Új privát üzeneted érkezett!

Szia Boncsi,
most hol laktok? En elvileg most Pesten (ha hazamegyunk), de en is Pest melle szeretnek menni valahova, mindenesetre nem a belvarosba.
A ferjem nem amerikai, hanem marokkoi, hazajonne velem, de elvileg nem maradnank othhon, csak egy idore, mig jobbat ki nem talalunk...aztan ki tudja, szerintem ugyis ottragadnank.
A gyurut havonta kell cserelni, harom hetig van bent aztan egy het szunet, ugy mint a gyogyszernel, es ez is hormonalapu (ugyhogy tok mindegy hol van a gyuru csak bent valahol, ha kiesik valami veletlen folytan csak megmosod es visszeteszed). A tapaszt hetente kell cserelni, ugyanugy harom hetig aztan egy het szunet, de a gyurunek kisebb a hormontartalma. Vegulis attol fugg neked melyik kenyelmesebb, es a lenyeg, hogy sokkal nehezebb elfelejteni, mint a napi gyogyszert. Szerintem ha igy a boron keresztul szivodik fel, akkor nem megy at a majon, ugyhogy lehet jo lenne neked, viszont a hugom azt mondta otthon meg nem aruljak a tapaszt, ugyhogy akkor azt a doki se irja fel...vagy nem tudom.
Ha esetleg meg szeretnel gyereket, akkor spiralt szerintem nem ajanlott hasznalni.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Szia Enikő!

Köszi a választ. Még azt megkérdezném, hogy apukát nem zavarja a gyűrű?

Egyébként már nem nagyon szeretnék gyereket, így is elegem van néha, már nem igazán bírnám idegekkel, elég türelmetlen vagyok. SajnosKép

Mi Pesten lakunk Újpalotán, de jó lenne kiköltözni valahová kertes házba.

Boncsi
 
 


Sziasztok! Régóta olvasgatok erre, amikor van időm Kép, csak még sosem írtam. Nem tudom ,ki hogy van vele, és általánosítható-e ez, de nekem ilyen téremn nem is az a fő gondom a párommal, hohy nem csinákl semmit, mert azért csinál. És én otthon is azt láttam, hogy az apám is csinál. Vhogy engem az a szemlélet zavar, hogy ők akkor olyan jók, és "segítenek" a házimunkában.Szerintem ha együtt tartunk fenn egy otthon, meg egy életet, akkor azt közösen kell gondozni is. Tehát ez nem az én dolgom, amiben ő nagylelkűen segít!
Az meg azt hiszem tipikus ritkán teljesülő női igény, hogy "vegye észre, hogy mit kéne csinálni, mit szeretnék, stb2 . Nem veszi. De a rendesebbje, ha megkéred, és lehetőleg nem utalgatsz rá, hanem szépen és konkrétan, akkor megcsinálja.
Most mennem kell, üdv: Claire
 
 

 
 

Szia Claire!

Igazad van, de nálunk ha megkérem, az van, hogy jó, megcsinálom majd. És eltelik egy nap, kettő, három, és még mindig szagoljuk a háromnapos kakit a szemetesben, a kajamaradékkal, stb. együtt, vagy együtt élünk a szennyessel, cd-k mindenütt, stb. Ha meg szépen megkérem, akkor is én folyton parancsolgatok, meg minden azonnal kell. De hát könyörgöm, fél óra múlva már én is meg tudom csinálni pl., de jó lenne egy kis segítség.
Hát csak ennyi.

Boncsi
 
 


Boncsi!

Ez nalunk is kb.igy mukodik.Peldaul megkerem vigye ki a szemetet,ok.,megigeri...Mikor megy el itthonrol es adnam oda neki a szemetet,elrohan azzal,hogy "nincs idom'.Mondjuk nalunk kiviszi a gyerek,mar 8 eves.A segitseg nalunk kimerul a bevasarlasban.Regebb sokat torodott a gyerekkel is,most arra sincs ideje.

sziasztok
Ildi
Vendég
 


Sziasztok!Na, ma anyámmal jól kitárgyaltuk ezt a témát, meg a "mindjártokat" Kép. Ismerős!
Én mér azt nehezményezem, hogy amikor a 4 gyerek csinálja itt aműsort, akkor elég nehezem tervezhető pontosan az élet. Ezért persze ha kérem vmire, az nem holnapután kell, hanem akkor, és ha pl az anyám itt van segíteni, ezt nem veszi ugráltatásnak, de egy pasi, az igen. Meg aztán ha mondjuk én azt kérem vigyázzon a kicsikre, általában nem azért van, mert épp "műkörmöt reszelgetni" van kedvem, hanem mondjuk nem szeretném, hogy a konyhában tébláboljanak, amikor olajjal dolgozom. Tehát az nekem nem szabad idő.
Tényleg , lehet, hogy összeírom egy hétig, hogy mikor mit csinálok, kíváncsi vagyok a "munkaidőmre". Kép, szerintem napi 24 óránál több fog kijönni, főként, ha külön veszem, amiket párhuzamosan csinálok Kép. Jelzem egy pasi erre is képtelen. Ha rábízod a gyereket, az lehet, hogy ok, de ő közben nem fog kitakarítani vagy megfőzni, stb, pedig Te vszínüleg úgy szoktad. Na, nem szapulom őket tovább, nincs velük komoly gond, csak hát férfiból vannak: Claire
 
 


Sziasztok,
en most epp azon gondolkodom, hogy mennyit es mit kellene egy olyan ferjnek segitenie, aki tenyleg kemenyen dolgozik, es en pedig egesz nap itthon vagyok "csak" egy gyerekkel. Raadasul ahogy egyre nagyobb a kisfiam, annyi torodest nem igenyel mint mikor baba volt, igaz engem nem hagy semmit se csinalni-ezert en is csak a minimalisat csinalom itthon, de osszessegeben sokkal konnyebb, mint mondjuk egy evvel ezelott volt.
Az ugye egyertelmu, ha mindket szulo ugyanugy dolgozik, akkor elvileg ugyanannyit is kellene csinalni otthon, de nekem most tenyleg az a dolgom, hogy a gyereket neveljem es ellassam a hazimunkakat. Tiszerintetek mit kellene ilyenkor csinalnia ill. mit nem a ferfiaknak?

Claire,
negy gyerek mellett azert egyertelmi, hogy egyedul tul sok mindent megcsinalni.

Boncsi,
en a gyurure akartam lecserelni a tapaszt, aztan miutan beszereztem a gyurut, ugy dontottunk, hogy inkabb kisteso (ezert akarok tuladni rajtuk, ugyse fogom hasznalni mostanaban), allitolag aput nem zavarja, en nem probaltam, de nagyon rugalmas az anyaga.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!

Nekem az a véleményem, hogyha apuka egész nap dolgozik, nyilván este vagy délután már nem fogom zaklatni házimunkával, sőt elé rakom az ételt és egy jót beszélgetünk, amíg megeszi. De aztán azért nem árt, ha foglalkozik egy kicsit a gyerekekkel, és nálunk a fürdetés is az ő dolga, kiv. ha fáj a feje, vagy mondjuk tényleg kimerült. Hétvégén pedig nem dolgozik ugye, tehát nyugodtan besegíthet pl. porszívózással, vagy a szemét kivitelével. Többet nem is várnék, talán még annyit, hogy egy kicsit levigye őket a játszótérre, vagy csak sétálni,amíg főzök, vagy felmosnék és a gyerekek előszeretetel végigmászkálják. Ja és az természetes kellene legyen, hogy a szennyesét ne nekem kelljen kiválogatni és bevinni a szennyetartóba, amikor ledobja magáról a kanapéra.
De nálunk más a helyzet, mert apa csak egy nap jár be, a többit itthonról intézi. Tehát elvileg tudna segíteni. És sajnos nem így van(mint ahogy már írtam régebben). De ez van, már kezdek beletörődni.A felírogatás sem jött be, csak gúnyolódott rajta, úgyhogy már nem is próbálkozom. Apósom is ilyen volt, most már bevásárolni jár egyedül, mos, takarít, ablakot pucol. Úgy látszik ki kell várnom, míg min. 45 lesz.(már csak úgy 17 évKépKépKép )

Enikő!
Ezt a gyűrűt más néven nem pesszáriumnak hívják véletlenül? Mert ha igen, azt már próbáltuk és nem jött be(én sem éreztem biztonságosnak,apának meg kényelmetlen volt).
Fogyival mi újság, ott nem láttalak az előbb.

Boncsi
 
 


Nalunk tul.kepp az a helyzet,hogy apa rengeteget utazik a munkajabol kifolyolag.Anno,mikor a gyerek szuletett ugy egyeztunk,hogy en otthon maradok es csak vele,meg a haztartassal foglalkozom.Azota a gyerek mar iskolas,de meg mindig nem dolgozom,mert nem szeretnenk du.idegenre bizni.En igy nem sokmindent varok el a ferjemtol,mert mikor is,ha egyszer alig van itthon?Megszoktuk,hogy altalaban ketten vagyunk a gyerekkel,de neha nagyon rosszul esik neki,hogy neha csak az o apukaja nincs ott pl.az unnepelyeken.
Ildi
Vendég
 


Szia Ildi,
hat igen ha meg otthon se van nagyon, akkor nincs mit tenni.

Szia Boncsi,
valszoltam az adas-vetlenel, mert nem akarom itt a topicot teljesen mashova terelni.
Megyek a fogyihoz, csak azert nem irtam, mert altalaban nincs idom mindenhova irni.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok,
nem tudom ez csak az en ferjem szokasa, de nagyon szereti megjegyezni mit akar a gyerek pl. ehes, almos, pelust le kell cserelni, jatszani akar stb. persze o kozben nezi a TV-t vagy valami hasonlo fontos dolga van, en meg takaritok vagy fozok. A falra tudok tole maszni, mindig is mondom neki akkor etesd meg, vagy fektesd le, ha annyira tudod mi a baja, persze erre o durcasan megcsinalja, mintha valami egbekialto szivesseget tenne nekem. Most pl. mar jo keso volt, el is ment lefektetni a gyereket (miutan megjegyezte almos=menjek fektessem le, es nyugoskodott korulotte, o meg nem tudta a filmjet nezni), en meg elotte mondtam egy percel, hogy szeretnek lezuhanyozni. O gondolom ugy gondolta, hogy lefektetem a gyereket (kb. egyoras szorakozas) aztan elmegyek zuhanyozni, aztam meg lesz kedvem ki tudja mihez. Mire megjegyeztem akkor fektesd le, erre az o megoldasa, hogy elmegy vele egyutt lefekudni. Nekem is ezt kellene csinalnom minden este, de akkor aztan vegkepp nem fogunk egyutt tolteni semmi idot.
Mivel igy minden a visszajara sul el ha "segit" utalom is ha barmit csinal. (Ha megeteti a gyereket olyan disznoolat csinal, hogy a konyhat is fel kell takaritani, meg a gyereket is lefurdetni, ugyhogy alig tudom szo nelkul megallni az ilyen helyzeteket.)
Lehet nem kellene semmit reagalnom, amikor okosan megjegyzi mit akar a gyerek, vagy nem tudom mit kellene csinalni, mert mar annyiszor mondtam neki, ha latja mi a baja, akkor csinalja egyebkent inkabb ne szoljon egy szot se.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Szia Enikő!
Teljesen igazad van, hogy akkor minek mondja, ha látja, mi baja van, akkor segítsen is rajta hiszen ő ugyanúgy szülő, mint te. Nálunk ez ritkán fordul elő, inkább én szoktam rászólni, ha valami baja van a gyerekeknek és nem érek rá, mert ez ügyben abszolut figyelmetlen. Persze a lefektetés mindig az enyém, mert az a kifogás, hogy vele úgysem alszik.
Én sem szeretem, ha segít a házimunkában, persze elváromKép, mert mosogatás után otthagyja az árvizet a mosogató körül, és hát nem is túl alapos a porszívózásban, azt meg utálja(joggal), ha szólok, hogy még itt is,ott is kellene.Inkább megcsinálom, de ezzel nincs gond, azt utálom, hogy azt sem csinálja meg, amiben megállapodtunk, hogy az ő feladata(szemétkihordás). Mostanában a fürdetésnél is mindig talál valami kifogást, hogy én fürdessek(3-ból 1x, és 1x úgy kell erőszakoskodni, hogy menjen már, mert a Balázs ott áll már csupaszon a kádnál, Tündi meg már rég benn ül). Csodálkozások nálunk is vannak, hogy miért nem nézek meg vele egy filmet este 10 után, tegnap is f12-kor megjegyzi, hogy régen sokkal tovább bírtam. Ja, persze, mondom, akkor még nem volt két kisgyerekünk.
Biztos én is falra másznék, ha megjegyezgeté, hogy mit kéne a gyerekkel csinálni, ugyanakkor halál nyugodtan nézné a tv-t. Mondjuk simán elhesegeti a gyereket, ha csinál valamit(tv, vagy szgép), tehát úgy vettem észre, hogy nem a gyerek a fontosabb, bár tényleg imádja őket.
El kell fogadnunk, hogy férfiból vannak, különben csak az idegösszeomlásba kergetjük magunkat. Én már legtöbbször nem idegesítem magam, sokkal jobban érzem magam, ha nyugodtan reagálok, sőt még meg is jegyezte csodálattal a szemében, hogy mennyi energiám van egy ilyen nyugis nap után, amikor este 6-kor nekiálltam kalácstésztát dagasztani és 8-kor sütni, meg éjfélkor felmosni, mert Balutól nem nagyon lehet napközben.
Szóval szerintem jobb a nyugalom, türelem és béke, mint ha veszekednénk vele, hogy már megint mit nem csinál, mert a férfiak (meg szerintem a nők se)nem szeretik a számonkérést. Idővel talán rájön, hogy mennyit dolgozol értük, és valamit illene viszonoznia.

Boncsi
 
 


Hello,
en se veszekszem vele, csak bosszant, bar nem tudom miert, mert igazabol egy szavam se lehet ra. Mindig mondja is, nekem semmi sem eleg jo...hat sajnos ez igy van, de pl. a multkor felhuzott, es gyorsan kipanaszkodtam itt magam, de aztan lehiggadok es semmi bajom nincsKép.
Egyebkent en is ejfel utan takaritok mindig, bar ez lenyegeben a felmosas csak, mert a tobbit aprankent csinalom pl. a furdoszobaba letakaritom a csapot, WC-t mikor a gyerek furdik, ugyanigy a konyhaban mikozben fozok, rendberakom a jatekokat mikor a gyerek jatszik, es igy olyan, mintha nem is takaritanek, szoval sokkal konnyebb, mint nagytakaritast rendezni. Meg ami megkonnyiti a dolgom, hogy cipot azonnal leveszi mindenki mikor bejon, es parketta van mindenhol, az osszes szonyegtol megszabadultam (egy ket pici, ahol lenyeges konyha/furdoszoba), ugyhogy porszivot nem kell tobbet hasznalnom, es sokkal higenikusabb, a gyerek se idegesit fel mikor kiont valamit.
E.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Szia Enikő!
Nálunk is parketta van a szobákban,egyébként padlólap, de én nem szeretem szőnyeg nélkül, nekem az olyan hideg(minden értelemben). Takarítani én is apránként szoktam, de a porszívózás, felmosás ált.együtt.
Apa dolgaiba meg kezdek beletörődni, írtam már, hogy apósom is ilyen volt, aztán mára már ő csinál szinte mindent.

Pusz
Boncsi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: