Új privát üzeneted érkezett!

Segítség! Várom az anyukák öttleteit, trükkjeit. 15 hónapos a lányom és nem eszi meg a tejtermékeket. Nem kell a tápszer, a babatej, a tejpép... Mit csináljak
 


Szia,

az én lányom se ette egyiket se amiket itt felsoroltál. Ma sem eszi, pedig már két és fél éves.
Két éves korában derült ki, hogy tejfehérje érzékeny, azaz csak a savanyított tejféléket bírja a gyomra. Ehet pl. sajtot, joghurtot, de a tejtől és mindenféle olyan terméktől, amiben tej van, ekcémás lett a bőre. Amikor kínálgattam a tejpépekkel, babatejjel, tejjel, akkor még csak ő "tudta", hogy ezek neki nem tesznek jót. Most már én is. Kép
Amúgy meg azt mondják, hogy ez az egyik leggyakoribb intolerancia, de a legtöbb gyerek 3-4 éves korára ezt ki szokta nőni.
Szóval szerintem nem kell erőltetni, ha nem akarja enni, ne egye. Próbálj helyette pl. sajtot, joghurtot, esetleg gyümölcsjoghurtot adni neki. A lányom úgy szerette meg a trappista sajtot, hogy nagy lukú reszelőn lereszeltem neki egy adagot, amit ő nagyon szórakoztatónak talált, hogy szálanként csipegetheti.

Yoan
 
 


Hali!

Az én fiam is csak sajt formában eszi a tejterméket. Pudingot enne, de én írtózom a pudingtól a rengeteg E adalék miatt. (Inkább főzök madártejet, de azt már nem eszi annyira.)

A túró is szóba kerülhet, ha máshogy nem egy kis lekvárral kikeverve.

Szerintem egy szelet sajt, egy pár kanál túró elég kell, hogy legyen naponta. Persze mellette a friss gyümi, főzelék és a husika is fontos lenne.

Sziasztok!
Andi
 
 

 
 

Köszi próbálkozok. Igazából a sajtot nem nagyon eszi. Szerintetek mehet a mi joghurtunk, mert az nem annyira édesített és a múltkor ízlett neki.
Egyébként én sem iszok tejet, az én gyomrom se bírja.
 


Én születésem óta nem eszem tejet, csakis sajtot, túrót, tejfölt, ilyesmit... de még kakaót sem ittam mert "tejízű" volt, oszt mégis itt vagyok. Nem muszáj az állati fehérját tejből megenni, ugyanúgy megteszi a tojás avagy a hús is... tudtommal egyébként rengetegen vannak, akik egyáltalán nem esznek tejet.
 


Szia Andi!

Az igazi pudingban nincs E. Ha mar madartejet ugyis csinalsz nem kell tobb energiat fektetni a tisztesseges pudingba. Keress ra a neten, hatha talalsz receptet, ha nem, es kene, akkor irj levelet, begepelhetek parat.
Es bioboltokban arulnak E nelkuli pudingport, ha megse akarnal fozniKép
(A bio csoki pudingpor csak kukoricakemenyitot, kakaoport tartalmaz, es uolyan az ize, mint a tobbinek. Tulajdonkeppen, ha van otthon ez a 2 dolog, akkor tudsz csinalni. No meg persze a tej, es amivel edesiteni akarod.)

Biobaba
 
 


Sziasztok!

Az én fiam 21 hónapos, és szintén nem eszik meg sajton kívük semmilyen tejterméket. Próbáltuk a különböző joghurtokat, pudingokat, kakaót, stb., semmi nem kell. Egy bő hónapja szoktunk le a szopiról, és ezért elkezdtett zavarni a dolog, elsősorban a kalcium miatt. Utánaérdeklődtem, egy ekkora gyereknek kb. 600-800 mg kalciumra van szüksége egy nap. Ez kb. 10 dkg sajtnak felel meg. Persze 10 dkg sajtot nem eszik meg szinte sosem. Ezért próbálok trükközni: pl. fasírtba reszelek sajtot, ma natúr sült csirkemell-darabkákat kapott, arra is reszeltem. Sok kalcium van még a magokban (dió és társai), de azokat meg az allergizáló hatásuk miatt nem akarom még adni. Ugyanez vonatkozik a halra is. Nem tudtam, de nagyon sok kalcium van a mákban. Egy mákos guba pl. egyenesen kalcium-bomba. Kép
Nagyon finom desszert lehet (E-mentes), ha túrót alaposan összeturmixolunk gyümölccsel, olyan mint a jobb fajta gyümölcsjoghurtok. Ha elég édes a gyümi, cukor sem kell bele.
Zsófi
 
 


Zsófi, jobb ha tudod, hogy kálcium nemcsak a tejben van. Itt van pl. a tojás (Főtt tojásról beszélek..- mert pl a rántottában, tükörtojásban van zsír is) A tojásban pl minden benne van amire az emberi szervezetnek szüksége van és semmi nincsen benne amire a szervezetnek nincsen szüksége. Nem kell a tejet túlmisztifikálni, a tej állati fehérje, van benne ez meg az, de ha a gyerek nem kívánja megvan rá a jó oka hidd el. Ne görcsölj, ha a gyerek amúgy jól van nem érdemes...

Nekem a gyerekkoromat keserítette meg ez a tej mánia pl. Undorodtam a tejtől, ennek ellenére mindig belém akarták eröltetni. Most már közelebb vagyok a 60-hoz mint az 50-hez, de nem ittam még tejet úgy direktben: értem ez alatt, hogy sem tejeskávét, sem kakaóval ízesített tejet nem ittam - ezzel szemben vígan megszem a spenótot amiben tej is van, meg a tejben áztatott zsömléből készített fasirtot meg hasonlókat.. annyi minden okos táplálék van a tejen kívül...
 


Sziasztok!
Alice!
Én csak segíteni próbáltam, mert szerintem egy picurka embernek az egyik legfontosabb ásványi anyag a kalcium. Nem mondtam, hogy tejet kellene innia, de ha kizárólag sajtot eszik meg tejtermék gyanánt, az elég kevés. Nem lenne gond, ha mondjuk enne joghurtot, kefírt, tejfölt, túrót, vagy bármi hasonlót. Vagy spenótot Kép. Mint ahogy Te is írtad, hogy csak a tejet nem iszod meg, a többi tejtermékkel nincs gondod. Nem hiszem, hogy túlmisztifikáltam volna a tejet.

Egyébként utánanéztem, hát a tojás igencsak szegényke kalcium terén: 100 gr. tojásban 40 mg van, míg 100 gr. eidami sajtban 800 mg. Nem mintha a tojást hajlandó lenne megenni a gyerkőc, tehát a tojás sem lenne megoldás, még ha lenne is benne kalcium.
Zsófi
 
 


Köszi a hozzászólásokat. Már 2 napja megint megeszi a tápszert. Mostmár nem tudok elmenni a gyereken.

Alice egyébként én is így vagyok ezzel. Utálom a tejet, nem iszok ilyesmit. A tejből készült cuccokat megeszem, azzal nincs gond, csak a tej, kakaó meg ilyenekkel van a baj. Nem hiszik el de nekem nem tesz jót, felkavarja az emésztésem, fáj a hasam tőle. Hát mások vagyunk.
Mondjuk ha a gyerek főzelékébe reszelek sajtot, vagy teszek tojásfehérjét észre se veszi és bent van a cucc.
 


bocsi tojássárgáját Kép
 


Sziasztok!

Biobaba!
Bocsi, nem is vettem észre,hogy írtál nekem! Kép KÖszi!
Na, igen tudom hogy a puding nem tartalmaz E-ket, ha én főzöm, de a pudingporra gondoltam, (dr. otker de a többi is) mindig agyon idegesítem magam, hogy ez ugyebár főleg gyerekeknek készül és lám, több E van benne, mint más.
Majd kipróbálom a bioboltos pudingport, jó ötlet! Eddig eszembe sem jutott.
Most hallottam valami édes tejsavó porrol, hogy az milyen csodaszer. (mindenre jó, főleg emésztés)
Csakhogy sehol nem lehet kapni. Tudja valaki esetleg hol lelhető ilyesmi?

Üdv.
Andi
 
 


Tippimanó az emberek igen nagy része nem tudja megemészteni a tejet amúgy gyalogosan direktbe, még ízesítéssel sem, ugyanakkor (lányom szavaival) a "sült tej" (pl. ha spenótba, palacsintába, nokkedliben stb van belőle) nem okoz problémát.
Ha egy gyerek egyáltalán nem eszik tejterméket, akkor ajánlatos a cálciumot mesterségesen pótolni. (Egyik lányom pl. egy időben a falat ette, esténként szép kis lukakat vájt a falba és azt szopogatta - akkor szóltam a gyerekorvosnak és ő azonnal felírt plussz cálciumot, abba is maradt a falevés.. pedig ő szerette a tejet.)
 


Fú ez nem semmi! Falevés? Most egyébként is zúzzuk a kálciumost mert beteg volt.
 


Sziasztok!
Alice!
Ne haragudj, de számomra úgy tűnik, ellentmondassz annak, amit előzőleg nekem válaszoltál. Akkor most kell a kalcium, vagy nem kell? Három hete még azt írtad, hogy nem kell a tejet túlmisztifikálni, meg hogy a tojásban is van kalcium. Ami persze, utánanéztem, minimális.

Nem akarlak megbántani, csak szörnyű, hogy az ember ebben a témában mindenhol csak falakba ütközik. Megkérdeztem a doktornőnket is, aki közölte, hogy ha húst eszik a gyerek, nem gond, abban van elég kalcium. Valóban, ha megenne egy nap 12 kg !!!! csirkemellet, magához venné a napi kalcium-szükségletét (pl. a csirkecombban a tápanyagtáblázat szerint nincs kalcium, és a többi húsféle sem sokkal jobb). Aztán majd csodálkozhatok, ha állandóan eltöri kezét-lábát, és csontritkulása lesz (ez már nem csak időskori betegség, sajnos!). És nálunk gyakorlatilag nincs olyan nap, hogy megenné a szükséges kalciumot, mondjuk 10 dkg sajtot, és ötletem sincs, mit tegyek.
Zsófi
 
 


Zsófi hidd el, hogy nagyon sok gyerek van aki nem eszik tejet és tejtermékből is keveset, és mégsincsen semmi baja, ha kálciumhiánya lesz azt valami módon jelezni fogja, észre fogjátok venni. Biztosan megvan rá az oka, hogy nem eszi a tejtermékeket, egyébként a gyerekek izlése később változik, ne izgulj.. ha ezen izgulnivaló volna, akkor a doktornőd biztosan figyelmeztetne rá, vagy felírt volna kálciumpótlást. Már írtam, hogy én is utáltam a tejet, irtó rossz étvágyú gyerek voltam, a sírba kergettem a szüleimet, mert képes voltam napokon át szinte csak teán élni, mára mégis olyan erős csontjaim vannak mint egy dromedárnak. Szóval nyugi, a gyerek egye azt amit kíván, ha eljön az ideje, meg fogja kívánni a tejtermékeket is. (Tejet egyébként eszik ám a palacsintában, tejjel-liszttel készült nokkedliben ,spenótfőzelékben és egyéb más tejjel készült dolgokkal is...nemcsak direktben.)
 


Alice!
Kedves, hogy próbálsz vigasztalni, de sajnos egyrészt nem bízom annyira a doktornőnkben, hogy majd ad kálciumpótlást, ugyanis, amikor 8 hónaposan már fél kilót fogyott a gyerek, mert nem evett, ő azt sem tartotta problémának.
Másrészt pedig, amit még nem eszik meg, az a palacsinta, a tejjel-liszttel készült nokedli (egyébként én nem teszek tejet bele), spenótfőzelék, és egyéb más tejjel készült dolgok. Kép Most már eljutottunk oda, hogy 3 kiskanál pudingot néha elfogad. És kb. háromnaponta rájön, hogy szereti a sajtot, és akkor megeszik 1-2 szeletet.
Sajnos nem tudom, mik az ásványianyag és vitamin-hiány jelei, de azt hiszem, hogy ha már jelei lennének, az rég rossz.
Zsófi
 
 


Zsófi,
azóta is gondolkodom a problémádon és még mindig nem tudok neked semmi olyan konkrét vigasztalót mondani amitől megnyugodnál. Megpróbáltam a googli-n (kereső) utánanézni, hogy mik is lehetnek pl. a kálciumhiány tünetei de nem találtam SEMMIT. Gondolom mert nincsenek nyilvánvaló tünetei (kizárólag az időskori csontritkulásnál találtam "kálciumhiány tünetek" címszó alatt valamit... szóval sajnos ilyen módon nem tudlak megnyugtani.

Ugyanakkor meggyőződésem, hogy egy gyerek általában azt eszik meg szívesen amire szüksége van. És ugyan hiába mondom neked, hogy én is ilyen voltam, és hogy a gyerek izlése változni fog - tényleg csak mesélésként de én 13 (!!!) éves koromig, az elsőú menzeszemig olyan voltam, hogy az évenkénti isdkolaorvosi vizsgálaton állanóan hatalmas felkiáltójeleket tettek a nevem mellé, mert kórosan sovány voltam, holott a szüleim MINDENT megtettek, hogy ehessek midnent, és ez az 50-60-as években nem volt ám piskóta, az 50-es években még egy szem cirtomhoz is protekció kellett!!! - de mégis, én nem ettem meg semmi tejterméket ugyanúgy mint a lányod, hogy csak néha egy kis sajtot, néha egy kis tejfölt... ugyanakkor pl. szerettem a húst meg a tojást. És mindenféle tudományos magyarázattal ellentétben ma két dolog van ami soha nem okoz nekem problémát: az egyik a gyomrom (tényleg a vasszöget is, meg minden olyan gyógyszert is amire ráírják, hogy gyomorvérzést okozhat) a másik meg a csontozatom, 57 éves vagyok, mindenféle rák rám leselkedik de speciel a csontritkulás nem érdekes mód... szerintem lazulj el egy kicsit és bízd a lányodra /vagy fiadra már elfelejtettem - hogy mit akar enni. Amit enni akar az a jó. És dobd ki a tudmányos könyveket... és pihizz egy kicsit a problémával vagy egy évig jó?
 


Zsófi!

Én úgy tudom, hogy a tej egyáltalán nem létszükséglet, csak éppen nagyon praktikus, mert egy pohár tejben megvan nagyon sokféle vitamin + a kalcium. Csakhogy ez a kalcium nem a legoptimálisabb az emberi szervezetnek, csak kb. az egyharmadát tudjuk hasznosítani!
Van viszont kalcium a zöldségekben (főleg a sötét, leveles fajtákban, brokkoliban), babfélékben, mogyorókban, szezámmag, mazsola stb.
( http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/calcium.html#list )
Én is hiszek abban, hogy ha hagyjuk, a gyerekek magukhoz vesznek minden szükséges tápanyagot.

Nem találom azt a cikket, ahol nemrég a kalciumról olvastam. Ha megvan, azt is ideteszem. Szerintem ne aggódj! Kalcium kell, tej nem (feltétlenül Kép). Ha meg nem bízol a doktornődben, keress egy jó természetgyógyászt (vagy másik doktornőt).

Kép Kati
 
 


Sziasztok!
Alice, Kati, nagyon aranyosak vagytok, OK, próbálok lazítani. Épp ma mondtam a férjemnek, hogy ha nem lenne fél éves kora óta evés-problémánk a fiammal, nem jutottam volna el a dackorszak elejére oda, hogy ráhagyom, nem eszik, nem eszik, majd éhes lesz - vagy nem. Persze ezt nagyon nehéz így eldönteni, hogy nem izgatom magam. Főleg, hogy olyan izgulós vagyok egyebekben is. Pl. 3 hónapos koráig mértem minden szopit Kép. Az a nehéz, hogy még azt sem lehet mondani, hogy ezt vagy azt tuti megeszi. Sokszor csinálok neki "alternatívát", ha tudom, hogy mondjuk a spenótfőzeléket meg sem fogja kóstolni, amit mi eszünk, de sokszor azt sem eszi, amiről egy hete még azt hittem, hogy a kedvence. Persze ilyenkor széttárom a kezem, akkor nincs ebéd, kész.

Egyébként abban nem hiszek, hogy a gyerekek tudják, mi kell nekik. Olvastam ilyen kísérletekről, hogy a gyerekek elé tettek mindenféle kaját, és hosszú távon nagyon kiegyensúlyozott táplálkozást alakítottak ki. Csak éppen nem volt az asztalon csoki, chips, kóla, ropi, keksz.... És most mindenki felhördül, hogy minek eszik ilyeneket a gyerek: nálunk nincs chips, kóla, ropi, de a játszóházban a többi gyereknél van. Kép Egyszer egy olyan esetem is volt, hogy megkértem az ismerősömet, hogy ne adjon neki, ha jól emlékszem, ropit, de csakazértis adta, azzal, hogy ugyan már, egy kis ropitól (teleszórva sóval) nem lesz semmi baja. Persze ha már meglátja, akkor már nem tudom megtiltani, hogy egyen belőle. A csokit meg hozta a Mikulás, azzal ott tartunk, hogy minden reggel, reggeli után van 1-2 kocka. Ez talán még belefér.

Zsófi
 
 


Ej Zsófi nem az ördög műve a csoki sem, ha mértékkel adja az ember. Olvastam pl. hogy valamelyik északi államban azt csinálják, hogy a hét egyik napja a csoki-nap: akkor annyi csokit ehetnek a gyerekek amennyit akarnak, de a hét többi napján nem. Állitólag bevállt, mert bár eleinte degeszre tömték magukat, de mikor megtapasztalták, hogy mondjuk csütörtökönként mindig annyit ehetnek belőle amennyi beléjük fér, már nem is etek annyit. UTána meg fogmosás, és a fogak is meg voltak védve.

Az nagyon nagyon nagyon rossz, ha ennyire izgulós vagy, ez az amit nem szabadna. Több hátránya is van: először is neked rosz, másodszor is a gyerek megérzi, hogy az evéssel kegyet gyakorol és ezt ki is használja, harmadszor a gyerekre is átragad a te idegeskedésed, negyedszer az evés éppen a lényegét veszti, miszerint enni öröm és enni jó, ha megtömjük az éhes hasunkat az jó dolog. Érdekes módon mondjuk Szomáliában nem nagyon lehet látni válogatós gyerekeket... és még egyetlen gyerek sem halt éhen csak amiatt mert nem akart enni.

Mondok egy szörnyűt: egy kis direkt koplaltatás néha csodákat tesz, úgy kéne tenned, mintha egyszerűen megfeledkeztél volna az etetésről, és csak akkor adni enni (inni viszont igen közben is, de nem cukros italokat és nem gyümölcsleveket) mikor ő kér... egy ideig ezt csinálnád - mondjuk két hetet ki kéne bírni - meglátod milyen frenetikus hatása lenne.

4 gyerekes barátnőmet faggattam annak idején, hogy mit csinál, hogy az ő gyerekei ilyen jóétvággyal esznek és nem válogatnak? (Az enyimek is válogattak ugyanis, bár nem annyira, hogy engem a kétségbeesésbe hajszoljanak). Azt mondta, hogy "ha nem eszik az egyik étkezésnél, majd eszik a következőnél, két étkezés között meg lófasz sincsen" (szó szerinti idézet).
Tulajdonképpen nagyjából ennyire egyszerű akkor, ha az ember nem izgatja magát.
 


Sziasztok!
Három csemetém van, nálunk sincs probléma az evéssel.Egyet értek Alice_cs barátnőjével,két evés között nincs nassolás( gyümi kivétel).A sok egy-két falat is telt érzetet csinál.Nálunk bevált.Ne az evés és nem evés körül"forogjon a világ",nem fog éhenhalni.
 


Zsófi!

Nálunk csoki, keksz, süti is szokott lenni viszonylag gyakran, ráhagyom, hogy mennyit eszik belőle. Már most, kétésfélévesen is látom rajta, hogy annyit eszik, amennyi jólesik neki. Lehet, hogy 3 kekszet, de az is lehet, hogy csak egy felet. De nem ám az egész csomagot, mint az anyja! Kép (Sőt, a csokitortaszelet 20 percig neki egy buliban, minden morzsáját élvezte!)
A táplálkozása elég kiegyensúlyozott. Ha nem egyes étkezéseket nézek, hanem 2-3 napot együtt, akkor megkap mindent: szénhidrát, fehérje, zöldség, gyümölcs. Sőt, ő hívta fel a figyelmemet arra, hogy nincs nálunk elég fehérje, mert ha volt tojás, virsli, hal, akkor CSAK azt ette. Azóta esszük ezeket is rendszeresen Kép

Régen én is Alíz-féle módszer (vagy a barátnőé) híve voltam, működött az is. Ma inkább úgy vagyok vele, ha ebéd előtt egy órával savanyú uborkára vágyik, miért ne ehetne? És az sem zavar, ha kevesebbet ebédel utána, végülis az uborkában is van tápérték. (Azért ebéd előtt csoki nem szokott lenni) Ha nem kell neki a leves, hanem a sajt a hűtőből, ám legyen. Mondjuk főzni csak egyszer szoktam.

Izgulni pedig én is szoktam, vissza lehet olvasni a "Miért nem eszik..." topikot Kép

Kati
 
 


Sziasztok!

Persze, az izgulás a legrosszabb, amit tehetek, próbálom is leküzdeni. Most már sokszor mondom neki, hogy ez a kaja, nincs más, legfeljebb éhes maradsz.
Legjobban az idegesít, hogy a legtöbb kaját nem hajlandó megkóstolni. Ránézésre eldönti, hogy ez nem kell. Példa: rizs nem tetszik. De egyszer, amikor nem figyelt, a szájába "csempésztem", jóízűen ette, amíg észre nem vette, hogy mit eszik. Fehér, és ami fehér az nem finom. Ha megkóstol valamit, és nem kéri, soha egy szót nem szóltam, semmi "anya kedvéért", vagy hasonlók, nem ízlik, nem gond. Csak kóstolná meg!
Persze általában csinálok neki mást, ha tudom, hogy nem fogja megkóstolni a kaját. Ma pl. halászlé volt, túróscsuszával, Boti meg kapott csirkemellet krumplival, meg ubisalival. Szerintem ez teljesen kiegyensúlyozott ebéd, csak éppen nem az, amit mi ettünk. Szerencsére az utóbbi 2-3 hétben elkezdte enni a krumplit.

Csak az a furcsa az egészben, hogy nálunk ez az egész szinte a hozzátáplálással egyidőben kezdődött. Általában azt szokták mondani, hogy 1 éves koráig, 1,5 évesig, stb. tök jól evett, aztán valami elromlott. Hát, nálunk 6-7 hónapos kora között evett jól, amikor még csak ismerkedett a szopin kívüli élelmiszerekkel. Egyáltalán nem tudom, hol rontottam el, és legközelebb mit kellene másképp csinálni.

Bocs, hogy ilyen hosszú lettem.
Zsófi
 
 


Zsófi nem kell azon filozofálni, hogy mit rontottál el, szerintem nem rontottál el semmit.

(Érdekes ez, hogy azt írod, hogy ami fehér azt nem kóstolja meg: de szerintem logikus - hiszen a tejet nem szereti, a tej fehér, ergo a rizs is olyan ízű lehet mint a tej nem? Próbáld meg a rizst valamivel szinezni, mondjuk sáfránnyal vagy kurkumával, hogy ne legyen fehér, hátha akkor magától is megkóstolja - ha amúgy ízlik neki. Vagy nagyon finom pl. a rizsel hús is, mi gyakran eszünk rizses csirkét, úgy kell csinálni mint a pörköltet csak több lével, és mikor a csirke félig kész belezuttyantani egy pohár rizst. Tálalás előtt legalább fél óráig fedő alatt kell tartani, ez a titka, mert ezalatt duzzad meg kellő állagúra a rizs...)

Még valami: azt is figyelembe kell venni minden étvágytalan gyereknél, hogy 1 éves kor után a kajaigény hirtelen drasztikusan lecsökken, amit sok szülő étvágytalanságnak hisz. Holott ez nem így van, egy éves korig a gyerek főleg mennyiségre növekszik, egy év alatt meg kell háromszoroznia a súlyát, és ehhez annyit kell ennie, mintha egy felnőttnek naponta meg kéne ennie 20 kilót!! Egy és két éves kor között alig hízik, nő valamennyit, ilyenkor az agya fejlődik, és nincs is szüksége olyan kajamennyiségre mint ezelőtt. Próbáljatok viszonyítani a ti ételszükségletetetek és a súlyotok, meg az ő ételszükséglete és súlya között, biztos, hogy egy 10 kilós gyereknek annyit kell ennie mint egy 70 kilós embernek???

Szóval nyugi, relax, eszik amennyit eszik, az a lényeg, hogy amit eszik azt örömmel tegye. Az izlése meg hej mennyit fog még változni!!!
 


Sziasztok!
Alice!
Sajnos a rizs különböző színezésével, keverésével már próbálkoztam, sikertelenül. De igazad van, az ízlése változni fog, változik is folyamatosan. A krumpli például még 3 hete ugyanolyan fogadtatásban részesült, mint a rizs, most meg már eszi. A málnát sem volt hajlandó megkóstolni, most, hogy már alig van a bokrokon, rájött, hogy ez nem is rossz... Banánt is most kezdett enni, nyáron, mikor itt a rengeteg hazai gyümölcs Kép.

Érdekes, amit írtál a mennyiségekről, tényleg nem gondol bele az ember ilyesmibe. Egyébként a fiam messze volt attól, hogy megháromszorozza a súlyát egy éves korára: nagy súllyal született (3850), most meg inkább talán alacsony a súlya (12 kg, 22 hónaposan). Viszont csupa hurka a karja, mindenki mondja is, hogy na ez a kis husi gyerek biztos jól eszik, - ilyenkor a falra tudok mászni... Kép

Zsófi
 
 


Zsófi hiszed nem hiszed, de születhet egy gyerek akár 5 kilóval is, 1 éves korára nagyjából a 10 kiló felé közelít - normál esetben... a születlési súly ha 3 kiló felett van nem jelent semmit, egy normál újszülött 3 kiló körül van akár hiszed akár nem. Manapság nagyon sok a 4 kiló felé közelítő ujszülött, hála a sok vitaminnak meg annak, hogy a mostani generáció már a második olyan generáció amelyik nem élt át háborút.

Írod, hogy külcsínre jól néz ki a fiad - hát akkor meg??? Irod, hogy máris megváltozott az izlése egy két étellel kapcsolatban... hát akkor meg?? Miről is beszélünk??? Arról hogy nem szereti a tejterméket? Ha nem szereti ne egye.... lazíts, relax... nincs itt semmi baj... Kép
 


Sziasztok!

Zsófi, össze lehetne kötni a fiadat a lányommal. Kép Szórul-szóra ugyanezt produkálja amióta csak elkezdtük a hozzátápit. Én is agyonaggódtam magam, (még most is soxor) hogy rettentő válogatós. Bár nálunk nem a fehér kaják azok, amiket elsőre elutasít, hanem minden ami színes. Egy ennivaló neki ne legyen se piros, se zöld, mert akkor 100 százalék, hogy nem lesz hajlandó megkóstolni. Viszont, ha ígérek neki valamit a kóstolásért, (pl. egy délutáni játszótérlátogatást, -amit mellesleg amúgy is megtettünk volna.- Kép ) akkor azért többnyire hajlandó kóstolni. Csak sajnos utána mindig közli, hogy: Nemjó. Nem kélek többet.
Visszatérve a kalciumos problémádra: szerintem se aggódj emiatt. Még rengeteg ideje van, hogy később elég kalciumot megegyen. Ha most nem, akkor jövőre, vagy azután. Ja, és még ráadásul ugye fiú is, tehát a csontritkulás sem fogja öregkorára fenyegetni igazán.
Ja, és szerintem a 12 kiló 22 hónaposan egyáltalán nem kevés!

Yoan
 
 


Sziasztok!
Alice!
OK, OK, relax, relax... Kép Kép Nyilván egy év múlva (vagy kettő) már csak rossz emlék lesz, főleg ha nem hagyom magam "játszmákba csalni" kaja-téren.

Yoan!
Már több helyen olvastam, hogy nagyon hasonló cipőben járunk, de azt hiszem, a lányod idősebb. Nem látsz javulást? Ti még szopiztok? Úgy emlékszem, nemrég még írtad, hogy szopizik a leányzó. Mi már elhagytuk (az én erőteljes ráhatásomnak köszönhetően).
A 12 kg meg csak azért tűnik kicsit kevésnek számomra, mert csupa 14-15 kilós gyerekek vesznek körül (egyidősek a fiammal persze). Lehet, hogy ez csak véletlen, és az átlag nem ez. De a súlya már elég régóta nem izgat.

Zsófi
 
 


Sziasztok!

Zsófi, ja, az én lánykám már két és fél éves. Javulást? hááát, ... hmmmm. Mondjuk az egy éves korához képest van javulás, mert akkor még nagyon úgy látszott, hogy még az érettségi bankettre is együtt megyünk, és ott szopizni fog a menük helyett. Kép Akkoriban el nem tudtam képzelni, hogy hogyan csinálják mások azt, hogy kiváltanak szopikat étkezésekkel, mert nálunk még mindig a max. pár kanálka ment le, és az is csak nagyon kevés féle ételből. Most már azért eljutottunk oda, hogy már csak az elalvásokhoz, ébredésekhez szopizik. Az étrendje meg.. öööö.. nos kimerül úgy 8-10 féle ételben. És ebben egyáltalán nincs pl. zöldség, főzelék, és gyümölcs is csak kevés.
Ha rénézel a babaszoba.hu-ra, ott vannak kalkulátorok. http://www.babaszoba.hu/services/percentil
Ott láthatod, hogy a fiúknál, 22 hónapos korban a 12 kiló pontosan a percentilek kellős közepén van. A 14-15 kiló meg már kívül is esik a szóráson, magyarán a testmagasságuktól függően, vagy túl nagyok azok a gyerekek, vagy kövérek. Kép

Yoan
 
 


Sziasztok!

Yoan! Akkor azért nálunk még mindig jobb a helyzet. Egyrészt sikerült a szopiról leszoktatnom, másrészt azért a zöldség-gyümölcs egy része megy. Főleg mostanában, hogy már vannak nyári gyümölcsök, azért mindig van 1-2 fajta, ami ízlik neki. Persze most kellene a kivi is Kép. Zöldségből meg érdekes, hogy pl. az uborkát salátának (ecetesen), vagy kovászosnak nagyon szereti. A zöldborsót is nyersen ette. A répát meg minden mennyiségben a levesből. Ez tehát 3 féle zöldség!
Hát, sok sikert nektek a jövőben is!!
Zsófi
 
 


Szia Zsóf!
Neked már biztos elmúlt ennyi idő alatt ez a "tejes"problémád a gyerkőccel de nekünk most lett netünk,és jó olvasni,hogy másnak is ugyan ez a baja(a lányom nem eszik se tejfölt se túrót se túrókrémet,se joghurtot...tejet se iszik kakaót se,....semmi ilyesmit(egyetlen a rudi amit bármikor )neked változott valami?vagy van(volt)valaki hasonló cipőben?

köszi:Éva
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron