Új privát üzeneted érkezett!

Csajok!

Van egy, ezzel a témával foglalkozó rovat itt, a Babaneten:

[url=http://www.babanet.hu/iranytu.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/iranytu.php[/url]

A jutattásokkal kapcsolatos minden jogszabály ott van, és lehet kérdezni a Minisztérium szakembereitõl is.

Puszi:

Dia
Dia
 


Hullajó, a támogatás csak új lakásra (500e Ft) ménkü nagy pénz amikor a legolcsóbb új lakás 7-8 milla és akkor ez még csak 30nm.
Ezt megint aki kitalálta gyanítom hogy palotában lakik.

Komolyan sírni lenne kedvem ...
Mókus
 


Ami!
Ezt találtam neked:
A terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelözö két éven belül 180 napon át biztosított volt, és

-a biztosítás fennállása alatt, vagy
-a biztosítás megszünését követö 42 napon belül szül, vagy
-a biztosítás megszünését követöen 42 napon túl táppénz illetöleg baleseti táppénz folyósításának ideje alatt szül, illetöleg a folyósítás megszunését követö 28 napon belül szül.

A kormányzati portálon is körül lehet nézni. Ott is vannak "felvilágosító" oldalak.
[url=http://www.ekormanyzat.hu/ugyleirasok?kateg=ugyleirasok:3521500000" TARGET="_top]http://www.ekormanyzat.hu/ugyleirasok?kateg=ugyleirasok:3521500000[/url]
nadin
 

 
 

Éva!

Most kaptam meg a tavalyi adós-papíromat. GYES 20 100 Ft, ebbõl lejött a nyugdíj, maradt: 18 492 Ft. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Kati!

Azt nem tudnád esetleg megmondani,hogy az emelt összegû családi pótlékban részesülõ(tartósan beteg) gyermek után az óvodában esetleg igénybe lehet venni valami térítési kedvezményt?

Köszönöm.Anna
Anna
 


Sziasztok!

Nincs már meg az a terhes nõknek az a védelme, hogy terhesség alatt nem lehet felmondani?
tikva (tikva)
 


Tikva!
A szabály megvan, de ha jogutód nélkül szünik meg a cég akkor természetesen nem lehet alkalmazni.
Nadin
nadin
 


Sziasztok!
Segitsetek kideriteni az igazsagot. Van egy harom es fel es egy 17 honapos kisfiam. Allitolag nem jar nekem a max. GYED a kicsi utan mivel mar GYES-en voltam amikor a pici megszuletett. A gyerekek szuletese elott a fizetesem 170e volt. A masik kerdes ,vallalhatok e 4 oras munkat a pici 18 honapos kora utan NEM AZ EREDETI munkaadomnal annelkul, hogy felmondanek? Ha valaki tud segítsen kideriten az igazsagot
Rita
 


Nadin!

Köszi a választ, ez jó hír volt. Nem vagyok még terhes,de most tervezzük és mostanában lesz leépítés a cégnél. Ha esetleg összejönne addig, akkor nem szeretnék munkanélküli lenni, mert azért mentem vissza dolgozni, hogy meg legyen a 180 ledolgozott napom.

Tikva
tikva (tikva)
 


Szia Kati!

Az én munkáltatóm sem fog megszûnni jogutód nélkül, csak nálunk is kilátásba helyezték a leépítést. De ezek szerint ha már terhes vagyok, akkor nem mondhatnak fel nekem? Akkor sem, ha még dolgozom, és akkor sem, ha már táppénzen vagyok?

Ha most megszûnne a munkaviszonyom, és elmennék munkanélkülire, akkor jogosult lennék jövõre gyedre? A munkanélküli beleszámít a 180 napi biztosítási idõbe és a gyed alapjául szolgáló jövedelembe?

Az tényleg igaz, hogy ha még az idén szülnék, akkor a tgyást a 2002-es jövedelmem alapján számolják, és mivel a gyedem csak jövõre kezdõdne (amikor lejár a tgyás), ezért annak már a 2003-as jövedelmem lesz az alapja?

A másik, ami még nem világos, hogy úgy olvastam (és te is ezt válaszoltad nekem), hogy az irányadó idõszak a szülést megelõzõ naptári év elsõ napjától a szülést megelõzõ napig tart. Ez oké, csak azt nem értem, hogy az ellátás összegét is úgy számolják, hogy a keresetemet az elõzõ év január 1-tõl a szülésig veszik figyelembe, és ennek az átlaga lesz az alapja? Ebbe a táppénzem a terhességem alatt nem számít már bele, ugye? Csak amit munkabér címén kapok?

Tudom, hogy már nagyon sokszor megválaszoltad ezeket a kérdéseket, de még mindig nem világos minden.

Köszi a türelmedet:
Ami


Nadin!
Köszi a segítséget!
ami
 
 


Kati,
tobb helyen olvastam az altalad irottakban az adojovairasrol. Az mi? Marmint mikor jogosult ra az ember es milyen jogcim alatt?

-Afonya
Afonya
 


Sziasztok!

Elõre is elnézést kérek, ha máér volt róla szó, sajnos a 15 hónapos bébi meleet még írni is alig tudok, nem hogy visszaolvasni.
Szóval a következõ lenne a kérdésem:
kisfiammal gyest kapok, ha most elmwennék a gyes mellett 4 órás munkába azután számolnák esetleg 10-12 hónap múlva a gyedet. Vagy hogy van ez? (természetesen meg lenne a 180 nap. És mi van, ha teljes idõben visszamegyek. mindenképpen azzal számolva, hogy december-január körül jön a kistesó.
Elõre is ksözönöm a válaszokat (gyerkõc még nincs útban).
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok !

Én azt szeretném megkérdezni, hogy ha lejárt a GYES, de viszont nem megyek vissza dolgozni, fízetés nélküli szabit kértem, s itthon maradok fõállású anyaként.
Viszont a szabadságra járó összeg kifizetését kértem. Arra lennék kiváncsi, hogy a szabadság pénzt, milyen összeggel kell elszámolni ? Azzal az összeggel, amiven én anno eljöttem, vagy pedig azzal az összeggel, amit a hasonló munkakörben dolgozóknak is a bére most ?
Na meg, hogy egy összegben kell kifizetni , vagy pedig havonta ? Nekem azt mondták, hogy 60 nap szabit fizetnek ki, de nem egyszerre fizetik, hanem havonta utalnak.S nem azzal az összeggel számolták ki, mint a többi kolléganõmnek a bére, hanem jóval kevesebbel.

Köszönöm elõre is a segítséget !

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok !

Én azt szeretném megkérdezni, hogy ha lejárt a GYES, de viszont nem megyek vissza dolgozni, fízetés nélküli szabit kértem, s itthon maradok fõállású anyaként.
Viszont a szabadságra járó összeg kifizetését kértem. Arra lennék kiváncsi, hogy a szabadság pénzt, milyen összeggel kell elszámolni ? Azzal az összeggel, amivel én anno eljöttem, vagy pedig azzal az összeggel, amit a hasonló munkakörben dolgozóknak is a bére most ?
Na meg, hogy egy összegben kell kifizetni , vagy pedig havonta ? Nekem azt mondták, hogy 60 nap szabit fizetnek ki, de nem egyszerre fizetik, hanem havonta utalnak.S nem azzal az összeggel számolták ki, mint a többi kolléganõmnek a bére, hanem jóval kevesebbel.

Köszönöm elõre is a segítséget !

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok !

Én azt szeretném megkérdezni, hogy ha lejárt a GYES, de viszont nem megyek vissza dolgozni, fízetés nélküli szabit kértem, s itthon maradok fõállású anyaként.
Viszont a szabadságra járó összeg kifizetését kértem. Arra lennék kiváncsi, hogy a szabadság pénzt, milyen összeggel kell elszámolni ? Azzal az összeggel, amivel én anno eljöttem, vagy pedig azzal az összeggel, amit a hasonló munkakörben dolgozóknak is a bére most ?
Na meg, hogy egy összegben kell kifizetni , vagy pedig havonta ? Nekem azt mondták, hogy 60 nap szabit fizetnek ki, de nem egyszerre fizetik, hanem havonta utalnak.S nem azzal az összeggel számolták ki, mint a többi kolléganõmnek a bére, hanem jóval kevesebbel.

Köszönöm elõre is a segítséget !

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Jaj, ezer bocsi ! Mit csináltam én Kép((( Háromszor is elment az üzi, amit írtam !

Elnézést !

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!
Remélem tud nekem segíteni valaki. Több kérdésem is van:
1: Dolgozhatok -e otthon a gyerek 18 hónapos kora elõtt,
2: Lehetek -e beltag egy Bt.-ben,
3: Lehetek -e egyéni vállalkozó, ha közben egy Bt. beltagja vagyok - mindezeket úgy, hogy továbbra is kapni szeretném a gyest. (Fiúnk most 3,5 hónapos.)
Sürgõs lenne tudnom. Nagyon szépen köszönöm!
Üdv: Owlet
 
 


Aki gyeden van, az nem dolgozhat ill. szerezhet hivatalosan (adózott) jövedelmet a gyerek másfél éves koráig.
Ha gyesen vagy mindez megtörténhet.

Én úgy tudom beltag lehetsz egy Bt-ben, de nem mint a Bt alkalmazottja.( mert az után fizetés járna)
Mimo
 


Szilvy,

jogilag évente kellene megemeleni a béredet abban az esetben ha a cégnél hivatalosan béremelés van évvégén. Ha ez pl. 10% akkor neked is annyival kellene megemeleni.
Ha nem teszik, mert végül is erre is van lehetõség, akkor amikor visszamész a céghez akkor kell rendeznie a cégnek a béredet.

Menj be a céghez és legyél kemény, mond azt hogy a jogász ezt mondta és ne hagyd magad ( a legtöbb cég megpróbálja hülyének nézni az embert) a jog a munkavállalót és nem a munkaadót védi!!!!!!!!! (az estek 80%-ban) és ez amúgy is törvénylileg szabályozott
mimo
 


Szia Mimo !

Köszönöm szépen a tanácsod, hétfõn meg is teszem, amit tanácsoltál.
Valamit emeltek nekem is , de egyáltalán nem annyit, mint amennyi a többi kolléganõmnek a bére.

Köszi mégegyszer !

Szióka

Szilvy
Szilvy
 


Szia Mindenkinek!

Nem tudom, kitõl lehet kérdezni, így csak kérdezek.
Az már világos, hogy a max. GYED bruttó 83 ezer Ft. Az mennyi nettóban? Lehet kérni az adójóváírást is? Nem értek ezekhez a dolgokhoz, azért érdekelne, hogy kézbe mennyit kapok, nekem a br 83 ezer nem mond semmit.

Elõre is köszönöm a választ!
Sziasztok!
Toffifee
Toffifee
 


Sziasztok!
A napi átlagkereset kiszámításával kapcsolatban lenne kérdésem, ami elég sok ellátásnak az alapját képezi.
Évek óta munkaviszonyom van. Ha jól értelmezem, akkor a fenti összeg kiszámításánál csak a tavalyi naptári évet veszik figyelembe. Vagyis jelenleg a 2002. január 1. és 2002. december 31. közötti idõszakot. Megnézik, hogy hány napot voltam táppénzen, ezt levonják a 365-bõl, és ennyivel osztják az éves keresetemet.
Jól értelmeztem?
Aztán: Mi számít bele az évi összkeresetbe? A táppénz a fentiek szerint nem. Jutalom? Tizenharmadik havi fizetés?

Kicsit meglepödtem egyébként a fenti módszeren (ha tényleg így van), mert ezek szerint folyamatos munkaviszony esetén egy naptári éven belül ez az összeg nem változik.

Az OK, hogy a GYED-böl 8% nyugdíjjárulékot vonnak és SZJA-elöleget. Akinek kötelezö volt belépni valamilyen magánnyugdíjpénztárba is, annak azt is vonják?

Köszi mindenkinek, aki válaszol.
Katicabogár

Kati


xy
 
 


Sziasztok!

Segitsen nekem valaki,ha tud.
Azt olvastam az egyik ujságban(Kismama vagy Baba), hogy ikrek esetén duplán jár a GYES az év végéig amikor betöltik a hatodik életévüket.
Mi igaz ebböl és pontosan kiknek jár?

Köszi elöre is :Dorcsi.

Sziasztok!
 
 


Dorcsi!
Az ikres topikban nemrég volt róla szó.
Itt:
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/10153.html?1044284883" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/10153.html?1044284883[/url]
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/10623.html?1044877676" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/10623.html?1044877676[/url]
Üdv.
Vacskamati
vacskamativacskamati
 


Sziasztok! Szeretnék én is pár kérdésre választ kapni.Ha jól vettem ki, Kati te vagy profi a témában,ezért örülnék ha nekem is segítenél. 2003 áprilisig kapok GYEDet,2003 szeptemberben születik meg a második gyermekem.Vissza kéne mennem most dolgozni,hogy meglegyen a 180 munkanapom?Mi alapján átlagolnak a GYED kiszámolásánál?Két gyerek után mi jár nekem?8 hónap lesz amíg egyik sem lesz 3 éves,ilyenkor is csak a gyedet kapom a kicsi után?(ha visszamegyek dolgozni)A családi mennyi lesz két gyerek után?Tudom,hogy nagyon sok kérdést tettem fel,de még így is annyi minden kimaradt.Elõre is nagyon köszönöm a segítséget.Sziasztok:Viki
Viki
 


Szia Vacskamati!

Köszönöm szépen a tippet,valamivel okosabb lettem,bár saját magam megyugtatása miatt még megpróbálok utána nézni a dolgoknak!
Mégegyszer Köszi!!

Dorcsi!
 
 


Afonya es Toffiffee!

Az adójóváírás kérhetõ vagy úgy hogy az év végén adóbevallás után egy összegben kapd meg, vagy úgy hogy havonta ott legyen a fizetésednél.
Ha megkapod a 83000 Ft gyedet és más kedvezményed a családi kedvezményen kívül nincs, akkkor simán belefér.

Az adókedvezmény mértéke ugyanis éves jövedelemhez van kötve, a határokat pontosan nem tudom, de valahogy úgy van hogy ha az éves jövedelmed 1400000 Ft alatt van havi 9000 Ft adójóváírás illet meg, ha 1,4-és ???talán 2m között van akkor havi 3e Ft, ha e fölött akkor semmi.
Az biztos, ha tisztán gyeddel rendelkezel, akkor 9000 Ft jár.
Ezt a munkaügyisnek tudnia kell, és a megkapott adólapon ennek is szerepelnie kell hogy igénybe veszed -e stb stb.


Családi kedvezmény kb. 3000 Ft is jár azt is igényleni kell, de ezt a férj is igényelheti.

Még valami!!!
Jan 1-tõl született babáknál az apukának jár 1 hét fizetett szabi a szülést köv hetekben.
Mimo
 


Sziasztok!
Segítséget kérnék én is, vagy infót arról, hogy hol tudhatom meg a pontos választ.
Ápr. 21-re vagyok kiírva, de a TGYÁS ideje alatt meg fog szûnni a munkaviszonyom közös megegyezéssel. Befolyásolja ez a juttatásokat, vagy rendesen fogom kapni mindegyiket?

Köszönöm elõre is a segítséget!
Ányez
Ányez
 


Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni.
Tavaly január óta vagyok itthon a kisfiammal, június végéig GYÁS-t kaptam, azóta GYED-et. 80.000 bruttó után. A fõnököm volt olyan kedves, hogy kiszámolta az SZJA-t a TB által kiküldött papírokból és az jött ki neki, hogy 43.000 Ft-ot be kell fizetnem még. Hát azt hittem rosszul leszek. Ez majdnem egy havi GYED! Állítólag ez úgy jöhet ki, hogy a TB nem von le annyi SZJA-elõleget, amennyit kéne. Nem értem hogyan, hiszen így is alig kaptam pénzt (50.000 Ft nettó átlagban havonta.
Van köztetek olyan, aki 80.000 Ft után kap GYED-et? Ugyanez jött ki?
Sylvike
NEM AKAROK ENNYIT BEFIZETNI! Kép
 
 


Sylvike!
Én is 80000 után kapok GYED-et, olyan 46-50000 körül van havonta. Viszont nálunk én veszem igénybe az adókedvezményt is, meg adójóváírás is van.
Ildianyu
 


Ányez!

Ha már a tgys alatt szûnik meg a munkaviszonyod, akkor már mindenre jogosult leszel! (én is ilyen leszek)

Sylvike: az, hogy összesen mennyi az adód, nem csak a gyededtõl függ, lévén az év elsõ felében tgysen voltál, ami tudtommal szintén adóköteles. Szerintem így látatlanban senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy reális vagy sem ez az összeg. Add össze az összes évi bruttó jövedelmed, annak értéke alapján már ki lehet számolni mennyi az adód, és akkor kiderül, hogy ez hogy viszonyul az adóelõleghez. Lévén, ha a tgyásod sokkal több volt, akkor messze nem ugyanaz az eset, mint ha csak a gyedet nézzük.

Ildi

Ildi
 
 


PIldi!

Köszi a választ és a megerösitést! Ebben biztam én is. Akkor már csak a dátumokat kell kitalálni, hogy mikortól legyen TGYÁS és mennyivel utána szünjön meg a munkaviszony.
Te, hogy fogod csinálni? 1-2 hét különbség nem gond? Vagy elég akár 1 nap is?

Ányez
Anyez
 


Szia Mimo!

Köszönöm az infót!
Nálunk "nem szeretnek" infót adni a munkaügyisek. Sõt, az anyasági támogatással is elküldtek két kismamát, hogy ne a munkahelyen intézzék. Majd számolgatok határügyben, mert én januárban még fizetést kaptam, február 10-tõl vagyok táppénzen, ápr. 20-ra vagyok kiírva. Az anyaságit is el lehet intézni a munkahelyen, ha kifizetõhely, nem? Csak abból gondolom, mert az elsõ babával még tanultam, és a fõiskolán mindent elintéztek.
Ha pedig "sok" a kedvezmény (két gyerek után 8000, plusz még a 9000), akkor apa is kap belõle.

Még egyszer köszi!
Toffifee
Toffifee
 


Kiderült, hogy rossz volt a program, amivel kiszámolták az SZJA-t. Csak 6000 Ft-ot kell fizetnem. Így már mindjárt jobb! Köszi azért a segítséget!
 
 


Sziasztok!

Tud-e valaki segíteni abban, hogy ha a szülés idõpontja elõtt 182 nap folyamatos munkaviszonyom van, elõtte 4,5 hónapig semmi, azelõtt 9 hónap munkanélküli segély és azelõtt folyamatos a munkaviszony, akkor mi alapján foglyák meghatároszni a TGYS és GYED összegét? A 182 nap alatt keresett összeg lesz az alapja, vagy az elõzõ évben elért átlagkerest?
 
 


A szülés várható idõpontja elõtt 28 nappal szerettem volna elmenni szülési szabadságra, ezért a körzeti orvostól szerettem volna kérni igazolást a terhes állományba vételrõl. Ott az aszisztens azt mondta, hogy ilyen már nincs csak a szülés napjától jár a GYÁS, és csak táppénzre írnak ki. Mivel a 2003-as törvényben még mindig benne van, ezért megprobáltam a nõgyógyásztól kérni, de õ azt mondta, hogy csak a körzeti orvos adhat, ekkor kértem tõle hogy írjon egy papírt, hogy betöltöttem a 36. hetet, és már jogosult vagyok a GYÁS-ra, de csak otthon vettem észre, hogy a betegállományba vételemet kérte. Tudja valaki, hogy akkor hogy lehet elmenni GYÁS-ra, másnak is problémái vanak vele?
vica
 


Sziasztok!

Én eddig azt hittem, a tgyásra a nõgyógyi adja a papírt, tévedek???
Minden hitem szerint 28 nappal a szülés elõtt-tõl kezdve lehet elmenni.

Anyez: elvileg egyetlen nap is elég. Nekem márc 31 -ig van szerzõdésem, baba ápr közepén esedékes. Sok függ tõle, hogy fogok állni a dolgaimmal, jelenleg saját érdekemben kénytelen vagyok bejárni (phd-m készül, és azon dolgozom idebent, be akarom adni baba elõtt) SZóval amíg úgyis muszáj bejárnom, addig nem akarok tgyásra menni. De majd igyekszem a munkaügyis csajokkal is tárgyalni, nekik is lesz egy nekik mi lenne jó verziójuk, tartok tõle.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy ha a nagyszülõ megy Gyesre, nyugdíj mellett, akkor milyen járulék fizetésére kötelezett?

Köszönöm a segítséget: Anna
anna
 


A nagyi nem nyugdíj HELYETT mehet csak GyES-re??
Méri
 


Január 1.-tõl visszamenõleg lehet igényelni nyugdíj mellett is (ez az új módosítás lényege).

Anna
anna
 


Komoly??!! Ez fantasztikus!

Akkor, ha én visszamegyek dolgozni GYED-rõl (baba 15 hónapos lesz), akkor onnantól nagyi nyugdíj mellett kaphatja a GYES-t?
Tényleg így van?
Olyasmi nincs, hogy nála kell lenni a gyereknek? Vagy hasonló megszorítás?

Köszi, ha válaszoltok: Méri
 
 


Sziasztok !

Ezt az Origo oldalán olvastam.

[url=http://origo.hu/itthon/20030305szazmilliardra.html" TARGET="_top]http://origo.hu/itthon/20030305szazmilliardra.html[/url]

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!
akkor most ez automatikusan jár akik 98-2002 között szültek? Tudtok errõl valamit?

Giti
Giti
 


[url=http://index.hu/politika/belfold/gyeses/" TARGET="_top]http://index.hu/politika/belfold/gyeses/[/url]

A kismamák jogi képviselõje, dr. Radovics Csilla a Népszabadságnak azt nyilatkozta, hogy több százezer olyan kismama követelhetné a támogatást, aki az ötéves elévülési idõt figyelembe véve 1998 tavaszától 2002. március 7-ig - ekkor helyezték ugyanis hatályon kívül a jövedelempótlékról szóló rendeletet - gyesben részesült. Ez esetben százmilliárdokba kerülhet az államnak az igények teljesítése. Az ügyvédnõ közölte: Békés megyében és Somogyban több új ügyfele jelezte igényét a helyi TÁH-ok felé. Hozzátette: a Békés megyei hivatal még nem reagált beadványára, a somogyi pedig elutasította a kérelmeket, csakúgy, mint az elsõ három esetben tette.

Máté Dániel, a Pénzügyminisztérium szóvivõje az MTI érdeklõdésére annyit mondott: szorgalmazzák a felülvizsgálati eljárás megindítását. Arra nézve viszont még nem végeztek számításokat, hogy milyen költségvetési kihatásai lehetnek az ügynek. A kormányszóvivõ egyelõre nem kívánta kommentálni a bírósági döntést. A szaktárca illetékese, Pordán Endre, az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium (ESZCSM) helyettes államtitkára is úgy véli, hogy a jogszabályok alapján az 1996. április 14. után szült kismamáknak a gyes mellett nem jár jövedelempótlék.
Nevtelen
 


Sziasztok!

Én 93-ban és 95-ben szültem, mindkétszer gyest kaptam (gyedre nem voltam jogosult) de senki semmilyen ilyen nevû dologról nem beszélt. Kiknek járt ez egyáltalán? Merthogy ezekbõl a cikkekbõl úgy tûnik, mintha minden gyesesnek, de ez gyanús nekem.

Ildi

Ildi
 
 


Szia Ildi!

Rád ez már nem vonatkozik,mert az 5 éves elévülési idõ lejárt,hogy pert indithass.Ezért írják a 1998 2002 között szülteket.

Viki
Viki
 


Sziasztok!

Segítsetek, ha szeptemberre várok babát (veszélyeztett terhes vagyok) és sajnálatos módon 6 hónapon belül (180 nap)abba kell hagynom a munkát, tehát táppénzre kell mennem, attól a TGYS-t a fizum után kapom, vagy a táppénz miatt azt buktam? (Múlt évet végig dolgoztam)
Köszi a segítségeteket!
Szisz
 
 


Sziasztok volt Gyesesek!

A jövedelempótló 6700Ft-os dologgal kapcsolatban az alábbi tanácsot kaptam egy jogásztól: a 26/1979 MT rendelet 20§-ára hivatkozva kell fizetési felszólítást írni annak a szervnek, akitõl a gyest kaptuk, ezzel megszakítjuk az elévülési idõt. A levelet ajánlottan kell feladni. Szerintem ennyit megér a dolog, fõleg ha fizetnek rá.

Gabi néni
 


Sziasztok,
jövedelempotlóról kérdezném:
2001. dec-ben szültem tgyást kaptam, de utána gyedet nem, hanem gyest. Nekem jár? Tud errõl vki vmit?
Ágci

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: