Új privát üzeneted érkezett!

Azt azért szeretném tudni ,hogy milyen alapon kételkedsz abban ,hogy orvos vagyok.
névtelen
 


Kedves névtelen dr.!

Nem kétlem, hogy orvos vagy, s amit írsz, az a körülmetélés-ellenes orvosok nagyon karakteres véleménye. Sok, nagyon sok orvos van más véleményen!

Egy körülmetélt, aki nem orvos
Névtelen
 


Mert iszonyatos a helyesírásodKép
Névtelen
 

 
 

én csak olyat ismerek, aki nagyon meg van elégedve az eredménnyel mind az ágyban, mind egyébként. arról nem is szólva, hogy nemhogy a fitymaszûkület körüli traumákat lehet ezzel megelõzni, de az sem véletlen, hogy Izraelben sokkal kevesebb nõnek van méhnyakrákja, mert a férfiak nem hordoznak annyi kórokozót. megnyomorításnak nevezni elég nagy tudatlanságra vall. ez az eljárás nem = a fekete- afrikai lány-metéléssel. az megnyomorítás, ez nem.
milyen orvos az, aki helyesen sem tud írni, a nevét sem írja le és ilyen kõkorszaki hozzáálása van?
 


En is csatlakoznek kalapevo N.-hez, amennyiben nevtelen doktor tenyleg elvegezte az orvosi egyetemet ilyen helyesirassal! Amugy meg a jo Isten mentsen meg minket az ilyen es hozza hasonlo orvosoktol!
Tisztelt dokikam! Ugyan hogy akadalyozna meg a vizeletcsepegest a fityma meglete? Es mi az, hogy vedi a hugycsovet a bakteriumoktol? A bakteriumok tudvalevoleg nedves kornyezetben jobban szaporodnak, es ezt a fityma es az alatta megbujo szmegma biztositja.
nevtelen
 


Üdv mindenkinek ,tegnap nem volt idõm reagálni.
Egy orvos nem a helyesirásával gyógyit!
Ha figyelembe vesszük azt is,hogy a magyar nem az anyanyelvem,akkor talán bocsánatos bün hogy nem jó a magyar
helyesirásom.
Már vártam ,hogy ki jön elõ a méhnyakrák mesével.
Igen valóban tény hogy készült a 70-es évek végén egy ilyen felmérés,aminek ez lett az eredménye.
Az hogy a zsidó nõk körében ritkább ez a tipusu megbetegedés annak azonba nem az az oka hogy a férfiak körül vannak metélve,hanem az hogy a zsidónõk nem zabálnak kétpofára androgén tartalmú fogamzásgátlókat!
Attól,hogy valakit körülmetélnek nem lesz tisztább és ugyan ugy kell fürdeni mint bárki másnak.Aki pedig normálisan tisztálkodik annak nincsenek kórokozók a péniszén.Ha pedig valaki metélt és nem tiszálkodik annak a metéltsége ellenére is lesznek kórokozók a péniszén.
Semmi olyan elõnye nincs a metélsnek amit ne lehetne normális tisztálkodással elérni.
Azt pedig végképp nem értem mi a kõkorszaki abban ,hogy azt mondom hogy mindenki maga rendelkezik a testével!
A vizeletcsepegész ugy akadályozza meg a fityma megkléte hogy az egészséges fityma a húgycsõnyilás elött zárodik és felfogja azt a pá csepp vizeletet ami vizelés utánn a húgycsõben marad.Ugyan igy védi a fertõzéstõl is mert elzárja a húgycsõnyilás bemenetét.
Ahogy már korábban irtam a smegma a legujabb tanulmányok szerint kimondottam sejvédõ hatású! Egyébként zsiros jellege miatt viztaszitó!
Továbbá nem gyözöm hangsúlyozni hogy fürdeni kell kedveseim!
A viz nem mérgezõ!
Persze nem rátok kéne haragudni hanem azokra a lekiismeretlen kollégákra akik kihasználják a laikusok tudatlanságát és megetetik velük ezt a maszlagot.
Jó pár metélt barátpm van és a legtöbbjük szeretné visszakapni a fitymáját ha lehetne,de nem lehet,mert ez nem nõ vissza mint a haj!
Az egész életükre kihatással van örökre!
Elhiszem hogy van aki ezt a mütétet megcsináltatta és ugy érzi most férfiassab és jobb neki...stb.Csak sajnálni tudom öket ,elég gyatar lehet az önértékelésük.De legalább õk hozták meg maguknak ezt a döntést ,õk akarták és magukkal tették.
De a gyerekeitek nem a tuljdonotok,nem rendelkezhettek az õ testükkel!
Ráadásul az hogy ez nektek jó és bejött,nem jelenti azt hogy õk is értékelni fogják ezt késõbb.
Sokáig papolhatnék még ,de az ilyenfokú tudatlansággal nem tudok mit kezdeni.
A helyesirásomról még annyit,hogy ha majd megtanulsz hollandul ugy ahogy én megtanultam magyarul,akkor majd elfogadom a kritikáidat!
névtelen
 


m
m
 


jaj gyerekek most mit vitatkoztok ezen a körülmetélésen annyit én nem tudom megérteni ha valaki körülmetélés párti akkor hiába mondják neki azt,hogy semmi értelme sincs aki pedig nem körülmetélés párti annak meg lehet mondani,hogy van benne valami a véleményem errõl amit beszéltek itt nekem az egy baromság ,hogy méhnyakrákja van attól,hogy valakinek fitymája van ember akkor a természet nem is úgy teremtette volna meg az embert ti láttatok már állatot fityma nélkül hát én nem na mindegy szóval szerintem ha ha valaki szeretkezik akkor úgy is megfürdik elõtte nem vagy ti nem úgy csináljátok mi legalábbis mindíg lezuhanyozunk szeretkezés elõtt akkor meg nekem ne mondja senki,hogy a szmegma okozza a méhnyakrákot akkor már kezdhetnénk a dohányzással a rákot.
Végül is én úgy gondolom hogy aki szereti a kapucni nélküli fütyit az úgy is azt mondja,hogy áj de babául néz így ki.
Én végül is úgy vélem ha figymaszûkületem lenne akkor megcsináltatnám de így minek bántani ami ép jó
de egyet mondjál már meg névtelen doki vagy körülmetélt úr hogyan végeztél vgy végzel önkielégítést te mit húzogatsz??? Ezt mindíg olyan ügyesen kikerülitek valami témaváltással ha annyi körülmetélt ismerõsöd van akkor írd már le légyszives na most ennyi.
jegesmaci
 


Jó sokáig kell húzogatni és nem szabad szorítani. Síkosítóval pedig teljesen olyan érzés mint fitymával.
Névtelen
 


Kedves Jegesmaci Teljesen egy véleményen vagyunk!
Nem velem kell harcolnod ha az összes levelemet elolvastad volna tudnád mennyire ellenzem!
Tökéletesen egyettértünk.Örülök hogy van még aki normálisan gondolkozik.
Az a helyzet hogy el nem tudom képzelni hogyan maszturbálnak a metéltek,de azt a nõvéremtõl tudom ,hogy semmivel nem teljesitenek jobban az ágyban mnt mi!
Neki volt metélt barátja.
Szóval csak örülni tudok ,hogy van még aki normálisan gondolkozik.Én csak annyival egésztenélek ki,hogy még a fitymaszükületnek is van más mütéti megoldása,amivel nem kell a fitymát eltávolitani.
Ahogy irtad a természet nem véletlenül találta ki a fitymát!
SAokszoros védelmifunctioja van!
Üdv. A névtelen doki.
névtelen
 


Névtelen doki! Nem értem, hogy veszed a bátorságot lehülyézni a máshogy gondolkodókat. Egy hozzászólásban kétszer írod, hogy "aki normálisan gondolkodik". Aki máshogy vélekedik, az nem normális??!! Mit képzelsz te magadról???
Amúgy az állatvilágban lehet, hogy nincs metélés, de candida, méhnyakrák és egyéb nemi és nem nemi betegségek sem túl gyakoriak.
Az önkielégítéshez szólva: ha aktus közben mûködik, akkor saját magának is. Ugyanaz az elv. A metélés nem teljes csupaszítást jelent, csak a végét. Marad ott még bõr bõven.
A teljesítmény pedig attól jobb, hogy tovább tart az aktus, korai magömlés és hasonlók nélkül.
A sokszoros védelmi funkció pedig elég megkérdõjelezhetõ, ha azt vesszük, hogy a zsidók hány ezer éve "járnak" így, és a vándorlások alatt nem mindig volt lehetõség napi vizes tisztálkodásra. Talán pont ez segített nekik.
Amúgy kötve hiszem, hogy felnõtt fejjel tankönyvekbõl tanultál magyarul. Csak az ékezetek és a vesszõk hiányoznak.
 


Kedves vitatkozók,

Maradjunk a témánál és ne minõsítsük egymást. Egyébként meg sokszor tünnek el a magyar ékezetek az emiles levelekbõl, s ha valakinek meg nincs m. karakteres gépe, akkor kénytelen ékezetek nélkül írni.

Orvosi ügyekben ajánlom figyelmetekbe a www.circinfo.net oldalt, amit a Sidney Egyetem (Ausztrália) egyik élettan professzora mûködtet, és elég részletesen bemutatja egyrészt a körülmetélés elõnyeit, másrészt bemutatja az errõl szóló vitát.

A.
A.
 


Névtelen doki:
Írásod alapján 100 %, hogy az anyanyelved magyar, csak a helyesírásod csapnivaló.
Ugyanis aki töri a nyelvet, az nem a helyesírást töri, hanem a nyelvet is.
kalapevõ
 


jól van na most mit vitáztok ezen hogy ki ír ékezet nélkül és ki nem örülj neki,hogy te olyan prímán tudsz írni de viszont te lehet olyan lassan gépelsz mint a csiga na mindegy ez szerintem eltér a lényegtõl és szerintem nem kéne ezzel egymást bántani azt szerinted honnan veszed,hogy õ nem tud rendesen hollandul én ismerek olyan emberekat akinek anyanyelve angol és hibátlanul beszéli a magyart
Szerintem olyan hülyeség,hogy mindíg a zsidókat veszik alapul,hogy õk bezzeg mindíg körül metélték a fiúkat 8 napos korukban szerintem ez egy nagy ökörség minek?? attól még nem lesz valaki hívõbb meg nagyobbhitû hogy nincs takaró a farkincáján nem fürödtek retkesek voltak és kész annak mi az értelem,hogy böjtöltek állandó jellegel?
na mindegy ebbe nem akarok bele menni mert nem akarom más vallását megsérteni
Én csak különben annyit tudok mondani,hogy ez meddõ vita mert úgy is aki a metélt hímvesszõt szereti látni annak úgy sem lehet azt mondani,hogy minek
amit írtok az csak olyan tündérmese,hogy így-úgy jobb szebb
csak vacakolni kell vele,hogy sikosítót kell használni ha meg van a fityma akkor kicsapod és kész
de véleményem szerint mi teljesen eltérünk itt a tárgytól és egészen másról is beszélünk szerintem kéne egy chatet csinálni ahol lehetne a vitákat folytatni mert ahogy olvasom a régebbi írásokat mindenki tanácsot kér vagy pedig a metélésrõlinformációkat talál
szóval szerintem nem sok értelme van ennek,hogy itt egymást lemondjuk azért mert az egyik szereti a fitymát a másik pedig nem.
Ez éppen olyan mint a cigány meg a szkinhed azok sem szeretik egymást
szóval én nem akarok senki ellensége lenni és attól még ugyanúgy köszönök annak aki körül van metélve még ha névtelen dokival is értek egyet
Én úgy vagyok vele így nem zsidóznak le nincs majd mit megbánni semmi bajom a fütyivel akkor is meg kéne mosni ha nem volna rajta sapka de végül is a te tested azt csinálsz vele amit akarsz mi csak elmondtuk a véleményt és te kezdted a hülyézést,hogy õ pocsékul ír szerintem testvér benned van a hiba,hogy ilyet csinálsz
Te szerintem belerugnál a másikba ha látnád,hogy valaki nincs metélve na jó most ennyit írok
sziasztok
Jegesmaci
 


Kedves Nyelvzseni!
5 éve tanultam meg igy magyarul.Ha nem hiszed azt csak bók-
nak tudom venni,de ha nem tünt volna fel nem ez a téma.
Látszik hogy semmi kompetenciátok a téma megitéléséhez mert nincs mögöttetek semmilyen anatomiai-élettani és urologiai tudás.Ne haragudjd de ekkora baromságot leirni hogy az állatvilágban nincs annyi kórokozó!
Bocsáss meg de igy,egyszerüen nem vagy vitapartner!
Belekötsz a helyesirásomba,abba lehet is,de a szaktudásomba abba nem!
Titeket semmi nem tudna meggyözni,mert ti ezt igy szépnek tatjátok,ami eléggé furcsa,mert egy csonkolás eredménye.
Ami azokat az orvosokat illeti akik pártolják a metélést,õk azért pártolják mert anyagi hasznuk van belõle.
Ilyen egyszerü a dolog.
Semmiféle higiénés idoklás nem helytálló és ezt õk is tudják!
Amerikában ahol nagy kultusza van ennek a barbárságnak,már ott is rájöttek hogy nincs semmi értelme ennek a beavatkozásnak.
A korábbi reagálásomban már irtam, hogy mi a fitymának a szerepe.Immunologiai szerepe is van!Ez beigazolt tény!
De Jegesmacinak tényleg igaza van!
Titeket semmilyen ész érvvel nem lehet meggyözni,nem vagytok hajlandóak gondolkozni,csak ész nélkül nyomoritjátok a gyerekeiteket.Gondolj arra az eshetõségre is hogy esetleg a gyereked majd nem fogja ugy értékelni a késõbbiekben ezt!
Ami a régi kulturákra való hivatkozást illeti: az örmények,indiában a hinduk nem végeznek egyáltalán ilyen barbárságot és soha nem is végeztek.pedig a higiéniára vonatkozoan nagyon szigoru elõirásaik vannak.
Na jó, mára ennyit mert lefáradtam.
névtelen
 


Névtelen dokinak igaza van ti meg eláshatjátok magatokat a fitymátok után most mennem kell sziasztok
Jegesmaci
 


Jegesmaci!

akarod vagy sem, máris megsértettes a mások vallását azokkal, amiket írtál. a zsidóknál minden szokásnak, vallási elõírásnak megvan a maga eredete, magyarázata, és ma már nem a funció, értelem miatt tartják, hanem hagyományõrzésbõl vagy vallási meggyõzõdésbõl. azt felróni nekik, hogy miért böjtölnek, akkora primitívségre vall, hogy arra már nincs is mit írni. minden vallásnak megvannak az elõírásai, amelyek többezer évre vezethetõk vissza és senki nem veszi a bátorságot ezeket megkérdõjelezni. aki nem akarja, nem tartja be. én sem kérdezem, hogy minek eszik az ostyát, isszák a bort a katolikusok. mi értelme Jézus testét, vérét megkajálni. ez nem kannibalizmus?

Névtelen doki!

neked a barbárságról semmi fogalmad nincs, azt meg senki nem írta, hogy az állatvilágban nincsenek kórokozók. lehet, hogy tényleg nem anyanyelved a magyar és azért nem érted, amit olvasol.

Mindketten olyan indulattal hisztiztek itt, mintha valaki akaratotok ellenére levágta volna azt az agyonistenített bõrdarabot.
Én nem vagyok férfi és a gyerekem sem fiú, ennek ellenére van véleményem és nem vagytok ti senkik, hogy megkérdõjelezzétek a normálisságomat!!!
 


No, azt hiszem most kezd elfajulni a topik... Kép
Névtelen
 


ez nem elfajulás, hanem fasizmus!
ilyen stílust még életemben nem olvastam a babaneten.
menj a vér és becsület csapatához, de itt ilyesmire még a metélés-ellenesek sem kíváncsiak.
névtelen
 


Kedves "le a barbársággal"! Örülök ,hogy részben osztod a véleményünket,de amit irtál az több mint durva!
Mi nem antiszemita nézeteket terjesztünk,csupán próbáljuk a többieket meggyözniarról ,hogy milyen barbár gyakorlat is ez a metélés.De amit a soraid az eszembe juttatnak az nagyon ilyesztõ!
Isten ments ,hogy mégegyszer az megismétlõdjön!
Ami az elötted szóló nõszemélyt illeti ha a nõi nemi szerv megcsonkitásáról volna szó valószinüleg te hisztiznél!
Én nem hisztizek,de felháborit hogy egyesek még mindig bedõlnek ennek a barbár és értelmetlen dolognak.
Mert semmi köze a higiéniához!
Aki normálisan fürdik az higiénikus.Ha valaki nem mosdik normálisan az hiába metélt annak a makkján ugyis ott lesznek az esetleges kórokozók.
Viszont a gyereked életét tönkreteheted ezzel az értelmetlen szbdalkozással!
névtelen doki
 


"Ami az elötted szóló nõszemélyt illeti ha a nõi nemi szerv megcsonkitásáról volna szó valószinüleg te hisztiznél!"

Nézzük csak: a nõi nemi szerv megcsonkításánál ugye a csiklót vágják ki. Ez ugye a nõk kb. 80%-ánál a nemi öröm forrása. (Hüvelyi úton kevesebben jutnak el az orgazmushoz.) Nem beszélve arról, hogy amikor a lányok "felfedezik" a testüket, akkor elsõsorban ott kezdik. Ennek eltávolítása tehát valóban csonkolás, minthogy higiénés indok ABSZOLÚT nincs, csupán az, hogy a nõk csak "gyerekszülésre" legyenek beállítva. A férfiaknál azonban metélt állapotban is lehet önkielégítést végezni. (Pontosan tudom, a férjem ilyen.) Vagyis az orgazmus metélt állapotban is elérhetõ. Ha viszont elolvasod a fent említett sok-sok példát, amikor anyukák és kisfiúk szenvednek, hogy tisztán tartsák és mégsem sikerül, akkor nem marad más lehetõség. Teljesen "divatból" szerintem is felesleges elvégezni.
Elsõre ennyi.
Névtelen
 


Valóban va amikor a csiklot vágják ki akkor a clitorist vágják ki,de ha nem tudnág a clitoris fejlõdéstanilag a makknak felele meg.A clitorisnak is van fitymája,én erre gondoltam.Aztán olyan is van ,hogy vulvektomia amikor a kis és a nagyjakakat távokitják el a clitoris marad
Ezzel nem azt akarom mondani hogy ezt pártolnám.
Csupán azt ,hogy ugyan olyan barbárság!
Ami a tiszátntartást illeti nekem is van egy kisfiam és semmi gond nincs a titszántartással.Nem tudom miféle szörnyû gondot jelenthet a fityma tisztántartása.
És lehet metélteknél is önkielégitést végezni metélteknél is persze sikositoval.
Kissé körülményesnek gondolom mikor a természet ezt már megoldotta.És a természet nem téved!
Vannak metélt barátaim és én is elsõ kézbõl tudom mennyire utálják ,hogy metéltek,és mind azt mondja hogy hogy jelentõs mértékben csökkent az orgazmuskészsége.
A fenti leveleket olvastam és nagyon sokszor csak korrekt segitségre lett volna szükség és nem lésre!
És azt vettem észre ,hogy néhány anyuka szinte hergeli a többieket hogy õk is tegyék ezt a gyermekeikkel.
Ez az ami aztán végképp felbosszantott,metr teljesen tudatlanul biztatják erre a hülyeségre egymást!
Elõ fordulhathogy a kicsifunak elöször le van tapadva a fitymája ,de ezt kiméletesen és ovatosan fel lehet oldani,ez nem indokolja a metélést!
És ha egyster más feloldották ezt akkor csak mosni kell rendszeresen!
névtelen doki
 


Minek errõl ennyit vekengeni,aki metéltetni akar,metéltessen,aki nem,az ne.Egyúttal érdemes lenne kiheréltetni is ezeket a kölyköket,milyen édes kis eunuchok lesznek belõlük.Férfiak már úgyse lesznek többé ezek a szerencsétlenek !
Ábrahám
 


nagyon ócska nicket választottál. lehet fogadásokat kötni, tuti biztos, hogy ugyanaz a szélsõséges vagy, mint a törölt hozzászóló.
ha ennyire vagy csak okos, hogy a fityma végét kevered a herével, akkor ne a babanetet látogasd, hanem mélyedj el egy kicsit az anatómiában, de lehet, hogy az is elég, hogy magadat tanulmányozod(neadj isten, h. nõ vagy, és akkor kéne találni egy férfit ehhez)
névtelen
 


Hagyjuk már ezt az ócska szöveget a babanetrõl,nehogy már ti döntsetek ezekrõl a szerencsétlen újszülöttekrõl.Ha Isten fityma nélkül akarta volna a férfiakat,anélkül teremti õket.Épp azért ajánlottam nektek a kiherélést is,mert fanatikusok vagytok.Holnapra kitaláljátok,hogy Isten félszemû egyedeket akar,s ettõl kezdve a szemüket is kivetetitek az újszülötteknek?Nincs jogotok megcsonkítani senkit,még a saját gyermeketeket sem.A fityma eltávolítását egyetlen esetben szabadna engedélyezni,ha orvosilag,hangsúlyozom ORVOSILAG,egészségügyi szempontból a világon semmi más lehetõség nincs.
Könnyû olyan emberek helyett dönteni,akik még nem tudnak a saját érdekükben sem szólni,sem tiltakozni.A szélsõséges embereket pedig inkább a bigott vallásosok között kellene keresned....
Ábrahám
 


És akkor kövezzük meg azokat a szülõket is, akik fülbevalót tetetnek a gyerekük fülébe!
névtelen
 


Na azért ne keverjük már össze a fülcompába furt kis lyukat, azzal hogy levágják azt a bõrdarabot ami a makkot védi.
Eléggé hülye a hsonlatod.
névtelen
 


Na mennyi veszekedés történt itt mióta nem írtam na szóval szerintem is már egy kicsit túlságos ami itt történik szerintem is ez a ninck arról a bizonyos körülmetélésrõl szól és szerintem le kéne már zárni a vitát.Amint már mondtam aki a körülmetélést szereti az metéltesse magát körbe aki pedig nem szereti sõt felháboítónak tartja az ne csináltassa meg és ennyi az egész errõl lehetne beszélni máshogy megfogalmazni ugyanazt ez olyan mint a macska meg az egér.Szerintem amit Ábrahám írt az tiszta bunkóság szerintem halvány büdös fogalma sincs az egészrõl,hogy hogyan jön a metélés a heréléshez mem bunkó egy kicsit de szerintem nekem nincs jogom itt másokat elítélni de az valóban tény és ezzel a nem metélés pártiakkal is szembe kell nézni,hogy ha valóban kell csináltatni akkor az buta beszéd ,hogy van más módszer is rá véleményem szerint itt arról is volt vita,hogy ne szenvedjenek a gyerekek szerintem ha fitymaszûkülete van a srácnak és nem metélik körül akkor biztosan sokkal jobban fáj neki mintha hagynánk azért mert én kinem állhatom ha körül van valaki metélve és olyankor le vele szerintem nem és ha problémák vannak az elõbõrrel akkor biztosaan meg kell oldani a problémát én csak akkor látom feleslegesnek mint pl. olvastam az a fentiek között,hogy az egyik kissrác körül van metélva a másik pedig nincs és akkor nézegetik egymásét fürdés közben és akkor kérdezi az anyuka,hogy metéltesse õt is körül? Hát kérem szépen ilyenkor szeritem áljon meg a menet minek hát nem arról volt szó,hogy mikor szükséges és mikor nem hát ilyenkor nem sok az értelme vélaményem szerint.
Az önkielégítérõl pedig szerintem sem jobb mint ha fityma lenne mert akkor nem kell sikosítót használni sõt a fitymában lévõ idegvégzõdések is fokozzák az ingert akkor ha nincs ez az idegvégzõdésekkel teli bõrdarab akkor hogyan lehet jobb??
De az viszont elég butaság az ,hogy elítélik a másikat azért mert körül kell metélni vagy metélt hát kérem tisztelettel akinek kiveszik a manduláját mert ki kell venni arra is mondjuk azt hogy meg lehet oldani méshogy vagy vakbélmûtétet kell neki csinálni ha úgy fogjuk fel az is egy bõrdarabka nem?
Szóval ezzel nem szeretnék úgy lenni hogy én most minden áron körülmetélés párti vagyok vagy sem én csak úgy gondolom,hogy mindíg azt kell szemelõtt tartani hogy a gyerek vagy felnõtt ne szenvedjen tõle hiszen akinek nincs figymaszûkülete az nem tudhatja,hogy milyen fájdalmas is lehet az nem dudjuk csak akinek volt és megoldották az mondhatná el,hoyg milyen pokoli lehet szóval szerintem nincs jogunk elítélni ezt,hogy ha kell akkor bele kell vágni.De én azzal nem értek egyet,hogy mondja zöme ember,hogy nem bántam meg mert jobb így há biztosan kellemesebb mint szûk fitymával élni
De egészséges fitymánál szerintem nincs jobb,hogy az is a hímveszzõ része nem?
Na mára ennyi
Jegesmaci
 


Jegesmaci! Alapjában egyetértünk,de ami a szükületet illeti biztosan tudom ,hogy a másik mütéti megoldás tökéletesen megoldja a problémát és a metélés szükségtelen.
Még a legsulyosabb esetben is csak részleges metélés szükséges,és az is garantált megoldást hoz.Azért mert az a kicsi olyan peches ,hogy szükülete van nem kell még azzal is tetézni a baját,hogy a legbrutálisabb megoldást választjuk.Tudom mit irok és nem irok olyant amivel lejáratom magam.
Azt gondolom,ha egy felnõtt okkal-ok nélkül magáról dönt ugy ,hogy ezt teszi magával,akkor bármennyire tartom is hülyeségnek,tegye végül is az õ teste.
De az ahogy itt páran heccelik egymást hogy a kisfiaiknak csináltassák meg ezt a barbárságot az nagyon felháboirt.
Az egyetlen akinek errõl dönteni van joga az maga a gyerek és nem a szülei!Az õ teste az õ élete,SEKINEK nincs joga megnyomoritani õt.
névtelen doki
 


Névtelen doki!

Írod:
Tudom mit irok és nem irok olyant amivel lejáratom magam.

Már miért járatnád le magadat, amikor a nevedet sem vállalod? Vagy így is rád ismer valaki?

Egy szintén névtelen...
Névtelen
 


Egy pár napig nem fértem hozzá az Internethez, s most egyszerre néztem meg az elmúlt 4-5 nap levelezését, s mit mondjak, meg vagyok döbbenve.

Felhívom mindenki szíves figyelmét arra, hogy ez a lap (a www.babanet.hu) és a hozzá kapcsolódó társalgó a csecsemõk, kis- és nagy-gyerekek gondozásával és nevelésével foglalkozik. Tehát a körülmetélésrõl is ebben az összefüggésben kell és lehet csak társalogni, s azt is a normális, ha tetszik, polgári érintkezési formák betartásával.

Bár nem vagyok sem moderator, sem honlap-gazda, de nyomatékosan kérek mindenkit, hogy ha a mondanivalóját csak olyan minõsíthetetlen stílusban tudta elõadni, ahogy, akkor inkább hallgasson. S ez vonatkozik mindenkire, a körülmetélés ellenzõire és támogatóira egyaránt.

A.
Névtelen
 


Valóban elég bunkó stílusban fogalmaztam elõzõ hozzászólásaimat,de a fanatikusokkal még levél útján sem szívesen érintkezek.Sajnos,nagyon sok "jószándékú" szülõvel találkoztam már,akik sokszor,valóban jószándékból életreszólóan megnyomorították gyermekeiket,sõt olyan gyermekeket is láttam,akik ilyen,s hasonló dolgok miatt rettenetesen szenvedtek.Lehet,hogy kissé erõteljes volt a kiheréléssel kapcsolatos hasonlatom,de õszintén dühít,ha a szülõk olyasmiba avatkoznak bele,ami véleményem szerint már nem szülõi jog.Mert a következményeket ezeknek az ártatlan gyermekeknek kell viselniük.A magam részérõl maximálisan a Névtelen dokival értek egyet.Még azt is elhiszem,hogy ezek a szülõk valóban jót akarnak.De sziveskedjenek elgondolkozni rajta:A pokolba vezetõ út is sokszor jószándékkal van kikövezve.....
Ne nyomorítsátok meg a gyermekeiteket,ha mindenáron metéltetni akartok,adjátok meg a lehetõséget,hogy majdan saját fiaitok dönthessenek,ha erre elég érettek lesznek.
Ábrahám
 


Ha te tényleg doki vagy ,egyszerûen föl nem foghatom, miért hívod megnyomorításnak ezt az eljárást. Emberek milliói élnek körülmetélve és teljesen egészségesen testileg-lelkileg. Nem a lábát vágják le, hanem egy bõrdarabot.
Ha visszaolvasol, vagy más helyeken érdeklõdsz, rengeteg olyan fiúval, férfival találkozhatsz, akit a szûkület és annak konzervatív kezelése vágott haza. Milyen érzés az egy fiúnak, hogy anyukája naponta húzogatja neki? Milyen érzés, amikor a kismûtét után újra letapad és újra be kell metszeni, vagy az orvos "ránt rá" egyet. Milyen érzés egy megnyúlt fitymával mutatkozni a közös zuhanyzóban vagy az ágyban?
Hiába mondod, hogy nem véletlenül van a fityma, és ha nem kellene, akkor anélkül születnének a fiúk, azért mégiscsak sántít ez a dolog valahol: ha minden stimmelne a fityma körül, akkor nem tapadna le, nem gyulladna be alatta és nem volna olyan nagy eltérés a gyerekorvosok, urológusok körében. Ugyanis homlokegyenest mást mond mindegyik. Az egyik szerint nem szabad hozzányúlni, a másik szerint igen, de csak így meg úgy, a harmadik szerint csak 2-3 éves kor után.
Elrontott mûtétek minden orvosi területen vannak a plasztikától kezdve a vakbélig, de egy pár naposan, hónaposan jól megcsinált körülmetélés sem lelki sem fizikai traumát nem okoz, viszont leegyszerûsít egy csomó dolgot.
És még egy: ha a szexben ez rossz lenne bármelyik félnek, akkor gondolod, hogy nem vallásos emberek is megcsináltatnák maguknak, majd késõbb a fiaiknak?
névtelen
 


Na végre, ez már jobb, bár akkor sem értem Ábrahám fene nagy indulatát. Én egy fanatikussal sem találkoztam ebben a fórumban, s bár magamat feltétel nélküli körülmetélés-pártinak tartom, mégsem vagyok fanatikus. Nagyjából azt gondolom, amit az elõttem szóló, vagyis: "Elrontott mûtétek minden orvosi területen vannak a plasztikától kezdve a vakbélig, de egy pár naposan, hónaposan jól megcsinált körülmetélés sem lelki sem fizikai traumát nem okoz, viszont leegyszerûsít egy csomó dolgot." Egész biztos, higy egy jól megcsinált körülmetélés semmivel sem fájdalmasabb vagy kellemetlenebb, mint amikor az orvos érzéstelenítés, meg minden nélkül hátra rántja a letapadt, olykor szûk fitymát. Az egyik barátom kisfiának ezt csinálták, amikor 2 éves volt, s hat éves korában körül kellett metélni!

A körülmetéléssel kapcsolatban hihetetlen mennyiségû legenda, féligazság, meg szimpla hazugság kering, alapvetõen a militáns anti-circ-ek jóvoltából. Nézzétek meg a www.freeweb.hu/korulmetelve honlapot, ott ilyen dolgokról (is) van szó.
Névtelen
 


Kedves névtelenek úgy látom ez a téma nem nagyon akar csillapodni amint mondtam minek errõl beszélni annyit mindenki elmondta a véleményét vagy tízszer medig akarjátok ezt még folytatni errõl egy egész könyvet lehetne írni igaza volt az egyik hozzászólónak,hogy ez a babanet és itt nem nagyon szoktak vitatkozni ilyen stílusban egymássla
szóval szerintem hagyni kéne a témát már mindenki elmondta amit gondolt minek kell még ezt fokozni többször elmondani ugyanazt ez a topic úgy gondolom a körülmetéléssel foglalkozik ad információkat,hogy hova forduljanak a kétségbe esett anyukák és szerintem nem egy pár ember vitájáról szól mondja el mindenki a véleményét
de szerintem egyszer is elég
Miért nem chaten beszéljük meg ezeket és ott ki lehetne tárgyalni de így hogy írok a másik erre felháborodik õ is ír egy pár kemény sort és ez így mehet a végtelenségig teljesen átértelmezõdik ennek a topicnak a fogalma
Én már nem tudok újat írni de nem tudom,hogy ti mit vitatkoztok még ezen ennyit...
de miért nem írtok a www.extra.hu/korulmetel oldalra ott is hozzá lehet szólni és ott több ember is van meg ott nem sértõ,hoyg miket írsz
Ez a hely a gyerekekkel foglakozó oldal és még szerintem a gyerek nem tudja felmérni a helyzetét addig a szülõnek köteles godoskodnia róla
Ez hülyeség,hogy a döntse el maga a gyerek és ha dohányozni akar azt is döntse el a gyerek vagy nem akar iskolába járni az õ élete itt is?
És mikor meg megállapítja az orvos,hogy szülõi mulasztás miatt ki kell neki fizetni a büntatést mert nem vitte el az orvoshoz mert döntse el a gyerek?
Vagy mondja az orvos körül kell metélni mert muszáj akkor is azt mondom az orvosnak ó doki nem megyek bele a mûtétbe mert a hat éves fiamnak kell eldöntenie akar e körülmetéltetni vagy sem
szerintem ez ökörség és ha kell akkor meg is kell csináltatni igaza van abban névtelennek,hogy ha újra letapad akkor csak a baj van vele
csak akkor ellenzem ha egészségese bántják
Akkor jönnek szerintem érvénybe a gyerek jogai mikor csak azért akarom metéltetni mert az illetõ körül van és csak azért akarja,hogy õ is jobban élvezzen az ágyban Na ekkor igen azt mondom majd döntse el a gyerek maga.
Azt is hülyeségnak tartom,hogy mondják egy páran,hogy milyen jó fityma nélkül élni mert õ már hat éves kora óta körül van metélve hát kérem hogyan tudná milyen fitymával mikor nem is sokáig volt benne része
Na jó mára ennyi
Jegesnaci
 


kont?
névtelen
 


Új beszélgetõs fórum nyílt a yahoo-n: groups.yahoo.com/group/korulmetelve_magyarul
Névtelen
 


Én csak annyit tennék hozzá, hogy a körülmetélt férfiak is tudnak maszturbálni. Ugyanis ernyedt állapotban nem vághatnak le mindent, mert akkor mi maradna az erekcióhoz? Így logikus, hogy marad egy kis holtjátékre bõrdarab. Ami merevedéskor kifeszül és ez nagyon kellemes érzés. A fitymafék maradványa és a heg területe is nagyon jól ingerelhetõ. Mostmár világos?
R. Gáspár
 


Anthony Smith : Testünk Titkai(Kossuth könyvkiadó 1980)

Körülmetélés. Annak az anyának, aki meg akarja tartani újszülöttének fitymáját, "jól kell

vigyáznia rá, amíg el nem hagyja a kórházat". Így nyilatkozott dr. W. K. C. Morgan 1965-ben.

Ez az Egyesült Államokban mûködõ angol orvos aggodalmát fejezte ki "a phallus elleni

erõszak" miatt,és ezzel az újszülöttek körülmetélésének megszokott voltára utalt. Nehéz

feladatot vállalt, amennyiben meg akarja szüntetni a körülmetélés (circumcisio) mûtétével

kapcsolatos mai álláspontot. Ez a szokás õsrégi (az egyiptomi férfi múmiák mind körül vannak

metélve). Vallások támogatják (a Biblia és a Korán állandóan gyalázza a

körülmetéletleneket). Számtalan társadalomban gyakorolják (s ilyen esetekben vagy a

serdüléskori vallásos szertartás részeként, vagy hagyományos csonkításként végzik). Sok

orvos ajánlja ( a hímvesszõ jobban tisztántartható, a körülmetéltek esetében ritkább a

hímvesszõrák, és kevesebb a méhnyakrákos a körülmetéltek feleségei között). Sok asszony

tevékenyen és kitartóan támogatja ezt az eljárást, nem is vallásos elõítéletbõl, csupán

azért, mert hagyomány, mert elterjedt szokás, mert úgy vélik, ezzel elõsegítik a

férfiasságot. Ezenkívül a mûtétet végzõk közül soknak nagyon is jövedelmezõ. A széles körben

elterjedt véleményekkel, elõítéletekkel és szokásokkal szemben nagyon hosszú harcra kell

felkészülni.
És a mûtét hívei nagyon makacsok. Tekintettel az újszülött fitymájának (praeputium)

jelentéktelen nagyságára, viszonylag fölösleges voltára, a megtartása mellett és az ellene

szóló érvek nagy vihart kavarnak. Nagy-Brittaniában ma kevésbé végzik e mûtétet, mint a két

világháború között. Nehéz megmondani, hogy milyen mértékben végzik, úgy gondolom manapság az

újszülötteknek nem egészen a fele szenvedi el ezt az õsrégi csonkítást. Az Egyesült

Államokban ugyanolyan lelkesen végzik, mint régebben, leggyakrabban a születést követõ

második-harmadik napon. Nagy-Britaniában, ha elvégzik, egy kissé késõbben csinálják. A

zsidók számára gyakorlatilag ugyanolyan jelentõségû, mint régen. Nagy-Brittaniában a

szülõknek az újszülött körülmetélésére vonatkozó kívánságát a kórházak gyakran kereken

visszautasítják. Az Egyesült Államokban - dr. Morgan szerint - a legtöbb kórházban

állhatatosan arra törekszenek, hogy eltávolítsák a fitymát.
Nagy-Brittaniában gyakran elavult eljárásnak tekintik, és Sir James Spence 1950-ben a

kollégáihoz intézett remek levelében fejtette ki nézeteit. "Ha jó érveket tudnak felhozni

arra, hogy miért folytassák Angliában, ahol tiszta az ágynemû és kevesebb a fertõzés

veszélye, azt a szokást, amelynek célja a szíriai sivatag homokjától és legyeitõl okozott

szenvedés elkerülése volt - akkor meghallgatom az érveiket. De ha anatómiai

fogyatékosságokra alapítják érveiket, azt vissza kell utasítanom. Az anatómusok nem

tanulmányozták a fityma nyílásának formáját és fejlõdését. Nem értik meg, hogy a

Természetnek nem áll szándékában, hogy azt kitágítsák, vagy rituálisan eltávolítsák a

templomokban, vagy a beteggondozókban fosszák meg tõle a férfiakat..." Ugyanakkor, és az a

Atlanti-óceán másik oldalán "csaknem általános vélemény az - írja egy tekintélyes szakkönyv

-, hogy a körülmetélés hasznos eljárás". Valamelyiknek biztos, hogy igaza van. Vagy

legalábbis inkább igaza van, mint a többieknek.
Ezek tények; de az értelmezésük körül vita folyik, és a különbözõ vélemények összegyûjtése

is nehézségekbe ütközik. A kérdõívek kitöltésével az a baj, hogy az asszonyok gyakran

zavarosan írnak a férjük hímvesszõjérõl, és a férjek maguk is gyakran tévednek. Egy

Buffalóban (New York állam) végzett felmérés kapcsán azoknak a férfiaknak, akik azt

állították, hogy körül vannak metélve, egyharmada tévedett, és azoknak az egyharmada is

tévedett, akik azt mondották, hogy nincsenek körülmetélve. Az asszonyoktól szerzett adatok

még pontatlanabbak voltak. Általában azt vallják, hogy a körülmetélés gyakorlatilag kizárja

ahímvesszõ rákját. Sok elmaradt országban ez a rák elég gyakori, de ritka az Egyesült

Államokban vagy Nagy-Brittaniában. Angliában és Walesben évente 300-400 eset fordul elõ.

Ezzel a körülmetélést védõ hosszú lejáratú érvvel szemben több, rövid lejáratú érvet

sorakoztatnak fel: a mûtét fájdalmat okoz a gyermeknek, fekélyek gyakrabban fordulnak elõ

körülmetélteken, nagyobb a fertõzés veszélye - néhány kórház ezzel az indokkal be is

tiltotta a mûtétet, valamint azzal, hogy következménye halálozás is lehet. Dr Morgan évente

15 halálesetet tulajdonít Nagy-Brittaniában a körülmetélés következményének (igaz, ez az

adat egy 1949-ben végzett vizsgálaton alapul).
Tény az, hogy az apácák sohasem és a zsidó asszonyoki igen ritkán betegszenek meg

méhnyakrákban. Elismerve azt, hogy az apácák a társadalom egyéb tagjaitól sok tekintetben

különböznek - nem közösülnek, nem használnak fogamzásgátlókat, nem szülnek -, de a zsidó

asszonyok általában nem térnek el a többitõl - csak abban, hogy a férjük kivétel nélkül

körülmetélt. Még egy különbség az, hogy a zsidók vallási törvényei elõírják a niddahot,

vagyis megtiltják a közösülést a menstruáció kezdetétõl számított egy hétig, sõt még tovább

is, de néhány zsidóközösség laza nézeteket vall e tekintetben. A méhnyakráktól való

mentessége a zsidó asszonyoknak földrajzilag is változó, az észak-afrikai zsidók között

gyakoribb az elõfordulása.
Vajon a fityma és különösen a szmegma, a fityma alatt levõ mirigyek faggyús váladéka

elõsegíti-e a hímvesszõrák vagy a méhnyakrák keletkezését ? Ezt senki sem tudja, de sokan

szeretnék tudni, minthogy a méhnyakrák mintegy 5000 asszonyt pusztít el évente Angliában és

Walesben. Miért kerülik el oly eredményesen a zsidó nõk, elsõsorban Közép- és

Kelet-Európában ? Talán azért, mert a zsidók higénés színvonala magasabb ? Vannak

baktériumok, amelyek a szmegmában élnek. Talán az ezek által termelt rákkeltõ anyag okozza a

betegséget, és a tisztább embereken kevesebb a baktérium ? A rendelkezésre álló bizonyíték

arra enged következtetni, hogy a tisztán tartott fityma nem hordoz több veszélyt, mint a

fityma hiánya. A jelenlegi álláspont - a "British Medical Journal" egyik vezércikke szerint

- a következõ : "...nincs ok arra, hogy a méhnyakrák megelõzésére inkább ajánljuk a

körülmetélést, mint a higénés rendszabályok betartását a felnõtteknek." Ugyanez a vezércikk

kifejti, hogy az újszülöttek körülmetélése az esetben inkább ajánlható, ha "a megfelelõ

higénés rendszabályok megtartása elõreláthatóan akadályokba ütközik".
Egy másik gyakran idézett érv szerint - azt gyanítják, ez inkább az asszonyoktól származik -

a hímvesszõ makkja, amelyet egyébként fityma borít, és amely a legérzékenyebb része a

penisnek, a fityma eltávolításának következtében veszít az érzékenységébõl, mert a ruházat

állandóan dörzsöli. Ezért, és ennek az érvelésnek van is valami alapja, a körülmetélt férfi

hosszabb idõ alatt éri el az orgazmust, ezért nagyobb a valószínûsége annak, hogy egyszerre

érje el lassúbb partnerével. (Ámbár a William H. Masters és Virginia E. Johnson által írt

"Human Sexual Response" - (Az ember szexuális reagálása) - c. mû szerint nincsen különbség a

körülmetélt és a körülmetéletlem férfiak hímvesszõmakkjának érzékenységében.) Olykor,

ritkán, a körülmetélés szükségessé válhat: a fitymaszûkület (phimosis) például olyan

állapot, amely árthat a gyermeknek, akadályozhatja a vizelet kiürítését. Balanitis, a makk

gyulladása is bármikor felléphet; a második világháborúban az észak-afrikai hadszíntéren a

homok nem ritkán okozott balanitist. Azonban a fityma bõrének mindennapos tömeges

eltávolításához viszonyítva, e panaszok igen ritkán fordulnak elõ.
Netcsemege
 


Végre túlestünk rajta, íme kisebbik(7éves) fiam története:

Január 22-én megoperálják a fitymáját.
Jól elõ volt készítve, hiszen november eleje óta tudja, hogy sor kerül a mûtétre.
2 hete konkrétan is tudja, mikor. Lerajzoltam, naponta többször is kérte, meséljem el, mit fog csinálni az urológus doktornéni vele, valamint a 9éves bátyján is többször megmutattuk hogy utána hogyan fest majd. Az utolsó 2-3 napban nem beszélt a dologról, pedig pontosan napra tudta, hogy mikor megyünk.Kedd este kihoztam a táskát, csendesen megjegyzi: "Viszed csomagolni ?" - Szerdán reggel mentünk be a kórházba, egy szó hiszti vagy sírás sem volt. Pedig úgy félt, hogy a villamoson vacogott a foga, de aztán a metrón megnyugodott. Még a kórházban a síró gyerekeket nyugtatgatta is. Levetkõzettem pizsmára, és amíg az adminisztrációt intéztem, õt bevitték a kórterembe. Még láttam, de bemennem már nem volt szabad. Csendesen és nagyon szomorúan ült az ágyon, egyik kezét cumizta, másikkal meg plüsskutyáját szorította. A mesekönyvét még beküldtem, de csak az asztalra tették le, mire egy másik gyerek elkezdte nézegetni. Csabus az ágyból ráripakodott : "Kisfiú, azt hagyd békén, az az enyém." -
Másnap, csütörtökön reggel már mehettem is érte. Már a folyósón hallottam a hangját :
" Azt tedd össze ! Ne vedd szét . Tedd össze !" de már majdnem sírva kiabálta. Hát látom ám, hogy ül a kisasztalnál, reggeliznek, és a mellette ülõ kislányt dirigálta, hogy a vajas kiflit ne vegye szét, persze a sajátjához hozzá sem nyúlt. -
Hazajöttünk, meséltem neki, játszottunk, és szép lassan magától elmesélte, mi volt. Nem emlékszik másra, csak hogy levetkõztetik, ráteszik a mûtõasztalra, mindenki zöld köpenyben+maszkban volt, a földrõl felvették a gömbölyû gumit, és az arcához tették és ettõl elnehezültek a kezei (gondolom ez volt az altatás N2O-gázzal). Következõ emléke, hogy visszafektetik az ágyába, de nincs rajta a nadrágja(lehet, hogy felriadt). Ezután már csak arra emlékszik, hogy felkeltik, hogy reggelizzen.
Lehet, hogy még álmodott is, mert ma hazajövetelkor folyton azt mesélte, hogy az urológus doktornéni most biztos virágot szed.
Véleményem szerint nagyon szépen sikerült a mûtéte, egy kicsit többet hagytak neki a fityma belsejébõl mint a bátyjának, Ádinak - neki azonban tényleg szûkület csinálták meg -, de így is nagyon szép. Tényleg a Heim Pál kórház a legjobb. Adóm 1%-át is nekik adom, megérdemlik. (Adósz: 19650397-1-42)
Végezetül a zárójelentés szövege:

Felvétel:2003.I.22
Elbocsátás:2003.I.23

Kórisme: Phimosis.Circumcisió

Vizelet:Negativ

Vérsejtsüllyedés: 16mm/ó

Vérkép vvs 4,26M
fvs 5600


Alkalmazott gyógymód:
Mütét: 2003.I.22
Circumcisió

Epikrízis:
A fityma szûkülete miatt circumcisiót végeztünk. Sebe rendben. Vizelete volt. Otthon hypermangános lemosások javaltak. 10 nap mulva amb.urol.kontroll.
Zné
 


Kedves Zné,

Gratulálok elhatározásodhoz és jobbulást a fiatalúrnak! Ha lesznek fiaim, én is ezt fogom csinálni!

Egy körülmetélt (leendõ) apuka
Névtelen
 


Kedves Zné!

Egy gyermekes apa lévén nem tudom miként döntöttem volna az ön helyében, mindenesetre örülök, hogy felvállalta és a nyilvánosság elé tárta történetét. Bízom benne, hogy ennek hatására sok szülõ átértékeli majd a körülmetéléssel kapcsolatos távolságtartását és nyitottabban tekint a mûtéti megoldás irányába.
Bár jómagam csak rendellenesség esetén engedném mûtõasztalra fiamat, mégis nagyraértékelem határozottságát.

Jó egészséget a lurkóknak!
 


Kedves Zné,

Mi a helyzet a fiúk apukájával?

A.
Névtelen
 


Kedves Zné,

A mûtét óta eltelt már majd 3 hét, szóval Csabus biztos meggyógyult már! Jó lenne, ha részletesebben tudnál írni a gyógyulásról, problémákról, megoldásokról, stb, hogy azok, akik hasonló dolog elõtt állnak a gyerekeikkel, ebben is segitséget kapjanak.

Egy apuka
Névtelen
 


Mi van itt, arra buzdítjuk az anyukákat hogy metéljék körbe a gyerekeiket. Talán fórumot tévesztettetek. Köszi nem! Nekem is van fiam és lassan neki is csinálni kéne valamit a kukijával de soha nem metéltetném körbe. Van más megoldás is az miért nem jó! Metéljenek azok akiknek kell de erre a sok anyukát aki nem ért hozzá ne buzdítsák inkább mondják azt, hogy van más megoldás is amit válaszhatnak. Ja és ne az orvostól kérjenek az anyukák tanácsot.

Én meg egy anyuka
névtelen
 


Bizony, bizony! Ha elromlik a tévé bátran hívjuk a vízvezetékszerelõt!
névtelen
 


Kedves névtelen !
Tõlem beszélgethetünk rejtett üzenetekkel is.
Lehet hogy amit én írtam elötted az nem ide vág, de nekem ez a téma ezt jelenti.
Igen vannak akik a vallásuk miatt vagy az éghajlatuk miatt körülmetélik, gondolok itt az arab társadalomra, mivel az ottani poros, meleg, párás éghajlatban ez tényleg elengedhetetlen, és így tényleg egészségügyileg muszáj.
De MAGYARORSZÁGON a magyar embereknek semmi nem indokolja ezt. Itt nincsenek olyan idõjárási viszonyok hogy ezt keljen csinálni. Azt hittem, hogy elég a média ahhoz hogy elbutítság az embereket nem gondoltam, hogy itt is próbálkoznak. Ez már azért már szörnyû.
névtelen
 


Nekem egyáltalán nincs kedvem veled „beszélgetni”. Te beszélsz buzdításról aki azt írja, hogy ne az orvostól kérjen tanácsot az anya? Mégis kitõl? A vajákos Piri nénitõl?
Azonkívül te tévesztetted el a topikot és ha jobban megnézed vannak szépszámmal pro és kontra hozzászólások és alternatívák is, úgyhogy megint nem tudom mirõl beszélsz.
Írásodnak, a -“lassan neki is csinálni kéne valamit a kukijával”- része arra enged következtetni, hogy eddig nem fordítottatok fiatokra kellõ figyelmet fütyi téren. Mi viszont igen és rendben is mozog a bõr.
Ez az te felelõsséged, ezért ne a médiát hibáztasd. A média felelõssége csak annyi, hogy tájékoztasson és lehetõleg ne foglaljon állást. Ha vennéd magadnak a fáradtságot és mondjuk a könyvtárakban néznél utána a témának, nem írkálnál össze mindent az orvosokról, mivel a magyarországi pediátriai irányelvek egyáltalán nem szorgalmazzák a fityma eltávolítását. Az meg, hogy melyik országban mit csinálnak vele pláne nem érdekel.
Én azon a véleményen vagyok, ha baj van a fitymával, döntsön mindenki saját kis környezete, intelligenciája, vérmérséklete és az orvos ezügyben szerzett tapasztalata, tudása alapján.
Na pá!
névtelen
 


Persze szerinted én kitõl kérdezném meg hogy mit csináljak vele, de nem mindegy mijen orvossal beszéled meg.
Nekem is azt mondta hogy csak huzogassam és ha le kerül a pelus akkor neki is megcsinálják, de nem kell körbemetélni.
Te sem érted amúgy hogy mi a levelem lényege.
Persze segítsünk az anyukáknak én is megkérdeztem anyukáktól is hogy mit csinálnak majd vele, de miért kell azt mondani hogy az jó amikor van egyszerübb és jobb megoldás is. Itt mindenki csak azt hajtogatja hogy metéljünk, hát az én gyerekemet ne metélje senki, elég nyomós okokból.
névtelen
 


A férjem nincsen metélve, mivel neki nem volt szûk, valamint egyedüli gyerek volt.
Nagyobbik fiamnak szûk volt, metélni kellett, kisebbnek meg azért csináltattuk meg, hogy ne különbözzenek. Most már tudom, jól döntöttünk, Klára mamának hálás vagyok a tanácsért. Nagyon szépen és hamar gyógyult a kisfiam, lelkileg se viselte meg túlzottan. Persze ha nem lett volna probléma, akkor nálunk se lett volna metélés.

Akinek nem tetszik, az ne tegye, de az egészségügyi problémákat szerintem meg kell valahogy oldani. Pl. ha begyullad a fogam, elmegyek fogorvoshoz, kezeltetem. Itt ez a gyógymód volt javallva. Nem hiszem, hogy rosszat tettem volna a gyerekeknek.
Zné
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: