Új privát üzeneted érkezett!

Lányok,

most olvastam a Születés újjászületését. Aki nem olvasta annak szeretnék idézni egy pár sor Dr. Ranschburg Jenõ pszichológustól:
"Az anyatej borzasztóan fontos dolog, és nagyon óvatosan azt mondanám, hogy nehéz elhinni azt, ha egy anyának biológiai értelemben nincs teje. Itt pszichológiai aspektusok is vannak. A jó anya-gyerek kapcsolatban VAN az anyának teje, és ez oda vissza igaz. Tehát azért jó az anya-.gyerek kapcsolat, mert van tej, vagy azért van tej, mert jó az anya gyerek kapcsolat."
Hát mit mondjak, én rendesen felháborodtam. 2 gyerkem van, az elsõt tápszereztem, mert a saját hibámból,és a nem megfelelõ szakmai segitségbõl kifolyólag csak 3 hónapos koráig szoptattam, de a fiamat kizárólag szoptattam, õs soha nem kapott tápszert. Úgyhogy ismerem mindkét oldalt. Tisztelem és szeretem Dr. R.J-t, ez azonban úgy felháborított hogy szóhoz sem jutok.
Ti mit szóltok ehhez?
Most inkább névtelen
Most inkább n&eacu
 


Bimbi, Merci! Réka 4.5 hónapos, mégis eszik kanálból (tegnap ügyesen sikerült), iszik nagy pohárból, míg Lili (Merci babucija) pedig csak üvegbõl fogadja el, õ 4 hónapos. Réci viszont nem fogad el semmiféle pépet, egy kanál is úgy jön vissza pár perc múlva, hogy rossz nézni. Szegény "kitekeredik" mire vissza tudja köpni. A bukások miatt ajánlottak A.R. tápszert, hát ugyanezért nem kellett neki. Viszont a püréket meg falja.
Mi vagyunk az élõ példák arra, amit írtál Bimbi. Nincs két egyforma gyerek. Kép Kép Kép
Merci! miket csinál Lili így 4 hónaposan? Írj az uftedpl2@westel900.net címre, ha van kedved! Kép


Barbi! A banánt persze én is összetörve gondoltam, ahogy Bimbi írta, na meglátjuk milyen lesz. Csak annyira nézi amikor mi eszünk, hogy legszívesebben megnyalatnám vele amit eszek. Olyan nehéz megállni. Kis kíváncsi. Persze a csípõs kínait kihagynám. Kép

névtelen Hasonló dolgokról vitatkoztunk már éppen eleget, olvasd el az archívokat. Szerintem ott megtalálod mindenki véleményét errõl, most nem folynék bele megint.

Puszi mindenkinek a segítségért!!!
Remama.
 
 


Névtelen!
A pszichológusok szeretnek mindent a psziché oldaláról megközelíteni, egyfajta szakmai ártalom lehet. Még olyan betegségeket is, amik tudottan nem pszichés eredetûek.
Ez elsõre nagyon rossz, de ha túl nézel elsõ felháborodásodon, és túllépsz ezen, valóban sok mindent irányít a psziché életünkben. És tény, amikor nem megy a szoptatás, amögött (az esetek nagy részében, nem mindig !!!) általában pszichés okok is meghúzódnak, még ha én erre nem is azt mondanám, hogy nem jó az anya gyerek kapcsolat.
A másik dolog, a mai nyomás, hogy szoptassunk mert akkor vagyunk "tökéletesek", szintén pszichés nyomást gyakorol a mamára.

Nálam ez elég érdekes volt, elsõt tudtam szoptatni, de a második bébimnél úgy nyolchónapos tájban elég sok minden összejött (fizikailag, lelkileg) és nem is nagyon tudtam tovább szoptatni, elfordult a melltõl. Szörnyû érzés volt, de nem hiszem, hogy a kettõn közötti kapcsolattal volt baj, hanem inkább a saját pszichémmel, lelkemmel, saját magam elfogadásával.
Judit
 

 
 

Sziasztok!

A kisfiam 4 hónapos és az Aptamil HA-prev tápszert kapja.
Mindig méregzöld széklete van és nagyon büdöseket durroktat evés után.A dokinénik mondta hogy sok anyuka panaszkodik hasonló tünetekre.
Nektek mi a véleményetek erröl a tápszerröl?

Beáta
Beáta
 


Sinlac:

a szénhidrát és fehérjetartalma megegyezik a tápszerével, viszont zsírban sokkal kevesebb. Könnyebben emésztheto, nagyon ritkán allergizál és -bár szerintem pocsék az íze- a pockok általában imádják. Lehet turbosítani gyümölccsel, mivel nem tejalapú, érzékenyebb gyomrú babánál sem okoz gondot.
moncaberta
 


Szia Bea!

A lanyom (~5 honapos) a Beba HA-t eszegeti potlaskent. Attol is zoldes a szeklet, de azt mondta a vedonenink, hogy ez termeszetes, mert a tapszertol zoldes lesz a szeklet. a szaga meg mint affele pukie. en meg nem talalkoztam illatossal :-)ugyhogy szerintem nincs gond.
Maya
 


Sziasztok!

Sûrû bocsánatot kérek, nem jelentkeztem hetekig. Megkaptam a tápszertáblát mailben is, de látom már minden kész.
Mi belekeveredtünk némi allergiába, valószínüleg a HUMANA Baby-fittel. Többet evett belõle Tomi - több egymást követõ napon vacsira - és tiszta piros foltos lett. Azóta Milupa SOM-ot eszik, ha kell pótlásnak-, krémet kaptunk, elmúltak a foltok. Doki néni szerint egy éves koráig tejtilalom van.
Nem hullik a hajatok? Nekem eszetlenül.
Próbálok gyakrabban megjelenni.

Puszi
Gabi
 
 


Szijasztok!

Csak kiváncsiságból kérdezem, hogyha pótlásnak adtok tápszert a szopi mellé, azt hogyan teszitek?
Tehát hogy adjátok oda? Cumisüvegböl? Kanállal? Pohárból?

Szijasztok, Lara
 
 


Sziasztok!

Még csak most találtam ezt az oldalt, és örülök, hogy bekapcsolódhatok. Sok érdekes dolgot olvastam.

Beja!
A tápszerek okozta allergiáért a tehéntejben lévõ fehérje felelõs. A hypoallergén tápszerekben ezt a fehérjét lebontják, így nem okoz allergiát. (Az íze sem olyan jó, mivel a finom ízt a fehérjék adják, de a legtöbb csecsemõ szereti.) Ha a családban bármilyen allergia elõfordul, mindenképpen hypoallergén tápszert kell adni a picinek. Ha mégis elõfordulna kiütés a pici arcán, akkor sem biztos, hogy tejfehérje-allergiája lesz késõbb. A legtöbb gyerek kinövi.


Mindenhol azt lehet olvasni, hogy az anyák 99%-a képes arra, hogy gyermekét csak szoptassa. De vannak olyan anyukák, akik mindent megtesznek, mégsem tudják szoptatni gyermeküket. Nekem egy 15 hetes kislányom van, egészen idáig próbálkoztam, hogy kizárólag szoptatni tudjam, de sajnos fel kellett adnom. Mikor megszületett, keveset szopott, hamar besárgult, és emiatt aluszékony lett. Nem nagyon lehetett felébreszteni. Legalábbis azokkal a módszerekkel, amiket ajánlottak (hajhúzás és hasonlók). Most már tudom, hogyha levetkõztettem volna, simán felébredt volna. Ahhoz, hogy a sárgaság elmúljon, folyadékot kellett itatni vele. A kórházban a jó kis cuclik ellen tiltakoztam, de nem ért semmit. Pedig orvos vagyok, mégsem tudtam érvényesíteni az akaratomat. A lányom egyébként így sem volt hajlandó sokat inni. A 3. napon még tápszert is adtak neki az én beleegyezésem nélkül. A hazajövetelünkkor még mindig sárga volt, elég lassan múlt el. Itthon muszáj volt folyadékot adni neki. Nem akartam cumisüvegbõl adni, mert mindenhol azt hallottam, hogy az megzavarja a szopást. De akkor hogyan lehet egy aluszékony gyereknek biztonságosan bejuttatni a folyadékot. Csodálom azokat, akik pohárból vagy kanállal tudják etetni újszülöttjüket. Nekünk nem ment, maradt a cumisüveg. A szopását eleinte nem zavarta meg, elõször szopott, aztán cumisüvegbõl adtam a pótlást. Két mellbõl szoptattam, gyakran, mégsem volt elég tejem. Csomó tejtermelést serkentõ receptet kipróbáltam, szoptatás után fejtem, semmi. Ráadásul Sziszóka nem túl aktívan szopott. Megvárta míg a reflexre elindult a tej, és csak utána kezdett szopizni. Ez így ment pár hétig, amikoris a második mellet már nem szívta meg, az elsõt is csak addig, amíg a reflex tartott. Hogy nehogy abbamaradjon a szopása, egy Szoptanít nevû készüléket vettem, és azzal szoptattam. A szopások általában fél órásak voltak, ennek ellenére sem indult be a tejem. A szopása viszont megmaradt, és így öröm volt neki is és nekem is a szopás. Legalább az illúzió megvolt, hogy szoptatom. Aztán étvágytalan lett Sziszóka , és nem nagyon akart szopizni, én meg tudat alatt valószínûleg erõltettem az evést, mert a doktornõnk mindig elégedetlen volt a súlygyarapodásával, hogy csak a minimumot hozza. De szerintem ha egyenletes a fejlõdés, akkor nem baj. Szóval a szopások altt egy idõ után mindig elkezdett sírni, és az egész testét megfeszítette. Hirtelen tört rá, nem tudom, miért csinálta, mi zavarhatta. Én erre gondolok. Mivel már majdnem két hete igen keveset evett, és épphogy csak zavarodott, valahogy mégis muszáj volt megetetni. Eleinte pohárból, kiskanállal próbáltuk, de sehogysem ment. Aztán a cumisüveg jött, amit eleinte nem akart bekapni, de végül megoldódott. Elõször abból is keveset evett, de legalább nem volt ideges. Azóta megjött az étvágya, és szépen gyarapszik. Sajnos fejéssel a tejmennyiség nem tartható fenn, ahogy abbahagytam a szoptatást, és csak fejtem, nagyon kevés lett a tejem (harmada a korábbinak). Ezt a keveset is hosszas fejés után érem el. Inkább kínlódás az egész, de szeretném, ha mindennap legalább egy pár korty tej jutna neki.
Többektõl hallottam, hogy vannak olya csecsemõk, akik egyszerûen nem akarnak szopni. Nem lehet mit tenni. Hiába raknám gyakran mellre, ha egyszer gyengén szopik.
Bocsi, hogy ilyen hosszasan írtam a történetemet, de jó volt vére kiírnom magamból. Nagyon sokáig aggasztott, hogy nekem miért nincs tejem, amikor mások hónapokon át tudnak szoptatni, és még fölös tejük is van.
Én egyébként Sziszóka 3 hónapos koráig nõi tejet adtam pótlásként.

Lara!
Úgyhogy azt tanácsolom, ha tudod, kerüld el a cumisüveget. Ha megy, add kanállal vagy pohárból. Ha nem, akkor vedd meg a Szoptanítot (Medela SMS készülék), és ezzel add a pótlást. Lehet, hogy ezzel még a tejmennyiségedet is növelni tudod, ha a picid rendesen szopik.

Orsi
 
 


Bocsi, nem tudtam, hogy a teljes név rovatba írt nevet kiírja a gép; nem hivalkodásból írtam. Módosítom.

Orsi
 
 


Kedves doktorno! :-)))))

A történeted engem nagyon megerosít abban, hogy a szoptatáshoz kell egy adag szerencse is: ti. az, hogy a baba mennyire eros szopóreflexszel születik, vagy mennyire tud megtanulni szopni. Szerintem vannak babák, akiknek ez nem gond, de láttam nem egyet, akivel csak kínlódás volt az egész, mert a gyerek egyszeruen nem szopott, hiába tették mellre. Szopni pedig nem tudunk helyettük.
Ugyanez a véleményem a cumisüveg használatról is: nagyon gyerektol fugg. Amíg a lányom szopott, végig teáztattam cumisüvegbol és egyáltalán nem szavarta meg a szopását. Sõt késobb alig bírtam rávenni, hogy a tápszert fogadja el cumisüvegbol...(Igaz a cici se nagyon hiányzott neki, o inkább a kanálba szeretett úgy bele, hogy legszivesebben a vizet is azzal ette volna :-)) Van ilyen. A baj az hogy elore soha nem fogjuk tudni, hogy a gyerekünk milyen...
moncaberta
 


Kedves Orsi!

Amikor a történetedet olvastam, teljesen a mi esetünkre ismertem benne és még így három év elteltével is megnyugtat, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így járt.( kérlek ne értsd félre, nem örülök neki, csak megnyugtat).Attila fiamnál annyira erõs volt a sárgaság ( bilirubin 26), hogy tíz napos volt,amikor újra vissza kellett feküdnünk a korházba és három napíg kék fény alatt napoztatták. Közben telenyomták infúzióval, késõbb tápszerrel, szintén kérdezés nélkül. A szoptatás már eleve nehezen ment ( három héttel korábban született és nem volt kedve szopni még), ez a sárgaság még rátett egy lapáttal. Mi is nõi tejjel pótoltuk, amit itt külföldön nagyon nehéz megszervezni, nincs hagyománya, ezért sokba is kerül az egész, meg messzirõl kell hozni. Féléves koráig ment így, szoptattam ,fejtem, aztán a potlás. Mit mondjak, nem volt felhõtlen idõszak. Közben két egézségügyi küreten estem át (nem akart elállni a szûlés utáni vérzés), a gyógyszerezés alatt el kellett öntenem a lefejt tejet. Ezekhez még hozzájött a kedves ismerõsök anyukák tanácsa, rosszallása, ami nem segített a helyzeten, hiszen köztudott, hogy ideges anyukának kevesebb a teje. Tehát én voltam a hibás, hogy nem megy a szoptatás.
Végezetûl és vigasztalásúl: Második gyerekem idõre született ( most 14 hónapos),az elsõ perctõl úgy szopott, ahogy a nagykönyvben meg van írva, mindig volt elég tejem, hat hónapos koráig nem is kapott mást és kilenc hónapos volt, amikor saját magát elválasztotta. Óriási a különbség a kétfajta etetés között, így teljesen megértelek. Azóta mindig azt mondom, hogy a sikeres szoptatáshoz csak egy jól szopó gyerek kell, a többi megy magától.
Bírd ki még egy kicsit, rengeteget számít az a kevés is amit le tudsz fejni.A szopás alatti sírást az én fiam is csinálta, pont úgy ahogy leírtad. Szintén csak az elsõ mellemet szívta meg és szintén csak addig ,amíg a reflex beindult. Én akkor arra gyanakodtam, hogy már annyira kevés a tej, hogy két korty után már nem jön és õ hoppon marad az éhségével. Sokkal idegesebb lessz egy kisgyerek, ha már evés közben "veszed" el tõle a kaját, mint hogyha öt percet várnia kellene még az étkezés elkezdésére. Ati addig visított és feszítette magát, amíg a pótlás megérkezett. Még egy valamit: nem tudom a személyiségével függ-e össze vagy ennek a fajta etetésnek köszönhetõ, hogy mai napig nagyon türelmetlen, ha kajáról van szó. Ott kell álljak a tej melegítésnél is, hogy lássa, hogy készítem az ételt, csak ez nyugtatja meg, nagyon bízalmatlan ilyen téren. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy annyit éhezett az élete elsõ tíz napjában, hogy az érzés megmaradt benne és fél. De ez biztos csak képzelõdés, annek ellenére nem tudok attól szabadulni, hogy mennyit sírt és én nem adtam neki mást, csak mellre tettem, õ meg nem tudott szopni, így tudatlanságommal én is oka lettem annak, hogy úgy besárgult.
Bocs a hosszuságért.
Üdv, Maci
Maci
 


Szia Maci!

Tudom, hogy sajnos vannak sorstársaim. Én is gyakran gondolok vissza lelkiismeretfurdalással, hogy miért nem jutott eszembe, hogy lehet, hogy Sziszóka azért szopik keveset, mert kevés a tej, és nem annyira éhes, hogy sírjon, hanem elalszik, mert pillanatnyilag kevésbé üres a gyomra. Amikor fél óra múlva felébredt, és sírt, nem arra gondoltam, hogy keveset szopott, és éhes, hanem, hogy biztosan a hasa fáj. Így utólag visszagondolva, szegénykém biztos nagyon éhes volt, én meg nem adtam neki enni. Egyszerûen fel sem merült bennem, hogy kevés lehet a tejem.
A doktornõ döbbentett rá.
Abban egyébként biztos vagyok, hogy a következõ gyereknél, ha õ is úgy akarja, lesz elegendõ tejem.
A sírásról annyit, hogy én a Szoptaníttal szoptattam (vastag csõvel), tehát nem lehetett az, hogy nem jut tej a szájába. Az is lehet, hogy belefáradt a szopásba, túl nehéz munka neki. De akkor addig miért tudta csinálni? Rejtély.
Szia: Orsi

Orsi
 
 


Néhány cikk:

Új ételek bevezetése:
[url=http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/mitehet.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/mitehet.html[/url]

Mit, mikor adhatunk:
[url=http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/sorrend.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/sorrend.html[/url]

Tejtermékekrõl:
[url=http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/tej.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/tej.html[/url]

Gondok az etetés körül:
[url=http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/gondok.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/gondok.html[/url]

Receptek:
[url=http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/recept/recnyit.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/recept/recnyit.html[/url]

Puszi
Remama
 
 


Gabonapehely? Tejpép? Tejbedara? Cereália?
[url=http://www.hazipatika.com/services/articles?aid=20011121131451" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/services/articles?aid=20011121131451[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Leirnám én is a kisfiam történetét, és remélem segiteni is tud valamennyire a kérdésekben!!
Amikor megszületett, minden nagyon szépen alakult, volt tejem, jol is evett a kicsi. Amikor haza vittük, rögtön ki hivtam a Dokit, mert megrémültem, hogy véreset, hányt a picim. Elfelejtettem irni, az elsö szoptatás után kirágta a mellbimbomat, ugyhogy nekem kinszenvedés volt a szoptatás, de nem foglalkoztam vele. A doktor megvizsgálta, és felvilágositott, hogy a mellem miatt hányt vérest! Sárgasága is volt, amit nem emlitettek a korházba. Mivel az apukája japán-brazil , ennek tudtuk be a nem hofehér bört!Ez 1 hét alatt el is mult!Elsö kisbaba, ugyhogy teljesen tapasztalatlan voltam, és ilyen eszembe se jutott, igy utolag logikus!!! Szépen gyarapodott, de mindig sokat bukizott!! Három hetes lett, és egyik naprol a másikra minden étkezés után mindent kihányt sugárban a kicsi! Teljes pánik volt, nem tudtam, miért! Aznap telefonáltunk a Doktorunknak, aki kijött megvizsgálta, vitamin injekciot is kapott és részletes beszámolot kért minden etetés után. Nem javult a dolog, igy beutalt a korházba. Kiderült, hogy gyomorszáj szükülete van a kicsinek ami nagyon hamar jelentkezett nála, meg kellett müteni! Hát nem kis lelki összeomlás volt a családban, és az aggodalomrol nem is beszélve. Szerencsére minden jol sikerült, a mütétet nagyon jol viselte, már amennyire egy 3 hetes kisbaba ezt jol tudja viselni. 1 hétig nem is evett anyatejet. Végig infuzion volt, a tejem pedig apadozott! Amikor a korházba indultunk reggel lefejtem, de napközben nem nagyon volt rá lehetöség és egyre kevesebb lett. Amit születése után hizott azt le is fogyta, igy teljesen elöröl kezdtük az evés. Szoptattam, de ahogy levettem, mert elaludt vagy nem akart többet enni, orditott! Lelkileg nagyon megviselt, hisz kényeztetni akartam a mütét után, de nem lehetett csak ha cicin volt. Ez nekem se jo és neki se. A doktortol kértem irjon fel neki BEBA HA-t fel is irt, amikor kiprobáltam, megette az egész 90-es adagot, és aludt mint a bunda a következö etetésig. Közben fejtem a tejem, de meglátásom szerint, és a mütét elötti tejemhez képest én vinek láttam! Tudom, hogy mindig változik az anyatej, de az biztos, hogy szerintem nem lakott jol, mert akkor nem sirt volna. A védönöm ugy leszurt, hogy amikor van tejem miért adok neki tápszert. Igaza van, de ha nem lakott jol akkor sirni fog addig amig nincs tele a poci! Igy tovább adtam neki a tápszert és a lefejt anyatejet vegyesen. Gyönyörü szépen gyarapodott, és behozta a lemaradását is! Nem sirt!Áttértünk a BEBA 1-re, amit nagyon kedvelt, csak a széklete kemény volt töle, ezért az S-26- ot irta ki a Doktor, ami szuper volt neki. Szerencsére nem hajlamos az allergiára. Most már 1,5 éves és egészséges! Azt mondta a Doktor , hogy valoszinü sportolo lesz, most már focizik az Apukájával. Olvastam, hogy néhányan már pici kortol pohárbol itatjátok a kicsit!! Gratulálok!!!! Ha esetleg valakinek nehéz a pohárbol valo ivás szoktatásra, leirom, hogy mi lehetség még ezenkivül. Nálunk bejött a szivoszálas dolog! Eleinte fáraszto, de megéri. Ha jol tudom a Pacifik termékekhez, de otthon készitett gyümölcslét is probáljátok meg szivoszállal adni. Eleint még meg kell nyomni a dobozt, hogy rájöjjön, szivni kell! Utána magátol is menni fog neki. Nálunk elsö alkalommal kivette a kezemböl a dobozt és jo erösen megnyomta! A doboz fél tartalma spriccelt rá! Nagyon aranyos volt ahogy meglepödött, de utána hagyta, hogy én csináljam! Most már pohárbol iszik, de ha vásárolni megyünk akkor nem jöhetünk ki ugy a boltbol, hogy nem vettem neki dobozos üditöt. A gyümölcsöket imádja, és követeli is szerencsére. Egyedül a banántol van eltiltva, mert nem tud kakilni. Probáltam, már ugy ha banánt kap, mert egyébként imádja, ánizs,édesköményteát vagy barack lét adok neki, mert ez lazitja a székletet, de igy görcsölt a hasa, és ha sikerült is neki a dolog akkor is olyan kemény volt mint a kö. Mi külföldön élünk és itt kicsit másmilyenek a bébi ételek! A tésztát nem kb 1cm hosszuságura vágják és 6 honapos kortol adják! Elsö látásra szivrohamom volt, milyen felelötlenek, de most már tudom, nagyon jo megoldás. 10 honaposan vastagabb tésztát is adtam neki, imádja a mai napig és szerencsére nincs gond, ami sok kicsinél, hogy nem pürésitett (szitán áttört-turmixolt stb) nem eszi meg. Az ételeit 12 honapos kora ota, nem töröm össze. Ennek köszönhetöen még egy éves se volt, de a péksüteményeket már egyedül ette. Persze mindig mellette voltam, nehogy félre nyelje, de -le is kopogom- soha nem történt ilyen.
Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszura sikerült!

Kisine Andrea


Sziasztok!

A tegnap esti ketsegbeesesemmel a chat-en sok tanacsot kaptam, hogy a kisfiam elfogadja a tapszert. Ugyanis lassan egy honapja alig eszik tapszert, mar tobbfelet kiprobaltunk, surubbet, izesitettet, etc... Most a Beba 2-nel tartunk, ezt nem tolja el sirva, amikor meglatja. Az a tanacs, hogy gyumolcspeppel izesitsem, nekem szimpatikusnak tunt, sajnos a Bencenek nem:-( Ellenben egy ha pici kakakot tettem a tapszerbe, ugy reggel megivott 130 ml-t. Micsoda boldogsag:-) A vedono javasolta meg, hogy mindenfele tejpeppel izesitsuk. a ferjem hozott haromfelet, szepen sorban kiprobaltuk, es leginkabb a csokis tejpep jott be:-) Vegulis en is kakaon nottem fol, en is utaltam a tejet (a mai napig nem szeretem, de nem is tudom megemeszteni). Es ami erdeke, regebben is probaltam kanallal is, cseszebol is, de most leginkabb a csokis tejpepppel izesitett tapszer a kiskanallal nyero nal:-) Csak ugye ez nem pepes, hanem folyekony, igy a fele mellemegy, szoval sosem fogom megtudni, valojaban mennyit is evett. Bar a felenel ugy dontott, inkabb cseszebol issza, ami pedig eleg jol megy neki, igy valamennyire meg is telt a pocakja:-)Koszi a tanacsokat!!!! Remelem, igy mar menni fog nagyobb mennyiseg is!

Pussza: Barbi
 
 


Sziasztok Mamócák!

Nagyon csöndesek vagytok, remélem nincs semmi baj egyikõtöknél sem. Mi túl vagyunk egy légcsõhuruton, és erõsen fogzunk Kép

Beáta! A tápszeres babáknál gyakran elõfordulhat zöld kaki, a kamillatea is okozhat hasonló dolgokat. Próbáljatok esetleg másik fajtát, de ne lepõdj meg, ha attól is zöld lesz. A hasa nem fáj tõle? Szereti az ízét? Ha más gondot nem okoz, szerintem nem baj ha mégis ennél maradtok.

NsGabi! Hogy alakult az allergia? Rendbe jött Picurka? A hajhullás a hormonok helyreállásával magától elmúlik. Nálam is jelentkezett, de nem vészes. Esetleg kérdezd meg a háziorvosodat.

Barbi! Hogy alakult a chat-es este után a tápszer-választás? Jól összekavartunk, 10-en 20 félét mondtunk. Másnap este volt egy anyuka ugyanezzel a gonddal.

Emesemama! Még nem írtál a bébiételes cikk kapcsán, pedig nagyon várom. Azóta megjelent az újabb Kismama. Hol vagy??? Kép

Végül lenne egy kérdésem: hosszabb kirándulás alkalmával hogyan készítsek hamit a picurnak, ha nincs lehetõség melegítésre? Ha elõre elkészítem, 2 óráig felhasználható, mi van, ha pont nem így jön az etetés...

Puszi
Remama
 
 


Szia Remama!

Termoszba teszel jo forro forralt vizet, es csak mielott enne a picur, akkor keszited el a tapszert. Jo egy napig is tudod igy taplalni.

Minden jot!

Alma.
Alma
 


Remama,

van baba, aki megeszi a tápszert szobahõmérsékleten is, ekkor csak vizet kell vinni. Egyébként az a két óra szerintem lehet 4 is, nem kell olyan pontosnak lenni, bár ez a Te ízlésed.
Ha meg bébiételt adsz, (és miért ne, a babád már elmúlt négy hónapos, bocs, most nem keresem vissza) lehet olyat kapni, ami nem fõzelék, de elég tartalmas tud lenni (bébidesszert fedõnéven fut). Azt nem kell melegíteni. Én ekkor szoktam még kézbõl banánt csipegettetni a lányommal, úgy tuti jól lakik. Van például kétszersültes bébidesszert is, azzal még majdnem jól is lakik. A babák nem olyan érzékenyek, hogy ebédre csak meleget lehetne velük etetni, legalábbis általában.
Egyébként hol chateltetek a múltkor, én is bekapcsolódnék néha.

Üdv: Bimbi
 
 


Remama!

Bocs, de mostanában nics idõm minden topikhoz írni, pedig szeretnék, majd talán a héten.

Az elkészített tápszer és a 2 óra eltarthatóság mítosz, muszáj ezt ráírni, különben nem kapnának rá mittudoménmilyen engedélyeket. Én ezen sohasem görcsöltem, 4-6 óra simán belefért, és sosem romlott meg, nem is lett tõle semmi bajunk. Egyszerûen meg kell szagolni etetés elõtt, hogy tuti jó-e.

Emesemama
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok!

Örülök, hogy itt vagytok, már hiányoztatok! Kép Kép Kép
Köszönöm a tippeket, most már csak egy kis jó idõ kellene. Küldhettek azt is!!! Kép

Bimbi! Már eszünk püréket, nagyjából mindet szereti, bár a répa megzavarja egy kicsit (csinál szelet?), a pipi husist meg nem túl nagy hévvel eszi, de a többi megy. Paradicsomosat még nem próbáltuk.
Személy szerint én az esti órákban szoktam chatelni, 9 után. Olyankor elég sokan vagyunk. Napközben csak akkor, ha itthon van a céges telefon (mobilról netezek), mert az ingyír van Kép

Puszi mindenkinek
Remama
 
 


Na jó Rema,

de milyen címen cseteltek???
Egyébként a répa az egyik legbarátságosabb zöldség, szerintem kizárt, hogy attól lenne probléma, bár soha ne mondd, hogy soha...
Nekem is hiányoztatok, már aszittem, mindenkinek minden evészeti problémája megoldódott. Bár ez már nem is arról szólt.

Na csók, Bimbi
 
 


Hogy, hogy milyen címen Bimbi?
Oldalt a chat-re kattintassz, és regisztrálod magad, és belépsz.
A cím egyébként : [url=http://ujgep.babanet.hu/chat/chat.cgi" TARGET="_top]http://ujgep.babanet.hu/chat/chat.cgi[/url]
Remélem találkozunk.

Merci! hamarosan megy az email, csak veszettûl idõhiányban szenvedek.

Pusssssz
Remama
 
 


Sziasztok!

Remama!
Sajnos már áttértünk a Beba Ha -ra de ez rosszabb,mint az Aptamil.Lehet hogy visszatérünk rá.

Beáta
Beáta
 


Heni!

Ide írok neked.

A lányom sajnos kizárólag tápszeres volt.Nekünk azt mondta a dokinéni,hogy négy hónapos koráig elég a tápszer.Addig nem is kapott mást.Teát adtam már akkor is néha.
Almával kezdtük,lereszeltem neki almareszelõn.Én körtével próbálkoztam még az elsõ idõkben-sokak szerint nem a legjobb,mert bánthatja a baba pociját;nálunk nem volt semmi gond.Aztán krumpli,sárgarépa(talán jobb nem megvenni a piaci sárgarépát!!!;abból én inkább bébiétel formájában adok).Krumpliból pedig csak a régit.Aztán lehet rizst készíteni.
Õszibarackot,meggyet,banánt(azt hiszem,ez is allergizálhat,de mi ettük) tudsz majd már korán adni.Zöldségek közül:krumpli,sütõtök,amit már azt hiszem adhatsz.Krumplit készíthetsz ilyen picikének banánnal,vagy almával is.Aztán fejessaláta,brokkoli,borsó héja nélkül,paradicsom,sóska,spenót,zöldbab,kelbimbó,kelkáposzta...biztosan írnak még párat a többiek.
Három hónaposan -szerintem- még nincs szüksége fõzelékre,de te tudod,megpróbálhatod.Ha visszaolvasol a topikban,nagyon sokminden ilyesmirõl volt már szó.


Kellemes fõzõcskézést.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok,
Heni, az én fiam 3 hónapos korától kap tápszert anyatej mellett, és egészen 6 hónapos koráig semmi mást nem kapott.
Valszeg ártani nem árt a babafõzelék, de mivel a szervezetének nincs rá szüksége, úgysem dolgozza fel, akkor meg minek.
Ezután lassan vezettem be a többi ételt, már 11 hónapos és mindent megeszik tehéntej és tejtermékeken, ill. tojáson kívül, de még mindíg kap anyatejet és tápszert is.
Most 12 kg és kb 90 cm.
Éva
 
 


Sziasztok!
Segítség kellene nekünk ezért kerestem fel a hoozzáértõket, benneteket.
A sógornõmék januárban fogadtak örökbe egy babát aki értelemszerüen tápszert evett majd három hónapos korától folyamatosan szinte mindent már /husis fõzelék, pépek, gyülölcsök/ Mostanában /6 hónapos múlt/ nem fogadja el a tápszert, állítólag többfélét is próbáltak.
A dotornõjük szerint akkor igyon tehéntejet. Rendes bolti egész tejet.Szerintetek?

Nekem korainak tûnik de mivel az én babáim szopiztak nem tudom biztosan.Mi a véleményetek a bolti krémtúróról? Mondtam neki hogy érdeklõdök majd, megköszönném ha válaszolnátok.

Dzsili
 
 


Ekkora baromságot kb. 20 éve nem mond sem orvos, sem védõnõ.
Allergia minden formában-kiütéstõl a fulladásig minden lehet, sosem adják 1 éves kor elõtt. tejterméket igen, de tejet nem. akkor inkább meg kellene próbálni a tejpépeket, rizspépeket. mindenféle ízesítésben lehet kapni patikában,drogériában, hipermarketben és folyékonytól a tejbegríz-halmazálapotig lehet variálni a halmazálapotát a hozzáadott víz mmennyiségétõl függõen.
Névtelen
 


Névtelen!

Egyetértek a felmordulásoddal, DE sajnos mond ilyent orvos, és egy kezdõ mindent bevesz. Én finoman azt tanácsoltam hogy semmiképpen ne adjon tejet a kicsinek, inkább orvost váltson!
Szerintem ma már annyiféle korszerû tápszer van, hogy nem valószínû hogy mindet visszautasítja!
Névvel azért kedvesebb lett volna, ezzel nem bosszantani akartam senkit, ilyen problémák a mai napig vannak.
Õ azzal védekezett, hogy a tápszert ivó babák máskor és mást kezdhetnek el enni. Ez igaz szerintem is de a gyerek attól még ugyan úgy gyerek, hogy nem szopik, tehát alergias lehet.

Köszi: Dzsili
 
 


Dzsili!

Van az archívban jó sok tápszer felsorolva egy táblázatban, próbáljanak ki valami más fajtát. Lehet gyógyszertárban kapni babatejet is, hasonló a tápszerhez, picit másabb az összetétele. Ha végképp nem megy a sima tápszer, próbálja meg ízesíteni egy pici kakaóval, vagy maci kávéval. Tehéntejet semmiképpen ne igyon a baba!!!

Sok sikert a sógornõdnek!
Rema
 
 


Dzsili!

Nekem azt javasolta a dokinéni, hogy rakjak bele banánt. Ha azt alapból megeszi szerintem a tápszerrel is elfogadja.

Üdv, Tkriszta
Névtelen
 


Dzsili,

a sógornõm gyerekei, a mai napig ( 2 és 3 év ) isszák napi kétszer a Similac Gain-t _ remélem jól írtam, ezt lehet kapni vaniliás ízben, abszolút finom, megkóstoltom. Ha jól tudom 6 hónapos kortól adható. Próbálják meg, hátha....
Sok sikert
Heni
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a segítséget továbbítom. Én hasolókat mondtam reméltem, hogy nem mondok butaságot. Átnézem az archívot a táblázatért.

Köszönettel: Dzsili
 
 


dzsili,
4 honapos kortol lehet adni a babanak egy sinlac nevu pepet, amit meg lehet csinalni hig allagura is, ezt azok a babak is szeretik, akik a tapszert nem,
tejet tenyleg ne adjon a babajanak, vannak ugynevezett babatejek,
szia,
ppp
Névtelen
 


Sziasztok! Bár régen nem szóltak hozzá a topikhoz, remélem azért van valaki a közelben. A kérdésem a következõ lenne: a fiam 8 hónapos múlt, eddig kapott tápszert (230 ml) reggel és este fürdés után, délelõtt gyümölcs, délben fõzelék és kb 120 tápi, majd vacsorára HA rizspép 160 ml vizbõl. Szeretném elhagyni a déli tápszert kiegészitést, mert úgy látom, a napi 500-600 ml fehérje mennyisége bõven megvan, és persze szeretném fokozatosan elhagyni a tápszert úgy egyáltalában is elõbb-utóbb. Viszont határozottan éhesnek tûnik ebéd után, ha nincs tápszer. Mit tegyek, mivel váltsam ki, vagy várjak még vele? Egyáltalán meddig kell adni a tápszert a gyereknek? Azért vagyok kissé tanácstalan, mert az utóbbi idõben félelmetesen rákapcsolt, már több mint 9 kg, és nem szeretném felhizlalni. Köszi szépen elõre is!
bogyeszka
 


Szia Bogyeszka,
esetleg a rizspépet elhagynád és adnál mást helyette? Ha fõzeléket többet kap ebédre? Szokott vizet inni ebéd után? Nem csak szomjas? Ha nem szoktál neki adni, adjál (ebéd közben is, utána is)annyival kevesebb tápszert fog beszürcsölni. Ez tuti. Legjobb, ha 1 éves koráig kapja a tápszert, utána már tehéntej is adható a tápszer helyett. Addig NEM!
Ágci

Kép
 
 


Szia Ágci,
Azóta átrágtam a kérdést másokkal is, és arra jutottam, hogy több fõzeléket kap ebédre. Anyukámnál vasárnap lenyomta a félliteres krumplisrépás bögre felét és úgy láttam, nem hiányzott neki a pótlás. De 250 g fõzi nem sok egy ilyen kis gyereknek? Szoktam neki adni egy kevés gyenge teát (még csak meg sem szinezi a vizet), hol issza, hol nem issza. Most próbáljuk ugyanis a csõrös poharat is, és kisebb-nagyobb zökkenõk vannak még a dologban. Kép Miért váltsam ki a rizspépet és fõleg mire? Korábban ugyanis itt is tápit kapott. Azt tudtam, hogy 1 éves kora alatt nuku tej, de utána hogy legyen?
Köszi!
bogyeszka
 


Szia Bogyeszka,
én is nagyon régen jártam már erre.
A lányom most lett egyéves és a mi dokink másfél éves korig a 3-as tápszert javasolta a tehéntej helyett.
Egyébként szerintem ha aggódsz a túlzott súlygyarapodás miatt, akkor szerintem is váltsd ki a rizspépet - fõzelékre.
Sok sikert,
Merci
 
 


Sziasztok,
ha valakit érdekel eladnék
1 dob. Sinlacot 750,-Ft ért
1 dob Milumil 3 -at 1200,-Ft ért.
Mindkettõ bontatlan dobozban, csak már nem volt rájuk szükség.
Érdeklõdni: 240-6174 vagy 06(70) 250-5818
Névtelen
 


Szia Merci!
Szóval ezek szerint a rizspép dobja meg a súlyát? Én meg azt hittem, a tápi... S akkor lehet igy csinálni a napi menüt: reggel-tápi, tizórai-gyümi, ebéd-fõzi, uzsonna-fõzi megint, vacsora-tápi?
Mi most még a 2-es tápszert nyomjuk, mikortól lehet a 3-ast adni?
Köszi!
bogyeszka
 


Szia Bogyeszka!
Hát a rizspép is meg a tápi is megdobja a súlyát. Szvsz az uzsonna lehet gyümi, reszelt kekszel de még az sem kell bele. Vacsi meg fõzelék, fürdés után meg tápi az elalváshoz. Esetleg még eszembe jutott, kicsit jobban hígitsd mint eddig a tápit (lassan a 10órait is kiválthatod gyümölcslével, ha elég az neki).
Az pedig ha megeszik annyi fõzeléket, ne zavarjon, de ha tiltakozik a több ellen, ne erõltesd.Kép

Merci, én is eddig úgy tudtam, hogy jobb minél késõbb a tejet bevezetni, addig meg tápszer, de Iboly azt mondta, igazából 1 éves kor után nyugodtan lehet adni tejet, ez már csak a tápszer gyártó cégeknek jó, ha vki minél tovább adja a tápszert. No, azért 1,5 hónap múlva nem rohanok a Tescoba "szia dobozosért"...Kép

Ágci

Kép
 
 


Szia Ágci!
Most egy kicsit megzavarodtam. Eddig tizóraira kapott gyümölcsöt, most ehelyett csak gyümölcslevet adjak neki? Nem lesz az kevés? Igazság szerint naponta 5x eszik: az uzsonna valójában a vacsora, amúgy is olyan fél 6-6 tájban eszi, és a fürdés után kap még tápit (kábé fél 9-9-kor). Ebédelni meg úgy fél 2-2 tájban szokott. Sehogyan nem tudok még egy 6. étkezést belepaszirozni a napjába, igy is egyre késõbb ébred, amit azért nem bánok. Kép Szóval az nem lesz túl egyhangú, ha két egymást követõ étkezésre ugyanazt a félét kapja?
bogyeszka
 


szia,
lehet elbeszélünk egymás mellett...?Kép
Szóval
reggeli az csak tápi? Mikor?
utána 10órai(11órai?) lé vagy gyümi, attól függõen mennyire éhes. de nem muszály most, 1-2-3 hét múlva is válthatsz.
ebéd(fél2-2):
fõzelék lassan feltétnek lehet hozzá adni fõtt, darált husit. Az már úgy laktatóbb lesz.
uzsonna gyümi (4-fél 5 körül)
vacsi(7-fél8) közvetlenül fürdés elõtt sima zöldségpüré, fõzelék (husi nélkül)
fürdés, utána tápi.
Most mennem kell mert a manócskám itt fészkelõdik az ölemben.
Vacsira próbálhatsz vajas(liga) zsömlét, kiflit adni -csak a belét apró falatkákban, ha van foga.Kép
Ágci

Kép
 
 


Oké, a napirendünk:
reggeli, 1/2 8 - 8 (attól függõen, mikor ébred) csak tápi
tizórai, 1/2 11 - 11 (reggelitõl függõen) gyümölcs
ebéd, 1/2 2 - 2, (bár most még mindig nem ébredt fel, de mindjárt költöm) fõzelék, ma nagyobb adag
vacsora, 1/2 6 - 6 idáig volt a rizspép, hol simán, hol gyümivel, hol belereszelt keksszel, most mi legyen?
fürdés kb. 1/4 9 - 1/2 9, utána tápi.
Ezután játszik még egy kicsit levezetésül az ágyában, de általában félórán belül elalszik, és reggelig durmol.

Nem tudom, ha fürdés elõtt kap enni, akkor nem fogja kihányni a vacsorát a vizbe? Elég aktivan szokott fürdödni. Kép Meg attól tartok, nem telne el elég idõ a vacsora és a fürdés utáni tápi között, alig 1 - 1,5 óra.

A fõzelékbe átlag hetente 2-3x kap husit.
bogyeszka
 


Ja, és fogunk még nincs. Kép De a kifliben van tej, úgy tudom...
bogyeszka
 


Hát, mélytányérnyi, felnõtt adagnyi fõzeléket burkolt be...
bogyeszka
 


szia bogyeszka!

Van vizeskifli is, és szerintem nem múlik a fogakon, hogy kaphat-e.
Én uzsonnára is gyümit adnék Kép (csak hogy jól megkeverjelek Kép)
Nálunk a vacsora közvetlenül fürdés elõtt van, és még sosem volt gond belõle.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Cory!
Köszi Kép A vizes kiflit hol lehet kapni?
bogyeszka
 


SZia Bogyeszka!
Úgy hallottam, hogy a sós az tuti vizes. De, ha megkérdezed, esetleg hozzáteszed, hogy babának kel, akkor szerintem megmondják az eladók.
Nálunk semmi problémát nem okoz, hogy vacsi után rögtön van a fürdés, pedig az én 10,5 hónpos csemetém igen kitesz magáért a kádban, mászkál, feláll, leül, stb. 1xsem jött még vissza a kajcsi akármennyit is vacsorázik.
És akkor valszeg annyi tápit sem fog belötybölni.Kép
Ágci

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: