Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Zsóka és többiek!

Én értem, hogy így van, de az A írta május 14 hétfo

"Ha valakinek fitymaszűkülete van, nem érdemes kenőcsökkel vacakolni, mert az nem segít, hanem el kell végeztetni a körülmetélést."

Erre kérdeztem én a ketto nem két különbözo dolog? Ugyanis a csecsemoket nem azért metélik körül, mert már születésükkor tudják, hogy fitymaszükülete van.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kata,

A Tudomasom szerint a fitymaszukulet nem csak a letapadasos szukuletet jelenti, hanem a fityma nyilasanak szukuletet ... azaz azert kell belole vagni, mert nem a letapadas a gond, hanem a szuk nyilas.

Arrol is hallottam, hogy bizonyos esetekben nem tavolitjak el teljesen a fitymat, hanem csak egy reszet ... illetve van olyan beavatkozas is, ami csak a fityma bemettszesevel jar ...

Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok aggodo apukak es anyukak !
Tobben kerdezoskodtek gyakorlati tapasztalatokrol a korulmetelest illetoen.
Mivel tapasztalataim vannak, megosztom az erdekeltekkel :
Nem akarlak benneteket lefitymalni a csemetetek makkhozragadt fitymajaval egyetemben. Inkabb elmeselem az en korulmetelesm tortenetet, talan valakinek otletet ad vagy tanulsagul szolgal :
Fitymaszukulettel szulettem a dunantulon. A csaladunknak egy nagyon jo zsido korzeti orvosa volt, aki azt mondta anyamnak, hogy korul kell metelni, vigyen el hozza, o majd megcsinalja. Anyukam bigott vallasos es azt hitte az orvosunk azert akar korulmetelni, hogy en is olyan legyek mint a zsidok. Elfelejtette, hogy Jezust is korulmeteltek. Szoval semmikeppen nem akart korulmeteltetni. Azt mondta neki az orvosunk, hogy ha bekeni a futyimet kremmel, es szorgalmasan huzogatja a fitymat, az szerencses esetben kitagulhat es akkor nem kell megmuteni.
Hat anyukam szorgalmasan huzogatta, tornaztatta a bort. Az tenyleg kitagult, igy nem kellett muteni. Gyrekkoromban anyukam diadalmasan meselgette, hogyan mentette meg a fitymamat, hogyan huzogatta naponta a bort, mikor meg ujszuletett csecsemo voltam. Nagyon buszke volt. En inkabb szegyelltem magam az unokahugaim es a szomszed lanyok elott. Szo mi szo, szep hosszu fitymam lett, nem is volt vele problemam addig, amig dugni nem kezdtem. Akkor eszrevettem, hogy a futyim nem a huvelyben megy elore-hatra, hanem a sajat fyitymamban. A kezemmel vissz tudtam huzni, de nem volt egy kenyelmes pozicio. Az ovszer is konnyen lecsuszott. 27 evesen, a menyassznyommal egyre oromtelenebb lett a dugas. Kezdtem utalni ot is, a nemi eletet is, mert nem volt jo. Akkor gondoltam, hogy megszabadulok a zavaro objektumtol.
Mindent elolvastam errol a temarol, es arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy nincs veszteni valom. Ha mar az emberiseg hajnalan a legcivilizaltabb nepek, mint az egyiptomiak, zsidok korulmeteltek a fiaikat es most meg az amerikaiak teszik ugyan ezt, biztos, hogy nem veletlenul tettek es teszik. De biztos, hogy nem akartak rosszat a sajat fiaiknak es attetelesen lanyaiknak. Nem roviditettek meg oket semmi massal, csak azzal a kis bordarabbal.
28 evesen , 3 honappal a naszejszaka elott meteltek korul. Egy sebesz baratom a csepeli korhazban ugyelt. Bementem hozza, de elotte leborotvaltam magam. O eloszor azt akarta, hogy vad tancba kezdjek, majd mikor osszeesek a kimerultsegtol, odajon es levagja mint afrikaban szokas. Vegul komolyra veve a szot felfektetett egy asztalra , beerzestelenitett es hozzakezdett a fitymam eltavolitasahoz. O csak a felet akarta csak levagni, de en azt olvastam, hogy ugy a jobb, ha annyi bor marad meg, hogy erekcional feszes legyen. Sikerult is bemerni a vagas helyet, es azt hiszem jol eltalalta. Most erekcional kellemesen feszes, idonket megborzong a hatam, olyan jo erezni. Mikor a fekhez ert, gondolkodtam rajt, hogy megtartsam-e. Az olvasott velemenyek vegyesek voltak. De mire megszolaltam volna, mar le is vagta. Akkor sajnaltam, de most mar orulok neki. Egyik haveromnak utana beszakadt a feke, pedig korul sem volt metelve, es a kinok kinjat allta ki mig mutetileg atvagtak neki.. Nem fajt a mutet, csak akkor nem tudtam mit tegyek, amikor az ugyletes noverek jottek-mentek es neztek mi tortenik. En meg ki voltam teritve szo szerint mint a tokosretes. A vegere a retes lekerult, csak a tok maradt es a csupasz futyi .
Eloszor vedtelennek, csupasz, meztelennek ereztem magam feloltozve is, aztan megszoktam. Hamar gyogyult es a naszejszakank nagyon jol sikerult. A sebesz haverom is ott volt a lagzin. Csak mi tudtuk a kulisszatitkokat. Anyamnak nem akarom elmondani, jobb ez igy.
Azota tobb mint 10 ev eltelt, es csak azt sajnalom, mint masok: hogy elobb nem csinaltattam meg. A futyimet nem erzem erzeketlennek. Nem hypererzekeny, de talan jobban erzem vele a huvely szoritasat, amikor a partneremnek orgazmusa van: igy gyakrabban elvezunk egyutt ugy erzem. Azt hiszem a szoritasbol kikerulve a makkom megterebelyesedett.
A testi kapcsolat teljesen mas lett: jobban erzem a partneremet, o is engem. Viszont a behatolasnal be kell nedvesiteni, hogy becsusszon. Ez lehet zsele, nyal, vagy egyszeruen egy felizgatott nedvezo huvely. A nok sokszor eszre sem veszik a kulonbseget. En igen.
Egyebkent jobban erzem magam: tisztabbnak, gondtalanabbnak. Konnyebb tisztan tartani is, es azota a futyim sose volt begyulladva, nem volt gombas vagy budos.
A fiam egy evvel utana szuletett. A szulesnel komplikaciok voltak, igy a korulmeteles kerdese hatterbe kerult. Mivel a klinikan a korulmeteles nem volt rutin, a fiam nem lett circoncisalva. Kesobb a felesegem ellene volt, en akkor meg hezitaltam, hogy hatha erzeketlenne valik megis a makk bore a szarazsag es a dorzsoles altal. Akkor meg ebben nem volt tapasztalatom. Vartunk. A mostani tapasztalataimmal biztos nem vartunk volna.
Ha fitymaszukulete lett volna, vagy begyulladt volna a futyije, egyszerre megmuttettuk volna. Nem volt. Most mar felnott, sajat maga dont arrol amirol en tapasztlat hianyaban nem tudtam.

A tanulsag: ha anyam korulmeteltetett volna, most elnem vilagom es nem foglalkoznek a fityaval, soha nem irtam volna a Babanet.hu-ba. Talan jobb lett volna??

Egy tanacs: en nagyon boldog vagyok a fitymam nelkul es nem erzem ugy, hogy megcsonkitottak volna. Ha valaki a kisfiat akarja korulmeteltetni egeszsegugyi kenyszerusegbol, szerintem a legjobb megoldast valasztja. Ha felnott korban akar valaki atesni a muteten, eloszor hatarozza el magat; kivanja nagyon, hogy korul legyen metelve es csak utana vesse kes ala magat. Akkor biztos orulni fog az uj szerszamnak. Ha kenyszerusegbol vagatja le, nem biztos, hogy elegedett lesz es ez visszahathat a nemi eletere is. De a mutet nem faj!

Udv a kalapos es a galleros tarsaimnak es az gondos anyukaknak:
Laci
McDuglaslo@aol.com
Névtelen
 

 
 

Kedves LAci,
Nagyon örülök, hogy ilyen részetesen leírtad a történeted.
A párom is körül van metélve (fityamszûkület), és úgy tûnik, a fiamnak is fitymaszûkülete van.
Csak az a baj, hogy retteg a dokinénitõl mióta az hátrahúzta a bõrt (le volt taadva neki, két éves volt amikor hátrahúzta, mert a pici lyukon már jött ki a váladék). Most kérdés, hogy mikor teszek jobbat: ha körülmetéltetem, és esetleg lesz egy jó pár évig tartó rettegése az orvosoktól, amit majd csak kamaszkorában nõ ki, amikor már megérte, hogy az orvos nem okvetlenül azért van, hogy õt bántsa; vagy várjak, és esetleg bwegyullad neki vagy vmi problémája lesz amiatt, hogy nem lehet rendesen megmosni neki...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kedves Zsóka!

Kisgyerekeknél a körülmetélést altatásban csinálják, tehát a gyerek nem köti a műtétet és az azt követő fájdalmat az orvoshoz. Nyilván vagy egy kis hiszti az altatás előtt, de sok gyerek minden orvosi vizsgálat előtt hisztizik. A korábbi tágítási kisérlet óta azért retteg a gyerek az orvostól, mert azt minden érzéstelenítés nélkül csinálták.

Nem tudom a fiatalúr hány éves, de a fitymaszűkületet rendbe kell tenni mielőtt iskolába megy. Szóval, szerintem nem szabad várni, főleg nem a serdülőkorig, amikor egy gyereknek minden más baja van.

Az index.hu fórumra (Törzsasztal, "Fitymaszűkület") egy pár napja feltettem egy hosszabb orvosi tanácsadó szöveget a körülmetélésről. Abból világosan kiderül, hogy a tágítással csak rontanak a helyzeten és nem javítanak.

Mivel az apja is körül van metélve, a gyerek hamar napirendre fog térni a dolog fölött, különösen ha elmagyarázzák neki, hogy mit, miért, stb.

Ha kérdésed van, adjál egy e-mil címet és majd írok!

"Vágjatok" bele!

A.
Névtelen
 


Köszi A., megyek és elolvasom a Tasztalon, aztán meglátjuk lesznek-e még kérdéseim...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kedves A.,
jelentem ott jártsam és elolvastam. Nagyon jó az írás, de az engedélyed nélkül nem akarom ide berakni Kép, de szerintem többen örülnének neki, ha olvashatnák itt (is).
Asszem megyek a gyerkõccel jövõ héten a dokihoz. Ninvcs értelme tovább húzni-halasztani (pont ma délelõtt beszélgettünk róla a párommal).
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


[url=http://www.mosoly.hu/gyerek/urol.html" TARGET="_top]http://www.mosoly.hu/gyerek/urol.html[/url]

VII. Kisfiúk urológiai problémái
Dr. Varga Attila

Amikor kilenc hónapos várakozás, izgalom és reménykedés után megszületik a család legifjabb tagja, és az fiú, az édesanyának nagy boldogságot okoz, az édesapának pedig mérhetetlen büszkeséget. Hisz megszületett a trónörökös, aki tovább viszi az osi családi nevet. Hogy ez a reproduktív korban ne ütközzön akadályba, már újszülöttként alapos vizsgálatot és a késobbiek során is gondos odafigyelést igényel.
Az újszülötti státusban rögzítjük a külso nemiszervek állapotát. Már ekkor találkozhatunk néhány eltéréssel, melyek vizsgálatára és a tennivalókra felhívjuk a figyelmet.


Vízsérv (hydrocele)

A herezacskó lemezei között savós folyadék gyulik össze. Ennek következtében a bor kevésbé ráncos, elvékonyodottnak tunhet. Tapintása fájdalmatlan, állaga rugalmas a folyadék mennyiségétol függoen. Kezelést nem igényel, néhány hónap alatt spontán felszívódik.


Fitymaszukület (phimosis)

A fityma nyílásának szukülete, amely veleszületett vagy szerzett (gyulladások, hátrahúzási kísérletek eredménye) lehet. A fityma valódi szukületét el kell különíteni az 1-2 éves kor elotti sejtes letapadástól (cellularis adhaesio), ami miatt a fityma ekkor még nem húzható hátra a makkon. Ez a normális állapot ugyanis pelenkás korban védi a makkot a vizelet károsító hatásától, ezért ezt a letapadást általában nem szabad felválasztani. Az eroszakos hátrahúzási kísérletek a fityma többszörös berepedését, hegesedését, majd szukületét eredményezik. Ha ez a letapadás spontán nem oldódik, szobatiszta kor után javasolt a felválasztás, majd a fitymazsák rendszeres, gondos tisztántartása megakadályozza a visszatapadást. Már születéskor jól látható a veleszületett szuk fityma, mely hosszú, csorszeru a makk elott. Ha a szuk fityma vizelési zavart okoz, bármely életkorban elvégzendo a fityma mutéte, egyébként a szuk fityma korrekciójával a szobatiszta kort nyugodtan meg lehet várni. A mutét javasolt formájáról urológus vagy gyermeksebész ad felvilágosítást.
Paraphimosis
Ha a szuk fityma bore a makk mögé kerül, ott megszorul, a fityma vizenyossé, duzzadttá válik és a bort nem lehet visszahúzni. Ez az állapot sürgos szakorvosi (urológus-gyermeksebész) ellátást igényel.

A fityma belso lemezének gyulladása (balanitis)
Legtöbbször a szuk fityma mellett jelentkezik a belso lemez gyulladása, a fitymazsákban felgyülemlo váladék fertozodése következtében. A fityma vörös, duzzadt, a szuk nyílásból gennyes váladék ürül. A fityma és a makk közötti rést fertotleníto oldattal öblíthetjük, kamillás borogatást alkalmazhatunk. Gyulladásmentes állapotban a fitymaszukület megoldása indokolt.


Rejtett heréjuség (Retentio testis)

A herék a hasüregben a vesék alatt fejlodnek és a terhesség 8-9. hónapjában szállnak le a lágyékcsatornán át a herezacskóba. Koraszülöttség esetén tehát természetes, hogy nem tapinthatók, de normál idore és súllyal született fiúknál is ritkán elofordul a rejtett heréjuség. (Zömmel jobboldalon fordul elo).
Átmeneti állapotával találkozhatunk az un. ingaherével: fizikai inger vagy hideg hatására a herék felhúzódnak a lágyékcsatorna külso nyílásához. Ezek azonban mozgékonyak és kézzel könnyen lehozhatók a herezacskóba. Nem tekintheto rendellenességnek, kezelést sem igényel, csupán nyomon követést. Ha viszont két éves korig a herék egyáltalán nem tapinthatók a herezacskóban, hormonkezeléssel kíséreljük meg leszállásukat elérni. Ha ez ismételten eredménytelen, hároméves korban (de iskolás kor elott mindenképpen) mutéttel kell lehozni és rögzíteni. A herék ugyanis a hasüregben elsorvadnak, spermaképzésre alkalmatlanná válnak.
bigacsiga
 


Kedves Zsóka!

Ahogy kérted:

Amit a fiatalok kérdeznek a körülmetélésről
Mi a körülmetélés?
A körülmetélés a fityma, vagyis a hímvessző végét borító laza bőr gallér eltávolítása azért, hogy a makk állandóan szabadon legyen. Ideálisan ez azt eredményezi, hogy az egész makk és mögötte az, amit korona ároknak neveznek, teljesen szabadon van. Ilyen esetben a hímvessző szárának a bőre nem gyűrődik össze az árokban és így ott a szmegma nem gyűlik össze. A szmegma az a kellemetlen szagú, túrószerű fehér anyag, ami az emberi test nedves hajlataiban termelődik. Akkor gyűlik össze, ha ezeket a helyeket a rendes tisztálkodás során nem mossák meg és lehetséges, hogy a körülmetéletlen férfiak partnereinél szerepet játszik a méhnyak (cervix) rákjának a kialakulásában.
Az egész világon a felnőtt férfiak mintegy egy negyede körülmetélt. Ez országról országra változik. Az amerikaiak több mint 85%-nál elvégezték (részben azért, mert abban az országban a megelőző egészségügyi kérdésekre nagy hangsúlyt helyeznek. A brit férfiaknak mintegy 20%-a körülmetélt, és ennél nagyobb az arány Kanadában, Ausztráliában és Új Zélandon. Ez a szabály a legtöbb afrikai törzsnél, szigorú vallásos előírás a zsidó férfiak számára, akiknél szertartásként végzik el a születés utáni nyolcadik napon, és szokás a muzulmánok között, akik a serdülés előtt különböző életkorokban végeztetik el. Igazából a világon csak a dél-európaiak, a dél-ameriakak, skandinávok és a nem-muzulmán ázsiaiak azok a társadalmak, ahol nem végezték rendszeresen a körülmetélést.
Miért végeznek körülmetélést?
Bizonyos emberek számára, mint elmagyaráztuk, a körülmetélés vallási kötelezettség, míg másoknak társadalmi jegy, amely a fiúnak a férfivá válását mutatja. Olyan országokban pedig, mint az Egyesült Államok, a többség számára elfogadott orvosi és társadalmi szokás lett. A körülmetélés mellett nyomós orvosi érvek szólnak – amelyeknek jó része ott van a vallásos és társadalmi rítus mögött.
A körülmetélés teljesen megelőzi a fityma-szűkületet – azt az állapotot, amelyben a fityma végén levő nyílás túl kicsi és szoros ahhoz, hogy megengedje a fityma szabad visszahúzását a makk mögé, ernyedt és merev állapotban egyaránt. Néhány fiúnak ez a nyílás olyan szűk, hogy a fityma vizeléskor fájdalmasan felfújódik. Ez természetellenes, és ha nem kezelik, a későbbi élet során súlyos hólyag és vese problémákat okozhat, vagy éppen halált húgyúti fertőzés, anuria és vese-elégtelenség miatt.
A körülmetélés teljesen megakadályozza a parafimózist – azt az állapotot, amelyben az ernyedten a makk mögé hátrahúzható fityma csapdába esik a korona-árokban, amint a makk az erekcióban megduzzad. A fityma szorítása miatt a makk még jobban megduzzad és egy ördögi kör alakul ki. Csak azonnali szakszerű beavatkozás tudja a fitymát az eredeti, a makkot beborító állapotába visszahúzni, de ha nem törődnek vele, a parafimózis gangrénát és a makk elvesztését okozhatja. Azt a fiút, akinél már volt ilyen eset, a közvetlen tünetek megszüntetése után körül kell metélni azért, hogy később ne fordulhasson elő, ami biztos, hogy meg fog történni, miközben a szexet élvezi.
A körülmetélés megelőzi a balanitist – a fityma és a makk gyulladását, amelyet a bomló vizeletben, az el nem távolított szmegmában és a fityma alatti meleg, nedves környezetben tenyésző baktériumok és gombák okoznak. Az irritáció származhat az ezzel az érzékeny területtel érintkező mosdószappanra való egyéni reakcióból, s olykor az alsónemű mosására használt hatóanyag váltja ki. Ilyenkor a gyulladt területet foglalják el a veszélyes baktériumok.
Következésképpen, ha a fitymát eltávolítják, az nem tud begyulladni. A körülmetélt hímvessző fedetlen makkja kissé megváltozik és nem fogékony az ilyen fajta fertőzésekre.
A körülmetélés kijavítja a rövid kantárt – azt az állapotot, amikor a frenulum (az a bőrszalag, ami a fitymát az alsó részen levő mélyedésben makkhoz köti) rövid és szoros, így a makk csúcsát fájdalmasan lehúzza. Feszes kantárként megakadályozza, hogy a fityma a hímvessző szárára simuljon. Ha nem törődnek vele, a rövid kantár szex közben elszakadhat, aminek fájdalmas és véres következményei vannak. Ugyancsak meggátolhatja azt, hogy a fiú élvezze a szexet, mivel nem meri majd a kantárt semmilyen feszülésnek kitenni és így korlátozza a fityma visszahúzását és elnyomja az erekciót. Egyes nők szerint ez a feszes szalag közösülés közben dörzsöli őket, és fájdalmat okoz. A kantárt körülmetélés esetén minden esetben elvágják és sokszor teljesen el is távolítják.
A körülmetélés növeli a “kitartást”. A nők leggyakoribb szexet illető panasza az, hogy a partnerük túl gyorsan “megy el” és ők maguk nem jutnak el az orgazmushoz. A férfiak természetesen hamarabb jutnak el az orgazmushoz, mint a nők. Hacsak valaki nem veszi az időt és a fáradtságot arra, hogy megtanulja az orgazmus késleltetését addig, ameddig a partnere is eléri a magáét, a szex egy egyoldalú dolog lesz. Azáltal, hogy enyhén csökkenti az érzékenységet, a körülmetélés segít késleltetni az orgazmust és ezáltal javítja a szexuális kapcsolatot. A másik jótétemény, amiről mindkét partner beszámol az, hogy mert nincs fityma, ami a makk peremének az útjába kerül, a nő jobb dörzsölő érzést és élénkítést érez, a férfi jobb érzéki vonzást. Jellemző, hogy szinte valamennyi mű hímvesszőnek a körülmetélt forma a modellje, vagyis a nagyobb, teljesebb, kerekebb formájú makk, szemben a kisebb, elliptikus formájú körülmetéletlennel.
A körülmetélés javítja a nemi egészséget. Kutatások mutatták ki, hogy a körülmetélt fiúk 10-szer kevésbé szenvednek húgyúti fertőzésektől, mint a körülmetéletlenek. Van arra is bizonyíték, hogy a körülmetélés a férfit kevésbé hajlamossá teszi az AIDS vírus elkapására. Ugyancsak jól ismert, hogy a méhnyak és a hímvessző rákot csökkenti a körülmetélés. Urológusok megfigyelték, hogy a körülmetéletlen férfiak sokkal nagyobb százalékban keresik idősebb korban a segítségüket.
De nem hasznos-e a fityma?
Miként a féregnyúlvány (appendix), a fityma is az evolúciós múltunk maradványa és ma nem szolgál semmilyen lényeges célra. Ellentétben a féregnyúlvánnyal, amely a hasüregben van mélyen elrejtve, megelőző intézkedésként, a fityma könnyen és biztonságosan eltávolítható.
Amikor az ember ősei a fákon keresztül jöttek-mentek vagy a sűrű aljnövényzetben törtek maguknak utat meztelenül, akkor lehetett értéke egy a szaporító szervet védő toknak, amely megóvja attól, hogy a bokrok darabokra tépjék. Most, hogy felegyenesedve járunk, városokban élünk és általában ruhát viselünk, nincs már szükség erre a függelékre. Esetenként a fölösleges fitymának megvan az a veszélye, hogy könnyen becsípődik a zipp-zárba – ez leggyakrabban a fiatal, növekvő férfiaknál fordul elő.
Míg soha nem lehet hím állatot találni fityma nélkül, a természet sokszor produkál olyan fiúkat, akiknek kicsi vagy semmilyen fitymájuk nincs (született körülmetélt). Mi több, a férfiak mintegy 10%-ának olyan rövid a fitymája, hogy a serdüléskor vagy azelőtt teljesen visszahúzódik a makk mögé és nem játszik további szerepet a szexuális tevékenységben. Ha az embernek a fityma bármire is szükséges volna, ilyen nyilvánvaló hibák nem fordulnának elő.
A körülmetélést nem csak babáknak csinálják?
Nagy Britanniában az összes körülmetélésnek kb. 70%-t csecsemőkorban végzik el, míg egy másik kb. 10%-t korai gyermekkorban szükséges elvégezni. Körülbelül 2%-t idős korban (főleg olyan problémák eredményeképpen, amelyek egyébként egy korábbi körülmetéléssel elkerülhetőek lettek volna) és a maradékot tizenéves vagy fiatal felnőttkorban. A zsidó és muzulmán közösségekben a körülmetélést röviddel a születés után (vagy a muzulmánoknál serdülőkorban) hajtják végre vallási okokból. A nem-vallási körülmetélést a fitymaszűkület kezelésére vagy az előbb említett problémák megelőzésére végzik el.
Honnan tudom, hogy szükségem van a körülmetélésre?
Amikor ernyedt a hímvessződ, próbáld meg a fitymát visszahúzni úgy, hogy az rásimul a hímvessződ szárára. Ismételd meg ezt akkor, amikor a még előrehúzott fitymával van merevedésed. Feltétlenül szükséged van a körülmetélésre, ha akár ernyedt, akár merev állapotban, a következők bármelyike előfordul:
 A fityma túl szoros ahhoz, hogy visszacsússzon az egész makk mögé, beleértve a makk peremét (phimosis vagy fitymaszűkület).
 Miután visszahúzódott a makk mögé, csapdába esik a koronaárokban és erőltetés nélkül nem húzható előre. (Paraphimosis vagy spanyolgallér).
 A fitymát vissza lehet húzni a makkról, de nem simul ki a hímvessző szárán, mert túl szűk ott, ahol a kis kantár (a frenulum vagy fitymafék) van, vagy amikor kisimul, a makk eltorzul, mert a frenulum túlságosan húzza. (Frenulum breve vagy rövid kantár).
 Fáj, amikor a fitymát hátrahúzod.
 A fitymád felfújódik, amikor vizelsz.
 A fitymádon repedések vagy szakadások keletkeznek önkielégítés vagy szexuális tevékenység után.
Komolyan meg kell fontolnod a körülmetélést, ha:
 Nehézséget okoz a szmegma rendben tartása.
 A fitymád és/vagy a makkod visszatérően megfertőződik vagy nagyon fájdalmas.
 A fityma zavaró viszketésétől szenvedsz, ami gyakran kapcsolódik herpesz fertőzéshez. Ez különösen észrevehető a nyári hónapokban, forró éghajlat alatt vagy sportolás után. (Balanitis.)
Van-e a körülmetélésnek bármilyen alternatívája
Ez az elkerülhetetlen kérdés akkor, amikor a körülmetélést javasolják.
A részleges körülmetélés – csak a fityma szűk végének az eltávolítása – egy lehetőség, de sokan, akik a részleges körülmetélést végeztették el, úgy találták, hogy a megmaradó nagyon laza fityma túlságosan útban van szex közben.
Olykor a dorzális bevágást (vagyis a fityma felső részét hosszában bevágni) javasolják. Ha a bevágás rövid, akkor a részleges körülmetéléshez hasonló problémák merülhetnek fel. Ha a bevágás hosszú, akkor a makk állandóan fedetlen lesz és a megmaradó fityma részben visszahúzódik és a felső részt úgy hagyja, mintha rendesen körülmetélték volna, míg a fityma többi része alul összegyűrődik, ami nem igazán szép.
A fityma megnyújtása lehet működőképes akkor, amikor a fitymaszűkület nagyon enyhe. Bár, ha túl sokat nyújtogatják, kis varratokkal gyógyuló apró repedések keletkezhetnek, amik még kevésbé rugalmasak, mint a körülöttük levő bőr – ezáltal a fitymaszűkület csak rosszabbodik és végül is körülmetélés válik szükségessé.
A fitymaszűkület egyes eseteiben (ha nincs fitymagyulladás vagy rövid kantár) hatásos lehet egy nemrég kifejlesztett technika, amit fitymaplasztikának hívnak. Ez abból áll, hogy tesznek egy rövid dorzális (hosszanti) vágást, de annak széleit nem hosszában, hanem keresztben varrják össze. A fityma csúcsán egy kis T-alakú vágás heg marad és, mint minden heg, kevésbé rugalmas, mint a környező bőr, de a fityma végén levő nyílást egy kissé megnagyobbodik.
Krémek és kenőcsök átmenetileg megszabadíthatnak a fitymagyulladásból eredő viszketéstől, de nem szüntetik meg annak az okát – sőt, még ronthatnak is a helyzeten azáltal, hogy ott megtelepszenek a baktériumok, amelyeket egyébként kimostak volna. Csak a fityma eltávolítása, amely a fertőzött fitymát folyamatosan a levegő kiszárító hatásának teszi ki, képes a balanitist megszüntetni.
Esztétika és testi megjelenés
Ezen megfontolások mellett van az esztétika és a testi megjelenés kérdése. Ez teljes egészében személyes megítélés dolga, de jellemző, hogy a férfiak és különösen a nők nagy többsége úgy gondolja, hogy a körülmetélt hímvessző szebb.
Mint legtöbb preferencia esetében, vannak ellenkező vélemények, amelyetek azt képviselő szenvedélyes kisebbség igen gyakran erőteljesen hangoztat. Az itt olvasható párbeszéd a többségi véleményt képviseli. Találhatsz másokat, akik nagyon élesen elutasítják és megtalálják a saját érveiket arra, hogy miért ellenzik a körülmetélést – sőt, mi több, néhányan törvényben tiltanák meg. Különösen aggódnak a fiúcsecsemőkért, akiket még azelőtt metélnek körül, hogy tudnák, hogy nekik van fitymájuk. Azzal érvelnek, hogy a fiúknak meg kell adni a választás lehetőségét, ahelyett, hogy a választást helyettük a gondos, tudatos szülők tennék meg. A gyakorlatban ezeknek a fiúknak a hatalmas többsége úgy nő fel, hogy hálás azért, mert az operációt egy olyan életkorban végezték el rajtuk, amire nem emlékeznek. Felnőve látják és megértik, hogy ezáltal megelőzték az előbb vázolt számtalan problémát.
A döntés a tiéd!
Reméljük, hogy miután ezt elolvastad, jobban fel vagy készülve arra, hogy meghozd a döntésedet. Ne felejtsd el, hogy Angliában 16 éves kor fölött te egyedül vagy felelős a saját orvosi kezelésedért.

©1997 The Gilgal Society, PO Box 21675, London, SW16 4WY, England
Fordítás:
©2001 “Jóvágású fiú”, Budapest
Névtelen
 


Sziasztok!

Én 22 éves vagyok. Körül akarom metéltetni magam. Ha ismertek orvosokat, írjátok meg. Magánrendelokre gondoltam elsosorban, ahol ez diszkréten megoldható.
Kb. mennyibe kerül a mutét?

Köszi:
B.
Névtelen
 


Kedves B.

A májás 15-i hozzászólásban jelentkezett fiú (Vik) talált egy magánklinikát, írj neki (boldogtalan@freemail.hu). Egyébként a legtöbb kórházi urológián megcsinálják ambulánsan. Ha segítség kell, írj a május 3-i hozzászólásban megadott címre.

Üdv.
Névtelen
 


Kedves Zso!
itt Laci
Mivel hogy kerdezted mi a velemenyem kisfiad prblemajarol, azt javaslom amit en is tettem volna, ha a fiamnak a legkisebb futyi-gyuszija is lett volna a fitymaja miatt: egyszerre es mindenkorra megoldani a problemat a circoncisio elvegzesevel. Ha sokaig hordjatok orvoshoz kisfiadat egy fajos futyivel az jobban megutaltatja vele a doktorbacsit mint egy egyszeri, erzestelenitessel elvegzett kis mutet.
A szereto es aggodo anyukank udvozlettel:Lac
Névtelen
 


Krisztának szeretnék válaszolni.
Párom is csak a rendszeres együttlétünk kezdetekor jött rá, hogy a berendezés problémás. Bár bevallotta, hogy kiskorában szûkölködött a bejárata (csak a makk 1/3-áig tudta hátrahúzni, és emiatt a gyermekkori-pubertáskori önkielégítés is nyomogatásos módszerrel volt lehetséges) , valamennyire kitágult kenegetéssel. Mindketten alaposan megvizsgáltuk a szervet, és a szakirodalmat, és megállapítottuk, hogy semmi értelme várni tovább. A makk ugyanis kiszabadítható volt, de a fityma egyrészt szorította, másrészt gallér-szerûen magmaradt alatta, mivel a fék nem engedte tovább.
A doki mindhárom megoldást felajánlotta (fék-átvágás, bejárat bõvítés metszéssel, a bejárati rész részleges, kb a makk fél-hosszáig történõ eltávolítás - mint legegyszerûbb megoldások) de nem mondott ellent, sõt elismerte, hogy ha teljes eltávolítást kérünk, a bejáratott mûtéti eljárások miatt könnyû elvégezni, és tartós eredményt ad.

A helyi érzéstelenítésben 3/4 óra alatt, ambulánsan elvégzett beavatkozás után 3 napra kötözés-szemrevételezés volt, majd 1 hét múlva óvatos zuhanyzás lehetett.
Párom nemigen érzett óriási változást a hétköznapi életben, de õ is, és én is az együttlétünk minõségében. (Errõl mások már írtak)
Inkább arra hívnám fel a figyelmet, hogy õnála is - mivel kisgyerekkori növés után vagyunk - a mûtét et nagyon gondosan kellett kivitelezni. Egyrészt a kiszabadult makk alatti, árkot követõ mozgó fitymabõrbõl sem maradjon sok, ("lebernyeg" ne maradjon), másrészt túl sok bõrt sem szabad kivenni, mert a pénisz hosszirányában mûtétileg elõrehúzott bõr a szõrrel borított részt is elõre húzza, ami esztétikailag is, és szerelmeskedésileg is kellemetlen.

Ez utóbbiak miatt - bár csak az egyik kicsinknél volt letapadási probléma - habozás nélkül, még 4 és 5,5 éves óvodás korukban elvittük õket is teljes körülmetélésre. (A hiedelmekkel szemben ez a közösségekben semmilyen problémát nem okozott, sõt az egyik ovónéni is megértõen és egyetértõen nyilatkozott,amikor az orvosi igazolást és szóbeli kiegészítést mondtuk.)

Náluk is kb 2 óra alatt készen voltunk, és 3-4 nap múltán márcsak az óvatos sebkezelésre kellett ügyelni.

Ennek 12 éve. Kicsinyeim nagyjaim lettek, és amint egyszer-egyszer látom õket, igen egészséges fejlõdésû szerszámra tehettek szert. Köztük és férjemé közt valóban annyi a különbség, hogy az ifjakén a bõr homogénebb; nem karakteres a beavatkozás nyoma, de mindhármukén jellegzetes a karakteresebb, erõteljesebb makk, ami fõleg körméretben és egy kicsit a hosszában is észrevehetõ. Ez a szerelmünkben is -számomra - igen vonzó.

Most
Névtelen
 


Szervusztok es udvozletem!
(bocsi,de az ekezetek hibasan mennek at)

Anno egy honapja talaltam ra erre a foruma, mondhatom szerencsemre, ugyanis az akkori hozzaszolasom utan maris ketten is (ANDRAS ES ZOLTAN) e-mailben biztositottak segitsegukrol, s mindent megtettek azert ,hogy tullegyek az egeszsegugyi okok miatt elkerulhetetlen korulmetelesen.Regebben is voltak probalkozasok,de ok ketten ,s foleg Andras olyan sok anyagot kuldott ,mely batorsagot adott ahhoz, hogy igensi felhivjam az egyik orvost es megcsinaltassam.Ezuton is ujra koszonom nekik a biztatast es jotanacsokat.
Mostmar mosolygok az egeszen a mult heten csutortokon megtortent a dolog, s csak arra tudok gondolni, hogy miert kelett ennyi ideig varnom.Semmiseg volt az egesz. Hogy masnak ne kelljen annyit kinlodnia ,mint nekem ugy gondoltam jo volna megosztani tapasztalatainkat es orvosainkat azokkal akik hasonlo cipoben jarnak, mindazokat akik csupan azert szeretnek a korulmetelest mert csak, s azoknak akiknek muszaj.E cel erdekeben e tobbiekkel egyeztetve megalkotunk egy internetes oldalt ,amely csak ezzel a temaval foglalkozik magyar nyelven, rengeteg kulfoldi forrassal,orvosok es maganrendelok cimevel, es persze az egyeni tapasztalatokkal. Akik ezen forumban mar megirtak veleuyk hogyan esett meg, azokat kerem hogy irjak le ujra reszletesen es kuldjek el nekunk , hogy azt az oldalon megjelentethessuk.Szivsen varunk minden informaciot a temaban. Remelem tudunk masoknak segiteni.

Tisztelettel.
Vik.
E-mail cimem : boldogtalan@freemail.hu
Névtelen
 


Vik majd ha kész lesz az oldal nevét is elárulod, hogy el lehessen olvasni?
Névtelen
 


A web-site:

www.freeweb.hu/korulmetelve

Üdv.

A.
Névtelen
 


[url=http://www.freeweb.hu/korulmetelve" TARGET="_top]http://www.freeweb.hu/korulmetelve[/url]
Névtelen
 


Kedves Zsoka!
Kb egy honapja irtad, hogy a kisfiad futyije begyulladt es valoszinu, hogy fitymaszukulete is van. Mi torten azutan, miutan szamos (jo)tanacsot kaptal? Elmult a futyigyuszi? Mutethez folyamodtatok, mint az apukanal?
Remelem nem szenved a kis legeny.
Kivancsi lennek hogy oldodott meg a problematok.
Udv:Laci
McDuglaslo@aol.com
Névtelen
 


Kedves Minden Érintett!

Most találtam rá erre a fórumra és szeretnék veletek néhány személyes tapasztalatot megoldani.

Három éve ismerem a férjem, akinél a kapcsolatunk elején derült ki, hogy elég súlyos fitymaszűkülete van.(A bőrt merev állapotban csak nehezen lehetett hátrahúzni és nehezen lehetett tisztán tartani) Sajnos gyerekkorában a szülei túl prűdek voltak a probléma megoldásához. Próbálkoztunk babaolajos, és „tornáztatós” módszerrel annak érdekében, hogy a bőrt fellazítsuk de nem sok sikerrel. Egyik barátunk javaslatára két éve felkeresett egy urulógus szakorvost, aki sürgős körülmetélést javasolt. Nagyon készséges volt. Elmagyarázta részletesen, hogy hogyan zajlik a műtét, felvázolt több lehetőséget a végeredményt illetően, elmagyarázta, hogy melyiknek mi az előnye és kérte, hogy döntsük el, hogy milyen módon szeretnénk a férjemet körülmetéltetni.
Hosszas beszélgetés után úgy döntöttünk a férjemmel, hogy az lesz a legjobb megoldás, ha a külső fitymarétegből lehető legtöbb bőrt eltávolíttatja így az idegekben gazdag belső réteg jó hosszan, feszesen fog szétterülni a hímtagján mintha teljesen hátra lenne húzva rajta a bőr. (ez a megoldás magyarországon nem túl elterjedt)
Elérkezett a műtét napja. Az egész beavatkozás helyi érzéstelenítéssel mintegy 45 percig tartott, majd 3 napig naponta járt kötözésre. Egy hét múlva eltávolították a varratokat és egy hónappal a műtét után már a szokásos igénybevételnek is ki lehetett tenni.
Végeredmény: A pénisz bőre nyugalmi állapotban enyhén mozgatható, mereven viszont teljesen kifeszül és a makk alatt 4 centire a varrat nyomán keletkezett prominens színkülönbség büszkén hirdeti a beavatkozás nyomát.
A férjem eleinte egy kicsit szenvedett a hirtelen kiszabadult érzékeny makk miatt, ami minden súrlódásra erekcióval reagált, ám néhány hét elteltével a makkon megvastagodott a bőrréteg és minden kellemetlen mellékhatás elmúlt.
Azelőtt még nem volt dolgom körülmetélt férfival, de bizton állíthatom, hogy a szexuális életünk nagyon sokat javult. Egyrészt szabadon élvezhetjük az aktust, másrészt pedig a körülmetélés következtében a férjem sokkal tovább bírja és nekem is jóval erőteljesebb élmény a szeretkezés. Mindezeken felül hihetetlenül erotikus látványt nyújt egy teljesen körülmetélt pénisz. Nagyon büszke vagyok a férjem farkára.
A magam részéről csak támogatni tudom a férfiak teljes körülmetélését és bizton állíthatom, hogy a nőtársaim jelentős része nevében is ugyanezt mondhatom . A férjemmel megbeszéltük, hogy amikor gyermekünk lesz még a kórházban elvégeztetjük ezt a beavatkozást.

Lívia
Névtelen
 


Kedves Minden Erintett!

Most talaltam ra erre a forumra es szeretnek veletek nehany szemelyes tapasztalatot megosztani.

Harom eve ismerem a ferjem, akinel a kapcsolatunk elejen derult ki, hogy eleg sulyos fitymaszukulete van.(A bort merev allapotban csak nehezen lehetett hatrahuzni es nehezen lehetett tisztan tartani) Sajnos gyerekkoraban a szulei tul prudek voltak a problema megoldasahoz. Probalkoztunk babaolajos, es „tornaztatos” modszerrel annak erdekeben, hogy a bort fellazitsuk de nem sok sikerrel. Egyik baratunk javaslatara ket eve felkeresett egy urulogus szakorvost, aki surgos korulmetelest javasolt. Nagyon keszseges volt. Elmagyarazta reszletesen, hogy hogyan zajlik a mutet, felvazolt tobb lehetoseget a vegeredmenyt illetoen, elmagyarazta, hogy melyiknek mi az elonye es kerte, hogy dontsuk el, hogy milyen modon szeretnenk a ferjemet korulmeteltetni.
Hosszas beszelgetes utan ugy dontottunk a ferjemmel, hogy az lesz a legjobb megoldas, ha a kulso fitymaretegbol leheto legtobb bort eltavolíttatja így az idegekben gazdag belso reteg jo hosszan, feszesen fog szetterulni a hímtagjan mintha teljesen hatra lenne huzva rajta a bor.
Elerkezett a mutet napja. Az egesz beavatkozas helyi erzestelenítessel mintegy 45 percig tartott, majd 3 napig naponta jart kotozesre. Egy het mulva eltavolítottak a varratokat es egy honappal a mutet utan mar a szokasos igenybevetelnek is ki lehetett tenni.
Vegeredmeny: A penisz bore nyugalmi allapotban enyhen mozgathato, mereven viszont teljesen kifeszul es a makk alatt 4 centire a varrat nyoman keletkezett prominens színkulonbseg buszken hirdeti a beavatkozas nyomat.
A ferjem eleinte egy kicsit szenvedett a hirtelen kiszabadult erzekeny makk miatt, ami minden surlodasra erekcioval reagalt, am nehany het elteltevel a makkon megvastagodott a borreteg es minden kellemetlen mellekhatas elmult. Konnyebb tisztan tartania is.
Azelott meg nem volt dolgom korulmetelt ferfival, de bizton allíthatom, hogy a szexualis eletunk nagyon sokat javult. Egyreszt szabadon elvezhetjuk a testunket, masreszt pedig a korulmeteles kovetkezteben a ferjem sokkal tovabb bírja es nekem is joval eroteljesebb elmeny a szeretkezes. Mindezeken felul hihetetlenul erotikus latvanyt nyujt egy teljesen korulmetelt penisz. Nagyon buszke vagyok a ferjem farkara.
A magam reszerol csak tamogatni tudom a ferfiak teljes korulmeteleset es bizton allíthatom, hogy a notarsaim jelentos resze neveben is ugyanezt mondhatom . A ferjemmel megbeszeltuk, hogy amikor gyermekunk lesz meg a korhazban elvegeztetjuk ezt a beavatkozast.

Lívia
Névtelen
 


Lívia,

Kérlek, add meg az orvos nevét és elérhetőségét. Sokan járnak ilyen cipöben.

Üdv.
Névtelen
 


Kedves Livia.

Ha van kedved, legyszives vedd fel velem a kapcsolatot, fentebb olvashattad mar az en tortenetemet is.

Minden anyagra szuksegunk volna a honlaphoz, mely a korulmetelve.freeweb.hu cimen talalhato.
Udvozlettel

viktor

boldogtalan@freemail.hu
Névtelen
 


Az orvos neve Dr. Fekee Ferenc Tel.:1/213 77 37

Udv mindenkinek,

Lívia
Névtelen
 


Sziasztok ujra!

Nekem is Dr. Fekete Ferenc csinalta a mutetetemet 3 hettel ezelott, csak jot tudok mondani rola. Ezen a cimen reszletes infot kaptok :
[url=http://www.medismart.hu/cikk.php3?kulcs=177" TARGET="_top]http://www.medismart.hu/cikk.php3?kulcs=177[/url]

Sok sikert.
Udv
Vik
boldogtalan@freemail.hu
Névtelen
 


Kedves erintett mindenki!

Hat az en ferjem mar ujszulott koraban korul lett metelve meg a szulohazajaban, Nigeriaban.
Ott nem azert csinaljak ezt a mutetet, mert mar elore tudjak, hogy szegeny par napos ujszulottnek valamikor majd meg tudjak elozni az esetleges fitymaszukuletet, hanem hogy elkeruljek a fertozeseket, stb, ami a megfeleoen ki nem tisztitott borresz alatti teruleten esetleg kialakulhat. Ugye ez azert mindenkinek ismeros. Amikor a fiucska/joember esetleg nem furdik rendesen, vagy furdik, csak ott felejti el kitisztitani rendesen.

Korulmetelt allapotban kulon odafigyelesre mar nincs szukseg. Tisztul az normalisan furdesnel.

Ha osszeakarom hasonlitani oromszerzesi kepesseguket korul nem metelt tarsaikeval, akkor azt mondom, hogy ilyen allapotban sokkal jobb a sex. Neki is, meg nekem is.
(Ha most arra gondolok, hogy egy bordarabka is ficankol bennem, hat rosszul leszek. Meg meg ha azt is szamba veszem, hogy milyen koszt hagyhat bennem, ha nincs rendesen tisztitva.)

Ugyhogy nekem az termeszetes - hogyha a nemsokara szuletendo gyerekem fiu lesz -, hogy korul lesz metelve. Nem nagy koraban. Addig ki sem hozom a korhazbol, amig valaki meg nem csinalja.

Igy biztos nem fog neki fajni, mert csak egy picike bordarabot kell onnan levagni. Es sosem fog ra emlekezni, hogy mi tortent vele. Lasd. a ferjem.

Szoval en barkinek merem ajanlani, hogy vagjon bele. Igaz en nonemu vagyok!

Akinek fiacskaja szuletik, az mar a szuletes utan csinaltassa meg, akinek meg a szulei nem csinaltak meg kiskoraban, az is fogjon bele. Felre a par oras szegyenerzettel. Tudom, a korhazakban a csunya noverkek nagyon csunyan tudnak ilyen esetben viselkedni, foleg ha fiatalok. De ez van!
A szepsegert sokszor meg kell szenvedni!

No csak hajra minden erintettnek!

By!

M.
Névtelen
 


Nekem három évesen csinálták meg. Sajnos kicsit sokat vágtak (vagy túl hosszúra nőtt a botam ?) de most 17 évesen úgy veszem észre, hogy a tövénél a szőrös bőrrész kb. 3 cm-rel felterjed a hímvessző szárára. Lehet ezt korrigálni, esetleg nyújtani a bőrt, vagy inkább borotválnom kellene ? Valaki adjon tanácsot !

F.J.
Névtelen
 


Kedves mindenki, hosszu muszaki problemak utan sikerult osszehoznunk egy oldalt ,amely a forum eme temajaval foglalkozik.Kicsit kezdetleges,dehat minden kezdet nehez.
[url=http://korulmetelve.freeweb.hu" TARGET="_top]http://korulmetelve.freeweb.hu[/url]
Udvozlettel
Névtelen
 


Kedves erdeklodok!

Folyamatos muszaki problemak miatt a fenti webcim nem elerheto,emiatt egy masik peldanyban felkerult az alabbi cimre is

[url=http://www.extra.hu/korulmetelve" TARGET="_top]http://www.extra.hu/korulmetelve[/url]

Tisztelettel.
Vik
Névtelen
 


Sziasztok!

A web-site él és virul, és várja az újabb történeteket, fiúktól-lányoktól (a fiukra vontakozóan!) egyaránt!

Üdv:

A.
Névtelen
 


Dr. Benjamin Spock: Csecsemõgondozás és gyermeknevelés 1975. Medicina

A hímvesszõ

Körülmetélés; a hímvesszõ gondozásának különbözõ módjai.
Körülmetélésnek nevezzük azt a mûtétet, amikor levágják a hímvesszõ elejét borító bõrredõt (elõbõrt, illetõleg fitymát) . Ez történhet vallási vagy egészségügyi okból. A körülmetélés gyakorlati elõnye, hogy a nemi szerv tisztán tartható. A hímvesszõ elején levõ bõr ugyanis egy anyagot választ ki az úgynevezett fitymafaggyút. Ha az elõbõrt nem vágják le, mindig van alatta fitymafaggyú. Néha közönséges baktériumok kerülnek a fitymafaggyúval teli rész alá, izgatják azt, esetleg enyhe gyulladást okoznak. Ha a fitymát levágják, nem képzõdik faggyú, és nincs olyan hely, ahol gyulladás jöhet létre.
Néhány napig tart, míg a körülmetélés okozta seb gyógyul. Hogy a sebet védjük és a var ne ragadjon rá a pelenkára, tegyünk vazelines vagy bórsavas kenõcsöt egy réteg gézre – vágjuk akkorára, mint egy nagyobbfajta béllyeg, ezzel borítjuk be a hímvesszõ végét. A kenõcstõl a géz odaragad, és nem mozdul el.
A hímvesszõ tisztántartásának egyik módja, hogy a napi fürösztéskor visszatolják az elõbõrt és kicsit leöblítik a nemiszerv végét. A fityma hátrahúzása eleinte fáj a babának, mert ebben a korban még kicsi rajta a nyílás. A mamák se túl szívesen csinálják. Ez szerintem pszichológiailag és fizikailag egyaránt nem kielégítõ.
A leggyakoribb módszer, hogy a fitymával nem csinálnak semmit. Ez a legegyszerûbb és a világ nagy részében ez történik. Hátránya, hogy elõfordulhat olyan gyulladás, amely miatt esetleg nagyobb korban kell a körülmetéléshez hasonló mûtétet végezni, amikor a gyerekre lelkileg rossz hatással lehet az operáció.

Merevedés (erekció). Fiúcsecsemõknél elég gyakori a nemi szerv merevedése, fõleg, amikor tele van a hólyag, vagy vizelés közben. Ezzel nem kell törõdni.


Dr. Benjamin Spock Csecsemõ és gyermekgondozása 1997 átdolgozott kiadás Medicina

A hímvesszõ

Körülmetélés, egyéb szokások. Az angolszász világban rendkívül elterjedt szokás a fiúgyermek körülmetélése, kissebbrészt vallási okokból, a többség valamilyen egészségmegõrzõ jelentõséget tulajdonít az eljárásnak. Magyarországon úgyszólván csak vallási okból történik körülmetélés.
Körülmetéléskor a hímvesszõ végén elhelyezkedõ makkot fedõ lehúzható bõrt, a fitymát vagy az ún. elõbõrt rövidítik meg éles tárggyal. A fiúk 96%-ánál a makk és az azt fedõ fityma közötti rés le van tapadva. Ezért normálisnak kell tekintenünk azt, ha az elõbõr nem húzható hátra. Hároméves korra a hátrahúzás a fiúk 90%-ánál lehetõvé válik.
A fityma belsõ felszíne sajátos, túrószerû váladékot termel, ez felnõtt férfiban a makkot teszi síkossá közösüléskor, emellett megakadályozza azt, hogy a makk és a fityma belsõ felszíne bármely korban túlságosan összetapadjon.
A körülmetélést a zsidó vallás szerint a nyolcadik életnapon kell elvégezni, a mohamedán vallásban a serdülés elõtt elvégzendõ rituális aktus. Mindkét vallásban Ábrahám és Isten közötti szövetség jeleként. A világ más pontjain is szokásban van, legtöbbször serdüléskori szertartás részeként, a gyermekkor végét és a férfikor kezdetét jelenti. Az Egyesült Államokban tisztasági okokból tejedt el a XX. Században. A cél az, hogy a smegmának nevezett váladék ne gyûljön meg, mert ez gyulladáshoz vezethet. Azt is vélték korábban, hogy a körülmetélt férfiak felesége ritkábban kap méhrákot, ez sajnos nem bizonyult igaznak.
Azelõtt három lehetõségünk volt a hímvesszõ csecsemõkori gondozására :
1. békén hagyni
2. fürdéskor mindennap hátrahúzni a fitymát az elõbõrrõl (ezt elsõ ízben legtöbbször orvos végezte, legtöbbször vérzést és mindig fájdalmat okozva, testit az újszülöttnek, lelkit a szülõnek );
3. körülmetélés
Korábban hajlottam az újszülöttkori körülmetélésre, egyszerûen azért, hogy a sokkal kellemetlenebb 2,3,4 vagy 5 éves kori eljárást megelõzzem. Elõzõ nemzedékek gyakran azért végeztették el, mert a kisfiú maszturbált, azt gondolván, hogy a makkot fedõ fityma alatt pangó váladék viszketést kelt és ez készteti a gyermeket maszturbálásra. A kisgyermekkorban végzett körülmetélés érzelmi szempontból is roppant zavaró, mert a gyermak azt gondolhatja, hogy a hímvesszõt levágják a maszturbálás miatti büntetésként.
Ma már semmiképpen nem ajánlja a mûtétet senki sem a maszturbáció megelõzése végett, és az is kiderült, hogy az eljárás nem elõzi meg a leendõ állandó hölgypartner méhnyakrákját, csak a vallási indokok maradtak meg. A fityma erõszakos és idõ elõtti hátrahúzása fájdalmas, fölösleges és néha káros, ezért ma mindenképpen azt állítom, hogy a hímvesszõhöz egyáltalán nem kell hozzányúlni.

Csecsemõkor után kifejezetten káros a körülmetélés,. A gyermekkor folyamán vagy azért merül fel a körülmetélés gondolata, mert a pangó fitymaváladék gyulladást és fertõzést vált ki, vagy mert a gyerek maszturbál. Ezek az érvek jogosnak látszottak abban az idõben, amikor a gyermek érzelmi fejlõdésével nem törõdtünk. A szülõk vagy az orvos gyakran azt gondolta, hogy a gygyerek azért maszturbál, mert a viszketés erre készteti. Ma már tudjuk, hogy a szekeret fogták a ló elé: a dolog fordítva áll. Három- és hatéves kora között sok kisfiút fog el a félelem, hogy hímvesszejével valami baj történhet. Ez az aggodalom készteti arra, hogy sûrûn odanyúljon, a bõr ettõl vörösödik ki. Ennek a felismerésnek a fényében világos, mekkora kárt okoz ebben a korban az ilyen indokkal végzett körülmetélés: a kisfiú félelme valójában beigazolódik, baj éri ezt a becses szervét, megmûtik. Ez a lelki kár kisgyermekkorban a legvalószínûbb, de kockázata egészen a serdülés befejezéséig fennáll.

Merevedés. A fiúcsecsemõknek gyakran vannak erekciói, különösen, ha hólyagja tele van vagy vizelés közben. A jelenségnek nincs jelentõsége.


Ezek szerint az orvostudomány fejlõdésével elõfordulhat, hogy ugyanazon könyv késõbbi kiadásában már az újabb kutatások eredménye alapján írnak a dologról ? Tehát nem is szükséges a körülmetélés ?
Névtelen
 


Találtam én is egy weboldalt: extra.hu/korulmetel

Lenne egy kérdésem olyan próblémám van, hogy a fitymám nem fedi teljesen a makkomat. Úgyhogy elég hülyén néz ki, és ami fedi az sem illeszkedik tökéletesen rá. Tehát ha rá akkarom húzni akkor is magától hátra megy.

Szerintetek célszerû-e ilyen próblémával körülmetéltetés végezni, illetve ha önként szeretném akkor van-e mód arra.
Névtelen
 


A weboldal címe helyesen: www.extra.hu/korulmetelve.

Próbáld meg a fitymát folyamatosan hátrahúzva tartani, de ha zavar vagy nem mûködik, vagy már megszoktad a fedetlen makkot, akkor érdemes megcsináltatni a körülmetélést. Keresd meg dr. Feketét (cím és telefon a web-site-on).

Üdv.
Névtelen
 


Na szóval én a az extra.hu/korulmetel oldalt találtam de mindegy, hasonló a téma..

Nem tudom folyamatosan hátra húzva tartani, mert magátol elõre megy.
Névtelen
 


Szóval, ha zavar a dolog, akkor csináltasd meg a körülmetélést, nem fogod megbánni. Keresd meg dr Feketét, s beszéld meg vele a dolgot!
Névtelen
 


Köszi a tanácsot, sajnos nem Pesti vagyok, de el fogok menni szerintem a jövõ héten.

A részletekrõl majd beszámolok
Névtelen
 


Szia,
kedves elozo hozzaszolo.
Hogy segitsegedre legyunk latogass el mindenkeppen
a www.extra.hu/korulmetel es a
www.extra.hu/korulmetelve oldalakra.Bizony ketto is van! Es en sem tudtam rola Kép. a korulmetelve oldalan orvosokat is talalhatsz nem csak BP-i helyszinnel.

UDV
Vik by www.extra.hu/korulmetelve
Névtelen
 


Nézdd meg az extra.hu/korulmetelve lapon az orvosokat, van ott nem pesti orvos, de próbaként elmehetsz a legközelebbi kórház urológiára is.

Bátorság!
Névtelen
 


Köszi a tanácsokat. Én is úgy gondoltam, hogy a legközelebbi urológiára megyek, hogy ne nagyon kelljen orvosról orvosra járni.

Meg fogom nézni a weboldalakat.
Névtelen
 


Fityma nélkül sokkal tisztább, szárazabb, boldogabb érzés.
Egyébként Amerikában állhatatosan törekednek a fityma eltávolítására és nemcsak újszülött korban. Pl. Spilberg Anachrofobia c. filmjében is kiadják a doki elõtt a parancsot a rugbicsapatnak, hogy le a nadrágokkal. Másik stoy :valahol olvastam, hogy egy 11 év körüli kissrácot vakbél mûtétre vittek, és miután felébredt, egy másik mûtét nyomát is magán találta, pedig erre nem is gondolt. Mindenesetre ez zavarta, mivel eddig szerette húzogatni masztizásnál a bõrkét. A doktorok úgy gondolták, hamár altatás meg szike, akkor megcsinálják ezt is neki.
Magyarországon se ritka a körülmetélt fiú, az életkor elõrehaladtával mind több lesz. Az óvodában csak egy fiú volt metélve, általános iskolában pedig 2 . Középsuliban az évfolyamunkon már 5 metélt srác volt, az egyetemen pedig eddig 12-rõl tudok, akiket láttam.
Névtelen
 


És veled mi a helyzet?
Névtelen
 


Sziasztok!

Fitymaszûkület terén nekem is van tapasztalatom. Kisebbik fiamnak súlyos fitymaszûkülete volt. Ezt onnan tudni, ha a gyerek pisil, akkor annyira kicsi a fitymáján a lyuk, hogy a pisi nem tud elég gyorsan távozni rajta, s mint egy kis lufivá "fújódik" fel a fityma a pisilés alatt. Ez az az eset, amikor nem várnak a mûtéttel négy éves korig, mert fertõzés forrása lehet a dolog. Gyõrben kifejezetten nem kedvelik a körülmetélést, és ha csak lehet plasztikázással oldják meg a dolgot.Ez akkor lehet, ha elég hosszú a fityma. Szóval a fityma marad, de a lyukat kellõen megnagyobbítják. A mûtét után elég csúnya látvány, mert véraláfutásos és minden meg van duzzadva, de hamar gyógyul, és ahogy a gyerek nõ alig lehet már észrevenni. A kisfiam mindössze másfél éves volt a mûtét idején, de ha kellõen tájékozottak lettünk volna (védõnõi, háziorvosi mulasztás, már elõbb is mehettünk volna. Szerencsénk volt, hogy nem lépett fel semmilyen belsõszervi fertõzés.
Gondom azért nekem is akad. Négy éves fiamnak ugyan nincs fitymaszûkülete, de a fitymája egy helyen szorosan a makkhoz nõtt. Én is húzogatom, kenegetem, de csak azt érem el vele, hogy néha egy kicsit felválik egy rész, de a makk bõre mindig megsérül. Ez normális? A háziorvosunk mindenáron "fejteni" akar, de lévén nem ez a szakterülete nem szeretném megengedni. Menjünk sebészetre?
Bori
Bori
 


Sikerült végig olvasnom a topikot és megtekintettem a két weblapot.
Nagyon sok új információt nyertem.
Már régebben eldöntöttem, ha lesz rá modom akkor elvégeztetem a körülmetélés, de az oldalak megtekintése és a cikkek elolvasása után mégmeggyõzõbbé vált, hogy elvégeztetem.

Azonabn mit fog szolni az orvos, hogy csak úgy minden indok nélkül akkarom?? Mit mondjak neki?????
Névtelen
 


A nem-orvosi indokból végzett körülmetélés sem olyan ritka Mo-n, mint egyesek gondolják! (Nézd meg az egyes ezzel foglalkozó fórumokat!)

Ha Pesten élsz, keresd meg dr Feketét, akirõl konkrétan lehet tudni, hogy vállal körülmetélést, fitymaszûkület vagy más közvetlen orvosi indok nélkül.

Mondd az igazságot, hogy zavar a fityma, szeretnél tõle megszabadulni!

Híreket várva, üdvözlettel!
Névtelen
 


Nov 3-i névtelen szerzõ!

Ha tanácsra, segítségre van szükséged, adj egy e-mail címet!
Névtelen
 


Ki ne maradjon innen, hogy azokon a helyeken, ahol rutinszerûen végzik a KM-t, pl az USA-ban, kb 30%nak csúnyán sikerül, ezek egy része egyéb komplikációkkal is jár. Mivel az AAP nevû orvosi szervezet orvosi indokokat már nem talált az ügyben bizonyítónak (mivel a péniszrákos és méhnyakrákos elmélet is megbukott) ezért a rutinszerû KMt tovább nem is javasolja. Új-Zélandon, Kanadában és Angliában megszûnt a nagy KM-láz, már csak az USA tartja magát, és az egyéb olyan vallású országok, ahol ez kötelezõ és nem tudnak/akarnak megfelelõen tisztálkodni.
Nekem elvégezték, de sajnos hámló és foltos makkot, ránõtt bõrt és fájdalmas merevedést okoz. Segíeni nem lehet, amit pedig Dr Spock mondott (a másik verzió akkor készült, amikor Spock halála elõtt valamivel még egyszer jól utánanézett és ezért mond a másik könyv mást) érdemes megfogadni, és békénhagyni.
Egy angol site-on föl is sorolták a fityma 17 funkcióját, feltehetõleg a természet ezt a tagunkat se véletlenül adta, mint ahogy a mandulák tömeges kivétele is elhibázottnak bizonyult, hiszen a test egyik táján se célszerû eltávolítani az immunrendszer 1 darabját.
Tata41
 


Szioka!

Az en Danimnak is meg kell csinaltatni a mutetet, mert egyatalan nem lehet hatrahuzni a futyijen a bort. Csak azt nem tudom, hogy mi a tapasztalat, hogy erdemes-e az egesz szuk fitymat korbemetelni szegenykemnek, vagy elegedjunk meg a bemettszessel ?

Van valakinek gyakolati tapasztalata ?

Elore is koszi,

Anna
Nevtelen
 


Nagyon elcsendesedett ez a tema sajnos ... pedig en is varom az eszreveteleket!
Nevtelen
 


Hozzáteszem, nem mintha ez zavarná azokat, akik úton-útfélen reklámozzák ezt a barbár beavatkozást.
Tata
 


Az zavar, hogy igy nyiltakozol, mintha ez egy teljesen nagy hujeseg volna, nem kell eroltetni a Te nezeteidet .Mi sem tesszuk.A tenyek beszelnek. Barbar megoldas??? Sokan az eletuket koszonhetik ennek a BARBAR megoldasnak.
Névtelen
 


A tenyek valoban beszelnek kedves nevtelen. A hulyet minden hulye tudja, hogy ly-nal irjuk....
Ica
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron