Új privát üzeneted érkezett!

Szia Csilla!

Nekem azt mondták, paradicsomot adhatok neki. Kellett is valami, ami meghajtja, mert nem volt ritka, hogy csak 3-4 naponta volt széklete.
Halat még nem tervezek adni, vörös húst is csak 8 hónapos kor után. Alig egy hete eszi még a csirkehúst is. Te minden nap teszel húst az ennivalójába? Narancs majd jöhet karácsony környékén.

A pici lány hol alszik nappal? Saját szobájában, vagy veled van, körülötted valahol?

Trixy
Trixy
 


Kedves Trixy !

Igen, en minden nap adok neki hust !
( En meg vegetarianus vagyok ! :-) )
Eddig meg ugyan csak feheret de most kezdjuk
a kevertet ( csirke-marha stb..)
De azt mondtak hogy kell potolni a vasat v.hogy.
Huvelyes zoldseget ( mert hogy abba is sok vas
van ) nem akarok neki tobbszor adni mint
1x egy heten. Nehogy felpuffadjon.
Es a paradicsom tenyleg meghajtotta ?

Ha alszik a pici mindig a kisagyaba van,
kulon szobaban napkozben ( ill.a mi halonkban).
Miert a Tied ?

Csilla
Csilla
 


Szia Zsoka!
Akkor sok kitartast!
zsolt
Zsolt
 

 
 

Szia CSilla!

Nem tervezek minden nap húst adni a lurkónak. A paradicsom tényleg meghajtotta.

Azért kérdeztem, hogy hol alszik Sophie, mert a mi babánk kiságya az emeleten van a hálószobánkban, lent a nappaliban mincs kiságy. Ezért nappal vagy babakocsiban, vagy a heverőn, vagy a földön alszik, de nincs kialakult szokás. Nem tudom, hogy ez jó-e, de ritkán viszem fel a kiságyba, mert messze van tőlem, és nem tudok rápillantani időnként.

Trixy
Trixy
 


Sziasztok
csak azt szeretném tudatni mindenkivel, hogy Emese elindult.
Az első szülinapja után két nappal.
Veronik
Veronik
 


Kedves Veronik !

Gratulálok ! Csak így tovább, innentől kezdve szaladhatsz a pici Emese után :-)))))

S utólag is nagyon boldog szülinapot a pici lányodnak !!!!

Szióka Szilvy
Szilvy
 


sZIASZTOK!
kERLEK, OSSZATOK MEG VELEM, hogy a ti gyerkocotok hogyan szokott le a cumirol. A csaladunkban van egy kisfiu(2 evse) es anyaukaja a paprikas cumi modszert vetette be. A fiusckka azota enm tud normalisan aludni stb, szoval (anelkul, hogy barmikeppen beleszolnek a sajat csaladom erlveibe)kivancsi lennek nehany szelidebb léeszoktatasi modra.
azert is, mert sajnos az en fiokam is cumizik, es apukaja mar pedzegeti, hogy majd nalunk is lesz bepaprokazott cumi. De en hisem, hogy kell legyen szelidebb modszer.
Koszi:
Zsike
zsike
 


Kedves Veronik, gratulálok lányod két lábon való elindulásához, kívánom, hogy sok örömöd leljed a kislányodban.

Kedves Zsike, sokféle módszerről hallottam magam is, pl. a szomszéd kislány ideadta a cumit az én pici fiamnak, azzal, hogy most már nem kell neki, használja ő. De délután már jöttek érte, nem működött a dolog, másoknak viszont igen. A lányom is cumizott anno, vele el kellett jutni odáig, hogy ő is akarjon lemondani róla. Minden este odaadtuk neki, de mindig végig kellett hallgatnia a nem túl jó véleményünket a cumizásáról. Sikerült elérni, hogy ő maga akart leszokni róla. Mihelyt ő ezt elhatározta, nem kérte többet, és egy könnycsepp nélkül szokott le róla. Utólag bevallom, nem gondoltam, hogy ilyen zökkenőmentes lesz. Tanácsot nem tudok adni, mert minden gyereknél más válik be.Értesíts, mivel próbálkoztok, és milyen sikerrel. A paprikás megoldást elég keménynek tartom, de hallottam már hasonlót.

Trixy
Trixy
 


Sziasztok!

Kriszta vagyok,új a net-en,egy 2és fél éves kissrác Anyukája...
Elsősorban MINDENKINEK gratulálok a Manókájához/ihoz/. Az ételes témához egy pár szót... A paradicsom nálunk sem jött be, mivel fiamnak rettenetes hasgörcsei lettek tőle./ De a narancslével is így jártunk, azt sajnos még a mai napig nem merek Neki estére adni, mert akkor tutti, hogy nincs alvás éjszaka./
Zsikének...
A barátnőm pontosan most jutott túl a cumi dolgon kisfiával. A szituáció egyszerű volt, a cumit szétrágta a kicsi. Nem vettek újat, hanem ezt adták oda Neki, amikor kérte. Természetesen ebben már nem volt semmi "élvezet" számára.
Szerintem érdemes megkockáztatni, hogy ollóval egy kicsit megvágni a cumi részt, hátha Nálatok is bejön a dolog.
Én is hallottam már a "kölcsönadásos" módszerről, de ahogy tapasztalom az 50-50% esélyű.

Sziasztok, Kriszta
kriszta
 


Szia Kriszta !

Jo hogy mondod ezt a hasgorcsot a paritol
es a naracsletol!
Majd en is figyelek ra, eddig meg nem mertem
adni eggyiket sem ( meg nincs 8 honapos a pici ).
Szia, Csilla
Csilla
 


Sziasztok!

Kétévesen a nagyfiam a kistesói érkezte után kb. 2 héttel szokott le egyik napról a másikra a cumiról. A lényeg a nagyfiúság volt nála, azt hiszem (állítólag a férjem is úgy szokott le anno, hogy ő már nagyfiú). Szóval szétharapta a cumit, és bár biztonság kedvéért vettem tartalékot, neki azt mondtam volt-nincs. És kész, ő ezt bevette, soha többet nem kérte. (talán számít, hogy egyszerre mindig csak egy cumija volt, azt se túl sűrűn cseréltük, tehát lehet, hogy azt hitte, neki addig az az egy volt) És hangoztattuk, hogy a kicsiknek kell a cumi, neki már nem. Ott volt előtte a kicsiké, de soha el nem vette.
ILdi
Pethes ILdikó
 


Kedves Zsike!
Én nem hiszek semmilyen drasztikus leszoktatási módszerben! Nekem két fiam cumizott és egy az ujját szopja, még most is! Úgy vélem, hogy ez valami nyugtató a kicsiknek, úgy mint a felnőtteknél a cigi. Meg kell várni szépen türelmesen, hogy magától elhagyja és én nem neurotizálom vele semmiképpen a kicsit! Az első fiam 8 hónaposan hagyta abba a cumit, a második két és fél évesen. A legkisebb elmúlt a nyáron kettő, de még semmilyen hajlandóságot nem mutat rá, hogy abbahagyja az ujj-szopást! Két fiam semmilyen nyugtatószert nem használt! Az óvodások úgyis kicsúfolják majd érte, ha addig nem szokik le. Persze mondani lehet neki, hogy ez nem szép dolog és Neked nem tetszik... Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Timi,Ildiko en veletek ertek egyet, nem hiszem hogy egy gyerkocot feleslege4sen kellene traumazni ilyen hirtelen cumimegvonassal . Foleg, hogy vegul is a cumit a felnott adja a gyerkocnek...
Szoval elore is megnyugtattatok!
Zyike
zsike
 


Szia Csilla!

Azért lenne még pár dolog, amit jó tudnod egy ilyen csöppség étkezésénél.
Ha "teszteni" akarsz Nála valami ételt, midig délben próbáld ki. Sosem felejtem el, amikor egyik este tejbegrízt adtam a 13 hónapos fiamnak, s mivel érzékeny volt a grízre, egész éjszaka járkáltam Vele, annyira fájt a hasa./Hát még nekem a derekam/.
Szóval, midig délben, vagy reggel kell "próbálkozni" akkor még napközben kiderül, ha valami gáz van.

Szia, Kriszta
Kriszta
 


Szia Zsóka!

Férjed mikor tekinti meg a "pataktulajdonost"?
Pocakbajok vnnak mar rendesen?

udv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt!
Férjuram már szombat óta itthon van, vivát!! (csak ezt eddig nem vertem itt nagydobra...). Nagy a szerelem a pataktulaj és az apa között!! Teljesen sárga voltam az irigységtől - amikor a férjem először a kezébe vette Emesét, lefektette a térdére, a fejét a tenyerében tartotta, rámosolygott, Emese pedig szélesen mosolyogva nézett vissza rá. Annyira aranyos volt!!
A nagylány főleg estefelé sírdogál - szokja szegénykém, milyen jó is az anyatej... Bár most épp nagyban alszik. Nagyon rendes leányka, éjfél körül eszik, aztán hajnali négy körül és már csak reggel. Múlt héten voltunk dokinéninél, megmérték, két hét alatt 500 gr-ot hízott a kis pocok. A kis pofija szépen kerekedik kifelé. A combja pedig egy hurka .
Egy baj van csak: Zoli nagyon megfázott, és azóta nem tudja még megfogni sem... Én tartom itthon a frontot.
Legyetek jók! Olvaslak ám benneteket Antával, és nagyon élvezem, nehogy magánban levelezzetek !
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsoka!

Hat jo dolgok is ezek. Verted nagydobra, csak elfelejtetted!
Szoval SZELESEN mosolygott az apjara? A nemjojat! Az enyem csak szerenyen, es futolag, de sokat sejtetoen szokott ram!
Zabalom, aztan csak gyozzem vigasztalni, mert a sok szuros bajuszos puszi szurja nagyon.
Lassan mar a patak-nevud is egy honapos lesz. Az szep kor! Meg ket nap, es maris venlanyod lesz!

Ferjed merre jart a vilagban? Elvezte?
Szoval nem tudja gyurni.... Hat igen, meg kell gyogyulni.

Hajaj, szoval olvasol... Tenyleg zavarba ejto, nehez ez.
udv
zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt,
Szegény Zoli egyre rosszabbul van, csak nagy körökben tévelyeg a lánya körül... Csak messziről mer gyönyörködni a lányában. Remélem, mi megússzuk.
Most két helyen volt, Oroszországban az Uralban a volt gulag-táborok helyszínén forgatott (ahol mint kiderült, ma is működő börtönök vannak - hál'Istennek csak utólag tudtam meg, volt annyi esze, hogy nem mondta meg, számos szökött rab és fegyenc kódorog arra, történt már néhány gyilkosság is). Plusz a Kuril-szigeteken filmezett egy vulkanológus expedíciót - és szerzett egy patakot a lányának. A térkép majd hamarosan érkezik...

Leánykád már vénlány,azt hiszem, ugye?
minden jót Nektek
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsóka!

Hat javulást kivánok neki, mert jobb gyúrni a kiscsajokat, mint nézni messziről....

Szóval forgatott. Filmes? Mivel foglalkozik? Egy ideig szt hittem, vulkanológus vagy földrajzos, de ez új. A Gulagokon? Éppen most olvasom a "Kommunizmus Fekete Könyve"-t, és biza sok szó esik benne ezekről a dolgokról. Elképesztő számok.
Van Gulag (fennt eszakon), Recslag, Sztyeplag, Sziblag, Ozerlag, meg egyéb helyek (Kolima, Norilszk, Szalehard, Kotlasz, Arhangelszk
- ezeke a föbb táborterületek)
Ezt, hogy nem mondta meg, hogy szökött rabok kódorognak, ezt nem értem. Találkozott velük? Kinek nem mondta? Lesz valahol film erről a lágervidékről?

Vulkanológusokról és filmről csak Haroun Tazieff jut eszembe, gyerekkoromban láttam a filmjét a TIT-ben a tűzhányókról. "Találkozás az ördögel", ha jól emlékszem, valami ilyen címe volt.

Vénlány, és egyre hasfájósabb :(( Arra a bizonyos Maria Callas visitóversenyre lassan mi is benevezhetünk. De nagyon szeret elaludni ahogy rajtam fekszik, ls hallgatja a szivemet. Ettől még egyelőre odavan. És egyre jobban és okosabban figyeli a világot, és a tesók forgatagát maga körül.
S nálatok?

üdv
zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt,
Ja, ja, hites uram filmes, természetfilmként szokta aposztrofálni a művweit. De itt ne tessék a klasszikus "az oroszlán élete" filmekre gondolni. Inkább afféle néprajzba oltott természetfilmre. A filmjeit eddig az MTV-nek adta el, most is megy egy sorozata (csak rendezőként és szövegíróként csinálta) az M2-őn. De ezen kívül minden filmjének ő az operatőre is. Ezt, amit most forgatott, ezt is az MTV-nek adja majd el, ott fog majd lemenni.
Vulkanológia: anno geológia szakra járt az egyetemen, míg meg nem bukott, (többet járt az egyetem mellé, mint oda, mellesleg ez '89-ban volt, volt is oka mellé járni), aztán elment a Juhász Árpád mellé rendezőasszisztensnek. Így került be a tévéhez, aztán ott is ragadt.
Szökött rabok: nekem nem mondta meg, hál'Istennek. Tudott róla, mielőtt kiment, de (bölcsen) nekem nem mondta el, a frászt kaptam volna, az biztos. Így is aggódom érte mindig, szó szerint úttalan utakon jár, szó szerint a vadonban, szó szerint a világ végén.

Leánykám szegény itt sírdogál mellettem - hasfájás. egész nap eszik meg alszik, ez így van éjjel is (1x eszik), de este kb. 7-től éjfélig szegényt úgy gyötri a pocakja... Előbb-utóbb kinövi. Ábelnél ez két és fél hónapig tartott, aztán szó szerint az egyik napról a másikra elmúlt. Az egyik nap még visított, mint a fába szorult féreg, másnap meg békésen aludt.
Zsófi is napról napra szépül? Tényleg annyit változnak ilyenjkor még ewgyí hét alatt is...
Jaj mennem kell, szegény láény akkorákat pukizik, közben meg üvölt...
minden jót
Zsóka
zs?ka
 


Szia Zsóka!

Hites urad egyre érdekesebb! Mi a címe annak a sorozatának, ami most megy M2-őn? Miről szól? Nekünk egy ideje nincs TV-nk, és nem követem az abban történő dolgokat, de akkor valahol belenéznék. És kérlek, feltétlenül szóljál, ha a mostani útjáról majd vetítik a filmjét!

Miért volt értelme jobban az egyetem mellé járni neki 89-ben?

És merre szokott még járni? (vadonban, világban)

Szökött rabok: ezek mai szökésűek, vagy a "különleges telepesek" leszármazottai, akik kaptak amnesztiát, de nem költözhettek el a táborvidékekről?

Kislány: igen, úgy tűnik, tetőzik a pocakbaj.
Pedig még fokozódhat.
Alig alszik, csak ordít, hogy éhes, ordit, mert kevés a tej, aztán lesz, és ordít, hogy alig birja nyelni, aztán ordít és tekereg, hogy pocakbaj van, büfi jön, aztán ordit, mert bukik, aztán ordít, mert annak rossz volt az ize, aztán ordit, mert rutyi akar jönni, aztán ordít, mert bennt van a rutyi. Ennek vége, és minden kezdődik előlről. Sokadik körbe bejön valami rövid alvási szakasz is...
Ja igen, szépül, mi az hogy! Már olyan gyönyörű, hogy a napra lehet nézni, de rá nem! Alig várom hogy nagyobb legyen, és teljesen szerelmesek lehessünk egymásba! Már nagyon figyelmesen néz, és úgy tünik határozottan felismer. Ui. ha az anyja kerül a látóterébe, egyből reménykedve szünetelteti az orditást. (az én látványom nem jár ilyen eredménnyel). De ma vette észre Ági, hogy már akkor is ordit, ha egyszerűen csak - unatkozik.

Amúgy valami hányós-hasmenéses közjátékom folytán most én járom körben a kiscsajt, egyre szűkülőbb körökben.

üdv zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt,
hát Zoli nagyon érdekes, az biztos !
Most a Lássuk Indonéziát! megy az M2-őn, csütörtökönként délután. Bár azt mondta, ezt ne hirdessem, mert ő ezt a sorozatát nagyon szégyenli (nem ő volt az operatőr, az anyag nagyon kevés volt, stb stb). Úgy volt, hogy szeptemberben megy egy négyrészes sorozata, de az olimpia miatt levették a műsorról, remélem még az idén adásba megy).
Jár ő mindenfelé, Oroszország a kkedvenc, ott járt már Kamcsatkán, Szahalinon, a Kuril-szigeteken (lásd patak , Kazahsztántól kezdve mindenfelé, most az Uralban, Kamcsatkát ismeri mint a tenxyerét (bejárta, gyalog); Alaszkában, Indonéziában, Vietnamban. Ehhez vedd hozzá, hogy mindenhol gyalogolt. Alaszkában nekem is volt szerencsém verle gyalogolni, és tíznapi járásra a legközelebbi lakott településtől egy fiúgyermeket összehozni .

Egyetem mellé járás: hát ugye akkor volt nálunk a fordulat éve, és az egyetemi ifjúság nagyon szerevezkedett. Csak aztán Zoli úgy döntött, hogy ennyi szervezkedés neki elég, nem akar párttag stb lenni. Lehet, hogy ma ott ülne vmelyik pártban. Brrr.

Szökött rabok: nem tudom, majd megkérdezem, ha bővebben érdekel.

Emesénél úgy tűnik a hasfájás kezd estéről áttevődni délutánra - csak el ne kiabáljam! És nevet! Hangosan! Igaz, álmában. De én ilyet még nem láttam. Hiába, az én gyerekem! (Nem is vagyok ám elfogult ) Nagyon szeret egyébként ölben lenni, általában ha felveszem azonnal (majdnem) megnyugszik- Általában. Van amikor nem .
Vmi ösztöntől hatjva mindig akkor kezd el sírni, amikor ide ülök a szám. gép mellé, vagy belépek a fürdőkádba...

Jobbulást kíván
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Kedves Csilla!
Szoval nemsokara egyevesek lesznek leanyaink1 Hogy telik az ido! az en lanyom elkepeszto nagylany lett, magam sem hittem, hogy ilyen gyorsan fog fejlodni. Mar egy bo honapja jar, es ennek nagyon sok kovetkezmenye van: ajtokat nem lehet elotte becsukni, mert uvolt, ha zart ajtot talal. A szekrenyekre most vettunk gyerekzarat, mert minden nap modszeresen kipakolta minden szekrenyunket, napjaim ketharmada a visszapakolasbol allt. egyebkent is kedvenc elfoglaltsaga a pakolas, kockakat naponta otszor-hatszor ki es bepakolja. Azonkivul mar ad puszit, integet, es fogja a fejet, es jajgat hozza. Meg tudnam zabalni.
Fogak: mar van negy!!!!!!!!!!!!
Nektek a legutobbi ertesulesem szerint nyolc fogatok volt. Most hol tartotok?
A lanyom etvagya kimerithetetlen, rajottem, hogy Dorka emesztorendszere ontottvasbol van. Naponta olyan het- nyolc etkezest produkal, es ha valakit enni lat, rogton megy kunyeralni. Meg szerencse, hogy nem latszik rajta, mert egyfolytaban mozog.

Szoval tunderke lett. Rendezek neki szulinapi bulit, van itt a kornyeken egy par vele egykoru baba, azokat hivom meg, otletek tenyleg jol jonnenek.
Irjal te is Sophierol, jo??
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Eva !
Ha kozel laknank egymashoz egyutt rendezhetnenk
meg a szuletesnapjukat !:-)))
Hu ha bele gondolok,hogy egy ev mar eltelt !
Nem is tudom,hogy irigyeljelek-e vagy sem,
hogy Dorcsi mar tud jarni.Igaz Sophie 7.
honapos koratol tud negykezlab menni de meg
egyedul nem jar (csak kezenfogva).De lehet
hogy jobb is :-)))?!O is szeretne pakolni,csak
en nem hagyom!:-((-rossz anya !
Mar kijottek a 10.fogak is ( ragofogak ).
O is nagyon sokat fejlodik,es mindenre (meg
ha enekelek is!) tancol! Meg mikor tudja,hogy
v.mit nem tehet odaer a celjahoz megfordul es
az ujjaval mutatja hogy nem-nem !
Szavak is mennek,vegre megtanulta kikka kutyank
nevet is ugyhogy szegenyt egesznap hivja !!
Van egy-ket olasz szo is amit mond pl.acie=gracie
vagy macska=gatto.Eggyre eroszakosabb o is !
A Te lanyod is neha hatrafesziti magat ha nem
akar valamit??Attol aztan a hajamat tepem!
En is vele egykoru babakat fogok meghivni a szul.
napjara de azt hiszem csak 3-at mert nagyon kicsi
a lakasunk.Mikor noverem csinalt szuletesnapot
a kislanyanak (1 eves) felszeletelt mindenfele
gyumolcsot,zoldseget a piciknekl.A mamak meg
ehettek a tortat ! Tenyleg a haja meg mindig
olyan nagy mint volt? Fodrasznal voltatok mar?
A kaja kunyeralast ismerem,Sophie meg a vendegek
kezebol is kirantja az ennivelot !
Jaj tudod mi erdekel meg ? Hogy viselkedik
Dorcsi mas gyerekekkel? Engedi oket hogy
a jatekaival jatszanak? Utanozza oket vagy megy
utanuk?
Ha van idod irjal !
Szia,Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla!
Csak most talaltam meg a beszamolodat a lanyodrol, es nagy orommel olvastam. Irtal arrol, hogy a lanyod megfesziti magat, ha nem akar csinalni valamit. Nalunk ez visitassal jar egyutt, ugy tud visitani a draga, hogy a dobhartyam majd beszakad, na en ettol tepem a hajamat. Dorka tenyleg koran indult el, es ebben az a vacak, hogy veszelyes dolgokat is csinal, es nem erti meg, hogy nem szabad. Ilyen pl. a suto ajtajanak nyitogatas, ami meg rendben van, ha nem sul benne semmi. De ha forro, akkor nagyon veszelyes. Sot, a multkor arra mentem ki a konyhaba, hogy maszik befele a sutobe. Gondolhatod, hogy megijedtem...
Mas gyerekek: lehet, hogy azert, mert van egy batyokaja, de Dorka nagyon szeret gyerekek kozott lenni. Ugy megy a batyja utan is, mint egy kiskutya, nezi, ahogy jatszik, neha ellopja a jatekat, de nagyon jol megvannak egyutt. Viszont a felnott idegenektol nagyon fel. Nem tudom egy percre sem magara hagyni, mert uvolt utanam. meg akkor is, ha a nagyszulokkel van.
Aranyos lehet Sophie, ahogy tancol. Az en lanyom is razza neha a feneket, de annyira nem jellemzo. Mar mondja, hogy gyere, adjal, persze meg csak ugy, hogyen tudom, hogy azt mondta.
Irjal meg magatokrol!!
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Eva !
Azt nem mondanam,hogy Sophie nem szeret gyerekek
kozott lenni csak erdekesen viselkedik mostanaban !Lehet hogy egy nagyobbacska baratnojetol tanulta el aki 1.5 eves es ahanyszor
jott hozzan (eleg gyakran!) elvette Sophie jatekait es csak o "dirigalt".Na azota van egy masik kis baratnoje is aki ugyannyi idos mint Sophie es amikor jon hozzank semmihez sem engedi
hozzanyulni ill.rogton elveszi tole a jatekokat (az meg persze uvolt!).
Elegge elszomorodtam mert nem szeretnem
ha egy kis onzo-elkenyesztett "egyke"lenne belole!
Testver nincs kilatasba pillanatnyilag lehetetlen
tehat kar is remenykednem,hogy majd akkor meg fog
valtozni! Megis bizom benne hogy valtozni fog
marcsak azert is mert szeptembertol bolcsibe megy!
Jesszum Pepi ha Dorka meg a hatrafeszites mellett uvolt is !!! Ja ezert irtatok regen a ferjeddel hogy megy visitoversenyre??????
Egy masik topicba Trixy kerdezett torta otletet
(az o kisfia is most lesz 1 eves nem tudom ismered-e ). Neked van v.mi otleted a babyknek?
En igazsag szerint meg nem akarok edesseget adni neki (ez nalam konnyebb mert nincs nagyteso akitol
ellesne ill.elkunyizna !:-))))
Juj ha Dorka meg a sutobe is belemegy !!!
Kepzeld Sophie nem nagyon nyitogat szekrenyeket sem! Lehet hogy ettol a szornyusegtol megmenekszem???:-)))) Remeljuk ! De nem akarom elkiabalni !!!! Irjal !
Szia Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!

Dorcsi is most volt 1 éves. Rohangál ide-oda, pakol inkább kifelé, mint befelé, élvezettel kukázna, ha hagynám, a sütő nálunk is az egyik kedvenc. A másik meg, hogy elcsavargatja a gombokat (kapcsoló) a tűzhelyen. Igy sokszor arra megyek ki a konyhába, hogy a leves nemhogy nics készen, de még nem is forrKép Hiszti? Az van nálunk is! Úgy hátravágja magát, hogy csak úgy koppan a feje, no ettől aztán még jobban sirKép Szóval próbálgatja a korlátaimat. Sajnos sokszor meg is találjaKép) Dorcsi egyébként megérti, hogy nem, abbahagyja amit csinál, rám mosolyog és aztán valami fondorlattal újra próbálkozik. Pl. másik kezével nyúl érteKép Amikor meglátja a macskát úgy visit, hogy beleremeg a dobhártyám. Cic, a macska, k a kutya. mama meg tata (ez a papa) tovább még nem jutottunk. Dorcsi is szeretne társaságban lenni, igy igyekszem néha el a barátainkhoz, ahol vannak hasonló korú gyerekek. Akkor aztán igen érdekes dolgok derülnek ki. Vagy az, hogy mennyire félénk a gyerekem, vagy éppen az, hogy milyen örömmel kapja el a másik gyerek elől a játékot. Remélem nem bánjátok, hogy én is beleszóltam. Üdv a fiatal mamáknak. Bea
UI: Bocs, a papáknak is, még ha nem is annyira fiatalok, mint a mamákKép
Bea
 


Kedves Bea, dehogy banjuk, hogy irtal( azt hiszem, Csilla neveben is mondhatom),nagyon jo olvasni a te Dorcsidrol is. A kukazas nalunk is menne, ha hagynam, a multkor nem voltam elegge eber, es kipakolta az osszegyujtott ures tejesdobozokat az eloszobaba, szoval nem unatkozom mellette. Megvettuk a szekrenyzarakat, amit nem tudok bezarni, azt leragasztottam. De van egy aprocska(??) gondom. A WC-vel mit csinaljak?? Ha bemegyek a furdoszobaba, termeszetesen jon utanam, es az elso dolga, hogy felnyitja a Wc tetejet, es bele akar nyulni. Eddig mindig tettem oda egy vodrot, de mostmar azt leveszi, es nyitja a Wc fedelet. Ettol viszont megorulok.
Kedves Csilla, igen a visitas miatt akartuk benevezni a visitoversenybe! Hihetetlen hangon visit, szabalyosan fulsuketito. Es hallanad, mit csinal pelenkazas kozben.... Azt nagyon utalja! Nagyon nehez olyankor egyhelyben tartani: ugy teszem tisztaba, hogy a mellkasara konyokolok( persze finoman)a bal kezemmel, a jobb kezemmel meg adom ra a pelenkat. Kulonben nem hagyna magat. Nalatok is ilyen nehezen viseli a pelenkat Sophie?

Irjatok meg!!!
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok !
Hat ugy kell nevetnem mert tenyleg ezek a
"vacakok" annyira egyformak !!! Nalunk is megy
a cirkusz pelenkazasnal ilyenkor jobb esetben
valamivel le tudom kotni ha a kezebe adok olyan
dolgot amit maskor nem kap meg ! Pl.a cipocskejet!
De ha nem akkor uvolt !
Ja es a WC ! Hat igen. Nalunk szerencsere nehez
fa a teteje igy meg nem tudja kinyitni ! Egyebkent
szerintem otthon is lehet kapni (Prenatal termek de biztos mas is gyartja) amivel le lehet ugy
zarni hogy ne tudja kinyitni.
A szemetes ! Kepzeljetek volt egy pici kis szemetesunk amibe csak a papirokat tettem. Hat mindig azt pakolta. Na jo mondom, jol kimostam
es odaadtam. Azota RA SE NEZ !!! Jol tudjak
ezek am mit szabad es mit nem ! Sophie mikor megy
a kutya tanyerja fele es en raszolok ugy csinal
mintha nem is oneki szolnek csak nez jobbra vagy
ballra mint egy suket (persze nem megy tovabb csak ha mar befejeztem a mondokamat es nem nezek
arra !). Annyira ravaszok nem ?!
Orulok Bea hogy Te is "elokerultel". Meg mindig
uszik a napod ?? Vagy mar jobban be tudod osztani?
Sziasztok ! Irjatok !
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!

Kata vagyok én is csatlakoznék hozzátok. Nekem két fiam van Donát 4 éves Dominik 1 éves.
Jókat mosolyogtam mikor olvastalak benneteket. Valóban mintha a babák egyformák lennének.

Mi január 17-én voltunk egy évesek. Dominak alul van két foga felül 4. O már nagyon gyalogol gyakorlatilag karácsony óta megy. Sokal bátrabb mit a testvére volt ennyi idos korában. Vigyázni is kell rá nagyon, mert semmi félelem érzete és pillanatok alatt felmászik mindenre (szó szerint)
úgyhogy rajta a szemem.

Csak ismételni tudlak benneteket én is. Süto leragasztava, szemetes a falra szerelve, szekrények bezárazva. Viszont az o szobájukba vettem szines muanyag kosarakat abba vannak csoportosítva a játékok, azt lehet pakolászni naphosszat. Van egy kis játék bevásárlókocsink (tudom javasolni nagyon a lányoknak) abba szintén ki be lehet pakolni, húzni vonni stb..
Nálunk még nem igen mutatkozik a beszéd, de igen édes amikor a cumiból kifogy a tej vagy a tea határozott mozdulattal oda nyújtja nekem, vagy kinyújtja a kis kezét tök egyenesen és arra mutat amit akar (csak találd ki biztos azt akarja -e).
Én már az elsonél sem bírtam a pelenka cseréket ami kb. a megfordulás korszaktól kezdodott. Arra azt találtam ki, hogy akkor pelenkázom amikor cumisüvegbol eszik vagy iszik, akkor pillanatok alatt végzek és nincs cirkusz.
Én a sütöt leszoktam ragasztani, amikor meg sütök becsukom a konyhaajtót és akkor nem engedem be.
A tüzhelyen is inkább a belso rózsákon szoktam fozni nehogy leesen az edény (hál isten még egyszer sem fordult elo, de ne is!), vagy akkor fozok amikor alszik.
Érdekes módón a nagynál nem tapasztaltam azt amit a kicsinél ha nem kap meg valamit vagy nem sikerül neki valami akkor megfesziti magát vagy visit mint a malac. Ez néha nagyon idegesito pl. mikor már mindenki félig felöltözve o meg nem akar belebújni a kezeslábasba na akkor feláll a hajam.
A tesóját nagyon utánoza, ezért azt idonként fegyelmezni kell, hogy azért mégse kéne a kicsinek olyanokat mutogatni.
Mi még nem tartottunk babazsúrt, mert a férjem szerint ez csak a belso családra tartozik és nem a barátokra. Majd talán ha nagyobbak lesznek és ok is eljárnak másokéra sikerül a férjemet is más irányba terelni. Családi ünnepség azért volt tortával zenélo gyertyával ajándékokkal. A tortát és csináltam két piskóta lap közé vajas túrókrémet töltöttem, szines cukorból kiraktam a nevét és volt zenélo gyertya. Még nem tudta elfújni csak imitálta a tesó segített neki, de nagyon élvezte.

Hát nálunk kb. így álla dolog.

Sziasztok írjatok még Ti is a Ti babáitokról.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok lányok!

Nekem is nagyon élvezetes volt olvasni a beszámolókat a gyerekeitekröl. Jó olvasni, hogy ti is hasonló "gondokkal" küzdötök. Jelentem: Máté is nagy pakolós, ezért a nappaliban, ahol legtöbbet tartózkodik némi változtatás kellett foganatosítani: alacsony polcok ki vannak ürítve, és az ő dolgai betéve e helyekre( meg volt vadulva a kazettákért), nyövények fölmenekítve a hálóba, vagy magas polcokra (imádta kiásni öket a földjükböl), könyvespolc alsó sorai kartonpapírral leragasztva (sajnos ez nem jutott eszünkbe elég korán, ezt jó pár könyv borítólapja bánja). Van egy vaskos naptára, most azt tépegeti. Emellett még nem szereltünk föl a lápcsőkhöz rácsot, ezért nagyon kell figyelni, mert imád felmászni rajta. A WC fedele nálunk is gondot jelent, résen kell lennem, hogy ne nyuljon bele, ha nem vagyok ott, akkor csukva van a fürdőajtó. Sütö errefele is kedvenc, már meg is járta szegényke, amig müködött, addig résen voltam, de utána elfelejtettem, hogy még forró, és ő megfogta. Szegényke, pár napig látszott a nyoma. Még nem nagyon beszél, az első szó viszont már megvan: cici. Érdekes, hogy az ő kis nyelvén hogy megérteti magát, hallani lehet, ha kér valamit, olyankor végigsorolok mindenfélét, amikor eltaláltam, azt mondja: hehe. Nekünk nincsenek hasolnó korú pajtásaink, lehet, hogy ezért nagyon élvezi, ha hasonló kisbabákkal találkozik. Tesóval imádják egymást, a lányom duplóból épít neki, ő meg szétszedi módszeresen. Neki tartogatja a leghangosabb nevetését.

Nem sokára tölti az 1-et, én sem szeretnék babazsúrt rendezni, nincs is kinek. De a rokonok, barátok biztos eljönnek, ünneplés lesz, torta is gyertyával. Erre már nagyon készülünk: tanítom fújni, de csak a ffff...-ig jut, szufla, az nem jön ki. Szeretném a tanácsotokat kérni: van valami jó ötletetek szülinapi ajándékot illetöen? Nekem még semmi jó nem jutott eszembe. Ha apróság is, szeretném, ha megmaradna, mint elsö szülinapi ajándék.

Pelenkázáskor nálunk is az válik be, hogy valami nagyon áhított dolgot nyomok a kezébe, amit máskor nem szoktam. A konyhaszekrény alsó polcán müanyag edényeket pakolhat ki-be, azt nagyon szereti. Csilla, ne is álmodj arról, hogy megúszod a szekrénykirámolást. Mi a fiókokba egy nagy fadarabot tettünk, igy még nem tudja az egészet kihúzni egyszerre.

Bea, nálunk is lehet kapni azt a WC-zárat, amit Csilla írt. Én láttam is Pesten. Máté is szokott sikítani, leginkább akkor, ha a tesó olyat tesz, amit nem szeretne. Már tapasztalta, hogy nála a "szép szó" nem válik be, néha ugy teszi-veszi, mintha baba lenne. Na ezt nem szereti, Lea viszont szereti, ha bosszankodik.

Kata, köszi a tortaötletet, a lányomnak, mikor pici volt,bevállt a joghurttorta gyümölcsökkel tele. Ma már csokitortát rendel, de ilyen piciknek nagyon tudom ajánlani a joghurttortát, sütni se kell. Én sajnos ezt nem tudom most megcsinálni, mert a fiam nem bírja a tejes dolgokat. Ezért lesz nehéz a feladat.

No ez kimeritö helyzetkép volt, irjatok!

Trixy
Trixy
 


Sziasztok!

De jó, hogy ilyen sokan összejöttünk itt! Nálunk a WC-be nem tud bemenni (ez különösen fontos, mert az összes vegyszeres dolgot ott tartom polcokon), mert van egy fa rácsunk, amivel lezárható az előszoba (koszos cipők szopogatása elől), a WC és a fürdő (macskaalom). De már nagyon próbálgatja a retesz elhúzását, úgyhogy nemsokára az ajtókra kell reteszeket szerelni.

Trixy, mi egy hintát vettünk a lánynak, amit akét szoba közé az ajtófélfára szereltünk fel és rettentően élvezi. Ez sokáig használható. De nagyon jó ötlet lehet egy labda vagy leporello-szerűen nyitható könyv, bármi amibe/ből rámolhat. Mi még egy nagyon egyszerű kis műanyag vonatot is vettünk, amit csihuhu-nak hivunk (ez is nagyon tetszik neki) és 3 vagonja is van, különböző szinű+a rakományai különböző mintájú (sziv, meg rombusz+kör) és mindegyik rakományon más szám van. Szóval szerintem ez is sokáig használható és olcso (660 ft), de praktikus ajándék szerintem. Lassan olyasmit is lehet venni, amit maguk után tudnak húzni. Auchanban épp most vettem neki (névnapjára: szegény gyerek minden egyszerre van, karácsony, szül, név) egy csiga-bigát, aminek a háza egy átlátszó műanyag gömb és 4 különböző golyó van a gömbben, levehető és ha húzza a csigát, a gömbben a golyók forognak. (szintén 600 ft körüli) Nagyon tetszik neki. Hú, most hirtelen nincs több ötletem. Bocs, hoy ilyen hosszú voltam, de az utóbbi időben sokat kellett ezen gondolkodnom, hogy a sok ajándék a különböző alkalmakra azért hasznos is legyen.

A pelenkázás nálunk is gond, amióta ül/áll. Semmi kedve feküdni. Úgyhogy vettem Up and Go pelenkát, gondoltam könnyebb lesz az életem. No igen, de a fenekét kitörölgetni sem olyan egyszerű futás közbenKép

Csilla, nem tüntem el, folyamatosan irogatok, csak ritkábban vagyok fent a neten. Nem usznak a napjaim, csak Babsy ajánlotta, hogy az etetések essenek egybe a mi étkezéseinkkel, hogy ne kelljenek annyiszor pakolni az asztalt, stb. Ez nálunk talán sosem lesz megoldva, mert nem vagyunk olyan tipusuak, hogy idore egyunk: akkor eszunk amikor ehesek vagyunk.
Üdv a továbbra is fiatal mamáknak, Bea
Bea
 


Sziasztok Lanyok !
Tenyleg jo,hogy ennyien "lettunk".
Azt hiszem (ha jol emlekszem) mar csak mi vagyunk
lemaradva a jarasal.De mar 3 napja eggyre tobb
lepest produkal Sophieka tegnap este mar kb.10 volt !Es hogy hogy orul neki !
Persze tegnap mar meg is volt az elso kis baleset
jol szetvagta a kis alacskajat az asztal sarkaba
:-((- de gondolom a "nagyja" meg majd jon :-(((
Trixy! Pont ma olvastam egy edesseg receptet amit
szerintem tortanak is meglehet csinalni ha az
edenybol ugy ontod ki hogy ne essen szet !
Nagyon egyszeru csak griz kell hozza amit a forro
vizben felmelegitesz es forralod. Mikor egy kicsit
mar suru beleteszel nehany karikara vagott banant,
almat, kortet stb. es addig fozod mig jo suru
nem lesz. Persze ugy hogy a gyumolcsok ne nagyon torjenek ossze benne.Utana lezarod es hagyod kihulni a labosban.Hidegen kiontot (es tobabb ugy ajanlja hogy felvagod negyszogletes kis kockakra),
de szerintem ha egybehagyja az ember egy kis
torta lesz belole. Valoszinu en is ezt fogom
megcsinalni a piciknek igy nem kell az allergiatol
sem felni. Es 1 db.gyergya elfer rajta.
Bea ! Az egyutt eves nalunk sem jon ossze es en
nem is nagyon akarom mert Sophie hamar megeszi
az ovet es mas idopontjai vannak. Amugy ha meg
ehes jon magatol is kunyeralni az olembe mikor
en eszem :-))))- ez az ujabb kenyesztetes !!!
Sajnos en meg mindig nem tudok sokmindent csinalni
csak ha alszik! Pl.felmosni, takaritani stb.
Na ezt valjon azok a mamak hogy csinaljak
akiknek nem alszik a porontyuk napkozben??????
Nem tudom Nektek van e ilyen problematok de
Sophieka MINDENT a szajaba vesz ! Ezert nagyon
resen kell lennem, ugyhogy nekunk szerencsere
ilyen WC meg suto -gondunk szerintem nem lesz
mert en MINIDG A NYOMABA VAGYOK ! Sajnos :-((((
Annyira felek hogy lenyel valamit.
Irjatok !
Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla!
Hiaba vagyok en is mindig a lanyom nyomaban, egyszeruen annyira gyorsan nyul a dolgok utan, hogy neha mar csak azt veszem eszre, hogy benne van a szajaban valami. A suto meg ugy jon ossze, hogy ha kinn dolgozom a konyhaban, akkor kezdi nyitogatni. Eleg bemenni a spajzba, es mar kinyitja es maszik befele. Szerintem-de ne legyen igazam Kép-ha Sophie elindul es mar sokat tud menni egyedul, te sem leszel ilyen szerencses. Hidd el, ezeket a kis betyarokat minden eredekli, es hiaba minden odafigyeles, egy pillanat alatt hajmereszto dolgokat produkalnak.
En rendes tortat csinalok Dorkanak, mert mi mar kiprobaltunk tulajdonkeppen minden etelt, nem tunik semmire erzekenynek, es az a piskota teszta, amit en szoktam neki sutni, nagyon konnyu, ez lesz a torta alapja, es gyumolcskremet csinalok hozza, nagyon szereti.
Most mi is a szobahintat tartjuk a legjobb ajandeknak, de attol tarttok, hogyha megvesszuk, akkor a fiam lesz az elso, aki hasznalja, esaz o sulyaval..., hat nem lesz hosszueletu a hinta!
Na, sziasztok, eljenek az alig egyevesek, no meg a tepett idegzetu szuleikKép
Eva
Eva
 


Eszembe jutottak játék ötletek

- formarendezo, formafelismero kocka, háromszög stb.
- botra füzheto karikák, szerintem az a jobb ahol kisebbedik a karikák mérete és nem egyforma nagyságu mind.
- egymásba rakható poharak ez is növekvo nagyságu
- telefon nem csak rádió telefon hanem a hagyományos telefon is
- faépítokocka
- lego(duplo) minden féle
- dömper ki be rakodni
- homokozófelszerelés
- lapozos könyvek, leporellok
- nagyobb labda gurigázni focizni
- játékóra
- bábfigurák
- gyurma, színes ceruza, zsirkréta, gyöngy
- zene kazetta
stb.

Nagy segítség a

Deák B. Katalin: Anya taníts engem!
Deák Magán Kiadó

Sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!
Én Sylvi vagyok és a fiamal vagyok itthon ö most lesz 5 honapos .Sajnos Születése elöt toxémiás lettem igy neki sajnos idegrendszeri betegsége lett A sváb hegyi klinikán kezelik.rengeteget kell tornáztatni de sokat javult és szereti.Ő is imád lerángatni mindent amiota rájött ,hogy kell használni a kezét.Ráadásul mindent a fejére huz ugy szeret aludni.Nekünk az orvosunk javasolta a hintát de eddig még sajnos nem kaptam neki valot egyik helyen sem ahol kerestem.
sylvi
Névtelen
 


Sziasztok !

Nagyon köszönöm a tortaötleteket és ezt a sok remek ajándékötletet.Annyira jó, hogy ha valami gondom van, rátok mindíg számíthatok. Most már nem lesz hiány az ötletekböl, legfeljebb a pénzböl. Hétvégén én is jártam az Auchanban, kár, hogy nem néztem szét jobban a játékok között, mindenesetre nem láttam azokat, amiket írtál, Bea. Hintánk van, viszont a csiga ötlet megfogott, tényleg jó lenne valami húzogatós. Nekünk rengeteg játékunk van, mert a lányom egész készlete megvan még, söt más rokonoktól is megkaptuk a már nem használatosakat. A sok játék mellett Máté mégis az edényeket, müszaki cikkeket tartja érdekesnek.

Én takarítottam már az ébren lévö gyerek mellett, hát nagyon nehéz volt, de nem lehetetlen. A poszívó hangja olyan erös, hogy mellette nem lehet aludni, így többnyire akkor porszívózok, amikor ébren van. Ilyenkor döbbenten nézi a porszívót, nem tetszik neki a hangja. A felmosás borzasztó nehéz, mert a vödrömet akarja megkaparintani folyton, és persze ott csúszkál hason, ahol frissen van fölmosva. Tízszer annyi energiámat fölemészt, mint egyébként.

Csilla, az én fiam is mindent, de mindent a szájába vesz! A kemény lapos könyveit se lehet odaadni neki, mert szétrágja. Az utolsó morzsát is föl bírja csippenteni az asztal alól, folyton takarítani kell. A veszélyes vegyszerekhez nem fér hozzá, a fürdöszoba ajatja csukva van, mást meg a szájába vehet, úgy van kialakítva minden.

Dond is van meg öröm is a gyerekekkel. Hajrá minden szülönek és totyogónak4
Trixy
Trixy
 


kedves Trixi1 Milyen erdekes, amit irsz, a lanyomnak is rengeteg jateka van, meg a batyjatol is orokolt egy csomot, A kedvence megis egy muanyag locsolocso darab, amit egy muanyag flakonnal egeszit ki, es orakig tud vele jatszani. Ami egy kicsit bosszanto: megvettuk nevnapjara a mozgo-forgo-csorgo kepessegfejleszto jatekot, tiz perc utan ra sem nezett. Marad a locsolocsonel. Nekunk ezert nehez az ajandek, a rokonoknak is. Mi is annak idejen minden jatekotletet kimeritettunk a fiamnal,tehat a telefon, huzogatos csiga, epitokocka, duplo mar mind megvan, aztan orokoltunk vagy tiz babat, dehat a locsolocsovet semmi sem mulhatja felul...
vegyek neki egy egesz tekercs locsolot??? Kép
Kedves Sylvi, a hintat keresheted a nagyobb bevasarlokozpontokban, ott altalaban fabol keszultet lehet kapni. De en lattam mar muanyag szobai hintat is, en azt szeretnek venni, mert azt biztonsagosabbnak iteltem meg, jobban tartja a gyerek hatat.
Udv minden babanak es mamanak.
Eva
Eva
 


Kedves Lanyok !
Eva! Azt hiszem (ha nem tevedek) meg nem irtad
le a pontos receptjet annak a bizonyos tortanak
amit Te csinalsz.Megtenned?
Mi is kiprobaltunk mar szinte minden etelt.
A narancsot ugyan meg nem nagyon merem adni neki.
Csak modjaval.
Trixy!Ezek a lapos szetragott konyvek NAGYON
ISMEROSEK! De jo hogy Ti is irtatok ezeket mert
a noverem szerint egy nagy KANIBAL az en Sophiem.
Mert o meg ilyet nem latott hogy mindent megegyen!
Viszont az o kislanya (aki szinten most volt 1eves)az meg mindent a nyakaba akaszt !Szo szerint
Ha talal egy bugyit vagy zoknit maris akasztja
a nyakaba es azzal rohangal! Kesz rohej!
Kepzeljetek Sophieka tegnap mar az egesz szobat
vegig setalta egyedul!(Ugyhogy kezdem a sutot
bezarni ?!)Nagyon kicsi a lakasunk(szerencser?!)
igy nem tudom miket fog kitalalni majd.
A mult heten a CD-k voltak a slagerek (a CD tartobol kirangatni!).
Egyebkent en is v.mi huzogatosra gondoltam ajandekba.Lattam a multheten egy kislanynal a
Fisher Preis-tol egy olyan kutyat aminek a farka
is mozog ha huzogatod.Nagyon edi volt.
Egyik baratnom azt vallja felesleges ezeknek
a porontyoknak jatekot venni hisz ugyis mindig
azzal jatszanak ami nem jatek!(Lasd locsolo!)
Sophienak a dobozok a kedvencei (marmint ha kap
ajandekot annak a doboza!!)-mert azzal jol lehet
kanibalkodni !!!
Szylvi! Es hogy kaptad el a toxoplasmozist?
Ill.mitol kaptad el?
Sziasztok,Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!
Én is müanyag hintát szeretnék mert még nem ül stabilan már sok helyen kerestem de semmi mindenhol fahinta volt de nem adom fel mert muszáj szerznem egyet.De köszi a tippet.
Nem toxoplazmozis voltam hanem,toxémoás ami magasvérnomás okozta fertözés. Sajnos születésem ota magas avérnyomásom de a terheségeim alatt eddig nem okozot gondot.De mivel ezt a terheséget anyosom közelébe kelet gyogyszer nélkül kihordanom igy veszelyeztetet terhes voltam.10.hétől beteg állományban voltam.Szerencsére a hugomnál voltam amikor rosszul lettem ő kisért be a korházba.Nem is engedtek haza 200/120 volt a vérnyosásom.
Sziasztok Sylvi
Névtelen
 


Szia Sylvi!
Bocsanat ha eltevesztettem a betegseged nevet,
az az igazsag hogy szerencsere nem volt gondom
veluk!Foleg miutan az en vernyomasom meg tul
alacsony !Egyebkent nem mondtak Neked annak idejen
hogy csaszarral kell szulnod? en ugy hallottam
hogy akinek magas a vernyomasa annak eleve
csak csaszarral szabad szulni.
(Es valjon mitol ment fel jobban a vernyomasod
az anyosodtol vagy attol hogy nem szedhettel
gyogyszert ?:-)))))
Es a babadnak milyen kovetkezmenyei lehtnek?
Remelem nem tul terhelo a kivancsisagom, ha megis
az akkor ne valaszolj (megertelek).
Szia,Csilla
LCsilla
 


Sziasztok Lányok!

Egy pár napja nagyon aranyosat muvel a kisfiam. 1/2 10 és 10 óra között amikor már úgy érzi elfáradt kihorgássza a kispárnáját a kiságyból és magához ölelve hozza. Ezzel jelzi nekem, hogy anya ideje lenne aludni.

Ma a szennyesláda volt terítéken. Kicsippentet belole egy félpár zoknit, odahozta és tuszkolta rá a lábamra, elvégre az odavaló.

Elmenetem a wc-re a dolgomra. Egyszer csak nagy eszevesztt sírás. Mire kijövök keresem, hogy hol van hát benne ül a babakocsiba. A kis betyár bemászni betudott, de ki jönni nem ezért volt a sírás.

Nálunk is teritéken vannak a könyvek. Én egy régi telefonkönyvet adtam neki. Jó nagy, jó nehéz, puhák a lapok, lehet tépkedni. Csak arra kell vigyázni ne egye meg a lapokat, mert az a fránya papir olyan finom!!!

Meg tudnám zabálni a kiskölköt amikor kis sonka lábain a szobákba döcög és berreg hozzá mint egy motor.

Lapoazoskönyv téma: Amikor az elso kisfiam úgy 1 1/2 - 2 éves volt kikölcsönöztük a könyvtárból a József A. Altató c. könyvét. Nagyon tetszett neki többször is elkellett mondani foleg azt a részt, hogy a villamos is aluszik... én meg úgy meg voltam hatódva, hogy végre valami könyvféle is tetszik neki, hogy bent hagytam az ágyába a villamos képnél kinyitva, hogy amíg altatja magát nézhesse a képet. Eddig nem volt baj hanem regggel. Mindig hagytam valami kis játékot az ágyába ha felébred és mi még nem tudjon mivel játszani. Játszott... Ez egy foliázott leporello könyv volt. Szépen meghámozta az egészet.

Na ezt elküldöm és egy másikba folytatom.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

Itt folytatom.

A muanyag hintához: Vigyázatok vele nem szabad benne egyedül hagyni a gyereket, mert ha elore hajol a gyerek fejre áll az egész hinta. Nem hittem el addig amíg nem láttam. Különben meg nagyon jó találmány. Én szoktam mondókákat mondani amikor hintáztatom.

Locsolócso: minden gyereknek vannak ilyen korszakai és nagyon édesek. Mi a húgommal úgy hívjuk ezeket a dolgokat, hogy a legjobb "Fisher Price" játékok.

Amikor nem aludt és akkor kellett takariatni vagy a takaritás végére ébredt fel én két dolgot tudtam csinálni.
A kiságyát kihúztam a szobája ajtajába így kilátott belole és nézte, hogy mosom fel a lakást. Ezt annyiszor nézte, hogy amikor o kaparintotta meg a felmosó készletett félelmetesen ügyesen az én mozdulataimat utánzva imitálta a felmosást.
A másik volt/van egy nagy deszkalapunk azt betámasztottam az o szobája/juk ajtajába játszik/nak a szönyegen én meg nyugodtan felmosok.

LCsilla.: Látod nem kell izgulni a Te lányod is belépett a gyaloglók közé!!! Figyeld meg egyre ügyesebb lesz. És, hogy tudnak neki örülni!!! Na meg mi is.

Sziasztok üdv mindenkinek a totyogó klubban

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!
Jokat rohogtem Kata beszamolojan!! Az en lanyomnak most egy jokora piros folt van az orran,az ok a kovetkezo: Dani fiam kinotte a racsosagyat es kapott egy uj( mar nagyfius) agyikot. Ami egy nagy kihivas a lanyomnak is. Felmaszni mar tud, de lefele meg akadnak gondok. Este nem voltam elegge szemfules, es Dorka az orran landolt. Volt nagy boges, nekem meg lelkiismeretfurdalasom...
Egyebkent a lanyom mindent a fejere akar huzni, most eppen egy cipovel probalkozik.
A pakolos korszaknak abba a fazisaba ertunk, amikor nemcsak kipakol, hanem be is. Tegnap az egyik labasomat a ruhasszekrenyemben talaltam meg.
Hogy mikor tette oda( es hogyan??>) az orok rejtely marad.
Ti hogy vagytok?
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok !
En is akartam irni amit Kata (de melozott) a
hintaval kapcsolatban.Ugyanis noverem is vett
es szepen a furdoszobaba fesulkodott mikor a
tukorbe meglatta hogy a baba fejjel lefele log
a hintaba! Hat gondolhatjatok majd szornyet halt.
Azota vett ra egy biztosito kotelet is amit a
vallara lehet tenni.Persze nem tudom mennyit segit!
Kata! Az a kikolcsonzott konyv az jo! Latod ezert
felek en barmit a kezeben hagyni!
Tegnap anyosom vett egy kis rozsat aminek a kis
szirmai kicsit szethulltak a lakasba.2 perc
utan Sophieka szajabol huztam ki!
en nagyon felek, mert annyi borzalmasat lehet
hallani.Pl.meghalnak babak egy babszemtol stb...
Igen,Sophie mar eggyre ugyesebben gyalogol
de azt hiszem jobb volt mikor meg nem tudott
ugyanis tegnap a kozertben akkora ramazurit
rendezett mert feltetlen gyalogolni akart !!!!
Ti ilyenkor mit csinaltok??Ezek szerint mar
bevasarolni sem lehet bekesen????
Sziasztok,Csilla
LCsilla
 


Sziasztok Lányok!

Mi már az elsovel is most meg a másodikkal is azt csináljuk, hogy vettünk egy szijat amit azt hiszem eredetileg a mélykocsihoz szoktak használni azt ráteszem a két végét meg kikötöm a babakocsi két szélére. Na így leírva elég drasztikus, de higyétek el nem az!!! Sot többször megkímélt már attól a frásztól, hogy éppen fizetek és a gyerek feláll a babakocsiba. Így felállhat, de ki nem eshet tartaja a szíj.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Üdvözlök mindenkit a totyogó klubbanKép

Dorcsi is imadja a könyveket. Leteszi maga elé és a lapokat (alulról felfelé) végigpergeti a hüvelykujjával és közben "beszélget". Nagyon jól el tud lenni vele. Kívülről fújja már Freud: Bevezetés a pszichoanalizisbe c könyvét. HOgy mit eszik rajta?Kép (szó szerint)

Ujabban Dorcsi söprögetni szokott. Frászt kapok, hogy mikor fogja valamelyik ablakot kiverni a partvis végével, ahogy forog vele.

Locsolócso: igen, én is jártam ugy, hogy végre sikerült szereznem valami nagyon klassz jatékot, minden téren ideális volt a gyereknek, minden ahogy a nagykönyvben megvan irva. Azóta is megvan, pakolgatom ide-oda. Egyébként is azt vettem észre, hogy a legjobb "játékok" azok, amiket mi szülok hasznalunk. Mobiltelefon, toll, számológép, távirányitó stb. Lehet, hogy a gyereknek fel kellene olvasnom a nagykönyvből mi a jó neki?Kép

Lapozóskönyv: Mi egy Hófehérkés könyvet vettünk neki, amit különösen szeretett valamilyen rejtélyes oknal fogva (borzalmas volt a szovegkornyezet). Aztan kevesellte a törpéket és 2 részre szakajtotta. Aztan meg tovabb. Majd meghamozta. Amiota csupasz, nem erdekli.

Lábasok: Másik kedvenc. Ha valami eltünik, eloszor a konyhaszekrényeimet nézem meg, mert nagy az esélye, hogy ott megtalálom. De forditva is igaz, imadja kirámolni a szekrényeket. És amikor megyek utána, mondom, most ne rámold ki, kacagva elrohan, amolyan "kapj el ha tudsz" félén. Hát lehet rá haragudni?

Porszivo: Dorcsi imadja a porszivozast. Huzza vonja a porszivo fejet (ha hagyom), ha pedig en hasznalom, rohan utana, ahogy huzkodom es kozben igyekszik ki-be kapcsolgatni. Meg nem megy (hal isten) tökéletesen, de mar nagyon kicsi hianyzik hozza hogy lenyomja a gombot...

Drcsi meg a mosogepet is nagyon szereti, nyomkodja rajta a sok gombot (ezeket nagyon könnyü). Amikor meg ures, akkor belenez es gagyog benne, mert imadja, ahogyan visszhangzik.

jaj, annyit lehet ezekrol a porontyokrol meselni! Mindenkinek sok örömet (és türelmetKép ) a lurkókban! Bea
Bea
 


Szia Bea!

Tüneményes lehet a kicsi lányod!!! Olyan jó, hogy meséltél róla! Már nagyon várom, hogy hasonló "bosszúságokkal" kelljen megküzdenem nekem is. Kép

Egyszerüen nem tudom megérteni azokat, akik nem vágynak gyermekáldásra! Szülönek lenni a legcsodálatosabb érzés lehet a világon!!

Sok puszi: Katus
Katus
 


Sziasztok Lányok!

A férjemnek két tüneményes mondása volt a hétvégén:

A kicsi fiam nagyon csendbe tud közlekedni és egyik pillantról a másikra tud ott teremni egyik helyrol a másikra. Fozünk a konyhába gyerekek játszanak a szobájukba. Egyszercsak megjelenik a férjem hátamögött mire az felkiálltott meglepetésében:
"Kata szerelj már a gyerekre patkot".

Másik. A kicsi fiam úgy közlekedik a lakásban, hogy közben berreg, dünnyög, duruzsol. Szólók a férjemnek, hogy hallja-e a gyereket. Mire o...
"Csak fel ne szálljon".

Sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

A hozzászólásokat olvasva nemegyszer hangos nevetés tört rám. Remélem, nem fogjuk elfelejteni ezt a sok aranyos dolgot, amivel gyerekeink meglepnek minket, és majd el tudjuk nekik mesélni, ha nagyok lesznek. Érdekes, hogy milyen más a fiúk és a lányok viselkedése már ebben a korban is. A fiam még alig egy éves, és már végigberregi a lakást egy kisautót tologatva. Nem emlékszem, hogy a lányom ilyet csinált volna, pedig ugyanezek a játékok akkor is megvoltak. Mindkettöjük számára elérhetö a maci, baba, autó, mégis a fiam a fiús dolgokat, a lányom pedig a lányos dolgokat kedvelte. Páldául a lányomnak is kedvelt fogalatossága volt különféle dolgokat a nyakába akasztani ebben a korban, pont úgy, ahogy Csilla is irta a növére kislányáról. Sokat gondolkozom azon, hogy vajon másként kell-e nevelni a fiúkat és a lányokat, ahhoz, hogy felnött korukra egészséges lelkü ember váljon belölük? Van-e ennek köze a neveléshez?

Trixy
Trixy
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: