Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hogy is van ez a fõzelékre szoktatás? Dokinéni szerint a 10 órás szopi elõtt adjak gyümilevet, egyre többet, aztán cici. A bébiitalokon meg az van, hogy etetések között. Gndolom ez állna a saját gyártású levekre is. És a gyümölcspürék mikor jöhetnek? Azzal ki lehetne váltani a tízórait. (Errõl biztos volt már szó, bocsi)

Tegnap vettem csillag lyukú cumit, talán fõzelék-szerûekhez jó lesz. A TESCO-ban.
Nézegettem a kecskeméti bébiételeket. Tényleg csupa zsíros tejpor.Azt is a HIPP gyártja. Ez lehet a vacakabb termékcsaládjuk?
Sütõtökrõl mi a véleményetek? Ugye az sem allergizál?

A tápszer-katalógusba besegíthetek. Van egy patikus ismerõsöm.

Puszi
Gabi
 
 


Szia Gabi!

A mi tapasztalatunk: Bencebaba olyan hevvel fogadta a gyumolcslevet, hogy 2 nap mulva puresitve, higitva kapta kiskanallal, es imadta, addig abba sem hagyta, amig tele nem lett a pocakja, tehat o szinte rogton kivaltott vele egy etkezest. Amit a vedono mondott a gyumikrol: a tejci es a gyumi kozott min. 1 ora teljen el. Ez kisse ellentmond a gyumik bevezetese cimu modszernel...
Sutotok: az alma es a banan utan a harmadik pepes taplaleka volt a Bencenek, imadta/imadja, hol almaval adom, hol krumplival.

Bimbi! A fiam ugy tunik, kivetel, aki erositi a szabalyt, ugyanis jobban szereti, amit en fozok neki, pedig az meg egyelore natur parolt cucc, semmi so, cukor ilyesmi...

Jo etvagyat a babaknak: Barbi
 
 


Sziasztok!

Teljesen megörültem, mikor észrevettem ezt a topicot. Szerdán lesz 6 hetes a kisfiam és tápszerrel táplálom. Egy kemény szülés után a fájdalom és az idegeskedés miatt elszállt a tejem, ill. be sem indult igazán, ezért kajál Bálint tápszert. Próbálkoztam 5 hetes koráig a tej beindításával, de a semmibõl, úgy éreztem, már nem lesz tej. Sebaj, én is tápszeren nõttem fel és mégis itt nyomogatom a billentyûketJ Egyébként Bálint az elsõ babám.

Biztosan van köztetek több tapasztalt tápszeres anyuka, ezért, ha megengeditek, kérdeznék egy-két dolgot Tõletek. Mint ahogy írtam, még csak hat hetes a kisfiam, de már a harmadik féle tápszert eszi, mert az elsõ kettõ nem volt jó, más és más indokok miatt. Amikor a kórházból hazaengedték, a Milumil HA-t kapta, ez annyira kiverte a kis arcát, hogy rossz volt ránézni, az egész arca vörös volt és érdes, mint a sajtreszelõ, valószínûleg ekcémás lett. Ez úgy múlt el, hogy másik tápszert kapott és kenõcsöt az arcára, 4 nap múlva rendbe is jött maradéktalanul. Ez a másik tápszer az Aptamil HA volt, amitõl viszont rettenetes bélgörcsei lettek és annyira büdöseket pukizott, hogy nem tudtunk megmaradni tõle a szobában, szerintem még egy felnõtt sem képes ilyeneket ereszteni. Ezt a tápszert váltotta fel a Humana HA 1. Úgy néz ki, ez most jó, bár most sem tökéletes az arca, de most nem olyan ronda, hanem csak egy-két pattanás látszik a pofiján, remélem, átmeneti.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy van-e olyan anyuka köztetek, aki ugyancsak több tápszerrel volt kénytelen próbálkozni, míg bejött az egyik tápszer a picijének? Ha van, akkor kérlek írd le, hogy Te mikkel próbálkoztál, végül is mivel tápláltad, és miért voltál kénytelen tápszert cserélni?

Más: Azt olvastam, hogy az a kisbaba, akinek ilyen pici korában már ilyen allergiás hajlama van a táplálékra, annak késõbb nagy az esélye, hogy tejallergiás vagy szénanáthás, esetleg asztmás lesz. Igaz lehet ez??? Remélem, nem… Még attól is félek, hogy a végén tényleg valamilyen allergiás lesz, mert a családban az apai nagypapája szénanáthás, az egyik unokatesója pedig tejallergiás… Már elõre feláll a szõr a hátamon, ha arra gondolok, hogy esetleg Bálint is ilyen cipõben fog járni…

Egyébként Bálint jól evõ, ügyes kisfiú, nyeli a tápszert, mint kacsa azt a bizonyos nokedlit, úgy kell pihentetni Õt evés közben, mert fél perc alatt lenyomná az egészet.

Ja, még vmi: A gyerekgyógyász tanácsára nem ébresztgetem és próbálom szigorú, óra szerinti kajálásra szoktatni, hanem hagyom, hogy jelezzen, ha éhes. Ennek következtében úgy néz ki, hogy ilyen pici létére csak 5X eszik egy nap. Éjjel már 6-7 órákat alszik egyfolytában (ennek nagyon örülök egyébkéntJ), nappal meg 4-4.5 óra is eltelik, míg jelzi, hogy üres a pocakja. Nappal a kajálások után kb. 1-másfél órát fent van, nézelõdik, „beszélgetünk”, stb., utána szunyál, és kb. 3 órai szunya után az ébredéssel jelzi, hogy enne. Szerintetek nem gond, hogy már csak 5X eszik 24 óra alatt?

Bocsánat, hogy hosszúra nyúltam, elõre is köszönöm, ha valamelyikõtöknek lesz véleménye, vagy tanácsa, esetleg elmeséli a saját tapasztalatait.

Cuppantás mindenkinek,
Beja
Beja
 

 
 

Beja!

Gratulálok a babádhoz! Ne ébresztgesd, a tápszer nagyon laktató, az én kislányom 3 hónaposan napi HÁROMSZOR evett 330-akat! Ilyen nincs, és mégis van....õ ilyen volt. Ha éhes lenne felébredne, EZ TUTI!!!

Sajnos kiütés/allergia ügyben nem tudlak vígasztalni (én amióta élek ekcémás vagyok, de akkor még nem voltak gyógytápszerek, úgyhogy kiütésesen éltem le az életem nagyrészét), ugyanis a kisfiad kiütései azért múltak el, mert a Humana nem tejalapú, hanem szójatáp. Tehát a tehéntejalapú tápokra allergiás, következésképp a tehéntejre allergiás (lesz) nagy valószínûséggel. Családi halmozódás fennáll sajnos, öröklött hajlam így megvolt, és ez nem szokott elmúlni. Maximum átalakul (pl. szénanáthává, pollenallergiává, asztmává, atópiás ekcémává, stb.), vagy csökken az intenzitása, ilyesmi. De az ok nem gyógyítható. Reméljük a legjobbakat, de sokak tapasztalata ezt igazolja.

Talán megoldást jelenthetne, ha más anyák anyatejével táplálnád, legalább kipróbálás szinten, mert ez nem testidegen fehérje és még némi immunanyag is marad benne, de errõl nagyon sokaknak negatív a véleménye. Az archivált levelezésben olvashatsz a lehetõségekrõl és a véleményekrõl, bár én csak biztatni tudlak, nekem nagyon bevált!

Sok sikert,

Emese
emesemama (emesemama)
 


Szia Beja!

Üdv közöttünk Kép
Mi most a 4. vagy 5. tápszerfajtánál járunk. Leginkább a bukása miatt cserélgettük, viszont a Nutrilon anti-refluxost utálta, holott ez pont a bukik miatt lett volna jó. Nagyon sûrû és nehéz volt.
Most a Humana 1-et eszi, nagyon szereti, de már kap alma-krumpli pürét is. Én a de.10 órás etetést váltottam fel. Ilyenkor nem kap mást, csak pürét. Naponta ezen kívül eszik 4x táponyát. A pürével még várjatok.

Réci 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, és akkor már csak 5x evett. Próbáltam 6x kevesebbet adni a bukások miatt, de az sem volt jobb, így rá bíztam a dolgot. Most 4 hónapos és 7kg körül van. Nagyon jól fejlõdik. Ha Bálintnál nincs semmi gond a súllyal, és ennyiket alszik, akkor nagyon jól érzi magát. Szerintem bízd rá. Lehet lesz olyan nap, amikor fogja kérni a plusz adagot. Nálunk is volt olyan, hogy az utolsó evést kétszerre ette meg, mert hamarabb lett éhes, de nem kért annyit, majd a többit fürcsi után ette meg és aludt reggelig.
Remélem tudtam segíteni.

Gabi! Ha megvan a tábl. átküldhetném neked emailban? esetleg a patikus ismerõsöd is ki tudná egészíteni.

Merci! Figyelj a barackos pürére. Az alma-barack oké volt, de most csak sima barit kaptam, és azt még alma-krumplihoz keverve is furcsán ette Réka. Megkóstoltam és nagyon folytós volt. Olyan, mint a fel nem forrt lisztes habarás. Biztos a zsíros tejpor amit Barbi is említett. Inkább kerüljük, vagy több alma-krumplit adok hozzá.

Puszi
Remama.
 
 


Sziasztok!

Hát, mivel ismeritek a világ élelmiszergyártásához való hozzáállásomat, nem leszek túl kíméletes....

Ki az, aki elhiszi, hogy a 600(!) Celsius fokon hõkezeléssel tartósított (dokinõnk mondta), konzervgyárakban elõállított ipari pép egészséges?? És hogy a répát, az almát, meg a barackot kézzel hámozzák és válogatják?

Pl. gondolkodtatok már azon, hogy az õszibarackbefõttben (ez nem bébiétel, tudom, csak nem hiszem, hogy a technológia más lenne) a barack hogy lehet olyan simára lehámozva? Úgy, hogy valami iszonyúan erõs savval lemaratják, majd az elõbbi savat közömbösítendõ, belemártják valami másfajta méregbe, és így tovább. A bébiételes õszibarackban sincs héjmaradvány....csak remélni tudom, hogy nem így csinálják.

Én még emlékszem a szocializmusban a konzervgyárakba tett látogatásokra, maga volt az undor.....nem tudom Ti jártatok-e ilyenen anno. Akkor megtudtuk, hogy a lekvár 50%-a tökbõl van, mert az a kocsonyásító anyag, a többi cukor, egy kis aroma, színezék, ez-az, és NÉMI kis gyümölcs, csak úgy mutatóba.

Hát a bébiétel is konzerv, konzervgyárakban csinálják, csak kis üvegekbe rakják. A tartalomra jobban ügyelnek, de kutyából nem lesz szalonna.....

Ti megennétek mindennap a konzerv kaját? Én belehalnék. A gyerekek állóképessége persze jobb, mert még csak most kezdték az életet, de ettõl ne gondoljuk azt, hogy a bébiételek egészségesek és bármilyen tápanyagot kapnak belõle. Rostot és utólag hozzáadott vitaminokat esetleg. De ez erõsen mesterséges kaja, mint a tápszer, csak hogy analógiát vonjak....

Persze lehet adni, hébe-hóba, amikor sietni kell, utazás, stb., de az, hogy mindennap ezzel etetni, fõleg majd a gyümölcsszezonban, szerintem vétek. Egyébként csatlakoznék az elõttem szólókhoz, hogy KAPHATÓ alma, répa, sütõtök, banán fogjuk rá hogy "frissen", ez bõven elég egy még 6 hónapot be nem töltött babának! Az ízarzenálra, a hozzáadott cukrokra semmi szüksége ilyen pici babáknak.

Egyébként tényleg úgy van megcsinálva, hogy a legtöbb gyerek döglik érte (tisztelet a kivételnek), hiszen csak így fogsz egy vagyont elkölteni bébiételekre....és nekik ez a céljuk, nem az, hogy a Te kisbabád egészségesen nõjön fel.

Hozzáteszem, hogy én is etetek néha bébiétellel, mert marha kényelmes és ezért csábító, csak már nincsenek illúzióim.

Emese
emesemama (emesemama)
 


Gabi!

A sütõtök nem szokott allergizálni, ez az egyik legajánlottabb étel az elsõk között.

A pürék bevezetését és úgy tudom úgy ajánlják, hogy szopás/táp elõtt, amennyi megy, majd szopás/táp. És egyszer csak annyit fog már enni, hogy nem kell szopás/táp, csak víz.

Azt ajánlom, hogy a leveket ne szopás/táp helyett vezesd be, mert szénhidrátot tartalmaznak (akár cukor, akár gyümölcscukor formájában), remekül elveszik az étvágyat, de semmi tápanyag nincs bennük. Ez nem helyettesíthet szopást/tápot, csak kiegészíthet!

Emese
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok!

Emese! Miert muszaj ijesztgetni itt a kismamakat, akik idonkent, esetleg gyakran uveges bebietelt adnak a babajuknak? Tudod, sok helyen maguk a vedonok ajanljak. Jomagam is fozogetek a kisfiamnak, de idonkent (nem gyakran) uveges bebietelt is kap. Egyebkent lattam mar kisiskolas gyereket, aki ezen nott fel, es makk egeszseges! Vagy ismet egy kivetel, ami erositi a szabalyt?
Azt mar alig merem mondani, hogy a primorok is rengeteg vegyszert tartalmaznak!!!
Konzerv oszibarack: miert kene barmilyen vegyszer? A klasszul forro viz is ilyen gyonyoru simara varazsolja az oszibarackot, raadasul az eljaras is olcsobb.
Egy szo mint szaz: babataplalas ugyben nem vagyok kizarolagosan az egyik tabor hive, de az ilyen hozzaszolasok szerintem nem idevalok. Itt felnott, gondolkodo emberek nevelgetik (etetik) a babajukat, bizzuk ra mindenkire, hogy fozocskezik e, avagy az uveges bebietelek mellett voksol.

Remelem, senkire nezve nem voltam serto, nem allt szandekomban!

Pussza: Barbi
 
 


Szia Beja!

Szerintem is jol teszed, hogy nem ebreszted, csak megzavarnad a sajat ritmusat, es valoszinuleg egy nyugtalanabb babad lenne, o is ember, nem egy gep!
En eleve nem szoptathattam, rogton apasztottak a tejem, ezert a korhazban a BEBA H.A. tapszert kapta. Minden a legnagyobb rendben volt, mindaddig, amig a regi orvosunk sajat meggyozodese szerint ezt a jol bevalt tapszert le nem cserelte Similac-ra. Eleve azert kapott Bence is H.A. tapszert, mert mi, a szulei is allergiasak/asztmas vagyok, + a nagyszulok is sajnos. Szoval a Similac betette a kaput, jottek a gorcsok, az ekcema, minden, ami nem hianyzik... Az addigi nyugodt es kiegyensulyozott babam kicserelodott, sirt es szenvedett a gorcsoktol. Ezutan az orvos tiltasara! visszalltunk a BEBAra, es minden helyrezokkent:-) Most a Humana baby fit 1-et kapja tobb, mint egy honapja, mert antirefluxos tapszerre van szuksege a sok-sok bukas miatt. A doktornenink mondta, hogy sajnos olyan tapszer meg nincs, ami H.A. es anti-refluxos is egyben...
Az anyatejet en is javaslom, mi egy ismeros anyukatol hordtuk, nagyon szerette Bence, utana, ha keves volt, kikopte a tapszert:-)
Es nagyon remelem, hogy nem lesz allergias a babad, bar sajnos tenyleg minden eselye megvan neki is:-((

Pussza: Barbi
 
 


Sziasztok!

Eddig így állunk a gyümivel: Tomi az almát nagyon köpködi, a banán viszont kifejezetten ízlett neki. Azt hiszem az édessége miatt. Gondoltam az almára is lehetne némi gyümölcscukrot tenni, de erõsen gondolkozom rajta. Inkább megkóstoljuk a sütõtököt.
Remama!
Az email cím: nsgabi@freemail.hu, a tápkatalógus miatt.

Szia
Gabi
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon köszi a hozzászólásokat, részben meg is nyugtattatok, részben sok jó tanácsot kaptamJ Harmadrészben viszont szomoru lettem, mert csak megerõsítettetek abban, hogy igenis tartsak attól, hogy tejallergiás lesz a kisfiamL Tényleg elkeserítõ, mert a párom nõvérének a fiánál (akirõl elõzõ levelemben mondtam, hogy õ tejallergiás) látom, hogy az anyukája mennyit szenved, hogy mit és hogy fõzzön a gyereknek, ráadásul õ még a tojásra is allergiás… na szóval már csak reménykedem, hogy Bálint inkább szénanáthás legyen, mint tejallergiás… az azért egy fokkal jobb, nem? Vagy rosszul gondolom? Mert úgy tudom, hogy a szénanáthán gyógyszerekkel lehet segíteni, de a tejallergián nem…
Emese, szija! Annyiban szeretnék Veled „nem-egyetérteni”, hogy a Humana HA 1 nem szójatáp, hanem az is tehéntej alapú, most néztem meg az összetételét, hidrolizált savófehérjét tartalmaz, ami ugye csak a tejnek van. Egy szó mint száz, egyelõre ez a tápszer úgy néz ki, beválik, és egy a lényeg, hogy ne legyen allergiás a babám, majd megteszek mindent, amit csak lehet, fõleg, hogy drukkolok magunknak.
Nálunk a bukással nincs gond, ill. nem tudom, mit jelent az, hogy „sokat bukik a baba”. Mit jelent a „sok”, mint mennyiség, mihez lehet hasonlítani? Mert Bálint is bukik néha kaja után, de egyáltalán nem minden kaja után, és szerintem nem is sokat, csak mondjuk egy teáskanálnyit. Talán ez még nem nevezhetõ „sok”-nak, ugye?
Néha vacak érzés elsõ babásnak lenni, mert folyton aggódik az ember lánya, hogy a gyermekének vajon most mi baja, van-e baja egyáltalán, meg ilyenek… Gondolom, majd „kinövöm” ezt a folytonos aggódástJ
Lányok, még egyszer köszi mindent, ezentúl rendszeresen figyelni fogom a topicotJ
Puszi mindenkinek,
Beja
Beja
 


Sziasztok!

Kedves Emese, bár mûkaja és sk fõzelék ügyében mélyen egyetértek veled, de picit árnyaltabban is fogalmazhattál volna, biztos van, aki azt gondolja, hogy a legjobbat adja a bébijének a bébiétellel, mert bízik abban, hogy a gyártók tényleg olyan tudományosak, mint amit állítanak magukról. Fentebb írtam, hogy már a szóróanyagukban is megmagyarázzák, hogy otthon annyira tökéleteset nem tudunk elõállítani, azért jobb, amit õk adnak. Ezt én felháborítónak tartom, azt gondolom, hogy a bébiételt arra kell használni, mint a zacskós levest: ha nincs más, nincs kedvünk/nem áll módunkban fõzni akkor, alkalmanként. De állandóan...? De ez az én véleményem.
Ha másért nem, már csak az ára miatt sem tudja mindenki ezen felnöveszteni a gyerekét. A lányom egy étkezésre simán megeszik másfél üveg kaját, ez testvérek között is 300 Ft körül lenne... És naponta kétszer eszik fõzeléket.

A bébiitalról is hasonló a véleményem, azzal, hogy nagyon sajnálom, hogy nem én találtam fel, mint az Ice Tea-t.( Szerintem ez a világ egyik legbombább üzlete...) Szóval a gyümölcslé még a fõzelékeknél is sokkal drágább, és tényleg arra nagyon jó, hogy rászokjon a baba és adott esetben mást ne fogadjon el. Sok olyan kisgyerek van, aki csak szörpöt, kólát, almalevet hajlandó inni, hát nem így születtek... Én speciel a gyerekeimnek az elsõ perctõl kezdve szomjoltásra forralt vizet adtam, az tényleg oltja a szomjat, szinte bárhol hozzáférhetõ, olcsó és nem allergizál. A gyümölcsöt meg megeszik, a szoktatást is így kezdtük, lé formájában nem is adtam nekik. Egyébként a nagyfiam a mai napig vizet kér inni, bárhova megyünk, mást ritkán kíván meg, de akkor is szokott vizet is inni.

Gabi, ha a banánt szívesen megeszi a baba, édesíheted azzal is a többi kaját, lehet almához is keverni. Aztán fokozatosan csökkentheted a banánmennyiséget, lehet, hogy anélkül is megeszi hamarosan az almát. Egy barátnõm minden fõzelékbe tesz banánt, mert a gyerek csak úgy hajlandó megenni, vannak ilyen hóbortok, majd leszoknak róla.

Sütõtök: nagyon hamar lehet adni, szinte minden baba szereti, de hetente csak egyszer ajánlják - mint a répát - , mert sárgítja a babák bõrét. (Azt egyébként nem tudom, hogy ez miért baj, valamiért káros vagy csak esztétikai oka van?)

Kedves Beja,
megnyugtatlak, az ember a nyolcadik babájánál is képes aggódni, mert minden gyerek más. A különbség szerintem csak annyi, hogy a többediknél már több ötlete van az embernek, és nagyon bízik abban, hogy az egyik bejön. Észre fogod venni, hogy egy ideig megpróbálsz a szakirodalomnak, orvosnak, rokonoknak megfelelõen nevelni ( lásd. pl hányszor egyen a gyerek), aztán a végén úgyis csak azt csinálod, ami neked és a babának beválik. Nem a napi evésszám és az elfogyasztott mennyiség a fontos, hanem a heti gyarapodás. Ha ez túl kevés (persze ez is relatív), akor kell gondolkodni.
Egyébként én szoptattam, de a tápszerezésnek elõnye az, hogy mindig tudod, mennyit eszik a gyerek, a kaja korlátlanul rendelkezésre áll és hosszabb szünetek vannak az etetések közt, akár egy egész éjszakányi is. Ezt már csak azért is írtam, mert az én tündéri kislányom napokig tûrte, szó nélkül, hogy diétáztatom, mire rájöttem, hogy kevés már a tejem. A védõnõ azt mondta, hogy képesek rászokni a gyerekek a kevés kajára is, de a fejlõdésüknek nem jó, ezért figyelni kell erre. Na, ilyesmi tápszeres etetésnél azért nem nagyon fordulhat elõ.

Üdv mindenkinek: Bimbi
 
 


Sziasztok olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy a kisfiam most 6 hónapos eléggé nehezen tudom már szoptatni, nem nagyon érdekli a cici, ezért egy kis tápszerrel próbálom kiegészíteni. Beba 2 tápszert kapott és piros foltok jelentek meg a nyakán és a derekán. Létezik hogy a tápszer allergizál? Mi a véleményetek?
köszi Geva
Geva
 


Sziasztok!
Megkérdetem a patikus ismerõsömet; létezik BEBA HA AR tápszer is (BEBA HA 2 is)- a patikai katalógus szerint, csak még nem lehet rendelni. Mármint a patikáknak. Minimális info volt róla, feltehetõen bukásellenes is. Ha kijön a közlönyben akkor lesz majd forgalomban. Negyedévente jelenik meg - ha jól értettem - a közlöny.
Egyenlõre ennyit tudtam meg.

Üdv:
Gabi
 
 


Geva!
Igen allergizálhat. Állítólag a Beba az a táp, ami a legtöbb babucinak megfelel, de lehet nálatok ez nem jött be. Szerintem szólj a dokinak, hogy valamilyen HA (hipoallergén) tápszert írjon fel. Maradhat Beba is, csak a HA változata, ha ez ízlik neki, de persze annak egy kicsit más íze lesz.

Lányok! Ne haragudjatok, de a táblázat picit késik. Készülõben van, csak Réci mostanában nagyon nyûgös napközben. Szinte alig alszik valamit, hiába énekelek, ugrálok, sétálunk, néha már az sem jó neki. Ráadásul így a céges melóval is nagyon lassan haladok. Lehet hogy front van? Az elsö napok... topicban láttam, hogy sok baba nyûgösebb volt a napokban. Ti olyankor mit csináltok, amikor már semmi nem tudja lekötni a picit?

Puszi
Remama.
 
 


Geva!

A Beba is tehéntejalapú. tehát NYILVÁN allegrizál, de ezt sajnos nagyon nagyon sokan (köztük buta gyerekorvosok is, lásd Barbi levelét fentebb) nem hajlandók komolyan venni. Ezért találták fel a HA hipoallergén tápokat! Azonnal térj át ilyenre, még ha a gyerekorvosod szerint ez a pár foltocska semmiség, NEM AZ! Ez az ekcémás hajlam, amit ha nem fejlesztünk ki csecsemõkorban, tehát nem adunk tehéntejalapú sima tápot, akkor talán késõbb nem tud aktivizálódni. De ha kijön és sokáig úgy marad, nincs az az orvos, aki utána meggyógyítsa (ugyanis az ekcéma és allergia nem gyógyítható csak a tünetek enyhíthetõk).

Sok sikert,
Emese
emesemama (emesemama)
 


Kismama, tápszer
[url=http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=61&cid=4268" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=61&cid=4268[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Emesemama!

Tapot a disznok kapnak es nem a gyerekek. ne fogalmazz pongyolan, es ne legyel lusta kiirni a tapszer szot! amugy nagyon hasznos dolgokat irtal le.

Maria
Névtelen
 


Köszi a tanácsokat, áttértünk, várom a hatását
Geva
Geva
 


Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem, mert tapasztalatlan vagyok, és azt hiszem, valamit rosszul csináltam. Lili lányom most 3 hónapos. Eleinte szoptattam, de 2.5 hónapos korában heti 2 dekát gyarapodott, mert kevés lett a tejem. A doktornéni felírt Milumil HA tápszert, de azt mondta, hogy ha elég, akkor próbáljam ki azt, hogy fõzeléket adok neki szopi elõtt tápszerrel elkeverve, és akkor lehet, hogy nem kell tápszer. Én ezt is csináltam két hétig, de most belegondoltam, hogy lehet, hogy sok neki az a sok új dolog. Fokozatosságról szó sem volt, mert elsõ alkalommal, amikor répapürét adtam neki, úgy ette, mintha világéletében erre vágyott volna. Aztán kipróbáltuk a sütõtököt is, most pedig az almát is.
Csak az a gondom, hogy én szinte minden étkezés elõtt adok Lilinek valamit. A napunk úgy néz ki, hogy hajnal 3-4 körül szopi, reggel 7-8-kor szintén szopi, délelõtt gyümölcs+szopi, du. 1-2 körül fõzelék+szopi, du. megint gyümi és szopi és este ismét fõzelék és szopi. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy nem lenne-e jobb szerintetek, ha nem adnék neki ennyi pépes kaját, hanem inkább tápszerrel pótolnék? Nem azért, mintha nem ízlene neki, csak kicsit korainak érzem még ezt. És milyen zöldségeket, gyümölcsöket ajánlotok egy ekkora picinek?
Van, amikor a gyümi és szopi után még éhes, akkor még adok neki tápszert is, de utána általában visszajön. Én eddig arra gondoltam, hogy lehet, hogy az már sok, azért jön vissza, de az eddig olvasottakból úgy vettem észre, hogy az is lehet, hogy nem jó neki ez a tápszer?
Egyébként szerintem nem rossz az íze, bár másik tápszert nem ismerek.
Szóval szerintetek mit tegyek? Maradjon ez a sok hozzátáplálás, vagy inkább a tápszer?
És folyadékot adjak neki még, vagy elég a tej és a tápszer?
És a gyümölcsöket is kell tápszerrel higítani, vagy csak a fõzeléke?
Elõre is köszi a tanácsokat!

Lilianyu
 


Kedves Névtelen Maria!
Irgum-burgum, meg ejnye, de nagyon.
Ez egy laza hely, nem a rendelõ, tudjuk mirõl "beszélünk", és szerintem a szövegkörnyezetbõl is kiderül, semmiféle pejoratív szándék nem volt a táp szóban.
Legalábbis remélem, nem lesz cenzura, helyesírás javítás stb.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kedves Lilianyu!

Szerintem sok ez a hozzátáplálás, de én elég paranoiás vagyok etetés ügyben. Igazából én nem értem, miért nem azt mondta a doktornõd, hogy ELÕSZÖR szoptasd meg, és ha éhes marad UTÁNA pótold tápszerrel. Egy 2 hónapos babának szerintem vétek pépes ételeket adni, erre találták fel a tápszereket. Ez a forma, amit Ti alkalmaztok, nem egy haladó gondolkodásra vall....
És úgy 4 hónapos kor körül szoktak pépeset bevezetni. Nem tudom vissza lehet-e venni ebbõl a tempóból, és áttérni a tiszta folyékonyra? Én megpróbálnám, de az tény, hogy rengetegen így nõttek fel az elmúlt évtizedekben.

Emese
emesemama (emesemama)
 


Szia Zsomimama!

Igazad van, persze :-) de en erre vagyok beallva. nem a helyesirassal van a bajom, hanem a rossz szohasznalattal. itt pedig ez utobbi tortent. na mindegy.

Lilianyu, szerintem is korai 2-4 honapos korban pepeset adni. a vedonom azt mondta,a kicsik emesztorendszere meg nem eleg fejlett, es konnyen tonkre lehet tenni a gyomrat. mi is 6 honapos korig csak tapszert adunk.( a szoptatas mellett)
a nevtelen Maria
Névtelen
 


Lilianyu!

Nekem rengetegnek tûnik ez a hozzátáplálás 3 hónapos korban!!!
Úgy tûnik tudsz szoptatni, mivel minden kaja elõtt ezt teszed. Azt nem ajánlotta még senki, hogy szoptasd igény szerint, lehet akár óránként is! Nálunk ez úgy alakult, hogy a fiam (10,5 hónap) 3 hónapos korában elkezdett sokat sírni, nyûgösködni. Nem tudtam mi lehet vele. Hízni azon a héten 5 dekát hízott. Aztán itt a Babaneten írták a csajok, hogy léteznek fejlõdési ugrások, ekkor hirtelen több tejcsire van szükségük, de a tejtermelés késõbb alkalmazkodik kb. 1 hét. Na ekkor én elkezdtem kb. 2 óránként szoptatni. A kisfiam kedélyállapota 1 nap alatt javult, a 6. nap ismét elég volt neki 3 óra két szopi között! És ha nincsenek itt jó tanácsadóim, tuti nem szoptatok 10 hónapig!
Szóval lehet növelni a tejmennyiséget, és nem szabad egy hét után egybõl segédeszközhöz nyúlni!

Azt sem igazán értem, hogy egy heti "súlynemnövekedés"-bõl miért kell egy doktornõnek egybõl arra következtetni, hogy kevés lett a tejed!!!!

De! Ha nincs is tényleg elég tejed, a fáma úgy szól, hogy az ELSÕ életév fõ tápláléka az anyatej, vagy tápszer! Ha adsz is neki mást, akkor mondjuk tedd ezt egyszer, mondjuk ebédre. De ne minden étkezéskor! Nagyon pici még a lányod, semmi szüksége nincs ennyi gyümölcsre és fõzelékre!

Remélem segítettem.

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Köszi a jó tanácsokat, azt hiszem, visszavonunk ebbõl a sok hozzátáplálásból.
Az igény szerinti szoptatásról csak annyit, hogy eddig is igény szerint szoptattam, amikor keveset hízott, akkor sem látszott rajta, hogy éhes. Általában kibírta a 3 órát, de ha hamarabb megéhezett, akkor is adtam neki. Mióta viszont pépeset eszik, azóta többször éhes marad utána. De lehet, hogy csak a hasa fáj.
Még egyszer köszi!

Lilianyu
 


igen, elkepzelheto hogy mar tuleszi magat. de nem biztos.
Marti
Marti
 


Lilianyu!

Azon ne csodálkozz, hogy ennyi pépes kajától nem érzi jobban magát a babád! Vissza a szopihoz és a tápszerhez!!!

És elárulom, hízni sem fog jobban a pépestõl, mert CSAK az anyatejet tudja tökéletesen beépíteni egy ekkora baba szervezete! A táp a következõ legkisebb rossz.


Sok sikert, és ne higgy a buta gyerekorvosoknak!!!

Emese
emesemama (emesemama)
 


Maria!

Tudok róla, hogy a táp mit jelent az állattenyésztésben!

Én ezt "becenévként" használom a tápszerre, mert az nekem nagyon összecseng a "gyógyszer" szóval, amit útálok. És én például útálom a "pocak", "pocaklakó" szavakat is, ami ugyancsak egy nagyon bevett beceneve a "has"-nak itt a Babaneten is, viszont nem utasítom rendre az ezt használó anyukákat, és kérlek Te is tartózkodj ettõl a jövõben!

Egy ismerõsöm "tápiókának" becézi a tápszert. Az jobban tetszene??

Emese
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok Táposok,
(szerintem ennyi önkritika már szorult belénk, hogy ezzel lehessen viccelni)
okos doki- és védõnénikrõl csak annyit, hogy a védõnéni közölte, hogy ideje lenne (??) a Beba 2-re áttérnünk.
Ugyan még csak 4 hónaposak vagyunk, de mindegy.
Annak ellenére, hogy nálunk nincs tejallergiás a családban, én nem vagyok hajlandó kísérletezgetni, hogy vajon allergiás -e Lili.
Közöltem vele, hogy na de az nem HA!
Mire õ: ja tényleg, akkor ne térjünk át.
Sokat segített!

A korai gyümölcs-fõzelék hozzátáplálás kapcsán, azért is csodálkozom az ilyen kérdéseken, mert én legalábbis igyekszem a hozzáférhetõ gyerekkönyveket tanulmányozni, persze nem csak táplálás ügyben.
Etetésrõl is számtalan könyv kapható, melyek mindegyike hangsúlyozza, hogy 4 hónapos kor elõtt teljesen indokolatlan a szilárd étel etetése.
Arról én eddig nem is hallottam, hogy plána fõzelékkel etessünk egy két-három hónapos kicsit.
Bocs, ha kritikus a hangvétel, de egy kicsit kiakadok az anyukákon, akik mint a jó barik mindent csinálnak amit mások mondanak, de bele sem gondolnak, hogy a saját kölkük a kísérleti nyuszi.

Sziasztok, Merci
 
 


Merci,

...akkor folytatnám a kritikus hangvéletelt.

Szerintem a fõ baj az, hogy az anyák nagy része tényleg elhiszi, hogy amit az orvos õszentsége vagy a védõnõ mond, az úgy van, és tényleg azt kell csinálni!!

ÉBRESZTÕ!!!!! Azt kell csinálni ami a gyereknek jó, a többieknek pedig egyszerûen hazudni kell (ha nem merjük a szemükbe mondani, hogy NEM): igen, persze, eszi a fõzeléket, hogyne. Mi köze hozzá?? Ha ezt akarja hallani, hát hallhatja, azon nem múlik.

Emese
Ui: azért merek ilyen nyíltan szembeszállni az orvosokba vetett feltétlen, vak hittel, mert a férjem történetesen orvos (aki SOHA nem vesz be semmilyen gyógyszert ha beteg, nem tart be semmilyen "orvosi tanácsot", de másoknak keményen elõírja)...hát ennyit errõl.
emesemama (emesemama)
 


Emese,

Azt hiszem egy kicsit agrassziv vagy. ezen most ne sertodj meg csak neha furcsa a hangveteled - olvastam mas irasodat is.(tetenyi korhaznal)

Az igaz, hogy azt kell csinalni ami a gyereknek jo, de a kisbaba 100%-ig megbizik a szuleiben. Azaz ha te 4 honapos korban egy kis almalevel kinalod o megissza mert te adod neki, es nem azert issza meg, mert o tudja hogy ez neki mar jo. ha ehes a pepes etelt is meg fogja nyammogni akar 4 honaposan is (van olyan ismerosom, akinek a gyermeke 4 honaposan mar fozeleket evett, mert a szulei azt adtak neki)

Az emberek altalaban hisznek az orvosoknak hisz jol neznenk ki ha nem biznank bennuk. A vedonokre ugyanez ervenyes. De ez a normalis. en nem vagyok orvos, nem azt tanultam. feltetelezem, hogy erti a szakmajat azert tanult 6+valamennyi evet. de mindenki tevedhet, es minden kepzesben vannak, akiknek jobb lenne elfelejteni a szakmajukat. de szerencsere ez a ritkabb eset. ez viszont nagyon hamar kiderul. pech ha valaki ilyen embert fogott ki.

Azt hiszem te gyulolod az orvosokat es a magad utjat jarod, nyilvan okod van ra, de ne altalanosits.

Maria

Amugy hogy mitol tartozkodom a jovoben es mitol nem azt majd en eldontom, hisz azert van ez a forum, hogy mindenki elmondhassa a velemyet nem? es az eddigi irasaidat olvasa latom ezt Te is igy gondolod.
Névtelen
 


Szia Barbi25!

Most off topic leszek, de mar eleg regota bongeszem a Babanetet es nagyon orulok, hogy vegre talaltam valakit, aki asztmas. En most leptem meg csak a 10. hetbe, nagyon az elejen jarok, de szeretnek olyan mamaval leveleyni/tanacsot kerni, akinek szinten ez a baja.
Az e/mail/em> bozsi13@freemail.hu
Ha raersz es tudnal nekem segiteni, kerlek irj.

bozsi
Névtelen
 


Sziasztok!

NsGabi! Ment a tápszeres táblázat e-mailben. Néhány mellé tettem csillagot, azokról nem tudok sokat. Ha a gyógyszerész ismerõsöd ki tudná egészíteni, nyugodtan írjatok bele. Esetleg árak szerepeljenek?
Ha ok. küldd vissza légyszi' és beteszem ide is.
Elõre is köszi a segítséget

Puszi mindenkinek
Remama
 
 


Sziasztok!

Kedves Nevtelen Bozsi! E-mail elment.

Remama! En javasolnam, hogy legyenek arak is.

Pussza: Barbi
 
 


Maria,

én nem gyûlölöm az orvosokat, csak sajnos túl jól ismerem õket.....és ezért néhány illúzióval szegényebb vagyok. Sajnos.

Természetesen a vélemény szabad, csak ezt ne rendreutasítgatásra használd fel, mert ez itt nem szokás! Ennyi volt az elõzõ levelem mondanivalója, és ezt nem csak én gondolom így (lásd Zsomimama vagy Merci levelét)

Emese
emesemama (emesemama)
 


Remama!

Légyszi mindenképp legyenek árak, mert ezt még sehol nem találtam meg összehasonlításban, és nagyon nagyon sokat segítene!

Köszi,
Emese
emesemama (emesemama)
 


Emesemama!

Olvastad a legújabb Kismamában a bébiételekrõl szóló cikket?
Találtam benne nekem tetszõ dolgokat, de szívesen meghallgatnám a Te véleményedet is.
Köszi Kép
Puszi Remama.

Ui
Itt a táblázat, még nem teljes, csak nevek, és az ajánlott kor szerepel benne. Várom Gabi kiegészítéseit, de addig is hátha segít valakinek az info.


<pre>
Tápszer Mikortól adható
BEBA 1 születéstõl
BEBA HA születéstõl
BEBA 2 5-6-7 hó
BEBA 2 PLUS 5-6-7 hó

MILUMIL 1 születéstõl
MILUMIL 2 5-6-7 hó
MILUMIL 3 9 hó

MILDIBÉ 1 születéstõl
MILDIBÉ 2 5-6-7 hó
MILDIBÉ3 9 hó

NUTRILON Premium 1 születéstõl
NUTRILON Plus 2 5-6-7 hó
NUTRILON Pepti 1 születéstõl
NUTRILON Pepti Plus 2 5-6-7 hó
NUTRILON Anti-reflux születéstõl
NUTRILON 3 9 hó

SIMILAC születéstõl
SIMILAC vassal születéstõl
SIMILAC Advance 1 születéstõl
SIMILAC GAIN 5-6-7 hó,vaníliás
SIMILAC Advance 2 5-6-7 hó

HUMANA 1 születéstõl
HUMANA 2 5-6-7 hó
HUMANA HA 1 születéstõl
HUMANA HA 2 5-6-7 hó
HUMANA Baby-fit 1 születéstõl
HUMANA Baby-fit 2 5-6-7 hó

HIPP 1 születéstõl
HIPP HA születéstõl

ISOMIL 5-6-7 hó

MILUPA Aptamil 1 születéstõl
MILUPA Aptamil 2 5-6-7 hó

NAN születéstõl
NAN 2 bifidusszal 5-6-7 hó
</pre>
 
 


Szia Remama!

Köszi, már ez is tök jó! De azt hogy érted, hogy nem teljes, csak árak miatt? Mert én pl. az Aptamil HA-t nem találtam benne....

Még nem olvastam a bébiételes cikket, de most el fogom olvasni mindenképp!

Emese
emesemama (emesemama)
 


tápszer árlista
[url=http://www.pharmachip.hu/main/ut/arvaltap" TARGET="_top]http://www.pharmachip.hu/main/ut/arvaltap[/url]

tápszerízesítõk
[url=http://www.nutricia.hu/prod/izesito.html" TARGET="_top]http://www.nutricia.hu/prod/izesito.html[/url]

egy nagyon érdekes oldal, jogszabály
[url=http://www.mgyk.hu/irattar/2001/rendeletek/17per2000.htm" TARGET="_top]http://www.mgyk.hu/irattar/2001/rendeletek/17per2000.htm[/url]

[url=http://gombt.hu/anyakiskolaja/etkezes.html" TARGET="_top]http://gombt.hu/anyakiskolaja/etkezes.html[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Köszi Bigacsiga!
Estére itt lesznek az árak is.
Neked már fizetést kéne adnunk, a sok link összegyûjtéséért itt a babaneten Kép Kép Kép
Puszi
Remama.
 
 


Készen van, de ne vegyétek szentírásnak!

<pre>
Tápszer Mikortól adható Kiszerelés (g) Ár
BEBA 1 születéstõl 350 607
BEBA A.R. születéstõl 600 1180
BEBA HA születéstõl 200 809
BEBA HA 2 5-6-7 hó 600 2680
BEBA 2 5-6-7 hó 800 1420
BEBA 2 PLUS 5-6-7 hó 1000 2570
BEBA HA,AR születéstõl 750 3150
BEBA koraszülötteknek születéstõl 400 2160

MILUMIL 1 születéstõl 1000 1740
MILUMIL 2 5-6-7 hó 900 1930
MILUMIL 3 9 hó 600 1230
MILUMIL AR születéstõl 500 1090
MILUMIL HA születéstõl 600 2220

MILDIBÉ 1 születéstõl 1050 1580
MILDIBÉ 2 5-6-7 hó 1050 1440
MILDIBÉ3 9 hó 1050 1630

NUTRILON Premium 1 születéstõl 900 1530
NUTRILON Pepti 1 születéstõl 450 2260
NUTRILON Pepti Plus 2 5-6-7 hó 450 1870
NUTRILON Anti-reflux születéstõl 400 783
NUTRILON 3 9 hó

SIMILAC születéstõl 1000 1550
SIMILAC vassal születéstõl 1000 1550
SIMILAC Advance 1 születéstõl 400 1060
SIMILAC GAIN 5-6-7 hó,vaníliás 1000 2470
SIMILAC Advance 2 5-6-7 hó

HUMANA 1 születéstõl 900 1460
HUMANA 2 5-6-7 hó 900 1550
HUMANA HA 1 születéstõl 650 2120
HUMANA HA 2 5-6-7 hó 650 2440
HUMANA Baby-fit 1 születéstõl 900 1790
HUMANA Baby-fit 2 5-6-7 hó 900 1950

HIPP 1 születéstõl 500 968
HIPP 2 5-6-7 hó 500 1240
HIPP HA születéstõl 650 2170

ISOMIL 5-6-7 hó 1000 1810

MILUPA Aptamil 1 születéstõl 1000 1970
MILUPA Aptamil 2 5-6-7 hó 1000 2480
MILUPA Aptamil HA születéstõl 400 1730

NAN születéstõl 350 809
NAN 2 bifidusszal 5-6-7 hó 650 1990
</pre>
 
 


Kedves Remama és Bigacsiga,
amit Ti csináltok, az egyenesen szuper.
Köszönjük szépen!
Néha már szégyellem (szégyenlem?) magam, hogy csak olvasgatok és butaságokat kotyogok.
Nem tudom volt -e már szó a Sinlac péprõl.
Ha valakinek van vele tapasztalata lécci írja meg!
Köszi, sziasztok
Merci
 
 


Kedves Bigacsiga!

Elolvastam az anyákiskolája/étkezés linket, amit megadtál, hááát......iszonyat. Remélem elrettentésképpen írtad. Ez az, amit biztosan NEM szabad csinálni!

Emese
emesemama (emesemama)
 


Szia Merci!

A kisfiam 5 honapos kora ota eszi es imadja a Sinlac pepet! Szentjanoskenyermagbol es rizsbol keszult, ezert allergias babaknak eloszeretettel adjak, ill. azert is, mert tokeletes a szenhidrattartalma a babocaknak, doktornenink ezt sokkal inkabb favorizalja mint a kulonbozo tejpepeket (egyszer probaltam tejpepet adni neki, de nem nagyon kedvelte). Az ize annyira semleges, hogy illik hozza a gyumi es zoldseg is, ezekkel dusithatod. Egyes uj etelek bevezetesere is kivalo. En csak dicserni tudom, a kisfiam pedig imadja:-))

Pussza: Barbi
 
 


Sziasztok!

Én is elolvastam az anyákiskolája/étkezés linket, hááát, vagy én vagyok hülye, vagy ... Kép De a következõket én eddig nem így tudtam. Nyugtassatok meg, hogy nem bennem van a hiba. Csak néhány idézet:

"Mindig külön sós vízben fõzzünk"

"Elõször csirkemell v. szárnytõt és marhahúst kaphat"

"Baromfi felvágott (tartósító nélkül)" Szerintem ilyen nincs is. De még ha igen, akkor is ki tudja mit daráltak bele.

"Az egészséges csecsemõnek is szüksége van tápszerre az elválsztáshoz"
A keresztlányom 2 éves lesz, már nep szopizik, tápszert soha nem evett. Még pépeket sem.

"1 éves kor alatt ne adjunk babapiskótát"

"Alattomos gyümölcsök (18 hó után): eper, szamóca..."
Ehhez képest van málnás bébiétel 4 hónapos kortól, persze mag nélkül. A kivit meg úgy írja, hagy adható picinek is.

"Kecske és juhtúrót nem kaphat."
Nem a kecsketej hasonlít legjobban az anyatejre? Régen azzal táplálták az újszülötteket, ha a mamának nem volt. Faluban még most is adnak elég korán szerintem. Az ára is az anyatejével vetekszik.

És a legdurvább:
"ha a babának már kevés az anyatej, akkor kezdjük az elválasztást".
No comment

Megdöbbentõ!!!
Hát ennyi. Bocs az off-ért.
Puszi
Remama
 
 


Remama!

kettõt nem értek, amin kiakadtál:

Alattomos gyümölcsök, eper, szamóca stb. Az, hogy bébiételbe tesznek, nem jelenti azt, hogy adható! Valóban allergizál.
Kivi tényleg adható, csak mivel Mon még viszonylag friss, azért nem mindenki tudja. Sõt, lehet, hogy a marhahússal is ez van, hogy MOn nem divat, máshol igen, de erre nem esküdnék meg.

1 éves kor elõtt ne adjunk babapiskótát: itt mi a gond? való igaz, én pont fordítva akadtam ki, hogy valamikor 3, majd 6 hó után adták a babapiskótát, holott tojást tartalmaz. Szóval a tojás miatt ma valóban azt lehet mondani, 1 éves korig ne. (más kérdés, hogy ugyanezen oldal 10 hónál már adna tojást, önellentmondásos)

Ildi

Ildi
 
 


Pildi!

Valóban érdekes. Az aprómagvas bébiételt én sem adom Récinek, amit nem értettem, az a 18 hónapos kor, és hogy a kivi meg mégis adható.
Manapság én messze kerülöm a marhahúst, nemhogy a bébinek adjak, mindenki sejti miért. Kép

A reszelt babapiskótát ajánlották sûrítésre. Vagy akkor inkább ne??? Eddig még nem kellett.

És egy kérdés!
Réci eddig szépen ette kanálból a hamit. Nagyra nyitotta a száját, ösztönösen. Az utóbbi napokban azonban az ínye közzé szorítja, és mire betuszkolom neki, lecsurog a hami.
Viszont a nagy bögrét, amibõl adom neki szó nélkül bekapja tátott szájjal, (mármint a peremét Kép ) és issza a pürét olyan ütemben, hogy csak lesek. Gondolom ez nem baj, de mi lesz a kanállal.
Lehet-e ez amiatt, hogy hígabb volt a püré (sütõtök), mint eddig (alma-krumpli).

Mikor kóstóltathatom meg vele a gyümit nem pürésítve (pl. banán), és hogyan?

Köszi
Puszi
Remama.
 
 


Kedves Barbi,
köszi a tapasztalatokat, mi is kipróbáltuk a Sinlacot és úgy tûnik szereti.
Szerinted annyi a különbség a Sinlac és a tápszer között, hogy az egyik pürésebb, vagy az energiatartalomban is van különbség?
Mivel Lili négy hónaposan több mint hét kiló, szívesen adnék neki kevésbé kalóriadúsat, mivel az adag csökkentése nem lehetséges :-) (kivéve ha szereted, hogy a gyereked üvölt).

Remama,
bevallom õszintén, feladtam a kanalas próbálkozást, cumi hármas fokozat (pürés lyukú).
Kanálból semmilyen gyümölcsöt nem fogadott el, cumiból nyeli.
Lehet, hogy korai neki, hogy ne szophasson és valószínûleg az étel mellett ez legalább annyira fontos nekik.

Puszi, Merci
 
 


Kedves Remama,

nem lehet, hogy a lánynak a foga jõ? A fiam és lányom is fogzáskor szinte csak ivott, alig evett pár napig. Inni viszont rengeteget. Az is lehet, hogy tényleg nem tetszik annyira neki a híg állag, jobb szereti a sûrûbbet.
Banánról: ha géppel pürésíted, szerintem tök fölösleges, én villával törtem össze az elsõ perctõl kezdve. Volt olyan is, hogy kevésnek találta a lány az ebédjét nekem meg nem volt kedvem semmivel maszatolni, fogtam egy banánt és kis darabokat törtem belõle neki. Ezeket egy kicsit összenyomtam, de alapvetõen õ majszolta el nagyon ügyesen, még nem volt foga se. Egyébként mindez a babától függ, van, amelyik a pici darab bármitõl is öklendezik, ki kell tapasztalni.
Ja, és kaptam külföldrõl babakekszet, 4 hónaposnak, azt is adtam neki, nagyon szerette azt is eszegetni.

Aztán meg, nem állom meg, hogy ne írjak a 3-4 hónapos kori fõzelék és egyéb evésrõl, illetve, hogy van, aki még nem is hallott errõl. Néhány évvel ezelõtt még ez volt a divat, mint ahogy most az, hogy hat hónapig csak anyatejet kell adni. Szándékosan írtam a divat szót, mert ilyen sarkosan csak az tud fogalmazni, akinek sose volt problémája a baba etetésével. A könyvekben leírtak és az orvosok által elõírtak akkor lennének igazak, ha minden gyerek egyforma lenne - mint tudjuk, ilyen nincs. Nagyon utálom, amikor azt mondják, hogy ez meg az 6 hónapos kortól adható. Elõtte két nappal még nem??? Bocs, de ez nagy marhaság, van az általános, és ehhez mérten mindenki be tudja lõni magát illetve a gyerekét. így van olyan három hónapos, aki falja a fõzeléket, és van olyan egy éves, aki nem hajlandó, csak szopni. Ráadásul nagyon sokan kerülnek olyan helyzetbe, hogy mindegy mit, csak egyen már szegény gyerek, hogy jóllakjon. (Lásd egy anyuka esetét, akinek a babájában semmilyen tápszer nem maradt meg, anyatej se, és két hetesen már krumpli-répapürét adott a babának kétségbeesésében, amivel végre meg tudta etetni a csemetét és gyönyörûen elkezdett gyarapodni. Ráadásul hónapok múltán derült ki, hogy szervi oka volt, hogy a folyékony kaja állandóan visszajött.)
Az meg nagy tévhit, hogy a baba a mama kedvéért eszik meg bármit, nem lennének ilyen topikok, ha ez igaz lenne. El lehet olvasni, hogy némelyek egész estét betöltõ show-t csinálnak, csak hogy megegyen valamit a csemetéjük.
Egyébként a frissen szült barátnõm Spock-jában is a régebbi elméletek szerepelnek, például a tehéntej is adható még szerinte.
Mindezt azért írtam, mert senkit nem szeretnék bántani, és meg szeretném erõsíteni azokat, akik elbizonytalanodtak, hogy ha úgy gondolják, hogy a babájuk elég érett ahhoz, hogy komolyabb kajákat egyen, nyugodtan etessék. Mindenki ismeri a gyerekét, senki se akar rosszat neki, és még egy: a csecsemõk nagyban ösztönlények, tudják, hogy mire van szükségük és ezt tudatni is tudják velünk.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de már érlelgettem egy ideje. Mindenkinek jó étvágyat:
bimbi

Ui: Tök jó a táptábla, de már lehet valahol Beba2 HA-t kapni? Receptre megy?
 
 


Sziasztok!

Merci! Bence most 7 honapos, es egy adag Sinlac utan sokkal hamarabb megehezik, mintha pl. gyumolcsot evett volna. Nem hasonlitottam ossze a dobozokon levo adatokat az osszetevokrol, de azt gondolom, hogy a Sinlac konnyu, konnyen emeszteheto etel. Probalj egy honapig napi egy etkezest ezzel potolni, es a merleg, no de inkabb a babad igenyei ugyis kozlik veled az eredmenyt. Ha kevesnek ntalalja, spekeld nyugodtan keves sutotokkel, banannal etc.

Bimbi! Nagyjabol egyetertek veled, en mindig azt mondom, hogy mindenki etesse azzal es ugy a gyerkocet, ahogy az nekik , kulonosen a babocanak jo! Bence 7 honaposan fuldoklik, oklendezik a reszelt almatol, mas ilyenkor mar kenyerhejat ragicsal... Majd fog o is, ragni minden gyerek megtanul:-)

En nemregen beszeltem a Nestle Hungariaval ez ugyben, es a holgy kozolte, hogy Magyarorszagon nem kaphato ilyen tapszer. De azt is mondta, hogy mivel erdeklodnek a termek irant sokan, ezert el fognak gondolkodni a behozatalan. Ez iden persze mar nem aktualis, esetleg jovore a patikakban lehet a Beba 2 HA.

Remama! A szilard etelek bevezeteserol azt olvastan, hogy akkor lehet a gyerek kezebe kenyerhejat, almadarabot es egyebeket adni, amikor mar stabilan ul es vannak fogai. A banant es a babapiskotat azert nem ajalottak, merthogy abbol konnyen nagyobb darab kerulhet a baba szajaba, amit aztan kotoraszhatsz.. Abban viszont igaza van Bimbinek, hogy ha te adod neki falatonkent, praktikusnak tunik a banan, hiszen az inyevel is szet tudja nyomni.

Pussza: Barbi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: