Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Átnéztem a topikokat, és nem találtam konkrétan olyat, amiben ötleteket találnék arra, hogyan ünnepeljük az első szülinapot. Nem is annyira az ünnep lebonyolítása okoz gondot, hanem az, hogy mit vegyek neki ajándékba?
Valami játékot szeretnék, de mivel második baba, egy halom cucc van már itthon, tehát olyannak kell lennie, ami még nincs. Gondoltam más is járhat ilyen cipőben, van akinek meg temérdek ötlete van..Ha így van, akkor osszátok meg tapasztalataitokat, ötleteiteket kérlek Kép

Betti

KépKép
KépKép
 


Egy éves korban akármit amivel szeret játszani, úgysem tudja miről van szó, az első születésnap csak a családnak fontos..

Csak azért, hogy a képeken valami drága holmi szerepeljen, nem érdemes pénzt kidobni, egy abaszkusz éppen olyan jól megfelel mint egy plüssállat.
 


Alice
˝abaszkusz˝ az mi az? Kép
 

 
 

EZ engem is érdekelne.
 


Alice!

Persze, nem is arra gondoltam, hogy mi mutatna jól a képeken, ha így lenne, nem érdekelne mi lenne igazán jó neki. Sőt, nem is mondtam hogy drága legyen a cucc. Mindössze praktikus, tehát ne lom, amiből már halomra van itthon, nem győzöm kidobálni, elajándékozni.
Viszont sztem akkor is különleges az 1.születésnap, még ha mások nem is így gondolják. Persze mind az, de az első mindig első marad, még ha ő nem is emlékszik rá, én biztos nem felejtem el, mint ahogy a férjem sem. És a képeken, ha majd visszanézi, azt szeretném hogy lássa milyen hangulat volt, az ajándék, akármilyen drágát is vennék, úgyis ciki lesz már addigra. ("anya, ilyen tré játékok voltak akkor? Semmi levegőben cirkáló ötödikelem feelinges cucc?")

Naa, ne vegyétek már el a kedvem az egésztől :-P a végén fel se köszöntöm a gyereket KépKép

JÓ éjt!

Betti

KépKép
KépKép
 


Betti! Mi a kislányunknak, aki szintén második gyerek Kép (ráadásul a "nagy" alig nagyobb nála, így még nem használódtak el a játékai) egy felfújhatós, vastag gumiból való ugrálóállatot (csacsi) vettünk - olyasmi, mint a szülőszobai vajúdólabda, csak állatformájú - játszóházban lehet látni hasonlókat. Nagyon örült neki, azóta is napi használatban van (a kicsi már két éves múlt, a nagy 3,5), mindketten használják. A nagyszülőktől kapott még babát - ez a kedvence lett, mindenhová viszi, öltözteti, nevelgeti - addig nem volt itthon baba, azóta a nagyfiam is kapott a 3. szülinapjára - az elsőre a kicsi kapott még búgócsigát, könyveket, zöldséges fa "memory"-t - persze, csak rakosgatta, de a zöldségneveket nagyon hamar megtanulta róla. A nagy az első szülinapjára kapott egy saját kisszéket Kép

Szerintem bármi nagyobb méretű ugráló-hintázó, dögönyöznivaló dolog jó lehet... vagy egy nagy TV vagy hűtődobozból épített házikó, az nekünk "csak úgy" lett, de azt is nagyon szeretik mindketten!

Márti
 
 


Márti Kép
Ilyen csacsihoz hol lehet hozzájutni?
Nem csak azért érdekel, mert nálunk is közeledik az 1. szülinap, hanem mert képen láttam már és szerintem tetszene a picilánynak.
 


Sajnos nem tudom - én a börzén találtam Kép De talán ha felhívsz egy játszóházat (az állatkertiben van hasonló), meg tudják mondani!

Márti
 
 


Abaszkusz=golyós számológép, 10 sorban 10-10 szines fagolyó, amit tologatni lehet ide oda.
 


Alice Kép
Köszi!
 


Abakusz, igy pontos.
Csak hogy ne hibasan rogzuljon BennetekKép
 
 


KyrandiaKép

Ugrálós állatot mi anno az Auchanban vettünk,igaz nem csacsi,inkább rénszarvasKép.
De érdemes minden nagyobb üzletláncban szétnézni,ha jól emlékszem,talán még a Tescoban is láttam,de nem a játékoknál kell keresni,hanem a sportcuccoknál!

Anyapoc

 
 


Betti

Szt logikai,készségfejlesztő játékokból sosem elégKép.És már annyi minden félét lehet kapni,most jártam én is körbe a játékboltokat ugyanezértKép és a tavalyi választékhoz képest csak kapkodtam a fejem.Szt az sem baj,ha egy kicsit nagyobbnak valót veszel,mert akkor szép lassan belejön a használatba.
Mi anno 1. szülinapra fa kiskönyveket vettünk,amin állatok,járművek,gyümik stb voltak.Ezzel is lehet a beszédet fejleszteni,ráadásul a lapozásba is jól beletnaul a gyerkőcKép.
Kicsit ugyan később,de hamarosan jók lesznek a gyöngyfűzök,lehet kapni egészen nagy "gyöngyöket",vagy állatfigurákat és nagy élvezettel fűzik fel őket a fűzőre.

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Köszi az ötleteket!
Nálunk az ugráló-állat azért necces, mert a fiam így is állandóan bevágja magát, meg sajna a házunk sincs akkora, hogy lenne hely benne ugrálni Kép.
Készségfejlesztő jó ötlet, de az meg nem köti le a fiamat igazán. VAn itthon jó pár, mert ugye a nagyobbnak vettünk anno, ő megülős típus volt, könnyen leköti magát még most is. A fiam viszont örökmozgó, ezért gondoltam valami mozgásosra, konkrétan most a dömperen gondolkodom. Igaz, az is helyigényes, de azzal talán nem borul majd akkorákat. Meg van mégegy ötletem, azt anno a lányomnak akartam venni, egy olyan masina, amit ha tol,vagy húz maga előtt/után akkor zenél a mozgás ütemében. Bár ennek talán nagyon sok értelme nincsen, és az én agyamra menne pár óra után.
Könyveink százával vannak, a nagylány imádja őket, tehát ilyesmiből szintén tömve a szekrény. Kezdve a kis lapozgatóstól (nekünk nem fa, de a lényege uaz) a "komoly" ovisnak valóig Kép. De ahogy mondtam már, a fiamat ezek még nem kötik le annyira.
hát nem vagyok egyszerű eset..

Betti

KépKép
KépKép
 


Betti

Hát tényleg nem vagytok egyszerűek.Kép
Nem tudom,hogy a csemete megye-e már,nálunk nagyon bejött mozgásos játékra a csattogó lepke,amit ha tol maga előtt,akkor csapkod a szárnyával.Meg a jó kis babaautók,amik erős műanyagból vannak.Első szülipanjára ilyet kapott a fiam,elég erős műanyag,nagy is,jól bele lehet kapaszkodni és lehet tolni és közben mozog a lámpája.De gondolom,ilyen is van már otthonKép.

Anyapoc

 
 


Anyapoc!

Igen, elindult egy hónapja.
Húú, ez a csattogóslepke tutijóóó!! szuper!
Bébitaxira gondolsz? Az van, meg tolható babakocsi,tricikli, motor meg minden egyéb. De ilyen nagyobbacska autónk nincsen, a dömpert néztem ki e céllal. De vadászok.
ez a lepke dolog nagyon teccik, még jobb, mint a Legózenélő, amit írtam, ez legalább nem megy majd az idegeimre Kép max a csattogás Kép
Lehet egyből kettőt kell vennem, mert a nagyobb lenyúlja kapásból.
Köszi az ötletet!

Betti

KépKép
KépKép
 


BettiKép

Örülök,hogy sikerült ötletet adniKép.A húzós játékok egyébként szt ilyenkor még nem igazán jók,mert nálunk pl. a fiam mindig hátrafelé nézett emiatt,így sokszor volt,hogy majd' nekiment vminek...
Ezt meg látja is maga előtt és jól is szórakozik vele.Csak majd győzd utolérniKép.
Autó kapcsán nem olyan nagyra gondoltam,de nem is picikére.Most hirtelen nem is találtam róla képet az albumunkban sem.Nem túl nagy,de inkább babás,mint nagyobb fiús.Ezt ugyan négykézláb tolta a fiam,de ő még nem ment 1 évesen,így valószínűleg nektek jobb választás lesz vmi tilitoliKép.

Remélem,fogsz is kapni,mi ezt anno egy kézművesvásáron vettük,de ha jól emlékszem,láttam már járékboltban is...

Sok sikert és jó önneplést!Kép

Anyapoc

 
 


Itt találtam eladó csacsikat, ha vkit érdekel:

Feladó: Brucker Szilvia (Scarlett)
 
 


Köszönöm az összes csacsis-rénszarvasos segítséget!!! Kép
Nekem ezek jöttek be fajáték ügyben, hátha találsz valami hasznosat!

http://www.febe.axelero.net/termekeink.html

http://www.fakopancs.com/fakopancs.php?module=elerhetoseg
 


Sziasztok!

Szülinapra bátran ajánlom meglepetés programnak a LogiKoffer játékot, ez egy logikai kincskereső küldetés, melnynek végén a gyerekek ajándékot is kapnak. Nálunk nagyon élvezte mindenki!

www.logikoffer.oldalunk.hu
molnarorsolya
Budapest XI. kerület
 
 



Köszönjük az ötletet! 



Kipróbáltuk a LogiKoffer játékot a fiam szülinapi zsúrján és óriási siker volt.



Ez egy izgalmas logikai kincskereső játékküldetés! Próbáljátok ki! www.logikoffer.hu

renanta
Budapest XI. kerület
 
 


7.000.000 Ft. es mindegy egyek koltseg!!!!!!!!!!!


Olyan anyukat keresek akinek van egy sajat gyermeke es 5 evnel regebben szult. Feherboru magyar no aki 38 evnel nem oregebb es sajat petesettel vallalna egy terhesseget.
7.000.000 Ft es minden egyeb koltseget en fizetek.
rokaalom@gmail.com
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: