Új privát üzeneted érkezett!

Most vagyok félidõs pocakos és két szép nagy kutyónk van /fél mázsásak/. Nagyon szeretjük õket, de most hogy én már óvatosabb duhaj vagyok kezdenek neheztelni hogy kevesebbet látnak. Mert ugye nem olyan jó pocakkal csúszkálni a kutya után ebben az idõben Kép. Na meg kíváncsi vagyok, hogyan veszik majd a babát. A macskákkal való összeszoktatás sem ment egyszerûen, néhány cicó lelépett mire sikerült a taktikát kialakítani, de ezt a babával talán mégis isnkább megelõzném. Ja és az elsõ kutyánk a második érkezését rosszul fogadta és egy igazi sértett egykeként viselkedett, most meg bár Soma lévén õ a kan már nagyobb és erõsebb is lenne még mindig terrorizálja. És sajnos Dorkában nem sok anyai érzés rejlik, mert amikor két napig itt volt egy kiskutya megõrzése Soma "anyáskodott" felette. Szóval mik a tapasztalataitok a témában?
 
 


Gyerekeink topik, azon belül Gyerekeink és állataink. Ugyanez a téma.
Névtelen
 


Köszi, megtaláltam.
 
 

 
 

Jujjj, ide rég nem irt senki, de amiota megvan a Fiam, rettegek a kutyaktol... Azelött mindet megfogdostam, simogattam az utcan... Normalis vagyok én??? Annnyi hülye balesetröl hall az ember!!!
Vendég
 


Kukacz
Szerintem nagyon jót tesz a gyerek lelkének, ha kutya vagy más állat mellett nö fel. Nekem is volt kutyám gyerekkoromban. Mondjuk én tuti nem veszek kutyát, pedig a férjem szeretné, de majd sürün visszük olyan ismerösökhöz, ahol kutya van. Nekem azért nem kell, mert már tudom mivel jár és ehhez már lusta vagyok.
Az idegen kutyáktól én is tartok, pedig régen én is bátrabb voltam. Jobb is az óvatosság. Szerintem ez tök normális dolog, vagy ha nem hát én sem vagyok normális Kép
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Kukacz, jó, hogy ezt a topikot előkotortad, nálunk is gond van a kutyákkal: a fiamnak kifejezetten fóbiája van tőlük. Az eredetét nem tudom, nem támadta meg kutya soha, én kimondottan szeretem őket. A dolog néha egészen kellemetlen, pánikszerűen menekül, ha meglát egy ebet. Attól félek, pont ezért lehet valami baj, mert a kutyák nem szokták szeretni, ha valaki sikítva menekül előlük. Hogyan lehetne kigyógyítani szerintetek? Ja, nekünk nics kutyánk, szüleimnek va, de nagyon ugrálós. A házban lakik egy kis kutya, tőle is fél. Az nem tűnik jó megoldásnak, hogy direkt vigyem többször a közelükbe. Van egyéb jó ötletetek?
Köszi, Klára
 
 


Klára
Hány éves a fiad?
Próbáld meg elmagyarázni neki, hogy nem bánt és Ö jobban fél mint az emberek. Vegyél neki plüsskutyát. Eröltetni semmiképp sem szabad. Azért mutasd meg neki, hogy Te nem félsz és nagyon szereted. Mond meg neki, hogy azért ugat, mert Ö így próbál beszélgetni. stb
Kriszta
Nyanya
 


Krisztanyanyus! 4 éves lesz. Lehet már vele beszélni, próbálok is. De valahogy úgy látom, meggyőzni nem lehet. Majd ha ő maga belátja, akkor javulhat talán a helyzet. Másrészt meg Te is írtad, milyen sok manapság a hülye kutya, amiktől mi is tartunk. Ezért még nehezebb a helyzet. Hogy magyarázzam el, melyik kutyától kell valóban tartani? De a többi meg aranyos? Ez még bonyolult neki, asszem.
Klára
 
 


Klára
Úgy, ahogy elmagyarázod, hogy vannak rossz bácsik és ne menjen oda idegenekhez. Idegen kutyákhoz se menjen oda, amig nem mondja a gazdija vagy inkább anyucija, hogy nem bánt. Az sem jó ha azt hiszi minden kutya aranyos. Igazából mindegy még kicsike, majd kinövi ezt a félelmet. A lényeg, hogy azt lássa a szülei szeretik az állatokat és akkor Ö is szeretni fogja. Sokat nem tudok a gyerekek lelkivilágáról, még csak most ismerkedem vele. Fiam 1 éves, de mindig megállunk a babakocsival, ha kutyát látunk és nagyon tetszik neki.
Kriszta
Nyanya
 


Kedves Klára!

próbáltatok otthon kutyásat játszani?

szerintem ne erőltetsd, főleg, ha más állattól nem fél.

sok sikert
Szilvi
 


Szilvi! Igen, szeret kutyásat játszani. Csak az igazi ne jöjjön Kép
Nyanya! Képzeld, még a rossz bácsikról sem beszéltem neki soha. De most, hogy írod, elgondolkodtam a dolgon. Kép
Nagyon remélem, hogy kinövi, csak túl erős ez a fóbia valahogy, és egyébként más dolgoktól nem fél ennyire.
Köszi a válaszokat!
Klára
 
 


Klára, szerintem keress olyan mesekönyvet amiben kutya a főhős. még jobb, ha fotókon szerepel, nem tudom, hogy van e ilyen.

Az én kisfiam 7 hónapos és imádja az ötvenkilós kutyánkat, aki a kertben lakik. Az az új szokása, hogy leül az üvegajtóhoz és várja, hogy mikor sétál el előtte a kutya. Akkor mosolyog és oda akar rohanni.
s.kata
 


Sziasztok!

Nem tudom, jártok-e még erre, lenne egy kutyás kérdésem, hátha valakinek van tapasztalata.
A kisfiam 8 hónapos, a kutyánk most 3 éves. Egy nagyon értelmes, kedves kutya, berni pásztor keverék, mindig úgy gondoltam, hogy senkit sem tudna bántani, és remélem így is marad. Viszont nagyon szeretetéhes, és ebből kifolyólag nagyon féltékeny típus. Ha a férjemmel a kertben adunk egymásnak egy puszit, már ott van közöttünk. Ez eddig még vicces volt, de a babával is ezt csinálja. Próbál odaférkőzni hozzánk, szaglássza, ez nem is baj, csak félek, hogy egyszer megharapja. Mit kéne tennünk? Egyébként az utcánkban van egy iskola, és sajnos a gyerekekre nagyon dühösen ugat, amikor elmennek a kert előtt.
Ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném.

Zsófi
 
 


Szia Zsófi,
szerintem ne aggódjál, a berni pásztorok nem azok a kifejezetten emberevő fajták Kép
Saját tapasztalatom is egyébként az, hogy a kutya igenis féltékeny a gyerkőcre, de egyáltalán nem agresszív. Csak időnként határozottan kifejezi, hogy ő is szeretne egy kis dédelgetést. A gyerekeket a mi kutyánk is hevesen ugatja, de ez a házőrzés része és csak akkor van, ha a kutya és a gyerek között ott a kerítés. Kint az utcán, vagy bent nincs semmi probléma. Olyan is volt már, hogy a vendég kisgyerek ráült a kutyámra és egy dobozzal ütögette a hátát, és szegény eb csak könyörögve nézett és nyalogatta a gyerkőc kezét. Na ekkor azért megmentettük a kutyot. A te kutyád hogyan viselkedik kerítés nélkül a gyerekekkel? Mert ha normálisan, akkor tényleg nem kell aggódnod, csak a házat őrzi. Az iskolások olyan hangosak, hevesek, tőlük fokozottan meg kell védeni a tulajdont.
Egyébként annak ellenére, amiket írtam, nálunk alapvetés, hogy a kutyát és a babát nem hagyjuk felügyelet nélkül együtt. Mert még nem fix a kapcsolatuk. Majd később, amikor már a gyerek is tud a kutyával kommunikálni, akkor fogja csak igazán családtagnak elismerni, és akkor lehet játszaniuk. De addig nem lehet nem figyelni.
üdv
orsi
 
 


Sziasztok!
Én sajnos csak ennyit tudok tenni a gazdátlan, elhagyott állatokért, hogy küldök egy SMS-t és bemásolom ide ezt a hírdetést! Segítsen aki tud!!! Köszi! Vau, és Miáu!
Andi

Küldj SMS-t az állatokért és nyerj óriás plüsskutyát!
Támogasd egy emelt díjas SMS-sel a Noé Állatotthon Alapítvány és az épülő MiniMenhely négylábú lakóit! Életeket mentesz, ráadásul még az 5 óriás plüsskutya egyikét is megnyerheted! Küldd el SMS-ben a VAU szót a 06-90/624-002-es telefonszámra! Az SMS díja: 240 Ft+áfa, információs telefonszám: 06-1/455-7284 Az akció támogatója a TeleMedia.
 
 


Szia Orsi!
Azt hiszem, hasonlóan viselkedik a mi kutyánk is, mint a tiétek. Ha sétálunk, semmi baja a gyerekekkel, nem is foglalkozik az emberekkel, csak a szagokkal, pedig általában póráz nélkül visszük, mert nagyon jámbor. Egyedül a kerítésnél ugatja a gyerekeket iszonyatosan. Csak az idegesít, hogy ha kint vagyunk a kertben a babával, mindig odajön, dugja oda az orrát, hogy velem tessék foglalkozni. Olyan, mintha nem fogta volna még fel, hogy a baba is ember.
Van egy macskánk is, és bár egyébként őt tartjuk "butábbnak", ő már felfogta, a baba kezét is szagolja, hogy nincs-e kaja benne Kép!
De megnyugtattál, köszönöm!!
Zsófi
 
 


Szia Zsófi,
a mi kutyánk is csak nemrégtől tekinti valamelyest embernek a babát... Már megszámolja őt is, mikor ellenőrzi, hogy mindenki megvan-e. Nagyon érdekes volt egyébként az első reakciója, mikor hazamentünk a kórházból. Akkor már három napja nem látott, és hevesen örült nekem, aztán megmutattuk a gyereket neki, körbeszaglászta, és nyugtázta, hogy valami, ami új, de számára nem izgalmas. Ez egészen addig tartott, amíg el nem kezdett sírni a gyerkőc. A bátor eb majd összecsinálta magát, és a lakás legtávolabbi sarkába menekült ez elől a szörnyű hang elől. És akkortól egy jó darabig határozottan félt a babától, és szerintem minden reggel azzal a reménnyel jött be a kertből, hogy eltűnt a szörnyeteg Kép. Akkor esett le neki valami összefüggés köztem és a gyerek között, amikor egyszer megszagoltattam vele a kezemet, ami tejes lett a szoptatáskor. Látszott rajta a döbbenet, hogy jé, a szönynek is ilyen szaga van, hogy van ez? Kép
Amúgy igyekszem időnként elmenni a kutyával egy kicsit kettesben sétálni kapcsolatépő jelleggel, bár ez még nagyon ritkán sikerül.
Kicsit olyan ez a dolog, mintha a már meglévő gyerek mellé kistesó született volna...
 
 


Sziasztok

Nekem egy két éves kislányom van és azon rágódom, hogy merjek-e egy kölyökkutyust befogadni hozzánk.
Attól tartok, hogy a szeleburdi kutyus egy percig sem hagyja majd békén játszani a manót. Vagy fordítvaKép
Az igazság az, hogy önző módon magam miatt szeretnék egy kutymót, mert fél életemet velük éltem le, de nem a gyerek rovására. Tudom a kölyökkor egy pillanatnyi állapot és milyen jó lesz, ha összenőnek stb.

Van valami ötletetek, tapasztalatok kiskutya-kisgyerek ügyben?

Köszi

Shane
 
 


Shane,
Nem vagyok szakértő, csak amatör kutyatartó. Nekem 10 éve mindig van kutyám, mind a három gyerekem úgy jött haza születése után a kórházból, hogy volt otthon kutya. És ebből nemhogy probléma nem volt, hanem a nagyok nagyon élvezték és ma is nagy kutyabatárok. (A négyhónapos kicsi még nem foglalkozik a kutyákkal Kép).
Sok függ persze a körülményektől, mi 10 éve kertes házban lakunk, azért is datálódik akkortól a kutyatulajdonosságunk. Persze gondolom lakásban sem elképzelhetetlen a dolog, csak olyan fajtát kell választani.
És fontos persze a kutya természete is. Természetesen mi mindig szelídet választottunk.
Gondolom, hogy Te nagyobb kutyaszakértő vagy, mint én, ha "a fél életedet velük élted le". Így a tartási szabályokkal is tisztában vagy. A gyereked szerintem imádná a kutyust. Gondolom, nem megoldhatatlan időnként elválasztani őket, ha tényleg nem nagynák egymást békém. Nálunk a kert miatt ilyen probléma sose volt.
Üdv!

Anna
 


Sziasztok,

nekünk boxerünk van, és most egy két hónapos pici babánk. Nálunk nekem vannak félelmeim, nem bírom elviselni ha a kutya a gyerek közelébe megy, nem mintha bántaná, de utálnám ha összenyálazná vagy ráprüszkölne. Benn lakik a kutya velünk a házban, és nem fogom tudni örökre dugdosni elQle a gyereket, mit csináljak ?
 


Shane, saját hasonló tapasztalatom nincs, de van egy közeli barát család, ahol hasonló esemény történt. Anyuka nagyon akart kutyát, és sikerült rábeszélnie a 3 éves lányát, hogy ő is akarjon. És így tk. úgy nézett ki, mintha a gyerek kérné a kutyát. Nagyszülőknél, barátoknál találkozott kutyával, a viszony alapvetően jó, de arra azért nem számíthatott a kiscsaj, hogy egy kölyökkutya kicsit dilinyós jószág. A történetnek nincs semmi tragikus csattanója, a lényeg az, hogy a kutya az anyukájé maradt, a kislány messziről és óvatosan nézegeti, miután néhányszor már lebírkózta őt az ebecske. Azért az is hozzátartozik, hogy a családhoz tartozó másfél éves fiúcska viszont remekül elvan a kutyával, kölcsönösen nyúzzák egymást.
 
 


Kismaszat
Nekünk pointer-ünk van, előbb volt a kutya, mint a fiam.
a kutyának csak bizonyos helyekre van bejárása már kölyökkora óta a lakásba (előszoba, varróműhely, konyha, és a nappaliba egy sarok). máshová nem mászkálhat, de nem is mászkál.
amikor hazajöttünk a kórházba megmutattuk neki a fiam. nyaldosni nem lehetett. most a fiam 2 éves, néha azér tmár kap 1-1 nyalintást, de a kiskrapekom lerendezi secperc alatt, kiabál hogy nem és mutatja, hogy helyedre Kép viszont más kutyák jeleléte sem zavarja a törpét, a kutyánk meg szemmel láthatóan próbálja védeni a kicsit más közeledő kutyáktól.
kérdés, hogy a kutyátok mennyire kanászkodhat a lakásban, mert ugye nálunk már évek óta ez a szokás van kutyaügyileg, tehát nem csak akkor vezettük be, amikor megszületett a babánk.
egyébként az én fiam is nyúzza a kutyát, az meg nem bánja, leguggol mellé és puszit nyom a fejére, simogatja, eteti, aggódik, ha nincs vize, még fürdetni is szokta néha (a mi kutyánk minden nap fürdik este babafürdetővel, nem eszik meg mindent a séta során, ellenben a szomszéd kutyája mindent..., büdös is mindig).
amikor kúszó-mászó üzemmódban közlekedett a fiam, akkor is sokszor kikötött a kutya körül, ha a nappaliban volt a szokott helyén az eb. sosem bántotta, de még anyukámék nagy dög Hovawart kutyája sem, pedig riktábban lát mindket, lévén vidéken laknak.

a kutyát meg kell tanítani, hogy nem szabad nyálat csorgatni, bár tudom, ez egy boxer esetében nemkönnyű Kép mindig tom hanks filmje jut eszembe, de egyébként imádom a boxereket, olyan jópofák.

KépKép
KépKép
 


Kismaszat! Nekünk beagle kutyusunk van, ugy tanitottuk miután Orsit hazahoztuk hogy nem mehet oda a babához, kis távolságot kell tartania. Ez annyira bejött hogy ha én megyek ki a babával akkor a kutyus arrébb megy v. elbujik. Pedig sose kapot ki, csak rászoltunk ezt nem szabad, menj oda. Ezek után természetes hogy nem is nyalogathatja.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Jövök én is mint nagy kutyásKép Nálunk 3,5 éves shih-tzu -1,5 éves lányzó párosítás van. Igen, állandóan nyúzzák egymást, és igen, van hogy a kutya nem hagyja a lányt játszani, van a hogy a csaj nem hagyja kutyát aludni. És igen, időnként megnyalja, sőt lopott már tőle ropit is.Néha veszekednek mint két testvér.
És tegnap mikor ott hagytuk a kutyakozmetikusnál a kutyát, a lányom 5 percig sírt, hisztizett, amíg elmagyaráztam neki hogy egy óra múlva visszakapja a kutyáját. Imádják egymást! Szerintem simán kijön egymással a kutya és emberke palánta.

Mi mikor hazavittük Emmát rögtön bemutattuk a kutyának. Kb 2-3 hétig a kutya minden rezdülésére rohant Emmának, ha felsírt, ő volt ott legelőbb, ugrált, meg volt zavarodva. Aztán 1-2 hónap múlva már füle botját se mozdított ha sírt a kisasszony.
Soha semmit sem kapott el tőle a lányom, pedig nem mosom a kezét mindne kutyázás után, volt hogy ketten ettek meg egy kekszet mire észrevettük, és megkóstolta a száraztápot is. A kutyát persze rendben tartatjuk, féregtelenítés 3 havonta, oltások, séta után mosakodás, de ennyi az össze óvintézkedés.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok. Bocs, hogy a topikot nem olvastam végig, csak jövök érdeklődni.
Van egy két éves nagyfiam és egy húsznapos kisfiam. Ma pedig kapunk végre egy kiskutyát. De legkésőbb holnap. A nagyfiamnak már rég megígértük, még akkor, mikor a kutya megfogant. Fiú kutya, fehér puli, két hónapos. Csináltunk neki egy elég nagy kutyaudvart (kb 200 nm, tényleg nagy).

Viszont: szinte semmit nem tudunk sem a kutyákról, sem arról, hogy a zsenge korú gyerek és a kutyák milyen viszonyban vannak, lehetnek egymással. Kit tudjon a kutya a gazdájának. Én most nem lehetek, az újszülött miatt. A nagyobbik gyerek meg még kicsi ehhez. Vagy nem?

És azon kell-e aggódnunk, hogy bánthatja a kétévest? (A kicsinek meg a közelébe se kerül majd egyelőre). Kell-e a kutyát tanítani arra, hogy a gyereket nem bántjuk? VAgy menni fog magától, ha megszeretik egymást?
És hogy a fiam nehogy félni kezdjen tőle, azt hogy érjem el. (A barátnője fél a kutyáktól, a fiam meg szeret róla példát venni, akkor is, ha nem is érti, miről van szó.)
És ha mégis félni kezd, akkor mit tegyünk?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Mint nagy állatbarát, bennem is felmerült sokszor ez a téma. Gyermekem ugyan még nincs, most a kutyáim töltik be ezt a szerepet, de hamarosan szeretnék.

Úgy gondolom, hogy az a legszerencsésebb, ha a kutya és a gyerek együtt nőnek fel - ebben az esetben biztosan nem fog soha rátámadni a gyerekre, csak arra kell nagyon vigyázni/figyelni, hogy a gyerek ne piszkálja a kutyát, ha eszik/iszik, illetve soha ne okozzon neki fájdalmat! Ez nagyon fontos, mert ha ezek a dolgok rendszeresen előfordulnak, a kutya előbb-utóbb a gyerek közeledését nem fogja szívesen venni (tapasztalat: öcsém két éves volt, mikor kaptunk egy spánielt, folyton húzgálta a fülét, paskolgatta, mikor evett volna a kutya - két hét múlva, ha öcsém közeledett, morgott rá!).
Ha már meglévő kutya mellé jön a baba, az bizony problémásabb eset, főleg, ha előtte a kutya volt a "minden". A féltékenység biztos befutó, nálunk is ez van, ha én vagy a párom baba/másik kutya közelébe megy, pláne, ha még örülünk is neki. A vizsla típusú elég hamar megszokta a szomszéd kisbabát, ő már nem féltékenykedik, legfeljebb akkor, ha a gügyögést túlzásba visszük. Ez kimerül abban, hogy az ölünkbe hajtja a fejét és bökdös minket és a baba lábát. A kisebbik kutyus egy bichon. A totyogós gyerekekkel kapcsolatban nagyon barátságos, mert alapvetően lökött és játékos fajta. A kisbabával kapcsolatban viszont az elején szörnyen féltékeny volt: ha csak hozzászóltam, megsimogattam, visított, hogy én az ő "mamija" vagyok, vele foglalkozzak! Mára már megszokta a jelenlétét (sokat vannak nálunk babástól).

Adrienn, javaslom, hogy a kutyust és a nagyobbik gyereket gyakran engedjétek össze, erre a nyár most éppen alkalmas is. Ha a kertben fogjátok tartani a kutyát, akkor fokozottan figyeljetek oda, hogy ha kint vagytok, a kutyus is veletek lehessen, ne kelljen vágyakoznia a kerítés mögül - ez óhatatlan feszültséget okozhat! A kutyák szeretik egyenrangúnak gondolni magukat a gyerekekkel, ugyanannyi szeretetet várnak el a gazdiktól. Ha jól vettem ki a szavaidból, a kutya udvaron lesz tartva télen-nyáron. Akkor is szüksége lesz a sétára, amire nem árt, ha a nagyfiadat is magaddal viszed, hogy szokják egymást! Az is jó ötletnek tűnik, hogy az ételt hol Tőletek, hogy a nagyfiadtól kapja a kutyus, hogy egy másik szálon is szoros kötődés alakuljon ki az állatban a fiad felé. Időnként nem árt, ha a babát is megmutatod a kutyának, hogy ismerje az illatát és figyelembe vegye őt is, mint potenciális gazdijelöltet.

Most nem jut eszembe más, de ha van kérdés, húszegynéhány éves kutyás tapasztalattal a hátam mögött megpróbálom megválaszolni (öt-hat éves korom óta kutyákkal élek - gyakorlatilag az életem részévé váltak az állatok)!
 


Még annyival egészíteném ki, hogy sztem nagyon fontos, hogy legyen egy falkavezér a családban, akinek minden körülmények között tekintélye van a kutya előtt. Ez semmiképp sem gyerek. Ha a férjed vállalja, akkor ő is jó, de, ahogy "ismerlek" titeket, sztem baba ide vag yoda, te leszel az alkalmas személy. Mondjuk van oylan kutya, aki maga választja, de úgy is csak az jön szóba, aki nem csak eteti, hanem neveli is. Sztem érdemes lenne vételezni egy kezdő kutyatartók kézikönyve jellegű kiadványt.
 
 


Nekem is eszembe jutott valami: rengeteg könyvet olvastam már, de ami magasan viszi a pálmát és tutibiztosra működik is: Kutyapszichológia c. könyv (a szerzője nem jut eszembe, asszem valami Ian, a borítóján a nő látható a kutyái társaságában és ronda narancssárga színű). Nem drága, de nagyon klassz gyakorlati tanácsok vannak benne, még a legszélsőségesebb viselkedési sajátosságokat is logikusan megmagyarázza a szerző és természetesen az átnevelési módszert is megadja hozzá. Ha az elejétől így nevelitek a kutyát, sosem lesz semmi gondotok. Én nem így neveltem őket, egy hét alatt mégis hatott a módszer a lököttebbik kutyámra is! És ami a legjobb benne: semmi olyasmi nincs benne, ami fájdalmat vagy bánatot okozna a kutyának!
 


Köszi a javaslatokat, könyvet megveszem, többit megjegyzem! Ma este megvolt a bemutatkozás, de az éjszakát még az anyjával tölti a kutyus. Reggel hétre hozzák nekünk.
Majd megírom délelőtt, milyen volt ma este meg holnap reggel.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


GYorsan felteszek pár gyakorlati kérdést.
A kutya egy fehér puli, fiú, két hónapos. Direkt ilyen kis "tanya" kutyát akartunk, egyrészt imádom a pulikat, másrészt nem veszélyes (te is így tudod?). Nem tervezzük, hogy "kertvárosi" kutyust nevelünk belőle, vagyis pl maradékokon szeretnénk tartani, ahogy ősei is ilyen táplálékon éltek.
Őszintén szólva sétában se gondolkodtunk, ugyanis az udvara hatalmas, és ha kiengedjük a mi udvarunkra, az még nagyobb. "Tanyás ingatlan" az, ahol lakunk, vagyis hatalmas telket kellett vennünk ahhoz, hogy építhessünk. És kettő család van, az összesen 9000 nm. Ezért nem gondolom, hogy örül a kutyus, ha ebből a paradicsomból elvisszük néha sétálni - pórázon. Szóval, így, a körülményeket ismerve is azt mondod, hogy kell a séta neki?
És mit gondolsz arról, hogy nem hivatalos kutyakaját szeretnék adni neki?
És mi az, amit ebben a korban tartalmazzon az étele? És majd később?
Hányszor adjak neki enni naponta, míg kicsi? És utána?
Hol szoktak a kutyák üríteni, ha van saját "körletük"? Azon belül egy megszokott helyen, vagy bárhol?
A kutyaházat meg a kutyaudvart kell rendszeresen takarítani? Milyen gyakran?
Az anyja az egyik közeli tanyán lakik, talán még "szagtávolságon" is belül. Rossz ez a kutyának, vagy a kutyának fontosabb a gazdája, mint az anyja?
Mennyire látod célszerűnek az állandó mosdást a kutya után? Kezet mosni nyilván kell, de pl. ha a nadrágom "kutyás" lett, aztán ölembe "ül" a kisebbikem, az nem baj ugye? Vagy ha a nagyobb fiam játszik vele, aztán játszik nélküle, aztán megint vele, és csak telik a nap, akkor mindig mossam a kezét, vagy ha a kutya egészséges, akkor nem kell? Én úgy tippelem - de lehet, hogy rosszul -, hogy az immunrendszere megszokja ezt a fajta "piszkot" is.

Még valami: ma lesz az első napja. De nem tudunk egész nap kint lenni, mert nagy a hőség. Akkor ha néhány órát kényezteti valamelyikünk, de aztán a melegben magára hagyjuk az árnyékban, az nem baj? Vagy ma még egész nap legyünk vele?

Mikor kell kiderülni számára, hogy ki a "falkavezér"? Mert még mi magunk se tudjuk. A férjemnek sose volt kutyája, nekem meg egyszer volt kb két hónapig (de aztán anyukámnak elege lett belőle, és elvitte a sintértelepre Kép ). Úgyhogy nem tudjuk, melyikünk ért jobban kutyául. Meg hogy egy jámbor pulival mennyire fontos a szigorúság. Ha fontos, akkor pl. - igaza van Julinak - én leszek a "gazdi". Ha más szp-k a fontosak, akkor lehet, hgoy a férjem.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia! próbálok szépen sorjában menniKép
A puli kiváló házörző, a fajtát nem ismerem kifejezetten, de a szomszédomban kettő is lakik, látom, hogy hihetetlenül imádják a gazdájukat és feltétel nélkül teljesítik, amit kérnek tőlük. Azt gondolom, hogy egy gondos és szerető, következetes gazdi kezében minden kutya veszélytelen! Ráadásul szerintem azáltal, hogy a pulik terelőkutyák, kis szerencsével nagyon jó bébiszitterhez is jutottatokKép
Az én kutyáim is maradékon éltek egy ideig, aztán rászoktunk arra, hogy külön főzünk nekik. Általában csirkelábat, nyakat, farhátat kapnak, esetleg szárnyat, ezt összefőzzük hol kutyatésztával, hol burizzsel (mindkettő filléres dolog). Heti egy napot kihagyunk, ez a csütörtök, ilyenkor csak a fogmosó csontit kapják mindketten, más kaját nem. A házikoszthoz, ami havonta kb. 3-4ezer forintot tesz ki, szoktam venni nekik nasinak vitaminos készítményeket (kutyaropi - 10 Ft/db, Biscrock - kicsi csontik vannak benne piskótából, kb. 200Ft egy csomag, Markies - velővel töltött piskótaguriga, ez is olyan 200-300Ft körül van), ezeket csak úgy kapják időnként. Az orvosunk szerint mindkét kutya nagyon egészséges, látszik, hogy helyesen vannak táplálvaKép Nem világosítottam fel a táplálékuk mibenlétérőlKép
Nem gondoltam, hogy ilyen nagy udvarotok van, így azt hiszem, tényleg nem szükséges a séta. Abból a szempontból nem árt, hogy kicsit pórázhoz is szokjon, ha pl. orvoshoz viszitek, ne legyen gond, valamint az sem árt, ha a környezetét ismeri, hogy ha elkóborol esetleg, akkor hazataláljon.
Ebben a korban nagyon fontos a vitamin és az ásványi anyagok, a csontjainak a kalcium. Mivel szerencsére nem kell rövid idő alatt túl nagyot nőnie (mint pl. egy dán dognak), ezért elég, ha naponta adtok neki táplálék-kiegészítőket kifejezetten babakutyáknak valót. Az a legjobb, ha száraz kaját adtok, azzal a rágási kényszere is kielégül egyben. Most még, míg ilyen kölyök, figyeljetek, hogy ne legyen túl fűszeres a kajája, próbáljatok valami "light"osabb ételt adni neki (tapasztalat: az én kiskutyám, a bichon típusú a kutyakonzerveket nagyon nem akarta megenni. Első látásra mindet utálta, ezért vettem neki a doki tanácsára zacskós cicakaját. Na, azt imádta! Ráadásul sokkal kímélőbb, mint a kutyakaja és állati jó illata is van. Whiskast kapott egyébként, abból is a csirkéset ette előszeretettel.) Szóval összefoglalva: kiskutya naponta háromszor-négyszer kapjon enni, egyszerre keveset, reggelire valami könnyűt (pl. cicakaja), ebédre mehet egy kis száraz, uzsira-vacsira pedig egy kis házikoszt (főtt csirkehús, párizsi, ilyesmi). Azért azt hangsúlyoznám, hogy ez csak az én véleményem a tapasztalataim alapján, ezt egy kutyatenyésztő valószínűleg porrá zúzná egy pillanat alatt, mint helytelent, de azt gondolom, ez egy arany középút egyszerű halandó gazdik számáraKép
Azt nem írtad, hogy a kiskutya milyen oltásokat kapott meg. Arra nagyon vigyázzatok, hogy amíg a szopornyicát és a parvót nem kapta meg, illetve nem lett féregtelenítve, addig ne nagyon legyen olyan helyen, amit más állat is látogat, illetve ne is találkozzon másik állatokkal, nehogy beteg legyen!
A fiúkutyák szagra mennek pisilni is, kakilni is. Tehát ott fogja elvégezni a dolgát, ahol valami izgi szagot érez. Az én vizslám lány, ő rendszeresen ugyanoda jár. A bichonom fiú, van úgy, hogy már majd bekakil, de még mindig totyog földre szegezett orral, és amíg nincs meg az ingerlő szagocska, addig szorítjaKép
A kutyaházat érdemes kibélelni valami puhával,a mibe bele tud vackolódni, az ajtajára tegyetek valami rongyot, ami védi a hideg/meleg beáramlásától. Ezeket célszerű hetente legalább egyszer alaposan kiporolni, illetve ha szükséges, kimosni. A területét a szükséges mértékben takarítani kell (kutyapiszkot összeszedni), mert marha büdös bír lenni, főleg, ha a kis lökött kölyök esetleg beletrappolKép
Érdemes elkérni az anyás gazditól valamit, amin az anyakutya szaga rajta van, hogy mikor egyedül hagyjátok, akkor is legyen körülötte valami ismerős. Ha ez nem megoldható, adjatok neki egy társat, mondjuk egy nagyobb plüssjátékot, az én kutyusomnál ez nagyon bevált, hozzábújva aludt éjszakánként, és nem hiányzott annyira a sok tesó meg a mamija. A kutyák egy idő után, mégha együtt nő föl az anyjával, akkor is elfelejtik a vérségi köteléket (talán az ivaréréssel egy időben). Nem hiszem, hogy a közelség problémát fog okozni. Éjszakai sírásra-rívásra készüljetek, nagy valószínűséggel bekövetkezik, hiszen szokatlan lesz neki a magány. Pár nap után megszokja, hogy nincs többé anya, gazdik vannak és Titeket fog imádni.
A mosdást egyrészt kivitelezhetetlennek tartom, másrészt teljesen feleslegesnek is. A gyerekek immunrendszere csak akkor tud erősödni, ha "bombázva" van. A kézmosást természetesnek gondolom, de nem látom kárát annak, ha a kutyus megszaglássza a baba lábát, vagy a "kutyás" ruhádban ülteted az öledbe. Azt szokták mondani, hogy a gyerekeknek életük első évében 1 kg koszt meg kell ennniük ahhoz, hogy megerősödjön az immunrendszerük. Ez vagy így van, vagy nem, mindenesetre látok benne értelmet. Szóval szerintem helyesen tippelszKép
Ha nem is egész nap, de ha nagyon sír, látogassátok meg. Mivel kiskutya, még nagyon sokat fog aludni, hamar elfárad. Az én kutyababámhoz órát lehetett volna igazítani: reggel felkelt, hancúrozott egy jó órát, aztán tízkor kidőlt, de annyira, hogy még a bökdösésre sem reagált. Aztán délben megint felélénkült, háromkor megint kidőlt. Délután ötkor játék, hétkor kóma. Kilenckor ismét hacúr este tizenegyig, akkor végleg kidőlt, mint egy krumpli. Éjjel kicsi sírás, nem reagáltunk, második éjjel már egy hang sem volt, hozzábújt a macijához és aludt békésen.
A falkavezérség nem mindig egyértelmű. Legalábbis én kicsit tanácstalan vagyok a mostani kutyáimat illetően. A régi tacsimnak egyértelműen apu volt az isten. Most a vizslám talán rám hallgat a leginkább, mert következetesebb vagyok vele szemben, mint bárki más a családban. A bichonom meg, bohóc természetéből adódóan tök hülyeKép Többnyire inkább rám hallgat, én vagyok a mami. A papi ritkábban van otthon, így ő az isten szerepet játssza az életében. Viszont ha távozunk, a párom után már nem sír, énutánam pedig eladja a házat. Én viszem orvoshoz, én fésülöm, fürdetem, etetem. Viszont a párom játszik vele minden este, vele tud csak igazán bohóc lenni, és (jöhetnek a kövek!) csak vele hajlandó aludni... Reggel viszont engem kelt, hogy pisilni kell, engedjem már ki, sőt, nekem sokkal jobban örül, mikor hazajövök. Asszem, nem lehet rajta kiigazodni. Bízzátok a kutyára, majd ő kiválasztja, hogy kivel érdemes együttműködni, mielőtt baj lesz, és ki mire jó. Nem biztos, hogy egygazdis kutya lesz, bár a puliknál szerintem ez jellemző.
A neveléssel kapcsolatban nem érdemes sok szót vesztegetni, ha megveszed a könyvet. Részemről én sosem neveltem a kutyáimat, csak beszéltem hozzájuk, mintha gyerekek lennének - ezzel elértem mindháromnál, hogy bármit mondok, értik. A következetesség a fontos, ha valami egyszer nem, az mindig legyen nem. A kutya nem tud különbséget tenni, hogy mikor lehet valamit, mikor nem (egy szélsőséges példa: ha fölmehet a fotelra, akkor ő akkor is fel akar majd menni, ha éppen ül benne valaki és nem fogja érteni, hogy most miért nem lehet, hiszen ő simán el tudna férni, legfeljebb kicsit kitúrja az embertKép) Nos, azt hiszem, ebből látszik, hogy tökéletesen rabja vagyok az állatoknak, imádok velük élni. Szerencsére még sosem volt úgy kutyám, hogy udvaron élt, mindegyik lakásban lakott családtagként - azt hiszem, bele is haltam volna, ha nem élhetünk együttKép
Kérdezz még nyugodtan, ha eszedbe jut valami! Addig is nagyon sok boldogságot kívánok az új családtagotokkal, hidd el, az egyik legnagyobb csodája a világnak a kutya-ember kapcsolat!
 


Most olvasom, hogy hülyeséget írtam: "Részemről én sosem neveltem a kutyáimat..." Ez így nem igaz, természetesen neveltem, csak nem jó ez a szó; inkább terelgettem őket. A mondat helyesen így jobb: sosem idomítottam a kutyáimat.
 


Tegnap volt az első napja nálunk a kutyusnak, hát nem lehetett túl kellemes. Szegényt reggel gyorsan beoltatta a férjem, de az állatorvos még két napra azt javasolta, hogy gyerek ne játsszon vele, mi meg mosakodjunk alaposan utána. Szegénykém egyedül érezte magát. Nem hangoskodott, csak szemmel láthatóan szomorú volt. És mikor kimentem hozzá néha simogatni, enni adni, inni adni, nagyon bújt hozzám. Egyik alkalommal zuhanyoztam és totál átöltöztem utána, és csak úgy mertem a babához nyúlni. Ma még egy hasonlóan karanténos nap vár szegényre, aztán végre talán lehet vele játszani, ha az állatorvos azt mondja, hogy már biztonságos.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szegény kicsi, biztos nagyon rossz lehet nekiKép
 


Bocsi, hogy idepofátlankodom hívatlanul, de azért ezt már nem állom meg szó nélkül, hogy mennyit tervezgettétek ennek a kis pulinak az érkezését, és mennyi aggódás volt előtte, aztán meg egy túlbuzgó állatorvos tanácsára, 2 napig szinte hozzá sem nyúltok, nem foglalkoztok vele, amikor szegényt most szakították ki az otthonából, az anyja mellől!

Nem csodálkoznék ha most, majd 3 hónap múlva, gondok lennének vele!

Szerintem nem volt fair ezt tenni! Be lehetett volna osztani, hogy egyik nap az egyik szülő csak a kutyussal foglalkozik és a gyerekekhez nem megy, vagy csak mosakodás után.
Amúgy nem értem mitől féltette az állatorvos a gyerekeket, én úgy tudom csak a bélférget és a bolhát kaphattátok volna el, ami ugynacsak megelőzhető egy alapos kézmosással, ruhacserével. Igaz, ott van a veszettég is, de olyat még nem hallottam, hogy egy 2 hónapos kiskutya veszetten kerüljön el az anyja mellől!

Egyáltalán megvan még a kutya? Érdekes, hogy mielőtt megérkezett annyira fontos volt tudni, pl. azt hogy hányszor kell takarítani utána, miután meglett, már semmi kérdés?

Nem tetszik ez nekem!

Bocsi, ha undok vagyok!

Üdv.
Andi
 
 


Sziasztok,

Kicsit felélesztem a topicotokat Kép
Igaz nekünk most nincs kutyánk, de kb. 7 éves koromtól kezdve nekem mindig voltak és viszonylag behatóan foglalkoztam a kutyaneveléssel is.

Nem állhatom meg szó nélkül néhányotok hozzászólásait..

Először is: egy nagyon jó módszer annak a gyereknek, aki fél a kutyáktól: kutyát kell neki venni. Ez nem vicc! Először baromira félni fog tőle, de aztán amikor látja, hogy a kiskutya nem bánt, akkor feloldódik majd. Egy kismama ismerősöm ezt alkalmazta a kislányánál és mostmár imádja a kislány a kutyákat. Máskülönben egész életében rettegni fog a kutyáktól az a gyerek. A fóbiát, félelmet nem lehet annyival levetkőzni, hogy anyu elmagyarázza, hogy az nem úgy van. Kinőni sem fogja valószínüleg: ez hiú remény.. biztos létezik ellenpélda, de én még nem láttam olyat.

A kutyák és a fertőzés:
Amennyiben a kiskutya megfelelő helyről származik, úgy a tenyésztő már 2x-3x féregteleníttette és megkapta az első 4 oltását a kiskutya! A veszettség elleni oltást csak 4-5 hónapos korban adják először a kiskutyáknak, előbb nem is szabad beadatni (sőt ez is csak azért van mert kitalálták az okosok hogy akkor kell, de alapvetően nem túl jó). A lényeg: jó helyről hozzunk kiskutyát. Ha jó helyről hoztuk a kiskutyát, akkor ilyesmitől nem kell félni, hogy a baba elkap valamit. Ráadásul gondoljatok bele: annak a kis embernek is van immunrendszere! Tud védekezni kórokozók ellen ő is. Ha teljes sterilitásban tartjátok a gyereket (nem mászhat a sárban, nem kutyázhat, nem simogathat kisnyuszit), akkor bizony betegessé válhat, mert nem alakul ki a természetes immunitása.

Valamelyikőtök irta, hogy retteg attól, hogy a kutya megnyalja a gyereket: Neki írom, ha az a kutya rendesen tisztán van tartva, bizony a gyerek több kórt ragaszthat rá más emberekre, mint az a kutya.. A kutyabetegségek nagy része nem ragad az emberre, amit esetleg elkaphat nyál útján az ember az a féreg, illetve toxoplazmozis (ha pl. előtte a kutyus kakit evett és az fertőzött volt). De ez élő emberre nem veszélyes, csakis magzatokra. És létezik ellene oltás is. Szóval én mondom, nyugodtan hagyd, hogy a kutya megnyalja a gyereket. Ha elzárva tartjátok a gyereket a kutyától, azzal csak azt éritek el, hogy a kutya kirekesztve érzi magát, féltékennyé válik és idővel utálni fogja a gyereket (teljesen jogosan). A kutyák számára a gyerek is falkataggá válik, ha megeflelően viselkedünk vele! Hagyni kell, hogy megszagolja a kis babát is, már amikor hazavisszük a korházból és szépen lassan kialakítani a kontaktust. Tanácsolom esetleg, hogy aki nem egy német dogot vagy rottweilert próbál kordában tartani és lehetősége van rá, vigye a gyereket is a kutyasétáltatásra. Babakocsiban, kötözőkendőben, ahogy tudja: a kutya és a gyerek közötti kapcsolat kiépítéséhez ez kiváló, ráadásul a gyerek is levegőzik. Egy fontos: nem szabad elhanyagolni a kutyát, éreztetni kell vele, hogy ő is a falka tagja ugyanúgy, mint eddig. Viszont nem szabad egyedül hagyni a gyerekkel, és azt sem szabad hagyni, hogy egy kisbabának az arcát szaglássza, vagy nyalogassa: elég ha a lábát, vagy a kezét szagolja meg.
Egyébként a kutyák érzik ha kirekesztjük őket (pl. rettegünk attól hogy megnyalja esetleg a gyereket). Ha ez a félelem nem múlik el semmitől, szerintem inkább ajándékozzátok el a kutyát valaki olyannak, aki megfelelően tud vele foglalkozni!

Nálunk most fog érkezni az első baba július elején és utána a kiskutyánk augusztus végén. És bevállalom teljesen nyugodtan a kisbaba mellé a kiskutyát. A gyereknek is jobb, ha eleve kutya mellett nő fel (főleg mivel én kutyás vagyok és szeretnék is később is kutyát), ráadásul az allergia is nehezebben alakul ki ha eleve van kutya.

Úgyhogy mindenkinek aki kutyát szeretne baba mellé azt tanácsolom, hogy nyugodtan vegyen, felmérve azt is, hogy milyen kutyável bír foglalkozni. Ehhez ajánlom a www.kutya.hu oldalt, ahol vannak fajtaleírások. Érdemes végigolvasni, ne válasszunk olyan fajtát, aminek az igényeit nem tudjuk kielégíteni. Ez alatt azt értem, hogy akár lakásba is vehet az ember egy németjuhászt, amennyiben a kutya igényeit megfelelően ki tudja elégíteni! De ha képtelen rá, inkább ne vegyen kutyát.

És akit esetleg érdekel, mindenkinek ajánlom a következő könyvet: Jean Fennel - Kutyapszichológia. Érdemes elolvasni, van benne sok hasznos dolog a kutyanevelésről (még talán a gyerekhezszoktatásról is), alapvetően a kutyák pszichológiájáról szól, arról hogy hogyan is működnek ők. Érdemes olvasni!

További jó babázást és kutyázást mindenkinek Kép

hanee
 
 


Sziasztok,

nagy kutya-párti vagyok. Én is kutya mellett nőttem fel. Állítólag 1,5 évesen a boxerünk hátán lovagoltam és a fülébe kapaszkodtam (persze erre én már nem emlékszem, csak anyukám mesélte).
Nekünk is van kutyánk - egyik télen találtam összefagyva az utcán, és hazavittem - a gyerek utána jött. Nem csináltunk nagy ügyet a dologból. Amikor a kislányom mászni kezdett, mindenhová követte a kutyát, sőt rendszeresen kitúrta a kosarából és ő feküdt bele a kutya helyett.
Szóval Sára lányom imádja a kutyánkat, és azt hiszem nagyon sok egyéb jó vonzata van a dolognak:

- egyáltalán nem fél a kutyáktól (bár ennek azért negatív következményei is vannak, mert pl. ha az utcán látunk egy kutyát, Sára egyből odarohan és meg akarja ölelgetni. Nagyon nehéz megértetni vele, hogy csak akkor szabad odamenni, ha ismerjük a kutyát)

- Sára a kutya révén tanulta meg, hogy hogyan nyúljon másokhoz, hogy nem szabad másokat ütögetni (az első hónapokban a babáknál még gyakori, hogy nem akarattal ugyan, de olyanokat sóznak Anyára, Apára, más babára, kutyára, stb., hogy az csillagokat lát). Szóval Sárára mindig rászóltunk, hogy nem szabad húzni Bolha fülét, nem szabad megütni, mert az fáj neki, csak simogatni szabad, stb. 6 hónaposan már nagyon finoman nyúlt mindenhez, amit élt és mozgott. Szóval szerintem egy kutya arra is jó, hogy fejlessze a gyerkőc finommozgását és empatikus képességét.

- Sára most 21 hónapos, és még sohasem volt beteg. Gyanítom, hogy ez annak köszönhető, hogy nem próbálom steril környezetben tartani.

Hát ennyi...

Szilvi
 


Sziasztok!

Szilvi, üdv itt is! Kép

Örülök, hogy feléledt a topik! Kép

Bár arról a kutyusról továbbra sem írnak, szerintem már nincs is meg nekik.....de nem akarok erről tovább morogni.

Nálunk most nincs sajnos kutya, mert a VII. kerületben nem tartom ideálisnak, 2 gyerek mellett.

Anyukám viszont kertes házban lakik, tőlünk kb. 20 kilóméterre. Szinte minden hétvégét ott töltjük.

Nálunk mindkét gyerek szereti az állatokat, jellemzően a lányom inkább cica, a kisfiam kutya barát. Most egy kis keverékünk van anyunál, a neve Szuzi. (Meg két cicus, Kormi és Macsek.)

A gondom az, hogy idáig ezer százalékra megbíztam benne, (persze így sem hagytam a kisfiammal kettesben, mivel ő még csak másfél éves) de mióta Peti állandóan a hátára akar mászni, észre vettem, hogy olyan mérgesen néz rá, és terhes neki ez a dolog. Mégsem megy el onnan, csak tűri, és ha már végképp nem bírja, akkor ugrik egy nagyot. Így mindig nagyon oda kell figyelnem, hogy nehogy baj legyen!

Nem is tudom miért írom le, végül is tudom hogy nem kötelező neki örömmel elfogadni egy ilyen pici babát, de a lányommal sokkal kedvesebb a kuty, igaz ő nem olyan "vad" mint a kisfiam, és soha nem is volt.

Üdv.
Andi

Ui.
Nekünk is boxerünk volt 13 évig. A neve Elza volt. Fantasztikus okos, kedves kutya volt. Imádom őket, a nagy bumszli fejükkel. Kép
(kár hogy nagyon nyálasak...)
 
 


Sziasztok!

Hát végig olvastam a sok kutyás üzit.Tanulságos.
Nekünk amikor a nagyobbik lányom született, 3 kutyánk volt.2 rottweiler és egy dobermann.
A Dobi lakott velünk, a 2 rotti egy emelettel lejjebb a sogóroméknál.
Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, a szomszédok frászt kaptak mi lesz a kutyával.
Semmi, amikor haza hoztuk a Babát-Lulu- akkor odahivtam a dobit a kiságyához hogy nézze meg, és szagolja meg nyugodtan. Bemutattuk őket egymásnak.Aztán amikor pl: sirt -ritkán hál isten- akkor is bevittük a szobába és megmutattuk Neki, hogy Õ az,aki azt a furcsa hangot adja ki.Nincs baj csak Õ még nem tud beszélni. És megpróbáltam ezt többször csinálni, hogy szokja a kutya.
Pontosan tudta, hogy a nagyszobába nem jöhet be, ha sirt a baba, akkor lefeküdt az ajtó elé és elkezdett sipolni-fajta tulajdonság-jelezvén bennt a szobában balhé van.Tündéri volt.
Volt hogy amikor nagyobb lett a lányom ült az ölembe és együtt simogattuk a kutyát.Nagyon szerették egymást.
Sokszor mentem csak kettesben a dobival sétálni, hogy ne érezze, hogy amióta meg van a LULU ő háttérbe szorul.Ez nagyon jó volt Neki.
Aztán volt hogy a rottik is feljöttek ők elsősorban a párom kutyái voltak. Velük ugyan ezt tettük, sose volt probléma ebből. Hogy gyerek meg a kutya.A kutya egy nagyon intelligens állat, pontosan úgy viselkedik ahogy vele teszik az emberek.
Aztán egy idő után a rottiknak is felkellett jönniük lakni, mert a sogoromék eladták a lakást, de sok jó lélek kis helyen is elfér.
Majd megszületett a kisebbik lányom, mindenkinek bemutattuk, és az állatok nagyon szerették őket.
A dobi és a rotti fiú nagyon vigyázott a nagyobbik lányomra.Õk nagyon kötödtek egymáshoz.
Ha együtt mentünk sétálni, akkor rotti fiú-Dzsinó-nagyon vigyázott a gyerekre, se ember se kutya a környékére nem mehetett mert abban a pillanatban, ott termett és figyelmeztetett, hogy ez az Õ kisgazdija.
Aztán sajnos eltemettük a dobit, és a Dzsinó még jobban helyette is vigyázott a LULUra, és most nem rég Õ is elment.
Nagyon hiányzik nekünk, és bár itt van velünk a felesége-Dzsenifer-de ő nem vigyázz úgy Rá mint a Dzsinó.Nagyon szereti Õ is, de azt a szeretett törödést amit a Dzsinótól és a Diától kapott senkitől nem fogja megkapni a lányom.Persze ez most az állatokra vonatkozik.
Ha a gyermekeket úgy neveljük hogy az állat egy társ és azt látják hogy mi szeretjük tiszteljük az állatot, akkor Õ is úgy fog viszonyulni, és egész életében szeretni fogja az állatokat.
A gyereket sok mindenre megtanitja az állat, felelősségre, tisztelre,következetességre etc.
Nekünk még más állatunk is van PL: cica nyúl tengerimalac, halak.
A két kisleányom pontosan tudja, hogy minden este az állatokat tisztába kell tenni, meg kell etetni, itatni, foglalkozni kell velük. Erre soha nem fáradtak még este sem.
Szerintem jót tesz a gyerekeknek az állat közelsége.
Csak meg kell tanitani őket velük bánni.

Sziasztok Lilla
 


Sziasztok
Lenne egy kérdésem. Nem tudom korábban kérdezte e már valaki... Hány hónapos kortól lehet egy babának engedni, hogy megsimogasson egy háziállatot?
 
 


sziasztok!
nagyjabol mindent vegigolvastam es ha mindenre akarnek valszolni, egy egesz regenyt irhatnek!megprobalom leroviditeni a gondolataimat.nagyon nehez lesz mert egy igaz kutyas lelek vagyok.6 eves koromban kepeztem az elso kutyamat aki velem egyidos volt (meghogy oreg kutyanaknemlehet uj trukkot tanitani!) egesz eletemben a kutyak nagy szerepet jatszottak, sot a tini eveimet szerintem nem is eltem volna tul ha nem kapom meg az elso sajat bejaratu kutyamat. teny hogy a gyermek lelki vilaganak nagyon jot tesz a kutya.nemcsak azert mert tudat alatt felelosseget tanul a gyerek (ha jol csinaljuk a dolgokat )de maga az allat erintese ,simogatas jo erzetet hoz ki a gyerekbol es felnottekbol ill minden korosztalybol egyarant. nemveletlen hogy sok orszagban kutyakat hasznalnak beteg vagy idos emberek terapiajara..nekem egy majdnem7 eves kisfiam van,aki egy roti es 2 jack russel mellett nott fel.ok mar nincsenek meg,hosszu elmeselni, de valtotta oket lassan a jelenleg meglevo 2 staffordshie terrierunk.mig sean baba volt a russel-eket sosem erdekelte a rotinak is szepen belett mutatva. a legutobbi levelre valaszolva, szerintem barmikor simogathat a gyerek allatot csak mosd meg a kezet utana mert ugye az automatikusan a szajaban kot ki...ahhoz hogy a gyerek ne feljen a kutyaktol, a szuloknek teljesen termeszetesen kell viselkednie a gyerekkel es a kutyaval is!!!viszont akarmilyen baratsagos a kutya,felelotlen oket egy percre is egyedul hagyni!!mig a gyerek meg nem erti az alapveto szabalyokat a kutyaval szemben. s a gyerek sosem tul fiatal ahhoz hogy tanitsd arra ,hogyan kell viselkedni egy kutyaval es mik az alapveto szabalyok.de ez megintcsak oda-vissza mukodik! a kutyat is alapveto szabalyokkal nevelni, s mint ahhogy azt jomagam 6evesen bizonyitottam, idosebb kutyaknak is lehet uj dolgokat tanitani!egy kolyokkel meg tiszta sor..mondok egy alap peldat. kutya etetes.kolyok kortol minden etetesnel ultesd le az ebet es csak a te parancsodra ehet! ez lehet hogy sokaknak akik nem ertik hogyan gondolkozik egy kutya gonoszul hangzik,de ez csak a leg alapvetobb es egyszerubb folyamata a termeszetes kontroll kialakitasanak es ezzel csokkented a kutya termeszetes kaja vedlmi osztonet, amibol nagyon sok baleset adodik!ez a termeszetes viselkedes kutyaknal nagyon sok mindenhez kapcsolodik.meg a feltekenyseg is valahol ebbol ered....mikozben nem engeded a kutyat enni, simogatva tardsd vissza mig meg nem tanulja a nem-et vagy ulj-t varjal-t v akarmilyen paranccsal tartod vissza.vedd el elole a talat,simogasd eves kozben,nyulj bele a talba,allisd meg egyszer egyszer eves kozben stb.a lenyeg az hogy vegul a kutyanak nemszabad reagalnia (morgas..)ha a kajaja kozeleben vagy egyebek.mindig egy idoben etesd es kezbol, asztalrol etetni soha! innen erednek a gyerek kezebol kikapott falatok es egyeb bajok! a jutalom falat mas..azt is meglehet tanitani hogy finoman vegye el.sajnos nagyon sokmindent igy nemtudok elmagyarazni es lehet hogy nemis erdekel senkit. inkabb kulon kerdezzetek meg ha barmilyen reszlet erdekel es akkor azt kie;emzem..ugyanigy a gyereknek is megkell tanitani hogy kutyat eves, pihenes,mas kutyaval jattszas kozben nemszabad zargatni!es sose csak raszolj a gyerekre!!!!ezt ne csinald azt ne csinald!!!!tudnia kell hogy miert! s ez mindenre vonatkozik.en seannak szinte szuletesetol kezdve mindent elmagyarazok (ha masert nem csak hogy hallja a hangomat ,meg mert amugy sem tudom befogni a pofamat...)en erre eskuszok es nem azert mondom, mert az en fiam es tokeletes de komolyan pont ezert, sosem volt vele semmi gond es sosem kell neki 2szer nemet mondanom mert tudja hogy minden nem-re ok van es azt is tudja mi !hat nem logikus!?es megis kevesen nevelik ilyen elven a gyerekeket...lehet hogy egyeseknek nem esik szajra a sok beszed, de megeri megprobalni mert nagyon mukodik es itt jon az amit meg a legkorabbi levelekben olvastam itt is hogy igeni erdemes elmagyarazni dolgokat a gyereknek a kutyakrol! hogy kell megkozeliteni oket, idegen kutyat nemszabad! es nemazert mert harap!!!!hanem csak azert mert nem ismered!!!nagy kulombseg!!!eszre sem veszed es ezzel mar felelmet "nevelsz" raksz a gyerekbe.ne felj belemenni a reszletekbe minden gyerek imadja a szulei t hallgatni ha gyereknyelven beszelsz legyen barmi a tema!
jaaj meg millio dologrol tudnek irni!gyerek, kutya, tarskapcsolat ,de egyelore nemtudom kit erdekel?
nagyon nagyon remelem hogy tudtam segiteni mindenkinek egy kicsit, de ha nem kerdezzetek!
ja es persze a 2 orult staffimrol is nagyon szivesen regelek, akik mellesleg a rossz hirnevukkel ellentetben a legesleg baratsagosabbak nemcsak a fiammal de minden gyerekkel a vilagon!!gyerek orultek es a fiamnak toluk jobb "nem gyerek" tarsat elnem tudok kepzelni.a kutyak is es a fiam is rengeteget tanulnak egymastol..

bye
irjatok,kerdezzetek,maggie
 


Szia Maggie.

Én azt szeretném kérdezni tőled, hogy mit tanácsolsz egy olyan keverék kutya esetében, aki befogadott. Szerencsére a gyerekeimet nem bántja, de nagyon durván akar játszani velük(fellöki,megfogja a nadrágját). Azonban a legnagyobb gond vele, hogy állandóan ugat, ha valaki van az utcán,( ember, gyerek biciklizik, kutyák stb)A szomszéd mindig panaszkodik, mert éjszaka nem tud aludni az ugatásától.
Várom a tanácsodat.

Thimó

Kép

Kép
 
 


Szia Maggie!

orulok, hogy mas is ilyen "kutyabolond"
nekem egy oriassnacim van, aki a nagyobbik lanyommal egyidos.
lehet, hogy tudatalatti okossagbol, vagy csak mert egyebkent is ilyen bekes, de minden altalad leirtat sikerult belenevelni, minket (mindharom) felbe :)
nekem a kutyakakaval lenne kerdesem. Igaz, hogy tiszteletben tartja a kert lakott es hasznalt teruletetit, de hasznal kakilashoz egy olyan fuves reszt, ahova most jatszoteret szeretnenk epiteni.
a nagyobbik lanyomnak ez nem veszelyes, o pontosan tudja, hogy az nem jatek, ha engedem, meg a lapatkaval ossze is szedi szepen, de hat akkor sem gusztusos es higenikus, hogy a maszoka alatt akar a nyoma maradjon az outputnak. Hogy lehetne elszoktatni ettol a terulettol, vagy ha azt is hasznaljuk, majd ott is tisztasag lesz egy ido utan, ahogy a tobbi reszen?
mi ezzel a kapcsolatban a tapasztalatod, tanacsod?

koszi
Szilvi
 


Mrevaszka!

Csak egy kicsit:) Anyukáménknál vannak nagytestű kistestű kutyák egyaránt, őket nem lehet kajálás közben zavarni, mert arra ugranak. Én a saját kutyámból ezt úgy neveltem ki, hogy a legfinomabb falatokat többször kivettem a szájából, megdicsértem és visszaadtam. Nagyon sokszor csináltam meg vele, aztán később is néha próbából, hogy mit reagál. Ez annyira jól sikerült, hogy az azóta eltelt pár év alatt (miközben született 3 gyermekem is) a gyerekeim is mindent kivesznek a szájából simán. Legyen az akár a legfinomabb falat, vagy bármi más. Ha egyedül vannak egy légtérben és nem vagyok a láthatáron akkor sincs semmi baj, ha a gyerek a kutya kajájához téved. Ilyenkor csak azt veszem észre, hogy a kutya elkullog onnan és semmi nem történik. Sőt most már a kutya azt is tudja, hogy mikor szídom őt és mikor a gyerekeket. Mikor az elsőszülöttem ért abba a korba mikor folyton kutyázott, és leszídtam a gyereket amiért a szőrét tépte, vagy megütötte akkor a kutya is magára vette. Úgy látom most már így a második gyerek után ezt is megtanulta.
Most a 3. babámat is bemutattam neki, megszaglászhatta a lábát, meg messziről a fejét hátulról. (vagyis nem az arcát)

Mikor még csak az első gyerekem volt, akkor próbáltam a jó viszonyt kiépíteni köztük már elég korán. Főleg mikor már mászott. Nagyon sokszor ültem le a földre a gyerekkel az ölemben és labdáztunk a kutyával. A gyereknek baromira tetszett, ahogy fut a kutya és hozza a labdát, a kutyának meg az egész szitu tetszett. Közben simogattuk a kutyát. Bevallom nem mostam meg minden simi után a kezét a gyereknek, csak ha megnyalta a kutya. Mivel amikor már mászott a gyerek én simán levittem a játszótérre a homokozóba úgy voltam vele, hogy ott sokkal veszélyesebb is lehet, mint egy tisztán tartott eb akinek megvannak az oltásai és karban van tartva. Kutyától betegséget nem kapott el soha ellenben nagyon meglepődtem egy alkalommal.

Kutyám (Kevin, most 5 éves szálkászőrű tacskókeverék, de senki nem hiszi el, hogy az) egyszer rettentően csúnyán elkezdett köhögni és levert volt. Gyorsan elvittem az állatorvoshoz, nehogy a gyerek elkapjon valamit. Az orvosi diagnózistól az állam is leesett. A gyerek nem fog elkapni semmit a kutyától. Szegény kutya kapta el a gyerektől a betegséget. A kutyusank tüszős mandulagyulladása volt és felsőlégcső hurutja!!!!

Na jó nem húzom tovább a dolgokat. A lényeg, hogy a gyerekeim nem félnek az állatoktól és idővel a most 3,5 éves nagyfiam is hamar megtanulta, hogy idegen kutyusokat csak akkor szabad megsimogatni, ha előtte a gazdáját megkérdezte, szabad-e. Persze miután megtanult beszélni :D

Örülök, hogy vagytok és leírtátok a tapasztalataitokat. Remélem az enyimek is segítenek valakinek.

Kép
 
 


sziasztok!

eloszor is nagyon orulok hogy nem foloslegesen irtam ilyen sokat!

thimo!
ugy hangzik szamomra hogy neked egy igaz hazorzovel van dolgod!sajnos a tulzott kutyaugatas nagyon sok helyen, sok embernek problemat okoz es sajnos legtobbszor a szomszedok egyaltalan nem megertoek ilyenkor.(mintha te legalabbis nem hallanad az ugatast..)az hogy o kit es mit ugat meg azzal tul sokat nem lehet tenni, mert o csak a dolgat vegzi..viszont alapkikepzessel amit te magad is megtehetsz a haz korul vagy seta kozben mindenkeppen szukseges.ul,fekszik,marad,gyere,nem v mit csinalsz!es akarmilyen furan hangzik is,de tanitsd meg parancsra ugatni!ami a helyzetedet ismerven nem lesz nehez,ugyanis ha megtanul a kutya parancsra ugatni, akkor tudni fog parancsra elhallgatni is!persze ha ezt sikerul megvalositanod, hatalmas dicseretben kell reszesitened!amit a legjobban szeret.jutifali, jatek, simogatas stb..ezt ne ugy tanitsd neki amikor valamit eppen elmelyulten ugat mert nemfog figyelni rad ugy ahogy kene.legyetek olyan korulmenyek kozott ahol csak rad figyel a kutya. kosd ki vagy rakj valamilyen valasz falat kozetek.legyen a dicseretet jelkepezo dolog keznel.utana az ugass vagy beszel jelszoval addig hergeld mig elnem kezd ugatni aztan kis dicseret es aztan a "nem "jelszoval halgattasd el ugy hogy belepsz kozvetlen ele hogy elerheto legy egy gyors mozdulattal es mereven,szigoruan megallsz es kezedet a jutifalival fonntartod,:"nem"!elvileg ha jol csinalod a kutya meglepodik es elhallgat, arra figyel hogy mivan a kezedben.eloszor szinte amint elhallgat kapja meg a jutalmat es ahogy tanul hosszabitod az idot..az alapkikepzes azert fontos hogy legyen egy alapveto kapcsolatod a kutyaval+kell a kutyanak mert feladatok nelkul minden kutya elkezd unatkozni es az unalombol alakul ki a sok viselkedesi problema.ingerszegeny neveles..pl a sok ugatas ebbol is eredhet.igy a 2dolgot bevezetve, valamelyiknek mukoodnie kell. ezzel a gyerekekre ugralas is megszunik mert megtanulja a nem jelszot a kutya vagy akar leultetheted mikor a gyerekek simogatjak.ezt lehet porazon is gyakorolni mert ugye az alapkepzest is ugy kezded.a gyerekekre is rakell szolni hogy ne visongjanak,kapkodjak a kezuket es szaladjanak el.ha jatekharapdal akkor a kedvenc jatekjaval elkell terelni a figyelmet es ha azt harapja vagy visszahozza nagyon dicserni.apportirozast nagyon konnyu megtanitani es nemcsak a kikepzes resze lehet,de nagyon jol lefaraszthatod,ami megintcsak segit....

szilvi!
ezzel a problemaval igy,ilyen formaban kimondottan nincsen tapasztalatom,de ugy hangzik hogy az ebed nagyon egeszsegesen es termeszetesen viselkedik a wc-jevel kapcsolatban.en majdnem hogy biztos vagyok benne hogy a rogton nem is de hamar rafog jonni hogy rossz teruleten jar, de ami segithet ha korbekerited egy ideig csak egy szallaggal.csak ugy terd magassagban es egy ideig figyeled hogy oda ne menjen. nemszabad bantani ,nehogy elmenjen a kedve es masra szokjon.esetleg egy gyors wc setaval lehet ot kompenzalni ha ezzel sokkal kisebbe valik az o terulete.s csak mint egy kolyoknel, megdicserni ha jo helyen wc-zik.
azthiszem nem lesz gondod...
jaj ez most nem ide tartozik, de latnotok kene ezt a ket majmot.rendesen mint 2 ember osszeolelkezve alszanak a kandallo elott....

remelem tudtam segiteni
puszi mindenkinek
 


sziasztok!

eloszor is nagyon orulok hogy nem foloslegesen irtam ilyen sokat!

thimo!
ugy hangzik szamomra hogy neked egy igaz hazorzovel van dolgod!sajnos a tulzott kutyaugatas nagyon sok helyen, sok embernek problemat okoz es sajnos legtobbszor a szomszedok egyaltalan nem megertoek ilyenkor.(mintha te legalabbis nem hallanad az ugatast..)az hogy o kit es mit ugat meg azzal tul sokat nem lehet tenni, mert o csak a dolgat vegzi..viszont alapkikepzessel amit te magad is megtehetsz a haz korul vagy seta kozben mindenkeppen szukseges.ul,fekszik,marad,gyere,nem v mit csinalsz!es akarmilyen furan hangzik is,de tanitsd meg parancsra ugatni!ami a helyzetedet ismerven nem lesz nehez,ugyanis ha megtanul a kutya parancsra ugatni, akkor tudni fog parancsra elhallgatni is!persze ha ezt sikerul megvalositanod, hatalmas dicseretben kell reszesitened!amit a legjobban szeret.jutifali, jatek, simogatas stb..ezt ne ugy tanitsd neki amikor valamit eppen elmelyulten ugat mert nemfog figyelni rad ugy ahogy kene.legyetek olyan korulmenyek kozott ahol csak rad figyel a kutya. kosd ki vagy rakj valamilyen valasz falat kozetek.legyen a dicseretet jelkepezo dolog keznel.utana az ugass vagy beszel jelszoval addig hergeld mig elnem kezd ugatni aztan kis dicseret es aztan a "nem "jelszoval halgattasd el ugy hogy belepsz kozvetlen ele hogy elerheto legy egy gyors mozdulattal es mereven,szigoruan megallsz es kezedet a jutifalival fonntartod,:"nem"!elvileg ha jol csinalod a kutya meglepodik es elhallgat, arra figyel hogy mivan a kezedben.eloszor szinte amint elhallgat kapja meg a jutalmat es ahogy tanul hosszabitod az idot..az alapkikepzes azert fontos hogy legyen egy alapveto kapcsolatod a kutyaval+kell a kutyanak mert feladatok nelkul minden kutya elkezd unatkozni es az unalombol alakul ki a sok viselkedesi problema.ingerszegeny neveles..pl a sok ugatas ebbol is eredhet.igy a 2dolgot bevezetve, valamelyiknek mukoodnie kell. ezzel a gyerekekre ugralas is megszunik mert megtanulja a nem jelszot a kutya vagy akar leultetheted mikor a gyerekek simogatjak.ezt lehet porazon is gyakorolni mert ugye az alapkepzest is ugy kezded.a gyerekekre is rakell szolni hogy ne visongjanak,kapkodjak a kezuket es szaladjanak el.ha jatekharapdal akkor a kedvenc jatekjaval elkell terelni a figyelmet es ha azt harapja vagy visszahozza nagyon dicserni.apportirozast nagyon konnyu megtanitani es nemcsak a kikepzes resze lehet,de nagyon jol lefaraszthatod,ami megintcsak segit....

szilvi!
ezzel a problemaval igy,ilyen formaban kimondottan nincsen tapasztalatom,de ugy hangzik hogy az ebed nagyon egeszsegesen es termeszetesen viselkedik a wc-jevel kapcsolatban.en majdnem hogy biztos vagyok benne hogy a rogton nem is de hamar rafog jonni hogy rossz teruleten jar, de ami segithet ha korbekerited egy ideig csak egy szallaggal.csak ugy terd magassagban es egy ideig figyeled hogy oda ne menjen. nemszabad bantani ,nehogy elmenjen a kedve es masra szokjon.esetleg egy gyors wc setaval lehet ot kompenzalni ha ezzel sokkal kisebbe valik az o terulete.s csak mint egy kolyoknel, megdicserni ha jo helyen wc-zik.
azthiszem nem lesz gondod...
jaj ez most nem ide tartozik, de latnotok kene ezt a ket majmot.rendesen mint 2 ember osszeolelkezve alszanak a kandallo elott....

remelem tudtam segiteni
puszi mindenkinek
 


sziasztok!

eloszor is nagyon orulok hogy nem foloslegesen irtam ilyen sokat!

thimo!
ugy hangzik szamomra hogy neked egy igaz hazorzovel van dolgod!sajnos a tulzott kutyaugatas nagyon sok helyen, sok embernek problemat okoz es sajnos legtobbszor a szomszedok egyaltalan nem megertoek ilyenkor.(mintha te legalabbis nem hallanad az ugatast..)az hogy o kit es mit ugat meg azzal tul sokat nem lehet tenni, mert o csak a dolgat vegzi..viszont alapkikepzessel amit te magad is megtehetsz a haz korul vagy seta kozben mindenkeppen szukseges.ul,fekszik,marad,gyere,nem v mit csinalsz!es akarmilyen furan hangzik is,de tanitsd meg parancsra ugatni!ami a helyzetedet ismerven nem lesz nehez,ugyanis ha megtanul a kutya parancsra ugatni, akkor tudni fog parancsra elhallgatni is!persze ha ezt sikerul megvalositanod, hatalmas dicseretben kell reszesitened!amit a legjobban szeret.jutifali, jatek, simogatas stb..ezt ne ugy tanitsd neki amikor valamit eppen elmelyulten ugat mert nemfog figyelni rad ugy ahogy kene.legyetek olyan korulmenyek kozott ahol csak rad figyel a kutya. kosd ki vagy rakj valamilyen valasz falat kozetek.legyen a dicseretet jelkepezo dolog keznel.utana az ugass vagy beszel jelszoval addig hergeld mig elnem kezd ugatni aztan kis dicseret es aztan a "nem "jelszoval halgattasd el ugy hogy belepsz kozvetlen ele hogy elerheto legy egy gyors mozdulattal es mereven,szigoruan megallsz es kezedet a jutifalival fonntartod,:"nem"!elvileg ha jol csinalod a kutya meglepodik es elhallgat, arra figyel hogy mivan a kezedben.eloszor szinte amint elhallgat kapja meg a jutalmat es ahogy tanul hosszabitod az idot..az alapkikepzes azert fontos hogy legyen egy alapveto kapcsolatod a kutyaval+kell a kutyanak mert feladatok nelkul minden kutya elkezd unatkozni es az unalombol alakul ki a sok viselkedesi problema.ingerszegeny neveles..pl a sok ugatas ebbol is eredhet.igy a 2dolgot bevezetve, valamelyiknek mukoodnie kell. ezzel a gyerekekre ugralas is megszunik mert megtanulja a nem jelszot a kutya vagy akar leultetheted mikor a gyerekek simogatjak.ezt lehet porazon is gyakorolni mert ugye az alapkepzest is ugy kezded.a gyerekekre is rakell szolni hogy ne visongjanak,kapkodjak a kezuket es szaladjanak el.ha jatekharapdal akkor a kedvenc jatekjaval elkell terelni a figyelmet es ha azt harapja vagy visszahozza nagyon dicserni.apportirozast nagyon konnyu megtanitani es nemcsak a kikepzes resze lehet,de nagyon jol lefaraszthatod,ami megintcsak segit....

szilvi!
ezzel a problemaval igy,ilyen formaban kimondottan nincsen tapasztalatom,de ugy hangzik hogy az ebed nagyon egeszsegesen es termeszetesen viselkedik a wc-jevel kapcsolatban.en majdnem hogy biztos vagyok benne hogy a rogton nem is de hamar rafog jonni hogy rossz teruleten jar, de ami segithet ha korbekerited egy ideig csak egy szallaggal.csak ugy terd magassagban es egy ideig figyeled hogy oda ne menjen. nemszabad bantani ,nehogy elmenjen a kedve es masra szokjon.esetleg egy gyors wc setaval lehet ot kompenzalni ha ezzel sokkal kisebbe valik az o terulete.s csak mint egy kolyoknel, megdicserni ha jo helyen wc-zik.
azthiszem nem lesz gondod...
jaj ez most nem ide tartozik, de latnotok kene ezt a ket majmot.rendesen mint 2 ember osszeolelkezve alszanak a kandallo elott....

remelem tudtam segiteni
puszi mindenkinek
 


sziasztok!

eloszor is nagyon orulok hogy nem foloslegesen irtam ilyen sokat!

thimo!
ugy hangzik szamomra hogy neked egy igaz hazorzovel van dolgod!sajnos a tulzott kutyaugatas nagyon sok helyen, sok embernek problemat okoz es sajnos legtobbszor a szomszedok egyaltalan nem megertoek ilyenkor.(mintha te legalabbis nem hallanad az ugatast..)az hogy o kit es mit ugat meg azzal tul sokat nem lehet tenni, mert o csak a dolgat vegzi..viszont alapkikepzessel amit te magad is megtehetsz a haz korul vagy seta kozben mindenkeppen szukseges.ul,fekszik,marad,gyere,nem v mit csinalsz!es akarmilyen furan hangzik is,de tanitsd meg parancsra ugatni!ami a helyzetedet ismerven nem lesz nehez,ugyanis ha megtanul a kutya parancsra ugatni, akkor tudni fog parancsra elhallgatni is!persze ha ezt sikerul megvalositanod, hatalmas dicseretben kell reszesitened!amit a legjobban szeret.jutifali, jatek, simogatas stb..ezt ne ugy tanitsd neki amikor valamit eppen elmelyulten ugat mert nemfog figyelni rad ugy ahogy kene.legyetek olyan korulmenyek kozott ahol csak rad figyel a kutya. kosd ki vagy rakj valamilyen valasz falat kozetek.legyen a dicseretet jelkepezo dolog keznel.utana az ugass vagy beszel jelszoval addig hergeld mig elnem kezd ugatni aztan kis dicseret es aztan a "nem "jelszoval halgattasd el ugy hogy belepsz kozvetlen ele hogy elerheto legy egy gyors mozdulattal es mereven,szigoruan megallsz es kezedet a jutifalival fonntartod,:"nem"!elvileg ha jol csinalod a kutya meglepodik es elhallgat, arra figyel hogy mivan a kezedben.eloszor szinte amint elhallgat kapja meg a jutalmat es ahogy tanul hosszabitod az idot..az alapkikepzes azert fontos hogy legyen egy alapveto kapcsolatod a kutyaval+kell a kutyanak mert feladatok nelkul minden kutya elkezd unatkozni es az unalombol alakul ki a sok viselkedesi problema.ingerszegeny neveles..pl a sok ugatas ebbol is eredhet.igy a 2dolgot bevezetve, valamelyiknek mukoodnie kell. ezzel a gyerekekre ugralas is megszunik mert megtanulja a nem jelszot a kutya vagy akar leultetheted mikor a gyerekek simogatjak.ezt lehet porazon is gyakorolni mert ugye az alapkepzest is ugy kezded.a gyerekekre is rakell szolni hogy ne visongjanak,kapkodjak a kezuket es szaladjanak el.ha jatekharapdal akkor a kedvenc jatekjaval elkell terelni a figyelmet es ha azt harapja vagy visszahozza nagyon dicserni.apportirozast nagyon konnyu megtanitani es nemcsak a kikepzes resze lehet,de nagyon jol lefaraszthatod,ami megintcsak segit....

szilvi!
ezzel a problemaval igy,ilyen formaban kimondottan nincsen tapasztalatom,de ugy hangzik hogy az ebed nagyon egeszsegesen es termeszetesen viselkedik a wc-jevel kapcsolatban.en majdnem hogy biztos vagyok benne hogy a rogton nem is de hamar rafog jonni hogy rossz teruleten jar, de ami segithet ha korbekerited egy ideig csak egy szallaggal.csak ugy terd magassagban es egy ideig figyeled hogy oda ne menjen. nemszabad bantani ,nehogy elmenjen a kedve es masra szokjon.esetleg egy gyors wc setaval lehet ot kompenzalni ha ezzel sokkal kisebbe valik az o terulete.s csak mint egy kolyoknel, megdicserni ha jo helyen wc-zik.
azthiszem nem lesz gondod...
jaj ez most nem ide tartozik, de latnotok kene ezt a ket majmot.rendesen mint 2 ember osszeolelkezve alszanak a kandallo elott....

remelem tudtam segiteni
puszi mindenkinek
 


sziasztok!

eloszor is nagyon orulok hogy nem foloslegesen irtam ilyen sokat!

thimo!
ugy hangzik szamomra hogy neked egy igaz hazorzovel van dolgod!sajnos a tulzott kutyaugatas nagyon sok helyen, sok embernek problemat okoz es sajnos legtobbszor a szomszedok egyaltalan nem megertoek ilyenkor.(mintha te legalabbis nem hallanad az ugatast..)az hogy o kit es mit ugat meg azzal tul sokat nem lehet tenni, mert o csak a dolgat vegzi..viszont alapkikepzessel amit te magad is megtehetsz a haz korul vagy seta kozben mindenkeppen szukseges.ul,fekszik,marad,gyere,nem v mit csinalsz!es akarmilyen furan hangzik is,de tanitsd meg parancsra ugatni!ami a helyzetedet ismerven nem lesz nehez,ugyanis ha megtanul a kutya parancsra ugatni, akkor tudni fog parancsra elhallgatni is!persze ha ezt sikerul megvalositanod, hatalmas dicseretben kell reszesitened!amit a legjobban szeret.jutifali, jatek, simogatas stb..ezt ne ugy tanitsd neki amikor valamit eppen elmelyulten ugat mert nemfog figyelni rad ugy ahogy kene.legyetek olyan korulmenyek kozott ahol csak rad figyel a kutya. kosd ki vagy rakj valamilyen valasz falat kozetek.legyen a dicseretet jelkepezo dolog keznel.utana az ugass vagy beszel jelszoval addig hergeld mig elnem kezd ugatni aztan kis dicseret es aztan a "nem "jelszoval halgattasd el ugy hogy belepsz kozvetlen ele hogy elerheto legy egy gyors mozdulattal es mereven,szigoruan megallsz es kezedet a jutifalival fonntartod,:"nem"!elvileg ha jol csinalod a kutya meglepodik es elhallgat, arra figyel hogy mivan a kezedben.eloszor szinte amint elhallgat kapja meg a jutalmat es ahogy tanul hosszabitod az idot..az alapkikepzes azert fontos hogy legyen egy alapveto kapcsolatod a kutyaval+kell a kutyanak mert feladatok nelkul minden kutya elkezd unatkozni es az unalombol alakul ki a sok viselkedesi problema.ingerszegeny neveles..pl a sok ugatas ebbol is eredhet.igy a 2dolgot bevezetve, valamelyiknek mukoodnie kell. ezzel a gyerekekre ugralas is megszunik mert megtanulja a nem jelszot a kutya vagy akar leultetheted mikor a gyerekek simogatjak.ezt lehet porazon is gyakorolni mert ugye az alapkepzest is ugy kezded.a gyerekekre is rakell szolni hogy ne visongjanak,kapkodjak a kezuket es szaladjanak el.ha jatekharapdal akkor a kedvenc jatekjaval elkell terelni a figyelmet es ha azt harapja vagy visszahozza nagyon dicserni.apportirozast nagyon konnyu megtanitani es nemcsak a kikepzes resze lehet,de nagyon jol lefaraszthatod,ami megintcsak segit....

szilvi!
ezzel a problemaval igy,ilyen formaban kimondottan nincsen tapasztalatom,de ugy hangzik hogy az ebed nagyon egeszsegesen es termeszetesen viselkedik a wc-jevel kapcsolatban.en majdnem hogy biztos vagyok benne hogy a rogton nem is de hamar rafog jonni hogy rossz teruleten jar, de ami segithet ha korbekerited egy ideig csak egy szallaggal.csak ugy terd magassagban es egy ideig figyeled hogy oda ne menjen. nemszabad bantani ,nehogy elmenjen a kedve es masra szokjon.esetleg egy gyors wc setaval lehet ot kompenzalni ha ezzel sokkal kisebbe valik az o terulete.s csak mint egy kolyoknel, megdicserni ha jo helyen wc-zik.
azthiszem nem lesz gondod...
jaj ez most nem ide tartozik, de latnotok kene ezt a ket majmot.rendesen mint 2 ember osszeolelkezve alszanak a kandallo elott....

remelem tudtam segiteni
puszi mindenkinek
 


Maggie!
köszi a tanácsot
sajnos tudom, hogy én szúrtam el kicsinek, hogy nem "lestem a fenekét" és tereltem időben jó helyre, sajnos ezt most sem tudom egész nap megtenni. Amennyire látom, nem napközben végzi a dolgát, hanem hajnalban, ezért ez a módszer nem segít. Hiába viszem sétálni, régebben minden nap több órás séták voltak, akkor is kerül a kertbe kaka.
na de nem is fárasztom a társaságot ilyen guszta témával, mindenkinek jó kutyázást kívánok
vaúúúúú :lol:
Szilvi
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron