Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ági!

Mennyi ideig aludtatok az állatok miatt külön a férjeddel?
Menta
Menta
 


Szia Menta!

Mi kulfoldon elunk, es mikor a Bence 10 hetes volt, en hazamentem latogatoba 2.5 honapra. Mielott hazamentem, vagyis az elso 10 hetben igy kulon aludtunk, aztan mikor visszajottem, akkor mar a Bence tul nagy volt a bolcsohoz, meg otthon hozza is szokott a kisagyhoz, ugyhogy itt is szepen ment az agyaba aludni, es azota minden visszaallt a regi kerekvagasba. Vagyis gyerek az agyban, (a sajatjaban) allatok szinten agyban, (a mienkben) :-)))
Ez persze nem zarja ki a hazaseletet, csak az alvas nem tortent egy agyban. Igy nem volt gond, hogy a ferjem ebresztooraja megszolal hajnalban es a gyereket felebreszti, meg semmi ilyesmi. Nekunk ez igy nagyon jol bevalt, habar en sem tudtam elore, hogy hogyan is lesz majd. Csak igy alakult.

Agi
Agi
 


Szia Chris !
Teljesen egyetertek Agival, habar neki valamivel azert volt konyebb mert a ferje ilyen megerto Kép
Azt en is varhattam volna hogy a ferjem "kimenjen" az agybol a kutya miatt !
Raadasul nalunk is sok vita volt mielott megszuletett a baba,miutan pici a lakasunk es a kutyank (kis meretu) a halloszobaba alszik, es ejjel termeszetesen rajtam Kép
Mar elore kozolte,hogyha majd megszuletik Sophie akkor a kutya ki lesz rakva stb stb.
En csak rahagytam ! Ugyis tudtam,hogy nem igy lesz!Es nem is lett Kép
Szerintem nagyon kar,hogy 2001-ben meg vannak olyan "buta" emberek akik azt hiszik ,hogy az allat feltetlenul betegseggel jar!
Az elso idoben en is mindig rohantam kezet mosni a kutya utan,de miota Sophie jar azota felesleges minden percben vele is kezetmosatni.Gondold el miket fogott ossze-vissza mikor csak maszott!
Es tobbek szerint az immunrendszernek kell is egy alap-bakterium "bevitel" amitol kesobb nem lesznek minden kis aprosagtol betegek !
A toxoplasmosishoz annyit,hogy akkor kell nagyon vigyaznod ha nem vagy immun ! Abban az esetben a baba megszuleteseig en is odaadnam a szomszedoknak a cicakat ! De utana vissza Kép Kép
Szia,
Csilla
LCsilla
 

 
 

Szia, Chris!!!

Ne hagyd magad. Tudj meg minél többet a toxoplasmosisról! Mit mutatott a véreredményed? Ha átestél már fertõzésen, ne aggodj. Ha nem, menj utána a védõoltásnak. Csak az uj fertözés okoz gondod, bár nem hiszem, hogy nyolc év alatt meg tíz év alatt nem estél volna at...
Es mar most kezd el kialakitani azokat a szokasokat, amiketa szülés utánra tervezel: pl hova ne masszon fel a cicó, ahova eddig szabad volt neki stb. Hogy ne akkor kelljen, amikor élesbe megy a dolog. Igy az állatok is könnyebben fogjak a változast megszokni !!
Nagy drukk, Maminti
Maminti
 


KÖszi!Köszi!KÖszi! NEKTEK!

Elõkészületek történnek: A hálószobába - ahol a babus velünk lesz - eddig sem jöhettek be. A konyha ajtaja vszínûleg visszakerül a helyére, hogy pl. a pultot ne tudják összejárkálni stb. Ja, meg kinyitják az alsó szekrény ajtaját, így minden fõzés mosogatással kezdõdik.Kép
A nagyszobában lévõ asztalra való mászkálás leszoktatásának kísérlete vizipisztoly alkalmazásával történik. NO, ezt jól megaszondtam.
A dajkálásukat is csökkentettem.

Nagyon-nagyon jól esett amiket írtatok!

Jó hétvégét.Kép

Pusszzz. Chris
Chris
 


Sziasztok!

Miután beleolvastam a levelekbe, gondoltam én is leírom mi hogyan élünk. Kép Családi házról van szó. Munkahelyeimet otthagytam és véglegesen a kutyáium mellett döntöttem, és azt hiszem a lehetõ legjobban!

Gyerkõcöm 3 és fél éves lesz. Összesen 13 kutyánk van. (Mondjuk ebbõl most 5 kiskutya 4 hetes, akiket elvisznek 8 hetesen). Tenyésztem a fajtát és családtagkénz élnek velünk, azaz lakásban-kertben egyaránt. Sõt, van amelyik ágyban alszik. Kép
Imádom a fajtát és külföldre-belföldre járok velük kiállítani. Gyermekem fantasztikusan jól kijön a kutyákkal és a lakásban (bárki megnézheti) NINCS kutyaszõr! Ezek kiállítási kutyák, akiket 2 hetente kozmetikázok és tényleg nincs rumli a lakásban!
Dori
 


Szia Chris!
Nagyon ugyesen megtervezted tenyleg !
A vizipisztoly nem semmi Kép
Ezt azt hiszem az anyukamnal is bevezetem mert nala is a ket cica szivesen maszkal az asztalon amitol en meg idegrohamot kapok Kép
(De majd nem mondom neki,hogy Toled hallottam,jo?!)
Dori!
Biztos nagyon szepek a kutyaitok milyen fajtak?
Az meg fantasztikus ,hogy a gyerekednek mindig van ujjabb es ujjabb kutya-kolyok akit dogonyozni tud !(Az enyem mar 8 eves,menekul a gyerek elol Kép
Sziasztok es jo allatozast !
Csilla
LCsilla
 


Chris!
Nekünk nem jött be a pisztoly! Kép De próbálkozni kell!Kép

Dóri!
Milyen kuttyokat tenyésztesz?

Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


A pisztoly nekunk sem a legjobb fenyito eszkoz, mert all az asztalon, mar csopog belole a viz, de nem megy odebb. :-))) Viszont ha felallok es elindulok fele akkor egybol elinal. Pedig meg sosem volt megverve, ugylatszik a hirtelen mozdulat ahogy felpattanok ijeszto. :-)))

Agi
Agi
 


Megprobalok feltenni egy kepet a mi allatainkrol. Nem eppen babanetes temaju kepek, de a topic temajahoz azert illo. Akik szeretik az allatokat talan ertekelik majd. (nem biztos, hogy sikerulni fog elsore)
Kép
Kép
Agi
 


Na a Boo nagyon nagy lett. Pedig nem nagy kutya, egy Jack Russel terrier. OLyan mint a Rosszcsont. A cicat Atticus-nak hivjak.
Agi
 


Sziasztok!
Agi: Aranyosak a képek!
Chris!
Nagyon ügyesen kitaláltad a cicák szoktatását!
Nálunk is voltak "macskamentes övezetek", bár Domi idõnként gyorsabb volt...Kép
A toxo vizsgálat eredménye elõtt anno én is nagyon izgultam, de szerencsére már immunizálódtam.. Ilyen macskás múlttal biztosan Te is. Eredmény?
Puszi,
anilla
anilla (anilla)
 


Sziasztok!

Csilla: westie-ket tenyésztek. Tudod kicsi, fehér, szálkás szõrû terrier. Bõvebben ha bárkit érdekel: [url=http://westie.freeweb.hu" TARGET="_top]http://westie.freeweb.hu[/url] a honlapom.

Macskákkal kapcsolatban. Érdekes, valahogy tartok (azért írom ezt, mert a félek az ciki) Kép a macskáktól! Sosem volt és nem ismerem õket igazán.
Szerintetek hogy jönne ki egy felnõtt 4 éves macskával egy kölyök kutya? Nem esne neki a macska?
Puszi,
Dóri
Dori
 


De, nekiesne. Nálunk a felnõtt kutyinak is nekiesett a két kiscica, amikor jöttek, de miután rájöttek, hogy semmi vész, abbahagyták a fújkálódást és sz üvegmosó farkú dolgot. Azóta szent a béke.
Maminti
Maminti
 


Maminti!

Felnõtt kutyának az más, de olyan kiskutya, aki egyrészt kisebb, mint a macska, nem ugatja csak érdeklõdik és nem támad?!
Sajnos láttam én már kõkemény orronvágást a macskától, de azt egy felnõtt jószág kapta.
Dóri
Dori
 


Sziasztok!
Köszönöm az elismerõ szavakat.
Nálunk azért jó a vizipisztoly-módszer,mert az enyémek (cicák) nagyon-nagyon utálják, ha vizesek lesznek.Kép

Van még egy spray is macskariasztó a neve. Egy vagyon volt, és többnyire nem hatásos. Ja, és "nagyon klassz" , tömény köménymagszaga van. Szóval ez már nem fûszerillat, hanem szag.

Eredmény még nincs. Ugye jól tudom, hogy ha valami gond van, akkor antibiotikummal még "helyrehozható". Remélem nioncs semmi, mert bár nagyon bírom a dokimat, de ha nem erõszakolom ki akkor még most sincs ilyetén irányú vizsgálatban részem. Szóval, ha vmi gond van, egy szülész-nõgyógyász fõorvossal kevesebb lesz a világon.Kép

Állatok egymásközt: Hát a hatalmi harcot - itt is - egymásközt kell megvívniuk.

Pusszzz. Chris
Chris
 


Chris!

Hatalmi harc egyértelmûen van és a hierarchia kialakul nagyon hamar. Viszont a kanok sosem szólnak bele a lányok dolgaiba, azok csak egymással verekednek.
Viszont felnõtt kutyák közül egyik sem bántja a kölyök kutyát! Na mindegy, remélem normûlis lesz a macska...

Puszi
Dóri
Dori
 


Sziasztok!

Dori!
A felnõtt kutyáid a kölyökmacskákat se bántanák? A pároméknál mindig voltak nagytestû kutyák és 2-3 macska. Az õ macskáikat nem bántották a kutyák, az összes többit viszont igen. A macsok pedig nagyon kiosztják a kutyákat, ha azok elfelejtik a súlycsoportbeli külömbségeket. Van most egy fél éves kutyájuk és egy kb fél éves cicájuk akik nagyon szeretik egymást. Az öregebb állatok meg nem nagyon foglalkoznak egymással.

Chris!
Nekem is van két macskám, de nekem is külön kellett szólni a dokinak, hogy csináljunk tesztet. És nálam is az anyám rögtön arra buzditott, hogy dobjam ki a cicákat. Az a szerencsém, hogy a páromnak a fentiek miatt az a normális, hogy egy háztartásban van hûtõgép, mosógép és macska. Neked is három hétig kell várni az eredményre?

Azt hiszem minden lehet veszélyes, igy aztán mindig attól félünk amirõl éppen megtugjuk, hogy veszélyes LEHET.

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!
Macska-harc még tart otthon.Kép
Kenyértörés is lehet a dologból. Ennyi.

Zsunya!
Három hét a várakozási idõ, ha minden igaz, akkor péntekre, vagy jövõhét hétfõre meg lesz az eredmény.
Egyébként tényleg nem értem, hogy miért nem tartozik a kötelezõ vizsgálatok közé.

Pusszz. Chris
Chris
 


Hûha.

Hát ez a kenyértörés nem tréfa dolog. Azért próbáld meg, amennyire lehet, nem felizgatni magad. Valószinûleg a párod is a baba miatt aggódik. Bár én irreálisan radikális megoldásnak érzem a macskák eltávolitását.

Most is az egyik itt hasal a karomon, hogy alig tudok gépelni...

Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Szóval, ha a kisebbik cicus telibehányja az ülõgarnitúra háttámláját.....(
Most mesélte telefonon a párom.
Pusszz. Chris
Chris
 


Sziasztok!

Zsunya!
Gondom sosem a kutyáimmal volt, hanem a macskákkal.. :-) Eddig nem bántottak az ebek egyetlen macskabébit sem, csak az volt, hogy ugatták a felnõtt macskát, az meg iszonyatosan orronvágta szegény párát.
Persze a macska viselkedése is teljesen megérthetõ! Dehát terrierekrõl van szó..
Puszi
Dóri
Dori
 


Sziasztok!
Nekunk ket kis yorkshire terrierunk van,egy fiu,es egy lany :-)))
Engem is mikor terhes voltam mindig azzal zaklattak,hogy miert nem adom el oket?!Emlekszem teljesen kivoltam borulva,hogy hogy gondolhatjak ezt az emberek!!!!
Nem targyak,hanem a "gyermekeim" ok is.Semmi gond nem volt veluk,igaz,mikor megszuletett a kislanyom,elegge a hatterbe szorultak,de mar ez is a multe :-)))
Kislanyom 8 honapos,es nagyon szereti oket.
Soha nem engednem,hogy elmenjenek a haztol,mert a hianyuk megoritene,pedig nalunk is volt egy idoszak,amikor a ferjem kivolt rajuk,mert ment a hasuk,es takaritott ejjel nappal,raadasul meg a szonyeget is kikellett dobnunk:-(((
Azert en ugy gondolom,hogy ha a gyermek nem alergias a szorre,akkor az allat,csak jot tesz a szemelyisegenek,mert nagyon sok jo dolog van az allattartasban.
Altalaban azok az emberek vannak kiakadva a kisgyermek-allat "tartasban",akinek nincs allata,es nem tudja mi az.
Chris!
Szoritok,hogy a ferjed maskepp lassa a dolgokat,es lassa erofesziteseidet,hogy valtoznak a dolgok macsek ugyben.(vizipisztoly)
udv mindenkinek
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Dori!
Nekem volt egy középsnauzerem, bizonyos Vili. Nagyon méregzsák volt. A szomszéd felhúzott egy 2méter magas téglakeritést. Annak a tetején ült reggelente a macskájuk. A Vili meg ugrált elõtte ugatva, amig a macska fennt volt. Minden ugrással derékmagasságba került a macskával, aki minden ugrásnál lekent neki egy maflást. Tehát Vili nyaranta 40-50 pofonnal kezdte a napot.
Szóval szerintem nem kell féltened annyira õket. Kialakitják a maguk kis rendszerét, ki kinek a fõnöke. A másik, meg hogyha te jól értesz kutyául, amibe meg biztos vagyok, akkor nem lesz nehéz macskául sem megtanulni. A tekintély elv meg náluk is megvan, bár nagyon szeretik próbálgatni a határokat.

Hogy ne legyek ennyire off: montam tegnap a páromnak, hogy rátok találtam, meg hogy miket irtatok macska-gyerek kompatibilitásról. Erre megvonta a vállát és kifejtette, hogy ez szerinte nem kérdés. A macs nem fogja megközeliteni a gyereket, mert az valakinek a kölyke. A valaki meg nagyon meg fogja verni ha a kölykéhez hozzápiszkál.

Chris!
Fel a fejjel! Lecsillapodik, majd a hangulat. Állitólag annál nincs durvább, ha mosolyogva meghallgatod, és közlöd, hogy nem, de azt is, hogy ez annyira felnagyitott probléma, hogy nem érdemes rá szót vesztegetni.

Hát igy.
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!
Az a jó, hogy mindig erõt adtok nekem!
Szóval a párom nem egy nagy állatbarát és még az un. barátaim is adják alá a lovat.
És ez a hányás-doog tényleg nem túl jó. De vettem egy pasztát (tubusos vmit), amit az ételükhöz lehet adni, és így a szõrt nem kihányják, hanem megemésztik. Állítólag. Remélem.
A másik, hogy biztosan õk is érzik a feszült légkört.
Annyira elegem van már. De ha megnyernénk azt a fránya 5-ös lottót. Olvashatnátok a hírekben:"Állatfarmot hozott létre a kismama! KIZÁRÓLAG bepisilõs, és mindent tele hányós cicák számára!"Kép
Pusszzz Nektek! Chris
Chris
 


Chris!

Csak teoretikusan: mit tervezne a férjet a maccsal, ha rajta múlna? Komolyan meghánytátok a dolgot? Van rendes alternatíva a "macska marad"-on kívül, vagy csak harcoltok? Egyszóval: mi az a "kenyértörés"?
Drukkolok a békés megoldásért, milyen lett a toxoplasma teszted?
maminti
maminti (maminti)
 


Kedves Maminti!
Az én párom annyira aggódik a pocaklakó miatt, hogy már most azzal foglalkozik, mi lesz akkor amikor gyermek mászni fog.
Én azért vagyok már rá dühös, mert nem a megoldást keresi, hanem csak hajtogatja a magáét.
Pedig mindent meg lehet oldani.
A kapcsolatunk elején nem volt ilyen ellenséges a macskákkal, csak volt egy "kisebb" sebesülése a sziámi cica miatt - megjegyezem nem a macs volt a hibás - és öri-hari lett belõle.
Melyik cica szereti, ha akarata ellenére nem engedik el, persze, hogy megmarta.
Így két éve a karácsonyt azzal törtöttük, hogy a sebészetre mentünk naponta, otthon meg fekvés - láz miatt - és jegelés, lórúgás antibiotikummal kiegészítve.
Vmi "városi " félelem az állatoktól, vagymi.
De dühömben már javasoltam az orvosi kezelést is!Kép Amúgy is egy féltékeny lélek az én drágám, mondtam neki, hogy aki már két cicára is féltékeny, az menjen orvoshoz!
Most éppen béke van. A konyhaajtó helyére mit tegyünk, ami nem teli, mert akkor az elõszoba éjsötét lesz, de a cicák se tudjanak bemenni. Probléma van most porondon. Én egy olyan apácarác-szerûséget találtam ki. Továbbgondolása folyamatban.

HOgyan vagytok?
Ex-el való egyeztetés hol tart?

Pusszzz. Chris
Chris
 


Szia, Chris!

Egyeztetés folyamatban, majd meglátjuk...
Az apácarács szerû dologgal az a baj, hogy felmásznak rá... A tejüvegbetétes ajtón túl vagytok?
M.
maminti (maminti)
 


Talán ha csak felmásznak rá de át nem birnak mászni az nem baj... Gondolom.
zsunya (zsunya)
 


Szia MAminti!
Szia ZSunya!
Igen, az a lényeg, hogy át ne tudjanak mászni.
Egyéb fejlemény pillanatnyilag nincs.
Sok pusszz. CHris
Chris
 


Sziasztok!
MA MEGJÖTT A TOXOPLAZMA VIZSGÁLAT EREDMÉNYE ÉS NEGATÍV!!!!!!!KépKépKépKépKép
Hurrá!!!!! KépKépKépKép

Pusszzz. Chris
Chris
 


De jó! Ezek szerint minden háborúnak vége?

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Szia Zsunya!
Szerintem csak enyhülés várható.
Ha már kérded megírom, hogy a szomszéd idõsebb hölgy hétvégén : Macskák? Köszönöm jól vannak- mondom én. ÉS meddig maradnak? Hol? Segítünk elhelyezni õket! Köszönöm, maradnak- mondom én végül, hál istennek jön a lift.
Mindeközben: én könnyed mosoly, a párom: halk kacagások - kissé gúnyosan felém - és "Ilyet nem lehet az én drágámnak mondani." többször is elmondva hallkan.
Pusszz. Chris
Chris
 


Szia Chris!
Persze, hogy érdekel. Ezt a topikot nézem meg elõször mindig. Nem lehet egyszerü igy élni. Azon gondolkoztam, hogy ebbõl lehet hogy ti már csak úgy tudtok majd kikerülni, hogy az egyikõtök önérzetén komoly seb esik. Az pedig nem túl jó. Mert folyamatosan elõjön. Arra gondolok, hogy ha maradnak a cicák, anélkül, hogy õ belátná, hogy nem veszélyeztetik a babát, akkor neki ez mindig jó indok lesz egy kis bökdösésre. Mindig ott lesz kéznél, ha a fejedhez kell vágni valamit. De sajnos ez forditva is igaz. Akkor ha úgy kerülnek el a cicák tõletek, hogy nem vagy meggyõzõdve a dolog jogosságáról. Hát nem cserélnék veled. Nem tudom, hogy ilyenekre mennyire fogékony a párod. De ha egy kicsit igen, talán lehetne neki vázolni, hogy ez most már nagyon nem egészséges háborúskodás, aminek akárhogy is, de nyoma marad, ha nem oldjátok meg EGYÜTT. Szóval valahogy tudatositani benne, hogy mit csinál.

Persze ez csak egy ötlet, ami lehet hogy butaság. Nem tudom. De ez a liftes sztori elég gáz. Én monnyuk baromi agressziv tudok lenni. Lehet hogy jól belenéztem volna a néni szemébe és határozottan közlöm vele, hogy ha mégegyszer szóba hozza a macskákat, felrugom. Na nem egy jó szomszédi kapcsolat alapja, de mintha azt már elásta volna.

Ehh! Nem okoskodom tovább. Nagyon drukkolok, hogy valahogy megoldódjon a dolog. Légyszives azért ird meg mi van.

Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Szia Zsunya!
A cicák örök vitatéma marad. Nekem az a gyanúm, hogyha az én drágámnak van vmi baja velem, akkor szegény cicák isszák meg a levét. Az is feltételezés részemrõl, hogy egy kis féltékenység is van e mögött.
Ezektõl eltekintve a párom tényleg jó fej.
Szomszéd néninek ez volt az utolsó húzása, ezt már eldöntöttem magamban.
Úgy látszik túl béketûrõ lettem. Mit tesz a babavárás.Kép
Nagy szerencséje a környezetemnek a humoros felfogásom. Már mint igyekszem mident ahumoros oldaláról kezelni. Fölös energiáimat nem fogom hiábavaló vitákra, mérgelõdéásekre pazarolni. No, de itt is vannak határok!!! Mert ez nem a "Játék határok nélkül."
De eljutottak eddig nálam a buszon lökdösõdõk, a pocakomnak egybõl neki esõk is!
El is döntöttem, ha vki a továbbiakban az én megkérdezésem nélkül "neki esik" a pocimnak, hát sajna annak az orra bánja. Kép
Bocsi, off-ságért.
Pusszzz. Chris
Chris
 


Szia Chris!

Amikor arról olvasok, hogy ilyen férfiak is vannak, mindig áldom a sorsomat (Meg az eszemet, hogy a kutyusomhoz való viszonyulás mindig szempont volt a pasiknálKépDeklarálva volt, hogy a kutya a gyerekem és vele is kell kalkulálni annak, aki akar tõlem vmit és EZ NEM VITATÉMA! Az ember a gyerekét nem cseréli le, a pasikat már inkább). Az én párom olyan, hogy anno gond nélkül beengedte a kutyámat a saját ágyába is. Az, hogy az enyémbe bejár a kutya az evidens. Kép

Mindenesetre tõlem is megkérdezte az egyik barátnõm, amikor kiderült, hogy babát várok, hogy anyámhoz le tudom-e passzolni a kutyát. Aztán csodálkozott, amikor azt mondtam, hogy eszem ágában sincs lepasszolni.
Azt hiszem ez a durvább dolog, amikor a páromnak abszolút nincs szándékában a kutyát eltávolítani és mások meg egyszerûen "beleugatnak" abba, ami nem az õ dolguk.

Személy szerint nagyon örülök annak, hogy a kicsinyemnek nem kell egész gyerekkorában sóvárognia egy kutya után, mint anno nekem. Meggyõzõdésem, hogy bármelyik gyereknek csak jót tesz egy kutyus v. egy cicust a közelében.
Ha jó a babának, meg az állatkáknak, meg nekünk is, akkor más nem számít. Kép))

Ne hagyd magad kiborítani senki által, állj a sarkadra.
Szia,
Kata
Névtelen
 


Úgy van! Úgy van!
Nálunk anyám nyomult nagyon a macskaeltávolitási fronton. Aztán levezettem neki, hogy milyen egyéb módon lehet még ilyen fertõzést kapni. Azóta csönd van. Hehe.

De hát én durva vagyok, igénytelen és kicsit sem házias. Ezen már két macs akkorát nem tud rontani. De legalább lesz a gyereknek imunrendszere. Na abba hagyom itt a morbidkodást.
Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok! Nekem vannak ismerõseim, akik macskát tartottak a lakásban vagy kutyát, és a gyerek is oda született. És egyiknél sincs gond. Nekünk van egy németjuhászunk, meg most már sajna csak egy cicánk. De tavaszra lesz több, mert lány.Kép Bár mi kertesben lakunk. A kutya pár hónaposan jól képennyalta a legkisebb fiamat, a macsek meg beült mellé a babakocsiba. Most hogy jár, rendkívül élvezi, a kutyának a bundájába lehet kapaszkodni, a cica meg dorombol, odasimul hozzá, meg az ölébe fekszik.Kép Benke meg visítva nevet. A nagyobbakkal meg még játszik is a cica. Rendesen megy utánuk. Amikor sátrat építenek a kertben, a macsek is beköltözik. Meg tologatják a dömperben, stb. Eleinte meglepõdtem, de a macska elég önálló és szabad állat, ezért ha nem tetszene neki, akkor meglépne. A nagyfiam meg oltári büszke, amikor pórázon vezeti a kutyát.Kép Mi kiköltöztünk vidékre, és itt azért régebben minden háznál voltak állatok. Amikor Benke született, még nekünk is voltak kecskéink is. Kép De itt is, mivel a fiatalok már nem tartanak állatokat, sokan ugyanúgy pánikolnak, ha a gyerek megsimogat egy macsekot, mint a született városiak.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!
Ahogy olvasom az elõzõ sorokat kezdem azt hinni, hogy nem vagyok állatbarát.
Nekünk egy 6 éves dalmata kan kutyánk van. Pici korában (fél- egy éves koráig) még az ágyba is beengedtük mi is.
Egy éves korában elköltöztünk és az új helyen már a lakószobákba nem mehet(ett) be. Most is csak a konyha és a fürdõ az Õ területe. A szõre hullik, így is elég van a szobákban is mivel a cipõvel bevisszük. Mindenki szereti (harmadik gyerek, unoka), de sem õt, sem az anyósómék merzsa macskáját nem engedem be az ágyamba.
Pl: sokszor elõfordul, hogy macskaszõr van az ennivalóban az anyósóméknál, a perzsamacska szõrét könnyebb észrevenni.
Az immunrendszer pedig nem ettõl erõsödik, vagy gyengûl. Nekem sem volt háziállatom 20 éves koromig mégse voltam beteg, kivéve egy kis megfázást.

Náfrádné Anita
Náfrádin&ea
 


Kedves Anita!

Az nem túl jó 5let, hogy x ideig beengeded a kutyát a szobába és az ágyadba, utána meg letiltod. Remélem a gyereknevelésnél nem ezt a gyakorlatot fogod alkalmazni.
Alapelv, hogy az ember gyereknek/kutyának ELSÕ PERCTÕL FOGVA! (kivétel nincs) csak azt engedje meg, amit késõbb is meg fog engedi neki (ezt gyerek-és kutyanevelési könyvek is elõszeretettel leírják).
Ha picit belegondolsz a kutyád lelkivilágába, elég nagy traumaként élhette meg a "Paradicsomból való kiûzetést" (értsd: lakószoba és ágy).
A mostani kutyusom elõtt, aki egy angol szetter hölgy, nekem is egy dalmata fiúcskám volt. Hullik a szõre, naja.
Ezt az ember a kutya vállalása elõtt kell, hogy végiggondolja. Végülis a tolla nem hullhat, ugye?
Az immunrendszerrõl annyit, hogy kutyákkal/macskákkal való kontaktus biztosan javítja a mûködését. Ez orvosilag bizonyított tény.
Mellesleg amióta kutyám van sokkal kevesebbet vagyok megfázva és a pollenallergiám tünetei is jelentõsen mérséklõdtek.
Még egy kérdés: ha nem lenne jótékony hatással a lelkiállapoton keresztül az immunrendszerre az állat jelenléte, akkor szerinted miért hordanak be Nyugat-Európában és az USÁ-ban egyre több helyen terápiás kutyákat a rákbeteg gyerekekhez? - gondolom nem azért, hogy több szõr legyen a kórteremben. Mint tudjuk a rák eléggé immunspecikfikus és pszichoszomatikus betegség.
Egyébként ezerszer hamarabb kap el az ember bármi betegséget egy másik embertõl, mint egy kutyától.
Azt pedig nagyon nem helyeslem, hogy a kutya amúgy is szûk életterét a lakásban tovább csökkentsük, pl. egy elõszobányi területre.

Szia,
Kata
Névtelen
 


Sziasztok!

Nálunk a kisfiam 22 hónapos,a pocaklakó 38 hetes,a nápolyi masztif szukánk 8 hónapos,az angol bulldog kanunk 6 hónapos.
Mindig volt állatunk,még lány koromban perzsamacskám(öt sajnos a férjem elüldözteKép),késõbb kutyánk.Amíg lakótelepen laktunk egy bulldogunk volt,késõbb a kertes házba jött mellé egy nagy testû,hányatott sorsú,de nagyon szép keverék kutya.Õ kb.3 éves volt,amikor hozzánk került.
A kisfiunk megszületése után a gondok akkor jelentkeztek,amikor kicsit nagyobb lett.A keverék ugyanis besorolta a falkába,de max.maga mellé,vagy inkább maga után.
A bulldoggal semmi gond nem volt,õ passzív rezisztenciával figyelte a gyerek csetlését-botlását.
A keverékkel viszont oda jutott a helyzet,hogy nem volt elég csak a "fél" szememet rajta tartani a gyereken,ha kint volt az udvaron-soha nem mertem szem elõl téveszteni.Amikor aztán egy alkalommal egyértelmûen odakapott-mennie kellett,elajándékoztuk az unokatesómnak.
Ekkor jött a kis masztif,aki a gyereknek a legjobb barátja volt otthon,de inkább az elején,amikor még közelebb volt a súlyuk.
Aztán jött a nyár,a kánikula-és elpusztult A bulldogom.(a "a" direkt nagy betû-ez valami iszonyú volt).
Mivel úgy gondoltam,hogy bulldog nélkül nincs élet,így minden józan ész ellenére jött egy kis bulldog.Ennek a kisfiam örül különösen,ja,meg a masztif.Persze én is,de a gyakorlatban is bebizonyosodott az,amit elméletben már régen tudtam:kettõ kölyök kutya egyszerre ne!
A kisfiam viszont a kutya nevét rögtön az anya után tanulta meg-hamarabb,mint a sajátját.Mivel nálunk kint vannak az udvaron a kutyák,így más a helyzet,mint a lakásban tartott kutyák esetében.Ennek ellenére persze nyáron fordultak elõ olyan esetek például,hogy a kutyaólból húztam elõ a gyereket,a kutyát utánozva ivott a kutyavödörbõl,evett már kutyatápot,csonterõsítõt,stb.Elõször azt hittem,hogy ugatni hamarabb fog,mint beszélniKép

Bocs a hosszúságért,

Mariann
Mariann
 


Kedves Kata!
Köszönöm õszinte hozzászólásodat, ami elég ellenségesre sikeredett. Egyetértek abban, hogy nem túl jó kis légtérben egyáltalán lakásban állatott tartani. Nem elsõsorban ezért, de jelenleg kertes házat keresünk. Egy kutya életében a költözés is trauma nemcsak a kiüzetés. Pláne, ha majdnem egyszerre két vetélytársat is kap. Egyébként a dalmatánk nem állandó ágylakónk volt. Az immunrendszerrõl már leírtam a véleményemet. Orvosokkal persze nem vitatkozom.

Náfrádiné Anita
Náfrádin&ea
 


Kedves Anita!

Nem ellenséges vagyok, csak nem szoktam elhallgatni a véleményem puszta udvariaskodás miatt.
Te elmesélted milyen ideológiát gyártottál a helyzetetekre (hely, szõr, immunrencer stb.), én ezekre reagáltam, megvilágítva a dolgokat egy másik perspektívából.
A lakásban tartással semmi bajom és tapasztalatom szerint a kutyáknak sincs.
A problémát az okozza véleményem szerint, ha a kutya kirekesztõdik egy picurka helyre, ill. nekem az csípi a szemem, ha megunt "játéxerként" felejtõdik v. kidobásra kerül. És ehhez a hozzáálláshoz soha senkinek nem fogok tapsikolni, ha tetszik neked, ha nem.
Az jut eszembe, hogy te csak az elõszobába telepítetted, más ugyanilyen magyarázattal, kidobja, vagy megöleti a kutyáját. Hetente olvasok ilyenekrõl, sajnos... KépKépKép
Télleg ne várd el tõlem lécci, hogy lelkesedjek az ilyen emberekért.

Szia,
Kata
Névtelen
 


Szia Kata!
Úgy gondolom olyan dologba szólsz bele, ami mögé nem látsz.
Bolhából csinálsz elefántot. Egyetlen mondat, gondolat alapján ítélsz, ítélkezel.
Ennyit a szabad véleményról.
Náfrádiné Anita
Náfrádin&ea
 


Kedves Anita!
Csak egy aprócska dologra hivnám fel a figyelmedet. Célszerü pontosan fogalmazni, mert itt csak az alapján a apár mondat alapján alkothat az ember véleményt, amit leirsz. Nincs elnapolt itélet, hogy majd hétvégén találkozunk, megnézem akkor is ilyen szélsõséges e. Csak az van amit leirsz.

A véleményed ettõl még sértetlenül szabad. Ha ennyire bánt, hogy nem értünk egyet veled, nosza ozd meg velünk azt ami mögötte van. És eddig nem derült ki.

Kiványcsi Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!

Kata!
Teljesen igazad van abban, hogy egy állattal csak következetesen szabad bánni, ugyanúgy, mint a gyerekkel. (Nekem is van 3 és fél éves kisfiam és tenyésztek egy fajtát.) Kirekesztésrõl annyit, hogy én nemrég hoztam egy felnõtt kutyát külföldrõl, aki eddigi életét kennelben töltötte. (Terészetesen tágas és tiszta kennelrõl van szó.) De akkor is egy bizonyos bezárt hely.
Nos lényeg, hogy nálam a kutyák (8+ a kölykök) szabadon futkározhatnak a kertben, illetve a lakásba is bejárásuk van. Sõt, 2 az ágyban alszik. Az egyik a gyerekem ágyába. Kép
Minden szoktatás kérdése, nálam a kiskutyák a szobában nõnek fel (persze a körülhatárolt helyen).

Anita!
Kutyát nevelni kell, és tudnia kell, hogy Te mit követelsz meg tõle. Sajnos a rövidszõrû fajtáknak tényleg nagyon hullik a szõre, állandóan vedlik. Tudok olyan fajtát, amelyiknek (persze rendszeres kozmetika mellett) TÉNYLEG nem hullik a szõre, nálam sehol egy kutyaszõr!
Üdv,
Dóri
(Bocs a hosszúságért!)
Dori
 


Errata:
a pár
oszd

hmhm
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Dori !

Sajnos nem tudom megnyitni az oldalad.
Utolso hozzaszolasodnal irtad, hogy a kutyusaidnak nem igen hullik a szoruk /apolas mellett termeszetes/.
Keresunk a parommal egy minden szempontbol megfelelo kutyafajtat. Ehhez tartozik a vermerseklet a gyerek miatt /1.5 eves/, es mivel a gyerek miatt gondoltuk a lakasba is be fog jarni, bizony az en szempontom a szorhullatas.
Jelenleg egy rottweiler keverekunk van, de O sajnos tul intenziv jatekos meg a kislanyunknak.
Irnal par sort a westikrol.
Termeszetesen tudom melyik kutyusrol van szo, csak a termeszetuket, apolasukat nem ismerem.

Koszi, Beja
dbeatrix
 


Szia Beja !

írj az emilemre, és akkor szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre. westies@freemail.hu

Dóri
Dori
 


Írnék ide is szívesen a westiek-rõl, de nem biztos, hogy érdekelne itt mindenkit. Kép
Mostmár tuti meg tudod nyitni a honlapomat, fejlesztés alatt volt. http:// westie.freeweb.hu

Üdv mindenkinek,
Dóri
Dori
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron