Új privát üzeneted érkezett!

Kedves kismamák!

Novemberben fogok szülni és tanácstalan vagyok a pelenkákkal kapcsolatban. Nem tudom hagyományosat vagy eldobhatósat használjak majd és ha eldobhatósabbat, akkor melyik márkát. Az eldobhatós ellen igazából az ára szól nálam, hallottam már olyat is hogy egy hónapban 40e Ft megy el pelenkára. Igaz ez? Mit javasoltok?
 



köszi!
 

 
 

Jó sok pelenkás oldal vanKép
Azért én ide írom le.

Most, a múlt héten próbáltam 3 pelenkát. Auchan, Tesco, Coop. Mindhárom pelenkától kiütéses lett a kicsi bőre, de olyan szinten, hogy elfertőződött és kisebesedett. Hiába kenegettem borogattam (vidéken voltunk egy kis faluban és nem volt nyitva hétvégén semmilyen bolt. Egyébként az egyetlen nyitvatartó boltban volt a Coopos pelus)
Szóval ezeket senkinek sem ajánlom.
Amik tényleg jók az a Libero, Huggies, Pampers (bár ebből csak a Newborn vált be de az nagyon!) és Babylove pelus ami a DM drogéria saját pelenkája. Libero utánzat.

puszi
sasha

Kép
 
 


Szia Bernadett!

Csak azért is ide írok, bleee a névtelennek! Itt a Babaneten annyi mindenről annyi helyen beszélnek, hogy elég nehéz összemazsolázni az információt.

Az eldobható vagy mosható pelenkáról nekem az a véleményem, hogy az se biztos, hogy olcsóbb mosni, és az se, hogy környezetkímélőbb. Amikor majd hazamégy a pici babáddal, és 3 óránként szoptatsz, pelenkázol, stb., éppen elég bajod lesz a kakás pelenkák pucolgatása nélkül is. Szóval szvsz az eldobhatóval érdemes kezdeni. Később, ha jónak látod, és lesz rá energiád, még mindig átállhatsz moshatóra.

Az eldobható pelenkák közül aztán óriási a választék, és mindenkinek más jön be. Pl. az én PocakBerci Kisfiamra mostanában a Huggies passzol a legjobban. A Pampers lecsúszik a pocijáról, lötyög a derekán, és a térdéig ér az ülepe. Kép De a Pampers újszülötteknek való pelusa nagyon jó, vagy legalábbis 1,5 évvel ezelőtt az volt a legjobb (szvsz) a newborn pelusok között. Volt rajta valami hálós rátét, ami gyönyörűen lepucolta a popsiról a mázt, és a pelusba zárta. Alig kellett utána törölni. Ha ez létezik még mostanában is, akkor szívből tudom ajánlani! egyébként egy csomó féle termékmintát kap az ember lánya szülés után, még a kórházban, érdemes megfigyelni, hogy melyik milyen, melyik válik be, és melyik nem. Nekem anno a tesóm felbontogatta, és szépen kupacba a pelenkázóhoz készítette az összeset... Kép

Az árak terén mostanában csak az M-es méretű pelenkákról vagyok képben. Ez minőségtől és beszerzési helytől, akciótól függően 45-55 Ft./db. Úgy számolj, hogy kb. napi 5 pelenka kell. Vagyis ez egy másfél éves, M-es méretű gyereknél kb. 7.500,- Ft/hó. Ha kiszámolod a mosás és vasalás költségeit (víz, mosószer, fertőtlenítés, áram), nem sokkal jársz jobban szerintem. Érdemes egyébként figyelni az akciókat, és úgy általában a pelenka árakat, mert M-es méretű Huggies pelenkát láttam már 60 ft/darab fölött, és 50 alatt is. ja, én mindig az M-es méretről beszélek, mert mi már azt használjuk, de a kisebb pelenkák mindig olcsóbbak. Én azt tapasztaltam, hogy talán a CORA árai a legjobbak, és a www.cora.hu oldalon mindig meg tudod nézni az aktuális akciókat. A TESCO-ban kicsit drágábbak a baba holmik, de egy-egy jó akciót biztosan ki lehet fogni ott is. Érdemes a DM-ben is szétnézni, elég jó akcióik vannak néha. A saját márkájuk (babylove) nem drága, és elég jó minőségű. A Sógornőm pl. arra esküszik, nekik a Huggiesnél és a Pampersnél is jobban bevállt.

Még egy tanács: bármilyen jó akciót találsz, a kis méretű pelusokból ne nagyon vásárolj be! Eleinte nagyon gyorsan nőnek a kicsik, aztán teheted el a készleteket a kistesónak. Kép Én azt tapasztalatam, hogy (az én kisfiamra!) maximum a megadott mérethatár közepéig voltak jók a pelenkák. Ráadásul, volt egy időszak 2-3 hónapos kora körül, amikor képes volt heti 30 deka fölötti gyarapodást produkálni. Amikor 3 hét alatt összeszedett egy kilót, akkor nagyon hirtelen ki tudott nőni egy pelenka méretet! Kép

Remélem, legalább 1-2 információnak hasznát veszed azok közül, amit írtam! Ha van még kérdésed, akár itt, akár magánban szívesen megoszton veled a tapasztalataimat. Problémamentes babavárást, és sok boldogságot kívánok nektek! Kép


BMárti (B, mint Bakos Márti Kép)

BMárti
 
 


Szia Sasha!

Most látom, hogy amíg pötyögtem, te is írtál, csak te sokkal tömörebben ki tudod fejezni magad. Kép A véleményünk viszont eléggé egyezik! Kép

BMárti

BMárti
 
 


Szia Bernadett!
Aztmondják,hogy az elején mindegy milyen pelust adsz rá,mert sokszor kell cserélni a folytonos evés-kaki után. (szerintem is) Nekünk utána a nagycsomagos Huggies vállt be a legjobban. Kb 5kg-tól. Most 9 kg -an a Liberót használjuk,nemmintha a huggiesról válltozott volna a véleményem,csak a liberóból most nagyobb a db-szám kiszerelés erre a kg-ra. Ez is bevállt. A pempers sosem volt az igazi nekünk. Egyébként én is próbálkoztam az olcsó, és a darabos pelusokkal, de nemajánlom. Pl azért,mert amikortól átaludta az éjszakát, reggelre mindíg tiszta pisi volt mikor felébredt. Vagy pl,ha hígabbat kakilt,ezekből biztosan kifolyt,és teljes ruhacsere lett a vége. A "nevesebb pelusokkal" ez nemfordult elő. De egyébként,ez babára válogatja. Majd meglátod hogy a te picidnek is mejik a legjobb. Álltalában úgyis kipróbállja mindenki a legtöbb fajtát,és ezek után dönt,hogy a kicsinek melyik a legjobb.
Sok sikert.és örömet a babóhoz!
Noémi
Noeeemi
 


Nekem nagy kedvencem a komposztálható kukoricapelus: szuper puha, szuper légáteresztő és a maxinak is csak 40 Ft darabja. Hátránya, hogy aránylag kevés helyen van, és fiúknál nem mindig válik be, mivel eléggé középen van az ultramagja.
Fő beszerzési helye a Csalogány u. Széna tér felőli végén levő pelenkadiszkont.
Nekünk amúgy bejött a lila csomagos TESCO pelus is. Csak hogy összezavarjalak Kép.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Szerintem olyat is lehet (én most éppen igy csinálom), hogy egyik fajta (jobb de drágább) megy éjjelre, amikor sokáig van rajta, és az olcsóbbat használni nappalra (én most tesco gazdaságost használok nappalra, egyelőre nem fő be tőle a feneke, de ez nem légáteresztő, éjjelre inkább nem adom ezt, bár lányom éjjel alig pisil, szinte ágytiszta...)
A komposztálós pelus engem is érdekelne, de a Széna tér nekem eléggé messze van ehhez. És Borcsa, te el is komposztálod? Lebomlik rendesen? (Merthogy én amugy komposztálok a kertben, de eddig pelust nemKép)

Ildi

Ildi
 
 


PIldi!
Mint afféle panellakó, sajnos nem. Úgyhogy nem tudom, mennyire bomlik. Elvben a ragasztószalag meg a gumi ami megmarad belőle.

Pocok! Igen, ez a faleveles.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Ildi,
én is ilyet használtam jó ideig Emesénél, mint pelus nagyon bevált, egyrészt bio, másrészt olcsó. Lebomlás ügyben nem vagyok kompetens, mert nálunk a kukába ment.
(Most azért nem ilyen van, mert a csajszi lassan szobatiszta, bugyipelust vettem).
Zsóka

Zsóka
 
 


Noeeemi!
Hát szerintem nem mindegy milyen pelus megy rá még újszülött korban sem. Akkor sokat kakál ez igaz. Na de milyen állagút? Jó híg anyatejeset... Nekem egyedül a Pampers Newborne-ból nem folyt ki a kaka és nem lett minden szarosKép Utána lévő Pampersekből már kifolyt sajnaKép

Na meg próbáltam egy totál noname pelust (dobozban név nélkül vettünk 150 darabot kb 15 forint/db áron) és olyan szinten kifolyt belőle a pisi, hogy naponta 10x öltöztettem a gyereket. Ahányszor pisilt kakált a gyerekre új ruha került. Nem győztem mosniKép Pláne, hogy még rengeteget bukott is mellé...

Az, hogy melyik babának milyen érzékeny a bőre az egyéni. Van akinek egyik belenka se csapja ki a bőrét, látjátok az én fiamra nem adhatok akármitKép Én egyébként a Babylove pelust használom, több okból is. Olyan jó minőségű mint a Libero, még a tépőzárja is ugyanolyan gumírozott, nem kell kenegetni a popóját egyáltalán, még hintőporozni sem. Nagy pocakja van a fiamnak és ez nem nyomja el. A Huggies egy ideig bevált, de csak addig amíg nem volt ilyen vasgyúró. Azóta a pelus gumírozása meglátszik a kicsi combján és a pocakját is nyomja. Szóval kinek mi jön be és ugye minenkinek a saját babája bőréhez és méreteihez kell alkalmazkodin. Hiába 11 kb a fiam 9 hónapos létére és már a Junior (15-25 kg) pelust veszem és reménykedem, hogy a gyerek mostantól inkább csak nyúlni fogKép

Puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!

Borcsa! Ez a Csalogány út végénél lévő pelenkadiszkont gyakorlatilag már egészen a Széna térnél van? Vannak ott más (pl. Huggies) pelenkák is, esetleg az átlagos bolti árnál olcsóbban?

PIldi! De régen nem találkoztam a hozzászólásaiddal! Kép Mostanában kevesebbet jársz a Babanetre, vagy csak nem ugyanazokat a topikokat olvassuk? Bocs az OFF-ért, de úgy megörültem, amikor megláttam a nevedet a listán. Kép

Sasha! Ja, én is azért imádtam a Pampers Newborne pelust, mert az volt az egyetlen, amiben megmaradt az anyatejes kakkantás. Az összes többiből mind a gyerek hátára kenődött, és ahány bekaki, annyi átöltözés lett a vége. Kép Amikor a Newborne-t kinőtte Lacika, én is bazi nagy pelusokat adtam rá, de még így se volt az igazi. Kép


BMárti

BMárti
 
 


én megrögzött pampers hívő vagyok, úgy, hogy próbáltam a liberót és a többit is.

nem csurog át a nedv. a rétegen, az ultramagok tényleg felszívjá.
soha nem pirosodott ki a popo, amit a többieknél nem lehett elmondani.
Ritábban kellett cserélni, mert annyira jól tartja mind az anyagot mind a szagokat.
Névtelen
 


Köszi mindenkinek az infókat!
 


Állítólag van egy újfajta pelenka, ami valami cellulóz alapú, olcsóbb valamivel mint konkurenciái, és környezetbarát, mert valami 90-95%-ban lebomlik.
Nincs neki nagy reklámja, de hallott valaki róla?
Én csak ennyit, de érdekelne.
Névtelen
 


Utolsó Névtelen!
Azt hiszem erről a pelusról beszéltek itt a lányok!
Ezt láttam a MegaToy's ban is.
Nekünk a Libero jött be mindkét csemeténél.
A Pampersből mindíg minden kijött és Blankám popsi színe vetekedett egy paradicsommal, alig lehetett rendbe hozni. Hasonlóképpen jártunk a Helen Harpellel.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!

Nalunk is ugy volt, hogy eleinte, mikor orankent cserelt az ember pelustKép, akkor az olcso DM-es BabyLove volt jo, ejszakara meg Pampers, aztan ahogy ritkultak a peluscserek, maradt a Pampers. Szerintem nagyban fugg a gyerek alkatatol, kinek melyik jon be. Van-e nagy pocakja avagy sovanyka, hurkas combja van vagy nem, izegmozog mar koran vagy sem, ilyenek...
Rekam pl. erzekeny boru, ekcemara hajlamos, megse pirosodott ki a Pamperstol.
Szoval biztos van tokeletes, de mindenkinek mas es masKépKép

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Ha valaki esetleg tudna a környezetbarát kukoricás pelusról egy gyártó cimet (plána ha emailcimet) adni, happy lennék. MOst akkor ha elkomposztálnám, akkor utána szedegessem a földből a gumi meg tépőzár darabokat, avagy szarosan szedegessem-vagdossam le a pelusról? Kép Vagy mégis, ők miként gondolják komposztálni? Ha a kukába és a szemétégetőbe megy, akkor majdnem mindegy milyen pelus volt...Kép

OFF:
BMÁrti:mostanában kezdek többet lenni, mivel másfél hete van itthon adsl, és én is itthon vagyok, igy ha a gyerkőcöktől le tudok ülni, akkor jövök sokat.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi,
gyártó címet nem hiszem, hogy tudunk adni. A Széna téri bolt emilcíme: szuper_m@axelero.hu , telszám: 214-5918; 20/5444-165, 30/921-3842 csalogány u 42/a. Őket kérdezd meg. Vagy, a Zöld topikban vagy vhol elő tudod keríteni a humusz címét, az Ökoszolg. -ét, ők talán rendelkeznek vmi infóval...
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka, köszi!

Ildi

Ildi
 
 


Ildi,

Sencare Hungary kft.
H-1185 Bp. Ipacsfa u. 6.
infovonal: 36-1-297-34-54

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Zulu, köszi, hisz ez itt van nekem rögtön, anyuék szomszédságában!

Ildi

Ildi
 
 


Szia PIldi!

Én úgy tudom, hogy a komposztot felhasználás előtt át szokták szitálni. Akkor fennakad a "selejt", ami nem komposztálódott el rendesen.

BMárti

BMárti
 
 


MÁrti!

Nálam ez úgy megy, hogy simán beásom a földbe, az éppen aktuálisan komposztálónak kijelölt területre. Kép

Ildi

Ildi
 
 


PIldi!
Szerintem le kell szedni a ragszallagot, és hagyni a gumikat: az csak nem bomlik gyorsan, de nem mérgező. Kb. annyit zavarhat, mint bármi más lassan lebomló szervesanyag, pl a hajszál.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


OFF

PIldi!

Fura, hogy én dumálok, akinek most éppen kerje sincs, de valaha a szüleimében rengeteget kertészkedtem, és azóta szakkönyvek fölött álmodozok a majdani saját bio-kertemről. Idézet a kedvencemből, Geoff Hamilton "Az élet kertje" című művéből: "A levelek, a zöldségfélék hulladéka, a gyep nyiradéka, az elpusztuló egynyáriak a növekedési időszak végén, valamennyien gazdagok tápanyagban, s pazarlás lenne elszállítani, vagy megsemmisíteni azokat. Ha ezeket az anyagokat kezelés nélkül egyszerűen a talajba ássuk, többet árthatunk, mint használnánk, mivel a lebontás folyamatában részt vevő baktériumoknak életfolyamataikhoz nitrogénre van szükségük. Más forrás híján ezt a fontos tápanyagot a talajból vonják el, a növényekben hiánytüneteket okozva. Ezzel szemben a komposztálódás folyamán a növényi maradványokon az Azotobakter nevű baktériumfajok szaporodnak el. A komposztálódás számukra kedvező életfeltételeket biztosít, mert megkötve a levegő nitrogénjét, azt más mikroorganizmusok számára is felvehetővé teszik. Így a jó komposzt a talajból sose von el nitrogént, sőt jelentősen növeli annak mértékét." Ez után jön oldalakon keresztül, hogy hogyan kell jó komposztot csinálni, de az már nem fogom lepötyögni. Kép


BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ezt a kukoricapelust milyen idős kortól lehet használni, már rögtön miután megszületett a baba? (Nekem még van pár hét addig, egyelőre csak tájékozódom.)

Köszi a választ előre is!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Zsizsa!
Igen, nagyon finom puha. Nálunk tűrhetően győzte a folyós kakit is.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

OFF

Márti, köszi, ismerem az elveket...Kép egyébként ami tény, hogy beásom a "földbe" (futóhomok...Kép), és utána (kb egy év) jobban nő ott a növény. Persze, klassz lenne egy rendes komposztládika, majd egyszer talán lesz is, főleg, ha már nem futóhomokot kell feljavitanom... Egyébként a lényeg, hogy szellős legyen, akkor működik a lebontás.

Ildi

Ildi
 
 


Szia PIldi!

Bocs, ha ismered az elveket, hogy fölöslegesen okoskodtam. Kép

BMárti

BMárti
 
 


Márti!

Szerintem nem fölösleges, hisz mindenből lehet tanulni, akár másnak is! KépKépKép

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
A lányomnál csak a Libero Baby Comfort vált be. Soha semmi gond nem volt vele. És igaz, hogy enm az olcsó kategóriába tartozik, de mindig van valami ajándék hozzá, illetve szinte folyamatosan vannak játékok vele. Pl. vonalkód gyűjtés, stb. Nálunk egy ilyen ajándék plüss figura lett a kabala. Enélkül el se alszik :-)
A Pampers-et is próbáltuk, de kipirosodott a popsija, illetve vágta a combhajlatát. Igaz, minidg is jó húsban volt. :-)
Úgy másfél éves korában rátaláltam a Rossmann pelusra, ami nagyon jó áron kapható, és azóta csak azt használtuk. Szerencsére ma már nincs egyikre se szükségünk. :-)

Bea
Névtelen
 


Borcsa,
köszi a választ. Akkor ez gondolom azt is jelenti, hogy nagyon kis méretben is kapható.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Most olvastam bele a topikba, a fiam 11 hónapos, végig dm-es Babylav-ot használtunk (használunk), a nevesebbek még akciósan is mindig drágábbak voltak. Az első tégely kenőcsnek még a felét sem használtuk el, mert szinte sosem volt rá szükség. Most (mivel az úszópelenkával együtt akciósan vetttük) egy csomag Huggiest használ, de rosszabb, mert hátul a derekán nincs gumi, így kicsit lötyög és lecsúszik (pedig nem sovány a fiú).

A biopelenkáról még nem hallottam, de meg fogom nézni, mert a Széna tér hozzánk nincs olyan nagyon messze. Köszi a tippet.

Vöcsök
Névtelen
 


Mi a DM-es Babylove-ot vagy Liberot vagy Pamperst használunk. A Babylovenak még az ára is jó, a másik kettő ugyan drágább, de arra is gondolni kell, hogy az olcsóbb nem biztos, hogy jobb. Ugyanis ha csak pisis a pelus, akkor jóval többet bír a fenti három márka, vagyis naponta kevesebbet db-ot használtunk. Az olcsóbbnál pedig gyakran 6-8 db is elment egy nap. Összességében az olcsóbb igy drágább tud lenni. A fiaim 1 évesek és az olcsóbb pelus minden éjszaka átázik de nagyon, a Libero vagy a Pampers pedig lazán bírja.

Liza
Liza
 


Sziasztok!

Leírom én is a tapasztalatomat: ikerlányaim közül az egyik evés után rendszeresen visszabukta a kaját. Nem egyszerre, hanem kis "részletekben". Ekkor még Pampers pelust használtunk. Majd amikor a Libero beújított a rugalmas tépőzárjával hát kipróbáltuk, hátha szorítja a régi a hasát és azért bukik. És ez bevált. Amióta ezt használjuk semmi sem jön vissza. Tökéletesen illik rájuk, enged a pocaknál is. Most 15 hónaposak és áttértünk az Auchan pelusára ami majdnem olyan, mint a Libero csak nem rugalmas a tépőzár. Nekünk bevált és olcsóbb is.

Kipróbáltuk még a Helen Harpert is de azt túl keménynek találtam és a popsijuk is kipirult tőle.

Kata
 
 


Sziasztok!

Nem aggaszt benneteket az a rengeteg szemét, ami a pelenkázással keletkezik? Szerintem szörnyű, ezért én moshatót használok. Össze sem hasonlítható a mosásból eredő környezetszennyezés a rengeteg igen-igen lassan vagy egyáltalán nem bomló eldobható pelenkával.

Liana
Liana
 


Liana
keresd a Zöldtopikot!Kép

Anyapoc
Névtelen
 


Liana!

Nekem ikrek + fősuli mellett nincs időm a pelusokat mosni éppen elég a ruhákat is. Nagyon is aggaszt környezetszennyezés de ennek ellenére a pelusokról nem mondok le. Más módon is lehet védeni a természetet.
Kata
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekünk a Pampers bevállt...egy ideig.Most valamit nem értünk. Sajna nem őriztem meg a zacsiját a beválósnak...de azt hiszem az is 3-6 kg volt, csak lehet, hogy nem total care. Vettünk total care-t erre a lányom 3X belefér, pedig az is 3-6 kg-ig van...jah és Fanni 5,41...Kép

Barbi
DBarbi
 


Ááá most, hoyg visszaolvastam a topicot....lehet, hogy newborn volt??? De az nemcsak 2-4ig van? Persze nem, mert más volt a mintája a derékcsiknál...nem olyan halványabb pasztell állatkák voltak, hanem elég karakteres színűek...és nem volt coala maci sem Kép
DBarbi
 


Sziasztok! Csak érdekességként írom, hogy a fiam allergiás a hipoallergén kukoricás biopelusra, amiről sokat írtatok. Vicces, nem? Amúgy egyikre sem allergiás, csakis erre. Nekem egyébként kicsit gyanús, mert noha környezetbarátnak hirdetik, műanyagos a borítása, nem légáteresztő. Szóval visszavittük, szerencsére a Széna téri boltban nagyon aranyosan kicserélték a légáteresztő típusra. A Pandapelről annyit, hogy a műanyagost én sem ajánlom, de már abból is gyártanak légáteresztőt, az Újpesti mintaboltban vettük, és semmivel nem rosszabb a hasonló Noname papírosfelületűeknél. Hello Klára
 
 


Sziasztok!
Az én kislányom 15 hónapos,elég sok fajta pelenkát próbáltunk ki,mert nagyon érzékeny a bőre.Nekünk a pampers vált ve egészen mostanáig,ugyanis az újitásukkal sikerült pelenkakiütést szerezni ami gombásodásig vezetett.Még a Huggies pelenkát nem próbáltuk,amire sokan esküsznek,de csak az eredetire.Sajnos fogalmam sincs honnan ismerem fel,hogy melyik az eredeti.Ha valaki tudna nekem segiteni azt nagyon megköszönném.
zsuzsa76
 


Zsuzsa76

Huggies freedom-ot vegyél, ez a pamut borítású.


Üdv Gigóca
 
 


Sziasztok!

Most jártam Keresztúron (XVII) az Alfa üzletházban (Pesti út 151) levő pelenka diszkontban, hoztam egy árlistát, eszerint náluk is lehet kukorica pelust kapni. (midi 48, maxi 52, junior 57 ft/db)

Ildi

Ildi
 
 


Köszi Gigóca!
Mindenképp megpróbálom!
Zsuzsa
Zsuzsa76
 


Kipróbáltuk a biopelust, és nagyot csalódtam benne, pedig nagy reményeket fűztem hozzá. Lehet, hogy környezetbarát, de nem bababarát. Kifolyik belőle a pisi, egyszerűen nem vezeti el a pelenka belsejében másfelé. Hosszú időre - éjszakára - ezért alkalmatlan, nappal meg zavaró, hogy a "műanyag" borítása csörög/zizeg a babán.

Vöcsök
Névtelen
 


kedves vöcsök!
teljesen egyetértek veled, nekem is ugyanez volt vele a problémám, amikor a törpék még csak pár hónaposak voltak. az üzletben, ahol vettem, azt mondták, hogy rosszul tettem fel a babára. na ja. a többit akkkor miért tudom rá rendesen feladni?
egyszóval nálunk sem vált be, és tényleg rettentően zizeg.
és ami még érdekes, hogy azt mondják az üzletben, hogy ilyen, meg olyan olcsó, de szinte mindig lehet ugyanilyen árban, vagy még ennél olcsóbban is pl. pampers-t venni, mert valahol mindig akciós.
anita
 
 


Sziasztok!

A kukorica pelus borítása amit műanyagnak láttok az valójában kukorica liszt és olaj keverékéből készült fólia ami 100%-osan lebomlik de ez a dobozára rá is van írva.
Amúgy nálunk nagyon bevált egyáltalán nem folyt még ki belőle semmi. A Pampersből és Liberóból viszont igen.
Mágnes
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: