Új privát üzeneted érkezett!

Most nem a sorrend a legfontosabb!!!
 


Aki nem szokott ide írni, csak olvasni bennünket az is hívhat, a lényeg, hogy "Gólyahíres" legyen.
 


Egy fontos hírt megosztok veletek.
Rayo és kislányuk HAZAÉRT.
 

 
 

Sziasztok!
Képzeljétek el, hogy megszületett tegnap reggel a barátnőm (egyedülálló)gyereke, Zsófi, 2900 g és 49 cm. Azért fontos, mert ő is nyílt örökbefogadással kapta a kis Nőcit. Õ is velünk végezte a tanfolyamot a TEGYESZ-nél tavaly decemberben. Nagggyon kis agilis! A baba úgy lett az ővé, hogy egyik ismerőse szólt, hogy van egy 41 éves kismama, aki nem akarja megtartani a gyereket (már van neki 2, az egyik 20 éves a másik 4, de őt is a nagyi neveli).
Azért meséltem el mert ilyen is van, de az a fontos, hogy már megint egy boldog család!
Minden jót és egészséget a mamáknak és a babáknak is!!!

KépKép
 


Idusa!

A tavaly decemberi TEGYESZ -es tanfolyamotok a pest megyei TEGYESZ-nél volt?
Mert mi is tavaly decemberben végeztük el - és mi a Pest megyei TEGYESZ-nél.
Lehet, hogy mi már eltöltöttünk együtt két egész szombatot? Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, noha még nem vagyok hivatalosan örökbebabára váró. Az Indexre már írtam, de ezt itt otthonosabbnak érzem. Meg hát Sünirenóca invitált... Kép

A sztorim annyi, hogy bár fiatal vagyok még, az őszön leszek 27 éves, már kacsingatok erre az útra. 2,5 éve próbálkozunk, tudom, ez sokak szemében még nem idő, de ebből 1,5 év mesterséges próbálkozással telt, közte lombikokkal is, és belefáradtam. Lenne még 3 lehetőségem, de igazán nem látom értelmét, mert egyre erősebb a gyanú, hogy funkcionális, azaz pszichés meddőségről van szó. Vagy egyszerűen nincs szerencsém.
Kezdettől fogva a nyílt örökbefogadásról volt szó itthon, elmentem már egy Gólyahíres májusi összejövetelre is, tájékozódom folyamatosan. A gond az, hogy a párom még nagyon idegenkedik, de legalább már végighallgat a témában. Tudom, érzem, hogy amennyiben itt tényleg nem lesz más út, rá fog állni idővel.

Amiért én most írok: lesz ez a somogyfajszi Gólyahíres találkozó családosoknak augusztus első hétvégéjén, nem tudom, itt ez mennyire volt téma. Úgy szervezném, hogy azon a hétvégén amúgy is motoroznánk a Balaton környékén, és leugornánk oda egy fél napra. Kép Igazából azért szeretném ezt, hogy lássa a párom, hogy mennyire "életközeli", természetes dolog ez, nem öregemberek fogadnak örökbe, mint azt ahogy ő hiszi, és ezek a babák ugyanolyan egészségesek, életrevalóak, gyönyörűek, és el lehet őket fogadni. A gond csak az, hogy nem szeretném, hogy elveszettnek érezzük ott magunkat, és esetleg a párom hezitáljon, hogy nem vagyunk odavalók, menjünk el.
Esetleg lesz valaki közületek, aki elmegy erre a találkozóra, és csatlakozhatnánk hozzájuk, esetleg lenne ott már örökbefogadó szülő, aki beszélgetne velünk a tapasztalatairól? Olyan jó lenne! Kép
 
 


Sziasztok
Ne haragudjatok, hogy nem jöttem, de ez a fránya baci nagyon makacs.

Ma voltunk a tanfolyamon. Nekem nagyon tetszett Sok jó tanácsot kaptunk.

Kedves Nikinozso!
A pszichológusnő csupa jó dolgokat mondott a nyílt örökbefogadásról és kiemelt Titeket.
Most megint megtapasztaltam milyen jó is az internet. Két házaspár még csak nem is hallott a civil szervezetekről. Megadtam nekik az elérhetőségeteket.

Idusamoja
Gratulálunk a barátnődnek. Jóegészséget és sok boldogságot az egész családnak!
Kép

Amneris
Rablóhús?

Rayo
Örülünk, hogy hazaértetek! Reméljük a kicsi lány már jókat eszik és alszik! Most csak egymásra figyeljetek, de azért kicsit később várjuk a történeteteket. Mégegyszer sok boldogságot!

Szép vasárnapot mindenkinek!

Renóca


Szia Nóri!

Örülök, hogy itt vagy! KépKépKép

Ma voltunk a tanfolyamon. Mi is kicsit tartottunk attól, hogy mi leszünk a legfiatalabbak, de nem így volt.
Sajnos mi nem tudunk menni somogyfajszra. Remélem Nektek sikerül.

Renóca


Szép jó estét mindenkinek!

Mórucz Gabika hívott ma fel, egyebek között invitált, hogy látogassam meg a topikot.Kép Többeteket már ismerlek az index örökbefogadós, vagy medlomb fórumáról, van, akivel privátban is leveleztem Kép. Félig-meddig idetartozónak érzem magam, mert bár a Gólyahír segítségével már van egy gyönyörű, bűbájos, imádnivaló Kép huncut kislányunk, ismét sorbaállunk, mert ha nem is sürgősen, de Csengénknek mindenképpen szeretnénk kistestvért.

Mindenkinek nagyon sok türelmet kívánok (hamar elröppen ám az a néhány hónap, amit nagyon jól ki lehet használni! Kép), és ha bárkinek bármiben tudok a nem túl régi tapasztalataimmal segíteni, azt nagyon szívesen megteszem. Kép

Vásárlás: amikor az első bababörzére elkísértem a barátnőmet, akinek akkor volt néhány hónapos a kislánya, úgy éreztem magam, mint aki egy másik bolygóra csöppent. Mit keresek én itt? Azt sem tudom milyet, mekkorát, egyáltalán mire is van szükségem? Hát megvettem, amibe beleszerettem (többek között egy 92-es szabadidőruhát Kép)), és igaz, hogy a legtöbb dolog anélkül került fel a szekrény tetejére, hogy egyszer is hordtuk volna, de a lelkemnek nagyon-nagyon jót tett, hiszen én így készültem fel a baba fogadására. Biztosan tudjátok, de azért megírom: a babaszoba.hu-n nagyon-nagyon klassz dolgokat lehet találni nagyon olcsón. A legkisebb méretből nagyon kevés kell, érdemes a következő méretből többet betárazni, nagyon gyorsan nőnek ám a lurkók.
Sokan babonából nem vesznek meg előre semmit, mi bizony nem voltunk azok, hiszen BIZTOS, hogy mindannyian szülők leszünk, a kérdés csak az, mikor? Így Csenge megszületésekor nem volt rohangálás, kapkodás, bútorszerelés, ruhavásárlás, minden percünket neki tudtuk szentelni.

Hétfőn lesz 1 éve, hogy a mi kismanónk megérkezett erre a világra. Kép

Kép

Kata
 
 


Rkata!

GYÖNYÖRÛ KISLÁNY!!!!
Akkor most volt a szülinapja?

BOLDOG SZÜLINAPOT CSENGE!
Kép

Renóca

Ui.: Itt is köszönöm az Indexes választ. (gólyaváró)


Szia, Renóca!

Nagyon szépen köszönjük a szülinapi jókívánságot! Hétfőn lesz, de naná, hogy nem bírtuk ki addig (bár miért is kellett volna?? Kép ), odaadtuk neki az ajándékokat, persze a dobozok izgalmasabbak voltak, mint a tartalom. Kép Kép Jövő hétvégén jönnek a nagyszülők, akkor lesz torta is, tüzijátékos gyertyával, kíváncsi vagyok, mit fog hozzá szólni.

Kata
 
 


Kedves várakozók!
Félreértés van! A Gólyahírnek NEM lesz találkozója mostanában sehol. A legközelebbi októberben lesz és mindenki meghívót fog kapni postán. Nem szeretnénk, ha a mi nevünkben bárki találkozót szervezne, akinek semmi köze hozzánk.
 


Végre én is itt vagyok újra! Hiányoztam, mi? Kép
Puszi mindenkinek! Katának és Nórinak külön: Isten hozott nálunk!

Először is Renóca rablóhúsáról: ISTENI VOLT!!!! Drága Renócám, köszi a tippet!
Még vendégeink is voltak rá: a bátyusomék jöttek a csemetékkel. Imádták!
Állatkertben is voltunk velük - a kedvenc egy hatalmas gorilla fiú. Fantasztikusan szép példány az állatkert ezüsthátúja!!

Egyébként most tapasztaltam: nem vicc, hogy az ember járja végig a lakást gyerekszemmel!! Mit össze tud rámolni egy kétéves rosszcsont!! Kép
Szóval megyek is: visszarámolok valamicskét. És visszatér minden a "jól" bevált gyermektelen kerékvágásba... Kép

Drága Kata!
Milyen szép, tiszta szemű kislányod van! Jó, hogy raktál fel róla képet! Köszönjük!

Nikinozso: akkor vajjon miféle találkozó lehet ez a somogyfajszi? Nem hallottál róla valami "igazabbat", mint hogy gólyahíres?

Csók! - Amneris -

KépKép
 
 


Szia, Amneris!

Ez a tali legjobb tudomásom szerint teljesen privát szervezés, csak kinőtte magát Kép. Az indexes fórumon da-vi többet tud mondani, mivel náluk lesz. Kép Mi valószínűleg egy napra leugrunk, de még nem merek 100%-ig nyilatkozni.

Pakolás: most képzeljétek el, hogy néz ki egy könyvespolc, ahol a könyvek 5-6-osával folpackkal vannak átkötve. Kép Erre kényszerültem, miután Csenge elkezdte átrágni magát (szó szerint) a Stephen King könyveimen, majd Wass Albert került volna sorra, de azt már nem hagytam! Kép

Kata
 
 


Szépszemű Csengének én is azt kívánom, hogy legyen felejthetetlen az első szülinapja!

Kata, ha mégis mennétek, megteszed majd, hogy esetleg szólsz előtte? Jó lenne, ha lenne valaki, akit már "ismerek", ha ez neked esetleg ez nem terhes... Kép

Lehet, hogy rosszul írtam, mindenesetre erről a somogyfajszi taliról az Indexes fórumon értesültem (mintha Dondaniel és Da-vi szervezné), és ezek szerint nem Gólyahíres, de az biztos, hogy valamelyik Alapítványhoz köze van - és az is, hogy úgy tűnik, sokan lesznek ott. Azért remélem, nem baj, hogy szóba hoztam.
 
 


Nóri!

Persze, hogy nem baj. Én is úgy tudom, hogy privát. Akik mennek nem ugyanannak a szervezetnek a segítségével váltak családdá. Úgy tudom még TEGYESZes babások is lesznek. Rkata? Jól tudom? Családi háznál jönnek össze az Indexesek. Kb. 3 éve minden évben taliznak.

KépKép Még jó, hogy nincs könyvespolcunk! KépKép Még nem találtuk ki, hogy hol lenne jó helyen ezért szekrényben vannak a könyvek. Maradnak is úgy látom....Kép

Amneris
Örülök, hogy bejött a tipp. Állatkertbe én is szívesen jártam. A nagymamám minden nyáron elvitt minket. És libegőre is, és fogaskerekűre is, és havonta a közeli városba cukrászdába.... De jó is volt kisgyereknek lenni.

Renóca
Kép


Nóri!

Köszönjük Neked is a jókívánságokat! Dehogy terhes, szólok ha eldől, hogy megyünk-e. Már két éve is szerettünk volna menni (akkor még szólóban Kép ), az ráadásul szinte a "szomszédban", Õrbottyánban volt, de nem jött össze, remélem, most tudunk menni.

Renóca, igen, titkosan örökbefogadó szülők is lesznek, teljesen mindegy, hogy ki milyen úton-módon fogadott örökbe (vagy fog örökbefogadni).

Amneris!

És Csenge még a kevésbé drasztikusan pakoló kategória. Kép Õ inkább elbíbelődik a ragasztószalaggal, amivel "bezártam" a szekrényt, a kis barátnője (13 hónapos) ezzel nem vacakol, feltépi a szekrényt és kész. Kép Kép

Kata
 
 


Olvasgatok visszafelé Kép, Renóca, megkérdezhetem, merre van a "Vác környéke", ahol laktok? Már ha nem túl privát. Azért kérdem, mert mi gödiek vagyunk. Kép

Anyatej-ügyben még annak idején én is jó alaposan szétnéztem, való igaz, hogy - elvileg - jár, de attól, hogy a gyerekorvos felírja, még nem biztos, hogy lesz. Kép Ahogy hallom, olvasom, nem bővelkednek tejben az anyatejgyűjtő állomások (egyébként a váci kórházban is működött, de tavaly állítólag megszűnt), gondolom, egyrészt macerás a szűrés, meg az adminisztráció, meg a finanszírozás sem túl kedvező a tejleadóknak (ezen az oldalon is olvasható volt egy "kiakadt" férj levele erről).
Én több gyerekorvos véleményét is kikértem, kivétel nélkül mind (sőt a Madarász Kórház csecsemőosztályának vezető főorvosa is!) azt mondták, hogy a mai HA tápszerek összetétele nagyon közelít már az anyatejéhez, ne aggódjak, ha Csenge nem jut egy csepp tejcihez sem.
Ezzel persze nem akarok senkit sem lebeszélni!, csak infóként írtam le.

Kata
 
 


Kata

Hát akkor majdnem szomszédok vagyunk! Végre egy környékbeli! Sződön élünk! De jó! Már írásod elején felfigyeltem Õrbottyánra, lett nagy öröm amikor olvastam, hogy gödiek vagytok. Úgy örülök!KépKépKépKépKépKép

Szoptatással nem próbálkoztál? Nekem magas a prolaktin szintem szinte állandóan. Gyogyi nem igazán használ.
Gyakran van úgymond "előtejem" ........... majd meglátjuk.

Jó éjt mindenkinek!

Renóca
Kép


Kata!

Lehet, hogy egy-két "amortizálásmegelőző" praktikát szívesen megtanulnék tőled! Kép
Bár már sajáttal is előrukkolhatok:
- a videó és DVD nyomógombokat például egyszerűen láthatatlanná teszi egy szemből ráhúzott kartondoboz. Kis terítővel feldobva egész helyes látvány és használat esetén könnyen eltávolítható.

A celofános könyveket máris listára veszem! Kép

KépKép
 
 


Renóca, de jó! Kicsi a világ! Kép Kép Remélem, találkozunk hamarosan valamilyen módon! Kép
Nem próbáltam szoptatni, a párom célozgatott rá, de én "agyban" nem tudtam ezt már elfogadni (azt minden további nélkül, hogy egy más nő által megszült gyereket a sajátomnak nevezzek és neveljek fel, de nálam szorosan összekapcsolódik a terhesség-szülés-szoptatás - ez van...), úgyhogy hamar lekerült a napirendről.

Amneris, egyelőre ennél "durvább" beavatkozásra nem volt szükség (persze a konnektorok be vannak dugaszolva mindenütt), de ha újabb kreálmányok születnek, feltétlenül megosztom Veletek. Kép

Jó éjt mindenkinek,
Kata
 
 


Sziasztok!
Kata, édes ez a könyvmoly kislányKép

Többeknek:
Mivel félreértéseket olvasok itt sorban, muszáj szólnom! A somogyfajszi talit nem a Gólyahír szervezi, hanem inkább magánszerveződés (davi által biztosított helyszín) a Fészek Alapítvány (az indexes topikon dondaniel) közreműködésével. Mindenféle örökbefogadókkal találkoztunk már ott, alapítványos, tegyeszes, nevelőszülő státuszú egyénekkel stb. A lényeg az együttlét és a beszélgetés.
Amit én tudok róla: 2-3 éve az indexen olvasgattam az örökbefogadós topicot (onnan egy időre ide a babanetre költözött a csapat).
Akkor olvastam a taliról, amit Pápa mellett szerveztek, davi családi háza udvarán. Rábeszéltem a férjemet, hogy menjünk el, csak ismerkedni, "szimatolni", körülnézni, mert ő addig mindig elzárkózott az öf gondolata elől is. Magam is meglepődtem, amikor ráállt a dologra. Elmentünk (épp 2 éve), volt ott egy kb. 30 fős csapat, sok gyönyörű gyerekkel, krumplihámozás, ebédelés közben sok információt, tanulságos esete meghallgattunk, délután hazajöttünk. A következő héten beadtuk a Tegyeszhez a papírokatKép és a 21. házassági évfordulónkon, márciusban itthon aludt a kislányunk.
 
 


(Folytatom, csak elküldtem az eddigieket, volt egy kis dolgom, nehogy elszálljon közben)

Szóval nekünk a tali erre volt jó. Nem ezt a talit akarnám itt reklámozni, valószínűleg a Gólyahíres vagy más talin is épp úgy elérte volna a célját: lássunk hús-vér gyereket; lássuk azt, hogy az öf szülők (is) tényleg boldogok. A hallott információk már csak további pluszt jelentettek, mint ahogy az is, hogy nagyszerű embereket ismertünk meg. (Na és az, hogy a párom rögtön beadta a derekát, látva a gyerekeketKép )
Tavaly már azért mentünk Somogyfajszra, hogy megmutassuk a kislányunkat.
Idén azért megyünk, mert beszélgetni szeretnénk az ISMERÕSÖKKEL, BARÁTOKKAL.)
A későbbiekben azért szeretnék menni, hogy a lányom ne érezze azt, hogy ő más, mint a többi gyerek: lássa azt, hogy ugyanolyan, mint mások, a barátaink, ismerőseink gyerekeiKép

Aki ezek után kedvet kap, nézzen be. Majd felkarollak benneteket, ne féljetek,(bár sajna nem vagyok huszonéves, és harmincas se, brü-hü-hü) keressétek Erát, merát vagy csatalovat Kép
 
 


Sziasztok mindenkinek.
Az emlegetett talival kapcsolatban a lényeg pontokba szedve:
1-a virtuális kapcsolatba fizikai tartalom töltése,
2-hezitálóknak kóstoló,
3-okulás egymás eseteiből, ötlet és erőgyűjtés
4-gyerekeknek ismerkedés hasonszőrűekkel
mindez kötetlen formában, szabadban.
az hogy van-e valaki és ki a "háttérben" szerintem a lényeg szempontjából indifferens, (az első két alkalommal nem is volt) hiszen nem a bejárt út, hanem a "sorstársi" lét a kapocs köztünk.
A csapat nem "zárt" közösség. Bárki akit picit is érdekel a téma szívesen látott "vendég" és meg fogja találni magát ill. meg fogja valaki találni Õ(ke)t. Senki nem lesz idegen - az első öt perc után.
joe (az indexről és a 'másik' babanetes fórumról)[Õb-ból Kép]
 
 


Szia (és puszi) Joe:-)
basszus... megint bebizonyosodott, hogy egy férfi összefogottabb, lényegretörőbb...!Kép

Ez van, így van, gyertek!
 
 


Sziasztok

Rkata
Örülnék!KépKépKép

Joe
Mi is fontosnak tartjuk, hogy a későbbiekben találkozzon olyan gyerkőcökkel, akik nem az anya pocijából születtek. Nem akarjuk meghatározni kik legyenek a barátai , csak amíg kicsi (ha nagyobb korában igényli akkor is, bár kamaszkoromra visszagondolva......Kép) évente egyszer kétszer találkozni, vagy ha a környékben van valaki Kép esetleg azokkal összefutni. Úgy gondoljuk így természetessé válik számára/ számukra, hogy ő örökbefogadott. Nem érzi majd magát másnak, tudni fogja, hogy nem ő az egyetlen.

Sziasztok
Renóca
Kép


Kedves várakozók!
Egy kis helyzetjelentés, mivel megint van egy kislányunk. Szüleivel megismerkedett és alig várják a szerdát, hogy mehessen haza. (202)
 


Sziasztok!

Szuper, hogy ilyen sokan vagyunk...!!
Örülök hogy ilyen jól telt a hétvégétek.., sajnos ez rólam nem mondható elKép((
Megjártam a fogászatot, kb. 1 hónapja nagyon fáj a fogam, most már ott járunk, hogy a gyökérkezelés sem hozott eredményt, újra kinyították, de ennek ellenére kezd bedagadni az arcom... (hiába járok félhetente fogorvoshoz, ez 1 hónapja fáj, mostanra már elviselhetetlenKép(
Hétvégén elkezdett fájni a hasam is, bementünk az ügyeletre, onnan a kórházba mert az orvos azt mondta vakbél lehet...
De semmi más jele nem volt, ezért hasi UH, ott megállapították, hogy valószínű vesekő...
Azóta szinte semmit nem érzek, mert a doki 3*2 No-spa-t írt fel, a fogam miatt meg szednem kell a Cataflam-t ... Úgyhogy nagyon jól vagyokKép

Na most megyek kicsit pihenni, majd jövökKép
Mindenesetre a celofános könyveken este nagyon jót derültünk a férjemmelKép

Pusszancs!!!

Nikinozso!
Örület, hogy feltudod vidítani az embertKép)))))

KépKép


Amneris,

Mi a budapesti TEGYESZ-ben, és abban a csoportban voltunk (talán 4-én kezdtünk) akiknél egy egyedülálló leányzó is volt. (Õ most az én egyedülálló gyerekes barátném...) A Pest megyei hatóság máshol van, nem Budapesten? Ezt sajna én nem tudom!
Sze'ntem itt lehet a bibi, mert a bemutatkozásnál biztos megragadott volna, hogy énekművészek vagytok a pároddal! De nem emléxem ilyenre!

Köszönöm Mindenkinek a jókívánságokat, jól vannak és már otthon!
Amint lehet megnézem a kis Nőcit!

Megint csak ámulok, hogy mennyien vagyunk-lettünk!
Jól pörög a topikunk!
Üdvözlök minden szimpatizánst és leendő törzstagot!

Renóca,
Lécci ne hülyéskedj avval a bacikkal! Gyógyulj meg gyorsan, jobbulást!

Kata,
Olyan drága a Naglányod! Gratulálok!

Gyorsan befejezem mert bukti lesz megint...
Idusa

KépKép
 


Még egy kép "unokaöcsik" témaköreben (imádom a fényképeket!! Kép )
Séta: Kép

KépKép
 
 


<!--attachment: k_k_baba-242341.doc*mime_msword.gif*application/msword*101.1**k%e9k+baba%2edoc --><center><pre>
Kép
kék baba.doc (101.1 k)</pre></center><!--/attachment-->
 


Bocs úgy látszik ez nekem nem megy, hogy képet tegyek fel.
 


De igen, Nikinozso! Megy, mert én ráklikkeltem, és egy édes kicsi babust láttam, egy kék szalagot, és az üzenetet, hogy ő Isten ajándéka... Kép
Milyen gyönyörű - és milyen igaz!!

(Talán azért nem úgy jelenik meg, mint a többi kép, mert ezt egy Word-fájlba csomagolva illesztetted a leveledbe, így előtte az érdeklődőknek ki kell csomagolnia...)

Én le is töltöttem magamnak - tudod, nagyon szeretem ezeket az édes babás képeslapokat! Kép
Köszi!

KépKép
 
 


Nikinozso
Köszönjük a képet! Nagyon szép!
Nekünk ez van a hűtőre kirakva:
<!--attachment: baba-242441.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*48.1**baba%2ebmp --><center><pre>
Kép
baba.bmp (48.1 k)</pre></center><!--/attachment-->

Mosolygós
Remélem már fogad is, hasad is jobban van.

Idusamoja
Köszi most már sokkal jobb!

Amneris
Micsoda vasgyúró a nagyobbik legény!

Böngésztem és írogatom a listát mi az, amit már most megvehetünk. Úgy szeretnék már készülődni.
Fülhőmérő, vízhőmérő, pléd, konnektordugó, szekrényzár, éjjeli fény. Ezek bármekkora babónak kellenek.
Mi az ami kellhet egy újszülöttnek és egy 2 évesnek is?

Renóca


Sziasztok

Megint én.
Rendeltem egy könyvet, most hozták meg: KEZDÕ SZÜLÕK KÉZIKÖNYVE, BABAÁPOLÁS LÉPÉSRÕL LÉPÉSRE
Hogy milyen gyönyörű babák vannak benne!!!!!!
Nagyon szép fotókkal illusztrált minden. (Büfi, pelus, mosdás, köldökcsonk......stb.)

RenócaKép


Sziasztok

Úgy látszik ma megint csak én érek rá. Szegény többiek dolgoznak. Én is megyek kapálgatni az utcára csak megosztom veletek, hogy bővült a listám: babakefe, babakörömolló, szobahőmérő?

Még valami???

RenócaKép


Szia Renóca!

Sajnos én se tudok most irogatni, csak megnyugtatlak - nem vagy ám egyedül... Kép
Sőt már kétszer is bekukkantottam, és olvastam is, mit írtál.
De most megint mennem kell ki - csináljuk a hátsó kerítést, és én vagyok az egyetlen segítség.

Akkor pusszancs! - Amneris -

KépKép
 
 


Amneris
jó munkát!

Elfelejtettem dicsekedni, hogy szeptemberben egy hosszú hétvégét töltünk a somogygeszti Gesztenye Kastély Hotelban. Úgy volt, hogy anyósomékat fizetjük be az üdülési csekkből, de kézzel lábbal hadakoznak. Hát, nem erőszak a disznótor.

Renóca


Renóca!

Erről jut eszembe, mennyi felesleges dolgot megvettem annak idején! Kép Kép

Kata
 
 


"Mi az ami kellhet egy újszülöttnek és egy 2 évesnek is? "

Regiment szeretet. De azt nem gyűjtögetni kell/lehet, hanem gyújtogatni KépKépKép
 
 


SziasztokKép))

Most már Jól vagyokKép))

Joe63!
Kép))
Azt gondolom tudod, hogy a regiment szeretet mellé a világ összes szeretetét megkapja az a pici aki egyszer a miénk leszKép
Gondolom tréfa volt a "jótanács";)
Próbáljuk magunkat elfoglalni valamivel, mi várakozók, ha úgy tetszik kismamákKép Mert nekünk nagyon nehéz lelkileg ez a várakozás....
Nekünk egyenlőre csak a felkészülés ad nyugalmat, és az hoyg tudjuk, hogy nemsokára eláraszthatjuk gyermekünket a regiment szeretetünkkel, ami már így is több, mint bárki másnál! (legalábbis így gondoljuk)
De nekünk marad egyenlőre csak a babakönyv, a bababútor, a babaruhák baby nélkül, a babakocsi tologatása üresen a lakásban, vagy épp a babaolló vásárlásán való gondolkodás...
Most ez jut nekünk, de már nem sokáigKép)))) És ez ad erőt a kitartáshoz, akármennyire is butaságnak és feleslegesnek tünik...
Persze várom ill. biztosan a többiek is várják azokat a hozzászólásokat amiben tanácsot kapnánk a felesleges dolgokat illetőenKép))

Szép álmokat mindenkinek
Kép

Pusszancs mindenkinek!!!
Mosolygós

KépKép


Jajj de vicces...
Én megvenném;))))
Kép

KépKép


Praktikus dolgok: nem tudom, mit érdemes előre venni. Nálunk szinte semmi nem volt, a festő is akkor jött, amikor már javában látogattunk. Ruhát, cipőt akkor vettünk, amikor tudtuk, milyen nemű, mekkora a gyerek. Sőt, cipőt úgy, hogy már kivittem a siesta boltba, próbálni, addig a kincstáriban voltKép
Gyakorlatilag mindent meg lehet venni 1 délután, de komolyan. Persze, ha lelkileg fontos a készülődés, legyen, de szomorú is lehet egy üres babaszobát nézegetni akár 1-2 évig, nem?
 
 


Kedves várakozók!
Leírnám a sok éves tapasztalatomat "várakozók" terén. Aki NAGYON szeretne gyereket, az nyugodtan készülődhet, vásárolhat, /a legszebbet amit a gyermekének szeretne/ hiszen csak kitartás kérdése, és biztosan lesz "lakója" egyszer. Majd ha megérkezik a nagy Õ örömmel fogják ráadni az emlékekkel teli vásárlások termékét. Azt viszont el kell dönteni ehhez, hogy újszülöttet, vagy nagyobb gyermeket szeretnének örökbe fogadni. Például 56-os rugit, ne vegyen az, aki 3-4 éves gyermek öf. is fontolgatja. Akik előre készülnek, azoknak talán gyorsabban vánszorog az idő, és nem kell a finisben ezer felé szaladni, hogy minden olyan legyen ahogy elképzelték már nagyon-nagyon régen. A nyílt öf. újszülött esetén születés után 4-5 nappal történik és ennyi idő alatt nem csak bevásárolni kell, hanam egy csomó "papírt" is be kell szerezni. Nyugodtabb az a család, ahol már nem kell szaladni vásárolni is. Kölönben ma megy haza az a kislány aki 15-én született.
 


Nikinozso
A kicsi lánynak és a családnak sok boldogságot!

Joe
KépKépKép "Regiment szeretet." Már rég megvan. From God! KépKépKép

Mosolygós
Nagyon egyfelé jár az agyunk állandóan. Októberi Gólyahíres találkozón ott lesztek?

Renóca
Kép


Sziasztok!

Nikinozso!
Annyira nagyon jó, hogy itt vagy velünk!!! KöszönjükKép)))) Ezek aztán szuper jó hírek!!!
Kép

Renóca!
Persze, hogy ott leszünkKép Én annyira feltöltődtem ott, hogy csudaKép) Ki nem hagynám semmi pénzért... És a sok kisbaba... Még most is könny szökik a szemembe annyira megható volt! (Azt meg csak titkon remélem, hogy esetleg nem egyedül... De ha várni kell , akkor várunk!Kép) )

Mera!
Igazad van, tényleg mindent meg lehet venni 1 délután... (ha pénz és minőség mindegy, mert arra szerintem nincs idő átgondolni...)
Csak az ember hirtelen azt nem tudja hova is menjen, hol érdemes mit megvennie, mivel igencsak különböző árak vannak. /pl. a Brendonban minden van jó minőségben, viszont lehet olcsóbban is megvenni néhány dolgot, pl. a Minimanót nagyon ajánlom, ott is mindent lehet kapniKép
Bár szerintem azért vannak olyan dolgok amik átgondolást igényelnek. Pl. a babaszoba tapétázás így is sok időbe tellett, mert nem volt az a tapéta amit én megálmodtam. Sok utánajárás után meglett az is. A parketta színe és ára után is járnunk kellett. De mondjuk a babakocsit is át kell gondolni, kinek milyen tipus a legmegfelelőbb.
És a bababútor kiválasztását is át kell gondolni, mi pl. olyat rendeltünk meg, amit lehet később bővíteni, Pl. íróasztallal ami úgyanolyan stílusú...
DE IGAZÁBÓL mem is ez az érdekes...
Én úgy vagyok ezzel, ha már az élet nem engedte hogy meglepjem a férjem egy terheskönyvvel, és nem tudtam megajándékozni gyermekkel (itt ezt a részt ne értsétek félre, magára a meglepetésre gondolok, mivel hónapokon(éveken) keresztül tervezgettem, hogy hogy fogom cumival vagy hasonlóval meglepni a férjem, aki cserébe a boldogsától biztosan örömkönnyeket hullatott volna és biztosan kiugrott volna a bőréből...)
Szóval, ha már nem így lett, akkor legalább a BOLDOG BABAVÁRÁST szeretnénk kiélvezniKép))
Lehet hoyg tovább tart majd nálunk (máris tovább tart), de legalább már örülünk, hogy mi is anyuci és apuci leszünkKép)) /Sajnálni csak azt sajnálom, hogy nem adtuk be hamarabb a papírt, azt hittük a környezettanulmányra mindennek kész kell lennie/
És igazad lehet abban, hogy néha szomorú a babaszoba látványa....
DE nálunk már nem a szomorúság van napirenden, hanem az hogy bemegyek a szobába, és sóhajtok egyet, hogy már nem kell sokat várniKép) És sokszor megnyugtat az is. A szomorúságot csak a bizonytalanság okozza néha. De ez már korántsem afféle szomorúság, mint amikor a kezeléseken résztvettünk, és minden egyes beültetés után valami megtapadt, de mégis elment, ill. biokémiai terhes voltam... (Sok + teszt után, megérteni, hogy örüljek, hogy elment, mert lehet hogy genetikai okai voltak...)
Szóval csak azt szeretném mondani neked Mera, hogy hidd el, ez már boldog babavárás javában, és már nem a szomorkodás van napirenden, hanem az öröm, hogy nemsokára apuci lezs a páromKép)/ezt sokszor moondom neki, hogy szokjaKép / És akkor könnyes mosoly, de nagyon vidám tekintet a válaszKép))
Kicsit fura lenne, vagy égből pottyant lett volna, ha csak úgy egyzser kaptuk volna a telefont, és hopp egy baby (bocs a hasonlatért, csak így sikerült megfogalmaznom.)
Szóval a lényeg, hogy mi így várakozunk, nekünk ez így jó, és kis boldogságot hoz az ééletünbe a hatalmas boldogság elött.
Persze mindenki máshogy érez dolgokat, és lehet hogy neked meg így volt jó, és a babaszoba látványa lett volna rossz. Hisz annyira különbözőek vagyunk mi emberek!
És azért én értelek, és igazad lehet, de hál' Istennek mi ezt már nem úgy éljük megKép))
Puszi neked!!!;)
Azért én szívesen néznék rólatok fotót, ha lehet...Kép))

Pusszancs!
Mosolygós

KépKép


Jajj MeraKép

Most látom, hoogy van képed a profilbanKép)))
Nagyon nagyon édes kislányKép))
Hány éves, és hogy hívják?

KépKép


Azt hiszem, elhamarkodottan írtam véleményt a legutóbb, Napsugaracska!

Az üres babaszoba látványa akkor elszomorító, amikor az ember a kezelések utáni kudarcot éli meg. A Ti -és a mi - esetünk más, itt biztosan lesz egy kézzelfogható, rugkapáló "eredmény"...
Igazából azt hiszem, tudat alatt egy kép villant be, amikor írtam, mégpedig egy utcánkbeli házaspárról, akik már ötven körül jártak, mikor megismertem őket, és a házuk egyik szobájában döbbenten láttam a berendezett babaszobát, csak nem jött össze a vér szeinti gyerek nekik sem... és képesek voltak éveken át nézegetni ezt a gyűjteményt...Kép

A mi esetünkben persze ez nem jó példa, mert itt biztosan lesz pici lakó. nikinozsonak van igaza, ha tudjátok, milyen korú babát szeretnétek, nem gond az előre vásárlás.
Lelkileg meg mégiscsak pozitív dolog ez, folyamatos ráhangolódás a gyermekvárásra, végülis a terhes kismama is ezt teszi (jó esetben).
Szóval mea culpa, Neked van igazad.
Mentségemre szolgáljon még, hogy 1.: mi 3-5 éves gyereket jelöltünk meg, neme mindegy; 2. : számunkra is váratlanul, (készületlenül?) mindössze bő 2 hónappal a határozat után szóltak, hogy van ValakiKép
Így nehéz is lett volna bármivel is előre készülni, igaz? Pláne, hogy a lányzó csak másfél éves volt, meg is ijedtem rendesen attól, hogy ő még milyen pici, én meg milyen öreg vagyok hozzá... Nem tudom, miért gondoltam, hogy egy négyévessel jobb ez a helyzet?Kép

Az apuci megszólításról: nálunk ez is más helyzet volt, nem volt időnk gyakorolni:-), ezért mikor a csecsemőotthonban mondták a lányunknak első napokban, hogy "itt van anya és apa!" csak kapkodtuk a fejünket, olyan furcsa volt... Tehát jó, ha ezt is szokjátok!
Szívesen küldök a szemünkfényéről képet neked, de csak magánban. A profilodban levő cím jó?
 
 


Drága Napsugarunk!

Jó volt olvasni a babaszobátok történetét - olyan kedvesen tudsz írni! Igazán örömet szereztél vele...

Csók! - Amneris -

KépKép
 
 


Renóca!

A szekrényzár és a konnektordugó biztosan ráér még. Kép (Tapasztalat: ne Canpol márkájú dugót vegyél, nem értem, hogyan került forgalomba, de földeletlen konnektorba való :-O, az ikeásat meg ha egyszer beledugtad, ki nem varázsolod. Kép )

Nekem a vízhőmérő totál fölösleges kiadásnak bizonyult, igaz, párszáz ft csak, és Cseni végülis eljátszogat vele. Kép A könyöködet dugd bele a vízbe, azzal le tudod tesztelni, hogy nem túl meleg / hideg-e, egyébként meg a picur úgyis jelzi, ha nem kellemes neki a hőfok.
Lázmérőnek mi sima digitális hőmérőt vettünk (amit mi is használunk, csak neki popsiban, mivel ott a legpontosabb, és nem fáj, nem kényelmetlen az sem, viszont jól jön, ha 3 napja nem volt kaki. Kép )
Ami még most hirtelen eszembe jut: autós cumisüveg melegítő, na, azt ki sem bontottuk, bár mindig vittük magunkkal. Kép A cumisüveg termosz tökéletesen megteszi, a legtöbb helyen meg úgyis lehet vizet melegíteni, ha esetleg kihűl addigra a forralt víz. Viszont egy nagyon hasznos dolog: az AVENT-nek van tápszer adagoló dobozkája, otthon ki tudsz adagolni három étkezésnyi tápszert, és a cumisüveg szájához illesztve kényelmesen beleöntöd, ha kajaidő van.

Hirtelen ennyi, remélem, nem voltam off.

Szép napot mindenkinek!
Kata
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron