Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én arra gondoltam,hogy vennék előrehajtogatott belsőt + külsőket,Kushies márkájút,és ha még belefér a költségvetésbe akkor talán éjszakára nadrágpelust.

Írna nekem valaki véleményt erről a márkáról?nincsen sajnos időm végigolvasni az eddig írtakat!

köszömöm

Anna+Emma+Matyi
Kép
Kép
 
 


Kedves Anna!
Ha 2 naponként mosol, akkor is kell legalább 30 pelenka. Most jön a nyár, ilyenkor a legjobb egy tetrapelenka (ez a hagyományos cseh vagy magyar beleszőtt kockás mintájú összehajtogatva és egy kis pamutbugyi nappalra. Én a biztonság kedvéért szoktam tenni egy törölközőt is a kicsi alá. így rögtön észreveheted, ha "van Valami".
Éjszakára jó a nadrágpelenka a saját betétjén kívül még legalább egy összehajtogatott hagyományossal. Én külsőt egyáltalán nem használok. Ha rendszeresen tisztába tesszük, ritkán ázik át. Persze biztosabb, ha a pótnedvszívó réteg frottir vagy legalább flanel. Utazáskor az éjszakai változatot használom, a szennyes pelenkát egy nejlonzacskóba gyűjtöm és otthon mosom ki.
Azt vettem észre, hogy ha beáztatom a pelenkát, előbb megbüdösödik, ezért csak a kakisakat szoktam kiöblíteni. Nekem kb. 10 Monapel nadrágpelenkám van, kb. 20 tetra, 5-5 frottir és flanel (amíg nem volt elég, havi 2 Monapelt vettem (1700 Ft db-ja) + a betétek. HA véletlenül elfogy a tiszta pelenka akkor nappal (most a melegben) egy törölközőt teszek a kicsi alá és pucérkodik, de az is előfordult, hogy kapott egy kistörölközőt a bugyiba.
Ha állandóan te vagy a kicsivel megpróbálhatnád pelenka nélkül. Ahogy az éhséget, fáradtságot, fájdalmat, azt is jelzik, ha "ki kell menniük". HA megtanulod a jelzéseit, talán télre már nem is lesz szükségetek pelenkára.
Sok örömet és kitartást a mosáshoz (az anytejes kaki sárgaságát gyönyörűen kifakítja a nap, nyoma sem marad)!

Anna (9 gyermek anyja)


Ja, az én legkisebb fiam holnap lesz féléves.

Anna (9 gyermek anyja)

 
 

Anna (laki papné),
8 gyerek :oops: fantasztikus!!! Gratulálok!!
Én sokszor a kettővel is alig bírok (persze nem adnám őket semmi pénzért), minden tiszteletem a nagy(obb)családosoké!!!

Anna (annnna),
Mit értesz előrehajtogatott pelus alatt? A tetrákat te hajtogatod olyanra, amilyenre akarod. Én is a részletekben megvásárlást javasolnám, igaz,nekem nincs tapasztalatom a tetrákkal, de nadrágpelusból mi Monapelt és Popolini Onesizet használunk, mindegyikkel meg vagyok elégedve.
Egyébként hasznos infok vannak összegyűjtve a www.moshatopelus.blogspot.com oldalon, ajánlom szívből, pl van a tetrák hajtogatásáról is egy szuper kis írás.

Eszter
 
 


Lányok,
Én is segítségért jöttem. Sajnos felütötte a fejét nálunk a pelusban a gomba (legalábbis a Nagy gyermekkalauz leírása szerint ez az, kis pöttyöcskék, némelyik nagyobb és vízhólyagszerű, és ha el is múlik, hamar visszajön, és egyre több és több lesz, némelyik nedvedzik is).
Tudtok valami jó megoldást? Canesten és társai kiscit túl drasztikusnak tűnnek, ezt ajánlotta a gyerekorvos.
A Gyermekkalauz ajánlja a napraforgóolajos tisztítást, aztán az olajozást (levedula vagy körömvirágos olajjal), majd kenőcsözést. Nem árt ez a pelusoknak? (Bocs, lehet, hogy hülye a kérdés, de mintha olvastam volna arról, hogy nem tesz jót a krémezés a nedvszívóképességének).
Ugyanitt találtam két popsikrém receptet is, próbálta valaki őket? Ha segít, bepötyögöm őket. Ráadásul gondolom ha nem orvossal íratom fel, hanem csak bemegyek a gyógyszertárba és megkevertetem, horror árai lesznek...
Kétségbe vagyok esve, eddig még gombával nem találkoztam, és elég rosszul néz ki...

Eszter
 
 


Ikra: gombára jó ecsetelésképpen a grapefruitmagcsepp, a teafaolaj, az ezüst kolloid. Mind3 vírus-, baktérium-, és gombaölő. A grapefruitmag kivonat, ha nem keserűt veszel (ami egy kicsit drágább), akkor mehet belsőleg is, vízbe vagy teába 20 csepp (nincs íze, nem is fogja észre venni). (Ha érdekel, elküldöm, hogy melyiket érdemes venni, ár-, mennyiség- és minőség összehasonlítással.) Kanesten egyébként nem is hatásos! :wink:

 
 


Kedves Eszter!
Kettővel a legnehezebb :wink:
Én rózsavízből tihanyi levendulaolajjal, teafa és rózsaolajjal csináltam ecsetelőt (féldeci r.vízbe, 10, 5 és 2 csepp). Ez is használ a gomba ellen.

Anna (9 gyermek anyja)


Annna: Kushies prefoldját (előre hajtogatott) nem ismerem, popolinités Bambino miotigen, az előbbi (popolini) lényegesen olcsóbb, mint a többi kettő, és szerintem nagyon jó minőség. Viszont: Ezek közül csak a Bambino mio külső való prefoldhoz, Kushies és popolini külsők nadrágpelenkához valók, prefolddal csak úgy működik, ha összefogod snappivel.

A hátrányuk a nadrágpelenkához képest, hogy az anyatejes kaki könnyen kifolyik belőle, de jó külsővel csak a külső lesz kakis, a ruha nem. Viszont olcsóbbak és tartósabbak, ha terveztek még babát, ez is szempont.

Kb. 18-20 prefoldra és 3 külsőre van szükség. Ha nagyon kifogytál, tetrát is lehet belehajtani, persze nem bír annyit, de vészhelyzetre jó.

Ha majd nagyobb lesz a fiad, érdemes venni kakifogó kendőt, anyatejesnél erre nincs szükség, elég, ha leöblíted, vagy mosás előtt lefuttatsz egy öblítő programot (ha mást, pl. külsőket is mosol velük együtt, akkor mindenképp érdemes).

Utazás és vendégség esetén: lehet kapni direkt erre a célra pelenkagyűjtő zsákot, de ha egy sima nejlonzacskóba beteszed és jól lezárod, az is éppen olyan jó, amikor hazaértél, akkor berakod a pelenkavödörbe.

Kell még egy vödör (akármilyen, ami jól zár), és attól függően, hogy szárazon akarod-e tárolni vagy áztatod, teafaolaj vagy ecet.

Ennyi.

Ha tudsz varrni, akkor a legolcsóbb pelenka árának töredékéért varrhatsz akár nadrágpelenkát, akár prefoldot.

Pindi

(Ja, és semmilyen érdekeltségem nincs a belinkelt boltban vagy a termékek eladásában. :) )
 
 


Eszter, valószínűleg segít, ha vastagon kenegeted olajjal, az megfojtja a gombákat. A pelenkákat úgy tudod védeni, ha beraksz a pelenka és a popsi közé egy tetrát (vagy egy darab akármilyen anyagot), amit aztán magasabb hőfokon ki is tudsz mosni, annak nem árt. Vagy ha egy ideig eleve tetrát használtok.

Pindi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok segítséget!
Beruháztam egy bambino mio picur csomagra!Kiváncsi vagyok milyen lesz!Még azért tartok egy kicsit az első időktől,mert nagyon hozzá vagyok szokva az eldobhatóhoz.
Ha bejön, akkor majd még szeretnék azért nadrágpelenkákat is.Szépen fokozatosan minden hónapban egy párat!

Anna+Emma+Matyi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Már erősen játszóteres-homokozós időszak van, és azon gondolkodom, hogy a gyapjú külsőnek nem árt-e a homokozás: márhogy belelül a homokba a gyerkőc, és mondjuk rövid gatya van rajta, és esetleg a gyapjúhoz is kerül homok (merthogy félig beletemeti magát :-). Hm?

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Sziasztok!
Megint én, megint egy kérdéssel: mostanában napi szinten mosom a gyapjúkülsőket, mert olyan gyakran kakisak lesznek. Monapel belsőnk van, és Flóra olyanokat kakil, hogy szinte mindig kinyomódik belőle a combjánál, főleg, ha evés közben teszi ezt, mert ilyenkor megkapaszkodik az etetőszék karfájában, és oldalra dől, tehát tuti a kinyomódás (bocs, hogy ilyen realisztikus voltam...) - nagyon muris, ahogy csinálja, csak hát az eredmény...
És attól tartok, a gyapjúnak se tesz jót, ha ilyen gyakran mosom, de mit csináljak, ha egyszer kakis lesz. Remélem, nem árt neki. Mindig langyos vízben mosom és lanolinozom is.
Eddig csak két gyapjúkülsőnk volt, de most kötöm a harmadikat, mert ilyen termelésnél ez kevésnek bizonyult.
Nem tudom, hogy a monapel a ludas vagy ezt a típusú kakit semmilyen más pelenka se fogná meg. Nem hasmenés, csak egyszerűen sok teljes őrlésű dolgot eszik, meg gabonákat, meg persze paradicsomot :-) Van valakinek ilyen tapasztalata?

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Anikó, nem lehet, hogy az történt, hogy a combgumírozás meglazult? Mert nálunk ez volt, varrtam bele egy plussz gumit, azóta megint tökéletes!

Zsófi
KépKép
 
 


Zsófi!
Köszönöm a választ, a gumikat még nem vizsgáltam, eddig nem tűnt fel, hogy változás lenne, de megnézem őket. Ha ez a gond, akkor a plusz gumi tényleg segít, de nem sok kedvem van felbontogatni az összeset és újra varrni... Ennyi erővel varrhatok akár újakat is. Már többedszerre bántam meg, hogy monapelt vettünk... De ez most már mind1. Újabb pelenka készletet most nem akarok venni, marad az, hogy időről irőre, amikor tudok, varrok egy-egy újabbat, és előbb-utóbb lesz elegendő jól használható pelusunk :-)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Lányok,
Köszönöm szépen a tanácsokat, most bőszen olajozok (teafa, rózsa és levendulaolajjal megdobva az olajat). Remélem, sikerül kipurcantani a gombákat.

Eszter
 
 


Sziasztok!

Szeretnék még egy pár dolgot kérdezni tőletek!

Azt szeretném tudni,hogy milyen szerrel mossam kézzel a pelusokat.Jövőhéten leköltözünk kb.3 hónapra a Balatonra és ott nincsen mosógép.Tudnátok ajánlani valamit?
A másik az lenne,hogy tényleg lehet-e szárítógépben szárítani őket?Szárítós a mosógépem,de nem nagyon használom,mert egy csomó minden összement benne(lehet ,hogy ez természetes!?)
Bele merjem tenni őket?
A harmadik pedig az lenne,hogy jó-e a Kushies prefold a BM külsőbe?

Előre is köszönöm a segítséget!
Szép hétvégét!

Anna+Emma+Matyi
Kép
Kép
 
 


Szia Anna! Kézzel mosáshoz legjobb a szappan. Bármilyen. A pisis pelenkáknak pedig elég a tiszta víz.
A többi kérdésedhez nem tudok hozzászólni.

Anna (9 gyermek anyja)


Hááát, bocsánat, hogy ellenkezem, de én a pelenkákhoz egyáltalán nem javasolnám a szappant. Rontja ui. a nedvszívóképességét. Ráadásul kézzel még annyira sem tudod kiöblíteni belólük, mint géppel. Ez alól talán kivétel a tetra.
Mosószóda megint nem e legideálisabb kézi mosáshoz, hacsak nem viszel magaddal gumikesztyűt, mert egyébként hajlamos kikezdeni a bőrt (nem feltétlenül). Szóval valami szappanmentes (kézi)mosószer lenne a legjobb hozzájuk + ecet az öblítéshez + esetleg gallseife a foltokhoz. Szerintem egyébként ezért is a tetra a legjobb utazáshoz/nyaraláshoz, mert kézzel alaposabban ki lehet mosni és öblíteni, mint a több rétegben összevarrt pelenkákat + kevesebb kell belőle, mert gyorsabban szárad (és még kevesebb helyet is foglal).

Szárítógép a pelenkákat is meggyötri, csökkenti az élettartamukat, összemennek tőle (és hát ugye nem egy környezetbarát megoldás). Plusz a Nap fehérítő és fertőtlenítő hatása sem érvényesül. Ha nem a száradás miatt akarod, hanem csak hogy puha legyen, akkor be lehet rakni a majdnem száraz pelenkákat 10-15 percre a szárítóba.

 
 


Édesanyám nehezményezni, hogy a mosószódától kemények a pelusaim. hát igen tényleg keményebbek mint az ő öblítős pelenkái, van valami ötletetek, amivel puhább is de mégis szódás mosás???

marica, levi

www.babamosoly.hu
 


Ez a puhítás-dolog engem is érdekelne. Eddig Almawin mosószert használtunk, azzal puha és csilli-villi (na jó, az alma hagy rajta halvány foltokat), de szeretnék áttérni a mosószódára, viszont nem mondanék le a puhaságról. Valaki próbálta mondjuk felesben?
 
 


Én ilyenkor nyáron tetrapelenkát használok egy kis pamutbugyival nappalra, erre gondoltam, amikor a szappant írtam. Ez a megoldás gyorsan meg is szárad.
Öblítő helyett én ecetet használok. Persze, ha fúj a szél, amikor száradnak a ruhák, akkor sokkal puhábbak lesznek mintha nem fúj :wink:

Anna (9 gyermek anyja)


Sziasztok,

a varrós topicba nem biztos, hogy benéznek az ügyes kötögetők, ezért itt is megkérdezném:
Gyapjúkülsőt szeretnék kötni, és ehhez a patent után a sima vagy a lusta kötéssel lesz jobb a minta. Vagyis melyik tart jobban esetleg, vagy igazából mindegy?

Pindi, belenéztem az oldaladra, nagyon szép!! Találtam ott egy linket gyapjúkülsőkötésről az ottobredesign-ost. Te próbáltad ezt a mintát? Mennyire jó a minta ami ott van? nekem már a nagyobb, 10 hós gyerektől méret kéne, jó ha megyek leírás szerint vagy módosítani kell rajta? Béna vagyok, tehát azért kérdem, mrejek-e nekivágni :lol:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Nekem minden nagyon kemény (pedig ecettel öblítek), sokáig azt hittem, hogy a szódától, de valójában akkor is ilyen volt, amikor hagyományos mosószert és öblítőt használtunk. Ugyanakkor sokakat ismerek, akiknek a szóda és ecet mellett is puha marad minden. Én inkább arra gyanakszom, hogy a víz keménysége a meghatározó.
Danann, szerintem nyugodtan próbáld ki a mosószódát, aztán majd meglátod, lehet, hogy neked úgy is puha marad.

Zorka, köszi! Igen, azért is tettem ki linkbe, mert egy kipróbált és bevált minta, én szeretem. A méret nekem bejött, viszont nagyon függ a fonal vastagságától. Az a minta eredetileg előszálhoz van, én abból kötöttem, de te gondolom nem abból fogod. Viszont tudtommal Indi csinált sima nyers gyapjúból, esetleg őt kéne megkérdezni, hogy úgy is működik-e.

Én jobban szeretem a lustakötést a peluskülsőkhöz, mert vastagabb, ezáltal tartósabb is és több nedvességet tud magába szívni a gyapjú, és puhább. (Meg persze gyorsabban elkészül.) Ugyanakkkor a bugyor is nagyobb lesz így.

 
 


Sziasztok!
bemutatom a nyári gyapjúkülső-kollekciónkat!
(én kötöttem)

És szívesen beszámolok a gyapjúkülső előnyeiről a Mindent a mosható pelusokról blogban, ha a tulajdonosa megadja a szükséges infókat, hogy is kell azt csinálni.
Azt hiszem, már elegendő infót gyűjtöttem össze.... :D
Kép [/img]
 
 


Ilcsi, ez a fonal honnan van?
Fincsi vékonynak tűnik, ráadásul színes.

Andi
 
 


Ilcsi,
ezek gyönyörűek! A fonal engem is érdekelne honnan való?
Megkérdezhetem, hogy melyik minta alapján készítetted, én is most akarok kötni, egy mintát már kinéztem Pindi oldaláról, de ha jól látom ez oldalt van összevarrva? Vagy ua. a minta lehet?
Lécci!
Totál beléjük szerelmesedtem. :lol:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Hello :D :D :D
örülök a sikernek, de ezért is raktam fel a képeket. :D
A fonalat Pápán vettem, a Tulaj a Korona utcában lakik, a címét ki tudjátok deríteni az internetről. Én is onnan tudom, de személyesen vettem, nem tudom, küld-e postán. Ha valakit konkrétan érdekel, megírom a címet priviben.
Mindenféle színben van neki, mert gyapjúszőnyegek szövésével és szövőszék készítésével is foglakoznak!
Amúgy egyszálasak ezek a gatyók, rájöttem ugyanis, hogy nyárra ez való (és ez sem ázik el). A korábbi pelusaim, amiket 2 szálasból kötöttem (töredéke idő alatt!!!), már fent vannak itt valahol, azok csak nyers színűek.
 
 


A kötésminta az az ottobre-designe, amit itt már olyan sokat emlegettetek.
Jobban megnézve a feltett képemet, a pelusok nem egyforma méretűek, ez azért az amatőrizmusomat jelzi. Az első ugyanis túl nagy lett, és ezért "átlapolva" összevarrtam egy kicsit. A következő egy picit pici lett, de a harmadszorra kötött (a sárga) a legjobb a lányomra. A kötőtű 2,5-ös volt. Javaslom, kössetek a fonalból egy mintát lustakötéssel, és mérjétek meg, hány szem és sor hány centi. Lélekben készüljetek fel rá, hogy a darabot esetleg vissza kell bontani, vagy el kell ajándékozni, és így nem érhet csalódás. Aztán végül szép pelusaitok lesznek!
 
 


Ilcsi, ez akkor a Lőrincz Textiles Műhely, igaz?
Már nézegettem a honlapjukat, nekem ez elég közel van, néha járunk is Pápára. Köszi.

Andi
 
 


Aha, ők azok. Hívd fel őket, mert a gyapjú nem a megadott címen van. (ha mondod, mire kell a gyapjú, emlegetnek egy őrült nőt, aki járt már náluk, na az voltam én) Fogalmuk sem volt, hogy pelust is lehet kötni a gyapjukból.... :D
 
 


Sziasztok!

A kisfiam nemrég indult el és csak most tűnt fel igazán, hogy mennyire szétvetett lábakkal jár. néztem a játszótéren a többi gyereket, hát azoknak egymás mellett van a két lábuk mikor járnak, a kisfiam totál terpeszben megy. Nem tudom vajon ez a textilpelustól van-e, ha meztelenül van vagy papírban akkor kicsit összébb áll a lába, de akkor is terpeszben megy, lehet ez már megszokás. Szóval tapasztalt-e már valaki ilyet közületek? Kicsit félek, hogy később hogy fog járni emiatt vagy ez mekkora gond.
Orsi
 


Oké, Ilcsi, köszi :D

Andi
 
 


Sziasztok!

A BAMBINO MIOval kapcsolatban lenne kérdésem.
Szükségszerű-e, hogy az anyatejes kaki a belső részből a külsőbe kerüljön és ezáltal a gumis rész (ami anyaggal van bevonva) kakis legyen?

Köszönöm a választ előre is!
Hajni
 
 


ilcsi28 írta:Sziasztok!
bemutatom a nyári gyapjúkülső-kollekciónkat!
(én kötöttem)

És szívesen beszámolok a gyapjúkülső előnyeiről a Mindent a mosható pelusokról blogban, ha a tulajdonosa megadja a szükséges infókat, hogy is kell azt csinálni.
Azt hiszem, már elegendő infót gyűjtöttem össze.... :D


Ilcsi,
ezek nagyon szépek!

Légyszi írj privit a Nők Lapja Cafés topicban http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=103651
laeres-nek, ő tud meghívót küldeni. Nagyon várom a blogbejegyzést!
 
 


levente írta:Sziasztok!

A BAMBINO MIOval kapcsolatban lenne kérdésem.
Szükségszerű-e, hogy az anyatejes kaki a belső részből a külsőbe kerüljön és ezáltal a gumis rész (ami anyaggal van bevonva) kakis legyen?

Köszönöm a választ előre is!
Hajni


Levente,
nem szükségszerű, de nagyon kivételes eset, amikor nem így történik. A külsőből viszont nem kerül ki. :-)
 
 


A kisfiam nemrég indult el és csak most tűnt fel igazán, hogy mennyire szétvetett lábakkal jár. néztem a játszótéren a többi gyereket, hát azoknak egymás mellett van a két lábuk mikor járnak, a kisfiam totál terpeszben megy. Nem tudom vajon ez a textilpelustól van-e, ha meztelenül van vagy papírban akkor kicsit összébb áll a lába, de akkor is terpeszben megy, lehet ez már megszokás. Szóval tapasztalt-e már valaki ilyet közületek?

Igen, én is ugyanezen gondolkodtam már többször is. Ráadásul Kamillának amúgy is befelé állnak a lábfejei, így aztán még viccesebb, ahogy megy. Ortopédus azt mondta, hogy nem befolyásolja a textilpelenka a fejlődését, és majd magától rendeződik szépen a helyzet! Azért én még néha aggódom.. :?

Zsófi
KépKép
 
 


Hajni, nálunk csak nagyritkán egy-egy kemény kakinál ússza meg a külső! Cserébe viszont szerintem a prefoldot sokkal könnyebb tisztántartani, mint a nadrágpelusokat.

Zsófi
KépKép
 
 


Orsi, Zsófi,
terpeszállásban totyogó gyermekek aggódó anyukái :)
Az én lányom szintén így kacsázik,jó kis szétvetett lábakkal megy és elég szögletesen lépked (vagyis csak kicsit hajlítja be a térdét) Lehet, hogy a textilpelus is rátesz, de nekem a másik 2 gyerekem eldobhatóban volt csomagolva és abban is így járkáltak. Ez szerintem ezeknek a gyerekeknek az életkori sajátossága akik még most kezdtek el járni, és még bizonytalanok a lépéseik. Terpeszben ugye jobban kitámasztja magát. Elég furi és vicces,én is jókat vigyorgok rajta, de a másik kettőm is így kezdte és mostmár semmi bajuk:)
Szóval semmi dond szerintem,persze nem vagyok orvos és előfordulhat, hogy valami ortopédiai betegség, de sztem kicsi az esélye :)

Ilcsi, köszi a címet,megnézem, bár én nem nagyon járok Pápán:(

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Szerintetek nincs túl meleg nyáron gyapjúban?

Anna (9 gyermek anyja)


Pindi!
A hozzaszolasokbol úgy tűnik, hogy van egy oldalad, de nem találom a címet. Megírod?
Előre is köszönöm.
Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Kedves Bambino mio-sok! :wink:

Köszönöm a választ, kicsit megnyugodtam, hogy azért nem volt olyan rossz választás ez a pelusfajta. Szerintetek hány gyereket bírnak ki a külsők és a belsők? Azt hallottam, hogy a külsők bírják kevésbé. Hogyan érdemes mosni, hogy hosszabb legyen az élettartam? Eddig kézzel mostam, de a sárgaság talán jobban kijön géppel. 60 fokot ír, de a gumis rész miatt valahogy nem merem 60 fokra berakni.
Üdv
Hajni
 
 


Levente, a belsők jól bírják, hiszen tiszta pamut, nincs benne se gumi, se tépőzár, ami tönkremehetne, nincs rajta minta, ami kifakulna... kicsit bolyhozódik idővel, de ez nem zavaró.
A külsők is egész jól bírják, mert kis ideig használsz egy méretet. Én gyakran mostam géppel, a kicsik, amiket tényleg csak rövid ideig használtunk, simán bírják!bírnák a második gyereket, a nagyobb méretnél, amit kb. egy éven át használtunk, már tönkrement a gumi.

Anikó: http://www.puhababa.blogspot.com/.

Pindi
 
 


Pindi!
Köszönöm és gratulalok, nagyon jó és szép az oldal!

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Anikó, köszi! :)

 
 


Melyik hagyományos pelenkakülsőt ajánlanátok a tapasztalatok szerint? Szétment a Monapel külső, úgyhogy most készülök beszerezni másikat, de Monapelt nem akarok.

Gondoltam a gyapjúra is, de sajna nem tudok kötni :cry: Meg aztán a csemete napjában kb. 4x kakil nyakig, úgyhogy félek kicsit a gyapjútól e téren is (nameg a nyári homokozás-kúszás-mászás... :roll: )

Varrni is tudnék, de milyen anyagból? Egyszer varrtam egy vízhatlan anyagból külsőt, de olyan kemény lett, hogy nem használtuk.
Köszi
Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
 


Mi az a hagyományos? Nem gyapjú?

Milyen belsőhöz? Monapel? Ahhoz én a Popolini külsejét javasolnám, jó az olcsóbb fajta is. (A monapel annak a koppintása, de minőségibb.) Fazonra jó hozzá a Kushies is, de műanyagosabb, és a pamut szegély időnként átázik (még nem jöttem rá, hogy mitől függ, hogy mikor.)

Gyapjúból lehet varrni is, és egy jó belsőből nem folyik ki a kaki a külsőre. Esetleg a belső hátuljára lehetne gumit varrni, ha esetleg ezzel van a gond.

Ill. lehet polárból is varrni. Ha kicsit visszanézel, találsz képet + linket a varrásához.

(Bár én egyik külsőben sem ültetném be a gyereket a homokozóba bugyi/kisgatya nélkül, mindegyiket erősen meggyötri, és ahhoz elég drágák...)

 
 


Tejbemami :) éjszakára gyapjút, nappalra pedig le a pelussal :wink:

 


Végül megoldódott a dolog, mert voltam az Ökosznál, és ha már ott voltam, vettem egy Kushies külsőt.

Pindi, úgy érted, hogy minőségibb a Monapel? Szerintem a Popolini a minőségibb. Emlékszem, még a hőskorban, amikor elmentem a Popolini pelenkákért, a fickó dühöngött is egy sort, hogy máris lekoppintották az általa forgalmazott pelenkákat.

A polár külsőtől egy kicsit tartok.

Indi, azért egy egy éves gyerekről még nem veszem le a pelenkát. Vagy te hogy csinálod? Mész utána a ronggyal (és takarítasz szőnyeget, bútort)??? Ráadásul napjában 4x kakil :shock:

Mi a véleményetek arról, hogy a kakis pelusokat perkarbonátos vízben áztassam? (Most sima ecetes vízben állnak mosásig, de sokszor nem jön ki a kaki folt 60 fokon) Vagy a mosáshoz lehet adni, mert úgysem hat hidegen? Egyébként az Ökosznál nem volt perkarbonát (még a másik topikban említettétek, hogy talán ott is kapható)

Szép Napot!

Tejbemami
 


Sziasztok,

a Poppolino pelus az ugyanaz, mint a Popolini? Láttam most a neten, tudom, hogy régen létezett is, de hogy ugyanaz-e? Tudja-e valaki?
Köszi

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Pindi, úgy érted, hogy minőségibb a Monapel? Szerintem a Popolini a minőségibb.


Jaj, jaj, dehogy! Tényleg félreérthető voltam. Természetesen a Popolini a minőségibb.

 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron