Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A gyereksírás zavarja a szomszédokat. Szép, dea legszebb az, hogy nem is nekünk szóltak, hanem a gondnoknál panaszkodtak. Amúgy egy nagy, körfolyosós házban lakunk immár 3 hónapja. Teljesen fel vagyunk háborodva, személy szerint kattog a fejem a dühtől. Épp csak, hogy meg nem fenyegettek, meg elláttak jó tanácsokkal, hogy szóljak ráa gyerekre. Az érintett ded amúgy 1,5 éves, nem tud beszélni, naná, hogy üvölt, amikor a 3 éves tesója elveszi az autóját Kép
Egyébként az öcsémékre még a rendőrt (!!!) is kihívták, mert sokat sírt a 10 hónapos fiuk. Szép baleset nem? Ti mit csinálnátok a helyemben? Vagy más is találkozott már ilyen elképesztő gyerekellenességgel? Amúgy a lakáskeresés közben nem egy házban kezdték úgy, hogy "ez egy rendes, nyugodt, csendes ház, nincsenek kisgyerekek".
Na most jól kidühöngtem magam, legalább csökkent a feszültségszintem Kép, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
SZiasztok
Zsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa!
Ez azért nagyon durva.Kép
Mi hál'istennek családi házban lakunk, így ilyen nincs, de 3 gyerekkel nem is tudom mi lenne, ha ilyen békés, nyugdíjas szomszédokkal találkoznánk. Kép
Persze, azért itt is vannak "nagy okos" idősebb szomszédok, de szerencsére ilyen, hogy zavarná a gyerek üvöltés azért nincs.Kép

Egy másik Zsuzsa

 
 


Gy.Zsuzsa!

"ez egy rendes, nyugodt, csendes ház, nincsenek kisgyerekek". -> azért ez elég durva Kép

Mi is körfolyosós házban lakunk. Itt is van olykor egy-egy megjegyzés, de én nem szoktam figyelembe venni.
Sajnos mást nem tehetsz (legalábbis én így gondolom).

Furcsasága a dolognak, hogy én sosem engedem, hogy a kölköm a folyosón rohangáljon, ellenben más gyerkőcök egész nap kint vannak a folyosón. Talán mondanom sem kell, hogy elég nagy csetepaté folyik álló nap, de rájuk senki sem mer szólni.
 

 
 

SZiasztok lányok!
POcok! Én azóta is azt gyűjtögetem, hogy mi zavar bennük, alkalomadtán tudjak mivel visszavágni. Kár, hogy csak 3 hónapja lakunk itt, és még nincs sok infonk az itt lakókról.
Kíváncsi vagyok, hogy lesz e valakinek mersze személyesen hozzánk jönni. Bár, nem biztos, hogy jól jár, mert a férjem egy apatigris KépKép
 
 


Húúú, akkor nekünk nagy szerencsénk van! Az alattunk lakó néni amikor csak lát minket a lányommal elmenni otthonról, mindig elmondja lelkesen: "itt az én kis csicsergőm", "milyen eleven, hogy szaladgál, és kiabál". A lányom februárban volt 3 éves.
Ez a néni megsiratta az előttünk lakót, mert elköltözik az 5 éves kisfiával. :-) De nagyon örült, hogy egy másik gyerek költözik fölé. :-)

Nagy szerencsénk van azt hiszem! :-)
Egyébként a lányom nem "tud" halkan" beszélni, szinte kiabál, de a néni nagyon élvezi. :-)

Bea
 
 


Nekünk is szerencsénk van, mert alattunk egy kedves hölgy lakik, mindig mondja hogy szokta hallani a kislányom kis cipőit, de tényleg nem zavarja. A szomszédunk egyszer mondta, hogy hallotta sokáig sírt a baba. Nem mondtuk de mi meg a kutyáját és a veszekedéseit szoktuk hallani, azóta ő sem tett megjegyzést.
Az egésszel azt akartam mondani, hogy nem érdemes gyűjtögetni a szomszéd hibáit, nem vezet semmi jóra inteligens lakók között, van kivétel. A korábbi lakásunk szomszédja két iszákos öregasszony nem bírta a felettük lakókat, mindenért dörömbölt a plafonon partvissal, de a két öregasszonyt senki sem bírta, ezért kellő mértékben vette komolyan a többi lakó is.
 
 


Hali!

"rendes ház, hincsenek gyerekek"???? Miért nem vonulnak nyugdíjas otthonba ahova tényleg nem költözhetnek kisgyerekek?
Mi panelban lakunk, de próbálna bárki is szólni hogy a gyerek üvölt!Kép Jelenleg 4 db két éven aluli, 1 10 éven aluli és 1 kismama lakik ebben a kapuban.Kép Emelett meg valakinek mindig este 8 után, vagy hétvégén ebéd után jut eszébe furni, kalapálni, vagy bármi mást csinálni. Egy ilyen szűk összezsúfolt helyen meg KELL tanulni tolerálni a másikat, különben csak az idegei mennek tönkre az embernek. Én nem szólok, hogy a fúrás zavarja a gyereket, de más se szól, hogy a gyerek a fogzás miatt éjszaka órákat üvölt át. 9 hónapos. Másként sajnos nem megy. Ha nem tetszik, akkor költözzön vidékre egy tanyára, ne egy társasházba.

puszi
sasha

Kép
 
 


SZiasztok!
Sasha,abszolut egy véleményen vagyunk, a lakatlan szigetet is ajánlani tudnám ezeknek!
Amúgy a felettünk lakónak négy - ma már felnőtt -gyereke van, és állítólag nem lehetett a hangjukat sem hallani. -Most félretéve azt a feledékenységet, hogy mások nem ezt mesélték a házból a költözés előtt - gyanítom, hogy nem szeretnék két jól idomított, állandóan egy helyben ülő, suttogva beszélő fiút KépKép (Képzeljetek el egy csendes 3 évest és 1,5 éves fiút, rémes, nem?Kép)
Zoltán!
Sajnos néha vissza kell vágni, itt a nyolcadik kerületben úgy látom (3 hónapja lakom itt)annak van foganatja, ha erőt látnak, az intelligenciára nem mindenki fogékony. Amúgy én is a te véleményeden szoktam lenni, és gyanítom, hogy az első indulat múltán ismét így is lesz, de most nagyon felment a pumpa.
Sziasztok
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Ismerős a problémád.
Mi április óta lakunk ebben a házban. A "kedves" alsó lakó már pár nap után feljött, hogy mit képzelünk, hogy mer az én gyerekem reggel sétálni a lakásban???? Ők meg nem tudnak tőlünk pihenni....
Az nem baj, ha máshol fúrnak, ugat a kutya, üvöltenek...
Következő alkalommal már a gondnokkal és egy kigyúrt fickóval érkezett. Állítsam le a gyerekeimet, különben rendőrt hívat... És mit mond neki? A gyerek sétálgat a szobájában?KépSajnos nem túl jó a parketta szigetelése, és egy 4.5, ill 2 éves gyereket nem lehet egész nap lekötözni. És nem is a nyugodt fajtából valókKép. Esetleg ha valaki tud olcsón légpárnákat, szóljon!Kép
Sajnos az intelligenciájukra én sem tudok építeni. Ha van rajtam sapka, az a baj, ha nincs, akkor meg az... Meg sem hallgatja, amit mondok, csak hajtogatja a magáét. Így meg elég nehéz nekik bármit is elmagyarázni. Fölöttünk is elég gyakran dübörögnek, de attól a gyerek nyugodtan alszik.
Először nagyon kibuktam tőle, de próbálom szokni a dolgot.

Andi

Andi
 
 


SZia Andi!
Azt hiszem én is csak ezt tudom tenni. Azért az már kiderült, hogy a gondnokunk sokaknak a bögyében van, ami nem csoda, mert nem a kulturáltságáról híres. Amit úgy tálalt, hogy az egész ház forrong a gyerekeim miatt, az valószínűleg egy -két embert jelenthet csak.
A rendőrökről: írtam is, hogy az öcsémékre kihívták a rendőröket...
Sziasztok
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!
Mi is "kibirhatatlan" szomszedok vagyunk a 7 es a 2 eves gyerekeinkkel. Igazabol a fiam, aki 7 eves, nyugis tipus, de a lanyom, aki 2 eleven mint egy kisordog. Es sajna ahogy jar-kel, neha szaladgal a lakasban, mar amennyit 56 nm-en lehet, lehallatszik, es az alattunk lakok mar 2X feljottek (igaz egyszer a fiam volt a "bunos", masodszor meg nem tolunk ment a zaj... Kép), es egy csomoszor felkopogtatnak. A szornyu az, hogy fiatalok mint mi, es egy eves a kisfiuk... Kép Ok a fsz-en laknak, es en sosem szoltam, hogy kiall a srac bagozni a lepcsohazajtoba, es a fust meg feljon a gyerekszobaba (pont a gyerekszoba alatt van a bejarat... Kép ). Ja es pletyoznak rolunk, mert amikor mentem le az udvarra a gyerekekkel, akkor felfullel hallottam a kibirhatatlant, es mivel meglattak abbahagytak a beszedet, es mar csond volt, mikor odaertem es koszontem... Kép Ja es masfel eves hazban lakunk...
Moni

 
 


Zsuzsa! Andi!

Az ilyen régi bérházakban nagyon sok sötét alak lakik! Ha úgy fenyegetőznek a rendőrökkel előzzétek meg őket. Jelentsétek, hogy zaklatnak a lakók, hogy a gyerek járkál a lakásban és ilyenkor mit lehet tenni!? Mármint vagy a gyerekkel, vagy a lakókkal, gondnokkal. Meg félsz, hogy -mivel a gyereket nem kötözheted egy székhez, hogy ne járkáljon- valami hülyeséget csinálnak a kocsival, vagy bármivel megtorlás gyanánt. Tudjátok néha a megfelelő védekezés a támadás...

Móni!
Hát téged csaksajnálni tudlakKép Talán kérdezd meg mit csinálj a gyerekkel... kötötzd le vagy mi? De csak olyan megoldást ajánljon amit ők is megtennének a gyerekükkel!

puszi
sasha

Kép
 
 


Zsuzsa,
én sem tudok nagyon mit tanácsolni, csak hogíy egyik füleden be, a másikon ki.
Mi is egy körfolyosós házban lakunk, de nekünk öszvissz két szomszédunk van a lakás elhelyezkedése miatt, abból is az egyik felső szomszéd. Kép
Hol laksz a VIII kerben? Mi is ott lakunk (A Sote I szülészeti klinika mellett).
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


SZiaztok!
Sasha, én is erre gondoltam, úgyhogy amint megint valaki szól, akkor elkezdem a "hadműveletet".Aeddig építgetem a szövetséget a házban, már több emberrel beszéltem, akiket nem zavar a gyerek, ugyanakkor sok "hasznos" infot kaptam tőlük az intelligencia túltengéses Kép gondnokról!
Zsóka. Mi a Horváth Mihály térnél lakunk, a gimivel szemben. Egyébként mi már ismerjük egymást a Károlyi kertből, nekem van két örökbefogadott fiam , az Attila és a Gergő.KépRég láttalak, hogy vagytok?
Móni! Nekem is van egy barátnőm, ma már két gyerekes anyuka, és pironkodva mondta, hogy régebben ő is szólt a gyerekzajos szomszédnak, de ma már eléggé szégyenli ezt. Úgyhogy van remény. Van remény?Kép
sziasztok
 
 


Zsuzsa!

Nálunk a gyereksírással még nem volt baj, mi panelban lakunk, a szomszéd egy idős néni, akihez állandóan átjár a kuytám és most már a láynom is, észre semveszem és már ott vannak, és semmit se szól érte. Ha sír a lányom legfeljebb megkérdezi mi történt, mi volt baj, de néha még ő bíztat hogy ahisztis őnagyságát néha hagyjam sírni, mert nem leht mindent ráhagyni.Kép És nekem még egy ugatós kutyám is van.Kép
Az alattunk lakó már kicsit nehezebb eset, nekik egy 4 éves lányuk van, és egy időben állandóan jöttek szólni gyog mi leáztatjuk a fürdőszobájukat, már darabokra szedtük a kádunk, de sehol semmis e folyt, mondtam aalán aza baj hogy plafonig csempézték a fürdőt, aza baj. na, azóta ezért nem szólatk. Viszont eyszer mikor szigeteltüka lakást mert szélső és télen 17 fok volt a leendő gyerekszobában, akkor feljöttek szólni, hogy a lányuk fél a fúrástól. Hát mit csináljak vele? akkor is sajnos meg ekllett csinálni a mubnkát. Abbahygtuk 1 órára hoyga ludjon a kicsi, aztán folytattuk. (Megjegyzem az én lányom nem fér a fúrástól, mivel pici kora óta hallotta a házban hol inne hol onnan, de ők családi házból jöttek és nagyon téves elképzeléseik voltak. Azóta kicsit belejöttek a panel életbe.Kép)

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!
Arra gondoltam, hogy azt fogom mondani nekik ha megegyszer feljonnek, vagy megemlitik, ha osszefutunk, hogy tanitsak meg a lanyom repulni... De szerintem ok azt hiszik, hogy a fiamat halljak, pedig nem igy van. ezt onnan gondolom, hogy amikor koszont a csajnak a kisfiam, akkor olyan furcsa hangnemben koszont neki vissza...De lehet, hogy en kepzelem csak... Viszont ha felkopogtatnak, akkor vissza fogok kopogtatni... Lehet, hogy nem tul jo otlet, de mas nem jutotott ezsembe. A ferjem szerint zenet kellene betenni, es egy kicsit hangosabban hallgatni...
Zsuzsa! Remeny az mindig van, de o kikototte, hogy tobb gyereke nem lesz, mert ezzel az eggyel is sok a gond... Kép Erre mit lehet mondani...

Moni

 
 


Manó! Szerencsétek van a nénivel. Azóta már én is megismerkedtem egy nagyon kedves nénivel, aki mindig babusgatja a kisebbik fiamat.
Az alattatok lakónak biztos nagy váltás lehetett a panel a családiház után, de némi alkalmazkodóképességete jelez, hogy belejöttek a panel létbe.
Móni! Erre nem sokat lehet mondani. Minek van az ilyennek egyáltaléán gyereke? Mert úgy szokás? Ilyen szülők mellett nem is csoda, ha vannak vele problémák, már ha egyáltalán vannak, szegénnyel. Lehet, hogy csak zajosabb, mint egy teknősbéka?
Amúgy nálunk a ház valóban nagyon nyugis, nincs részeg ordítozás, jó ebédhez szól a nóta stb. ez nehezíti a helyzetet. Amúgy van néhány gyerekes család, de egykék, és egy gyerek lényegesen kisebb zajszintet produkál, mint két egymással játszó, egymást néha meggyepáló KépKép testvér.
Egyébként figyeltétek, hogy a városban is hogy megnyilvánul a "gyerekszeretet"? A buszon alig segít valaki a babakocsisoknak, múltkor a hatos villamoson egy nő a csomagját utaztatta az ülésen, az én 3 éves fiam meg állt, amikor megbillent, az asszony férje majdnem levette a csomagot, de a nő rászólt, hogy hagyja. Nem azért, mert a fiam tud állva utazni és kapaszkodni, de mégis...
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
De jó téged itt is látni!!!!!!!!!!!!
A múltkor láttalak kocsiból, zebránál vártál, csak persze te nem vettél engem észre.
Jártok még a Károlyiba? Mert mi már nem nagyon, idén főleg a mArgitszigetre járunk.
Nem akarsz bekukkantani a Tul az első napokon-os topikba? Ott nagyon szívesen látnák! Gyere, mutatkozz be! Nagyon jó kis társaság gyűlt ott össze.
Mi most lent nyaralunk anyukámélnél vidéken, a férjuram elutazott ui. néhgy hónapra Oroszországba. Lehet, hogy még szept-ben is itt leszünk.
(Mellesleg, itt a szembeszomszédot zavarja a gyerekzsivaj, az eszem megáll, komolyan...)Akkora telkek vannak itt, öt-hatszáz négyszögöl, de őt zavarja, hogy a gyerekek a kertben kapalálnak vmi ócska deszkán...
pussz
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka!
Szóval 4 hónapja mi is "nyóckerületi" lakosok lettünk, de a nagyobb lakásért tesz az ember kompromisszumokat.
Járunk még a Károlyiba, nekem babakocsival a 9-es busz jobb, mint a villamos, meg a társaság kedvéért is!
Köszia a meghívást a topicba, be fogok nézni, de csak aug. közepén, mert holnap megyünk Tiszafüredre 2 hétre.
A szembe szomszédotokra: biztos kiváló hallása van Kép, hát nagy az isten állatkertje...
Addig is sziasztok, jövök két hét múlva!
Zsuzsa
 
 


Zsuzska! Szép, szép, de azé a szomszédok elmehetnének a tudjuk, hova... Mindannyian voltunk babak, és ordiiiiiiiitottunk. Nem??? Nalunk raadasul a felettünk lako szomszéd atkopog a radiatoron, ha sir a Fiam, ö viszont naponta veri a feleségét... Hol itt az igazsag!???KépKép
Vendég
 


Kukacz
nekünk a falon kopog a szomszéd, mikor a fiam sír. Biztos azt gondolja, hogy csak azért sír, hogy Öt bosszantsa.
Nyanya
 


A mi szomszédunk fiát senki nem tudja túlszárnyalni :-) :-( Az éjjel napapl sír, a nap minden szakában. Sokszor csodálkozunk, hogy most épp miért nem halljuk, mert már az a megszokott, hogy MIDNIG sír. :-( Nem 1x arra ébredünk, és nem csak mi felnőttek, hanem a lányom is, pedig ő 2 szobával odébb alszik.
Hát nem kívánom senkinek. De a szülők se tudom hogy nem őrülnek ebbe bele... Iszonyat!

De mi legalább nem kopogunk, meg nem teszünk bejelentést sehol :-) Csak reménykedünk, de nagyon, hogy nem fog sokáig tartani... Nem gondoltam volna, hogy létezik ilyen gyerek, aki szinte folyamatosan sír....

titati
 
 


szia titati !

jó hogy ilyeneket írsz mert én sajna abba a másik oldalba tartozom akinek nagyon sírós babája van és panelban lakunk , már mi is kezdünk begolyózni az állandó sírástól ami nem hogy csökkenne hanem még nő is hát még a szomszédok mit gondolhatnak rólunk :-(.

hope
 
 


Sziasztok!
Nekünk is nagyon sokat sír a fiunk(a lányunk nem volt ilyen), már mi is kezdünk megőrülni tőle.Reménykedünk,hogy nem tart sokáig, valamit javult is a helyzet, már 1 éves,de még mindig nagyon sírós.A védőnő mondta úgy fél éve, hogy betelefonált valaki a házból(de nem akar feljelenteni !!! ), hogy nagyon sokat sírnak a gyerekek,nem tudja nincs valami baj?
Hát miért nem minket kérdez?
Szóval, remélem már nem tart nagyon sokáig, megtanul beszélni, járni segítség nélkül, itt a nyár, jön a sok játszóterezés és a strand, nyaralás, talán leköti magát végre és nem fog folyton bömbölve a lábamon csüngeni, amíg a konyhában vagy máshol tevékenykednék.
 
 


Sziasztok!
Szeretnék egy könyvet ajánlani nektek, amely Angliában és számos
más országban is bestseller, és hosszasan foglalkozik a kisbabák sírásával, illetve a sírást kiváltható problémák megtalálásával, és azok orvoslásával!
Ez a könyv pedig:
Gina Ford "Kiegyensúlyozott Babák és Nyugodt Mamák kézikönyve"
, és 2006.12.04-én jelenik meg Magyarországon! Bővebb információt szívesen adok a megvásárlással kapcsolatban, illetve, hogy hogyan lehet megrendelni postai utánvétellel. Személyesen is meg lehet majd venni. Boltokban kb. 2-3 hét múlva lesz kapható! A könyvet itt tekintheted meg: www.5percbaba.hu
Ára: 2480 HUF,
Tehát ha valakit érdekel, írjon: nora.szalai@5percangol.hu
Szalai Nóri :D


Sziasztok!
Szeretnék egy könyvet ajánlani nektek, amely Angliában és számos
más országban is bestseller, és hosszasan foglalkozik a kisbabák sírásával, illetve a sírást kiváltható problémák megtalálásával, és azok orvoslásával!
Ez a könyv pedig:
Gina Ford "Kiegyensúlyozott Babák és Nyugodt Mamák kézikönyve"
, és 2006.12.04-én jelenik meg Magyarországon! Bővebb információt szívesen adok a megvásárlással kapcsolatban, illetve, hogy hogyan lehet megrendelni postai utánvétellel. Személyesen is meg lehet majd venni. Boltokban kb. 2-3 hét múlva lesz kapható! A könyvet itt tekintheted meg: www.5percbaba.hu
Ára: 2480 HUF,
Tehát ha valakit érdekel, írjon: nora.szalai@5percangol.hu
Szalai Nóri :D


Kedves anya és nőtársaim!
Most csatlakozom a fórumhoz és olyan oldalról szeretnék hozzászólni, amit eddig még nem olvastam.
Mindenütt azt olvasom, hogy a felső szomszéd elviselhetetlensége és a fapapucs szinte szinonímává vált. Szerintem ez nem egészen igaz. Bevallom, én itthon fapapucsban járok, van egy öt éves Berkemann papucsom, ami nagyon kényelmes, és mellesleg csinos is. Nem szoktam benne rohangálni és ugrálni. A pici fiam eddig még sohasem ébredt fel a kopogására. Felettünk tavalyig egy négy gyerekes család lakott, ők sohasem hordtak fapapucsot, viszont mezítláb ugráltak és rohangáltak. Ez elég zavaró volt. Helyükre egy harmincas tanárnő költözött, aki viszont szintén fapapucsban jár (mint én), egy kicsit le is hallatszik, de egyáltalán nem zavaró. Biztosan az én járkálásom is lehallatszik valamennyire, de egy olyan házban, ahol mindig van kopácsolás, fúrás, hangos zenehallgatás, ez minimális toleranciával elviselhető. Szerencsére jóban vagyunk az alattunk lakókkal, még sohasem szóltak.
Van valakinek hasonló tapasztalata?
 
 


zi-ta!
Én most jelenleg már nem Pesten lakom már lassan 2 éve.
De Pesten egy olyan házban laktam, ahol rajtunk kívül még 2 család lakott.
Az egyik mellettünk a másik emeleti.
Mi földszinten laktunk.
Az emeleten már elég sok féle család lakott, nem akarok faj gyűlölő lenni, de cigány család is lakott ott a legtöbbet.
Lakott az emeleten egy 16 gyerekes család (igen jól olvasod), náluk volt amikor a nagyobb gyerekek rohangáltak olyan szinten, hogy nálunk a szobában a csillár hintázott.
Lett a szüleiknek szólva és nem volt a továbbiakban probléma velük.
A mellettünk való szomszédunk közti falak elég vékonyak mivel az valamikor egy családé volt az egész.
Tőlük, még a normális beszélgetés is áthallatszott. (ezzel a szomszéddal példa értékű a kapcsolatunk a mai napig is).
Amikor éjszakásként dolgoztam egy éjjel-nappali közértben és reggel végeztem volt egy párszor mikor át mentem hozzájuk amikor ők éppen akkor bömböltették a magnójukat (gyerekek), de egy szó nélkül elnézést kértek és lejjebb vették a magnót.

 


Kedves Manocskak!
Bevallom irigyellek, hogy el tudtatok költözni Pestről. Nekünk ez nem fog menni, pénzünk sincs rá, meg a munkánk is ideköt. Nekem is van két gyerekem, az a tapasztalatom, hogyha veszem a fáradságot, és próbálom irányítani a játékukat, akkor normálisak, nem rohangálnak, nem ugrálnak, nem okoznak nagyobb zajt, mint egészséges gyerekek általában. A felettünk régebben lakó család tagjai időnként megkérdezték, hogy nem túl hangosak-e, én diplomatikus próbáltam lenni, azt montam, hogy van, amikor igen. Aztán maradt minden a régiben.
A kis fapapucskámat meg azért hoztam szóba, mert két szülés után ez a legkényelmesebb a lábamnak, csinos (itthon is szeretek csinos lenni, tetszeni a férjemnek), és szerintem normálisan toleráns házban nyugodtan viselhetnénk többen is ilyet. (Nem gondolom, hogy a bunkóság szimbóluma lenne, mert egy cikkben például ezt írták.)
 
 


zi-ta!
Anyukám még mindig ott lakik abban a házban, de az emeleten most nem lakik senki.
Én nagyon szeretek vidéken lakni, mivel csend van és nyugalom, sok állatunk van itt ne csak házi állatra gondolj.
Van a falu szélén egy kis farmunk, szabad tartásban vannak ott állataink, de van helyük ahol alszanak ne azt gondold, hogy a szabad ég alatt alszanak.
Itt viszont van gy bunkó szomszédunk aki már most van 1 éve, hogy itt lakunk, de nem beszélünk vele semmit még nem is köszönünk egymásnak.
Zala megyében lakunk. A várostól kb 10 km-re.
Elég sűrű buszjárat van oda és vissza felé is.
 


manocskak!
Sajnos mi nem vagyunk ismerősök arra felé. A bunkó szomszédot leszámítva azért nagyon jó lehet nektek.
 
 


zi-ta!
Igen nagyon jó itt a levegő és tudod nekem a nagyobbik fiam asztmás és nagyon sokat javult az állapota neki.
A szomszédunk az miatt lett bunkó, mert amikor ideköltözött azt hitte, hogy a párom egyedül van és mivel asztalos a szakmája akkor majd csináltat vele ezt-azt.
Akkor változott meg amikor azt mondta neki, hogy gyere bemutatlak a feleségemnek.
Onnantól kezdve mivel nem volt kerítés ami tőle elválaszt közölte, hogy ne járkáljunk az ő területén.
És még voltak gondok vele elég rendesen így jobbnak láttuk, hogy úgy teszünk mintha itt se lenne.
Mi nem vagyunk rászorulva, el voltunk eddig is ezután is elleszünk. :D

 


manocskak
Kérlek, ne haragudj, hogy csak most írok. Múltkor hallottam a Katolikus Rádióban egy műsort a budapesti 17 gyerekes családról, most keresztelték legkisebb lányukat, Johannát. Szerintem ugyanarról a családról van szó, nem hiszem, hogy ennyi gyerek általános volna.

Csak ketten beszélgetünk?
 
 



@gyuzsu:
Szia mi igy jártunk a szomszéddal!Tudom nem a problémádra vâlaszolok de szeretném megosztani veled kis történetemet.Rólam annyit hogy boltban dolgozom szeretem az embereket szeretek velük beszélgetni nem vagyok veszekedős tipus kerülöm a konfliktust.Kezdem a legelején.Oktoberben lesz 2 éve hogy férjemmel és a most 5 éves kisfiammal albérletbe költöztünk (társasház).Mi a földszinten lakunk feletünk egy nyugdijas házaspár lakik a feleség még dolgozik 3 műszakban.És akkor most jön a történet lényege amit szeretnék megosztani egyrészt tanácsokat kérni másrészt talán más ne járjon igy.Szóval akinek van gyereke az ugy is tudja egy gyereket se korlátozni nem lehet se mozgásban se játszásban én probálom nem tenni de sajnos szegénykémre muszáj sokszor râ szólni hogy ne futkozzon a lakásban ne hupogjon ne kiabáljon ne sokoltozzon mert hangsujozom engem nem zavar de a felsőszomszédot igen.Történt nálunk már olyan hogy azért bekopogtak délelőtt 11 óra tájékán mert a mosogépem hangos a gyerek futkozik sikogat és őszerinte nem normális (itt jött a fenyegetés) felfog minket jelenteni a gyermekvédelmiseknél.Sajnos állando probléma nekik hogy mikor mosok főzők takaritok.Szóltunk a tulajnak szóltnekik.Azt hittük hogy fellélegezhetünk.Erre jön a fekete leves volt kolléganőm betévedt hozám a munka helyemre ő (kocsmában dolgozik) és rázenditett.A szomszédaim akikel konfliktusunk van vissza térővendégek nála és egyfolytában minket szidnak és most már a pénztárcánkban is turkál.Tudni kell párom itthonról dolgozik egy jó ideje a virus miatt kapora is jött mikor 1-2 hónapig nem tudtunk oviba járni és ez szurja a szemét.Kérdem én mitévő legyek? Mit csináljak? Beszélni nem lehet velük mert ordibálnak fenyegetőznek.Bocsánat hogy hosszú lett!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron