Új privát üzeneted érkezett!

Hm.Hát mindenesetre az ilyen gyermekorvos nem biztos,hogy túlzottan forszírozza a szoptatást.Kép
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Alice!
Most már le kell írnod mi az a "minden" amit megtettetek a tejcsi érdekében...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


...
Szó ami szó a kicsik veséjének az édesítőszerek,fűszerek ártanak.Az én babám ha igazán szomjas,elfogadja a forraltvizet.Abból tényleg annyit iszik amennyi kell.Meghát a tápszerben is ott a víz.Az anyatej első része is szomjoltó lenne.Amíg kislányom csak szopizott,még fvíz se kelett.Most pedig ha választhatok(6 hó),tea helyett akkor már gyümölcslé.Nekünk lehet..
üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Jamina, látod-látod!
Citromlé igen optimális néhány naposan, hajaj. Meg át kell mosni vele a beleket, nehogy már kialakuljon egy normális bélflóra, amivel a baba könnyen emésztene.
Én négy gyerkőcöt szárítottam ki a 35 fokos kánikulában, úgy is néznek most kiKép. De én nem értek hozzá.
MOndjuk tény, ha valaki befogadni nem akar, csak hajtogatja ugyanazt, amit 30-50 éve, akkor ugyanúgy fog menni körülötte minden, mint akkor.

Alice:oké, kapjon folyadékot az a baba, ha kéri, de mégis mi a csudának citromlé meg ilyesmi pár naposan???? VIz, viz, viz! Ha tényleg szüksége van folyadékra, akkor az az optimális, és az még nem is árt!

Allergiát pedig én nem a szopi versus tápszer viszonylatában emlegettem!!!! (egyáltalán, a topik cimére való tekintettel minden ilyesmit mellőztem! kéretik értékelni!) Allergiát a hozzátáplálással kapcsolatosan hoztam szóba! Elhiszem, hogy te meg a gyerekeid nem lettek allerigásak, sőt, ma is sokan felnőnek régi elvek szerint etetve úgy, hogy nem látszik, hogy ártott volna nekik. Viszont a tudományos kutatásokat pont úgy csinálják, hogy nem egy-két esetből indulnak ki, hanem sok ezer embert vizsgálnak meg. Persze nem kötelező hinni nekik, sőt, orvosoknak sem kötelező.

Ildi

Ildi
 
 


"Mesélte, hogy van a pacientúrájában pillanatnyilag két féléves baba is, ahol az anyának hirtelen elment a teje, és a kicsik egyszerűen nem hajlandóak mást enni. Kétnaponta kell kijárnia hozzájuk, egy hónap alatt majd egy kilót fogytak, holott inkább fél kilót gyarapodniuk kellett volna."
Természetesen nem ismerem az eseteket, és innen távolból nem lehet megitélni, mi lehettet a háttérben, mindenesetre én a szoptatós kommandótól olyanokat tanultam, hogy ha 6 hónapig elegendő tej volt egy baba számára, akkor az elég ritka, hogy egyik napról a másikra visszahozhatatlanul elmenjen. Igen, van olyan, hogy hipp-hopp nincs, de ilyenkor a szakszerű segítség -különösen a rendületlenül szopni akaró babák mellett- az esetek többségében egyhónapos időintervallumban azért meg tudja oldani a dolgot. Nekem ebből a példából az jött le, hogy ez a dokinéni bizony nagyon nem áll a helyzet magaslatán. (mégis, mi a csudát csinált ott kétnaponta???)
Ildi

Ildi
 
 


Látom jól szórakáztok, elvagytok itt hörögve magatokban.
További jó csepülést!
 


Ez az, Alice!
Ha már nincs más érv, hát csapd rá a másikra az ajtót!Kép

Edit,
igen, Ágnes asszonyKép
 
 


Becsaptam az ajtót? Nos azt hiszem erre más megoldás nem nagyon volt, idéznék magamtól:

"Ja és még valami, inditottam egy "Tápszeres babák topcja" beszélgetést, de alhajtottak, hogy van már ilyen. Pedig ezt direkt azért csináltam (volna), hogy oda ne jöjjön a szoptatós kommandó, hanem olyan anyukák beszélgethessenek, akik ilyen problémákkal küszködnek... elég nehéz gy ilyen dolgokról beszélni, ha valaki azzal kezdi a beírását, hogy "az én kisbabám már ugyan 11 hónapja szopik"... de ilyen és ilyen naccerű tanácsokat tudok adni... "

Nos a szopatóskommandó ide is utánam jött, maga előtt tolva két tejjel teli mammáját és a sok Kismamából összeolvasott és Iboly által felvett szaktudását. Mert rajtuk kívül más vélemény aztán nem is létezhet!

Az ember szeretne egy zugot, ahol nem a szoptatósok szólnak bele mindenbe, de ilyen nincsen. A tápszeres babák (pláne azk, akik nota bene még korán almalét is kapnak) gúgy tárgyai és a kiközösítés az osztályrészük.
 


Az én gyerekeim a kezdetektől fogva tápszeresek voltak, de eszembe sem jutott néhány hetesen bármit is adni nekik. Nem tűnt logikusnak. A nagyobbik fiam végül 4 hónaposan kapott almalét, reszelt almát, de komolyabb dolgokat csak féléves kora körül. A kisebbik meg eleve nem volt hajlandó 7-8 hónapos koráig a tápszeren kívül mást, de mégsem merném egysíkú ízlésűnek nevezni, hiszen most 2,5 évesen még hagymát is hajlandó enni.
Úgyhogy nem értem mi a baj, senki nem a szoptatást propagálta, csak a túl korai kiegészítő táplálásra kerekedtek ki a szemek. És azért, mert már az ükapám is, azért ma nem biztos hoyg a szénfűtést preferáljuk, nemde?
 
 


Gyuzsu!
Kép

Pele
 
 


gyuzsu,
és akkor Te most frusztrált vagy? KépKépKép

Nagy különbség, hogy mi nem a tápszer ellen, hanem a szoptatás mellett vagyunk. De persze mindenki azt olvas és úgy, ahogy a szája íze megkívánja...

Alice,
megosztok veled egy naaaaaagy titkot: az én fiam is tápszeres volt. Szóval nem vagyok kommandósKép
 
 


Sziasztok!

Alice!
Én nem éreztem csepülésnek amit a többiek írtak. De persze mindenki máshogy olvassa Kép.
Az általad "szoptatáskommandónak" nevezettek lehet hogy az "elmúlt napon" keresőt használják ezért is találtak itt is meg. Nehogy üldözési mániád legyen Kép Kép!
Egyébként az én fiam is kapott tápszert, sőt tej helyett a mai napig azt kap. (azaz 22 hetes korától 20 hónapos koráig tápszeresnek számít"). De azt én sem értem, hogy miért citromos tea víz helyett szomjoltásra? És miért kell 4 hetesen almát kapnia Ivánkának? Komolyan érdekel a magyarázat Kép: nem elég a tej tápanyagtartalma (?), nem kap elég vitamint (?), szoknia kell az emésztőrendszerének(?) stb.? Szóval érdekelne hogy mit mond a doktornő miért kell elkezdeni a hozzátáplálást már most?
Üdv, Virág
 
 


Virág.,
azért mert mink így csinájjuk. Ennyi magyarázat eég, vagy jön az ujabb rémisztgetés? Engem szinte almán neveltek fel, a lányaim is kapták, a gyomrunk a legerősebb szervünk, milyen magyarázatot akarsz/akartok még? Inkább én várnám az "almalé káros hatásainak a belekre" címú fogalmazványt. Dokinőnk ajánlotta, (idős orvosnő, sokkal több beteg gyerekkel volt dolga mint a manapság a Kismamába irgató "legújabb kutatások" irnyelveit követő orvsnőknek), mi jobban hiszünk neki. Ennyi magyarázat elég? Vagy kötelességem lenne az internetről táplálni/táplálkoztatni???
 


Ja és még annyit, hogy előző beírsaimban a kérdéseidre a magyarázat is benne van, csak éppen nem olvastad el figyelmesen, mert te más elvek szerint eteted/itatod a babádat... mindenki agyvize azonnal felment,mikor az almaléről írtam. Pedig az élet sokféle ám, sokféle szülők vanak.
 


Alice!
Nem is csodálkozom, hogy a doktornőtöknek sokkal több BETEG gyerekkel volt dolga, mint a Kismamában a "legújabb kutatások" irányelveit követő orvosnőknek.
 
 


Mert szerinted ő okozta a betegségieket ugye? Honnan veszed a bátorságot, hogy ilyeneket állíts???
 


Alice!
Nem egészen értem, hogy miért támadsz nekem?
Én aztán biztosan nem fogok Nektek a szoptatás előnyeiről papolni esetleg ijesztegetni, hogy milyen szörnyű dolgok fognak történni Ivánkával ha nem kap csak és kizárólag anyatejet hat hónapos koráig. Miből gondolod hogy ezt tenném?!? Azt írtad, hogy olvastatok eleget az interneten, így gondolom tisztában vagytok az esetleges hátrányokkal és előnyökkel.
Egyszerűen csak az érdekelt volna, hogy mit mondanak ilyenkor? Mi a magyarázat mostanában? Nem ment fel az agyvizem, mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja, érzi (Kedves Kommandósok! nem kérek oktatást az anyai ösztönök nemlétéről Kép. Egyszer már kaptam hasonlót). De csak azt a választ kaptam, hogy "csak".
Követem az írásaitokat itt és az Indexen is, (már írtam is Nektek, de most nem fedem fel a nickem, bocs), valamennyire tisztában vagyok vele, hogy mennyiségi gondok vannak, hasfájás (ha minden igaz erre adtátok az édesköményteát), fáradt és persze aggódó anyuka stb.
Tudom, hogy sokfélék vagyunk, sokféleképpen neveljük, etetjük gyerekeinket (és persze unokáinkat).
Szóval nem egészen értem a harcias hangnemet velem szemben Kép.
Üdv, Virág
 
 


Virág,
ne haragudj, de az össznépi hangulat kissé kiborított... ilyenkor az ember azt se nézi kinek mit válaszol. Ezzel az egész szoptatás dologgal már annyira elszaladt a ló (itt aneten legalábbis), hogy már vörös ködöt látok, ha valaki nekem a szopiról papol az az igazság. Tudod te miylen érzés az, mikor az ember lánya zokog a szobájukban és azt mndja, hogy már legszivesebben letépné a mellét, hogy ne legyen ez a szoptatás probláma,mert neki nem megy??? És én meg mondom neki, hogy fiam, próbáld meg két napig akár óránként is mellre tenni, hátha használ, aztán még én vagyok általa kigúnyolva, hogy miért akarom ezt tőle, mikor neki a szoptatás nem öröm, és hogy vegyem már tudomásul, hogy kevés a tej??? Két tűz között őrlődöm, megpróbálom őt is ellátni azokkal a tanácsokkal amiket itt olvastam, tőle is a szemrehányást kapom, meg itt a neten is a bőtejűektől???

Irtam már,hogy a dokinéni azért ajánlotta az almalevet, mert sok hasznos enzim van benne és jót tesz a bélflórának. És az ő véleméyne szerint - és a tapasztalata szerint (amit igazol ám az, amiket innen a babaneten olvastam bizonyos elválasztűással kapcsolatos topicokban) nem jó, ha kizárólag egyféle táplálékot kap a baba, mert igeis anyatejfüggő lehet. És - mint már előbb is említettem - az én TAPASZTALATAIM szerint is jó az almalé. Ennyi magyarázat elég?
(És ne haragudj, ha akaratlanul megsértettelek volna igazán nem állt szándékomban..)

Ha Ivánkán BÁRMI kóros hatását érzékelnénk az almalének, azonnal abbahagyjuk, remélem elhiszed?
Ugyanis bár hihetetlen egyeseknek,de szeretjük őt, sokat vártunk rá.
 


JAmina, naná!Kép

Alice, engedj meg egy kérdést. Mi történik akkor, ha nem kap almalevet. Ha valami baj, akkor indokolhatónak vélném.

A másik amit nem értettem, már a saját fiaimnál sem, hoyg a tápszeres babáknál miért lehet korábban bevezetni az egyebet. A mai tápszereknél már nem áll fenn, hogy hízlalnak, már ha az ember annyit ad a gyereknek amennyit kíván. (Bár többet meg nem iszik meg.)PL. a kisebik fiamnál kétségbe volt esve a dokinéni, hoyg félévesen elhagyta a 10 kilót, és mindenképpen főzelékeket akart bele etetni. De ő nem szerette (még). És egy évesen is 10 kiló volt, akkor meg attól volt kétségbe esve, hoyg miért nem hízott. A ded amúgy nem kövér.
Szerintem nem marad le semmiről, nem láttam még ovodást csak tápszeren élni. (bár az én ovodásom ma is tápszert iszik, néha 1 litert is naponta.)
 
 


Gyuzsu,

miért én magyarázkodjak? Magyarázd meg te - attól eltekintve, hogy ma már ne szokás - hogy mitől árt? Bélflórát hagyjuk, mert én ezt nem TAPASZTALTAM sem nálam (én se ittam anyatejet, mert anyémnak nem volt - ő szegény azt hitte ez olyan mint a villanykapcsoló, csak azt nem értette, hogy egy hónaposan mitől vagyok ráncos, ésmitől nem gyarapszom, mikor a próbaszopásnál kiderült, hogy olyan 10 grammokat szoptam...) akkor még 6 hét volt a szülési szabadság, engem a nagyanyám táplált azzal AMI BESZEREZHETŐ VOLT AKKOR, a második vh. utáni években - mert a hozott anyatejet NEM ittam meg azóta is hánysor emlegették, hogy a drága nedüt végül a macskák itták meg...- mindegy ez off.
- sem a két lányomnál, aik csak életük első 4 hetében kaptak anyatejet, és akkor is ez volt a módi. Megjegyzem, hogy azóta is legerősebb szervünk a gyomrunk.

Innentől te jössz: mitől árt???
 


Alice!
Oké, értem Kép.
Az érzést ismerem, csak tulképpen a másik oldalról. Én is bőgtem sokat, hogy ez nekem miért nem megy olyan egyszerűen, mint olyan sok másnak, a én gyerekem miért üvölt, ha csak közelit a mellem felé, az enyém is bukta vissza a véres anyatejet (és most szeretném elkérni a lányod csodakrémének a nevét, amit ez a dokinéni ajánlott, mert én bizony majdnem 6 hétig kínlódtam a sebes mellbimbómmal), meg voltam győződve arról hogy én rossz anya vagyok, hiszen még szoptatni sem tudok stb. stb... Szaporítottam én mindenfélével, de nem vált be semmi jó tanács. A padlás persze tele volt velük, de Levit mintha nem érdekelte volna az egész. Egyébként én 12 hét után feladtam, akkortól kapott a fiam pótlást (esténként, én meg fejtem, amennyit tudtam kb. 60 gr-ot), de szerencsére sikerült anyatejjel megoldanom, egy nagyon kedves barátnő tejével. De azért, mert én úgy gondoltam azok után, hogy utánaolvastam a dolgoknak, hogy ez volt a legjobb amit tehettem, utána kezdtük csak a HA tápszert, aztán a hozzátáplálást majdnem(!) hat hónaposan (kaptam is érte a Babaneten Kép).
De most nehogy azt hidd ám, hogy magamat akarom dicsőiteni, hogy én aztán mindent megpróbáltam és micsoda hős vagyok, csak azért írtam le, hogy lásd nálam is voltak nehézségek Kép. Abban az időben, amikor küzdöttem bizony előttem is vörös posztó volt az egész szoptatástéma (bika vagyok Kép), ezért azt hiszem átérzem, hogy Ti mit éreztek.
Azóta is elolvasok amennyit csak lehet e témában, végiggondolom, utánaolvasok aztán remélem az ismereteimnek hasznát veszem a következő gyerkőcnél majd.
Írtál arról, hogy a családodban nem igazán sikerült a szoptatás senkinek. Nna, én is hittem ebben, hogy ez genetikailag örökölhető stb. stb. Anyukámnak annyi teje volt, hogy rajtam kívül szoptatta az egyik rokont, egy nő elvitt tejet a kisfiának, és még adott is az anyatejgyűjtőbe. Azt mondta, hogy néha úgy érezte belefullad az anyatejbe. Ebből kiindulva úgy gondoltam, hogy majd nekem is annyi lesz, hogy csak na, vettem melltartóbetétet, zacskókat a fagyasztáshoz, de nekem nem így jött össze. Hát részemről ennyit a genetikáról Kép.
Üdv, Virág
 
 


Virág, tudod ez egy olyan dolog, hogy anno mikor még én voltam anya, akkor is mindenki annyi ideig szoptatott amennyi ideig akart - ha volt teje - és már akkor is az anyetejet ajánlották a védőnők meg orvosok, csak éppen nem volt ez a médiaterror, hogy csak az a szerető anya aki szoptat... és éppen emiatt sajnálom a lányomat,mert ha végre sikerülne beismerni,hogy kevés a tej míg sikerülszopik addig is jó, de a gyerek azért ne maradjon éhen könyörgöm, hogy az anyjának sikerélménye legyen! - akkor sokkal de sokkal harmonikusabb lenne már a kapcsolata a kisbabával... nekem is az volt, mikor az orvos azt mondta, hogy ami nincsen azt ne eröltessük, táplálja azzal amivel tudja, a kezdő védettséget már megkapta úgyis... onnantól kezdve sokkal könnyebb volt az életem, pedig a 30 évvel ezelőtti tápszerek tényleg puffasztottak, egy másik gyerekorvosnő taácsolta aztán, hogy akkor olcsóbb a fee meg kétharmados tej meg a tejbegríz (jesszus, laktóz, meg glukoóz, meg már ne is tudja mi, erről szól az összes kimsmama -para topic...) és az életem is leegyserűsödött, napi ötször megkapták a tápszert (karomban cumisüvegből, közben dúdolgatva nekik, becézgetve stb) az éjszakákat átaludták és SOHA semmi hátrányát ennek eddig nem tapasztaltam...

Az almalé meg külön dolog, MI adjuk, mások nem adják, majd beszámolok, ha valami hátrányt látjuk, de ha lehet a továbbiakban mellőzzük a rémlátomásokat.

Örülök, hogy a topic visszatalált az eredeti medrébe, ebbe a légkörben szivesen irok később is.
 


nem jó, ha kizárólag egyféle táplálékot kap a baba, mert igeis anyatejfüggő lehet. Ééééés?! Ez baj?! Akkora a Te dokinőd sürgősen frissítse meg az ismereteit!
És igenis merészelek ilyet mondani, mert TUDOM, mennyi van az orvosi tankönyvekben a szoptatásról, TUDOM, hogy azok mennyire korszerűek, és azt is TUDOM, hogy mennyire nincs ezekből az orvosoknak továbbképzés Kép

Alice véleményét összegezve:
- aki szopat, az bőtejű, tejjel teli, kvázi fejőstehén
- Iboly és a LLL egyenesen szitokszó
- Tejkommandó, hehe, hogy örülne neki Iboly
- ne jöjjön senki legújabb kutatásokkal, mert az MIND hülyeség, 30 éve tanították az igazságot, azóta sz*rt se haladt a tudomány
- az az igazi anya, aki szenved -és persze nem szoptat
- akinek már az anyja sem tudott szoptatni, annak az ükunokája sem fog tudni
- éljenek a franciák, ők már felvilágosultak és nem szoptatnak
- az almalé előrébbvaló, mint az allergia-kutatás összes eredménye, mert... mert csak!
- és senki ne jöjjön más véleménnyel, mert úgysem hajlandó befogadni!!!

Na erre is írhatnám, hogy ó, irgalom atyja... KépKépKép

Jamina, aki tápszerezés után bőtejű lett, emiatt szégyellje magát! Kép
 
 


Jamina,
nyugodj meg. Ne menj politikusnak ha lehet. (Én se teszem.)
 


Alice!
Igen, én is túlzásnak érzem a mostani helyzetet, amit Te találóan "terrornak" neveztél.
Talán ez lehetett nálam is a gond a végefelé, mert biztosan bennem volt, hogy szoptatnom KELL, mert ez a legjobb amit adhatok neki, mindenféle szempontból. És csak frusztráltabb lettem a kudarcok során és ugye emiatt valszeg csökkent a tej és máris megvolt az ördögi kör...
Az akkori védőnénivel (azóte elköltöztünk) többször beszélgettem erről, végighallgatott, Ő is adott tanácsot, aztán megállapította, hogy ha már tényleg mindent kipróbáltam akkor nincs más mint a pótlás. Ha lehet anyatejjel, ha nem HA tápszerrel.
Kíváncsi leszek, hogy amikor én leszek nagymama akkor mi lesz a helyzet anyatejfronton Kép. Remélem csitulnak a kedélyek és mindenki megérti majd a másikat.
Üdv, Virág
 
 


Sziasztok!

nem gondoltam hogy ebben a topikban is szoptatás-tápszer-hozzátáplálás vita vanKép

Hozzászólok, bár nem szoktam e témában, de azt hiszem most már elég idő telt el hogy indulatok nélkül objektíven tudja e témában írni, és ki tudja, hátha segít valakinek. Szóval mi is tápszereztünk. Én is a trehesség alatt mint lelkes kismama végigolvastam minden szopis topikot, és készültem hogy menni fog ez, hiszen mindenhol azt olvastam hogy nagyon kevesen vannak akik nem tudnak szoptatni. Én is mint Virga vettem tejgyűjtő zacsit (most itt itt áll, bontatlanul nagy része), mellszívót stb. Megszületetta babám, a kórházban minden jónak tűnt, bár éjszakára elvitték, tudtam hogy adnak neki tápszert, amíg nem indult be a tejem, de kb a 3. nap beindult. Amikor kihozták megszoptattam, este még fejni is tudtam kb 100 ml-t, éjjel azt adták os aneki, meg voltam győződve róla hogy van elég tejem, Egy gond már ott is kijött, hogy sajnos befelé forduló a mellbimbóm (amit a védőnő terhesség alatt észre kellett volna hogy vegyen, ma már tudom, lehet rajta korrigálni,a kkor nem tudtam ezt, ez az egyik hiba amit a következő babánál már nem követek el). De úgy tünt bimbóvédővel megoldható. Jöttünk haza, az 1 órás út alatt átázott a pólóm, mindne ok, gondoltam továbbra is. A babám evett, aludt, egészen az első itthoni etetési. Akkor evett (2 mellből és amennyi ideig akart, hiszen olvastam én babanetet, igény szerinti szoptatás), mégis amikor végzett (kb 2x 20-25 perc után bealudt mellen), szóval ahoyg levettem üvöltött. És ez így ment kb 2 hétig. Az eerdménye egy holt depressziós anyuka (énKép), aki amikro valaki (férjem,a nyukám) felvetette hogy talán éhes üvöltözött hogy nem igaz hogy éhes, órákat szopik , bukja vissza a kaját, hát nem lehet éhes. De a lányom mint utólag kiderült sajnos tényleg éhes volt. Az tünt fel a gyerekorvosnak hogy ha teát kap akkor megiszik egy üveggel is és akkor el tud aludni. Jóllakott baba ugye nem kér teát. Na, próbamérés, kiderült kb két mellből 80 ml. Ez nem hagzik ugye rosszul, átlag babának elég. DE: Az én lányom már ennyi idősen 120 ml-eket akart enni, néha 150 ml-t. Ez úgy derült ki hogy akkor felírtáka tápszert. és csoda, a baba jóllakott. én meg attól borultam ki hogy éheztettem szegényt két hétig. Sajnso mellé társult aza probléma hogy bukott állandóan (tudom, mert túl sokat evett, de ördögi kör, ha nem adtunk neki igéyn szerint enni üvöltött, ah adtunk, bukott). Ha mellből etettem (mivel nem tudta bekapnia bimbót valószínűleg túl sok levegőt nyelt) akkor ez egészet visszahányta rám és üvöltött, mert éhes volt. Ne tudjátok meg azt az érzést, amikro alig van tejed és azt is kihányjaKép Totál kivoltam. elkezdtem fejni. Így kapott anyatejet,de tápszert is hogy jóllakjon. Megnyugodtunk mindketten. Azonban itt is hibát követtem el, mert nem volt elég jó a mellszívóm és ezt nem vettem időben észre. Mai eszemmel vennék másfélét, hogy hosszabban fenn tudjam tartani az anyatej mennyiségét. Ezeket azért írtam le, hogy bemutatkozzunka topikbanKép
Én most nem várok tanácsokat, már milliószor megrágatuk ezta témát, tudom a hibákat is (pl éjjel nappolso kórház kell,a hol rögtön kiderülnek ezek a dolgok, mellszívó, bimbókiemelő stb).

Igazából Alice miatt kezdtem el írni. Én is adtam teát a lányomnak, egyszerűen azért mert a vizet nem itta meg, csak a teát. nem tudom ti milyet adtok, d emi sima mecsek baby teát adtunk, bevált, szerette, kb 4 hónapso korától cukor nélkül issza, úgy is szereti. Addig kapott bele pici szőlőcukrot, egészen egyszerúen azért mert különben nem itta meg. De: amikro végre rájöttünk hogy éhes, és azért issza a teát, és kapott ,megfelelő mennyiségű tápszert,a kkor már nem igényelte annyira a teát. Csak éjjel hazsnáltuk néha, ha felébredt és meg nem telt el 3 óra (a a bukások miatt sűrűbben azért nem etettem, akkor kapott pár kortyot)
A másik az almalé: hát bevallom így mindne indok nélkül ezzel az eggyel én sme tudok egyet érteni. Mert ha ninsc anyatej, akkor ott a HA tápszer, az elég kell hogy legyen 4 hónapos korig. 4 hónaposnál még anytej vagy tápszer függőségről nem beszélhetünk, ez (nem haragudj, tényleg ne akarlak megsérteni) de butaság. Anyatej függőség amikor a 10 hónapos még mindíg nem fogadja el a más ízeket, de ha 4 hónaposan kezdika hozzátáplálást akkor ez tutira nem fog bekövetkezni, még akkor is olyna picurkák. Van olyna indok amikor el tudom fogadnia korábbi gyümilé bevezetést, sőt mi is adtunk neki 2-3 hónapos koráig naoi 10 ml szőlőlét, mert sajnso nagyon székrekedéses volt, és úgy gondoltuk a gyerekorvossal közösne hogy még mindíg jobb mint a naoi rendszerességű glicerines kúp (gyorsan leírom hogy igen, tudom hoyg normális babáknál az ois ha nincs minden nap széklet, de az én babám hangosan üvöltött kínjában még éjfélkor is ha nem tudott aznap kakilni, míg ha sikerült neki akkor békésen aludt reggelig ). Szóval van olyan eset amikro többet használ mint árt a gyümilé, d eminimális mennyiségben. Én a ti esetetekben azt nem értem hogy ok hoyg miért ne, de miért igen?

Mi 4 hónaposan kezdüka hozzátápit sárgarépa pürével, és 3 nap elatt 1 evést kiváltottunk, úgy ízletta lányomnakKép Egyébként szőlőlét 3 hónapos kora után nem kapott, mert rendeződötta hasfájása szerncsére.

Ja, és am már megissza a vizet is egyébkéntKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


ja, azt még elfelejtettem hogy a lányom a fagyasztott anyatejet nem volt hajlandó meginniKép Pedig azt többen is felajánlottak nekünk.

És még annyit hogy annak idején engem anyukám egyáltalán nem tudott szoptatni, de komolyan egy csepp anytejet sem ittam, 2 hónapso koromig azt hitték nem maradok meg merta tápszert kihánytam, végül 2 hónaposan tejbegrízzel kezdtek etetni, na az benenm maradt. Allergiás egyáltalán nem lettem, de komolyna za ég világon smemire, még széna nátha sem, d eaz immunrendszerem igeni snagyon gyenge lett. fél és 1,5 éveseb is tüdőgyulladást kaptam, és immunerősítő injekciókat kellet kapnom. Viszonta gyomrom az nem rosszKép
A genetikáról meg annyit hoyg tesóm (igaz csak féltesóm) saját bavallása szerinta most 21 éves fiával többet keresett a tejleadással mint amennyi gyest kapottKép Perse hogy őt faggattam hogy mit tegyek, de egyetlen egy tejszaporítás sem jött be nálam amitől nála dőlta tej.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Virág,
lehet a hasonlatom szélsőséges, de jobb nem jut most eszembe - de nekem ez olyannak tűnik, mintha a császárral szült anyákat győzködnék utólag azzal, hogy "ugyan ugyan, te is meg tudtad volna szülni hüvelyi úton, csak ne voltál elég kitartó", avagy a lombikosan fogant asnyákat azzal, hogy "ugyan ugyan mindenki meg tud foganni, te miért ne tudnál" - ugyanez megy itt a szoptatás területén. Valami marha kijelentette, hogy az anyák 999 %-s tudna szoptatni "ha akarna" - és csakis amiatt nem szoptatnak,mert a hülye védőnők, meg a hülye orvosok,meg a hülye család... no innen nekem már ellepi az agyam a vörös köd, nem is szégyellem, bevallom.
Szóval én is remélem,hgy egyszer ez az egész dolog a helyére kerül, miszerint: az anyatejes táplálás a legjobb, a leghigénikusabb, a legolcsóbb, de ha ez nem megy, akkor a tápszeres táplálás sem okoz semmi bajt. És ha valaki ezt teszi, akkor ezt teszi kész.
Ha rám hallgatsz, az égvilágojn semmi baja nem lesz a babádnak ettől, a nagyobbik lányom 155-ön felüli IQ-val rendelkezik, a kisebbik is egyetemet végzett (bár ma már ez sajnos semmit nem jelent, mindegy ez off) - most képzeld, ha még sokáig szoptak volna is... hát kidurrant volna az agyuk nem??? Kép
 


Kicsit félreérthető voltam, szóval 2 hónapso korától kapott 3 hónapso koráig szőlőlét, addig mindne egyéb kakicsalogatót kipróbáltunk.

Alice!

Nekem is vörös posztó volt sokáigKép És én si azért éheztettem 2 hétig mert mindneki tud szoptatniKép és elhsizem hogy indulatos vagy most, de azért azt senki sem gondolja itt szerintem hogy az okosság ezen múlik. Viszont az immunrendszer tényleg kicsit, én is próbáltama míg csak lehet anyetejt is adni. na meg Ha tápszert. Az én lányom pl néhány tápszertől (ami nem Ha volt ) attól még fél évesen is pöttyös lett. Szóvala zért jobb amenyira a körülményekhez képest lehet vigyázni. szerintem itt is az arany középút a jó. Pl olynaokkal én is egyetértek hogy 4 hónapos korig cska tápszer, a gluténse dolgokkal, teje sdolgokkal is megvártuk a megfelelő időpontot. Hogy én ezért mennyit vitáztam anyósommal, meg pl a tojással, merthogy én nem adtam neki 1 éve skoráig, tésztából is csak durumot. meg is kaptam tőle hogy ahol ők laknak nincs durum és mit gondolok én , az ottani gyerekek mit esznek. Azért nekem ez a hozzáállás is vörös posztó volt, mert azért amikről már kiderült hogy káros lehet,a zokra miért ne vigyázzunk? És ez más téma mint az hogy valakinek van e teje vagy nincs.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Alice!
Pont ezért az értelmetlenség miatt nem nézek be olyan császáros topikba ahol felmerül ilyen "az az igazi anya, aki hüvelyi úton megszülte gyermekét" jellegű vita Kép. Császárral szültem... Manó írta, hogy mindent elolvasott a szoptatás témáról már a terhesség alatt. Én akkor még nem fórumoztam, a Kismamában átfutottam a cikkeket és ennyi. A kórházban azt sem tudtam mit jelent az, hogy "pótlás", mert meg sem fordult a fejemben, hogy a babámat nem fogom szoptatni. El sem tudtam képzelni, hogy vannak olyan dolgok, mint a bimbóvédő, bimbókiemelő stb. stb. Úgy véltem a szoptatás természetes, miért kellenének hozzá segédeszközök. Aztán pár nap alatt informálódtam a dolgokról Kép.
Itatás témában nekem sok tapasztalatom nincs, mert Levi semmit nem fogadott el, sem vizet, sem teát, sem pohárból, sem kanállal, sem cumisüvegből. Májusban (5 hósan) kezdtem el komolyan próbálkozni, mert tavaly már májusban nagyon meleg volt és muszáj volt itatnom. (nálunk nem igazán megoldható az utcán szoptatás, mivel nincs pad és az én 100D-s mellemet sem tudtam észrevétlenül előkapni. Meg egy idő után csak egy bizonyos pózban evett: hídtartásnak hívják azt hiszem, nem idegen szemeknek való)
Most tulajdonképpen OFFoljuk a topikot, mert a szopiról beszélgetünk Kép.
Üdv, Virág
 
 


Mano,
kösz a hosszú levelet, jól esett, igazán.

Most az elején legyünk túl az almalé kérdésen: te azt mondtad,hogy a babád kapott szőlőlét mert székrekedéses volt: a szőlőlé meg az alamlé mennyivel veszélyesebb egymásnál? Mint írtam, az almalé állitólag nagyon sok jó kis enzimet tartalmaz, ugye felírják a babáknak a heti egyszeri K vitamin injekciót,kapnak D vitamint naponta (Ivánka legalábbis)- menyivel jobb érzés, ha ilyesmiket adunk a gyereknek, mint az almalé??? Ezek a vitaminok nem testidegenek??? MI a fene lehet az almalében ami olyan veszélyes??? DE hagyjuk is már ezt a k. almalét, mert kezd elegem lenni, szólok majd, ha ártelmasnak bizonyuljó? Végül ismi megbízunk a gyerekorvosnőnkben - ennyi.

A történetedhet...
Befelé fordult mellbimbó... hát abból ugyan szophatott szegény ygerek amenyit akart, abból ugyan nem jött tej... te még olcsón megúsztad, nekem az egyik mellem volt ilyen, volt is benne egy csomó már a kórházban amit "majd fejje ki otthon anyuka" felszólítűással megoldottak - jól megoldották mondhatom, nem lehetett kifejni, a másik mellemet mikor fejtem (kézzel) jött sugárban a tej, ebből meg csak csöpögött... az a csomó meg egyre csak nőtt, aztán mikor már akkora lett mint egy tojás, akkor belázasodtam... ilyen orvos, olyan orvos, mellpungálás, antibiotikum, a vége a sebészet lett de mire addog eljutottam már szabályszerű halálfélelmem volt, az a mellem már szinte a derekamig lelógott és szilvakék volt (kis melleim vanank egyébként), első nekifutásra vagy másfél liter genny ürült, aztán vagy 3 hétig jártam dréncsővel a mellemben, mert akármennyi tej képződött azonnal gennyé változott )de sokszor eszembe jut Iboly papnő utasítása, hogy gennyes mellel is lehet szoptatni....)

Amit a bukásról írtál, hát szerintem szegény szopott, szopott de nem jött, aztán túl sok levegőt nyelt állandóan...

Mindegy.
Jól van nem? Szereted nem? Szeret ő is nem? Most mennyivel vagy rosszabb anya?
 


Alice!
A mellgyógyító krém nevét elküldöd nekem? virga@axelero.hu
Köszi, Virág
 
 


Virág, az nem krém hanem ecsetelő, és azért nem tudom elküldeni, mert az üvegen csak annyi van, hogy szoptatási ecsetelő, úgy készítették el a patikában. De ide a bökőt, hogy szerintem inden orvos tudja mi ez, csak kérni kell, hogy írják föl... én megszagoltam, és leginkább a castelláni szagot éreztem rajta - de nagyon hatásos volt - a lányomnak nem volt jó a Garmastan meg az a Sudo---izé amit kapott a babacsomagban sem, leginkább a Neogranormon használt, mielőtt ezt az ecsetelőt megkapta. De az az igazság, hogy mindenkinek más a melle, van akinek az Avent krém jön be... neked kell érezni azt, hogy mitől van jobb komfortérzeted...
 


Szerintem, Alice, ha ennyire kiborulsz-vörös köd meg minden-, akkor talán kevesebbet kéne netezni ebben a témában, mert én pl. elájulnék, ha az anyám az én gyerekeim szoptatás-hozzátápolása ügyében folyton a neten lógna, vagy másokkal folyton erről vitázna, cserélne eszmét.
Persze, mindenki azt csinál, amit akar, de, ha ez ennyire sz.r neked, akkor miért teszed ki magad ennek?
Hiába keresel zugot magadnak, ha nem a tápszeradásról kezdesz írni, hanem a szoptatós anyákon ironizálsz és a tanácsadókat szidod.
Nem írtál arról, hogy milyen tápszert kap a baba, hogy mit szól hozzá, gyarapszik-e, jól alszik-e tőle, fáj-e a hasa, stb. No, meg kérdezem én, mi köze a tápszerrről való beszélgetésnek az almaléhez.
Csak a "savanyú a szőlő" típusú frusztráltság érződik az írásaidból. Minek arról írni, hogy valaki szereti a gyerekét a tápszer ellenére? Megkérdőjelezte ezt valaki?
Én is szeretem a gyerekeimet akkor is, amikor főzeléket adok, akkor is, amikor játszótérre megyünk. Ezek nem függenek össze, nem állíthatók egymással szembe. Az ember akkor ad tápszert, ha kevés a tej, nem akkor, ha nem szereti a gyerekét. Minek erről írni?
De az tuti, hogy, ha igazán felelősségteljes akarok lenni, akkor nem tesztelem a gyereken, hogy mit csinál a bélflórájával és az allergiájával a korai hozzátáp. Hogy okoz-e károkat vagy sem. Egyszerűen elfogadom a legújabbkori ajánlásokat, mert max. túlóvatoskodtam, de ártani nem tudok vele.
Te azt tapasztaltad, hogy nem árt, akik pedig azt állítják, hogy árt, azok mást tapasztaltak.
És újra: ha akkor hagyod abba az alma adását, amikor már tüneteket, problémákat okoz, lehet, hogy hónapokra, évekre elkéstél vele.
 
 


Én is próbáltam a Garmastant, a Sudocremet, a Bepanthent, körömvirágkrémet, sima kék dobozos Nivea-t (ez volt a legjobb esküszöm).
Mindenesetre megjegyeztem, köszi.
Jó éjt! Virág
 
 


Alice!

A szőlőlé sem "jobb" mint az almalé, szerinte egyformák olyan szempontból hogy gyümi-gyümi. A zsőlőlé hajt, az alam nem , mivel mi nem enzimnek, más íz szoktatásnak adtuk hanem tull képp gyógyszrenek, ilyen szempontból más. Én ezt mérlegeltem mikor elkezdtem adni, hogy mit nyerünk vele. Én azt nyertem vele hogy nem kellet hőmérőzés, gliverines kúp. Bennem ha nem lett volna kaki probléma nem kezdtem volna el adni,fel sem merült bennem, örültem hogy jóllakik és kész, az almalével az én nagy étkűm tuti nem lakott volna jól, fel sem merült. Én nem mondom hogy biztosan árt, de szerintem nem is használ, ennyi, de tényleg ez a lányod dolga. Én egyébként sosem adtam neki semmiylen lét hozzátáplálásként, mert fel lett volna háborodva ksi zabagép, mint írtam répa pürével kezdtük a hozzátápit. Épp valamelyik nao próbáltam mesélni ezt a barátnőmnek, akinél nemsokára jön a hozzátápi (anyatejes baba) és az orvos elmesélte neki hogy 6 hónaposan napi 3 mokkáskanál almalével kezdjenek, d enem igazán sikerült meggyőznöm hogy nem kell ezt ennyire szigorúan venni, meg hogy mindegy hogy a megengedettek közül gyümölcs vagy zöldség meg hogy lé vagy pép. De ez már más téma.

befelé forduló mellbimbó: hát ezek szerint tényleg megúsztam. nekem mindkettő olyan, de a védőnő nem nézte, én meg lehet hogyhülye vagyok de nem tudtam hogy mésnak nem ilyenKép Azóta már láttam msá szoptató anyukát, hááátKépKépKép
De komolyan, a kórházban közölte velem először a csecsemős hogy pocsék a mellem, KösszKép
Egyébként szopott belőle, annyira azért nem rossz, szóval jött belőle, csak csúszkált neki, sok levegőt nyelt.

Egyébként persze hogy jól van, sokáig ölben etettem cumisüvegből, kb úgy minta szopna és evés után kb 1 órát tartottam a kezemben mert csak így aludt el a drágám, szóval összebújásban nem volt hiba. Most már majdnem két éves és önműködő elalvásban szerencséreKép
Én nem gondoltam soha hogy ettől rosszabb anya volnék.

Viszont mostanában olyanokat művelKép Ugye az említett barátnőmnél léttta ahogy szopizik a baba, hát azóta időnként jön, rángatja pólóm, ha melletartóban vagyok bökdösi a mellem és nevet. Kép Kis majom, mindneben utánozza a picit, nem is tesók mégis féltékeny és gonolta ha az szophat akko rő is. Mondtam neki hogy ez enyémben nincs semmiKép


manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Még annyit hogy ha tápszert kap nem kell K vitamin! Lehet hogy tudjátok, csak eszembe jutott arról amit írtál. De vitamin viszont kell, akkármit is eszik.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


mano,
én most megyek lefeküdni, szóval ujabb beírást csak holnap várhatsz..Kép
Szőlőlé: valőban hajt, érdekes nekünk anno az orvosok első gyümölcsnek pl. tiltották. Hogy miért ezek után ki tudja? A répalé pl.fog keményen, hasmenéses babáknak ajánlották a répalét vagy később a főtt répapürét, ilyesmit, csakúgy mint a banánt. Az almáról azt mondták, hogy jól karbantartja a gyomrot, ha hasmenés van fog, ha rekedés van hajt. (Emlékszem, egyszer a játszótérre mentem a 8 hónapos lányommal, és előtte turmixgépben csináltam neki szőlőlét gyümölcs gyanánt, hogy akkor amjd azt issza aznap tea helyett... meg is itta a jó lélek az egészet, én meg csudálkoztam este, hogy ugyan mitől fosik ennyire a ded??? Csak később jutott ezsembe a szőlő-must összefüggés..Kép )

Nagyobb baba szopizása: az unokahúgomnak sok teje volt és sokáig is szoptatott (szerintem túl sokáig, de mindegy) 3 éves korában hagyta abba, de a gyerek - most 4 és fél éves - még sokáig minden nőhöz odament és a blúzát, trikóját birizgálta, majd csalódottan jegyezte meg: ugye ebben nincsen semmi? Lehet, hogy ez egy kedves gesztus, de engem eléggé idegesített megvallom.

A befelé fordult mellbimbókról meg annyit, hogy hidd el, lehet, hogy szopott belőle, de nem úgy mintha rendesen jött volna a tej. Szegény kölök szívta szívta, aztán alig van eredmény... őt is meg lehet érteni..Kép Tényleg született már arra megoldás,hogy mit lehet az ilyen mellbimbókkal csinálni? Az enyém azóta is ilyen...

És igen én is úgycumiztattam ahogyan te, és ugyanúgy megvolt a szemkontaktus, a testmeleg, minden... szóval jól van ez így.
 


Alice!

Ok, akkor holnap.
Igen, aszőlőlé ezért vol tnekünk nagyon jó, déelőtt ivott 3-4 szem kicsavart levét, és íg ydélután volt kaki. 1x, nemhíg. A székrekedésből ezt csinálta. Gondolom ha normás széklet van akkor hígat csinál belőleKép Azóta nempróbáltuk, érdekes módon a lánym nem igazán szerti a gyümölcsleveket, csak tea vagy víz, sőta gyümölcsért sem rajongKép helytte inkább nyers zöldséget ezsik (paprika, paradicsom , uborka)

De emlékszem egy sztorira, amikor már picit nagyobb volt, már nem volt hasfájós, így nem foglalkoztunk vele hogy nem kakilt egy nap, nem okozott neki gondot. De aztán nem kakilt másnap sem, hát gondoltam adok neki szilvát. Adtam, kb negyed üveggel, hatás semmi. Na, msánap megetettem vele a maradék 3/4 üveggel. rggel indultunk anyósomékhoz, már mindne bepakolva, egyuzser ránézek a szépen felöltöztetett gyerekre, hát olyan kakis volt hogy átcsurgott a ruhán, a zuhany alá kellett állítaniKép

Befelé forduló mellbimbóra már vannak kis szerkentyűk (azt hiszem avent) amit a terhesség elején vagy terhesség előtt kell hordani és akko rállítólag kiemeli mire jöna a baba. majd a következőnél kipróbálom, bár az még nem mostanában lesz.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


A szőlőléről amit írsz, hogy régen nem ajánlották, ez érdekes, mert én a kismamás táblázatban kerestem, és abban egyáltalán nem szerepel. Se a 6 se akésőbb ajánlott gyümölcsök között, se tiltólisán mint pl az eper. egyszerűen kihagyták belőle. Fekete lukKép Most mit mondjak, nagyon kis mennyiséget kapott, 1 hónapig, azonnal látható káros hatás anem volt, remélem később kijövő sem, bár ez már sosem derül ki.
Most jut eszembe, evett szőlőz ősszel, nagyiéknál, saját termést, nem hajtotta meg. bár akkor már nagyobb volt, gondolom nagyobb menniység hat rá.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Alice!

Rjuli nagyon eltalálta a lényeget. Itt volt ez a topik, senki nem irt bele mostanában, ergo nem volt itt semmiféle kommandó, meg kommandós szöveg. Jöttél és elkezdted őket szídni. Most amennyire a babanet arhivját átfutottam, itt a babaneten szopi témában te lényegében itt és most először írtál (két darab egyéb szopis hsz-en kivül). Azaz itt és eddig ezügyben téged nem frusztrált senki.
Továbbmegyek. Itt az elmúlt két napban senki nem ugrott neked tápszer-szopi témában, tömegesen a korai hozzátáplálásról alkotott szerintünk igen elavult nézeteken akadtunk ki.
A mai nap, Jamina írt már tényleg szopi témáról, de előtte s utána SENKI!
Viszont TE igen, nekiálltál itt szidni embereket, akik itt és most egy kukkot se szóltak.
Ezek után elgondolkodtam, te miért jöttél ebbe a topikba. Illetve ugye mint olvashattuk, előbb nyitottál ilyenről egy újat.
Nos arra jutottam, hogy te a szopi-tápszer "vitát" akarod folytatni, pontosabban az általad szoptatáskommandónak nevezett emberkéket akarod szídni, és azt várod, hogy majd ebben társakat lelsz.
Ezekután nem meglepő, hogy jönnek azok is, és írnak azok is, akiket ez felháborít!

Véleményem szerint ez az egész egy nagyon gusztustalan dolog, a te korodban már ennél több eszed lehetne és szégyellhetnéd magad az egészért!

Ildi

Ildi
 
 


Mano!

A http://otlettar.try.hu-n levő -babanetesKép- táblázatban szerepel a szőlőlé!Kép

Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Köszi!Kép Megnézem.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Alice, bár lezártad közben a témát, de azért válaszolok kérdésedre. Nem tudom, hoyg hogyan árt a korai hozzátáplálás. Mint ahogy azt sem, hoyg pl. a streptococcus fertőzésre milyen antibiotikumot kel adni. Ugyanis nem vagyok orvos.
Csak azt tudom, hogy a tudomány fejlődik,újabb eszközök állnak rendelkezésünkre. A statisztika nem azt mondja, hoyg minden gyereknél problémát okoz a korai hoizzátáplálás, mégcsak nem is azt, hoyh a többségénél, hanem azt, hoyg okozHAT problémákat. Én nem merném kockáztatni, hogy a gyerekemnél okozHAT. Pl. a lisztérzékeny (cöliákiás)gyereknél, ha lisztes ételt adunk, lehet, ohy csak hónapokkal később alakul ki tünet, de addigra már véglegesen károsodott a bélnyálkahártya. Nem lehet pótolni, kinöveszteni, meggyógyítani, véglegesen tönkrement. Nyilván az almalé nem okoz ilyen súlyos betegséget, csak az analógia kedvéért mondtam.
Összességében én úgy vélem, hoyg nem rizikózhatok olyan dolgokkal, amelyek könnyen elkerülhetőek.

Az unokahúgod gyerekéről meg annyit, hoyg azért mert téged idegesített a gyerek magatartása, az még kevés érv a sokáig tartó szoptatás eleen. főleg azért, mert ha a "régen így csinálták, ezért jó" gondolat" érvényes a korai hozzátáplálásra, akkor megfontolandó, hogy jóval korábbi eleink, így csinálták.
Egyébként az én , ma szintén 4,5 éves fiam sokáig, még az utcán is bebújt az ingem alá, és hozzábújt a cicimhez. Hozzáteszem, hoyg ez neki nem lehetett "cicifüggés", hiszen soha életében egyetlen kortyot nem szopott, soha nem volt a szájában mellbimbó.(máshoz ugyan nem ment oda, de más ügyben sem)

Bocsánat, ha az utolsó bekezdésem kissé cinikusra sikeredett...
 
 


Sziasztok!

Bár mi sem vagyunk tápszeresek és nem tartozom a kommandóba,azért néhány dolog eszembe jutott.

1.Amit Pildi írt,hogy Alice-t senki nem a nem-szoptatás miatt zargatta,való igaz.Ezt én is megállapítottam olvasás közben,de Ildi lelőtte a poént.

2.Korai hozzátáplálás:régen tényleg nagy divat volt tápszer mellett és talán volt is értleme,mert az akkori tápszerek,rizsnyákok egyebek nem voltak olyan körültekintően összeállítva,mint a maiak.Tudom,mert nekem is volt itthon egy dobozzal,bár nem kellett használni.De ha ma megnézünk egy tápis dobozt,abbantényleg benne van minden,ami pótolható az anyatejből,vagyis szt semmiféle vitaminról nem marad le a pici,ha nem kap 6 hetesen mást!

3.Bélrendszer fejletlensége:azért,mert én úgy gondolom,az nem jelenti azt,hogy így is van.Ez a homokba-dugom- a fejem dolog.Attól még lehet,hogy igenis problémái lesznek a picinek,akár felnőtt korában is.Azért mert nem tudjuk 100%-osan az összefüggést a felnőttkori állandó puffadásunk,gyomnorégésünk,refluxunk akármi és a korai hozzátáplálás között,nem jelenti azt,hgy nincs közük egymáshoz.Ez nemjelenti azt,hogy feltétlenül lesz vmi bajunk,de jobb félni...

4.Én sem vagyok tejcsárda,soha nem tudtam fejni,sőt olykor a LLL-t túlzásnak tartom.De nem szükséges minden tanácsot meghallgatni,vagy alkalmazni.És tény,hogy nem minden áron.De ha nem kérünk a segítségből,akkor azt vissza lehet utasítani felnőtt ember módjára is.

5.Azt a bizonyos doktornőt sürgősen nyugdíjazni kéne!véletlen sem bíznám rá a gyermekem életét!

Végszó:Desmond Morris etológus véleménye: Fontos, hogy az anya örömmel, felszabadultan táplálja kicsinyét. Érzéseit óhatatlanul továbbadja a gyereknek, akiből így nevel elégedett, oldott, anyjához jól kötődő kisbabát. Ha szíve ellenére szoptat, valószínű, hogy a csecsemőnek félrevezető testi jelzéseket kell eltűrnie tőle. Ilyenkor helyesebb a cumisüveget bevezetnie, bárki bármit mond.

Anyapoc

 
 


Zsuzsa-OFF

SziaKépRégen hallottam Rólatok!Ez a cici-dolog nagyon aranyos!Az én fiam meg a fenekemet ölelgeti örökké!Talán a melegség,puhaság miatt(mert a mellem már nem azKép),nem?
Remélem,jól vagytok!Még egyet örökbe?Kép

Puszi,Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Jaj, lányok, nagyon eldurvultak itt a dolgok.Alig merem elmondani a saját véleményem, mert valszeg én vagyok köztetek a legfiatalabb és hát hogy jön egy csitri a nagyok és okosak kioktatásáhozKép De!
Nem értelek benneteket.Mindenkinek megvannak a saját nézetei, amit a saját gyerekével alkalmazhat is.

VANNAK olyan anyák, akik akarnának bár, de nem tudnak szoptatni, sőt olyanról is tudok, aki bár tudna, de nem akar.
Mindenkinek az egyéni dolga és joga eldönteni mit csinál és hogyan.
Ugyanez a véleményem a hozzátápiról is.
főleg, mert valahol én robbantottam ki, azzal, hogy meg mertem kérdezni, hogy ki mikor kezdi.
Ha Alízéknak ez nem okoz fejfájást, és bíznak a drnőben, akkor nektek, mint idegeneknek ez miért baj?Persze véleményt mondani azt lehet, csak nem mindegy milyen stílusban.
Az enyém pl ez volt.
Jaaaaa, meg az, hogy lehet, hogy nem épp a legkorszerűbb elvek szerint etetik Ivánkát, én nem tenném, gondolom ti sem, de mi mások vagyunk, és ez itt a lényeg.
reméljük tényleg, tiszta szívből, hogy nem kell Alízéknak pár év múlva erre visszagondolniuk egy esetleges betegség miatt, és minden rendben lesz Ivánka gyomra körül.
Az, meg hogy Alízék drnője beteg gyerekeket lát el, gondolom a ti orvosotokkal sincs másképp, ugye, CSII.

Hát ennyit akartam nagyjából.És persze megint az előbbiekben említett m ondatomat ismétlem.Lehet engem támadni a véleményemért, elég széles a hátam, elfér rajta, csak a stílus lányok...

Na, nagy cuppanos mindenkinek, tejjel, tápszerrel, almalével.
Léna

Lilypie Pregnancy tickers
 
 




Nuska:
gondolkodtam én már ezen. Tudod, ez olyan, hogy ha ott marad leirva egy butaság, és senki nem ir rá, hogy bizony ez elavult, nem szerencsés stb, akkor esetleg jön valaki később, tiszta képpel, és csak az egyik -szerintem rossz- verziót látja, eszébe sem jut, hogy azzal valami baj van.
Azaz a reakciónk kettős:egyfelől sajnáljuk az éppen szóban forgó babát, szeretnénk segíteni neki, hátha még meggyőzhető az anyukája (nagymamája). Másfelől, mikor fentebbi már láthatóan nem teljesül, még mindig működik az, hogy legalább mások ne kövessék a rossz példát.

Ildi

Ildi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: