Új privát üzeneted érkezett!

Szia Erika!


Mi Németországban élünk,Augsburgban.És ti?
Jó,végülis én is kaptam baba koromban banánt,úgyhogy lassan meg fogjuk próbálni.És imádtam anyukám szerint.Engem mindig idegesítenek ezek az "allergizálhatnak" dolgok.Nem szeretek rizikózni.Viszont pont azon gondolkoztam, annyira finom a banán,Lilinek is meg kell lassan ismernie.


Valaki el tudná nekem mondani,miért ajánlják annyira otthon a HA-tápszereket?Mi direkt megkérdeztük ezt még születés előtt ,doktornéni és védőnő szerint sem kell.Ez csak a tejfehérje-érzékenység miatt van,ugye?Én valami ilyesmit tudok róla.
Ráadásul a kórházban egy baba sem kapott HA-tápot.vagy csak itt kint nem támogatják annyira?


puszi.
Kriszti.
Kriszti.
 


Szofi!

Örülök, hogy látatlanba néhány hozzászólás alapján meg tudod ítélni, hogy ki mennyire nyugodt, és kiegyensúlyozott. És, hogy a szoptatási problémái ebbõl adódtak. Én egy másik topicban leirtam a saját kálváriámat.
A szektás hangról pedig... hát másik topicban a másik fél alkalmazza ezt a hangnemet...

Piglet
Piglet
 


Kedves Névtelen Két Éve Szoptató!

Szerintem nem kell tápszerezned, hiszen pl. a tehéntejet is csak 1 éves korig nem szabad adni. Ha valaki nagyon biztonságban akarja érezni magát, rá lehet húzni, de plusz egy évet... Én még nem hallottam arról, hogy egy kétéves gyereknek ne lehetne már bármit adni - persze mindez akkor igaz, ha nem derült ki, hogy valamire érzékeny.
És ha tényleg csak szoptatod, akkor mire használja a fogait?

Szóval szerintem add neki azt, amit Ti is esztek, de legalábbis jó sok husit és tejterméket, hogy legyen mibõl gyarapodnia.
Bocs, de nem bírom nem megkérdezni: hogy viseli a csemete, ha esztek elõtte? Abból sose kért?

Üdv: Bimbi
Névtelen
 

 
 

Sziasztok,
a tápszeres dobozon feltüntetett arányok igazából csak addig nagyon fontosak, amig kizárólag csak azt kap a baba, mivel csak akkor tudod biztosítani a szervezete számára szükséges anyagokat, ha betartod az arányokat. Amikor már kevert étrenden él, NYUGODTAN lehet kísérletezni, hogy hogy szereti, a tejpéppel pedig méginkább - van olyan gyerek, aki hígabban szereti, van aki egész sûrûn. Én sose méricskélem, csak keverem...
Melyik is az a H-betûs tápszer, Humana vagy valami ilyesmi? Abból van 1-es meg 2-es HA is, tegnap láttam a barátnõmnél. Igaz, szöveg csak német rajta, de õ itthon vette.
Én úgy tudom, Mo-n a kórházakban csak HA tápszert adnak, megelõzésképpen. A HA jelentõsége egy egészséges csecsemõnél 'csak' prevenciós jellegû.
andi
andi
 


Szofi!
Ha neked most vannak gondjaid és segítségre szorulsz nagyon sajnállak, mindenki próbál majd segíteni. Csak nem a magas cén kellett volna kezdeni. Nem igaz? Az én szoptatási gondjaimról pedig nem sokat tudhatsz! Az nem feltétlenül minden, amit fentebb ecseteltem.
Én egyetlen szóval sem bántottam meg egyetlen szoptatós kismamát. Sem itt sem máshol. Sõt tisztelettel nézek föl rájuk, és irígykedve, meghatódva nézem, ha látom. De ha Te ezt így látod idézz nyugodtan, kíváncsian várom. Az üzi pedig nem neked szólt! Nem értem miért vetted magadra?
Egyszóval ha segítség kell, szállj le közénk, és mi állunk elébe. Ezt szerintem mindannyiunk nevében mondhatom. Lehet Te is tudnál segíteni ebben-abban.
Ja és még valami. A sértõdést és a sértegetést nem én kezdtem, sõt próbáltam csitítani, és témát váltani, csak ez nem mindenkinek volt világos.Kép
Kíváncsian várjuk a történetedet és a kérdéseidet.

Bimbi! Te egy kincs vagy ebben a topicban. A krémtúró nagyon felizgatott, de nekünk még korai, ezért elteszem késõbbre. Ha bármi fincsi eszedbe jutna, amit 3,5 hónaposnak adható én várom. Nincsenek esetleg összegyûjtve hasonló házi receptjeid?

Pocok! Hõs vagyok!!! De jó! Ari vagy Kép Kép Kép

Kriszti! Szerinted kezdhetném reszelt körtével is a próbálkozást? Az almareszelék ha jól tudom szorulást okoz, ezért még csak a levével próbálkoztunk, az nagyon bejött Mazsolabogyónak. Mást még nem is kapott tápszeren kívül, persze csak teát.

Várom a válaszokat, és
puszi mindenkinek:
Remama
 
 


Sziasztok!

Erika és Remama!Az igazság az hogy néhány gyümölcsöt elfogad a kisfiam,de ez az alamára korlátozódik most hogy tál van.A banánt már nem eszi,tavaszi gyümik viszont nincsenek.Persze lehet néha kapni epret amit imád,de az egy vagyon.Próbáltam körtét,narancsot,mandarint,de reménytelen.Ma elefogadott egy kis húsit és répát a levesbõl.Tudom,megkéne elégednem ezzel is,csak hát az ember mindig többet akar.

Bimbi!Néha kér abból amit nálunk lát,de az csak 1-2 falat!Szerintem ennél jóval többet kéne ennie.Szokott még pl.túrórudit,párizsit,zsömlét,petit danone-t,mákostésztát,palacsintát elfogadni.De kizárólag csak pár falatig és egynap csak egyfélét.Viszont a kakaót mindig elfogadja,sõt õ mondja hogy adjak neki.Ezért kérdeztem,hogy esetleg vonjam-e meg tõle és akkor rá lenne kényszerítve az evésre.
Kérdezted a fogairól.Egyévesen kezdett fogzani és sokáig csak 4 foga volt.Néhány hónapja bújtak ki a rágófogai,most 12-nél tartunk.Valószínûleg ez az oka.

Nem mondtam,de BEBA2 kap,ismeri esetleg valaki?

Köszi a válaszokat,egy névtelen.
j
Névtelen
 


Most látom hogy tele van hibákkal,bocs.

Névtelen
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Az én kislányom 1 éves koráig kapott csak anyatejet üvegbpl és érdemlegesen NEM evett szilárd (vagy a folyékonynál egy kicsit is sûrûbb kajákat). Én ráhagytam, bár mindenki riogatott, hogy ilyen hiánya meg olyan hiány lesz, de 12 hónapos kora után a napi 1,5 liter anyatejtõl is éhezett. Ezt onnan vettem észre, hogy éjszaka 1 evés helyett már kétszer kezdett el felkelni. Nekem ekkor telt be a pohár, és mondtam azt, hogy állj, visszafelé azért nem kéne fejlõdnünk! Másnap nem csináltam meg egyetlen üveg tejet sem, hanem elkezdtem igen határozott mozdulatokkal, finom kajákkal etetni. Az elsõ nap éhezett, mert nem nagyon evett, de arra vigyáztam, hogy sokat igyon. Egy 1 éves gyerek nem hal éhen, ha 1 napig nem sokat eszik, biztattam magam. Másnap, láss csodát, egy zabagép erejével bukott rá a kiskanálra, és a tejeket úgy felejtette el, ahogy volt. (Na nem teljesen, elalváshoz este kapott még tejet.)

Én azt javaslom (bár nem tudom milyen fejlettségû babáról van szó), hogy NAGYON SÜRGÕSEN add tudtára, hogy szopi van, de csak este és reggel mondjuk (vagy amikor nektek elengedhetetlen), DE napközben szó nem lehet róla, mert a kaja innentõl kezdve ott van a kistányérjában és NEM FOLYÉKONY! Ha nem eszik csak egy-két kanállal nem baj, majd másnap fog enni, ha tényleg nem szoptatod meg napközben. Én úgy oldottam meg azt, hogy ne nagyon jusson eszébe a cumisüveg napközben, hogy rengeteg programot csináltam aznapra, mentünk ide-oda, kínáltam mindenfélével, látta, hogy más kisbabák esznek, és csak vízzel/gyünilével itattam, se táp se tej nem volt.

Én nem akarlak riogatni vagy ilyesmi, de a BEBA2 nem kifejezetten két éves gyerekeknek van kitalálva. Egyáltalán, két évesen már nem lehet csak tápon és anyatejen (azaz csak folyékonyon) élni - szerintem, bár anyatejfanatikus vagyok és mindenek fölé emelem, de van egy határ, egy idõ után fel kell nõni....a szilárd kajákhoz is.

Szerintem mindent megtettél szoptatás ügyben, most már itt az idõ, hogy a saját lábára álljon a kisbabád és élvezettel elkezdjen kanalazni a szájába valamit!

Más. A Sinlac-ot én is kipróbáltam, az is nagyon jó a Milupa HA-pép mellett, és tök hipoallergén! Az, hogy rá van írva, hogy aki szentjánoskenyérmagra allergiás az ne egye, az nem mérvadó, mert mindenre rá van írva, hogy aki az összetevõk bármelyikére is allergiás, az nem eheti. És mint tudjuk, bármire lehetünk allergiásak.

A HA tápok lényege, bár már ezt korábban leírtam az, hogy a sima tápnál KEVESEBB allergént juttatnak a baba szervezetébe, ezért megelõzõ szerepük van az allergiákban. Mivel minél több allergénnel találkozik a szervezet és minál korábban, annál nagyobb az esélye a késõbbi allergiák kialakulásának. Allergia alatt NEM CSAK az azonnali, bizonyos ételre/anyagra adott allergiás reakciót értendõ, hanem pl. asztma, ekcéma, bõrszárazság, szamárköhögés, visszatérõ légúti betegségek, szénanátha jellegû tünetek,stb. stb., amit késõbb az allergén megvonása sem gyógyít már meg (én ennek vagyok 30 éve iskolapéldája, azért tudom ilyen biztos forrásból), mert ha egyszer nagyon tönkretetted valamivel az immunrendszeredet, akkor az már többet nem fog nomrálisan funkcionálni. A korán bevezetett antigén anyagok (pl. tehéntej fehérjék) pedig az immunrendszert strapáljék, akkor is ha MOST semmi baja a babának. A strapa akkor is ott van. Ez olyasmi, minthogy a dohányzástól sem 1-2 éven belül halsz meg tüdõrákban, csak 30 év múlva. De akkor mikor alakult ki? A válaszom: folyamatosan a terheléstõl. Az allergia is ilyesmi, egy ideig tolerál a szervezet, aztán visszaüt. Ez a HA táp lényege, nem vinni be a szervezetbe erõsen allergén anyagokat a születés utáni minimum 6-12 hónapban, ezáltal az immunrendszer kevesebb strapát él át, késõbb, más terhelések esetén nem mondja fel olyan könnyen a szolgálatot (és akkor már senki nem vezeti vissza a folyamat elejére a dolgokat, hogy 2 hónaposan mit evett a gyerek, mert már mindenki rég elfejtette, kivéve az immunrendszerét...)


Kriszti,
ne foglalkozz az adagolással, a "receptem" arra vonatkozik, hogy a normál módon elkészített folyékony tápot vagy lefejt anyatejet hogyan dúsítsuk fel 2-3 tápos merõkanálnyi (nem evõkanálnyi!) rizspéppel. Ezzel semmi rosszat nem tehetsz. Ha félsz, tegyél bele csak 1 adagoló kanálnyit elõször!

Sajnos közbe kell szúrnom megint egy kicsit "csúnyább" megjegyzést a tápszergyártókról Moncaberta levele kapcsán: azt nem írják rá véletlenül sem a pépekre, hogy víz vagy elkészített tápszer HELYETT LEFEJT ANYATEJJEL IS el lehet készíteni, és így sokkal, de sokkal egészségesebb! Nem tudom ennyit miért képtelenek megtenni.....

Emese
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok Lanyok!

off
Kriszti, mi most Ausztraliaban elunk, de elotte masfel evig Munchenben voltunk. Valoszinuleg az ev masodik feletol ujra ott fogunk lakni (amit mar nagyon varok, mert hianyoznak a hegyek! Kép). Egyszer voltunk Augsburgban kirandulni, nagyon szep. Nagyon tetszett a nyuszis-sunis ora meg a szupi vizkerek! KépKép
Mekkora a babucid? Cinyike 6 honapos nagylany. Es van egy baratnom aki Crailsheim-ban lakik, neki kb. 9 honapos a kislanya!

on
Egyezunk meg abban, hogy mindenki hos Kép, mert mindenkinek a babaja a legfontosabb a vilagon es ezert mindenki a legjobbat akarja neki, szoptatosok es taposok egyarant!!!!!!! KépKép Es ezzel zarjuk mar le vegre ezt a dolgot!

A banant nagyon szereti Cinyike, de a kis piszok valamiert a bebietel-gyumolcsot reszesiti elonyben, ugyhogy cselesnek kell lennem es a rendes gyumit ossze szoktam keverni a kesz gyumivel. Igy aztan ugy bekapja, hogy csak na! Kép

A barack es a nektarin a kortevel egyetemben nagyon szuper kaki ugyben, tapasztalat. Kislanyom minden nehezseg nelkul telebogyozza a pelusat naponta. Kép


pusz

Erika
Erika
 


Szia Nevtelen!

Bimbi emlitette a fagyasztott gyumolcsot, hatha azt jobban megenne a babad. Persze tudom, hogy a friss az igazi, de hat mit tehetne egy Anya telen? Egy kis anyatejjel elkeverve lehet, hogy izlene. Javasolnam, hogy nezz kurol a rendeloben, hatha valaki mar kerdezett ilyen temaban, talan talalsz valami valaszt!

Erika
Erika
 


Sziasztok!

Képzeljétek el mi történt! Récike aranyszínû, kenõcsös állagú kakival, sírás nélkül egy perc alatt telerakta a pelust tegnap reggel. Na ettõl egész nap olyan elégedett képet vágott, hogy csuda. És még nem is próbáltunk semmit! Kép
Az, hogy milyen fajta a körte mindegy?

A Sinlacról én azt hallottam, hogy a válogatósabb babák is szívesen elfogadják.

Mi most Humana 1-et eszünk. Mit hallottatok róla?

Puszi
Remama
 
 


Igazából nem akarok beleszólni a topicotokba, mert nem szívesen látott személy vagyok itt, de Kb. 9 éve megjelent egy igencsak jó könyv elsõsorban tápszeres babáknak. Ebben a 6. héttõl a 6. hónapig vannak babareceptek a tápszer melletti normális étrend bevezetésére. A recepteket egy doktornõ írta és egy anyuka gyakorlati, praktikus tanácsaival, tapasztalataival van kiegészítve.
A könyv címe:
dr. Kerekes Judit- Madlovics Julianna: Baba receptkönyv
Nem tudom, hogy lehet e még kapni, de találtam egy postafiók címet a könyvben a kiadótól:
Szemimpex Kiadó Budapest 62. Pf. 37. 1387
Szofi
 


Szia,Erika!


Nahát ,jó messze elkerültetek! Mit csináltok Ausztráliában?Ha van kedved írj a Külföldön túl élõ kismama-topicba.Miért mentetek el innen ?
Nekem apósom lakik Münchenben ,párszor voltunk odaát ,minden esetre szép város .És legalább van élet,mert itt nálunk sajnos nagyon nyugis.
Én még nem láttam itt vízkereket,a férjem sem tud róla.Jók vagyunk,nem?
Nagyon örülnék,ha visszakerülnétek errefelé!

Remama!Szerintem mindegy,milyen fajta a körte. Én nem szoktam nézni ,és mindet nagyon jól le lehet reszelni.Csak nem a körtének köszönhetõ a kaki?!
Egyébként ahány helyen utánaolvasok a hozzáetetésnek , én annyi féle variációt találok:mit mikortól lehet,stb..
Tulajdonképpen a kakigondokhoz nem is tudok hozzászólni,nálunk mindig rendben volt.Most napi háromszor is van.Dokinéni szerint teljesen normális .
a kamillateát(csak egy keveset) próbáltátok már?


Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok!
Örültem amikor megtaláltam ezt a topicot. Hiszen szinte minden a szoptatásról szól kismama fronton. Legalább a teljesség kedvéért kell egy ilyen is. Én ha szopis gondom van körbenézek ott, ha tápszerekre, babahamikra vagyok kiváncsi akkor itt. És a maga nemében mind a kettõ jó.
Nagyjából szopunk, de mindig kellett egy pici pótlás.

Most próbáltuk kiegészítésként a Humana babyfit 1-t. Sûrûbb, mint a Beba, és finom is.

Lenne nekem is kérdésem. Most mi a trend, elõszõr gyümi,aztán a tejpépek, vagy fordítva, vagy esetleg valami más?

Nagyobb gyerekeimmel az almapürét megcukroztuk, úgy lazította a székletet. A narancslé is hajt. Lehet, hogy ez most eretnekségnek minõsül, de akkor bevált.

Puszi:
Gabi
Névtelen
 


Sziasztok Mamócák!

Szofi!
Köszi a könyvcímet, megpróbálom beszerezni. Ha nem megy, remélem legalább kölcsönözhetõ! Ha nagyon nem megy kölcsönkérném valakitõl, akinek megvan, és lemásolnám.
Engem leginkább mostanság az aggaszt, hogy Récit kezdi nem kielégíteni a táp. Anyósom vett alma-barack és alma-krumpli desszertet (kecskeméti). Melyiket próbáljam? Egyáltalán próbáljam?

Kriszti!
Még nem próbáltuk a körtét, a kaki szimplán az édeskömény teától sikeredett ilyen ügyesre, és ma megint volt!!!
Én csak sunyikakinak nevezem, mert se nem hallottam se nem éreztem Kép

Puszi
Remama
 
 


Sziasztok Lanyok!Kép

Kriszti! Irtam Neked a "Kulfoldon....." topikba.

Remama, nalunk a kaki nem sunyi, azokat a nyogeseket kellene hallanod! A kis feje, meg mint egy lampa, hol piros, hol nemKép Es onnan tudjuk, mikor kesz, hogy "kellemes" kaposzta illat terjeng a levegoben. Kepzeljetek, itt halalra remultek a korhazban, amikor rakerdeztunk a teara. Szerintem azt hittek, hogy feketeteat akarok itatni a babaval, cukorral, citrommal esetleg tejszinnelKép. A vegen foztunk Kamillanak egy kis kamillateat, de az sem igazan segitett, bar az is igaz, hogy nem mertem tul erosre fozni.

Pusz

Erika
Erika
 


Kedves Erika!
Nem kell erõsre fõzni, hatás akkor is van, és amúgyis a folyadék a lényeg. 150ml vízhez szoktam tenni egy púpozott kávéskanálnyi kamillát és egy csapott kávéskanálnyi cukrot. A cukrot tedd a vízbe, és azzal fõzd fel, mert lehet benne "cucc". A kevés cukornak is hashajtó hatása van. Próbáljatok legalább 150-200ml meginni naponta. Én akkor adom Récinek, amikor felébred. Utána gügyögünk egy kicsit, pelenkázás... és addigra "leér", így nem zavar be az etetésbe. Éhgyomorra a leghatásosabb. Ha két evés között félidõben adod az is jó, csak én sajnálom ezért felébreszteni, ezért oldottam meg így. Tudsz beszerezni édeskömény teát? Az nagyon sokat használt nekünk.
Még azt figyeltem meg, hogy segít az is, ha picit melegebben tálalom neki a tápszert. Szerintem eleinte nagyon lehûtöttem, ez is lehetett a gond. Mióta melegebben issza, könnyebben jön az a fránya kaki.
Ha van idõd, a Rendelõben van néhány cikk, ami ide vág.

Puszilok Mindenkit
Remama
 
 


Szia RemamaKépKép koszonom szepen a receptet. Az igazsag az, hogy nem igazan tudtam, hogy mennyibol mennyit rakjak. Cukrot egyaltalan nem raktam bele. A melegebb hamival is igazad van, mert azt javasoltak, hogy ultessuk meleg(ebb) furdovizbe, sok baba ugyanis akkor belepottyant a vizbe.Kép
Megegyszer koszi! Kép

Puszi

Erika
Erika
 


Sziasztok!

Remamának: köszi a "kincs"-et, ezt elteszem hûvösebb napokra!
3,5-4 hónaposan szinte minden fõzelék adható a durvább és a K betûsök kivételével, tehát: répa, sütõtök, fõzõtök, cékla, spenót, sóska, saláta, paradicsom, borsó (ez van, akit felfújhat, nálunk nem volt probléma). A saláta és a parcsi (ez egyébként hajt) nagyon jó, mert most is lehet frissen kapni, nem olcsó, de nem kell belõle sok, és még mindig gazdaságosabb, mint a gyári bébiétel, ami szerintem szemérmetlenül drága. Ráadásul nagyon felháborodtam, mert egy szórólapon már azt is írja az egyik cég, hogy jobb a gyári, mint a fõzött, mert a gyár mindent beletesz ami a babának kell, én meg kifõzhetem a tápanyagokat. Tisztára úgy írták, mint a Whiskas-t a macskáknak! Én személy szerint a fõzés híve vagyok, már csak azért is, mert hamar lehet a babakaját harmonizálni a családdal.
A fenti fõzelékeket krumplival csinálom, a zöldségtõl függ, mennyi kell hozzá, a paradicsomhoz sok, a borsóhoz nagyon kevés.
Ezekhez 4-5 hónaposan lehet adni pulyka/csirkemellet, majd májat. És lassan kell egy kiskanálnyi margarin vagy olaj is a fõzelékbe. Mindezt azért célszerû megbeszélni a védõnõvel vagy orvossal, de amit írtam, az mind kipróbált dolog és egy szakember se sikított nagyot. Hozzá kell tennem, hogy a családunkban senki se allergiás semmire, én meg kicsit fatalista is vagyok.
Egyébként a tápszeres vagy már nem szopó babákkal a szakemberek is sokkal engedékenyebbek, ott hamarabb lehet mindent adni a tudomány szerint... Egyébként ez nagyon vicces, a lányom négy hónapos korában az orvos határozottan azt mondta, hogy még ne adjak körtét, a védõnõ meg, hogy azt már lehet.
Hallottam már olyat is, hogy 4 hónaposnak (aki egyébként hasfájós volt) brokkolit adtak, és semmi baja nem volt, pedig az is sok k-s.
Ja, és én úgy szoktam csinálni a fõzeléket, hogy egyszerre két-három adagot fõzök, így nem kell minden nap, és felváltva zöldet és piros-sárgát, így mindig lehet tudni, hogy mi mikor ért át, meg érdekesebb is...
Nagyon hamar lehet rizst is adni, amit jó puhára kell fõzni és turmixolni. Jó sûrû lesz, ezzel is lehet pl. sûríteni krumpli helyett. És ha már adsz húst is, akkor szinte ugyanúgy rizses húst eszik a bébi, mint a család.

Gabi!
Szerintem gyümölcsöt adj elõbb, ne pépet, mert a gyümölcs mégis természetesebb és másba rakva ízesítésre is jó, ahhoz szokjon elõbb. A tejpépben meg biztos van ez-az, ami nehezebben emészthetõ. Én elõször a banánt javaslom, az jó édes és van, aki a fõzelék édesítésére is azt használja, vagy azzal szoktat a zöldséghez, ha a baba nem akar mást enni. Azon kívül nagyon laktató és jól tárolható, ha ezt már eszik a baba, bárhol meg tudod etetni nagyobb felhajtás nélül is. Banánallergiáról meg még nem hallottam, de a mai világban...már a csapvíz és a levegõ is allergizál lassan. Az az igazság, hogy el tudom képzelni az életet tejpép nélkül is, a lányom féléves és reggel-este tápszert kap, de kezdjük a túrót, du gyümölcsöt, ebédre meg fõzeléket. Adtam pépet is, de ebédre kevés, gyümölcs helyett sok, este-reggel macerás, egyszerább az üveg.

Lányok,van két kérdésem. Mikor lehet mézet adni? Van, aki szerint 1 év után, van, aki cukor helyett ad cukorbetegség megelõzésére, meg hogy az természetes.
A másik: ti este fürdés elõtt vagy után adtok vacsorát?

Üdv mindenkinek: Bimbi
Névtelen
 


Szia,Bimbi!


Én úgy tudom,a babák nem tudják a mézet megemészteni,így egy éves korig azt mellõzni kell.
Bimbi,ha a fõzeléket több napra ,esetleg kettõre elkészíted,és a hütõben tárolod,akkor nem baj,ha az nem friss?úgy értem,csak fölmelegítem és kész?
Valami olyasmit olvastam már régebben,hogy a hütõbõl kivett kaját mindig föl kell forralni.Errõl tudsz valamit?

Erika,utolérem magam,és írok neked a másik topikba!


Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok Lányok!
Még egy könyv: Devics Józsefné: Csecsemõk szakácskönyve. Én ezt kb. 2-3 hónapja vettem a Corában vagy a Tescóban.

Lányok, a tápszert olvastam feljebb, hogy anyatejjel is ki lehet keverni. De lehet úgyis, hogy tejci+víz+tápszer? Egyelõre mégcsak vésztartaléknak van itthon, de sohasem lehet tudni.
Ágci

Kép
 
 


Kedves Bimbi,

szerintem a kérdés, hogy fürdés elõtt v. után etetünk -e nem kérdés.
Logikus, hogy utána.
Másképpen ugyanis kicsit összekeveredik benne a kaja. Nem?

A mi dokinénik HA "mániás", de én is hajlok erre, mert minek megkísérteni a tejérzékenységet, ha nem muszáj.
Elég, ha majd egyéves kora után kiderül, akkor azért a szervezete is jobban elbír egy allergiás reakcióval.

Kérdeztétek a kamillateát, mi a HIPP félét isszuk, igaz ugyan, hogy rá van írva a 4 hónapos kortól, de már beszéltünk róla, hogy miért.
Mi a kezdetek óta isszuk (Lili most 3 hónapos) és semmi gond.
Mondjuk a kakálással nem volt gondunk, viszont az édesköményt egyáltalán nem fogadta el (én is utálom :-( )

Többen is említettétek a Beba 2 HA-t.
Van valakinek infója arról, hogy hol lehet hozzájutni?
Ha nincs, szívesen felhívom a Nestlét és közzéadom az infót.

Én most kezdtem el az almapépet kóstoltatni (nem volt semmi üvegreszelõt szerezni) és csak attól félek, a kanalat meg ne egye, mert annyira ízlik neki.
Egyébként is nagyon kajás, 6,2 kg :-)

Az öregek azt modják, minden évszaknak megvan a maga gyümölcse, így télen az alma, banán, stb...
Semmi mást nem javasolnak, mert az mind felturbózott.
Nekem egyébként nem javasolták a citrusféléket, mert allergizálhatnak a héjában lévõ olaj miatt (hiába nem adod oda a héját).

Bocs, ha hosszú voltam
Merci

UI: A táblázat jó ötlet, mert a Kismama cikkét nem tartottam túlságosan informatívnak
 
 


Sziasztok Lanyok!

En tobb forrasbol ugy tudom, hogy a mezet azert nem szabad adni 1 eves kor alatt, mert botolizmus bakterium lehet benne es az nagyon sulyos betegseget okozhat (akar halalos etelmergezest). 1 eves kor utan adhato. Egyebkent az en Anyukam adott nekunk mezet es semmi bajunk nem lett, de a mai tudomany allasa, mint tudjuk nagyon kulonbozik a regitol. Mindenesetre ezzel jol megijesztettek es nem mernek kiserletezni a babammal.


Erika
Erika
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ismételten az anyatejrõl ír valaki, de szeretném elmondani, hogy az anyatej leadás nagyon macerás dolog. Fejés elõtt fertõtleniteni kell kezet,mellet.
Maszkot kell viselni, közben nem nyúlhatsz semmihez (a babádhoz sem).A kezeket 1 percig neomagnolos vízbe kell áztatni, ami sebesedéshez is vezet. Kezet már megtörölni nem szabad csak száradni hagyni. Ezeket naponta 3-4x csináltam.A hûtéshez is oda kell nagyon figyelni. A sima hûtõbe +4 c fokon kell tartani ez olyan hideg, hogy szinte minden fagyos lesz.Hozzám hetente 2x jöttek a gyûjtõk. Szinte mindig akkor jöttek amikor a baba aludt és fel is ébresztették.
Minden anyatejet az ÁNTSZ kórházhigiénés labor bakterológiai szempontból megvizsgál, ha nem jó kiöntik. Anyatej leadás elõtt el kellett menni tüdõszûrésre, székletvizsgálatra. Kb. 3 hónapig bírtam csinálni és összesen 3-4000 ft kaptam. Az ember nem a pénzért csinája. De mondta a gyûjtõs volt egy anyája aki 70000 ft kapott 1 hónapra. Ezt én sem hiszem el.
Valószínû ha nem lett volna tejem akkor én is tápszert adtam volna a kisbabámnak. Én is azon nõttem fel és nem voltam, vagyok beteges.
Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett.
A krémtúrót én is kipróbálom nagyon tetszik.Szívesen olvasnék még ilyen egyszerû recepteket.

Üdv. Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok!

Bencebaba mar elmult 6 honapos, igy mar egesz sokfelet eszik. Az elso pillanattol BEBA H.A.-t kap, meg szereztunk neki anyatejet (mivel egeszseges kisbaba, ezert nem "jart" az anyatej). Most nem meselnem el, hogy miert nem szoptathattam, aki kivancsi ra, keresse vissza!
Nehany hete kiderult, hogy anti-refluxos tapszerre van szuksege, ekkor irta fel doktorneni a Humanat. Szerencsere nagyon izlik a Bencenek:-)
Ami aggaszt egy kicsit, es mindenki eroltetne, hogy egyen reszelt almat. Namost az izet szereti, az tuti. Viszont ha a puret kiskanallal probalom adni neki, le sem megy egeszen az elso falat sem, elkezd oklendezni. Tehat kizarolag ugy eszi meg, ha botmixerrel sima peppe zuzom neki. Probaltam mar a vedono tanacsara a pepbe pici puret tenni, de rogton eszreveszi, es kezdodik az oklendezes:-( Szerintetek mit csinaljak, hogy elfogadja almareszelon lereszelve?

Bimbi! Fini lehet egy a gyumis turo, mennyi idos kortol szoktak turot adni a babanak?

Pussza: Barbi
 
 


Sziasztok Mamócák!

Túl vagyunk az elsõ szilárd táplálékon. A próbát alma-krumplival kezdtük. Tegnap néhány kanállal kapott Réci, ma már két evés elõtt is evett. Nagyon ízlik neki. Hamarosan egy egész étkezést le fogunk cserélni. Remélem az ügyes kakiba nem fog beleszólni. A kanállal is elég ügyesen barátkozik, csak picire nyitja a száját. De szerencsére egyszer sem öklendezett, nyelte mint kacsa a nokedlit.
Sokkal lassabb így az etetés, és maszatosabb is, de olyan édes, amikor még az orra hegyén is püré van. Kép

Ha most kb. 220g tápot iszik egy evésre, akkor mennyi gramm felel meg neki pürében? Nem akarnám teletömni.

Köszi mindenkinek a könyvcímeket, remélem megtalálom valamelyiket.

Bimbi! Nagyon hasznos dolgokat írtál. Csak annyit, hogy a védõnõtõl és a dokitól jobb nem kérdezni semmit. Már próbáltam, mire a válasz:
Hááát az új táplálási rendszer szerint nem adunk......
Hát tehet róla ez a gyerek, hogy nem 10-20 évvel ezelõtt született??? Kép

Puszilok Mindenkit
Remama
 
 


Kedves Barbi,
nem pont tápszeres téma,de azért biztos nem haragszik meg senki, ha válaszolok: szerintem ne eroltesd a surubb puréket. Mint Bimbi fentebb írta: egy felnott se iszik cumisüvegbol, igy szerintem egy felnott se eszik pépeket, ezért ezen is kár görcsölni. Foleg egy refluxos babánál!
Egyébként a lányom se eszi meg a korának megfelelo, darabosabb bébiételt, (tiz honapos lesz a jovo héten), azaz egy darabig eszi, aztán egyszer csak fogja magát és kihányja az egészet-legalábbis három hete még ez volt.. Kb két hete megeszi viszont a banánt és a reszelt almát (addig o is csak pépként ette), illetve szivesen elrágcsál kenyérhéjat (mézeskalácsot, szaloncukrot-ha nem nézünk oda:-)) és a múlt héten vendégségben simán megette a gyümivel kevert müzlit (pedig az tényleg darabos volt). De pl a rizses húst még nem. Kb hetente egyszer megkinálom darabosabb foételekkel, amennyit eszik, eszik, aztán megetetem a puréjével. Már néha pár kanállal szokott enni, nem hányja ki, csak fintorog és eltolja. Remélem lassan hozzászokik, de nem eroltetem. Végül is még csak két foga van.
Bocs a hosszért, de szerintem neked is érdemes lenne igy lassan , komótosan hozzászoktatni, ha akarod, de VSZ nem kell eroltetni. Vannak babák, akik fél évesen már csak darabosat hajlandóak enni, vannak akik nem. Ennek szerintem semmi jelentosege, még ha védonéninek ez nem is tetszik ....

Turorol nem tudok hivatalos allaspontot, egy régebbi babetetos konyvben fél évet írtak , én most akarom kezdeni (sajtot már eszünk)

Bocs még 1X a többiektol az OFF topikért.
moncaberta
 


Sziasztok!

Koszi a gyors es megnyugtato valaszt moncaberta! Es tenyleg bocs hogy off voltam!!! Nagyjabol mi is igy gondoltuk a ferjemmel, ha kell neki, majd eszi:-) Szerintem az a lenyeg, hogy az izet szereti.

Na es most tenyleg tapszer! Szoval Bence Humana baby-fit 1-et eszik, ez banannal izesitett (ra is van irva a papirjara, hogy a hagyomanyos tapszerek izet nem kedvelo babaknak is ajanljak). Es mivel eleg suru, hat rendesen beleizzad es idobe is tellik, mire elfogy az "adagja" (tejes cumit hasznalunk, mint eddig is a BEBAnal). Gabi, te irtad, hogy ezt eszi a babad, nalatok nincs ilyen gond?

A Sinlac-ot en is ajanlom kiegesziteskent, esetleg a pepes etelek megszokasahoz. Bence onmagaban is habzsolja, de mivel teljesen semleges ize van, kiegeszitheto egy pici gyumolccsel vagy zoldseggel (sutotokkel imadja). Es nala sokat segit a kakigondokon, ha delelott kap, estefele mar van eredmeny!

Pussza: Barbi
 
 


Sziasztok!

A Humana baby-fit kicsit tényleg nehezen jön tejes cumival, de nem akarom lecserélni nagyobb lyukúra, mégiscsak egyébként cicizik, hátha nem szokik le róla. Figyelek mennyire erõlködik, eddig egyszer dugult el a cumi. Én sem vagyok elég okos. Különben szereti.

Sziasztok
Gabi
nsgabi (nsgabi)
 


Sziasztok!

Jövõ héten átmegyek a gyógyszerész barátnõmhöz, és megpróbálom összegyûjteni vele a tápszereket. Az ízekkel kapcsolatosan Ti is tudtok segíteni. Ha készen van a tábázat, beteszem ide. OK?
Ha valaki szertené, elküldhetem emailban is.
Puszi
Remama.
 
 


Sziasztok!
En Humana HA 1-et adok Vikinek. Martinnal meg nem volt HA tap, ezert o Nutrilont kapott fel eves koraig, majd Similecet. Nekunk nincs kakigondunk, ugyanolyan hig mint az anyatejeseke, csak zoldes szinu.
Emese! Ezt a Milupa HA-s pepet hol lehet kapni? Boltban vagy gyogyszertarban. Ha az utobbiban, akkor fel kell iratni a dokival, vagy lehet recept nelkul is kapni? Mert most kezdtuk a fozeleket es a gyumolcsot, de szeretnem ha pepet is kapna.
Koszi.
Kedves nevtelen. A gyerekorvosom mondta, hogy a hozzataplalast mindig igyanugy kell csinalni, tehat nem szamit a baba kora. tehat ha eddig csak anyatejet kapott szinte, illetve tapszert, akkor ugyanugy fokozatosan kell bevezetned a fozeleket, gyumolcsot ...stb. Szerintem probalkozz, es turelem, nem megy egyik naprol a masikra. Minden nap probalj egy kicsivel tobbet adni neki, es hidd el megszokja. Fo a turelem! Amikor mar megeszik a fozelekbol 150g-t kb., akkor tehetsz bele mar hust is. Eloszor abbol is csak egy kiskanallal, majd fokozatosan emeld az adagjat. Aztan johet a turo, sajt. Es ha mar szepen eszik, akkor atterhetsz a ti foztotokre.
Tobbetektol olvastam, hogy adtok turot a babanak. en 1 eves kor elott nem adnek semmilyen tejtermeket! Nalunk a gyerekorvos is ezt ajanlja.
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Merci! En kivancsisagbol ma delutan felhivtam a Nestle Babataplalasi Osztalyat a BEBA 2 H.A.-val kapcsolatban. Minket szemely szerint nem erint, mert anti-refluxos tapszerre van szuksege a kisfiamnak. Soval sikerult beszelnem egy tenyleg kedves holgyel, aki elmondta, hogy a mult heten is erdeklodtek ketten is errol a tapszerrol. Allitasa szerint a BEBA H.A.-t is nehez volt behozni, mert az orvosok elutasitottak. Aztan megis meggyozodtek rola, hogy sok az allergias baba, ezert ma mar ebbol a tapszerbol adnak el a legtobbet Magyarorszagon. O is, es a mi doktornenink is azt mondta, hogy ez a tapszer megfelel a babanak 1 eves koraig, megfelelo hozzataplalas mellett. Ebben az evben tutira nem lehet meg hozzajutni ehhez a tapszerhez itthon, viszont az erdeklodesek miatt mar kezdik fontolora venni a dolgot, es szerinte nem kizart, hogy jovore mar a patikakban lesz.

Moni!
En gyogyszertarban vasaroltam Milupa H.A. pepet, ugy tudom, mashol nem kaphato (de mivel kezdo vagyok, ebben tevedhetek).

Es egy ici-picit off leszek, sorry. Ti mikor adtatok eloszor turot, ill. dusitottatok a fozeleket reszelt sajttal? Elore is koszonom a valaszt!

Pussza: Barbi
 
 


Sziasztok,
ma lattam, hogy mar itthon is lehet kapni gyogyszertarban a Humana HA 2 tapszert. Milupa HA pepet felirja az orvos, recepttel 400 ft, de csak gyogyszertarban kaphato. Ket fajta van, en csak a vaniliasat javasolnam, a masiknak eleg vacak az ize.
Bimbi, en honapokon keresztul furdes elott etettem, mert Emma mindig olyan ehes volt, hogy egyebkent nem elvezte volna a furdest. Soha nem volt semmi gondunk ezzel, de azert el tudom kepzelni, hogy erzekenyebb gyomru babak felkavarodnak.
En majdnem egeszen mostanaig mindent botmixerrel pepesitettem neki, almat is. Mostanaban kezdtunk atterni a darabosabb kajakra, sokszor adom neki tovabbra is a 4-5 honaposoknak valo bebieteleket, csak jo puhara fott rizset keverek bele. Ezt eleg jol elfogadja. Egyebkent szerintem is felesleges siettetni a darabos kajat, probalkozni lehet folyamatosan, de erdemes kivarni a baba maga idoziteset.Ha oklendezik tole, en nem eroltetnem, mert nagyon konnyen felre mehet - nehogy fulladas legyen a vege. Van baba, aki nagyon gyorsan raerez a ragas technikajara, van akinek nagyon hosszu id[ kell. A nagyobbik lanyomnak 8 honaposan mar csak villaval kellett egy kicsit osszetorni a kajat, fenykep van rola, hogy sajat kezeben tartva ette a cs0ves kukoricat - mig Emmaval minden falatert meg kell kuzdeni, nagyon nehezen kezdi a ragast.
andi
andi
 


OFF
Rágás téma:
ma a védõnõm teljesen ugyanazt mondta, mint amit Andi fentebb leírt: van baba amelyik hamar rág, van amelyik nem és nem lehet mit csinálni. Kb másfél éves korára ált. mindegyik megtanul rágni. Ez van. Tehát én is folytatom a pürésítést, mert ha egyben nyeli le a darabokat, az csak árthat.
moncaberta
 


Kedves Barbi,

az említett két érdeklõdõbõl az egyik én lehettem.
Ugyanezt a választ kaptam.
Ma beszéltem a barátnõmmel, az õ fia most lesz egy éves :-) és még mindig a Beba HA-t eszi.
Állítólag csak annyi a különbség, hogy a Beba 2-ben több a kalcium a csontnövekedéshez, de az, hogy táplálóbb, stb. nem igaz.

Mit jelent az anti-refluxos tápszer? Milyen babáknak van errre szüksége?

Merci
 
 


Merci: latod, nagyobb a kereslet, gondolkodnak a kinalaton:-))
A BEBA H.A.-rol ugyanezt mondta a mi doktornenink is, es hogy megfelelo hozzataplalas etc...

Bencebaba sokat bufizett vissza, es hanyt, szoval egy az egyben visszajott minden. Hat mit ne mondjak, jo ijeszto latvany! Hasi UH-ra kuldott az orvos, es ott allapitottak meg a gyanujat, konkretan, hogy nem zarodik rendesen a gyomorszaj. Ott elmondta az orvos, hogy ha sokat fogy, akkor csak mutet segithet rajta, de szerencsere o szepen gyarapodik, ezert nincs szukseg mutetre, viszont ezt a tapszert nem bufizi vissza, sot a szilardak sem jonnek mar vissza! Allitolag minel surubb etelt eszik, annal kevesebbet bukik. Csak hat nala meg a gyumi is visszakoszont:-( De szerencsere ez mar a multe:-)

Puresites: ma is jo nagy adag almat evett meg kremesre puresitve:-) Egy jo ideig hagyom a reszelgetest, majd kesobb, egyszer ugyis belejon:-)

Pussza: Barbi
 
 


Sziasztok!

Remama: kérdezted, hogy mennyi pürét adj táponya helyett. Hát annyit, amennyit megeszik a baba, lehet, hogy ugyanannyi lesz, lehet, hogy kevesebb, ki kell kísérletezni. Ez étkezésenként is eltérõ, nagyon nehéz megmondani.
Ha a táblázatot megcsinálod, légyszíves írd bele az árakat is, szerintem hasznos lenne. Ha kell, szerintem szívesen segítünk.
Egyébként a dokinénink kezdettõl fogva a Beba HA-t írja fel, mert az jó egyéves korig tej helyett. Azon már elgondolkoztam, hogy akkor mire van a többi, ha ez ilyen tökéletes, lehet, hogy a többi sokkal olcsóbb.
Túró-ügyben: a tudomány szerint tejet egyéves korig nem szabad adni, de túrót, sajtot, joghurtot 8-9 hónapos kortól igen. Namost, én elég fafejû vagyok, és a hat hónapos lányomnak adtam túrót (mert a fiamnál már mûködött), de nem rólam kell példát venni. (Szerintem az a két hónap annyira nem oszt-szoroz, de tényleg ez az ÉN véleményem.)Ja, és egy ötlet: a botmixer helyett az aprító adapterben jobb kikeverni a túrót, kevesebb megy kárba.
Ma beszéltem a védõnõmmel, (a túrót õ mondta), mézet a virágpor allergizáló hatása miatt nem lehet adni.
Almapüré: sokféle alma van, próbáljatok meg olyat venni (talán az Idared ilyen, de nem biztos), ami reszelve habos lesz, az édesebb is. Egyébként lehet kapni almareszelõt mûanyagból is, teljesen jó, én a Tesco-ban vettem.
Na, mára ennyi, jó etetést mindenkinek: Bimbi
Névtelen
 


Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy végre átverik a HA tápokat az orvosok ellenállásán és lehet majd kapni bõvebb választékban! Végre valami pozitív fejlemény!

Milupa HA-t tényleg csak receptre lehet kapni, de én többször bepróbálkoztam recept nélkül az ismerõs gyógyszertárban, és simán kiadták, persze teljes áron (800 Ft), de legalább a gyerekorovst ki lehetett kerülni. Sinlacot viszont recept nélkül is adnak megjegyzések nélkül.

Emese
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok Mamák!

Köszi a tippeket Bimbi. Most úgy állunk, hogy napi 2x kap a pürébõl, de elég türelmetlen, gondolom azért, mert nem megy neki gyorsan, így 50-70g-nál még nem evett többet, kellett a táp is. Amúgy ügyesen nyitja a száját, ha látja a kanalat, csak hát a nyelvével sokat kitol, így kanalazhatom vissza. Jobban szeretnék inkább egy teljes etetést felcserélni. A bukáson a szilárdabb hami sem segített (eddig), azt is büfizte vissza. A kaki viszont szilárd, de semmi gondot nem jeletett neki.
Na de mit akarok alig egy hét után!!!

Egyébként nagyon fogzik, lehet a kanállal való hamizás sem túl kényelmes neki, elég nyûgös emiatt, és hõemelkedése is van.

Szerettem volna cumit cserélni a tápszeres üvegen, de megismerte, hogy az nem a régi és ordításba kezdett. Ismertek olyan márkájút, ami kif. tápszerhez jó??? Amit most adok neki kis lyukú, mégis 5 perc alatt benyakalja a 220-at.

A hétvégén még egyszer megpróbáltunk nekifutni a szoptatásnak, de Réci rövid úton közölte, hogy NEM.
Sajnos el sem fogadta a cicit. Kép Túl sok idõ telt már el szerintem. De azért nagy élmény volt, mikor bámulta a cicit, az "akkormostmivan" tekintetével.Kép

Más téma: Ti használtok valamilyen orrszívót?

A gyógyszerész csajszli, már írja össze a tápszereket, szólok ha megvan.

Na mára ennyi
Puszi
Remama
 
 


Remama,
orrszivoban csak a porszivos er valamit, en mar mindet kiprobaltam, ha komoly a natha, csak ez hatekony. Szivas elott befujom Sterimar orrsprayvel, fellazitja a valadekot, plusz jot tesz a nyalkahartyanak is. Porszivos orrszivonal erdemes odafigyelni, hogy muanyagot vegyen az ember, van uveg is, ugyanolyan jo, csak RENDKIVUL torekeny.
Egy natha nem tul komoly dolog , de ha nem szivjuk le, komoly szovodmenyei lehetnek . Regen azert kellett olyan sok babanak felszurni a fulet, mert nem volt meg orrszivo. Meg annyit erdemes tudni rola, hogy nem eleg naponta egyszer-ketszer leszivni, ha nathas a baba, hanem olyan gyakran kell, amilyen gyakran a sajat orrodat is fujod. Egyaltalan nem fajdalmas, csak a hangos porszivotol ijed meg nehany baba.
Bimbi, a BEBA talan a legolcsobb tapszer, azt hiszem. Talan csak a Mildibe olcsobb, de mi azt nem szerettuk, eleg fura volt a szaga. Egyebkent az izen es aron kivul szinte semmi kulonbseg nincs az itthon kaphato tapszerek kozott , ha megnezed az osszetevoket, kaloriat stb. szinte ugyanaz mind. Ha a baba elfogad egyet es szivesen issza, nem erdemes valtogatni.
andi
andi
 


Remama,

A bukás miatt ne aggódj, 6-7 hónapos kor körül záródik teljesen az az izom, ami a kaját benntartja a gyomorban. Ezt én is meg tudom erõsíteni, a kislányom iszonyatosan sokat és sokszor bukott egy nap más babákhoz képest. 7 hónaposan maradt ez abba, pedig nem kapott szilárdabb kajákat, mivelhogy egyáltalán nem volt hajlandó szilárdat enni 1 éves koráig. Ha 7 hónapos kor után is fennáll a baj, akkor kell kivizsgáltatni, de ez igen ritka.

Orrszívók: nekem a Pesztonka elektromos orrszívója jött be nagyon, mert én a porszívót nem vagyok hajlandó elõl tartani vagy állandóan elõszedni. Ez nagyon jól szív, de nem károsan erõsen. Én is besprézem az orrát elõtte és valóban kb. óránként kell szívni vagy sûrûbben, ha baj van.

Emese
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok!

Remama: nem tudom, ilyen cumit hasznaltok, tudom, hogy ez itt nem a reklam helye, mi a NUK tejes cumijat a tapszerhez, a teasat a teahoz. A tejesbol szerintem a BEBA jo tempoban jott, csak hat a sok sok visszabufike es hanyas miatt anti-refluxos tapszert kapott, ami sokkal surubb. Szegeny egeszen belefarad mire kiszivja, de a fozelekes cumi viszont tul nagy. Erre ma azt mondta nekem a vedono, hogy nem baj, ha erolkodik egy kicsit, ha beszelni tanul majd, jol fog jonni, hogy klasszul megizmosodott az allkapcsa es a mimikai izmok.
Egyebkent Bencenel is visszajottek a pepek is, de miota ezt a tapszert eszi, azota abbol sem koszon vissza semmi:-)

Nalunk a porszivos orrszivo jott be a Sterimarral, a porszivonak egyszeruen csak praktikus helyet kell talalni, mar ahol lehet. Egyszer nagyon nathas volt, akkor 1-2 napig 5x-6x szivtam a nozijat, az orvos szerint ennek koszonheto, hogy nem lettek szovodmenyei.

Pussza: Barbi
 
 


Hahó,

orrszívás:
én postán rendeltem orrszívó-porszívót egy pénteki napon, hétfõn már meg is jött, 1400 Ft volt cakk-pakk. Ez mûanyag és van hozzá egy pótfej is, nagyon jó.
Ez a reklám helye: a gyártó telefonszáma 3830498.
A fiam korában csak üvegbõl volt, az tényleg állandóan eltört. Egyébként a babák hamar megszokják az orrszívást, sõt a fiú egyévesen már saját magának tartotta az üveget és vigyorogva szipkázta ki a trutymót. Tehát nem fáj és nem kellemetlen, sokkal rosszabb nem kapni levegõt.
Remama, a fõzelékkel csak így tovább, milyen sûrû? Lehet, hogy ha sûrítenéd, nem tolná ki olyan könnyen. A lányomat például idegesíti, ha túl híg. Nem tudom megfogalmazni, hogy mit csinál, de a sûrûvel elégedett.
Ugye nem felejted el evés közben megitatni? Ez is baj szokott lenni, ha már nem tápot vagy tejet kap a baba, a mamák néha elfelejtik, hogy megszûnt a 2 in 1 evés-ivás, itatni is kell. Nálunk sokszor már az elsõ falat után, merthogy szomjas a szentem.
Egyébként múltkor azért kérdeztem, hogy mikor kell fürdetni, mert eddig mi is vacsora elõtt pancsoltunk, de utána már annyira fáradt volt a lány, hogy ali bírt enni. Radásul nagyon keveset hízott - uzsonnára (este 7 körül) ált. 1 almát vagy körtét adtam neki, 9-kor vacsorázott tápszert, de volt, hogy csak 80 g-ot és elájult. Most három napja nem uzsizik, hanem 8-kor kap jó vastag vacsorát (fõzelék hússal, margarinnal és tápszerrel), utána fürdetjük és elalszik. Ekkor már nem kell neki semmi ehetõ-iható, legalábbis nem adtam neki és nem reklamált. A gyomrának meg nem tesz rosszat a torna és fürdés.

És újabb kérdésem van. A lány ma féléves, már minden zöldséget és gyümölcsöt kaphat elvileg a málnán, epren meg ilyeneken kívül. De HAGYMÁT és GOMBÁT is szerintetek? Ezt elfelejtettem megkérdezni a védõnõtõl.

Sziasztok: bimbi
Névtelen
 


Bimbi!

Gombát (azt hiszem Patika magazinban olvastam, védõnõk írták) CSAK 2 ÉVES kora körül kaphat a gyerek, addig nagyon NEM!! Úgyhogy ezzel várjál még vagy másfél évet....
Hagyma esetében én 1 évre emlékszem, azalatt biztosan nem (én legalábbis nem láttam még hagymát tartalmazó bébiételt), gondolom nem véletlen.

Úgy tudom a narancsot sem ajánlják 1 éves kor alatt.

Cumiügyben nekem a "Chicco 1-2-3 állású" cumi jött be nagyon-nagyon, mert attól függõen, hogy melyik állásban dugod a szájába, úgy változik a lyukméret. Az 1-es normál teás, a 2-es tápos, a 3-as sûrû, de nem fõzelék kajára való. Iszonyú egyszerû használni, a rés mérete változik attól függõen, hogy a nyelve hogyan lapítja össze. Szuper találmány! Aventben is van ilyen, de az csak a speckó Avent üvegekre passzol, a Chicco pedig kompatibilis a NUK-kal, Baby Nova-val, szóval a normál cumisüvegekkel. Kapható a Brendonban, MegaToysban, és jobb helyeken. Nem drágább!
Próbáljátok ki!! Én 10 hónapos kora óta csak ezzel tudok etetni (3-as állás, legnagyobb lyuk), mert már sokkal többet be tudott szívni egy szlopálásra és kevés volt a normál méret. Ezzel elégedett volt. És ahogy én feltérképeztem a kínálatot, ez az egyetlen lyuknövelõ megoldás létezik manapság (pl. a három lyukú cumi csak teának jó, mert abból hiába jön három lyukon, a sûrû kaja nem tud átjönni. A fõzelékes meg túl nagy.).

Emese
emesemama (emesemama)
 


Emese!
Valaha - vagy 10 éve lehetett olyan cumit kapni amin nem sima lyuk, hanem háromszög alakú rés volt. Chicco volt, az biztos azzal ettük a fõzekéket, és akkor még nem tilos tejbegrizt. Olyat nem láttál esetleg?
Az 1-2-3 állású cumi a DM-ban is kapható. Nálunk csak én tudok vele etetni, párom rendszeres félrenézi.
A hagyma ügyben: anno a spenótba tettem fokhagymát, úgy fõztem össze krumplival. Ezt egy babapapi könyvben olvastam. Ette a lány.
A narancsra azt mondta a dokinéni, hogy csíp, de az biztos, hogy hajt.
Tomival most keztük az almalét, de nem igen értékeli. Amit bekanalazok, jön vissza, néha azt hiszem több is. Ugye nem szerencsés cumival próbálni?

Gabi
 
 


Sziasztok Mamócák!

Köszönöm szépen a válaszokat.
Bimbi! A fõzelék nem túl sûrû (remélem), kecskemétit szoktam venni, még saját készítésût nem kapott. Nagyon szereti, már az alma-õszibarackot is esszük keverve az alma-krumplival. Nagyon szereti, és egyre ügyesebben kanalazza.
Iszik is mellé rendesen a drága, de nem is csodálom. Amikor megkóstóltam 2 pohár teát ittam meg, olyan szomjas lettem tõle. Most majd az alma-banán jön.

Emesemama! Ennek a Chicco cuminak utánajárok, köszike.

Nsgabi! Én a leveket továbbra is üvegbõl adom neki, viszont minden mást kanállal. Az elsõ 2-3 nap elég érdekes volt, de most már elég jól megy. Meglepõen gyorsan kell kanalaznom Rékának. Nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan tud enni. Kép

Hagyma: láttam valamilyen .... póréhagymás bébiételt. Nem tudom hány hónapos kortól, nem figyeltem, szerintem kihagyható.

Készülget a táblázat, csak lerobbantam a derekammal, mozdulni is alig bírok, de igyexem Kép

Puszi mindenkinek
Remama
 
 


Remama,
Kecskemétiben is van alma õszibarack?
Ha igen, hol a lelõhely?

Nekem a narancs és egyéb citrusfélékre azt mondták, NEM mert allergizál.
Ehhez képes újszülött kora óta néhány csepp citromlével "gyógyítom" a csuklást és minden oké.
Sajnos már nem hatásos (megszokta?).

Merci
 
 


Sziasztok!

Cumi: jonak hangzik ez a Chicco cumi, ki fogjuk probalni!

Gomba: vedonenink sem javasolja 2 eves korig, utana is csak fokozatosan bevezetni, merthogy nagyon nehezen emesztheto (az elelmiszerek kozul ez van legtovabb a gyomorban).

Hagyma: a Hipp-nek van olyan 5 honaposnak valo bebimenuje, ami tartalmaz hagymat. Az en maganvelemenyem, hogy meg semmi szuksege ra...

Kecskemeti bebietelek: meg szoktatok nezni az osszetevoket? Egyszer vettem valamilyen gyumolcskombinaciot 4 honapos babaknak, es zsiros tejport tartalmazott. Szerintetek minek???

Citrusfelek: feltehetoen valoban allergizal, az orvosunk nem javasolta 1 eves koraig, es utana is elosz csak nagy higitasban pl. a narancslevet. Ennek ellenere amikor sogornom vigyazott a Bencere, megitatta narancsos bebiitallal. Ugy kicsattant az ekcemaja, hogy jajjjj. A modszerrol meg no comment. Azota nem bizom ra a gyereket.
Csuklasnal nalunk fel perc siras, es el is mult...

Pussza: Barbi
 
 


Merci!
Igen. Kecskeméti az alma-barack, és DM üzletekben vettem. De ma pl csak szimpla öszibari volt, ezért tettem hozzá alma-krumplit.
Puszi
Remama
 
 


Sziasztok!

Bébiétellel kapcsolatban múltkor társalogtam a védõnõmmel, és abban maradtunk, hogy valami van benne, amitõl sokáig eláll, de akkor meg sokminden ( pl. vitamin) kevesebb lehet, mint a frissben. Egyébként meg valahol olvastam, egy dokinõ mondta, hogy ha a gyerek nem akar fõzeléket enni, próbáljanak neki gyári kaját adni, abban van valami olyan anyag, amitõl megeszik a gyerekek. Ez már olyan Whiskas-macska kábítószeres beetetés-szerû...
Egyébként almát, banánt bármikor lehet frissen kapni, barackot meg fagyasztva, szerintem ezekben több a tápanyag, meg lehet kísérletezni, hogy milyen ízû és állagú legyen.

Köszönöm a gombát meg hagymát, nem akarok még adni, csak kíváncsi voltam, kb. ezeket tippeltem.

Bimbi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: