Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ma voltunk az allergiás tanácsadáson, és úgy néz ki, hogy akut tejallergia szerencsére nincsen. Kép Kép Itt elég érdekesen mondták a tej bevezetését, csak azért írom le nektek, mert ilyenről még nem olvastam: ma kapott egyszer 0,5 ml, fél óra múlva 1 ml tejet, ezt kell egy két alatt 2 dl-re emelni. Ezt tejterhelésnek hívják, és a hét után lehet indulni a tejtermékekkel. Ha 3-4 hét alatt ekcéma sem alakul ki (egyéb allergiás tünetek: kiütés, hasmenés, hányás), akkor minden OK. Természetesen mondanom sem kell, hogy Botinak nem ízlett a tej, úgy kellett sírás közben fecskendőből beleimádkozni, nem tudom, hogy fogok vele egy hét múlva 2 dl tejet megitatni. Kép Egyébként 1,5-2 éves korig tejalapú tápszert javasoltak tej helyett, szerintem ezt hívják babatejnek.
A torta tehát úgy módosult, hogy túró helyett vaníliás puding lesz rajta, meg gyümölcs, mert beleesik az egy hetes tejterhelésbe, addig még tejterméket nem adhatok. Remélem, jó lesz, majd beszámolok róla.
Azt is mondták, hogy a legújabb nézetek szerint a tojással 2 éves korig várni kéne. Ezt azért eléggé eltúlzottnak tartom, azt hiszem, ezt nem fogjuk betartani. Persze nem kell, hogy rántottát egyen, de annyi minden kajába kell tojás, azt nem tudom az étrendünkből teljesen kiiktatni. Márpedig egyre inkább azt akarja enni, amit mi.
Zsófi
 
 


Puding tej nélkül?? Receptet ide!Kép

Tejivás: nálunk is úgy indult, hogy eleinte olyan ételek, amiben van tej is, főzelék, gyümölcsleves. Aztán hagytam belekortyolni a mi tejünkbe, kakaónkba. Ma meg kiderült, a nyáron a kisasszony annyira a hideg tejet-kakaót szerette meg, hogy egyelőre a meleg nem is izlik neki! Pedig ma reggel a hűvös időre és sulikezdésre tekintettel ébresztőre meleg kakaó volt a többieknek, igy neki is kipróbáltam. Lelkesen jött, hogy kakaó, belekóstolt, alig pár korty, aztán inkább nem.Majd mutogatott a vizes poharára és abból ivott egy jót. Szóval érdemes a tejfélék hőfokával is variálni, lehet, hgoy hidegen izlik, melegen nem -vagy forditva.

Ildi

Ildi
 
 


Mirama
de igen Kép
Andi
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem az ottnoni (Mo.) dokinéni azt mondta 3 éves korig forralni kell a tejet, az itteniek (NL) meg, hogy simán lehet adni.

Allergiával kapcsolatban meg kell hogy osszam veletek mi történt nálunk a családban. Lányom unokatesója ekcémás az arcán, ő egyébként tápszeres baba volt, 4 hónaposan kezdték a hozzátápit, nem is akármivel, hanem epret is tartalmazó bébiétellel, 6 hósan már nyomta be a sajtos tésztát és így tovább... Evett még más érdekes dolgokat is, mivel anyunka álláspontja az, hogy azt ad a gyereknek amiről úgy gondolja hogy jó.
Részemről csak abban reménykedem nálunk apuka pollenallergiája ellenére sem lesz semmi.

Amcsi
 
 


Sziasztok!
Ildi!
Rendes, tejes puding lesz, hátha úgy jobban csúszik a tej, meg egyébként is amennyit ő a tortából meg fog enni... Már látom előre. Kép
Zsófi
 
 


Zsófi,
ha nem eszi az összenyomhatót Boti, akkor a zsemlemorzsás rakott sem fog neki bejönni.Kép Azért leírom, hogy én hogy szoktam: előre megfőzöm a zöldséget kevés sóval, kevés ételízesítővel (Natúr Vega Mix), aztán zsemlemorzsával felváltva jénaiba teszem, kevés ételízesítővel és Liga margarinnal (plusz most már kevés sajtot is tettem bele), és berakom a sütőbe, hogy megpiruljon. Mivel így kicsit száraz lesz, és Gabi még nem eszik tejfölt, amivel egyébként én enném, egy kis olivaolajat vagy vizet, esetleg mindkettőt teszek hozzá (joghurtot is lehet). Össze is lehet nyomkodni, de a karfiolosat pl. kézzel adtam neki.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Zsizsa!
Ez a zöldség nem hangzik rosszul, én karfiolt szoktam hasonlóan sütni.
Most elkezdte egyébként eszegetni a mi kajánkat, nem mérhető mennyiségeket, de legalább eszik valamit. Ma pl. krumplipürét evett kézzel, ez tök jó volt, mert az egyik fülétől a másikig mindenhova jutott belőle a fején, persze a legkevesebb a szájába. Kép Ez van, take it easy!
Persze a tejterheléshez a tejet nem issza, kifolyatja a szájából, ha egyáltalán belekerül. De nem kell a kakaó sem, a puding sem, a joghurt sem, meg nem is tudom, mi mindennel próbálkoztam már. Volt hogy annyira felhigítottam a tejet, hogy csak opálos lett a víz, úgy is kifolyatta. Holnap próbálkozunk majd Túró-rudival. Ha az sem kell neki, kezdek kételkedni, hogy az én génjeim vannak-e benne tényleg?? Kép Kép
Zsófi
 
 


Sziasztok

Az én kérdésem az lenne, hogy a puffasztott rizst milyen formában lehet adni? Azt hiszem Ildi írta, hogy ezt is lehet adni. De pl főzelékbe rakni és összeturmixolni? Vagy tejberizsnek beáztatva?
És rizspelyhet sima élelmiszerboltban lehet kapni? Mert én még sehol nem találkoztam vele.Próbálnék már mást is adni a krumpli helyett a főzelékébe, mert eddig minden zöldséghez azt adtam a babaszakácskönyvem szerint, de azt is olvastam máshol, hogy a zöldségek aszerint hatnak a testünkre-lelkünkre, hogy a földben termettek, vagy levélzöldségek,esetleg termések, vagy virágok e.Tehát másképp hat a szervezetre ami a földdel van kapcsolatban hosszú ideig, és másként,ami a levegővel, vagy fénnyel.
Az ember idegi-érzéki folyamatai állítólag a növényi gyökér tevékenységének felelnek meg, tehát pl a krumpli az idegrendszer fejlődését segíti elő.Az anyagcsere funkciónk pedig a növény virág és gyümölcsképződésének felel meg, a keringés-légzés pedig a növényi levelek, szárak által befolyásolható.
Ezt az egészet egy könyvben olvastam(Goebel Glöckler A nagy gyermek-kalauz)ami itt-ott kicsit elavult de sok igazságot is ír.
Szóval a lényeg, hogy minél változatosabb legyen az étrend.Most éppen itt tartok, hogy már egy kicsit közelítsek a mi ételeinkhez, mert már 11 hós a gyerkőc, de még egészen azt nem akarom adni.A sóskába már pl egy pici igazi tejet tettem a krumplin kívül és így már egész elviselhető íze lett.Ugye ennyi nem árthat már hiszen a tej nem méreg, és a fejés már nem igazán megy nekem. És a bébi még naponta 4* szopik +éjjel 2-3*.Úgyhogy a nagy adagok még anyatejek. Akkor meg minek vegyek tápszert azért mert néha kell egy pár ml.

Andana
 
 


Andana!
Puffasztott rizs nálunk pl már közepes méretű rendes sima élelmiszerboltban is van (ott ahol pl a kukoricadara is). MEg van a rizsliszt is, az inkább csak nagyobbakban szokott lenni. Nálunk a lány magában is ette a puff.rizst, meg tettem pl gyümölcsök mellé. Főzelékbe sűriteni inkább a rizslisztet próbálnám.

Tej:gondolom úgy kezdted, hogy eszik már tejterméket a baba? Mert a savanyitott tejtermékkel kell kezdeni (ha nincs allergia a családban, akkor 8-10 hó környékére teszik a különböző ajánlások, én a 10-et mondanám személy szerint), mint túró, sajt, joghurt, kefir és ha ezek nem okoztak problémát (hasmenés, pöttyök) akkor egy-két hónappal később (leginkább 1 éves kortól) jöhet a tej (meg vaj, meg tejföl, tejszin). A tej nem méreg, csak erősen allergén, azért érdemes várni vele.

Ildi

Ildi
 
 


Rekabeka!
Megjött a szabásminta.Köszönöm.KépKépet nem ígérek,max kölcsöngéppel.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Ildi

Köszi a választ.Persze kapott már joghurtot, túrót gyümihez, és nem volt semmi gond.Főzelékbe pedig csak pár ml tej megy mert tápszerünk nincs is itthon, és az íze kedvéért teszem a tejet,de eddig még csak a sóskához adtam így is.
A "hol lehet kapnit" meg a rizspehelyre értettem, mert én úgy értelmeztem, hogy az olyan mint a hét gabonás pehely, amit nem kell főzni, mint a lisztet, hanem a végén sűriteni főzeléket, gyümölcsöt.Vagy akkor ilyen nincs?
Mostanában nem igazán van időm boltokba járni,mert nincs gyerekvigyázóm, a bébi meg nem igazán tolerálja a vásárlást, főleg ha több helyre kell menni.

Sziasztok
Andana
 
 


Sziasztok!

Had számoljak be a fejleményekről. Kép Kata aug. 17-én volt hat hónapos, így elkezdtük kínálgatni gyümölccsel. Őszibarack, alma, banán, körte volt a sorrend, gerezdeket rágicsálni, reszelve, kiskanállal. (Azért nem erőltettem, több nap is kimaradt.) Megállapíthattam, hogy Katának csupán annyi baja van a gyümölccsel, hogy sem az íze sem az állaga nem olyan, mint az anyatej - rágcsálni-szopogatni, azt jó, de ha jön belőle a lé, akkor nagyon kell fintorogni, ha meg a szánkba megy egy-egy pici darab, azt ki kell köpni, ha ez nem sikerült, akkor meg kell fulladni Kép Ja, és gyorsan le kell önteni egy kis anyatejjel Kép A körtét ma reggel próbáltam először (gerezdben), úgy vettem észre, ez már ízlett, csak a pici darabkákkal volt baj. De most este már egy fél gerezdet megevett! Kép Úgyhogy apa megnyugodhat, jöhet nemsokára az a pörköltpép Kép

GyeZsu
 
 


Szilde Kép, na jó, nem kell kép, majd elképzelem, milyen szép lett! Jó munkát!

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Meg tudná mondani vki,hogy amikor már mehet a babakajába margarin v. olaj akkor milyen fajta?
Köszi.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit! hidegen sajtolt olivaolaj, nekem ezt mondta a gyerekorvos.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!
Köszi!KépE.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Szeretném megosztani Veletek lánykám szülinapi tortájának receptjét (most volt 1 éves Kép ), hátha segít valakinek! Én legalábbis nagyon sokat kutattam olyan tortarecept után, amiből ő is ehet (még nem kapott semmiféle tejterméket mindenféle allergia miatt ill. tojásfehérjét sem), ez végülis több receptből saját kreálmány Kép

Citromhabos torta
Hozzávalók:
Tészta:
 


Picit nagyok lettek a képek, még nem vagyok profi Kép Bocsi!
 


Szia Alocasia!

Gratulálok ennek az 1 éves Hanna lánynak! Ő is és a torta is gyönyörű! Kép

GyeZsu
 
 


Rekabeka!Gyezsu!
Kész lett az etetőkabát,és nagyon szép! Zöld impregnált anyagból van varrva.
Na nem én varrtam,de egyszer talán...Végül is nem zuhanyfüggönyből készült,mert anyum talált régről kimaradt anyagot a darabok között.A szorgos nagyi ezután polárnadrágokat fog varrni a picúrnak.Kép
Fényképet nem tudok mutatni sajna.Kép
Azért,ha nagyobb lesz Hannám,nagyobb méretben is tervezzük elkészíteni a kabátkát.
Egyetlen gondom van csak ami miatt nem adtam még rá leánykámra a kabátot.Ma nagyon meleg volt a lakásban,és ha még azt is ráadom..Kép nyügizett volna biztosan.
Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Alocasia!
Klassz a torta.Biztosan finom is.Sokat evett a lányka?
Az én lányomat is Hannának hívják!Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit! Már csak úgy ne járj, mint én a lányommal. Utálja a partedlit, sokszor nem tűri el magán. Lévén ugye anyunak sincs a nyakában, meg tesóknak se...Kép
Ildi

Ildi
 
 


Pildi!
Szerencsére tűri az előkét.Mindig jól megnézi közelröl,ha ráadom.Jó nyalogatni,gyűrögetni...Kép
Hú,amikor Papírtőrlőt tettem a nyakába,mindjárt meg is akarta kóstolni.
Mondjuk később lehet,hogy ráébred arra,hogy nekünk sincs ilyesmi a nyakunkban.A te gyerkőcöd menyi idős is?Mikortól van ez a korszak,hogy ennyire utánoznak minket?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Ancsi 17 hós, és ő már mindent úgy akar, ahogy a nagyok. Persze neki a tesók is elég nagyok, és ez is belejátszhat. Mindenesetre neki sokszor már nem jó a kiskanál, hanem nagy kell, mint a többieknek. SZerencsére tányérral még nem következett ez beKép.
De hogy ált. mikor jön el ilyen korszak, azt nem tudom.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Tapasztalt anyukák, lehet a Rubeola oltásról kiütéses a gyerkőc? Egész testén, elösszőr a szájakörül jeletek meg. Vagy valami más? Allergia? Tojást kapott, kicsit nagyobb mennyiségben?

Amcsi
 
 


Szia Edit!

Gratula a nagymamának! Az én nagyamamám (Kata dédnagyija) aranyos volt, megpróbált kötni Katának kiscipőt, de már nem megy neki a kötés. (Nekünk még nagyon sok mindent kötött.)

A partedlit Kata is nagyon szereti - megenni Kép Egyébként az ölemben etetem, és nagyon helyes, ahogy mindig próbálkozik, hogy beforduljon szopizni Kép De már megeszik egy kisebb nektarint lereszelve Kép

Amcsi, remélem, rendbejöttök - én sajnos még nem vagyok tapasztalt anyuka Kép

GyeZsu
 
 


Lányok, a következőben szeretném kérni a segítségeteket.
A kislányom 6,5 hónapos, anyatejes. Kb. egy hónapja egyre gyakrabban kér enni, ezért megkínáltam gyümölccsel illetve főzelékkel, amiket nagyon elutasított. (A nővérét is ugyanekkor kínáltam, akkor elkezdett elmenni a tejem, és ő gond nélkül mindent evett, amit kapott.) Vártam 2 hetet, az éjszakai ébredések száma csak nő, az eredmény ugyanez. Óvatos próbálkozások, aminek az eredménye rengeteg sírás. Egy hete megkínáltuk HA tápszerrel, (csak 60ml-t kapott), amit sugárban kihányt. Tegnapelőtt újra megkínáltuk vele, megint kihányta.
Teljesen el vagyok keseredve egyrészt, hogy a gyereknek valami baja van, valamilyen felszívódási zavara. Eddig szépen fejlődik meg minden, a születési súlyát persze nem duplázta meg, de ezt nem is vártam.
Amúgy a cumi ellen nincs kifogása, 3 hetes kora óta megissza belőle az anyatejet. A jelenség, hogy egyre gyakrabban éhes, tehát már nem igazán elég neki a tejci, plusz továbbra is elég hasfájós és bukós. Másrészt baromi fáradt vagyok az állandó szoptatások miatt.

Akinek van ötlete, kérlek, segítsetek.
Zsuzsó
 
 


Szia Zsuzso!

Kisfiam 5,5 hónapos. 3 hónapos korától kap napi egyszer pürét, mellette próbálok beleerőltetni gyümölcslevet. De nála is a szopi a minden Kép Két hete próbáltam Milupa tejpéppel etetni, amit mindkétszer kihányt. A doktornő szerint nem kell erőltetni (barátnőm kislánya is most kezdi szeretni 1,5 évesen)Szóval szerintem semmi gond a lányoddal. Kisfiam egy hónappal ezelőtt majdnem egy üveg paradicsomos burgonyát megevett, most pedig csak néhány kanállal... Én sem értem, mindenesetre -megfogadva a védőnő tanácsát- mindig, naponta átlag kétszer megkínálom gyümi v. zöldségpürével... Általában kiválaszt egy-két kedvencet és akkor hetekig csak azt eszi, aztán persze megunja és újat választ Kép

Szia
Messy
 
 


Zsuzsó-

Ha tápszerhez akarsz nyúlni, van olyan hogy BEBA HA AR- ez az általad említettõl annyiban különbözik, hogy AR-es(antireflux). Ezt nem fogja visszabukni. Nálunk is kb. ugyanígy volt a dolog ( az én kislányom 8 hónapos), tehát a sima tápit bukta, ill. hányta, ezt nem. Jelenleg is idonként ezt adom neki a szopi mellett.
Kaja nem elfogadása is hasonló volt nálunk- a kezdo gyumiket, alma, oszibarack még ma sem szereti igazán, hiába próbálkozom újra meg újra, nem tudta vhogy megemészteni, vagy túl savas volt számára, nem tom. Viszont a krumplit már elfogadta és szívesen ette. És fontos még, hogy a gyumikbol csak az édeseket szereti, a savanyút nem.

Bella

Bella



Kép


Kép
 
 


Zsuzsó,
szerintem ha hízik, akkor nem lehet felszívódási zavara, de persze nem vagyok szakértő. Az én lányom tíz! hós koráig semmit nem fogadott el, max. 3-4, később 5-6 babakanállal, viszont akkor egyszer csak nekiindult, és most (13 hós lesz) már eljutottunk oda, hogy viszonylag normálisan eszik is. A hízása persze lelassult, és egy évesen csak 7,69kg volt (2830-cal született, azt azonban figyelembe kell venni, hogy én egy évesen 7200 voltam, és most is 43-45 vagyok), de mivel folyamatosan hízott valamennyit, a gyerekdokinénink egyáltalán nem aggódott, és valójában én sem. Tudom, hogy milyen bosszantó pepecselni a kajával, amit aztán nem eszik meg, de egyszer csak elkezdi. Az éjjelek nálunk is sokébredésesek (min. 4-5, de sokszor 8-10, ilyenkor cicivel alszik vissza), és azóta is ez van, hogy eszik, szóval nálunk a szilárd kaja nem befolyásolt semmit ilyen téren (és nála is fél éves korában kezdett ilyen sok ébredés lenni). Szerintem ne erőltesd az evést, mert akkor csak megutálja, és még kevésbé fogadja el. Ha a tápszert kihányja, akkor én nem próbálkoznék vele. Ha viszont izgulsz, hogy esetleg baja van, vizsgáltasd ki, és akkor megnyugszol, hogy minden oké (vagy kiderül valami, és akkor segítenek rajta). Lehet még olyanokkal próbálkozni, hogy hidegebb/melegebb étel, délelőtt/délben/délután próbálod, pépesebb/nagyobb darabokat tartalmazó, édesebb/savanyúbb fajta; hátha ilyen téren válogatós. Az én lányomnál a szőlő nagy áttörés volt, abból rengeteget képes megenni, persze a tiédnek még csak a leve mehet.

Minden jót!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Szilde, gratula a nagymamának!
Mi is most szoktunk vissza a meztelenkedésröl a partedlire, elöször nagyon tiltakozott, de mostanra már ö hozza, ha megyünk kajálni, és próbál belebújni Kép.

Kép
Kép
 


Rekabeka!
Mátéd nagyon ügyi,és tanulékony!Sok örömteli etetést kívánok nektek!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Pár kaptam itt jó tanácsot,azért fordulok újra Hozzátok. Lassan haladunk a hozzátápival, van pár jópár gyümi és néhány zöldséga repertoárban. tegnap csináltam patiszont /párolva,kevés fűszerrel/ kisfiam megkóstolta,és úgy tűnt, félkilót is szívesen bevágna belőle. Nem mertem adni neki egy falatnál többet,de van még belőle. Kérdésem,mikortól ajánlott a patiszon,mert sehol nem találkoztam még vele.Gyanítom,hogy odébb van,de reménykedem Kép Előre is köszi a segítséget.

Buksi
 


Szóval kaptam már/pár jó tanácsot itt Kép
 


kisbuksi! szerintem a patiszon nagyon hasonló a tökhöz és a cukkinihoz(hez?), és mindkettőt az elsők közt ajánlják - de ez csak következtetés, konkrétan nem halottam róla! - szóval, szerintem adható!

márti
 
 


Patiszon szerintem is lényegében tök, úgyhogy azzal együtt mehet, kb 7-8 hós kortól.
Ildi

Ildi
 
 


jaj, az a "nem halottam" természetesen "nem hallottam" akart lenni

márti
 
 


Sziasztok!

Én meg azt kérdezném, hogy az anyatejet hogy kell kezelni, ha kajába akarom tenni? Szabad pl. forralni?

GyeZsu
 
 


Szabad. Igaziból rossz nem lesz tőle, csak fogynak belőle hasznos dolgok. AZaz több immunanyag stb van benne, ha nem forralod, de ártalmas nem lesz a forralástól. Amig tisztán evésre adjuk az anyatejet, addig van ennek nagy jelentősége, a főzelékbe már nem azért teszi az ember, mert igy akarja anyatejhez juttatni a gyerkőcöt, hanem inkább a főzelék elfogadhatóbbá tételéért. OTt viszont nem számit.
EZzel együtt én azt csináltam, hogy ha frissen fejt anyatejem volt, azt csak közvetlen evés előtt tettem a főzelékbe, mindenféle forralás nélkül. Régi, fagyasztott tejek elhasználásánál, avagy amikor két evésre kotyvasztottam egyszerre valamit, akkor volt, hogy forraltam. (meg pl. anyatejberizsnél, bár ott is előbb vizben főztem a rizst és a végén tettem hozzá a külön felmelegitett anyatejet és csak egyet rottyant vele, sokáig azért nem akartam főzni a tejet).

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat torta ügyben Kép

Lenne egy kérdésem: paradicsomot, szőlőt stb. meddig kell magozni, hámozni a kölköknek? Már nem tudom olyan gyorsan csinálni, ahogy enné, meg egy kicsit feleslegesnek is érzem ...

Köszi a választ!
 


Alocasia,
amíg meg nem rágja a héját, addig muszáj Kép A tudományos dolgot nem tudom, csak tapasztalatot írok: Cicó lányom húsz hónapos, de a paradicsom héját még köpi (a magjával már nincs gond), és éppen ma találtam a pelusban felismerhető szőlőszemeket, úgyhogy közelről érint a kérdés. Ha már akkora a kölök, hogy a korától-fogaitól-stb. kaphat, akkor előbb próbáld ki, hogy megy-e neki úgy is.

Üdv
Kriszi
 
 


Szierntem megoldják, Ancsi is eszi mindenestül a szőlőt, ami nem bomlik, az kijön, illa végén mikor unja már, akkor kiköpdösi a magot. Paradicsomhéjat, almahéjat is kiköpi, de változó, mert néha meg megeszi. Leginkább úgy, hgoy amig igazán kell, addig kell mindenestül, aztán meg ha már nem éhes rá, akkor leválogatjaKép.
Ildi

Ildi
 
 


Hú, tudok ám irni. Szerintem volt az első szó!Kép

Ildi
 
 


Ildi, köszi!

Alocasia, anno egy hónapig ou pairkedtem Németországban egy ismerős családnál, ahol 1 éves volt a kislány. Nem hámozták a paradicsomot, az összes héja a pelenkában kötött ki - és textilpelenkáztunk. Azóta meghámozom a paradicsomot, amit a lecsóba teszek Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
Kb. két hét után megjavították a gépünket! Kép
Közben megvolt az első szülinap, a torta végülis egy linzertészta-puding-szőlő összeállítás lett, íme:
Kép Kép
Ha valakit érdekel, szívesen leírom a receptet, de semmi különös. Tejtermék van benne, tojás nincs. Botinak nagyon ízlett!
Mostanában rászoktunk, hogy már nem főzök Botinak külön, úgysem eszi meg, eszik a mienkből, ami kell neki, meg amit lehet. Mini adagok. Nemrég volt itt egy védőnő (egy évig nem volt ilyenünk), azt kérdezte, hogy ha nem eszik, mitől ilyen gömbölyű? Hát, jó kérdés! Talán az üres kenyértől, meg a napi egy túró ruditól...? Nagyon egészséges étrendet állított össze magának! Én nem hiszek abban, hogy a babák tudják, hogy mi kell nekik, egy 1 éves tudja, hogy neki nem kell zöldség? Meg gyümölcs se, kivéve a szőlő? Ja, meg persze a tejtermék se, kivéve a túró rudi.
Ha már szőlőnél tartunk: az elején én is magoztam, hámozni sose hámoztam, gond nem volt belőle, azon kívül, hogy a héja megjelent a pelusban. Azóta nem magozom, hogy kisfiam maga leszedte a kertben a tőről. Kép
Zsófi
 
 


Lányok, anyám azzal ijesztett a múltkor, hogy a szőlő magjában van vmi, ami árt a kölöknek... ugyan ő csupa ilyet szokott mondani, de ebben bizonytalan vagyok, mert nem tudok a magtémáról semmit. Plíz valaki nyugtasson meg Kép
Ja igaz, a vakbélnél megakadást is emlegette Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Vakbélre nem tudom, remélhetőleg elég pici ahhoz (mifelénk cseresznyemag-vagbél verzió divik), viszont a szőlőmagból egy csomó hasznos klassz valamit csinálnak. Bocs,de nem tudom mit, csak arra emlékszem, tavaly ilyenkor, amikor Ancsinak szőlőpépet fagyasztottam, abban a szőlőt paradicsompasszirozón préseltem, ami törte a magját, szűrtem stb és én is aggódtam, hogy nem lesz-e baj. AKkor kaptam megnyugtató válaszokat, amikből mostanra csak ennyire emlékszem.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Most láttam a reklámot. Vénafal stabilizásló anyagok vannak a szőlőmagban. Ami azt jelentené, hogy a dednek nem visszeresedik a lába, amennyiben a szőlőmag egyáltalán feldolgozásra kerül a szervezetében (a Prücs héjastól, mindenestől rágatlanul kakilja ki Kép)

Snoopy

KépKép
 
 


Akkor Cicó is visszeresedhet ezerrel, ha ezen múlik Kép
 
 


Halihó,

nem tudjátok véletlenül, hogy a sütőtök mennyire allergizáló? A dokinéni sütőtöklevet ajánlott a lánykámnak, hogy a székrekedésén javítson. A kaki ugyan valóban lágyabb lett, de az arca meg olyan lett a gyereknek, mint a smirgli, és vakarta ezerrel.
Lehet, hogy a sütőtök okozhatta? Most három napig nem adtam neki, és úgy tűnik, javul a bőre.
A kaki meg megint kemény... Kép jöhet a kúp... Kép Kép

Yoan
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: