Új privát üzeneted érkezett!

Rizst hamarabb lehet, nem? Az gluténmentes, első gabonaféle valahol 7 hó táján. Rizstejet passzolom.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Nálunk nyáron (14 hósan)volt áttörés darabos kaják terén.Rokonlátogatóban voltunk és nagyon érdekes volt lánykámnak,hogy többen együtt eszünk.Itthon sajna ez nem mindig jött össze.:-(
Érdeklődése gyorsan átterjedt az ételekre,s így ő is azt akarta enni,amit mi.(kb.:-))
Mióta hazajöttünk minimum mi ketten együtt eszünk.

Most ott tartunk,hogy egyáltalán nem engedi hogy besegítsek neki.Eddig két kanállal ettünk,és ami kifolyt,azt visszaadagoltam a szájába.Ennek örülök.
A bajom csak az,hogy mikor falatost eszünk,a maradékot ledobja a földre.Ha elkapom a pillanatot mikor jóllakott akkor használ,ha azt mondom,adja anya kezébe amit nem kér.De ha nem...??
Volt olyan,hogy én el akartam már kérni a tányért mert úgy láttam nem éhes,de ő nem engedte.Rá pár másodpercre míg elfordultam és vissza ,már a földön volt minden.
Gondoltam nem dobok semmit ki a szemetesbe a szeme láttára,hátha ezért csinálja.
Amúgy a pohárból is szeret a földre locsolni,v. az etetőszékre és pancsolni benne.
Légyszi írjátok meg nálatok is volt ilyen?És,ha igen,hogy szűnt meg?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Bocsi,de a' Szilárd ételek bevezetése' topicból átmásoltam a kérdést.Hátha erre jár vki.
Köszi a válaszokat előre is.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Ha valaki aki erre jár és tud okos tanácsot adni, azt nagyon megköszönném.

Van egy 16 hós fiam, aki nem nagyon eszi meg a darabos kaját. Pontosan fogalmazva, sokkal kevesebb csúszik le darabosból , mint a püréből. Persze adok neki kenyérfalatot, pici gyümi darabot, amit ügyesen megeszik. De pl. a kiflicsücsökkel gondunk van, mert ahogy szopogatja egy nagy gumó lesz az egész és attól meg majd megfullad. Igaz még csak 8 foga van, talán most jön az első örlőfoga.

Igazából nem tudom hogy mit kéne tenni. Ha csak darabosat adok neki abból keveset eszik, és félek hogy nem fog eléggé fejlődni. Így is csak 2 dekát hízott az elmúlt hónapban Kép.

Szerintetek mit csináljak? Eléggé nyomaszt ez a dolog, úgy érzem hogy valamit elrontottam. Egy csomó ismerősömnek a csemetéje ilyen korban már vígan harapdálja a főtt zöldségdarabokat. Mi meg csak fintorgunk rá Kép

Nagyon várom a válaszokat!

Köszönöm!

Edit

Ui.:
Szilde Kép
Nem tudom hogy aktuális még a kérdésed. Ha igen: Mi lenne ha mindig csak egy falatot tennél a tányérba? Akkor nincs mit kiborogatnia. Én így csinálom a reggeli vajas kenyérnél. Ha látom hogy már csak játszik vele a gyerek, akkor befejezzük a kaját és kiveszem a székből.

Kép



Kép
[/url]
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron