Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tegnap meghalt a modemem - kezd elegem lenni végleg a chello-ból...Kép

Marcsi!
Remélem meggyógyultatok!!Kép
Akkor tali 9 előtt az ovinál 21-én!Kép

Bea!
Így már értemKép

Éva!
Gratula a "kismamának", egyben nagyon veletek érzek a pici kutyusok elvesztése miatt.Kép
Remélem a másik 5 kutyus egészséges, s mostmár nem nem lesz semmi gond velük.KépKépKépKépKép
Szorítok!!!
(Az UV-hez is!Kép)

Ildikó!
Írtam mailt.Kép

Jó hétvégét Mindenkinek!
Erika

KépKép
 
 


SZiasztok!
off
Előre elnézést, EfGabit keresem, de nincS a profiljában ímél elérhetőség, feltétlen írnom kellene Neki. Valaki meg tudja adni esetleg?
anya@kissvirag.hu címre jöhet.
Előre is köszönöm!

.:Angi:.
 


Szia Angi!
Elküldtem Gabi címét.

Éva!
Sajnálom!
Azért próbálj meg belemélyedni a tanulásba, talán eltereli a figyelmedet a kutyusról.

Eri!
Nagyon együttérzek veled!
Nekem nagyon jó dolgom van, sokat segítenek a nagyszülök és még a háztartásba is besegít egy néni, mégis néha legszívesebben elmennék "szabadságra" egy kicsit...
A tandíjmentesség ügyében talán hívjad fel az illetékes minisztérium ügyfélszolgálatát.

Bea!
Ezt nem lehet ennyiben hagyni!

Sziasztok,
Mimóza
 
 

 
 

Sziasztok!

Mimóza!
Felhívtam Tündét, ő kedvesen átirányított a kerületi nevelési tanácsadóba, illetve a logopédushoz, aki Gergővel foglalkozott. Megkérdeztem iskolaválasztás ügyben, azt mondta, hallgassak a szívemre, ahhoz irassam be, aki nekem szimpatikus, ha nem válik be, akkor váltsunk. Így fogok tenni, remélem sikerül bejutnunk, mert nem körzetes az iskola, ahova jelentkezünk. A kérvényt már megírtam, most már csak be kell iratkozni, aztán várni kell.Kép

Eri!
Szegény, nagyon sajnállak, hogy még ahhoz a kevés pénzedhez sem jutsz hozzá, ami jár.Kép De biztos jóra fordul minden, drukkolok neked!Kép

Éva!
Szegény kiskutyus, nagyon sajnállak benneteket!Kép De azért van még 5 egészséges, az sem kevés, próbálj meg velük vigasztalódni!Kép UV meg megvár!

Eri!
Szerintem jár a tandíjmentesség ebben az esetben is, mert csak azt kell igazolni, hogy a beiratkozás napján folyósították neked a GYESt, a többiről nem kérdeznek semmit. Ezt az igazolást pedig az illetékes Területi Államháztartási Hivatal adja ki (Bp-en a Lőportár u.) Azt javaslom, levélben kérj ilyen igazolást, mert nem tudják azonnal kiadni, felesleges ezért sorban állni. A kérvényben benne kell lenni, hogy melyik gyerekek után kapod az ellátást, meg a te TAJ számodnak.

Marcsi!
Jobbulást a fiúknak!Kép

Gabi
 
 


sziasztok!
Éva-mi minden fér bele a te életedbe...gyerekek mellett tanulsz és még kutyamamizol is...kezdek rájönni, hogy nem is olyan bonyolult az én életem a 6 pasivalKép
valamit még be kellene vállalnom, látogatásnélküli jog vagy teológia érdekelne...de a tanuláshoz semmi kedvem és energiám se sok.
akkor meg csak azért, hogy frusztrált legyek...és elmaradt dolgok sorakozzanak mögöttem.
Ügyesek az ikres anyák, hiába na, ekkora feladatba belelendülve az ember bátorrá válik és bevállalóssá.Csak akkor csodálkozom, amikor egy gyerekkel-na egye fene még a kettővel is-nyafognak az anyukák, hogy elfáradnak, nincs idő semmire, nem lehet ezt bírni idegekkel stb.
Próbálnák csak ki ikrekkel, netán mellette még egy pár máskorú krampusz-no meg a férjurak..
Sokszor úgy érzem magam, mint Eri-fáradtan, elcsigázva-minden nap egyforma...-aztán meg jön egy fiú a sokból, mond vagy csinál valami kedveset, szépet és visszatér belém az élet, mégha rövid időre is, de elfelejtem a gondokat és csak a szép kerül előtérbe.
Ezzel gondolom mind így vagytok-és akkor a munkában is helytálló anyákról külön tanulmány kéeszülhetne...
Bocs a hosszért.
kinga
 
 


Kinga,
Jó volt olvasni téged! Kép

Gabi,
Végül a test-nev. tagozatot választottad, vagy nem?

Lányok!
Nagyon örülök, hogy ez az új ikres topic is túl van az elsö száz hozzászóláson! Kép Kicsit izgultam, hogy lesz-e rá kereslet, de ezek szerint van létjogosultsága. Csak így tovább!

Mimóza
 
 


Mimoza!

Kételkedtél a topic sikerességében?Kép
KÁR VOLT!Kép
Szerintem nagyon sokan ugy gondoltuk már(mint TE is),hogy eléggé kiszorultunk.
Annak nagyon örülök,hogy sok a másik topicon a babaváro és a kismami(mindig el szoktam olvasni a hozzászolásokat),de igazábol minket a szoptatás,fogzás,sulyméregetés.stb már nem érdekel.Persze jo visszagondolni,nosztalgiázni,de mi már ebböl kinöttünk.Ök is a jelen problémájukat jobban meg tudják egymás között beszélni(hisz most élik ugyanazt át),mint mi,akik csak visszagondolunk.Persze tanácsot adhatunk,de nekünk már oly távolinak tünik a csecsemökor,hisz most éljük az ikres kisgyermekes kor szépségeit,hátrányait!Kép
Ez szerintem jobban meg tudjuk itt külön beszélni!

(Bocsi,hogy többes számba írtam)

Bea

Kép
 


Gabi!

Nem Erinek,hanem nekem nem fizetik ki a gyest+családipotlékom!Kép
Nálam pedig ez így együtt azért nem egy kis összeg,hiszen 97000 ft-rol van szó!Kép
Ennyit kellene kézhez kapnom!
Csütörtökön írásban fordultam a Magyar Államkincstár Családtámogatási Ellenörző Csoportjához (magyarán feljelentettem a munkáltatom)!Kép
Nem vagyok egy feljelentös fajta,de már marhára untam,hogy a megadott napon nem számíthatok a pénzemre.Ez már nem az elsö eset,de eddig vagy késve,vagy részletben fizették ki a pénzem.Most meg semmit sem kaptam!Kép
Most mondjam én is a gyerekeknek azt,hogy majd kaptok enni,ha lesz pénzem?
Nekem ugyanis ezt mondták a cégnél,ha lesz pénzük,akkor fizetnek!Kép
De a legjobban az háborított fel(mint megtudtam),a cég felvette a tb-töl a családi potlékokat és a gyeseket,és ebböl fizette ki a munkabéreket!Kép

Azért köszi mindenkinek a drukkot!
A hét elején kimennek a céghez elszámoltatni.
Ha ez sem segít,akkor már két ügyvéddel is beszéltem,mert nekem 5 gyerek mellett nem megoldás az,ha honapok mulva fizetnek!

Szoval most így áll az ügyemKép

Bea

Kép
 


Lányok!

Nagyon aranyosak vagytok! Köszönöm szépen a bíztató szavakat!!! Most már kiheveretem a kiskutyus halálát, ezt sajnos a természet akarta így és nem tudok ellene mit tenni.
Felrakok róluk egy képet:

Puszi

ÉvaKép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Bea!
Bocsánat, a névcseréért!Kép Tényleg nem kis összeg, amit elsikkasztott a céged!Kép Bár többet is érdemelnél!Kép Igazad van, hogy tovább vitted az ügyet, nem tudom hogy gondolják, hogy gyerekek szájától veszik el a falatot azzal, hogy nem fizetnek!Kép Remélem, rendeződik az ügyed, és nem váratnak sokáig!

Gabi
 
 


Gabi!

KÖSZI!!!!!!!!!!!!

Kép
 


Bea!
KépKépKépKépKép

Mimóza!
Igen. Azt mondta a logopédus is, hogy jót tesz a gyerekeknek a zene illetve a sport tanulás, jobban tudnak majd koncentrálni.Kép Remélem, hogy fel is veszik Gergőt!

Éva!
Nagyon édesek a kiskutyusok!Kép

Gabi
 
 


Sziasztok!

Bea
Tényleg felháborító, amit veled tett a céged! Ne hagyd magad, remélem, nemsokára megkapod a pénzed és a kamatról se feledkezzenek meg!!!

Gabi
Köszi!!

Képzeljétek, ma reggel vettem észre a Lora szájában, hogy kinőtt egy foga, anélkül, hogy kiestek volna a tejfogai, az alsó kettő mögött ott kandikál egy új fogacska. És most már talán beigazódik a gyanunk, miszerint azért fájt a feje, mert nem tudott kinőni a foga.
Egy ismerősöm mesélt egy ilyen esetet és akkor el is vittem fogászatra, de az ottani orvos azt mondta, hogy amiatt nem fájhat a feje, és lehet , hogy mégis azért fájt? Ma elviszem egy másik fogorvoshoz, lehet, hogy ki kell húzni az első két tejfogát. Még csak öt éves a Lora , nem nő neki még korán a foga?

Éva

Kép

Kép
 
 


Yabu, Eri

A tandíjmentesség akkor is jár, ha a gyes mellett négy órában dolgozol, a lényeg, hogy vigyél igazolást a TB-től, amiért nem muszály személyesen elmenned, nekem adtak egy faxszámot, oda elküldtem a kérelmet és még aznap visszafaxolták az igazolást.

Gabi
Hogy állsz a sulival? Hogy bírod a kicsi mellett? Hány éved van még hátra?

Éva

Kép

Kép
 
 


Éva-nekem Barnusnak nőttek így a fogai lent-igaz 7 évesen.
nem fájt a feje és a fogdoki csak akkor húzta ki, amikor nagyon zavaróan mozgott már, addig azt mondta,hogy nem baj, ha ott van.
Hallottam már olyan gyerkőcöt, akinek szintén ilyen korán váltottak a fogai, nekün eddig első oszt. környékén volt jellemző.
Lányok-sikerült dűlőre jutnunk a találkozót illetően?-vagy csak én nem figyeltem??
Kinga
 
 


Éva, nővérem lányának valami 4-4,5 évesen indultak a maradó fogai, ilyen is van (ő inkább déli típus -részben indián-, lehet, hogy ezen is múlik)
Enyém gyerkőcök ráérősebbek voltak, de 5 évesről többről is hallottam már.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Éva!
Esetleg meg tudnád adni nekem azt a fax számot?
Mert ez a papír minden fél évben kell, és szörnyű volt az a két óra ácsorgás a Lőportál utcában Kép.

Nálunk a Lili most volt 6 éves és most mozog az alsó két foga!Kép

Yabu
 
 


Yabu

Sajnos elfelejtettem elmenteni a faxszámot, de úgy találtam meg, hogy beírtam a startlapon lévő Matáv telefonkönyv keresőjébe a Gyes cetlimen lévő intézmény nevét, az én esetemben Mák Pest megyei területi ig. és felhívtam őket, ott egy hölgy adta meg a faxszámukat és még aznap elfaxolta az igazolást, amint átküldtem neki a kérelmemet. Amúgy eddig levélben írtam nekik és 1-2héten belül mindig visszaküldték levélben az igazolást, csak most túl későn kaptam észbe, hogy beíratkozás lesz.

Köszönöm mindenkinek a fogzással kapcsolatos hozzászólásokat, már beszéltem egy fogorvossal, holnap délután elviszem a Lorát és azt mondta, hogy valószínű, hogy ki kell neki húzni, mert befelé fog nőni az új fogacskája. Már előre félek mi lesz ott?!

Éva

Kép

Kép
 
 


Éva!

Én egy ismerösöm kislányánál láttam,hogy kinött az uj fog,a régi pedig még ott logott.Hát elég ilyesztö volt,!Kép

Képzeljétek!A feljelentésem következtében azon nyomban átutalták a gyest+ csp-t,ma már rajta volt a számlámon!Kép

Kép
 


Ja,azt elfelejtettem mondani,ma szoltam a bölcsibe,hogy holnaptol csak alváskor adjanak a lányokra pelust!KépItthon már a kis és nagydolog is a bilibe megy,hát ott is rá kell öket szoktatni.
Mentem is ma bugyikat venni(24db-ot),mert ami itthon volt az kevés!KépNa meg persze több váltás naci is kell,meg zokni.Ugyhogy abbol is bevásároltam!Persze egy kinai üzletet támadtam meg,mert tönkretenni tökk jo lesz az olcso is!Kép
Egyébként a bölcsiben tök jol állnak a dolgokhoz(már télen is szoltak,hogy el kellene kezdeni,csak a hideg miatt én nem akartam)!

Mi a véleményetek a a Libero bugyipelenkájárol?
Én azért nem akarom használni,mert a gyerek csak érzi hogy pelus van rajta,és akkor ugyis befolyik minden.Legalábbis nekem a nagyobb gyerekeim után ez a tapasztalatom!Véleményt kérek!Kép

Bea

Kép
 


Bea!

Én akkor használtam a bugyipelenkát(nem a Liberót hanem a Baby Love-t mert az ocsóbb) amikor már nagyjából szobatiszták voltak és mentünk vhova. Szerintem jó dolog, nálam látták a lányok hogy le lehet húzni így nem pisiltek bele(csak nagyon ritkánKép) Én utazásnál mindenképp ajánlom!Kép

Éva!
Köszi az infót! Nekem is azért kellett sorban állni, mert nem tudtam hogy a suliban minden fél évben kell ez az igazolás.

Yabu
 
 


Nálunk 3 gyerek együtt nem használt el egyetlen csomag bugyipelust (akkori nevén up and go pelust) ÉN arra használtam, hogy amikor már itthon elég szépen bilibe ment a cucc, de mentünk valahova, ahol menetközben kellemetlen lett volna a baleset. Ilyenkor adtam rájuk, azzal hogy ez is bugyi, ebbe sem szabad belepisilni. És bizony ha szárazon hazarét benne, eltettem legközelebbre Kép. Maradt még pár darab Ancsinak is, ebből az ősi csomagbólKép.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Igen,én is anno még az öskorában vettem a nagyoknak(11.5 éve,akkor jelent meg).Mondjuk a nagy gyermekeim nagyon hamar szobatiszták voltak,a lányom 17 ho,a fiam is így valahogy.Lehet,hogy rájuk még több idöm jutott?
Bár ök is olyanok voltak MAJDNEM mint az ikrek,hisz csak 15 ho van köztük!Kép
Ezt zárojelben mondom csak elKépAkkor megfogadtam,hogy SOHA az életbe nem szülök még egy gyereket!KépHát végül is fentartottam a fogadalmam,mert:
1.,Nem szültem igazán,hanem császároztak
2.:Nem egy lett,hanem háromKép

Na a lényeg az,ha a szobatiszta gyerekeimre up and got adtam,akkor abba bizti hogy belepisiltakKép
Én ezért nem szeretném a lányokat erre rászoktatni,bár lehet,hogy holnap már veszek?KépKép

Bea

Kép
 


Sziasztok!

Yabu!
Nekem sem volt meg beiratkozáskor az igazolás, de szóltam a tanulmányi osztályon, hogy azonnal küldöm, ha megérkezik, és nem kellett fizetnem.Kép
Találtam a Lőportár utcai TÁH Családtámogatási Osztályhoz egy fax számot: 349-6530, de nem tudom, hogy ez jó-e. Próbáld meg felhívni őket előtte (350-2481).

Éva!
Érdekes, hogy Loránál ilyen hamar elkezdődött a fogváltás! Gergő már 6,5 éves, a legtöbb ovis társa már elhullatott egy-két fogat, de neki még csak nem is mozog egy sem. Pedig hét hónaposan kezdtek nőni a fogai, vagyis időben. De nem bánom, mert annál tovább maradnak jók!Kép
Sulival jól állok, jövő héten megyek megint konzultációra. Írok néhány zh-t (sok segítséggel Kép), aztán majd jön a vizsgaidőszak május végétől! Most másodéves vagyok, még van két évem. Most kell szakosodni, azt hiszem, maradok az eredeti tervemnél, a hulladékgazdálkodást választom, kukabúvár leszek.Kép(www.kukabuvar.hu)

Bea!
Örülök, hogy ilyen hamar intézkedtek a pénzed ügyében, végre valahol gondolnak a gyerekesekre!Kép
Nálunk is úgy volt a pelusokkal, mint Ildinél, spóroltam velük én is, ha tiszta maradt, eltettem.Kép De Bence végül elhasználta az összeset! Vagyis ő pelusnak vette, Marci bugyinak. Bencusnál a mai napig előfordulnak éjjel "balesetek". Marci meg addig tartogatja, hogy már a WC előtt elkezd pisilni, így nem be-, hanem rápisil a ruhájára.Kép

Lányok!
Kinga is kérdezte, most én is, hogy akkor melyik szombat lesz végül is a találkozó időpontja?

Gabi
 
 


sziasztok lányok!
HÚÚÚÚÚÚ kivagyok mint a bili füle. A Barbus pénteken este hajnali kettőkor kruppos fuldoklós rohamot produkált. Én még ilyet nem láttam azt hittem megőrülök. Ki az ügyeletre ott megnyugtattak hogy asztmatikus folyamat első jele lehet, bár az is előfordulhat hogy most volt neki először és utoljára. Köszi. Azóta nem aludtam többet esténként 2 óránál azt sem egyszerre. Tegnap anyukámék elvitték a srácokat merthogy én meg holnap vizsgázom töriből még semmit nem tanultam csak elolvastam az anyagot párszor, remélem azért sikerülni fog mert ez az anyagrész érdekel is és elég sok könyvet olvastam a suli előtt is a II világháborúról és az utánni időszakról, majd meglátjuk.
Szóval én is sokszor úgy érzem ki tudnék futni a világból. Fodrász kozmetikus már nem látott lassan négy éve az hogy biciklizni sem tudok elmenni az nagyon hiányzik, de a két kb 20 kilós óriásgyerekkel nem bírbék tekerni 20 méternél többetKép
És nekem még segítségem is van bár a párom anyukája meg a dédi akikkel egy városban lakunk lassan egy éve betegségek miatt már nem tudja vállalni a srácokat sőt még oda is én segítek be a suli meg a meló mellett. A lakás felújítás csak hab a tortánKép)
Akkor lázadok amikor a dédinél az össze mütyűrt is le portalanítom utána meg haza a féligkész házba........na mindegy ez van.Néha én is úgy érzem nem ezt a lovat akartam vagy hát nem biztos hogy egy fenékkel bírom megülni ezt a sokatKép)

Bea! én azt csináltam amikor már majdnem szobatiszták voltak hogy a bugyiba egy szárnyasbetétet tettem ez elnyelte a becsurranó pár cseppet, amíg én a gyerekkel berontottam a wc-re nekem bejött. A bugyipelus nem ment rá a Barbikára a legnyagobb sem én ezt igízából ezért találtam kiKép)
mindenkinek puszi Csilla
 
 


Sziasztok!

Bea
Örülök, hogy végre megjött a céged esze és elküldték a pénzed. Azt nem lehet kérni a TB-től,hogy ezentúl neked utalják és ne a cégnek?

Gabi
Akkor egy cipőben járunk, én is másodéves vagyok, egy hét múlva uv-zek, most már neki kell állnom a tanulásnak.

Bugyi pelenkával kapcsolatban, nekem nem jött be, én ajándékba kaptam egy csomagot, de ugyanúgy belepisiltek, mint a pelusba, nekem az jött be a legjobban, hogy nem adtam rájuk semmmit és hamar szobatiszták lettek, és éjjelre sem adtam pelust, raktam alájuk gumilepedőt, hogy a szivacs ne menjen tönkre és inkább naponta cseréltem ágynemüt. Eleinte éjfél körül mindig felkeltettem őket és kivittem pisilni, aztán maguktól megszokták, hogy felkelnek, ha pisilniük kell. Nekem bejött.

Csilla
Látom nálatok sem egyszerűek a mindennapok! Sok sikert kívánok a vizsgádhoz és kitartás!!!


Szorítsatok a délutáni foghúzás miatt!!! Nagyon izgulok!

Éva

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Éva!
Gyors és minimális fájdalommal járó foghúzást Lorának!Kép
Már másoktól is megakartam kérdezni - éjjel kimennek a gyerekek pisilni? Hogy érik el a villanyt??? Vagy égve hagyjátok este? Nekem sötétbe ki nem mennek még este sem - így az éjszakait ágytisztaságot még nem sürgetem. Egyébként a bilit sem találni meg a sötétben a szobában, pedig csak sárga vászonroló van a szoba ablakain, mert a csarnok előtti lámpa teljesen beviláfítana... Ja és este benyomják a 3dl tejet - szokásos szertartásKépKép, és bizony reggelre sokszor csurig a pelus - száraz még SOHA nem volt... Fel sem kelnének a pisire az tuti.Kép
Ti hogy vezettétek be???
Bugyipelus nálunk sem jött be anno - Ricsi lábát amúgy is "vágta", és tök uolyan pelusnak vették mint a másikat, tehát telerakták.KépKép

Vizsgázóknak megy a drukk ezerrel!Kép

Erika

KépKép
 
 


Sziasztok!

Éva! Szorítunk Lorának a foghúzáshoz, Neked pedig a vizsgához! Andris nyáron lesz 7 éves, és kb egy hónapja esett ki az első foga, de van az oviban 5 éves is, akinek már potyog... Kép

Gabi! Neked is drukk a vizsgához, Gergő holnap jön haza? Biztos nagyon élvezi!

Nálunk ZSófi hord most bugyipelust éjszakára, mert ő nappal már teljesen szobatiszta, de éjszaka még nem. Viszont sokszor lefekvés után 10 perccel jut eszébe, hogy neki még pisilnie kell, és akkor egyszerűbb ezt levenni és visszavenni, mint a rendes pelust. Egyébként belepisil éjszaka, nem ébred rá fel, hogy pisilnie kell. Volt egy időszak, hogy nem adtam rá pelust, de meguntam a folyamatos ágyhúzást, pizsicserét, na és olyan is volt, hogy fel se ébredt arra, hogy bepisilt, és féltem, hogy megfázik. Szóval ezzel még várunk egy kicsit.

Csilla! Persze Neked is drukkolunk! Hát, nekem még a saját háztartásomat is nehéz néha ellátni, nemhogy másét, és még tanulni is... Nem csoda, ha kivagy egy kicsit.

Zizi
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a fogorvostól, még nem húzták ki a fogát, azt mondták, hogy várjunk még egy kicsit, amíg jobban mozog a tejfoga. Olyan bátran indult itthonról a kis drágám, aztán mikor meglátta a rendelőt egyből sírva fakadt. De mikor kiderült, hogy még nem lesz foghúzás, megnyugodott.

Erika
Nekem most már maguktól felkelnek éjszaka, van hogy szólnak és kikisérem őket, de van, hogy maguktól kimennek a sötétben és szépen pisilnek egyedül.
Nekem az nagyon bejött, hogy éjfél körül mindig felkeltettem őket, eleinte sírdogáltak, de aztán megszokták és most már maguktól kelnek.

Éva

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Eltelt az elsö pelus nélküli napunk(persze alváson kívül,akkor kell)!Kép
A bölcsiben is tök jol ment minden,a baj csak abbol adodott,hogy késön szoltak,így mind a 3 lány nacijába befolyt egy-egy csepp!Kép
Szoval igazábol nem pisiltak beKép
Remélem így is marad,persze azért balesetek biztos lesznek még!

Mindenkinek jóéjszakát!

Bea

Kép
 


Sziasztok!
Erika!
Nálunk mindig ég egy éjszakai fény a közlekedőben, ami nem fogyaszt sokat (Ikeás 4 W-os izzó van a lámpában), ez egyrészt a fiúknak van, másrészt nekem, amikor megyek KisRobihoz szoptatni.Kép Évához hasonlóan Bencét én is felébresztem egyszer éjjel, hogy jöjjön ki velem pisilni. Marci már magától felébred és kimegy, ha kell neki, de ez ritkán fordul elő, ő kibírja reggelig.Kép
Az esti ital egy ideje nálunk szigorúan csak víz, mert azt tapasztaltam, hogy ha más volt (tea, tej, almalé), akkor gyakrabban volt bepisilés. Persze tiltakoztak ellene, de most már megszokták, és ha valaki teát kér vacsi közben, a másik rögtön mondja, hogy vacsorához csak vizet iszunk.Kép Ezt egyébként az oviban is javasolták, hogy vizet adjunk inni a gyerkőcöknek, mert az oltja legjobban a szomjat, és jobb ha már itthon ahhoz szoknak hozzá.Kép

Bea!
Ügyesek a lányok, csak így tovább!KépKépKép

Éva!
Hajrá!Kép

Zizi!
Köszi a biztatást!Kép Már nagyon várom Gergőt, biztos rengeteg mesélnivalója lesz, nem is viszem csütörtökön oviba.Kép

Csilla!
Remélem, már jól van Barbi, nem jött vissza a roham.
Meló, suli, anyós, dédi, lakásfelújítás, no meg a saját háztartás, ikrek... Húúú, még leírni is sok!Kép
Le a kalappal előtted is, hogy minderre van energiád!Kép

Kinga!
Néha én is érzek lelkiismeretfurdalást az elmaradt dolgok miatt, és olyankor elgondolkozom, hogy miért is kezdtem el. De ha már elkezdtem, jó lenne befejezni.Kép

Eri!
Szerintem mindenkinél vannak mélypontok, de aztán valahogy túltesszük magunkat rajta. Ahogy Kinga írta: aztán meg jön egy fiú a sokból, mond vagy csinál valami kedveset, szépet és visszatér belém az élet, mégha rövid időre is, de elfelejtem a gondokat és csak a szép kerül előtérbe.KépKép


Gabi
 
 


Sziasztok!

Megint elszállt az egész...Kép
Na még egyszer nekifutok...........

Bea!
Grat a pelusmentes naphoz!!!KépKépKép
mennyi idősek most a lánykáid? bocsánat, nem lelem a táblicskut...

Gabi!
"a másik rögtön mondja, hogy vacsorához csak vizet iszunk." - ez nagyon édes!!!Kép
Egyébként nálunk tej csak reggel este van, mint szertartás az ágyban (nem tudom mikor akarják abba hagyniKép), napközben a víz megy, esetleg gyümilé, Kubu a délutáni alvás előtt...

Kinga mondata ma reggel nálunk is bejött:
"aztán meg jön egy fiú a sokból (nálunk a 2-bőlKép), mond vagy csinál valami kedveset......."
Reggel az istennek se akartak felöltözni, pedig ma sietnünk kellett volna, mert ovis nyíltnapra kellett mennünk Apjukkal (máskor fél 10-10-re esünk be a bölibeKép - még nem melózokKép), így fél 9-re be kellett volna ma érnünk... S mivel kb. a falnak beszéltem 15 percig, kéréseim nem találtak megoldásra - felemeltem a hangom.Kép
Erre odajön a Riki (szőkeKép) és megszólal:
"Mami ne ojdibáj." Azt hittem megzabálom!!!!Kép Hol halotta ezt a dumát nem tudom, mert itthon nem használjuk ezt a kifejezést. Imádom a szövegeit és persze Őt/Őket is!!!KépKép

Erika

KépKép
 
 


na meg is lett az eredménye, hogy 2x kellett írnom...Kép

abba hagyni = abbahagyni
halotta = hallotta

KépKép
 
 


Erika!

A lányok agusztusban lesznek 3 évesekKép

Nálunk is tudnak olyanokat mondani...........Kép

Pelenka nemes egyszerüséggel csak kalanpaKép

Kép
 


Sziasztok!

Merre jártok lányok?
Látom mindenki azért át-át nézeget a másik ikres topikra is!

Éva

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam, most én ezerrel tanulok, hétfőn 2 vizsgám is leszKép.
Gabi!
Köszi a számot jövőre biztos így fogom csinálni, hogy faxon elküldöm. Ez a legegyszerübb.
Pontos tali időpont még nincs?Kép
Yabu
 
 


Lányok!
én jönnék, de 10 próbálkozásból 9*ledob a babanet...én már nagyon unom.
Ha nem lennétek itt, rég nem olvasnám ezt a fórumot...
Kinga
 
 


Sziasztok!

Gabi! Éva!
Köszi. Kép Lehet, hogy bemegyek majd személyesen, mert a Lőportár utca közel van a munkahelyemhez.

Kinga!
Igazad van Kép, jön az egyik puszit ad, mosolyog rám, és akkor elfelejtem a gondokat. Kép

Bea!
Örülök, hogy megkaptad a pénzed. Kép
Gratulálok a pelusmentes napokhoz Kép

Vizsgázóknak nagy kalappal, vagy inkább szekérrel! Kép

Végülis mikor lesz tali?
Nekünk még jó mindegyik szombat. Kép Május 7-én apa nem lesz, így busszal villamossal mennénk, ha lesz. Most már nem tévedünk el, mert már tudom hova kell menni. Kép

Végre valami jó is történt velünk. KépNyertem anyukám nevében 30 eFt-os Kika vásárlási utalványt, amit persze mi vásárolhattunk le. Így legalább az elromlott vasaló helyett vettünk egy másikat. Kép Csak Budaörsre kellett az esőben elbuszoznom az utalványért. Még jó, hogy anyós ráért, és nem kellett a fiúkkal mennem. Kép

Eri
 
 


Sziaasztok!

Erika!
"Mami ne ojdibáj." Ez nagyon tetszik!Kép
(Csak zárójelben írom: Ha véletlenül módosítnai akarsz a hozzászólásodban, akkor az "Elküldve 2005 Április ..." sor jobb szélén van egy kis ikon, amire ha az elküldéstől számított fél órán belül rákattintasz, visszaadja az üzeneted, és belejavíthatsz.Kép Sokszor használom én is!Kép)

Eri!
Gratula a nyereményhez!KépÖrülök, hogy kicsit jobb kedved lett!Kép

Kinga!
Azért ne add fel, tudod, a remény hal meg utoljára!Kép

Lányok!
Javaslatom a talira: május 21-e szombat délelőtt. Remélem, addigra már jó idő lesz!!!Kép

Vasárnap elmegyek suliba, nem leszek néhány napig. Írok néhány zh-t, pedig nem tanultam semmit, de majd csak lesz valahogy.Kép

Gabi
 
 


Gabi!
Nagyon tetszett ez a technikai tanács, abszolút nem tudtam róla. Bár én inkább ötször elolvasom elküldés előtt a szövegemet.
Május 21-e jónak tűnik.
Sok sikert a sulihoz!
M.
 
 


nekem tetszik a 21-e...
megírom a kisikreseknek is...
m.

KépKép

KépKép
 
 


Nekem is jó a 21-úgy tűnik nincs még semmilyen családi program, ami prioritást élvezne...már csak a helyszínt kellene tisztázni
k
 
 


nemmegyeznekem
 
 


timár utcai játszó?
körbekerített, sokféle játék többféle korcsoportnak
m.

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Nekünk egyenlőre jónak tűnik az időpont, de én csak akkor tudok menni, ha vki jön velem, segíteni. Majd szervezek vkit. Egy-két hete már elmentünk oda, még jó, hogy a tesómék is jöttek, mert én egyedül mentem a 4 gyerekkel, hát... Még jó hogy Andris elvan egyedül, Zsófi is többé-kevésbbé, bár rá azért még oda kell figyelni, na de a kicsik!! Simán felmásznak a legmagasabb mászókára, lecsúsznak a csúszdán, és semmi veszélyérzetük nincs. Persze ők nagyon élvezték!!

Nem tudtok véletlenül olyan helyet, ahol autósülés csattját javítják, cserélik, vagy ilyesmi? Eltört az egyik ülésünk csatja, és csak ezért nem biztos, hogy újat kéne venni...

Zizi
 
 


Sziasztok!

Nekünk is jó a május 21. Kép

Zizi!
Próbáld meg táskajavítónál. Ők cserélnek csatokat is pl. övtáska.

Eri
 
 


Nincs már garanciapapírja? AZért egy autósülés nem ugyanaz, mint egy hátizsák...

Ildi

Ildi
 
 


Garanciapapírja nincs, régebbi már, mi is örököltük.. Még megkérdezzük egy-két bababoltban, hátha tudnak segíteni. Kép

Csütörtökön be kell íratni Andrist suliba, jövő héten meg Zsófit oviba, olyan fura, hogy már ilyen "nagyok". Kép Aztán még egy év, és az ikrek is ovisok lesznek, én meg itthon fogok "unatkozni" Kép Kép

Zizi
 
 


Zizi-nekem is ez volt az első gondolatom, amikor elindultam ovit kereseniaz ikreknek és netán beiratni is próbálkoztam---volna.
A környéken minden ovi megtelt, a kiscsoportban meg végképp nincs hely sehol, megvan a 25-ös létszám!
tehát lehet maradnak itthon továbbra is és futunk egy kört jövőre...nem is gondoltam rá, hogy ez lesz az idén,hisz 4 évet töltik decemberben, nem siettük el nagyon.
igaz ez Maglód-ecser és Bp. 17, ker. környék, úgy hallottam a belvárosban meg sok helyen üres az ovi...
Kinga
 
 


Sziasztok!

Kinga!
Én ezért kezdtem el már év elején bölcsit keresni. Kép Oviba novembertől mehetnének, ha lenne hely. De nincs, pláne kettő. Kép Pedig van néhány ovi itt a kerületben (XIV. ker.). Csak most fognak még néhány új lakást átadni a környéken és nem mennek iskolába, akik már betölétötték a hatodik évüket. Még jó, hogy bölcsibe mehetnek a fiúk. Kép

Eri
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron