Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Mindenki!
Megnézegettük a környék bölcsödéit, kiválasztottunk egyet és most izgatottan várjuk a kezdést. "Megdöbbentő, hogy öregszenek ezek a gyerekek."
Fantasztikus nézni, milyen nagy lurkó lett abból a pici csomagból, akivel kijöttünk a kórházból.
Úgy izgulok, mintha én kerülnék bölcsibe.
Üdv :Veronik
Veronik
 


Szia Veronik!
Mikor kezditek a bölcsit?
Volt már a kislányod nélküled valahol?Pl.nagyszülőknél?
Üdv.:Sissy
Sissy
 


Szia, Veronik!

Meglátod, szeretni fogja! Ha jó a bölcsi, kedvesek a gondozónők, akkor szerintem nagyszerűen kiegészítheti a gyermek életét a bölcsi, főleg, ha nincs még tesó. Az én fiam tavaly kezdte a bölcsit, elvileg azért, mert én dolgozni kezdtem, de gyakorlatilag már nem elégítette ki őt az, hogy kettesben van velem otthon. Nyűgös volt, hiányzott neki a társaság, és egy anya-háziasszony ugye azért nem üldögélhet naphosszat a játszótéren, hogy a gyermeke kedvére "szocializálódhasson". Így aztán jött a bölcsi, Olivér másfél éves múlt akkor, és úgy megszerette, hogy gyakran haza se akart jönni onnan! Még most is örömmel várja, hogy hétvége után hétfőn újra mehessen bölcsibe. Sok ott a barátja, kedvesek a gondozók, és persze egész nap játszhat, udvaron lehet, nagy melegben pancsolhat a bölcsi medencéjében, amit én nem tudtam volna biztosítani neki otthon. Pedig először hogy szorongtam, hogy hogy fogja megszokni a bölcsit! Szóval ne aggódj, minden rendben lesz! Kívánom, hogy a csöppségednek is ennyi öröme teljen a bölcsiben és a gyerektársaságban, mint az én kisfiamnak!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 

 
 

Szia Veronik!

Csatlakozva az elottem szolo Krisztinahoz en is csak dicsero szavakat es mindenfele szepet es jot tudok mondani Dominika lanyom bolcsijerol - ha ez itt nem a reklam helye akkor elarulom, a Varosligeti fasorban van - es a gondozonoirol Aniko es Andi nenirol - bar utobbi inkabb velem egykoru, semmint neni :-) akik tenyleg igazan szeretettel, kedvesseggel es figyelemmel kiserik a rajuk bizott gyerekek mindennapjait. Megvallom az elejen en is feltem a bolcsitol, meg persze ezerfele rosszat hallottam, de arra gondoltam, artani nem arthat neki, ha megtanulja, hogyan kell kozossegben lenni, ha nem megy, akkor meg raerunk akkor gondolkozni, hogyan oldjuk meg a problemat. Szoval azt hiszem en - mi - szerencsesek vagyunk, hogy ratalaltunk erre a szuper bolcsire - mellekesen nem volt konnyu bejutni, mert tuljelentkezes is volt, meg keson is mentunk, raadasul csak nagyobb gyerekekbol allo csoportba tudtak betenni a lanyzot, de ezek mind nem baj, mert ahogyan en eszrevettem, a nagyoktol sok mindent megtanult, amiket esetleg hasonlo koruak mellett csak kesobb csinalt volna (ugrasszeru beszedfejlodes, stb.).

Egyebkent hova szeretnetek beiratni? Es mit tapasztaltal a bolcsiben?

Udv,
Wittenberg Dianne
Wittenberg Dianne
 


Sziasztok
Köszönöm a bíztató szavakat, én is sokat várok a bölcsitől.
A lányom volt már néhányszor nélkülem pár órára a suli miatt és most anyosóméknál van a párommal együtt, de gyakorlatilag anyós vigyáz rá.
A bölcsiben épp nagytakarítás volt, amikor mi érdeklődtünk. Két helyen jártunk bent. Azokat a szobákat mutatták meg amelyikkel már készen voltak. emesének nagyon tetszett a rengeteg játék és a kisméretű bútorok használhatósága. A lányom nem óriás , de volt olyan miniszék amiről leért az ő lába is. Szóval így hogy ő volt az egyetlen nagyon élvezte a pakolászást. Hogy mi lesz akkor amikor még másik 11 gyerek lesz ott, azt nem tudom.Nagyobbak társaságában szeret játszani, de pl az unokatesójával egyidős és nem jönnek ki egymással. (Barna mindig húzkodja a haját, bár azóta már rövidre nyírtuk.)Egy hét és metudjuk mikor látjuk meg. Hétfőn lesz a megbeszélés, ki, mikor kezdi a beszoktatást. Várom.
Veronik
Veronik
 


Sziasztok!

Nekunk is aktualis lesz a bolcsi, de egyaltalan nem vagyok tajekozott ezugyben. Nagyon el vagyunk mar kesve, ha most kaptunk eszbe? A 6. kerulet kornyeken kellene egy szuper bolcsi, akar a Varosligeti fasori is jo lenne :)

Segitsetek! Koszi elore is...
Faline
 


Szia, Faline!

Én nagyon tudom ajánlani a Dob utcai bölcsit is, fentebb írtam róla.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina!

Igen, olvastam, mennyire jok a tapasztalataitok, de mint irtam, abszolut nem vagyok tisztaban a bolcsi koruli helyzetekkel. Pl. gyes mellett lehet-e, fel napra lehet-e, meddig lehet jelentkezni, netan kell-e varni, amig bekerul stbstbstb.

Neked tobb tapasztalatod lehet, legy szives, segits!

Koszi meg egyszer, szia: Faline
Faline
 


Én bölcsi ellenes vagyok. Szerintem sokan nem bírják a "terhet" viselni ezért feladják. Egy gyermeknek 2-3 éves koráig az anyja mellett a helye. Senki nem fog ugy rá vigyázni mint mi anyukák. Ne adjátok fel. És mit csináltok míg agyermek bölcsibe van?? Megéri??
kivétel, ha az anyagiak miatt dolgoznotok kell.
üdv: egy aggódó anyuka
Névtelen
 


Szia Aggodo anyuka!

En sem voltam odaig a bolcsiert, de aztan korbeneztem az egyikben (ahova anno en jartam :) es nagyon megragadott. A kisfiam egybol elvegyult, el sem birtam rangatni onnan tobb ora utan sem. En dolgozom itthon, emiatt keves az idom ra es a szabad levegore vitelre is. 2,5 eves es erzem, hogy jot tenne neki a kozosseg. Es legalabb nekem is lenne 4 olyan oram, amikor azt csinalhatom, ami eppen a legfontosabb.

A kozosseg is nagyon jo am sok szempontbol, nem baj, ha nem mindig a mama van veluk. Pl. a beszedfejlodes, a szobatisztasag es tarsaik gyorsabban mennek, persze szerencses esetben. Nem ragaszkodom a bolcsihez, amint azt latom, hogy nem jo neki, nem megy.

A teherviseleshez annyit mondanek, hogy lassan ket eve nevelem ot egyedul, igy biztosan mondom, hogy nehez ez a teher. De edes teher is, csak eppen vannak elethelyzetek, amikben az ember lanyanak fel kell adnia elveit.

Neked van gyermeked?

Baratsaggal, Faline
Faline
 


Szia, Faline!

Én úgy tudom (de nem vagyok teljesen biztos benne), hogy GYES mellett fél napra lehet bölcsibe adni a gyereket. Elvileg bármikor beadhatod, év közben is. Nem tudok arról, hogy várni kéne, kivéve, ha épp nyári szünet van a bölcsiben (általában 1 hónap, hogy melyik, az bölcsődénként változó). Ha nem a saját kerületedbe akarod beadni a gyereket, akkor visszautasíthatnak, főleg, ha túljelentkezés van, és esetleg ilyenkor várni kell az üresedésre. Nagyjából ennyit tudok a dologról, remélem, azért tudtam valamit segíteni. Ha van még kérdésed, örömmel válaszolok.

Kedves Aggódó Anyuka!

Én is hozzád hasonlóan éreztem és gondolkodtam egészen addig, amíg nem kezdtem észrevenni kisfiamon a jeleket, hogy mennyire vágyik arra, hogy szabad levegőn, gyerektársaságban tölthesse ideje nagy részét. Akárhogy is nézzük ezt egy anyuka, aki nem kertes házban lakik, és nincs valaki (pl. nagyszülő), aki főz-mos-takarít helyette, hát az nemigen tudja biztosítani. Ilyen esetben szerintem - tehát ismétlem, ha a gyerek is így igényli - igenis van létjogosultsága a bölcsődébe adásnak, és az egyáltalán nem jelenti azt, hogy az anya nem akarja tovább viselni a gyermekkel való otthonlét terhét. Az igazán jó anya ugyanis nem az, aki a társadalmi elvárásoknak (vagy akár a szakemberek véleményének) megfelelően neveli gyermekét, hanem az, aki mindenkor a gyermek személyiségéhez, egyéniségéhez és aktuális igényeihez igazodva nevel.

Üdvözlettel: Krisztina
Krisztina
 


Kedves aggódó anyuka!
Csak hogy ne érezd magad egywedül: én ugyanígy vagyok még az óvodával is (Lásd Óvodásokról topic vitáját).
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Krisztina!

Koszonom a valaszod! Elkezdtunk keresgelni bolcsi-ugyben, tobbeselyes a dolog egyelore, de majdcsak dulore jutunk :) Amint lesz kiszemelt ovi, felhivom oket es felteszem nekik az ezer es egy kerdesem.

Nagyon szimpatikus vagy szamomra a hozzaszolasaid alapjan es drukkolok neked a kistestver miatt! :)

Baratsaggal, Faline
Faline
 


Kedves Faline!

Köszönöm a bizalmat, nagyon jól esik! Kistesó "projekt"-ről majd tudósítok.

Barátsággal: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Veronik?

Mi is most kezdjük a bölcsit, 28-án megyünk megbeszélni a beszoktatás fontos részleteit, de már voltunk benn körülnézni.
Ubika szeptemberben lesz 1,5 éves, és a Te gyermeked mekkora?
A "kire bízzam" topicban kaptam sok élménybeszámolót a bölcsikről, mind elég jó tapasztalat.

Majd cserélhetnénk eszmét a kezdetekről, na meg az utánról is.

Üdv: Garam
Garam
 


Aggódó Anyuka!

És kedves sorstársaim!

Néhány hónapja az egyik leg-oviellenesebbnek tűnhettem sokak számára, bár nem az intézmény ellen szóltam, hanem egyes esetek voltak számomra hajmeresztőek!
Óvónő vagyok, 3 gyermekkel.
Legidősebb lányom nagyon erőszakos, hisztis volt 2 évesen, már a bölcsin gondolkodtunk akkor is. Semerre nem mozdulhattam tőle, nem akart soha játszani, hanem ugyanazt dolgozta, amit én csináltam. Tetszett is, de teher is volt. 1 évesen beszélt, úgyhogy rengeteget énekelt, mondókázott a gyes alatt. Aztán jött a kistesó, de 3 évesen beirattuk oviba. Épp azért, hogy a második is egy fél napig hadd legyen egyke...hiszen lányom őt is kicsit erőszakosan gondozni és abajgatni akarta. Aztán nem vált be az ovi, nem épp a legjobb ovónőket fogtuk ki. Csak egy példa: arra jártam babakocsival az ovi körül, lestem az udvaron játszó gyerekek között az enyémet...sehol. Bementem, kérdeztem, csak nincs baja? Összenéztek az óvónők, hol lehet Maya? Ja, kiderült fönnt felejtették az emeleten az öltözőben, csak mert 3 évesen nem készült el időben az öltözködéssel. Szép, mi?
No, kivettem innen...5 éves koráig itthon maradt velem "gyesen".
Fiunk 2 és 1/2 évesen minicsoportban kezdte az ovit. Vele szerencsésebb voltam, 4 éven keresztül egyazon csoportban maradhatott. Nála a nehézséget az jelentette, hogy ha megjelentem az ajtóban (mert ott voltam óvónő), mindig azt hitte, már megyünk is haza. Megbeszéltük, amíg köpenyben vagyok, addig nem. Megszokta, leste az öltözékem...
És itt a kismaszat! Egyik sem volt ennyire energikus, mozgékony, akaratos, ráadásul nem játszik ő sem, hanem az energiáját dolgozná le ő is. No, de nem megy ez a nap 12 órás ébrenlétében!!!
És nem csak a házimunkámra gondolok, amit nehezen végzek mellette (mert ő is segít mosogatni, de utána őt is, magamat és a konyhát is tisztába kell rakni, a felmosófát viszont kicsavarja a kezemből, és mindent lever a nyelével...ez csak egy példa), hanem itthon van a Bt.-nk, ebben is lenne munkám...
És én nem vagyok gyeden, hiába még csak másfél éves...a legidősebb lányom 16 éves, azért keresett magának nyári munkát, hogy legalább az öltözködésébe belesegítsen. Szuper gyerekeim vannak! És az apjuknak úgy alakult az élete, hogy ősztől főiskolás lesz...nem lehet pénzt is ugyanakkora intezitással keresni, meg tanulni is.

Lehet aggódni...meg beleérezni más helyzetébe és nem azt feltételezni, a bölcsit használók zöme passziózik.

Evelyn
Pap Éva
 


Sziasztok ellenzékiek és pártolók!
Már egy másfél hete járunk a bölcsibe és elmondhatjuk túl vagyunk a beszoktatáson. Garam, Az én Emesém most 11 hónapos. Nekem volt nehéz. A harmadik nap kipróbáltuk volna, hogy ot ebédel és utána én teszem le aludni, de nem jött össze. ebédidőben még nem volt éhes, lefeküdni még nem volt kedve. Végül is hazaküldtek minket Csalódott voltam. Úgy éreztem, hogy nem adtak nekünk elég időt. Meg is beszéltem ezt A "Panni nénivel". Abban maradtunk, hogy kihagyjuk a pénteket és hétfőn újra kezdünk. Hétfőn a páromat küldtem és csütörtökig nem is mentem a bölcsi közelébe. Addigra Emese elfogadta, hogy ott is lehet aludni. Ha megyek érte üdvözöl egy széles mosollyal, majd spuri vissza játszani. Nem hiszem hogy ne érezné jól magát.
Üdv Veronik
Ja még egy pár szót az ellenzéknek. Azért próbáltuk ki a bölcsit, mert most vagyok végzős az egyetemen és a szakdoli miatt kell egy néhányóra amikor tényleg tudok összpontosítani. De ha nem megy akkor nem eröltetjük. egyeléőre úgy tűnik működni fog.
Veronik
 


Kedves Veronik és persze Mindenki Más is!

Hétfőn kezdtük a beszoktatást. Első nap egy órát, másnap 1,5 órát töltöttünk együtt Ubival a bölcsiben. Nagyon élezte, tulajdomképpen rám se hederített, annyi az érdekesség ott. A gondozónénik kedvesek és igazán odaadóak a gyerekekkel.
Van egy kislány akit az anyukája nem tudott besuoktatni, csak otthagyta rögtön egy egész napra, hát ő szegény nagyon sír egész nap.

Üdv:Garam
Garam
 


Szia Garam!
Örömmel olvasom, hogy Ubi jól veszi az akadályokat!
Mint fiús anya, talán hozzászólhatok a témához, bár a cím (bölcsibe megy a lányom) kissé diszkriminatív, és persze Zazó már a második évet kezdi a bölcsiben. Most Ő a "legöregebb" (24-én már három éves lesz), és ketten maradtak a régi csoportból, minden barátja elment oviba. Az újak lassan szállingóznak, javában folyik a beszoktatás, de egyszerre csak néhány kicsinek. Jött egy nagyon jópofa kisfiú, hasonlít egy kicsit Zazóra, remélem hamar megbarátkoznak!
Most egyelőre 5 fiúból áll az állandó csoport, de jönnek majd lányok is, hogy semlegesítsék a kis ördögfiókákat.
Van egy kisfiú, akinek nehezen megy a beszokás, 3 hete jár már, de nem engedi átöltöztetni magát bölcsis ruhába. Ma reggel sikerült végre a dadusnak meggyőznie.
Szivesen olvasnék a további tapasztalataitokról és az is érdekelne, hogy Neked hogy megy majd a "beszoktatás" a munkahelyedre.
Írjál erről is, ha van kedved, mondjuk az üzenőfüzetbe.
Üdv: Judó
Judó
 


Sziasztok Lanyok!

Hetfon kezdjuk a beszoktatast, es most elkezdtem piszkosul izgulni... Tegnap derult ki, hogy kaptam munkat, egybol onnan mentem a kozeli bolcsibe, megbeszeltuk a reszleteket, megneztem a csoportot stb. Nagyon tetszett minden, viszont ott ket het a beszoktatas, ami szinten nagyon pozitiv, de nekem 18-an legkesobb kezdenem kell a munkahelyemen. Elvileg mar tegnap is keso lett volna, de nagyon rendesek es jo fejek, varnak ram ket hetet. Az elso ket nap 9-11-ig leszunk a bolcsiben, aztan par napig 9-12-ig. Ezzel ki is merul az elso het. Kerdesem, hogy mit gondoltok arrol, ha a masodik heten mar a nagymama szoktatja be a csemetet? Tudja valaki, hogyan zajlik a kethetes szoktatasnal a masodik het? (Annyira izgultam, hogy nem figyeltem elegge :)

Most nagyon jol jonne egy kis batoritas, nagyon hirtelen jott minden, egy honapja nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar kell bolcsibe mennie... (2,5 eves lesz okt. vegen.)

Koszi elore is a valaszokat!

Faline
Faline
 


Szia Faline!
Hogyha a nagyival ugyanolyan jól megvan, mint veled akkor nem gond ha ő viszi a beszoktatásra, de egyébként nem helyettesíthet érzelmileg. Ha a beszoktatáson túl vagytok, biztos hogy megy majd minden a rendes kerékvágásban. Én ma vitte előszőr reggelire is a lányomat(aug23-án kezdtünk), alig bírta kivárni amíg átöltöztetem,már ment volna a többiekhez. Amikor leraktam a szobában egyből az asztalnál termett. Összepakoltam, aztán benéztem elköszönni, kaptam egy mosolyt, meg egy fél integetést, de egyábkánt csak a reggeloivel törődött. egyátalán nem akart velem jönni. Tudta, hogy ő most ott marad és egész nap játszhat. Háromkor megyek érte. Remélem nállatok is hasonlóan alakul majd a helyzet.
Üdv Veronik
UI: bocs mindenkitől, nem diszkriminatív szándékkal adtam ezt a topic címet, csakhát én izgultam, én kértem tanácsokat, nekem pedig történetesen lányom van.
Veronik
 


Szia Veronik!

Ugy orulok, hogy valaki irt...

Jo hosszu nalatok a beszoktatas. Meselsz, hogyan zajlott, hogyan lett egyre fokozatosabb?

Mit gondoltok tobbiek, egy het alatt mennyire tud egy 2,5 eves beszokni? Nem jarunk tarsasagba, de allandoan menni akar, lenyegeben mindegy neki, merre, csak menjunk. Imad jatszani, egesz pici koratol teljesen egyedul jatszik egesz nap. A bolcsiben sok olyan jatek van, amirol tudom, hogy szeretni fogja (pl. a kisbicajok).

18-an mindenkepp munkaba kell allnom, de lehet, hogy meg tudom beszelni, hogy par napig csak fel napra, vagy hogy a nagyi menjen erte 12-kor.

Remelem, ez is ugy alakul majd, mint a tobbi dolog, amikor feltem valami elott, o meg lazan vette az akadalyokat...

Jo olvasni, hogy tobbeteknel is konnyen es siman ment ez az egesz, remelem, ket het mulva ugyanezt tudom elmondani en is!

Koszi meg egyszer, Veronik!

Faline
Faline
 


Sziasztok!

Eltelt az első bölcsis hetünk. Pénteken Ubika már reggeltől ebéd utánig maradt nélkülem. Mikor eljöttem hallottam, hogy "Aja-aja", majd öt perc múlva (kintről hallgatóztam) már semmi gond nem volt. Sajnos mikor visszamentem már messziről hallottam a sírását. A gondozónéni ugyan biztosított róla, hogy egészen az ebédig hagja sem volt, de mivel ő a legnagyob, ő kap utoljára ebédet. Persze ettől elkeseredett meg már el is fáradt, szóval a végkifejlet volt az a hatalmas sírás amire én odaértem. Nagyon rossz érzés, de sajnos meg kell szoknia (meg nekem is).
Remélem a hétfőnk jobban sikerül.

Kedves Judó!
Érdeklődésedet köszönöm, nagyon jól esik, 18-án kezdek a dolgozómban, utána írok!

Üdv: Garam
Garam
 


Szia Garam!

Gratulalok a szep beszoktatasi eredmenyekhez :) Csak igy tovabb!

Hogyan jutottatok el a penteki felnapos otthagyasig? Olvastam, hogy elso nap 1 ora volt egyutt, masnap 1,5, de azutan? Szeretnem, ha csutortok-pentek korul mar en is ott tudnam hagyni a csemetem par orara, konnyebb lenne a masodik het...

Udv, Faline
Faline
 


Kedves Faline!

Nem tudom aktuális-e még a beszoktatósdi.
Ha jól figyeltem mára már Ti is túl vagytok rajta!
Hogy' sikerült.
Nálunk minden símán ment. Persze az első "éles" hét következménye egy jó kis mandula gyulladás lett. - Ezért tudok most írni.
Most, hogy Ubika itthon van velem "betegácsiban" egésznap mondogatja, hogy bölcsi, meg Gabi néni (a gondozónő), meg a gyerekek neveit. Már hiányoznak neki.
Csütörtök reggelre már annyira beszokott, hogy még el sem búcsúzott tőlünk. csak berohant a gyerekekhez.
Hát ennyit arról, hogy mennyire rossz a gyerekeknek a bölcsiben.
Amióta Ubika bölcsibe jár (3 hete) sokkal jobban alszik, jobban eszik.

Üdv: Garam, aki nagyon aggódott, de most már örül, hogy a bölcsi mellett döntött
Garam
 


Kedves Garam!

En is halalra izgultam magam, de a kisfiam elmenyei is Ubikaehoz hasonloak. Ket hete jar, ma mar puszit sem kaptam reggel, annyira sietett a csoportba :)

Egy kis nathat osszeszedett, de laza nincs (nem is lesz, "megtiltottam" neki :), igy jarhat tovabbra is.

A gondozonok nagyon aranyosak, mindent megtesznek azert, hogy jol erezze magat a bolcsiben, es o igy is tesz :) Sokat eszik, jol alszik es szivesen jatszik a gyerekekkel.

Egyszoval nekem is csupa jo elmenyeim vannak, hasonlokat kivanok mindenkinek!

Ubikanak pedig gyors gyogyulast!

Faline
Faline
 


Bölcsisek lettünk mi is!!!

Nekünk is eltelt ez a 3 hét.
Az első, az gyakorlatilag velem együtt. Azon a héten szerdán 1 órácskára ott lehetett hagyni. Szörnyű volt, hogy a sírása az udvaron messzire elhallatszott...ott lődörögtem a bölcsi körül...és nagyokat nyeltem. Vissza araszoltam, mert csend lett. Kiderült, amikor vígasztalásul felvették a vállukra, elaludt a gondozónéni vállán. Így ott az udvaron szundizott a kinti ágyban. És vidáman ébredt!
Ettől függetlenül, ezen a héten még nem aludt ott, ebéd után mentem érte. Ezen a héten megtanult pohárból inni!!! Itthon az én kedvemért nem, de itt látta, így iszik a többi gyerek. Azért nála lehet a cumisüveg.
A második hét pokol volt...
Ugye, ekkor már nem lehetett bemenni vele. Sikítás, sírás...és ezen a szerdán elkezdődött az ott alvás. De nem ment!!! Ugyanis itthon mellé szoktam bújni, hiszen idén még szoptattam. (másfél évesek vagyunk) A melléfekvés megmaradt, cumisüveggel. Itthon. Azt monta a mi Gabi nénink, hogy el ne képzeljem, hogy majd ő ezt megteszi. Ez rosszul esett. Persze tudtam, hogy lehetetlen is lenne. Betették a rácsos ágyba, mert lemászott a másikról. Kérték, legyek az öltözőben, ha nagyon sír, vigyem haza. Mondtam, jó, de csak ez a hét jó így, utána cca. csak fél kettőre érnék oda, fél állásban vagyok.
És jött a harmadik hét! Hétfőn reggel pici sírás, péntekre már semmi!!!!
És jelentem, ott alszik! És kettőkor viszem persze haza, nem is akarnám tovább otthagyni.

Sokat változott, megtanult nagyon ügyesen motorozni, itthon ugyanis nem ült rá a járgányára, csak tologatta, most meg száguld! És egyre több szót beszél! És mutatja, ha bekakilt! Sőt mondja is! És már elfogadja a bilit! És egyre önállóbb lett, megérteti itthon is jobban magát.

Nehéz kezdés volt, de úgy látom, sínen vagyunk. Jól érzi magát, sokat dícsérik is!
Nem bántuk meg...így dolgoznom is jobban megy, ha már így alakult ez az élet. Mi is úgy terveztük, hogy maradok akár 5 éves koráig itthon mellette. De 3 gyereket egy kereső nem tud eltartani...sajna.

Ja, betegek sem lettünk!!!

Mindenkinek jó bölcsizést a továbbiakra!!!

Evelyn
Pap Éva
 


Hát kedves Anyukák én most nagyon elszomorodtam!!!!

Igaz, hogy ez a topic agy kicsit régen indult már, de nálunk most vált aktuálissá a dolog.
Elõször a másik bölcsis topicba botlottam bele, és be kell, hogy valljam, annak elolvasása után nagyon szörnyû anyának éreztem magam, és lelkiismeretfurdalásom támadt amiatt, hogy mertem bölcsibe adni a kis csemetémet.

Ott szinte mindenki lehurrogta azokat az anyukákat, akik erre a lépésre kényszerültek, és képtelenek azt elhinni, hogy egy gyerek jól is érezheti magát a bölcsiben.

Kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra is elvégre már több, mint egy fél évet lehúztatok ti is.
Lehet, hogy már ti is megbántátok, hogy bölcsibe adtátok gyermekeiteket?
Tényleg rossz anya az, aki ( azért, mert tényleg kell a pénz ) beadja bölcsibe a gyereket.

Kíváncsian várok minden hozzászólást!

Dia
Dia
 


Dia, ha figyeltél a másikon, senki nem mondta azt, hogy ha az a fránya pénz, tényleg annyira kell, hogy nem lehet megélni sehogy nélküle, és ebben az esetben az anyuka bölcsibe KÉNYSZERÜL adni a gyerekét, akkor az rossz anya. Nem errõl szóltak odaát. Persze nagyon relatív fogalom, hogy hol van az, hogy kell, muszáj.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Dia!

Én is egyike vagyok azon anyukáknak akiket a másik topicban lehurrogtak, sot talán rossz anyának is tartanak, neveznek. Egy a lényeg ÉN TUDOM,HOGY NEM VAGYOK ROSSZ ANYA.Az én lányom 20 hónapos volt amikor bölcsibe mentünk, most már 3 éves elmúlt. Szeret bölcsibe járni, beteges se volt sokat, csak max. orrfolyás.Én saját véleményem mondom, de csak bátorítani akarlak, hogy nyugodtan menjetek bölcsibe csak válaszd ki jól a bölcsit és ha lehet a gondozónoket is. Nálunk szerencsére lehetett, és a beszoktatás sem olyan drasztikus, ahogyan a " Bölcsi ellenes" anyukák rémisztgetnek itt a neten. Nálunk be lehetett menni akár hetekig is a gyerekkel, etethettem, játszthattam vele, amíg nem szerzett pajtásokat és amíg a gondozónoket meg nem szerette, vagy ismerte.Mondjuk annyiból egyetértek a bölcsi ellenesekkel, hogy én is csak akkor ajánlom a bölcsit ha már tud beszélni és ki tudja magát fejezni, meg tudja értetni amit akar. Pár hónaposan én sem vittem volna be. Szóval ez az én véleményem, de biztos fognak mások is írni és én is remélem, hogy csak a tapasztaltak látogatnak ide, és nem az "ellenzék".ÜDV: MIMI
Szabó Marianna (szab&oacu
 


Dia, mivel te ismersz minket, lathatod talan, hogy nem vagyok rossz anya es a kicsi sem egy idegroncs, amiert bolcsibe jar. Sot!!! Bori talan meg kicsi hozza, nem tudom. De az biztos, hogy ha olyan bolcsit es gondozonot talaltok, akit o is szeret, nem lesz gond! Plusz ha meg mindig csak negy oraban dolgozol, akkor biztosan nem fogja megviselni. Jatszhat sokat, kozossegben lehet, szeretni fogjak es te is nyugodt lehetsz, hogy jo helyen van.

Hidd el nekem, nem rossz anya az, aki bolcsibe adja a gyermeket.

Puszi, Faline
Faline
 


Sziasztok, ez a Dia nem én voltam!!!!

Kedves Dia! Lécci, változtasd meg a nevedet, lévén én már a Babanet indulása óta futok itt ezen a néven, és látod, összekevernek minket.

Előre is köszi és puszi:

Dia
Dia
 


Ja, én még nem akarom Borit bölcsibe adni, ezért van nálunk Anna!

Puszi:

Dia

Faline! Én tudom, hogy ti milyenek vagytok, csak a másik Dia nem...Kép

D.
Dia
 


Jolvanna... Kép Regisztrald magad es akkor nem keverlek ossze. De nekem a Dia es a Dia olyan egyforma, ki erti ezt? Kép Eloben persze nem lenne gond...
Faline
 


Faline, gondoltam, hogy még talán, talán megismernél....Kép)

Megfogadom a tanácsot...

Puszi:

Dia
Dia
 


Ne tessek gonoszkodni velem, kerem szepen, kisasszony! ;) (Oreg motoroskent amugyis ideje regisztralni, tedd magad vedjegyesse, ne hamisitsanak! ;)))
Faline
 


Drága Faline!

Én ábszolút hamisíthatatlan vagyok!!!! Vagyis, mondhatnám inkább, kissé nagyképüen, hogy UTÁNOZHATATLAN......

Levédésem folyamatban van.

Csók Nektek:

Dia
Dia
 


Kedves Régi Dia!

Ezer bocs, de úgy látom tegnapi levelemmel jól megkavaartam itt a dolgokat. Mivel csak tegnap vetõdtem ide, nem tudtam, hogy ez a nev már szerepel, de ha jó úgy neked, SDia leszek!

Kedves Marianna!

Köszi a bátorító szavakat! Talán tényleg nem lesz olyan vészes!

SDia!
sdia
 


Látom itt újra feléledt ez a topic!

Nekem az lenne a nagy gondom, hogy újabban nem szeret a gyermekem bölcsibe járni. 1.5 éves kora óta járunk ( tehát már majdnem egy éve ). Eddig nem volt semmi gond, a beszoktatás is teljesen simán ment, sírás nem is volt, csak kis szipogás.
Imádott bölcsibe járni, mindig jól érezte magát, sokszor még búcsú puszit sem kaptam, mert úgy sietett be a csoportba.
Most viszont minden megfordult!!!!!!
Reggelente alkudozóra fogja a dolgot, hogy õ nem akar menni, nyafog, hogy inkább itthon marad.
Néha még sír is bemenetel elõtt, ami eddig soha nem fodult elõ!!!!!!

Most teljesen tanácstalan vagyok, hogy hogyan tovább!
Érdekelne, hogy másnál is volt-e ilyen és ez csak egy átmeneti állapot vagy valami végleg elromlott??????

Valamint attól is félek, hogy úgy megutálja a közösséget, hogy majd óvodába sem akar menni. Én dolgozom, tehát nem azért adtam be, mert egyedül akartam otthon lenni!!!!
Most viszont tényleg tanácstalan vagyok!

Ui: Már kérdeztem a gondozónéninket, hogy tud-e valamirõl aminek köze lehet a dologhoz, de azt mondták, nem volt semmiféle csetepaté, nem bántotta senki ( másik gyerek, mert vannak ám ebben a csoportban egész nagyok is, akik már rég elmúltak 3 évesek de csak most õsszel mennek el oviba. )Gondoltam esetleg egy nagyobb gyerekkel lehetett összetûzése.
Én hiába kérdezem a gyermekem, hogy miért nem akar menni, csak azt mondja, hogy "nem tudon"
Somanya
 


Szia Somanya!

Nálunk is volt egy ilyen idoszak, amikor az egyik gondozonéni 2 hónapig beteg volt az én lányom is csak akkor ment simán be a bölcsibe ha éppen az o(másik) gondozónoje volt reggeles, ha már a másik csoport(jelzem egybe van nyitva a két csoport)gondozónénije jött ki érte, már o is alkudozott. Na igen de mi tudtuk, hogy mi ennek az oka. Ne add fel, próbáljatok okokat keresni. Mi ezt az idoszakot úgy vészeltük át, hogy mindig kitaláltam valamit, hogy melyik állatkája nem volt még pl. a bölcsiben, és akkor Janka vitte az állatkát és mutogatta neki a bölcsit.DE biztos történhetett valami amitol o nem akar bölcsibe menni, talán ha meg tudod oldani és akkor vinni reggel amikor pl, a kisbarátja megy és akkor együtt menjenek be, vagy ( bár nem tudom ezzel nem e ártunk inkább) megpróbálni pár napig szüneteltetni a bölcsit.Sok sikert és kitartást hozzá: MIMI
Szabó Marianna (szab&oacu
 


szia Marianna!

Köszi a gyors választ!

Erre én is gondoltam, hogy pár napig szüneteltetni kellene, de félek, hogy csak azt érném el vele, hogy rájön , ha egy kicsit nyafizik, máris nem kell menni, és így még több, még nagyobb hisztiket fog produkálni.
De most az is eszembe jutott, lehet, hogy ez is csak a dackorszaknak köszönhetõ??

Talán az is a baj egyik oka lehet, hogy a múlt hónapban elég sokat itthon volt, 4 hétig még csak a bölcsi felé sem mentünk, mert anyukám vigyázott rá. Sajna ez a megoldás már nem jöhet szóba, mert a nagyi külfödre utazott jó pár hónapra.

Viszont azt is el kell, hogy mondjam, hogy ma visszamenetm a bölcsihez, hogy meglessem, mit csinál az udvaron, nem sír-e, és láss csodát, már semmi baja sem volt, boldogan motorozott a többi gyerekkel. Persze ezt eddig is mondták a dadusok, hogy csak 5 percig sír, de azt hittem, csak engem akarnak megnyugtatni.

Csak azt nem tudom, akkor minek köszönhetõ a reggeli sírás?????
Azt sem értem, miért 1 év elteltével kell ugyanazt végigélnem, mint annak, aki most szoktatja a gyerekét?????
Persze annak idején nagyon boldog voltam, ( azért engem jobban megviselt a bölcsikezdés lelkileg mint õt )hogy jól érzi magát, nem sír, stb.....
Most viszont, azon tanakodom, ha így megy tovább nem káros -e ez rá nézve?????

Somanya
Somanya
 


OFF

Dia, tuuuudom ;))) Tanusitom ;)

F.

ON
Faline
 


Sziasztok Lányok!

Ebbol a könyvbol szeretnék idézni nektek:
Gyermekegészségkönyv szülok enciklopédiája
Kossuth könyvkiadó 1994

Gyermekintézmények Bölcsode

„Még mindig sokan úgy vélik, komoly lelki sérülés éri a gyermeket, ha három éves kora elott „idegen” kezekbe kerül.
Valójában már rég megdolt ez a nézet – amióta a bölcsode nem egyszeru „gyermekmegorzo” többé.
Ha a környezet ösztönzo hatású és a kicsik biztos és folyamatos kapcsolatot építhetnek ki gondozóikkal, a bölcsodés gyerekek ugyanúgy fejlodnek, mint otthoni környezetükben nevelkedo társaik.”

„Ha megfelelo környezeti és tárgyi feltételeket, személyre szabott foglalkozást és fejlodési szintjüknek megfelelo játéklehetoségeket biztosítunk számukra, a közösségi élet elonyt jelent a gyermeknek.”


Óvoda

„Az óvodai tapasztalatok pótolhatatlanok, és aligha szerezhetok meg másutt. Sehol máshol így nem tapasztalhatják meg a gyerekek, mit jelen eligazodni egy közösségben, beilleszkedni és érvényesülni. Bár ma már senki nem vitatja az óvoda fontosságát, még sincs minden gyereknek lehetosége élvezni elonyeit.”

„A családon belül is egyre kevesebb személyhez kötodhet a gyerek. A nagyszülok gyakran messze laknak, a többi rokonnal sem nagyon ápolják a kapcsolatot. Sok család két-három emberbol álló szuk maggá olvad, s többé nem képes a személyiségek és jellemek gazdag tárházát felmutatni, amelyre pedig minden gyereknek szüksége volna, kibontakoztathassa a képességeit.
Legkésobb hároméves koruktól a kicsik maguktól is új kapcsolatokra vágynak, meg akarnak ismerkedni más gyerekekkel.
Ki akarnak menni a „világba”, hogy összemérjék magukat kortársaikkal, hogy – a felnottektol függetlenül – kipróbálják eroiket és megtapasztalják gyengéiket. Hogy fejlesszék képességeiket a festés és ábrázolás terén, hogy másokkal együtt élvezzék a mozgást: a futást, mászást, birkózást, a csúszdázást és hintázást.
Mindez alig – vagy csak nagy konfliktusok árán – lehetséges a mai zsúfolt lakótelepeken, a parányi, vékony falú lakásokban. Az óvoda megadhatja a gyermeknek azt a szabadságot, azokat a lehetoségeket, amelyek nélkülözhetetlenek fejlodése szempontjából.
Ám nem könnyu rátalálni a megfelelo intézményre.
bigacsiga
 


SDia!

Köszönöm!!!

Én meg különben Sz. Dia vagyok...Kép))

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

A fiam 3 eves, tulajdonkeppen mar jarhatna oviba, csak azert nem jar egyreszt mert nem szobatiszta, masreszt, mert jelen pillanatban Irorszagban elunk es itt nincs ovi, csak olyan bolcsi-feleseg, meg iskola, (akar 4 eves kortol is).
Az a gondom, hogy elkezdtunk vele jarni egy itteni bolcsode-felesegbe (jobb hijjan), de amikor rajott, hogy az egesz arra megy ki, hogy en neha otthagyom ot, akkor nagyon a lelkere vette. Kovetkezo nap vegig sirt, pedig akkor el se mentem, annyira nem volt szivem. Azota csak akkor nem sir, ha megigerem, hogy ottmaradok vele, de akkor se mondhato valami szocialisnak, a tobbi gyerek inkabb csak zavarja, ha kozelit, es ha valaki el meri venni azt, amivel jaszik, akkor nagyon verekedos, es visit. Errol a verekedesrol mar evek ota probalom lebeszelni, mert otthon gyakran jartunk jatszohazba, de nem jartam sikerrel.
Azzal szoktam magam erositeni, hogy 3 eves kortol a legtobb gyereknek oviba kell mennie, ha nincs kisteso, es valahogy mindenki tuleli...

Tulkepp azt akarom kerdezni, hogy normalis-e ez es hogy honnan kene eszrevennem azt, hogy tenyleg nem kene eroltetnem ezt az egeszet. Es, hogy mit tehetnek, hogy konnyebbe tegyem szamara az elvalast.
Tenyleg gozom nincs errol az egeszrol, teljesen meg vagyok akadva.
Koszi, ha valaki megosztana velem a velemenyet!

Bobita
 
 


Szia Bóbita,
nem tudom, milyenek a szokások, a beszoktatás, van-e egyáltalán ilyen arra, így csak a magyar viszonyok ismeretében vannak gondolataim.
(Egyébként a most 4 évés lányommal 1,5 éves kora óta járunk bölcsibe, imádta, az ovit szintén, a kicsivel tavasszal kezdjük.)
Szóval:
- nem lehet, hogy azért sír, mert tudja, hogy akkor ott maradsz vele? Ez persze, hogy jobb Neki, és ha nem is minenáron kell otthagynod, akkor nem is baj, de lehet, hogy így -bocsi a kifjezésért-"zsarol".
- a másik meg: mióta jársz Vele oda? A nagyobbiknak is volt egy olyan időszaka, 2-3 héttel a kezdés után, hogy rájött, hogy ez állandósulni fog, mármint hogy ott marad, és pityergett, de hamar megnyugodott, és pár nap után ez elmúlt. De én nem tudtam megtenni, hogy ottmaradok Vele, dolgoznom kellett.
- azt látom a lányokon, hogy szeretik a közösséget, és jót is tesz Nekik

Ennyi elsőre, de még beszélgethetünk a dologról :)

Kép

Kép
 
 


Szia!

Koszi!

Ez egy olyan hely, ahol teljesen ram van bizva, hogy hogy szoktatom be, akar orokre is ottmaradhatnek vele. En az elso heten csak ugy hagytam ott, hogy kimentem a folyosora es ha lattam, hogy elkezd sirni, akkor visszamentem. Ez meg csak kicsi siras volt, csak kb. 1,5 het utan esett le neki, hogy rendszeresen "ott van hagyva" es akkor kezdett el nagyon sirni.

Igen, a sirasban biztos benne van az is, hogy igy talan tovabb ottmaradok vele, de en inkabb azt latom, hogy ugy erzi, kihuztak a laba alol a talajt, ha nem vagyok ott, mint biztos pont, es el akarja kerulni ezt a helyzetet mindenaron.
Egyebkent a Mo-i jatszohazban is azt mondta a gondozoneni, hogy a fiam zsarnokoskodik felettem. Ugyb tunik, ezt jol elizeltem.

Amiota az elozot irtam egyebkent mar javult a helyzet, de meg most sem tudom elkepzelni, hogy elmegyek es nem sir ugy, mintha itt lenne a vilagvege...

Te mikor hagytad ott oket eloszor? Egy pici idore mar az elso nap is? Es hogy emelted az adagot?
A 2-3 het utan, amikor pityeregni kezdett a nagyobbik, akkor mar egesz nap ott volt?

Bobita
 
 


Sziasztok !

A kislányom most 2,5 éves és már 3 hónapja jár bölcsibe. Olyan három hét kellett míg rendesen beszokott - nem is sírt reggelente mikor otthagytam, a Gondozónője egy Angyal nagyon szereti őt, otthon is állandóan emlegeti. Nem volt semmi gond. Mostanáig. Egy hete teljes 180 fokos fordulatot tett. Olyan hisztiket rendez már elinduláskor, hogy az valami őrület. Járművön utazni lehetetlen vele - átöltöztetésnél velőtrázó síkítás, stb. Bent sem érti senki mi lehet a baj - nem bántotta senki - ha bántotta volna elmondaná mert mindig mondja otthon, hogy kitől, mitől fél, stb.
Egy hete megy ez...és minden reggel erősebben. Egyszerűen nem jövünk rá mi a baj - gondoltam írok ide, hátha tud valaki tanácsot adni aki már járt hasonló cípőben.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: