Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Kép
Melinda, meg tudnád adni a látás-hallásvizsgáló cég címét-telefonját nekem? Meg hogy mennyire közel tudnak időpontot adni, mennyibe kerül, hogy viselte a csemetéd? Mail is jöhet.
Köszönöm,
matska
 
 


Szia Matska!
Küldtem e-mailt, remélen, megkapod. Jelezz vissza, ha nem. Hello!
Melinda
 


Szia Melinda!
Nem kaptam semmitKép.
M.
 
 

 
 

Szia Matska!
Most néztem meg a leveleimet, visszajött az amit elküldtem neked, de teljesen szét volt töredezve, leírom ide amit oda írtam, nem tudom, mit rontottam el.
Szóval: egy logopédus ajánlotta ezt a hallás vizsgálót, a neve De Max látás- és hallásvizsgáló. Telefon: 342-1197. A Klauzál téren vannak, a házszámot kérdezd meg telefonon, mert új helyre költöztek (szintén a téren) és nekem csak a régi van meg.
Időpontot viszonylag korai időre adtak, ha jól emlékszem hét közepén telefonoltam nekik, és a következő hét elejére tudtak időpontot adni. A vizsgálat ára 5000 Ft. A gyereket megnézi egy fül- orr- gégész, hogy nincsenek-e szervi okai a nem beszélésnek, aztán egy gyógypedagógus végzi a hallás vizsgálatot, ami a következőképpen zajlik: A szoba két pontján van két hangfal, te a gyerekkel középre ülsz egy asztalhoz, az asztalon a gyerek játszhat valamivel. Veletek szemben van egy tükör, és amikor hangot hallatok a hangfalakból, akkor a tükör mögött kivilágítva megjelenik egy mozgó, (azt hiszem)zenélő maci. A lényeg, hogy a gyerek, összekösse a hang hallását a maci megjelenésével. Különböző frekvenciájú hangokat hallatnak, és a gyereknek a macira kell nézni mindig, ha hallja a hangot. Ezt persze nem mondják neki, magától kell ezt tennie, mint egy feltételes reflexet alakítják ki-ez csak az én véleményem. Állítólag, ha ez jó, akkor a gyerek minden olyan hangot hall, ami a beszédtanuláshoz szükséges. Az emberek kedvesek, próbálnak olyan hangulatot teremteni, hogy a vizsgálatot azért elvégezhessék. Dani nem volt 2 és fél éves, mikor voltunk, és nem egy könnyen együttműködő gyerek, de minden rendben ment. Ha van még kérdésed, írjad.
Szia!
Melinda
 


szia Melinda!
köszi szépen!!!!
Holnap már hívom is őket.
Jóccakát,Kép
m.
 
 


Sziasztok!
Jó régen nem írt már ide senki, de hátha. A mi kis 2 és fél éves Néma Leventénknek keresek egy beszerezhetetlennek tűnő könyvet, az "én is tudok beszélni"-t a késett beszédfejlődés témában. Megvenném, másolnám, bármi. Köszönöm előre is : Gordon Regina gordonr@freemail.hu
 
 



Szia!
Ha jól emlékszem, mi a Liszt Ferenc téren vettük, ott még mindig kapható, de utána lehet telefonálni is.
Mi újság a "régiekkel"?
 


Köszi a segítséget, az volt a baj, hogy nem volt új kiadás, augusztusig kellett várni, már megvettük azóta. De még nem beszél.
 
 


Lehet hogy csak a mi kislányunk nem beszél? Vagy van még beszédre váró anyuka, apuka itt? Jó lenne, ha lennének sorstársak. Egy hónapja már, hogy a korai fejlesztőbe járunk bszédbeindításra, nagyon elégedett vagyok, a kicsi szeret odajárni, lelkiismeretesek, és úgy tűnik nagyon profik. Jár még valaki oda? Különben lehetséges okozóként,az elhúzódó sárgaságot említették, a családi előzmények mellett. Ez azért is érdekes, mert a fiamat már visszarendelték kontrolra(másik intézmény) a lányomat miért nem? A fiamat még 2 hétig hordtam utána infúzióra, pedig lement a bilirubin szint, de mindig visszaszökött, ezt a Sárinál miért nem gondolták, megnéztem a fotókat, olyan volt még 3 hetesen is mint egy mandarin. Jöjjön valaki beszélgetni!
 
 


Szia Marcell
nalunk nem sargult be a fiam, magas volt a bilirubin szintje, kapott is ra fenyt azt hiszem ket, harom nap, de a lenyeg, hogy nem sargult be, ugyhogy ez nem lehet az ok nalunk a nem beszelesnek (en nem is aggodnek mar ezen nalatok, igy utolag ugy se tudsz mar valtoztatni ezen). Sot semmi csaladi hagyomany sincs, kiveve noverem lanyat, de az lehet mas oldalrol, ugyhogy ezt is kizarhatjuk. Egyszoval biztos ezernyi ok lehet, a lenyeg, hogy nem beszel (egyebkent nekem senki semmilyen okot nem mondott, de talalgatni felesleges is lenne, kezelfoghato magyarazat nincs mindenesetre). En most kertem a felmereset, mar voltak is nalunk megnezni (nem MO-n vagyok), nem csak a beszedet nezik itt hanem minden mast. Beszedben mindenesetre 12 honapos szinten van a ket eves fiam. Minden massal is le van maradva, kiveve a mozgassal az 31 honapos szinten vanKép. A terapia meg nem kezdodott meg egy-ket honap szerintem.
Hany eves a lanyod? Mit ertessz azon, hogy nem beszel, mit mond?
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Szia Enikő!
Itt is mindent néznek, vannak erre külön módszerek, a Sára teljesítményét valami SEED Fejlődési Skálán vizsgálták, meg persze hallás. Ez szerint, ő a 2 és fél évével, 15 hónapos szinten mozog, az értés az jobb, de az is 21hónapos szint. Pár szót használ, és mindig az aktuális kedvenc hárommal fejez ki mindent, ez most pár hete mama, mami, tehát nagyon egyszerű szavak. Különben a szókincse a passzívval együtt, KB 15 szó. A túl sok billirubin az ami gondot okoz, a sárgaság csak tünete, letapadnak az agyban, és gátolnak blokkolnak, ezért kell kékfénnyel oldani, mi még infúziót is kaptunk a fiammal, és hetekig ellenőrizték. Na ez az ami miatt panaszkodtam, hogy a lányomnál ez a gondosság miért maradt el, persze így utólag már hiába vagdalkozok, kéne egy tudós tanácsadó minden anyukának, hogy az orvosi figyelmetlenségeket kiszúrhassuk. A terápia már elkezdődött. Egy kedves gyógypedagógus, logopédus nő foglalkozik a Sacival, és nem sajnálja a fáradságot még arra sem, hogy a nevelésben segítsen, még a bölcsibe is elment megnézni, hogyan boldogul ott. Nagyon rosszul, már nem jár, de csak megerősített a gyanúmban, hogy nem jó ez még neki. Lesz egy szenzomotoros tréning, amihez nagy reményeket fűzök, szerintem azért ilyen örökmozgó, túlpörgő, mert próbálja orvosolni a hibákat a kis szervezete, ebben csak megerősített az, hogy elkezdtünk ilyen pokrócból kitekerős játékot játszani és sokkal többet hancúrozni vele dobálós pörgős rohangálós játékokat és azóta olyan szófogadó és nyugodtabb és mintha a beszéd is indulgatna ( érthetőbb a zagyvalék). Lehet hogy a te fiad is azért ilyen mozgékony és ügyes. Én elsősorban a diszlexiát szeretném megelőzni, azért kezdtünk el foglalkozni az üggyel, mert a nővérem 3 gyereke diszlexiás és ők is késtek a beszéddel. Bocsi ha hosszú lett, de úgy megörültem a hozzászólásodnak. Regina
 
 


Szia Regina!
Örülök, hogy megvan a könyv, tényleg jó, a fiamék is azt használják. Hogy kié nem beszél? Hát az enyém. 5 éves lesz decemberben, ugyan be nem áll a szája, de a saját nyelvén brekeg. Most szeptembertől átvittem a logopédiai oviba, előtte is jártunk szenzomotoros fejlesztésre, az tényleg nagyon sokat fog nektek is használni. És nálunk is az volt, amit ti is írtok: mozgás szempontjából bőven előrébb, beszédből viszont jóval hátrébb tart, mint a korosztálya.
Most muszáj mennem, de ha lesztek, akkor gyakrabban benézek. Ha tudok bármire válaszolni, nyugodtan kérdezzétek a "tapasztalt nembeszélős szülőt"! Lefutottuk mi is a rengeteg kört, de biztos vagyok benne, hogy nálunk is és nálatok is rendben lesz minden!
 


Sziasztok!
Szöszi 32: Egyáltalán nem érteni amit mondd a kisfiad, vagy csak rosszul beszél? A könyv tényleg szuper, amióta nézegetjük,legalább az állathangokat hajlandó mondogatni a könyvből, azelőtt, nem szeretett válaszolgatni, de ez tetszett neki, főleg miután beragasztottam a fényképeinket a könyvbe, ez nagyon bejött neki.
Azóta még jobban elkeserítettek, mert a pszihológusnő aki megnézte őt az egyik foglalkozáson, azt gondolja hogy szocializációs problémái is vannak, ami oka lehet hogy a bölcsben olyan rosszul érezte magát(azóta, ha olyan helyre megyünk, ahol több ember is van, nagyon elkezd szorongani, nehéz őt megnyugtatni)
Még nem tudom igazán, mi az összefüggés a beszéd és a beilleszkedési zavar között, de csütörtökön a foglalkozáson ez lesz az első kérdés. Úgy beszélek szegényről mintha fogyatékos lenne, pedig ő egy nagyon értelmes, jókedvű, gyönyörű kislány. Csak valamiért nagyon érzékeny, és nem beszél. Én is pont ma hívtam fel egy logopédiai ovit, hogy megnéznénk valamikor, ti melyikbe jártok? Köszi a bíztatást!
Kép
ennyire szép
 
 


Szia Regina,
nagyon szep a kislany! Erdekes modon nekem eddig senki nem kerdezett ra a bilirubinszintre, vagy tett barmi nemu megjegyzest, hogy ez kapcsolatba lehetne a beszeddel, de majd rakerdezek legkozelebb a dokinal. Sajnos nalunk is komoly viselkedesi gondok vannak, tudom meg csak ket eves, de egyaltalan nem hallgat a szep szora, hiaba mondom neki hogy nem ujra es ujra ugyanazert a dologert, amig komoly kovetkezmeny nincs nem hagyja abba. Pedig tudom, hogy erti amit mondok...nagyon nehez vele egesz nap. Ehhez hozzajarul az hogy iszonyuan aktiv egy percre sem all meg, es hogyha valami gondja van jon a hiszti Mindenert, mivel elmondani nem tudja mi kell neki. Veszelyerzete nem nagyon van, ha rajta mulna leugrana barhonnan. Nekem sajnos meg csak nem is gagyog, nem hasznal semmilyen halandzsa beszedet. Par szot mond, ugy ahogy nalatok is van, kb. harom szot hasznal, az erdekes az, hogy egy eves kora ota harom szot, de nem ugyanazt a harmat, par havonta valtoztat rajta es soha tobbet nem mondja azt amit regen mar honapokig mondott (ma, ba marad). Na persze a szo az a szonak csak az elso szotagja.
Aggodom, hogy valami komolyabb ok van a hatterben, de egyenlore semmi jele masnak, remelem majd kinovi, ahogy mondjak. Csak hat annyira nehez vele igy.
Szia Szoszi,
a Te fiad mindig is beszelt a maga nyelven? Marcsak azert kerdezem mert az enyem sehogy se akar, ha mond valamit abbol a par dologbol amit mond az ertem.
sziasztok

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Szia Enikő!
Nagyjából mintha a Sárát jellemezted volna. Az is igaz rá, hogy ő is váltogatja az aktuális szavakat, de ő néha tisztán mondja az egészet. Az apukája csinált egy produkciót a nyáron, megtanította neki KB egy óra alatt azt a szót, hogy gorilla, ugyanazzal a hangsúllyal ahogy a tarzanban mondják, miután megnézték a filmet. Azóta is mondja, és 2 napja ugyanúgy a logopédus nő nevét is, ami nagyon hasonló, Karina. Szerintem javulgat, már kér(adda) ami szerintem egy lépcsőfok. Te mit csinálsz amikor nagyon hisztis? Azt írod komolyabb megtorlás, az mit jelent? Én nehezen bírok vele, azt gondolom sokszor egyszerűen provokál. Az apja, következetesen rásuhint a seggére, ha nagyon rossz, és látszik hogy direkt. Miért kell várni a terápiára?
Üdv.:Regina
 
 


Szia Regina,
az en fiam is tisztan mondja ha mond valamit, vegulis elso szotagok, de csak egy szotagosat mondKép, angol szavak, ball, cow stb. vagy olyan ami ismetlos vava, hosszabbat meg nem mondott.
A fegyelmezes az ugy tortenik, hogy eloszor parszor szep nyugodtan mondom neki, hogy nem, aztan probalom magyarazni miert nem...na ezek soha nem hatnak de gondolom majd idovel igen, aztan epp attol fuggoen mi a helyzet egy kis kiabalas, kezreutes, ezek hatnak rovidtavon, ugy kb. egy ora alatt elfogy a turelmem, ha meg mindig ugyanazt csinalja, de ez eleg ritka, ilyenkor megy a szobaba a kisagyba, amit egyebkent semmi masra nem hasznaltunk sohaKép, de ilyenkor mar nagyon ideges szoktam lenni, ket perc eleg (kornak megfeleloen egy perc*kor), persze ordit, de meg nem tud kijonni. Ilyenkor ki is jovok a szobabol, es miutan ertemegyek, mintha kicsereltek volna, szerintem ez meg mindig a legszolidabb modszer, kis sirastol nem lesz baja. Volt egy idoszak ez naponta rendszeres volt, most talan kethavonta egyszer...szoval javul a helyzet nagyonKép.
A terepiara csak azert kell varni, mert a papirmunkak lasssan mennek, meg az egesz elbiralas, felmeres ilyenek.
Hogy megy nalatok a terapia?
szia

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Szia Enikő!
Én a szobájába szoktam beküldeni, de kijön, egy percet sem bír ki, persze visít, a végén a földön fetreng, mostanában különben mindenért, de ez a bölcsi miatt van, ott egyszerűen rászokott, most inkább próbálom kerülni a kényes szitukat, vagy ráhagyom, mert kicsit meg kell erősödnie lélekben, úgyhogy ha van valami, magyarázok, aztán amikor mintha megértette volna, gyorsan másfelé terelem, ez elég nehéz, főleg hogy a kisöccse is nehezíti. Nálatok elég kis kortól be szokták adni a gyerekeket valahova nem? Te is dolgozol? A terápia nagyon jó, a gyógypedagógus logopédusnő, nagyon ügyes, Sára imádja, még senki nevét nem mondta csak az övét, ha találkozunk átöleli. És jót is tesz, most eléggé komplex már a foglalkozás, beszédbeindítás, némi nevelési segédlet(türelem stb.) és a szocializálódás nehézségeinek enyhítése. Jövő héttől, indul az Ayres foglalkozás is, ami kiegészül majd otthoni feladatokkal, meg nemsokára lesz zene foglalkozás, ami majd segít neki eligazodni ha csoportba kerül, és egy jó móka, mondjuk az összes az. Nálatok is van hasonló könyv mint ez az "én is tudok beszélni" , vagy ez?
Regina
 
 


Szia Regina,
hat ha nekem meg egy itt lenne a fiam mellett lehet ki is ugranek az ablakonKép. Nalunk is mindenert hiszti van ami nem ugy megy ahogy o akarja...es hat legtobb dolog nem ugy van. Bar ez gondolom termeszetes ebben a korban, a hiszti meg hagyjan lenne ha legalabb egy percre megallna, nekem az a legrosszabb, hogy folyamatosan rohan, mitha fel lenne huzva, en meg ilyet nem lattam, a doki azt monja ez normalis...hat nem tudom en meg tenyleg nem lattam masik ilyen gyereket (elnezest egyet igen). Nem dolgozom, egesz nap kettesben vagyunk, ami nem tesz jot egyikunknek sem, szerintem ezert sem beszel, minek anelkul is eleri amit akar. a terapia nekunk is olyan lesz amit itt irtal, legalabbis ez a terv, na majd meglatjuk, de biztos jo lesz mert iszonyat baratsagos a gyerek, ugyhogy orul minden latogatonak. Konyv biztos van, de en meg nem kerestem, szerintem az interneten is sokminden van, de az mas amikor valaki megmutatja, mintha csak olvasom.
Nalunk van azert jo hir is, vegre elkezdte ismetelgetni az egyszeru szavakat utannunk, es pl. mondja, hogy kulcs utanna pedig odamegy es leveszi. Ezen kivul meg egy parat, most igy hirtelen egyik naprol a masikra. Na azert nem hinnem, hogy jovo heten mondatok lesznekKép, egyenlore ket szot nem hajlando egymas utan mondani, akkor se ha tudja kulon.
Miota van bolcsibe a lanyod?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok lányok!
Vagyok ám, csak kicsit sűrű az élet Kép Szóval Bozóval is voltak(vannak) viselkedési problémák is, felmerült az autizmus is, amit aztán ki lehetett zárni, de vannak autisztikus vonásai. Azaz új helyzeteket, embereket nehezen visel el, érintéseket, fizikai ingereket nem fogadja el. Először azt hittem, esetleg a beszéd, kommunikáció hiánbya miatt utasít el mindenkit, de nem. Mostmár könnyebben kezelem ezt a helyzetet is, de bevallom, néha iszonyat volt, mikor valaki ránézett, ráköszönt, ő meg ordított és elrohant. Na ugye, hogy mindjárt nem is olyan problémásak a csemetéitek? Szóval kicsi fiam kitalált magának szinte egy saját nyelvet, amit rajtm kívül talán csak a testvérei értenek. Kb. 40-50 magyar szót mond, a többit a saját nelvén. Ezeket kell neki megtanulni magyarul, szinte, mintha egy idegen nyelvet tanulna. A legnagyobb gondja neki is a szavak egymás mellé rakásával van, ez még biztos hosszú folyamat lesz, de én nagyon bizakodó lettem, mert végre látom, hogy fejlődik. Mérhetetlenül okos kiskölyök, de nagyon zavarja mostmár őt is, hogy nem mindenki érti. Ez megint egy jó lépés, mert ugye ez azt jelenti, hogy AKAR kommunikálni. Nekem azt mondták itt az oviban, hogy ez a legfontosabb, hogy akarjon kapcsolatot termteni, akarjon beszélni. Na ezzel nincs gond, be nem áll a szája. Apró lépésenként, hangonként, szavanként haladnak, viszont ezeket már ügyesen használja. (Ja, Regina, a Zölderdőbe jár, ez a II. ker-ben van, a Szilágyi Erzsébet fasorban.) Enikő, ne ijedj meg, engem is azzal biztattak, hogy ha valamit, valahogy mond, az a lényeg, mert akkor van mit javítani, a nagy gond, ha nem jön ki egy mukk sem rajta. Regina, nem úg néz ki ez a leányka, mintha gond lenne vele! Gyönyörűséges! Az biztos, hogyha nem érzi jól valahol magát, az visszaveti a fejlődést. Amennyire én tiródtam az elején, annira merem ajánlani a logopédiai ovit, ha azt mondjék, arra lesz szükség.
Most mennem kell a suliba a másik kettőért, de még jövök! Addig is sok puszi a brekegőknek!
 


Sziasztok!
Hát Sacinál is felmerült egy ilyen irány is, de nem mondták ki, ez azért nagyon komoly dolog és jobb még beszélni is óvatosan róla, nektek konkrétan ezt mondták, aztán meg bocsánatot kértek, hogy kiborították a családot? Az idegenektől (nálunk közeli családtagoktól is) először nagyon szorong, leizzad, bújik, néha sír is, kétségbeejtő így látni őt. Valószinűleg a bőlcsi váltotta ki ilyen erősen, de mintha kezdene oldódni, mióta nem jár oda, összesen 3 hetet járt. Ezért fogunk a koraiba zenefoglalkozásra járni, hogy jobban boldoguljon majd a közösségben, csak alacsonylétszámú csoportban. Én is a Zölderdőt hívtam fel eddig, hogy érdeklődjek, meg a múltkor pont arra mentünk, és bekukkantottunk, nagyon tetszik, de nem tudom hogy bírnánk -e a költségeket, persze mi is a legjobbat akarjuk, ha kell nyílván erőn felül is. Meg szabad kérdezni nektek mit jelent ez anyagilag ? Azóta nézegettem többet is, nagyon tetszik a Montessori ovi Zuglóban, nem kifejezetten ilyen irány, de ki tudja, tán addigra nem is kell, és elég a sima logopédus, az van. Köszönöm a dicséretet Sackóra, mi is gyönyörűnek látjuk, még ha hatördög is néha. Azért kicsit megijeszt ez az öt év, azt írod ekkora a kisfiad, bár nyílván szavak nélkül is kiválóan megértitek egymást, mellesleg 50 szóval elég jól lehet már boldogulni, és milyen kreatív, saját nyelvet talált ki, ez nem semmi ha belegondolsz. Amikor ti csináltátok ezt a szenzomotoros tréninget, akkor volt változás, nem nyugodott le kissé a fiad, és mennyi idős volt amikor elkezdtetek vele foglalkozni? A koraiban?
Sziasztok, minden jót nektek: G. Regina
 
 


Szia Regina!
Nálunk az volt a gond, hogy mindig határeset volt, hogy van-e probléma vagy nem, így 3 évesen vittem a Beszédvizsgálóba, utána kezdtük az Ayres-t is. Mindenképpen használt, bár az volt a nehéz, hogy ha én ott voltam, sokkal nehezebben, vagy egyáltalán nem fogadott el más embert. Itt most az a jó, hogy nem vagyok ott, ezért sokkal inkább, őt teljesen, elfogadja a vele foglalkozó embereket. A szenzomotoros fejlesztés mindenképpen sokat fog használni, főleg a magatartási zavarokra. Olyan nálunk is volt, hogy 2 órán keresztül elő se jött az asztal alól, míg el nem mentek a vendégek, íg eléggé leépítettem a vendégesdit is. Ami nem volt egszerű, mert a két nagyobb viszont igényelte. Mostmár ez is sokat javult.
Zölderdő ovi alapítványi, így az éves díja 760000,- de ha XII. ker-i vagy, és van hivatalos szakvéleményed, hogy ez a fejlesztés kell a gyereknek, akkor 270000 1 évre. Soknak tűnik - az is - , de elkezdtem összeadni a délutáni fejlesztések árát, kiderült, hogy havi szinten a 10 foglalkozás kerülne ennyibe, mint itt az egész hónap, és fizikailag is lehetetlen ennyi célirányos fejlesztő foglalkozást megoldani, mint amit itt, egy helyen megkap. Rengeteg külön melót vállaltam be, hogy ki tudjuk fizetni, de biztos vagok benne, hogy megéri.
 


Kedves Szöszi! Köszi az infót az oviról! Nem is hangzik olyan rosszul, én az első verzióról tudtam, illetve azt mondták max. annyi, de ha csak a fele is, az nagyon jó, amit most fejlesztésekre, bébiszitterre, útiköltségre kiadunk, az több, ahogy te is írod. És ami még nagyon megtetszett, hogy lehet nyáron is járni a játszócsoportban, így szépen, akár több hónapig is lehet szoktatgatni. Azért még szemezek a montessorival, csak szerintem, nem merem majd bevállalni. Köszi mégegyszer! Minket is eltanácsoltak eleinte, a nevelési tanácsadóban például azt mondták, hogy azért nem beszél mert még szopik. Különben mindenki várni akart 3 éves koráig. Persze az okos családtagokkal is meg kell küzdeni, akik félnek, hogy agymosást csinálnak a gyereken(anyós, ő erőltette a bölcsit is a legjobban).Persze értettem én a férjem álláspontját, hogy majd a közösségben beindul, csak ő nem látta amit én, hogy még nem kész rá, vagyis lehet hogy kicsit nehezebb lesz neki. Hát majd írok újra, de most mennem kell a szétrombolt lakást rendbe rakni, a lányom után. Regina
 
 


Sziasztok
en is gondolkodtam autizmuson a fiamnal, de utannaneztem es gyorsan rajottem, hogy az kizarva, mivel nagyon baratsagos, ellentetben a tietekkel, akarmilyen idegen melle leul a jatszoteren azonnal. Viszont nagyon szeret ismetelni dolgokat, akar orakig is, persze ez lehet, hogy csak gyakorlas meg van meg par dolog, de most nem jut eszembe. Nem tudom, hogy ti hallottatok e Einstein Sindromarol. En rengeteget keresgeltem a netem, hogy miert nem beszel a fiam, mikor egyebkent semmi baja, ez az egyetlen ami raillik, ha tudtok angolul olvassatok el, nagyon erdekes (az en fiam imadja a zenet, olyan szinten, hogy szerintem az mar nem normalis, egesz kiskoratol es ugy minden mas is raillik).
http://www.cure-guide.com/Child_Health_Guide/Language_Delays/language_delays.htm l
Meg annyit, hogy a fiam nem nagyon szopizott, ket honapig csak, de nem valami jol, es megsem beszel.
Sziasztok

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!
Regina, biztos, hogy meg fogod találni azt az ovit, ami a legjobb Sacinak. A Montessorit nem ismerem, ugyan olvastam, hallottam sokat róluk, az alapelvek nagyon tetszenek. Szerintem nézd meg mindet, akkor személyes tapasztalat alapján könnyebb döntened. Ami biztosan meghatározó, az a gyerekkel foglalkozó óvónők, pedagógusok személye. Ez mindeg fontosabb, mint bármi más, de ezt Te is tudod.
Enikő, köszi, a cikket végig fogom böngészni, bár kell hozzá némi idő és szótár.
Képzeljétek, pont ma beszéltem a logopédus nénivel, aki elmondta, hogy milyen helyes gyerek a fiam, mennyire igyekszik, milyen jól lehet vele dolgozni, és milyen sokat haladt az elmúlt 2-3 hónapban! Végre dícséret, nem letolás. Ezt muszáj volt megosztanom veletek!
Most nekem is mennem kell, de drukkolok, hogy mindenkinél olyan jól alakuljanak a dolgok, mint ahogy nálunk indulnak.
 


Sziasztok,
voltunk dokinal a heten es alaposan ki akarja vizsgaltatni a gyereketKép, ideg es genetikai vizsgalatok. Na perse ezeket mar reg megneztek, csak akkor meg masik dokihoz jartunk, na de egye fene megnezzuk megegyszer, csak hogy kizarjunk minden lehetoseget. Szerintem tiszta idopocsekolas lesz, csak ugy, mint a hallasvizsgalat, amin mar haromszor vot, de en is ugy vagyok vele, jobb idoben eszrevenni ha komoly baj van. Ha minden kizarva, akkor nagyon remenykedek, hogy abba a csoportba tarozik amit a cikk is emlit, amit elozoleg irtam. Remelem csak nagyon okos gyerekekkel van dolgunk, mindenesetre jobb ezt hinni, minthogy szellemileg alulmaradt (amire egyebkent semmi mas jelt en nem latok, persze az en gyerekem, jo, hogy azt hiszem, hogy a legszebb es legokosabb).Tenyleg erdemes elolvasni, ha nektek is semmi mas baja nincs a gyereknek, akkor nagyon sok remeny ad. Ha akarjatok szivesen leforditom, de eleg hosszu, es nem tudok valami szepen fogalmazni.
Hat ami arakat itt irtok kisse meglepett, persze maganovi nem olcso, de akkor se gondoltam, hogy ennyire....
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!
Most harmadszor rugaszkodom neki az írásnak, mindig közbejött valami. Először is, köszi a bíztatást, ovi ügyben, remélem ezúttal nem nyúlok mellé mint a bölcsinél. Hát igen Enikő, épp most volt a tv-ben egy műsor a mégdrágább kategóriáról, azért ezek még inkább elfogadhatóak, és nem a flanc a motiváló. Egyébként, pont most nézek gyerekűlést, mert már kinőtte, és fel vagyok háborodva az árakon, megint a biztonságot, gyakorlatilag az élet védelmét teszik méregdrágává. Visszatérve a témához, sajnos a férjem nem hajlandó lefordítani a cikket, ha tényleg van egy kis időd, nekem jól esne, a fordítáa, amit megértettem belőle, az nagyon érdekes valóban. De, szerintem ne könyveldd el a kicsit úgy hogy valami baja van, még bármi kiderülhet, olyan helyes kisfiú, lehet hogy csak később érik, ő még csak 2 éves nem, pláne a mostani vizsgálatok, sokat modhatnak még ?(Sokat hallok egyik pillanatról a másikra folyékonyan beszélő kicsikről) Másrészről, ezek az állapotok, szerintem (és mások szerint, gondolom ti is ide tartoztok) nem betegség számba mennek. Ennek ellenére, nagy csatákat vívok magammal, de ez már a saját gyengeségem. Különben, voltunk a szenzomotoros tréningen, nem is tudtam, hogy ez ilyen komoly, nem ugyanaz, mint az ayres, mert ezt, tréningszerűen kell alkalmazni, szigorúan kötött rendben, és tempóban. Egyenlőre csak gyakoroljuk, de utána, vagy 10-12 különböző gyakorlatot kell végigcsinálni egymásután, izzasztó több szempontból is, például hogy hogy lesz hajlandó ebben Sára részt venni, mégha passzív-aktívan is.De nagy reményeket fűzök hozzá, továbbra is és azzal kecsegtettek, hogy elég gyors és látványos eredmények várhatóak, ha lesz eredménye. Hát, meglássuk! Sziasztok, és sok türelmet, kitartást mindenkinek.
 
 


Sziasztok,
Most csak egy reszt forditok le, van benne egy resz aminek az a lenyege, hogy egy jo par hires tudos es zenesz, tobbek kozott Einstein is, nagyon keson (4-5 evesen) kezdett el beszelni, ezeket a legtobbszor szellemileg visszamaradott gyerekeknek diagnosztizaltak. Viszont egyes teruleteken a beszed ellenere nagyon kimagasloan teljesitettek, a cikk legjellemzobb jegyenek kivalo emlekezetet, puzzle osszerakas, analitikus kepesseg, szamitogep es zene iranti nagyfoku erdeklodest tartja. Ket tanulmany alapjan ezeknek a gerekeknek 90%-a fiu volt, a legtobb gyereknek valamelyik szuloje tudos/mernok/matematikus volt es kozeli hozzatartozo jatszott hangszeren. Altalaban a szulok min. foiskolat vegeztek.
Az iro ova int attol, hogy az ilyen gyerekeket megbelyegezzek es felrediagnossztizaljak amiatt, hogy nem mutatnak erdeklodest feladatok vegrehajtasahoz, es a nyelvi teszteken alacsony eredmenyt ernek el. Ezeknek a gyerekeknek, lehet, hogy van konkret dologra kimagaslo erdeklodese es tehetsege, de nem beszedre.
Termeszetesen a cikk nem azt probalja irni, hogy akik keson beszelnek zsenik lesznek, hanem, hogy ebben a korban ez nem olyan problema, ami kesobbiekben feltetlenul valami gondnak az elojele. Megemliti az osszes tobbi lehetoseget, amirol szerintem mar ti is tudtok, ugymint halasproblema, autizmus, genetikai okok. Tehat ezeket erdemes livizsgalni.
Szerencsere nalunk ezen kivul nincs gond, es a leiras elegge jellemzo az en fiamra es a szuloklre is, ezert is ragadta meg az erdeklodesemet a dolog, es mindenkeppen sokkal jobb erre gondolni, mithogy valami baja van.
Remelem nektek is remenyt ad, hogyha nincs mas gondotok (azaz remelhetoleg ez tenyleg nem is gond kesobb).
sziasztok
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!
Jó régen nem néztem erre, dehát, úgy látom mindenki el van a decemberrel, meg a kis lurkókkal. Enikő, amit írsz, erősen hajaz az asperger szindrómára, de én tényleg nem tudom most elolvasni azt a cikket, és úgy tudom ezek nem betegségek, és valóban, nagyon sok tudós, feltaláló az volt még Newton is és Einstein, biztos azért hívják itt így. Különben, én most pont ott tartok, hogy már nem érdekel, mitől vannak a problémák, csak mondják meg hogyan segíthetek. Különben, a szenzomotoros tréninget nagyon bírja a kiscsaj, mintha megnyugodna tőle, ma is hozta a papírt, hogy csináljuk, ez nagyon jó, mert most 6 napig minden nap csinálni fogjuk. Bejelentkeztem, egy homeopata orvoshoz is, gondoltam kipróbáljuk ezt az alkati szert, meglátjuk. Ajánlották még a kineziológiát is, hm. Úgy néz ki, hogy elmúlt a para a gyerekektől, tehát tényleg a bölcsi váltotta ki, és ez azt jelenti, hogy nagyon meg kell válogatni az ovit, aki tud jó helyeket, ne tartsa magában. Kedves Szöszi, a zölderdőben, nem nagyon régimódiak az óvonánik? Na mennem kell. Sziasztok: Regina
 
 


Szia Regina,
nekunk is elkezdodott a beszedterapia a heten, nem tudom, beszel hozza termeszetesen, meg jatekokat hoz a csaj, de nem hinnem, hogy ez barminemu trening lenne. Na de ez van, jobb a semminel, es meg ugyis kicsi, olyat amit te irtal nem lenne hajlando egyutmukodni meg. Orulok ha ket percig egy helyben marad. Szerintem viszont el is kezdett pont indulni vegre a beszedfejlodes a fiamnal (meg a terapia elott), legalabb tiz szot hasznal, es folyamatosan, tehat nemcsak neha veletlenul mondja, mint eddig. Ovi engem is erdekel majd jovore otthon, bar gondolom eselyem se lesz azonnal ovit talalni, mert mar most fel kellene iratkozni. Nem tudom ez a maganovikkal is igy van?
Szia

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!
Nagyon örülök hogy a kisfiad elkezdett beszélni Enikő, lehet tényleg csak későn ért be. A logopédus a Sárával is csak játszik, de célzottan, meg mondókáznak, énekelnek (vagyis ő, a Saci hümmög, állítólag ez is nagyon jó) én úgy látom, minden alkalommal egy kicsit komolyodik a gyerek, és nála előbb a verbális kommunikációnak kell rendesen kifejlődni, azt mondják, csak utána várható igazi beindulás. A tréning, az külön téma, mindenféle tornagyakolatok, amik az egyensúlyra hatnak, és így próbálják a különböző agyi központokat ösztönözni. Én is azt hittem, hogy nem lesz hajlandó csinálni, de két hét próbálkozás után nagyon megszerette, olyan utána, mintha fél óráig simiztem volna a hátát. Ovi ügyben, szerintem a magán ovikban talán van esély, de én is szét fogok nézni ovis topikokban, neked is ezt ajánlom. Hazaköltöztök? Sziasztok
 
 


Szia,
igen szeretnek hazamenni az iden, veglegesen. Hat majd meglatjuk, nem rajtam mulik. Hat a beszed meg is allt ott ahol elkezdodott...sajnos semmi igazi fejlodes, a terapias not imadja, de ugy latom nem sok mindent tud vele kezdeni, vegigugralja a fel orat amig itt van oromeben, pedig hat nem azt kellene, hanem ulni. Hat egyenlore az ovi csak altalanossagban erdekel, mert meg azt se tudom hol fogunk lakniKép
Nalatok mi a helyzet?
Boldog Uj Evet!
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!
Az "örökbebabára várva beszélgessünk" topicosok nevében szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy jótékonysági koncertet, ha tudjátok, terjesszétek és gyertek el! KÖSZÖNJÜK!!!


"Muzsikával az újszülöttekért!"

Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek:

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért.
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

"A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!"


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép


Sziasztok! Mi újság a nembeszélőkkel? Írok majd bővebben, múlt héten volt féléves elemzés az oviban, híztam vagy 20 kilót. Ez a legtutibb hely, amit csak álmodni lehetett!
Puszi mindenkinek, jelentkezzetek!!!!
 


Sziasztok! A mi problémánk ugyan nem újkeletű, de mivel csak most találtam olyan orvost aki egyetért velem és támogat gyermekem kivizsgálását illetően, körülnéztem egy kicsit és szerencsére rátok találtam. Nem vagyunk egyedül!
Kisfiam tegnap volt három éves. Kb 8 szavát érti meg kívülálló, ezen kívül csak foszlányokat, szórészleteket mond, gondosan ügyelve a szótagok felcserélésére. 1- 1,5 éves korában volt pár új szó a készletben, de mára ezeket csak kérésre ismétli, hibásan. Sok dolgot megért, kéréseket teljesít, általában hangulatától függően. Ha direkt nem értjük a mutogatását, saját maga megszerzi, amit szeretett volna, legyen bármi is. Olykor dührohamot kap, üvölt (mááá), de ebből sem tudjuk, mit is szeretne. Egyébként könnyen barátkozik, testileg jól fejlett, 9 hónaposan járt, ám a kúszás- mászás csak 2 hétig tartott. Újszülöttnek sárga volt, kékfényezték, meglehetősen későn. Érdekesség, hogy a vízcsap, mikrosütő, mosógép, pattogó kukorica "hangját" jól utánozza. Hallásvizsgálaton minden rendben, jövő héten megmutatom neurológusnak, sose tudni. Mit ajánlotok, amit érdemes megpróbálni? Üdv: Vivien


Szia Vivien!
Most néztem csak, hogy írtál. A neurológus jó ötlet, legyen kizárva, ami kizárható. Amit a mozgásfejlődésről írsz, szinte azonos az én fiammal. Állítólag - ezt valahol már írtam -, a kimaradt egyensúlyozós mozgások is okozhatják a beszédközpont elmaradt fejlődését. Léteznek speciális fejlesztő terápiák, pl. Ayres, Delacato, HRG, ez mind-mind segíthet abban, hogy az elmaradt dolgokat a csemete bepótolhassa. Esetleg, mivel kisfiad már 3 éves, érdemes lenne a logopédiai ovikban körülnézni. Én először kézzel-lábbal tiltakoztam a változás ellen, most, hogy kicsi fiam fél éve oda jár, azt mondom, ez maga a csoda.
Írj, hogy mit sikerült kideríteni! És ne aggódj, hidd el, minden csemetének megvan a kulcsa, amivel megnyílik - vagy számára megnyitható lesz a világ!
 


Sziasztok!
Kriszta vagyok, és van egy gyönyörű 1,5 éves nagyfiam, Ádám. Egy hónapja kezdtem el közösségbe hordani, addig csak velem és apukájával volt kapcsolata, a nagyszülők messze élnek.
Kiderült, hogy nagyon zárkózott (ami persze nem is csoda), és a korosztályához képest sokkal kevesebbet "ért meg", mint ahogy az elvárható lenne. Csak az alapvető dolgokat érti meg, és a tiltást, valamint a "halandzsa nyelvéből" van egy két szó, amiket csak konkrét dolgokra használ. Jelentkeztem a budapesti Korai Fejlesztő Központba, valamint hallásvizsgálatra is szeretném elvinni. A doktornőnk azonban azt mondja, csak akkor tegyem ezt, ha feltétlen muszály, hiszen a hallásvizsgálatot ilyen korú gyermeknél altatásban végzik. Mondjátok, igaz ez? valóban elaltatják a gyermekemet a vizsgálat idejére? És ha igen, milyen típusú hallásvizsgálatok vannak, milyet érdemes csináltatnom? Azért kérdezem ezt, mert látom, hogy sokan már túl vagytok ezen a vizsgálaton, kérlek segítsetek nekem jótanácsokkal, hogy mit is tegyek, mit tehetek még a gyermekemért! Hozzászólásotokat, véleményeteket előre is köszönöm.
Kriszta
 


Szia Szöszi! Köszi a tippet (Ayres, HRG). Olyan sokat kell várni mire időpontot adnak, menjük bárhova, hogy kénytelen az ember saját maga "kitalálni", mi lenne jó és hasznos a gyerkőcnek. Rossz nézni mennyire szenved a nembeszéd miatt, és ha valaki nem érti meg, a kezeibe temeti az arcát és sír.
A neurológus lát valamit, de nem mer szakvéleményt adni, amíg nincs meg a műszeres vizsgálat (ápr. 3-án fekszünk be a II. sz. Gyermekklinika neurológiájára).Az ovi nem jó megoldás, mert a beszéd hiánya miatt nem veszik fel, ráadásul sajnos mostanában néha visszakéri a pelusát. Olykor úgy tűnik, mintha visszafelé fejlődne. A gyerekorvosnak is feltűnt, ezért anyagcseregondozóba küld minket. Van egy fehérjeanyagcsere- zavar, ami ilyesmit okozhat, ezt szeretné kizárni. Ebben a szemeszterben kellett felvenem a gyermekgyógyászat tárgyat, de a gyermekeimet érintő problémák túl ritkák ahhoz, hogy 10 sornál többet írjanak róluk. Ejnye!
Szia Kriszta!
Nekem az idén mindkét gyemekem átesett az általad említett vizsgálaton a Heim Pálban. Mivel a Lillus csak nyolc hónapos, fel sem merült a játékaudiometria. Egy elég vacak ízű szirupot kellett meginnia (testtömegkilógramra számítva az adagot), majd 5 perc múlva elaludt, felfektettük a vizsgálóasztalra, kapott 3 elektródát a buksijára (kencével rögzítik)és egy fülhallgatót. Bizonyos hangokra nézték az agytörzs válaszát, kb 25 percig tartott. ezután vízszintes helyzetben át kellett vinnem őt a kórház Delej utcai épületébe, ahol megfigyeték, amíg teljesen magához nem tért.
Bencinél is ugyanez történt, de a vizsgálat előtt megpróbálkoztunk a játékaudioval is. Ha a háta mögött vagy fülhallgatón meghallott egy kis búgást, sípolást, egyebet, egy dominót kellett az asztalkán levő vödörbe dobni. Mivel neki a beszédértéssel is gondja van, hol csinálta, hol nem. Egyébként ezt otthon is kell gyakorolni és többször visszamenni a vizsgálatra, hogy a mérés valóban pontos legyen. Kérdésedre válaszolva a hallásvizsgálathoz tartozik még az ugynevezett tympanometria, ahol nem kell kommunikálnia az Ádámnak, viszont nem is derül ki belőle, hogy a bizonyos magasságú hangokat hány decibelen hallja. Az meg lehet tudni belőle, van- e zajártalma, fülkürthurutja, jól működik- e a hallócsontláncolata.
Kicsit husszú lett, bocsi! Puszi nektek, Vivien


Sziasztok,
nalunk a helyzet valtozatlan, legalabbis ami a nem beszedet illeti. Most 2 eves es ot honapos a fiam, par szot mond neha amikor olyan kedve van, de nem hasznal beszedet kommunikalasra. Mult heten voltunk neurologusnal, de semmi kulonoset nem allapitott meg azon kivul, hogy nem beszel (nahat), es azt mondta hogy tul korai meg eldonteni hogy van e baja, de szerencsere egyenlore semmi. Nekunk a hallasvizsgalat ugy volt egy eves kora elott, hogy pont aludt mikor megvizsgaltak, ha pedig nem aludt volna akkor kivarjak mig elalszik, ami eleg konnyu meg abban a korban., kb. ot perc volt az egesz. Ket eves koraban ugyanaz de ebren, plusz TV volt bekapcsolva + hangok arra kellett reagalnia, hat az a resze nem ment valami jol, mert nem volt eppen olyan kedve, hogy egyhelyben uljon (nem szokott megallni egy perce sem, ugy altalaban). Hat itt igy szoktak, otthon mas es gondolom korhaztol is fugg.
A fiam kap beszedterapiat december ota, nem sokat er oszinten szolva. En varok turelemmel egyenlore, majdcsak beszel elobb utobb, persze eleg bosszanto neki is es nekem is, hogy nem kommunikal. Aztan ha esetleg meg harom evesen is itt tartunk akkor majd komolyabban nekiallunk valami fejlesztesnek.
Vivien, nalunk mindenben ugyanez a fiam, persze ti mar elorebb vagytok tied kicsit tobbet beszel. Kivancsi vagyok mit allapitanak meg majd nalatok.
Kriszta, en meg egyaltalan nem aggodnek a helyedben, hallasvizsgalat persze mindenkeppen, hogy azt kizard, de azon kivul masfel evesen teljesen normalis, hogy meg nem beszel, foleg egy fiu, altalaban kesobb beszelnek mint a lanyok. Szerintem meg ha erti is amit mondasz nem igazan kell kovetnie a dolgokat, a tiltast akkor se kovetik ha ertikKép. Ha mas kezzel foghato dolgot nem veszel eszre akkor ne aggodj meg emiatt.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!

Most találtam rá véletlenül erre a topicra. Kislányom (LÉna) 4,5 éves és 3 éves kora után kezdett beszélni, nála a mozgásfejlődés is megkésett volt, orvosi hibából történt, születéskor fellépő oxigénhiány miatt. Mozgás ügyben 4 hetes korától Dévényre jártunk, ennek köszönhetően végülis 20 hónapos korától járt önállóan.
Beszéd téren 3,5 éves korától jár logopédushoz, hetente 2x-3x.
Ayres terápia is jár hetente 2x, ha valakit érdekel: Napraforgó játszóház, Küküllő u. 1, a Budagyöngyénél van. 45 perc 3000 Forint. Ugyanaz a hölgy tartja, aki a Zölderdő oviban is. Nagyon jó Léna nagyon szereti.
Ezenkívül lovagolni is járunk már 2,5 éves korától, és kétszer voltunk Belgiumban Tomatis terápián. Magyarul erről a terápiáról nem sokat fogtok találni, de aki tud angolul/németül/franciául az a Google-ban rengeteg infót talál róla. Mi Sint Truidenben voltunk (Atlantis Institut - www.tomatis.belgium.com). Ez egy un. hallástréning, beszédfejlesztésre, magatartásproblémákra, diszlexia stb. (audio-pszicho-fonológiának is nevezik).
Léna beszédértése teljesen megfelel a korának, a beszéde viszont még mindig nagyon elmosódott, nála ennek valószínűleg organikus oka van, mégpedig az, hogy a nyelvizomzata túl renyhe (hipoton) és nem úgy mozog beszéd közben,ahogy kellene. Ki tudja dugni, de pl. a felső ajkát nem tudja lenyalni, mert nem tudja felemelni, tehát az összes olyan hangot, aminél a nyelvet a szájpadláshoz vagy a felső fogsorhoz kell érinteni, rosszul képzi.
Kicsi korától kezdve nagyon sokat modókáztunk, énekeltünk, állandóan gyerekdalokat hallgat (főleg a "Tanuljunk játszva!" sorozat és a Gryllus Vilmus Dalok 1 és Dalok 2) és képzeljétek el, amikor elkezdett beszélni már tudott egy csomó dalt, tehát megtanulta, csak mivel nem tudott beszélni, addig nem tudta elmondani. Most kb. 5 cd-re való dalt tud kívülről. Ezt csak azért írtam, hogy ne aggódjatok, ha ebben a pillanatban, sok minden hiábavalónak tűnik, lehet, hogy később mégiscsak megtérül.
Láttam írtatok már a játéjaudiometriáról (a Demaxnál), mi jövő héten megyünk, ugyan senki nem gondolja, sem mi, sem a terapeuták, akikhez jár, hogy gond van a hallásával, de biztos, ami biztos elmegyünk. Az, hogy sikerrel járunk-e még nem biztos, mert ilyen helyeken nem túl együttműködő, ha úgy érzi vizsgálják, felmérik, sokszor "kiakad". Az orvosi vizsgálatokról nem is beszélve, az teljességgel lehetetlen nála.
Az én tapasztalatom szerint, a megkésett beszédfejlődés nagyon sok esetben együtt jár más problémákkal is. Akár megkésett mozgásfejlődéssel, akár érzékelési problémákkal, vagy szocializációs és magatartási problémákkal.
Aki tud angolul/németül annak ajánlom figyelmében Jean Ayres könyvét: Sensory Integration and the Child / Bausteine der kindlichen Entwicklung.

Az utóbbi 4,5 évben eléggé belefolytam a mindenféle fejlesztésekbe, terápiákba, ha tudok szívesen segítek, ha kérdésetek van.

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült.

Sziasztok,

Andrea
 
 


Kedves Andrea / Dicsi

A fórumon láttam, hogy ti már voltatok Tomatis terápián és nagyon kiváncsi lennék az ezzel kapcsolatos véleményedre, tapasztalatodra. Mi most készülünk Bécsbe a 17 hónapos kisfiunkkal, aki hipotóniával, egyensúlyzavarokkal és kommunikációs problémákkal (beszédértés hiány) küzd. (Autizmussal is gyanusítják, de arról csak 20 hónapos kor körül tudnak majd biztosat mondani.) Mivel egy ilyen kezelés nem kis ráfordítás - minden szempontból - nagyon szeretném tudni, hogy nektek segített-e és miben?

Minden infot előre is köszönök,
Orsi
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron