Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti a varrós topicban ilkutcha már veszi fel a rendeléseket gyapjúnadrágra :D

Jucuu

Kép
 
 


Lányok, belinkelné valaki a varrós topikot?
köszi!!

Livi
Kép
 


ilkamama írta:A kaki biztosan ludas, és szerintem az immunrendszer gyengesége is ok lehet, mert akkor jönnek, ha valami miatt megbillen a kisasszony (fogzás, betegség). Én többször cserélek pelust és többször kenek kenőcsöt (Weleda), amit egyébként nem szoktam. Nem hiszem, hogy a melegtől lenne, mert nekünk télen is jöttek.
I.


FOgzás: de nekem gyermek még csak 3 hónapos!!! :)
A meleggel kapcsolatban én nem a külső hőre, hanem a befülledő popóra gondoltam...

Livi
Kép
 

 
 

Livi, varrós topic:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 45#2376545

Voltam ma dokinéninél, az ránézett a fenekére és azt mondta ekcéma. Hát szerintem nem az. Akkor itt sokan ekcémásak vagyunk ? :) Remélem tényleg nem az és nem lesz erősebb, mert nem szeretnék visszaállni az eldobhatósra, főleg, hogy végre belejövök a varrásba.

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kinga :) én az ilyen "ránézős" dokiktól kiütést kapok... (stílusos, mi? :wink: ) Kedvencem az ilyen bőrgyógyász - szerintem azért alapos vizsgálat kellene egy ilyet eldönteni, nem? Gondolom, ilyenkor a meghasalt diagnózis alapján fel is ír valami krémet, oszt ha nem jön össze, akkor majd másikat... :(

Livi
Kép
 


Kinga, milyen ekcéma lehetne, ha csak sima kis piros pöttyök???? Ezek a dokik!!! :roll:
Az én fiam viszont tényleg ekcémás!! Na az nem szép. És nem is a fenekén van, hanem a kar-láb hajlatokban, a hátán és néha az arcán. Ezek a kiütések durva, száraz tapintásúak, nem picikék, de nem is nagyok (kb. 2-3 mm/db -nem kör formájú, hanem amőbás. Nem erős szinű piros, hanem halvány rózsaszinű....). Viszket is néha, és nem múlik el egyik napról a másikra, folyton visszatér.Ugyanott. Szóval makacs, akármilyen kenőcsöt használunk, sajnos. Ja, a fejbőre pedig sebhorreás! Na az tényleg borzalmas, fehér hámló, száraz és óriási felületen van....Jajaj... De ez off volt...:oops:
Kriszti

KépKép

KépKép
 


Ilditől pedig már rendeltem is :) A dédivel még nem sikerült beszélnem, de ha nem találok fonalat.-...Akkor varrni kell. Szivesen kipróbálnám amúgy, persze nem vagyok olyan ügyes mint ti :)

K

KépKép

KépKép
 


Livi a 3 hó az nem jelenti azt, hogy nem lehet fog, Kamillának már 3 is kinn volt ekkor :!:

Zsófi
KépKép
 
 


Livi, Samu most 4,5 hónapos, és múlt héten, kb egy hónapnyi nyűglődés után (szerencsére nem volt vészes, de azért érezhető) kibukkantak az alsó metszői! Teljesen egyénfüggő a dolog, mint ahogy az, hogy mikor áll fel, kezd el beszélni, stb. Van ugyan egy átlag, de az erőteljes kilengés is normális :-)

Hoztam nektek egy pelus-reklám képet, milyen boldog is a fiam BM-ben címmel :-) :
Kép
 
 


:D oké! lebeszéltetek a gyapjúnadrág homokozó kombinációról.

egyébként az volt az elképzelés, hogy patentos vagy megkötős, lábánál gumis belsőre jönne egy dekoratív de természetes anyagú külső, ami nem teljesen bugyi fazon, hogy ne kelljen rávenni még egy plusz nacit.
a kertben nyilván kisbugyiban vagy anélkül fog rohangálni, de a lakásban vagy főleg a játszótéren, jobb szeretném ha valami ruhának tetsző cucc lenne rajta.
a megoldás talán egy olyasmi pelus mint a kushies classic, amihez alapesetben még kell egy külön külső, de elég jó a nedvszívó képessége ahhoz, hogy sokáig ne ázzon át. esetleg beleépíthetnék egy vékony polár vízzáró réteget.

KépKép
 
 


Hát ha a polártól nem zárkózol el, akkor lehetne egy ilyesmi. Esetleg több nedvszívó réteggel, és meg lehetne oldani, hogy oldalt gombos legyen, ha a kakit nem akarod végigkenni a lábán, egyébként pedig pull-upként lehetne fel- és levenni. Én most épp valami ilyesmin gondolkodom csajszinak, csak valami masszívabb (és nem műanyag) belsővel.

Ez (állítólag) szellőzik, olcsó, tudsz belőle sokat varrni, nem kell lanolinozni, nem olyan macera a tisztítása. De az igaz, hogy nem természetes anyag. És nem tudom, hogy hogy bírja a homokot, de szerintem jól.

Pindi
 
 


Pindi, én is ezen gondolkodom, hogy kéne ilyen pelust is varrni ami ilyen up&go jellegű, mert a lányom sokszor alig bírom beletenni a belsőbe, nemhogy még a külsőt is megvárja míg feladom. :)
Csak, hogy lehet megoldani, hogy több réteget varrjak a közepébe, nem lesz nagyon bufla? :oops:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Lányok,
lanolinozásnál, mikor kifordítom a gyapjúkülsőt, a belső felére nyomkodom csak a lanolint, a külsőre nem? A két kezem között nyomkodom? :oops: Bocs, tudom, hogy ezerszer leírtátok, el is olvastam, de nem volt érthető, hogy ha a 2 kezem összedörgölöm lanolinnal akkor, hogy jut csak a belső felére? :o

Kinga
 
 


Kinga én csak a gyapjú belsejére tettem lanolint. Amikor átázott a gyapjúkülsőm, akkor később vettem észre, hogy szoros bodyt adtam rá. Nem kellett volna. Egyébként nekem nagyon bevált a gyapjúkülső.

Vettem kipróbálásra BM belsőt. Nagyon jól állt a kiscsajszin, csini volt benne.
Egy kérdésem lenne. Ti nem éreztek a BM külsőn valami furcsa szagot. Én mintásat vettem.

Vettem a Kék Pandától babmbusz pelenkát (two size-ot, és pandát). Ma kaptam meg. Holnap tesztelem. Nagyon kiváncsi vagyok. A panda tényleg kicsi csomag a többihez képest. A remdelésből lemaradt egy panda organic. Arra is nagyon kiváncsi vagyok. A pandának egész jó ára van.

KépKép
 


Savitri ilyenre gondoltál? http://www.greenmountaindiapers.com/disana.htm

Szerintem nagyon jó megoldás, hogy gumis nadrágpelenkára kisgatya formájú gyapjúkülső. Szépen mutat, de csak bent a lakásban. Homokozni szerintem se lehet benne.

Ancsa

KépKép
 


Fogas kérdésre vissza picit: Megnyugtattatok... :)
Mármint azzal, hogy nem korai a dolog. Egyfolytában az öklév meg a cicimet "rágja" a csajszi és néha elég nyűgös. De remélem, hamar túl leszünk ez elsőkön... :)

Livi
Kép
 


Livi nekem is állandóan rágja az öklét már kb egy hónapja. Egy kétszer összeszorította cicimet is, ami remélem csak nélhány alkalom volt. Én is azt gyanítom, hogy a foga, mert ha elkezdem masszírozgatni az ínyét az nagyon tetszik neki.

Ancsa

KépKép
 


Hát lányok, nem akarlak benneteket elszomorítani, de enyém csajszi is ezt elkezdte elég hamar és 8 hónaposan jött ki az első foga. Addig én is azt hittem ő lesz az első gyerekem akinek viszonylag abban a korban jön ki a foga, ahogy a nagykönyvben meg van írva. :) (a másik 2nek 11 és 9 hónaposan jöött ki az első)De nem. Szépen rágicsálta addig is mindazt ami a szájába került.
Mondjuk addig örüljetek, míg mindezt nem a fogaival csinálja. Az ám az igazi :lol:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Oké, Kinga, nem szomorodunk! :lol:

Viszont, ha már ennyire bele melegedtünk: Ki mit használt fogzáskor, hogy jobb legyen a babának?
Ismeri valamelyikőtök a Popolini ibolyagyökerét? Érdemes azt venni?

Livi
Kép
 


Én is tegnap hoztam el a Popo Pandánkat! :)
Alig várom, hogy tesztelhessük ;)

KépKép
 
 


Fogzás:
Borostyánkő nyaklánc állítólag jó.
Chamomilla vulgaris 15 CH, napi 1-2x 2-3 golyó kb. (evésektől elkülönítve!!!)
Dentinox gél: hűsít, zsibbaszt. (Szopi és alvás előtt adtam Tominak - bevált!)
Rágókák, mama ujja, kendőcske...stb.

Pelenka: nekem is tetszett a Popo Panda belső, de most arra már nem jutott....Nagyon kedves a lány, aki a boltban van, mindent szépen megmutatott, tapiztam. Végül vettem gyapjúgatyót, onesize-ből 2, twosizeből 1 db-ot, 3 db külsőt, és magamnak betétet :oops: . Majd egyszer kipróbálom :).
Amúgy most még a prefoldozással barátkozom, lehet, hogy benevezek egy BM szettre, a kisebbemnek.
Tomi meg már igazán lehetne pelenkátlan!!! :x
kriszti

KépKép

KépKép
 


zorka1 írta:Sziasztok,
van valakinek tapasztalata a Monapel AIO pelenkával kapcsolatban? Milyen lehet? Van olyan jó szerintetek, mint a Kushies?
Köszi.

Ha jól látom, még senki nem írt erre. Nekem csak kevés és egyoldalú tapasztalatom van, de akkor jöjjön. 3db Monapel AIOunk van, én nem vagyok nagyon elájulva tőle. A bevonata tetszik, nájlon, de mégis kellemes, finom tapintású, de sehogy sem tudom úgy ráadni a gyerekre, hogy passzentos legyen a combján (pedig nem vékonyka), és a kaki így kifolyik. Szerintem van valami konstrukciós hibája is, többször éreztem azt csak pár óra után, hogy elöl a tépőzárja mintha nedves lenne, tegnap éjjel egy Praktika betéttel adtam a gyerekre, és reggelre a derekánál egy nagy tenyérnyi pisifolt lett. Megnéztem, nem fordult ki a belseje, hanem úgy saccolom, a tépőzár vezeti ki valahogy, pedig nem egy nagy pisis a drága, a praktika betét még bőven bírta volna. Szóval mostantól semmiképpen nem adom rá hosszú időre. Kushiest nem láttam, nem próbáltam, így összehasonlítani nem tudom. Ja, a pelushoz amit adnak plusz betét címén, az egy kétrétegű flaneldarab, szerintem nem sokat ér, kell az a praktika vagy valami más, combosabb betét hozzá.
 
 


Kinga ez komyoly? Én azt hittem 6 hó-s koráig kinőnek az első fogai. Na akkor masszírozgatom neki tovább. Az tetszik neki. Hátha nem fogja így a cicit nyüstölni.

Használt már valaki cseresznemaggal töltött rágókát? Műanyagot nem nagyon szeretnék használni. Helyette valami más alternatívát szeretnék.

Ancsurka

KépKép
 


Ha valaki szereti a monapel belsőt nekem van eladó 10 db (5 fehér, 5 kismacis) + 3 db s-es külső. Egyben vagy darabonként eladó. Kb. 3-3,5 hónapot használtam. Sterilizálva küldöm. Képet is tudok róla küldeni.

Ancsa

KépKép
 


Lívi, köszi a tapasztalatokat a Monapelről. Már letettem róla, hogy veszek. :)
Az egészségpénztárral kapcsolatos infok nekem valami hatalmas öröm volt. Alig tudunk valamit vásárolni róla, a férjem pedig kap oda havonta pénzt, eddig szinte csak gyógyszerre költöttük, de ez nagyon jó hír, hogy pelust is lehet. Úgyhogy most beújítok :)
Ancsurka, hát példánkból is látszik, hogy a 6. hónap az csak egy nagyjábóli időpont. :lol:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


kakis (kotott) gyapju kulsot hogyan kezelitek?

vizes ruhaval letoroltem, de foltos maradt. nem szeretnem kimosni minden balesetnel... szeressem a foltokat? :)
 
 


Sziasztok!
Olvasgatlak benneteket, mert mostanában az én kislányomnak is csak az Alana pelust bírja a bőre. Gondolkodom a moshatón, csak egy dolgon akadok meg mindig: Ha az eldobhatót alig tudom rávarázsolni, ami ugye 2 mozdulat, akkor hogy bírná ki a kis sajtkukacom, hogy ráadjak egy belsőt betéttel, plusz külsőt? Most lesz egy éves.
Ebben igazolni, vagy cáfolni tudtok?
Illetve akinek érzékeny (konkrétan gombás) gyerekpopsija volt otthon, bevált-e a mosható pelus? Az egy dolog, hogy nincs benne fehérítő, de mennyire dunsztolódik be a bőre?
Köszönöm
Szilvi

Kép
Kép
 
 


Szilvi, tudom miről beszélsz :? , de majd kinövi. :)
Addig is: létezik all-in-one, ami ugyanannyi mozdulat, mint az eldobható, nekünk még bevált, hogy a külső gatyaformájú, így csak egy harc van (a tépőzáras belsővel), vagy a patentosok (popolini one size) szerintem feladhatók bepatentolva bugyiként (utána ha a babán van, már könnyebb rajta állítani), vagy lehet varrni up-and-go stílusú pelenkát.

Gombával szerencsére nincs tapasztalatom, de ezek a mai külsők (pl. popolini, monapel) már légáteresztőek, és persze ott a gyapjú, abban szellőzik a legjobban a bőre.

Pindi
 
 


Saara, kimosod azt a részét, hova a kaki került, jól kinyomkod törölközővel. Sajna más nem segít a kakik ellen, mint a mosás...

Jucuu

Kép
 
 


Lányok,

belanolinoztam a gyapjúgatyót, amit varrtam, de még mindig tiszta ragacs. Valaha megszárad és beissza, csak legyek türelmes? Ahogy most tapogatom, nehéz elképzelnem,hogy ez egyszer teljesen száraz és ragacsmentes lesz. Nyugtassatok meg, hogy ez normális dolog, vagy valamit elbénáztam?

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kinga: normális :)
ha a gatyó már nem vizes, add rá (jó nehéz a ragacsosság miatt). És ha jól belepisil párszor, elmúlik a ragacsosság :)

KépKép
 
 


Livi köszi, de nem ragad bele a gyerek? Hogy adok rá mást is, ez nagyon ragad még, lehet nem is teljesen száraz, mondjuk hétfő reggel csináltam.
Nehéz elképzelnem hogy a gyerek nem ragad oda a földhöz benne ha ráadom :) és a kezem is tiszta lanolin lesz, ha hozzányúlok. Lehet, hogy sokat tettem rá? Valaki azt mondta 1 diónyi kell, de én tuti többet tettem rá, lehet 2 diónyit is legalább :shock:

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Zorka, tudom, ez most már nem segít, de én csak a belsejét szoktam bekenni...

Csak, hogy lehet megoldani, hogy több réteget varrjak a közepébe, nem lesz nagyon bufla?


Miért lenne buflább, mint a sima pelus??? Vagy azt is sokallod? Én olyasmire gondoltam, mint a rendes, csak patenttal záródna kétoldalt (ha lenne pantentprésem, hehe), amit bezárva adnék rá, és csak akkor kellene kinyitni, ha kaki van. (Vagy nem akarom levenni a gatyát a peluscseréhez.)

Vagy lehet ilyen leszoktató bugyi-szerű, de ebbe nem tudsz olyan nagyon sok nedvszívót tenni, viszont ha meg tudod oldani a sűrű cserét, akkor jó.

Pindi
 
 


Öööö, jól sejti Pindi? Bekented kívül is? :shock:

KépKép
 
 


Sziasztok lányok,

hát ez az, hogy nem kentem be csak belül. De lehet sokat tettem rá, mert ugye még nem csináltam ilyet. Szépen vettem a kezembe a tégelyből lanolint és kenegettem, ahogy sikerült. Hát mondjuk, lehet vastagon kentem, nem tudom :oops:
Most akkor mit csináljak, mossam ki és újra kenjem csak kevesebbel? :shock:
Pindi, nem sokallom a sima pelust, csak ugye láttam a leszoktatón, hogy abban alig van nedvszívó, és gondoltam ha varrok még bele akkor az sok lesz a gyerek fenekét lehúzza.
De ez a patentos jó ötlet, persze présem nekem sincs, de a városban már találtam műanyag patentot. Csak hogy kéne belevarázsolni az anyagba? :o

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Vettem a Gulyáséktól nyergyapjúfonalat. Valaki kötött már belőle? Tényleg olaj szaga van. Nekem ez nem tűnik durvának. Fél kilót rendeltem. Azt hiszem kicsit sok. Kb másfél két hónapja rendeltem meg és most ért ide.
Azt hiszem egyet kimosok mielőtt használni kezdem.

Ha valakinek szüksége van rá, akkor tudok postázni. Nincs feltekerve gombolyagokba.

Ancsurka

KépKép
 


Kinga,
ezt ismerem én is így jártam elsőre. Kimostam gyapjúmososzerrel, és utána már nem lanolinoztam újra, mert úgy pont jó volt. Hajrá! :D
Ildikó
 


Így néz ki a Gulyás féle nyersgyapjú fonal.

Kép

KépKép
 


Ancsurka., jól értem, hogy eladsz ebből a fonalból? mert nekem kellene egy kisgatyóra való, kb. 20 deka? Nem tudom...
Amúgy én felhívtam egyszer a Gulyás urat és szerinte erre nem megfelelő az ő "maradék" fonaluk, mert olajat és egyéb ki tudja mit tartalmaz... Ő maga mondta. És ugye te is érzed a szagán? De ha kimossa az ember, többször is és még igy is használható , akkor miért ne kössünk belőle? A dédit kérem meg, hátha sikerül :)
Kriszti
várom a választ!

KépKép

KépKép
 


Sziasztok,
Tudja-e valaki melyik gyapjúkülső a jobb? A Lotties vagy a Popolini kisgatyója? Az egyes méretek között mekkora különbség van (pl: M és L) Ezek már lanolinozva vannak, használat előtt nem kelll mosni?
Ilkamama,köszi a biztatást. Jó tudni, hogy más is bénázott vele :lol: Én is kimosom valszeg aztán meglátjuk.
Köszi.

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Szerintetek ez a gyapjúfonal használható külsőnek?

http://www.reatex.hu/store/index.php?ma ... ed6c74b4e8

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kriszti én is felhívtam a Gulyásékat és nekem a Gulyás úr azt mondta, hogy jó rá. Na akkor most melyik válasza a jó. Igen adok el belőle.

Én úgy tudom valaki már kötött belőle, de már régen olvastam.

A fél kiló gyapjú 1750 ft-ba került + postaköltség.

Úgy saccoltam, hogy egy motring 10 dkg. Tudok küldeni, ha kell. Pontos címet írjatok, és küldöm. Holnap megnézem, hogy fel lehet-e adni levélként.

Kinga a Lotties gatyója nagyon jó, puha, és nem szúr. Én szeretem. Eddig csak egyszer ázott át, amikor nem jól csináltam a lanolinozást.
Nekünk azt hiszem 74-80-as méretünk van. Betűméretet nem tudok, mert most épp rajta van és alszik. Ha felkel megnézem.

Ancsurka

KépKép
 


Ha jól emlékszem, Borcsának volt ilyen Reatexes fonala.

Kinga: nekem Popo gyapjú van. zseretem, jó. Valaki azt írta egyzser, hogy totálisan egyforma a Lott. és a Popo gyapjúja. Én Bobónak egyel nagyobbat vettem, mint az aktuális konfekciómérete, mert úgy voltam vele, hogy ha derékban és combban jó, akkor mindegy, hogy azon túl mekkora a bugyor. És jó is lett, főleg, hogy egy csomót változott az alakja, mert használat során összenemezelődött.
Épp most vettem egy újat is, és annyira más a két pelus (régi és új) alakja, hogy ma le is fotóztuk :) Majd felteszem a képet :)

KépKép
 
 


Livus és nem ez a gatyó volt amelyikre többen is írták, hogy az M-es méret valamiért nem jó? Nem olyan, mint az S-es? Mintha rémlene valami. :roll: A lányom kb. 8200 gr és neki még sztem az M-es kéne.
Gyapjúgatyóm újra mostam, lanolin még igy is maradt benne bőven. Kíváncsi leszek mi lesz belőle, még jó hogy turkás anyag volt :)

Kíváncsi vagyok a képeidre a gatyókról.

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Kinga: ezt az M-es dolgot nem tudom, mienk nagyobb.
És akkor itt a kép:

Kép

Tök más, igaz? De a használt ugyanúgy tök jó, szóval nem gond, hogy nem ugyanolyan a formája, mint új korában :)

KépKép
 
 


Kinga, én valamiért úgy emlékszem, hogy az nem a kötöttre vonatkozott, hogy az M-es nem jó, hanem a patentos gyapjúkülsőre.
De lehet, hogy rosszul emlékszem...

Livi
Kép
 


A popolini patentos gyapjúkülsejénél az M változat pamutzáródása combrésznél volt néhány embernek problémás itt a fórumon, nem tudom, mi a helyzet azóta, mert nekünk nem volt vele bajunk, no meg ez több, mint 2 éve volt már, azóta már sok új széria készülhetett.
 


Livi, Indi köszi! Biztos igazatok van, én csak arra emlékeztem, hogy gyapjú és Popolini :roll: :oops: .
Akkor a kötöttel semmi gond. De jó. Kipróbálom akkor ami varrtam és ha beválik, mármint nem lesz a gyerekem ekcémás, akkor beruházok egy olyanra is. :wink:

Livi, bőven jó még látszatra is a használt gatyó, tényleg kicsit más, de szupi :)

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,
rövid beszámoló a pelenkás programról.
A popolinis néni eljött, hozott egy csomó mindent, meg mi is, ki mit használ. Mivel először volt nálunk Sz7 és moshatóval sem nagyon babáznak erre, kicsit aggódtam, de végül is 3 kismama és három használó jött össze, jól elbeszélgettünk. Talán sikerül a Popolinis nénit rávenni, hogy forgalmazzanak újra, így sikerülhet talán olcsóbban hozzájutni a pelusokhoz. Egyelőre abban állapodtunk meg, hogy egy bioboltban és egy kézművesboltbban tartanánk bemutaó darabokat, és rajtuk keresztül lehetne közvetlenül a gyártóktól rendelni. Minden szervezés alatt, remélem összejön.
Ildikó

Ja, és minden szórólapot elvittek a héten a rendezvényekről a várandósok. Úgy örültem. :D
 


Sziasztok,

bevetés alatt van a varrott gyapjúgatyánk. Amikor a gyerek belepisil, nedves érzetű lesz, csak nem engedi át a pisit? Vagy teljesen száraz marad? Csak azért kérdezem, hogy tudjam, hogy ez most akkor beválik-e?
Írtátok, hogy szellőztetni kell, de minden peluscserénél másik kell rá, vagy csak ha kakis lesz vagy érezhetően nedves? :oops:
Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, csak még nem volt gyapjúgatyánk ezt most varrtam és szeretném tudni, mit figyeljek rajta, hogy beválik-e. (azonkívűl, hogy nem ázik át :)

Kinga

Kép

Kép

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: