Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és tök jó ez a gyűjtemény az előírásokról, egyiket másikat szívesen megnézném belülről is!Kép

Ildi

Ildi
 
 


Gyezsu! Orsinak én is most kezdtem ezeket, mivel magában nem izlett a natur joghurt én krumplival keverem össze, jo pürés lesz és imádja. Ebbe teszek bele tojássárgáját is föve.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Köszi az ötleteket!

GyeZsu

Ja, képzeljétek, tegnap póréhagymát ettünk a vacsorához, adtam Katának is egy csíkot, és örömmel rágcsálta. Én meg nagyon örültem, mert náthás, a gyógyteákat úgysem issza, legalább a hagymát megeszi Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Szerintem az egyéb tejek leginkább azért jók, mert ha azokra lesz a ded allergiás, akkor nem járja meg annyira, mint ha tehéntejre, ami sokkal több mindenben előfordul.

Snoopy

KépKép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, aranyosak vagytok!
Eddig nem tudtam jönni, mert volt egy remek virus a gépambe, és nemrég kaptam vissza. Ennek örönére tegnap megint kaptam virust, azt irtottam tegnap.
Most épp a Bálint is náthás kicsit, szóval elég nyűgi, és még a foga is növöget......
Bálint nagyon étvágytalan, főzeléket szinte nem is eszik, max 2 kanállal,
kérdésem az lenne, hogy a fagyasztott zöldség, gyümi (boltira gondolok) mehet neki?

Köszi,
Edina

 


Sziasztok!

Csak egy ötlet a csipegetni szerető gyerkőcöknek: extrudált kölesgolyócskák. Kata szereti. Bioboltban vettem. (A kölesben nincs glutén.)

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
Tüncőm most lett 6 hónapos és elkezdtük a hozzátáplálást. Most főtt krumplit nyomok szét neki és anyatejjel hígítom, de nagyon nem tetszik neki. Az első kanálnyival belenyal, de aztán többet nem hajlandó elfogadni és irtóra fintorog tőle. Ez megy 4 napja (tudom nem sok). Mit csináljak? Várjak még míg egyszer csak megeszi, vagy kezdjek el mással (főtt répa/tök) próbálkozni?
(Nem cél az elválasztás)
A reszelt almát kiskanálból nem eszi, kicsit harapdálja a félbevágott almát, de szerintem azt is csak a fogzás miatt, mert hihetetlen fintorokat vág hozzá.
Gondolom most nagyot sóhajtotok, hogy milyen rég is volt, amikor még ti is csak elkezdtétek a hozzátápit. 8)
Minden választ előre is köszi.
2tünde
 
 


Szia Tünde!

Hát a krumpli szerintem nem finom, Kata sem ette meg semmilyen formában. Nyugodtan próbálkozz mással. Aztán később még mindig visszatérhetsz a nemszeretem kajákhoz, hátha azóta már megszerette Kép Sütőtök? Az édes. Én megsütöttem, kikanalaztam, és forralt vízzel összepaszíroztam. Barátnőm főzi.

GyeZsu
 
 


Szia Gyezsu!
Ma sem ette meg, úgyhogy tényleg váltok.
Irány a piac sütőtökért. 8)
Majd megírom, hogy sikerült. Köszi szépen a választ! 8)
Még egy kérdés:
Manapság előszeretettel írják, hogy elválasztódás, és ezért ne szoptatás előtt, hanem utána kínáljuk meg a babát minden egyébbel.
Ti ezt hogy kezdtétek? Ilyenkor az elején ez még csak ismerkedés az új ízekkel tudom, de később, ha már mondjuk bevált pl a sütőtök, akkor tele pocakkal hogy fogunk eljutni egy teljes adagig?
Ráadásul igény szerint szopizik, ami azt jelenti, hogy nem pontban a délelőtt 10kori szopi után kínálom meg mással, hanem a délelőtt folyamán valamikor. Így még azt sem fogja tudni, hogy ne egye tele magát, mert jön utána a hami.
Nálatok hogy sikerült kiváltani az első szoptatást?
Üdv, Tünde
 
 


Tünde, ne akarj kiváltani szopit! Az elválasztódásban az a lényeg, hogy pont annyit eszik a baba mást, amennyire már nem elég neki az anyatej. Amennyire az anyatejtől még éhes marad, még szüksége van más kajára.
Én úgy csináltam, hogy kb fél-egy órával szopi után kináltam a leánzót, hol többet, hol kevesebbet evett. Eleinte déltájra időzítve, később estére is. Tulképpen apránként a szilárd kaják ideje maradt, együtt evés a családdal, a szopik meg napközben elszálltak, amikor őnagysága éppen óhajtotta. De ez már bőven néhány hónappal a kezdetek után volt (kb 12 hónapos kor táján talán) (és egyre kisebb lett evészetileg a jelentősége, egyre inkább átment pszichésbe, nyugtató, altató funkcióba)
Ez a teljes adag, meg szopi kiváltás még az elválasztás idejéből megmaradt fogalmakKép.

Ildi

Ildi
 
 


Szia Ildi!
Nah, valami ilyesmi válaszra vártam/vágytam. 8)
Köszi szépen! 8)
 
 


Örülök!Kép
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Hát töretlenül próbálkozunk. 8))
Se a sütőtök, répa, alma, kumpli nem jött be eddig.
Olyan keskeny csíkká tudja lapítani a kis ajkacskáit, hogy röhögésbe fullad az egész. 8))
OK, hagyom, majd kialakul, addig meg turkálhat a kajában kézzel, meg rághatja a kanalat.
(Csak bezavar, hogy éjjel már 4-5x felkel.
Mire gondol elsőként ilyenkor az újdonsült anya? Hogy biztos nem elég neki a tejem. Pfff.)
Remélem csak a foga jön.
Üdv tünde
 
 


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy van-e vki közületek,aki mindennel kivárta az 1 évet amivel kell(tej,tojás,liszt,..stb),-lévén allergiára veszélyeztetett a babája,tehát a családban van allergiás,ezért HA tápszert kapott a babája,és nem lett semmire allergiás?Nem lett ekcémás.pl.
Nagyon érdekelne.
A választ köszönöm.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Szilde,

Mi könyvszerűen vezettünk be mindent (volt belőle elég családi vitám...), ahogy a babaneten is van egy lista valahol arról mit mikor szabad. Vigyáztunk mert párom családjában és az enyémben is durva tej, liszt stb. allergiák vannak. Gyerkőc a fehérje és kalcium miatt kapott 12hósan HA tápszert az anyatej mellett. Ez addig tartott míg meg nem jött az allergiatesztje eredménye. Azóta vígan issza a sima tehéntejet, mert ő a teszt alapján nem egy allergiás alkat. Hiába a rossz családi háttér!Kép

Hozzáteszem, szinte születésétől fogva nagyon szárazbőrű és az arcán most is foltocskás pirosas pöttyös, ekcémás. Viszont nem romlott a helyzet, úgyhogy szerintem érdemes óvatosnak lenni. Valszeg mindegy, hogy 13 vagy 14 hósan eszik először tejbedarát. De akkor legalább óvatos voltál.
 


Sziasztok!
Szilde!
Egyszer már írtam neked, aztán az elszállt, és nem volt már időm. Szóval az én fiam 1,5 éves, mi is tartottuk magunkat mindenhez (liszt 10 hó, tejtermék 1 év, tojás 15 hó, még hátravannak az olajos magok). Tápszert ő nem kapott, ill. az elején egy-két alkalommal pár kortyot, amikor nem volt elég a tejem. Ekcémás egy picit, de az első 3-4 hónapban sokkal inkább az volt. Nem hiszem, hogy ez táplálékallergia lenne, inkább a száraz téli levegő, nem tudom. De azért biztos, ami biztos, szerintem jobb, ha az ember betartja, abból baj nem lehet.

Botanika!
Milyen allergiateszten voltatok? A doki küldött, vagy valami más úton - magánszorgalomból?

Zsófi
 
 


Zsófi,

Mi a Madarász gasztrón voltunk komplex allergiavizsgálaton mert a tesóm és a párom tesója durván allergiásak, ill. mert 12 hósan, mikor a szülinapi tortára készülve reggel néha megitattam pár korty tejjel a kicsit egyszercsak csupa pötty lett a nyaka. Azelőtt is kapott joghurot, túrót keveset, tejjel akkor találkozott először. Most semmi baja tőle, lehet, az valami teljesen más miatt volt. Én viszont biztos akartam lenni hogy minden rendben mielőtt komolyabban bevezetek ezt-azt.

A teszthez kellett egy háziorvosi beutaló a gasztróra. Ennyi, azt meg kikuncsorogtam.
 


Botanika!Zsófi!
Köszi,hogy írtatok!Ha tudnátok mennyi harcom volt a rokonsággal,meg a védőnővel is,mert szerettem volna óvatos lenni...KépSajna nehéz volt a felfogásuk,így újra és újra elismételtem nekik,hogy nem...még nem fog kapni ezt v. azt.Persze nagy nyomás nehezedett rám,hogy:ez így nem elég változatos,meg hogy szegény gyerek kinézi a számból a falatot...Micsoda szülő!!!
Néha ingadoztam is,de próbáltam tudatosítani,hogy a változatosságtól fontosabb,hogy biztonságos ételt kapjon a gyerek,és hogy az semmire sem biztosíték,hogy ha a gyereknek ízlik vmi,akkor hasznos is neki,vis kaphatja...
Most a mildibé babatejét kezdtük inni,mivel elmúlt 1 éves.Nem voltam azért teljesen nyugodt,mert előtte csak Ha tápszert kapott:egyrészt ízre is más volt,meg hát az emészthetőség,hatás ilyesmi..
Szerencsére nincs pötty az arcán,csak a popsija piros egy kicsit,de az a céklától is szokott.Gondolom ez nem allegia.Talán a tej,tejtermék nem lesz gond.

Lányok!Pildi és a többiek!
A tojástól tartok.Ti mikortól adtok sárgáját?Nem szeretném elkapkodni.Paradicsomot,narancsot sem merem még.
Yoghurtból,sajtból túróból,pudingból milyet adtok a gyerkőcöknek?Márka,ízesítés is érdekel.

Csoki mikortól mehet pl túrórudival,tejpép ízesítésként,v. pudingnál?ugyanígy a vanília ?
Hogyha a banán gyümölcsként kicsapja azért banános tejpépet kaphat még?Mézes tejbedara mehet?

Minden hozzászólást szívesen vennék!Köszönöm előre is!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Egybként csak azért tettem fel a kérdésemet,mert olvastam,hogy anyatejes baba is ekcémássá válhat.Sajna ez sem biztosíték ekcéma ellen.Kíváncsi voltam,hogy egyáltalán van-e vmi haszna a Ha tápszernek,v.csak szerencse dolga az egész.
Ha van olyan szülő akinek a gyerkőce folyamatosan Ha tápszeren volt pár hós korától egy évesig,kérem írjon!Kíváncsi vagyok az 1 éves kor utáni tapasztalatokra is.
Köszi.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit!

Én egy hónappal a tejtermékek első köre (joghurt, túró, sajt) után vezettem be a tojássárgát, azaz kb 13 hósan.
Márkákat nem tudok mondani, igaziból nem fordítottam rá olyan nagy figyelmet.
Túróval vagy joghurttal nagyon finom saját izesítésű dolgokat lehet csinálni, gyümölccsel (vagy gyümölcspéppel) megkeverve, akár gabonapehellyel (pl a 7 gabonás) sűrítve. Igaz, nekem rengeteg fagyasztott gyümim volt.
Vaniliát nem tudom, az szerintem mehet, csokival inkább vigyázz, mert az egyik legerősebb allergén! Én sokáig leszedegettem a tűrórudiról (nyami), aztán egyszer kezébe adtam csokistul, lévén, hogy Ancsi Mikulás óta kap csokikat, erre tiltakozott, hogy hámozzam meg!Kép
Mézet, parit, narancsot egy év után már lehet próbálni.
Fontos, hogy egyszerre egy új dolog legyen, azért a néhány nap-egy hét időszakot az új alapanyagok tekintetében érdemes kivárni.
Tejtermékeknél nálam az volt szempont, minél kevesebb E meg mű dolog legyen benne, szóval ahol lehet, ott inkább házilag csinálni.


Ildi

Ildi
 
 


Pildi!
Gyors voltál.KépKöszi a választ.
Azért voltam ilyen óvatoskodó mert gyerekként engem is kicsapott a paradicsom,meg a narancs.Tojásdiétán is voltam ekcéma miatt.Kép
Akkor jó lesz,ha a tojással várok még néhány hónapot,hiszen még csak 10.-én múlt egy éves a lány.
Sajna a natúr yoghurtot savanyúnak találta a baby,gyümölccsel felturbózva se lenne sokal édesebb neki.Amúgy a natúr yoghurtban nincs E-s adalék?Vagy ti a yoghurtot is házilag készítitek?

Mi a véleményetek a kenyér mellé valókról:felvágottak,májasok,sajtok..stb,+virslik
Ti mit adtok a kicsinek?Jóformán el sem merem olvasni mi van bennük.Kép
Azért van olyan fajta,márka,... ami jobb a sok rossz között?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


A kakaó,csoki egyáltalán mikortól ajánlott?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde,

Kérlek ne légy "bátortalan" és igenis olvasd el mi van azon a terméken összetételben feltüntetve amit a gyerkőcnek és a családnak adsz. Iszonyú, hogy ha valóban odafigyelsz alig fogsz találni E vagy egyéb rosszul hangzó dologtól mentes élelmiszert (én csomagolt sonkát pl. egyáltalán nem találtam, nem is említve a májkrémeket... - nekünk a védőnő ezért azt mondja hús inkább igazi legyen megsütve, főzve ne felvágott formában)

Én pont emiatt használok lehetőleg minél kevésbé feldolgozott, natúr termékeket. Pl. tej (a tápszerek lehet, hogy nagyon a babára vannak hangolva, de ami a tejporon kívül bennük van?), natúr túró gyümivel, natúr joghurt gyümivel (megjegyzem ha a narancsot pl. szereti a gyerkőc vagy az almát, akkor nem hiszem, hogy a joghurt savanyúsága zavarná, hisz mindkettő hasonlóan savas, lehet, hogy csak nem érett még meg rá - nekem 14 hós volt a gyerkőc mikor először elfogadta a sajtot, addig mindig kiköpte, azóta kedvenc), natúr zabpehely főzve gyümivel, gyümölcs magában (kivi, narancs, banán, mandarin, ananász, alma, körte). Nem kellenek a mű puddingok, tejpépek. Csepp odafigyeléssel megúszod ezek irreális költségeit és sokkal egészségesebben táplálhatod a picit.
 


Sziasztok!
Botanika!
Köszi a választ, egyenlőre úgy tűnik, Boti bírja a tejtermékeket, nem pöttyös, vagy ilyesmi. Natúr tejet még nem ivott ugyan, de olyat igen, amibe belefőtt a tej, szerintem az ugyanaz.

Szilde!
Az én fiam nagyon speciális eset, úgyhogy nem mérvadó, hogy ő mit eszik. Mindenesetre a Nestlé babapudingot szereti, abban nagyon sok a tej, és nincs benne E. Persze sokan nem tudják, hogy attól, hogy valamire az adalékanyag teljes nevét ráírják, és nem az E kóddal rövidítik, attól még az ugyanaz az anyag. Egyébként meg úgy tudom, minden élelmiszer alapanyagnak van E kódja.
Én csokit is adok neki, egyszerűen rájött, hogy a Mikulás papírban finom dolog van: kicsomagolta, gondolom jó illata volt, megnyalogatta, és azóta mindenféle csomagolásban felismeri a csokit. A szaloncukorra is rögtön rájött, hogy ott valami turpisság van. Kép
Jó lenne, ha csinálhatnám azt, amit Botanika írt - de az én fiam nem eszik se joghurtot, se túrót, tejtermékből kizárólag túró rudit és sajtot hajlandó a szájába venni (gyümölcsöt sem nagyon eszik, úgyhogy az is kiesik). Nem mindig lehet úgy alakítani a dolgokat, ahogy az ember szeretné.
Egyébként egyes sajtokban is van pl. tartósítószer, színezék.

Zsófi
 
 


Nyilván nem tudunk mindent kiszűrni, de szerintem lehet és érdemes szelektálni. A natúr joghurt házi gyümölccsel, akár még pici cukorral (mézzel?), minden bizonnyal kevesebb mesterséges, elkerülendő anyagot tartalmaz, mint a gyümölcsIZŰ joghurt, arról nem is beszélve, hogy valszeg a gyümölcstartalma is sokkal több.
Ezzel együtt az sem baj, ha olyasmit is fogyasztunk, elég kevesen győzik az igazán bio gondolkodást hosszútávon, csak érdemes figyelni az arányokra, ne együnk mindennap azonos mű dolgot, ne halmozódhassanak fel a szervezetünkben azok a dolgok.
És minél tovább távol tudjuk tartani a kicsiket az ilyesmitől, annál jobb.
Nálunk is megvolt, hogy leányzónak a saját kutyulmány nem izlett, bezzeg a műbb dolgokra rávetette magát.
Mostanában nálunk vegyesen van, veszek izesítettet is, meg natúrt is, és hol ilyen kerül sorra, hol olyan.
A felvágottakat, virslit, májkrémet valóban nem ajánlják, hasonló okokból (hús nem sok van bennük), tulképp májkrémet is lehetne házilag csinálni (valahol van egy receptem, de még én se próbáltam ki). Lehet a vajfélét is változatossá tenni, zöldfűszerekkel pl. Vagy körözöttet is lehet csinálni.

Csokit szerintem első gyereknél még lehet távoltartani, továbbiaknál már úgyse, mert ha tesók ott eszik az orra előtt...

Valami arany középút szerintem az optimális: nem is irtózni mindentől, amiben mű dolog van, de nem is állni be a sorba a teljesen kész kaják és társaik tekintetében. Minél többet natúr alapanyagokból házilag előállítani.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok,

most azert irok, mert egy kicsit elbizonytalanodtam a 10 honpos lanykam taplalalasa ugyeben. Miutan az elmult heten 3-an mondtak, hogy "te egyfolytaban eteted ezt a gyereket", nem tudom, nincs-e igazuk.

Szoval egy napi kajaja kb igy nez ki:
6-1/2 7 korul szopi
7 korul reggelizunk, o ilyenkor kap par falat kenyeret hazi oszibarack lekvarral, esetleg natur kukoricapelyhet vagy 1/2 db Milupa Biscottit
Ezutan megkinalom vizzel (max 2 korty), gyumilevel (nem kell) majd szopizik meg 1*, de csak 2-3 percig

10 korul mar kezd ehes lenni (es ezzel egyutt nyugos is), ujra probalkozom a gyumilevel, darabka gyumolccsel. Ha nem otthon vagyunk elfogadja, ha otthon vagyunk, inkabb szopizik

11-1/2 12 korul ebedel, ennel tovabb soha nem birja, mar semmi se jo neki, annyira nyugos. Ilyenkor siman megeszik 3dl fozit, husival, vizzel. (ezutan mi ebedelunk a nagyobbik lanyommal, amihez o persze megint aszisztal es kunyeral falatokat, de ilyenkor inkabb csak jatszik vele, persze azert kerul a szajaba is)

alvas elott 1/2 1-kor megint szopi.

1/2 4-4 korul ebredes utan megint szopi, majd gyumolcs, keksz

aztan vacsora elott megint szopizna, altalaban 6 korul, de ezt is megprobalom vizzel (hatha szomjas) vagy gyumolcslevel kivaltani. Nem mindig sikerul...

Este 1/2 7-kor vacsi, ami vagy husmentes fozelek, vagy valamilyen kasa (pl anyatejes rizs, koles vagy gyumolcs megfozve es pehyellyel dusitva) megint min 3 dl, de ha kap, akkor tobb is mehet
Kozben mi is vacsizunk es ilyenkor megint kericsel tolunk, szoval lecsuszik meg egy kis kenyer biomargarinak, uresen esetleg delrol maradt zoldseg vagy hasonlok.

aztan furdes, majd meg egy szopi elalvas elott.

Mindehhez 1 honapja volt 10 kg es 74 cm (vagy 76, erre nem emlekszem pontosan, de 80/86-os ruhakat hord)

Szerintetek tenyleg sok?
Es ha igen, akkor mit csokkentsek?
Arrol nem is szolva, hogy ha ehes, akkor kibirhahatlan. Nyugos, tepi rolam a ruhat, ordit, ha leteszem. Adok neki enni es ujra mosolygos angyalka lesz.

A szopik szamat megprobaltam csokkenteni, de ha nepkozben nem szopik elegszer, felkel ejjel bepotolni. Mert legkesobb 14 honapos korara el szeretnem valasztani, de egyelore meg nem latom a sikerre utalo jeleket.

hat loere is koszonom a velemenyeket,

macsek
 
 


Szia Macsek!

Szerintem ne foglalkozz azzal mit mondanak.A gyerekek úgyis tudják mennyi kajára van szükségük.A másik pedig nem édességekkel és társaival eteted.
Az én fiam is kb így eszik a szopikat leszámítva.Mi már csak reggel és este szopizunk, igaz 13 hónapos(10.5kg és 79cm).Nekem sokat jön megy lemozogja ezt a mennyiséget.
Én nem csökkentenék semmit ha így nyugodt.A szopit magától is el fogja hagyni.Igaz lehet,hogy később mint ahogy te tervezted, ha még ennyire ragaszkodik hozzá.
Üdv:Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
 
 


Szia Zsuzsa,

valahol persze en is ugy gondolom/erzem, hogy jol van ez igy, meg o tudja, de hirtelen 3 ember, egymastol fuggetlenul ( es nem rossz szandekkal) mondta a tuletetest es ezert elgondolkodtam a dolgon.
Mondjuk fogalmam sincs, hol csokkentenek, ha kellene ...

A szopizast sajnos "kenytelen lesz " abbahagyni, talan elobb, mint szeretne, de mar nagyon regota halasztgatok egy gyogyszeres kurat es hatrol-hetre rosszabb egy ideje a dolog. Persze nem kibirhatatlan es nem is kulonosebben veszelyes, csak kellemetlen es egyre gyakrabban es jobban fajdalmas (borgyogyasztai problemarol van szo), igy aztan onhatalmulag ugy dontottem, ha 14 (max 16) honapig szopik, azzal megadtam neki az eselyt meg az idot, amire szuksege van/volt, talan johetek en is.
Esetleg erre nincs otleted? Marmint arra, hogyan lehetne nem drasztikusan csokkenteni a szopik szamat, annak nagyon orulnek.
A nagyobbik lanyom, most 2 es fel eves magatol hagyta abba, mert terhes lettem es nem nagyon volt a 4-5 honapban mar mit szopiznia. En meg nem forsziroztam, mert mar elegge fajt.

macsek
 
 


Pildi!
Én is pont így gondolom,ahogy te.Gondolkodtunk,beszélgettünk a témáról,és hajlunk az arany középútra.Időm,energiám sincs mindent készíteni,hogy "bio" meg reform kajákat együnk,sajnos.Ez az egyik nyomós érv.A másik,hogy egy idő után lehetelen lenne megvonni tőle a "másfajta" étkeket(ovi,suli menza,nagymama...stb.),nem beszélve arról,hogy hogy dolgozná fel,hogy ő soha sem ehet olyan dolgokat,mint a többiek.(Azért örülök,hogy a suli büféket kontrollálni fogják,hogy kevesebb legyen a hízlaló műkaja és lötty.Kép)
Szóval én is úgy érzem,hogy csak mérsékelni tudjuk az adalék-bevitelt,megszüntetni sajna nem.Ez is valami.Kép

És mi van pl.akkor,ha a gyerkőc immunrendszere szinte nem takálkozna ilyen anyagokkal,lehet,hogy akkor meg attól lenne allergiás.Valahogy úgy,mint a túlzott tisztaságnál.Jó,ha a gyerek néha "koszos" kézzel is eszik,mert ezáltal,még erősebb lesz a szervezete.

Egyébként édesség gyanánt mi majd aszalt gyümölcsökre meg ilyesmire szeretnénk szoktatni a picúrt gumicukor és társai helyett.
Házi-májas recept jöhetKép,annál is inkább,mert ma este lányom nem volt hajlandó tejcsit inni,a tegnapi májkrémes kenyér emléke miatt.KépDe jó lenne,ha megtalálnád a receptet!
Örülök,hogy írtál,mégegyszer köszönöm!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Macsek!

Túletetni egy fejlődő gyerek szervezetét nem lehet, ha normális ételeket kap.Ez az én véleményem, de biztos van aki ezzel nem ért egyet.

Szopi ügyben én először a tízórai és uzsonnai szopit hagynám el.Olyan gyümölcsöt vagy kedvenc tejtermékes dolgot adnék neki amit szeret.Utánna a folyadékot abban a helyzetben adnám ahogy szopizni szokott.Nálunk ez vált be és nem kérte a cicit.Evés után pedig eltereltem a figyelmét számára érdekes dolgokkal és így nem jutott eszébe.Igaz a kisfiam nem ragaszkodott ennyire a szopihoz,10 hósan kb.napi 3-4, éjszaka 1.Egy évesen a déli szopit simán nem adtam és nem kérte azóta sem.Az éjszakait pedik magától hagyta el 11 hósan.Nekem így könnyű dolgom volt, ezért sokat nem tudok segíteni.

Még annyi jutott eszembe:
Miből adod a gyümilevet cumi, csőröspohár, pohár?Nekem akkor ivott rendesen mikortól nem cumiból adtam, hanem csőröspohárból, mert azt nem kellett szívni csak ömlött a szájába.Így ivott eleget és nem volt szükség a szopis szomjoltásra.
Írj még be a szoptatós topikba is hátha van valakinek tuti ötlete.Minden gyerek más és mindenkinél más módszer válik be.
Sok sikert:Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
 
 


Kenőmájas

40 dkg sertésmáj, 3 evőkanál olaj vagy 5 dkg zsír, 10 dkg füstölt szalonna, 5 dkg hagyma, 10 dkg vaj, 1-2 evőkanál tejszín v. tejföl, só, bors, citromhéj

hagyma, szalonna (süt), máj, víz --> puhára pároljuk
lehűtjük
pépeljük
2 főtt áttört krumpli
tejföl + vaj elkever, mindent összekever
formáljuk, lehűtjük


Na ez maradt abból, hogy anyu egyszer telefonon lediktálta nekem.
Sose próbáltam, meg bizti lehet rajta igazítani (talán kéne is, nem tűnik totál egészségesnek), nem tudom milyen, de ha sikerül, akkor meséld el!!!


Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Én csináltam egyszer májkrémet még terhesen, mert nagyon kívántam a májat, de levettem a közértben a polcról a májkrémet, elolvastam az összetevőket, és már nem is kívántam. Majd megkeresem a receptet. Nekem nem annyira ízlett, a fűszerezést nagyon ki kéne találni hozzá. Én is mindig elhatározom, hogy az ebédeken kívül a reggeli-vacsorát is megtervezem, és csinálok mindenféle krémet, pástétomot, kőrözöttet... De most épp a minimálháztartást vezetem, és inkább a párom főz (sőt, takarít), nem én. Tanulás, munka, gyerek, háztartás, főzés, feltöltődés stb. - ez csak kompromisszumokkal megy együtt.

GyeZsu
 
 


Hi!
Kösz a recertet Ildi! Nem ígérem tutira,de ha úgy alakul kipróbálom.Kép

Ügyes vagy Gyezsu!A májkrém miatt meg a szép sűrű életvitel miatt is mondom!Rendes férjed van,hogy besegít,meg hogy támogat a tanulásban is!Kép
Megkérdezhetem mit tanulsz?Majd én is szeretnék...

Jól hangzik a pástétom..stb.Van-e esetleg recept amit szívesen megosztanál velünk?Én naggyon örülnék,gondolom más is.Kép
Persze,csak ha időd engedi..

Most még talán belefér,hogy pacsmagoljak néha.

Bye:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

PIldi,
Te biztos fejbol tudodKép, hol van olyan leiras, hogy hogyan vezessuk be a kajakat a gyerkoc etrendjebe. Nem azt keresem, hogy mi mikor adhato, hanem hogy eloszor az ebed, aztan hany honaposan a vacsora, ilyesmi.

Ha valaki mas tud segiteni, azt is megkoszonnem.

-Afonya
 
 


Szilde Kép

Pástétom ügyben csak ötleteim vannak, mert ezt a májkrémet is csak egyszer csináltam Kép De van egy szakácskönyvem, ami pont ilyen "kenőkkel" van tele.

OFF
El szoktam mesélni, hogy életem első interjúján (későbbi munkahelyemen) a párommal együtt voltam, merthogy szóba jött, hogy esetleg neki is tudnának munkát. Nézi-nézi az igazgató az önéletrajzomat, összerakja, hogy egyszerre végeztem három szakot, és megkérdezi, ezt hogy csináltam? Én még csak a levegőt veszem a válaszhoz, mikor párom röviden megválaszolja a kérdést: "Én mosogattam."

Most szociálpolitika doktorira járok.

ON

GyeZsu
 
 


Áfonya, igazi leírást erről nem tudom, hogy hol lelek, mert nem tudom, hogy jelenleg van-e ilyen. Amig elválasztás volt, addig biztos votl ilyen, a hozzátápihoz szerintem kevésbé sarkallatosan rakható.

Eleinte jobbnak tartják a délelőtti-déli hozzátápit, hogy az új ételek hatása nappal jelentkezzen. Nálunk elég hamar lett esti főzelék is, mert valahova tenni kellett a gyereket, mig evett a család. Ill ilyenkor déli maradék főzelék plusz csipegetés a többiek ételéből menet volt sokszor.
Régen, elválasztásnál kb egy-két hónap volt az egyes étkezések bevezeteése között. (tipikusan: gyümi -nevezzük tizórainak, ebéd, vacsora, komolyabb uzsonna, reggeli kb a sorrend)
Sztem próbáld igény szerint, azzal, hogy ez inkább csak izismerkedés, a lényeg úgyis a szopi, nem a mennyiség számit, és ugyanakkor fokozatosan, mondjuk két-három hét mindenképp legyen két újabb "étkezés" között. Kb hozzáigazitva az ételféleségekhez (gyümivel egy tizórai 6hó, zöldségek első hullámával az ebéd 8 hó, husi táján kétszeri főevés 9-10 hó, tejtermékek bevezetése táján uzsonna (nálunk 12 hó))


OFF. Hú, GyeZsu, ez nem semmi! Szociálpolitikai doktorátus! És ebből kutató lesz az emberből valahol, vagy mi? -néha kacérkodom, hogy tetszene nekem a Népességtudományi Intézet -vagy hogy hivják, ahol azokat a klassz statisztikákat csinálják-, amikkel foglalkoznak tökre érdekel, csak semmi végzettségem hozzájuk.

ON
Ildi

Ildi
 
 


Ildi,
koszi, valami ilyesmit kerestem volna. Mate most mult 7 honapos es egy csaladon vegigrohano betegseghullam alatt gyakorlatilag abbahagyta a szopit, mar csak altatasra "hasznalja", eves funkcioja nincs.
Nalunk ebed van, a naggyal egyidoben eszik, es utana a vacsora illene be a csaladi eletbe, ezertis kerdeztem tobbek kozt. Es ha ebedre nem is eszik igazan mennyiseget /tobb mint 1 honap utan kb. fel uvegnyi fozeleket/, attol még mehet a masodik szilard kaja majd?
Tokre elfelejtettem ezeket, pedig nem is volt olyan regKép

-Afonya
 
 


Gyezsu!
KépKép
Nem semmi!Ez nagyon komolyan hangzik!
Gratula!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Áfonya, szerintem igen! Ancsi sokszor a két főétkezésre evett meg egy-másfél deci főzeléket (jó, ő szopizott közben ezerrel). Nem kell, hogy egy mennyiség extra sok legyen, ahhoz, hogy megkinálhasd másodszor is. Szerintem.

Ildi

Ildi
 
 


OFF

Szia Ildi! Belőlem legfeljebb az lesz, hogy jónéhány év múlva odaírhatom a nevem elé, hogy dr. Kutató biztos nem leszek. Kép

ON

Párom osztálykirándul, úgyhogy megyek a konyhába Kép Régebben jól elvoltam Katával a konyhában, de most csak addig hajlandó az etetőszékben ülni, amíg eszik, ebédet főzni mellette teljesen reménytelen.

GyeZsu
 
 


Sziasztok !
Fél éves a lánykám, 2 hete kóstolgatunk, tetszik neki, bár az elején nagy fintorok voltak.
Előtte persze utánaolvastam, mit hogy tanácsolnak a könyvek (bár néha ellentmondanak..), szóval az elmélettel tisztában vagyok. De amikor a gyakorlatra került a sor, bizony születtek új kérdések Kép Kiderült, hogy jó pár dologról nem olvastam.. mint pl amiről az előbb volt szó, hogy mennyi idö teljen el két étkezés bevezetése között. És van még jó pár ilyen. Próbálok visszaolvasni, hogy ne kérdezzek olyat, ami már ki volt vesézve, csak hát jó sok a hozzászólás. Szerencsére Kép

Addig is egy rövid, hátha valaki benéz és megválaszolja. Az ételek bevezetésénél irják, hogy "ha a családban volt allergia..." , akkor késöbb. De mire gondolnak konkrétan? Ha arra a bizonyos ételre volt már valaki allergiás vagy akár pollenallergia is számit?
 
 


Minden allergia számit!
Az, ha bármilyen allergia volt a családban, az arra utal, hogy nagyobb az esélye, hogy neki is legyen. Az allergiának sokféle megjelenési formája van, valahol az eredetük talán közös.
Nálunk a pollenallergiás bátyó miatt kapott a kicsi mindent csak óvatosan. Holott 3 tesó egyik sem ételallergiás vagy egyéb, ez az egy pollenallergiánk van. De ártani nem árt az óvatosság.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi,
Köszi. Nekem sajna pollen és ételallergia is van Kép
Akkor ezekszerint mindent óvatosan és később kap a lány..
 
 


Schmo, hihetetlen, hogy már félévesek vagytok - hogy telik az idő! Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok! Kép

Most bukkantam erre a topicra Kép és a tanácsotokat szeretném kérni: Balázs fiam most lesz hétfőn 6 hónapos, napjában 5x kap cum. üvegből anyatejet, termetes mennyiségben, ezidáig gyümölcsöt (almát, banánt, körtét) két kaja között adtam neki (csak kóstolgatás gyanánt). A doki nénink azt mondta, hogy a délelőtti anyatejes kaját lassan váltsam ki gyümivel. Ez rendben is volna. Balázs eszik reggel 1/2 6-kor, utána kb. 1/2 10-kor, aztán 1 -1/2 2 körül, este 1/2 6-kor, majd végül 1/2 9-kor. (ezek nem fix időpontok, attól függően, hogy hogyan alszik a nagyfiú, van némi eltolódás)Ha a délelőtti "szopit" kiváltom gyümölccsel, szerintem attól nem lakik jól. Ezen tipródom már napok óta ... Hogyan csináljam? Illetőleg Ti hogyan csináljátok, v. csináltátok?
A tejpépektől ódzkodom, kaptunk egy két mintát, ezeket rendre én ettem meg, szerintem nagyon édesek, és nem szeretném a fiamat édességre szoktatni. (elég ha az anyukája édesszájú Kép)
Doki nénink még azt is mondta, hogy a főzelékekkel úgy 7 hónapos korban próbálkozzunk. Nem lesz ez túl későn? Sajna én már nem szoptatok, kb. 1,5 hónapja fejek, a "hozamom" kb. 9,5 dl/nap, ezt a mennyiséget én már növelni nem tudom. Attól félek, ha nem kezdjük el a főzeléket, később már nehezebben fog vele megbarátkozni és amit kifejek az már nem lesz elég. (van azért raktárkészletem a fagyasztóban, de nem korlátlan mennyiségben ...)

Köszi előre is a tanácsokat!

Mindenkinek szép napot kívánok! Kép Kép Kép

Edit
 
 


Szia Edit!

Minden elismerésem a fejés miatt!!! Elvileg a szilárd ételek bevezetése miatt nem kellene elhagyni szoptatást, azt szokták javasolni, hogy a szoptatás után kínáld meg mással. Attól ne félj, hogy hét hónaposan késő lesz a főzelék, a babák "kajaelfogadási ütemét" úgysem lehet "megerőszakolni". Az én lánykámat hiába kezdtem el hat hónapos korától hozzátáplálni, fokozatosan vezetve be a gyümölcsöket, zöldségeket stb., kilenc hónapos korában kezdett mennyiségeket enni - aztán jött egy betegség, amikor kb. a kizárólagos szoptatásra visszaállt, az antibiotikum sem tett túl jót az étvágyának - soha nem gondoltam volna, hogy nagyevő lesz, pedig egy éves korára az lett, és most már olyanokat is megeszik (pl. spenót), amit korábban visszautasított. Úgyhogy szerintem ne stresszeld magad ezzel, kínálgasd szép fokozatosan - tudja ő azt, hogy mi kell neki Kép Az édesszájúságról meg az a gyanúm, hogy nem nevelés kérdése. Én sem adok Katának édeset, de amikor kap (pl. szülinapi marcipán), befalja - láthatóan édesszájú, mint az anyja...

Szép tavaszt!

GyeZsu
 
 


Hahó,
Edit,
az attól függ, hogy mit ért a védőnő főzeléken Kép Mondjuk karfiolt meg babot én még nem adnék neki Kép Na de pl. krumplit, öregrépát miért ne kaphatna? Vagyis mostanában az az elv a hozzátáplálás során, hogy nem fontos feltétlenül gyümölccsel kezdeni, csak ugye ez nálunk a hagyomány, meg elvileg a babák könnyebben elfogadják az édes gyümiket elsőre (van aki nem). Nem akarok propagandázni, de vannak érdekes - és az itteni hagyománytól eléggé elütő - tippek az lll honlapján, A baba első étele füzetben. Eszerint kezdehtő a hozzátápi a gyümölcs mellett akár ártalmatlanabb zöldségfélével, vagy gluténmentes gabonafélével (pl. rizs) is. Sokan nagyon csípik pl. az anyatejberizst, de hát a gyümölcsöt is meg lehet tuningolni jó puhára főtt rizzsel pl. De nálunk ment az almás krumpli, meggyes krumpli Kép, sőt banános répa (ne kérdezd, hogyan szerette meg Kép ) Ezek így masszívabb kaják, ha attól tartasz, hog yéhes marad. Viszont ettől még nem kell "szoptatást" kiváltani, egyáltalán nem muszáj, ezt egyedül neked van jogod eldönteni (ha ezt szeretnéd, akkor persze lehet; mondjuk én biztos nem bírtam volna a hónapokig fejést, meg nem is tudtam volna ennyit fejni biztosan).
A fejés ügyében csatlakozom Gyezsuhoz. Kép

OFF
Gyezsu,
olvastam a tanulmányaidról valahol egy másik topikban. Hasonló cipőben járok, esetleg volna kedved beszélgetni magánban erről a témáról?

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok lányok!

Azért ugrottam be, hogy megírjam, csináltam kőrözöttet! És olyan hamar elkészült (amíg a párom Katát elaltattaKép), hogy egész fellelkesültem kenő ügyben.

Kriszi, mindig gondolok rád - Kata is imádja a hagymátKép A héten csináltam hagymás rostélyos-szerűséget - hát a hagymából egy darab nem volt a partedliben, azt mind megette. Egyébként szerintem jó ízlése van, legutóbb pl. finom liptói füstölt sajtot nyomott befelé Kép
Írjál nyugodtan, címem a profilomban.

GyeZsu
 
 


GyeZsu Kép, Kriszi Kép

Köszönöm szépen a válaszokat Kép. Átböngésztem az lll honlapját is(most vettem észre, hogy meg lett újítva Kép)Arra jutottam, hogy úgy vezetem be az új ételeket, hogy amit kifejek ne vesszen kárba. Ameddig van, anyatejet adok a gyerkőcnek. (nagyon jó az étvágya, 200 grammot 10-15 perc alatt becsókol Kép Kép Kép)

Üdv

Edit
 
 


Szia Edit!

Sok sikert! Kép

GyeZsu
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron