Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Próbáltam keresni ezt a témát, nem találtam.
Kérdéezném hogy akinek volt ilyen hoyg hogyan is lehet a kicsit leszoktatni arról hogy éjjel inni kérjen. Mert szerintem a kislányomnál ez csupán megszokás... főleg most meleg sincs.
10 hónapos koráig csak szopizott és éjjel is egyszer. Akkor elválasztotta magát, de elég sokáig kibalhézta az éjszakai tejcsit üvegből. Két hónappal ezelőtt még éjjel tejcsizett---most lesz 18 hónapos.
Egy ideig velünk is aludt, de most visszaszoktattul az ágyába, de egyszer most is ébred, és inni kér. Sima víz nem is jó, kicsit íze kell hogy legyen íg ynagyon gyenge teát kap, cukor nélkül.
Az igazség hogy nem is zavar, főleg amíg velük aludt szinte félálomban ment mindezKép
Csak kezdtünk nem elférni, hisz 6 hónapos pcaklakónk is van:o)
Most is csak azért szeretném ha leszokna az állandó éjszakai teázásról, mert egyre nehezebben mocorgok...Apa pedig nemébred fel a sírására, én meg ha felébredek Őt minek keltegessem. És együtt alszik a nővérével aki 3 éves, és nem szeretném ha Őt is felébresztené.
Köszönöm előre is

Hajni
 
 


Hajni!

És, ha odatennéd neki az ágyba egyedül nem találná meg, hogy neked ne kelljen felkelned? Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Hajni,

nalunk is ez van, raadasul csak poharbol volt hajlando inni mindig. Tehat nem tudom melle rakni a cumit, mert ugyan egyedul eszik es iszik a fiam, de felalomban tuti elaztatna magat. 20 honapos. Harom honapos kora ota atalussza az ejszakat, csak inni ker ketszer-haromszor. Bevallom, nem hiszem, hogy le tudom szoktatni, pedig ugy aludnek mar par orat egyhuzamban...Hatha lesz megis valakinek valami jo otlete.

Eva
Eva
 

 
 

Szijasztok!

Hajni! Hát nálunk ugyanez a történet(csak pocaklakó nélkül). A kislányom 20 hónapos, és éjjel notórius viz ivó(mi megúsztuk a vizzel).
Sok helyen olvastam, hogy nem szükséglete a gyerekeknek az éjszakai ivás, csak egy rossz szokás.
Amúgy nálunk durvább a helyzet, mert Hanga majdnem 1 liter vizet megiszik éjjel(nappal 2 l-t)és reggelre a pelenkája átázik és igy minden nap húzom át az ágynemüjét és cserélem a pizsamáját..

Bigacsiga! Hangának szelepes itatója van, igy kiszolgálja magát éjjel, de ez már nem elég, mert ha elfogy az üvegböl akkor sir, és mi szépen megyünk az ágyához és teletöltjük a kulacsát, aztán megint...

Mostmár elég durva a helyzet, egyre többet iszik...
Én is szivesen leszoktatnám, csak nem tudom hogyan. Ne adjak neki inni? Akkor meg egész éjjel sirni fog..

Szijasztok, Lara
 
 


Ha hiszitek, ha nem, egész idáig így olvastam a topik címét: Hogy lehet leszoktatni az éjszakai alvásról? És még csak fel sem tűnt, hogy az mekkora h*lyeség Kép
Jamina
 
 


Elolvastam a topikcímet, és az a kérdésem, hogy a férjünket, vagy a gyerekünket? Kép
 


kiváncsi!
Olvasd mégegyszer......
Babanet tátsalgó>>Gyermekek>>Hogyan szoktassuk.....
figyelj!
 


Hajnii!

A fiaim a mai napig isznak éjjel. A Bea is iszik, este mielőtt lefekszem, odakészítem az innivalóját az ágyába, aránylag a kezeközelébe. Éjjel csak annyit hallok, hogy iszik, és fel se kell kelnem. Az éjszakai pohárból ivást még korainak találom a Beusnál, ahhoz még egy kicsit nőnie kell.
A fiúknak is odakészítem a polcukra az egy-egy bögre innivalót, és azt reggelre vagy megisszák vagy nem. Ha éjjel nem, akkor amikor felkelnek akkor isznak.
Én is iszom éjjel, tehát ezért nem is lepődök meg, hogy ők is ezt csinálják!

Zsuzsa

 
 


Ez a topik:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/892.html?1058299261
tökéletesen megfelelt volna ehhez, minek mégegy ugyanarról a témáról?!
Neked
 


...
 
 


Neked!
Megnéztem...másról van szó, hisz nekem a 2 perces ébrenlét, iváson kívül végig alussza az éjszakát....
Nem az Éjszaka átalvása a problémám......

Hajni
 
 


bigacsigakata
Sajna nem, mert nem találja, sztem ha megébred egyből szól nekem...:-/

Eva
Most hogy vissza tettem az ágyába ujra ez első éjjelt ivás nélkül végig aludta...hát nekemis mennyei voltKép Ezért is gondolkoztam el és írtam ide hogy hogyan lehetne leszoktatni...
Én most az kezdtem el csinálni, hogy minden éjjel kicsivel kevesebbet adok...hátha...

Lara
Az tényleg jó sok :o( És lefekvés előtt adsz inni Neki?

JaminaKépKépKépKép

Zsuzsa
Hát igen, van hogy énis iszom éjjel, de elég ritkán, és a Tesó sem iszik... igaz ha nagyon meleg van akkor persze..
És én is olvastam már pár helyen hogy ez csak egy rossz szokás...

kíváncsi?? nem értelek hogy jön ide a férj...

Neked meg válaszoltam...

Hajni
 
 


Jajj, lányok, csak poén lett volna, de úgy látszik, nem ült...Kép (merhogy hiányzik, hogy kit)
 


Beababának külön:
Miért készít oda a rendőr az éjjelszekrényére egy vízzel teli poharat és egy üreset is?
Mert vagy szomjas lesz, vagy nem...(ez is vicc ám!)Kép
 


kiváncsi!
Csuklottál most reggel?Kép Mert gondoltam ám Rád, hogy tegnap úgy látszik nem értettük a poénodat.KépKépKép Vagy mi voltunk fáradtak, vagy te. Vagy mindannyian?KépKépKép
LKátom kibújt belőled az újságíró.KépKépKép

Reggeli viccedKépKépKép
Én nem vagyok rendőr, így nem szoktam oda készíteni üres poharat.Kép Hihihi.KépKépKép

Szióka! Zsuzsa
Apropó! A Te gyerkőceid nem viritykolnak éjjel?

 
 


Lara

Ez rengeteg folyadek szerintem. Gyerekorvosnak emlitetted mar hogy ennyire sokat iszik a lanyod?
Nem szeretnelek megremiteni, de a cukrosoknal az egyik tunet a sok folyadek bevitel. En valoszinu kernek egy cukorvizsgalatot hasonlo esetbe.

Napocska
 


Hú, Lara, ez nagyon gáz lehet, főleg, hogy egyre nő a folyadék-igénye. 3 liter még egy átlag felnőttnek is bőven elég vagy sok is.
Igaza van Napocskának, egy laborvizsgálatot mindenképp megér. Vizelet/vér és kész.
névtelen
 


Sziasztok!
Az én lányom 1 éves és éjjel ő is sokat iszik, de nem hiszem, hogy baja lenne. Én cukorbeteg vagyok. Az ivás csak egy tünete ennek a "kórságnak" (mellette fogyás, fáradtság, nehezen gyógyuló sebek, száraz bőr, súlyosabb esetekben acetonos lehelet...), ráadásul úgy tudom, hogy gyerekeknél elég intezív tüntekkel jelentkezik. A vizsgálat nem árt, sőt..., de szerintem kár előre megijeszteni valakit.
Amúgy én is sokat iszom, éjjel is, akkor is ha teljesen normális a vércukorszintem. Szerintem nem ártalmas.
Erika
Erika
 


És még valami:
Én nem is próbálom leszoktatni, egyenlőre kicsit kellemetlen és fárasztó, de a férjemmel feváltva próbáljuk "iszákosságát" kielégíteni.
Erika
Erika
 


Erika
Szerintem, is kibírhatóKép nem is ezért kértem tanácsot, hanem egyszobában van a 3 éves nővérével, és 27 hetes pocaklakónk is van...
Apa nem ébred fel rá, én igen, akkor Apát miért nyaggassam...
Hát csak ezért...kezdek lajhár módjára mozogniKép

Lara pedig írja hogy nappal épp hogy iszik a kislánya, így szerintem sem kell pánikoltatni...
Az én lányom is képes éjjel fél litert is beinni..pedig nappal is sokat iszik.

Lara
Úgy néz ki, kezd nálunk beválni hogy minden ivás-kérésnél 10-20 milivel kevesebbet adok Neki...
Vagyis éjjel nem ébredt felKépReggelig egyhuzamban aludt
Előző éjjel pedig össz 30 ml innit adtam NekiKép elég volt, és csak egyszer kért....---Ez sztem a megszokás...

Hajnii
 
 


Szijasztok!

Hajnii! Egész nap iszogat a szentem, mostmár köpködi is szétKép
Néha Hangánál is elöfordul, hogy ivás nélkül alussza át az éjszakát, de akkor nagyon-nagyon fáradtnak kell lennie.
Én attól félek a legjobban, hogyha majd szobatisztaságra próbálom szoktatni, akkor ez a sok viz éjszaka nem biztos, hogy jól fogja kivenni magát.

Napocska, névtelen! Meséltem a dokinak, hogy mennyire szeret vizezni Hanga, de csak nevetett, mondta, hogy az ö gyereke is pont ilyen volt. Szóval nem beteg vagy ilyesmi, csak ezzel szeret szórakozni. Nekem nem tünik soknak amit megiszik, kivéve az éjszakai.
De annak örülök a legjobban, hogy vizet iszik és nem teát vagy tejet vagy üditöt, mert akkor a fogainak is rossz lenne.

Szijasztok, Lara
 
 


Szijasztok!

Hajnii! Mi azt figyeltük meg, hogy azért kell neki a viz, mert úgy altatja el magát, hogy közben szivogatja a vizet az itatóból. Mi is próbálkoztunk azzal, hogy csak félig töltöttük meg az itatót, be is vált egy párszor, vagyis ha az elfogyott, akkor annyival aludt el és kész. De aztán valamiért mégis visszaállt minden a régibe, nem is tudom már miért. Lehet, hogy megint megpróbáljuk ezt.

Lara
 
 


Lara

Ha orvos is azt mondja semmi gond akkor joKép En azert valoszinu egy vervetelt es egy vizelet vizsgalatot kernek. Habar ha jol tudom nalatok ez szokasos vizsgalat evente nem? Nekem volt egeszseges papir a lanyom szemerol a kezembe es 2 het mulva hiszteria utan 5 dioptrias szemuvege lett..

Hajnii
Azert az ejjel 1 L es nappal meg hozza 2 L nem eppen keves ivaszat napkozbenre szerintem.

Napocska
 


LaraKép

Nappal 2dl-nak olvastamKép

Hajni
 
 


Szijasztok!

HajniiKépNa jó, persze nem mérem pontosan, hogy mennyit iszik, csak kb. irtam, lehet, hogy nincs is annyi.

Napocska! Kötelezö vérvételen és vizeletvizsgálaton már voltunk párszor, szóval nem cukorbeteg, semmi baja, csak szeret vizezni. Bár ma éjszaka csak egy üveg vizet ivott meg(3dl), úgyhogy nincs minden veszve!

Lara
 
 


LaraKép

Nekem egy hete hogy vissza tettem az ágyába a kicsit,és már 2 éjszaka nem ébredt inni.. bizti nyugtalanabbul aludt hogy mi is forgolódtunk mellette...és akkor ivott.
viszont ma 6kor kelt fel..óóóó...
Igaz 7ig eljátszott mellettem az ágyban, mert nem akartam még kibújni hoyz Vikike még aludt..
még én is szunyáltam így egy kicsitKép

hajni
 
 


Sziasztok!

Az én taktikám a köv. volt. Régen éjszaka csak tea, volt, hogy akár 1,5 l is elfogyott, 1, lépés: cukrot megvontam a teából, úgy már azért nem fogyott annyira, 2. lépés: teát kiváltottuk vízzel, 3. lépés: én korlátoztam a mennyiséget, azzal, hogy pár korty után elvettem tőle az üveget (nem volt egyszerű és többször is felébredt és lehet hogy egy kicsit drasztikus is)4.lépés: egy éjszaka alatt csak egyszer kapott inni max 1dl-t, a többi alkalommal, csak puszi meg egy kis simogatás (és nem vártam meg amíg elalszik, hanem hagytam hogy egyedül aludjon vissza). Láss csodát, sírás és hiszti nélkül leszokott az éjszakai ivászatról. kb 1-2 hét volt, viszont nem volt ilyen dög meleg, lehet, hogy nem most kéne nekifognotok. Remélem van akinek ez alapján sikerül, az én lányom sem volt könnyű eset, mert csak azóta (március, akkor volt 17 hónapos) alussza át az éjszakát, mióta megvontam az éjszakai ivást. Most csak akkor kel fel éjjel ha nagyon meleg van és csak 2-3 kortyot kap. (szopizott 11 hónapig, éjszaka is) Én sem hittem, hogy sikerül. Kitartás

üdv
Rózsa
 
 


Sziasztok!

Először is, az én lányom ezt márciusig csinálta, akkor volt 17 hónapos. Ő is szopizott éjszaka is 11 hónapos koráig. Az én taktikám a köv. volt, hátha nektek is beválik. 1. lépés: tea, töménytelen mennyiség, volt, hogy egyszerre megivott 2-3 dl-t is, egy éjszaka alatt akár 4-5 alkalommal. Ez volt a kiinduló állapot. 2.lépés: tea, cukor nélkül, ekkor már bezzeg nem ivott annyit. 3. lépés: víz (2-3 napig hiszti, mert nem akarta meginni, de rájött, hogy nincs más). 4. lépés: víz, de alkalmanként már csak max 1dl-t kapott, utána elvettem tőle az üveget (kicsit drasztikus, de pár nap után odaadta magától pár korty után). 5.lépés: éjjel max 1*, max 1dl víz, a többi alkalommal mikor felébredt puszi meg simogatás + magyarázni, hogy neki nem kell az a víz. Azóta viszont nem ébred fel éjszaka. És ez nálunk nagy szó, mert a rossz alvás miatt mi is voltunk már alvásvizsgálaton, meg kaptam tanácsokat az erre vonatkozó könyvekből. Viszont most a nagy meleg miatt nem valószínű, hogy érdemes elkezdeni a leszoktatást, hiszen nem tudhatjuk, hogy tényleg nincs-e szüksége arra a kis innivalóra. Remélem van akinek esetleg ez alapján sikerül, nekünk kb. 2 hét volt, nem volt könnyű, de nem szabad feladni sem. Nekem is muszáj volt nagy pocakkal végigcsinálni, mert két gyerekhez felkelni nem egyszerű és biztos nem egyszerre ébrednek fel.

Kitartást és sok sikert kívánok

üdv
Rózsa
 
 


Ja, nekem nem vált be a melléteszem a vizet verzió, mert állandóan tiszta viz volt minden, beleértve az ágyneműt is.

Rózsa
 
 


Sziasztok!
A kisfiam (13 hónapos)bár szónélkül magától elalszik este,minden éjjel éjfél elött koppintásra felébred.Majd ezután másfél-kétóránként reggelig.Sokszor felébreszti a nővérét,ilyenkor kettőhöz futok.Csak teával alszik vissza (11 hónapos koráig szopival)cumizni sosem cumizott,a vizet (vagy ha nem izlik az iszi)kihajítja és iszonyúan sír.Eddig 73 percig tudtam hallgatni aztán felvettem.Tanácstalan vagyok mert nem tudom érdemes-e elkezdeni ezt az 1-3-5perces módszert ha ennyire ragaszkodik az iváshoz.Pedig már kezdek kipurcanni.Helyesbítek már kipurcantam!S.O.S!!!!!!
Tündi
 


U.i.:Előre is köszi a segítséget!!!!!!!!
Üdv.:Tündi
Tündi
 


Alszik a topic.
Iszákosak ébresztö!
Nyanya
 


Sziasztok!
Örültem, hogy rátaláltam erre a topicra, bár nekem kicsit más a problémám. Kisfiam most 11 hónapos, de a mai napig még egy éjszakát sem aludt végig. Éjszaka 3 óránként felkel szopizni. Ez kb 5-10 perc és utána rögtön visszaalszik. (csak én alszom vissza nehezen, ezért kicsit fárasztó)
Nem tudom mit csináljak, mert 9-10 hónapos korában úgy döntött, hogy napközben már nem kér cicit, ezért sajnálnám az éjszakairól is leszoktatni. Étkezésünk 10 órakor gyümölcs, 14-kor ebéd 18-kor gyümölcs, 21, 24, 3 és 6-kor cicizik. Kihagynám a 3 órait, de addig üvölt míg nem kap inni. Tea is megfelel neki, de ezzel nem jutnék elöbbre, mert az anyatejet már csak nem cserélem fel teára, ha már ugyis felkelek mindegy. Ha semmit nem kap, akor üvölt, hiába a simogatás, babusgatás.
Nincs ötletetek, hogy tudnék kihagyni egy felkelést?
köszi

Tündi!
Nagyon átérzem a problémádat, nálunk is hasonló a helyzet, bár nem ennyire drasztikus.
Lehet, hogy nálatok már megoldódott, elég régi az üzeneted.

Kriszta
Nyanya
 


Kriszta,

A nagyobbik lányom nekem is 12 hónapos koráig éjjel szopizott, igaz csak 2-3x. Majd azt is átváltotta tápszerre. Ez ment még 2 éves koráig.Kép Most decemberben lesz 2 és fél éves és csak kb. május óra alussza át az éjszakát. De még most is be kell raknom az ágyára csőrőspohárba vízet. És van, hogy már 4-kor enni kér.Kép Ekkor még nem adok neki tejcsit de ilyenkor 5- fél 6-ig tudom húzni az etetést. Szerintem ha nem választotta volna el magát Nóri még most is szopizna éjjel.Kép
Tanácsot sajna nem tudok adni.

Tina
 


Tina
Jajjjjjjjjj, ez nem túl bíztató. Kép
Te hogy bírtad?
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta,

Ki lehet bírni.Kép Inkább most vagyok egy kicsit fáradtabb mert van egy 4 hónaposom aki éjszakánként 2 óránként csatlakozik.Kép
Most jut eszembe, hogy bírtam ki. 1 éves koráig szopott ezt már írtam, amikor már tápi kellett neki anyukám bevállalta péntekenként és csak szombat délután mentünk érte. Így tudtam aludni, piheni mert ráadásul egy nagyon eleven gyerekről van szó.Kép Szóval így.

Tina
 


Tina,
Meddig kell a tápszer, mert sajnos nemsokára nekünk is kell. Még megpróbálom kihúzni az elsö szülinapjáig (ez 3 hét)?
Milyen tápszert érdemes venni?
Biztos, hogy kevésbé lesz fárasztó, mert a férjem nagyon sokat segít.
Kriszta
Nyanya
 


Szia Kriszta!

1 évesen már adhatsz tejet ha jól tudom. Én csak azért adtam tápot mert allergiás. Vannak olyan tápok amit úgy hívnak, hogy babatej. pl. Beba 2+. De van aki csak tápszernek ismeri. Ha nincs allergia beszéld meg a gyerekorvossal és mehet a tejcsi is. Ja és még azért adtam tápot mert az laktatóbb a tejnél. Nem eszik gyümölcsöt, főzeléket és úgy gondoltam, hogy a tápban több vitamin van mint a tejbe. De ez az én véleményem.

Üdv, Tina
 


Tina!
Sajnos Balázs is tejallergiás, de egyébként is egyetértünk abban, hogy ellenzem a tejet. Meg macerás is állandóan forralgatni. Persze a vizet is forralni kell, de az legalább nem fut ki, ha ottfelejtem, és ha épp nincs forralva helyettesíthetem babavízzel. Szóval több érv is a táp mellet szól. Kipróbálom a Beba 2+ -t.
Köszi
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya! Ha a kicsid tejallergiás, akkor szerintem nem jó a Beba 2+, mert az tejalapú, és még csak nem is hipoallergén. Bár allergia esetén a HA tápszer sem jó, mert azok is tejalapúak, csak módosítják bennük a tejfehérjét. Az én allergiagyanús fiam Sinlacot kap, ez tej és szójamentes tápszer, pépnek is elkészíthető. Lehet még pl. HUmana SL, vayg más tejmentes szójalapú tápit is feliratni, de sok orvos nem tanácsolja, mert a szója is allergizálhat. Ha volt kivizsgálásotok az allergiára, akkor ezeket as tápszereket 90%-os támogatással fel lehet írni két éves korig.
Amúgy nekem a nem allergiás 3,5 évesem ma is Beba2-t iszik, mert nem szereti a tejet, de a tápszerből megiszik akár 7-8 dl.-t is. egyébként a gyerekorvosom azt mondta, hoyg a mai ajánlások már 3 éves korig tápit javasolnak. Persze, hoyg ebből mennyi a valóság és mennyi a tápszergyártók lobbija?...
Egyébként a sima Beba2 kb. ugyanannyiba is kerül, mint ha tejet inna. A +-os tápszerben meg nem sok különbséget láttam a tápanyagokban, csak azt hogy sűrűbb és vaniliás ízű, meg drágább. (bár ízesített tápit fogyasztva még nehezebben fognak átszokni a tejre később szerintem)
Bocs hogy hosszú lettem, de két gyereket tápszereztem végigm és sok tapasztalatom lett így.
Zsuzsa
 
 


Szia Kriszta!

Én Nutrilion tápszert használok, amelyikbe szentjánoskenyérfamag van. Nem tudom, hogy mennyire tejalapú. 2 éves koráig HA-st kapott.
Szerintem beszélj a gyerekdokival mert úgyis receptköteles ha HA-t v. hasonló tápszert akarsz használni.

Tina
 


Timi
Köszönöm, ma voltam a dokinéninél és végülis Humana HA2 tápszert írt fel.

Zsuzsa
Örülök, hogy ilyen részletesen leírtad, nekem semmi tapasztalatom tápszer ügyben.
Allergia vizsgálatra nem küldött el a doktornéni, valószinü ez csak csecsemökori allergia. Már pár hónapos korában (amikor még csak szopott) elöfordult, hogy kiütéses lett, mert én sok tejet ittam. Most már ettöl nem lesznek kiütései, pedig még mindig szopik, viszont ha tehéntejes ételt kap attól igen. Ugyan csak egyszer kapott, de inkább nem kísérletezem tovább. Szerinted erre már lehet kérni azt a 90%-os támogatást? 1700Ft-ot fizettem a HA2-ért, kissé sokallom. Miböl áll ez a vizsgálat? Szerinted érdemes kitenni a gyereket ilyen macerának az én esetemben?

köszi a segítséget mindkettötöknek
Kriszta

ui. holnap kiprobálom a tápszert, kiváncsi vagyok mit szól hozzá
Nyanya
 


Szia Kriszta!

Receptre volt ennyi a tápszer? Írd meg, hogy vált be.
Én úgy tudom, hogy vérvétellel nézik az allergiát. Gasztróenterológiára (ha jól írtam) kell menni.

Tina
 


Kriszta!
Feltétlenül érdemes megcsináltatni a vizsgálatot, ha már volt kiütése. A tejallergia ugyanis csinálhat csúfabb dolgokat is, ekcémát, asztmás légzést, hasmenést, stb. Vagy gastroenterológiára, vagy allergia rendelésre érdemes menni. Az allergia teszt egy egyszerű (?) vérvétel, és ált. több allergént is megnéznek. Szerintem kérj beutalót a gyerekorvostól. A 90%-os támogatás csak ez utána kivizsgálás után jár tudtommal.
Sok sikert!
Zsuzsa
 
 


Timi
bizonyám én is megdöbbentem, csak azt nem értem miért nem mondta a doki, hogy nincs rá támogatás, mert tudja, hogy teljes áron én is meg tudom venni, mivel a férjem gyógyszerész és így neki nem kell recept Kép

Zsuzsa
huha..... ekcémája csecsemökora óta van, de nem gondoltam, hogy összefüggés lehet a tejallergiával. Ennek sürgösen utánaérdeklödöm. Köszi
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta! Az én kisebbik fiam (22 hónapos) is ekcémás, ún, atópiás a bőre. Ráadfásul minden megfázásnál asztmásan lélegzik, igaz van egy hörgőszűkülete is. A bőrgyógyász azt mondja , hogy nem allergiás eredetű az ekcémája, a tüdőgyógyász pedig azt, hoigy ennek ellenére is viogyázzunk a tejjel. Neki egy éve negatív lett a lelete, de korábbna megfigyeltük, hogy amíg nem HA tápszert kapott, addig rosszabb volt a légzése. A mostani lelete is negatív, ezt már el is hiszem, mert tejterméket kapott már, így kimutatható lenne , ha allergiás. Ennek ellenére azt mondta az orvos, hogy ne öntsünk bele tejalapú tápszert, maradjunk a Sinlacnál, mert az atópiás gyerekeknél a hirtelen tejterhelés aktivizálhatja az allergiát.
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa, Timi
ma kipróbáltam a tápszert
nem jött be
Ordított, eldobta a cumisüveget, és mászott a cicimhez. Megszoptattam, de nem tudom mit csinálok majd, ha végképp elapad. Eddig minden kaja ízlett neki, ez volt az elsö amit elutasított, de ezt elég határozottan.
Tejet semmiképp nem adok neki (most úgy gondolom 2-3 éves koráig). Megpróbálom a tejes ételeket tápszerrel helyettesíteni. Szerintetek lehet?

Zsuzsa, szegény picid mennyi baja van Kép
remélem hamar kinövik ezt a sok nyavaját.

Kriszta
Nyanya
 


Kriszta! Próbáljatok ki másféle tápszereket is, nem mindegyik ízlik nekik. Ha nem lesz tejcid, lehet, hogy lassan ráfanyalodik másra.
Amúgy meg ha eszik tejterméket (már ha az allergiája miatt ehet), akkor az sem gond állítólag, ha nem iszik tejféle italokat. Ha allergiás, akkor egy dietetikustól kérj tanácsot a hiányzó tápanyagokról.
Sok tejcit kívánok neked!

Leírva valóban sok baja van a kicsinek, de egészséges, méga bátyja ovis vírusait is csak ritkán kapja el szerencsére!
ZSuzsa
 
 


Zsuzsa
Édesek a gyerköceid, nem lehet elég korán kezdeni a csajozást Kép
Kipróbáltam kakaóval, így sem nem jó. Azt hiszem nem próbálkozom több tápszerrel, az lesz amit javasoltál, keresek egy dietetikust. Ünnepek elött meg megyünk a dokihoz és kérek beutalót az allergiavizsgálatra. Csakhát féltem szegénykémet a szuritól. Honnan veszik a vért ilyen pici gyerköcnél?
Kriszta
Nyanya
 


Köszi!Kép
A kézfejből vagy a könyökhajlatból. Legalábbis alapesetben. Ha sehol nincs vénája, akkor láttam már, hogy a lábfejből vettek. Mi ügyeskezű nővérkéket fogtunk ki, hamar túl volt rajta.
Zsuzsa
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: