Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lanyok!
Kata! KépKépKép Jofej a ferjed!!
Trixi!
Tokeletesen egyetertek veled, milyen hihetetlen, hogy a babak, mintha genetikailag kodolva lenne bennuk, a sajat nemukhoz igazodva valasztanak jatekot. (marmint az en tapasztalataim alapjan...)
A fiam csak autokkal es vonatokkal hajlando jatszani, mindig is igy volt. De a lanyom!!! A parom el van tole ajulva: mar oltozkodik( 28-an lesz egy eves). Szabalyosan huzza a fejere a ruhakat, tegnap beszabadult a fehernemus fiokomba, es a melltartoimat akkora elvezettel szelektalta, hogy csuda volt nezni is. Imadom amikor jon kifele a szobabol a nyakaban valami ruhadarabbal. Szoval o is szeret a nyakaba aksztgatni dolgokat. Es milyen buszken tud utana korulnezni, mintha valami nagy tettet hajtott volna vegre. Valoszinuleg neki ez nagy tett is.
Es o nagyon szereti a pluss jatekokat. Rengeteg van, es a fiam soha rajuk sem nezett.
Bea ! A borszaszto szovegkornyezetu Hofeherke lapozos konyv nekem is ismeros, hihetetlenul bargyu Hofeherkenk van, idezek belole a pelda kedveert: " a Torpek csak nezik, nezik,/problemajat meg nem ertik" ( ez abbol a reszbol idezet, amikor Hofeherke meghal...)
Borzaszto, de a fiam nagyon szereti es mar a sajat verziojat meseli el a hallottak alapjan, ahol a foszereplo a vadasz a puskajaval es a herceg lova. ( mondom, hogy tipikus fiugyerek!)
Irjatok meg, olyan jo olvasni!!
Udv
Eva
Eva
 


Szia Katus!

Köszönöm kedvességed. Ne félj, nemsokára eljön a te időd is!Kép Élvezd addig is a terhességed, annak is megvannak a maga örömei! Nemsokára felteszek Dorcsiról egy-két képet a szülinapjáról.
Ha van kedve másnak is feltenni képeket, szivesen nézegetnék tündéri 1 évesekről egy csokorravalót! Persze más korúakat is, ha van kedvük csatlakozni!

Jaj, az én kicsi lányom is a fejére húz mindenfélét és a nyaka köré is imád tekergetni (hál isten körbe még nem sikerült)!

Éva, ezek szerint többféle bugyuta Hófehérke is létezik. A mienknek más a szövege, de semmivel sem különb. Almarész: "Hófehérke jóizűen az almába harapott, nem mosta meg evés előtt s lenyelte a falatot. Bájos arca csalános lett a permetes almától, Mostohája örvendezett: Hófehérke csúf mától." Szóval se koporsó, se sirás-rivás, semmi, aztán jön a herceg, és tortáznak. Ez a mese vége, mármint hogy testvériesen 8 felé osztják a tortát. Valószinűleg, a mese átirója még számolni sem tudott (7 törpe+Hófehérfe+herceg=8?) A többi részből sajnos nem tudok idézni, azok már a kukában, pedig megérne egy misét... Üdv minden kismamának, Bea
Bea
 


Sziasztok!

Fiú lány dolgot én is nagyon megfigyeltem, nálunk aztán az ikreknek totál azonos környezet volt, mégis lányos lett a lányom nagyon hamar.
Valamikor egyszer láttam a TV-ben, csináltak egy kísérletet. Ismeretlen babát odaadtak a felnõttnek, megmondva annak nemét (de nem feltétlen az igazat). A felnõtt másképpen viselkedett, ha azt hitte fiú baba van a kezében és ha azt hitte lány. A kísérlet lényege tehát az volt, hogy kimutatták, hogy akaratlanul is másképp viszonyulunk a gyerekeinkhez a nemük alapján. Szóval a géneken kívül ez is benne lehet a pakliban.
Ildi
Pethes Ildikó
 

 
 

Kedves Lanyok!
Mizujs??
Nalunk egy ujabb idegbaj vette kezdetet, megpedig az, hogy Dorka lanyom fel maszni a fotelre, a fotelrol az asztalra, egyfolytaban a sarkaban kell lenni, mert hajmereszto dolgokat csinal... A multkor arra mentem ki a konyhaba, hogy a suto lehajtott ajtajan all es a gazcsapokat csavargatja. Nem semmi.
Kedves Csilla!
Megvettem a hozavalokat a tortahoz: sima piskota lesz az alapja, gyumolcsos joghurtbol csinalok hozza kremet es cukormazzal vonom be. Vettem egy csomo lufit is, nagyon aranyos rozsaszin gyertyat, megvan az ajandek, felvesszuk az egeszet videora, majd megprobalok fenykepeket is feltenni ide. Te hogy allsz a szulinapi keszulodessel??
Irjatok, mostanaban nagy itt a csend!
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok Lanyok !
Sajnos a multheten meg voltunk fazva (marmint Sophieka) ezert nem sok idom volt irni.
Ma viszont ugy nez ki minden a legnagyobb rendben
ezert indulhat a keszuledes a szulinapi "party"-ra.Negy babyt sikerult meghivnom akik szinten 1 evesek,a tobbi nagyobb. Sajnos 6-nal tobbet nem
hivhatok mert akkor a mamaknak csak az erkelyen
lesz hely !!(Nagyon pici a lakasunk).
Azert mar en is vettem egypar dolgot amivel fel
tudom disziteni a szobat pl.Boldog szuletesnapot
(sajnos csak olaszul),lufik ,zenelos gyertya stb..
Mar azt is elterveztem,hogy a babaknak kulon keszitek egy kis gyumolcsot+zoldseget felvagva,
hogy tudjanak mit ragni.
Eva ! Es a piskotalapot mar keszen vetted???
Akkor ezt nem is kell megsutni???
En azt hiszem almas es pisztacias tortat csinalok,
de hat ebbol a babaknak nem sok jut :-(((((
En is remelem,hogy tudok majd kepet feltenni.
Ez a fotelra felmaszas jo ! Az en Sophiem meg
csak mergelodik mert nem tudja felhuzni magat
a fotelre !(De szerintem keves hianyzik hozza !)
Jaj mosogep ! Mar o is megtalalta a gombokat rajta !!!:-(((( Viszont a sutot meg mindig nem
vette eszre !! Annal jobban kedveli a kutyank
tanyerjaba levo turkalast !! Amitol viszont tenyleg nagyon "pipa"leszek es kap is a kezere erte! (Persze mar tudja elore, hisz megfordul es
mutatja nekem a kis ujjaval,hogy nem-nem, es utana
turkalni kezd benne !) Apropo ! Ti is rauttok neha
a kis kezukre vagy a popsiukra??? Vagy nagyon
korai meg ?????
Irjatok !
Sziasztok,Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla!
Az en lanyom sajna nem nagyon erti meg, ha azt mondom neki, hogy nem aszbad. Ma egyebkent en is rautottem a popsijara, mert a sutobe maszasnal elert egy olyan szintet, amit mar enm tudtam tetlenul nezni: nemcsak raall a suto ajtajara, hanem kapaszkodik tovabb. eppen a konyhat takaritottam es mig az ablakot kinyottam( bonyolult muvelet...)a kicsi lany kinyitotta a suto ajtajat es a sutoben levo racsra probalt kapaszkodni, hogy a tuzhelyre feljusson.
A parom mar csinalt egy speci kampot, amivel be lehet ugy zarni a suto ajtajat, de eppen nem volt felteve. Viszont az a helyzet, hogy ha racsapok, az nekem faj jobban. Es az is biztos, hogy annyira furfangos a lanyom, hogy ha valami olyat csinal, amit nem szabad, akkor elotte ram nez, razza a fejet, mutatvan, hogy tudja o, hogy nem szabad, aztan megiscsak megcsinalja. Jaj, annyira aranyos!!
A szulinaprol: a piskotat en sutom, nagyon szeretek sutogetni, alig varom, hogy keszulodhessek. Hozzank egyebkent meg penteken is jonnek vendegek.
Kivancsi vagyok, mit szol a leany a szulinapi bulihoz. apropo, ti tanultok fujni?? Marmint a gyertyat? Mi probalkozunk, meg nem sok sikerrel...
Irjatok meg!!!!
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon jót nevettem a Hófehérke-variációitokon, én is elökapartam a mienket, hátha rejt egy-két érdekes rigmust, de ez egy teljesen normális verzió.

Jelentem: nálunk megvolt az elsö szülinap hétvégén!!! Elkészült a torta is, végül porhanyós aljú gyümölcstorta mellett döntöttem, kínosan vigyázva, hogy semmi tejtermék ne legyen benne. Hát kár volt a nagy erölködésért, mert nem izlett neki, nem szereti az édességet, és a nagy gonddal készített tortámmal sem tett kivételt. Rögtön az elsö falatot kiköpte, ezek után meg a száját sem volt hajlandó kinyitni többet. Egyetlen öröme akkor telt benne, amikor felültettük az asztalra, és szétmancsolhatta a torta egy részét. De miközben ezt tette is, mély undor ült az arcán... Legalább olyat csináltam volna, amit mi szeretünk!Ma aztán a férjem szülinapját ünnepeltük, az ö tortája sem kellett neki, pedig nagyon finom lett(ez piskóta alapú volt) Fújni hetekig tanultunk, de nem jött össze az alkalomra, így segített a család elfújni a gyertyát.

Te Éva, a lélegzetem elállt, amikor olvastam, hogy miket csinál a lányod. Ezt jó lenne élöben is látni, annyira elképesztö. Elképzeltem, amint a nyitott sütöajtóra felmászik ( a mienk biztos letörne), és csak egy éves! Csak nem valami akrobata vére folyik az ereiben? Hova fogod ezután menekíteni a tiltott dolgokat, ha mindenhova el fog érni?

Szülinapi ajándék-ötlet: nálunk egy oviban lehet olyan könyvet rendelni, aminek a meséjébe a saját gyereked adatait szövik bele. Emléknek jó.

Egy kérdés: milyen szabadságot adtok a csemetéknek az evésnél? Ehet-e úgy, ahogy tud (esetleg kézzel), vagy etetitek öket? A lányomnál olyan egyszerüen ment ez a dolog, de Máté kanalán sose marad étel, mire a szájához ér vele!

Trixy
Trixy
 


Kedves Trixi!
Valoban borzaszto nezni a lanyom mutatvanyait, most legujabban a fotelre maszik fel, onnan a dohanyzoasztalra, es all vigyorogva, mintha a Mount Everestet maszta volna meg. Ma felmaszott a batyja agyara, onnan az agynemutartora, szoval tenyleg nem lehet egy percre sem magara hagyni.
Mi holnap unnepeljuk a szulinapot( Csilla Sophija is...) mar nagyon izgulok, hogy hogy fog sikerulni a gyumolcsjoghurtos torta. Neked nincs fenykeped a szulinaprol, amit feltehetnel a fenykeptarba??
Az evesrol: nalunk az volt, hogy a fiam a mai napig csak az oviban hajlando egyedul enni, neki barmit tehettunk a tanyerjaba, nem volt hajlando a szajaba tenni( erdekes, mert az oviban minden tovabbi nelkul eszik egyedul)
A lanyom ezzel szemben amiota ulni tud, es a kozos etkezeseknel betettem az etetoszekbe, egyedul is eszeget. A kanallal meg problemai vannak, de o pl. mar egyedul reggelizik; megcsinalom neki a katonakat es megeszegeti. szoval erre sincs tokeletes recept!
Udv, irjatok meg!!
Eva
Eva
 


A ma egyeves Sophie Agatanak, sok szeretettel a szinten ma egyeves Dorottya Pannatol!

Kép

Eva
Eva
 


A ma egyeves Sophie Agatanak, sok szeretettel a szinten ma egyeves Dorottya Pannatol!

Kép
Kép

Eva
Eva
 


Szia Csilla!
Én is sok boldog szülinapot kívánok Sophie-nak!
Puszi: Judó
Judó
 


Kedves Csilla és Éva!
Megpróbálok felbűvészkedni én is egy szál rózsát a két szülinapos leánynak, Sophie-nak és Dorottya Pannának!
Sziasztok: Judó
Kép
Judó
 


Kedves Eva es Judo !!!
Nem is tudom ,hogy koszonjem kedves gondolataitokat ! Tenyleg olyan aranyosak vagytok!
(Meg egy konnycsep is kicseppent:-((((- mert
annyira szegyellem magam !!!!) Ugyanis 3 napja
agyban fekszem gennyes mandulagyulladassal
amiert Sophieka szuletesnapi party-jat is el kellett halasztanom es foleg (ami megjobban bant)
hogy a kis DORKANAK nem tudtam gratulalni!!!
Remelem Eva megbocsajtassz !!!! Igy utolag is
rettento SOK BOLDOGASOG KIVANOK EN IS KIS DORCSINAK ES SOPHIE IS !!!!!!!!!
nem akarom magam vedeni, de nem volt erom meg
az agybol kiszallni sem. Viszont ma mar szerencsere sokkal jobban vagyok elkezdem az anti-
biotikum kurat. Annyira sajnaltam,hogy Sophie
szuletesnapjan ilyen beteg voltam,hogy sokat is
sirtam miatta. de hat ez van. Remelem a kovetkezo jobban sikerul !!!!
Megegyszer EZERESZER KOSZONJUK A SZEP UZENETEKET!!
Sophie es Csilla
U.I. Tudjatok az egeszbe egy jo megis volt !
Hogy legalabb 2 Kg.-ot fogytam :-))))))))
LCsilla
 


Kedves Lanyok !
Ma este mar sokkal jobban erzem magam, azert is mert du.-an bepotoltuk az elmardt szulinapot!!!
Nagyon edesek voltak a babak sok kis egy eves.
Ha kesz lesznek a kepek felteszek.
Eva ! A Tietek hogy sikerult??? Ezennel Dorcsi
mit maszott meg??? Sophieka egesz du.-an csak
a folyoson rohangalt(most kezdte el nagyon elvezni
hogy tud jarni) a tobbi baba meg nem tudott jarni,
igy azok csak a szonyegen jatszottak.
Feldiszitettem lufikkal is a szobat Sophie nagyon
edes volt sokaig probalkozott a lufik eleresevel
de rajott hogy azok meg igen magasan vannak!
A torta is jo lett (legalabbis azt modtak:-)))
Persze Trixyhez hasonloan Sophieka csak bele-
markolt es dobalta szet a szobaban.
Ma este mar 21.00 -kor bedolt a kis unnepelt
hulla faradtan az agyaba.Es en nagyon boldog vagyok hogy megtarthattuk a kis szornyella
"megerdemelt" szulinapi unnepet !!!!!
Irjatok !!!!
Csilla
LCsilla
 


Kedves Eva !
Elfelejtettem v.mit! Valahol olvastam,hogy Te irtad hogy a Micimackot angolul hallgattad kazettan.Azt szeretnem megtudni,hogy magyarul is
letezik-e es ha igen melyik kiadotol?
(Elkuldom anyukamat megvenni mert szeretnem
ha Sophieka is hallgatna!)
Meg v.mi(kicsit off) ez a Dorottya Panna honnet jott? Marmint a Panna? Ez tenyleg egy kulon nev(mostanaban mar otthon annyi uj nev van hogy alig birom kovetni) vagy az Anna-nak a roviditese????
Koszi a valaszt elore is !
Szia Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla!
Orulok, hogy jobban vagy, es hogy vegul is jol sikerult a buli.
En inkabb nem irom le, hogy mennyit kinlodtam a tortaval,(keteszer kellett megsutnom, mivel az elso alkalommal eltevesztettem a receptet, ilyen ot eve nem fordult elo velem...)De azetr nalunk is jo volt a buli, annak ellenere, hogy Dorka elotte valo este nem volt valami jol. Az ajandekoknak orult,(foleg a csomagolasanak...Szereti zorgetni ezeket a papirokat Kép )

Micimacko: Itthon legutobb magyarul egy olyan valtozatot adtak ki, amin Eszenyi Eniko( biztos ismered) mondja el a meset, en mar lattam is lemezbolotban, hallottam is belole reszletet, nagyon aranyos.
Panna: ez az Anna nevnek a becezese, mostnaban mar lehet igy is anyakonyvezni az Anna nevet. Mi is Annat( vagy Hannat) akartunk eregetileg, de a csaldban most hirtelen van vagy harom Anna, ugyhogy ugy dontottunk, hogy nem Anna lesz a lany, hanem Panna. De a Panna nev nem tetszett az anyosomnak, ugyhogy azert lett DOrottya, mert a batyja Daniel, igy mend a kettonek D-vel kezdodik a neve. Es a Panna lett a masodik.


Judo!!
Koszonom a leanyom neveben is a kedves koszontot!!!!!!!!

Hol vagytok, tobbiek???
UDV
Eva
Eva
 


Kedves Eva !
Koszi a Micimacko infot remelem megkapja anyukam!
Hat az jo hogy Te is kinlodtal a tortaval az enyem kis hijjan leegett !!!
Persze Sophienak is csomagolas volt a legerdekesebb! Ennyi erovel papirokat is kaphatott volna !
Olaszul tudod mit jelent panna?-tejszin-t!
De hat itt meg a Pina nev a legmenobb !!!!
Mar fel sem tunik ennyi ev utan!(az elejen nagyon fura volt !!!)
Mi meg holnap is unnepelunk a baratokkal de ezennel mar megvettem a tortat (es persze leesett a bevasarlo kocsi tetejerol!!!) na mindegy!
Dorottya is nagyon szep nev en is felvetettem paromnak a Dorotheat (hogy utana Dorkanak becezhesem :-))))) de nem nyert.O Agata-t akart.
Es miket kapot Dorka???
Batyja hogy viselte hogy nem ot unnepeltek???
Bea ! Trixy es Mindenki!! Irjatok Ti is
Sziasztok Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!

Éva, őrületes, hogy miket nem tud a lányod! Az én Dorcsim hál isten még nem tud felmászni dolgokra (bár már nem kell sok), de a sütőajtót valamilyen rejtélyes okból, ő is imádja. Még nem tudja kinyitni, mert ha egy picit megnyitod, megakad, és azon még nem tudja átrántani, viszont ezért két kézzel lóg a kapaszkodón és a teljes súlyával rángatva lefelé, próbálja kinyitni. Rettenetes nézni, mindig attól félek, hogy sikerül neki, hirtelen kinyilik, ő elesik és nekivágja a fejét a mögötte levő széknek. A gázgombokat rendszeresen le kell szednem, ha főzök, különben annyi a kajának. De már rájött arra is, hogyan tudja gombok nélkül csavargatniKép Amikor az ember siet, borzasztó tud lenni. Egyszer már idegességemben én is rácsaptam a kezére, de abban a pillanatban elszégyelltem magam - és bár a gyerek észre sem vette (hál isten) - bocsánatot kértem tőle és nagyon rosszul éreztem magam. Úgy irigyellek benneteket, hogy most szervezgettétek a szülinapot -igy utólag is nagyon boldog születésnapot minden első évét betöltő tündérkének -, én nagyon élveztem a tervezgetést és bár a szülinap napján nagyon fáradt voltam, megérte, amikor láttam a gyereken a boldogságot és az elégedettséget. Puszi mindenkinek, Bea
Bea
 


sZIASZTOK!
Nalunk a 10/11-ei hetvege lesz az elso SZULINAP hhetvegeje.
Mar lazban egek, de tartok is tole, hogy Marcika tulporog, mivel sok rokon jon, nagy ricsaj stb varhato, szoval nagyon szeretnem, hogy jo legyen, de meghitt biztos nem lesz.
Azon gondolkodom, hogy talan a mi ajandekunkat a nagy csaladi elott adjuk oda, ugy reggel, hiszen karacsonyi tapasztalatom, hhogy a " keves neha tobb", foleg, ha jateknezegetes kozben tizen tukmaljak a kolokre, hogy azzal a jatekkal jatsszon, amit o toluk kapott.
Szoval szerintetek hulyeseg, ha parom es en elobb koszontoom fel ot?
Mónika
 


kedves Monika!
Mi is kulon adtuk at az ajandekot, annyira meghitt volt, szerintem nem hulyeseg, hogy akkor adod at a manonak az ajandekot, amikor csak ti vagytok ott! Ugyis annyi uj benyomas eri a kis lurkot, hogy nem is annyira az uj ajandekra fog figyelni, hanem az ot korulvevo emberekre, nameg a tortan a gyertyara, de azt hiszem, igy is szep lesz a szulinap. Elore is boldog szulinapot a picurnak, es jo bulizast!!!
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Lanyok !
Most hirtelen nagyon "gonosz" anyanak erzem magam,
ket szempontbol is :
1., En nem ajandekoztam semmit a kis "szornyellanak" szulinapjara tobb okbol :
1.,mert egesz heten beteg voltam(nem ok ez tudom,
megvehettem volna elotte is, igaz azert egy nagyon jo kis cipot kapott elotte levo heten!)
2.,annyi jatekot es ruhat kapott hogy tenyleg valami orulet!Az egesz szoba mar az o jatekaival
van tele /ket lada/ es en ezek kozul semmit nem vettem neki,mind ajandek!
3.,szerintem meg annyira kicsi hogy nem veszi "szivere" ha anyaektol nem kapott semmit.Vagy????
A masik amitol meg gonoszabbnak erzem magam,hogy
bizony nalunk mar megesett tobbszor is hogy a kis-kezere utottem! Foleg mikor a kutya tanyerjaba turkal!Attol annyira undorodom,hogy egyszeruen nem birom ki kiabalas nelkul!
De mar nagyon regota nem kapott kezecskejere,
ugyhogy kicsit "jobban" erzem magam.
Egyebkent van egy baratnom aki nagyon javasolta,
hogy mar akar 8 honapos koratol is kezdjem el nyugottan tiltani a dolgoktol mert kesobb nehezebb
lesz. Ti ezzel hogy vagytok?
Monika! Biztos szep szulinap lesz !!!
Sziasztok,Csilla
LCsilla
 


Koszi lanyok!
Majd beszamolok a szulinaptol!
Mónika
Mónika
 


Kedves Csilla!
egy masik topicban irtad, hogy nyaranta a Balatonnal szoktal nyaralni, es megnezned egyszer Tihanyt. En nagyon szivesen gardiroznalak teged( titeket) ha erre jartok, es ha mi si itthon vagyunk( es miert ne lennenk??)
Szoval nagyon orulnek, ha erre jartok, megmutathatnam a kornyeket. A ferjem ismeri a kornyek minden zeget-zugat, nagyon szep( turistak altal annyira nem felakpott) helyeket is ismer. Ha te is ugy gondolod...
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Eva !
Nagyon aranyos vagy,nekem ilyen nem is jutott eszembe hogy Titetek "zaklassak".Mindenestre en is nagyon orulnenk ha talakoznank!
Megegyszer koszi a kedvessegedet !
Nyar fele visszaterunk a temara okszi?
Na, megcsinaltatok mar a kepeket a szuletesnaprol?
Ha minden jol megy holnap felteszek en is.
Irjal ! Szia,
Csilla
LCsilla
 


U.I Eva!De ha nyarig nem csinalunk valamit fogyas teren akkor egyutt osonhatunk a bokrok mogul a vizbe !(Ahogy Te irtad valahol!)Az pedig nagyon nem lenne jo ugye?!-Vagy netan takargathatjuk majd egymast?????
Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla! Fogyas teren en most nagyon boldog vagyok: kilenc kilot fogytam ket honap alatt( az a bibi, hogy meg mindig van ot felesleges kilom...)
A nyari talalkozo nagy otlet, majd ha aktualis lesz neketk, meg beszelunk rola, jo? Kép
tegnap levagtam a lanyom hajat, mert mar turhetetlen volt: nem latott ki a frufruja alol. A parom majdnem elsirta magat. Igaz, hogy most elegge fius kinezete van a csajnak, de tudom, hogy nagyon gyorsan no a haja, es hamar fogjuk tudni megint csurkaba tenni, de a ferjem tegnap vigasztalhatatlannak tunt. Ma reggel csak kisfiunak nevezte a lanyat.
Holnap elutazunk egy hetre, nem leszek netkozelben. De addig is irjatok, hogy legyen mit elolvasnom, ha visszajottunk!!
Udv mindenkinek!!
Eva
Csilla! Kivancsi vagyok a kepekre!! nalunk csak egy parkep keszult, miota van videokamerank, arra veszunk fel mindent, igerem, hamar elohivatjuk a kepeket, hogy ti is lathassatok.
Eva
 


Sziasztok Lányok!

Már alig várom a képeket a kis egyévesekröl, kár hogy nekem nincsenek eszközeim fényképek felbüvészkedésére, szívesen megmutatnám Máté gyerkőcöt, amint az asztal tetején a tortáját filézi. Én még csak gondolkodom a hajvágásról, persze nekünk még nincs ekkora loboncunk, mint a kislányokank. Szolíd kis vöröske...

Egyébként elég fárasztó napjaink vannak, Máté nagyon keveset alszik, és ha ébren van, állandóan a sarkában kell lenni. Egész nap jön-megy, nagyon élvezi a járást, és közben be nem áll a szája: gogi-gogi-gogi... Nagyon aranyos, olyan lehengerlöen tud ölelni, puszilni, hogy elolvadok. Irjatok ti is, mi újság mostanában?

Trixy
Trixy
 


Sziasztok!
Hamarosan egy eves lurko mamajakent alaposan ramijesztettek a Baba Magazinban, a z ominozus szoveg valami ilyen : szigorub szakemberek szerint gondra utalhat ha egy egy eves gyerkoc meg nem mond szavakat es NEM FIGYEL EGYSZERUB TORTENETEKRE. Na az en manom az most lesz 1, es gugyoresz rendesen, az ijesztonek ezt a tortenetmondast erzem, , manocskam nezegeti a konyveket, ujsagjaimat is, foleg ha van bebbe baba, ugyes, nem szaggatja, ugy lapoz, mint aki8 a sporthireket keresi, de a mesketet merg nem igenyli, erdeklodeset elveszti.
Erdekelne, hogy ti tapasztalt anyak, ti mit gondoltok, tenyleg elvarhato lenne ez a mesehallgatas???
zsike (zsike)
 


Kedves Mindenki!
Eva!Milyen erdekes en is pont holnap utazom el egy hetre(Sophieval megyunk meglatogatni az uncsi-tesojat-noverem kislanya-Nemetorszagba)Es Ti ???
Sajnos nem tudtam feltenni a kepet (pedig van egy nagyon aranyos) mert nem jo a scanner.Remelem mire visszajovok ferjem megcsinaltatja.
Trixy!Pont tegnap gondoltam rad,hogy a kisfiad mar jobban alszik-e.De ezek szerint nem nagyon,vagy?!Tenyleg kar hogy nincs fenykeped a tortamazolasrol biztos edes lehetett.
Egyebkent hajasbabak vannak itt a neten (Eva,Bea kislanyai) de az enyemnek egy szall haja sincs
(mint en voltam kiskoromba=kopasz!)ugyhogy Mate
nincs egyedul!
Zsike!En csak azt fuznem hozza a dologhoz,hogy regen mikor a kislanyom(most volt 1 eves) par honapos volt rengeteg konyvet olvastam babakrol
(Dr.Spook es Co.)es mindig "megriadtam" hogy Sophie normalis-e vagy sem.Elso baba leven
es tapasztalatok nelkul ugye a johiszemu kismamam
megprobal konyvekre tamaszkodni.Hat kar volt !
Neha teljesen olyan dolgokat olvastam ami szerintem csak nagyvonalu-statisztika!Azt hiszem ilyen is volt,hogy egy 3 honapos babanak mar a nevere oda kell forditani a fejet.Erre minden nap azzal "szorakoztam" hogy probara tegyem!Erdekes volt mert megallapitottam,hogy biztos suket !
Ugyhogy errol ennyit.Szerintem mindenki fogadjon meg annyit amennyit jonak lat ! Az en kislanyom sem hajlando vegighallgatni egy meset sem.Persze az eleje erdekes. Ez gondra utalhat???Nem tudom.
Van egy baratnom annak a 2es fel eves kislanya sem hajlando egyetlen egy meset sem vegighallgatni.Es teljesen normalis.
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Kedves Zsike!

Az én lányom sem figyel a mesékre, hiába olvasom neki, egyszer csak a másik szobában van és javában játszik. Múltkor már hangosan felnevettem, olyan muris volt a helyzet, ahogy a mama nagy igyekezetében elfoglalja saját magátKép Azt figyeltem meg, hogy ha rimel, akkor (rövid ideig) le tudom kötni a gyereket, élvezi a "dallamát" a szövegnek. Ennyi. SzavaK: babababa egyfolytában. Meg ká. Minden ami k betüvel kezdodik az ká. Nyányá és társai. Mindemellett én nagyon ügyesnek és okosnak látom perszeKép Kép Kép Szerintem ne aggódj. Lehet, hogy kevesebbet kéne olvasnunk? Kép Üdv, Bea
Bea
 


Kedves Zsike! kapcsolodnek Bea hozzaszolasahoz, az a helyzet, hogy felelosen nyilatkozo ember nem mondhat atfogo velemenyt egy gyerekrol, mig nem latta. Itt apelda a fiam. Harom evesen meg ot sem lehet egy hosszabb mese kedveert egyhelyben tartani, pedig az ovonok szerint is nagyon ertelmes, mar tobb betut ismer, nagyon ugyesen szamol, stb, raadasul egyeves koraban egyetlen szot sem mondott, bar folyamatosan halandzsazott. Ugyanezt csinalja a lanyom is. Nala is megvan a babbabababa, meg a ke, amit akkor mond, ha ker valamit, de azon kivul semmi. De az is fontos, hogy valahogy mindig ki tudja fejezni, amit akar. En ot nagyon kis okoskanak tartom, es abban is egyetertek Beaval, hogy nem kell mindent szentirasnak venni, amit olvasol.
Totyogocskak mamai! Hogy vagytok??
Udv Eva
Eva
 


Sziasztok!
Visszatertunk a "nagy" turankrol!Hat meg kell,hogy emlitsem,hogy Sophieka ezen az elmult heten rengeteget fejlodott es szerintem a 90%-at
a 3 honappal idosebb unokatestveretol tanulta el.
Megallapitas :amelyik babanak van nagyobb testvere
(biztosan csak Evara es Trixy-re emlekszem) az tenyleg sokkal hamarabb meg tud tanulni dolgokat!
Vagy tevedtem?? Megcafolhattok !
Lenyeg az,hogy a kis tucsok megtanulta a cipojet,babajat,labdajat odahozni hozzam ha meg-kerdezem,hol van a .... Ezenkivul kitart karokkal jon felem ha mondom,hogy adjon puszit mamanak es nagyokat cuppog hozza ! Annyira edesek voltak ketten ezek a pici babak!Neha lokdostek egymast,neha meg teljesen egymashoz bujtak !!
Lanyok!Megjott a kedvem egy kistestverre is!!
(Pedig ideaig a gondollatol is kirazott a hideg!)
Irjatok !!!!
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok Lányok!

Én is régen írtam már pedig van mit csak mire ide érek a fáradságtól nincs kedvem fogalmazgatni.

Igazad lehet Csilla, mert én is azt veszem észre, hogy a kicsi fiam nagyon de nagyon utánnoza a nagyot is meg másokat is. Azonkívül roppant leleményes, bátor és okos.

Mindenre felmászik az ég-világon szinte semmi félelem érzete engem meg a frász kitör, hogy most esik le. pl. Anyukámnál már elraktuk az összes kisszéket, de mind hiába ha nincs szék szerez magának mást, doboz kismotor stb. amire feláll, hogy arra a valamire meg felmászhasson.

Állandóan enne, még akkor is ha éppen elotte ette tele magát. Ha valaki kezébe meg lát valami kaja szerünek kinézo dolgot eldobja ami a kezébe van és oda áll kunyerálni. Minden morzsát megtalál a földön azt is amit én nem.

Ha valami nem sikerül neki hisztizik, sikitozik. pl. most kezdett el a müanyag kismotoron egyedül motorozni, persze nem elore hanem hátrafele és amikor beér a sarokba és a motor nem megy tovább sikitozik és lökdösi hátha a fal arrébb megy.

Megváltozott a beszédje is.
Folyamatosan "halandzsázik" foleg akkor a leg feltunöbb ha a nagy bántja vagy elvvesz tole valamit vagy rászólunk egy kicsit eroteljesebben, akkor megsértodik és folyamatosabban "beszél".

Huncut is nagyon. Tudja mikor csinál "rosszat" vagy olyat amit nem szabad, mert ha látja, hogy te látod, fogja és elszlad, de huncutul visszanéz, hogy követem-e.

Én az elsot nem engedtem kézzel lábbal enni, pedig a szakkönyv szerint hagyni kell. O nem is akart így enni. Ez a kicsi meg imád turkálni a kajában és úgy enni. Nála már engdékenyebb is vagyok, mert o akar!

Eddig még nem vettem neki cipot, mert kint nem kellett, a lakásban meg minek, de most megyünk és megveszem, mert a játszón most már nem elégszik meg a nézelodéssel menni akar a tesó után. Eddig meg ha kivettem nem akart menni az utcán leült a földre. Most rájött ennek is az ízére.
A másik meg az, hogy bekarmolja a lábát arra meg nem lehet cipot húzni, ebbol gondoltam, hogy még várhat a dolog.

Sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok lanyok!
Csilla, jo,, hogy ujra itt vagy!
az teny, a gyerekek nagyon sokat tanulnak a tesotol, a lanyom megy a batyja utan, mint egy kis fegyverhordozo, szoktuk is oket ugy hivni, hogy Don Quijote es Sancho Panza, ami azert is talalo, mert a lanyom kis dagi,a fiam meg magas es sovany. Most van egy ujabb dolog, ami miatt tanacstalan vagyok. Dorka latja, hogy Dani a bilibe pisil-kakil, mostanaban o is hozza a bilit, es csucsul ra. Aminek nagyon orulok, de meg egy kicsit korainak tartom, szoval eroltetni nem akarom. De az jo lenne, ha konnyen lenne szobatiszta, bar a batyjaval is ment elegge gyorsan. Szoval szerintetek engedjem, vagy ne engedjem???
A puszi adas nekem is ismeros, bar Dorka meg csak most tanult meg cuppogni, de nagyon aranyos, es erdekes, de mindig az orromra ad puszit, nem tudom, miert. Mostanaban a fejjel lefele logas a meno a lanyomnal, felmaszik a fotelre, es log lefele rola.
Kata! En is engedem, hogy a pici egyedul turkaljon a kajaban, tanultam a fiam esetebol, o ugyanis meg mindig nem eszik egyedul, csak ha oviban van. Itthon kenyeskedik es etetni kell. Probaltam mar szigoru lenni hozza, es azt mondtam, hogy csak akkor ehet, ha egyedul csinalja, erre kepzeljetek ket napig nem evett egy falatot sem.Inkabb etetem....
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok Lanyok !
Tenyleg Kata neked is van egy nagyobb lurkod !
Juj ez a maszas nem lehet valami jo, de sajnos latom hogy Sophie is imad maszni !
Eva!Tudod mi jutott eszembe a bilizessel?
Mult heten mikor a noveremnel voltam, akkor kezdte el a kis Larissat bilire szoktatni.
Minden reggel levette rola a pelust es raultette.
Utolso nap gondoltam eggyet es en is levettem Sophierol a pelust.Hat kepzeld 2 perc utan a bilibe pisilt!!!Olyan boldog voltam !(Persze noverem rokton mondta,hogy na nem az o lanya szentelhette meg a bilit !!!)Ugyhogy ugy dontottem,hogy veszek en is bilit most ugyis jon a joido el lehet kezdeni.A statisztika azt mondja,hogy vagy nagyon hamar (tehat masfel eves kora elott) kezded vagy mar csak 2 eves kora utan.
Hat jo lenne nem megvarni a jovo nyarat !
Szerintem probald Te is ki !!Varom a beszamolot!!
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok Lányok!

Csilla nem akarlak megfedni, de nem veled beszéltük ki az egyik topicban az egyéves beszélo szobatiszta babákat?

Idézek neked a kedvenc könyvembol, hogy megnyugodjál nem vagy lemaradva semmirol, sot:

Penelope Leach: Picik és kicsik

"Úgy 15 hónapos koráig a gyerek teljesen önkéntelenül üríti a székletét és a vizeletét. Nem tudja, hogy mikor fog pisilni vagy kakilni, és azt sem veszi észre, ha már mind a ketto benne van a plenkájában. Figyeljük meg, hogy ha akkor pisil, amikor éppen meztelen, rá se hederít az alatta keletkezett pocsolyára, mert nem tudja még, hogy annak bármi köze lenne hozzá. Még nem elég nagy ahhoz, hogy megismertessük a bilivel.
Ez az olyan fontos összfüggést valamikor a második év közepe táján fedezi fel. Most már ránéz arra a pocsolyára, és meg is fogja a fütyülojét: összekapcsolja a pisilés és a székelés érzését az eredményével. Most már tudja, hogy benne van a pelenkájában, de még mindig nem tudja elore, hogy mikor megy bele. Ilynkor még nem elég nagy a gyerek ahhoz, hogy használja a bilit, de hogy megismerkedjen vele ahhoz már igen."

bigacsiga
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

Éva neked meg ezt írja ez a könyv:

Mutassuk meg neki a bilit, és mondjuk el, hogy abba kell belepisilni és -kakilni, ha már elég nagy ahhoz, hogy ne viseljen pelenkát. Aztán tegyük be a megszokott játszószobájának egy sarkába. Ne bíztassuk rá, hogy addig használja kalapnak, de hagyjuk, hadd barátkozzon össze vele. Ha már elég nagy ahhoz, hogy egyáltalán érdekelje a dolog, lehet, hogy ráülteti a mackóját. Lehet, hogy o maga is ki akarja próbálni. Ha rá akar ülni, ne ragaszkodjunk, hozzá, hogy mindenképpen húzza le a nadrágját. O most csak arra kiváncsi milyen ülés esik azon a bilin. Ahhoz még nem elég érett, hogy használatba is vegye.

bigacsiga
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

Írtam nektek, hogy megváltozott a kicsinek a beszéde. Nem kifejezetten beszél csak halandzsázik, de idonként kimond szavakat és akkor teljesen elolvadok. Persze amikor várod, hogy mondja csak hallgat nem ismételi.
Pl. ilyenket mondott az elmúlt héten:
Reggel az apja amikor boroválkozik ott áll a fürdoszoba ajtóban és nézi. Amikor meg indul dolgozni kikisérjük integni. Ezér már régóta tud integetni, pápát és tátát mondani. Sot ha valaki megy el otthonról és ölözködik már rázza a kezét.
Na egyik reggel meg amikor már csak keten voltunk és vittük a ruhát a mosógépbe benézett a fürdoszobába visszafordult és kérdezte "ápá, ápá". A kis drága kereste az apját hova lett.
Ül az ágyba és lobálja a játékot ami nála van és énekelve mondja hozzá "hintá, hintá".
Ha nagyon sír, mert elsett vagy a tesó meggyepálta hangosan "ányá"zik különben még nem szólít meg.
Egyik délelot teszem a cumijába a teját nyújtom feflé és még meg sem bírtam szólalni mire o konstatálta "tejá".
Ezk a dolgok lehet, hogy nektek nem nagy újdonságok a ti babátiok is pont ilyenek vagy mások, de nekem azért nagyon érdekes, mert a nagyobbik fiam csak kétéves korában kezdett el bszélni és erre egyáltalán nem volt képes. O a fejében raktározta a szavata és csak gyüjtötte, de nem osztotta meg veled. A kicsin meg látom a figyelmet és az értelmet az arcán és meg is osztja veled. (A nagy is értelmes csak úgynevzett késonéro tipus. Nála onnan tudtam meg, hogy mit tud mondani amikor altatta magát vagy fürdöt és nem voltunk mellette a játékba beszote a mondókákat verseket amiket mondogattam neki.)

Nagy szám a müanyag kismotor és a bevásárló kocsi. Most már, hogy biztosaan megy nem kell ránehezkednie a kis beevásárlókocsira nem billen fel és lehet vele "szálguldozni" a lakásban az én nagy örömömre.

Mindig megmosolygom amikor nem lát valamit pl. mosogatok feláll a lábamra és azt hiszi magasabb lesz és majd oda lát.

Írjatok Ti is a Ti kis manóitok miket produkálnak?

Éva veled beszélgettünk egyszer a logopédiáról?

Csilla neked meg milyen aranyos aranyos a kislányod!
Igazi kis huncut.
Jó sok foga van. Én is a napokba néztem vissza a nagynak ebben a korban 16! (nem tévdés mire vittem a 15 hónapos oltásra mind a 20 foga megvolt) foga volt ezzel szembe a kicsinek csak 6 foga van és rág mint az orült.

Sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Kata !
Igen velem "beszelgettel" a bilis dologrol egy masik topicban.Ezert is nem is surgettem a dolgot, de ha mar a bili keznel volt miert ne kiprobaltam vele. persze en is tudom,hogy nem azert pisilt bele mert "szuper" intelligens .
De vegul is ha csak megszokasbol csinalja, miert ne? Gondolom neked ebben sokkal tobb tapasztalatod van hisz 2 Sophienal nagyobb gyermeked van. Viszont azt megfigyeltem,hogy mikor a noverem az epp 15 honapos kislanyanak mondta,hogy kakiltal-e mar az nagyokat nyomott !
Nem akarom megkritizalni a konyvet, de lehet hogy vannak kivetelek ? Es raadasul a noverem tele van ismerosokkel (anyos, mas magyar nok ) akik szentul allitjak hogy egy masfel eves babanak mar lehet szobatisztanak lenni !
Na mindegy vegul is nem ez a fontos.
Azert egy bili elobb utobb ugyis kell majd.
Koszi a bokokat Sophie neveben . Tudom sajnos nagyon ravasz roka ,de kepzeld en pont ugyan ilyen voltam kiskoromban ( kopasz, kek szemu, ket godrocskevel az arcon, es nagyon nagyon huncut ).
Ugyhogy nem haragudhatok ra sem :-)))))
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


SZiasztok!!
Kedves Kata! a bilizesrol; en is ugy gondoltam, hogy szokja a dolgot, nem eroltetem, egyszer raultettem pelus nelkul a bilire, hat ult rajta vagy ket percet, kozben vigyorgott... Azota nem akarodzik neki pelus nelkul raulni, csak annyit csinal, hogy ruhastul raul, nagyon elvezi, hat hadd uljon rajta, ha neki ugy tetszik.
Pici lanyomnak meg csk hat foga van,de ennek is orulok, mivel a fiam elso foga 14 honaposan jott, es csak mostanra (harom eves) jott ki mind a husz, o nagyon szbalytalanul fogzott.
Egyszer valahol mar tenyleg beszelgettunk logopediarol, a fiam valoszinuleg egyebkent hasonlo, mint a tied, onnan tudom, hogy mennyi mindent tanul az oviban, hogy jatek kozben, ha azt hiszi, hogy nem figyelunk oda, rengeteg uj dalt es versiket mondogat.
Csilla! Kepzeld, nem tudtam megnezni Sophie kepet. E fenykeptar egy ideig betolti nekem a kepeket, aztan abbahagyja, es varok, van ugy, hogy egy felorat is, es semmit nem csinal. Akkor elfogy a turelmem. Egy kerdes: nem tudnad nekem e-mailben elkuldeni??? Nagyon kivancsi lennek a pici lanyodra, szoval orulnek, ha valamilyen modon lathatnam ot.
A lanyom legujabb prudukcioja: altatja a babajat. Van egy kedvenc, kis kopasz, puha babaja, azt szokta ringatni a kicsi kezeben, es jkozben mondja neki, hogy aaa-aaa, baba, aaa-aaa, baba
Annyira aranyos!!
Udv
mindenkinek
Eva
Eva
 


Ja, csak az e-mail cimemet felejtettem le:
eerose@freemail.c3.hu
Eva
Eva
 


Sziasztok Lányok!

Én is csak harmadszori letöltésre tudtam megnézni. Nagyon sok már a kép és mire mind betölti... éppen elmgy a kedved az ücsörgéstol.

Azon godolkodtam mi lnne ha mindenki nyitna a saját nick nvévl a fényképek alatt egy topicot és abba csak a saját gyerekei fényképeit tenné bele. Így aki újonnan jön könnydén akár mikor mgnézhti akiree kiáncsi és nem kellene az egész letöltésree egybe várni.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

Éva azért kérdeztem a logopédiát, hogy azóta nálatok ez ügyben történt-e valami?
Nálunk eloször amikor megnézte azt mondta, hogy csak jovore lesz aktuális kiscsoportban nem. Most meg március elején mégiscsak kitalálta van kapacitása járjon ebben a félévben is a gyerek.
Az egészben csak az a furcsa velem nem is akart beszélni csak az ovónénivel üzent vigyünk füztet, mert egy héten egyszer beszélgetnek. A füzetbe meg beírta, hogy otthoni gyakorlás után csak a foglalkozásra kell bevinni a füzetet. Na de, hogy hogy kell gyakorolni arról halvány gozom sincs. Még egy kicsit várok, de utána fel fogom keresni, mert azért kiváncsi vagyok én is.
Különben nem olyan nagyon rosszul beszél
ö-o=o, ü-u=u, r=e, k=t, g=d, s=sz, zs=z, cs=c
Én ebbol nem is olyan sokat vveszek észre, persze az anyák máshogy hallanak mint egy kivülálló. Én félszóból is megértem mit akar, az apja meg többszöri ismétlésre sem.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Bigacsiga!

Logopédiában én is érintett vagyok, pontosabban lennék, ha a drága nõszemély hajlandó lenne foglalkozni a nyáron 6 éves fiammal! Sajna ilyen helyek is vannak, nálunk csak azzal gyõznek foglalkozni, aki már megy suliba. Az meg szerintem késõ, mert már sokminden rosszul rögzül. A koránból baj nem lehet, bár tény, hogy sokmindent megtanulna logopédus nélkül is. Gergõ 3 évesen úgy ment oviba, hogy alig volt tiszta hangja. Otthon nekiálltam vele könyv (Montágh Imre: Mondd ki szépen!) alapján gyakorolni. Rengeteget fejlõdött. MOst már minden hang képzésére képes, csak használni nem használja jól õket (reggel 7-tõl du. 5-ig az oviban, egy ovónõre 30 gyerek, esélyem sincs, hogy javítgassa neki).
Fenti könyvet javaslom, meg vannak hangzós ajakmozatós gyakorlatok, mi ilyet fénymásolva szereztünk (az eggyel korábbi, jobb logopédustól az oviban). Ezek lényegében arra mennek, hogy a megfelelõ izmokat eddzük. A k-t g-d pár az volt nekünk a nagy klasszikus (tataó stb), azt fenti könyvbõl egy hónap alatt megtanultuk. Ja, és a könyvben vannak az elején példák (tesztek, de nem teszt kinézetû), amivel ki lehet könnyen nyomozni, hogy mi nem tiszta még.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Bigacsiga! nalunk noncs komolyabb baj, Dani fiam csak l-t es az r-t nem tudja tisztan mondani, de azt vettemm eszre, hogy nagyon is feljodokepes, mostmar sajat akaratabol probalgatja a l-t, egyre tobb sikerrel, bar megneha igen murisra sikerul a probalkozasa. Nalunk is csak kozepso csoportban van logopedus, de abbaol a szempontbol szerencsenk van, hogy mivel icike-picike az ovi, (osszvissz 30 gyerek) minden gyerkocre van ido. Az Ildi altal javasolt Montagh Imra konyvet nagyon tudom javasolni( meg mindent amit szegeny Montagh irt) es a tukros modszert. Az foleg a massalhangzok kiejtesenek a gyakorlasara jo: adj a kezebe egy tokrot, es kerd meg, hogy nezze abban, hogy hogyan mondja a hangokat, es hasonlitsa ossze azzal, ahogy te mondod azt, amit a tukorben lat. Mokanak sem utolso( Dani fiam nagyon szereti...)
egyebkent azt eszrevettem, hogy a fiam hatalmasat fejlodott, miota ovis lett, nott a szokincse, egyfoltaban enekel( perszse csak ha azt hiszi, hogy nem halljuk...), szoval nagy mazlink van az ovival. Ezt gyorsan le is kopogom...
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a segítséget!
Írtam egy választ nektek, elküldtem de a gép lefagyott és kidobta a levelet. Most meg nem jönnnek vissza ugyan azok a gondolatok. Mára feladom holnap folytatom.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Mostanában én is elkezdtem azon gondolkodni, hogy lassan vehetnénk egy bilit. Nyáron pelus nélkül fog a lány úgy is rohangászni a kertben, hátha eszébe jutna a bili isKép Én egyetértek a könyvből szedett résszel, én is azt vettem észre, hogy nem tűnik fel a lánynak még az se, ha csupa "viz" az egésznadrágszára. Néha olyan mintha egy-két érzékszerve hiányozna...
Más- Olyan érdekes, hogy kezd reagálni arra, amit beszélünk. Pl megkértem, hogy vigyen oda valamit az apjának, és én voltam a legjobban meglepve, amikor odavitte!!! Aztán megszoktam dicsérni a lányt, ha valami ügyeset csinál és általában azt is szoktam mondani, hogy "tapsi a Dórának" és megtapsolom. Mostanában, ha úgy gondolja, hogy valami ügyeset csinált, megtapsolja magát, sugározva mosolyog és boldogan néz fel rám, milyen ügyes is ő. Komolyan annyira tündéri! Dóri is megtalál magának annyi dobozt vagy bármit (pl szekrényből előveszi a kenyérpiritót, felboritja és feláll rá), hogy jobban felérje a dolgokat. Ennyire magasra azért már nem lehet pakolniKép
Érdekes, hogy mostanában a játékaival nem játszik szinte egyáltalán. Viszont minden szép és jó, amit mi felnöttek használunk. Legyen az a seprü, a lábas, a fogkefe vagy bármi. Hiszti? Az van nálunk is. Régebben hátravágta magát, de azóta megtanulta, hogy akkor beveri a fejét és az fáj. Ugyhogy most mar pozicióvaltas voltKép Elkezdte megmutatni mije faj. Pl ha elesik, megmutatja, hogy az orrat vagy a szajat ütötte-e be. Annyira imadom ezt a korszakot, oly helyesek ilyenkor a gyerekek. És én azt hiszem, hogy sokkal okosabbak, mint azt mi gondoljuk! Üdv minden totyogos maminak. Bea
Csilla! Tündéri a lurkód! A képrol az jutott eszembe, hogy milyen jó, hogy én nem vettem szekrényzárakatKép Kép
Bea
 


Bea !
Na Te legalabb megsporoltad a penzt!:-))
Tenyleg cuki lehet Dorka ahogy mutatja hogy milye faj ! De ezt meg a hisztizes elott?
Apropo ! Ti hagyjatok hisztizni oket vagy inkabb odaadjatok nekik amit ker? Mert en az utobbi napokban mar csak "atlepek" Sophiekan ha ledobja magat uvoltve, es megyek a dolgomra. Egyszercsak ugyis abba fogja hagyni a bombolest, nem?!
Bea! Hamar igy osszefutottunk megint megkerdeznem,hogy ha tudod,hogy hol lehet megvenni azt a konyvet amit egyszer egy masik topicban irtal, azat Szulok a TV-ben (Murphy).
Anyukamnak mondtam,hogy vegye meg, de azt mondtak neki hogy ilyen nem is letezik! Igaz, keresek megegy konyvet (most majd beirom a konyves topicba is ) Szulok spenottal vagy v.mi ilyesmi.
Ha tudjatok hol lehet beszerezni oket legyszi mondjatok meg ! Koszi !
Kata ! Nagyon edik a fiaid, szerintem nagyon hasonlitanak egymasra ! Es jol kijonnek?
Meg nem "nyuzzak" egymast??
Trixy ! Hol vagy? Mi ujsag a picivel? Jobban alszik mar?????
Irjatok !
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok Lányok!

Kedves Csilla, köszi kérdésed, nálunk alvás ügyben nincs kedvezö változás, söt mostanában nappal is csak délelött hajlandó aludni. Az idegesit, hogy órákat töltök altatással, mikor lenne más dolgom is. Éjjel pedig 3-4-szer megébred, és akkor csak cicivel tud visszaaludni.

A másik rossz hír az, hogy most már voltunk szakrendelésen, és tényleg allergiás a pici a tejre és a tojásfehérjére. Bonyolitja a helyzetet, de remélem, kinövi.

A múltkor kérdezted, hogy sokat tanulnak-e a babák a tesótól, hát, meglehet, bár nálunk a lányom mindent elöbb csinált, mint az öcsse, pedig neki nem volt idösebb tesója. Máté viszont sokkal kiegyensúlyozottabb, jókedvü baba. Nehéz az összehasonlítás, jobb, ha nem is teszem.

Itt a jó idö, egyre többet vagyunk kint, a pici nagyon élvezi.Imádja az autókat, mihelyst meglát egyet, rögtön berreg, legyen az játék vagy igazi. Apa teherautója a menö, állandóan bele akar ülni. Az enyémet nam csípi, mert kicsi, és abba meg bele KELL ülni. Levágtuk a haját géppel, olyan kis csibészes lett!

Kedves Kata, az én gyerekeim is a "Picik és Kicsik"-en nönek fel, nagyon szeretem azt a könyvet, már a lányom születésekor megvettem.

Irjatok ti is, sziasztok!
Trixy
Trixy
 


Sziasztok Lányok!

Ugye Trixy! Ez egy átfogó és nagyon jó könyv. Én is már régebben megvettem pont a napokban lepodtem meg az árán, de úgy gondolom ennyiért is nagyon sokat tud nyújtani még többedik gyereknél is. Bizony abban is igazad van nem egyformák a tesók, még akkor sem a bizonyos dolgokat egyformán csinálnak.

Mi is többet tudunk a levegon lenni hála a jó idonek. A nagy fiam eddig semmi jelét nem mutatta, hogy biciklizne. Van egy pedálos motorunk, de nem akarta soha tekerni csak lökdösni. Most a szülinapjára kapott egy igazi biliklit és láss csodát háromszor vittük le, harmadszor már nem kellett lökdösni egyedül ment neki. Eddig piszkálta a csörömet miért nem akar biciklizni mikor látok a telpen már kétéves száguldozokat is, o meg már négy. Azt a muanyag kismotort ami majdnem mindenkinek van nagyon szerette csakhát kinote, és cipok orra bánta a dolgot. Most, hogy megvan a sikerélménye megy a tekerés oda is ajándékozta a kismotort a tesónak.

Oh Csilla "sajnos" csak a képen van ilyen nyugalom. Az életben pedig... Ha a nagy nem járna hétközben oviban azt hiszem megbolondulnék idonként amilyen csetepaté van. Ugyanis a kicsi amikor végre talál magának valami érdekes dolgot a nagy odaszalad kitépi a kezébol azzal a célzattal, hogy "hadd nézzem" majd jó messzire elhajítja persze a kicsi sem hagyja szó nélkül. Hiába tanítom nekik a "nem elvenni cserélni" dolgot nem mindig muködik.

Sajnos most betegek vagyunk mind a hárman. Mindenkinek piros a torka és változó orrváladéka van. Lázunk nincs, de még hoemelkedésünk sem. Nem akarom sajnáltatni magamat, de én vagyok a legbetegebb, aztán a kicsi végül a nagy.
Már többször voltunk betegek, de ilyen fajtán még nem estünk át. Hogy hol lehet ilyen nyavajákat összszedni nem tudom, de nem egymástól kaptuk az biztos, mert szinte egyszerre lettünk minden betegek.

sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron