Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gondolom nem vagyok egyedül azzal, hogy vannak állatok is (kutya, macska) a háztartásban. A kicsi lány is nagyon szereti őket. A macskát hagyom hogy simogassa, mert az velünk él egy lakásban (tehát nincs kiengedve), (bár rögtön rohanok vele kezet mosni) azonban a kutyákat nem szeretem, ha simogatja és főleg nem örülök, ha azt látom, hogy megnyalogatják. De ezt nem lehet teljesen kiküszöbölni. Örülnék, ha elmondanátok ti mikortól hagytátok, hogy közvetlen kontaktusba kerüljenek a gyerekeitek az állatokkal, kapott-e valamelyikük valamilyen betegséget az állattól és egyáltalán bármilyen hozzászólásnak, véleménynek örülnék ebben a témában. Sziasztok, Bea
Bea
 


Kedves Bea!

A kerdesidre sajnos nem tudok valaszolni, mert meg 4 hetem van a szulesig, tehat gyakorlatom meg nincs, de hozzaszolni tudok, mert az utobbi par hetben mas sem jar az eszemben csak az, hogy az allatok hogy fogjak fogadni a babat.
A mi allataink bennt elnek a hazban, egy kutya, egy macska. A macska soha nincs kiengedve, itt bennt dobozba jar, a kutya napkozben nincs itthon, mert a ferjem viszi magaval dolgozni, de ejszaka az agyunkban alszik.
Jelenleg,(es az elmult 3 evben) ok voltak a "gyerekeink", tehat rendesen el vannak kenyeztetve.
Azt hiszem a kutyaval nem lesz gond, legalbbis olyan tekintetben nem, hogy nem tud bemaszni a kisagyba, de a macskaban nem vagyok olyan biztos. Jelenleg azon torom a fejem, hogy hogy lehetne a macskat kirekeszteni a gyerekszobabol ugy, hogy azert a levego meg bemenjen. Mert csukott ajtonal nagyon hamar felmelegszik a szoba, viszont azt nem merem megkockaztatni, hogy nyitva hagyom ejjel az ajtot, es a macska esetleg betelepszik a gyerek melle a kisagyba es agyonnyomja. En arra gondoltam, hogy le kene akasztani az ajtot, es egy szunyoghalos ajtot tenni a helyere, de a ferjem szerint ez nem megoldhato. (hogy miert ne kerdezd, mert mar vagy ket hete ezen vitazunk) Esetleg az ejszakakra lezarhatnam a macskat az also szintre, de azt sem akarom, hogy megvaduljon, mert egyszercsak gyokeresen megvaltozott az elete csak azert mert ez a "bogo valami akire mindenki figyel" megerkezett.
Azt tudom, hogy muszaj lesz mind a kettonek megengedni, hogy megszagoljak a gyereket, es nem csak egyszer, es veluk is ugyanugy kell foglalkozni majd mint maskor, mert kulonben feltekenyek lesznek. Hat nem tudom.
Azt is tudom, hogy sokan ugy allnak a kerdeshez, hogy ezek "csak" allatok, es meg kell tanulniuk, hogy hol a helyuk. Hat persze. De sajnos en az allataimat nagyon szeretem, es szeretnem ezt a problemat ugy megoldani, hogy szepen egyutt tudjon elni mindenki.
Bea, tudom, hogy nem ilyen hozzaszolasra szamitottal, bocs, hogy ilyen hosszan ecseteltem a kinjaimat ezzel kapcsolatban, de megorultem, hogy valaki felvetette ezt a temat, kulonosen, hogy tenyleg mas sem jar az eszemben az utobbi par hetben, hiszen nagyon kozeleg az ido mikor szembe kell nezni vele.

Szia!

Agi
Agi
 


Kedves Bea!
Nekunk ugyan (per pillanat) nincsenek allataink, de van egy kis tapasztalatom. Amikor idekoltoztunk, az egyik kolleganak volt egy gyonyoru nemet juhasz kutyaja, akivel a Dani fiam szabalyosan "szerelembe" esett. Akkor mult egyeves, eppen hogy jarni tudott, de amikor a kutyat meglatta, egymasnak estek, es en elhulve lattam, hogy a kutya a SZAJABA VESZI A FIAM KEZET!!!Azt hittem, a szivem megall. De a kutyus annyira finoman "ragta" a fiu kezet, Dani kacagott, futkaroztak, es en csak azt vettem eszre, higy a kutya nagyon vigyaz a fiamra, szabalyosan ovja ot, es egy darabig o volt a fiam legjobb baratja, Mondjuk az is teny, hogy minden seta utan megmostam a gyereket tetotol talpig, de nagy elmeny volt oket egyutt latni, es hiszem, hogy nem artott neki a dolog, csak tanult belole, es szerintem a gyerekeknek az egyik legnagyobb nevelo ero az allatok tarsasaga. Sajna, mivel lakasban lakunk, es nem kertesben, nem tarthatunk kutyat, bar a fiam nagyon vagyik ra.
Ez swem az a fajta hozzaszolas volt, amire gondoltal...
UDV: Eva
Eva
 

 
 

Sziasztok!

Nekünk, amikor a lányom született(most 9 éves),akkor egy fehér pezsacicánk volt.
Mi úgy oldottuk meg, hogy kizártuk a nagyszobába és csak néha találkoztak. Úgy a Niki egy éves kora körül már az egézs lakásban közlekedhetett a macska, és nem volt vele semmi problémánk. A lányzó soha nem volt beteges, max. évente egy kis megfázás. Most januárra várjuk a következő babánkat és most van egy tacsi keverék kutyánk,és két gabonasiklónk(ők terráriumba vannak zárva és a Niki szokott játszani velük).Én úgy gondoltam, hogy az első évben a Nikihez felrakjuk a Morzsit(addig a mi ágyunkban alszik), hogy ne tudja összenyalogatni a kicsit, azután majd meglátjuk. Ja és édesanyám szobájában most is van egy cica, de az nem jár át a mi szobánkba.
Hát mi most így vagyunk.
Sziasztok
Magdi
Gallainé Magdi
 


Nagyon orulok en is ennek a temanak !
Nekem is van egy 7 eves kis keverek kutyam.
A kislanyom megszuleteseig ( 6 honappal ezelott )
o volt az eletem ( termeszetes ferjem utan ).
Igy en is nagyon rettegtem hogy mi lesz ha megerkezik a baba.
Persze az elso idoben kicsit szomorkasnak lattam a kutyat,
de azota is megprobalom mindig belevonni a babas
programba ( tehat seta meg ilyesmi ).
Ahogy Sophieka novekszik egyre inkabb latom hogy
odavan a kutyaert. Ahogy meglatja, sikorltozik, nevet neki.
Sot mi tobb par hete azt is mondja : ka - Ami a kutya
nevenek a veget jeleni ( kikka ) ! Szerintem ez lesz az elso
szava is ! A halloszobabol nem toltam ki tovabbra sem
a kutyat nehogy tenyleg kirekesztve erezze magat Sophie
miatt..
A babanak eddig semmifele baja ettol nem akadt
( marmint hogy a kutyaval is egyszobaban alszik ).
Ezenkivul anyukam ( allatorvos ) mondta,hogy ne feljek
az allergiatol sem, mert be van bizonyitva,hogy akik
allatokkal nottek fel ( tehat en, mert otthon volt mindig
mindenfele !) annak a gyerekei sem lesznek allatokra
allergiasak. Hat remeljuk igy lesz !
Csilla
Csilla
 


Kedves Csilla!

Én azt hallottam, hogy akkor alakul ki az allergia, ha túl korán találkozik a baba szervezete az állatszőrrel. Akkor lehet, hogy nekem sem kéne a Morzsit száműznöm a galériára a nagylányomhoz? Mert én is csak azért akarom fezárni a Nikihez, hogy ne nyalogasa össze majd a babámat.

Szia
Magdi
Gallainé Magdi
 


Kedves Magdi !

Nem akarok elfogult allatszereto kepeben irni
( egyebkent "sajnos" az vagyok !), de szerintem
Morzsi nem fogja az elso idoben osszenyalni a kicsit. A mi kutyank is csak most kozeliti meg
Sophiet, mikor mar a foldre teszem ! Akkor meg
mar ugyis mindeggy ennyi immun ellanalo kepssegenek kell lenni a babanak, hisz a babakocsit is osszenyalja mindig,marmint a baba. Persze azert probalom mindig megmosni Sophie kezet ha kutyazik.
Egy nemet dokumentum filmbe lattam,hogy
a kisbabat ( meg 1 ev alatt ) szo szerint egy
ňllba raktak be, mondvan hogy ott szerzi az ellenallo kepesseget es sokkal egeszsegesebb lesz,
es allergiaja sem lesz ! Na azert en persze nem
raknam be az ňllba ! Egyebkent tobb embert ismerek
akinek a macska a kisagyba vigyazott a csecsemore!
Eddig senkinek semmi allergiaja ettol nem alakult ki !(Ezt Aginak is uzenem, hisz ott is macska van!)Viszont egy "rem" tortenetet tudok macskarol,de az hosszuszoru volt es tele volt a lakas levogoje a szorevel !De szerintem ehhez
a takaritas is hozzafuzendo es nem megveto !
Ha erdekel Titeket elmeselem a kovetkezoben.
Sziasztok, Csilla
Csilla
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy ilyen sokan hozzászóltatok.

Kedves Ági!
A problémádat át tudom érezni, mert én is végigéltem ugyanezt. Nálunk úgy alakult, hogy érezte a macska, hogy a gyerek tabu, és nem volt semmi gond, persze azért oda kell rá figyelni. Egyetlen egyszer azért sikerült a gyerek mellett (!) aludnia, mire észrevettem:( Okosak az állatok és mindent meg lehet nekik magyarázni...

Kedves Éva!
A gyerek imádja az összes állatot! AMikor valamelyik nevét mondom, pontosan tudja, melyikről beszélek, mert arra néz! Sikongat, szeretné megsimogatni és lerí róla, hogy imádja őket, és ha tehetné meg is dögönyözné. A kutyák is megszokták már,hogy bővült a család és amikor hazaérkezünk, körülveszik a babakocsit és legszívesebben össze-vissza nyalnák. (Igen nehéz teljesen meggátolni:) )

Kedves Csilla és Magdi!

Ez az allergia téma is nagyon érdekel, mert én minden túróra allergiás vagyok, többek között állati szőrökre is. A hajlamot 40%-ban valószínűsíthetően a gyerek is örökölheti. Ezek szerint jobb, ha állatok között mozog vajon, vagy inkább kerülje? Csilla, megkérdeznéd a mamád, hogy ilyen esetben (allergiára hajlamos babáknál) is igaz lehet a megállapítása? Sziasztok, Bea
Bea
 


Sziasztok!

En egyelore annyit csinaltam a macskammal a mult heten, hogy eloszoris kiprobaltam, hogy hogy tudunk mi magunk csukott ajto mellett aludni. Hat mit mondjak, elegge elfogy a levego a szobaban, es mivel egy honap mulva szuletik majd a baba addigra meg mar hideg lesz kinnt, tehat ablaknyitas nyista. Szoval az ajtot muszaj lesz nyitva hagyni, habar a macskat nem zavarja, hogy ki van zarva a halobol. A masik az, hogy nyitvahagyom neki az also szint ajtajat, es mivel imad ott lennt lenni, igy most ott alszik egesz ejszaka. Azt nem tudom, hogy feljon-e enni az ejszaka kozepen, de ha fel is jon, nem jon be hozzank a szobaba. (Mondjuk mikor mar ott nyekereg egy gyerek akkor lehet, hogy erdekesebb lesz fennt mint lennt nem tudom)
A kutyatol nem felek, nem egy nagy kutya, ugyhogy ot nem lesz nehez tavol tartani a babatol. (egyelore!)Viszont allandoan hullik a szore, ugyhogy majd arra kell kitalalni valamit, hogy ne szalljon a kutyaszor mindenhova.
4 het mulva meglatjuk, hogy ki mit szol a masikhoz.
Sziasztok!

Agi
Agi
 


Sziasztok!


Örülök, hogy szóba kerültek az állatok és annak is, hogy nagyon pozitívan álltok hozzá a kérdéshez. Legalább tudom, hogy nem vagyok egyedül. Az én véleményem az, hogy egy egészséges, gondozott állattól semmilyen betegséget nem szedhet össze egy egészséges gyerek. Igaz, nálunk a lakásban nincs állat, de két kutyánk, két macskánk némi lábasjószág és egy kecskénk is van, amit kutyaként szeretünk, símogatunk. A fiam, mióta látni és észlelni kezdte az állatokat, meg van értük őrülve. Az egyik cicánkkal egész bizalmas viszonyban van. Most nem viccelek: megtanulta az alapvető kommunikációs sémáit: macskául hívja és úgy tartja a fejét üdvözléskor, ahogy a Bonca-cicától látta, köszöntés képpen összedörgölik a fejüket. Máté most 16 hóanpos: soha nem bántja az állatokat, szívesen segít a gondozásukban, etetésükben. Eleinte igaz, a pulit is fűvel kínálta, de ez már a múlt. Ha sétálni megyünk és akácfát lát, rögtön megjegyzi, hogy " Giza, n-n!" vagyis nyomatékosan kifejezi, hogy olyat vinni kell haza a kecskének, mert az nagyon szereti.
A gyereknek kicsi korában kell megmutatni, hogy nem csak emberek alkotják a világot, hogy az állatok csodálatosak, élmény velük foglalkozni és tisztelni kell őket mert veszélyesek is lehetnek (Pl soha nem hagyjuk felügyelet nélkül a kutyáinkkal, nem azért, mert nem bízunk meg a kutyákban, két csodálatos állat: az egyik egy Bearded Collie, a másikuk puli.) de a kutya az kutya, a gyerek az meg gyerek: soha nem tudni, mi jut eszükbe.
Nem tudom, az allergiával mi a helyzet, nálunk nincs. És minél idősebb Máté, annál inkább belefáradtam az állandó kézmosásba: két percenként nyúl valami olyasmihez, ami után nem ártana, de a dédi mindig azt mondja: nem piszok az, hanem föld!
Mindenkinek azt kívánom, hogy sok öröme teljék a házikedvencekben neki és a babájának is.

Anta
Csutak
 


Teljesen egyettertek Antaval !
Bea ! Meg fogom kerdezni az anyutol, csak egyet mondj
meg, Te ill.Ti a ferjeddel nem allatszorre vagytok allergiassak,
ugye ?
Apropo ! Egy fontos dolog ami eszembe jutott !
Az Anyukam a kicsi megszuletesetol mondta,hogy
csak egyre nagyon kell vigyazni a feregtelenitesre.
En 1 evben 2x adok feregtelenito tablettat a kutyanak .
Ez macskara is vonatkozik.
Agi ! Nekem meg azt is ajanlottak ( sajnos keson ),hogy
a terhesseged utolso idejeben ne foglalkozzal annyit
az allataiddal igy konnyebben meg fogjak szokni
ha a pici ott lesz mert akkor tuti hogy rajuk kevesebb
ido marad.
Sziasztok, Csilla
Csilla
 


Sziasztok!
Nekünk van egy 15 - hónapos fiacskánk és egy 6 éves cicusunk. Miután egy szobánk van így velünk éldegél. Amikor Gergőt haza hoztuk a cica csak űlt az ágya mellett és nézte. Amikor már nagyobb lett a pici és kidugta a pracliját a kiságyból akkor Marcipán behúzott karmú mancsaival ütögette a pici kezeket. Persze Gergő hankosan kacagott.
Késöbb meg állandóan meg akarta rágni a cica orrát ( néha sikerült neki ) :-) Azóta is nagy a sterelem, bár a cica már egy kicsit óvatosabb lett.

Sziasztok
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Kedves Kanga!
Ezek a szituk nagyon édik lehettek ill. lehetnek.
Én már alig várom,hogy Bogi baba (21 hetes)és Jenny kutyus(5 éves fehér puli)közelebbi kapcsolatba kerüljenek egymással.Most még Bogi csak szemléli a kutyust és rötyög rá. Jenny kutyus persze első perctől kezdve nyalogatná, de ezt nem tehette,viszont őrzi mindenhol. Amikor kicsit nyöszörög Bogi, egyböl megy nézni,hogy mi a probléma.Ha én nem megyek és Bogi sír akkor Jenny kutyus jön és hív engem. Kis bébiszitter.
Sziasztok:Sissy
Sissy
 


Szia Sissy!
Biztos vagyok benne, hogy akutty lesz a legjobb bébiőr. És benne 100%-ig megbízhatsz!
Sok sikert és a kutyusnak sok sok türelmet. Várom a fejleményeket.

Halihó
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!

Ma együtt játszott a cica és Dorcsi. Megtalálta a szőnyeg alá dugott telefonkábelt (Dorcsi, nem a cica), kihalászta és élvezettel elkezdte lóbálni-rázni. Több se kellett a macskának, rohant oda, leült a gyerekkel szemben és néha ő is rázta egy kicsit, el-elkapva a madzagot. Nagyon édesek voltak igy együtt. Kutyák: Azért én még mindig aggódom, mert 3 kutya is más, meg egy is. És az sem mindegy, hogy egy lakásban kell mindenkire "felügyelni" vagy egy 600-as telken. Még nincs gond, remélem nem is lesz, de azért aggódva nézek elébe azoknak az időknek, amikor a gyerek már tipeg no meg elesik... Az ördög nem alszik! Sziasztok, Bea
Bea
 


Kedves Bea!

Teljesen jól látod a dolgot!
Személyszerint nagy kutya-párti vagyok, DE:
a kutya VADÁSZ!
És amikor "bekattan", akkor az évezredes öszteöneit egy begyakorolt vezényszóval nem lehet leállítani. Sajnos egy éppen tipegő-topogó, bukdácsoló és ilyenkor (és általában) éles hangon sipákoló kisember sokmindenre emlékezteti, csak éppen nem a család-falkában felette álló, tiszteletreméltó, kis-gazdára. Egyszerűen ki kell kerülni az ilyen helyzeteket:
A szomszédnak hatalmas rottweilere volt: sosem engedtem a fiam náluk csetleni-botlani a földön, csak ha a kutya be volt zárva. Viszont, ha a gyerek az ölemben ült (kvázi nyugodtan, és kifejezve, hogy az emberi fajhoz és nem a "zsákmány-fajhoz" tartozik) akkor minden kockázat nélkül turkálhatott a rotti szájában, fel sem merült benne, hogy meg is lehetne harapni.
Ezzel a kicsit hosszú eszmefuttatással csak azt szerettem volna elmondani, hogy bármilyen okosak és imádnivalóak a kutyák, nem várhatjuk el tőlük, hogy megtagadják ösztön-énjüket. Ez a fajta civilizált viselkedés csak az emberek sajátja (ott sem mindenkinek sikerül elsajátítani).
Én azt hiszem, ha nem építünk hamis légvárakat a kedvenceinkről, akkor minden baleset megelőzhető!


Anta
Csutak
 


Kedves ANta!

Teljesen egyetértünk. Dorcsit a babakocsijában szoktam kitolni a tornácra és a kutyuk nem győzik nyalni-falni. A gyerek meg sikoltozik örömében, imádja őket és nagyon szereti húzni a szőrüket.
Másik problémám, hogy a gyerek ugyanúgy fog viselkedni a kutyával, ahogyan azt mi tesszük (utánzás). Mivel utasítgatjuk is, a gyerek ezt is meg akarja majd tenni. Örékké pedig nem lehetsz a sarkában! És a kutya nem valószínű, hogy elfogadja falkavezérnek a pár éves lurkót. Tisztelet a kivételnek. Három kutyával nem kérdés ki húzza a rövidebbet:((( Az összeállitás: 1 kuvasz, 1 Rottweiler és 1 tacskókeverék. Tudom sokan megszólnak azért minek 3 kutya (és valahol igazuk is van), de nagyon szeretjük az állatokat és néha talán a megszóló is megsajnál egy-két kivert kutyát. Mi is hasonlóképpen jártunk és aztán valahogy 3 lett. Mindhárom nagyon barátságos (velünk), DE kutya. Sajnos egyenlőre én nem tudom őket elkeríteni, de azt hiszem idővel ez lesz a megoldás. (Igazándiból nem nagyon örülök neki, de nem látok más megoldást, már a kutyaürülékek miatt sem!!) Azonban nagy területet szeretnék nekik biztosítani, mert a kutya akkor is bevadul, ha hosszú távon korlátozod a mozgásban. Viszont ez sok keriteselemet jelent, ami ugyi sok pénzecske... Bea
Bea
 


Kedves Bea!

Irigyellek,hogy enyi állatotok van. Sajnos mi lakótelepen élünk, így csak egy kutyusunk van. Igaz őt teljesen családtagként kezeljük. Nem is volt féltékeny mikor hazahoztuk Bogit, de mikor a közelébe kerül szinte mindig megpróbálja megnyalogatni. Most még könnyen külön rakom őket, mert Bogi még nem mászik. Igaz ha Jenny kutyus a járóka rácsához közel fekszik, akkor Bogi baba megmarkolja a szőrét és egy jó csomó a kezében marad. Ez csak azért rossz, mert ugyebár Bogi a kezét rögtön a szájába veszi. De hogy késöbb mi lesz, mikor együtt mászkálnak majd a lakásban?! Legfőbb kérdés, hogy hogyan tanítsam meg nekik, hogy min denki csak a saját játékával játsszon...
Dorcsi most menyi idős? Milyen cicátok van?

Üdv:Sissy
Sissy
 


Kedves Sissy !

Nekem is csak egy kutyam van ( kistermetu-
keverek kutyus ).Az en kislanyom mar maszkal
(7 es 1/2 honapos ). Es sajnos az o keze
is mindig tele lesz egy marek szorrel ha a kutyus
kozelbe kerul. Ettol inkabb en csak azert vagyok
kicsit megilyedve hogy nehogy egy rossz pillanatban a kutya melegelje es oda kapjon.
Sajnos a mi kutyank nincs oda nagyon a kicsi
babakert, mar egy- ket kisebb unokatesonak oda
is kapott ( nem harapas !) ,amiert persze utana
nagyon le lett szidva ! Hat remelem a kisgazdijaval ezt nem fogja megtenni ! ( Foleg
az arcocskajat feltem !) Viszont par nappal ezelott megprobaltam simogatni tanitani Sophiekat,
de ez meg nem igazan megy ! Hat remelem mig
nem tanulja meg, a kutyus kiter az utjabol !
( Egyebkent miota maszkal a pici mar nincs is
annyira "elajulva" a kutyustol mert rajott hogy
ezerfele sokkal erdekesebb dolog is van,
pl.a zsinorok,konektor, stb....)
Csak mig egyhelyben volt latott egy allandoan
maszkalo szoros allatkat- ami nagyon felcsigazta
az erdeklodeset !
Csilla
Csilla
 


Kedves Csilla!
Mókás történet...
Akkor már valószínű, hogy Jenny kutyusnak kevés ideje van nyugalomban heverészni,de a konektoroknak és nekünk is.
Szerintem a "kisgazdi"-tól mindent jobban tűrnek a kutyák,mint az "idegen" gyerekektől.
Sissy
Sissy
 


Kedves Sissy!

Dorcsinak is folyton tele volt a keze szőrrel. Csoda hogy a macskának maradt még mivel takaróznia:)) Mostanában már inkább simogatja... 9 hónapos. Mármint Dorcsi. A cica pedig fogalmam sincs milyen fajta. Vörös:) Szívesen felteszek egy képet, ha gondolod. A minap megkérdezték: Terhes a cica? Ezen jót nevettük, merthogy kandúr. Pontosabban csak volt. Mára csak háremőr lehetne:) Üdv, Bea
Bea
 


Szia Bea!

Tehát Dorcsi 9 hónapos és a cica simogatja Dorcsit?:))
Szegény Jenny kutyánknak ma ismét egy marék szőrrel kevesebb lett, mert mire észrevettem, hogy Bogi baba elkapta már késő volt. Szerencsére igen nagy a bundája, így nem hiányzik neki. Egyébként jól tűri...
A minap láttam Dorcsiról fotókat,csoda egy baba. A haja meg hát gyönyörű.
A cicura is kiváncsi vagyok,pláne,hogy vörös,ugyanis a gyufacica a kedvencem.

Üdv.:Sissy
Sissy
 


Kedves Sissy !

Hetvegen egy "uj" tortent esett meg Sophie
baba es Chicca kutyank kozott.
Sophiet letettem egyszeruen egy kis paplanra
a foldre mig en hatatforditva neki epp
mosogattam. Mikor hatra neztem lattam,hogy
kutyank ott ment el ahol Sophieka negykezlab
allt es egy akkora puszit nyomott az arcocskajara
( marmint a bananak!) hogy oromebe Sophieka
felkialtott. Erre a kutyus leult melle
de Sophieka azonnal a farka utan kapott
( az a legerdekesebb ) ugyhogy szegeny
Chicca egy akkorat ugrott ilyedsegeben hogy
el is futott gyorsan a baba lathatokorebol
( ill.foghatokorebol!).
Amit orommel vettem eszre, hogy Chiccanak
eszebe sem jutott odakapni a babanak amit
viszont mas kis porontyal azonnal megtenne!
Lehet hogy tenyleg erzekeli a kutyus hogy
a baba az o kisgazdaja is ?! - Remeljuk !
Csilla
Csilla
 


Szia Csilla!

Örülök, hogy a kutyusotok ilyen megértő. Biztos ilyen is marad. A mi Jenny kutyusunk eddig igen jól tűrte a gyerekeket, remélhetőleg megtartja ezt a jó szokását. Mostanában ha sétálni megyünk, minden baba kocsiba be akar nézni.

Sissy
Sissy
 


Sziasztok!

Ani vagyok, van egy 15 hónapos fiam /Tomi/ és egy négy éves /örök kölyök/ dalmata kutyám /Bence/. Mielőtt hazavittük a picit mindenki a kutyával törődött, természetesen mindez megváltozott. Szegény Bence nem csoda ha napról-napra féltékenyebb lett, ezért elhatároztuk, hogy naponta egy bizonyos időt csak a kutyával foglalkozunk - a sétáltatáson kívűl. Ahogy cseperedett a Tomi és bekerült a járókába amit mindig oda vihettem ahol hosszabb ideig vagyok, egyre többet találkozott a kutyával. Mivel a kutya szereti ha simogatják, így a Tominak is megengette ezt. Én úgy gondoltam, hogy nem szabad sterilen elszigetelnem sem a kutyától, sem mástól, ezért nem estem kétségbe mikor ez megtörtént. Aztán eljött az idő amikor a baba elindult és a szobá-konyha-fürdőszobás lakásban nem igazán lehetett elkülöníteni őket. Így most tanulják mind a ketten az együttélés szsbályait. - nem nyúlhat a kutya evő-, ivótáljába, fekhelyébe, nem húzza a fülét, farkát, stb. De soha sem hagyon őket ketten egyedül. Vagy a kutyát zárom a fürdőbe, vagy a baba útját zárom el, hogy ki tudjon jönni a szobából. Ez eddig bevált. Hiszen bármilyen játékosak is a kutyák Antával értek egyet. Mindig vigyázni kell.
Náfrádiné Tóth Anita
 


Szia Sissy!
Igaz, hogy az elõzõ sorokat is Én írtam, de valószínüleg azt még senki sem olvasta el.
Szóval, most ott tartunk, hogy, ha a kutya akar valamit, pl: éhes, ki akar menni, akkor a gyerekhez is ugyan-úgy simul, mint hozzánk, csak szegény Tamást általában fellöki. Esténként szoktunk játszani a kutyával, labdázunk, a Tomi dobja a labdát /a Bence a teniszlabdát szereti/, a kutya meg érte megy. Van amikor nincs kedve a Bencének játszani, ilyenkor csak nézi ahogy a Tomi dobálja és Õ is megy utána, akár az asztal alá is bemászik a labdáért. Mivel a Bencének rövid szõre van ezért, sem most, sem régebben nem maradt a gyerek kezében (sok) szõr. A sokat azért tettem zárójelbe, mert azért mindig hullik az állatok szõre egy kicsit.
Elolvastam az elõzményeket, ezért az elõzményekrõl tájékozott vagyok. De mivel az utolsó írásod óta pár hónap már eltelt, ami alatt sok minden történhetett, ezért írjál mi történt azóta veletek.
Náfrádiné Anita
Náfrádin&ea
 


Szia Anita!
Hát a mi Jenny kutyusunknak van szõre bõven, ami "normális" körülmények között nem hullik nagyon, mert õ egy puli kutyus és tincsekben áll a szõre. Viszont remekül bele tud kapaszkodni Bogi baba és ilyen esetben a keze tele lesz szõrrel. Mivel már Bogi mászkál a lakásban, így a kutyusnak nem mindig van nyugalma, mert mindig játszana vele. Nagyon aranyos mikor "üldözõbe" veszi Jennyt és a kutyus még nem tudja, hogy hogyan játszon Bogival. Tegnap épp nagy csaholással kezdte a játékot, mintha egy másik kutyával kezdene játszani. Szerencsére Bogi nem ijed meg. Viszont ma a kutyus békésen szundikált, Bogi mászás közben egy nagyot sikított, ettõl a kutya úgy megijedt, hogy gyorsan beszaladt a helyére.
Sissy
Bo-Szi
 


Szia Sissy!
Az eddigi írásaidból nem derül ki, hogy mekkora lakásban laktok? Az egész lakás a kutyáé?
Mi négyen (férj, baba, kutya, én)egy egyszoba-konyhás-fürdõszobás lakásban élünk. Mikor ideköltöztünk (és ahol addig laktunk sem) engedtük be a kutyát az egyetlen szobába, így amikor hazavittük a Tomit, akkor a kutya nem arra volt féltékeny, hogy a baba "bemehet", õ meg nem. Ez neki így volt természetes. Tomi a délutáni alvás+uzsi után Kb. 16-tól az egész lakásban mászkálhat. Ilyenkor már a kutya sem alszik, hanem ott van õ is közöttünk. Tomi ekkor a játékait megunja és a kutyával játszik. Kergetik egymást, labdáznak (Tomi 16 és 1/2 hónapos), simogatja a kutyát a Tomi. A legujjabb, hogy belemegy a kutya kosarába. Beleáll, beleül. Szegény kutya még véletlenül sem bántaná a gyereket, de én mindig kihívom és leszidom, megmondom neki, hogy nem szabad, a kutya sem fekszik az õ ágyába stb.. Még valami amit feljebb olvastam: én nem szeretem, ha egy kutya nyalogatja bármelyik testrészemet, még a kezemet sem. Erre tanítottuk a Bence kutyánkat is, így soha nem kellett attól félnem, hogy esetleg a babát régebben, vagy most megnyalná. Nem is szeretném ha ez megtörténne.
Az allergiával kapcsolatban túl sokat lehet olvasni és hallani, mind mást állítanak és mindben lehet egy kis igazság is. Mikor vigyük a babát közösségbe elsõ alkalommal, baba és az állatok higiéniai viszonya stb.?!
Azt hiszem eleget írtam, várom válaszod.
Náfrádiné Anita
Náfrádin&ea
 


Szia Anita!
Hát amikor Jenny kutyus hozzánk került, akkor mi is egy szoba-konyha-fürdőszobás lakásban laktunk és ott nem volt lehetőségünk a kutyát külön "zárni", ugyanis az egész 28 nm-es volt.
A konyha pedig csak főzőfülkének nevezhető. Igaz egy darabig napközben, mikor mi nem voltunk otthon a kutyus ki volt zárva az erkélyre, de erről is le kellett mondanunk, mert nyáron mikor odatűzött a nap elviselhetetlen volt.
Mostmár egy ideje egy 2 és fél szobás lakásban lakunk Bogi baba,kutyus,és mi ketten. Nálunk "mindenki" mindenhová mehet. Bogi még csak nemrég vette birtokba a lakást, de ez a kutyust nem zavarja, van mikor rá se néz a babára. Egyébként Jenny kutyus napközben a helyén alszik és csak estefelé él családi életet, azért mert mikor "még" én is jártam dolgozni, akkor ő egyedül volt itthon egész nap.
A higiéniai viszonyokról annyit, hogy ha az állat ürülékével nem találkozik a baba és "rendesen" van tartva, akkor szerintem nem nagyobb veszélyforrás, mint az utca vagy a játszótér.
Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Sziasztok!
Chris vagyok.
Arról szeretnék kérdezni, hogy hogyan oldottátok meg a terhesség idõszakát.
Nekem két cicám van, egy tizenhét hets pocaklakóm, egy párom, és egy 1,5 m2-es nem túl nagy lakásom.
Az orvos szerint elég, ha nem túrlálok az alomban. Ez eddig sem volt szokásom, most pedig gumikesztyûvel takarítom.

Üdv. Pussz. Chris.
Chris
 


Szia Chris!

A legegyszerübb, ha megkéred a védönödet, hogy az egyik vérvétel alkalmával egyúttal nézzék meg, hogy a toxoplazmózis védettséged meg van-e. Ha már túlestél valamikor a betegségen (általában az ember nem is tud róla), a babának sem lehet semmi baja, ha nem, nos, akkor vigyázni kell.
De szerintem, ha két cicával is együttélsz már hosszabb ideje, szinte tuti, hogy 100% megvan a védettséged.
Amúgy azt halottam, hogy a macskakaki csak három nap után lesz fertözö, de állítólag a nyálában is megtaklálható, ugyanígy a kutyákban is, és a húsevésnél nagyon figyelj arra, hogy amit eszel, rendesen legyen átsütve.

Puszi neked és a pocakodnak!

Dia
Dia
 


Szia Dia!
Köszi az infot! Kép

Sok pusszz nektek is!
Chris
Chris
 


Chris!

Erre az idore a ferjednek kene a dobozt pucolni. Nalunk is igy volt, habar nekem csak egy macsom van. Simogatni simogattam meg ilyesmi, de a dobozt nem en pucoltam.
Egyebkent a kerteszkedessel is csinjan kell banni, mert nem lehet tudni, hogy milyen allat tojt bele a viragagyba pl.
Azert annyira ne vedd biztosra, hogy mar megvan a vedettseged a toxoplazmozis ellen. Nekem mar 4 eve megvan a macskam, es nics vedettsegem. De mindenkeppen csinaltasd meg a vervetelt.
Szia

Agi
Agi
 


cikk a toxoplasma fertozésrol:

[url=http://www.babapont.hu/babavar/inf/toxoplasma.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/babavar/inf/toxoplasma.html[/url]
bigacsiga
 


Szisztok!
Én csak azt szeretném megkérdezni, hogy mit szólt a cicához a védõnõtök ill. a gyerekorvos?
Üdv. Chris
Chris
 


Sziasztok!
Nem tudjátok a kisgyerekekre (9 hónaposak) milyen veszélyt jelentenek a macsok? Toxoplazmozis? Mit okozhat náluk? Más?
Köszi: Cicus
Cicus
 


Szia Cicus!
A Toxoplazmozis terhesség alatt okoz gondot a kicsinek. Nekünk hét éve van cicánk és két éve mamónk! Eddíg semmi problémánk nem volt. A macseknak annál több! KépDe szerencsére elég gyors!!!
A lényeg , hogy ne tapogassa az almot és ha még szoptatsz akkor ne Te tisztídsd !
Ha még van kérdésed , várom!
Üdv
Kanga
kanga-zsebibaba
 


Latom nagyon"pang"ez a topic,pedig jo lenne megtudni,hogy reagalnak az allataitok a mostmar "nagyra"cseperedett babaitokhoz !
Sajnos nem emlekszem konkretan, de Bo-Szi, Bea es Agi irt az elejen ! Mi ujsag veletek???Es allataitokkal? Ill baba-allat kapcsolat??
Remelem mindenkinek jol alakult !
Nalunk minden rendben van, habar neha Sophie kislanyom "megcibalja"kutyank szoret, de az soha sem mert meg odakapni sem ! Kulonben sokat jatszanak is egymassal es a kutya imadja ha Sophie eteti a tole szarmazott sutivel !
Irjatok!
Sziaszok,
Csilla
Leiner Csilla (lcsilla)
 


Sziasztok!
Olyan cicaalom-tartót keresek aminek oldala(na persze alja is) van, meg teteje és ajtaja is van. Szagelszívó van benne.
Van két cicám, meg nem sokára egy babucim is, és így talán kiküszübölhetjük a csemete és az alom találkozáást.
lelõhely címe és a fellelt árú ára is szükséges.
Pusszz. Chris
Chris
 


Sziasztok! Tudom, nem errol szól ez a topic, de azért megkérdezem : Nem kéne valakinek egy cica ?
A kérdés így elég prózai, de sajnos el kell ajándékoznunk a macsot. Nostény,teljesen egészséges ( igaz, 9 éves) PERZSAcicáról lenne szó. "Mindenevo", szobatiszta és nagyon nyugis cica. Ha érdekel valakit, itt reagálhatna.
Karácsonyig biztosan meg kell válnunk tole.
Szió: dorka.
Névtelen
 


Szia Dorka!
megkérdezhetem, hogy miért?
Pusszz. Chris
Chris
 


Sziasztok!

Fõleg Kangától szeretném kérdezni, de bárkitõl elfogadok segítséget. Van egy cicánk, aki kb akkor lesz 1 éves amikor a kislányunk megszületik. Egy 56 nm-es panelban lakunk. van külön gyerekszobánk is de persze nem szeretném mindig ott tárolni a kisbabánkat és félek az óvatlan pillanatoktól is. Szóval mit csináljak, hogy véletlenül se karmolja vagy harapja majd meg a cicánk a babánkat? Tudom, hogy igazából játékból tenné, de akkor az az igazság, hogy egybõl elajándékoznám mert sokkal fontosabb a kislányunk. Viszont szeretjük a cicánkat is ezért szeretném megelõzni a bajt. Csak olyan ki kiváncsi meg játékos...
Ja és még egy kérdés: Te minden egyes macskasimintás után kezet mostál mielõtt a babához értél?
Köszönöm a választ elõre is!
Menta
menta (menta)
 


Szia Menta!
Annyi a különbség , hogy Marcipán akkor már öt éves volt amikor Gergõ megszületett. Eléggé tartott a kicsitõl , mert az számára igen furcsa hangokat adott ki. Kép
Az elsõ két hónapban nem engedtem be a gyerekhez , de késõbb már nem jött be a dolog , mert egy egy szobás lakásba költöztünk.
A cica sose bántotta még a csemetét . Pedig nem egyszer lett volna rá oka! Kép
Simogatás : hát sokáig APacira maradt a simi. Ha mégis megtettem akkor irány a szappan.
Ha tudok még segíteni csak szólj!
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


En is tartottam a macskatol mielott megszuletett a fiam, pedig a mienk elegge nyugodt allat. Arra mindig ugyeltem, hogy ne legyen felugyelet nelkul a gyerek kozeleben, de aztan rajottem, hogy jobban fel o a gyerektol mint forditva. Nem mert nagyon kozel menni hozza, olyasmi pedig, hogy pl. beugrana melle a kisagyba egyaltalan nem fordult elo. (pedig feltem tole) Tulajdonkeppen a macska tavoltartotta magat a gyerektol. Most, hogy mar nagyobb a Bence (1 eves) a macsek elvezi a tarsasagat, persze nem hagyom hogy tepje. Ha simogatjuk ill. dogonyozzuk (ez inkabb a jobb kifejezes :-)) utana megyunk kezet mosni. Mikor en nyulok hozza vagy a kutyahoz akkor rogton kezet mosok en is.
Agi
 


Sziasztok!

két leánygyermek anyukája és két ivartalanított cica és két nagytestû kutya gazdája vagyok. A fent nevetezettek teljes szimbiózisban élnek soha semmi baleset nem történt egyikõjükkel sem, és hál'Istennek mindenki makk egészséges. (kilenc éves lányomnak egyszer fájt a füle és kétszer a torka, a kicsi még nem volt beteg, a 10 éves cicám egyszer elrontotta a gyomrát, és a Bobby kuty kölyök korában egyszer volt beteg, a Nina kutya 15 éves és egy kicsi fogköve van.)
Biztos vagyok benne hogyagyerekeim mentális fejlõdésében nagy segítségemre vannak az állatok és én sem tudnám nélkülük elképzelni a házat.
Ehhez az "idillhez" nem sok kell, néhány védõoltás pici odafigyelés.
Nem akarom tovább ajnározni magunkat de azt hiszem életem egyik sikerfejezete a gyermekeim és az állatok közötti kapcsolat alakítása.
Annyira sajnálom azokat a piciket akik megrettennek egy gilisztától, vagy gyíktól...
Egy szó mint száz szerintem Nektek akik ide írogattok és van cicátok, kutyátok vagy bámi más jószágotok nagy gyermeknevelõ eszköztár jutott részül.
Sziasztok Anyuka-gazdik:
F. Dia
fd (fd)
 


Szia, Dia !!

A mi leltárunk:
Két lány (elsõs és harmadikos), olykor egy ovis harmadik pótgyerek. Egy pulikutya (tavasszal nyírjuk, így most is olyan, mint egy kölyök pumi), két lánycica, 6 hónaposak. Azt tervezzük, hogy egyszer hagyjuk õket szülni, utána ivartalanítunk. Lehet, hogy még tavasszal lesz egy fehér pulilány a Betyár mellé, de majd meglátjuk. Aranyhalak. Télen madáretetõ, februártól odu, hogy költsenek.
Múlt héten voltunk állatorvosnál, oltás-ügyben. Bezsufoltuk a két macsekot, a Betyut, a lányokat meg a nagyit a kisautóba és mentünk. A cicák addig nyervogtak, amíg ki nem engedtük öket a kutyihoz hátulra! A doki azt mondta, hogy nagyon kiegyensúlyozott kis csapat. Meg azt is (és ez a nagyon fontos, figyuszozzatok, gazdik!!), hogy ez nem csak azon múlik, hogy kiskoruktól együtt vannak, hanem azon is, hogy a gazdik egyenlõen kezelik õket, nem kell féltékenykedniük egymásra. Igen, a puli is bejöhet a lakásba...
Maminti
Ui.: kinek kell tavasszal kiscica? (sima házimacska és ingyen adjuk!!)
Maminti
 


Sziasztok!
Néhány napja leltem erre a jó kis topikra, eddig azt hittem, csak mi lakunk állatkertben Kép, de most már látom, hogy vagyunk néhányan! Nyolc éves a kisfiunk, valamint három macskával, és egy kutyával rendelkezünk!
Ebbõl a kis csapatból 2 cica és a kutya már megvolt, amikor a fiam született. Nálunk is az volt a menet, hogy a babaszobába eleinte nem mehettek be az állatkák, de amikor Dominik fiam járni kezdett, "senki nem menekülhetett". Elég volt egy pillanat, és már el is kapta valamelyiküket egy kis nyomkodásra, szõr- szaggatásra... Szerencsére mindenki megúszta..Kép
Ma már a cicák sem menekülnek, ha meglátják, sõt..
Maminti: tetszett a közös oltás, majd érdeklõdöm az ismerõseimnél cicaügyben..
FDia: aranyos ez az anyuka-gazdi név.
Üdv mindenkinek,
anilla
anilla (anilla)
 


Kedves Kanga-Zsebibaba
és mindenki aki írt a téméról!

Köszönöm a viszonylag megnyugtató sorokat!
Azért írom, hogy viszonylag mert azért még tartok a cicánktól, néha direkt játékból ránk támad és kicsit meg is karmol, vagy harap. De nagyon oda fogok figyelni, fõleg az elsõ idõkben. Köszönöm a kézmosásos tanácsot is! Be fogom tartani, bár régen amikor kutyám volt szinte egy tálból ettünk. (Anyukám nagy rökönyödésére.)
Teljesen egyetértek veletek, hogy az állat nagyon jót tesz a gyerek lelkének. Ezért is kunyiztam ki a férjemtõl a cicát ebbe a pici panelba.
Na megyek! Mégegyszer köszi mindenkinek!
Menta
menta (menta)
 


Sziasztok!
Panasznap: Kis 1+1/2 szobás panelben lakunk. Most várom az elsõ babámat.
A párom amúgy sem szereti a két cicámat, de most fõként állandó vitatéma köztünk.
Erre a szomszédban lakó barátaink "találtak" befogagókat az én két cicámnak!!! Az én megkérdezésem nélkül!!!! És vidáman újságolják ezt el nekem, ráadásul a párom elõtt.
Én meg mindenkivel közlöm, hogy a két cica az enyém, és SEHOVÁ nem kerülnek el tõlem.
Másik szomszéd - idõsebb házaspár nõi tagja - "Nem viszitek el valahová a macskáidat?" kérdéssel szórakoztat.
Mit képzelnek magukról emberek?!
Különben is az egyik cicám 11 éves, a másik már majdnem 8.
Én nem is tudom mit gondoljak róluk, vagy õk mit gondolnak rólam. Nekem ez a két cioca családtag. Ha náluk esetleg útban van egy családtag akkor kilökik vhová?
Lehet, hogy nem jó a hozzáállásom a dologhoz. De néha a amikor ezen veszekszünk, mondom a páromnak, hogy a cicák már akkor is velem voltak amikor összekerültünk. És senki kedvéért nem rakom ki õket sehová.
Bocsi, de már ki kellett ennek jönnie.
A dokim sincs a két cicától kiakadva, most csináltuk meg a toxoplazma vizsgálatot.
Amirõl ugyan mindenki úgy tudja, hogy a macska miatt lehet, de lehet ám zöldségtõl, vagy setéshústól is. Ha valakinak van kertje, elég csak ott "bogarászni".
Más, csak ezekrõl most jutott eszembe: Ha ilyen könnyû ezt a bajt megkapni, miért nem kötelezõ ez a vizsgálat, végül is + 1 vérvétel, ill. + 1 kémcsõnyi vér.
Pusszz. Chris
Chris
 


Chris!

Egyetertek. Ne hagyd magad, senkinek semmi koze, hogy miert van allatod es lesz gyereked is. A ferjednek is meg kene ezt erteni, hogy nem mindenkinek csak annyi egy allat, hogy megeteted es amugy meg csak van, ha pedig kicsit at kell alakitani a szokasokat a gyerek erkezese utan, akkor inkabb ezt teszed minthogy egy pillanat alatt megszabadulj toluk.
Az en allataim is csaladtagok, es nagyon szerencsesnek mondhatom magam, hogy a gyerekem nem allergias az allatszorre, mert nagyon nehezemre esne, hogy barmelyiktol megvaljak.

Menta!
A mi allataink is el vannak kenyeztetve, mindent szabad nekik, de mikor a fiam megszuletett, meg sem fordult a fejunkben, hogy ne mosnank kezet mielott a gyerekhez nyulunk. En oszinten szolva alig nyultam eleinte a kutyahoz es a macskahoz, es mivel ezek ketten az agyban alszanak velunk, a ferjem atkoltozott a masik szobaba, hogy ne erezzek magukat egyedul kirakva az agybol. Igy vele aludtak, este szepen "tomott sorokban" vonultak a masik szobaba, en meg a Bence pedig aludtunk a halonkban. Igy nem kellett attol felni, hogy amig alszunk az allatok bemasznak a bolcsobe, vagy ha a gyereket az agyra akartam tenni, akkor nem kellett szorre "vadaszni". Most mar a Bence a sajat szobajaban alszik, es a ferjem visszakerult mellem az allatokkal egyutt. :-))))))
Agi
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: