Új privát üzeneted érkezett!

A lányom mindig elkészít olyan 100 gramm körüli tápot, namármost ezt vagy mind kiissza, vagy meghagyja a felét/harmadát stb , attól függően mennyire lakott jól a szopásból. Az utóbbi napokban egyre többet hagy meg belőle, szóval még az sem elképzelhetetlen, hogy nőtt a tejhozam. (Csak éppen a mérleget már nem is használja a lányom, mert minek?)

DE mi már nem görcsölünk ezen, szoptat ameddg van tej, ha nem lesz tej, van tápszer oszt annyi.

Ami a mászást illeti, már mi is készülünk arra az időszakra, mikor egy pillanatig sem lehet majd őcárevicsségét magára hagyni...Kép
 


Marci is így csinálta, bár nálam nem lehetett igazán tejcsiről beszélni, mert ha 20ml-t kiszopizott, már sokat mondtam Kép De mindig láttam, hogy mennyit szopott, mert annyi maradt az üvegből.

És nem is szabad görcsölni ezen, mert akkor rámegy Ivánka is, meg Manojoe is... (rám még néha rámjön, hogy rossz anya voltam stb, stb... pedig lehet, hogy a rossz hormonjaim játszottak be vagy más, mai napig nem tudom). Az a lényeg, hogy a baba és mama jókedélyű és egészséges legyen! Kép

Egyébként olvastam az Indexen a problémát, csak nem szeretnék "belepofázni". Egy ötletem még azért volna: több fajta cumit próbáltak adni a babának? Csak azért kérdezem, mert Marcus eleinte NUK-ból kapta a tápit, aztán vettem Aventet, mert az cicforma, a legjobb stb és UTÁLTAM! Marcus eleinte nem tudott belőle inni, az egyes cumiból semmi nem jött neki, végül 3-as cumival tanult meg belőle inni, de kb. 3 hétig szenvedtünk. Most meg csak abból etetem, itatom Kép Hátha az is gond, hogy a cumisüvegből nem tud szopizni és ezért utálja a baba, vagy nem elég nagy a lyuk rajta.

Remélem, hogy tudtam segíteni!

H.

Kép
 
 


Hanzika,
akár hiszed akár nem, de ez a "görcsölés" csak azóta van, mióta elkezdődött ez a szoptatás kampány. Én is tápszeren (méghozzá mecsoda pocsék tápszereken!) neveltem mind a két lányom, és az ő idejükben született gyerekek nagyrésze is vagy eleve az volt, vagy tápszer pótlással nőtt fel. Én soha nem tartottam magam rosszabb anyának - egyszerűen eszembe sem jutott!!!! - csak azért, mert nem a mellemből,hanem cumisüvegből tápláltam őket. És nekem legalább van visszatekintésem, mert a lányaimmal a mai napig baráti, bensőséges és bizalmas a kapcsolatom, és uganezt látom az ismerőseimnél is. (Nopersze nem mindegyiknél, de hogy nem a szoptatás miatt nem az, az hétszentség!)

Egy igen agresszív szoptatáspárti szekta (és hívőik főleg!) uralták el az egész Babanetet. Az az érzésem, hogy aki más véleményen van, az már inkább be sem mer írni. Nos én őket fogom képviselni, és nem ijedek meg a szoptatós kommandótol, én igenis mindig be fogok írni, és biztatni fogom azokat a kismamákat, akiknek nem jött össze a szoptatás (melynek elsődlegességét soha nem vitattam), hogy ne legyen semmiféle lelkiismeretfurdalásuk! Ők ugyanolyan jó anyák - ha nem jobbak néha - ugyanis az anyaság nem egyenlő a szoptatással, az anyaságnak csak egy igen vékony szeletkéje a szoptatás, az anyaság egy egész életre való szolgálat és az, hogy ki volt jó anya és ki rossz,az leghamarabb a kamaszkorban derül ki...

(Lehet, hogy az utóbbiakat nem nagyon érted miért írtam, de mindegy...Kép)
 

 
 

Alíz,

Részben egyetértek veled, részben nem Kép De hát mindenkinek megvan a maga véleménye, és azt tiszteletben kell tartani!

Az tény, hogyha valakinek van tejcsije, több mint minimális (mint pl nálam), akkor érdemes szopiztatni minden tápizás előtt, ha szükséges a tápi egyáltalán minden alkalommal. Mint ahogy Manojoe is teszi. Mert az a babának lényeges, szükséges anyagokat tartalmaz. És az is tény, hogy azért jobb, mint bármi más, mert "emberi" anyagokból áll, míg a tápi már állati, a gyümik is más enzimeket tartalmaznak. És ugyebár a babók bélrendszere még nem teljesen kialakult, mire megszületik (a védelemhez szükséges enzimek születés után indulnak be, ezért kell a hozzátáplálást később kezdeni állítólag). Én a magam példájából tudom - szintén tápin és feles tejeken nőttem fel és felnőtt fejjel lettem tejfehérje-allergiás, vszleg azért, mert így jártam és annyira leromlott az immunrendszerem, hogy kijött az allergia -, hogy szükséges az anyatej. A szerencse az, hogy már a tápik is korszerűbbek Kép És nekünk szerencsénk volt abban, hogy egy Indexes kismamától és a sétálós társamtól, barátnőmtől, kaptam fagyitejet, illetve friss tejcsit Marcus 6 hós koráigKép

Az is valószínű, hogy ha lesz még egy babám és gond lesz a szoptatással, fogok hívni tanácsadót. Annyit megér számomra. Meg az én lelki világomat is helyre rakja, hogy nem én voltam béna stb. De az is tény, hogy nem fogok felőrlődni, ha nem úgy sikerül és a másik baba is tápszeres lesz. Mert nem éri meg!

Azt te tudtad, hogy miért ragaszkodik most a WHO is a 2 éves korig tartó szoptatáshoz? Én most tudtam meg. Egyrészt azért, amit írtam, másrészt a mostani vegyszerezett világunkban egyre több az allergiás. És kimutatták, hogy a gyerkőcöknél jelentkező allergiák általában azoknál jöttek inkább elő, ahol hamarabb volt elválasztás (jóval 1 éves kor alatt) vagy hozzátáplálás. És a gyerekkori allergiák 2 éves korig kinőhetőek. Tehát, ha 2 éves korig szopiztatsz, akkor kisebb az esély az allergiára. Én csak azért aggódom, mert tudom, hogy milyen rossz táplálékallergiában szenvedni Kép

De abban teljesen igazad van, hogy nem attól függ, hogy ki jó vagy rossz anya, hogy szoptatott-e vagy sem és hogy meddig!!!

És az is igaz, hogy mindenki úgy cselekedjen, ahogy neki helyes, ahogy ő gondolja. Ezt kellene másoknak is elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák Kép

H.

Kép
 
 


Hanzika,
ha egy kicsit elvonatkoztatnánk a WHO ajánlásaitól, és a "legújabb kutatásoktól", és csak a józan parszti eszünkből kiindulva gondolkodnánk, akkor én a következőket tudom mondani:

az én gyerekeim a 70-es években születtek, és akkor kezdett népbetegséggé válni az allergia (köztük az asztma). És én bizony hajlamos vagyok azt hinni, hogy ennek sokkal inkább az addigra már országos méreteket vett légszennyezés ennek az oka, és nem pedig a tápszerezés, avagy a korai hozzátáplálás (legalábbis főleg - biztosan kialakulhat allergia emiatt is, node ez korántsem olyan mértékű, hogy ekkora rémisztgetést kívánna!!!). Tejallergia mindig is volt, mindig is lesz (még én is az vagyok, hasamennyiben az a mérhetetlen síma tejundor annak tekinhető, azaz nem bírnék meginni még ma sem egy pohár tejet, bár a tejtermékeket mádom).

Summa sumárum: azért nem kéne átesni a lónak a túloldalára. Mert most az folyik. Ha megmaradnának a nyeregben egy szavam se lenne.
 


Summa summárum-mal teljesen egyetértek! Kép

Ivánkának az almát és a barit teljesen odaadjátok? Úgy értem, hogy még csak levet, vagy gyümit is?

És mit is mondtál, milyen tápit iszik?

H.

Kép
 
 


Almereszelőn lereszeljük, és kiskanállal adjuk - előtte két hétig még gézen átnyomtuk, szóval csak a levét kapta.

BEBA HA tápszert kap - állitólag kesernyés az íze a sok antiallergén előkezelés miatt, a fölösleget a macskák se eszik meg - szóval Ivénka azt hiszem valódi zabagép, mert még semmiféle táplálás ellen nem ellenkezett. Igazi jó kisfiú!Kép
 


Sziasztok!

A kislányom érzékenynek bizonyult a Similac vassal dúsított tápszerre, de mivel sokat írt fel nekünk a doki, most maradt 1 bontott és 2 bontatlan 1000 g-os dobozzal itthon. Ezt ingyen felajánlanám annak, aki eljön érte Budafokra. Akit érdekel, írjon a kikezdki@freemail.hu címre.

Üdv és bocs mindenkitől az offért.
kikezdki
 


Sziasztok!

A kisfiam, Bálint 8,5 hónapos. Még mindig szopizik, de estére már nincs elegendő mennyiség, sőt ha éjjel sokszor ébred akkor reggelre sincs. Eddig Similac tápszert kapot (6 hónapos korától)de most mondta a doktornéni, hogy már olyan nagy, hogy bármit adhatok neki. Adjak pl: BEBA 2+ vettem is, de ez nagyon sűrű, a sima BEBA2 is ilyen? vagy milyet adjak neki?? Tanácstalan vagyok...

Edina

 


Sziasztok!

Mostanában nem nagyon él ez a topic, de hátha idetéved valaki. Arról szeretnék kérdezni, hogy milyenfajta tejmentes tápszerek vannak, és mi a véleményetek róla. A lányomról (2 éves) nemrégiben kiderült, hogy nem bírja a tejet, mert ekcémás lesz tőle a bőre. A savanyított tejtermékekkel nincs gondunk. Viszont amikor végre rákapott a tejre, nagyon szívesen itta esténként a bögre tejecskét -másfél hónapig, amikor aztán rájöttünk, hogy a tejtől lett egyre csúnyább a bőre. Amióta nem kap, azóta újra pihe-puha. Kép Szóval szeretnék neki adni esténként valamit, csak a kérdés, hogy mit. A dokinéni Humana H2-t írt fel, amit nem hajlandó meginni a gyerek, meg nem is tudom, hogy az valóban megfelelő-e, hiszen az is csak tejből van, mégha a fehérjéket kisebbre zúzták is. Kép

Yoan
 
 


Yoan!

Bár április vége óta sok viz lefolyt a Dunán, de hátha visszalátogatsz ide...Szóval, én bepötyögtem a keresőbe a tejérzékenység szót, és azonnal kidobott a Google egy rakás cimet. Többek között a MIM (Medical Info Media) cimet, ahol erről a problémáról (is) részletesen lehet olvasni, és ott van fórum is a témában.
Én is érintett vagyok ez ügyben, a lányom a tejivást (értsd: tápszer)egyik napról a másikra abbahagyta, és azontúl soha nem ivott tejet. Kakaóval próbáltam itatni, hogy mégis igyon valami tejet, de el sem fogadta. Nem is erőltettem tovább. Szereti a gyümölcsjoghurtot, úgy néz ki ezzel nincs gond. Néha megeszi a sajtot -reszelve. A kalcium pótlás érdekében kalciummal dúsitott HohesC-t itatok vele, hallal is kinálom, de azt sem nagyon szereti. Úgy tudom, hogy tejet, tejterméket tengeri halat amúgy sem szabad nagyobb mennyiségben adni a gyerekeknek, a környezetszennyezés miatt bennük felhalmozódott károsanyagtartalom miatt (a halak a szennyezett óceánban élnek, a tehenek meg a szennyezett füvet legelik, miközben a szennyezett levegőt lélegzik be).
A hipoallergén tápszert az én gyerekeim sem itták meg, és nem is hallottam gyerekről, aki ezt szivesen itta. A doktornénink szerint humbug az egész, bár nem fejtette ki bővebben, hogy ezen mit ért.
Ha mindenképpen akarsz neki valami meleget adni esténként, vannak szója és rizsalapú tejek is, amelyek állitólag nem allergizálnak, én ezeket nem ismerem, nem tájékozódtam utánuk, mert a lányom a tej izét is utálja, úgyhogy ilyen gondom nem volt.

Üdv, Bébiőr
 


Sziasztok!

Bébiőr, köszi, hogy írtál. Kép
Azért gondoltam, hogy adnék neki valamit esténként, mert most már igencsak szeretném leszoktatni a szopizásról, (28 hónapos) és úgy gondolom, hogy talán könyebb lenne a dolgom, ha a szopi helyett tudnék adni neki valami bögrécske meleg innivalót. Persze, lehet, hogy ez csak hiú remény és illúzió. Kép No meg azért is érdekeltek volna a tapasztalatok a tejmentes tápikkal, mert sok tápszerről hallottam, hogy székrekedést okoztak babáknak, amit viszont nagyon szeretnék elkerülni, mivel a gyerekem amúgy sem egy könnyen kakilós fajta...

Yoan
 
 


Sziasztok,

A segítségeteket kérném , a babaám 2 hónapos, és nem tudom milyen tápszert adjak neki, eddig a milupát próbáltuk csak , de nem igazán vagyok megelégedve.
Kinek mi a tapasztalata, hogy melyik a jó tápszer?
 
 


Sziasztok!

Kislányom 4,5 hónapos. 3 hónapig csak szopott, aztán kapott pótlást tápszerből mert nem volt elég már neki a tej. Sohasem volt egy nagy szopizós, nem is szívta ki teljesen mert ha nem jött eléggé akkor kiköpte, nem kellett neki. Pár napja nem akar szopizni, így leginkább tápszert kap, éjjel tudom megszoptatni ha felébred és nappal ha tudok akkor fejek neki. Sajnos rohamosan apad a tejem, nyilván mert nem ürül ki a mellem, hamarosan csak tápot kap majd.
Kicsit szívfájdalmam ez mert a kisfiamat 9 hónapig szoptattam, de ő akarta is, kiszívta rendesen, türelmes volt.
Másrészt úgy vagyok vele, hogy egyen amit akar, nyilván ha a ciciből nem jön akkor jobban szereti a cumit. Ezt hívják cumizavarnak? Én inkább azt mondanám, hogy mivel nő, praktikusan gondolkodik :-)
Na jó, félre a tréfát.
Csak fel szeretném éleszteni a topikot, és eszmecsrézni kicsit.

Van errefelé valaki?

Üdv,
Mamacica
 


Szia Mamacica!

Az én kisfiam most 19 hónapos.
Egy hónapos koráig csak szopizott, aztán kapott tápszert pótlásként. Sokszor sírt, nem tudtuk eldönteni, hogy éhes, vagy a hasa fáj. A gyerekorvos szerint csak hasfájós volt. Aztán begyulladt a mellem, és a háziorvos tápszert írt fel. Nagyon rosszul voltam, de a mai fejemmel jobban kellett volna ragaszkodnom ahhoz, hogy csak szopizzon és minél többször. Az is gond volt, hogy nagyon sokáig evett, mert sokszor belealudt a szopiba. Alig vártam, hogy mást is adhassak neki, hogy legalább egy tápos etetést kiváltsak. Szép lassan elmaradt a táp, helyette meg evett mindenféle finomságot (kb. 1 éves korában). A szopi viszont a mai napig megmaradt. Reggel az az első dolga, aztán napközben, ha eszébe jut, jön és húzza a pólómat, és lelkesen bólogat (a beszéd nem az erősségünk -még). Elaludni is csak cicin hajlandó és éjszaka is amikor felkel, szopizik egyet, majd alszik tovább.
Egyébként a tápot cumisüvegből kapta az első pillanattól kezdve, de semmi gondot nem okozott, hogy a cicit és a cumit máshogy kell szívni. valószínű, hogy nehezen jött neki a tej, és nagyon elfáradt amíg ici-pici volt, és azért aludt be a szopiba. A tápot viszont gyorsan befalta.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron