Új privát üzeneted érkezett!

Ivettke!!!

Kép
 
 


Krisztikém, ismét csak annyit tudok mondani, hogy köszönjük. :lol: Nagyon édes ez a kis képeslap! Ivett látta, mondta is rögtön, hogy: baba és nagy szélesen vigyorgott hozzá.
 


Drága Kicsi Ivett!

Nagyon boldog születésnapot kívánok!

Kép
Kép Kép
Kép

Puszillak:Tenzia
 
 

 
 

Hú, Tenzia, ennyi torta... Köszönjük, ha felébred megmutatom neki. Az igazit a jövő héten kapja meg, ugyanis a mami betegsége miatt eltoltuk egy héttel az ünneplést. Bár nekünk mióta Ő megszületett minden nap ünnep és boldogság. :lol:
 


Kanga-család!

[color=violet]Boldog 1. szülinapot kívánunk szeretettel a kicsi Ivettnek! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [size=24]
[/size][/color]



És tudod,szívesen mindig! :lol: :lol: :lol:


Kép
 
 


Sziasztok!

Bea köszönjük szépen! :) Sztem ne aggódj az miatt, hogy el kellett halasztani a szülinapot, nagyon jó érzés lesz majd ha a nagyi is ott lesz!! Mi meg előre fogjuk hozni Patrik első névnapját, mert hugicám a névnapja körülre van kiírva szülni, és azt szeretnénk ha ő is ott lenne! :)

Andem! óóóó de hiányoltam már, hogy valaki belémkössön. Komolyan ... nem azzal van baj, hogy van véleményed, hanem ez a lekezelő, majdénmegmondomatutitmertorvosvagyok stílus ahogy előadod! Hogy jössz te ahhoz, hogy bárkit is kioktass? Nekem is megvan a véleményem a bébikompról, le is írtam, de ennyi.
Valszeg Te vagy az a dr. RA aki a gólyahíren is odapakolta mindíg a kioktatásokat ugye? De már ott is megkértek Téged, hogy talán nem kellene ...
egyébként pedig igen nálunk megy a TV!! És igen ha reklám megy, vagy szignálok akkor Patrik odakapja a fejét és nézi. És ne mond már nekem, hogy ezzel tönkre teszem a gyerekem mert akkor a fél világ tönkre lenne téve. Fel van fújva ez a tv dolog, számtalan gyereket ismerek akik mesét néztek már 2 éves korukban és ugyanolyan értelmes, okos, egészséges gyerekek mint mindenki. És még a szemük is jó!
Egyébként pedig nem úgy kell elképzelni, hogy folyamatosan tv-t néz a gyerek. Igazából azért kaptam fel a vizet, mert az írásodból az jön le, hogy ezzel én tönkre teszem a gyerekem, aki egészséges. Na hát ezt kikérem magamnak.
A másik pedig, hogy mi közöd van neked ahhoz, hogy kangamamáéknál megy a felvétel alatt a tv? te mond, Te minek nézted meg azt a videót? A kis Ivett miatt vagy, hogy legyen mibe belekötnöd? Sztem maradj nyugodtan háttérben ha már eddig is ott voiltál ...
mindenesetre én szégyellném magam orvos létemre, hogy csak ennyire futja, hogy félévente jól odamondok.
Ivett azokban a napokban tanult menni ahogy a videó készült, ha Te valóban JÓ orvos vagy akkor nem írnál ekkora butaságot, hogy inog a gyerek és ez biztos, hogy a komp hatása ... áááá

És igen, Csöpkének teljesen igaza van, ez egy nyilvános fórum, és megmondom őszintén, épp az ilyen kötözködős alakok miatt fogom abbahagyni, épp az ilyenek miatt /is/ szüntetem be a blogomat nyilvánosan ... sajnos olyan világban élünk ahol egyesek ezt élvezik, hogy a másikat cseszegessék!!

Szép délutánt!
Vendég
 


Csöpke, köszi, imádlak! :lol: :lol:

Kata, Téged is... nekem ilyen frappánsan nem ment. :wink:
 


:) Sziasztok!
Hívatlanul, de jövök.. látom forr a levegő! :?

Először is engedjétek meg, hogy szívből gratuláljak a babáitokhoz!!! Gyönyörűek mind, egytől egyig! Kívánom, hogy, aki még vár az édes gyermekére, az minél előbb magához tudja ölelni!! :)

Igaz az én életem másként adta meg az anyaságot, mint nektek, viszont Diadella és Patrik miatt olvaslak benneteket!!!! :wink: (A blogba is írtam már :) )

Mivel nyilvános fórum, engedjétek meg, hogy én is elmondjam a véleményem:
CSajok! Szerintem ne vegyétek fel a kritikát. Az kritizál állandóan, akinek önmagával is gondjai vannak! Ez biztos! Úgyhogy tegyetek úgy, mint aki észre sem veszi a hozzászólást.. Felesleges Diadella, hogy ennyire felhúzd magad egy ilyen nő miatt, aki ráadásul orvos is.. vagy annak mondja magát.. mindegy is.. főleg, ha ez az ember már más fórumon sem kívánatos nőszemély! Ne azt nézd, hogy mit mond, hanem, hogy ki teszi!
Ennyi.
Patrik ne lásson még egy pillanatra sem feszültebbnek, főleg emiatt a nő miatt. Ugyan már! A fiaim is kompoztak: Bencém most lesz 14 éves, Mátém 12. Egyiknek sincs semmi baja - akkor most hálát is adok.. - Adél babám holnap lesz 6. hónapos. Igaz még nem tettem kompba, de ő más egyéniség is.. imád forogni, pörögni. A fiúk nem fértek a bőrükbe.. Bence többszörös aranyérmes csapatjátékos fociban.. ennyit a mozgáskoordinációról. Vagy miről.. én nem vagyok orvos, csak egy háromszoros édesanya.
Bocsika, hogy a parázsvita közepébe csöppenve mondtam el a véleményem!! ( Nem vagyok én sem mai csirke 34. éves vagyok, tehát még tapasztalat is áll mögöttem.. már csak a fiúk korából ki indulva :wink: :wink: :wink: )

Kívánok Nektek minden jót!!! Jó egészséget!!!

 


Kedves P.Kata és a többiek!

Rettentő frappáns volt! :P :P :P

Úgy látom, fáj az igazság... :wink:

És igen, a mai tv-n nevelődött gyerekek nagy része olyan, amilyenné nem szeretném hogy az enyém váljon. A többit húsz év múlva megbeszélhetjük :wink:

Lehet hogy több fogalmam van azokról a dolgokról, amikről anno az Gólyahíres Nagy Család fórumán írtam, mint Neked a patika pultja mögül. :wink: Ráadásul még csak ki se moderálták, pedig ha jól láttam, az ott nagyon megy.

Nem kell nekem semmit elhinni, mindenki szabadon lehet ostoba...

További jó kompozást és tv nézést kívánok minden csodás kicsi gyereknek! :wink:
 
 


Kedves Kanga-mama és Ivett!

Nagyon boldog első szülinapot kívánok neked, drága Ivett!!! Isten áldja meg az életedet és okozz nagyon sok örömet szerető szüleidnek!!! :)

Nem sok időm van visszaolvasni, azért próbálkozom!

Jelentem, egészségesek vagyunk, legalábbis most úgy tűnik. Holnap elutazunk Dunántúlra rokonokhoz és majd csak szerdán jövünk vissza... De előtte még holnap délelőtt megyünk TEGYESZ-es örökbefogadós talira, amire kéthavonta járunk (ha nem jön semmi közbe). Jól szoktuk érezni magunkat, és a gyerekek is jót játszanak.

Gréta csütörtöki mondása:
Anya: Gyere kicsim, adj anyának egy nagy puszit!
Gréta: Most nem érek rá, megyek a kisbabámhoz, aki most született a néni pocijából... :oops:

Így meséltük neki a történetét, Ő pedig továbbvitte a fonalat...
Egyébként hatalmas fantáziájú gyerek, a "semmivel", vagyis képzelt dolgokkal és képzelt barátokkal órákig tud játszani.
Erről jut eszembe egy másik, ami tegnap történt:
Boltos néniset játszottunk, én voltam a boltos néni:

Gréta: Kérek paprikát!
Én odaadom neki a képzeletbeli paprikát, erre:
Gréta: Nem jó, először be kell csomagolni!
Becsomagolom a semmit, odaadom neki:
Gréta: Nem, először meg kell mérni!
Megmérem a semmit, majd odaadom és végre elfogadja és a képzeletbeli pénzéből kifizeti...
Azt hittem, megzabálom... :lol: Ezért érdemes élni! :)

Jó éjt nektek, mennem kell!

obea
 
 


Nem hiszem, hogy veled szeretnék beszélgetni 20 év múlva kedves dr. Répási Adrienn! Olvastam a véleményedet a Gólyahír Egyesületről... tudom, hogy te nem rajtuk keresztül fogadtad örökbe Luca lányodat! De azt akkor sem értem, hogy aki ilyen véleménnyel van róluk az miért lógott mégis állandóan az ottani fórumon, miért válaszolgatott a védőnői rovatba a védőnő helyett, hisz nem téged kérdeztünk!!
Az, hogy nem vagyok orvos csak a gyógyszertárban állok a pult mögött, /amit egyébként tárának hívnak, pult max a közértbe van/ nem hiszem, hogy lealacsonyítana engem, pláne nem egy olyan orvoshoz képest, aki nem képes különbséget tenni vélemény alkotás, formálás és kioktatás között.
Mindenesetre megvilágosodtak elöttem az elmúlt időszak névtelen hozzászólásai a Gólyahíren, amik pont a te véleményedet tükrözik!

Szólj hozzá a fórumhoz normálisan, írd le a véleményed, de ne oktass ki senkit!! Ezt senki nem fogja elviselni!!

Az ostoba jelzőre nem is reagálok, mindenki magából indul ki ... biztosan hiányoztál etikett órákról.

Mindenesetre sajnálom, hogy pont a várakozók topikját sikerült így feldúlni, szerintem Ők nem erre kíváncsiak.

Szeder! :) Igazad van!! :) valóban nem érdemes.
Vendég
 


Kedves andem!
Tanácsot csak szelíden szabad adni!!!Ha Kérnek!!!! Nem vagy te az " áldott anyós" hogy csak úgy szórd a bölcsasségedet. Biztosan nagy tapasztalatod és tudásod van.Ezt szerintem senki nem firtatja, De ! Más életébe nevelésébe ÍGY belekurjongatni..... Hát nem hiszem, hogy jogod van.Az én nagy gyerekeimről: az egyik kompozott a másik nem . Semmi külömbséget nem vettem észre. Senki nincs olyan botor, hogy fél délelött a kompa tartsa a gyerekét. 1-1 rövidke idő a válozatosság kedvéért szerintem nem veti vissza a gyereket.
SENKIT NINCS JOGOD LEOSTOBÁZNI!!!
Még egyszer!!! tanácsolni szépen és finoman kell és szabad!!!!!
Szép estét!! :lol:

Kép
 
 


Kedves Prágai Katalin!

1. Akkoriban csakis azért olvastam a Gh fórumát, mert Valaki, aki egyébként szintén Gólyahíres, tanácsot kért, mert az említett védőnő képtelen volt segíteni Neki. Minden esetben névvel, e-mail címmel és telefonszámmal írtam, volt aki meg is keresett és akinek a gyereke végül jó kezekbe került, annak ellenére hogy Ibolya védőnő kizártnak tartotta, hogy gond lenne.

2. A tv, a bébikomp és még számtalan őrültség pedig igenis zavar. Nem azért, mert Te nem azt csinálsz Patrikkal, amit akarsz, hanem mert azt sugallod ezzel, hogy ez jó a gyereknek...

3. A Gólyahírről megvan a véleményem, de ennek a fentiekhez nem sok köze van.

4. Remélem sosem tudod meg, mennyire vagyok jó orvos
:wink:

5. Ibi! Ez egy nyilvános fórum :wink:
 
 


Kedves rendkívül frappáns ostobaságokat irkáló PKata!

Sajnos ismét látható, hogy rendkívül gyorsan terjed az ostobaság ezen a fórumon is. Éppen ezek terjedése a legkárosabb a még tapasztalatlan fórumozók számára, így ennek a levélnek is kizárólag az a célja, hogy az Ön és az Őnhöz hasonlók hihetetlenül korlátolt hozzászólásának hatását ellensúlyozza.

FÉLREÉRTÉSEK ELKERÜLÉSÉRE: NINCS SZEMÉLYES PROBLÉMÁM ÖNÖKKEL, MINDÖSSZE A TÖBBI FÓRUMOZÓ FÉLREVEZETÉSÉT KÍVÁNOM MEGAKADÁLYOZNI!

Íme egy link azoknak, akiket valóban érdekel a gyermekük fejlődése és nem csak indokokat szajkóznak a saját ostobaságuk védelmében:

http://www.babaprojectproba.eoldal.hu/c ... s-segitese

Rövid idézet egy MÉRVADÓ, TUDOMÁNYOS ALAPOSSÁGÚ cikkből:
"- Bármilyen népszerűek is, mellőzni kell azokat az eszközöket, melyek hibás mozgásforma és testtartás elsajátítására késztetik a csecsemőt. Ilyenek pl. a bébikomp vagy a nem megfelelő kialakítású babahinták, illetve minden olyan termék, amely silány minőségű, vagy nem megfelelő időben ill. módon alkalmazzák, és ezáltal többet árt, mint használ."

Szégyenletes, hogy patikusként - remélem oklevele azért nincs, mert az valóban szégyene lenne az egész szakmának - azt le meri írni, hogy egészségesek a gyermekei.
Azzal minden felelősen gondolkodó szülő tisztában van, hogy a korai mozgásfejlődés alapozza meg a későbbi szellemi fejlődést, így minden a mozgásfejlesztés során elkövetett hiba később mind a gyermek mozgásának, mind értelmének fejlődésében vissza fog köszönni.
Ez azt jelenti, hogy minden korai fejlesztés során befektetett percnyi odafigyelés rendkívül sok gond megelőzésében segít később. Tökéletes gyermek pedig csak akkor lesz a csemetéből, ha teszünk érte.
A bébikomp és a televízió két remek példa arra, hogy hogyan lehet lepasszolni a gyereket, ha elege van már belőlük a mamáknak. Valóban jobb egyet ejtőzni, amíg imádott szemünkfénye a kompban teszi tönkre a gerincét vagy a TV képernyőjét bambulva nevelődik Győzikén. Majd 20 év múlva megtérül a befektetett energia, amikor a TV-n nevelődött frissen szabadult gyermek elől épp el tud szaladni, mert szerencsére a derékfájása miatt nincs kedve a csemetének tovább kergetni...

Nos, remélem nincs harag - persze Ön mindent remekül csinált, jobban nem is lehetett volna.
Csak azt szeretném, ha a többiek nem követnék a példáját...

Egy apa
 
 


Kedves Vitatkozók!

Nem akarok senkit sem megbántani, de nem lehetne lezárni az ügyet? Vagy esetleg javaslom, hogy a személyeskedést priviben folytassátok. Mindenkinek hallottuk a véleményét az említett dolgokról ( megjegyzem én is amellett vagyok, hogy ha más véleményen vagyok, ráadásul segítő szándékkal írok, akkor legalább a hangvétel is segítő legyen... "Van olyan, aki beszél hasonlókat a tőrszúrásokhoz; de a bölcseknek nyelve orvosság" Példabeszédek 12:17)

Jó éjt!
 
 


Kedves fórumozók!

Mint látom személyeskedésbe torkollott a beszélgetés.

Tisztázzuk: Csak olyan hozzáértő embernek van joga tanácsokat adni másoknak, aki valóban ért ahhoz a témához, amiről ír. Bébikomp és TV kérdésében semmi esetre sem kompetens egy gyógyszerész segéd vagy egy törtető laikus - annál inkább egy szakorvos.
Érdelelne, hogy mit tud egyáltalán az orvosi képzésről, a felelősségtudatról, egyáltalán arról, hogy mit is jelent ez a szó.

Javaslom, végezze el az orvosi egyetemet mindenki, aki egy olyan orvost kíván kritizálni, aki a divatos hibáktól szeretne megkímélni másokat.
Joga onnantól lesz ezt megtenni - addig inkább maradjon csendben, és ne vitatkozzon a tényekkel.

Vannak emberek, akik szeretnék a náluk kevésbé képzettekkel megosztani a tudásukat. Érdemes lenne meghallani, amit ezek az emberek mondanak, mert még jó is kijöhet ezekből a tanácsokból.
A gorombaság pedig szükséges rossz ahhoz, hogy észhez térítsen mindenkit, akit a makacs ellenvélemény eltérítethet a helyes iránytól.

Szóval a személyeskedés céltalan, valóban ostobák akik a tényeket nem veszik tudomásul, és nem nekik szól az egész. Ők már menthetetlenek, a véleményük nem formálható. Korlátolt emberekkel kár vitatkozni, kivéve, ha a nyilvános fórumot olvasó többi ember érdekeit nézzük.

Gondolkodjon mindenki ezeken!
 
 


Sziasztok!

Diadella!
Ugye nem törölted a profilod :?: Miután ide nem tudtam privit írni Neked, szerettem volna a blogba írni, de most oda sem tudok.. Szeretem az írásaidat olvasni, ha nem vagyok tolakodó; majd kaphatok kódot?? Priviben tudsz írni, vagy a blogomban üzenetet hagyni. Köszönöm. Puszi :)

 


Köszi, hogy szétoffoltátok a topic-ot!

Obelix: Nem szívesen lennék a gyereked, vagy a feleséged... Sajnállak, hogy Te csak "gorombasággal tudsz észhez téríteni"...

Ezennel részemről vége!

Lányok, Diadella!

Van egy ötletem. Diadella, arra gondoltam, hogy nem lehetne esetleg a blogodban egy beszélgetős fórumot létrehozni, ahova regisztrálni kell, és moderálni tudod? Hívhatnánk innen a majdani várakozókat, mert úgy látom, ez a nyilvános dolog nem műxik... :(
Én szívesen megtenném, ha lenne blogom, de még várat magára...

A gáncsoskodóktól pedig a következő bibliaszöveggel búcsúznék, ami szerintem nem hívőkre egyaránt vonatkozik, ugyanis nem várj jobbat, mint amit adtál... "Amit akartok azért, hogy az emberek veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal" Mt 7, 12. Nem gondolom, hogy bárki is szeretné, ha belerúgnak, vagy gorombáskodnak vele...

obea
 
 


Na, most van elegem! Mélységesen szomorú vagyok! :cry: :cry: :cry:
 


Kedves bennünket kioktatók!!!
Köszönjük a féltést!!! De nálatok vannak kompetesebb segítők, akiknek feladata a gyermek feljődésének követése.
Szeretném megkérdezni, hogy az orvosi egyetemen tanácsadás pszichológiát nem tanítanak????? Vagy ez nem volt kötelező kurzus???
Szerintem egy továbbképzésen nem ártana felvenni!!! De ha gondolod nagyon szívesen küldök róla olvasni valót. :lol:
Az interneten olvasottak nem szentírás, mindenki azt szűri le belőle, amit a tapasztalata, tudása megenged.
Mindenkinek joga van gondolatait elmondani, de tanácsot adni csak kultúráltan, elvégre nem vagyunk Sztojkák és nekünk még nem volt kompunk. Akkor a mi korosztályunk tökéletes??? Akkor miért fáj a derekam??? :twisted: :evil:
Lányok el ne menjetek!!!!!!!
kanga-mama már előbb is mindig akartam írni de sorozatosan elmaradt :roll: Jobbulást kívánunk a MAMIKÁNAK!!!
Bencink lázas! :cry: Az ügyeleten nem találtak semmit, talán víruska :evil: Jó hír: eszik és iszik rendesen :lol: :lol:
Szép napot!!!!
Ibolya BENCIKE

Kép
 
 


Kedves Fórumozók!

Én erre a topikra nagyon régen írtam, mert utálom a vitát és a nagyon okos megjegyzéseket.
De, ha a magyar orvosok annyira szaktudásukkal dicsekednek, miért van ennyi múhiba.
Saját bőrömön tapasztaltam az okostojás doktornőnk téves diagnózisát, ami miatt 6 hónapos kisfiam meghalt.
Nagyon szépek ezek a helyes kis tézisek amiket a szakkönyvekből megtanultak. Csak éppen alkalmazni nem képesek.
Ha meglátom, hogy 30 év alatti orvos rendel kifordulok már az ajtón, mert a mostani képzés pont ilyen okoskodó, tudálékos, öntelt, pénzéhes embereket termelt , akik nagyon ügyesen kipuskázzák a tételeket, lediplomáznak és emberéleteket adnak a kezükbe.
Saját tapasztalat, nem feltevés. Több orvos és orvostanhallgató ismerősöm van, akik viccesen meséltek a vizsgáikról, az ájulásokról a boncolásnál és a Magyar orvostársadalom hanyatlásáról.
A meglévő 2 gyerekem , hála az égnek nem beteges. köszönhető az egészséges táplálkozásnak és a vitaminoknak.
Mindkettő ült bébikompba és a tv-től sem voltak eltiltva. Imádnak számítógépezni. De a mai világban, ha ezt mértékletesen és felügyelettel teszik szerintem nem káros.
Elképzelem gyereked az ovodában, amikor a gyerekek egy rajzfilmról beszélgetnek, a te gyereked majd néz bambán, hogy miről van szó, mert amit a többiek ismernek ő nem. És ez nem jeleni azt, hogy az én gyerekeim nem ismerték a meséket a könyvekből, a nagy családi beszélgetések sem hiányoznak az életükből.
A fiam már középiskolás és jól tanul, okos, nem fertőzték meg a lövöldözös játékok.. a lányom még ötödikben is kitünő volt és táncbajnokságot nyert.
Szerintem nem a teljes eltiltás kell mindentől, hanem az ésszerűség és mértékletesség.
Csúnya dolog úgy osztani az észt és sztárolni az önmagunk szuperszülőségét, hogy közben a másikat porig alázzuk.
Az örökbefogadó szülők sokkal jobban figyelnek csemetéikre, minha spontán született gyerekük lenne. Én a mai napig ajándéknak tekintem őket, akikre nagyon kell vigyázni!
De,nem úgy, hogy nem engedünk neki megtapasztalni dolgokat.
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöpke 2009.02.24 18:48-kor.

Kép
 
 


xxx
 


Nagyon szomorúan olvastam hétvégén a hívatlan látogatók bejegyzéseit.

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Nem értem, hogy miért próbálták ránk erőltetni a véleményüket, miért ilyen faragatlan stílusban és miért kéretlenül?

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ugyan ez valóban egy nyilvános fórum, de mi valamennyien úgy csatlakoztunk, hogy a többi felhasználó "beleegyezését" kértük.

Tökéletes megoldásnak tartom a privát fórumozást, ahova csak az általunk kívánatosnak tartott felhasználók léphetnek be. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A Babanet csapata pedig, megköszönheti andemnek és társainak a topic kiürülését :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Vicanyu
 
 


Kedves Andem!

Én személy szerint köszönöm a lényegretörő véleményedet, mint orvos - gondolom- a tudásodat és a tapasztalatod használtad fel. :)

Ne törődj az itteni vádaskodókkal, sajnos lassan szégyen gólyahíresnek lenni, eltűntek a kedves, rokonszenves emberek, akiknek már nagyobbacska gyerekeik vannak, régen itt írtak, de volt aki gondoskodott róla, hogy ne érezzék itt jól magukat. :( Helyette jöttek a toleranciájukról híres, mindentudó, folyton provokációt sejtő, egy gyerek után az örökbefogadás szakértőjévé váló örökbefogadók. :(


Minden jót kívánok Neked és sok boldogságot a lányodhoz. :)
 


zolcsika írta:Kedves Andem!

Én személy szerint köszönöm a lényegretörő véleményedet, mint orvos - gondolom- a tudásodat és a tapasztalatod használtad fel. :)

Ne törődj az itteni vádaskodókkal, sajnos lassan szégyen gólyahíresnek lenni, eltűntek a kedves, rokonszenves emberek, akiknek már nagyobbacska gyerekeik vannak, régen itt írtak, de volt aki gondoskodott róla, hogy ne érezzék itt jól magukat. :( Helyette jöttek a toleranciájukról híres, mindentudó, folyton provokációt sejtő, egy gyerek után az örökbefogadás szakértőjévé váló örökbefogadók. :(


Minden jót kívánok Neked és sok boldogságot a lányodhoz. :)


Kedves Zolcsi!
Jól esik, hogy valaki meri vállalni az véleményét rajtam kívül is.
Amit a Gólyahírről írsz... nagyon sajnálom, hogy így van, de valóban...
Arra nem is számítottam, hogy azok, akik itt arctalan(nak vélt) nickek mögül rágalmaznak engem (természetesen teljes névvel), esetleg meghallgatnak bármit is abból amit mondok. Arra viszont talán jó ez az egész, hogy a későbbi olvasókat elgondolkoztassa... Nem dőltem a kardomba a "kritikától", az előzőekben általam írtakat pedig a teljes nevem Diadella által való bedobása után is természetesen vállalom.
Köszönjük a jókívánságot, Lucával nagyon klassz az élet, főleg az nagy öröm, hogy nagyon jól van, hála a gondos kezeléseknek egészséges!!! :)
 
 


Zolcsika! Hát akkor csak beszélgessetek egymással!!!! Jó időtöltést!!!!
Ibolya

Kép
 
 


Kedves topiklakók!

A Babanet vezetőjeként nagyon örültem, amikor négy évvel ezelőtt felmerült ennek a topiknak az elindítása. Az akkor megfogalmazódott gondolatokat igazolták a 2005 óta eltelt hónapok, évek. Tudtuk, hogy sokaknak milyen fájdalmasan nehéz az örökbefogadás folyamata, a várakozás, a bizonytalanság. Ennek a kis mikroközösségnek a története ékes bizonyítéka annak, hogy mennyit tud segíteni mások támogatása, az, hogy a tapasztalatok átadása, a kedves szó, milyen sokat jelenthet.
Sajnos, ahogyan azt mi itt már más topikokban is megtapasztaltuk, törvényszerű, hogy az Örökbebabára várva – beszélgessünk! topikot is megérintette a romboló konfliktus szele. Visszaolvasva jól látszik, hogy a beszélgetés egészéhez képest milyen apróság képes felborítani egy közösség egyensúlyát. És miközben az örökbefogadó szülők érzékenysége, sebezhetősége érthető, arra kérlek titeket, a történések szereplőit, pro és kontra, hogy gondoljátok át a Babanet által vallott értékeket, alapvetéseket.

Felfogásunk szerint a Babanet Társalgója olyan találkozóhely, ahol sokszor nagyon különböző felfogású, vérmérsékletű, iskolázottságú emberek cserélnek véleményt szabadon választott témákról. Persze fontos a téma is, de a lényeg a hogyanon van!!! Szerintünk az egyik alapvetés az, hogy nem vagyunk egyformák, így pedig teljesen magától értetődő, hogy nem kell mindenben egyetérteni. Így a fórum életének meghatározó eleme kell hogy legyen mások tisztelete, az, hogy eltérő véleményünket ne mások minősítésével, megbélyegzésével közöljük.

Úgy gondoljuk, hogy egy közösség együttes fellépése, az azonos értékek jelentik azt az erőt ami képes elhárítani a gyalázkodó, primitív, romboló szándékú zavarkeltéseket. De természetesen a topikok külső moderálására is van lehetőség, nem szoktunk hezitálni, amikor egy közösség érdekében kell fellépni. Azonban az olyan vitát, hogy jó-e a bébikomp, vagy sem, fura lenne hatalmi, moderátori fellépéssel eldönteni. Ezért arra kérlek titeket, hogy az indulatokat félretéve lépjetek túl a kialakult konfliktuson és térjetek vissza a közösségeteket foglalkoztató fő témákhoz.

A közösség beszélgetésébe a „partvonal mellől bekiabálóktól” meg azt kérem, hogy hagyjanak fel a másokat sértő, zavaró viselkedéssel, kioktatással. Vagy fogalmazzák meg gondolataikat kulturáltan, vagy keressenek másik fórumot, ahol kiélhetik magukat.

Bízom abban, hogy visszatér a nyugalom ebbe a topikba! Segítsétek egymást!

Üdv,
Kiss Andrej – apa :)
apa
 
 


Sziasztok! :)
A Gólyahír Egyesületet támogatják azok, akik a Telekom Adományvonalat hívják a 1788-as számon március-01 és április-30 között.

A Szervezet célja a válsághelyzetben levő várandós anyák támogatása, olyan körülmények biztosítása, melyek lehetővé teszik, hogy biztonságban kihordhassák és megszülhessék gyermekeiket. Az Egyesület önkéntes munkatársai a Magyar Telekom által támogatott, ingyenesen hívható krízisvonalon várják a segítséget kérő anyák jelentkezését. Képzett szakemberek (védőnők) a telefonos tanácsadás és felvilágosítás mellett segítenek az Egyesület krízisszállóján történő elhelyezésben, a kórházban való szülés biztosításában és a későbbi anyaotthonos elhelyezésben is. Amennyiben a segítséget kérő anya a születendő gyermek felnevelését nem tudja vállalni, a Gólyahír Egyesület segít, hogy számára nyílt örökbefogadással találjon örökbefogadó családot.

A Gólyahír Egyesület a Telekom Adományvonal hozzájárulásaival egy új, több várandós befogadására alkalmas krízisszállást hoz létre.

A Telekom Adományvonal (1788) a Magyar Telekom vezetékes és mobil hálózatából érhető el, a hívás és az sms-küldés ára 100 forint. Domino előfizetésről kezdeményezett hívás kivételével az összeg áfamentes. A két hónap alatt beérkező hívások ára a hívók adományaként teljes egészében a Gólyahír Egyesületé.
 
 


Sziasztok!

Régen voltam, de most már túl vagyunk a tanfolyamon.
Ismét kérdeznék.

Most, hogy megvannak a papírok, mi a teendő? Azt tudom, hogy most küldik el a papírokat a kerületi gyámhivatalhoz, de hogyan tovább? ők is jönnek családlátogatásra? Kb. ez mennyi idő?

A másik kérdésem, hogy most már kereshetünk alapítványokat. Az alapítványoknak fizetni kell? Ha igen, mennyit és ki határozza meg az összeget?

Hallottam olyat is, hogy van olyan alpítványt amelik kiköti, hogy csak nála lehet jelentkezni? Ez tényleg lehetséges?
Köszi a válaszokat!
Nefke

Nefke
 
 


Hat ezt a topikot is sikerult a keretlen barmoknak tonkretenniuk! Hihetetlen, hogy ez az oromuk az eletben. Foglalkoznanak inkabb magukkal! Nagyon sajnalom Lanyok! :(

Sokat olvastam benneteket, mindig veletek egyutt orultem v. szomorkodtam! :wink:

A Babak/Gyerekek mind gyonyoruek es jobb ANYUKAJUK nem is lehetne nalatok!!!! :wink:

Milky
 


Sziasztok, ha még él a topik!
Ezer éve nem írtam csak olvasgattam, mi is gyerkőcre várunk, augusztus óta van határozatunk. Gondoltam, most rájuk szólok mi a helyzet, meg elég tág határokat adtunk meg, alakulni kéne a dolognak. Szóval rákérdeztem, és kiderült, hogy a gyámhivatal bár átküldte, a tegyesz nem találja a papirunkat és ezért semmi sincs. Természetesen egymásra mutogatnak, de most utánanéznek! Éljen a bürokrácia! A gyámos azt javasolta beszéljek a tegyesz vezetőjével, persze a gyámügy ujra átküldi a papirt és most utánköveti. Juhé.
Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Mi lenne, ha ujra jo kis csapatot sikerulne osszehozni! Olyan jo lenne egy ilyen topicot ujbol elinditani. Gondolom, azert vagyunk egyparan akik orokbe szeretnenk fogadni...

Rolunk annyit, hogy a hetvegen megyunk tanfolyamra, utana mar csak a hatarozatra kell varni. Elso korben nyilt orokbefogadast szeretnenk, de titkosat sem zarjuk ki.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Amina!

Szerintem is jó lenne, ha újraindulna a topic. Lányok, ha olvastok, ti is írjatok, ha van kedvetek.

Amina: Hova fogtok menni tanfolyamra? Tegyesz esetleg Ágacska, vagy valami más?
Nekünk 2 örökbebabánk van, Gréta (3 éves múlt májusban) és Gergő (18 hónapos).

Ígérem ,még írok, de most mennem kell.

Üdv: Bea
 
 


Kedves Bea!
Orulok, hogy irtal :) :)
Gratulalok a ket gyonyoru gyerekedhez! (nyilt v titkos of-volt nalatok? Esetleg kepet majd tennel fel roluk? :oops: :) )

Igen, az Agacskanal voltunk tanfolyamon, es nagyon nagyon tetszett. Kicsit tartottam ettol az egesztol, foleg a kotelezo jellegetol, de kellemesen csalodtam. Rengeteg uj infot kaptunk, es jo volt ezt a temat igy korbejarni, atbeszelni.
Elvileg ha minden megvan, akkor mar csak a hatarozatra kell varni, ugye?

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Mi is az Ágacskánál voltunk tanfolyamon és hasonlóan nagyon jól éreztük magunkat. Jó volt, hogy olyanok tartották, akik maguk is érintettek a témában.
Igen, ha már minden megvan, akkor már csak a határozatra kell várni:-) Remélem gyorsan telik majd az idő nálatok és a TEGYESZ-ben gyorsan dolgoznak:-)

Ígérem a gyerekekről teszek majd fel képet, csak épp most kellett újratelepíteni a gépet, minden letörlődött róla:-( De a férjem telefonján vannak képek, majd letöltöm róla.

Egyébként ti merre laktok?

Üdv: Bea
 
 


Bea: haaat nalunk annyira nem dolgoznak gyorsan szerintem a hivatalok :oops: :D , de azert turelmesen varunk, ugy sincs mas valasztasunk. (de hogy ne legyek igazsagtalan, es mondjak pozitivat is: nagyon kedvesek az itt dolgozo TEGYESZ-esek, ami azert valljuk be nem altalanos)
Mi szegediek vagyunk amugy, latom Ti B-A-Z megye, hat nem vagyunk kozel :).

Ha nem vagyok indiszkret, elmeselned a Ti torteneteteket?

Nalunk meglehetosen gyorsan derult ki, hogy csak lombikkal lehet verszerinti gyermekunk-kb bo egy eve. Tul is vagyunk ketton, de igazabol meg csak max egyet v kettot probalnank. Nalunk minidg is evidens volt, hogy ha nem lesz verszerinti bebi, akkor orokbefogadunk.

(varom majd a kepeket! :) )
puszi

Tobbiek?

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Kedves Amina!

Nem tűntem el!!! Jövök majd a történetünkkel, csak most egy kicsit el vagyok havazva!


"Nalunk minidg is evidens volt, hogy ha nem lesz verszerinti bebi, akkor orokbefogadunk. " Ez nálunk is így volt :D

Bea
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak így bepofátlankodok, de olyan jó, hogy találtam egy ilyen topikot.
Sajnos mi már 6 éve próbálkozunk a babával, de sikertelenül. Volt 3 spontán terhességem, abból 2 terhesség iker volt, volt 3 lombikunk is, de sajnos mind sikertelen. Megbeszéltük a férjemmel, hogy nem várunk tovább és elkezdünk utána érdeklődni az örökbefogadásról. Sajnos még nagyon az elején járunk és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Most ott tartunk, hogy talán a héten kitölthetjük a papírokat. Ha néha kérdezek hülyeségeket kérlek ne haragudjatok érte.Kérdéseim:
Mennyi idő telik el a kérelem beadásától addig még babánk lehet?
Tanfolyam mennyi idős?
mennyi idő telik el a kérelem és a tanfolyam között?
Válaszaitokat előre is köszönöm:
Ildi



obea: gondoltam, van azert dolgod a ket gyerkoc mellett :)

Ildi: udv koztunk :) orulok, hogy irtal! Nos en is csak a folyamat elejen tartok, de megosztom veled, amit tudok/amit hallottam.
Nem semmi, amin keresztul mentetek az utobbi 6 evben...

"Mennyi idő telik el a kérelem beadásától addig még babánk lehet? "
ha titkos öf-t szeretnetek, akkor a jelentezes napjatol szamit a sorrendiseg (a hatarozat kezhezveteletol nem fugg). Megyenkent mas mas varakozasi ido van, fugg attol hogy milyen koru gyermeket szeretnetek, illetve mennyire vagytok „toleransak” (beteg, mas nemzetisegu gyermek stb)
Nyiltnal mar mas a helyzet, mert az alapitvanyokhoz mar csak a hatarozattal lehet menni. Atlagban 4-6 evet kell varni a babara itt, de van akinek hamarabb sikerul.

Tanfolyam:
3 napos, TEGYESZ is szervez, de az Agacska alapitvany is (mi azon voltunk, es csak jot tudok mondani). Sajnos az ido mind a hivatali munkatol fugg-mi pl kifogtuk a nyari szabadsagolasokat, igy a pszichologusra varni kellett. Majusban voltunk legeloszor a TEGYESZnel, es most kerult a gyamhivatalhoz a kerelmunk-kb meg 1-2 honap a hatarozatig...

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Amina!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Próbálunk türelmesek lenni.
Szombaton mi is beadtuk a Kérelmünket, majd meglátjuk, hogy milyen gyorsan mennek Szolnok megyében a dolgok.



Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Ildi, Bea: de nagyon csondben vagyunk :)
pedig olyan jo lenne, ha kicsit felebredne ez a topic.

Leirom roviden, mi tortent az utolso hsz-om ota: megkaptuk az alkalmassagi hatarozatot meg szeptemberben :) hurra!!! Es mivel sajnos a harmadik lombikbol sem lett terhesseg, igy mar csak az orokbefogadasra koncentralunk. A tegyesznel is szepen haladt a sor, ha igy megy tovabb ugy 3-4 ev mulva lehet, hogy mi is sorra kerulunk - bar a nyilt of-t jobban szeretnenk.
BEszeltunk mar Zita asszonnyal is, a Bolcso alapitvanytol. Szerencsere elkuldhetjuk az oneletrajzunkat.

Meseljetek mi tortent veletek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára amina09 2009.11.22 11:59-kor.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék.. :) Amina, itt vagyok. :)

Rólam a következtőket röviden: 39 éves múltam, volt ötszöri alkalommal inszemes stimum, de csak három inszemet tudtunk csinálni (mert 2x nem volt tüsző), majd most októberben volt egy lombikunk.. de érezve, hogy nekem ez a baba talán nem fog már összejönni, nyáron, amikor teljesen összetörtem a szülinapom alkalmával, elhatároztuk, hogy elmegyünk a bp-i Tegyeszbe érdeklődni - amit július végén meg is tettünk.

Nálunk egy kicsit speciálisabb a helyzet, mert a férjem nem magyar (nem beszél magyarul, csak egy kicsit), ezért nem tudja a tanfolyamot magyar nyelven elvégezni. Megnyugtattak minket, hogy van angol nyelvű tanfolyam is (már volt is ilyen megtartva valamikor a közelmúltban) - úgyhogy megnyugodtam, és elkezdtük a procedúrákat.

Megvan a pszichológiai konzultáció, a környezettanulmány, háziorvos-vélemény.. viszont az angol nyelvű tanfolyam nem akar idén összejönni. :( Beszéltem az ügyintézőnkkel és ő azt javasolta, hogy egyedül végezzem el, legalább egy határozat legyen.. és így induljunk el. (És ha majd jövőre mégis összejön az angol nyelvű tanfolyam, akkor elvégezzük azt is együtt.) Idén a nov.-dec.-i magyar tanfolyamok már beteltek, úgyhogy januárban megyek.

Az Ágacskánál járok egy foglalkozásra, ott sok mindent tanulok és aranyos emberekkel találkozom. Havonta 1x-2x találkozunk és pszichológusok segítségével vesszük át az örökbefogadás-témát, ill. mindig meg van hívva egy vendég, aki már örökbefogadott.. és meg volt hívva Zita-asszony is egyszer a Bölcsőtől. Vele később telefonon beszéltem és ugyan nem-et nem mondott, de jelezte, hogy a korom majd problémát jelenthet a vérszerinti szülők részéről, mivel fiatal, tinédzser anyák nem preferálják a már 40 éves vagy afölötti öf-szülőket.

Tegnap egyébként nagy nap volt nálunk, mert először végre beszéltem a szüleimmel is erről - és egész jól fogadták.. (na de hát majd meglátjuk, hogy lesz később).

Hát ennyi a történetem.. most így hirtelen.
 
 


Kuglica udv itt is :)
Azt nem is tudtam, hogy a ferjed nem beszel magyarul! (csak egy otlet, az Agacskanal foleg csoportos-beszelgetos foglalkozas van, nem ugye eloadas, es ha forditanal a ferjednek, ugy sem fogadnank el? ). De ha ez nem jarhato ut, akkor tenyleg jo otlet, az hogy legalabb Te elvegezd. Viszont a TEGYESZ-nel az szamit, hogy mikor voltal elso konzultacion, tehat Ti azota sorban alltok, de ezt ugy is tudod :) !

Orulok, hogy a szulok jol fogadtak a dolgot, nem mindehol van ez
igy. Mi is szerencsesek vagyunk, mert a kornyezetunk maximalisan
tamogat mindenben.

En ugy sajnalom, hogy nem lakom bp-hez kozel, annyira megszerettem az Agacskasokat, mindig hivnak is az foglalkozasokra, de nagyon maceras felmenni... :(.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára amina09 2009.11.22 11:59-kor.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Amina! Zavaró a többiek számára, ha én fordítok.. akár mennyire halkan, de az úgy nem jó. A többiek tanfolyamát nem tehetem tönkre az állandó sustorgással.. :( Ez nem csak az én véleményem, hanem másé is. És volt már arra példa, hogy Ágacskánál tolmáccsal csináltak ilyet, de a Tegyesz ill. a Családügyi Minisztérium "tanfolyamtartó" személyek részéről ez később problémás volt. Szóval nem akarom a feszültséget növelni.

Küldök külön privit.
 
 


Sziasztok!




Amina, Kugli: itt vagyok!!!


Mi is gondolkodunk az örökbefogadáson már régóta. Én már kamaszkoromtól, így férjemmel már esküvő előtt beszéltem erről, és ő is szeretne. :P 5 inszemen és 3 lombikon vagyunk túl, sikertelenül.
Vannak még fagyibabáink, ill. a további (ha a fagyis nem sikerül) lombikozást még nem adjuk fel. Úgy gondoltuk, jövőre indítanánk el az egész öribabás procedúrát, és közben párhuzamosan menne a lombikozás. Én 29 leszek, férjem 38. A férj életkora is ilyen szigorúan számít, vagy csak az Anyáé?

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Szia Puszi! Üdv itt is! :)

A Tegyesznél még mindig nagyon fiatalnak számít a férjed is, ne aggódj. A Bölcső alapítványnál pedig inkább az anya kora számít - szóval minden rendben, szerintem.

Ti budapestiek vagytok? Melyik Tegyeszhez tartoznátok?
 
 


Laptető! :lol: Sajnos itt semmit nem jelent, mert még határozatom sincs, de azért jól esett. :P
 
 


kuglica írta:Laptető! :lol: Sajnos itt semmit nem jelent, mert még határozatom sincs, de azért jól esett. :P
:lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: