Új privát üzeneted érkezett!

Szia Bea!
Nekunk Yorkshire terrierunk van (2 is).Az en kutyaimnak sem hullik a szore.A fiunak vissza nyirom,a lanynak pedig hosszu a szore.A lakasban semmi szor.Nagyon baratsagos kutyusok,imadjak a 8 honapos kislanyomat.Mar most nagy baratok egyutt.
Gondoltam leirok meg egy kutyafajtat,ami igazi szobakutya,es nem kell utanuk egesz nap takaritani.
Nagyon jo fej kutyak,oket csak szeretni lehet.(Nagyon enyhen fejeztem ki magam)
Bocs,ha kozbe szoltam.
udv,Kriszta anya
Kriszta anya
 


Sziasztok!
Off:Maminti!
Toxoplazma eredményem: KKR: 1:20
IgG: 100,2IV/ml
IgM: negatív
IgA: negatív
A dokim azt mondta, hogy miden ok., védettségem meg van.

Sok pusszz. Chris
Chris
 


Sziasztok!
Akkor bõvebben is kifejtem.
Jelenleg egy 36 m2-en lakunk 1 kutya, 2 bébi és mi ketten a férjemmel. Az annyit tesz, hogy szoba, konyha, fûrdõszoba, semmi más. Egy kb. 60 m2-es kertes lakásból jöttünk ide, és nagyon remélem, hogy 2-3 hónapon belûl egy 80 m2-es óriási kertes házba tudunk költözni. Úgy gondolom, hogy a nagy tér, illetve a kert elvesztése nemcsak a kutyát, de minket is megviselt. De amint írtam van remény a változásra.
A kutyát meg nem cserélhetem le, mert a szokásosnál jobban hullik a szõre (újszülött korában beteg volt, jelenleg a betegség maradványaként allergiás sok mindenre pl: kutyasampon, tej, tartós, nagy melegben megizzad = kiütései lesznek). Megoldás egy erõs, masszív porszívó a hulló szõrre.
A szobabába azért sem engedjük be, mert nem az a gyerekbarát kutya. A mi gyerekeinket nem bántaná, labdáznak, játszanak, de ha elfárad, akkor inkább ne lássa, ne hallja a gyerekeket. Egy iskola közelébe lakunk most, a gyerekek mikor elmennek elöttünk mindig megugatja õket és nem azért mert köszön nekik. Tehát a "kirekesztés" nem véletlen. Erõltetni nem akarjuk az állandó együttlétet a kutya és a gyerekek között. A 2,5 évs Tomi fiunk eteti a Bence kutyánkat például.
Most mennem kell, mert a 3 hónapos pici nyûgös.
Náfrádiné Anita
Náfrádin&ea
 

 
 

Köszi, Chris!!
Akkor egyszer, valamikor, amikor lehet, hogy észre sem vetted, átestél rajta!. Védett vagy és a picid is. Hurrááááá!!!!
maminti
maminti (maminti)
 


Most vagyok félidõs pocakos és két szép nagy kutyónk van /fél mázsásak/. Nagyon szeretjük õket, de most hogy én már óvatosabb duhaj vagyok kezdenek neheztelni hogy kevesebbet látnak. Mert ugye nem olyan jó pocakkal csúszkálni a kutya után ebben az idõben . Na meg kíváncsi vagyok, hogyan veszik majd a babát. A macskákkal való összeszoktatás sem ment egyszerûen, néhány cicó lelépett mire sikerült a taktikát kialakítani, de ezt a babával talán mégis isnkább megelõzném. Ja és az elsõ kutyánk a második érkezését rosszul fogadta és egy igazi sértett egykeként viselkedett, most meg bár Soma lévén õ a kan már nagyobb és erõsebb is lenne még mindig terrorizálja. És sajnos Dorkában nem sok anyai érzés rejlik, mert amikor két napig itt volt egy kiskutya megõrzése Soma "anyáskodott" felette. Szóval mik a tapasztalataitok a nagy kutya - kis gyerek témában?
 
 


Chris!
Van valami fejlemény?

KiváncsiZsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!
Ha Chris még idetéved - mert már nem dolgozik és otthon nincs net...-, akkor találtam olyat, hogy www.macska.hu és ott van pár klassz írás arról, hogy lehet baba és cica együtt, meg hogy ki hogyan csinálta!!
maminti
maminti (maminti)
 


Nagyon leállt a téma, pedig nagyon kíváncsi lennék mások tapasztalataira. Na meg azt sem akarom, hogy állandóan nekem kelljen a kutyókat leállítani, vagy becsukni, mert elég strapás két ekkora jószággal, úgyhogy inkánbb a megelõzést választanám. Április végéig még van sok idõnk. Szóval jó lenne tudni mirõl érdemes pl. leszoktatni, vagy mire érdemes részoktatni a gézengúzokat. Persze ép ésszel van néhány dolog amit eddig sem hagytam, pl. a felugrálást, vagy a mi cuccainknak az elhordását/pl. cipõ, szerszám/, de azért biztos vannak olyan dolgok, amire így baba nélkül nem annyira gondolok.
Bubu
 


Szia Bubu!
Nekem két cicám van, mit olvashattad. Szóval nem tudok mit mondani a kutyás dologhoz. Azt meg csak gondolom, hogy mivel minden kutya egyéniség, igy ha nem szeretik a gyerekeket se kutyában sem emberben a gazdiét sem fogják kitörõ lelkesedéssel fogadni. És forditva.

Gondolom te is csináltatsz toxoplasma vizsgálatot. Hányadik hétben vagy?

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Zsunya!

Csináltak már korábban és volt egy régi lezajlott fertõzésem. Sajnos a mostani vizsgálat eredményét elkeverték, így megismétlik.

Azért Dorka nem egy gyerekevõ fenevad, csak a kiskutyákra rájuk se hederít, illetve a gyerekeket levegõnek nézi - és minden további nélkül elsodorhatja õket. Soma pedig kifejezetten rajong a gyerekekért csak egy kuvasz kannál ez a rajongás - tekintettel a súlyára: kb 50 kg - elég zûrös is lehet egy totyogónál. Egyébként remélem, hogy Dorka nem sokára vemhes lesz és akkor megváltozik, mert most sokkal inkább számítja magát az emberek közé, mint a kutyák közé, ezért is a fokozott féltékenység a nála fiatalabb, másodiknak érkezett Soma kutyára, illetve minden nála késõbb érkezettet, mint a macskák is betolakodók a szemében.
Bubu
 


Szia Bubu.
Úgy látom elõtted teljesen tiszta a kép. Mi a kérdés? Kép Jól ismered a kutyáidat. Az õ tulajdonságaikat is figyelembe kell venni, amikor kialakitod a babás életeteket. Kertes házban ez azért talán megoldható nagyobb galiba nélkül.
Eszembe jutott, hogy amikor a hugom született, akkor volt egy középsnacink, aki egy igazi idióta volt idegenekkel. A családdal nem. De azért alkalmat talált tiz év alatt hogy mindenkit megharapjon egy picit.A hugom viszont világ életében kinn játszott vele az udvaron. A kutya pedig hiába volt fiu úgy vigyázott rá, mintha nõstény lenne. De nem hagytuk õket kettesben amig a hugom nem lett úgy 3 és fél 4 éves. Szóval ezzel csak annyit akartam jelezni, hogy õk is mindenkihez máshogy viszonyulnak. Lehet, hogy a gyerkõccel jól meglesznek. Ki kell próbálni szerintem. Bár könnyen beszélek, a megboldogult térdig érõ kutyámmal. Kép

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Zsunya!

Köszi a biztató szavakat,lehet hogy túlaggódom a dolgokat. Csak olyan nehéz, mert a kutyók nagyon közel állnak hozzánk és a pocaklakó sem különben, és nekünk kellene a négylábúakat megrendszabályozni. Szóval remélem kevés féltékenykedés lesz, mert mindenféle elfogultság van bennünk. Meg azért biztos vannak dolgok, amiket jó megtanítni elõre, pl. arra gondolok, hogy amikor hozunk be a kocsiból valamit ne ugráljanak kíváncsian a nyakunkba és dugják oda az orrukat és próbálják megnyalogatni. Azontúl hogy idegesítõ, szõrõs meg nyálas leszel a babára nézve persze ez igen kellemetlen is lenne. Szóval abban reménykedtem, hogy vannak mások, akik már megtapasztalták, hogy milyen alapszabályokra van szükség, vagy mik azok a kutyás helyzetek, amik a babával már másként mûködnek.
Szóval a kutyák bár kint laknak az udvaron mégiscsak családtagok és az új családtag fogadása tekintettel fizikai erejük és értelmi képességük arányára nagyobb és másféle körültekintést igényel tõlünk, mint ha két másik nagyobb gyerekünk lenne. Na, ha más nem mûködik, majd lefizetem õket, mert nagy haspókok Kép.
 
 


Örülök, hogy egy kicsit meg tudtalak nyugtatni. Bár szerintem ha az alap utasitásokat végre hajtják nagy baj nem lehet.

Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Kedves Dori, es Kriszta anya!

Egy kicsit elkallodtam, es nem is vettem eszre a valaszotokat. Nagyon koszike.
Dori, megprobalom megnyitni az oldalad, ha kerdesem van irok.
Kriszta anya, az a baj, hogy a Yorkshire t-ek nem tetszenek, de koszi a tapasztalatokat.

JO kutyizast, udvike, Beja
dbeatrix
 


Akit érdekel!

A Fitt mamában van egy cikk a kutyák-kisbabák kapcsán. Azt írja le magyarul kicsit szûkebben, amit angol weboldalakon találtam a témában.
Amit az angol oldalakon olvastam annak egyrészével nem egészen értek miért lenne jó, meg feleslegesnek is érzem. Pl. Sétálgassunk otthon egy játékbabával és játszuk el mit fogunk tenni majd. Aki erre rendszeresen ráér azt irígylem, ha meg nem csinálom rendszeresen semmi értelmét nem látom. Meg az is furcsa nekem, hogy miért lenne jó otthon gyerekesírást hallgatni magnóról, minden baba másképpen sír és én nem nagyon élvezném napi gyakorisággal a gyereksírást. Mjad ha eljön az ideje. lehet hogy hogy értetlen vagyok, de zekkel a behaviorista dolgoktól kilel a frász.

Bubu
 
 


Sziasztok!

Nekünk 26 hetes leendõ kisbabánk van, és egy németjuhász szerû keverék a kertben. Eddig eszembe sem jutott összekapcsolni a két dolgot, de már 2-3 ismerõs is rákérdezett, hogy mit fogunk csinálni a kutyával, nem keresünk-e neki új gazdát. Egyébként jámbor jószág, csak nagyon játékos. Szóval azóta kezdtem elgondolkozni, hogy kell-e valami lépést tennem az ügyben. Régen is éltek kutyák és csecsemõk együtt, nem hiszem hogy baj lehet belõle. De lehet hallani végzetes balesetekrõl is. Nem tudom, mit tegyek.

Abi
abi (abi)
 


Sziasztok!


Olvasgatlak benneteket , és úgy döntöttem, én is leírom a tapasztalataimat .
Mi panelban lakunk,három szobánk van . Mégis meg tudjuk oldani a baba nevelését ,plussz egy kutya és egy macska .És még kertünk sincs (sajnos).
Mielõtt Lilike megszületett , én is rengeteget dilemmáztam ezeken a kérdéseken . Egy idõben azon voltam , kutya el . Aztán nagyon megsajnáltam , mert már tizenhat éve a férjemmel él , és hát persze õ sem adta volna oda . Érdekes , de a macska egyáltalán nem zavart .
Szóval: a nappali az állatoké , a többi helyiségbe egyáltalán nem mehetnek be . a cica is gyönyörüen megtanulta . Már a terhességem alatt szoktattuk az új helyzethez . És szerintem ez nagyon fontos ,mert így nem lesz a babára féltékeny . És csoda vagy nem , de megáll a szobaajtó elõtt , és ott leül , onnan kuksol .
Amióta megvan a kicsi , én csak ritkán simogatom õket , de a kézmosást nem hiszem , hogy nehéz lenne betartani . lili még nem mászik , nem megy , ha arra kerül a sor , majd akkor gondolkodunk , hogyan lesz tovább .
Nálunk egyébként semmi probléma nem volt az állatokkal és a babával . Nem is érdekli a pici az állatokat szinte .
Ha nem vagyok a szobában , hanem a konyhában teszek-veszek , akkor bezárom a szobaajtót .
Szóval meg lehet oldani a dplgpkat . engem elsõsorban az dominált , hogy az állat is érzõ lény , és nem bánhatok vele úgy , mint egy játékbabával .
Abi, nem is értem , nálatok mi a baj . Ha nekünk kertünk lenne , egy pillanatra sem érdekelt volna ez a téma . Szerintem ne aggódj a kutyus felõl , fõleg , ha õ amúgy is kint lakik.


Sziasztok.
Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Szija Abi !

Egy percig sem kell gondolkodnod a dolgon, ha kutyad kiszamithato, es baratsagod, es foleg, ha veletek nott fel!
Mi nekunk egy rottweilerunk van, kint a kertben, es raadasul masfel eves koraba fogadtuk be. Semmi gondunk nincs, szerintem mivel nem egy legterbe elnek raadasul a gyerekkel semmi gondotok nem lehet. Gondolom a kertbe meg felugyelet nelkul nem hagyod a kicsit majd.

Szoval sok boldogsagot a babatokhoz, es jobb lesz neki, ha allat mellett nol fel.

udv, Beja
dbeatrix
 


Kedves Abi!

Nekem 21 hetes leendõ kisbabám van és egy 12 éves kutyám.
Velem él egy lakásban. A terhességem kezdetén tõlem is megkérdezte a barátnõm, hogy a kutyát nem passzolhatom-e le a mamámékhoz. Nekem eszem ágában sincs õt bárhová is lepasszolni.

Tudod a végzetes tragédiákról szóló híradásoknál engem az zavar leginkább, hogy az elõzményekrõl soha nem esik szó. Értem ezalatt azt, hogy a gyerek a kutyát mennyi ideig zaklatta és kínozta, zargatta evés közben, tépte a fülét, rugdosta stb.
Ezek a híradások arra jók, hogy negatív hangulatot keltsenek és az állatgyûlölõk jobban érezzék magukat, az állattartók meg elbizonytalanodjanak.

Véleményem szerint a legjobb, ami egy gyerekkel történhet, ha állatok közelében nõ fel. A kulcsa a dolognak az, hogy a gyereket folyamatosan, pici korától kezdve meg kell tanítani arra, hogy az állatokat is tisztelni kell. Nem azért vannak az állatok, hogy kínozza és gyötörje õket, hanem vegye figyelembe az õ igényeiket is.

Van egy élményem, amit most elmesélnék:
Kb. másfél éve utaztam a kutyimmal a vonaton. Az egyik állomáson felszállt egy 4 év körüli fiú a nagyszüleivel és úgy ment el a békésen fekvõ kutyám mellett, hogy rátaposott a mellsõ lábára. Akkor még azt gondoltam, hogy véletlen dolog volt. Kb. 1/2 óra múlva visszajött...én azt hittem, hogy haverkodni akar a kutyával, v. simizni - ahogy más normális gyerekek -, de a gyerek szó nélkül rátaposott a kutya fejére és páros lábbal az oldalába ugrott. Mivel én az ablak mellett ültem, a mellettem ülõ megdöbbent utasok rántották le a gyereket a kutyáról. A kutya teljes sokkban, remegve bújt oda hozzám és nem tudta mi van ilyenkor. Az enyémnél kevésbé béketûrõ kutya valószínûleg a fejét rágta volna le a gyereknek, aki mellesleg ezt bõven meg is érdemelte volna.
Ekkor mentem oda a nagyszülõkhöz és javasoltam nekik, hogy talán nézessék meg pszichiáterrel a gyereket. Azonkívül kilátásba helyeztem, hogy ha még egyszer a kutya közelébe jön a gyerek, akkor apró darabokra szedem és kivágom az ablakon. Persze a nagyszülõk voltak felháborodva, hogy hogy mondhatok a drága unokájukra olyat, hogy elmebeteg.

Ez csak egy példa, de gyanítom nem õ az egyetlen gyerek, aki ilyen abnormálisan közelít az állatokhoz. De, mint mondtam, errõl persze nem szól soha a fáma.

Szóval én bármikor nyugodtabban hagyom akár kettesben is a kutyámmal a gyerekemet, mint pl. egy ilyen kis aberrált kölyökkel.

Jó kérdés, hogy az ilyen gyerekeket mire taníthatták a szülei más élõlények tiszteletével kapcsolatban.

Szia,
Kata
Névtelen
 


Kedves Kata,

Kösz a bíztató sorokat. Én is úgy gondolom, hogy jól megfér majd a gyerek a kutyával, persze meg kell ismertetni õket egymással. Mivel én gyerekkoromban állatok nélkül nõttem fel, nem tudom, hogy történik majd. Gondolom az elején oda kell figyelni, hogy hogyan reagál majd a kutya, nem féltékeny-e. De én is láttam több olyan példát, hogy egy kutya imádta a kisgyereket, vigyázott rá, hagyta még a hátán is lovagolni. Remélem, nálunk is így alakul majd. Ha mégsem, akkor még mindig ráérek elgondolkozni, hogy hogyan tovább.
abi (abi)
 


Szia Kata!

Teljesen egyetértek Veled. Az amolyan "kutyás-pitbullos" balesetek legnagyobb része az emberi hozzá nem érteésbõl fakad. Igenis sok gyerek nem tud bánni normálisan a kutyával, mert azt hiszi a ktya vmi féle "plüss maci", amivel bármit meg lehet csinálni. Ugyanez a helyzet a szerencsétlen húsvéti nyulakkal!! Kép
A gyerek azért nem tudja hogyan bánjon a kutyával, mert nyilván az õ szülei sem tanították erre, vagy éppen a rossz példát látta. Ezt elkerülendõ kell szerintem a kisgyerekeket hozzászoktatni az élõlényekhez. Ez is egy fajta kultúráltság véleményem szerint.
Nálunk sok kutya van, lévén tenyésztem egy fajtát, és a 3 és fél éves fiamnak eszébe nem jutna olyasmit csinálni, hogy direkt rálépjen a mancsára például. Ezt is tanítani kell, és fõleg tudatosítani a gyerekben, hogy a kutya is családtag! Legalábbis nálunk az. Kép


Abi!

Semmi gond nem lesz a jószággal! Kép Csak ve kell neki mutatni a babát, és idõvel, amikor majd kúszni-mászni, és járni fog nagyon jó barátok lesznek! Nekünk a sok westie mellett van 1 bobtail is, és a nagy bundájába kapaszkodott a kisfiam, mikor elkezdett járni. Üldözte szegény párát, és sosem bántotta. Persze azért felügyelet nélkül nem hagytam ott õket soha, bármennyire is megbízom a kutyáimban.
Szóval kár aggódni, ez az én véleményem!

Puszi,
Dóri
Dori
 


Dori!

Ha tenyésztesz akkor niztosan több tapasztalatod van, mint nekünk. Sajnos pont úgy fog tüzelni a kutyónk, hogy az szülés és ellés idõpontja nagyon közel lesz. Ez lesz az elsõ alom. Szerinted javit ez a különben mindenre féltékeny Dorka kutyám /kuvasz/ esélyein, hogy jobban viselje az új jövevény érkezését vagy ront? Fogalmam sincs hogyan fog viselkedni, de remélem a hormonális változások a kutyáknál is segítenek.
Bubu
 
 


Bubu!

Kutyád tüzelni fog, ezt írod. És fedeztetni is szeretnéd, azaz szeretnél kiskutyákat most? A hormonális változás valóban megváltoztatja a kutyák viselkedését. Amelyik kutya be lett fedezve, azon (igaz, még csak esetleg pár napja történt a pároztatás) sokszor látszik már, hogy õ bizony kismama! Kép Azonban a tüzelõ kutya megint más, õ csak jelölget (többet pisil), vagy mutatja, netán kelleti magát a többiek elõtt.
Ha tényleg nagyjából egy idõben várható a szülés és a kutya ellése (kutyáknál a vemhesség bizonyára tudod kb 62 nap) akkor a kutyának kevesebb ideje marad "féltékenykedni", mert a saját családjával fog foglalkozni!
De persze a kutyacsaládnak is szüksége van a Ti segítségetekre. Remélem segítettem.
Dóri
Dori
 


Dori!

Köszi a gyors választ. Szinte biztosan lesz kiskutya, mert õk is párban vannak és már régen ivarérettek csak eddig kapott antibaby injekciót a nõstény. Ja és Soma kutya nagyon aktív volt már az elsõ tüzelésnél is csak még akkor nem volt elég érett ehhez. És így Dorka egyszer már volt álvemhes, be is dõltünk neki és szépen felszedett egy jó pár kilót, meg másképpen is viselkedett. Valamikor február második felére várható a tüzelés /az injekció elmaradásától 5 hóra/. Akkor április közepe-vége lesz, amikor elõbujnak a porontyok, már ha minden összejön nekik ugyeKép. Én már akkor végig itthon leszek, és remélem minden rendben fog zajlani. Van valami ötleted tanácsod még? Mindennek örülnék.
Majd, ha meg lesz a fedezés még szívesen kérdezgetnélek többet is. Van valami elérhetõséged?

Bubu
 
 


Szia Bubu!

Örülök, ha segíthettem. Kép Nem tudom pontosan milyen ötletre, tanácsra van szükséged, ezért inkább konkrétan kérdezz. Írj az emilemre: westies@freemail.hu és segítek, amiben tudok.

Dóri
Dori
 


Szia Bubu!
Egy otlet.:
Amig a korhazban leszel,adj a ferjednek egy ruhat amit a kisbaba mar viselt,es kuld haza,hogy a kuttyaid ismerkedjenek a szaggal,es amikor viszitek a babyt,nem lesz elottuk ismeretlen.
Az en dragaim nagyokat neztek,vajon ki ez az uj joveveny,es uggattak,mikor elosszor hallottak sirni,de persze farkcsovalas kiseretevel.
Amig nem engedtem kozel oket,addig nappal a gyermek jarokaban volt,de egy helysegben(nappali).Igy mindig lattak,hallottak,es sose voltak feltekenyek.Sot nagyon szeretik a kislanyomat.A lany kutya pl.elsem menekul,amikor huzzak a szoret.
Egy valami szerintem fontos,hogy amikor megszuletik a gyermeked,akkor akarmennyire is szeretned,nem lesz annyi ido a kutyaidra,mint elotte,de ha mindennap szansz rajuk idot,amikor csak veluk torodsz,akkor nem lesznek feltekenyek.
A media tenyleg csak egy oldalt mutat be.Emlekeztek az ikrekre es a huskyra?Ott is mikor megszulettek a csemetek,a kutya rogton kikerult az erkelyre,es mikor beszabadult a lakasba,o csak megvedte az "idegenektol" a hazat.Persze a bunbak a kutya volt.
Szerintem ne aggodj,a kutya okos allat,es az ember baratja!
udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Sziasztok!
Csak egy jó tanács: vigyázzatok a teknõsökkel, ugyanis szalmonella vírust hordoznak!
A fiam megkapta nyáron, amikor a teknõsnek túl melege volt és úgy döntött, hogy elhagyja az akváriumot. Én akkor még nem is gondoltam hogy baj lehet abból ha felváltva "kergetik" egymást a szobában. Dani fiam olyan beteg lett, hogy hetekig fosott szegény.
Csak utána olvastam róla véletlenül, hogy a teknõs magában hordozza ezt a vírust, és jól megvan vele.
Egyébként én meg elkaptam a fiamtól, és nagyon megilyedtem, mert 6-7 hónapos terhes voltam.
Azért ne ajándékozzátok el a teknõsöket, mert ha az ember ezt tudja, akkor már könnyû vigyázni.
Nóra
 


Sziasztok!

Mindenféle tanácsot szeretettel fogadok: terhes lett az egyik cicánk!
Semmi bonyolult, sima vörös-fehér-cirmos foltos házimacsek, de nagyon fiatal: 9 hónapos. Nõ a hasa, pirosak a csecsbimbói és annyit eszik... Gondolom, szépen fogja tenni a dolgát az ösztönei szerint, de ha van ötletetek vagy tapasztalatotok (mert nekem is ez lesz az elsõ "almom"), szívesen fogadom!
Maminti
maminti (maminti)
 


Maminti!
Milyen otltetre vagy tapasztalatra gondolsz?
Nekem ugyan kiskutyam van (aki 1xfialt) de az anyukam allatorvos igy mar gyerekkoromban nagyon sok tapasztalatot gyujtottem Tole.
Ha tudok segiteni,csak kerdezz !
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!
A segitségeteket szeretném kérni. Nekem két macskám van, akik már 3 éve velem élnek, bent a lakásban, sosem voltak kint. Nemrégiben született a kisfiunk, ma egy hónapos. Eleddig teljesen szeparálva tartjuk õket, babóca az egyik szobában, macsok a másikban, plusz az elõszobában. Mikor lehet õket összeismertetni, egyáltalán beengedni a cicókat a hálóba? Egyelõre úgy tervezem, hogy ahogy a csemete elérte a 6 hetes-2 hónapos kort (felülvizsgálat-elsõ oltás) akkor kezdem kihozni a macskás szobába, aztán majdcsak egyszer lesz valami, de valahogy fázok attól, hogy a cicákat beengedjem a hálóba. Milyen összeszoktatási tanácsokat tudnátok adni? Félek attól, hogy a gyerek allergiás lesz a macskaszõrre, meg lehet ezt elõzni valahogy, ill. lehet rá valamilyen vizsgálatot kérni?
Köszi szépen elõre is!
bogyeszka
 


Szia Bogyeszka.
Ne aggódj. Ha rendszeresen kifésülöd a cicákat akkor nem valószinû hogy alergiás lenne rájuk. Hogy mikor lehet õket össze ereszteni. De szerintem mindjárt jönnek a tapasztalt anyák és megmondják.
Nekem két cicám van, de a baba csak 7 hónapos a hasamban. Szóval én is a probléma alõtt járok. De van a környezetemben macskával kisgyerek. És jól megvannak. Cica elkerüli. Gondolom mert hangos a baba. Kép

Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!
Nekünk három macskánk,egy kutyánk és négy gyerekünk van,szóval én vagyok a Tapasztalt Anya. Igaz, törekszünk arra, hogy az állatseregletet kint tartsuk, de minden szellõztetés egy vesztes csata... Meg persze jó idõben a gyerekeket is "kint tartjuk". Szóval többé-kevésbé mindig is össze voltak eresztve, és ebbõl eddig még csak a macskáknak voltak kellemetlenségei. Biztos a macskák se egyformák, de a mieink annyira jámborak a gyerekekkel, hogy sokszor közbe kell lépnem az érdekükben.Egyébként a gyerekeink elég allergiás fajták, de speciel kutya-macskára egyik sem érzékeny.
Egyébként a toxoplasma vizsgálat nálam abszolút negatív lett, ami azt igazolja szerintem, hogy tényleg "ártatlanul vádolják" a macskákat azzal, hogy terjesztenék. Pedig épp akkoriban neveltünk fel egy adag téli kismacskát bent a házban. Vera
 
 


Szia Vera!
Nekem azt mondták hogy akkor van a teszten hogy negativ (toxoplasma) ha védett vagy. Tehát kellett legyen valaha egy fertõzésed, amit lehet hogy észre sem vettél, de imunissá tett. Szóval ha ezt a logikát követjük akkor az a gyermek aki állatok közelében nõ fel védettebb lesz az alergiákkal szemben mint az akit a széltõl is óvnak.

A hugom penicilin érzékeny, igy nem lehet neki beadni a legtöbb általános gyógyszert, ha beteg. A gyerekorvosa pedig azzal nyugtatta anyámat, hogy nyugodtan zavarja ki a gyereket amint lehet a kertbe a kutyához meg a macskához - had legeljen - mert attól lesz imunrendszere, hogy aztán ne is kelljen semmit adni neki. Úgy is lett. Most 11 éves de nagyon ritkán és akkor is csak kicsit beteg.

Toxoplasmát meg aszem egy csomó mástól is lehet kapni. Nyers hús tapicsolástól meg ilyenek. Hm.

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Zsunya !
Tenyleg jol tudod, igy is van, akik allatokkal nonek fel
kevesbe lesznek allergiasak rajuk mint akik soha meg nem fogtak eggyet sem!
Bogyeszka!Ne izgulj,a baba biztos nem lesz allergias a macskatokra !
Apropo!Errol jut eszembe egy bolcsistars anyukaja aki kozolte velem,hogy o ugyan egy kutyat sem tartana a lakasaban mert nagyon is ad a tisztasagra ! Tiz perc mulva hallom,hogy mondja a bolcsis dadanak,hogy a kisfianak fergei vannak!!! Hat ez tenyleg jo, nem?!
Inkabb az emberek azon gondolkodnanak el,hogy sajat maguk mit terjesztenek szet! Mert az en kislanyom a mi kutyanktol meg egy ferget sem kapott,de lehet hogy az o kisfiatol majd a kozos WC-ben elkapja !
(Persze en adom is rendesen a kutyanak a feregtelenitot minden evben 2x)
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Szia, Zsunya!
Én a negatív toxoplasma eredményt úgy értettem, hogy az jött ki, hogy még sosem kaptam el, és a veszélyeztetettek közé tartozom. Volt is elég sok rossz éjszakám emiatt.
Pedig én is olvastam, hogy a nyers hús meg a kerti munka sokkal veszélyesebb.
sziasztok!
Vera
 
 


Szia Vera. Azért is irtam le, hogy ne aggódj. Sajnos sok helyen még a doki sem veszi a fáradtságot hogy értelmezze a kismamának a leletet. Mintha ránk nem is tartozna. Ehh.

puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!
Köszi szépen a válaszokat. Esetleg tudnátok adni valami gyakorlati tanácsot, mit kerüljek el, vagy mit érdemes "bevetni"?
bogyeszka
 


Kedves Zsunya!
"Én a negatív tp. eredményt úgy értettem, hogy" = "én a negatív eredmény alatt azt értettem, hogy"...
Bocs, alighanem lassan leépülök, már viszonylag egyszerû
gondolataimat sem bírom közérthetõen kifejezni...
Szóval tuti, hogy nem kaptam meg, és veszélyeztetett voltam a terhesség alatt, terhelt elõéletem dacára.
Amúgy már nem aggódom a tp. miatt, mivel Annipanni, akit akkor vártam, lassan másfél éves lesz, és abszolút tökéletes.
Ettõl függetlenül a bátorítás nagyon jól esett, köszi!
Kár, hogy nem találtam hamarabb a Babanet-re.
Puszi
Vera
 
 


Hm
nemtom. Én direkt rákérdeztem a saját negativ eredményemre, és azt mondták hogy védett. De ez picit röhely szerintem. Mármint hogy ez állitólag nagyon fontos. Ehez képest a terhesség alatt csak egyszer vizsgálják. Hogy te esetleg másnapra elkapod az tökmindegy ezek szerint. Nekem a doki azt mondta hogy ha nem lennék védett akkor adnának valami védõoltás szerût. Ehh. Az a lényeg hogy jól vagytok. Kép

Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Én is rákérdeztem, mert amúgy is aggódtam az állatsereglet miatt. Nekem azt mondták, meg lehetne csinálni ugyanezt a vizsgálatot kéthavonta, mivel veszélyeztetett vagyok, de nincs sok értelme, mert hát két hónap hosszú idõ, ha akkor kiderül, hogy közben megkaptam, akkor már valszeg mindegy.Az oltásról meg azt mondták, annak is vannak veszélyei, jobban járok, ha egyszerûen kerülöm a macskáimat.
Szerintem az lehet, hogy az egyik labor ûrlapján úgy teszik fel a kérdést, hogy van-e a vérben ellenanyag tp. ellen; ha aválasz negatív, akkor van gáz. A másik ûrlapon meg azt nézik, van-e tp.-vírus a vérben, azaz van-e friss fertõzés. Itt meg pont a negatív válasz a jó. De hát ez már csak logikai játék, bár lehet, hogy valakinek ez pont most nagyon fontos.
Puszi Vera
 
 


Sziasztok!

14 hetes terhes leszek ket napon belul es van ket cicam. Mindez egy 55 negyzetmeteres 1+2 1/2 szobas lakasban.
Meg nagyon az elejen jarok, de mar mindenki arrol gyozkod, hogy a cicaknak semmi keresnivaloja a baba korul.
Mert a betegsegek, meg a tobbi. A legjobb az anyam, aki azt mondta, o mar hallott olyat, hogy egy cica jatekbol felszakitotta egy alvo gyerek utoeret!
Nos, en nem szeretnek megvalni a cicaktol, foleg, mivel haromeves korom ota macskakkal vagyok korulveve.
Otthon , regebben kerteshazban, de akkor is bentalvos cicakent, most pedig varosi-macskaim vannak.
A toxoplazma vizsgalatom ennek ellenere azt mutatta, nem volt meg fertozesem...De ez meg joval a baba elott megcsinaltattuk. Ekkor mar jottek a csaladtagok, hogy adjam oda a cicokat... Nos, en ugy zartam rovidra a temat, hogy vetettem a cicaktol is egy kis vert es az o toxoplazma fertozotseguket vizsgaltak. (300 Ft/vizsgalat)
Egyik sem hordozza...
Szoval ez eddig rendben.
Aztan terhes lettem es most mindenki azzal nyaggat, mi lesz a macskakkal. Egyenlore nem nagyon hadakozom, ugy erzem van meg eleg idom szeptembereig. De azert idegesit kisse ez a hozzaallas.
Amugy a baba szept-ben fog mgszuletni es nalunk eddig az volt a gyakorlat, hogy juniustol szeptemberig a cicak videken voltak, nyaralni. Persze velunk egyutt.
Szerintetek erdemes lenne most addig otthagyni oket, amig a baba 4-6 hetes nem lesz? Ez az egyetlen, amit meg esetleg el tudok kepzelni.
Amugy a videki eletet nagyon elvezik, mar persze nyaron, amikor meleg van. Akkor szinte kinti macskak lesznek arra a 3 honapra, kint alszanak, esznek, sot WC-re is ott jarnak, igaz alomba. De soha semmi gondot nem okoz nekik a visszaallas. Mar ot eve igy csinaljuk, es yszerintem jot tesz nekik.
Telen bezzeg, amikor hideg van, hiaba visszuk le oket(mert ha 2 napnal tovabb maradunk, akkor a macskak is jonnek velunk) eszuk agaban sincs kidugni az orrukat.

A kerdesem az lenne, hogy tudom meggyozni a kornyezetemet? En egyebkent allergias asztmas vagyok, szinte mindenre kiterjedo allergiaval, kiveve a macska es a kutyaszorre.Kép
Es nagyon ragaszkodom a cicaimhoz.
A ferjem egyenlore nem nyilatkozott erdemben, de o nem is utasitja el a cicakat, vele alszik az egyik...
szoval leginkabb a "tagabb" kornyezetemet kell meggyozni.

Hat ez egy kicsit hosszu lett, de pont ma telefonalt az anyosom, hogy a m,acskak ugye mar nincsenek itt?

zsoka
zsoka
 


Szia Zsoka!
Nálunk is két cica van. És semmi lehetõségünk ideiglenesen lepasszolni õket. Ráadásul nálunk a párom ragaszkodik hozzájuk jobban. Én csak attól tartok hogy ne feküdjenek be a kiságyba. De azt relativ könnyû megoldani. Majd meglátjuk.

Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Kedves Zsóka!
Én eleve rövidre zártam minden kintrõl érkezõ érdeklõdést, hogy mit csinálok a macskákkal: semmit, maradnak. Ha probléma lesz, megoldjuk. Az ütõér felszakitásos ijesztgetésre: amúgy sem hagynád egyedül a macsokat a gyerekkel, nem igaz? Akkor minden ilyen esetleges veszélyt eleve kizárhatsz.
Talán érdemes lenne a tieidnél megismételni a toxoplazma vizsgálatot, mert amig kint vannak, megkaphatják. Én a terhességem alatt 3x végeztettem el magamon a tesztet, (bár az én cicáim bentiek, engem megnyugtatott) mindannyiszor negativ voltam, vagyis nem fertõzött. Persze ez azt is jelentette, hogy védett sem voltam/vagyok, de ez mostmár hálistennek úgysem számit.
Nálunk még mindig megy a teljes szeparáció, és még mindig várnék ötleteket az összeismertetésre, összeszoktatásra... Kép
bogyeszka
 


Sziasztok !

Ma egy hete, hogy Cióka nevû cicánknak 4 picikéje született!! Kettõnek tuti gazdija van, egy kisfiú és egy kislánycica gazdit keres, kb 2 hónap múlva...
Ha valakit bõvebben érdekel:
mamintii@freemail.hu

maminti
maminti (maminti)
 


Sziasztok!

Tegnap egy eleg hosszu hozzaszolast irtam, erre lefagyott a gepem. Hat most ujra megkiserlem, es remelem a legjobbakat.

Bogyeszka!
Nalatok hohy ment ez a rovidre zaras? Attol tartok, ez nalunk nem lesz ilyen egyszeru. Foleg mivel mar a baba elott is voltak emiatt konfliktusok. Elsosorban az apammal, de mindenki mas is azon a velemenyen volt, hogy ez nem jo. Erdekes moson, miota babat varok, az apam az aki ezzel nem zaklat. Talan ugy gondolja, nem tesz most nekem jot a veszekedes, mert nagyon vart mar az unokat es nagyon orul neki. Szoval az o reszerol csend van, de mindenki mas mondogatja.
Ki eroszakosan, ki csak celozgatassal, ki remtortenetekkel...
En meg ismerem ezeket a macsokat es tudom, hogy akkor se karmoljak meg, vagy kapnak oda egy pici gyereknek, ha az a farkuknal fogva huzza elo oket az agy alolKép Es ez tapasztalat, a baratnom egy eves fia volt az illeto. Bar aztan ot nehezebb volt kikonyorogni az agy alol a vegen, de ez mar egy masik tortenet.

A toxoplazma vizsgalat ota(marmint a macskak vervetele ota) nem voltak kinn. Igaz, hogy utaztunk veluk, videkre karacsonyozni pl. de mivel hideg volt, ezert aztan nem mentek ki a hazbol. En inkabb magamat vizsgaltatom meg tobbszor, biztos ami biztos. Jobb a bekesseg.

azt irod, hogy nalatok teljes a szeparicio. Az persze nyilvanvalo, hogy macska nem mehet a gyerekszobaba, de a babat sem viszed ki a nappaliba, ahol a cicek vannak?
erre en igy nem gondoltam.
Egy ismerosom van, akinel most jon a masodik baba, es van ket cicaja mar evek ota. Az elsonel is ugy oldotta meg, hogy a cicak a babaszobaba nem, de ha pl kinn szoptatott, akkor a cicak a labahoz fekudtek. Es amikor a baba mar eleg nagy lett, letett neki a nappaliban egy pledet a foldre, ami csak az ove volt, de bizony megesett, hogy a cicok a sarkara telepedtek aludni.
Hat nem tudom...

Azon elgondolkodtam , hogy talan meghosszabitom a nyaralaukat, es az elso egy-ket hetben meg videken hagyom a macsokat, mert akkor ugyse lenne rajuk eleg ido. (Egyebkent a nyari utazasokat is igy szoktuk megoldani, addig anyam pesztalgatja oket).
Ez talan megfelelo kompromisszum lenne mindenkinek.
Meg az a szerencsem, hogy a ferjem nem zarkozik el mereven a macsoktol...Ha meg vele is meg kellen kuzdene, hat nem is tudom..

Orulok, hogy megtalaltam ezt a topicot. Mert a baba elott a macskak voltak ez en egyik nagy szenvedelyem Felve vallom be, meg mindig azok. Es a szegeny gyerek amugy is varosi, pesti kolyok lesz, legalabb enyi kapcsolata hadd legyen az allatokkal. Azt hiszem, neki nem kell majd konyorognie, hogy hadd legyen horcsoge, kutyaja, stb... foleg, ha addig siekrul osszehozni egy kertes hazat vhol videken.

Nagyon elkalandoztam.
Mindenester koszonom a gyors valaszokat, ezutan mar ezt a topicot s figyelemmel fogom kiserni, esetleg ha nagy ellenallasba utkozok, tanacsot is kerek.

zsoka
zsoka
 


Kedves Zsóka!

Müller Mónika vagyok és macskatenyésztõ.
Bengáli macskákkal foglalkozom + van egy házicicám is.
ezenkívül a 36. terhességi hetemet kezdem meg holnap / ápr 1./
A macskák miatt néhány rokonom már kifejezte aggályait, és persze az anyósom is.
Eszem ágában sincs megválni a gyönyörû cicáimtól sem most, sem a bébi születése után.
elég sok tapasztalattal rendelkezem és baráti viszonyban vagyok a cicáimat felügyelõ állatorvossal.
Tehát ha gondolod, keress meg e-mailben, szívesen segítek Neked.

üdv,
Móni
gatita@freemail.hu
www.extra.hu/gatita
Sheila
 


Sziasztok! Cicát tartóktól szeretném kérdezni, hogy a szõrhullás ellen mit lehet tenni? Persze a porszívón kívül. Valaki írta, hogy fésüli. Milyen fésû, vagy kefe szedné ki a legjobban a már kihulló szõröket? Sima házimacskánk van, de mostanában beköltözött a kertbõl, és itt ellett a spájzban. Kép Legnagyobb gyönyörûségére a gyerekeimnek.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Szia Liesel!

Én olyan kesztyût használok a cicáim " fésülésére"
aminek az egyik felén gumiból fogak vannak, a másik fele
sima, azzal lehet a kilazult szálakat "lesimizni" róla.
Ezt legalább heti 2x ajánlott elvégezni, így sokkal kevesebb
az elhullott szõr,és a cica gyomrába is kevesebb jut belöle.

üdv,
Sheila
Sheila
 


Szia Zsóka és Mindenki!


Kislányom nyolc hónapos lesz,nekünk is van egy kutyusunk és egy cicánk.Leírom,mi hogyan oldottuk és oldjuk meg a dolgokat.Talán segít valakinek valamiben:

amikor terhes voltam,irtóztam a szõröktõl,el sem tudtam képzelni,mi lesz,ha a pici megszületik.Persze az állatot is szeretem,sajnáltam volna megválni tõlük.Érdekes módon amint megszületett a picurka,nem zavarnak a szõrök,nem zavar az állatok jelenléte.
Mi ezt a következõ módon oldjuk meg:
Már a terhességem alatt hozzászoktattuk õket,hogy nem mehetnek be egyik szobába sem.Úgy értem,övék a nappali,de a többi szoba tabu.Nagyon szépen megtanulták mind a ketten.
Porszívózás naponta kellene,de most,mivel Lili még nem csúszik-mászik,kétnaponta van.Ez is elég,pedig a kutyusnak sajnos nagyon hullik a szõre.A lényeg,hogy a babaszobában, a hálószobában,a konyhában,a fürdõszobában egy szõrszálat sem lehet általában találni.Végülis takarítás kérdés az egész...
HA Lili mászni fog,ami már hamarosan eljön;vettünk egy rácsot a nappali ajtajába,amit lépcsõknél stb...szoktak használni - azt fogjuk fölrakni.Így az állatok egyáltalán nem mennek be a két szobába,még véletlenül sem.Marad a nappali,ahol meg a sok számítógép-kábel miatt úgysem játszhatna a Lili.Takarítani meg ugye ugyanúgy kell majd továbbra is...
Lili egyébként most is itt ül mellettem az etetõszékében,és jétszik az íróasztalon.A kutya elõtte fekszik,alszik,a macsek pedig az ülõgarnitúrán alszik.A szõrök miatt nem megyünk az ülõgarnitúrúra,meg a földre.Szerintem meg lehet oldani a dolgokat,csak akarni kell.
És soha nem bántották a babát,ezt még le kell írnom.Most már egyedül is merem õket hagyni kis idõre.persze az elején még nem mertem.Ha pedig a Lili alszik a szobájában éjszaka,akkor rázárjuk a szobaajtót,és õ ezt szokja meg.Ehhez szokik hozzá.

Hát ennyi.
Mindenkinek kellemes további babavárást.
Szerintem nem kell fölöslegesen aggódni,persze a higiéniára vigyázni kell.

sziasztok.
Kriszti.
kriszti
 


Szia Sheila! Ezt a kesztyût hol lehet beszerezni? Egyszerû állatkereskedésben is fellelhetõ vajon?
Köszönettel,
Liesel
Liesel
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: