Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kisfiam 7 es 1/2 honapos es nemreg kezdtem meg a hozzataplalast. A gyumolcspureket nagyjabol elfogadja, a zoldsegekkel bajban vagyunk. Kezdo leven szeretnem a segitsegeteket kerni receptek ugyeben. Mit adhatok neki, hogyan keszitsem, hogy izletes, taplalo legyen, es a legtobb vitamin maradjon benne?
Elore is koszonok minden segitseget:
Panzej

Kép
Kép
 
 


Panzej, ilyenkor még minden ízletes nekik, mert új az íz! Eleinte én simán pici vízben a nagyon apróra vágott (hogy minél kevesebb ideig kelljen főzni) zöldséget megfőztem, a főzővizet is felhasználva pépeltem. Eleinte semmi nem kell bele,elég egyszerre egy új dolog. Aztán majd, amikor már maga a zöldség nem lesz új, lehet ízesíteni vele fővő hagymával, zöld fűszerekkel.

Ildi

Ildi
 
 


Panzej,
szerintem nagyon jó ötlet ez a hozzátápis-receptes topik!
Éppen nemrég olvastam olyat, hogy bizonyos cuccokat (pl. répa, sütőtök, krumpli) érdemes főzés helyett fóliában sütőben megsütni, héjastól, és aztán csak kanállal kikapargatni, és anyatejjel ilyesmivel összekeverni. így állítólag több cucc marad benne, és az íze sem fő ki. Én nem próbáltam ki (most éppen nincs alkalmas korú babám), de majd ki fogom. A tábortűz hamujában sült krumplira emlékezve boldogult ifjúságom idejéből nem lehet rossz Kép

Üdv
Kriszi
 
 

 
 

Kriszi: nekem ifjúságomból felerészt szénné égetett, felerészt nyers fóliába csomagolt sült krumplik jutnak eszembeKép.
Ildi

Ildi
 
 


Orulok, hogy valaszoltatok! A topic elsosorban tenyleg a receptgyujtes celjabol jott letre, es mivel a gyerkoc novoget, persze johetnek a kesobbre 8-9 honapra vonatkozo otletek!
2 kerdes:
Ti hasznaltok etolajat a kajak elkeszitesehez?
A masik: kell itatni a babat, vagy eleg a szopi a hami utan?
Udv,
Panzej

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Panzej, megkínálhatod forralt vízzel vagy ásványvízzel, ha nem szomjas, nem fogadja el. Nálunk ilyen idősen (akkor még az ölemben etettem) mindig úgy lett vége az evésnek, hogy Kata "befordult". Kép Én a sütőtököt sütőben sütöttem, aztán kibeleztem, öntöttem hozzá a vízforralóból forralt vizet (teafőzés után soha nem öntöttem ki a maradékot, így mindig volt kéznél hideg forralt víz), és összepaszíroztam. Sütőben sült krumpli is volt nálunk apró morzsákban, azt Kata ehette egyedül. Azt szerette, a főtt krumplit nem. És az anyatejes krumplipürét sem.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
Az en kicsim is most kezd falatozni (7 es fel honapos). Eddig sem teat, sem vizet nem fogadott el, cumibol sem, kanalbol sem, de most eves utan de neha kozben is szivesen iszik csoros poharbol, megpedig eleg szamottevo mennyiseget. S persze utana jon a szopi is Kép
Hajciho
 
 


Sziasztok,
Ildi,
akkor nem jól csinálták Kép

Panzej,
én csak később használtam olajat, ha jól emlékszem, hét hónapos kora után, de az én lányom hat hónaposan már igencsak eszegetett (gyorsan megszerette a más kaját). A lényeg a fokozatosság, először ne, aztán csak nagyon finomat. Én olívaolajat használtam jó ideig, csak sajna nagyon gyorsan fogy, és rém drága Kép Inni pláne ha meleg van érdemes megkínálni, de lehet, hogy csak játszik vele. Ha szomjas, úgyis fog inni.
Üdv
Kriszi
 
 


SZiasztok,

Panzej
Jaj de jó, hogy elindítottad ezt a topikot! Kis ideje pont ilyet kerestem, de akkor még nem találtam!
Én úgy tudom, hogy babáknak Olíva olajat kell adni, nem sima étolajat!
Az én babám evés közben kér inni, de csak vizet kap.

Az én kicsi lányom 8 hós múlt, és nekem is gondjaim vannak az etetéssel, mármint, hogy mit adjak Neki.
Eleinte nagyon nagyon jól fogadta az új ízeket. Minden tetszett Neki.
De aztán mivel iszonyú szorulós lett a szilárd ételektől, ezért a krumplihoz sütőtököt tettem (sokat), és amikor azt már nem kaptam a piacon, akkor meg almát körtét főztem bele. És az a sejtésem, hogy annyira megszokta, hogy az étel az édes, hogy ami nem az, nem is izlik Neki.
Mi erről a véleményetek?
Szerintetek mit csináljak ezzel a helyzettel?

Na, ha már receptes topic, írok én egyet.
1-2 ek barna rizst megfőzök (sok sok idő, legalább 3x annyi vízzel) vanilin cukorral, 1 körte + 1 alma meghámozom, megfőzöm, anyatejjel pépesítem.
Az én lányom szereti. De ez ugye uzsira, vagy tízóraira jó, a fözeléket nem pótolja.
Más gyümivel is lehet, azért írtam így, mert így szoktam.. Kép

Én is várom a recepteket. Kép

Üdv

Ági

 
 


Sziasztok!
Kar, hogy nem mukodik a topic :-(
Azert hatha jar meg valaki erre, ugyhogy kerdezek.
Ti mikor adtatok hust eloszor a babanak? Es hogyan keszitettetek el?
A masik kerdesem lehet, hogy kicsit furcs, de azert belevagok. Ti hogyan paroljatok a zoldseget? En alapvetoen felforralom, utana leveszem a langot, es igy csendesen forralom tovabb, amig megfo. De most azt olvastam, hogy miutan felforraljuk a vizet+benne a zoldseget, le kell allitani a tuzhelyet, es csak ugy a forro vizben hagyni azni, amig megpuhul. Igy maradnak meg a vitaminok. Szerintem ez nem mukodik, mert nem puhul meg a zoldseg.
Velemeny?

Delice, sajnos most sutotokot nehezen kapni, mert nem szezonalis. A recepted jopofa, csak a vanilincukron lepodtem meg, mert azt olvastam, hogy a vanilia sulyosan allergen. Vagy tevedek?

Mostanaban nalunk a repa- krumpli- cukkinipure egyuttese valik be.

Panzej

Kép
Kép
 
 


Szia Panzej Kép
Nálam most működik a topic, úgyhogy írok is!
A husi. Az én lányom lassan 9 hós, és kb 8 és fél hós korában kezdtem el adni Neki, de csak mostantól kapja rendszeresen. Ami ilyen korban adható, az a csirkemell és a pulykamell.
Én kis oliva olajon elő"pirítom" a husit, aztán felöntöm vízzel és hajrá! Kép
Zöldség. Hát nem tudom, nekünk van Zepter speckós párolónk, és abban csak a gőzön párolódik meg a zöldség. És a gázt is hamar elzárom. Így tuti megmaradnak a vitaminok.
De előzőleg úgy csináltam, ahogy írod, csak amikor elzártam, akkor egy tiszta konyharuhát terítettem a fedő belsejére, hogy légmentesen elzáródjon, és így meg tud párolódni benne.
Szerintem.

A vanilia allergén? Nem tudom..... nem tudtam...
nekünk Hál' Istennek nem váltott ki ilyen reakciókat. Én valahol olvastam ezt a receptet, és így volt beleírva. De különben annyira kevés kell csak bele,... hogy nagyon! Kép

Ági

 
 


Panzej, 7-8 hónapos kortól lehet adni a babának étolajat a főzelékbe: 100 gr főzelékhez 1 mokkáskanál olajat. Nekem a védőnő és a gyerekorvos azt mondta (de nem indokolták meg), hogy egyelőre ne olívaolajat, csak sima napraforgóolajat használjak.

A babának elég a szopi szerintem a kajcsi után; majd ő jelzi, ha mást is szeretne inni.

Hús: csirkehús és pulykamell 7 hónapos kortól adható, de először csak hetente 1x, majd 2x, 8 hónapos kor után lehet 2 naponta. Én fokhagymanyomón nyomtam át, de turmix- vagy aprítógépben is lehet pépesíteni, egyben azzal, amivel adod neki: krumpli, répa, egyéb.

Párolás: a legtöbb vitamin úgy marad meg a zöldségekben, ha felteszel egy kevés vizet egy edénybe, és a szitát/szűrőt föléteszed, bele a zöldségeket, lefeded, és így hamar el is készül.

Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok,
Amit mi (marmint a kicsim) szivesen eszunk:
1. higra fott puliszkaba a vegen tettem 1-2 kanal tejport (lehetne mar eleve bevegyitett tejbe v. anyatejbe is fozni, de igy sok ertekes anyag elvesz)
2. puliszka hazilag keszitett baracklekvarrak
3. Almaleves zabpehellyel ( ma probaltuk ki de nnnagyon izlett): vizben megfoztem a karikara vagott zoldhagymat ( a porehagymaval meg izletesebb lenne, de ez nem volt) es a zabpelyhet. Ha mar jol szetfott beletettem a cikkekre vagott almat, egyet zubbantottam, incur-pincur tarkonyt tettem bele, es kesz . Botmixerrel pepesitettem, a fagyasztoba is kerult. A csaladnak tovabb izesitettem tarkonnyal, ecettel, eresztekkel.

PAROLAS: a kuktaba berakom a bele jaro racsot, vizet annyit toltok hogy a racsig erjen, rarakom a kockakra/ karikakra vagott zoldseget, 5 perc fozessel kesz is van. Neha azzal a vizzel pepesitem, neha komenyteaval, naha tejjel.

Olajat en nem adok az etelhez, amig meg szopik addig az anyatej teljes erteku, nem? Kulonben magamnak sem teszek az etelre, hacsak nem azzal foztem mar az elejetol.

A ceklat hogyan keszititek meg a kicsiknek?
 
 


Sziasztok!

Koszi a receptet Hajci! Mennyi idos a babad?
En meg sosem csinaltam ceklat neki, ugyhogy ha valaki meg tudna irni, en is orulnek!!

A parolast megoldottam, rajottem, hogy a rizsfozom szuper zoldsegparolo is!!

P

Kép
Kép
 
 


Szia Panzej!

A kisebbik csemete (Bence) 8 es fel honapos, csak 7 honapos koratol kezdtem a hozzataplalast,eddig a sima puliszkan kivul mindent szivesen evett (persze a kinalmanybol) Kép

Udv, Hajciho
 
 


Sziasztok!

Hajciho Kép
Én szoktam a lányomnak céklát készíteni.
Korábban: Krumplit is, a céklát is, és almát főzök meg, vagy párolok, és összeturmixolom.
A céklát egész vékonyra vágom, én krumplihámozóval szoktam. Hamar készen van, és édeskés íze miatt szokták szeretni a gyerekek Kép
Mostmár kicsit másképp csinálom, mert husit is eszünk, szóval a husit, krumplit és céklát egy fazékba bele, víz alá, fedő rá, be a sütőbe, és ott szépen megpuhul minden, nem is kell vele foglalkozni Kép
Hasonló korúak a Babócáink, az én Rebekám 9 hós múlt Kép
Rakjunk képet a Babócákról ide, mit szóltok?

Ha van kedvetek, nézzetek meg minket itt

Ági

 
 


És egy kérdés! A Ti gyerekeitek megeszik a Bébiételeket ? Rebeka utálja őket, egyszerűen elutasítja! Nem eszi meg. Persze nem is adnám Neki azt egyfolytában, de mondjuk 2 hétben egyszer nem bánnám , ha elfogadná.

 
 


Szia Delice!

Szepek vagytok a kepeken! Ez a Csernatony a Te neved vagy farjed csaladja? Nekem volt egy Csernatony Csaba nevu osztalytarsam...

En meg nem probaltam a bebieteleket. Miert akarod adni Rebekanak oket?
En most probalok a Lackonak husit adni, mi is elmultunk mar 9 honaposak. Csak azt nem tudom, milyen aranyban kell a husit hozzatenni a hamihoz.

Mas: a Ti babatok eszik mar darabos etelt? Lacko oklendezik tole. Azt tanacsoltak, adjak neki kenyerhajat. Dehat most mi a helyzet a lisztes dolgokkal? Adhatom egy eves kor elott, vagy sem?
Annyi mindent olvas az ember. Ti hogy csinaljatok?

Panzej

Kép
Kép
 
 


Szia Panzej!

Hát igen, én is olvastam a lisztről ezt is, azt is, én inkább nem adtam 1 éves koráig. Egyébként nem a liszttel van baj, hanem a gluténnal, ami viszont nincs a rízsben, kukoricában, kölesben. Azt hiszem, húst úgy adtam először, hogy a húslevesből nem csak a zöldségeket turmicoltam össze, hanem a húst is Kép Mit értesz darabos ételen?

GyeZsu
 
 


Sziaztok Kép

Panzej! Kép
A Csernátony az én vagyok Kép és az én családom Kép
Hova jártál suliba? Tudsz valamit bővebben arról az osztálytársadról?
Bébiételek - nem akarom annyira adni, csak előfordul, hogy bemegyünk Miskolcra, és mire hazaérünk, máris éhes, és akkor pl nem lenne rossz, ha elfogadná. Egyébként, amikor itthon vagyunk minden nap főzök Neki.
Rebeka már minden nap eszik husit.
Képzeld Õ meg a pépeset nem akarja megenni, ma csak darabosat fogadott el. Így aztán egy kis falat krumpli, egy kis falat husi, egy kis falat zöldség - épp ami van.
Rebeka a babapiskótát is nyamizza, és IGEN, KENYERET IS ESZIK.
Meg zsömlét.
Reggelire a tejcsi után együtt eszünk, zsömlét, felvágottat, vagy éppen virslit (gondosan átválogatva a boltban, a csomagoláson rajta van, hogy hány káros E - tartósító, stb. szert tartalmaz - szóval ilyen nélkülit)
A gluténról - a tejpépeken van írva, hogy gluténmentes.. De csak fél éves kor alatt. Az az utániak szerintem már tartalmaznak glutént.
Szerintem adhatsz Neki kenyérhéjat. Meglátod, fog Neki tetszeni Kép

Lányok nézzétek csak milyen látogatónk vol tegnapelőtt Kép :

ˇˇˇˇklikk ideˇˇˇˇ

Ági

 
 


Sziasztok,
latom kezdett pezsegni az elet itt is ... Kép
Bence eszi a bebitapot is szivesen. Minden hetvegen megyunk valahova es ez a legbiztosabb. Persze nem csak ezzel taplalom , epp ha szukseg van ra. Es meg csak azt adom ami 4-6 honaposnak valo.
Akar borkanos, akar por.
Kenyeret kis csipeteket kap amikor mi eszunk, vagy neha karejat, de azt hamar szetaztatja s tikkadozik, ami egyaltalan nem szemet gyonyorkodteto latvany. Ha meg elveszem akkor csak a didi vigasztalja meg.
Kekszet, babapiskotat epp a minimalisat adok, szereti, de szuksege van ra?!
A darabos nalunk abbol all hogy a hust aprora vagom kessel, a zoldseget villaval osszetorom, de mar krumplitokanybol evett kockat is a batyoval (szepen csamcsogott rajta) , na es banankarikarat, cseresznye es barackdarabkakat "felig osszeragva" is eszik, de mindezzel csak ovatosan kell banni.
Felvagottat, virslit egyaltalan nem. 1,5-2 eves koraig varni fogok ezekkel.
Tettem fel a legenyeimrol kepet en is Kép
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=5794&page=1&image=135933
Hajciho
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron