

Minden a lehető legnagyobb rendben lesz, ne izgulj! :):)

DRUKKOLOK!!! És gondolok Rád 3-án mindenképpen.

A pasik is biztos ügyesek lesznek az oltáson.

Nálunk minden OK, élvezzük a gyönyörű napsütéses tavaszi időt... :):)

HAJRÁ tanulás!

Puszi: Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az oltáson, olyan hősök voltak a fiúk. Megkérdezte a dr.néni ki lesz az első, erre Ádám jelentkezett, hogy ő az idősebb (18perccel) és ő az erősebb (ezt megbeszélték egymás között már régóta), és így ő megy elsőnek. Tényleg nagyon hős volt, nem is sírt. Zolika egy picit sírt és kiabálta, hogy nagyon fáj, úgy sajnáltam szegényt, de aztán ő is megnyugodott és most már kutya bajuk., olyan jó, úgy féltettem őket.

Éva
 
 


Éva!
Örülök hogy túlvagytok ezen is, így legalább mostmár emiatt már nem kell aggódnod. :):)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Már úgy várom a keddet, akkor megyek orvoshoz és végre uh-on is láthatom már a kisbabánkat!!!!

Most kb . már ilyen lehet:

Kép
 
 


Éva!
Gyönyörű már most is!

Akkor már csak négyet kell aludnod... Izgalmas nagyon! :):)

Hétfőn gondolok Rád! :):)

Szép hétvégét!

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap nagyon megijedtem. Este pont a wc-n ültem, tüsszentettem egyet és utána egy picit elkezdtem vérezni., olyan pirosas-narancssárgás jött belőlem, nagyon megijedtem, egyből hívtam az orvosomat, aki megnyugtatott, hogy feküldjek, pihenjek, szedjek magnéziumot, és ha még ma reggel vérzek, akkor menjek be hozzá, de szerncsére már estére nem jött belőlem semmi és ma sem és nem is fáj a hasam se. Úgyhogy pihenek és kedden megyek hozzá, szorítsatok, hogy ne legyen semmi baja a babánknak.

Most elköszönök, tanulok a holnapra!!!!

puszi

Éva
 
 


Sziasztok:)
Jaj, de régen nem jártam már erre...sem, bocsánat érte:)
Éva:)
Szivből gratulálok és vigyázz nagyon Magatokra!!!:) Nagyon drukkolok holnapra is no meg holnap utánra az orvosi vizsgálathoz is:)
Vadvirág:)
Milyen szépek a Lányok és milyen nagyok már:) :) Olyan jó olvasni, hogy mindig minden olyan szépen megy nálatok:)

Persze mindenki mást is üdvözlök:)

Puszi:Doris
 
 


Doris

De jó, hogy írtál!!! Hogy vagytok? Gyerekek nagyok már gondolom.
És nincs semmi változás nálatok, megszoktátok már a lakást?

Próbálok vigyázni magamra, ma csak egésznap feküdtem és tanultam, remélem meglesz az eredménye.

Puszi

Éva
 
 


Éva!

Mennek a drukkok holnapra és holnaputánra is. Pihizzél (már amennyire tudsz :roll: ) és nyugi, semmi baj nem lesz :lol:
Szóval egy kalappal most minden napra :lol:

Andi

Kép
 
 


Andi

Köszi a jókívánságokat, rám férnek az biztos!!!!

Pihenek egyfolytában és próbálok nyugodt maradni, de holnpra ezt már nem ígérhetem....

Éva
 
 


Sziasztok!

Éva!
Csak azért jöttem, hogy biztosítsalak: nem felejtettem el a mai napot! HAJRÁ! Drukkolok! :):)

A bébivel biztosan minden a lehető legnagyobb rendben van! :):)

Doris!
De örülök Neked!!! :):):):):):):)

Köszönjük szépen a dícséretet, drága vagy! :):)

Nagyon sokat gondolok ám Rátok - és meglehetősen hiányzol!!!
Pláne hogy régebben Te voltál a stabil pont Éva mellett itt a topikban. :):)

És Te voltál aki mindig mindenkit bátorított, bíztatott, aki mindig mindenkivel kedves volt és mindenki problémáját megértette és segíteni próbált... :):)

Nem tudnál esetleg többször is jönni? :):)

Vagy esetleg szándékos? Ez is része a múltnak és az új életbe már nem szeretted volna átvinni? - Én így voltam egykor... :):)

Gyönyörű szép napot és puszi mindenkinek!

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Éva!

Remélem jól vagytok!!! Küldök sok pozitív enegiát!+++++:) :)
Hogy sikerült az államvizsgád?

Doris!
De jó hogy írtál! :D Hogy vagytok? Tényleg írthatnál kicsit gyakrabban, régen olyan jó volt olvasni téged!

Ildikó
 
 


Sziasztok!

Kicsit hosszú volt ez a nap, most értem haza és köszönöm mindenkinek a drukkolást, hatásos volt, 4-es lett az államvizsgám!!!!!!!!! El se hiszem, hogy nem kell többet tanulnom, annyira jó érzés!!!

Puszi

Éva
 
 


Éva! :lol:

Gratulálok, nagyon ügyes voltál :lol: :lol: Nagyon megizzasztottak? :lol:

Kép

És holnap jöhet a babakukucs :lol:
Kép

Andi

Kép
 
 


Éva!
Szívből GRATULÁLOK! :):)
(Számomra nem is volt egy percig sem kétséges... :):) )

Vadvirág
Vendég
 


Lányok!

Köszönöm szépen!!! Aranyosak vagytok!!

Nem volt nehéz, meghát tanultam is rá bőven, csak nagyon izgultunk, de már ezen is túl vagyok és ma mehetek babanézőbe!!!!

Éva
 
 


Sziasztok

Megjöttem az orvostól, nagyon édes a kisbabánk, már 8 mm-es!!! Még egyenlőre egynek látta, de ilyenkor még a fiúk egynek látszódtak.

Nagyon jó volt látni, ahogy ver a kis szive. De minden jóban van valami rossz is, sajnos a dr.nőm csak a Nyírő Gyula kórházban vállal már csak szülést és az sajnos már magán kórház lett és ott 160.000Ft egy szülés!!!!!!!! Azt hittem lefordulok a székről, amikor kimondta.
Hát még attól hogy tartottam , hogy a férjem mit szól ehhez, mert én nagyon ragaszkodom az orvosomhoz, már 10 éve hozzá járok és én akkor vagyok nyugodt, ha ő ott van velem. Tudom, hogy nagyon sok ez a pénz és nehéz lesz előteremteni, de én nagyon szeretném és a nagyszülők is azt mondták, hogy hozzájárulnak. A kislányom olyan aranyos volt, egyből felhívta a keresztapját, hogy mostantól ne vegyen neki semmit, hanem inkább gyűjtse azt a pénzt a szülésre, hát nem édes???
És a legbosszantóbb az, hogy havonta egy valag pénzt fizetünk a TB-nek és akkor még fizetnem kell , ha az orvosomnál akarok szűlni és nem is akármennyit.

Hát ez történt ma., ja és hívott a könyvelőm, hogy elszámolta magát és be kell fiztenem 106000ft adót!!!!

Na el is búcsúzom.

Éva
 
 


Éva!

Nagy élmény lehetett (újra), hogy ismét babót láthatsz az UH-on :lol: Nekem 7 hetesen azt mondták, hogy 1 élő magzatom van, aztán a 12. hétre megduplázódtak :lol: :lol: Pedig én úgy paráztam, hogy állandóan a férjemet nyúztam, hogy ugye most már nem szívódhat fel? Erre nemhogy eltűnt volna, hanem rögtön kettő lett belőle. :lol: :lol: Az egyik elbújt még a 7. héten. :roll: Szóval még nálatok is lehet bármi :wink:
A TB-hez és a magánkórházakhoz, -rendelőkhöz no comment :evil: :cry: Felháborító :evil: Elegem van a magyar eü-ből, pedig hál' Istennek nem járunk sokat orvoshoz (kopp-kopp-kopp)
De Ti csak örüljetek a babá(k)nak. És úgy látom, hogy Lora megint hozta a formáját, nagyon édes lehetett. :lol: Egyébként vitted magaddal UH-ra?

Na elteszem magam aludni, mert holnap munka. :evil: :cry:
Jó éjszakát: Andi

Kép
 
 


Éva!
GRATULÁLOK a bébihez!!! :):)

Lora pedig szuper aranyos csajszi! :):)

Vadvirág
Vendég
 


Köszi Lányok!!!

Igen jött velem Lora is, nem lehetett volna otthon hagyni, már annyira várta. Olyan boldog volt, hogy látta a babának a szívét, ahogy dobogot és azt kérdezte, hogy akkor most már biztos, hogy terhes vagyok??

Nálunk is csak 12. hetes uh-on látszódott, hogy ketten vannak a fiúk, de a dr.nőm azt mondta, hogy szerinte most csak egy van. Nekem mindegy hányan vannak, csak egészségesek legyenek!!!

Most megyek, mert hulla vagyok, egyre fáradtabb vagyok ilyenkor este munka után.

PUszi

Éva
 
 


Sziasztok!

Éva:)

Örülök, hogy minden rendben van veletek! Nagyon aranyos Lora, hogy ilyen lelkes és hogy ennyire várja a kistesót!

Nálunk 7 hetes uh-n derült ki hogy ikreink lesznek, elég hamar megtudtuk:)

Pihenj sokat!

Lányok!

Jövő szerdán megyek hasplasztikára, végre rászántam magamat. Már nagyon izgulok, szorítsatok hogy minden rendben legyen!

Ildikó
 
 


Ildikó

Nagyon szorítok! Végül sikerült valamit intézni,hogy ne kelljen annyit fizetni érte? És hol csinálják? A Kelemen dr-hoz mész? ha jól emlékszem a nevére??

Éva
 
 


Ildikó!
Mindenképpen gondolok Rád a nagy napon!!! :):)

Ne aggódj egy percig sem, egészen biztosan minden a lehető legnagyobb rendben lesz! :):)

HAJRÁ! :):)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Éva!

Gratulálok! :) Olyan jó lehet megint terhesnek lenni... :) És persze túl lenni az államvizsgán... én majd csak áprilisban :)

Arra azért kérdezzetek rá, hogy kell-e pluszban fizetni, ha nem sima szülés hanem császár, vagy ha bármi plusz kell mint egy sima szüléshez. Nagyon meg tudja dobni az árat az ilyesmi :(
A tb rendszerről egész dolgozatot írtam, a véleményem így nem férne bele egy hozzászólásba, de röviden: :evil:

Ildikó!

Drukkolok, nyugi, minden rendben lesz :)

Ditke
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen előre is a drukkot, aranyosak vagytok!


Éva,
sajnos nem sikerült úgy elintézni, hogy olcsóbb legyen.. Így a Szent Imre kórházba megyek, a Kelemen doktorhoz. Ő nagyon szimpatikus, remélem tényleg minden rendben lesz.

Majd ha hazajöttem a műtét után, jelentkezem!

Ildikó
 
 


Ildikó!

Nagyon sok boldog névnapot kívánunk!

Kép

Andi

Kép
 
 


Ildikó

Én is csatlakozom Andihoz és névnapod alkalmból nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok Neked!!!

A Kelemen dr. nekem is nagyon szimpi volt és egy ismerősöm mellét is ő műtötte és teljesen meg volt vele elégedve, biztosan minden rendben lesz!!

Képzeljétek, mi meg itthon eldöntöttük, hogy nem szülök 160.000-ért az orvosomnál, a szívem szakad meg, mert annyira szerettem volna nála szűlni, de be kell látnom, hogy ez tényleg nagyon sok lenne. Így a Szent Imre kórházban fogok szűlni, mert az egyik ismerősünk ott szülésznő már vagy 20 éve, úgyhogy majd ő ajánl egy jó orvost és ez a kórház csak 20 percre van tőlünk, úgyhogy ez is jobb lesz benne.

Éva
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen a névnapi jókívánságaitokat, nem is számítottam rá, olyan aranyosak vagytok!

Éva,

én nagyon jókat hallottam a Szent Imre kórház szülészetéről, biztosan jó kezekben leszel ott is!

Ildikó
 
 


Éva!

Képzeld el mennyi mindent tudsz ennyi pénzből venni a pici(k)nek. :lol: Na meg a nagyoknak is :lol:
A baba úgysem marad bent, ha a szülésznő meg ismerős, akkor biztosan nagyon jó kezekben leszel.

Andi

Kép
 
 


Andi

Igen mi is így vagyunk vele és most néztem meg a kórház honlapján, hogy az ismerősünk a vezető szülésznő, úgyhogy tényleg biztosan jó kezekben leszünk.

Hát igen én is elképzeltem, hogy ha kifizettem volna a szülésért azt a sok pénzt, akkor már nem maradt volna semmire pénzünk.

Már megnyugodtam és a dr.nőm is nagyon kedves és megértő volt, azt mondta, ha mégis bármi problémám lesz és nem tudok bizalommal az új orvosomhoz fordulni nyugodtan hívjam fel bármikor és küldjek egy sms-t ha megszületik a kicsi.
Most már teljesen megnyugodtam és ez a kórház csak 20 percre van tőlünk a másik meg min. 1 óra.

Éva
 
 


Sziasztok!

Két napja betegek vagyunk, én és az ikrek. Ádinak tegnap délelőtt 40 fokos láza volt!! Szegény nagyon kivolt. Zolikának és nekem szerencsére nem volt ilyen magas lázunk, én csak nagyon taknyos vagyok.

Szegény Ildikó!!! Gondoltam Rád!!!! Már túl vagy a műtéten!!! Biztosan nehéz most, de hipp-hopp fel fogsz épülni.
Egy darabig még biztosan nem írsz nekünk, mert ha jól emlékszem öt napot benn kell maradni a kórházban!!
De azért szorítok, hogy mielőbb felépülj!!!!

Éva
 
 


Ildikó!

Remélem, jól vagy, csak azért nem írsz, mert pihengetsz még!!!

Éva
 
 


Sziasztok!

Éva!

Jól vagyok, köszönöm szépen! És ti? Betegek vagytok még? Vigyázz nagyon magadra!

Nálunk is betegek a gyerekek, elkaptak egy hányásos-hasmenéses vírust, ráadásul náthásak is... Szerencsére ma már nem lázasak, és hányni sem hánynak.. Nagyon rosszul jött ki ez a betegség.. Anyukám itt aludt nálunk pár napig, hogy ne kelljen mindig nekem felkelni éjszaka hozzájuk. Most már csak napközben vannak itt a mamák, és segítenek.
Hétfőn jöttem haza, a hasam jól van, néha szúr, húzódik, de nincsenek komoly fájdalmaim szerencsére. Már meg is néztem, zuhanyoznom is kell, pedig még nem is szedték ki a varratokat. Majd egy hét múlva. Még azért nagyon idegennek érzem, főleg a sebem miatt, meg hogy a varratok ott lognak jobbra - balra... De szerintem pár hét múlva nagyon fog tetszeni.

Lányok, mindenkinek kellemes húsvétot kívánunk!!

Ildikó
 
 


Ildikó!

Nagyon örülök, hogy előkerültél és jól vagy, már aggódtam érted!!!

Jobbulást a gyerekeknek, mi már szerencsére meggyógyultunk.

Azért én tudom, hogy nem semmi egy ilyen műtét, hős vagy, hogy ilyen jól viselted!!!
Biztosan nagyon szép lesz, ha meggyógyul!!!



Én is mindenkinek nagyon kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!!!

Éva
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon eltűnt mindenki!!! Remélem, csak a Húsvét fáradalmait pihenitek ki.

Ma voltam az új dr.nőmnél, nagyon aranyos volt és a szülésznő ismerősöm is szuper volt!!! A kórház is gyönyörű volt, úgyhogy megnyugodtam, hogy így döntöttem.
A baba jól van és most már tuti, hogy csak egyedül van!!! Már a 10. hétben járok és már 23mm-es a kicsike!!! Olyan cuki volt, láttam a kis fejét, mozgott keze, lába!!! Olyan jó érzés volt!!!

A dr.nőm javasolta, hogy menjek el egy géndiagnosztikára, ahol valami vérvizsgálattal megállapítják, hogy nincs-e baja a babának, igaz nem olcsó 25 ezer Ft, de úgy döntöttem elmegyek, mert nekem volt egy unokatestvérem, aki down- kóros volt és most már én is 30 év fölött vagyok, és inkább jobb félni , mint megijedni.

Éva
 
 


Éva!

A vzsgálatról ahová mész azért azt tudni kell, hogy nem egy vérvétel hanem kettő, így 2x25 ezer, és nem biztos diagnózist ad hanem csak valószínűséget számol bizonyos laborértékek+anyai életkor alapján. Szóval szerintem nem helyettesíti az amniocentesisit. Bocs hogy belekotty, csak nem tudom tudod-e. Meg persze nem vagyok szakember, csak szerintem baromi drága és nekem nem érné meg.

Minden jót, jó babavárást! :)

Ildikó!
Jobbulást, sajnálom, hogy nem sikerült olcsóbban megboltolni :(

Jó éjt!
Ditke
 
 


Ditke

Köszi a felvilágosítást, ezt nem tudtam, de találtam olyat is , amiben két vérvétel és egy 4d-uh van és ez kerül 25ezerbe, ez akkor más?

Éva
 
 


Éva :)

Sztem az ugyanaz. Én úgy tudom, hogy a két vérvétel együtt kerül 25 000-be. De a megbízhatósága olyan 95 % körül van. Én felvetettem az orvosomnak, aki gyakorlatilag azt mondta, hogy pénzkidobás, de természetesen menjek el nyugodtan, ha akarom. Szte túl nagy a hibaszázalék, és amúgy is ott van erre a rutin szűrés, és még mindig lehet szúrkálni, ha úgy látják, hogy nagy a kockázat.
Az amniocentesissel szemben persze előnye, hogy kockázatmentes. Csak a pénz megy el, a babának biztos nem lesz baja. :lol:

Minden jót,

Brigi

Kép

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron