Új privát üzeneted érkezett!

Azt gondoltam, hogy lehetne itt írni a különbözõ szociális juttatásokról. Tudom, hogy a "friss" kismamákban soxor szó van errõl, de ott más is téma, és így legalább egy helyen lennének ezek a dolgok. Ha nem jó az ötlet, akkor ezer bocs ezért az új topicért, én csak próbálkozom.

Mit szóltok?
Szila
 


Szerintem jó az ötlet, én például a XI.kerületben lakom és nagyon sokan nem tudják, hogy a kerület biztosít ún.születési támogatást.

Az Önkormányzat egyszeri támogatást biztosít a szülõnek gyermek születése esetén, amennyiben az alábbi feltételek együttesen fennállnak:

- a gyermek szüleinek legalább egyike a gyermek születésekor, és a gyermek születését közvetlenül megelõzõ 36 hónapban megszakítás nélkül a XI. kerületben bejelentett lakóhellyel rendelkezik;

- a támogatásban részesülõ szülõ, vagy törvényes képviselõ a gyermeket saját háztartásában neveli.

- A támogatást a Polgármesteri Hivatalban a gyermek születését követõ 180 napon belül a gyermek törvényes képviselõje igényelheti.

-A kérelemhez csatolni kell a gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolatát, valamint a kérelmezõ nyilatkozatát arról, hogy a gyermeket saját háztartásában neveli.

-A támogatás mértéke az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-a.”

Ezt azért írtam le, mert gyakran az anyukák a 180 nap letelte után tudják meg.
Geva
Geva
 


Szia Geva !Ez most az a 9000ft os egyszeri támogatás,ami "jár",vagy egy másik? légyszi ird majd le bár én Kispesti vagyok
köszi Orsi
Lucky079
 

 
 

Orsi!

Mi is Kispesten lakunk! Ha esetleg megtudnál valami bõvebbet azzal kapcsolatban, hogy a mi kerületünkben is van-e ilyen, akkor légyszi jelezd nekem is, én is nekiállok majd érdeklõdni.

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Geva!

Ez mindegyik keruletben van? Tomka
Tomka
 


Sziasztok!

Ez az összeg a IX. kerületben 20.000,- Ft.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!

Utánatelefonáltam, és nálunk ez a XIX. kerületben 10.500.- Ft. körüli összeg, ezt is anyasági támogatásnak hívják, és kell hozzá a terhesgondozási kiskönyv, a baba születési anyakönyvi kivonata, és a lakcímnyilvántartási kártyája. És persze egy kérelem amit helyben kell kitölteni és mindennek a baba születésétõl számítva 180 napon belül kell megtörténnie.
Mi még belül vagyunk!KépKépKép
És a Szociális osztály foglalkozik ezzel ami nálunk a Városházán van a volt bíróság épületében (ügyfélfogadási idõ: H.:14-18, Sz.:8-16.30 , P.:8-12) Azt hiszem mindent leírtam. Érdemes a többi kerületben is utána-érdeklõdni!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


A XI. kerületben tavaly 27.500 Ft volt (Az eljárás a fentiek szerint- ez az egyszeri anyasági támogatás összegével egyezik meg, gondolom az idén is ehhez igazítják
Üdv: Szofi Kép
Szofi
 


Na ma már meg is igényeltem, postán fogják kiküldeni, és az összeg kicsit kevesebb, itt a XIX. kerületben 9.150.-Ft. (Azért nem a 10.000 valamennyi, mert az én fiam még tavaly született.)Ezt helyi rendelettel állapítják meg, ezért lehet ilyen eltérés két kerület között. Én csak azt nem értem, hogy errõl miért nem tájékoztatják a kismamákat az orvosok, védõnõk, stb. Én ha véletlenül nem keveredek ide, most sem tudom meg, mert szerintem a most három éves lányomra is kaphattunk volna annak idején ilyen támogatást, ha tudtunk volna róla. Ez a piszokság, hogy nem tájékoztatják errõl a kismamákat!KépKépKép
De az a lényeg, hogy legalább most már megtudtam és állítólag meg is kapom. Mindenkit arra buzdítok, hogy igenis menjen utána mert megéri.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
És ha már lejárt a 180 nap,úszott az egész?
Mert errõl én sem tudtam!
Mariann
 


A XIII. kerületrõl tudtok valamit?

Zsu
Zsu
 


Nem úszott el semmi, mert visszamenõleg is jár.

Norcsi, a mi kerületünkben küldtek a kislányom nevére egy üdvözlõ levelet a születése alkalmából (a bejelentett címbõl tudniuk kell, hogy kicsi született!) és ebben a levélben tájékoztattak a lehetõségekrõl. Persze, lehet, hogy bizonyos önkormányzatok sumákolnak és csak akkor fizetnek, ha muszály. Nálunk szerencsére nem ez a helyzet.(Bababarát ország?!)
Szofi
 


Szofi!

Hát nálunk sajna ez nem így van nálunk. Szerintem a Ti kerületetek egy sokkal gazdagabb kerület, több ipari létesítmény van arrafelé akiktõl beszedi az önkormányzat az adót és ebbõl azért van egy kis alapja amit tovább tud osztogatni. A mi kerületünk nem ilyen, ez egy viszonylag kis kerület, és szerintem megpróbálják a dolgot elsumákolni. Én rákérdeztem,és nekem azt mondták, hogy ez a 180 nap jogvesztõ, vagyis ugyanúgy van mint a másik anyasági támogatásnál, ahol 60 nap a rendelkezésre álló idõ a felvételre, utána már nem lehet felvenni. Itt a 180 nap ilyen, ezután már nem felvehetõ. Legalábbis a mi önkormányzatisunk szerint. De mentjetek utána, én továbbra is ezt tudom javasolni mindenkinek!
Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi! Igazad van a kerületi gazdagságról, de ha én egy fillért nem kapnék akkor is jól esne az a pár üdvözlô sor és képeslap, amit a kicsim kapott a kerülettôl, hogy szeretettel fogadják a sz?kebb lakóhelyén.
A levélpapírt és a bélyeget minden önkormányzat megengedhetné magának.
Üdv: Szofi
Szofi
 


Látjátok, ez már a bababarát kerület dolog. Mit ne mondjak, a mienk sem az. Mikor mentem az Önkormányzathoz 3 pici gyerekkel, úgy kellett mindent kihúznom belõlük, hogy ugyan már, mi az amit lehet igényelni, mit nem. Még csak konkrétan meg sem mondták, hogy ilyen és ilyen feltételek mellett lehet megkapni valami támogatást, hanem csak hogy adjam be ezt és ezt, és majd õk kiszámolják és eldöntik. Nálunk egy kieg GYET nevû dolog létezett akkoriban, amit a 3 évnél fiatalabb legkisebb gyerek mellett 3 vagy több gyerekeseknek adtak (akik GYETre jogosultakká válnának 3 éves korra). De akkor már hetek óta odajártam, mire valamelyik ügyintézõnek eszébe jutott. (végül meg nem kaptuk meg, ez már más kérdés)
De hogy üdvözöljenek, vagy ilyesmi, ááá.
Viszont támogatják a 3 vagy többgyerekeseket azzal, hogy nem kell ingatlanadót fizetni. Másnál is van ilyen?

Ildi

Ildi
 
 


Szofi!
Hát az üdvözlés azért nekünk is jólesett volna!
Sajnos eddig mindig elmaradt, pedig mindhárom gyerek ebben a kerületben született.
Hát ez van! A szemléleten azért lenne mit változtatni.

Ildi.Arról tudsz hogy minket mint háromgyerekeseket nem illet-e meg még valamilyen további támogatás? Vagy minden jövedelem-függõ? Mert akkor azután is kell rohangászni és nem is keveset. Remélem hogy a NOE errõl is felvilágosítással szolgál majd. A csekket már be is fizettem és folyamatban van a belépésünk is. Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel?

Sziasztok, szép napot mindenkinek: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Két gyermekkel nem lehetek NOE pártoló tag? Ez mit jelent? Tudtok errõl valamit?

Köszi

Hilda
Hilda
 


Szia Hilda!
OFF topic leszek, egyforma keresztnevünkvan, és örülök, mert ritkán találkozom vele.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia Hilda!

De lehetsz!KépKépKép Csak én nem tudok róla bõvebbet, szerintem nézd meg a NOE honlapját (azt hiszem www.noe.hu).
Ha meg az sem ad rá választ, akkor a honlapon szerepel a NOE titkárságának az emil-címe, szerintem nekik kéne írni egy emilt amiben megkérdezed.

Remélem sikerrel jársz!Kép

Szia, minden jót nektek: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Mindkét gyermekemrõl most derült ki, hogy krupposak.
Azt hallottam, hogy járna nekünk a megemelt családi pótlék és méltányossági alapon a Gyes a gyermek 6 vagy 8 éves koráig. Ennek összege a "sima" Gyes kétszerese.
Tudtok errõl többet? Hol kell ezt igényelni?

Köszi
Andi2
andrea (andrea)
 


Andi2!
A gyermekorvos beutalójával kell felkeresni egy szakorvost, aki kiadja GYES-hez és az emelt családi pótlékhoz az igazolást. Ez után vagy a munkáltatódnál (ha van kifizetõhely) vagy a lakóhelyed szerinti TB-nél kell igényelned az ellátásokat. A GYES a gyermek 10 max. 14 éves koráig járhat (a szakorvos igazolása alapján), összege 20.100.-Ft. A megemelt családi pótlék 10.500.-Ft.
Üdv. Ckatalin
 


Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, ha a GYED v. GYES alatt születik még egy baba, hogy jár-e szülési szabadság, újból GYED? Vagy 3 évig csak a GYES jár?

Névtelen
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Amint megszületik a másik baba, õutána jár megint minden, kezdõdik elölrõl, tehát terhességi gyermekágyi segély,stb. És persze két gyerek után jár a családi pótlék.

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Ja azt nem írtam, de gondolom hogy logikus, hogy egyszerre csak egyféle juttatást vehetsz igénybe, tehát az újabb gyerek utáni juttatást.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!
Azt nem tudod véletlen,ha én most gyedet kapok,ami ugye jóval több mint a gyes,és ha születik baba 2 éven belül,akkor mit kapok?Mert én úgy hallottam,hogy akkor gyest.Az meg elég elszomorító összeg.
Köszi a válazt!
Mariann
 


Sziasztok!
Sajnos én csak GYES-t kaptam a kislányommal, de most hogy 3 éves, már keresem a leendõ munkhelyem. (Ahol be is fognak remélhetõleg jelenteni nem úgy, mint eddig.) Azt szeretném tudni, hogy a GYED akkor jár, ha 180 napot ledolgozom. De akkor a fizetést egy éves átlagra számolják ki? Tehát akkor egy egész évet kell ledolgozni, hogy tényleg megkapjam a fizetés 70%-át. Különben csak a fele jár? Jól tudom, hogy 70%? És a bruttóból, vagy a nettóból számítják? Vonnak még le belõle? Elnézést a sok kérdésért.
Köszi, Andi.
 
 


Sziasztok!

Sajnos nagyo nem vagyok járatos a témában, de azt tudom, ha Mariann most GYED-et kapsz, akkor azt azért kapod mert megvolt a szükséges ledolgozott idõd elõtte. És ha a GYED helyett már csak GYES-t kapsz erre a babára (nevezetesen betölti a 2. életévét) és akkor, ezidõ alatt szülöd majd az újabb babát, akkor vele megint jogosult leszel GYED-re, mivel ugyanúgy figyelembeveszik a korábban ledolgozott idõdet mint a mostani babádnál. Tehát nem szükséges újra megszerezni azt a bizonyos ledolgozott 180 napot ami a mostani GYED-ednek is alapjául szolgált. Szerintem így van valahogy, de jó lenne ha olyan is megszólalna itt aki ilyesmivel foglalkozik és otthon van a témában.
Andi, sajnos ilyen részletekbe-menõen nem tudom, valamilyen munkaügyist kellene megkérdezni.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Norcsi,ennek azért utána járok,mert én úgy hallottam,ha 2éven belül jön a baba,gyed helyett gyest kapok.Bár jó lenne ha a gyedet adnák,de ez szerintem csak álom.
Andi,180napot kell ledolgoznod 2 éven belül,és annak a naptári napi átlagkereset 70% -át veszik.Nekem jó volt,(igaz már jó régóta dolgozom)mert beleszámított a 13.havi fizetés is,így nem sokkal kapok kevesebbett mint a fizum volt.De ez max idén azt hiszem 83ezer ft(?) lehet (az ellátás megállapításakor a mindenkori minimálbér kétszerese),és ebbõl még vonnak személyi jövedelemadót,és 8% nyugdíjjárulékot.
Ez a kisbaba gondozási könyvben le van írva,csak azt nem találom ami engem érdekelne.Kép
Puszi,Mariann
zmariann
 


Kedves mindenki!
Ha valaki a szülés ideje alatt biztositott (tehát van munkáltatója, eb.járulékot vonnak a fizujából stb.) akkor jár a szülési szabadság (168 naptári nap), aminek idejére a Terhességi-gyermekágyi segélyt adják. Ez általában a megelõzõ év járulék köteles keresetének a 70%-a. Ebbõl csak adót vonnak.

Utána a gyermek 2 éves koráig GYED jár, ami ugyanannyi mint a TGYS, de felsõ határa van max.83.000.-Ft lehet. Ebbõl nyugdijjárulék és adó kerül levonásra.

Ez után a gyermek 3 éves koráig GYES jár. Összege a mindenkori nyugdijminimum, most 20.100.-Ft. Ebbõl csak nyugdijjárulékot vonnak.

Ha valaki a GYED vagy a GYES ideje alatt szül, (és közben nem szûnt meg a biztositási jogviszonya) akkor az újabb gyermek jogán jár a szülési szabadság TGYS majd a GYED és a GYES is. Ilyen esetben a TGYS összege a minimum bér kétszeresének a 70%-a, de ha a szerzõdés szerinti bére ennél kevesebb akkor annyi.

Persze ezeket csak általánosságban irtam le.
Üdv. Ckatalin
 


Szia Ckatalin!
Bocs a tudatlanságomért,mit jelent az hogy nem szûnt meg
a biztosítási jogviszony?
Mariann
 


SZiasztok!

A GYED-et az OEP-nél kell igényelni? Van hozzá adatlapjuk? Én most TGYÁS-on vagyok, de szerintem hamarosan lejár, az OEP-nél pedig nem veszik fel a telefont! És még valami: Nektek az OEP küldött igazolást arról, hogy mennyi táppénzt/tgyást/gyest/gyedet/stb. fizetett ki nektek? Én vártam, mert szerintem az adóbevalláshoz kellene, de nem küldtek semmit! Akkor ezeket hogyan kell bevallani?

Köszi a segítséget!

Márti
 
 


Szia ZMariann !
Ha határozatlan idejû munkaviszonyban vagy, akkor a táppénz, TGYS, GYED, GYES ideje alatt nem szûnik meg a munkaviszonyod ( nem mondhat fel a munkáltatód ) mert felmondási tilalom alatt vagy.

De ha határozott idejû munkaszerzõdésed van -pl. 2 évre van munkaszerzõdésed és 1 év után elmentél szülési szabira- a munkaviszonyod (biztositási jogviszonyod) a munkaszerzõdésed lejártával megszûnik.

Márti !
Az OEP-hez menj be személyesen, mert az adóbevalláshoz kell az igazolás.(Ki kellene küldeniük de ... )
A GYED-et nyomtatványon kell igényelni, ezt is az ügyfélszolgálaton adnak.
A GYED igényléshez kell:
- szem.ig.
- a gyermek születési anyakönyvi kivonata
- ha nincs munkáltatód, akkor az utolsó munkahelytõl kapott Igazolvány az egészségbiztositási ellátásokról c. igazolvány (köznevén TB kiskönyv)
- magánnyugdijp. tagság esetén a záradékolt belépési nyilatkozat.

Üdv. Ckatalin
 


Kedves Márti!
Szerintem telefonálj rájuk, mert nekem pl. a 2000. évi 2 havi gyedemrõl sem küldtek maguktól semmit. Miután rájuk telefonáltam, megtették. Idén még mindig nem kaptam semmit a 2001-es évrõl, úgyhogy épp holnap tervezem, hogy felhívom õket, hogy ugyanmár, szíveskedjenek elszámolást küldeni, merthogy be kéne vallanom, ugyebár. Szóval, hívd fel õket, azt tanácsolom Kép
Üdv: Eryc@
Eryc@
 


CKatalin, Eryc!

Köszi a segítséget, biztatást! Nos, akkor megpróbálok még többször telefonálni az OEP-nek és megkérdezem, hogyha úgyis bemegyek GYED igénylõ lapért, akkor hol adják ki az igazolásomat is. Csak sajnos nem nagyon akaródzik nyakamban a bébivel órákig álldigálni (2 héttel a szülés elõtt voltam bent náluk, egy egész délelõttöt töltöttem bent, küldözgettek ide-oda, bunkók voltak, büdös volt az egész épületben, szóval, nincsenek jó emlékeim). Áprilisban költöznek a Teve utcába? A múlt héten hallottam a rádióban, hogy a táppénz, GYES, stb. két-három hónapot is késhet a szokásoshoz képest (a szokásosnak õk 30 napot mondtak, nálunk eleve minden hónapokba telt, mire megjött) a költözés miatt. Viszont ott legalább várhatóan emberibbek lesznek a körülmények és talán a meglévõ három mellé lesz még néhány telefonvonal :-) !

Márti
 
 


Köszi a választ!
Andi
 
 


Sziasztok!
Mar egy masik topicba irtam gondomrol,de a lanyok ideiranyitottak.
Olyan kerdesem lenne,ha valaki tudna ra a valaszt,hogy:Haza telepulni keszulunk.Gyermekem 1 eves,de kulfoldi allampolgar.Termeszetesen ha hazaerunk megkerem a magyart is neki.Jar nekunk is a Gyes?
Mert a Gyedet gondolom munkaviszony hianya miatt nem kaphatom meg.
A masik ami erdekelne,hogy hogy hatarozzak meg a csaladi potlek osszeget.
Elore is kosziKép
Udv mindenkinek
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Lányok a telefonálásnál nagyon sokat segít, ha tudjátok a TÖRZSLAPSZÁMOTOKAT (ez valami korábbi értesítésen rajta kell, hopgy legyen) Az igazolást a 210-1712-es telefonon lehetkérni a szám bediktálásával. (Biztonság kedvéért egyeztessétek a postázási címet is)
Én kb. egy hónapja csináltam ezt és egy héten belül itt volt a papír (Bár én is úgy tudtam, hogy automatikusan kell küldeniük)

Más! Fõleg Katitól kérdezném. Jelenleg Gyeden vagyok, és amikor az újabb kicsi születik a Babi csak 16 hónapos lesz.
Kérdésem: A kicsi születésével újból el kell indítanom a Tgys, majd a yged procedúrát, függetlenül attól, hogy ugyanaz a juttatás, amit jelenleg is kapok?
Kedves KAti, tudnál valamit írni a fõállású anyaságról?
(elõnyök, hátrányok)
Elõre is köszi: Szofi Kép
Szofi
 


Szaiasztok!

Kati, én a határozott idejû munkaviszonnyal kapcsolatban kérdeznélek: ha az elõbb lejár, mint a szülés, akkor szerinted járnak-e a juttatások (pl, ha lejártakor elmegyek táppénre vagy akármi egyéb módszer)

Szofi, a fõállású anyaság összege annyi mint a gyes Kép , 3 darab 14 éven aluli gyerek kell hozzá, abból is a legkisebb 8 éven aluli. Ja, és a legkisebb 3 fölött kell legyen (GYES utáni idõszak) De ezek csak a sima mezei laikus 3 gyerekes szülõ összegyûjtött infói.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Márti!
Az OEP igazolásait érdemes a munkahelyeden is keresni, nekem mindig oda küldik, a munkahelyem meg ült rajta.
Telefonon elérni az OEP-t tényleg mûvészet (és szerencse). Én 3 hónapig vártam, hogy utalják végre a GYED-et. Amikor végre felvették, az ügyintézõ a kérdésemre, hogy mi a késedelem oka csak annyit válaszolt, hogy átálltak egy új rendszerre, a papírjaimról nem tud semmit, az pedig nem az õ problémája, hogy 3 hónapja nem kaptam egy fillért sem.....
A nagyobbik lányomnál sem fizettek 4-5 hónapig, mert elhagyták a papírjaimat, pótolni persze nekem kellett. Mindig leráztak valamivel. A végén beküldtem a férjemet, õ mondta, addig innen el nem megy, amíg nem kap pénzt. Hát kapott.
Andi

Andi
 
 


Szofi!

Köszi a telefonszámot, nekem egy másik volt (210-16-30), ez kicsöng, de senki sem veszi fel naphosszat, ugyanez 40-es végzõdéssel meg állandóan foglalt - de már álmomból felkeltve is tudom õket! Holnap megpróbálkozom az általad adott számmal, aztán ha azt mondják, hogy személyesen is ideadják, be is megyek érte azonnal, mert 20-ig már nem érne ide (plusz a könyvelõhöz).

Andi!

Nagyon egyformán "bánt el velünk" az OEP! Nekem is folyton pótolgatnom kellett olyan iratokat, amirõl tételes átvételi elismervényem volt, hogy már odaadtam, bemutattam. A múlt héten juttattak el hozzám a munkahelyemrõl egy levelet az OEP-tõl, amit nekem címeztek meg, és az szerepelt benne, hogy adjam meg a munkahelyem címét :-)))


Márti
 
 


Kriszta anya !
Ha magyar állampolgár vagy, jár a GYES állampolgársági jogon. Családi pótlék egy gyermekes családnak:3.800.-Ft, egy gyermeket egyedül nevelõnek:4.500.-Ft.

Szofi !
Természetesen érdemes lesz a születendõ baba után igényelni a TGYS-t, és a GYED-et, mert ellenkezõ esetben csak kb.még 8 hónapig kapnád a GYED-et, utánna GYES-t folyósitanak.
Szerintem nem érdemes összezavarni az OEP ügyintézõjét azzal,hogy majd akkor igényelsz GYED-et az újjabb baba jogán, amikor lejár a mostani GYEDKép
Anyasági támogatásért úgyis be kell menni az ügyfélszolgálatra, akkor csak le kell adni a kórházi igazolást - ezzel igényled a TGYS-t.

Pildi !
Menj el táppénzre, mert akkor passziv jogon jár a TGYS ( a GYED sajnos nem jár, csak akkor ha a munkaviszonyod a TGYS ideje alatt szünne meg), ha az egyéb feltételek megvannak(két éven belül 180 nap biztositásban töltött idõ).
Akkor is jár a TGYS, ha a munkaviszony megszûnését követõ 42.napon belül szülsz.
A TGYS lejárta után GYES jár.

Remélem mindenkinek sikerült válaszolni.
Sziasztok Ckatalin
 


Köszi Kati! Fõállású anyaság?! (Valamilyen munkát végezhetek mellette (szerzõi jogvédelem alá tartozó munka)
A nyugdíjba ez hogy számít bele és mennyi az aktuális összeg. Üdv.: szofi Kép
Szofi
 


Sziasztok!
Ckatalin köszi a választ!
Találtam valamit,lehet hogy érdekel titeket is!
[url=http://www.oep.hu/faq.html" TARGET="_top]http://www.oep.hu/faq.html[/url]

Mariann
 


Szia Ckatalin!
Éppen ma kaptam majdnem agyvérzést mert senki nem tudja ki állítja ki az igazolást a terhességi állománybavételrõl.Ugyanis kaptam egy levelet az OEP pécsi hivatalától hogy küldjem el nekik.Megjegyzem tõlem is többször kértek pluszban másolatokat iratokról amikrõl azt hittem hogy megkapták.De azt úgyse tudom meg,ki hibázott: a könyvelõ vagy az ügyintézõk pécsen.
Szóval a körzeti orvos azt mondta a körzeti terhesgondozó állítja ki ezt a papírt a nõgyógyász igazolása alapján.
De állítólag a körzeti orvos is állományba vehetne de õ valami miatt nem akarja.
Szívem szerint bemennék megkérdezni,de bonyolult lenne Pécsre menni de sajnos a cégem révén oda tartozom.
Ha esetleg tudnál tanácsot adni nagyon megköszönném:

Forgi
Forgi
 


SZiasztok!

KÖszi minden segítséget! ma voltam az OEP-ben, másfél órát álltam sorba, nyakamban a baba, de végül is sikerült egy igazolást szereznem, amit az adóbevalláshoz csatolhatok! Beszereztem a GYED-es papírokat is, úgyhogy emberi számítások szerint már csak egyszer kell végigállnom a sort idén! :-)))

Forgi!
Ha a TGYÁS-ra gondolsz, nekem azt a papírt a védõnõ állította ki a nõgyógyász javaslata alapján. 28 nappal a szülés várható ideje elõtt kezdtem meg és összesen 168 napig jár, utána kezdõdik a GYED.

Márti
 
 


Szia, Mindenki!

Én - akárcsak tavaly - felhívtam ma a TB-t adóigazolás-ügyben. Bemondtam a törzslapszámom, és láss csodát, elküldik. Kép Csak tudnám miért kell ehhez külön "kérvényt" benyújtani... Na, de ne legyünk telhetetlenek, ugyebár Kép
Ja, és a sorbanállóknak minden elismerésem!!
Eryc@
 


Szia Forgi!
Nem igazán értem, milyen igazolásra gondolsz. A TGYS (ha a szülés napjától akarod igénybe venni) a kórházi igazolás és a születési anyakönyvi kivonat alapján folyósitható, más nyomtatvány-igazolás nem kell hozzá.
Ez csak a magánvélemény: nem érdemes a TGYS-t a szülés elõtt igényelni (lehetõség van rá, mint ahogy Márti is irta), mert szülés elõtt simán lehet táppénzen lenni, vagy végsõ esetben az éves szabadságot érdemes kivenni. Ez fõleg azoknál számit, akik a GYED maximumot elérik (tehát a TGYS összege több - nem mindegy meddig kapod).
Egyébként engem a nõgyógyász javaslata alapján a háziorvos vett táppénzre, gondolom, hogy ugyanigy megteszi a terhesgondozó javaslatára is.

Márti
A GYED igénylõt postán is be lehet küldeni (a nyomtatványon felsorolt egyéb szükséges iratokat másolatban csatold.)

Szofi
Bocs, hogy nem válaszoltam, még egy kis türelmet kérek, mert ez a téma nem megy "fejbõl".

Sziasztok Ckatalin
 


Sziasztok!

Engem is érdekelne az emelt díjas családi pótlék. Ki jogosult rá? Hol kell igényelni?

És az ingyenes gyógyszerekre milyen betegséggel lesz jogosult az emberporonty?

Köszi
Zsu
Zsu
 


Szofi
Na most válaszolok.
Gyermeknevelési támogatásra (GYET) az jogosult, aki a háztartásában három vagy több kiskorú gyermeket nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3 éves korától 8 éves koráig jár.
Munkát max.4 óra idõtartamban lehet vállalni (összeg határ nincs), vagy korlátlan idõtartamban ha a munkavégzés az otthonodban történik. A 4 óra idõtartam csak a munkaszerzõdésekre vonatkozik, megbizási jogviszonyban dolgozni v. szerzõi jogi tevékenységet folytatni lehet.
Összege ua. mint a GYES (20.100.-Ft) és független a gyermekek számától.
Igényelni a TÁH irodán lehet (általában ugyanott van mint az OEP)
A GYET-bõl 8 % nyugdijjárulék kerül levonásra, tehát beszámit a nyugdij összegébe és szolgálati idõnek is számit.
Remélem sikerült mindenre válaszolni, sajnos a GYET elõnyeirõl-hátrányairól nem igazán tudok mit mondani.
(A nyugdijba ez idõszak alacsony összege úgysem olyan súllyal számit, meg aztán vannak önkéntes nyp-ak.)

Zsu !
A tartósan beteg, súlyosan fogyatékos gyermek után járó családi pótlék 10.500.-Ft. A háziorvos (gyermekorvos) tud útbaigazitani, hogy hol lehet beszerezni a szakorvos igazolását. Ez után vagy a munkahelyeden (ha van kifizetõhely) vagy a lakóhelyed szerinti TÁH irodán kell igényelned. Ugyanez vonatkozik a méltányosságból meghosszabbitott GYES-re is.

Üdv: Ckatalin


Üdv. Ckatalin
 


Az emelt családi pótlékhoz automatikusan jár közgyógyigazolvány (normális gyógyszert ne nagyon keress rajta), önkormányzat állítja ki.

Krupposra lehet igényelni ilyet? Mert kicsit más kategória, mint amikre általában adják.

N.
N.
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron