Új privát üzeneted érkezett!

Pindi :) a bal oldali egy belső frottír és külső kordbársony anyag, középen 4 rétegő frottír betéttel, ez egy plusz tetrával a folyós kaki felfogására (hasmenéses vírust kaőptunk fogzásos hasmenéssel együtt :( )- kíbírt egy éjszakát a kötött külsővel. A másis vékonyabb, az két pamutréteg régi pólóból, középen 4 réteg régi konyharuha - ebbe éjszakára 2 Popolini betét (1 réteg frottyr+1 réteg pamut) plusz egy tetra a kakinak - és ez is elég volt éjszakára. Nem panaszkodom, Ugyanannyit kibírnak, mint a szuper P nadrágpelusok, csak ezek midnenhol gumisak, így jobban illeszkednek a testre és ezért sokkal kényelmesebbek.

Noémi :) A tetrát azért nem szeretem, mert ma már ócskák, nem a régi puha jó nedvszívók, durva anyag és semmit nem szív. valamint egy-két mosás után olyan rondák :( Úgyhogy én csak a kaki felfogására használom őket plusz rétegnek, ill. sürgősségi esetben egy rövid időre hajtogatva.

Szerintem 80-x80-as a megfelelő méret, nekem 70x70-esek vannak, de abból a 4 hónapos óriásbabámnak már nem lehet hajtogatni jól (70 centi volt 3,5 hónaposan :lol:) Ha mégis ezt szeretnéd használni, akkor ajánlom, hogy kettőt egy kicsit elcsúsztatva hajtogass össze, de méginkább ajánlom a flanell vagy a frottír anyagból készült pelusokat - ezeket egy kis szegéssel magad is elő tudod állítani - bár egyelőre méterben én nem találtam tiszta pamut, fehérítetlen anyagot, csak már előkészített pelust (a kedvenc pelusboltomban). Jó lenne egy lelőhelyet találni...

A hajtogatásról Pindi tett fel egy jó linket, ahol le van rajzolva, a kérdéses darab az Origami hajtás.

 


Sziasztok!
Indi! Nagyon szépek a pelusok, ma én is kipróbálok egyet, teszek bele régi törölközőt, mert frottír anyagom nincs itthon, csak flanell.

Képzeljétek, találtam egy oldalt a neten:
http://roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php ... &start=100

Az oldal közepén vannak linkek, a varrásról és találtam két másik szabásmintát is pdf fájlban!
Ha nem sikerül megnyitni az oldalt, szóljatok, szívesen elküldöm mailben valakinek, ha kell!!!
PUL- anyagot még nem találtam én sem a magyar neten, de hátha van valami hasonló itt magyarországon, ami szellőzik is. Azt írték az egyik helyen, hogy bőrből is lehet varrni:) Kicsit költséges, de biztosan jó!

KépKép
 
 


Nem tudjátok véletlenül, hogy a Monapel külsőket pontosan melyik cég és hol gyártja?

KépKép
 
 

 
 


 


Ismerem a monapel oldalát, de nem erre voltam kiváncsi, hanem arra a cégre, aki varrja...az ezen az oldalon nem található, én nem találom, te igen?
Igaz nem monapelt használok, de már sokat olvastam róla a neten, és nem mellette döntöttem. Olcsó, de minősége is olyan.
Ennek ellenére sokan használják, mint pl. a régi tetrát is, ami már nem az a hagyományos textilpelenka, mint anno 25-30 évvel ezelőtt.

KépKép
 
 


Bea, :D , a monapel családi vállalkozás, ha jól tudom, és a gyártót eléred a www.monapel.hu honlapon megadott telefonszámon. Magyar házaspár készíti. Nagyon kedvesek és gyorsak, mindenben segítőkészek. Azt hiszem, a www.bababolt.com is az ő oldaluk.

Indi! :D Szuperek a varrt pelusaid!!! Mi a te kedvenc pelusboltod? és ha tetra helyett varrni akarok, kérjek a boltban flanell vagy frottír anyagot?
üdv: Noémi
 


Bea :) azon az oldalon írják, hogy ők a gyártók :) És rendkívül kedves emberek, Liesel írogatott is ide régebben és sok tanácsot is adott pelusozással kapcsolatban. Szerintem a pelus minőségével semmi baj sincs, esetleg az anyaga lehet szimpatikus valakinek, vagy nem.

Noémi :) én nem tudok "kézzelnézés" nélkül vásárolni, úgyhogy Kék Pandába járok "fogdosni" :) És ennek többnyire vásárlás-rendelés a vége :) egyébként ők is olvassák ezt az oldalt, úgyhogy lehet nekik üzenni :) Persze, először érdemes egy darabot kipróbálni, mielőt belevetnéd magad a nagytételbe, nekem a flanell nem jött be annyira, ezért is nincs Monapel belsőnk, pedig nagyon tetszik- A frottír viszont nagyon is. És másnak nyilván ugyanígy van kedvence.

 


Sziasztok Zöld Anyukák!


Most végeztem a böngészéssel, s tanácsot szeretnék kérni. A 36. héten tartok, az első baba lesz és még nincs pelus!!!
A Bambino Mio és a Popolini között vívódom... Amennyiben a Popolini mellett döntök, jó ötlet a különböző fajták keverése? Arra gondoltam, vennék 12 Koalát és 10 UltraFitet, különféle külsőkkel, és néhány extra betéttel. Az UltraFit mellett az szól, hogy gyorsabban szárad, mint a One Size. Vélemény?

Esetleg van valaki, aki a Popolinit és a Bambino Miot is használta?

(Zöldfülű) Nyúlszi
 


Szia Nyúlszi :)

Saját tapasztalatom alapján mindenképpen érdemes keverni és nem venni az elején tízet semmiből, rögtön újszülöttkorban úgyis még nehézkes a pelusozás, akkor érdemes egy ilyet egy olyat kipróbálni és utána rendelni. A Popoliniben van Two Size is, nekem legjobban az jött be, mert annak gumis a comja és a has+hát is, így a cingár kisfiamra is jó volt, szemben a patentos változatokkal, amikbe két és fél hónaposan nőtt csak bele a combikánál. Ja, Ultrafit is gumis... Viszont az meg hasonló a Monapelhez, de utóbbi olcsóbb ugye... szóval azt is ajánlom kipróbálásra. Bambinomioból csak a külsőt próbáltam egyszer, az jó volt, belsőhöz nem tudok szólni. Mindenképpen ajánlom a kipróbálását több pelusnak - és plusz betétekkel is érdemes operálni :) Koalát mindenképpen próbáld ki először, mert az is kell hajtogatni némileg, jó belejönni a gyakorlatba :)

Jó babázást :)

 


Indi :) köszi a választ! Képzeld, van itthon 2 db 90*90-es tetrám, kipróbáltam az origami hajtogatást ráadtam a monapel külsőt (semmi kapocs) - szuper jól bevált! És elég volt 1 tetra (persze ez jó nagy, és jó puha is. Lehet, hogy feltaláljuk a legegyszerűbb megoldást :oops:

kedves Nyúlszi! :D Lehet, hogy az nlc-n is neked írtam? ha igen, bocs az ismétlésért! Nekem mona van, az jó. Van 1 db poppolinim (ultra fit), na az jobb minőség. Viszont a Popo külső marha lassan szárad - ezért többet is kellene venned.. Kipróbáltam 3 féle külsőt: Kushies, poppolini,monapel: messze a monapel a legjobb, abból is a patentos. Én most a monapelezek, de mint fenn írtam, a régimódi hajtogatós is szuper (és mivel nincs összevarrva, gyorsan szárad, annak ellenére, hogy pamut. Nekünk egyébként 13 monapel elég úgy, hogy 24 óra alatt hideg párás időben is megszárad. Ha nem így lenne, több pelus kellene (meg fregoli is)
üdv: Noémi
a babád 4 hét megérkezik.. minden jót! legyetek ügyesek!
 


Köszönöm a tanácsokat!

Hajj-hajj!

Az a baj, hogy rémesen halogatós vagyok, eltökölődök egy csomó időt, de utána kategorikus döntést hozok... :D (Még a héten, de most már tényleg)

A hajtogatástól nem félek, ezért gondoltam esetleg a Koalát, meg abban is van "super absorber", így elvileg valamivel többet tud, mint a normál frottír pelenka (az is van a Popolininél 90X90-es), vagy csak gyorsabban szárad?! Azt is írta valaki, hogy a frottír pelus után nem olyan nedves érzetű a bababőr.

Noémi találmánya valóban nagyon vonzó a maga egyszerűségében, tetra pelusra egyébként is szükség van, magam is abba pisiltem anno. A garnitúrából anyukám még őriz 2 db-ot, de hol lehet megközelítőleg hasonló minőséget kapni? (az cseh volt és anyu külön felhívta rá a figyelmet, hogy az nagyobb, mint a magyar volt). Vagy jó a tetra helyett a frottír pelus is? Esetleg vegyek kisméretű (úgy tűnik, nem lesz óriásbabánk) és nagyméretű tetrát vegyesen? :lol:

Várok még hozzászólásokat (nem tudom, Biobaba aktív-e még-remélem igen).

Máskülönben gratulálok a gyerkőcökhöz és minden elismerésem a pelusgyártás során mutatkozó kreativitásnak!

Üdv:

Nyúlszi
 


Nyúlszi :) nem ajánlom a kisméret vásárlását, meglepő dolgokat produkálnak a babák néha :lol: én is a radikális döntések embere vagyok, de aztán később sokszor fogom a fejem :)

Frottír kellemes a baba bőrének, igen. Most már éjszaka is azt használom és szereti :)

 


Noémi ) 90x90 cm jól hangzik... és ha még puha is, akkor hajrá!!!

 


Sziasztok!

Csak egy pillanatra ugrottam be. Pénteken készen lettem a gyapjúbugyival... aztán szombat reggel 10:35-kor megszületett Hajna 3830g-mal és 52 cm-rel. Majd teszek fel képet mindkettőről :D

Gira
Vendég
 


Kedves Nyúlszi! :D akár csak magamat hallanám (halogatás és radikális döntés) NE TEDD.. :shock: :roll: Nehogyd megbánd :x . Szánd rá az időt, és annyi pénzt, hogy ami NEKED tetszik, abból vegyél 1-1 darabot (már úgyis kikristályosodott az a 2-3 pelus, ami felett vacilálsz) És amikor megszületik a baba, próbáld ki vele. Ráérsz akkor is rendelni.. 1-2 héten belül biztos megkapod, addig végül is lehet várni (bár tudom, nagyon nehéz :lol: ) Egyébként az általam kipróbált 90*90-est a barátnőmtől kaptam úgynevezett kifogóként (törölkköző helyett). (és cseh), állítólag mindenütt kapni lehet. Azért holnap Pesten benézek a Kékpandába, és elcsábulok.. :wink: jó éjt : noémi
 


Az új haditerv!

Megnézem a Popolinit (most vettem észre, hogy náluk is lehet tetrapelust kapni), és kezdetnek próbálok néhány Bambino Miot (külsősőtől). Meg veszek egy rakat tetrapelust, arra egyébként is szükség van.

Egyszerűen nem rettent vissza a hajtogatás :)

Noémi, Te fertőztél egyébként meg! :lol: A Bambinot sok réteg összevarrt vékony tetraként képzelem el, azt is valamennyire hajtani kell, nem gumis annak se a dereka, se a combja.... betétet is lehet tenni mindegyikhez...

(Írjátok meg, ha túl naiv vagyok!)

A hozzászólásokat olvasva rájöttem, hogy szinte minden gyereknél előfordul, hogy időnként nyakig pisis/kakis, akármibe is van csomagolva.

A legalapvetőbbet mindenképpen biztosítom neki - a textilpelust! Ez az egy egyértelmű, a textilpelus jobb a baba bőrének!

(A Popolinit azért erőltetem különben, mert itt gyártják a közelben.)
Eredménnyel jelentkezem legközelebb!

Nyúlszi (én voltam az nlc-n is)
 


Isten éltesse Hajnát és anyukáját! és milyen klassz, hogy ilyen gyorsan értesítettél :) Jó babázást :)

 


Szia Nyúlszi!

Én a tetrát próbáltam már Bambino Mio külsővel, és bevált. Nem hajtogattam sokat, csak olyan téglalappá, mint amilyen a BM belső is lesz hajtogatás után (Egyébként a Bambinot nem kell sokat hajtogatni, kb. mint amennyit a levélpapírt hajtogatod, mielőtt beteszed a borítékba. Nem több, mint amennyire egy másik pelenkát vagy bármilyen ruhát összehajtanál, mielőtt elteszed a szekrénybe.). Egyszerűen nagyon jó a külső, úgyhogy szerintem bármit tehetsz bele... Most varrtam frottírból és flanellből prefoldot (mint a Bambino Mio), és azzal is működik.

Egyébként jól látod, mi az első babánál újszülött korában még papírpelust használtunk, volt, hogy naponta 4-5ször öltöztettem át, az anyatejes kaki egyszerűen "kirobbant" belőle, sokszor a háta közepéig kakis lett. És mindegy volt, hogy melyik szuper agyonreklámozott márka volt rajta. De a textilpelusok állítólag jobban bírják a folyékony kakit.

A születendő kistesónak mi is BM-et vettünk, szerintem egy újszülöttél még nem az a lényeg, hogy minél tovább kibírja a pelenka, hanem hogy jó sok legyen belőle, hogy bírja a gyakori cseréket, könnyen lehessen mosni és gyorsan száradjon. Erre a BM és a tetra ideális, és az áruk is olyan, hogy lehet belőlük elég sokat venni. Később meg tudod másra használni, pl. extra nedvszívó-betétként. És nincs rajtuk tépőzár, patent, gumi, ami tönkremehetne. :)
Aztán egy totyogónál nyilván már mások a szempontok, könnyen és gyorsan feladható legyen, kibírjon egy éjszakát, stb.

Még ami szerintem jó összeállítás egy újszülöttnek, az a BM belső vagy tetra snappi-rögzítőkapoccsal és gyapjúkülsővel.

Pindi
 
 


Gira, sok boldogságot és egészséget az egész családnak!
 
 


Anyócák!!
holnap akkor kivel is találkozom és hánykor és hol? Mármint Kosztolányi, Feneketlen-tó és délelőtt, de mikor? nekem mondjuk fél 11 körül jó lenne, korábban nem tudok jönni

 


Jaj, bocsánat, ezt egy másik topikba akartam írni :mrgreen:

 


szia Gira! :D Isten Éltesse Hajna-babát! akkor már fel is avathatja a kötött külsőt! Ha jól látom, a korkülönbség nem túl nagy (15 hó?). Nagyon össze fognak nőni-akár az ikrek! bár ez neked még hihetetlen.. (nálunk 18 hó van 1. és 2. között Noémi
 


szia Nyúlszi! :D amit Pindi :D írt, teljesen egyetértek. Nekem az első két babámnál eldobós pelus volt :( :oops: ... de kb 3-4 hónapos korukig elég gyakran össze-vissza kakilták magukat (hajukig is néha :roll: ) pedig elsőszülöttnél a szuper-pamperst használtuk...
Voltam a Kékpandában. a BM belső meglepően vékony - nagyon jóa anyag. A BM külsőt is megtapogattam, az is jónak tűnik. végül is ha "szabályszerűen" veszed, ahogy ajánlják, elég drága, de ha a külsőt tetrával, az már bírható. (és a tetra később ezerféleképpen hasznosítható) Vagy ha a BM belsőből a legnagyobbat, és kicsit behajtod a végét? és akkor belsőből elég egy méret.. lehet hogy ez hülyeség-csak számolgattam az árát.
Pindi :D te mekkora, és milyen tetrát használsz, és hány db-ot teszel be egy pelusba? noémi
 


Vikó: ha mákom van, akkor velem is :) Legalábbis készülődünk arrafelé, Elefániba babakocsit, és a batárba vmi hámfélét nézni :) :)

A pelusok csudiszépek :) De Dominó egyenesen gyönyörű :D :D :D
Sok-sok gyógy :) :) :) :) :) neki!

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Elsőnek is gratulálok Giráéknak!

Másodszor is köszönöm ismétcsak a tanácsokat.
Voltam a Popolininél, megvizsgáltam a termékeket, és egyre inkább a tetra és/vagy frottír belső és a PopoWrap (tépőzáras, elég jónak tűnik a combmegoldása, s a katalógus írja is, hogy ez tetrapelushoz is kiváló) tűnik nyerőnek az újszülött korban.
A Koalának egyszerűen nem látom az értelmét, mert tényleg nehéz, annak ellenére, hogy elvileg csak 2 réteg frottír szuper nedvszívóval. Ha tetrát (vagy nagyon finom, puha frottírt) hajtogatok (4 mozdulat) akkor 6 réteg (!) anyag keletkezik , de csak egy rétegben szárad!

Az Ultra Fit jónak tűnik, gumis a combjánál és a derekánál, azt gondoltam nagyobb korára, amikor már többet icereg-mocorog. Csak flanellt tapogattam, de nem tetszett annyira, inkább a soft (frottír) felé hajlok.

Külsőből szerencsére nem kell túl sok, s ha a Popolini nem is válik be, az XS-es méretet úgyis hamar kinövi.
 


Sziasztok!

A Gulyas gyapjutol vannak a Mestersegek unnepen. A siklo feloli bejarathoz vannak kozel, a szokokut kornyeken. Hoztak fonalakat, es van novenyi festekkel festett nemezeleshez valo gyapju is.

Biobaba
 
 


Borcsa :) végül csak délután jártunk arra, mert az éjszakánk nagoyn ramaty volt és reggel nem bírtunk feléledni időben... de délután jó nagyot buliztunk :)

NYúlszi :) úgy látom, hasonló az ízlésünk pelenkatéren :)

Biobaba :) nagyon köszi, akkor holnap fel is sétálunk, bár nem volt tervben, de ez most motivál erősen :)

 


szia nyúlszi! :D vettem a kékpandában 3 db poppolini tetrát 80*80-asat, és egy flanel pelust (80*80-as) Mindkettő nagyon jól bevált a mona külsővel. ezen felbuzdulva elővettem a tetráimat (40-55-ösök) - és ezek is beváltak, bár kettő kell belőle... most ezzel kísérletezek, a monák pihennek..

Indi! :D - és minden pelus-varró elszánt anyuka! :D Nem tudom, akarsz-e még pelust varrni. Találtam a tesco-ban (direkt ezért mentem, hogy kutassak, egyébként szabotálom a tesco-t :evil: ) olyan mű.a. betétet, amit a nem 100% pamut nadrágpelusokba és a betétjeikbe varrnak bele (kushies, poppo, mona..). Baby bruin a forgalmazó, és mosható pelenkabetét a neve, 5-ös kiszerelés, elég olcsó. És ettől a forgalmazóztól találtam 90*100-as cseh-kifogót, ami olyan vastag, mint az enyém (767 Ft/db). Lényeg, hogy nagy ló betűkkel rá van írva, hogy CSEH... Meg 70*70-es cseh tetrát is láttam (ez szerintem kicsi).
üdv: Noémi. (egyébként csüt-ön én is Pesten voltam - Gödöllőről felruccantunk a legkisebbel a Kékpandába meg még sok helyre..)
 


szia biobaba! :D réggen jártál errefelé. Mi van veletek?
Noémi
 


Szia Noemi!

Mar egy jo ideje nem tema a pelus nalunk. Kisasszony mar nem hasznalja. :)

Biobaba
 
 


Sziasztok!

Hol lehet manapság Moltex Öko pelust kapni? Mintha régebben a Kékpanda is árult volna, de most nem látom. Vagy arról is olyan rosszak a tapasztalatok (mini méretben), mint a Sensan Baby-ről? Van már a DM-nek is saját márkás öko pelusa, de mini méret nincs belőle. :(

Noémi: mi normálisan nem tetrát használunk, csak amikor nyaraltunk, és nem volt mosógép, akkor használtam, mert azt egyszerűbb volt kimosni. Egyébként nagyon ócska tetráink vannak, egy részük szét is foszlott a mosásban, úgyhogy felszabdaltam őket popsitörlőnek...
(Igaz, hogy örököltük, a fiam előtt kb. 3-4 gyereket kiszolgált, de nem pelenkázásra használták, úgyhogy szerintem még korai volt tönkremenniük... Most a Baby bruin dupla szövésű cseh tetrája és a Popolini között hezitálok, de csomagolt állapotban nem tudom eldönteni, melyik a jobb. A popoliniben viszont tetszik, hogy van fehérítetlen is.)
 
 


Pindi :) Moltexből miniméretet már jó ideje nem lehet kapni, igen. D igazából csak annyir öko, hgoy a csomagolása lebomlik ill. nem fehérített, egyébként nincs jelentősége. Nem ökot ugyanebből lehet több pelenkafutárnál is kapni. Sensanból nekem még van egy fél csomag miniméret, azt szívesen odaajándékozom nektek, peluskülsővel azért használható, csak nem szív be semmit, ezért aztán a deréknál vagy a combikánál különben kifolyna. Így én a Monapel külsővel használtam, de kinőttük, kidobni meg nincs szívem - az lenne az igazi környezetszennyezés

 


szia Pindi! :D Kipróbáltam: 80*80-as poppolini tetra - egy db elég. 80*80-as poppolini flanell - egy db elég. A kisebb tetrából kettő, ezek nekem 4 éves tetrák, hogy milyen, nem tudom. Lényeg, hogy mindegyik kb 5-10%-ot összement 40 C-os mosás után!! :shock: Lehet, hogy ezért kicsit nagobbat érdemes venni?? . A babybruin-ból hányas méretet találtál? (én csak 70*70-eset láttam). Végül is mind jó, ne aggódj. üdv: Noémi
 


Sziasztok!

Gira! Gratulálok a babához!!!! Gondoltam rád nagyon!

Akit érdekel az nlcre töltöttem fel egy csomó linket a pelusokról...

http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=103651

Mindet kinyomtattam, és elég jónak tűnik. Van minden méretben és különböző tipusú.

Nyúlszi! A Bm külső nadrág gumis a combnál és hátul a deréknál is!
Mi ezt használjuk, és ha nem lenne gumis, kifolyna belőle a tartalom.

Indianyo, azt akartam kérdezni, hogy mikor varrod a pelust, mind a két oldalára teszel gumit, kívülre és belülre is, vagy összevarrás előtt teszel bele egyet?
Lanolint hol lehet kapni? Találtam egy angol oldalt, ahol vannak külső pelusok, nagyon szuperül néznek ki. Még nem néztem át, de ha van leírás, akkor anyukám megköti-én sajnos nem tudok kötni:(
Hol érdemes gyapjúfonalat venni, tudjátok?

KépKép
 
 


http://www.tickleturdle.com/wrappattern.html
itt a kötött pelus címe, ha valakit érdekel...

KépKép
 
 


Szia Bea!

Lanolint gyógyszertában tudsz szerezni, kimérve adják, 50 g kb. 200 ft.

De sajnálom, hogy nem tudok kötni! Itt aztán lehet kedvet kapni... :) Meg kéne tanulni :)

Eszter

KépKép
KépKép
 
 


Indi! :-)
Köszönöm a felajánlást, de azt hiszem nem élek vele. Végül vettünk sima papírpelust. Úgy tűnik, nem éri meg nekik kis méretben gyártani... Tudom, hogy az ökopelusok sem sokkal környezetbarátabbak, de ha egy picivel "ökobb", akkor inkább azt veszi az ember. Meg hogy klórmentesen vannak fehérítve (vagy nincsenek is), az azért gondolom sokat számít. Remélem, csak a kórházi időszakra szorítkozunk eldobhatóra. Bár sajnos úgy tűnik, elég pici lesz a baba, úgyhogy a BM készlet lehet, hogy nagy lesz neki eleinte. Legfeljebb tetrázunk gyapjúkülsővel, az gondolom működik az egész picuroknál is.

Noémi! :-)
Köszönöm a tetra-helyzetjelentést, igazából én nem nagyon akarom pelenkázásra használni, ezért a méret mindegy, csak azért szeretnék valami jobb minőségűt, hogy ne kelljen minden gyereknél új készletet venni belőle. Ha meg eleinte mégis tetráznánk, egy 3 kiló alatti gyereknek elég a 70x70-es is.

És akik tetráztok, tartotok külön készletet a pelenkázáshoz és külön az egyéb babaápoláshoz (letörlés, büfiztetés, stb.)?
 
 


Sziasztok!

Lanolin nélkül is működnie kell a gyapjúpelusnak? Csak mert lanolinozás előtt vagyok, és gondoltam kipróbálom a passzolást, meg hogy hogy érzi magát benne Réka és hát apa dolgozós ingje bánta :oops:

Gira
Vendég
 


Szia Gira!

Én úgy vettem észre, hogy sok függ a fonal minőségétől és vastagságától. Elvileg a nyersgyapjúnak az a lényege, hogy van még benne természetes lanolin. Ha jól emlékszem, te ilyen fonalat vettél. De lehet, hogy valahol útközben mégis eltűnt belőle. ;)
A másik fontos tulajdonsága, hogy nemezesedik. Sokszor csak néhány átázás után lesz az igazi.
De pl. vannak, akik szerint érdemes már az első használat előtt lanolinozni.
Szóval ne add fel, előbb utóbb működni fog...


Indi!
Kipróbáltátok már a kötős pelust? Kiváncsi lennék... Állítólag a snappi nem az igazi az újszülötteknél, mert körbeéri a gyereket... Ezt nem tudom, mert egy majd' kétéves mellett az ember nem tudja elképzelni, mekkora is egy újszülött (de mindig elcsodálkozom, hogy milyen pici...), úgyhogy valami alternatív tetra-rögzítést keresek a gyapjú alá...

Üdv: Pindi
 
 


Gira :) Elméletileg a gyapjú tisztításakor a lanolint is kimossák belőle, úgyhogy én azonnal azzal kezdtem, hogy ezt pótoltam, bár tényleg kicsit zsírosabb volt, mint a már feldolgozott, de nem akartam kocskáztatni. Most látom, hgoy milyen kicsi a korkülönbség a gyerkőcök között, gondolom, nincs túl sok utnatkozásra alkalmas időd :)

Pindi :) Kicsit körülményes a megkötés, de a tetrára jó, én is arra használom, hogy amíg a gyapjúk szellőznek, a kicsi Monapel külsőbe így még belefér (Most nőjük ki az S méretet, jó sokáig bírták, nagoyn elégedett vagyok vele..) Illetbve a Popolini kisméretet is tudjuk még ezzel a kötőssel használni. A snappi szerintem újszülöttnek se túl nagy, mivel gumis, nyúlik, de eredeti állapotában is használható. Kötős pelusra visszatérve : kötött pamutanyag, kicsit fura a szabása, de érdemes kipróbálni. Mondjuk azt a német kötőst a gyönyörű puha anyagával szívesebben használnám :) Amerikai pelusozó mamik nagyon ajánlják a biztosítótűs rögzítést is, szerintük távolról sem olyan veszélyes, mint amennyire azt gondolnánk. Én nem próbáltam. De lehetne még egy véköny megkötős vagy tépőzáras övet is készíteni, amit a snappi helyett a tetrára deréktájon ráhúzol. Ezt csak most gondoltam ki, még a megvalósítás várat magára és nem is biztos, hogy elég jól működne...

 


Sziasztok!

Nézegettem ezt a megkötős pelust, jól néz ki, és szerintem könnyű is lehet megvarrni, csak az lehet szerintem vele a probléma, hogy a gyerek alatt ugye át kell fűzni egyszer...és akkor emelgetni kell, és sokat bíbelődni.-nem biztos, hogy a gyerek eltűri.

A megkötős derékpánt, vagy tépőzáras jól hangzik, csak nem tudom mennyire kivitelezhető, nem csúszik-e fel, ahogy mozog.

A monapelt kérdezte a gyapjúról, azt válaszolták, hogy átázik...tényleg bírja nektek? Nem ázik át? Anyukám kötne nekünk, de nem bízom benne 100%, és a fonal sem olcsó szerintem, főleg a nyersgyapjú. Nálunk nem igán lehet kapni.

Bea

KépKép
 
 


Szia Bea!

A gyapjú a legjobb külső, amit eddig próbáltam. Igaz, a Bambinoval eddig meg vagyok elégedve, de még csak pár hónapja használjuk, a Kushies egy év után kezdett el szivárogni. A gyapjú viszont egy év után jobb, mint újkorában! Igaz, hogy macerásabb a gondozása, viszont olyan jó érzés, amikor leveszed a gyerkőcről és nem áporodott pisiszaga van, hanem báránykaillata! És az alatt tényleg szellőzik a bőr, még nyáron is! Télen meg melegít. Ha lanolinozod, amikor szükség van rá, akkor nem fog átázni. Magába szívja ugyan a nedvességet, de nem érzed nedvesnek, és főleg nem adja tovább a ruhának. Szóval szerintem szuper!

Hogy drága lenne? Egy gyapjúgatyóhoz mérettől és fazontól függően kb. 50-90g kétszálas nyersgyapjú kell. Ennek kilója (!) kb. 3000 Ft körül van. Anyukád óradíjára pedig nem kell sokat számolni, mert egy este alatt megvan. ;)

Pindi
 
 


Köszi a tippet, de mégis miből látom, hogy lanolinozni kell?
ha magába szívja a nedvességet, nem lesz pisiszagú egy idő után? Hogy lehet mosni? Hidegvízben? Vagy gyapjúmosáson?
Nem nagyon értek hozzá, de ki fogjuk próbálni:)
Bea

KépKép
 
 


Köszi a tippet, de mégis miből látom, hogy lanolinozni kell?
ha magába szívja a nedvességet, nem lesz pisiszagú egy idő után? Hogy lehet mosni? Hidegvízben? Vagy gyapjúmosáson?
Nem nagyon értek hozzá, de ki fogjuk próbálni:)
Bea

KépKép
 
 


Köszi a tippet, de mégis miből látom, hogy lanolinozni kell?
ha magába szívja a nedvességet, nem lesz pisiszagú egy idő után? Hogy lehet mosni? Hidegvízben? Vagy gyapjúmosáson?
Nem nagyon értek hozzá, de ki fogjuk próbálni:)
Bea

KépKép
 
 


Bea :)

Nemigen kell mosni, elég szellőztetni, hacsak nincs valami baleset. Ha átázna, akkor pótolni kell a lanolint. Ez nálunk még nem forduilt elő, pedig nagyons okat pisil a fiam és volt egyhetes vírusos hasmenése is... mosni hideg, de max. kézmeleg vízben, utána lanolinozás majd nem meleg helyen szárítás.

 


szia Pindi :D Talán jobb, ha tetrából külön van választva a nyálkendő és a pelus (pl nyálkendőnek lehet mintás tetrát venni... ) Vettem egy poppolini kötőset - sajnos a 11 hónapos tekeredőre teljes kudarc volt, lehetetlen feladni rá.... Amit indi írt, a pánt, az jó ötlet. A monapel külső teljesen megfogja a tetrát, sem kötőt, sem snappit nem használunk, pedig örökmozgó a bébi.

Indianyó, és Pindi :D Kezd érdekelni a gyapjú külső, annyira dicséritek! Hány db kell belőle? és minden pelenka cserénél cserélitek?
Bea és gira :D , hogyan kell ezt az aranyos képet+ életkor-szalagot a gyerekekről létrehozni+csatolni?
üdv: Noémi
 


Noémi :)
Nekünk egyelőre 2 gyapjúkülsőnk van, még éppen használható a Popolini Wool Wrap és a Monapel külső, de már csak egy tetrával és napok kérdése csak hogy kinűjük, úgyhogy most még egy gombolósat kötök és egyet horgolok, így ez már elég lesz. Én úgy szoktam, hogy nappal az egyiket, ha nem lesz kakis/pisis (eddig nem lett :)) akkor éjszakára kiteszem szellőzni és addig használom a másikat - aztán reggel az megy a szellőzőműszakra :) Eddig ez így jól működik.

 


Azt akartam írni, hogy persze ha nagyon pisis lenne, vagy éppen kifolyna kaki, akkor azt langyos vízzel átöblítem, lanolinozom és úgy megy száradni. De ez még nem fordult elő sem a nyers, sem az újrahasznosított gyapjúval.

 


szia Indi :D ez nagyon jól hangzik! szóval 4 db elég, még balesetekkel együtt is, ha jól értem? és melyik milyen - mármint a horgolt és kötött között mi a különbség? üdv: noémi
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron