Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Rég nem jöttem, mert hiszen ti sem ;) De jó, hogy végre olvashattam rólatok is.
Nagyon édik a bébikék, már nagyon várom én is, bár mi még csak most álltunk be a sorba.

Tenzia, mi még nem vásároltunk semmit, nekem nagyon fájna kerülgetni a gyerek nélküli gyerekszobát. De persze mindenki más.

Gyertek máskor is!

Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Akkor hajrá sorcsökkenés!!!! Nem igazán van időm visszaolvasni, de mintha írtad volna, hogy lesz mégegy lombikod! Jól emlékszem? Bocs ha túl indiszkrét voltam.

Erika! Köszi!!

Gabi! Hűűű a mindenit!! Ez ám a sorcsökkenés!!! nem semmi!! Szuper!!
Balambért Karácsonyra kaptam igen, bár elöbb elhoztuk mint Karácsony, amúgy asszem 8 hetes volt amikor idekerült!
Ő kizárólag benti cica volt, aztán egyszercsak rákapott arra, hogy kidugja a nóziját az udvarra, és onnantól kezdve minden nap kiment egy picit, de visszajött, bent "lakott".
Épp azon gondolkodtam, hogy miként legyen, valahogy ki kellene Őt szoktatni ha majd jön a várva várt telefon ... és amolyan Pató Pál Úr szindróma volt ... ejjj ráérünk arra még ... amikoris megcsörrent az a bizonyos várva várt telefon és Balambér aznap eltünt!! Ráadásul keresni se tudtam, mert Patrik elég messze született és 2-3 nap az utazással telt el, aztán pedig egy hétre befeküdtem Patrikhoz a kórházba! Csak olyan fura egybeesés volt Patrik születése és Balambér cica eltünése közt!
Több mint egy hétig nem volt meg Balu, de róla tudni kell, hogy Ő kint nagyon elveszett cicus, ő nem járt még semerre! És egyszercsak hazakerült, lefogyva, zilálva .. és pont azt megelőző este került haza, amikor Patrikkal hazajöttünk a kórházból!
Azóta nem jön be a lakásba, mostmár hatalmas nagy sziámi kandúr, ducijuci! :))
Vendég
 


Sziasztok!

Egy szuper kislányom van. Aktív, jön-megy, intézkedik, pakolászik és közben egyfolytában mosolyog, nevetgél és dumál. Ha nem a keze, akkor a lába jár, vagy a szája, vagy minden együtt. Úgy tud \"szaladni\" hanyatt fekve, hogy a minap nevettünk, mert leszakadt az ágyam, eltörött egy csavar benne. Én mondtam apának, hogy nem én voltam, hanem a gyerek. :-))) A mindenem.

Gabi, szóval keresztelőt akartunk tartani (még egyet, mert egy már volt ugye), de a papnő közbe szólt és nem lehet többet. Így úgy döntöttünk, hogy azért az utat nem hiúsítjuk meg és házi keresztelőt tartunk, vagyis a bátyámék tartanak Ivettnek egy kis bulit és úgy teszünk, mintha ők is megkeresztelték volna. Tehát Ivettnek lesznek fogadott keresztszülei is. :-)))

Kedden voltunk dokinéninél, Ivett 10090 gramm és 70,5 centi hosszú. A pneumo ellenit nem kapta meg, mert hiába rendelte meg a dokinéni egy hónappal ezelőtt, nem érkezett meg a vakcina. Úgyhogy ez most elmaradt és valszeg majd csak az 1 éves oltással együtt kapja meg, mert a dokinénink nem akarja kétszer bökni, mert nagyon közel van egymáshoz a két időpont... nem értek hozzá, de hiszek neki. Mást úgy sem tehetek.

Kata, Ivettnek megmutattam Patrik videóit. Pontosabban én néztem és ő idejött a babykomppal és mondta, hogy: "Ba-ba-ba-ba" és közben szélesen vigyorgott. Az utsó videó úgy félúton megáll, valamiért nem jó!!! Nézd majd meg, ha lesz időd.

Hú a lányom lelépett, kiment a kisszobába és pakol, mennem kell. :lol:
 

 
 

Igen, Erika, nayon elszaladt az idő. Ma 9 hónapos és már nem bír magával. Az előbb a mesekönyveket rámolta le a polcról, most a porszívó gégecsövét húzza. Bocsi már nem... a pelenkákat szedi ki a zacsiból. Jó hely most a szobája a számára, mert oda van már pakolva egy csomó cucc amit viszünk, jól lehet garázdálkodni. :lol: :lol:
 


Sziasztok!

Bea! Boldog hófordulót Ivettnek! Tényleg, akartam már kérdezni, hogy becézitek?
Gyönyörű súlyban van Ivett!!!!

Melyik videó áll meg? A kacagós? Én megnéztem mind a két gépünkön és mindegyi lejátsza jól! Nem tudom akkor mi lehet a baj! Kép

Patrik ma nagyon nyűgöske! Most épp elaludt nagy nehezen, enni se eszik úgy ahogy kéne már két napja .. nagyon nyálzik és állandóan a szájába turkál, ha beférne az ökle tuti be is gyűrné :lol: ... néztem az ínyét, de semmi jelét nem láttam se pirosságnak, se duzzanatnak .. aztán lehet, hogy még a felszínen nem látszik, de belül már elkezdett munkálkodni a kis fogacska. Ja és 37.2 volt az elöbb a hője. :roll: Nem látom rajta, hogy beteg lenne, az orra is tiszta.

Többiek?
Vendég
 


Sziasztok,
minap írtam, hogy mi még csak most álltunk be a sorba.
Nos, másnap csörgött a telefon. :shock:
Mi ugyanis 3 gyereket kértünk és elég tág korhatárt adtunk meg: 0-7 év. Amint a központba bekerültek az adataink, jött a telefon, hogy lenne 3 testvér (7, 6 és 4 évesek), teljesen egészségesek egyébként. Nem is számítottunk rá ilyen gyorsan!!!! - és sajnos az engedélyt is arra adták meg, hogy amíg várakozunk, elkészül az építkezés, és sok gyereknek lesz hely, mert jelenleg 42 m2-ben lakunk. Így sajnos nem tudtuk vállalni a gyerekeket, mert itt nem férnek el (ide nem is adnák ki), még egy nagyobb lakás fenntartása nem férne bele a büdzsébe a folyamatban lévő építkezés mellett, a ház meg még nem lakható, pl. nincs benne fűtés...

Nagyon sajnálom, mert külön örültem volna nagyobbacska kölköknek, mi nem viccből írtuk be a korhatárt, tényleg nem lenne velük bajom. :(

Aztán mondták, hogy vannak még testvérek a talonban, lehet, hogy még kapunk telefont. Kettőt már el tudnánk helyezni, emeletes ágyon.

Dia,
kérdezted a lombikot. Most van épp folyamatban, nem tudom mi lesz, de mi már akkor is akartunk örökbefogadni gyereket, mikor még nem tudtuk, hogy nem is lehet saját természetes úton, szóval akár sikerül a lombik, akár nem, ez nem változtatja meg az elhatározásunkat.

Nagyon édesek a babóitok, és most hirtelen én is megéreztem, hogy egyszer nekünk is lesz.

Zsuzsa

Kép
 
 


Jaj, Zsuzsa, nagyon sajnálom. :cry: :cry: :cry:

Kata, köszönjük a gratulát! :-)
Igen, nálam a kacagós megáll, de ha nálad jó, akkor lehet, hogy nálunk van a gond?

Nos, hogyis becézzük? Hát sokféleképpen, mivel az Ivettet nem nagyon áll a szánkra becézni, ezért csak egyszerűen Ivett. DE mondjuk neki, hogy: Husibaba, Cica-mica, Husika, Angyalka, Kistündér, Picurka, Arany Kincsünk és még sok ilyen hasonlót, de a nevét, csak így: Ivett, vagy Ivett-baba.
 


Ja és mondjuk még neki: Baba, Babó... :lol:
 


Sziasztok, a gyámhivatalból augusztusból kaptuk meg a határozatot, de a tegyeszből azóta sem jött semmi papir. Eddig el voltunk foglalva , mert október 22én megszületett a babatesó, de most ujra aktivizálódunk. Rá kéne csörögnöm a tegyeszre, hogy mi van ugye?
üdv Livi

Kép
Kép
Kép
 


Kedves demelivi!!!
Gratulálunk a legkisebb csemetéhez!! No meg a nagyokhoz is!! :lol: Hát bizony a telefonálás lehet,hogy hatásos lenne.
Üdv Ibolya

Kép
 
 


Sziasztok!!

Zsuzsa! Nagyon sajnálom, picit rosszkor jött Nektek ez a telefonhívás, de ahogy írtad is, leszek még tesók, és az pedig külön jó, hogy tesók!!! Egyébként minden tiszteletem a Tiétek a nagyobb gyerkőcök miatt!!!! Lombikhoz drukk!!

Bea!! Vigyázzatok az úton, jó utazász, jó pihit és keresztelőbulit!
A videót sokan nézék már és még senki sem panaszkodott, asszem akkor Nálatok lesz a bibi :roll:

Livi!! Gratulálok Dominikhoz /is/ :wink:

Ibi! Bence dumálgat ? :lol:

rólunk: Nagyon nem jó napjaink vannak, Patriknak elkezdődött a fogzás, legalábbis szerintünk az lehet. Nagyon nyálzik, extra nyűgöske, az evészet nem nagyon megy, pedig Ő egy kis haspók, állandóan rág stb ... éjszaka is felsír többször ... azért kíváncsi vagyok meddig tart ez így, mert mondják, hogy a fogzás eltarthat hónapokig is. Ő még csak 4 hónapos, de nem lepődnék meg mert mindent picit elöbb csinál mint kéne :lol:
Na megyek is, mert 3 napja 4 órákat alszom azt is megszakításokkal!!! De ez nem panasz, még véletlenül se ... IMÁDOM ŐT és ha kell egész éjjel simizem ha az a jó neki!!!

Jó éjszakát!!!
Vendég
 


Sziasztok!!
Egy gyors helyzet jelentés. :wink: Bence dumál ezerrel, megint visszatért a babanyelvere keverve az érthető szavakkal. Van a "szue" a jó isten sem tudja mi ez, de nagyon fontos valami lehet, mert rengeteg mindenre mondja. Így az életben nem fogunk rájönni, hogy mi ez. :lol:
Melindánknak ez volt a "jumenc" máig nem derült ki ,hogy mi ez. :lol:
Diadella: a fogzásra nagyon jó a kamomilla vulgaris ch 15. Most jut eszembe nem Te vagy véletlenül gyógyszerész :wink:
Szép napot mindenkinek!!! :P

Kép
 
 


Ibi!!

Szue?? :lol: háááát sztem valami olyasmit jelenthet, hogy .... passsz! nem tudom! :lol: :lol: de mindenesetre nagyon édes lehet!

... és de! Jól emlékszel :lol: Ja-ja tudom, hogy jó a chamomilla 15-ös bogyesz, ma megyek is és betárazok mindenféle földi jóbol a melóhelyemen.
Vendég
 


Sziasztok!

Hűűű mennyit írtatok az első bejelentkezésem óta!
Sajnos nem volt jó a gépünk, ezért nem írtam idáig.

Drága Obea, Kanga mama, Diadella, Kkriszi, Csöpke, Fitgabi, Zsuzsa!
Nagyon köszönöm a kedves fogadtatást, és az őszinte tanácsokat. Azt hiszem ha elérkezik az idő és közeleg már hozzánk is a gólya,biztos jelzi majd a szívűnk, megérezzük ösztönösen, hogy mi is a feladatunk.

Zsuzsa!
Nagyon megértem az érzéseidet. Mi 0-3 éves korhatárt jelöltünk meg. A Gólyahíres tali után jött is a telefon, hogy lenne egy 2 és fél éves kisgyermek, de sajnos nagyon sok egészségügyi problémával. Fájt a szívünk, de nem mertük felvállalni. Szégyellem is magam amiért más gyermekét fogyatékosan is el tudom fogadni /szakmámból kifolyólag/, a majdani sajátomat pedig nem.
Lehet, hogy ez önzés részemről/részünkről?
De annyi mindenen mentünk már keresztül.Kivizsgálások, hormonkezelés, 6 inszemináció, egy ikerterhesség amely a 10. héten elhalt és kórházi beavatkozást igényelt.
De nem panaszkodom tovább, nektem sem lehetett könnyebb, mert aki idáig eljut az mindent-mindent megtett és mindenen túl van annak érdekében, hogy saját gyermeke születhessen.

Szép álmokat mindenkinek!
 
 


Szia Tenzia!

Csak nem te is gyógypedagógus vagy, vagy valami hasonló? Mi is utasítottunk vissza sérült babócát gyógypedagógus létemre, én megszenvedtem a döntést, és asszem máig is szégyenlem egy kicsit magam, de valahol mégis tudom, hogy jól döntöttünk. Azt hiszem talán az nyugtatott meg, hogy a babuci fejlődésének se tett volna jót, ha minden pilllanatban azt lesem, hogy mennyit fejlődött, miért nem fejlődik, miért így fejlődik, mikor éri el a következő szintet stb. Sokakkal beszéltem erről munkahelyemen is, azt mondta mindenki, nem lehet otthon és a munkában is ugyanazt csinálni, és mondták, hogy ettől nem leszek rosszabb ember.
Bocsi mindenkitől, de ez régóta bennem volt. Ti mit gondoltok a témáról. Mert nem még az okoz gondot, hogy nekem kell segíteni a szülőknek elfogadtatni a gyermeküket, én meg nemet mondok rájuk? De azt tudom, hogy az osztályomból, akik mind látássérültek, tanulásban akadályozottak, egyikük emellett mozgássérült is, tehát így, ismerve őket, bármelyiket el tudnám fogadni itthon is pl. nevelőszülőként, de örökbefogadóként is. Azt talán nem kell mondanom, hogy mint tanáruk, de mint pótanyukájuk is, mindegyik a szíveme van zárva.
Na, most jól kiadtam magamból, lehet, hogy nem érem el a vonatomat, de köszi, hogy meghallgattok, és akár válaszolhatnátok is.
Szép napot Mindenkinek!
 
 


Kedves Várakozók és Anyatársak!

Örömmel adom hírül, hogy megjelent a

Gyermekáldásra várva – Beszélgetések gyermektelenségről, hitről, örökbefogadásról

című interjúkötet.

A kötetben szakemberek – lelkivezetők és pszichológusok – valamint házaspárok beszélnek a gyermekáldásra várók belső küzdelmeiről, természetes félelmeiről és fájdalmaik feldolgozási mechanizmusairól: mind kereső és kérdező emberek, dilemmáik, gondolataik pedig sokat segíthetnek azoknak a házaspároknak, akik hozzájuk hasonló helyzetben vannak. A megszólalók többségének látásmódját Istenbe vetett hitük határozza meg. A gyermektelenség lélektani és gyakorlati kérdései azonban mindenkit azonos módon érintenek, ezért a kötetet nem csak hívő párok forgathatják nagy haszonnal.

Ajánlom azoknak, akiknek akadályokat kell leküzdeni a gyermekáldásért, de mindenki számára hasznos, hiszen közelebb visz az életadás csodájának megismeréséhez.

Példányok korlátozott számban nálam is megrendelhetők, 2.400 Ft-ért. A kötet nemsokára kapható lesz a nagyobb könyvesboltokban (Libri, Alexandra, Ecclesia, stb.), a Kairosz Kiadónál (Budapest, XIII.ker., Apály u. 2/D.); és nemsokára megrendelhető lesz a www.bookline.hu oldalon is 2900 Ft-os áron.
 
 


Kedves Fitgabi!

A valami hasonló kategóriába tartozom, pedagógiai asszisztens a szakmám és terápiás munkatársként dolgozom egy fogyatékosokat ellátó nappali intézményben. Ismerősek az érzések amelyeket leírtál. Mi vagyunk azok akik megpróbáljuk elfogadtatni a világgal a másságot, folyton ezen dolgozunk, folyamatosan azért küzdünk, hogy az emberek szemlélete megváltozzon.
Az én kollégáim véleménye is pontosan ugyan az, ami a te munkatársaidnak. Csak akkor tudjuk jól végezni a munkánkat ha van hol feltöltődnünk. Ennek pedig a megfelelő helyszíne a szerető család: férj és gyermek.
Látom írtad, hogy 400-as sorszámról indultatok. Remélem továbbra is ilyen jól halad majd a sor és hamarosan (pár éven belül) teljesülhet mindannyiunk álma.

Szép estét mindenkinek!
 
 


Sziasztok!

Mi azért adtunk tág korhatárt, mert én kifejezettem vágyom már arra, hogy nagyobbacska gyerekkel is foglalkozhassak, de persze az se baj - sőt a gyerek szempontjából jobb - ha rögtön újszülöttként kerül hozzánk. Csak még arra gondoltunk, ha van egy kölök, aki végülis tök aranyos és jól kijövünk, miért tagadnánk meg tőle eleve a családi meleget csak azért, mert már elmúlt 3-4-5-6 éves. Nagyobbat nem mertünk, mert azért ugye nagyon sokmindenen mennek keresztül addig, és az idő előrehaladtával egyre nehezebb ezeket a hatásokat ellensúlyozni.
Fogyatékosakat nem mertünk vállalni, mert az elég komoly felelősség, nekünk a végzettségünk sem olyan, és féltünk, hogy nem tudunk majd vele mit kezdeni. Illetve, enyhe mozgáskoordinációsat, látás- vagy hallássérültet egy bizonyos fokig elfogadunk, de teljesen fogyatékosat azért sem, mert egy kertes házban, a homokhátság közepén, ahol mély homok van bármerre indul az ember, nem annyira könnyű mozogniuk. Nálunk ez is szempont.

Amúgy ne legyen lelkifurdalásotok emiatt, Tenzia és Gabi, hiszen csak azt a gyereket van értelme örökbe fogadnotok, akit sajátotokként tudtok majd szeretni mindig. Ha úgy érzitek, hogy otthonra ezt nem tudjátok felvállalni, igazatok van, hiszen nem dolgozhat az ember akkor is, mikor egyszerűen csak örülnie kéne a családjának, kikészülnétek bele.

nekem holnap lesz punkcióm és izgulok nagyon. Légyszi, majd gondoljatok rám is egy picit.

Kép
 
 


Szia Zsuzsa!

Köszi szépen a vigasztaló szavakat. Jó, hogy nem szakmabéli emberek is így vélekednek.
Sok-sok sikert holnapra, és ne izgulj nagyon. Tudom nem könnyű ezt betartani. Szorítok nektek.

Jó éjszakát!
 
 


Kisbuta!!
Nagyon-nagyon szorítunk! :lol: :P

Kép
 
 


Zsuzsa!! Hajrá mai punkció!!!!!

Tenzia és Gabi!! Sztem se legyen lelkiismeret furdalásotok, mert mindenki saját maga érzi, hogy mit bír el ... függetlenül attól, hogy szakamába vág e vagy sem!

Demelivi!!! Te nyertél tegnap a reggeliben??? :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Annyira sajnálom, hogy csak ritkán tudok jönni, de hát emellett a két apró mellett nem egyszerű :lol: Azért igyekszem követni az eseményeket.

Kisbuta!

Én is mondtam nemet, 2 gyermekre is. Az elsőt akkor ajánlották fel, amikor Gréta lányom 3 hónapos volt (egy 8 hónapos kisfiút a TEGYESZ-től), a szívem szakadt meg, de nem tudtam bevállalni. Majd később egy kislányt, de mivel másodiknak nagyon szerettünk volna kisfiút, őt sem vállaltuk. Egyik sem volt könnyű döntés, a mai napig gondolok rájuk. Nagyon nehéz dolgok ezek, de én hiszek abban, hogy mindkettő megtalálta a családját. :)

Diadella!

Olvastam a Gólyahíren, hogy Patrikod refluxos :( Sajna Gergő babám is az. 4 hónapos kora óta. Addig anyatejet kapott (bukott addig is, csak keveset) és egyszerre csak sugárba kijött belőle. Azóta antirefluxos tápszert és Sinlacot kap, semmi gond. Sőt... Egy kicsit túl nagy baba is, senki nem mondaná rá, hogy táplálkozási problémái vannak :) /11kg, 9 hónapos, 80cm és 7 foga van, szóval teljesen úgy néz ki, mintha másfél éves lenne, olyan ruhákat is hord/.

Egyébként sajna betegek vagyunk, legalábbis Gergő :( Már egy hete nagy orrfolyás hurutos köhögés, rengeteg nyállal kísérve, ami a fogzás miatt van, szóval nagyon sajnálom szegénykémet. De azért az evéssel nincs gond :lol:

Mindenkire gondolok és bocs, hogy nem írok mindenkinek személyesen.

Néhány képet teszek fel:

Kicsi manóm szemtapasszal
Kép

Gergő babám
Kép

Két gyönyörűségem
Kép

Nagyfiú1
Kép

Nagyfiú2
Kép

Sok puszi nektek!

obea
 
 


Sziasztok!
Igen Kata, én nyertem a reggeliben :D , már el is küldték a baseball sapit és a pólót.
Most telefonáltam harmadszorra ilyen játékba. Először 2004ben a kismama ujság sms játékán mozijegyet, és a tv2-n a teljes Jóbarátok dvd sorozatot, most meg az rtl-en ezt nyertem. majd 4 év mulva megint betelefonálok vhova, hátha akkor is nyerek vmit.
Sőt a jövő héten beletelefonálok a tegyeszbe és ki tudja... :roll: :? :) :D :lol:


jobbulást a betegeskedőknek!

sinlacot mi is esszük mert a nagyok tej-tojás-szója allergiásak, mi szeretjük (a sinlacot és nem az allergiát!)

üdv mindenkinek

Kép
Kép
Kép
 


Ja és Kata megkésve is boldog névnapot!

Sajnos a névnapok nálam kiesnek, pont emiatt 2 hete feltankoltam virággal és oviban megköszöntem a dadusoknak és ovónéniknek hogy hű de jó itt a gyerekeimnek. Kérdezték is hogy ezt most miért, hát mondtam csak úgy. Erra az én drága okos mindent megjegyző kisfam: "És azért mert anya mindig elfelejti a névnapokat és igy most mindenki meg van köszöntve!"

Nem égtem, ááá cseppet sem!!!!!!!!! :oops:


Szóval előre és utólag mindenkinek boldog névnapot! :D

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Livi! Köszönöm!! Nagyon jó a Dávidos beszólás!! Aranyos!

Obea! Most próbáljuk az egyik AR-es tápit, a Beba-t. Hát azt nem mondom, hogy egyáltalán nem bukik tőle, de nagyon keveset. Mondjuk a sima Beba HA + elötte 2 kiskanál sinlac variáció is kb ugyanilyen jó, csak mondjuk éjjel /mert mi még ezsünk éjjel :) / nem akarok sinlacot adni mert akkor nagyon felébred, így most nappal sima Beba HA+sinlac, éjjel Beba HA/AR.

Nagyon szépek a gyermekeid, Gergő szép nagy baba!!! Jobbulást neki!
Vendég
 


Sziasztok!

Livi,
ez a beszólás nagyon jó volt! :lol:

Bea, Diadella,
mit jelent az, hogy refluxos Patrik? :shock:

lányok,
a punkción két sejtem lett, abból két picit kaptam vissza, és most úgy néz ki, hogy mindkettő maradni akar! :shock: Még nem tudom felfogni, eddig csak méhen kívüli terhességeim voltak, mindenféle horrorral megspékelve. Kicsit aggódok, hogy ne legyen bajuk.
De mivel mi vérszerintitől függetlenül is szerettünk volna örökbefogadni gyereket, azért szeretnék továbbra is jönni közétek, ha lehet... Különben is olyan kedvesek a történeteitek, meg ti, meg a gyerkőceitek, hogy szívesen hallanék még felőletek...

Zsuzsa

Kép
 
 


Kedves Kisbuta!!!
Hát ez csodálatos!!!!! Szívből gratulálok!!! :lol: :P
Nagyon-nagyon vigyázz magatokra!!!
Ibolya

Kép
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!

Nagy-nagy gratula a két kis embrióhoz. Kíváncsian vártam a híreket. Persze érthető, hogy eddig nem akartad elkiabálni a dolgot.

Obea!

Nagyon aranyosak a gyermekeid.

Kellemes hétvégét mindenkinek!
 
 


SZIASZTOK!

Kkriszti!

Csak nem nálatok járt a gólya?
Mindig te vagy az első aki gratulál az új családoknak és üdvözli a várva- várt bébiket, most meg semmi!
Ebből csak arra lehet következtetni, hogy végre teljesült az álmotok?

Szép délutánt mindenkinek!
 
 


Sziasztok!
Rátok találtam, remélem befogadtok magatok közé. Először is pár szót rólam. Szerbiában, a Vajdaságban élek, 11 éve boldog házasságban. Sajnos 11 éve hiába várjuk a gyermekáldást. 3 lombik kezelésen vagyunk túl, az utolsó két héttel ezelőtt volt, de ez sem siketült. Már hónapokkal ezelőtt kezdtük összeszedni a papírokat az örökbefogadáshoz, de még egyszer meg akartuk próbálni a lombikot. Januártól beállunk a sorba és már azért imádkozunk, hogy rátaláljunk a babánkra. Mi minnél kissebb babát szeretnénk, hogy a lehető legrövidebb időt töltse szerető család nélkül, de az itteni törvények csak 3 hónaposnál idősebb gyereket engednek örökbefogadni, mert addig a szülőanya meggondolhatja magát. Még furcsa ez az egész nekem, de soraitokat olvasva lassan megnyugszom. Mindig attól félek, hogy nem leszek elég jó egy kicsi élet számára.
Szép estét mindenkinek!
Andi

remeny
 
 


Azért ide írok, mert látom ezt a témát mostanában látogatják...hiába írtam a mondókás, mesés témába, semmi reakció...Szóval.segítséget szeretnék kérni:ki tudja a Nálunk Spanyolhonban c. dal dallamát? Jó bárhogy, ha érthető.Köszönöm.ery


bnandi: Üdv a fórumon :D
Kitartást és erőt kívánok az úthoz, amin elindultok,és azt hogy minél hamarabb találjon haza a picurkátok. :D

kisbuta: Hatalmas gratula,drukkolunk nagyon és jelentkezz,hogy mi újság! :lol:



Kanga,Diadella: Az a csodás első Babás Karácsony,igaz? :lol: :lol: :lol: Nincs is ennél gyönyörűbb a világon :lol:

Mindenkinek jó Karácsonyi készülődést! :D

Kép
 
 


Bnandi, üdv. közöttünk, sok sikert és kitartást kívánok én is nektek. Megéri!

Kisbuta, GRATULA, és drukk megy ezerrel! :-)

Obea, gyönyörűek a gyermekeid és már milyen nagyok! :-)

Tenzia, gyanúsítgatunk? - Természetesen csak viccelek. Nehogy félre értsd. :-)

Csöpke, Földim! Igen, az ELSŐ! Csodás lesz az biztos, mondtam is a páromnak, hogy becsomagolom és a fa alá rakom. :-) Persze egy valamit azért tudnotok kell, nálunk február 21. óta KARÁCSONY van minden nap. :lol: :lol: :lol: :lol:

És egy kis nosztalgia:

Akkor:
Kép

És most:
Kép
 


Csöpke :)
Én igazából a mostani karácsonyt várom, Eszter már lassan két éves, jobban "értékeli" a díszeket, a fát, stb. Meg már úgy játszanék a kisvasúttal, meg a babakocsival! :lol: :wink:
Az utcai díszvilágításra is kiabál: csillog- villog!

Kép
 


Petyaanya :D

Hát persze,most már minden Karácsony gyönyörű, a mi Lauránknak is igazi élmény lesz most már,tavaly még picurka volt :lol:

Jó készülődést nektek is! :lol: :lol: :lol:

Kép
 
 


Sziasztok!

bnandi! Szívből köszöntelek közöttünk, bár én is kezdő vagyok még ezen az oldalon. Mi fél éve kaptunk határozatot és nagyon- nagyon várjuk már hogy velünk is megtörténjen a csoda és szülők lehessünk. Sok-sok kitartást és erőt kívánok nektek is e nehéz, rögös úthoz.

Kanga mama!
Nem akartam sértő lenni, de azt gondolom, hogy a Krisztiék már nagyon várják a kisbabájukat. Olyan szépen és szeretetteljesen ír mindig a másik fórumon, és én szívemből kívánom neki, hogy mielőbb karjaiban ringathassa kisfiát. Az az igazság, hogy személyesen nem ismerjük egymást de így látatlanban is rengetegszer gondolok rá, érzem hamarosan megérkezik hozzájuk a gólya. Nagyon drukkolok nekik, hogy a leggyönyörűbb ajándékkal lepje meg őket a Sors idén. Egyébként miután leírtam a " gyanúsítást" utána gondolkoztam el rajta, hogy biztosan meg van határozva, hogy mikor kerülhet nyilvánosságra a jó hír. Ha van kedved és persze időd Ivettől akkor megírhatnád nekünk az ezzel kapcsolatos tapasztalataidat, biztos más is kíváncsi rá.
Ja, és nem sértődtem meg. Köszi a képeket, Ivett annyira aranyos.

Szép estét mindenkinek!
 
 


Sziasztok!!

Drága Tenzia!!
De aranyos vagy,hogy ennyire szorítol értünk!!! :):):)
Sajnos még a pici kicsi Drágaságunk még nem érkezett meg....de már nagyon közeledünk hozzá!!

Már nagyon várjuk Őt...minden gondolatunk körülötte forog!!Bár érdekes,hogy te is úgy érzed,hogy kisfiunk lesz,és már többen mondták nekünk,hogy fiút éreznek nekünk...hát majd meglátjuk,hogy mi lesz,kisfiú,vagy kislány!!!
Nekünk végül is teljesen mindegy,hogy kislány lesz-e, vagy kisfiú...csak egészséges legyen!!!:):):)

Egyébként most nagyon el vagyunk foglalva a karácsonyi készülődéssel,és ezért nem is jelentkeztem mostanában!:)
Már minden díszben pompázik itthon!!annyira szépek az ablakok,a világító díszek......ilyenkor mindig azt mondom,hogy Drága Kicsikénk Neked gyújtjuk fel a világító csillagot,hogy lásd,hogy merre is van a házikónk,ahol várunk téged nagyon-nagy boldogsággal,és szeretettel!!!:):):)Remélem,hogy érzi a kicsi Drágaságunk,hogy nagyon szeretjük,és várjuk haza!!:)

Az ovinkban is most nagy a készülődés,hisz ma az öregek otthonában voltunk műsort adni,holnap pedig a művelődési házban lesz a karácsonyi ünnepi műsor,ahol majd az ovisaink is szerepelni fognak!!!
Utána elkezdődik a pihenés a gyerkőcöknek,és majd csak január 5-én kezdődik újra az ovi!!!

Kisbuta!!
Szívből Gratulálok Nektek,és vigyázzatok magatokra!!

Diadella!!
Kis Patriknak hatalmas gratula az 5 hónapos hónapfordulóhoz!!!!:):):)

Kangamami!!
A kicsi Ivettnek is nagyon boldog 10 hónapos szülinapot!!!!:):):)

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyi készülődést!!!Akik anyucik azoknak jó babázást,a várakozóknak pedig mielőbbi babásodást!!!!

Puszi mindenkinek:Kriszti
 
 


Tenzia, nem voltál sértő, én meg viccelni akartam. :lol: :lol:

Nos, Gabika azt szokta mondani, hogy akkor hozzuk nyilvánosságra, amikor már biztos, a biztos pedig az, amikor már otthon szuszog a kiságyikójában a bébi. Hát nálunk nem egészen így volt, mert a magyar hangjaim a fórumra folyamatosan írták az eseményeket. Egyként szorított mindenki nekünk. És ez mindig így van, ha tudjuk, hogy valami történik. Tudod én annyira, de annyira éreztem és tudtam, hogy Ivett a mi kicsikénk, hogy 100 %-ig biztos voltam benne, hogy minden rendben lesz az aláírásnál. Volt sírás, öröm és öröm és öröm!!! Gabika egy csodálatos asszony, életem végéig hálás leszek neki. A történetünket a Gólyahíren el tudod olvasni és ott is vannak képek, folyamatosan frissítem őket.

Kriszti, szép lehet a lakásotok.

Kata, hogy van a kezed? És Patrik fogacskája? Na, hallod, jó korán jött. Ivett 3-3 és fél hónapos kora óta nyálzott folyamatosan és 8 hónapos múlt amikor kijött az első fogacskája. Mi valszeg szenvedünk már a felsőkkel, nagyon piros neki és kemény.

Na, most mék aludni, jóccakát! :lol: :lol: :lol:
 


Ja, Kriszti, köszi a gratulát! :lol: :lol: Átadom!

És Kata én is gratulálok Patrik hófordulójához! :lol: :lol:
 


Sziasztok!
Köszönöm aszivélyes fogadtatást és a bátorítást. Kicsit még félek mindentől..,de nagyon vágyom arra, hogy végre egymásra találjunk. Csak nézegetem a gyerekek fotóit amiket felraktatok. Olyan szép gyerkeitek vannak és minden képről sugárzik a booldogság. Fantasztikus. Olyan erőt kapok csak a nézegetésüktől, hogy úgy érzem nincs olyan akadály amit nem tennék meg. Kanga mama Ivettje....mekkorát nőtt az első kép óta...
Lassan itt a karácsony, de nekem sajnos nincs túl jó hangulatom. Még itt a veszteségünk utáni fájdalom és habár látom a fényt az alagút végén azért nem tudom a lelkem ünnepi fénybe öltöztetni. De majd nézegetem a képeiteket és feltöltődöm. Már nagyon várom a januárt, hogy el tudjunk indulni a cél felé, de olyan lasan vánszorognak a napok.
Szép estét!
Üdv. Andi

remeny
 
 


Nem olvastam át amit írtam elküldés előtt, így bocsi a h.hibákért :oops:

remeny
 
 


Ne haragudjatok, hogy ide írok,témához nem illően, de a mondókás,mesés topicba, hiába fogalmaztam meg uezt, nem olvasták... :?
Szükségem lenne, a Nálunk Spanyolhonban c. dal dallamára, szolmizálva,bárhogy.Köszönöm:ery


Kedves Kanga mama!

Újra elolvastam kicsi lányod érkezésének történetét. Hihetetlen mennyi mindenen mentetek keresztül mire karjaidban tarthattad drága pici babátokat.
Kép
Kellemes karácsonyi készülődést kívánok ezzel a képpel!
 
 


Sziasztok!

Na, előkerültem én is! :lol:

MINDENKINEK BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!!!
Kép


Zsuzsa! Ez fantasztiius hír!!! Remélem jól vagytok!!! Gyere és mesélj, és persze, hogy maradj köztünk ... én szívesen látlak!!
Kérdésedre válaszolva ... akkor mondják, hogy egy baba refluxos, ha sokat bukik. Patrik elég sokat bukott, de a kisfiúknak renyhébb a gyomorszájuknál a záróizom, így könnyebben visszajön Nekik a híg tápszer. Ezért kap most Patrik AR /antireflux/ tápszert, mert az jóval sűrűbb.

Andi! Szeretettel üdvözöllek itt a fórumon!! Nagyon sok erőt és kitartást kívánok Nektek, tudom, most nagyon nehéz, pláne így az Ünnepek elött! Hogy egy kis erőt adjak Neked ... én is 11 babára váró év és 3 sikertelen lombikprogram után lettem az idény anyuka és nagyon, nagyon boldog anyuka!!! Nem hittem el, mindíg azt mondtam, hogy nekem nem lesz babám ... és ha most hátrafordulok, azt látom, hogy ott alszik a kiságyában /bár már lassan fürcsiznie kellene :lol: / szal van kiút, ennek az útnak a végén ott a fény, ott a baba.
Ha van időd, szeretettel ajánlom a blogomat .. olvas bele, tavaly októberben kezdtem el írni, akkor amikor beadtuk az öf-hez a papírokat ... és idén júliusan megszületett a kisfiunk!!
www.pragaikata.blogol.hu

Hófordulós gratulációkat köszönjük mindenkinek! úúúúgy megy az idő!! :lol: :roll:

Csöpke! Bizony-bizony!! Annyira csodálatos érzés, hogy nem lehet szavakba önteni! ... de hiszen Te is tudod :lol: :wink:

Kangamama! Jajj de édes Ivett!! Hogy alszik, egyem is meg! Nagyon elégedettnek tűnik, biztos tele volt a pocak! :lol:
Köszönöm a kezem javulgat! Már egyre több mindent tudok csinálni, már Patrikot is el tudom látni, bár még felvenni elég bután tudom, és azért valljuk be no, nem kímélem ezért estére eléggé fáj, dehát nem bánom. Hétfőn szedik ki a varratokat!

Már kettő fogacskája van Patriknak! Igen korán kibújt Neki! De úgy veszem észre, hogy mindent picit korábban csinál. 3 hónaposan már a hátáról hasra fordult, mostmár oda visza forog, és kúszik! Halad előre! Nagyon erős kisfiú! A keresztfiam /Martin/ is pont ilyen volt, Ő is júliusi mint Patrik, és emlékszem abban az évben amikor született Szilveszterkor már felállt. na azért ezzel ráérünk mi még!

Milyen volt Németországban? Ivett hogy viselte az utat?
Homeopátia nagyon jó a fogzásra és ráadásul nincs mellékhatása ...

Kriszti! Köszönjük szépen! Akkor peregnek a napok, a készülődés lefoglal. Anyukám is Idősek Otthonában dolgozik ám :wink:
Többit skypeon! :wink: puszka
Vendég
 


Tenzia! Ilyenkor amikor megcsörren a várva várt telefon, legszivesebben ordítva rohanna az ember körül a világba, hogy "anya leszek", de tényleg csak óvatosan szabad.
Sajnos csak az a biztos amikor aláírtuk a papírokat ... nálunk pl nagyon sokan tudták, de a Gólyás fóumra nem írtam fel, viszont a drukkok jöttek mert sokan tudták, hogy kinek a pici fiacskája született meg! Mondjuk én a blogomba leírtam .. meg is őrültem volna ha nem tehetem ... annyira izgatott voltam, kikellett írni magamból. :lol:

Szép estét!
Vendég
 


Kép

Diadella!

Nagyon örülök, hogy leírod a tapasztalataidat az öfo-val kapcsolatban.
Köszi szépen a képeket Patrikról. Annyira édes mindegyiken, nagyon boldognak tűnik.
Mielőbbi gyógyulást kívánok a kezed miatt.


Kép

Szép estét mindenkinek!
 
 


Igen, Kata tele volt a pocikája, épp egy tányér sütőtökön volt túl akkor.
Kata, megy a drukk mára a varratszedéshez.
Gyönyörű kisfiú. Ivett nézte a képeket és pápázott neki!! :lol: :lol: :lol:

Igen, Tenzia, sok mindenen átestünk már, de tudod mit... amikor ránézek a kismanónkra minden eltörpül. 20 év keserűség, az 20 év és most következik úgy cirka 40 év boldogság, hát nem megéri??? Olyan ez, mint mikor a szülő nő minden fájdalmat elfelejt, amikor a kezébe kapja babáját.

Mi is szeretnénk nagyon Boldog, békés, meghitt ünnepeket kívánni Mindannyiótoknak.
 


Kép KÍVÁNOK MINDENKINEK! Kép

TENZIA
 
 


BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!
Vendég
 


Szép karácsonyt kívánok mindenkinek!

sütievőst,ajándékbontogatóst,beszélgetőst,szeretgetőst... :D :D :D [color=green][/color]

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron