Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Szia Idusa! Tökéletesen látod az unokaöcsim dolgát: egy kis piszok ördögfatty...Kép
(Persze ilyenkor a bátyám szerint az anyjára üt, mert ö bezzeg jó gyerek volt! - Még viccnek is hülyeség, de ö komolyan gondolja...)
Például megtanított neki egy fantasztikus "beugró szöveget", hogy jó legyen a csajoknál - engem is ezzel fogadott:
- Hogy hívnak? (ezt kell kérdezni töle.)
Mire ö:
- Mátéka vagyok - két éves nőtlen faszagyejek...
Ja! És akkor az anyja után csintalan, mi?! Kép

Drága Napsi!
Ezzel a "hamarosan nektek is lesz" szöveggel tényleg az igazat mondják ám nekünk az ismerősök!
Jövő ilyenkor már ezer dolgod lesz az apróság körül - nincs az olyan messze, Szivem!
Elpletyózunk itt még egy kicsit, aztán majd lassanként hurcolkodhatunk az Örökbefogadók topicjába - szép sorban megszűnik majd a "várakozó státusz" Kép

A titokról persze én se tudok semmit...
Valaki esetleg?

KépKép
 
 


SziasztokKép)

Nincs sok időmKép Dolgozom....
Idus:
A szívek így nem látszódnak, de lefogom fényképezni nagyobban isKép Különben a harkály feje föött kicsit balra, és a maci keze alatt is van...
Különben gondolj bele, hogy igazából kit érdekel a müködési engedély mikor már ott vannak élesben... Szerintem elötte nem járták körül a dolgokat, mikor meg már történnek a dolgok, senki nem fog viszakozni... Ti mondanátok, hogy így már nem kell a baby, ha nincs mük. engedély??
Én azzal elintéztem, hogy nem is jelentkezem oda... Pedig nyüstől egy ismerősünk, mert ő ismeri a hölgyet, és tutira kapnánk babyt állítólag.. De a hölgy annyira "kedves" volt, hogy így köszönöm inkább nem...
Különben is a babyt nem a Gólya(hír) hozza???? ;))))))))))) Remélem mihamarabb, mert már nagyon odavagyokKép Így a hétvége után meg pláne... Simán megvásárolnám az egész áruházatKép)
Ha tehetném persze:DDD

Amneris: Úgy legyen, én már indulnék isKép
De te is így leszel ám!!!

Pusszancs! (megyek mert lebukom..)
Este jövök!!!

KépKép


Napsugaracska!

Persze én sem vizsgálnám a műk. engedélyüket, mert szerintem aki már "gyerekközelben" van, azt már semmi nem érdekli a picin kívül!
Megvaaan! ha sárga a szívecske, akkor megtaláltam!!!
Megint kis pletyi: ezután a kis jelenet után nem hívtam fel sokáig azt a hölgyet. Aztán a barátnőm addig sutyorgott a fülembe, hogy megtettem és (talán mert nem emlékezett rám) olyan nyájas volt, hogy akkor meg attól esett ki a telefon a kezemből!
Azt mondta, nem találta meg a személyes anyagunkat, pedig februárban elküldtem ajánlva. Na, gondoltam, én nem vagyok erre kíváncsi. Így én sem "izmozom" máshol....

Amneris,
Jaj, de édes lehet ez a Máté gyerek!

Sziasztok, én is munkálkodom......:-)

KépKép
 

 
 

Sziasztok

Amneris
Csodaszépek a gyerkőcök. Nekem mind a kettőjük nagyon tetszik. A nagyobbnak plusz pont, hogy csibész. Sokkal jobban szeretem a belevaló fiúcskákat, mint azokat akik megülnek a sarokban. De a kicsi sem fog lemaradni szerintem. Megtanul a nagytól minden kópéságot, ne félj. KépKépKép

Napsugaracska
Nagyon tetszik a tapéta. Teli élettel, vidámsággal. Nálatok is nagyon jó helyen lesz(nek) a csemete(ék).
Én is a neten böngészem a babaholmit állandóan.
Szerintem mindannyian örülnénk, ha megosztanád velünk mit hol lenne érdemes megnézni. Mi most vettünk új autót és ISOFIX -es (remélem jól írtam) gyerekülés lenne a legjobb majd bele, mert ki van építve a rögzítés. Megbeszéltük a párommal, hogyha tavaszig nem érkezik meg a mi csemeténk, ha meg igen akkor azért elmegyünk a Bababörzére. Az unokatesómék mindig olyan jó dolgokat fognak ki. Tiszta új holmik fél, ill. 3/4 áron.

Idusamoja
Ne túl sokat dolgozz.KépKép
Mit dolgozol?

Esőmentes délutánt mindenkinek!

Renóca
Kép


Nekem meg ebben a fene nagy nyáriszünetben csak mocorognak a gondolataim...
Most például a körül, hogy mért pont azok lettek a nickneveink, amik?
Megosztjátok velem a miérteket? Már, ha nem túl intim Kép

Kezdetnek pl. itt az enyém (ami persze teljesen "átlátszó" választás, de azért elmesélem):

AMNERIS az egyik kedvenc operám hősnője - Verdi Aidájának alt főszereplője.
Magam részéről ugyan szoprán vagyok, de valahogy szebb hangzásúnak találtam az Amnerist az Aidánál, így ezt írtam be nivknévnek.

Egyébként már többedszer mutatkozik meg, milyen kis szakbarbárok vagyunk mi ilyen téren...Kép
A férjem például rendszeresen játszik a Honfoglalás nevű internetes játékban, és a nickneve Ramfisz, aki Amneris papája a darabban.
Aztán van két kutyánk, az egyik Radames (Aida szerelmes tenoristája), becenevén Radi.
A másik Nemorino (Donizetti: Szerelmi bájital-tenor főszerep), de csak Rininek hívjuk.

Csak nehogy valami nyakatekert opera foglalkoztasson épp akkor is, amikor majd szülőkké leszünk!
Még a végén Brünhildének, vagy Turandotnak hívnánk szegénykémet...Kép
(Persze azért semmi pánik: már kiválasztottuk a baba nevét. Igaziból mindíg is tudtuk...)

Csók! - Amneris -

KépKép
 
 


Már van aki tudja, a nicknevem történetét. Nagyon egyszerű, az unokáim neve születési sorrendben NIkoletta(12év), KInga(3év), NOémi(2év), ZSOfia(3hónap).
 


Renóca- Renátából kolleganőm keresztelt át.
Süni- olyan vagyok, mint ez az állatka. Barátságos, kedves, néha bohókás, szorgalmas, de ugyanakkor félénk és érzékeny. Kedvenc mesém a SünBalázs.
Talán akkor lettem ilyen süni, amikor rövid időn belül elvesztettem a szüleimet, nagyszüleimet.

Idusamoja?
Nekem a nagymamám tudott tótúl? szlovákul? És mindig azt mondta nekem (nem tudom hogyan kell írni) Moja mala ripka! Én kicsi halacskám! A te nevedről mindig eszembe jut ez a szép emlék.

Renóca
Kép


Amneris
Olyan jót nevettem a Brünhildén!Kép

Renóca


Újra és újra rácsodálkozom, milyen klassz dolog is ez az internet!

Itt vagy például Te, Nikinozso...
A négy unokából gondolnám, bizony meglehet, hogy generációnyi korkülönbség van köztünk. Itt viszont gyakorlatilag kortalan - no és kissé arctalan Kép - az ember.
Elbeszélgethet óvónéni, énekes és nyugdíjas, ha van közös téma...
Szuper találmány!

Renócám!
Nyaggat a férjem: leírnád nekünk annak a "sohanemkeményedős" fánknak a receptjét?
Akár ide is - mást is érdekelhet! De ha gondolod, a profilomban ott az email címem.

(Egyébként csak most kattintottam rá a saját profilomra - nem is emlékeztem rá, milyen kis szószátyár voltam, amikor regisztráltam.
Én aztán kitaláltam, hogy maradjak "arctalan"...Kép ! Ki nem találná senki, az igazi nevemet, mi?
Azért játszuk azt, hogy nem tudjátok, jó? Olyan izgi volt ez a titokzatoskodás...Kép)

Hát pusszancs! - Amneris Kép Kép Kép

KépKép
 
 


Amneris

Mi sokat köszönhetünk a netnek. Õszintén megmondva az orvosok nem minden mellékhatásra térnek ki. Persze mikor rákérdeztem tájékoztattak. És az örökbefogadásról is itt kaptunk nagyon sok infót. Más örökbefogadási topikon olvasó vagyok. Sokat lehet "tanulni" más történetéből. Ha nem lenne netünk nagyon keveset tudnék magáról a folyamatról.
Ahogy írtad lehet, hogy sosem ismerkedtünk volna meg, elmentünk volna egymás mellett az utcán. Legfeljebb én láthatnálak Téged, ha elmegyek az operába, de te akkor sem látnál engem. Kép Örülök, hogy van netünk!! KépKépKépKép

Remélem a többiek nem haragszanak, ha itt írom le a receptet:
FINOM FARSANGI FÁNK:
Hozzávalók:
3 tojássárgája, 50dkg liszt, 10 dkg vaj vagy margarin, 5dkg cukor, kb. 4dl tej, 0,5 dl rum, 5dkg élesztő és csipetnyi só
A sütéshez: olaj
Az élesztőt kevés langyos, cukros tejben, 1 evőkanál liszttel megfuttatjuk. A tojáss-t a maradék cukorral kikeverjük és hozzáadjuk a sót. Hozzágyúrjuk lisztet, élesztős masszát és annyi tejet, hogy félkemény tésztát kapjunk. Hozzáadjuk a megolvasztott langyos vajat vagy margarint, a rumot és ezzel még tovább dagasztjuk. Langyos helyen, liszttel leszórva, tálban, letakarva duplájára kelesztjük. A megkelt tésztát lisztezett deszkán kisujjnyi vastagságúra kinyújtjuk, kiszúrjuk, majd további 20 percig pihentetjük. A fánkról lefújjuk a fölösleges lisztet, majd bő forró olajban mindkét oldalát megsütjük. Papírtörlővel bélelt tálba szedjük ki, hogy felesleges olajat leitassuk. Porcukorral meghintve lekvárral tálaljuk. JÓ ÉTVÁGYAT!

Az volt még a receptben, hogy először fedővel letakarva sütjük az egyik oldalát, de nekem ez nem jött be, mert amíg a fedővel vacakoltam majdnem leégett, amit először tettem be.

RenócaKép


SziasztokKép))

Ennyi kérdésre válaszolni...Kép

Szóval kezdem a nicknevem történetével:
Az eredeti keresztnevemet nem lehet nicknévnek hazsnálni, mivel nagyon nagyon ritka... Ezért felismernének az ismerőseimKép (Pl. munkahely témában kellemetlen lenne ha felismerne valaki a fönököm családjából.)
Egy másik fórumon Meddőség-lombikbaby témában a Mosolygós nicknevet használtam... És itt is ezt szerettem volna! Azért mert mosolygós, vidám, élettel teli, jószívű nőcike vagyokKép /még ha itt nem is mindig látszik, de én nem szoktam az életben panaszkodni - a nehézségeink ellenére- senkinek sem!/
De itt nem tudtam ezzel a nicknévvel regisztrálni, mert valaki már használjaKép Ezért arra gondoltam, hogy milyen szép szó a Napsugár, és az is tetszik, mint nicknév... Persze az is foglalt!Kép Így lettem Napsugárka (az is foglalt volt), majd legvégül Napsugaracska...
De igazából Mosolygós szeretnék lenni... (De nem is olyan fontos ez, mert idővel a nicknevet is megtöltjük tartalommal , személyiséggel.
Volt a másik fórumon annak ideján Repedtsarkú ismerősöm, hát ő is teljesen más személyiségű volt, mint a nickneve, és az első csodálkozás után már nem érdekelt senkit a nicknév...

Huúú Renóca!
Jó kérdést feszegetsz, osszam meg veletek hogy mit hol lehet venni stb...
Szeretnéd ha reggeltől estig csak írnék és írnék??? ;)
De ha kérdezted akkor válaszolok röviden (amennyire csak tudok)...
Az első legfontosabb dolog nekünk az anyatej kérdés. Mindenképpen szeretném ha az első 2-3 hónapban legalább anyatejet kapna!!! Ez nagyon fontos a fejlődése érdekében. DE csakis az egészséges anyatej!!! Ezért az lenne a legjobb, ha olyan emberektől vennénk akit ismerünk!!
Hát nekem most lenne a legjobb a baby érkezése, hisz most egyszerre 4 barátunknál született kisbaba (még csak hetekben lehet számítani a korukat)! Szakemberek azt mondják, hogy azonos korú gyermekek lehetnek csak tejtestvérek, mert az anyatej összetétele változik...
Legvégső esetben marad az anyatejellátó, bár attól kicsit félek, de állítólag nagyon nagyon ellenőrzik... Hát nem tudom, majd megnézem először magamnak.... De azt meg aranyáron mérik, literje 3000.- Ft. (ha megszorozzátok 30 nappal akkor kijön..)
Nagyon gondolkozom a szoptanít készüléken, mert nagyon fontosnak tartom a közelséget. Erről olvastam már sokat, nagyon nagyon jó a kisbabának ha érezheti anyukája közelségét... (igazából azon is gondolkodtam, hogy én magam szoptassam, de nagyon sok a probléma vele, és nem biztos hogy jó a babának ha én idegeskedem)Még ha cumisüvegből etetem akkor is lefogom húzni a felsőmet, mert a babának nyugalmat ad, és megszokja az illatodat stb... Ezt is írhatnám nagyon nagyon hosszan, hogy miért is jó!
Ha cumisüveg lesz, nekem már van döntöttüveges, szelepes alul... Nem nyel levegőt ebben a formájú cumisüvegben.. Illetve NUK cumival a jó, mert az a cici formáját veszi fel. És ez egészséges, bevizsgált termék.

Babakocsi:
Hát én amihez ragaszkodtam, az a travel system volt... Nme szeretném ha egy jó kis séta után, (mivel emeletes házban lakunk), fel kelljen kelteni a babát, sokkal egyszerűbb a hordozót kivenni belőle!
A férjem meg ahhoz ragaszkodott, hogy a hordozó isofixes legyen! És igaza is van.
Meg is találtuk álmaink kocsiját, Graco Horizon Deluxe Travel system. Nagyon jó kis tároló rekeszei vannak, cumisüvegeknek stb, és 2 db zárható, fedeles tárolója is van. Nagy bevásárló hálóval. Az ára 110.000.- Ft volt itthon, de utánajártam hogy külföldön mennyi.. Sokkal olcsóbb Amerikában... Mivel élnek kinnt rokonaink, így nem volt nehéz elhozatniKép))
Szóval nekünk ilyenünk vanKép Ha érdekel valakit, akkor teszek fel róla képet.
Most már lement az ára egyes babaáruházakban (70.000.- Ft). A Brendonban még 110.
Viszont az Amerikai nem isofixes, hanem más megoldású, az is jó mivel a mi kocsinkban még nincs bekötési lehetőség, Illetve nagyon nagyon biztonságos ez is, ami nagyon fontos!!!! (de bezséltünk a hétvégé a Brendonban egy eladóval, és lehet hogy megoldható az isofixesre való csere!
Ja, és mint kiderült, legnagyobb örömömre, hogy ez a babakocsink nagyobb sokkal, mint az itthoni... Láttunk hétvégén egy párt ilyen kocsival, és hát a pici kb. 5 hónapos volt, de a gyerkőc szépen megtelítette a kocsit mit ne mondjak.
A Brendont különben mindenkinek nagyon ajánlom!!!
Még estére folytatom, ha érdekel valakit tapasztalataim a babafelszereléssel kapcsolatban...
Illetve ti is írjátok meg a véleményeteket!!
Kedvenc témám, a babára való felkészülés;)))

Pusszancs!
Mosolygós
Mennem kell....

Kép Rayo, holnap jössz már????? Kép))
Várunk ám nagyon;)

KépKép


Kedves Mosolygós! Kép

Köszönöm, hogy leírtad, örülnénk további infóknak is.

Engem az anyatej dolog már első perctől foglalkoztat! Amikor hazahozzuk a babát már kellene, hogy otthon legyen vagy egy-két napi adagot segít a kórház beszerezni. Hallottam, hogy lehet fagyasztani is. Erről te mit tudsz?

Kedves Nikinozso! Mi erre a gyakorlat?

Renóca
Kép


Na lányok: eljött az én időm!
Mindent tudok anyatej-ügyben, mert a sógornőm kiokított!

Szóval:

A mai gyakorlat szerint az anyatejes táplálás tulajdonképpen INGYENES!
Míg a tápszert meg kell vásárolni, addig az anyatejet felírja a gyermekorvos, az igénylő anyuka átveszi - akár anyatejgyüjtő állomáson, akár személyesen a mamától. Kifizetni azonban majd a TB fizeti az árát (és ez esetben tényleg jól fizet)- az alapján az igazolás alapján, amit ezek után lead a soktejcsis mama.

A tejcsi tökéletesen fagyasztható, fél évig semmi baja nem lesz a hűtőben.
Valóban ideális, ha a lefejt és akár le is fagyasztott tejcsi a másik babus hasonló korából származik, de ez korántsem létfeltétel. (Vagyis ha nem megoldható, az anyatej még így is áldás a cseppnek...)

Nem buta ötlet tehát, hogy mielőtt megérkezik majd a kisbabánk, legyen a fagyasztóban némi fél évnél nem régebben fagyasztott, lehetőleg előtejből lefejt hami. Kép
Az is lényeges, hogy a fagyasztott adagok kezdetben ne legyenek nagyobbak 100 ml-nél.
Keveset eszik még a picula akkortályt, az anyatej meg KINCS, nem melegítgetheti az ember napjában hússzor. Inkább nyisson az ember több csomagot, mint hogy aztán kiöntse...!
Így a tejcsi jó esetben folyamatosan biztosítható a kicsinknek, és egy fillérbe sem kerül. (Az érte való szaladgálást kivéve...)

Ha valamire nem tértem ki, kérdezzetek nyugodtan!
Amit nem tudok, megkérdezem a sógornőmet (aki egyébként nem csak kétszeres anyuka, de csecsemősnővér is Kép)

Pussz! - Amneris -

KépKép
 
 


HÚÚÚ Lányok!
Remélem a Kisdedek is olyan nyitottak és őszinték lesznek mint a mamáik!! Minden okunk megvan ezt feltételezni!!!
Olyan jó, hogy ilyen sokat írtatok, mert én imádom a hosszú leveleket! (és a hosszú könyveket)

Rayo-Rayo, nagyon eltűntél!!! Mi újsi??? Mindenkit elemészt a kíváncsiság!!!

Renóca, A képeid isteniek! mindig olyan jó kis hangulatjelentősek! Köszi!
Én egy sportáru nagykereskedésben dolgozom, mint kereskedelmi asszisztensJollyJokerMindenes. Élemedett korom :-( miatt a problémamegoldó képességem igen fejlett, ezért az ilyen feladatokat én húztam a cégnél!
A nevemet "átmentettem" egy másik topicról, igazából a kolléganőm nevezett el így, amolyan kedveskedés képpen. Való igaz, hogy szláv eredet is van benne, moja: az enyém.

Felajánlás: nagyon szívesen segítek, ha squashütőt, teniszütőt (HEAD)illetve téli sportruházatot kerestek, ill. JÓ áron szeretnétek vásárolni.(XI. ker.)

Amneris,
Ez olyan szép név, egyátalán, Nálatok mindenkinek szép neve van!
Úgy irigylem, hogy ennyire sütiztek! Én lusti vagyok, pedig férjecske szeretné....

Mosolygós,
Elámulok ettől a szakértelemtől!!!
Hogy így mondtad ezt a tejtesó dolgot, eszembe jutott, hogy a legnagyobb unokaöcsémnek is volt, mégpedig a kolléganőm kisfia, szinte egy napon születtek. Sokáig kapott ő is, most már szép nagy lakli, és mutál, és kamaszodik, de imádom!
A bőrünk illatáról pedig eszembe jutott, hogy olvastam a Suttogó titkai I.-ben, hogy ha öribabád van, akkor 4-5 napig a szülés után kösd magadra (avval a nálunk is kapható kendővel, aminek nem tudom a nevét), hogy szokja a Te szívdobogásodat és később attól is megnyugszik.
Jujj, de jó lenne már ott tartani!
Mi voltunk egyszer a budaörsi Brendon-ban, de olyan drága volt minden! Igaz, hogy nagy a választék és minőségi termékek, de az áruk!
Azért a miénk is kap szép új dolgokat, nem csak az uraságtól levetettet!
Sokaktól hallottam már a Kenguru Gold-ot, de nem tudom hol van! És Ti? Plíz-plíz!

Nikinozso,
Emléxem, hogy szerda a "fordulópont" sokak életéban, de nincs valami friss hír? Új babák, új szülők, új örömök.... Persze nem akarlak terhelni!!!

Végezetül az eső reménytelen, de a növényeim-virágjaim megbolondultak tőle és ezért hálás vagyok!
Ilyenkor kellene a nap-kúra!
Tényleg mentek szabira? Hova?

Most befejezem mert én is lebukom!!!

KépKép
 


SziasztokKép

Na majd estére írok sokatKép Innen nem lehet...Kép
Bababörze, olcsó babaruha helyek stb...
Szoptatásról még nem írtatok? Peidg lehetséges.

Na, majd este jövökKép)))

Pusszmancs!

Addig álmodozásnak (csak annak Kép ) nagyon jó hely:
Álmaim babazsobája: www.dione.hu

KépKép


Hááát, 416 ezerért egy 150 cm-es szekrény azért horrorisztikus számomra!Kép

A névről: a medlombra jelentkeztem így be, mert a huszonévesek között tényleg annak számítottam...

A testközelségről: kicsi lányom annyira igényli, hogy most már szinte állandóan velünk alszik. Először a kiságyból dugta ki a kezét, megfogtuk egymásét, úgy aludt el, de mostanra már teljesen össze akar bújni velem/velünk. Elrontjuk, mondják sokan, de én nem bánom Kép 1,5 évig nélkülözte ezt, szüksége van rá. Éjjel úgy bújik, hogy a fejét sokszor a mellkasomra teszi, tényleg a szívem fölé.
csataló
 
 


Nem csak a te számodra Mera!Kép
De azok az ágyak nagyon nagyon szépek!
Ennél jobbat már elképzelni sem lehetne, Csipkerózsika ágyKép))) /visszagondolok a ygerekkoromra, biztos hátast dobtam volna annak idején, ha ilyet kapokKép De dobtam azért hátast sokmindentőlKép)) Ezek között a rózsaszín horgolt mellényke a fő! Kép) /
DE! És ami nagyon fontos! Gyermekeinknek teljesen mindegy, hogy milyen ágyban alszanak, ha megvan otthon az a szeretet, és odafigyelés, és törődés, a napi játék a szüleivel, annál szerintünk nem kell több!!!
Ezt csak úgy ámodozásnak linkeltem beKép) Egyzsercsak rátaláltam... Nagyon megtetszettek, aztán meg elhűltem az áraiktólKép) Bár most van Felhős szofa, az nem is olyan drága...

KépKép


Sziasztok

Amneris
Megtaláltam a neten a pesti anyatejgyűjtő-elosztó állomások jegyzékét.
www.heimpalkorhaz.hu/anyatej/
Bár közel lakunk (30km) Pesthez, de nem tudja valaki, hogy Pest megyében hol működik még ilyen állomás? Mi Vác környékén élünk.
Úgy kérdezem Kép, mintha már holnao kellene. KépKépKép De jó is lenne.
Egyszer láttam olyan zacsit, amiben az anyatejet lehet lefagyasztani. Nem emlékszem. Valaki?

Mosolygós
Én is átböngésztem a honlapot. Ha egy nullát a végéről el lehetne varázsolni az szuper lenne. Kép
Egyébként tényleg gyönyörű minden.

Idusamoja
Kenguru Gold üzletek:
Stop Shop Hűvösvölgy - Kenguru Kid Mintabolt, Budapest II. Hűvösvölgyi út 138.
Stop Shop Óbuda - Kenguru Kid Mintabolt, Budapest III. Bécsi út 136.
Stop Shop Újpest - Kenguru Kid Mintabolt, Budapest IV. Árpád út 183-185.
Kenguru Kuckó, Budapest II. Margit krt. 34.
Baby Depo - Factory Outlet Áruház, Budaörs Gyár u. 2., Gábor Dénes krt.
Savoya Park - Kenguru Kid Mintabolt, Budapest XI. Albertfalva, Hunyadi J. u. 19.
Kenguru Gold Mintabolt Budapest XIII. Gyöngyösi sétány 6.
Árkád Bevásárlóközpont, Budapest X. Örs vezér tere 25.

Mera szabadságon vagy? Óviban szünet van?

Renóca

Kép





Sajnos nem vagyok szabin (még), de bölcsiszünet van hétfőtől. Most nagymamázik a gyerek, de otthon, nálunk (én meg később jövök, korábban megyek)
 
 


Kedves várakozók!
De jó, hogy ilyen sokat írtok! Azt hittem napok óta nem értem el az internetet, de csak tegnap délutántól. Szerencsére van egy hozzáértő fiam, aki rendbe hozta.
Szoptatás ügyben- van olyan örökbefogadó anyukánk akinek lett teje-. Akit érdekel majd megadom a telefonszámát, de ott szokott lenni az országos találkozókon /ápr. okt./ csak most októberben nem hiszem, hogy jön mert szeptemberben szülni fog. Különben 4 éve fogadtak örökbe egy ikerpárt.
Anyatej nagyobb városokban központi anyatejgyüjtőből kapható, vidéken pedig háztól-házig akciók vannak a védőnők segítségével.
Megfogadtam, hogy csak a hivatalnál való aláírás után irok ide nektek, mert múltkor egy kisfiú /199/ öf. esetén az anyuka mégsem jött el, bár elötte 1 órával még azt mondta menjünk, mert ő is jön, a hivatalba. Így a holnapi babák is csak akkor lesznek biztosak, ha már voltak a hivatalba.
 


Sziasztok!

Szoktalak olvasni benneteket és drukkolok, hogy mindannyian mihamarabb találkozhassatok a babáitokkal Kép

Azért írok, mert látom, hogy többeteket is érdekel, hogy hogyan tudjátok majd anyatejjel táplálni a babátokat. A www.szoptatesert.hu oldalon érdemes körülnéznetek! Megtalálhatjátok ott az IBCLC vizsgával rendelkező szoptatási tanácsadók nevét, címét, elérhetőségét, honlapjaikat, stb - közülük többen is tudnak példát mondani arra, hogy örökbabákat is tudott szoptatni az anyjuk, talán vannak rá speciális módszerek is. De az anyatej beszerezhetőségéről, kezeléséről, tárolásáról is vannak anyagaik!

Anyatejgyűjtő zacskót a patikákban biztosan lehet venni és a "hivatalos" lehetőségek mellett van egy ESzterlánc Anyatejgyűjtő misszió is - ez egy nonprofit szervezet, itt a babaneten olvastam, keressetek rá, ha vkit érdekel!

Remélem, nem veszitek tolakodásnak, hogy írtam! Kép

Márti
 
 


Szia Kedves Márti!

Már hogy vennénk tolakodásnak a segítő szavakat?! Hát olyannak ismersz minket...? KépKép
Nagyon is köszi az odafigyelést!

Szia Nikinozso!
Szurkolok a holnapért! Este írsz, Kedvesem? Nagyon várjuk ám a híreket!

Pusszancs! - Amneris -

KépKép
 
 


Szép jó reggeltKép

Tegnap este fogorvosnál töltöttem az időm... Sajna túl fáradt voltam már, hogy hosszú levélkét írjakKép
Most meg mindjárt rohannom kell, úgyhogy estére jövök csak... De legalább addigra megkerül Rayo, és beszámol a történtekrőlKép
Vagy lehet, hogy mindenre lesz ideje csak erre nemKép))) Hát elhiszem, de majd akkor NikinozsoKép)
Már kilyukadt az oldalamKép..... ;)

Annyira sokat írtatok, úyg örülök nekiKép
Pl. anyatej ügyben még sokkal többet tudok, mint tegnap elöttKép
Köszönöm Márti a segítséget, dehogyis zavarszKép)

Babaruha ügyben:
A kenguru Goldot én is ajánlom... A brendon tényleg drágább, de úgy ahogy mondtátok minőségi dolgok! Biztos lesz amit onnan vezsek, de olyan is amit nem..
Mondjuk mi 3 gyerkőcre készülünk... Ezért majd úgy akarok vásárolni ruhákat, hogy 3 gyerkőcöt túléljenKép Ha a tescóban veszitek, az nagyon jó árban adja a babyruhákat, de számítani kell rá, hogy csak 1 gyerkőcöt bírnak ki.. A Corában is vanak olcsó babaruhák, az 1,5-2 gyermeket kibír.
Ezeket onnan tudom, hogy tanácsokat kérek folyamatosan anyuciktólKép)
Nagyon ajánlom még a www.minimano.hu boltot!
Nagyon jó árban vannak.

Bababörze:
Voltunk tavasszalKép))) (Hát hogy hagyhattam volna ki?Kép) )
Szóval, nagyon nehéz úgy vásárolni, hogy nem tudod mekkorának és kinek... De azért 6 db új rugdalózot vettem, unisexet... 950.- Ft.-ért darabját.
Nagyon nehéz válogatni mert nagyon sok nyári ruci is volt, és mivel nem tudom, hogy mikori babuci lezs, így csak ujjatlan rugit vettem, az mindig jó. 56-tól 68-as méretig.
Nekem különben annyira emiatt nem jött be.
De van olcsón babakocsi, szoptatós párna, pelenkák a legolcsóbban, ágyneműgarnitúra stb....
Szerintem csak akkor érdemes kimenni oda, ha már megvan a baby.
De ez magánvélemény.
A ruhákkal úgy vagyok, hogy egyedül a rózsaszín és a sárga bizonyos árnyalatai nem jó fiúknak, illetve a lányos hímzéses rucik.
Az összes többi szerintem unisex.
Mivel nem olcsóak a ruhák, mi úgy veszünk majd hogy jobb minőségből unisex cuccokat (ez jó a többi babynek is), az olcsóbb de szépből, meg direkt a nemének valótKép Mert persze azért olyan is kellKép))
A Kenguru Goldbn rengeteg ruci van, rengeteg!!!
Az Árkádban voltunk szombaton, de nagyon odáig voltam, meg visszaKép
A fehértől a krém, sárga, mustár, piros, kék, barna árnyalatig... Szóval a szívárvány minden színében és sokféle áron, minden méretben voltak ruhák.
Ez nagyon jó hely bevásárolni a babynek.
Estére még írok ruha ügyben stb...
Tudok jó varrónő címet is, új ruhákat varr, jó áron. Õt is a bababörzén találtamKép

Na mennem kellKép
Írjatok még sokat!!!!!
Várom Rayot nagyonKép))

Pusszancs!!!

Mosolygós

KépKép


Sziasztok,
Dioné gyönyörű, de tényleg igggen drága! Azért jó kis ötleteket kaptam belőle és meg fogom varrni jópárat!
Renóca pusszancs a kimerítő válaszért!
Top-Shop úgyis van a közelünkben.
Mindenkinek szép napot!
Idusa

KépKép
 


Mi ma arra ébredtünk, hogy nincs gáz az utcánkban. Két napig nem is lesz - felújítás...Kép

Mára talán még van mit ebédelni, de hogy holnap mi lesz?
Tudna ajánlani valaki valami gyorsan öszeüthető kaját mikróra, vagy villanysütőre?
(Remélem a közelben vagy, kis KonyhatündérRenócám...!)

KépKép
 
 


Most jövök a körzetitől. Panaszkodhatok egy kicsit? Hétfő óta kivagyok. Sikerült felfáznom, de hogy mikor és hogyan? Én még nyáron is hosszú pizsamában és zokniban alszom. Bár nálam ez már rutin, évente kb.2x sikerül, persze csakis szabi alatt.
KépItt ülök pokrócba csavarodva. És fújjjjj!Köszönöm, hogy meghallgattatok.

Amneris
RABLÓHÚS
ismered?
Hurkapálcára, vagy grill nyársra szeletekre vágott (karikára) hagyma, (nem karikára Kép)szalonna, krumpli, hús, hagyma, szalonna.... Nagyon szeretjük. Ha szeretitek a fűszereket jól fűszerezd meg. Én szoktam a tepsibe tenni egy kis vizet és kb. fél órán át alufóliával letakarva párolom.

Renóca


Minden infót köszönünk Márti, Napsugaracska, Nikinozso!

Reméljük ma minden úgy sikerül, ahogy a gyerkőcöknek a legjobb!


Megmutatom nektek milyen jó kis helikopter lámpánk van a leendő gyerekszobában. Szerintünk ez kisfiúnak és kislánynak is jó, pláne egyszerre mind a kettőnek Kép!
Kép

És ilyen bútorokat vásároltunk. Van ami már 7 éve megvan, van amit múlt évben vettünk. Most a mi papírjaink, könyveink...stb. van benne, de amikor itt lesz az új családtag mindent kipakolunk. Hogy hova azt még nem tudom? Szerintünk jó lesz, hogy a baba mindent elér majd (bár biztos kell majd egy két fiók, ill. szekrényzár).
Kép

Renóca


Édes a gyerekszobátok, Renóca! És kiságy? Van már?
Ha igen, azt is lefotózod?
(Olyan izgi bekukkantani hozzátok...Kép )

A rablóhús remek ötlet!! Az lesz holnap, már érzem!

Azért remélem, gyorsan meggyógyulsz Kedvesem!
Hogy milyen egy undorító dolog felfázni - annyira tud fájni, meg csípni, meg égni... Kép
A vilgért se akarnék butaságokat beszélni, de egyszer, amikor valami rendelő előtt várakoztam, olvasgattam a fali oktató plakátokat.
Az egyiken a húgyúti fertőzésekről volt szó, és a lehettséges rizikós helyzeteket taglalta.
Azt írták rajta, hogy a felfázásra hajlamos nők eleve magukban hordoznak valami kis bacit odalent, ami a legkisebb hatásra is könnyen aktivizálhatja magát a húgyutakba jutva.
Furcsa volt számomra, hogy ilyen hatás lehet pl. egy szuperszónikus összebújás is a papival...
A fizikai inger hatására ugyanis a húgyutakba keveredik a baci, aztán onnan indul felfelé.
Megoldásnak azt ajánlotta az iromány, hogy összebújás után pisilni kell, még ha csak valamicskét, akkor is. Így ugyanis azonnal kimosódik a vezetékből, ami esetleg odakeveredett...
Hát valami ilyesmit olvastam. Persze ezer oka lehet, hogy visszatérő felfázós vagy, de jobb több oldalról körüljárni a dolgot, nem igaz? Kép

Azért pihengess ma, hogy gyorsan meggyógyulj!

Csók! - Amneris -

KépKép
 
 


Az elöbb telefoncsörgésre rohantam be a kertböl:

Rayo hívott - üzenete van a számunkra. Az üzenet lényege pedig ennyi: SIKERÜLT! KépKépKépKép
A GÓLYA-HÍR meghozta a kisbabáját, Ö már anyuka!!
Ma aláírták a szükséges papírokat - ök is, a szülöanyuka is.
Várhatóan pénteken hozzájuk is költözik a picike. Kép

Szóhoz se jutok - a hideg kiráz, és úgy dobog a szivem...
Hát ilyesmi tényleg megtörténik - és épp olyan emberekkel, mint mi?!

RAYO ANYUKA LETT!!

Most persze nem tud írni nekünk, ezer dolga van, de ha ideje engedi, jön és mesél!

KépKép
 
 


Kép

RAYO CSALÁD!
GRATULÁLUNK! GRATULÁLUNK! GRATULÁLUNK!
Nagyon sok boldogságot az új családnak!
Úgy, de úgy örülök még el is pityeredtem.
GRATULÁLUNK!

Amneris
Köszönjük, hogy megosztottad velünk a jó hírt!

Köszönöm az infókat. Sajnos már túl nagy a tapasztalatom. Bár most egy új dolgot találtam a neten, hogy a visszatérés oka valamiféle belső szervek összenövéséből is adódhatnak. Ezt reggel találtam nem mentettem el a kedvencekhez és most nem lelem. Na majd csak rábukkanok.

Ilyen jó hírek után egyébként máris jobban érzem magam.
HURRÁ!!!

Renóca


Kaptam egy SMS-t Rayo babájától - gondoltam, megosztom veletek!
(Persze azért nem vetettem el a gondolatot, hogy talán Rayo is segíthetett az írásnál...Kép )


" Szüleim legnyagyobb örömére 2005.07.07-én megszülettem Budapesten.
57cm és 3600g vagyok! Szombaton mehetünk haza!

Puszi: Regina "

KépKép
 
 


Rayoéknak itt is granula, sőt, granulátumKép
Nagyon drukkoltam, hogy Õ legyen az, akire Nikinozso célzott, megérdemli, hiszen 2 éve várt már...
S ahogy olvastam, egy gyönyörű kislánya lett...De jó!
 
 


Rayo családnak nagyon sok boldogságot kívánok a kis Reginához Kép

Naninga
 
 


Renócám!
Az Indexre szoktál írni? Én mindíg odaolvasok, és mintha ismerős lenne "gólyaváró" stílusa.
Te vagy "gólyaváró"? Kép

(Ha mégsem, akkor bocsika - csak úgy örültem, hogy rádismertem...)

KépKép
 
 


Amneris
Igen süni renóca= gólyaváróKép

Naninga
Gyönyörű név!Regina

"A Wikipédiából, a szabad lexikonból.
A Regina női név latin eredetű, eredeti jelentése királynő. Származtatható a németből is, ekkor jelentése: jótanács-adó(nő).
Névnapok
szeptember 7.
Becenevek
Regi, Regus, Gina, Rena, Gigi
Híres Reginák
Dukai Regina énekes "

7-én névnap, 7-én szülinap. Ezt könnyű lesz megjegyezni. Kép

Apropó nevek!

Megosztanátok velem/ velünk milyen nevet szántok a babócá(k)nak.

Kezdem én:
Mi ikreknek, tesóknak különösen örülnénk, de ha később jön a tesó az is szuper lesz.

Fiú nevek: Benedek, Balázs
Lány nevek: Blanka, Janka.

Renóca
A jelentésüket mindjárt megkeresem.


BLANKA (német-latin-spanyol) fényes, ragyogó, tiszta aug.10.,okt.25.,dec.1.

JANKA (héber-magyar) ld.: JohannaJOHANNA (héber) Isten kegyelme, Isten kegyelmes febr.4.,máj.30.

BENEDEK (latin) Márciusban Sándorral és Józseffel együtt meleget cipel a zsákjában. áldott márc.21.,ápr.14.,16.,máj.1.,júl.11.

BALÁZS (latin-magyar) királyi febr.3.

Az is befolyásolja majd a névválasztást, hogy melyik illik legjobban a babára. Az is lehetséges, hogy teljesen más nevet kap. Most (már kb.4 éve) ezek a nevek tetszenek a legjobban. A fiú neveket én választottam, a lányneveket a párom. És az se utolsó, hogy ne a szülinapján legyen a névnapja. Községünkben lakik egy Ádám, aki karácsonykor született.

Sziasztok
Renóca


Amneris
Ugye nem haragszol, hogy megosztottam az Indexesekkel. Rayo velük is beszélgetett és nagyon vártak már ők is egy jó hírt!
Renóca


Hogy haragudnék, Csillagom! Nagyon jól tetted, hogy írtál!

Én is szívesen irogattam az Indexre, csak aztán valahogy itt ragadtam...
Azért olvasgatok ott is rendszeresen - most már tudom: Téged is! Kép

Pussz! - Amneris -

KépKép
 
 


Amneris
Nem válaszoltam. Kiságyat még nem vettünk, mert nem tudjuk még babánk korát. Ha két éves lesz olyan ágyat szeretnénk neki venni, amelyiknek van eleje. Na ez elég értelmetlen volt. Keresek valami hasonlóról képet:
<!--attachment: _gyik_-241147.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*41.6**%e1gyik%f3%2ebmp --><center><pre>
Kép
ágyikó.bmp (41.6 k)</pre></center><!--/attachment-->

Szóval valami hasonló világos huzattal.

Renóca


Kedves várakozók!
Igen mától kettővel több "gólyahíres" van. A kisfiúnk ma már otthon alszik, jelenleg a rokonság csodálja, és nagyon tetszik nekik. A kicsilánynak tényleg Ráyo lett az anyukája. Majd az októberi találkozón remélem láthatjátok. Csak azt tudom írni "AKI MER AZ NYER". Elöttük a sorban nem volt olyan aki vállalta volna!
 


Sokan vagyunk/leszünk örökké hálásak Nektek, drága Nikinozso!
Ezt a hatalmas puszit most Rayoért küldöm...

Kép

KépKép
 
 


Köszönöm szépen ezt a finom puszit.
 


Lányok,
Elállt a szavam és pityergek is csak nem akarom elragadtatni magam mert az borzasztó lenne!
Ilyen jó híreket kedves Nikinozsó!!! Köszönet!
Õszintén örülök és gratulálunk minden új és legboldogabb családnak! (lebuktam /sírás/, ezért a többes szám)

Renóca,
a gyereknevek nagyon tetszenek! A nővérem laklija is Balázs, az elsőszülött. Bababútor nagyon formás, mi is szeretjük a fenyőfát, gartulálok a jó ízlésetekhez! Ha szabad kicsit egészségnevelnem, bár gondolom, hogy nem mondok újat: elképesztően nagy mennyiségű folyadékot kell inni, gyakorlatilag állandóan + még ha eszedbe jut. Min. 5 liter rövid idő alatt, mert a kiválasztás fokozása "kimossa" a szervezetből a kórokozókat. Nekem már hatott, de (kopp-kopp) nem volt rá csak 1x szükség! Így gyógyszer nélkül is megszabadulhatsz! Remélem már nem is fáj, de gyógyulj meg mihamarabb!

Gyereknévről:
nekünk Lili és/vagy Bendegúz, csak aztán a kis manus olyan ördögös legyen ám, nehogy mellé fogjunk a névválasztással!
Lili: tudom kicsit elcsépelt és most divatos is, de esküszöm, hogy legalább 10 éve találtam ki! Plágium kizárva!

Más:
az örökbefogadás előtt milyen papírokat kell beszereznünk?
Azt hiszem, hogy ha mindent megtudok jóelőre, akkor evvel siettetni tudom a telefont!

Kitartást kívánok Magunknak és türelmet, egészséget a mi Gólya mamánknak!

KépKép
 


Sziasztok
Sajnos még mindig a Klinikán vagyunk,de már a miénk a baba. Nem tudok felkiáltojelet tenni,meg néha ékezetet,de ez most nem számit.Nagyon nagy boldogság van nálunk,koszonjuk a gratulákat. Kívánom mindenkinek. Jol vagyunk,csak egyenlőre keveset eszik, 40ml tápszert,ezért még benn tartják pár napig. Gabika szolt csutörtökön,hogy lenne egy kislány,pénteken megnéztük és ma már a mi virágszálunk.Nem lehet szavakkal kifejezni az örömünket.Iszonyu fáradt vagyok,alig aludtam valamit az elmult 7 napban,de kit érdekel, mikor reggel rám fog mosolyogni az én kis manot.Puszi mindenkinek, majd Békéscsabárol jelentkezem: Rayo

Kép
 
 


Sziasztok!!!

Sajnos sok a dolgom, és annyi mindenre kellene válaszolnom, sok ragálnivalóm lenne, meg kérdezni is szeretnék, de most nincs időm...

RAYO!!!!!!!!!!!
Nagyon nagyon gratulálok, nagyon sok boldogságot nektekKép)))
Sok tejcsit/tápszert (A kórházban nem anyatejet adnak neki? Vagy nehéz anyatejet szerezni ilyenkor? ), és egészséget !!!!
Nagyon hiányzol a fórumról de most ez érthető, hogy nem érsz ránkKép
Majd ha egyenesbe jöttök stb.., azért várjuk a beszámolót csütörtöktől végig, hgogy melyik nap mi történik ilyenkorKép))
Bevásárlás, találkozás örökbeadóval a baby megcsodálása, szüleitek öröme és hasonló dolgok...

Én is pityeregtem..., de hát ez természetes, ez nekünk hihetetlen dolog...

Sok sok puszi, vigyázzatok magatokra!!!!!!
Kép Kép

És anyuccciii lettél ez olyan fantasztikus, hmmmm leírhatatlan...Kép)))

Pusszancs mindenkinek!
Mosolygós

KépKép


Kedves várakozók!
Ma 3 a közeljövőben születő babának kerestünk családot, és 4 házaspár került ki a sorból mert a TEGYESZ-től kaptak gyereket, csak eddig nem szóltak. Úgy hogy megy a sor láthatjátok.
Szeretném, ha jelentkezne nálam olyan házaspár, akik felvállalnák a nyilvánosságot, többet személyesen tel: 06-30-251-7120, vagy 06-23-540-311
 


Szia Nikinozso!

Remélem akad, aki felhív a nyilvánosság felvállalása ügyében! Kép

Szerintem minket se zavarna majd, ha eljön a mi időnk, de mivel
- a várakozást előre számításba véve - a jövő évre várjuk a babánkat, így most nem ajánlkozhatom. Gondolom, ez a dolog viszont most foglalkoztatna Téged.
(Mi idehaza már csak ilyen "rozsdásan" működünk... Kép )

Azért majd megnyugtatsz, ha sikert hoz a felhívásod?
(Csak, hogy ne mardosson a lelkiismeret: bezzeg most, hogy Te kérsz segítséget, én csak itt lapítok...Kép)

KépKép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: