Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Éva!

Gondoltam ne a "szülés előtt" témában folytassuk a Dorcsikról folytatott eszmecserénket. No és hátha vannak még rajtunk kívül is olyanok, akik szívesen irnának csemetéjükről...

Ez a fogzás nem egyszerű dolog. Nálunk a két alsó fog kibújásakor nem volt hajlandó kanálból enni. Most hál' istennek ilyen gondunk nincs. Viszont, ha lehet, még jobban fáj neki. Ezért beszereztünk egy gélt, amivel kenegetem az inyét (3x egy nap). Az egyik már áttörte az inyét és remélhetőleg a másik is hamar kibújik, mert utána már azt hiszem nem fáj ennyire. Más- Nem semmi, hogy már próbálgat állni! Nálunk ennek semmi jele. Sziasztok, Bea
Bea
 


Sziasztok!

Mikor kezdett kibújni a csemetéitek első fogacskája? Azért kérdezem, mert Bogi baba 4 és fél hónapos és mindent nyomkod a felső ínyéhez. Néha minden ok nélkül nyügös lesz és mintha fehéredne is az ínye.Úgy tudtam,hogy az alsók jönnek először.

Üdv.:Sissy
Sissy
 


Sziasztok!

Az én Somám hat hónapos volt 4-én és szerintem jön a foga. Ti honnan tudtátok megállapítani, hogy éjszaka azért kelt fel a bébi, mert jön a foga? Ő egyébként szépen aludt éjszakánként, de mostanában egyszer- egyszer hangosan, fájdalmasan felsír, sokszor a szemét sem nyitja ki, de nem tud egyedül visszaaludni, csak cumival, simogatással. Amúgy este egyedül, cumi nélkül alszik el. Tegnap éjszaka legalább hatszor keltem fel hozzá ...
Betti
 

 
 

Szia Sissy!

Nekünk az első két fog alul bújt ki, de ha felsők jönnek ki először, annak sincs jelentősége. Már 2 hónapos korától fogva borzasztóan nyálzott a lány és mégis csak 5,5 hónapos korában bújt ki, de akkor egyszerre az alsó kettő.

Szia Betty!

Én onnan tudtam csak, hogy a foga az ami fáj, mert már látható volt, hogy nemsokára átszakitja az inyét. Egyre jobban duzzadt az iny és persze fehéredett. Csak addig tartott a fájdalom, amig az iny fel nem hasadt. Hál isten éjszaka nem volt nagy gond (ha nagyon fájt, velem aludt és nem volt többé gond). Megnyugtatásul annyit tudok mondani, hogy kb 6-8 napig tartott a kinlódás, aztán kibújt. Mint már irtam, vettünk a patikában egy gélt (Dentinox?) és azzal kenegettem neki, amikor egyértelmű volt, hogy a foga az ok. Valamit segít... Sziasztok, Bea
Bea
 


Sziasztok!

Az én kisfiamnak 4 és fél hónaposan jött ki az első foga, bevallom, nem számítottam rá, pedig minden előjel megvolt: nyáladzás, rágicsálás. Az ok, amiért nem figyeltem fel ezekre a jelekre, az, hogy a lányom is elkezdett öt hónapos kora körül rágni, meg nyálazni, mindenki mondta, hogy biztos a foga jön, erre 9 hónaposan bújt ki az első. Máté meg egyszercsak ráharapott az ujjamra. Még elő sem szedtem a rágókákat.

Örülök, hogy ráleltem erre az oldalra, mert azt hiszem, van még a fiammal egyidős baba itt a babaneten. Máté febr. 21-én született. Ti is tapasztaltatok olyat, hogy több napi nyűgösködés után a baba egyszer csak előáll valami újdonsággal, amit még nem csinált? Olyan jó érzés, mindig ugy drukkolok neki, hogy sikerüljön, amit éppen próbálgat. Éppen ma történt egy ilyen ugrásszerű fejlődés: egyedül fölült, kapaszkodva fölállt, és még mászni is sikerült. Ezek az első próbálkozások olyan szívszorítóak. Bevallom, amikor először megharapta az ujjamat, elsírtam magam.

Pá, Trixy
Trixy
 


Szia Trixy!
Gratulálok a kisfiadhoz! Nem semmi amiket már csinál!! Alinka lányom március 6-án született, de a forgolódáson kívül, mást nem igen csinál. Szeretne már üldögélni, de csak akkor van biztonságban, ha megtámasztom, egyébként felborul.:-(

fogzásról:
Múlt héten törtek át az alsó metszők. Szerencsére fájdalom és álmatlan éjszakák nélkül megúsztuk!!
Orsi
zelka
 


Sziasztok!

Kedves Trixy! Az én DOrcsim január 7-n született, tehát "majdnem" egyidős a fiaddal. Nálunk a mozgásfejlődés kicsit lassan megy. Éppen csak elkezdte élvezni a forgolódást. Igaz éjjel-nappal egyfolytában az ülés a menő (magától nem megy), de mászásra vagy felállásra utaló jel nuku. Azt hiszem előbb fog beszélni, mint járni:). Arra utaló jelek viszont nagyon is vannak... Bea
Bea
 


SZiasztok !
Az en Sophie-m is feb.28.-an szuletett es
mar 7 foga teljesen kint van a 8. is jon.
/ a kis sokfogu !/
Egyebkent ezek az ejjeli felsirasok ill.nyugtalankodasok szerintem egyertelmuek.
Nemhiaba Sophie-ka mar lassan a 3.honapja
hogy a mi agyunkba "koltozott" mert igy
azonnal meg tudom nyugtatni ill. a cumit
a szajaba tenni.
Pedig az elso honapokba olyan szepen alukalt,
de a fogzassal megvaltozott minden .
Csilla
Csilla
 


Sziasztok lányok!

Örülök a kb. egyidős babáknak! Igy, ha valami gondom van, tudom, kihez fordulhatok. Lenne is egy kérdésem: ti hol engeditek a babákat hemperegni, csúszni-mászni? Mátét régebben a földre tettem plédekre, de most bajban vagyok, mert olyan dolgokat csinál, amik nagyon veszélyesek, és amikor nem sikerül, akkor bizony nagyokat koppan a feje. A járóka túl pici ehhez.

Kedves Orsi, 2-3 hete még Máté is csak támogatással ült. Azért mondom, hogy ugrásszerű ez a fejlódés.

Kedves Bea! Olvastam egy másik lapon, hogy a lányod mit mondott, nagyon helyes lehetett. Tényleg ilyenkor érzi az ember, hogy érdemes élni.

Te Csilla, mikor bújt ki a lányod első foga, hogy már ilyen sok van neki? A mi babánk 4 hónapos koráig a mi ágyunkban aludt éjjel, annyira féltem a bölcsőhaláltól, meg igy volt kényelmes a szoptatás miatt. Most is csak azért alszik külön, mert mozgékony éjjel is, és hol ide, hol oda vándorol álmában a nagyágyban.

Trixy
Trixy
 


Csatlakoznek a hasonlo koru babas mamak tarsasagahoz. Az en dorkam, is hirtelen fejlodik, ertem ezalatt, hogy hetekig semmi, aztan egyszerre olyan dolgokat produkal, hogy csak allok es csodalkozom. Mostanaban az ules a meno nhalunk is, mostmar megy egyedul is, de legjobban allni szeret( nem mintha menne egyedul a felallas, de az agy racsaba kapaszkodva all jo sokaig, es veszettul elvezi.) Fogunk viszont minden elozetes jovendoles ellenere nincs egy darab sem. Attol tartok, hogy ugy jarunk, mint a batyjaval: Dani elmult egyeves, amikor az elso foga jott. JA! Es mostanaban kuszik is a lanyom, igaz, hogy cak hatrafele, es ez annyira mokas. Az viszont biztos, hogy minden uj "mutatvanyara" nagyon buszke, ilyenkor frulig er a szja, csuda pofa.
Mostanaban o is nyugtalanabbul alszik, neha felvisit almaban, lehet, hogy a foga??? en mar nem hiszek benne.
Irjatok meg a ti babaitokrol, jo olvasni!
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Trixy!

Amikor már biztosan ült a lány, úgy gondoltam, most már lerakhatom a földre játszani, hátha valami megtetszik neki és kúszni kezd. De addigra már annyira megszokta, hogy ha elfárad, akkor hátradobja magát (az ágyon mindig párnához támasztottam), hogy ebben a helyzetben is ezt tette. Szegény feje akkorát koppant, és nagyon meg is ijedt! Azóta egy nagypárnát fektetek mögé a földre és két kisebb díszpárnát mellé, mivel ha valami után nyúl, még soxor eldől. Igy sosem üti meg magát.

Augusztus 6-n már rövid ideig ült, 10-n pedig már biztosan. Nem is gondoltam, hogy ennyire rövid idő alatt fog megtanulni ülni. Még azt is megtanulta, hogy eldőlés ellen le tudja tenni a kezét megtámasztani magát! Nagyon okosak és tanulékonyak ezek a kis csöppségek.

Valóban majdnem elolvadtam a Mammmi-tól. Azóta csak a Mamm-ig jut el és inkább próbálkozik, gyakorolja, de nagyon tud örülni neki, amikor látja, hogy reagálok a szóra.

Tényleg annyira tudják magukat éjjel ide-oda "dobálni", hogy elég nehéz velük együtt aludni:) SZiasztok, Bea
Bea
 


Kedves Mindenki !
Tenyleg nagyon jo,hogy ilyen egyidos csemeteink
vannak ! Raadasul ha jol olvasom,mindenki mast
produkal ! Az en Sophie-babam is tud mar ulni
rendesen, sot vasarnap este elosszor allt negy-
kezlabra is. Azota is probalgatja,de nem mindig
sikerul.Allogatni meg nem nagyon tud.
Viszont kuszik mindenhova.
Trixy ! Az elso ket fogacska -lenti- egyszerre
bujt ki julius elejen ( tehat akkor volt 4 honapos). Azota egyfojtaba jonnek. A felso 4 is
egyszerre jott.
En is vissza szeretnem tenni az agyacskajaba
de nem birom ezeket az ejjel 100x felkeleseket.
Van v.mi otletetek ? Es raadasul 2x megszoptatom
is mert egyebkent csak nyugtalankodna 1 orat !
Igy meg rogton vissza alszik.
Nekunk is van egy tunderi szines szonyegunk
( spanyol ) aminek a negy oldalat fel lehet fujni
igy nem tud kimaszni belole sot meg neki is tudom
donteni a hatacskajat.Raadasul mindenfele jatekok
vannak a szonyegre ( anyagbol) ravarva.
Nagyon szuper kis szonyeg.Persze ala tettem
megegy kis paplant akkor is ha mar magaban is puha. Hat mi igy jatszogatunk.
Sziasztok,
Csilla
Csilla
 


Kedves Csilla!

Ha ilyen nyugtalanul alszik, az a legjobb, ha egy ágyban vagytok. Én is szoptatok éjszaka, régebben csak egyszer kellett, de most, hogy már nagyobb és más táplálékot nem nagyon fogad el, gyakran megéhezik, és már 3-4szer is szopizik éjjel. Meg persze ő is nyugtalanabb, mióta a fogai jönnek.
A fektetés ugy zajlik, hogy 8 körül elalszik, fölviszem a hálószobába a kiságyába. Ha nagyon sokszor ébred, mi is a nagyágyban kötünk ki. Máté is rögtön visszaalszik, ha szopizhat. Nem is tudom, mit tenne, ha nem adnék neki, még nem próbáltam.

A paplanos megoldás tetszik, kipróbálom, persze a mienknek nem lesz oldala, de sebaj.

Üdvözlet a sorstársaknak, Trixy
Trixy
 


Szia Csilla!
Végül, hogyan telt a hosszú utazás?
Sikerült lefoglalni a kislányodat valahogy?
Tudtad hasznosítani a kapott ötleteket?
Üdv
Orsi
zelka
 


Sziasztok!

Képzeljétek, újra kezdődtek a fogfájások! Én ezt már nem értem, lehet, hogy még kettő jön felül? Egyenlőre nem látok erre utaló jelet. Csak a fájdalom van. És érdekes, hogy de semmi és déltől kezdve egész éjjelen keresztül nagyon fáj neki. Úgyhogy megint együtt alszunk és marad a kenegetés... Nem borzasztó mennyit szenvedünk a fogainkkal? Amikor kinő, aztán a lyukak, a gyökérkezelések, törések, kihúzások és végül a protkók? Őrület.

Kedves Csilla!

A szőnyegetek nagyon tetszik. Itthon vetted vagy spanyol honban? Üdv mindenkinek, Bea
Bea
 


Sziasztok!

Én egy kicsit elmaradtam az én Somám bemutatásával, most pár napig nem voltam a Neten. Szóval ő március 4-én született, irtó mozgékony legényke, hátrafelé kúszik, mindent elér amit akar, rugózik, próbál felállni, felhúzni magát, de ülni nem szeret és nem is tud. Szerintem túlságosan unalmas neki, mert egyből menne valamerre, ha ültetni próbáljuk. Imád hason lenni, a babakocsiból tökéletesen kilát így is és ha ébren van ott is négykézlábra emelkedik.
Foga még egy sem, bár már két hónapja azt mondta a doktornénink, hogy két hét múlva kinn lesznek az elsők. Most jobban alszik éjszakánként, talán alábbhagytak a fájdalmai.
Nekem is van egy kérdésem: Ő már csak reggel és este szopik. Szerintetek az esti szopcsihoz tejpépet (milupa) vagy elválasztási tápszert (2-es tápszert) pótoljak inkább????
Betti
 


Keves Trixy !
Nagyon megnyugtattal mikor irtad,hogy a Te kisbabad is
tobbszor ebred fel mostanaban mint annak idejen !
Egyebkent szerintem ez tenyleg az ehseg miatt is van.
Sophiet elkezdtem hetfotol vacsoraztatni i
- milupa tejpeppel ( ezt Bettinek is uzenem !)-
azota kepzeld mar csak 1x ebred fel ejjel szopni !
Ugyhogy szerintem tenyleg inkabb az ehseg mint
a fogacskak a gond !
Orsi !
Szerencsere jol utaztunk,csak egy kicsit nyafizott,
sok otletet felhasznaltam am a babanetbol !
Apropo ! Nem tudod melyik topicba raktak, mert
vissza akartam olvasni, de a bolcsohalal topicbol eltunt !
Mondjuk nem is oda illet .
Bea !
Sajnos az en szonyegemet Spanyolbol ajandekoztak,
egyebkent a repuloteren lehet kapni.
Ezt a boltot Immaginarium-nak hivjak, magaert beszel
a neve is ! Egyszer felrakom a fenykeptarba ahogy
Sophie jatszik benne ! Tenyleg szuper ki szonyeg !
Csilla
Csilla
 


Sziasztok!
Én egy kicsit kilógok a sorból a Gergő babámmal. Ő tegnap volt 15 hónapos. Neki három és fél hónapos korában jött ki az első kucuja.Azóta 16 darab van neki.
Még Ő is nagy iparban szopizik (most is). Éjszaka velünk alszik és minimum kétszer cicizik.Én szinte alig ébredek fel rá.
Nagyon mulatságos kis fickó,bárhol vagyunk Őt nem zavarja ha neki kell akkor elkezd kiabálni,hogy cici és már vetkőztet is.

Bettinek üzenem,Gergő a tejpépeket szerette inkább,még raktam bele plusz gyümölcsöt,ezt kapta vacsira.Most már Ö nagy fiú és már velünk eszik.

Nekem abban kéne tanács,hogy hogy lehet neki valamit megtiltani.Már úgy érzem mindent megpróbáltam.

Sziasztok!

Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok lányok!

Kedves Csilla, örülök, hogy megtaláltad a megoldást az éjszakai ébredésekre. Én is adnék a kicsinek valamit, ami eltömi a gyomrát, de még semmit sem sikerült megszerettetni vele. Se gyümölcs (banánt kivéve), se főzelék, se tejpép (ettől ráadásul kiütései lettek, ahol hozzáért a kanál). Mivel és hogyan próbálkozzak ezek után? Ja, a banántól szorulása van...Mégis ezt szoktam összekeverni v.mi más gyümölccsel, de 3-4 kiskanálnyinál többet ebből se fogad el. Ettől meg nem lakik jól.

Kedves Betti, üdvözlet a hasonló korú babák körében. Kérdésedre válaszolva, én talán a tejpépet adnám esti kiegészítőnek, ha úgyis szopizik még este.

Kedves Kanga, igen nehéz ügyben kérsz tanácsot. Ismerni kéne a kis lurkót. Azt próbáltad már, hogy ha valamit nem akarsz neki megengedni, akkor elvonod a figyelmét valami számára érdekes dologgal? Azt hiszem érvekkel nem lehet még meggyőzni.

Sziasztok, Trixy
Trixy
 


Szia Trixy!

Köszi a gyors választ! Hét mit mondjak própáltuk, de nem könnyü eset a Drágám. Ha neki valami kell az kell, nem lehet eltántorítani.Ha ellen merek szegülni akkor el kezd velőtrázóan üvölteni.Hát ne édes?! (:-)))))

Halihó,Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kanga!
Látom Te is mostanában vagy a neten.
Miért nem jösz be a chat-re egy kis személyes beszélgetésre. Már vagyunk egy páran.
Általában 9 körül jövünk fel, és éjfélig chat-elünk.
Szeretettel várunk téged is.
A chat-et megtalálod a szerkesztő topicban, de azért megadom: [url=http://www.babanet.hu/chat/chat.cgi" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/chat/chat.cgi[/url]
Remélem itt is találkozunk.

Szia
Magdi
Gallainé Magdi
 


Szia Magdi és a Többiek!

Most aludt el a törpe-tornádó így letudtam űlni a gép mellé. Este megpróbálom a chat-elést, remélhetöleg sikerülni fog. Köszi a meghívást!
Addig is a Zsebibabámról: 99.06.15-én született az Istvánban. Igen eleven kismanó.Ahova lehet oda felmászik (oda is ahova nem lehet). Mindent eszik, de még teljes bedobással szopizik. Sok mindent már mond (első szava a hinta volt). Szőke buksija van és gyönyörű kék szeme. 16 kucu van a szájában. Nagyon jó kedélyű kis pasi.
Hát röviden ennyi, este remélem találkozunk!

Szióka
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kanga!

Mi már fenn vagyunk, és várunk rád is.

Szióka
Magdi
Gallainé Magdi
 


Kedves Trixy

Tenyleg nem hajlando enni semmit a kisfiad ?
Es akkor megis mit adsz neki ?
Meg mindig szopizik ?
Egyebkent en egy olasz gyerekorvostol kapott
(amit egyebkent itt hasznalnak) receptet hasznalok
Sophienak amit nagyon szeret. Ha erdekel esetleg
felirom az " elvalasztas, szilard etelek bevezetese "
topicba.
Egyebkent mi is fozelekkel kezduk azt nem nagyon
szerette. De gyumit + tejpepet is szivesen eszik.
Kedves Kanga !
Sajnos meg nemtudok igazan mit tanacsolni,
hisz nekem meg nem volt ilyenben reszem,
( remelem nem is lesz ). Biztos nehez lehet.

Csilla
Csilla
 


Kedves Csilla!

A helyzet az, hogy a babám szinte csak szopizik még. De a helyzet nem reménytelen, mert egy hónapja még teljesen elzárkózott attól, hogy a kaanalat betegyem a szájába, most viszont a banán-barack kombináció nyerő, sőt ma még sütőtökpürét is evett. A mennyiség viszont sose haladja meg az 5-6 kiskanálnyit. Ami nem édes, azt egyelőre még nem tudom megkedveltetni vele. Milyen receptre gondolsz, nálunk Magyarországon is be lehet szerezni?

Egyébként roszz napjaink vannak, Máténak egyszerre 4 foga jön, ebből egy már áttört. Nagyon szenved, hőemelkedése is van. Az imént visszaolvastam annak a kencének a nevét, amit a gyógyszetárban lehet venni, holnap megveszem, remélem segít majd.

Sziasztok, Trixy
Trixy
 


Sziasztok!

Szia Kanga!

A Kissrácaink egy hónapnyi különbséggel kezdték meg földi pályafutásukat, ahogy a szavaidból kiveszem, a családjuk meg a vesszőfutást. Máté fiammal ('99.05.17, első szava szintén a hinta!) hasonló cipőben járunk. Az akarata hatalmas kitartással és jó fizikai erőnléttel párolsult, így szinte nem ismer lehetetlent. Nekünk (inkább csak nekem, mert Apáját komolyan veszi) a fegyelmezésre nehezem megtalált, hatásos módszerünk a következő: a skac imád kint lenni a kertben, udvaron. Ha kint rossz, akkor a második figyelmeztetés után betoloncoljuk a lakásba. (igaz, hogy bőgve rögtön kijön és akkurátusan becsukja maga mögött a szúnyoghálós ajtót, de nagyon a szívére veszi.) Ha bent vagyunk, akkor a szobájába küldjük javulni. Általában nem megy be, hanem "Csücsü", azaz ott helyben leül jókodni. (Bevallom, ettől az utóbbitól tartottam egy kicsit, nehogy a büntetés színhelyként tartsa számon a szobáját, de eszébe se jutott, továbbra is az ágya a kedvenc kuckója). De legtöbbször nem kerül ilyenekre sor: szerencsére nagyon fogékony minden játék-ötletre, még akkor is ha már tudja, hogy ez csak elterelés...
Hát sok sikert az érzékeny pontjának megtalálásához!


Anta
Csutak
 


Kedves Trixy !

Ugy latszik minden baba mast szeret.
Az en Sophiem ramkopte ( szo szoros ertelmeben )
a sutotokot. A gyumolcsok kozul viszont mindent
megeszik, neki is a banan-barack a kedvence !
Azt a receptet szerintem meglehet otthon is csinalni, itt igy ajanljak _:
1 l vizben megfozol 1db.sargarepat,1db.krumplit,
1db.cukkinit ( ezt nem mindig teszed bele ).
1 oraig hagyod fozni, utana csak ennek a leveben ( a zoldsegek osszeturmixozasat nem teszed bele !!!) belekeversz vagy rizsport ( nem tudom
otthon lehet -e kapni, itt crema di riso, vagy
crema di cereali - vagy grizt stb.. )
Ehhez hozzakeversz egy kis hust itt csak feher
hust ajanlanak az elso idoben es azt keszen
veszem kis uvegben, ehhez meg egy kis oliva olaj,
egy kis reszelt parmizsan sajt ( de csak a legjobb
fajta, nehogy allergiat okozzon -de ha nem akarod
ki is hagyhatod.) A lenyeg az hogy ezeket ossze-
kevered. Sophie az elso naptol nagyon imadja.
Minden nap mas hust teszek bele ( tudod azt mondjak hogy az anyatejbol az 5.honaptol kimegy
a vas es azt potolni kell ). De neha a megfott
zoldsegeket is hozzakeverem ha nagyon ehes.
Remelem erthetoen irtam le az egeszet.
Sok sikert,
Csilla
Csilla
 


Szia Anta!
Köszi a biztatást, örömmel tölt el, hogy van remény! Bár egyenlőre kilátástalannak tűnik.
Neki a számítógép a mindene és egyszerűen nem lehet eltéríteni. De nem adjuk fel, a baj csak az, hogy Ő sem.

Szióka
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Kedves Csilla!

Az imént fedeztem fel a képeteket a fényképtárban, nagyon aranyosak vagytok mindketten, Jó volt látni is, kivel osztom meg gondom-bajom. Köszi a receptet, ki fogom próbálni.Ugyan bele fog telni egy kis idő, mert nálunk azt mondják, hogy egyszerre csak egy új dologgal kell megismertetni, és a baba ezekből még sokat nem próbált. Rizsporról még nem hallottam, de meg is lehet turmixolni a főtt rizst, az nem ugyanolyan? Ma volt itt a védőnő, ő is mondta, hogy kellene próbálkozni a fehér hússal is már. Megmérte Mátét, és 7,80 kg.(3,14-el született)

Kedves Bea, a te picinyed is irtó helyes. Rengeteg haja van. Ha látnátok az én fiamat 3 szál haja van az is vörös. Sajnos a többi képet nem láttam, mert a gépemnek nagyon megtetszett a kis Sophie és lemerevedett tőle.

Sziasztok, Trixy
Trixy
 


Kedves Trixy !

Koszi a kedves szavaidat !
Egyebkent en is elosszor egyfele dolgokat probaltam ki
Sophienal pl.csak repa vagy csak sutotok stb.
De azt kell hogy mondjam,hogy ez a komplett "menu"
sokkal jobban izlik neki mint barmi mas !
Elosszor en is felve adtam de mikor lattam hogy hogy
nyeli ( mint egy orult ) akkor mar megnyugodtam.
En 2 het mulva megyek Sophiekat merettetni kivancsi
vagyok hany kg.De szerintem nem sokkal tobb 7 Kg.-nal.
Szerintem a Te kis fiad tok jo passzba lehet !
Szia, Csilla
Csilla
 


Hat, lanyok, mi is tul vagyunk a kovetkezo lepesen: dorka lanyom harom napja szaguldozik a baba-kompban!!!
Eloszor felve raktam bele, de mar annyira unatkozott, barmit csinaltam vele, csak nyyugoskodott, anyosom tanacsara lehoztuk a padlasrol Dani fiam regi kompjat, es azota nyugi van. Rettenetesen elvezi, csuda aranyos, csak egy hatranya van: mivel mar eler dolgokat, tegnap este a telefont rantotta le, ma az asztalteritot. Mondanom sem kell, ettol annyira boldog volt, jaj, csuda aranyos, (de ezt mar irtam). Szoval jo ot nezni, csak a lakasomat feltem!!!:0)))
Udv minden babanak es mamanak
Eva
Eva
 


Kedves Éva!

Aranyos lehet a lány, ahogy viharként végigszáguld a lakáson és gondolom, közben nincs éppen csöndben:)))

Tegnap a lány megtalálta a párom érmeit (horgászverseny), amelyek egy szoborra vannak felaggatva, a szobor pedig a földön áll. Lába közé kapta a lány a szobrot és nagy előszerettel végigkóstolta az összes érmet:))) Üdv, Bea
Bea
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek, megvolt a kisfiam keresztelője, ezért nem is olvastalak benneteket mostanában. Nagy herce-hurcával járt részemről.

Csilla, azt szeretném kérni, hogy nézd meg légy szíves, az a rizspor, amit a babád ételébe teszel, mit tartalmaz? Csak rizs? Ugyanaz, mintha én megfőzném, aztán turmixolnám? Különben én is azt tapasztalom, hogy jobban szereti azt a baba, ami ízesebb, pl. nagyon kér abból, amit mi eszünk. Pl. padlizsánkrémes kenyér. Sophie hány kilóval született?

Nekünk is elkelne egy bébikomp, vagy valami, ami lefoglalja a kis lurkót. Ha beteszem a járókába, üvölt, ha hagyom mászkálni, akkor meg folyton bajba kerül. Minap nagytakarítás közben egy másodperc alatt kicsattogott a fürdőszobába, magára borítva a koszos felmosóvizet. Nehéz mostanában a 7 hónaposokkal... Keveset alszik: 2-3 szor fál órát, a nap többi részében állandóan szemmel kell tartani.

Sziasztok, Trixy
Trixy
 


Kedves Trixy !

Megneztem a rizskremet de szerintem ez nem olyan
mintha csak rendezs rizs lenne leturmixolva.
Egyebkent a Milaupa-tol van, lehet hogy otthon is
lehet ilyet talalni, nem ?!
En bio-t veszek Sophienak es ebben liszt is van.
Probald meg szerintem kulonbozo heleyeken
( talan nagy bevasarlokozpontban), biztos fogsz talalni.
Sophie 3.360 Kg.-val szuletett. Holnap megyek meretni,
majd megirom most mennyi.
Te is most keresztelted a kisfiad ?
En aug.19.-en otthon.
Egyebkent mar negykezlabon kozlekedik a kis lurko ?
Sophie meg csak himbalozik elore -hatra max. 2
lepest tesz visszafele !
Hogy allsz az etetessel ?
Mostanaban mar Sophie sem alszik olyan sokat mint regen.
Szia , Csilla
Csilla
 


Kedves Csilla!

Milupa rizspépem nekem is van, a baj csak az hogy abban, amit nálunk lehet kapni, tej is van, ami nem anyatej persze, és Máténak kiütései lettek tőle. Ezért nem mertem adni neki tovább, pedig anno ez volt a lányom kedvence. Amit te veszel, az is tartalmaz tejet?

Etetéssel most ugy állunk, hogy reggel eszik margarinkrémes kenyeret, délben főzelékkel próbálkozunk, délután pedig gyümölcs van soron. Gyümölcsből fogyaszt a legkevesebbet. Azt vettem észre, hogy jobban szereti, ha egészben van pl. az alma, és abból rágcsál valamennyit. És mindent meg akar kóstolni, amit én eszek.

Ez a kis lurkó úgy mászik, hogy csak győzzem utólérni. Most már kezdek gondolkozni azon, hogy mit adjak a lábára, hogy ne fázzon meg a konyha csempéjén se, és ne is csússzon el. Ebből adódnak a borulások, mert állandóan feláll, bármibe kapaszkodva. A vadonatúj fogait állandóan beveri, hogy még vérzik is.

Igen, megvolt a keresztelő okt 1-én. Hol alszik mostanában Sophie éjszaka? Még mindig sokszor felébred? Nappal a szőnyege a kedvenc játszóhelye?

Üdv, Trixy
Trixy
 


Szia Trixy!

Csak egy tipp: lehet kapni olyan zoknit, aminek a talpán csúszásgátlók vannak. Ha egy kevés, alá adhatsz egy normál zoknit is. És akkor nem fázik, nem csúszik és még az egészséges izomzat (csontok stb.) fejlődéséért is megtettél mindent.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildi!

Köszi a tippet, csúszásgátlós zoknink van is, csak tényleg keveselltem. A két pár zokni jó ötlet,úgy is fogok tenni. Cipőt adni rá még korai, ugye? Elég lesz majd, ha már tud járni, és akkor is csak odakint?

Köszi, Trixy
Trixy
 


Kedves Trixy !

Nem, az itteni Milupa rizskrem nem tartalmaz tejet !
Ezert kell azzal a zoldseglevel osszekeverni.

Es reggelire egesz kenyeret adsz neki ?
Vagy felvagod kis darabokra ?

Kitalatam ejszakara egy jo megoldast .
Egeszen kozel huztam a kisagyat a mi nagy
agyunkhoz es leszedtem a felem eso racsot.
Igy megis a sajat agyaban alszik ( biztonsagi erdekekbol)
de kozel hozzam. Es akarmikor vissza tudom rakni a
cumijat. Sajnos megint jon egy fogacska igy ejjelente
neha felsir, es szopni akar.

Meg mindig a szonyeg a kedvenc jatszotere habar
ma mar tett 4 lepest elore negykezlabon !( Haladunk )
Viszont csak 7,050 Kg. De a doki szerint ez o.k.

Ugyes kis "alak" lehet a fiad !
Szia Csilla
Csilla
 


Szia Trixy!

Szerintem a cipőt halogasd amíg csak lehet, amennyit csak lehet, mezítláb közlekedjen a baba. Végül is ez a normális, ez volt régen is. Meg azt szokták mondani, hogy a mezítlábas járás (főleg göröngyös talajon) kifejezetten jó a helyes lábboltozat (?) kialakulásához (lúdtalp elkerüléséhez). Szóval szerintem amíg csak odabent mászkál, addig ne adj rá semmi cipő félét. Kintre meg kétféle elvet ismerek: én a minél puhább, hajlékonyabb talpú cipőket kedvelem, mert szerintem ez hasonlít legjobban a mezítlábhoz. Mások szerint meg a Siesta cipő kategória a jó, ahol gondosan ügyelnek a kialakításra (nem mondom, hogy eleve lúdtalpbetétesek, de valami olyasmi). De cipős korban is jó, ha minél többet tud mezítláb is szaladgálni (pl.nyáron kint is) a kicsi (meg a felnőtt is!)
Szia:
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Csilla! Végre én is találtam olyan gabonapelyhet, amiben nincs tej, igaz, hogy nem rizs alapú, hanem búza. De hát igy is már eszik kenyeret is, tehát a gluténmentesség nincs biztosítva neki. A negkent szelet kenyeret én csipegetem kézzel a szájába. Nagyon pici falatkák ezek még. De azért fogy belőle. Na szóval ma végre megcsináltam a receptedet, ízlett neki, ma kapott először hűst is, ebbe a pépbe, ízlett neki. Te minden nap frisset főzöl, vagy több napig felhasználod ezt a levet?

Gratulálunk a mászáshoz, hamarosan szaladgálhatsz utánna. Most biztos alig várod, hogy másszon, de lesz idő, amikor azt szeretnéd, bár maradna picit egy helyben. Nálunk ez úgy működik, hogy az ébren töltött időben állandóan a sarkában kell lenni, ami igen fárasztó. Biztos én rontottam el, hogy nem szoktattam pl. járókához, igy most nehezen tűri a bezártságot.

Kedves Ildi! Köszi a tanácsokat cipőügyben. Én Elit v. Salus-cipő híve vagyok, és nem a Siesta tipusúé. A nagylányomnál tapasztaltam, hogy jobban érezte magát bennük, a Siesta nagyon kemény volt neki. A mezítláb járásnak férjem nagy ellenzője, vele kell megküzdenem, ha ezt be akarom vezetni. Kint az udvar sajnos teljes egészében a kutya birodalma, gyökeres változtatások elé nézek jövő nyárra. Mert szeretném, ha a gyerekek tényleg mezítláb szaladgálhatnának odakint.

Sziaszok, Trixy
Trixy
 


Kedves Trixy !

Orulok hogy bevallt Neked is a recept.
En annyi let fozok,hogy meg masnapra is jusson.
De 1 napnal tovabb semmikepp nem tarolom
a hutoben lezarva egy kis uvegben.
( Habar van aki azt mondja 3 napig is elall,
de ezzel en inkabb nem probalkozom. - meg
magammal is nagyon haklis vagyok ilyen teren !)
Juj most jol megilyesztettel a jarokaval.
Miutan nekunk sincs es a szonyegbol alandoan
ki-akarozik mar Sophie is ! ( Aztan majd
en is szaladgalhatok utana elesz nap !)

Cipo ugyben azt szeretnem megkerdezni,hogy
mit szoltok a Chicco - primi passi- elso lepesek-
cipohoz ? Itt ez a legajanlottabb, es meg
a nagy arleszallitasoknal talaltam es megvettem
elore . De majd ha csak jarni tud akkor adjam ra ?
Mostmar szinte mindenbe belekapaszkodik es
felhuzza magat. De gondolom a jaras meg arrebb lesz.

Sziasztok,
Csilla
Csilla
 


Kedves Zsolt!
Ábel nagyon aranyos volt. Behozták többször a kórházba, ahol megmutattam neki Emesét, többször is. Nehogy akkor lássa először, amikor hazamegyünk. Aztán a hazamenetel napján kihoztam Emesét a mózeskosárral, letettem a klinika folyosóján a padra, Ábel felmáészott mellé, és végtelenül óvatosan és gyengéden megsimogatta a feját, és adott neki egy puszit. Hát majdnem elsírtam magam. Pedig nem mopndta neki senki... Azóta is, ahányszor Emese sír, Ábel mindig mondja neki: semmi baj, semmi baj.
Persze féltékenykedik is, ez néha szóban nyilvánul meg, néha csak az agresszivitásában, ami most mintha erősödne.
Emesét még nem mértük, de tényleg meg fogom ma mérni, nem is rossz ötlet! Mérleg itthon nincs, de szerdán elmegyünk a dokinénihez, akkor majd kiderül, hogy van-e klátszatja a sok szopizásnak.
Tejem hálistennek van bőven, Emese ügyesen szopik, nappal úgy két és fél óránként, éjjel pedig három-négyx óránként. Esténként sdírdogál, szegény pocakja bántja. Jó lenne már tényleg feltenni egy fotót, majd igyekszem. Szeretnék én is eldicsekedni vele már...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Csilla!

A zöldséglé receptet már variálom is, pl. ma magunknak zöldbablevest főztem, amiben hagyma, paprika, paradicsom, zeller is főtt. Ebből vettem ki mielőtt besűrítettem volna, a babot turmixoltam, a levébe pedig gabonapelyhet raktam, és összekevertem. Nagyon ízlett neki.

Chicco márkájú dolgokat nálunk is árulnak, de a cipőiket nem ismerem. Milyen: könnyű, puha v. kemény a talpa, sarka van-e, és a talpbetétes vagy nem, magas a kérge? Szerintem akkor add rá, ha már jár, és főleg kint. Ha majd kikérezkedik a babakocsiból, és látod, hogy menni akar, ismerkedni a talajjal, akkor le lehet tenni kicsit cipőben. Mátén volt már cipő az udvaron, mert szeret álldogálni a babakocsiba kapaszkodva és már elég hideg van.

Te Zsóka, minden elismerésem, egyik csemete kicsi, a másik meg pici. Hogy bírod, van segítséged?

Sziasztok, Trixy
Trixy
 


Szia Zsoka!
Igen, karpotolni kell a nagyobbat(nagyobbakat, mert a feltekenyseg masban nyilvanul meg, nagyon jol mondod. Neha kulon elo kell venni, es csak ra figyelni, hogy erezze, hogy attol hogy kistesoja van, o meg mindig ugyanolyan fontos maradt.
Hazavitel. Amikor hazavittunk kistesot, a tobbi altalban kapott valami kis meglepetest. A mieink is nagyon figyelik, ha sir a pici, van hogy hurcoljak olyankor az anyjukhoz..... (na, a 10 eves aki viszi, az mar nem ejti le). Csak lehetnek veluk tobbet....
udv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Trixy !

Igen a cipo talpa kemeny, magas, betet is van
benne, szoval biztos jo .( Nemhiaba teljes
ara L.100.000 azaz 12.000 FT.- de en persze
nem ennyiret vettem :-) )
Itt is hideg van mar kint de az osszes cipojet
( nem kemeny sarkuak, nem jarasra valok !)
letepi magarol igy kenytelen vagyok kotott
zokni-cipot adni ra !
Azt legalabb nem tudja lehuzni :-)

Erdekes hogy adsz neki mas zoldsegeket is
az en gyerekorvosom ramkototte hogy nehogy
adjak a babanak hagymat , paradicsomot,es
a huvelyes zoldsegeket is csak 1x egy heten !
De hat szerintem minden doki mast mond.
Vegul is az a fontos hogy egyen a baba
es ne legyen tole semmi baja, nem ?

Csilla
Csilla
 


Kedves Trixy,
Hát, egyelőre még itt van anyukám, míg a férjem meg nem jön. Most ez nagyon nagy segítség, bevásárol, főz, stb, Ábellel is nagyon sokat foglalkozik. De majd ha a férjem hazajön, hogy utána hogy lesz? Mert egy ideig biztos hogy itthon marad, de ez egy-két hét, aztán nem tudom... De hát mások is túlélték már, hogy egyszerre két kis lurkó volt a háznál... Egy barátnőm azt mondta, (másfél év van a két lurkó között), hogy az első évben azt hitte, megőrül. De utána már nagyon jó volt, és "össze is nőttek", vagyis a kicsi korkülönbség előnyei előjöttek, sokat játszottak már együtt stb.
üdv
Zsóka

Kedves Zsolt,
Minden elismerésem a tiétek, főleg a feleségedé... (gondolom, ő van otthon a gyerkőcökkel). Hogy bírja? Én már látom szomorú jövőmet...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Csilla, biztos tuti jó az a cipő, már a leírásból ítélve is. A zokniszerűség pedig ideális ebben a korban, szerintem. Hagymát, paradicsomot nem adtam a babának, csak a levesben főtt az is és csak a zöldbabot adtam neki. Szeintem 7 hónaposan már lehet néha,hisz csak egyszer evett belőle. Ja, paradicsomot már adtam neki régebben mikor meleg volt, csak a levét, gyümi helyett.

Kedves Zsóka, csodállak változatlanul. Tudom, hogy mások is túlélték már, de én biztos belerokkantam volna. Amikor a lányom pici volt, és én még nagyon fiatal, az volt a rémálmom, hogy megint babát várok. A kis korkülönbségtől féltem, mert "nehéz" gyerek volt. Azóta megszületett a fiam és már másként érzek, nem félnék már a harmadiktól se...

Trixy
Trixy
 


Szia Zsoka!
Igen, felesegem jol birja, mar (te jo eg) 12 eve lassan, hogy otthon van gyerkocokkel. Naha nagyon faradt, van hogy tudok neki segiteni, van hogy kevesbe. Van, hogy napokig nem lat. A jovod nem is olyan szomoru, ne hidd. :))
Amugy azt hiszem, az egy gyerek teljesen ki tudja tolteni a napodat, de eppugy a ketto is, no meg a meg tobb is. Kevesebb aggodas lesz veluk, mert kevesebb idod marad ra. Nehez, ha egyszerre tobb van pelenkas. (az eddigieknel mostunk)
udv
zsolt
Zsolt
 


Kedves Trixy !

Tenyleg adtal mar neki parit ?
Es itt miert mondjak nekem,hogy nehogy adjak ?!
Talan az allergia miatt ? Merthogy sokan
azok ra ?! Es halat adtal mar neki ???
En a piros hust is csak most vezetem be.
Itt azt mondjak halat a 8.honaptol lehet.
Nemsokara itt a narancs, mandarin ideje.
Szerinted lehet nekik adni mar ?
A "remalmodat" megertem ! Lehet hogy en sem
lennek "elragadtatva" egy ujszulott babatol
igy rogton !

szia,Csilla
Csilla
 


Kedves Zsolt!
Csak két (több) szó:
most kettőt pelenkázok (textilpelussal). De ez legyen a legkisebb gondom ...
üdv
Zsóka
Zsóka
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron