Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem tudom (nem hiszem), hogy van-e mar ilyen tema, ha van akkor majd toroltetem, de egyelore szeretnem megkerdezni, hogy mit csinaljak egy nagyon csunyan kicsipett popsival? Kb. 2 hete adtam a Bencenek rizst meg parolt kukoricat, es nagyon csunyan kicsite a kaki a feneket utana. Mindig erzekeny volt a bore, de most verzett is. Azota nagyon sokat kakil, van olyan nap, hogy 5-szor is. Nem hasmenes, de az 5. mar elegge puha. Na a lenyeg az, hogy ket hete nem tudom rendbehozni a feneket. Eloszor csak Penatent hasznaltunk, aztan mult heten levittem az orvoshoz, o felirt egy gyogyszertari keszitmenyt, de nem igen hasznal. Ma reggel megint veres volt a feneke. Persze nem hagyja, hogy kitorolojem (nem csodalom) es mivel ilyen sokat kakil muszaj tisztaba tenni legalabb annyiszor ahany kaki van. Nem szeretnem, hogy valami fertozest is kapjon a vegen. Most 13 honapos, tehat meg a bilizestol odebb allunk, de szerintetek hagyjam pelenka nelkul egy darabig? Vissza fogom vinni az orvoshoz, de addig is kivancsi lennek a velemenyetekre.
Elore is koszi!

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Kedves Ági!
Ilyen nálunk még nem volt, de amikor párszor kipirosodott a kisfiam popója,mindig 1 nap alatt helyre hozta a SUDOCREAM popsi krém(jó még sok minden másra is, van valahol egy ezzel foglalkozó topic)
Gyógyszerész nagynéném, és gyógyszer gyártással foglalkozó vegyész édesapám is megnézte az összetételét és semmi "drasztikus szer" nincs benne.
Patikában kapható, szürke doboza van.(600 Ft körül az ára, amihez annyit hogy mi minden nap használjuk/én a pattanásaimra/+kisfiam popsijára,ha kell-3 hónapja vettem és még van belõle...ezt csak azért írom le, mert a másik topicban sokan szidták az ára miatt...)
Eszter
 
 


Agi!

Bõrgyógyászhoz vidd el!
Fel tud írni neked olyan popsikenõcsõt ami a sebeket begyógfyítja.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Koszi lanyok! Mi nem Mo-on elunk sajna igy az Eszter altal ajanlott kremet nem tudom megvenni. Azt hiszem holnap megint elviszem a dokihoz. Ha nem kakilna annyit egy nap nem kene annyiszor torolgetni a feneket es akkor szerintem begyogyulna.
Egyebkent nekem is ez az elso alkalom, hogy ennyire csunya lett. Eddig egy kis pirosodast fel nap alatt kikezeltem. Nem ertem miert lett ilyen? Lehet, hogy a fogzas is kivalthat ilyesmit?

Kép
Kép
agi
 
 


Agi

Probaltad jo zsiros vazelinnel kenni vagy cink tartalmu popsi kremmel? Esetleg ha nem popsitorlozned hanem zuhanyoznatok vagy mozsdoba furodnetek minden kaki utan az lehet megoldas volna. Barmi kivalthatja nekem peldaul Lianak mikor megszuletett en sok narancsle ivasom okozott ilyen tuneteket.

Jobbulast Bencenek

Napocska
 


Szia Ági!


Szerintem krémezés elõtt alaposan mosd kamillás vízzel. Nálunk bevált.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Kedves Ági!
ÉN is Magyarországon élek...a krém itt kapható patikákban, bababoltokban!!!!!!!!(Én az Astoriánál vettem...)
Eszter
 
 


Ja félre olvastam...bocsi.:-)(a Mo-n élést...)
 
 


Agi, barmilyen hulyen hangzik, en anno az ilyent ugy oldottam meg, hogy port szortam ra, volt olyan, hogy babahintoporunk nem volt, kenytelen voltam liszttel KépKépKép beerni... Az volt a lenyeg, hogy ne hagyjam nedvesen... Egy probat ez is meger.
 
 


Ági, ha itthon lennél én a Neogranormont javasolnám, az hámosító hatású, tehát ha sebesedik direkt jó. Hátha a lányok közül valaki tudja ez milyen összetevõjû.
Nekünk a paradicsom volt az ilyen, abban pár perc alatt is totál kicsinálta a popsiját. Nyílt sebbe nem tudom, mernék-e hintõport tenni. Napi 5 produktum mellett meredek javasolni, hogy hagyd szabadon, de igaziból az is nagyon jó lenne!

Ildi

Ildi
 
 


Szia Ági!

A Sudocrem tényleg jó, de nálunk nagyon jól bevált a körömvirágkrém. Szerintem azt minden országban lehet kapni, az a legjobb (Dr.Theis-féle)amelyik disznózsír alapú. Pont ugyanilyen volt a feneke tavaly nyáron az akkor másfél éves lányomnak, és miután ezt kezdtük használni, a feneke nagyon hamar rendbejött.

sok sikert és minden jót nektek: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Sziasztok!

Ági! Nekünk eddig sosem volt komoly gondunk a popóval, de most a fogzásnál (mikor legutóbb öt fog jöt egyszerre, ebbõl kettõ rágó volt, azok már kint vannak), lett ilyen a lányom popója. Állítólag a fogzás néha csinál ilyesmit, mert megváltozhat a kaki összetétele.
Elsõ alkalommal kb. 5 perc múlva vettem észre, hogy kakilt, addigra már sebes is volt. Annyira fájt neki, hogy reszketett és sírt minden tisztába tételnél.

Én zuhany alatt lemostam minden alkalommal a popóját, szappannal letisztitottam, leitattam a nedvességet. Utána jó vastagon bekentem gyógyszertári kenõccsel (direkt valami másfélét írt fel a doki).
Sokat hagytam pelus nélkül, ez is sokat segít.
Most már nagyon szépen javul, a sebek begyógyultak, még egy kicsit piros, de mióta kijött az a két fránya rágófog, rohamosan szépül.

Kitartás:

Dia
Dia
 


Szia Ági,

Én is a körömvirág krémet javaslom, nálunk nagyon jól bevált. (Én egyáltalán nem használok popsikrémet, csak ha piros a fenekük és akkor is kizárólag körömvirágot).
Az a fajta is nagyon jó, amit Norcsi javasolt, de mi házi készítésüt használunk. Ha nem kapnál, leirom a receptet, hogyan csináld.
Bóbita
bóbita
 


Koszi lanyok a sok otletet!
Dia, szerintem nalunk is a fog lehet a fogo az egesz sebesedesben, mert mar hetek ota allandoan a szajaban turkal (hatul) es mostanaban az arca is egeszen piros mintha lazas lenne (nem az) es az orra is idonkent folyik. Egyebkent ugyanaz a helyzet, hogy ha abban a pillanatban nem veszem le a kakit a fenekerol amint kinyomta mar sebesedik is, viszont neha semmi szaga es ez is csak az utobbi idoben lett ilyen. Tegnap csak ket kaki volt, igy ma reggelre egeszen turhetoen nezett ki a feneke. Persze nem sok kell, hogy megint borzaszto legyen. Szegenykem annyira faj neki, hogy teljesen osszeszoritja a feneket mikor probalom kitorolni.
A zuhanyozos modszert hogy oldjatok meg anelkul, hogy teljesen lemeztelenitenetek? Gondolom a zoknit le kell venni, mert az elazna nem? Mostanaban pont azert mert faj neki, csak egy sima tisztaba teves is kesz orulet. Forog, felul, stb. Na felebredt ugyhogy megyek. Megegyszer koszi a sok otletet!

Kép
Kép
agi
 
 


Bóbita!

Engem nagyon érdekelne a körömvirágkrém receptje!KépKépKép
Én eddig mindig csak vásároltam a krémet, de azt nem tudtam, hogy hogyan lehetne ilyet házilag is készíteni.
Leírnád nekem? elõre is köszi!

Szia: Norcsi.Kép
norcsi (norcsi)
 


Agi

En sehogy en pucerra vetkoztetem. De nekem Lia iamd furodni annal jobban utalja vissza oltozest.


Bobita
En is nagyon orulnek a krem receptjenek. Megtened hogy elkuldod nekem is vagy beirod ide nekunk?

Napocska
 


Szia Ági!
Próbáltad a bóraxos kenõcsöt?
Mi csak azt használtuk amikor kellett,és kb 3-4nap alatt rendbe tette a popót!
Arra figyelj hogy ilyenkor a popsitörlõ nagyon fájdalmas,mert csípi a popót!
Mi ezt úgy oldottuk meg,hogy pelust langyos vízbe mártottuk,és így mostuk le az oda nemm illõ dolgokat.
Jobbulást a babucidnak!
Mariann
zmariann
 


Ma megyunk vissza az orvoshoz, ugyanis tegnap este volt a cegnel a karacsonyi buli ahova egyedul mentem, es a ferjem maradt itthon a Bencevel. Miutan elmentem itthonrol volt meg ket kaki, ami utan olyan hisztirohamot kapott mert annyira fajt neki (megint verzett), hogy alig tudta a ferjem megfurdetni es aludni sem volt hajlando. 10-kor hazatelefonaltam, meg mindig ebren voltak, ugyhogy hazajottem. Akkor mar nem bogott, de nem mehet ez igy tovabb. Remelem kapunk valamit ami valoban segit. Majd megirom mit mondtak. Megegyszer koszi a sok segito otletet!

Agi
Agi
 


Hajrá Ági!Gondolok rátok!
Kép
Barbi
Barbi
 


Agi!
Nálunk is ezt eredményezte a fogzás. A boraxos popsikré, vagy a körömvirágos nagyon sokat segített, de ezt a többiek is írták. Természetesen csak a fürdés/lemosásá jöhetett szóba ilyenklor, a törlõkendõkrõl szó sem lehetett. Most legutóbb a Bioptrom lámpázás és az ALoe Vera termékekbõl a First+ a zöld zselé segített pillanatok alatt. Tudom, hogy nem itthon élsz és lehet, hoyg enm segítettem semmit, mert mint a Bioptron lámpa, mint az Aloe termékek elég drága holmik, de hátha a környezetetebn van valakinek, mi is úgy kaptuk kölcsön.
Nekem egyszer valaki a hexaclorophen hintõport ajánlotta (amit a köldökcsonkra kell szórni), én nem próbáltam ki, de elméletileg mûködhet a szárító hatása miatt....
SOk sikert,
Enci
Enci
 


Ági!

Persze a zoknit vedd le róla, a bodyt elég szétkapcsolni, és az egyik válla felett összepatentolni félig, így az sem lesz vizes.
Bori is iszonyúan megutálta most a tisztábatevést, én mindig a krém tetejét odaadom neki és a végén neki kell visszatennie a dobozra, így azért nagyjából nyugton marad.

Gyógyulás a pópótoknak:

Dia

Ui: Amíg mosod, törlöd, stb. mondd neki, mit miért csinálsz, a krémre én mindig mondom Borinak, hogy ez gyógyikenõcs, és ettõl nem fog majd csípni a popója, általában hatásos.
Dia
 


Hat ma kitikkadtam. Megjartuk az orvost, a gyogyszertarat, ket teljes ora volt a varakozasokkal. A gyogyszertarban mar nagyon nem birta, melege volt az overalljaban, es az orrfolyas kronikussa valt, megallas nelkul csurog az orra. Persze utalja ha torlom, amit minden 1/2 percben meg kell tenni. Az orvos miatt a delelotti alvasa is kimaradt, szoval nem volt tul boldog mire hazaertunk. Gyakorlatilag majdnem ugyanazt a kremet irta fel mint mult heten, de ebben tobb gomba elleni szer van, ugyanis meg egy kis gomba is hozzajott a kicsipes melle. (Hurra..Kép) Kaptunk meg egy "szigetelo" kremet is, ami a gyogyszereset lezarja, es igy se a pisi se a kaki nem tud a borhoz ferkozni, ill. a gyogyszer onnan "eltavozni". Hat majd meglatjuk mennyire hat. Nem szabad torlokendot hasznalni, csak vizzel es szappannal mosni a feneket, es hajszaritoval szaritani. Na erre azert meg kivancsi leszek, ma meg csak fujtam neki, de abba meg en szedulok el. KépKép
Dia,
Nalunk ha a Bencere rajon az, hogy nem akar megmaradni, akkor az egvilagon barmit adhatok neki, csak megfogja, megnezi, eldobja, es mar folytatja is az orditast. Mar olyasmit is kapott ilyenkor amit maskor soha (pl. telefon), de nem hasznalt.
Aztan a tegnapi szornyu ejszaka utan ma gondoltam napkozben talan nagyobbakat alszik majd. Hat tevedtem, osszesen 40!! percet aludt. Viszont este 1/4 8-kor mar csond volt. Remelem az ejszaka is jobb lesz. Egyebkent az orrfolyasa meg megfazas, csak azt tudnam hol fazott meg? Arra is kaptunk szert, remelem nem keveredik bele jobban.
Na megyek mert en is elegge dog vagyok a mai nap utan. Sziasztok!

Agi
Agi
 


Sziasztok!

Én azzal kezdeném, hogy születésem óta atópiás ekcémás vagyok, tizenhét évig kezeltek mindenféle baromsággal, aztán amikor végre a kezembe vehettem a saját bõröm kezelését, rájöttem mi a titiok nyitja. (Elég súlyos ekcémám volt/van, hólyagok, sebek, non-stop viszketés, a kisebesedett popsira ez annyiban hasonlít, hogy totálisan irritált a bõr, azaz sokszor már csak a bõr helye...)

Akinek sosem voltak ilyen jellegû bõrpanaszai, az remek tanácsokat tud adni, de aki a saját "bõrét" viszi a vásárra, az tudja mi az amitõl ordít szegényke!

Alapvetõ dolgok:

1. minden kaki után vízzel le kell mosni, nem elég a törlõkendõ (én a csapnál mosom úgy, hogy csak a badit kapcsolom ki, gatya persze levéve, és a mosdókagyló szélére "ültetem" és ott mosom le a popsiját)

2. tilos szappanal vagy bármivel mosni, ami nem SAVAS kémhatású dolog, mert a totálisan irritált bõr savköpenyét csak ez állítja vissza! Lehet, hogy 1-2 másodpercig csíp, amíg mosod, de lemosás után mennyei érzés azt érezni, mintha hirtelen újra bõr lenne rajtad! Én a SÁBA gyermekfürdetõre és a SÁBA felnõtt változatára esküszöm, szuper!! Magyar termék, kiváló!! Létezik még egy savas lemosó ACO folyékony szappan néven fut, de sehol nem lehet kapni, néhány gyógyszertárban meg lehet rendelni (pl. Bp. VIII. ker Lukács Patika).

3. szerintem a hajszárítót felejtd el, ha belegondolok, hogy a bõr nélküli részeken ez milyen szárító hatással van, a hideg is kiráz, az irritált bõrnek a meleg és a szárítás a halála! Nagyon alaposan itasd le (nem törlés!), hagyd pucéron minél tovább min. 5-10 percig, ez a legjobb, amit tehetsz!

4. majd hintõporral hajszál vékonyan hints be (valami nyugtató hatású gyógyszertári), ez felitatja a nedvességet, ami esetleg még rajta maradt, és MÁSODIK BÕRKÉNT úgy védi a bõrt, hogy közben hagyja lélegezni, ami a legfontosabb dolgo a gyógyuláshoz

5. végül egy erõsen nyugtató, NEM ZSÍROS, azonnal beszívódó jellegû krémmel (nem kell, hogy popsikenõcs legyen) VÉKONYAN kendd be posit, a hintõporra rá, hogy a zsiradékot is pótold, mert a hintõpor önmagában egy idõ után szárít. Ilyen krémek: ACO bõrnyugtató krém (hihetetlenül jó!!), szimpla gyógyszertári hidratáló krém, esetleg neogranormon NAGYON vékonyan, naponta 1-2-szer, a többi alkalommal inkább a fenti, légáteresztõbb krémek. A Sudocrem és a normál popsikenõcsök azért nem jók, mert totálisan elzárják a bõrt a levegõzéstõl, és emiatt nem hogy javulna, hanem romlik a helyzet.

Zsíros krémet, vagy vastag krémréteget SOHA nem szabad a beteg bõrre kenni, mert a közhiedelemmel ellentétben rontja!

Én nagyon sokféle krémet alkalmazok magamon is és a kislányomon is (akinek volt ugyanilyen popsi gondja), panthenol tartalmú hámosító krém vékonyan kenve nagyon jó hatású, ha nem túl olajos fajta. Amikor beteg volt, minden pelenkázásnál szinte mást csináltama pillanatnyi állapotának megfelelõen: most csak hintõpor, a következõ pelenkacserénél csak egy kis panthenolos krém, utána hintõpor+nyugtató krém, utána csak nyugtató krém mert szárazabbnak találtam a bõrét a kelleténél és elhagytam a hintõport, stb,stb, mindig ahogy reagált a bõre, úgy alkalmaztam a krémeket/módszereket. Pepecs munka, de megéri.

Sok sikert,

Emese
emesemama (emesemama)
 


Emese, a hintõpor plusz krém egyveleg nem csomósodik össze? Ildi

Ildi
 
 


Ildi,

Ha nagyon vékonyan hinted be, tehát többször átsimítod, nem marad rajta olyan porszemcse, ami nem tapadna közvetlen a bõrre és a krémet is nagyon vékonyan kened, akkor nem jellemzõ, hogy csomósodna, max. úgy tûnik mintha a hintõpor lejött volna (belekeveredik a krémbe).

Egyébként "szendvicsben" is nagyon jó: leheletnyi hintõporozás csak a nedvesség felitatása végett, vékony krém, majd hintõporos fixálás/lezárás. A hintõpor azért szuper találmány, mert úgy védi a bõrt, hogy közben lélegzik. Nem tudom, hogy csinálja, de ez van.

Nekem egyébként az arcomon/nyakamon/kezemen jön ki az ekcéma, a legsúlyosabban a nyakamon és arcomon szokott, égési sérülésekhez hasonló stádiumokba is el tud jutni (non-stop lejön a hámréteg, már nincsenek felsõ hámrétegek, és az irritáció miatt nem képzõdik új bõr).

Ebben az állapotban semmilyen krém nem használ, mert nincs olyan hámréteg ami beszívná viszont a levegõ is irritálja, és csak a tengeri sós 10-20-30-60 percenkénti lemosás (rajta kell hagyni a sós vizet, leitatni sem szabad!!!) használ. Ezt a Thetis tengeri sójával a legegyszerûbb és legolcsóbb kivitelezni. Szuper! Gyerekekre teljesen veszélytelen! Kicsípett popsira ideális!

Emese
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok!
Végigolvastam ezt a topicot és a fogzást is.
A következõ lenne a kérdésem: úgy látom, hogy lehet piros a popsi a fogzástól is. Most a babámnak 2 napja enyhe hõemelkedése is van, piros popsi, gyakoribb kaki (az utóbbi idõben 2 naponta volt, most naponta 2,3x). Lehet ez a fogaktól? És ha igen, ha máshogy kezelem mint eddig, akkor megszûnik a pirosság, vagy csak akkor ha kibújnak a fogacskák -pl. a fentebb leírt módon? (fél éves a kisfiam) Most törlõkendõvel tisztítom, illetve vízzel mosom le ha szükséges, utána pedig Unguentum infantum popsikenõccsel kenem. Ez állítólag erõsebb mint a bóraxos, a dokinénink írta fel.
Lehet esetleg a hozzátáplálástól? Most kezdtük õszibarackkal, illetve ma õszi-alma pürét kapott, de nagyon-nagyon keveset. 2 pici kanállal.

Ágci

Kép
 
 


Szia Ágci! Nálunk a harmadik babánál egyértelmûen a fogak kinövésekor lett piros a popsija, de nagyon csúnyán. Ilyenkor tiszta vízzel mostam le minden alkalommal, és elég sok krémmel próbálkoztam. Csak a Sudocrem jött be, pedig azt utoljára próbáltam ki, mivel nem szeretem amit nagyon reklámoznak. Hát ebben az esetben tévedtem. Egy próbát megér. Ja, és ilyenkor próbáltam nem adni neki olyasmit, amitõl még jobban kicsípõdik a popsi.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Szia Liesel!
A Sudocrémt már próbáltam, sajnos nem jött be.
Mik azok, amik kicsípik a popsiját? Vagy ez egyénenként változó? Én még csak most kezdem a hozzátáplálást és csak a fenti dolgokat adtam neki, lehet hogy ez stornó?
Ágci

Kép
 
 


Agci

A te altalad fogyasztott dolgok is lehetnek ludasak. En peldaul narancsot nem ehettem, akkor Lianak feneke piros lett de nagyon.

Napocska
 


Szia Ágci!

Nálam a kamillás lemosás vált be. Kb. 2 dl vízbe egy kanál kamilla (nem filter), néha megkevergettem és ha kihült leszûrtem.
Azzal mostam le a fenekét minden pelenkázáskor, majd bekrémeztem.
Ez nálunk mindig bevált 1 nap alatt a pirosság megszûnt.
( és nem drága) Fehér bõrû szõke kisfiúról van szó, szóval nagyon érzékeny a bõre.

Szia

Erzsi
Erzsi
 


Ágci, nincs idõm írni, de ha itthon lennél, akkor azt mondanám, hogy Neogranormon és Canesten egyszerre használva jó vastagon kb óránként újrakenve 2-3 nap alatt helyrehozza a hasonló problémát. Menj be a gyógyszertárba és kérj egy hámosító, és gombásodás elleni krémet vagy kenõcsöt. Természetese amikor már nincs nyílt seb, akkor már nem kell ilyen gyakran használni, elég minden pelenkázáskor.
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy a fog miatt kicsípett popsi mennyi ideig tart?
Lilinek már majdnem egy hete nagyon ki van csípve a popsija, sokat is nyáladzik, de fogacska sehol.

Ildianyu
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen a tippeket, sorra kipróbálom. Kamillát beszereztem, Canesten van itthon, és újra értékelem az elfogyasztott kajákat. Remélem nemsokára rendezõdik a helyzet.
Ildianyu kérdése engem is érdekel!
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok, nálunk a pelenkaváltás piros poót eredményezetett.
Nem érzékeny a gyerkõc bõre, de a pamperset lecseréltük liberóra, és nagyon hamar bevörösödött a popsi.
Mármint ha nem cseréltem 3 óránként a pelenkát.
A pamperssel simán kibír többet is, és nincs pirosodás.
Lehet hogy drágább de megéri megvenni. Próbáljátok ki, ha hasonló problémátok van

Amúgy a sudocream nagyon jó mindenféle kicsípés ellen.

Mimo
Névtelen
 


Hátha még jár erre valaki, akinek hasznos lehet.....

Nekünk az Alsol nevezetû kenõcs vált be, de annyira, hogy a tiszta piros popóját egy éjszaka alatt rendbe tette. Sima, gyógyszertárban recept nélkül kapható kenõcs.

Andimama
 


Kedves Sasha és Gabcsi
és Norcsi, Bóbita!

Ti körömvirág krémet használtok.
Én a gyógyszertárban fehér tégelyes, rózsaszín-lila feliratok körömvirágkrémet kaptam. Petra néven fut, COViko Kft, Budakalász a gyártó, leírásra olyan, mint amit írtatok (a másik topicban) hámosító, gyull. csökkentõ.
Szerintetek ez a Petra nevû is jó?
Összetétel: kukoricacsíra- kókuszolaj, lanolinm kakaóvaj, körömvirág, akácméz, vazelin, paraffinolaj, metil- és propilparabenek.

Lilla

u.i.: a probléma oka nálunk fogzás, és tüntet: hólyagos, vörös, kifakadt popsi. A cinkes krémek is jó, Neogr., Sudocrem, de költségesek... ezért szeretnék áttérni.
mlilla
 


Szia Lilla!

Körömvirág-és körömvirágkrém között is óriási különbségek vannak. Mi többfélét próbáltunk de maradtunk a Dr. Theiss félénél. Drágább mint a többi, ez zsírban oldott, ezért hûtõben kell tárolni. Nem ismerem azt a fajtát amit írtál csak a tapasztalatomat írtam le ezzel kapcsolatban. Amikor a fiamnak nemrég bárányhimlõje volt, hát a popsija valami förtelem hogy nézett ki, és a doktornõ egy receptre elkészített krémet írt fel, ezt szokták adni állítólag az ótvaros betegeknek is. Na ez nagyon hamar helyrehozta.Kép Nincs neve, de ebben is van körömvirág is!

Sok sikert a fogzás átvészeléséhez!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Én a sudocrém elõtt abszolút fejet hajtok. Ha piros a popo, másnapra szinte el is múlik tõle.

Anyósomhoz elfelejtettünk vinni sudocremet és miért ne ott sebesre csípõdött a fenék. semmi sem használt, szegénykémnek biztos fájt nagyon, míg végül a hétvége végén itthon a jó öreg sudocrem már másnapra szinte csodát tett. Csak a pici sebet lehetett látni, de az is eltünt 2 nap után.


Knóri
Knóri
 


Lilla,
en is sudocremmel kentem a gyerek feneket, ha nagyon csuna volt, de csak akkor. Ezert nem volt erdemes megvennem a nagy dobozt, hanem a vedonotol kertem mintadarabot neha, az boven kitartott. Probald ki, igy kimondottan olcsoKép

-Afonya
A.
 


Kedves Áfonya és Knóri,

Írtam, hogy a cinkes krémek: Neogran., Sudocrem nekünk is jók. De már többedik tégellyel veszem a Sudocremet mert állandóan kenem vele !!! (Hol van már a védõnõ mintája...) És jó, mert bár hólyagos a popsi, de nem fakad ki sebesre, mint egyéb krémek esetén.

A dr.nénit legközelebb megkérdezem, hogy nincs-e receptre valami cinkes krém.
De addig is áttérnék a körömvirágra. Én magamon kipróbáltam, nagyon jó.
De ha ismeri valaki a fenti Petra nevezetû körömvirág készítményt szóljon.

Lilla
mlilla
 


Sziasztok!
Már egy másik listába is kértem segitséget.
Egy barátnöm problémája miatt fordulok hozzátok. Barátnöm amúgy egészséges kölykét hat hetes korától mindennel etette, hogy hagy' szokja. Ma a gyerek valaga kezelhetetlenül gombás, mert allergiás a tejre. 4 éves. De ma is folyton kap tejet, mert meg kell hogy szokja!
Tudtok-e valamilyen jó kenöcsöt, vagy módszert, amivel rendbe jönne a kölyke valaga?
Elöre is köszönöm segitökészségeteket!
Aranka
Gróf Aranka
 


Kedves Aranka!

Nem tudom, hogy a barátnõd nem akarja-e kivizsgáltatni, pontosan mire allergiás a gyerek a tejben. Van aki a tejcukorra, vagy más összetevõkre. És létezik olyan tej, ami értékes, mégis fogyaszthatják tejérzékenyek is.

Popsira: szerintem cinkes krémek a legjobbak. Ezek hámosítanak úgy tudom. Fent írták többen: Sudocream, Neogranormon, First Smile. Az "A" vitaminos krémeket is jónak mondják.
De van egy erõsebb krém, ami hámosít, ez csak receptre kapható: Elocom (én is használom, ekcémára. De ismerõsöm baleset utáni sérüléseit is teljesen eltüntette, olyan jó hámostító.) Meg van a flucinar is, ez is receptes.

Mit mond egyébként a gyerek dokija?

Lilla
mlilla
 


syaasztok volt valakinek a babájának sarjadzó gomba félesége székletben s ettől piros popsija kérlek írjatok

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


Szomszédasszony kislányának volt, spéci kenőcsöt kapott és belsőleg is kapott rá valamit. Elmúlt.

Üdv: eszterlánc

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron