Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak egy pillanatra ugrok be hozzátok, gyerekek anyósnál három napig, mi meg ezerrel készülünk a vizsgákra, gyorsan felrakok egy képet az új bútorunkról. Majd még jelentkezem, ha lesz egy kis időm.

ÉvaKép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Eri!
Nem kell megszakítanod a GYES-t ha csak a szabidat akarod kivenni. Én 5 év után mentem vissza dolgozni, és rögtön utalták az 5 évben összegyült összeget ( jó kis pénz voltKép ) Sőt muszáj volt kifizetniük mert nem vihettem át a következő évre.

Éva!
Nem hiszem el hogy ez a gyönyörüség ilyen olcsó volt!KépMi a mienket 3 éve vettük 250 ezerért és az akkor jó ár volt!
Én is tanulok ezerrel, a sorstársaknak egy nagy kalappal!

Yabu
 
 


Lányok!
Épp most jöttem haza suliból, két vizsgán vagyok túl, az egyik ötös lett!!!Kép, Remélem a másik is meglesz, de annak csak később tudom meg az eredményét. Akinél ötösre vizsgáztam (állattenyésztésből), amikor megtudta, hogy ikreim vannak, irigykedett, és mondta, hogy ő is mindig ikreket szeretett volna.Kép Ráadásul a b tételemben is az indukált ikerellés szerepelt!Kép
Egy másik tanár, akinél már az előző félévben is a gyerekek miatt kaptam jó jegyet, most is szó nélkül beírta az 5-öst.Kép Érdemes ennyi gyerkőc mellett suliba járni!Kép

Éva!
Gyönyörű a bútor, tényleg szerencsések vagytok, hogy ilyen olcsón megkaptátok!Kép

Eri!
Szörnyű, hogy senki nem tud semmi pontosat.Kép
Mindenesetre kérdezz meg minél több fórumot, hívd fel esetleg a Lőportár utcát is, nehogy rosszul járj! KisRobi születése előtt én lemondtam az ikres GYESt, de azt mondták, GYED után újra igényelhetem az ikrekre. Valóban több adminisztráció, mert majd újra ki kell töltenem a papírokat, de az a fontos, hogy anyagilag hogy járunk jobban.Kép

Gabi
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Kép
Inkább maradok GYES-en, aztán majd kiveszem a szabit, amit most nem is akartam kivenni. Mire minden infot összeszedtem, elment szabira a kolléganő, és majd csak hétfőn lesz. Kép Ha mégis bevitt volna valami papírt ma reggel, akkor majd stornoztathatja. Végülis én nem írtam alá semmit sem.

Gabi!
Gratulálok a sikeres vizsgákhoz! Kép

Éva!
Szép a bútor, szerencsések vagytok. Kép

Gabi! Éva! Yabu!
és akik még vizsgáznak, egy nagy kalappal nektek! Kép

Eri
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam már erre! Mármint, hogy ebbe a topicba még nem is voltam. Már biztosan óriási nagy az összes kölök. Kép
A múltkor megkaptam a levelet, hogy lesz találka, vagyis volt, de sajnos már volt programunk.
Mi jól vagyunk a fiúk is nőnek mint a gomba. Kép Egyre okosabbak, ügyesebbek. Már egy ideje van saját számítógépük is, amit tök ügyesen kezelnek. Kép
Rakok egy képet fel róluk. Kép
Lesz valamikor megint találka?

Kép

Vikics

KépKép
 
 


Elnézést, hogy ide is betörök a problémámmal, de végső elkeseredésemben gondoltam megkérdezlek Titeket - idősebb ikres szülőket is hátha van ötletetek :
Szóval:
Sziasztok

Eléggé el vagyok keseredve
Ezért is fordulok hozzátok hátha valakinek van valami hasonló tapasztalapta.

A fiaim ugye lassan fél évesek lesznek.
Evés és alvás aránylag normális, de a napjaink szörnyűek
Szinte végig sírják az egész napot.
Van, hogy akkor is nyüglődnek ha velük vagyok.
Rengeteget üvöltenek - általában könnyek nélkül és teljesen kibirítanak minket.
Szerintem egészségesek és jól fejlődnek, csak vashiányuk van nagyon, ami most derült ki, de már orvosoljuk.
Szóval normál gyerekek és mégis dühödt sírás - hisztinek tűnő - kiséri az egész napot.
Hallottatok vagy tapasztaltatok már hasonlót?
Ha van valami ötletetek légyszi írjatok!
Köszi
Rita
 
 


sziasztok,
rita! nem nagyon tudok tapasztalatból semmit mondani, de szívesen rákeresek a neten, bár lehet, hogy ezen már túl vagy!
az tutti, hogy gyönyörűek vagytok, és végig a háttérben drukkoltam/drukkolok, hogy bírjátok cérnával!

az enyémek közben - röhej - de, elballagtak a bölcsiből. KépKép volt egy kis műsor, amit az egyik csoportszobába bezsúfolva 28 gyerek adott elő és 64 szülő nézett végig. csoda, hogy csak 4-5 gyerek sírta végig. az enyémek nem nagyon voltak megszeppenve, énekeltek mint a sicc, most is az megy éppen. délután nem aludtak - nem újdonság -, ezért már negyed órája a szobájukban vannak. azóta ugrabugrálnak az ágyban és énekelnek. oppá, már nem is, az előbb kipattant az ajtó, és a rácsoságyból kimászva, zsákból kibújva, röhögve rohant ki a két fiam. lerendeztem őket és most várom a következő felvonást KépKép
na, szóval a ballagás olyan röhejes volt, mármint, ahogy a szülők intézték (intéztük). virág hegyek a 3 év körüli gyerekeknek, egyéb ballagási ajándékok. hiper szuper kamerák, fénykép csattogás másodprecenként. persze mi is csattogtattuk, de.. 1-2 szülő összeveszett, mert nem látta a rendesen a tömegben a gyerekét. tiszta dilis helyzet volt. kismókuskáim meg csak azt figyelték éneklés közben, hogy az egyik kamerás apuka felmászott a radiátorra.. folyton mutogattak rá és elégedetlenkedtek, hogy mit csinált... "milyen butus ez a bácsi, felmászott"

már hallom, hogy újra jönnek. most az egyik megvétózta, hogy ne jöjjenek ki, mert akkor lebuknak. van eszük KépKép na megyek, megint kiosztok egy-két fenékreverést. tiszta terminátor vagyok mostanában. nagyon csibészek.

vikics!
fantasztikus nagoyk a fiúk! annyira helyesek ezen a képen (is). dolgozol? motorozol? mit csináltok nyáron?
puszi, m.

KépKép

KépKép
 
 


Szia Rita!

Lehet hogy a vashiány is okozhatja a hisztit, habár az enyémek is vashiányosak voltak és én ilyen durva egész napos hisztire nem emlékszem. De azt tudom hogy szinte minden nap ki voltam borulva az egész napos hajcihőtől (én ezt a gyengébb idegzetemnek tudom beKép ). Szerintem a foguk is most jöhet és lehet hogy érzékenyek az időváltozásra.
Én azt mondom hogy el kell fogadni hogy ők ilyen természetüek, a dolgok lehet hogy kicsit lassan de változnak. Hidd el hogy pár év múlva már nem is fogsz emlékezni ezekre a nehéz napokra, hetekre! Próbálj minél több segítséget igénybe venni, és ami szerintem a legfontosabb hogy néha a gyerekek nélkül tölteni egy két órát.
Az enyéim sokat voltak a bébihordozóba hat hónapos koruk körül. Õk nagyon szerették.Kép
Kitartás és drukkKépKépKép!
Yabu
 
 


Vikics!
Nagyon édik a fiúk! Én már rég kinéztem őket a csajoknak mint potenciális vőlegényekKépKépKép. Örülök hogy újra itt vagy!

Marcsi!
Már a bölcsiben is van ballagás? Én az ovitól is kiakadtam akkora felhajtást csináltak. Olyan virágkompozíciókat kaptak a gyerekek hogy az már szerintem egy kicsit túlzás volt.

Yabu
 
 


sziasztok!
bocs, csak olyan édes dolog történt. megvolt a nagy nevelési aktus, aztán újra szépen puszi, stb. eltelik 5 perc és újra mozog a kilincs. az én két kis drágám zsákban, kézenfogva áll az ajtó mögött. ezek után nem lehet őket mérgesen fegyelmezni.
annyi még hiányzik a képből, hogy ma délután fürészeltük ki a kiságyak egy-egy rácsát, merthogy halálugrást gyakoroltak sztereoban. az ágyakat már nem lehet majd eladni, de legalább még egy ideig egyben maradnak a gyerkőcök.

most asszem egy ágyban van mindkét gyerek.
...
húú, az egyik ugrált a másik hasán... ajjaj, hosszú esténk lesz...

most észérvekkel, elmagyarázással próbálkoztam. bizom benne, hogy hat. meg már jól el is fáradtak.

rita! yabu gondolatai nagyon szimpatikusak! bátran szervezd ki magadat a napokból 1-2 órára. ők ilyenek, neked fel kell töltődnöd. ne csak alvásidőre menj el. a délelőtti sétáltatást esetleg nem tudod másokkal megoldani?
m.

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dícsérteket! Kép Kép

Rita!
Nálunk a fiúk hasfájósak voltak nagyon, de a gripe wather nevű szer sokat segített. Ha viszont nem ez áll fent akkor nem tudom.
Lehet, hogy érzik, hogy miattuk zaklatott vagy. AMúgy nálunk is vashiányosak voltak a fiúk. Nem tudom okozhatja-e az. Kérdezz meg valami dokit. Vagy nézz utána a neten, hátha lesz valami okosság. Kép
Mondjuk nálunk 4 napja áll a báll. Amióta elromlott az idő a kölkök szó szereint megbolondultak! 1/2 5- 8-ig teljesen leamortizálnak. Veszekednek, hangoskodnak, nem fogadnak szót és szinte még ki is röhögnek. Szóval kilátástalan. Én nagyon várom, hogy jobb idő legyen megint....

Mostanában nem nagyon dolgozok. Kép A fiúk gyakorlatilag 3 hónapig jártak egyfolytában oviba, és után jött minden.... Bárányhimlő, persze stafétát átadva pontosan egymás után...
Aztán utána megfázások a legyengült szervezetre. Utána skarlátveszély a csoportban. Na, azt nem vártam meg amíg elkapják, így a veszélyig kivettem őket biztos ami biztos. Aztán valami baktérium jött 1/2 1 hét lázzal, ami néha 39,5-is volt. Persze ezt is felváltva, és Námdusnak nem is használt az a gyógyszer ami Levinek igen.
Aztán most már lassan 3 hete járnak!
SZóval húzós volt idáig.
Kakitémával pszihológusnál is voltunk, és az első alkalom után WC-be kakiltak. SZóval az megoldódott úgy néz ki. Kép
Én meg motorozok még mindíg. Kép Idén próbáltam minél többet menni, nehogy úgy járjak mint tavaly, hogy minden hétvégén esett, aztán alíg tudtam. Kép

Vannak képpek a találkáról? Megnézném. Kép
Ez a bölcsis ballagás elég horrorul hangzik! Nálunk pl. nincs semmi össznépi ünneplés az oviban. Abszolut nem szerepeltetik a gyerekeket, mert állítólag erre valami szabály van, hogy nem lehet. Az anyák napja is űgy zajlik, hogy megtanulják a mondókát, és amikor megyek értük, az ovónéni odajön, odahívja a fiúkat és ők elmondják nekme. De csak nekem. Nem mondom, hogy ez jó, valahol talán a kettő közt lenne a megoldás.
AZért ha beleképzelném magam a helyzetükbe, nem lehet egyszerű olyan 60 db kamerás fejnek szavalni. Hol van akkor anya bíztató tekintete, mosolya? Hm.... Talán, ha egy szülő kamerázna és továbbadná, megoldás lehetne...

Vikics

KépKép
 
 


Sziasztok!
Vikics!
De jó, hogy újra itt vagy!Kép Nem irigyellek a lezajlott betegséghullámért, de már túl vagytok rajta. Nálunk a tavalyi nyár telt a bárányhimlő jegyében Kép.
Egyelőre csak néhány kép van fent a taliról, azokat itt találod: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=5713
Próbáltam szervezni egy újabb talit július 2-ra, szombatra, de addigra már sokan elutaznak nyaralni. Így arra gondoltam, hogy találkozhatnánk a gyerek-szigeten valamelyik hétvégén. Eredetileg 18-án akartam kimenni, de jobbnak tűnik 25-e. (Lehet poloért regisztrálni itt http://safranek.humantelex.hu/gyereksziget2005/ )

Marcsi!
A bölcsis ballagás nekem is túlzásnak tűnik. Az oviban nálunk múlt héten volt, de az is elég nagy felhajtás volt. Hosszú műsorral készültek, szegény Gergő nagyon utálta azt a sok embertKép. Amikor itthon kérdeztem, mit szeretett a legjobban a műsorból, akkor azt mondta, hogy azt amikor vége lett az egésznek, és kimehettek végre.Kép

Rita!
Nálunk ilyen folyamatos sírás csak Bencénél volt, és az is inkább az elején. Akkor folyamatosan kézben volt, vagy kendőben rám kötve. Õ valószínűleg hasfájós volt, mert alkaromon hasra fektetve rendszerint megnyugodott.
Visszanéztem a feljegyzéseimet, öt hónapos korában azt írtam, hogy iszonyatosan sír. Aztán egy hét múlva kibújt az egyik foga. Minden fogánál borzasztóan sírt. Igaz, a mai napig ő a sírósabb, érzékenyebb. A baleseteket is rosszabbul viseli, mint Marci. Ha te is a fogukra gyanakodnál, akkor meg lehet próbálni Dentinox-szal kenegetni, attól kicsit elzsibbad, bizsereg az ínyük, nem fáj annyira. Azonkívűl fertőtlenít is, és amíg kened, maszírozod az ínyűket, kicsit nyomkodod, segítesz a fognak előbb kibújni.Kép
Ha nem ez okozza a sírást, akkor Yabunak van igaza, el kell fogadni, hogy ők ilyenek.
Remélem, elmúlik ez a sírós korszakotok, és tudod élvezni, ahogy egyre ügyesednek, és együtt fedezik fel a világot.Kép

Gabi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, nagyon rövid leszek, mert iszonyú pocsékul vagyok tegnap délután óta, hányás ezerrel...Kép

Vikics!
A pszichológus telószámát megadnád? Bár lehet, hogy nekünk még kicsi hozzá a Ricsi, de nem bírom ez a kakiproblémát hónapok óta. Ott tartunk, hogy hashajtó cseppeket írtak fel neki kúraként és attól SINCS kaki. Közben mindennap eszik persze és így állandóan nyom, majd közli síró hangon, hogy nem jön kaka............Kép

Mindenkinek puszi
Erika

KépKép
 
 


Simones,
lehet, hogy már késő, de az ikrekkel is jár az ikergyes iskolás korukig. Én ikergyest kapok, szeptembertől pedig szintén fél állásban tanítok, addig semmi teendőm, élvezem a szabadságot.
Molnárka
 


Sziasztok!

Molnárka!
A hivatalos szabadságot csak akkor veheted ki, ha nem vagy GYES-en. Most "csak" a GYES szabadságát élvezhetjük. Kép Aztán majd ősztől pihenünk, míg a gyerekek bölcsiben/oviban lesznek. Kép

Ma sikerült beszélnem a kolléganőmmel, nem szűntetem meg a GYES-t, majd később veszem ki a szabit. Persze ikergyest kapok továbbra is. Kép Már beküldtem neki az erről szóló anyagot:
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/szocell/gyertam/gyes

Eri
 
 


Erika!
Nálunk Zolinak vannak kakiproblémái. Kép

Eri
 
 


Sziasztok!

AKkor kakiproblémáról széles kőrben írok, mert látom érdekeltek vagytok.
Szóval nálunk egyáltalán nem akartak kakilni a WC-be, csak pelusba este. És persze ha kellett, akkor kivárták az estét, de ha máshgol voltak, akkor tartogatták, így szorulásuk lett. Volt, hogy 5-6 napig se kakiltak. Akkor jött a beöntések özöne, kúp és egyéb kicsalogató módszerek.
Nálunk az oviban van pszihológus, de annyira nem értette ezt a dolgot a fiúknál, hogy nem mert belemászni, és így megadta a nevelési tanácsadó telefonszámát ami ingyenes és szerintem minden kerületben van. Meg még adott pár számot, de mikor kimondta, hogy akár 5eft is lehet egy alkalom..... ezt rögtön kettővel szoroztam és rosszullettem.
SZóval bejelentkeztünk a nevelési tanácsadóba és kb 2 hét múlva kaptunk is időpontot. Addígra a Nándust valahogy rávette az apja, hogy kakiljon WC-be és onnantól vele nem is volt gond. Akkor már csak Levivel kellett foglalkozni a pszihológusnak. persze volt egy alkalojm mikor csak velem beszélt.
A nem kakilás állítólag a gyerek adási, leggyakrabban szeretet adási problémáival van kapcsolatban. Ami nállunk be is jött, mert Nándi utána naponta többször is elismételgette, hogy engem menyire szeret, amit előtte nem nagyon mondott ennyire sűrűn. Később Levi is. Kép
És most jön a durva! Én világ életembe törekedtem arra, hogy hülyeséget, hazugságot ne mondjak a gyerekeimnek, erre a pszihológus mit mondtott neki??!! Hogy a WC kakit eszik, és a WC-nek kakit kell adni, hogy jóllakjon. És a Wc akkor örül, ha jó sok kakit tud enni. Aztán hazamentünk és pelenkahajtóvadászatot csináltunk. összeszedtük az összes pelust, beletettük egy dobozba. Én leragasztottam és Apa elvitte egy kisbabának, akinek szüksége ven rá. És képzeljétek, ettől abaromságtól másnap a WC-be kakilt! Kép

Kb 3 óránként meg kellett kérdezni, hogy nem-e kell neki,és hogy menjen és próbáljon kakilni, ha úgy érzi.+ az elején naponta kapott 1X tamarinlux-ot adtunk neki, ami gyerekeknek is adható hashajtólekvár. Ezt csodalekvárnak hívtuk és elmutogattam neki, hogy lemegy a torkán a hasába és utána beindul a gépezet és kikakilja a kakit. Mellé adtam pukihangot és ez nagyon tetszett neki. ANnyira, hogy Nándi is akart folyton enni belőle. Kép

Ennyi a történet. Kép SZóval Erika itt a nevelési tanácsadó száma: 243-2609 Dr. Kaszab Zita
Lehet, hogy van magánrendelése is. Sőt általában van azoknak akik a nevelésibe dolgoznak, de szerintem a Ti környéketeken is tutira van ilyen. Kép
És mégvalami....
Nekünk az lett kiadva, hogy sarazni, dzsuvázni, fagyizni, festeni, tésztát gyúrni kell a nyáron, mert állítólag szoros összefüggésben van a pisiléssel/bepisiléssel/kakilással. Nálunk Levi különöen nem viseli jól, ha kajás, saras a keze, akkor sem, ha még eszik vagy sarazik. Szóval lehet benne valami. Kép

Na remélem van benne egy-két alkalmazható tipp. Kép
Sajnos a képeket valami miatt nem látom. Kép Pedíg biztos mindenki nagyra nőtt már! Kép

Vikics

KépKép
 
 


Sziasztok!

Örömmel látom, hogy felpezsdül a topik!

Vikics
Örülök, hogy ránktaláltál!!! Jó hallani felőletek! Nagyon helyesek a fiúk! Sajnálom a kakipróblémátokat, és azt a sok csúnya betegségeket, amiken átmentetek, de a lényeg, hogy már minden jóra fordult.
Tényleg lehet valami ebben a sarazós, fagyizós, festős dologban, mert az enyémek egésznap dagonyáznak a kertben (most is), mindennap fagyiznak és sokat festenek és náluk még sosem volt gond a kakilással. Most éppen hasmenésük van és taknyosak 11-re viszem őket az orvoshoz, de amúgy jól vannak.

Rita
Szerintem is ilyennek kell elfogadnod a babáidat, ha egészségesek, akkor ez csak hiszti, nálunk is nagyon sokat sírtak az első 6 hónapban a fiúk, pedig semmi bajuk sem volt, csak állandóan kézben akartak lenni, nem volt jó nekik a járóka sem, a hordozóban is csak kis ideig maradtak el. A babakocsiban azért jól elvoltak, ezért egésznap sétáltam velük, csak ne sírjanak. Neked akkor is sírnak, ha a kezedben vannak, vagy ha sétáltok?
Hidd el, egyszer el fog múlni ez a sírós korszak, nálunk is vége lett és már csak halvány emlékek maradtak ebből a korszakból. Egy-két hónap és mászni, ülni fognak, aztán majd felállnak és meglátod ahogy elfoglalják magukat sokkal könnyebb lesz velük.

Gabi

Gratulálok a vizsgáidhoz!!! Nekem még három van hátra, de szinte semmi időm sincs a tanulásra, mert már 3hete itthon vannak a gyerekek, vége az ovinak és semmire sincs időm mellettük. Az írásbelik még elmennek, de a szóbelin valamit azért tudni kéne.

MArcsi
Édesek lehetnek a fiúk! Nálunk is volt az oviban ballagás, de nekem tetszett, a Lora csoportja ballagtatta a nagyokat és izgatottan készült az ünnepségre, egyforma kis szoknyájuk és kalapjuk volt, nagyon édesek voltak.

Na megyek, mert a fiúk ismét a sárban dagonyáznak és mire odaérünk az orvoshoz fekete lesz a fehér polójuk.

Éva

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratula a letett vizsgákhoz és nagy drukk az elkövetkezendőkhöz!Kép

Vikics!
"Nálunk Levi különöen nem viseli jól, ha kajás, saras a keze, akkor sem, ha még eszik vagy sarazik." Ez tökéletesen illik a Ricsire is!Kép
Viszont a Rikivel semmi gond - Õ megy, WC-re és bilire is kakilni, s ha megy rögtön kakil is.Kép Nekem viszont Õ mondja többször, hogy szeretlek...Kép Ráadásul festegetni, tésztát gyúrni nem szoktak (ők rajcolnak ceruzával, zsírkrétával, filctollal, ill gyurmázunk néha), s Õ mégis mindig rendben kakil. Szóval nálunk itt megdőlt a pszichológus tippje.Kép
Köszi a telcsiszámot.Kép
Mi most gasztros dokihoz járunk, de a kúraszerű hashajtó tipp nem hozott eredményt, sőt már a beöntés sem...Kép Ráadásul az istennek nem eszi meg még a szilvalekvárt sem, pedig az anyué...Kép Nekünk a böli óta van ez a gond, tavaly nyáron már bilibe, wc-be ment a kaki (reggel, este, délben-mindegy volt), de sajna nem beszéltek - így a gondozónőknek nem tudtak szólni és kivárni míg odamennek hozzájuk - ezért nem szobatiszták - közölték kategórikusan, s rájuk adták újra a pelust...KépKép

Erika

KépKép
 
 


SZiasztok!

Erika!
Nálunk Nándussal nincs gond és ő mondogatja többet, hogy szeret, tehát neki van "több, jobb" szeretetadási készsége. Nándi nem bánja, ha saras, kajás marad a keze a normális határig.
Levivewl vannak viszont gondok, vagyis voltak, de még kezelés alatt áll. SZóval Levivel kell sarazni, festeni, dzsuvázni amennyit csak bírunk. És Levi nem is monmdja annyiszor, hogy szeret. Kép SZóval nálatok nem azzal a lurkóval vannak gondok, aki a kezére háklisabb?

Na megyek is értük az oviba... aztán a játszóra kötelezően sarazni. Kép Kép
Imádnak a szülők érte.... Kép Kép

Vikics

KépKép
 
 


Sziasztok Kép

Nagyon köszönöm a bíztató szavakat mindenkinek!!
Igazatok van, tudom én hogy olyannak kell elfogani őket amilyenek, de néha nehéz ... Azért igyekszem. Csak néha kibukik az ember. Aztán jobb Kép
Remélem majd javul nálunk is a helyzet. Bár ma remek napunk volt Catéknél látogatóban. Szinte nem is volt sírás. Lehet, majd gyakrabban megyünk Kép

Nagyon jó ide is beleolvasni a sok érdekességbe Kép
Vikics Kép
Tudom, hogy ez a kaki dolog nem vicces, de annyira aranyosan írtad le, hogy jót mosoylogtam rajta Kép Olyan édesek a gyerkőcök ahogy egy - egy helyzetet lekezelnek Kép
MarcsiKép
Nagyon - nyagyon édesek lehetnek a gyerekeid!!
Szinte láttam az esti storytokat lelki szemeim előtt! főleg ahogy egyik a másik hasán ugrál Kép nem semmi Kép

Gabi Kép
Egy fog meg is érkezett Bencusnál ... nálunk ez az első. Lehet ez is baj volt ...

R
 
 


Sziasztok!

Vikics!
Megjöttünk a dokitól, ahol múlt pénteken felírták a hashajtó cseppeket a Ricsinek és mégsem volt kaka azóta sem, még beöntéssel sem...Kép
Ujjával! szedte ki a doki a Ricsiből a kakit, mert az ottani beöntésre se jött ki................................Kép
no comment...
kész vagyok azóta is a látványtól, úgy sajnáltam szegénykémet, a szívem szakadt meg...Kép
azóta 2x kakilt be a játszón.
hihetetlen mi volt még benne..............
Tavaly azt hittem az a kész horror amiket elmeséltél mikor itt voltál, most át is éljük sajnos...Kép

Erika

KépKép
 
 


Sziasztok!

Erika!
Kép Borzasztó......... Kép
Remélem mi nem jutunk el idáig.
Mindenesetre elkezdtünk sarazni mi is. Kép

Eri
 
 


Eri!

Én sem hittem volna még tavaly...Kép

Itt a Blaha környékén sajna nem tudunk sarazniKép, de már alig várom, hogy 2 hét múlva lemenjünk Balcsira a nyárra! ott reggeltől estig dagonyázhatnak!KépKép

Erika

KépKép
 
 


Sziasztok!Kép

Nekünk 10 nap múlva lesznek 2 évesek az ikreink, gondoltam benézek ide a nagyokhoz, mi vár ránk 10 nap múlva.Kép

Erre a kaki témára rögtön fel is kaptam a fejem. A mieink még nem szobatiszták, nem is nagyon érdekli őket a kérdés, időnként játékból ráülnek a bilire, néha fürdés előtt csurran is bele valami, de max. ennyi. De ez a sarazás dolog kíváncsivá tett. Nálunk Sára nagyon háklis a kezére, kajálás közben is állandóan törölgetni kell. Homokozni viszont szeret. De milyen összefüggésben van ez a kakilással? VikicsKép mondott erre valami magyarázatot is a nevelési tanácsadó? Ez most azt jelenti, hogy ha hozzászoktatod, hogy koszozzon a kezével akkor könnyebben fog kakilni? Én ezt valahogy nem bírom összekapcsolni. És nálatok csak a szobatisztaság miatt lett gond a kakival, vagy már a pelusba is nehezen ment?

Edi
edi
 
 


Sziasztok LányokKép)
Visszajöttünk Bp-ről és ennek megfelelő állapotok úralkodnak itthon... Lilcsike persze lebetegedett igy nem sikerült mindent kiviteleznem de szerencsére már jobban vanKép
EdikémKép
Látom Te is szivod magadba a tapasztalatokatKép Én is ide járok tanulni meg lélekben edződniKépKép
EriKép
Nagyon sajnálom ezeket a kakigondokat...Kép
Szegények...
ÉvaKép
Nagyon klassz az ülőgarnitúrátok és hogy ennyiért jutottatok hozzá...KépKép

Vizsgázóknak nagy gratula és további kitartást kivánokKép

Puszi:Doris
 
 


Sziasztok!

Doris!
Jobbulást Lilcsikének! Kép

Edi!
Üdv itt Kép
Sajnos nálunk a pelusba nem megy, WC-be nem is hajlandó Kép, csak pisilni néha Kép. Ha jól tudom ez inkább fiúkra problémája.

Vikics!
Amit írtál az mind jellemző Zolira, a Vikire pedig az ellenkezője. Vele nincs is gond. Kép
Tegnap sarazás után végre sikerült is Zolinak. Kép
Úgyhogy most amikor csak lehet sarazunk. Kép Örülnek nekünk is, de már mondtam nekik, hogy miért csináljuk. Bár nem mi sarazunk egyedül. A múltkor a nagylányok a locsolócsővel vittek vizet a homokozóba, hogy várat építsenek Kép. Mi csak 2 kis kannával visszük a vizet. Kép

Erika!
Sokáig lesztek a Balcsin?

Ma a Rossmannnál lehet 20 képet ingyen rendelni Kép
http://www.rossmann.hu
http://asp.photoprintit.de/microsite/1659/

Eri
 
 


Sziasztok!

Eri!
ha minden jól megy kb. 1,5-2 hónapig.Kép
De csak én és a skacok - apjuk nem kap szabit, talán 1 hetet ha történik vmi csoda...
persze közben sajnos fel kell jönnünk nekünk is párszor, mert az egész házban gázcsőcsere lesz a nyáron.Kép

Erika

KépKép
 
 


Hahó-micsoda forgalom van erre...

Vikics-nagyon nagyok-okosak-szépekKép gratula!!

Éva -ez a garnitúra nem csak olcsó, elegáns darab is..

Gabi-ügyes vagy, megy ez neked!Nagyon meghatott az apukádról szóló cikk, átsüt rajta a mérhetetlen szeretet, amit érzel iránta...ez is ügyes volt!!

Trus-nem kapattátok el kicsit Õket??
Mert akkor ez mindent megmagyarázna és jogos részükről a hiszti.
Gondolok itt a gyakori felkapkodásra minden nyikkanásra,ölben elcipelt órákra...nagyszülők hajlamosak erre és az egyre fáradtabb szülők szintén...csak csend legyen kicsit.

Ez a kakis eset nagyon durva-szerintem lelki háttere van, ragaszkodnak a produktumhoz, nem engedik a saját testnek érzett darabokat elveszni..inkább visszatartják.

jók az ötletek, praktikák-mindenkit érhet meglepetés...

Eri-köszi a fényképes infot, rendeltem isKép
k
 
 


Gabi!
Milyen cikkről van szó?
M.
 
 


Sziasztok!

Erika!
Biztos nagyon jól lesz a Balcsin. Kép
Azon belül merre lesztek?
Ezt a gázcsőcserét nem irigylem, és hogy apa nem kap szabit, azt sem. Kép De végülis, örüljünk, hogy van munkája. Kép

Kinga!
Kép
Jövő héten is lesz Kép

www.elektropont.hu
http://asp.photoprintit.de/microsite/5747/
jún. 24-én 20 db kép ingyen Kép

Milyen cikk?

Eri
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik hatottak a drukkok, tegnap megírtam a jogvizsgámat, ma meg 4-esre szóbelizem szociálpszicho-ból! És már csak egy vizsgám van hátra az is csak egy hónap múlva, most megkönnyebbültem egy kicsit és végre most már lesz időm és türelmem is a gyerekekhez, a fiúk még egy kicsit taknyosak, Zolika ma be is lázasodott egy kicsit, de jól van. Tegnap este jöttek haza a fiúk a mamától kedd óta voltak nála, így legalább tudtam egy kicsit tanulni.
Lorának megint ki kellett húzni egy fogát, mert megint a tejfog mögé nőtt, anélkül, hogy kiesett volna a tejfoga, de már rutinos volt, egy hangja sem volt a fogorvosnál.
Most megyek, mert a gyerekek nagyon dolgoznak valamit az udvaron.

Éva

Kép

Kép
 
 


Vikics

Boldog névnapot kívánunk Levinek!!!

Éva

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a drukkot, az eheti vizsgám is 5-ös lett.Kép Még hátravan 3 a jövő héten, szurkoljatok ahhoz is.Kép

Kinga!
Amikor olvastalak, nem értettem, milyen cikkről van szó. De aztán rémlett, hogy egyszer írtam valamit e-mailben a naygpapámról a Kismamába, ezért gyorsan megnéztem az újságot, és megtaláltam. Kösz, hogy szóltál.Kép Tényleg nagyon szerettem őt, sajnálom, hogy nem ismerheti a dédunokáit.
Kedden suliba menet beugrottam a Tescoba, és vettem nektek még egy kukásautót.Kép De a fiúk megtalálták a kocsiban, és nagyon megörültek neki.Kép Szóval majd a következő vizsgám alkalmával ismét beszerzek egyet, és utána majd kivisszük nektek.Kép

Éva!
Neked is gratula a vizsgákhoz, és szurkolok az utolsóhoz!Kép

Erika!
Nagyon sajnálom szegény Ricsit!Kép Nem is gondoltam volna, hogy ilyen súlyos is lehet ez a probléma. De remélem, ezután már nem lesz több gond.Kép

Vikics!
Csatlakozom Évához a jókívánságokban!Kép

Gabi
 
 


Gabi-köszi a kukást, kedves,hogy nem felejtetted el.
Szorítok jövő héten is, most megy majd 2 kézzel is, mert nincs egy kölkem sem itthonKépv.Kép???
Egy hétig kettesben vagyunk, igaz nem szabin, de akkor is könyebb ezerszer..no meg nincs semmi kötelező műsorszám!

kinga
 
 


Gabi

Gratulálok a vizsgáidhoz, nagyon ügyi vagy!!!!Szorítok a többi vizsgádhoz is!

Kinga
Jó pihenést kívánok nektek! Mégha dolgoztok is, de már az is pihenés, ha nincsenek otthon a gyerekek. Mi a múltkor 3napot voltunk itthon gyerekek nélkül és olyan csend és nyugalom volt itthon.
Ki volt az a bátor, aki elvállalta az összes fiadat?

Éva

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Éva! Gabi!
Gratula a vizsgákhoz és egy nagy kalappal a következőkhöz! KépKép

Eri
 
 


Sziasztok!

Gratula a vizsgázóknak, nagyon ügyesek vagytok!!!

A pszihológus nem mondott semit milyen összeföggésben van a sarazás a kakilással, de miután egy sikert ért el egy nap alatt, elhittem neki mindent. Kép
A homokozás szerintem nem egyenlő a sarazással. AZ nem elég koszos... Kép
AMúgy még azt ismondta, hogy az ilyen gyerekek, akik háklisak maradnak a kezükre, lesznek később m ániásak nagykorukban.
Nálunk amúgy apelusba is gond volt kakilni, de leginkább akkor, amikor már csak estére kaptak. Merthát igyekezték estére időzíteni a kakit, hogy a pelusba mehessen. De mivel ez nem jött mindíg össze, sokszor szorulással végződött. Egy csomó ideig paraffinolajat kaptak minden este egy evőkanállal.

Köszönjük szépen a névnapi jókívánságokat, de mi 28.-án tartjuk. Kép Szóval még egy kicsit odébb van. Majd veszek neki valami jó kisvakondos könyvet, mert névnapkor ha mást kapnak mindíg sírás a vége, hogy akinek nincs névnapja az miért nem kap. Kép Így legalább együtt hallgathatják a mesét. Kép

Vikics

KépKép
 
 


Sziasztok lányok!
Eddig is olvasgattam de ugye a vizsgák, na szóvalidén nem valami jól indult a számonkérő része a sulinak, de úgy néz ki a végére csak egy vizsgám maradt el amire számítottam is, ami a legfontosabb volt nekem a matek szigorlat az sikerült, ami azért csoda mert előtte való este nem aludtam semmit Barbus nem volt jól és mellette virrasztottam.Másnapra szerencsére rendbe jött, de levágta a haját mire hazaértem, azzal az olóval amit használhatatlannak minősítettem ezért elérhető magasságban tároltuk.Nagyon aranyos lett a frizurája miután kiigazítottam de amikor először megláttam majdnem elbőgtem magam.
Még ebben a hónapban mennek oviba, aztán főhet a fejem hova tegyem őket mert szabim talán ha 2 hét maradt Kép
na majd jövök még mindenkminek puszi CsillaKép
 
 


SziasztokKép
EriKép
Örülök, hogy a sarazás legalább már egyszer segitett...remélem beválik és elfelejthetitek végre ezt a rémálmotKépKépDrukkolokKépKöszi, már jól van LilluskaKép
ErikaKép
Jó pihit Nektek a Balcsin, remélem szép időtök leszKép
KingaKép
Hogy viselitek a "magányt"???KépKép Jó pihit Nektek a PároddalKép Mentek esetleg mozizni meg ilyesmi vagy csal alzultok otthon? Azért furi is lehet az a nagy csendKép
ÉvaKép
Gratulálok a vizsgáidhoz, milyen ügyes vagyKépKép Jobbulást a gyerkőcöknekKép
GabiKép
Nagy gratula a Te vizsgádhoz is és megy a drukk a következőkhözKépSajnos a cikket nem olvastam...Kép
VikicsKép
Tündéri ez a Kisvakondos-könyv hiányolásKépKép Előre is Boldog NévnapotKép
CsillaKép
Látod, milyen ügyes vagy!Kép Gratulálok a vizsgádhoz azért nem lehetett könnyű ilyen állapotban...KépNyaralni mentek valahová esetleg? Nehéz lehet megoldani a nyarat...

Puszi:Doris
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Neked is gratula a vizsgákhoz, ahhoz az egyhez pedig egy jó nagy kalappal. Kép
Ez a hajvágás, kész rémálom. Kép
Hogy miket ki nem találnak ezek a gyerekek. Kép

Doris!
Köszi. Kép

Eri
 
 


Doris drága, hogy te milyen figyelmes vagy!!!?

Valóban nagy a csend,de élvezem, alig vagyok itthon, most is épp hogy hazaértünk egy jó kis beszélgetős buliról...nagyon élveztem!
Holnap itthon takarírok, festés, csempézés...micsoda öröm, de most legalább csak kettőnket zargat.

Orsi-alvásidőben kellene utazni, azt szeretik és alszanak is-ez nálunk bejött, bár éjjel utazunk zömmel, de a mi útjaink 9-10 órásak, határátkeléssel tűzdelve.

Minden ügyesen vozsgázónak hatalmas gratula-többieknek meg egy kalappal...
k
 
 


Erika Kép

Hol lesztek Balcsin?
- mi is vettünk ki egy házat nyárra -

Kinga Kép

Deee!
Ha nem is a hagyományos értelemben, de elkapattam őket.
Nem kézbe, hanem társasághoz vannak szokva.
Meg ahhoz, hogy nem hagyom őket sírni.
Sosem bírtam, hallgatni a sírást ezért inkább velük vagyok. Sajnos túl sokat, de mostmár nem hiszem, hogy ezen változtatani tudok.

De ha bárkinek van valami ötlete szívesen fogadnám.
A helyzet az, hogy a nyöszörgés sírásba a sírás üvöltésbe az pedig remegésbe és köhögésbe megy át.
Nem tudom, hogy engem hiányolnak, vagy bajuk van, vagy mi lehet, de ezt csinálják.
Volt, hogy néhány napig próbálkoztam a sírni hagyással de nem adják fel és én meg teljesen kikészültem.

R
 
 


Sziasztok!

Megy valaki szombaton a T-com szigetre?
Vasárnap elindultunk, de olyan dugó volt az Árpád hídnál, hogy visszafordultunk.
Most BKV-val szeretnék neki vágni az útnak. Kép

Eri
 
 


Mi lehet, hogy elmegyünk, úgy tudom pont Kaláka koncert lesz, amit nagyon szeretünk és amúgy is erre a hétvégére regisztráltam magunkat pólóért. De ha kánikula lesz inkább strandra megyünk.
M.
 
 


Mimóza!
Strandra én még nem mentem velük.
Nincs kedvem folyton egyedül utánuk szaladgálni. Kép

Úgy viselkedsz, ahogy születtél?
http://www.nlc.hu/cikk.php?id=76&cid=18378

Eri
 
 


LányokKép
Volna egy kérdésem hátha valakinek volt már ilyesmiben tapasztalata...
Lilluska nagyon sokat sikit. Úgy értem sokszor sikitással adja tudtunkra igényét, kellemetlenségét pl.konfliktushelyzetét Gerivel de teli torokból sikit a konyharács elött is ha várja hogy elkészüljek az ebéddel vagy csak a társaságomat igényli. Gyakran nézeget mesekönyvet aztán egyszercsak sikitani kezd és rossz hangulata kerekedik. Természetesen tud "rendes hangnemben" is kommunikálni de gyakran sikitozva beszél. A hallása tökéletes viszont megfigyeltem, hogy ébredéskor is ilyen keserves sirással jelez nekünk meg éjszakai felébredések alkalmával is. Róla érdemes tudni, hogy a tartós oxigénhiány miatt neurológus szerint "gyenge" idegzetű vagyis én ennek is betudom a dolgot csak kiváncsi vagyok egészséges babáknál is volt-e ilyen gond ill.elmúlt-e a beszéd kialakulásával? Mennyire nagy probléma szerintetek, hogy ha kérek valamit Tőle azt 90%-ban nem hajtja végre pl. kérem a babát, hozd ide a labdát...stb. Ugyanakkor szeret labdázni, ritkán babázik is de leginkább mesekönyvekből mesélünk, énekelünk...stb. Gergő nagyon lelkes mikor közös tevékenységbe próbálom bevonni Õket Lilcsikét kevésbé érdekli...
A rajzolást mostanság kezdtük de Lillust még nem igazán érdekli Geri próbálkozikKép

Szivesen fogadom a véleményeketKép

Puszi:Doris
 
 


Eri!
Egyedül nekem se jutna eszembe strandra menni.

Nálunk azért ez a születési elmélet nem biztos, hogy be fog válni, mert ugye a fiúk egyformán császárral születtek és Csabi tényleg nem küzd soha sem, mindent rögtön felad és kétségbeesik, (azaz bömbölve vágtat hozzám) Marci viszont nagy harcos, pont az ellenkezöje Csabinak. Többnyire ö szerzi meg a legjobb játékokat és meg is tudja védeni azokat. Sokszor hallom Csabi bögését a szobájukból és arra megyek be, hogy Csabi hasal a földön, Marci pedig a hátán trónol vigyorogva. Csabi meg se próbálja lerázni magáról, pedig sokkal erösebb és nehezebb is Marcinál, aki újabban már szavakkal is érvel, nemcsak testcselekkel. Kép

Doris!
A sikításban nincs tapasztalatom, lehet, hogy csak rossz szokás, amit ki fog nöni, vagy volt olyan élménye, amikor ezzel gyors eredményt ért el nálatok és mint bevált taktikát alkalmazza. Persze lehet, hogy a neurológusnak volt igaza, ehhez nem értek, de lehet, hogy csak ilyen hisztis természet.

Az engedelmesség szerintem abszolut természetfüggö.(Esetleg neveléssel korrigálható.) Nálunk CSabi olyan mint Lillus, legtöbbször vigyorogva továbbáll, ha kérek töle valamit, esetleg nemet mond. Ö is inkább egyedül játszik és jól érzi magát úgy, (nem építget, vagy matat, inkább a nagymozgásokért van oda, mindenre felmászik, ma éppen a kilincsen hintázott...) Marci viszont inkább Gergö, rettentö érdeklödö, feltünöen segítökész, kis buzgó mócsing, amit nagyon élvezek, mert a másik két gyerekem nem ilyen. "Hozom én, jó, mama?" "Én elteszem, én, a Marci!" stb. Nagyon ügyes kezü, jó megfigyelö, nagyon jó a müszaki érzéke, a mozgásban viszont kicsit kevésbé ügyes, de kitartó gyakorlással mindig hamar utolérte Csabit. Biciklizni viszont hamarabb tanult meg, mert hamarabb kilogikázta a technikáját. Szóval ö az eszével dolgozik, és nagyon értékeli, ha foglalkozunk vele, Csabi pedig inkább az erejében és a kedvességében bízik, hihetetlenül bújós és kedveskedö kisfiú! Pl. a múltkor meglátta Pankát egy új ruhájában, abbahagyta a reggeli tejivást és felkiáltott: "cinosz, cinosz!" (azaz csinos)

Na, rég írtam ilyen sokat magunkról, úgy látszik így késö éjjel,kora hajnalban megered a nyelvem, azaz az ujjaim...

Jó éjt,
Mimóza
 
 


Sziasztok!

Lányok!

Ugye nem felejtettétek el, hogy ma a www.elektropont.hu -n lehet 20 képet ingyen rendelni Kép

Eri
 
 


MimózaKép
Nagyon köszi a kimeritő választKépÉn nem is igazán az "engedelmesség" szemszögéből közelitettem meg a kérdést...lehet úgy kellett volna. Gerin úgy látom olyan lelkes, hogy "csinálhat" valamit és azt gondoltam ebben a korban ez még ilyen örömet vált kiKép Én olyan boldog vagyok mert minden nap rácsodálkozom a kis okosságukon meg hogy napról-napra mennyi mindent megértenek, egyre nyitottabbak szóval ez annyira új helyzet még nekem isKép Tündériek lehetnek a gyerkőceid ahogy irsz rólukKép

Puszi:Doris
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron