Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nekünk felvették volna a lányokat oviba,de én nem akartam.Van lehetöség arra,hogy még 1 évet maradhatnak a bölcsibe,ráadásul minden szülö ezt választotta a csoportjukban.Így szépen együtt maradnak ugyanazokkal a gondozonőkkel.Ráérnek majd jövöre uj gyerekeket,uj ovonénit,uj ovodát megszokni.Olyan kicsik mégKép
Mindenkinek szép esös,borongos napot!

Bea

Kép
 


Hát, nekem eszembe se jutott, hogy nem vennék fel, az ovónénik már várják Zsófit jövőre. Kép Örökli Andris ovónénijeit, meg mindent, úgyhogy ismerős lesz neki a helyzet.
Sőt, még az is lehet, hogy a fiúk is mehetnek majd hozzájuk jövőre, bár sztem ez nem túl jó, épp eleget vannak együtt itthon, hadd legyen Zsófi is "egyedül" egy kicsit.

Zizi
 
 


Ja, és ezek szerint előre kell jelentkezni? Mert hivatalosan még csak jövő hétfőtől lesz az ovis beiratkozás. Akkor hogy-hogy már megteltek az ovik?
Gondolom a nyilt napokon lebeszélik, hogy ki megy és hányan lesznek, nem?
 
 

 
 

Jé!Itt is eltüntek a hozzászolások!Hát mostanában ez a babanet minden,csak nem jo,nem müködikKép

Bea

Kép
 


Kép

Mindenkinek ilyen szép napsütéses idöt kívánunk,mint ami mi fogadott reggel bölibe menet minketKép

Bea

Kép
 


Sziasztok!
Sajnos tegnaptól ma délelőttig volt egy teljes szerverleállás. Korábban, ha volt adatvesztés, azt sikerült korrigálni. Most is megtesszük, ha csak egy mód van rá. Jelenleg leginkább azt szeretnénk elérni, hogy megszünjenek az állandó leállások. Remélem most már túljutunk ezen horroridőszakon!
Köszönöm a türelmeteket!
apa
apa
 
 


Sziasztok!

Húúúúú de eltűnt Mindenki...Kép

Látom nincs toppon a bababnet sem... Eltűnt a múltkori hsz-m is...Kép

Akkor most nem is írok semmi többet.Kép

Jó hétvégét Mindenkinek!
Erika

KépKép
 
 


Sziasztok!

Húúúúú de eltűnt Mindenki...Kép

Látom nincs toppon a babanet sem... Eltűnt a múltkori hsz-m is...Kép

Akkor most nem is írok semmi többet.Kép

Jó hétvégét Mindenkinek!
Erika

KépKép
 
 


Na ez jó...Kép
most látom, hogy 2x is elment a mai hsz-em...

KépKép
 
 


Erika!

Legalább megértettükKépKépKépKépKép

Kép
 


Sziasztok!

Bea!
Gyönyörűek a lányok. Kép
Köszi a másik topikba írt műsorajánlót. Kép

Programajánló hétvégére:
http://egyszervolt.hu/gyermekfesztival/

Eri
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok??

Na ma beírattuk a skacokat az oviba.KépKép
3-ba is, hogy tutira bekerüljenek vhova.Kép

További szép napot!
Erika

KépKép
 
 


Sziasztok!

Egy ikres ismerösöm szeretné eladni a két ikerkocsiját. Szerintetek ezen a topicon kívül milyen honlapokon érdemes hírdetnie?

Ma de. már pucéron, ill. egyszál ujjatlan bodyban rohangálhattak a fiúk a kertben! Kép

Mimóza
 
 


Mimóza!
Kert... egy álom, mióta megszülettek a fiúk!KépKép
Emlékszem eleinte (nyáron) kimentünk csütörtökön Anyuékhoz egy "hosszú hétvégére" (hétfőigKép) és egész álló nap a kertben, a jó levegőn voltunk! hintaágy, medence (felfújhatóKép), lágy szellő, falevelek halk suhogása, madarak csicsergése, hintaágyban ringatózó alvó csecsemők - kell ennél több?Kép De sajna az éjszakák pokoliak voltak, így a szüleim sem aludtak soha, ezért nem ment hosszú távon...Kép Ráadásul megcsípett egy Lyme-os kullancs, így ritkábbak lettek a szép napok...
De a terv még ma is, hogy mielőbb kertes házunk legyen!KépKép

Erika

KépKép
 
 


Na ezt meg el is felejtettem...
A babakocsit érdemes lenne kivinni a jövő szombati BNV-s börzére, nekem 10 perc alatt elvitték, rögtön nyitás után.Kép
Rengeteg ember megy ki vásárolni - tuti elkel ripsz-ropsz!!Kép
Sok sikert!
Erika

KépKép
 
 


Sziasztok!

Mimóza!
Babaszoba.hu Kép

Erika!
Lymes-os kullancs? Kép Te nagyon beteg lettél tőle? Egy kolléganőm lánya is beteg lett pár éve.

Börzére ki megy árulni, ill. vásárolni?

Eri
 
 


Köszi a tippeket! Van még ötlet?

Erika!
A BNV-s börzére be kell elöre jelentkezni annak, aki árulni akar? Ez a Kismama börze? Nem tudom ki tud-e menni majd az ismerösöm (egyébként szintén Erika Kép ) a négy gyereke mellöl...
Én nem merek kimenni, félek, hogy egy csomó pénzt elvernék, pedig szükség lenne egy pár dologra. Inkább körülnézek majd itt a falubeli börzén holnap. Képzeld, tegnap elövettem a fiúk Pankától, ill. másoktól örökölt nyári ruháit és 45 rövidujjú polójuk van! Egyik szebb, mint a másik, igazán sajnálom, hogy nem vagyok kétéves kisfiú! Kép
A kert tényleg olyan idilli mint ahogy leírtad, (kismotor, homokozó, hinta, virágok, nyugszék, függöágy stb.)én is annyira élvezem, pláne, hogy társasházban nöttem fel.
Megkaptad a Lyme-kórt??? Kép

Többiekkel mi újság?
Éva,
hogy vannak a kiskutyák?

Mimóza
 
 


Sziasztok!

Eri, Mimóza!
Igen, Lyme-os kullancs fertőzött meg, a "kokárda" megjelenése után 12 doboz!! brutál antibiotikumot kaptam (naponta 6-ot!Kép) kellett bevenni... A 9. doboz után rosszul lettem, majd lekapartam a bőröm, majd megfulladtam, gyógyszerallergiám lett (penicilin érzékennyé váltam). A maradék 3 dobozt nem szedhettem be. Az orvos javasolta a sűrű imát...
Aztán elkezdődött egy kőkemény izületi fájdalommal járó betegség-sorozat, 2 év alatt 2x 3-4 hónap iszonyú szenvedés... Injekciók (blokádok a hátba/nyakba 15-20 szúrás minden másnap), fizioterápia, masszázs. erre csak rátesz a nyaki meszesedésem... remélem idén nyárvégén nem kezdődik újra..................KépKépKépKép

Eri!
Én megyek.Kép

Mimóza!
Asszem pár nap alatt elfogytak az árusító jegyek...
Én mondanám, hogy hozza ki az asztalomhoz, de annyi cuccunk van, hogy egyedül még arra sem tudok figyelni rendesen - mint az ábra mutatja (tavaly is megloptak...Kép), így nem merném elvállalni a felügyeletét...
45 póló??? Ez igen!Kép
Jó volt a "falubeli" börze? Melyik "falu" volt az? Én azt hittem Pesten laksz!Kép

Na megyek is, mert reggel logopédus...

Jó éjt Mindenkinek!
Erika

KépKép
 
 


penicilin=penicillin természetesen
hát igen, ezzel jár a kapkodás, hogy nehogy elszálljon az üzim idő előtt...

Többiek???
Merre jártok?????

Én minden áldott nap benézek, de többnyire nincs itt senki...Kép

Erika

KépKép
 
 


sziasztok!
szombaton akkor jön valaki a tímár utcába, a máltai játszóra?
marcsi

KépKép

KépKép
 
 


Erika!
Ez kész horror volt! Szörnyü ez a Lyme kór és a kezelése!!! És összel újra szokott kezdödni? Ezellen nem véd a kullancsoltás, ugye?
Én is csodálkozom, hogy most mennyire nem ír senki.
Panka 10 hónapos korában költöztünk ki Budakalászra Óbudáról, pont a kert miatt és soha nem bántuk meg, söt! (Békástól 2 km)
Sok sikert az áruláshoz!

Marcsi!
Nem 21-én van a találkozó? Te ott leszel most? De. vagy du.?

Sziasztok,
Mimóza
 
 


Sziasztok!

Én 21-ről tudtam eddig. Vagy elnéztem vmit? Most szombaton mi bizti nem megyünk, mert du. esküvőre vagyunk hivatalosak, délelőtt még "szépülök" egy kicsit. Kép (fodrász)

Erika! Ez tényleg szörnyű, írtad már régebben ezeket az izületi gondokat, de nem gondoltam, hogy kullancstól van az egész... Ja, és én eddig abban a hitben éltem, hogy a Lyme-kór ma már gyógyítható teljesen.
Mi megyünk a börzére vásárolni, ha megtalállak, bizti lerohanlak, milyen ruhákat viszel? Esetleg leírnád az asztalszámodat? Nekünk leginkább nadrág kell, azt akarok vadászni a fiúknak, mert rengeteg nadrágot kinőttünk, illetve elhordtunk. Kép

Mi is beírattuk ANdrist suliba, Zsófit oviba, szóval jövőre két helyre hordhatom őket.Kép Sztetek milyen lesz két két év körüli fiúval villamosozni minden nap Andrisért a suliba? Remélem hamar belejövünk.

Zizi
 
 


bocs, teljesen szétestem
látszik már mennyire szeretnék találkozni Veletek!
igen 2 hét múlva esedékes a tali.
megjegyzem már múlt héten, máj. 1-jén is ott voltunk, de be volt zárva... ciki, ciki, ciki
fiúk elég jól türték. én kevésbé Kép
m.

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak sokszor elszáll, amit írok és feladom.
A napokban kiskecske-mentésben vettem részt, az utcán találtunk egy kecskegidát, befogadtam, de szerencsére már találtam is neki gazdit, holnap viszik el. Amúgy nagyon aranyos, egésznap a nyomunkban van, a teraszon a lábtörlőn alszik, feljár az asztalra és onnan nézeget, a legjobban a kutyakaját szereti!
A holnap nekünk se lett volna jó a talira, suliba kell mennem.
Még mindig náthásak vagyunk, már egy hete.
Fiúk anyósomnál vannak pár napig, mert vakolják a házunkat és fő az elővigyázatosság.
Lorának ma kihúzták a fogát, egy kis hős volt, csak egyet kiáltott, de nem sírt.

Éva

Kép

Kép
 
 


Szép napot mindenkinek....
olvasok néha én is erre, de nagyon elment a kedvem a babanetttől, amit nehezen, esetleg több fordulóban idekörmölök, nem tudom elküldeni egész nap...
Harisnyába és vastagabb nadrágba engedtem kia az előbb az ikreket, ez a szél nem akar elpihenni végre??
Várom én is a talit, bízom benne, hogy nem az eső hétvégék közé fog sorakozni a 21.-e.
Itt is takonykór némi kruppos beütéssel, de szerencsére ebben már rutinos vagyok és hamar kikúrálom.
éva-miért nem tartottátok meg, ha ilyan bűbájos volt?
marcsi-nincs nyitva mindig az a játszó?.-mitől függ az órarendje?
k
 
 


Sziasztok!
Be szoktam nézni én is, ha ébren tudok maradni.Kép Napközben már nem kapcsolom be a gépet, mert kezdett függőség kialakulni.Kép

Erika!
Te szegény, ez horror!!!Kép

Zizi!
Mi is beiratkoztunk suliba és oviba.Kép Gergő testnevelés tagozatra fog járni, ami heti 5 tornaórát jelent; Bence és Marci megöröklik Gergő egyik óvónénijét, a másik nyugdíjba megy, kíváncsi leszek az újra. Mi ma teszteltük az utat gyalog a suliból az oviba, egészen jól bírták a fiúk, igaz, ők már 4-hez közelítenek Kép. De szerintem ti is hamar belejöttök!Kép

Ma vittem szervízbe a Volvonkat, holnapra beszerelik a harmadik sor ülést Kép. Utána már csak le kell vizsgáztatni 7 személyesre (engedély, forgalmi és törzskönyv csere Kép), és néhány évre megoldottuk az autócsere kérdést.Kép

Akkor 21-én délelőtt találkozunk a Tímár utcai játszón, ugye?!Kép

Gabi
 
 


Szia Gabi!
Örülök a testnev. tagozatnak, remélem beválik! Hogy sikerült Gergő útja, sokat mesélt?

Mi szeretnénk menni 21-én.
A függőséget ismerem, bár nekem mostanában sikerül mértékletesnek lennem... Kép

Megérkezett a levél az oviból, hogy felvették a fiúkat! Ha minden jól megy jövő januártól kezdenek. Szégyellem, de néha már várom, hogy egy kicsit mást is csináljak... (A terv az, hogy itthon fogok dolgozni napi pár órát, amennyi belefér.)

Jó éjt,
Mimóza
 
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok, főleg olvasómódban. Mi is beirattuk Lilit az iskolába rajz tagozatra. Énekre akartam csak oda már nem volt hely. Nagyon izgulok hogy minden rendben legyen. A tanítónéni szímpatikus ő is részt vesz a kézműves foglalkozásokban remélem jól kijönnek majd a Lilivel.
Napközi ügyben vagyok még bizonytalan aki ebben már tapasztalt, legyen napközis vagy nem? Én azt tudom hogy utáltam a napközit annak idején de akkor még más rendszer volt.
Gabi!
Akkor végül sikerült azt az ülést megszereznetek az ebay-ről, vagy ez egy új megoldás?
Mindenkinek szép napot (az eső ellenére Kép )!

YabuKép
A talira mi is szeretnénk menni, de hogy hány órakkor azt még nem beszéltük meg. Nekem csak a de.jó
 
 


Sziasztok,
Vhogy nekem is csak az olvasás megy...
Köszi anno a bilizéses tapasztalatokat, én se akarom erőltetni tulságosan. Viszont most hihetetlen dolog történt. Viki teljesen magától kb. 3 nap alatt ugy néz ki szobatiszta lett. Egyszerüen csak szól, és produkál is utána. KépKép
Szóval most csak ámulok bámulok, pár hete még el nem tudtam volna képzelni. KépKép Sári még nem annyira aktiv az ügyben, de majd biztos belejön ő is.
Amugy meg betegek vagyunk, orrfolyás, köhögés, nem alvás éjjel meg hasonló jók... Előtte meg váltott hányásos napjaink voltak....
De a talira remélem mi is el tudunk menni.

Gabi,
Nem a te anyukád főz most a héten a Receptklubban?? Kép

Szilvi
 
 


Yabu, napközi:
nálunk első-másodikban gurulós osztály volt, ami azt jelentette, hogy mindenki kötelezően napközis, és a rendes tannénik (kettő volt belőle) vannak felváltva du is. Ez így tulképpen nagyon jó volt, mert tudta a tanár, hogy mi is a lecke, csak az ő osztályukból volt a napközis csoport, sok program is volt, kézműves dolgok stb szervezve. így jó a napközi.
De úgy, ha sok -akár nem is egy évfolyam- gyerek van együtt, kül. osztályokból, tényleg csak felvigyázás jellegű napköziként, és hazaérve még tanulni kell, mert nem megy a suliban, akkor nem jó.
Az itthonlevésnek is van hátránya, mert jobban nekünk kell őket noszogatni, jobban eleresztik magukat, legalábbis enyémek.

Ja és később esetleg az is szempont, hogy hány nap menne vissza du a suliba, különféle szakkörökre. Mert ha csak oda-vissza utazgatunk....

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

A napközivel én is gondban vagyok, még nem tudom, hogy igen, vagy nem. Nálunk minden osztály külön van napköziben, megcsinálják a leckét, figyelnek rájuk, le is ellenőrzik. Van külön napközis tanítónéni.
Mástól is hallottam, hogy jót tett a gyereknek a napközi, mert megtanult tanulni.
Nálam még az is bekavar, hogy hogyan hozom haza, ugye ebéd után az ikrek aludnának, ha akkor teszem le őket, amikor hazaérünk a suliból, akkor meg nem kelnek fel, mire Zsófiért kell menni az oviba...
Most úgy gondolom, hogy úgy lesz, hogy akkor lesz napközis, amikor különórája lesz, egyébként hazahozom. De persze messze még a szeptember, addig lesz szülői is, hátha mondanak vmi okosat. Kép
 
 


SziasztokKép
Én is olvasgatlak ám időnkét Titeket csak az aktuális témáitokhoz sajna nem tudok mit irni...
ErikaKép
Ez borzasztó lehetett...remélem az idei nyaratok már betegeskedésmentes leszKép

LányokKép
Egy kérdésem lenne és Ti itt mind átestetek ezen a korszakon ha minden igaz... MIt csináljak hiszti esetén? Eddig főként Gerire volt ez jellemző és ilyenkor egyszerűen ott hagytam magára és Õ egy idő után jött hozzám és ha felvettem már mosolygott is. Viszont most Lilcsike is rákezdett az utóbbi időben "oknélkül" cirkuszolni ill.nem teljesen ok nélkül mert ma pl.az ebédet nem akarta megkostólni és ettől aztán seggre ült a fegyelem. Mert én úgy döntöttem nem főzőcskézek háromfélét, vagy jó amit főzök vagy nem és akkor majd a következő evésnél eszik. De ma nem kostolta meg az ebédet viszont nem igazán tudom lehiggasztani. Ölbe is veszem de ott is sir, ha kinálom újból akkor is sir, betettem az ágyába de ott is zokog... Ha Geri közelit felé azért is haragszik, ha Geri ül az ölembe akkor ellöki de önmagát is kitornázza a karomból... Van valami hasznos ötletetek???

Köszi, puszi:Doris

Puszi:Doris
 
 


Sziasztok!

Doris!
Sajnos nincs ötletem mit csinálj.
Nálunk Viki hisztizik sokat, Zoli pedig újabban verekszik. Kép

A talit mi is várjuk. Kép
Ugye nyitva lesz a játszó.

Nem kapunk többé higanyos oltást
http://www.origo.hu/itthon/20050503itthon.html

"Ez a higany nem az a higany" ezt nem értem. Igaz, jó pár éve tanultam kémiát a gimiben, de ott csak egyféle higanyról beszéltek.

Eri
 
 


Szilvi!
Nem a te anyukád főz most a héten a Receptklubban??
De igen.Kép Szeret mesélni!Kép

Yabu!
Napközi ügyben én is dilemmában vagyok, egyelőre beirattam, de ezen bármikor változtathatok. A többiek, akikkel együtt megy az oviból (4 lány Kép), mind napközisek lesznek, meg eddig az oviban is délutánig volt, tehát majd az idő eldönti, hogy mi legyen.

Ildi!
Ez a gurulós rendszer szimpatikus, majd megkérdezem, hogy nálunk is az lesz-e, mert mi is két tanítónénis osztályba iratkoztunk. A másik suliban mondták, hogy ilyen lesz, de örülök, hogy nem odavittem Gergőt, mert az oviból 5 olyan fiú megy oda, akik elég problémásak, bár Gergő szívesebben menne velük tovább. Remélem, talál majd új barátot a suliban! Kép

Gabi
 
 


Gabi!
Ma megnéztem a Receptklubot Kép Aranyos az anyukád. Kép

Lányok!
Ti szoktátok mondani, hogy ikrek? Olyan fura volt, hétvégén vidéken voltunk, és mindenki ikreket mondott a fiúkra. Mi mindig a nevüket mondjuk, pl. Viki Zoli... Ott pedig mindenki, hogy megjöttek az ikrek stb.

Eri
 
 


ERi! Igen az oviban is mindíg ikrezik őket az óvónők engem nem zavar mert fiú, lány és abszolút nem hasonlítanak egymásra de ha egypetéűek lennének fontosnak tartanám hogy a nevüket mondják, valahol olvastam hogy rá kell erősíteni arra hogy ők nem eggyek hanem külön személyiségek nem jó az egyforma ruci sem állítólag nagy hasonlóság esetén.
vagyok ám csak nincs időm írni puszi CsillaKép
 
 


Mi használjuk, de amolyan gyűjtőnévnek. Ahogy ha a két fiamat akarom emlegetni, akkor azt mondom, a fiúk, a két lányomra lányok, a 3 nagyobbikra: a nagyok, így a két középsőre (az ikrekre) azt használjuk, hogy az ikrek. (anno, mikor Ancsit még csak terveztük, és 3 volt, akkor ha egyet akartunk megnevezni, ment a saját neve, a két fiúra a fiúk, az ikrekre a kicsik (hehe, 7 évesen), és BÁlintra plusz Ilcsire a szöszik (világosabb barna a hajuk, mig Gergőé sötét). És már akkor tervezgettük, hogy ha majd négyen lesznek, milyen csoport-neveket kell kitalálni, hogy bármely kettőt avagy hármat egyetlen szóval lehessen illetni. Kép Van, amelyiket használjuk, van amelyiket tulképp nem...)

Legaranyosabb, mikor a kétéves Ancsi mondja rájuk: megyek az ikrekhez, megnézem az ikreket. Épp ma gondolkodtam el, hogy neki ez ugyanolyan szó, mint az, hogy srácok, vagy barátok, vagy gyerekek vagy ilyesmi. AZ, hogy mit is jelent valójában a szó, azt ő még nem tudja-nem érti.

Ildi

Ildi
 
 


EriKép
Engem kimondottan zavar, ha ikrezik őket a rokonságban. Pont a Métneki könyvben sokszor leírják, hogy fontos, hogy ne gyűjtőfogalomként használják ezt a fogalmat, hanem mindkét gyerkőcöt nevén szólítsák.

Örülök, hogy találkoztunk. Remélem legközelebb Viki és Zoli is ott lesz.Kép

Cat

Cat
Kép
 
 


Sziasztok-engem is zavar az ikrek név, nálunk is hasonlóan Ildiékhez csoprtos gyűjtőnevek alakultak, azzal a szépséghibával, hogy kimarad a "lányok" c. csoport KépKép
Az ikrek nálunk babák néven futnak és ha sikerülne őssszel mégiscsak ovit fogni, akkor nagyon fogom kérni, hogy név szerint illessék őket.
Szerintem nem, de idegenek szerint nagyon egyformák, ezért valóban egyszerűbbnek tűnik egynéven szólítani őket-bár hangoztatom mindenhol, hogy ők nem egy emberből dupla példány, hanem teljesen különböző két pasas.
Sajnos az emberek(felnőttek) 95 százaléka nem veszi a fáradtságot magának, hogy megkülönböztesse őket.
Egyenlőre nincs nagy gáz, mert megmondják kérdésre a nevüket...pár év múlva szerintem már visszaaélések lavinája fog döngetni...de akit lehet becsapni, az meg is érdemli-itt azokra gondolok kizárólag, akik napi kontaktusban állnak majd velük és ennek ellenére is kavarni fognak....
k
 
 


Sziasztok!

Nem kell valakinek a holnapi Kismama börzére ingyen jegy?

Eri
 
 


Sziasztok! Az ikrek gyűtőnevet mi is szoktuk használni (bár tudom, hogy nem kéne), de tényleg csak akkor, ha egyszerre beszélünk róluk. De van, hogy két kicsiként, ill. kisfiúkként emlegetjük őket. Kép A legjobb, amikor az 5 éves unokahúgom, aki nem tudja megkülönböztetni őket közli, hogy: az egyik iker felmászott az asztalra.
Nálunk a saját bátyáim sem veszik a fáradtságot, hogy megkülönböztessék őket, a sógornőimnek bezzeg gond nélkül sikerül. Kép Szóval hangzanak el olyanok is, hogy: a zöld ruhás fiad..... Mert persze még csak egyforma ruha sincs rajtuk.

Erika! Végülis árulsz a börzén???

Zizi
 
 


Sziasztok!

Most csak távirati stílusban pár sor, mert 5-kor kelek, megyek a börzére...

Zizi!
Igen, árulok: a skacok és a barátnőmék rucijait!Kép
Te is kijössz?Kép

Gabi!
Anyudat én is láttam - CSÚCS volt!Kép
Belevaló nagyi, irigylem a fiaidat...KépKépKépKép

Eri!
Nálunk a böliben így fogadják Õket - Megjöttek az ikrek!KépKépKépKép engem nem zavar és valszeg Õket se nagyon... Õk baromira nem hasonlítanak egymásra - semmiben sem (sem kívül, sem belül, sem testileg - testalkatilag, sem lelkilegKépKép).

Felvették Õket a körzetes oviba - de oda nem szívesen vinném, sok a kisebbségi, akinek a szájától még én is tartok, nemhogy egy gyerek...Kép

Ti külön csoportba íratjátok Õket???
Én nem tudom eldönteni, igaz a kutya se kérdezte...Kép

Na rohanok fürdeni, mert mindjárt csörög a vekker.

Jó éjt Mindenkinek!
Erika

KépKép
 
 


Sziasztok!

Erika!
Köszi, de a mondandó nagy része a kamerának szólt, inkább telefon-nagyinak hívnám.Kép Nálunk anyósom az igazi nagymama, aki most is elvitte a három nagyot, hogy holnap uszodába mehessen velük.Kép
Milyen volt a börze? Mi inkább Rózsika-forráshoz kirándultunk, jó sokat gyalogoltunk, KisRobi hordozókendőben élvezte végig az utat, egy kicsit aludt is.Kép

Gabi
 
 


Sziasztok!

Erika, hogy sikerült a börze? Voltunk mi is, de fél 10 körül már jöttünk is haza. Kép De megvettem mindent, amit akartam.
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Bocsi, én azt hittem (csak 1x láttam a héten), hogy Õ az igazi nagybetűs nagyi, aki az unokáiért mindent...Kép
Hol van az a Rózsika forrás??Kép
Börze szipi-szupi volt, csak nagyon fárasztó - de szerencsére nyáron nincsenek, így lesz idő "kipihenni".Kép

Zizi!
Nagyon jó volt a börze - még 20!! évvel ezelőtti osztálytársammal is találkoztam!Kép a pultomnál válogatott, mikor összeakadt a tekintetünk és felröhögtünk!Kép
De osztálytalálkozó lesz 27-én, így hamarosan többeket is látok a 36 "vén" csajsziból (velem együtt "vének"...Kép)

Na megyek, mosok tovább, mert holnap el szeretnénk menni vhova a skacokkal.
Tényleg! Tudja vki, hogy az Állatkert nyitva lesz holnap?KépKép

Erika

KépKép
 
 


sziasztok!
egy csomó témához lenne hozzászólnivalóm. kérdeztetek is egy-két dolgot. és nekem is összegyűltek a kérdéseim.
kinga!
a timár utcai játszó ünnepnapokon zárva tart, merthogy az egy máltai játszó, ügyelettel, segítő személyzettel. az ajtón szerepel a beosztás, érdemes előre megnézni. 21-22-én annyi program lesz egyébként városszerte, itt a múueum kertben is lesz múzeumok majálisa. a margit-szigeten családi véradónap. azért a délelőtti játszós dolog biztosan jó lesz Kép Kép

szobatisztaság: péter rendszeresen kéreszkedik wc-re. ádám csapódik akkor hozzá, de úgy alapvetően nem izgatta fel túlságosan a szobatisztaság témája. továbbra is pelust kérnem, nem kisgatyát. ehhez kapcsolódna a kérdésem: mivel ők zsákban alszanak, elég macerás az esti pelusos fenekeket a wc-re előkészíteni, este annyiszor kell kivinni pisilni őket, ahányszor szólnak? az a gyanúm, hogy ez lassan játékká válik, és valszeg nagyobb beruházást igényel a megoldása. fáj a szívem méregdrága bugyipelust venni, de zizi tapasztalata és megoldása tetszik...
doris! mimóza! hiszti Kép
nálunk a jobban önállósodó péter a hisztis. összességében mindennap minden órában kész egy jó kis hisztire. az öltözködés, szobatisztaság, önálló evés, mind csupa klassz dolog, de mostanában nem tudom jól kezelni, elég hamar megunom a hisztit. híres türelmem pillanatok alatt szétoszlik. ádám eközben megoldást sürget, sokszor a tesójának akar jót tenni, és engem biztat arra, hogy tegyem meg, amitől péternek jó lesz. ő az egyébként, aki könnyebben odaadja a dolgait. péter pedig lassan beleszorul a pulyka péter szerepkörbe, amitől nehéz lesz szabadulni. én most érzem először, hogy bizony előfordulhat, hogy egy szülő nem egyformán imádja két gyerekét.

ez durva és persze nem így érzek, de nagyon kell vigyáznom, hogy péter okoskodásai és hisztijei, nehogy öngerjesztő folyamatot indítsanak el és nehogy a drágám akaratos természete és az én nevelési bénaságom miatt a "rossz gyerek" szerepébe ragadjon. most visszaolvasva úgy érzem, (remélem) hogy nagyon sarkitottan fogalmaztam és közel sincs ilyen helyzet, de reálisan látom a veszélyeit. másrészt eldördültek az első "csúnya vagy anya" dühből kiabált szitkok. teljesen igazuk van, ronda lehetek, amikor észnélkül ordibálok, vagy fenyegetek. fáradt vagyok pedig mostmár igazán kéne okosan nevelni őket, különben teljesen irányíthatatlan rosszaságokká válnak.... aztán fél óra múlva ádám jön, hogy "nagyon szép anya vagy", "királylány vagy anya" Kép

délutáni alvás: mostanában nagyon nehezen, vagy egyáltlán nem alszanak el hétvégén, vagy betegség alatt, ha mind a ketten itthon vannak. tutti, hogy fáradtak, merthogy tegnap a 20 perc dumálás után beültettem hozzájuk a dédit és 7 perc alatt mind a kettő elaludt. szóval annyit csevegnek, mesélnek egymásnak, énekelnek, hogy
egyszerűen nincs idejük elaludni. többször nagyon szigorú voltam és nagy nehezen sikerült kicsikarnom az alvást, de úgy érzem ma is pl. nem éri meg az egész a szigorkodást. asszem feladom. van valami ötletetek? nagyon káros, ha 2 és 3/4 évesen hétvégente nem alszanak? (azt leszámítva, hogy délutánra dinkák lesznek...) nem tudom őket küldön szobában altatni.

hát ennyit rólunk. dackorszakos, tombolós gyerekek, dolgozós, fáradt anyuka, fáradt és vizsgázó apuka mix.

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Marcsi, remélem azért most a hétvégén ki tudjátok pihenni magatokat.
Ha neked is jobb úgy, akkor nem érdemes szigorkodni, előrébb kell hozni az esti lefekvést, és kész. Több ismerősöm van, akiknek nem alszanak a gyerekei 2 éves koruk óta du. még oviban sem! ettől nem dől össze a világ. KépA Tieid legalább a bölcsiben alszanak.
A hiszit túl kell élni, nálunk is van elég, a 4-ből valamilyik tuti nyávog, még Andrisnak is vannak hisztisebb napjai, pedig ő már 7 éves. Nálunk, ha birom hallgatni, akkor a "nem figyelek rá" megoldás jön be, illetve elkezdek a többivel vmi érdekesebb dolgot csinálni, hamar odajön az aktuális hisztis is csatlakozni. Kép De persze amikor hulla fáradt vagyok vmiért, akkor ez nem megy, én is szoktam velük kiabálni, aztán persze igyekszem megmagyarázni, hogy tulképpen mi is a bajom. Kép

Úgy néz ki, bizti megyünk a talira, ha a férjem dolgozik is, már szereztem segítséget is! Remélem most többet fogok tudni beszélgetni is Veletek, nem pedig csak rohangálni a gyerekek után. Kép
 
 


Ja, Erika megnéztem, holnap is nyitva van az Állatkert 9-19-ig. Kép
 
 


MarcsiKépDebyandKép
Köszönöm szépen a hiszti témakörben tett hozzászólásokatKép Akkor marad az eddigi forma, hogy megpróbálom nem észrevenni csak engem is idegesit a hiszti és próbálom elterelni a figyelmüket de sokszor olaj a tűzre...Kép

Jó talizást kivánok NektekKép

Puszi:Doris
 
 


Sziasztok!

Az ikrek szo nálunk is gyakori.A családban csak a lányok háta mögött használjuk.Ha mindegyiket hívom,akkor azt mondom nekik,hogy lányok,egyesével pedig a nevüket.Söt,ha valamelyiknek szol valaki,és rossz nevet használ,akkor felháborodottan közlik,hogy ö nem x hanem y.
A bölcsibe gyüjtönév az ikrecskék,de ott is a nevükön szolnak nekik egyesével.Persze a különbözö színek miatt nem keverik csak öketKép

Hiszti:Nálunk is elöfordul.Mostanára megtanulják lessan,hogy nem érdemes,nem érnek el vele semmit.
Probálkoztm én is mindennel(kicsit drasztikus,de egy csepp hideg vízzel is),de igazán az vált be,ha berakom a hisztiset a szobájába.Ez hatni szokott,csak álltalában mindig valamelyik teso kiengedi a másikat.

Alvás:A csajok a bölcsiben szoktak aludni.Itthon,ha a szokott idöben kelnek reggel,akkor jöhet a délutáni szundi.De pl ma reggel 9-kor keltek,ráadásul nagy volt a jövés-menés nálunk egész nap,így nem aludtak délután.Mondjuk ez már máskor is elöfordult.A gond nálunk is csak az,hogy estére hullafáradtak,és akkor meg nehezen alszanak elKép
Szerintem ez teljesen gyerekfüggö,bár jo ha alszanak délután.Egyrészt addig az anyukának nyugta van,másrészt pedig közösségben mit csinál akkor alvásidöben.
Nálunk azt is megfigyeltem,ha egyedül vagyok velük akkor le tudom minden hang nélkül tenni öket,de ha itthon van az apjuk,akkor már jön a nyüglödés.

Hisztihez még hozzátenném,hogy akkor képzeljetek el egy 12 és egy 13 éves kamaszt,akik szinte egykeként nöttek fel 9-10 évig,ök milyen hisztiket tudnak levágniKépKépKép
Rosszabbak mint a három pici!Néha a falat tudnám kaparni tölük!Most ez kell,most azt vegyél,most ez nem jo,erre adj pénzt,bezzeg a lányok,ráadásul sokszor ugy beszélnek,hogy a hajam az égnek áll,na és persze a verekedésKépKépKép
Pedig egy fiu-egy lány

Na mára én is kipanaszkodtam magamKép

Jó idötöltést holnapra!

Bea

Kép
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: