Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Imola!
Üdvözöllek a topikon. Nagyon aranyos a kisfiad. Gyere minél többször és írj minél többet.

Kanga mama!
Ivett tényleg fantasztikus kislány lehet aki bearanyozza életetek minden percét.

Zsuzsa!
Mi van veletek? Rég nem írtál. Remélem minden rendben van a pici magzatoddal.

Nefke!
Milyen volt az első Tegyeszes találkozás?

Fitgabi!
Rólad is régen hallottunk.
 
 


Kedves Kanga Mama és kicsi Ivett!

Boldog 11. havi fordulót Nektek!!
Kép

Jó éjszakát és szép álmokat!
 
 


Sziasztok!

Emike, köszi, h leírtad élményeiteket a mesével kapcsolatban Én is úgy szeretnék már mesélni a kicsikénknek. A múlt héten azt álmodtam, hogy van egy gyönyörű kislányunk. Ilyen konkrét babás álmom még nem volt.

Szia Imola!
Érezd jól magad köztünk, várjuk a tapasztalatokat, élményeket. A titkosról úgyis kevesebb szó esik. Láttam, h nem szívesen mesélsz, csak annyit írj, amennyi publikus lehet.

Tenzia!
Jólesik, h hiányoltál. Épp a félévi értékelések ( bizonyítványosztás, szülői értekezlet, osztályozó értekezlet stb.) közepette vagyok, először csinálok ilyet, izgi a dolog.

Jó éjt mindenkinek!
Gabi
 
 

 
 

Sziasztok!
Köszönöm,hogy ilyen kedvesen fogadtok,aranyosak vagytok :D .
Nálunk semmi gond nem volt,sem a papírok,sem az eljárás miatt.
A mi gyermekünk elengedett gyermek,csak az Életet adó miatt nem írok,mert ha esetleg erre jár,ne ismerje fel magát.Minden simán ment,gondozott terhesség végig,kért segítséget az erre kompetens személyektől,és végig vigyáztak rá,és nagyon megszerették.Gyámügyesek mesélték.Ő kérése volt a titkos,és mi ezt tiszteletben tartjuk.Ezért nem mesélek részleteket.De a legnagyobb ajándékot adta nekünk.
Majdnem 4 év után szólalt meg a telefon.Nagyon nagy ajándék,hogy még aznap megnézhettem,és én etettem meg először!!!!Azóta vele vagyok.És egyre több közös vonásunk van.Annyira nem gondolsz rá,hogy nem te szülted,hogy még a nagyik is úgy beszélnek:kislányom te pont így ettél,kisfiam te pontosan így aludtál,neked is ekkor jött a fogad,így fordultál hasra stb....Ugye kedves anyukák!!
Tapasztalataim:csak pozitívak,Tegyesz és a gyámügy felé.Mindenki azon volt,hogy minden rendbe legyen.De a 4 év alatt is.Nálam a tesó kérdésnél felmerült a nyílt örökbefogadás/Gólyahír/,de a páromnak nem.Egyetlen ok miatt,tényleg olyan korrektül ment minden.Érdeklődtek mindig,sorszámot mindig mondtak,drukkoltak mindenkinek.És az a gyámhivatal az illetékes aki az örökbefogadást engedélyezte,hát mindenkinek ilyen embereket,ügyintézőket kívánok,akik ma is vezetik az életet adókat,/ha szükségük van rá/és mi is elmentünk már látogatni a kisfiúnkat megmutatni.
Bocsi ha hosszúra sikerült,de ezek a tapasztalatok,és nekünk csak jók.

A várakozóknak annyit, mindenek oka van,semmi nem történik véletlenül.Ma már tudom,de ez egy másik történet,le is írom,de ébredezik a gyermekem.
Mindeninek szép napot kívánok,és majd jövök!!
Vendég
 


Kedves Imol@!
Nálam mindig kimarad valami :oops: Nagyon szép a fiacskátok!!!!
a nevét azért megtudhatnánk? Bencét jól elrontottuk :cry: Sok dolgunk volt a szám.gépen. Ölünkbe vettük aztán meló.... néha 1-1 gyerekdalt elindítottunk.... most meg állandóan itt akar lenni :cry: Hát meg fényképeket is itt szoktunk nézegetni. De amig nem volt zene simán lemászott és kész.Eddig a rajzfilm sem érdekelte, most már az is jöhetne . no azt hiszem megdolgozunk a leszoktatással rendesen. most úgy csinálom, hogy rövid ideig nézzük ( az ölemből) aztán a gép megy a gép aludni :wink: Aztán nagyon erősek vagyunk......
Hát ha az ember lánya hülyeséget csinál :oops: :roll:
Szép estét mindenkinek!!!

Kép
 
 


Sziasztok!
Persze Ibi,van neki rendes neve,de mi a születése óta Dudónak hívjuk, és a család is átvette. Hívjátok ti is nyugodtan,a rendes nevét nem is használja senki szinte.
Remélem,hogy sokáig él ez a topík,mert jó lenne beszélgetni mindenről.Nekem sok ismerősöm van,akik örökbefogadtak,és olyan sok minden gondolat merül fel az emberben.Remélem itt is társakat találok.
Voltam már Gólyahíres találkozón,ismerek Bölcsős anyukákat,sokat vagyunk akik együtt tanfolyamoztunk,és esetleg titkosak mint mi.MINDEGYIK gyermek kiköpött szülő.Én mindig azt mondom viccesen,hogy ezeket a hölgyeket régen megégették volna boszorkányságért.Mert legyen az Gabika,vagy a Budavári Zita,vagy egy nagyon kedves Tegyeszes,hát honnan tudja,hogy a pár órás gyermek külsőre is abba a családba illik?????Mert mindig eltalálják!!! Ezek az emberek,ismerve az Életet adót,és a leendő családot pontosan tudják,milyen habitusú emberek,és akkora rutinnal rendelkeznek,amit még megkérdőjelezni sem szabadna véletlenül sem.
Na akkor az én történetem.Csak példa,a tanulságot vonja le mindenki magának,én megtettem.
Nagyon régóta akartunk gyermeket.Társra lelve,30 felett,teljes anyagi,érzelmi egzisztenciába élve,már csak ő hiányzott.Harmóniában éltünk és élünk,rengeteg szeretetben.De a baba nem jött.Mindent 10x végig csinálva,vizsgálatok töményen,nem egyszer nem kétszer.SEMMI bajt nem mutatott ki.Nem volt organikus gondunk,minden a normális tartományban volt.Volt peteérésem,és volt olyan hónap,hogy naponta néztük uh-on.Minden rendben volt.
Egy lombikot bevállaltam volna,de orvosilag NEM volt indokolt ,és igazában mindenki csak a kezét tárta szét,nem tudott mit mondani.Annyit megállapítottak,hogy vékonyabb a nyálkahártyám a ciklus végén,nem olyan vastag mint kellene,igazából annyit mondott egy tapasztalt idősebb nőgyógyász,hogy ebben az esetben a lombik sem igazán jó,mert bár meg lehet gyógyszeresen vastagítani,nem biztos hogy meg marad,sőt..Na és ekkor került szóba az örökbefogadás,teljesen véletlenül.A legjobb barátnőm intenzives gyermekorvos,és mesélte,hogy a kihelyezett inkubátorban volt egy baba.Persze a média is harsogta,és mikor bementem ügyeletbe a barátnőmhöz,messziről megnézhettem.Már a Szívszerinti szülei ültek mellette,és én olyan boldog embereket nem láttam még.Volt azon az arcokon minden.Nem is a babát figyeltem,hanem őket.Olyan szeretettel nézték,folytak a könnyeik,és halkan beszéltek a babának,aki figyelte őket.Hazaértem.Már tudtam mi az amit Isten nekünk rendelt.Olyan kisbabának a szülei lenni,aki a szívünkben fejlődik.
Otthon megbeszéltük,és a Párom is elmondta,régóta érlelődik benne is.
Elindultunk egy úton.Élveztük minden percét,a tanfolyamot,az embereket,akik közül barátok is lettek,voltunk találkozókon,és könnyeztem mindig egy új család születésénél.Aztán 2 éve már elmúlt,lassan jött a hosszabitás,és még mindig nem volt gyermekünk.A Gólyahírnél 200 körül/később adtuk be a papírokat/,a Tegyesznél is inkább a 20-on felül,és rám tört valami keserűség.Addig éltük az életünket,család, barátok tudták,szurkoltak nekünk,utaztunk a nagyvilágba,rengeteget jártunk moziba,3 színház bérletünk volt,és mindig mondogattuk,hogy majd ha baba lesz,akkor majd más lesz.De mindig boldogan.De akkor mélyponton voltam, mert annyira vártam már.A Párom nyugtatott,mindenek a jó oldalát próbálta kiemelni.Ő nagyon bölcs ember,de tényleg.Vigasztalt,és próbálta elterelni a gondolataimat.csodás helyekre vitt el,amit most sajnálom,akkor botor módon nem is értékeltem.Csak utólag a képeken,hogy de gyönyörű!
És akkor született egy baba.Mint mondtam,nagyon akartam gyereket,és elhatároztam,ha törik ha szakad,az enyém lesz.A férjem háta mögött vele nem megbeszélve,elhatároztam,hogy annyi jó ismerősünk van,én majd szerzek protekciót.Mindent megmozgattam volna.Szült a barátnőm,és ő mesélte,hogy együtt szültek az Életet adóval,és akarva akaratlanul részese lett ennek a történetnek.Én meg a barátnőmet/ gyerekorvos/ fűztem,hogy hadd nézem meg.Nem engedte.Talán érezte,hogy mire készülök.Én nagyon sírtam,és szinte rossz néven vettem.Aztán mikor lecsillapodtam,akkor annyit mondott nekem,hogy nem a Ti babátok,hidd el.Hazamentem,és elmondtam mindent a férjemnek.És még ő is azt mondta,nem a miénk.

Akkor lassan megnyugodva,hetek múlva visszatért a jókedv,újra bizakodtam és már tudtam.Feltétlen bizalom azon szervezet,egyesület,alapítvány felé,ahol sorban állsz,különben nem megy.
Milyen az élet,voltunk találkozón.És egy nagyon szimpatikus pár mutatkozott be egy csodás gyermekkel.A baba életkora miatt,és a történetből leszűrve csak néztem a gyermeket./nemet direkt nem írok/.A beszélgetés végén oda mentem és rákérdeztem.Igen ő volt.De a szüleit olyan módon formálta meg,hogy ritkán látni ilyent.Kezemben a kisfiam ,egymás gyerekét dicsérve rájöttem az igazi lényegre.Nem a mi babánk volt.Tényleg.Mert az enyém itt van.Ő az.Akiről álmodtunk,aki az életünk.

Hát ez az én történetem.
Imol@
Vendég
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az első találkozáson. Nagyon szimpatikus volt a hölgy akivel találkoztunk. Elmondtak mindent, bár biztos lesznek még kérdéseink.
Most várjuk a pszichológiai vizsgálatot, meg a családlátogatást és utána mehetünk a tanfolyamra.
Ti amúgy hol voltatok? Mi gondolkozunk rajta, hogy a Tegyeszhez megyünk, de még nem döntöttünk.
Említették a Gólyamesék című filmet is, nagyon kiváncsi vagyok már most rá!

Amúgy kinek hányszor kellett menni pszichológiai vizsgálatra? Nekünk mondták, hogy min.1, max 4 alkalmom. Igy még nem irtak be minket tanfolyamra.
Nefke

Nefke
 
 


Ígérem a napokban bővebben is írok de most ki bőgőm magam!
IMOL@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Puszi mindenkinek!

Kép
 


Remélem drága Móncsi nem bántottalak meg,csak azokat a dolgokat írtam le amik velem történtek.
Ma már tudom,semmi nem véletlen,és minden úgy volt jó,ahogy volt.

Dudó hazaért,mert Ő tartozik hozzánk!
Azóta nem hiszem,hogy valami véletlen.Mindenek oka van.Mi az ,majd később derül ki.
Nálunk 2 év múlva,mikor Dudót megláttam.


Mindenkinek szép hétvégét!!
Vendég
 


Tenzia, köszi a gratulát. Igen, Ivett egy kis tünemény. :lol: :lol:

Imola, jó sok mindenen átestetek Ti is. Ne aggódj, Móncsi csak elérzékenyült, ahogy én is. Nem hiszem, hogy megbántottad, ugye Móncsi nem?

Nefke, nekünk 2-szer kellett menni a pszicho nénihez. Először csak beszélgetett velünk, kérdezett arról, hogy miért az öf. mellett döntöttünk, milyen gyermeket tudnánk elfogadni, aztán a családról, kettőnkről, a kapcsolatunkról, stb. Másodszorra volt egy ha jól emlékszem 560 kérdéses teszt. Aztán ennyi. Mi TEGYESZ-es tanfolyamon voltunk. Jó drága volt, de nem érdekelt sem akkor, sem most. Csak azt vártam, hogy menjünk már, mert az is egy előre lépés. Mert ugye mi 2006. szeptemberében jelentkeztünk, aztán november 7-én 2 helyen eltörtem a bal lábam és innentől kezdve arról a tanfolyamról lecsúsztunk, ami akkor volt, csak tavasszal tudtunk menni a következőre.
 


Sziasztok!
Nekünk 1x kellett menni pszichológushoz,beszélgetés és a teszt megvolt elsőre.Ez 300 kérdéses teszt,amiben ha néha "hülyeségnek"tűnő kérdések vannak benne.De ez elrejtve önismereti tesz,hazugságteszt,kapcsolatotokra vonatkozó,és a legfontosabb ha még nem is tűnik úgy,a motiváltságotok az örökbefogadás iránt.Nekem kimondottan tetszett,a férjemnek is.
Mi is Tegyeszes tanfolyamon voltunk,ami szerintem szuper volt,én legalább is sok szülőnek is ajánlanám.
Sokat olvasgattam más fórumokon,és nálunk úgy látom baromira jól mükődík a Tegyesz és a gyámügy.Tényleg a gyermekekért dolgoznak,és mindenben segítettek bennünket.Mi 10 pár voltunk tanfolyamon,abból 3 Gólyahíres,2 Bölcsős és a többi titkos lett.
De mindenki azon volt a titkosnál is,hogy minden jól menjen.Tudom a Gólyahír is ezen munkálkodik,a Bölcsőről halottam jót és rosszat is,nem tisztem dönteni.Mivel nekünk nagyon jól sikerült,ill. olyan embereket ismertünk meg,biztos ti is így vagytok,ahol sikerült örökbe fogadni,hogy mi nem változtatunk.Mert lesz tesó,az biztos!!!
Most pedig készülök,anyósomék jönnek babázni,anyuék holnap,beosztják,mert imádják.Nem az első unoka sehol,de most ő a legkisebb mindenhol. :D
Szép hétvégét mindenkinek!!
Vendég
 


Drága Kanga mama!
Nekem most állt össze a kép,hogy olvastam a történetedet édes kislányodról.Hát Ő a Gólyahíres Ivett.
Hát tudod,azt az erőt nekem biztos nem lett volna,ami neked volt akkoriban.
Ivett csodaszép és annyira hasonlít rátok!!!
Nálunk Dudó tiszta apja, belsőre is.Megfontolt,kitartó,nyitott,türelmes.Én "sűrűbb "vagyok.
Puszi
Imol@
Vendég
 


Sziasztok!
Kanga-mama igen igazad van csak nagyon elérzékenyültem Imol@ sorain.
Mi csak 1x voltunk pszichológusnál,igaz mikor hosszabbítottunk akkor újra kellet mennünk.Azt mondták ujj papír ujj vizsgálat.Beszélgetés és teszt volt valami 300 kérdéses.Imol@ amit írtál a tesztről mi is így éreztük.Tanfolyamon mi sajna csak egyedul voltunk ,pont nem volt más házaspár de azért nagyon hasznos volt számunkra is.Imol@ nem csodálom hogy a nagyik oda vannak !!!!Csoda szép baba az az Herceg!
Fitgabi Valóra válik álmod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ja és kellemes munkát!
Ibi01 mi mikor kiköltöztünk az első héten mivel igen csak a kedvében akartunk járni na meg (pakolni kellet) többet engedtük tévézni na most meg alig hogy kinyitja a szemét már mondja dv nézni szeretnék.Igen mi is a vissza szoktatásban vagyunk az az minimális rajz film nézés!Nehéz!
Na megyek mert gyarló az ember főleg én mert majdnem 2 hónapig nem volt netunk itt és most szeretném behozni a lemaradásomat!:))))na meg az esti szertartás.
Puszi mindenkinek .

Kép
 


Igen, Imola, Ő a Gólyahíres Ivett. Az erővel kapcsolatban mire gondolsz pontosan? Valóban hasonlít, ezt nem győzöm elégszer mondani.

Tudtam én Móncsi! Látod Imola, megmondtam.
 


Kanga mama már lassan 1 éve?????????Úristen !!!!!!!Most volt mikor végig izgultam minden percet Ivett baba érkezését4
Na megyek pakolni pogácsát sütőtűnk még este Csabikával fincsi lett de a konyha!!!!!!!!!!
Mindenkinek jó éjt!

Kép
 


sziasztok!
Hát azt hiszem mindenki megjárta a hadakútját! De, mit számít :lol: Itt vannak a csöppök :lol:
Bencink beszél ezerrel. Úgy nézki hogy kimarad a "tiem" korszak. Simán mondja : Én, enyém, viszem, hozom.Meg azt hogy nem akarom!
[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1232832106.5441
Manónk imád szánkózni.jpg[/img] Kép :lol:
Na fénykép feltöltés megint nem megy :roll: :evil:
Szép estét mindenkinek

Kép
 
 


moncsi! BAJ VAN!! :wink:
nálunk mindig van aki megsajnálja. Szegény gyerek!!4 No gyere csak egy picikét. No de 3 felnőtt van a háznál. :roll:
Tegnap Benci futott a Petink után ,elkapta a lábát és mondta Szeetlek!! Nagy lakli tesó (19 éves) Én is te tökmag!!!

Kép
 
 


Sziasztok!
Drága Kanga mama!Arra gondoltam,hogy ha nem jó írd meg nyugodtan, ,de nektek Ivett előtt volt egy kisfiú akinek aztán meghiúsult az örökbefogadása.Remélem így volt,ha nem majd visszaolvasok. Nagyobb gyermeket is elfogadtattok volna,jól emlékszem??Én nekem ha csörgött volna az a telefon,és mégsem hát nem tudom,de neked az erőd,és a bizakodásod töretlen volt.Erre gondoltam.
Azt észrevettem,hogy kívülről ,sokkal nehezebbnek tűnik minden.Legalábbis én ezt szűrtem le némely reakcióból.Ti nem így látjátok? Voltak kollégák,persze nem az elején beavatva,a vége felé azért igen,mert a helyettesítésemről gondoskodni kell,nem igazán értették a dolgot.Voltak kérdéseik,persze nem sok ember tudja,csak aki belekerül,hogy milyen folyamaton megyünk át.De az értetlenség!!!
Ha terhes leszel visszaadod?????/Utálom ezt a kérdést!!!!!!!!!/
Nem félsz milyen ember lesz????Ez a másik,mindig azt mondtam erre,hát olyan amilyenek neveljük.Nem?!Ja és a legjobb,ha majd nagyobb lesz és elcsábítja az életet adó???Akkor valamit nagyon rosszul csináltunk.
És még egy két finomság, hogy ha nem lesz diplomás???
Nekem az a fontos,hogy BOLDOG ember legyen a GYEREKEM.
Nem vettem a szívemre,ezt elhiszitek ugye,és néha mosolygunk még ma is Apával.
Látom vannak nagyobb gyerekek,beszélgethetünk arról is,milyen volt mikor elmondtátok nekik,jó nálunk nem aktuális még,bár mindig mesélek neki,milyen volt a találkozás,stb.ha van kedvetek.Persze ami publikus.Erre is van egy történetem,majd elmesélem,de most ébredeznek a fiúk,és velük leszek egész nap.
Nagyon szeretem a hétvégéket,mikor együtt vagyunk.
Szép napot!


"Ha van még valami tiszta
ezen az elveszett világon,
Azt máshol nem találom,
Csak a gyermekem szemében látom.
Vendég
 


Sziasztok!

imol: Üdv a fórumon :D Gyönyörű a kisfiad :D

Mi úgy érzem megúsztuk a "buta" megjegyzéseket, én csak biztatást kaptam a várakozás ideje alatt,hogy aztán a hátam mögött milyen vélemények voltak,megint egy másik kérdés és persze nem számít. :)
Na persze most jönnek a: Hihetetlen,de tiszta anyja meg Komolyan mondom még hasonlít is rátok,de ezek azért jólesnek.
Látom az embereken,hogy nagyon kíváncsiak Laurára(sehova nem tettem még képet róla),de ez csak egy egyszerű kíváncsiság,hogy "milyen lehet egy öf baba,biztos annak nem két füle van és egy orra" :lol: :lol: :lol:
Imol,egyet értek veled abban,hogy kívülről nehezebbenk tűnik az egész.Aki ebben nincs benne,fogalma sincs arról,milyen lehet és ettől van,hogy néha olyanokat kérdeznek,hogy az embernek égnek áll tőle a haja :D

Na igen,meg mi van ha nem lesz diplomás,meg rendes ember meg ilyenek..... Erről mindig az jut eszembe,hogy micsoda arrogancia lenne azt gondolni,hogy az én, ami génjeink remekebbek,mint a gyerekemé.(merthogy vsz gyereknél biztos nem kérdez ilyet senki) Lehet,hogy jobb lesz matekból,mint én voltam :lol: :lol: :lol: Hogy rendes legyen,az meg én is azt gondolom,leginkább rajtunk,a szülein és a családján múlik.

Moncsi: Olyan régen hallottam rólatok :lol: Mi újság? Vártok a kistesóra? :D

Ibi: Édi a szánkós Bence nagyon! :D Csak nézem,hogy ti már mennyit szánkóztatok idén :lol: Nálunk még egy szem hó sem volt... :(

Szép vasárnapot mindenkinek! :D :D :D

Kép
 
 


Imola, jól emlékszel. Igen, igazad van, nem volt könnyű és talán Csöpke a megmondhatója, hogy milyen voltam. Ugyanis szegénykémnek folyamatosan nyomtam a sódert, abban a két hétben is amikor jöttek-mentek a telefonok és abban az 1 hónapban is, amig Ivett megszületett. Nagy kopp volt... igen, elfogadtuk volna, mert vállaltunk volna nagyobbacskát is. Sőt amikor jött az első jelzés elindultunk gyerekbútort nézni, hiszen addig nem volt teljesen tiszta, hogy kiságyat vegyünk, vagy gyerekágyat. Főleg ruha szempontjából nem mindegy, hogy mekkorát vesz az ember. De szerencsére nagyon sok jó barátunk, ismerősünk van, így amit a keresztlányunktól nem tudtunk örökölni, azt megkaptuk máshonnan. Ruhácskát nem sokat kellett vegyünk, csak 1-2 újat vettünk. Kiságyat kölcsön kaptunk, amit nemsokára vissza is adunk. Babakocsi, ami hordozós a keresztlányomé volt. Szóval amit még venni kellett azt utolsó nap a Babacenterben meg is vettük.
Kérdések: nálam az a kérdés verte ki a biztosítékot, amikor megkérdezték, hogy: "És mond csak szereted?"
Érdekesek az emberek. A környezetünkben mindenki szeretettel fogadta Ivettet, imádja az egész család, a szomszédok és rokonok és barátok, kollegák és mindenki. DE azért mindig akad egy-két fura ember. Ez van.
Viszont Karácsonykor még a szomszéd néni is hozott ajándékot Ivettnek. :lol: :lol:
Én is úgy gondolom, hogy ha el tudja csábítani az Életetadója, akkor tényleg valamit nagyon-nagyon rosszul csináltunk. Ha nagyon-nagyon szeretjük (már pedig ebben nincs hiba), akkor nagy baj nem lehet.

Nagy újság van Lányok! Ma elengedte Ivett a szekrényt és megtette első önálló lépését kapaszkodás nélkül. :lol: :lol:
 


Hatalmas gratula!!!!!!
Kangamama fehérneműt felkötni!!! :wink: :lol:

Kép
 
 


Sziasztok!!

De rég jártam erre és örömmel látom, hogy beindult itt az élet!! :wink:

Csak nagyjából tudtam átfutni a hozzászólásokat /majd este pótolom ha a csöppem elaludt/.
Szeretettel üdvözöllek itt Imol! Nagyon jó olvasni a soraidat és a kisfiad nagyon édes, nagyon szép!!!!! :wink:

Nálunk is beindult menet, mert Parik 6 hónapos lett, intenzíven kúszva-mászik, bejárja a szobát, nincs elötte akadály .. 3 napja pedig felállt és azóta is amibe csak tud megkapaszkodik és áll fel .. félelemérzete egy szál se, nekem annál több én frászt kapok hogy esik ... dehát ez az élet rendje. Vigyázzatok magatokra, csemetéitekre :lol: ... a várakozóknak pedig kitartás, meg lesz a
gyümölcse!!!

Ibi!! Benci nagyon éééédes!! :)

Szép Napot!!
Vendég
 


Ibi, köszike, hát igen! :lol: :lol: :lol:

Kata, Patriknak olyan huncut nézése van, a szeme sem áll jól. Akkor Te is folyamtosan lesben állsz? :lol:
 


Jaj, Ibi, elfelejtettem megírni, hogy a szánkózós Bencike nagyon aranyos. Olyan komolyan néz. Kis tündérke! :lol:
 


Sziasztok!
Kicsi Zsebi babának Ivettnek,gratulálok az első lépésekhez,most aztán nem lesz akadály. :D Nagyon nagy átlagban egyébként a lányok ügyesebbek,olvastam egy tanulmányt,hogy a kora babáknál,a tényleg kis súlyú babánál, a lányok jobban adaptálódnak.
Gyönyörű kisfiad van Diadella!!Az én kisfiam Patriknál idősebb kb.2 hónap van köztük,mi még kúszunk,mászunk,na azt majd 3 hónapja,és állandóan azt hiszem,most ül fel.Sokat hintázik 4 kézláb,emeli a fenekét,jobbra balra kitolja.Nálunk most a felső fogakat várjuk,szinte ki akar törni,duzzadt.Az alsók 5 hónapos korában kint voltak.Azt mondták,lehet hogy majd egyszerre jön 4.Egyébként nekünk nagyon beválik a homeopátia.A gyerekorvosunk is híve,pontosabban vizsgázott homeopata,én teljes mértékben azt vallom,"nem kell ágyúval verébre lövöldözni".
Dudó jó fej volt hétvégén.Az elején mikor jöttek a nagyszülők,egy kicsit idegenkedett,/szociális szeparáció kezdődik/aztán,úgy varázsolta őket,hogy csak olvadoztak.
Mi csak néztük apával,hogy milyen kicsi és már milyen okos! :D :D :D
Van egy kedves baráti pár,ott nagyobb gyermekkel.Mikor el mesélték neki,hogy örökbefogadott,látszólag nem is vette fel.Aztán pár éjszaka,nagyon sírt,és foglalkozott vele.Sokat kérdezgettet,hogy milyen volt a másik néni?A szülei megmondták a keresztnevét is,mert kérdezte.Ugye tudjuk,mindig az igazat,és mindig annyit amennyit a gyermek kérdez.
Azóta /több mint egy éve/néha ha találkoztak ismerősökkel,és gyermek nem ismerte,utána megkérdezte ő volt?
Ja és rólunk is meséltek,hogy mi is kaptunk babát és eljöttek megnézni.Beszélgetünk,kisfiamat leraktam aludni.
Egyszer csak halljuk,hogy Dudó szobájában a gyermek ül az ágy mellett,Dudó figyeli és mesél neki.
Mi 4 nagy ló,meg indián osonásban oda,és hallgatózunk.
Megpróbálom szó szerint,de közben a könnyeimet nyeltem.
"Tudod, mi nem pocakban voltunk,mert az anyukánknak nem lehet babája.De ne félj,nagyon nagyon szeretnek bennünket,mert minket választottak a sok gyerek közül!"
Jaj lányok nekem a szívem szakadt meg.Dudó meg mosolygott,és figyelt.
Mesélik barátaink,bár jártak és járnak találkozóra mégis ez valahogy kézzel foghatóbb találkozás volt,és azóta nem téma.
Érdekes nem?


"Minden anya gazdag, ha gyermekét szeretheti. Szegény anyák nem léteznek, és nincsenek csúnyák vagy öregek sem. Az Ő szeretetük a legnagyobb boldogság. És amikor a legszomorúbbak, semmi másra nincs szükségük, csak egy csókot kapni vagy adni, és minden könnycseppjük csillaggá változik."
Maurice Maeterlinck
Vendég
 


Ibi!
Bencusod kész pasi!!!Olajat fognak a csajok pisilni utána!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Én is rég jártam itt,de látom beindult az élet.

imol@!
Nagyon szép a történetetek,és ez az idézet is gyönyörű.
De a legg leggg szebb a pici Dudótok!!!!

diadella!
Hihetetlen hogy patrik milyen kis ügyes.
De megmondtam,mikor párhetes volt,hogy Ő annyira nagyfiús.
És nemtévedtem!
Nagyon jó kis pasi!!!!

Kkriszti!
Ha erre jársz,ezen a fórumon is gratulálok Gergő babátokhoz!
És nagyon köszi mégegyszer a képeket.
Csuda cuki!! :D

Most megyek mert még egy kicsit infukenzás vagyok és húz az ágy!

Puszi Mindenkinek!
Ui.Nelegyetek betegek!!!
Vendég
 


Azt szeretném kérdezbni, hogy családlátogatás egyszer van vgy az is többször? Kb. mennyi idő? Pontosan mit néznek? Gondolom a körülményeket, de azért mégis.?!
Ilyenkor jegyeztelnek vagy ez hogy működik? Bocsi a hülye kérdésért, de még soha nem volt részem ilyenben? :-)

Nefke
 
 


Sziasztok!
"Mocsok" egy idő van :cry: :cry: Sajnos akkora köd van,hogy nem látok az orromig,ráadásul esik is valami.Dudóval sajnos nem tudok ma sétálni.Ilyenkor nyűgi egy kicsit.De lefoglalom.
Környezet tanulmány nálunk/nem egy városban élünk/ Nefke nagyon kellemes volt.Körbenéztek,de nem tolakodóan,beszélgettünk,szerintem ez is inkább azt szolgálta,hogy a saját környezetben,hogyan reagálunk,vagy milyenek vagyunk.Nálunk először Tegyesz volt,majd a gyámügyes,és a hosszabbításnál is,majd az új eljárásnál is.Lehet tesznek fel kérdéseket,amit nem értünk miért,de végül is ez a dolguk.Nálunk mondom nem volt semmi rossz szájíz.Kellemes beszélgetések,a második és a harmadiknál már a mindennapok,politika,törvények,könyvek, színház,utazások is szóba került.Motiváltságunk változatlan volt,és másról beszélgetünk.

Napsütést akarok és tavaszt!!!
Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Köszi imol!

Családlátogatás is akkor többször van, jól értem?
Amúgy ilyenkor meg szabad/illik őket kinálni valamivel? Ropi, süti vagy sos mogyi, meg innivaló, vagy ez túlzás? Bocsi a hülye kérdésért, de nem tudom melyik a helyes? :oops:

Nefke
 
 


Szia!
Igen többször.Először a Tegyesz,aztán átadja a gyámügynek,ők is.
mindig ez a sorrend.
Én megkérdeztem,hogy kérnek-e kávét,üdítőt,ásványvizet.Ha kértek adtam.Ropit és rágcsát is kiraktam,de az nem fogyott.
Meglátod minden rendben lesz,nekik ez a dolguk.
Üdv.
Imol@
Vendég
 


Nefke, Imola már leírta, de még hozzátenném, hogy van még egy alkalom, amikor már konkrét baba van, enélkül ugyanis nem csinálják meg a kihelyezőt. Aztán nálunk 2-szer járt a Gyerekjóléti is, akartak jönni harmadszor is, de az már elmaradt. :lol:
 


Ja, és azt a még egy alkalmat szintén a Gyámügy teszi.
 


Köszi a gyors választ!
A tegyesz és a gyámügy látogatása között mennyi idő telik el? Vagy a gyámügy már csak akkor van, mikor alkalmasnak nyilvánitanak minket?

Nefke
 
 


Nefke, szívesen. Tudod, sosem hittem volna, amíg várakoztunk, hogy egyszer majd én is segíthetek annak, aki várakozik. No, szóval nálunk úgy volt, hogy jött a TEGYESZ, aztán mielőtt az alkalmasságit megkaptuk, előtte talán 2 héttel volt itt a Gyámügy. A kettő között sok idő telt el, mert közben volt a tanfolyam is, ami két hétvége volt, hát úgy kb. 1 hónap biztosan eltelt. Nem kapkodják ám el. Mi 2006. szeptemberében jelentkeztünk és következő év májusában kaptunk határozatot, mert én közben eltörtem a lábam - két helyen is - és az őszi tanfolyamról lecsúsztunk, így csak áprilisban tudtunk menni tanfolyamra. Remélem, nem nagyon zavaros, amit leírtam. :lol:
 


Sziasztok!
Majd én is utána nézek milyen sorrendben voltak nálunk TEGYESZTol és hányszor, de most jjjjaaaaaaaaajjjjjjjjj! Játszóházban voltunk na ide se megyek apa nélkül 3 órán keresztül 3 emelet magasságban le-fel mászókák ,csúszdák,kis és nagy autók,kis és nagy labdák,nagy kockákból ház és különböző dolgok építése.Igazán adhatnának térd és könyök védőt.
Na tegnap ellőtt korcsolyázni hívtak meg minket ,láttatok már 24-es korcsolya cipőt?Azt hittem megzabálom a fiam!Olyan édes volt na de a derekam!!!!!!
De nem kell badi terembe járnom a kondiért.!
Imol@ nálunk 2 napja olyan szépen sut a nap:))
Olasz Erika hogy vagy gyogysugik mennek!Jobbulást!
IbiO1 Bencze milyen szép!!!!!!!!!!!LÁtni már most rajta az esz trém sportok nem fogják hidegen hagyni(rendes vagyok?)
Diadella Hájrá anyuka majd lassan már futni is fog!:))
Ivett Laura is már ekkora??????????ÓÓÓÓÓÓÓÓÓ hát most született!!!!!!!!
Csabika nagyon szépen beszél már de most a nyelvi változás miatt valamicskét vissza eset mert nem érti miért nem értik őt viszont hamarabb fog németül beszelni mint én.!
Csöpke még csak annyi igen nagyon várjuk a kis tesót!de hogy most kint vagyunk nehéz !de ezt majd máskor.Ja és csak fiút akar Csabika kék ruhában, kék cipővel és természetesen kék autója is legyen.(pedig az én szívem kislány felé húzz )na megyek vacsi. a fiuk nélkülem .....
Puszi mindenkinek!

Kép
 


Igen, Móncsi, főleg, hogy Ivett már megtette első önálló lépését és azóta is próbálkozik. Ma egy újabb tudománnyal állt elő. Elkezdett mászni a füdőkádban. Eddig csak ücsörgött, de ma már mászott is és ami nekem nem tetszett, felállt - a kádban - le is ültettem rögtön. Ettől mindig félek, főleg, hogy még igen csak bizonytalan. No, de hát ezért vagyok én, hogy résen legyek, nem igaz? :lol:
 


Móncsi, édes lehetett a koris lábacska... :lol: :lol: Na, igen, az ember lánya edződik egy izgő-mozgó, kúszó-mászó kis lurkó mellett. Az én lányom is olyan, de olyan sajtkukac. No, de inkább az legyen mint beteg. :lol:
Hú, Móncsi, egy édes kislány... Szerintem azért Csabikának is tetszene, előbb-utóbb megbarátkozna vele. :lol: :lol:
 


Sziasztok!
Hát én már nem is nagyon emlékszem hányszor voltak nálunk. :oops:
Miután hazajöttünk Bencivel 2x voltak kint. Egyszerre a gyáügyesek és a gyermekvédelmisek. Nem volt ciki.Utoljára szerintem nem kínáltam őket semmivel, mert éppen etetési idő volt. Az első terepszemle azért ciki volt. Jártak a spajzban, meg akarták számoltatni a könyveinket :lol: :roll: De ezen már csak vogyorgunk.
Bencike beszél!!! :P olyan édes . Kimaradt a tiem korszak. Simán használja a birtokos szerkezetet.Mindenkit szeret. Peti után fut és öleli át a lábát. Tüneményesek :lol: :lol: Kép Peti és Bencike rajzolnak Kép Melinda és Bece közös lovon
Szép estét mindenkinek!!

Kép
 
 


Sziasztok!
Móncsi küldjél napsütést,mert itt csak az eső esik.-(((!!
Nem tudunk kimenni,és ez nekem sem jó,de Dudónak sem.Szeret levegőzni,a babakocsi már félig ülő helyzetben,és figyeli a nagyvilágot!!!
Nefke a lányok megválaszoltak mindent.Környezettanulmányok után,mikor minden papír rendben van,akkor kell bemenni a gyámhivatalba és aláírni.Ott el olvashatod/mi legalábbis igen/a pszichológia véleményt,a környezet tanulmányt,és mindent amit írnak rólatok.Ez emelkedik jogerőre 15 nap múlva/le lehet mondani róla/,és ez a HATÁROZAT!!!
Ha van még kérdésed,akkor nyugodtan!!

Kisfiam nyűglődik,megyek,ha tudok még jövök.
Napsütés szép napot mindenkinek!!!
Vendég
 


Lányok!!
Szakad a hó!!! :lol: :P
Ha Benci felébred megyünk hógolyózni!!! Ez most az a jó tapadós hó.Tele van az ablakpárkány madárral. Csoda édesek és éhesek. Bencével etetjük őket, csak az a baj, ha a főnők észreveszi őket rögtön rohan az ablakba és kergeti el őket. :roll: És tényleg az ablakba :roll: felmászik a belső párkányra és ott ugrál. Először majd belehaltam, most már kezdem megszokni :roll: A virág már röpült , de Benci olyan biztosan áll ,mintha a parkettán állna.A szomszéd néni (70 év körüli)majd szívszélhüdést kap tőle. Benci meg kiabál neki és integet.
Anyukám szerint " lesz ez gyerek még a cseresznyefa tetején is" A csresznyefánk hatalmas. Villanyvezetéken felül érő. :roll: :lol: Apa ha a sportolást emlegeti hogy "kellene valamit csinálni" mindig kap javaslatot a fára mászás gyakorlására :lol: :wink:

Diadella!! Csoda ügyes Patrik!! És nagyon vagány kiskölök!!! Mi most már kapkodjuk a fejünket- hogy jézus mária felnő a gyerek!!!
Olyan pici volt mint most a lábaszára :shock:
Imol@ most esik le a 20fillér :wink: A mamika meg Dudinak hívja Bencikét :lol: Csoda édes kisfiú Dudótok!!!
Laurát és Ivettet szoktam mutatni Bencének a Gólyahíren. már mondja: Lauuu, Ivee
Szép napot mindenkinek!!

Kép
 
 


Ibi!

A Csöpke-féle Laura(ha ránk gondoltál), nincs fent a Gólyahíres képek között :D :D :D
De szívesen küldök képet Bencikének :lol: :lol: :lol:

Kép
 
 


Nálunk a szomszéd hívja Dudónak Ivettet. :lol:

Bencikém, Drága, csak le ne ess onnan. Ivett is püföli az ablakot, néha odaviszem, megnézzük a kutyust és integet át a szomszédoknak. :lol:

Ibi, Te most Csöpke Laurájára gondolsz, amikor a fényképnézegetést emlegeted? Ugyan nem az én tisztem, de az a gyönyörű kis Királylány nem Gólyahíres. Csak azért írom ezt, mert szerintem tévedésben vagy. De cáfolj meg, ha nem így van.

Hát bizony Ibi, nagyon hamar nőnek a gyerekek. Ivett is már 86-92-es ruhákat hord, nemrég még az 56-os is nagy volt. Most mostam újra át a kinőtt ruhácskákat. Mert van amit vissza kell adni... de van amit eladnánk a komaasszonyommal közösen, mert, hogy van benne ami még az Amandáé volt, de nagyon jó állapotban vannak és hát már nem lesz rá szükség. Csak azt akartam ebből kihozni, hogy nosztalgiáztam a napokban, mert hogy 2 napig mostam őket annyi van. Csak ámuldoztam, hogy milyen csöpp kis bodykat, meg rugikat hordott Ivett, szinte hihetetlen.

Babókám egy kicsit köhög és sajnos megint hány a köhögéskor, de már szedjük a homeo bogyót, reméljük nem lesz túl komoly. Most beszéltem a dokinénivel, szombatig szedjük a bogyót, aztán ha nem javul, akkor ügyeletes lesz a klinikán és viszem hozzá a Törpömet. Kész vagyok. Lányok mikor lesz már ennek a vacak időnek vége, mikor lesz már amikor teljesen vírus mentesek leszünk. November 24-e óta betegeskedünk. Hol a gyerek, hol mi. Legutóbb én voltam beteg, sejtettem, hogy visszafertőzöm Ivettet. :?
 


Sziasztok!
Hát akkor én tévedésben voltam, de meg voltam győződve aza azonosságról. Bocsi :oops: De még a kor is hasonló, szerintem.
Hát ha tényleg kaphatnánk képet.... előre is köszönöm.
Nálunk Petink náthás, de nyakig :cry:
Ibolya

Kép
 
 


Most megnéztem a képet... hát a kort illetőleg tévedtem :oops:

Kép
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Már régóta kerestem egy helyet, ahol örökbefogadó anyukákkal lehetne beszélgetni.
Nekem van egy 15 éves vérszerinti lányom és egy 10 hónapos örökbefogadott kisfiam. Ha érdekel benneteket, szívesen megírom a történetünket.
A holnapi viszont írásra :lol:

Vicanyu
 
 


Most láttam, hogy a vonalzóm nem igazán sikerült.
Segítenétek, hogy Ti, hogyan csináltátok???
Köszi, sziasztok.
Közben Apa ügyes volt és már működik is!!!
Nagyon sokrétűek tudnak az apukák lenni :D

Vicanyu
 
 


Kedves Mindenki!

Olyan jó, hogy megint felélénkült a topic :D

Régen írtam már, de azért olvasgatni szoktam. Mindenkit szeretettel üdvözlök.

Móncsi és Kanga mama, ti talán még emlékeztek rám.

Magunkról: 2 örökbefogadott gyermekem van, Gréta 3 éves lesz Május végén, Gergő pedig 1 éves lesz Március elején. Nem könnyű két ilyen picivel, de rengeteg örömöt adnak, és ez elfeledteti a szomorúságokat.

Vicanyu, úgy látom egyidősek a fiaink :) Tapasztalatok? Nekem a legerőteljesebb az, hogy lassan leszakad a hátam, ugyanis Gergőm 10 hónaposan 11,60kg és 80cm. Nem tudom meddig bírom még el, de hála Istennek már kezd totyogni. Ma már nagyon bátor volt, vagyis inkább óvatos, és kitartó. :)

Felvetnék egy témát... Nem akarok vele nagy port kavarni, de mivel mostanában nagyon foglalkoztat a téma (ami nem örökbefogadással kapcsolatos), gondoltam titeket is megkérdezlek a dologról. Szóval: otthonoktatás... Mostanában elég sokat olvastam a témáról és mivel közel áll hozzám ez a dolog a későbbiekben szeretném én is itthon tanítani a manóimat. Nem nagyon ismerek otthonoktató embereket, csak a netről. Nektek vannak ilyen téren tapasztalataitok, ismerőseitek? Esetleg tudtok ajánlani anyagot hozzá, vagy egyáltalán gondolkoztatok-e már a dolgon? Mivel örökbefogadott gyermekeim vannak, úgy gondolom, a szoros kötődés, a feltétlen bizalom kialakulása, az, hogy tudják mindig számíthatnak rám és örökkké szeretni fogom őket, és még sok egyéb dolog (amik az ovikban, iskolákban történnek, keresztény gondolkodásom stb...) miatt látom így a helyzetet a legjobbnak. Természetesen nem mondom azt, hogy mindez nem alakulhat ki úgy, ha a gyerekek iskolába járnak, én ezt a mi családunkra vonatkozóan találom a legjobbnak. Remélem, nem köveztek meg ezért, ha gondoljátok, írjatok.

Üdv mindenkinek!

Gergőkém
Kép

Grétám
Kép
 
 


Ja és Vicanyu, szerintem mindannyian szívesen vesszük, ha megírod a történeteteket! :)

Bea
 
 


Kedves Vicanyu! Isten hozott!! Várjuk a történeteteket :lol:
Obea! Gyönyörűek a gyerköceitek!!! :lol:
Hát az itthon tanítás...nem is tudom. Nekem eszebbe se jutott. szerintem kell a külső környezet.gondolkodásra érdemes gondolat.
Szép estét mindenkinek!!!

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: