Új privát üzeneted érkezett!

Kedveseim, szeretnék létrehozni egy új topicot, amelyben a ténylegesen általatok ismert/használ oviról/bölcsirõl írjátok le, h. miért is ajánljátok.
Lehetõség szerint tûntessétek fel az alábbiakat:
- Pontos hely:
- Egyéb elérhetõség ha tudod, pl. honlap, telefonszám, stb.
- Környezet (kert, udvar, épület, játékok, felszereltség)
- pedagógia (pl. nyelvtanítás, kézmûveskör, állandó és alkalmi programok, egyéb specialitások)
- ár
- egyéb, általad fontosnak gondolt tudnivaló

Remélem jó ötletnek tartjátok Ti is és segítetek megvalósítani.
Köszönöm:
ddarinka
 


Az ötlet szuper márcsak azért is mert mi pont ovit keresünk Csepelen,hátha valaki tud segiteni!
Giti
Giti
 


Sziasztok!
Az oviválasztásban nekem is segítség kellene, de bölcsit azt szívbõl tudok ajánlani. Tehát az adatok:
Bp. XXII. ker. Rózsakert (Rákóczi u.)
Tel: 362-6009
Gyönyörû kertjük van, sok fával. Homokozó, mûanyag csúzda, kis mászóka, biciklik, motorok stb. minden van.
A gondozónõkkel soha semmi problémám nem volt, kedvesek, aranyosak, segítõkészek. A vezetõnõrõl is hasonlóakat mondhatok.
Önkormányzati, tehát fizetni csak az étkezésért kell.
Mindenben azt nézik, hogy mi a jó a gyerekeknek.
Az én fiam 1,5 éve jár ide, és õ is imádja, mi is. Örömmel megy minden reggel bölcsibe. Sokat foglalkoznak velük, készségfejlesztõ játékokkal, festés, rajzolás, gyurmázás, ami az õ koruknak megfelelõ. Sok mondókát, éneket tanulnak.
Most ennyit tudnék mondani, ha valakit érdekel még valami, szívesen válaszolok.
Egyébként engem a környékbeli ovik érdekelnének, ha valaki tud róluk, kérem jelezze.

Szilvi
Szilvi
 

 
 

ismertek olyan bölcsödét és óvodát Budapesten, ahol Gordon tanfolyamot elvégzett és a módszert jól alkalmazó gondozónõk és óvónõk vannak? Vagy inkább úgy kérdezem, hogy hol van Bp-n jó Gordonos pedagógus?
köszönettel, Mika
Mika
 


Szia Szilvi!

Csak most akadtam a topikra, engem érdekelne a bölcsi. Mi Diósdon lakunk, a szüleim viszont Budafokon, valószínûleg ott szeretnék bölcsit találni a gyerekeimnek. Csak fél állásba szeretnék visszamenni, így nem egész napra adnám be õket. Ilyen szempontból mennyire rugalmasak?
Más jó/rossz tapaszatlatod a kerületi bölcsikkel kapcsolatban van, vagy csak ezt próbáltátok és ez jól bevált?
Sára
Sára
 


Szia Sára!
Mi csak ezt az egyet próbáltuk, mert hozzánk ez van a legközelebb. Viszont minden szempontból tökéletesnek találtuk. A félmunkaidõt is elfogadják, és rugalmasak ilyen szempontból is. Egy dololgra azonban figyelj oda, most van a beiratkozás. Ha ezt most nem teszitek meg, akkor nem valószínû, hogy fognak neki helyet biztosítani. A csoportbeosztásokat is a jelentkezés alapján csinálják. Úgyhogy ha bölcsibe akarjátok vinni, akkor ezt csak ajánlani tudom, és minél elõbb írassátok be.
Sok szerencsét.

Szia
Szilvi
Szilvi
 


Köszi Szilvi, akkor sürgõsen utána nézek. Hogy van, ha az ember jelentkezett egyszer, akkor már nagyon disznóság lemondani, ha másként alakulnak a dolgok?
Köszi még egyszer.
Sára
Sára
 


Még egy. Szerinted érdemes a gyerekekkel elmennem, vagy elõször inkább egyedül nézzem meg?
Sára
Sára
 


Sára!
Szerintem érdemes a gyerekkel elmenni. Õk sem kifogásolják, sõt fel is vannak készülve rá, a picurnak is jó. Mi is így voltunk. Szóval május 31. az utolsó határidõ a jelentkezésre. Nem ciki lemondani, meg fogják érteni, hogy másképp döntöttetek. A lényeg, hogy akkor is szóljatok oda. Viszont (azt hiszem már írtam) jelentkezni azért kell, hogyha tényleg menne, akkor legyen helye biztosítva.
Sok sikert!
Szilvi
Szilvi
 


Kedves Anyukák!
Angol-magyar kétnyelvű ovis csoportot szerveznek a IV. ker. Bencúr utcai oviban. Felvilágosítás és jelenkezés Tóth Katalinnál, a 06/70-248-9050 -es számon. Akit érdekel minél előbb jelentkezzen, mert a létszámtó függ, hogy indul-e a csoport. ( fizetős)
Andi
 
 


Bocs, VI. ker. de bárki jelentkezhet.
 
 


Sziasztok!
Egy bölcsi amit nagyon tudok ajánlani:
Bp. XI. ker. Fraknó utca 13-15 ( bejárat az Ercsi utcából)
Tel: 204-2599
Szép nagy kertjük van, nemrég újították föl. Homokozó minden csoportnak, fajátékok, nyárra pancsolási lehetõség, biciklik, motorok megfelelõ számban, homokozó játékok stb. Sokat vannak a szabadban.
A mi két gondozónõnk nagyon aranyos, sokat foglalkoznak a kicsikkel.

Gabi
Gabi
 


Sziasztok!

Tud valaki a XVI. vagy a XIV. kerületben ovit ajánlani. Lehet magán is.

Köszi: Detti
Detti
 


Andi,es nem tudod,mennyibe kerul?
nevtelen
 


Sziasztok!

A Fraknó utcai bölcsi dícséretéhez én is csak csatlakozni tudok. Az én kislányom 20 hónapos kora óta jár ide, most megyünk õsszel oviba, de már elõre félek hogy mi lesz velünk a kedves, aranyos gondozónénik nélkül. Úgy szeretik a gyerekeket, mint egy pótnagymama. A csoportok nem túl nagy létszámúak, jut idõ foglalkozni minden gyerekkel külön. Az én zárkózott, visszahúzódó kislányomnak nagyon jót tett, hogy ide járt. Ráadásul minden nap van idõ megbeszélni, hogy milyen napjuk volt, tudom hogy mi történt a gyerekemmel amíg nem velem volt, nem csak úgy átadják.

Szóval szuper
Anikó
 


Sziasztok4

A IX kerület József Attila lakótelepen, illetve környékén tud valaki jó bölcsödõt? (lehet magán is)

Köszi

Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!

Nekem még mindig magánbölcsi kellene valahol Budán, de lehet Pest is, csak közel legyen a XI. kerülethez.

Elõre is köszi: dóri
dóri
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki megmondani, hogy mi a telefonszáma az V. ker. Szabadság téri bölcsinek? Ami a telefonkönyvben szerepel, az a Nemzeti Banknál csörög ki. Ha tudtok róla egyéb információkat, annak is örülnék. Kép

Elõre is köszi
Csilla
Csilla
 


Sziasztok,
hamarosan költözünk a III. kerületbe, ovit keresek a lányomnak. Egyik fõ szempont, hogy egy csoportban max. 10-15 gyerek legyen. Magánóvoda is érdekel, fõleg a Testvérhegy, Aranyhegy, Bécsi út vonzáskörzetében, de lehet Csillaghegyen is. Tud valaki segíteni? Elõre is köszönöm,
Andi
Andi
 


Sziaztok!
Egy szuper bölcsit keresek a kisfiamnak ahol nyogodt szivvel otthagyhatom, nagy a kertje, sok a játék, kis létszámú a csoport van esetleg nyelvtanulás vagy vmilyen foglalkozás. A pici fiam szeptemberben tölti a 2. évet.
A 8. 9. 11. 12. 13. ker. lenne jó. Elöre is köszi: Rita
 


Sziasztok!

Tudtok bölcsit (jót) a XIX. kerületben?
Nem akarom bölcsibe adni, csak kiváncsi vagyok, hogyha netalántán (sajna anyagi okokból) szükség lenne rá, hová forduljunk.
De fõként érdeklõdés szinten vagyok itt, mert nem tudok néhány dolgot elképzelni.
Mennyi idõs kortól "érdemes" beadni a kölköt? Értem ezalatt, amikor már tényleg foglalkoznak vala. Mert pl egy félévessel nem tudom, mit tudnak a gondozónõk kezdeni, az én fiam 6 hónaposan nagyon egyemberes volt,tehát foglalkozni kellett vele. Na, meg nem is nagyon eszik rendesen, finnyás. A gondozónõk hogy könyörgik beléjük az ételt? Egyáltalán, hogy tudnak 10-20 gyereket végigetetni? vagy ha nem eszik, akkor nem eszik, és kész? Honnan tudja meg az anyuka, evett-e rendesen, stb? Na meg pl hogy altatják? Mikor? Hogy veszik rá pl az én fiamat hogy aludjon?

Puszi: Kata
ladanyikata
 


Szia Kata!

Szintén Kispesti vagyok. Bölcsit csak hallomásból tudok ajánlani, mi még fontolgatjuk a témát.
Az Eötvös utcában van a bölcsi ( az 50-es villamossal a második és a harmadik megálló között van).
A gyereko. ajánlotta, egy barátnõm babája is oda járt.
Nem csak szeptemberben vesznek be gyerekeket! Tényleg segítenek beszokni a csemetéknek. Vannak foglalkozások ( a barátnõmet minden nap egy új rajzzal várta a kislánya)tanítanak versikéket, mondókákat, énekeket. Készûlnek az ünnepekre. Az orvos rendszeresen jár a bölcsibe (a mi gyerekorvosunk).
Én is csak ennyit tudok.

TÁgi
Ági
 


Sziasztok! Ez a topic szuper ötlet volt. Nekem is nagy szükségem lett volna rá, de már beirattuk a lányt saját kútföm után. Csak remélem hogy jól döntöttünk. Szeptembertöl a Népmüvészeti és Kézmüves Oviba (XXI.ker. Árpád u.2.) fog járni a kisasszony. Azért ha valakinek van tapasztalata erröl az oviról, kérem írja le. Aztán szeptembertöl már én is be fogok tudni számolni. Van valaki akinek szintén most szeptemberben kezd ott a csemetéje?
Üdv: Owlet
 
 


Sziasztok !

gi, köszi az infót, remélem, nem kell bölcsibe járnunk. a vbarátnõd gyermeke mennyi idõs korától járt? Mert az én 10 hónaposomról nem tudom elképzelni, mit tudnak vele csinálni? Rajzolni, meg versek??

Puszpusz: Kata
ladanyikata
 


Sziasztok!

Tényleg jó ötlet ez az egymás közötti információcsere, csak gratulálni tudok az illetõnek, aki kitalálta. Mi már túl vagyunk a bölcsi választáson.Kislányom (Fruzsina, két éves) május óta jár a XI.ker.Fonyód utcai bölcsibe. Nagyon szeret járni, bár a beszoktatás után kb. egy hónapig reggelente sírt, amikor otthagytam Õt.A bölcsi játékilag nagyon jól felszerelt, a gondozónõk aranyosak, kedvesek és rugalmasak.Visszatérve egyikõtök érdeklõdõ levelére, szerintem az ennyi idõs gyerekek hihetetlen mennyire utánozzák egymást, gondolok arra, hogy ha tíz gyerek leül a kisasztalhoz enni, biztos, hogy mindegyik enni fog, ha lefeküdnek aludni biztos, hogy mind aludni fog. A beszoktatás alatt, amikor még én is bent voltam vele nagyon jókat derültem ezen, mert a korábban beszoktatott gyerekek már ismerik a "rendszert", és az újonnan érkezõk édesen követik õket. Különben az egyik legfõbb dolog, ami tetszik a bölcsiben, hogy tényleg rendszer szerint mûködnek.
Ha bármelyikõtöknek kérdése van írjatok nyugodtan!


Sziasztok
Melinda
 


Szia Kata!

Hát a barátnõm kislánya 2 éves volt, mikor elkezdte a bölcsit. Én is még kezdõ vagyok a témában, de biztos hogy a csöpségedet is lefoglalják valahogyan.
Én még mindíg gondolkodom a dolgon (Gergõ 21 hónapos), mert a nagyobbik fiam ( Bence 3,5 éves) szeptemberben megy oviba. Egyszerre nem tudok két gyereket, két külömbözõ helyre beszoktatni. ( Reménykedek, hogy anyagilag kilábalunk a gödörbõl. Jöhetne már egy lottó ötös!)

Szia
TÁgi
Ági
 


Sziasztok !

Köszi, az infót, én is hallottam, hogy mennyi mindent megtanulnak. Az ismerõsünk most 1,5 éves leánykája ( 1 éves korától bölcsis), már raplizik, ha nincs szalvéta az asztalnál, tudja a hinta-palintát, rendesen eszik (elõtte válogatós volt), és ÁTALUSSZA AZ ÉJSZAKÁT. Ha valami miatt, az utóbbi kettõ miatt kipróbálnám. Bár, amilyen anyás, nem lesz szivem bölcsibe adniKép

Puszi: Kata

Kicsit OFF a kérdés, de jövõre az anyósomék el akarják vinni valami vállalati üdülõbe 1 hétre. Szerintetek el lehet már engedni? Õszintén, én nem szívesen, mert megszakadna a szívem, mert itt bolyonganék az az egy hét alatt a játékai, cuccai között, (mert ugye, gyesen vagyok, apa meg dolgozik) ja, és nem nagyon eszik az anyósoméknak, ezt inkább nem fejtem ki, hogy miértKép már nagyon OFF lenne.
ladanyikata
 


Szia Ági!

Egy ismerõsbe botlottam itt is. Kép
Mi is megyünk bölcsibe õsztõl, de a Berzsenyibe. Az Eötvösben is van még hely vajon?

Andi
 


Szia Andi!

Nem tudom, hogy van e még hely a bölcsikben. Én még nem döntöttem. De úgy tudom, hogy év közben is bevesznek gyerkõcöket. Ha körzetileg is az aktuális bölcsibe tartoztok akkor biztos akad számotokra hely. A Berzsenyibe, vagy az Eötvösbe tartoztok?

TÁgi
Ági
 


Detti!
XVI. ker. Album utca - magánovi ezt tudom. Véleményem nincs róla, mert az én fiam még csak fél éves.

[url=http://www.maganiskolak.hu/" TARGET="_top]http://www.maganiskolak.hu/[/url] itt ovik és sulik is vannak. Érdemes megnézni.
 
 


Ági és Andi!

Mi mikor a nagylányomat bölcsibe kényszerültem adni, akkor a kerület (XIX.) összes bölcsijét végigjártuk, és az Eötvös utcai bölcsi mellett döntöttünk. Klassz gondozónõket fogtunk ki, az egyikkel azóta is tartjuk a kapcsolatot, csak egy baj volt, a kislányom nagyon nem bírta a bölcsit, járni szeretett, de állandóan beteg volt, így a fél év alatt amit papíron járt, nem sokat volt ténylegesen ott. Mindenképpen az Eötvöst ajánlanám, én ugyanis számtalanszor járok el a Berzsenyi utcai bölcsi mellett, és hát nem annyira úgy viselkednek a gyerekekkel ahogy azt pl. én elvárnám. Szerencsére a másik kettõnél már szóba sem került hogy bölcsibe kéne õket adni!

Sziasztok, és jó keresgélést!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!A XVI.kerületben keresek egy jó bölcsit,ahol gyermekfelügyelet is van,mert beíratni nem szeretném még a kislányomat(2éves),de játszótárs hiányban szenvedünk,és nagyon vágyik a gyerekek társaságára.Szeretném,ha legalább hetente néhány órát gyerekek társaságában tölthetne.Hiába,egy felnõtt õket helyettesíteni nem tudja.Ha van valakinek tapasztalata,akár jó,akár rossz(hogy kizárni is tudjak)légyszi segítsen!Köszi RENI
RENI
 


[url=http://www.babanet.hu/ovodak/index.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ovodak/index.php[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Norcsi!

Köszi szépen amit leírtál. Mi a Berzsenyiben kezdtünk, mert barátnõm kisfia már 1 éve oda jár (illetve õ is ténylegesen csak pár hónapot volt eddig ott) és mint kiderült õk a jó csoportot fogták ki. Hát mi nem, úgyhogy 6 nap után átvittem az Eötvösbe és mondanom sem kell teljesen más hozzáállással találkoztam már a vezetõnõnél. Úgyhogy mostmár negyedik hete, hogy oda járunk. Míg a Berzsenyibe mindig sírva hagytam ott a lánykát (biztos megérezte, hogy anyunál is gáz van, nem mer ezekre a nénikre bízni), itt már több napja nem sírt és most volt 4 napig itthon egy kis megfázással, de amikor tegnap vittem sírás nélkül ment egyedül befelé és ma is azt mondták, hogy nagyon jól eljátszik, semmi baj nincs Vele. Csak ez az alvás ne lenne.... Kép

Andimama
 


Andimama!

Szívesen, és további kitartást, elõbb-utóbb beszokik majd és nem lesz vele semmi gond!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Olyan anyukákat és apukákat keresek, akik helyhiány miatt nem tudják, vagy tudták elhelyezni gyermeküket Budapesten bölcsödében.
Elég sürgõs lenne a dolog... Ha ismertek ilyen szülõt, kérlek titeket, tájékoztassatok róla! Mindenféle ezirányú tapasztalat érdekel.
Elõre is köszönöm!
 
 


Sziasztok!
Nem ismeritek véletlenül Zuglóban a Bölcsöde u.-i bölcsit? A beszoktatás nekem nagyon furcsának tûnik és hiányolom a napközbeni foglalkozást, nektek mik a tapasztalatotok, kérlek írjatok róla. Köszi. Írjatok minél hamarabb.
Gerzson
gerzson
 


Sziasztok!

Én a XVI. és a XIV. kerületben lévõ ovikról szeretnék véleményt gyûjteni. Tehát szeretném, ha megosztanátok velem negatív/pozítiv tapasztalaitokat, és ezzel is segítenétek nekünk ovit választani.
Lehet, hogy kicsit korán kezdem a keresgélést (a fiam jövõ nyáron lesz 3 éves), de szeretem idõben elrendezni a dolgokat...

Tapasztalaitokat elõre is köszönöm:
Egy leendõ ovis apuka.
a
 


Az elõzõ kéréshez még annyit, hogy csináltam egy listát a XVI. és a XIV. kerületi óvodákról, ezt bemásolom ide, hátha más is hasonló cipõben jár...

Üdv:
A leendõ ovis apuka.

ÓVODÁK:

XVI: KERÜLET:
-------------

-> Állami óvodák:

Napköziotthonos óvoda
1161 Baross u. 141., és Bercsényi u. 36.
Tel.: 405-4018

Napköziotthonos óvoda
1161 Szent Korona u. 53-57, és 100.

Összevont Napköziotthonos óvoda
1162 Péterbence u. 10.-12., és Monoki u. 58.
Tel.: 409-2826

Napköziotthonos óvoda
1163 Borotvás u. 8., és Ágoston P. u. 31.-35.

Napköziotthonos óvoda
1163 Cziráki u. 8.-10.

Könyvtár - Mátészalka utcai egyesített Óvodák
1163 Könyvtár u. 26.

Napköziotthonos óvoda
1164 Jövendo u. 2., és 1164 Ostoros u. 4.

Napköziotthonos Óvoda
1165 Csinszka u. 27.
Tel.: 407-2604

Napköziotthonos óvoda
1165 Farkashalom u. 42.-44.
Tel.: 407 2205

Napköziotthonos óvoda
1165 Baross G. u. 32.-34.
Tel.: 403 5448

Péterke utcai óvoda és Monoki utca 29. alatti tagóvodája
Tel.: 409 1639

Centenáriumi - Hermina - Hársfa utcai óvodák
1165 Centenáriumi sétány 1.
Tel.: 403 6618

Egyesített bölcsodék
1163 Kolozs u. 36.
Tel.: 407 2288

-> Magánóvodák:

Antiókhia Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium
1165 Újszász utca 47.
Tel.: 407 95 54

BRUMI magánóvoda
1165 Emma u. 18.
Tel.: 407 13 67

KATICA magánóvoda
1165 Album u. 38/b.
Tel.: 407 5021

Nagyhalacska magánóvoda
1164 Bíztató u. 14.
Tel.: 400 1935


XIV: KERÜLET:
-------------

-> Állami óvodák:

Aprófalva Óvoda
1148 Bánki D. park 12/G.
Tel.: 383-0522

Napköziotthonos Óvoda
1148 Bolgárkertész u. 12.
Tel.: 363-0607

Napköziotthonos Óvoda
1146 Dózsa Gy. u. 25.
Tel.: 343-4335

Hétszínvirág Óvoda
1141 Egressy út 182.
Tel.: 252-4144

Napköziotthonos Óvoda
1149 Fráter Gy. tér 12.
Tel.: 363-1919

Zöld Lurkók Óvoda
1144 Füredi park 6.
Tel.: 363-5209

Napköziotthonos Óvoda
1144 Gvadányi u. 40-42.
Tel.: 364-3216

Integrált Napköziotthonos Óvoda
1143 Ida u. 6. - Erzsébet királyné útja 17.
Tel.: 343-4840

Bóbita Óvoda
1147 Ilosvai u. 118.
Tel.: 252-3511

Napköziotthonos Óvoda
1147 Ilosvai tér 21.
Tel.: 460-0284

Integrált Napköziotthonos Óvoda
1145 Emma u. 18. - Újvidék sétány 2.
Tel.: 363-2488

Napköziotthonos Óvoda
1144 Kántorné sétány 9.
Tel.: 222-8042

Napköziotthonos Óvoda
1147 Kerékgyártó u. 35-39.
Tel.: 467-0903

Napköziotthonos Óvoda
1141 Mályva tér 12.
Tel.: 383-4183

Napköziotthonos Óvoda
1148 Lengyel u. 21.
Tel.: 363-3261

Kincskereso Óvoda
1148 Nagy L. kir. útja 92. - Szugló u. 75.
Tel.: 251-6722, 222-1128,

Napköziotthonos Óvoda
1144 Ond v. sétány 9-11.
Tel.: 363-5885

Meseház Óvoda
1143 Ornagy u. 11. - Egressy út 1/F.
Tel.: 252-0480

Mókavár Óvoda
1142 Róna park 5-7.
Tel.: 251-3048

Rózsavölgyi Napköziotthonos Óvoda
1141 Rózsavölgyi tér 4.
Tel.: 220-9422, 363-2635

Napköziotthonos Óvoda
1141 Tihany tér 39.
Tel.: 383-6976

Napköziotthonos Óvoda
1144 Tipego u. 3-5.
Tel.: 220-4858

Napköziotthonos Óvoda
1144 Újváros park 1.
Tel.: 383-5777

Napköziotthonos Óvoda
1142 Ungvár u. 24/A.
Tel.: 467-0922


-> Magánóvodák:

Benjámin Óvoda
1142 Ungvár utca 12.
Tel.: 251-0577

Bugs-Bunny Alapítványi Óvoda
1141 Komócsy utca 18/a.
Tel.: 363-7267

Budapest Montessori Óvoda
1145 Padlizsán utca 11-13.
Tel.: 06-20-918-2555

Csip-Csup Csodák Magánóvoda
1141 Budapest, Vezér út 84.
Tel.: 221-3654

Manó Óvoda
1141 Álmos vezér útja 61.
Tel.: 223-6111
a
 


Sziasztok!

Ajanlanam nektek a mi ovinkat, bemasolom a reszletes leirast rola, ha kerdes van, szivesen valaszolok.


Terézvárosi Önkormányzat Óvodája
Munkácsy M. u. 10.
1063 BudapestTel: 31-16-207
Fax:31-16-207
E-mail: mmovi@freemail.hu

ÓVODÁNK JELLEMZÕI

Intézményünk az egyetlen, amely óvodának épült kerületünkben a 70-es években.

A modern épület külsõt körszerû, haladó nevelési szellemiségnek megfelelõ elemekkel igyekeztünk kiegészíteni. A hagyományokat követtük, mely szerint a megnyitás után ez az óvoda bemutató bázisként, gyakorló óvodaként mûködött hosszú éveken át.

A mozgásfejlesztés a gyermek alapvetõ mozgásigényére támaszkodva spontán motiváció révén segíti képességei fejlõdését. Az ehhez kapcsolódó játék és fejlesztõjáték, tovább csiszolja, erõsíti mindazon képességek kialakulását, amelyek az iskolába lépéshez szükségesek.

Amikor megfogalmazzuk, hogy intézményünk nevelési vezérfonala az érzelmi nevelés, akkor a szeretetteljes, megnyugtató családias légkör biztosításán túl, itt és most nagyvonalakban, gondolunk a szorongásoldásra, az agresszió kezelésére, a kommunikációs készség fejlesztésére, az empátia erõsítésére, a személyes közlés jeleinek érzékelésére is, melyek a személyiségben kialakuló önismeret, öntudat egészséges fejlõdését segítik, és egy önmagával elégedett életpályát alapoznak.

Programunk az érzelmi nevelés keretében, a képesség-készségfejlesztés óvodai tevékenységbe való integrálását jelenti, hangsúlyozva annak tradicionális esztétikai értékeit, különös tekintettel az anyanyelvi, zenei a vizuális kultúra átadásában elért eredményeire.

Csoportjaink szervezési elve a homogenitás, vagyis a közel azonos életkorú gyermekek közössége. Az életkori sajátosságokhoz kapcsolódó fejlõdési szakaszok figyelembevételével szervezzük a 4. óvodai évet, a lassabban érõ gyermekeknek. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a gyermekek közössége három, illetve négy évig állandó marad.

A tevékenység szervezése egyéni, illetve kisebb csoportokban történik, így lehetõvé válik az egyes gyermekek fejlõdésének viszonylagos szoros követése és segítése, az egyéni fejlesztés.

Az egyéni értékek kibontakoztatása programunk gyermekközpontúságát jelképezi.

A mozgás, a játék, a változatos tevékenység, az egyéni bánásmód biztosítja az örömteli óvodai éveket, melyek alatt a gyermek számára észrevétlenül, fejlõdnek késõbbi sikeres élethez szükséges készségei-képességei.

Valljuk, hogy a mai gyermekek számára, az aktív örömteli óvodás évek, a késõbbi kapcsolataikat is befolyásoló szeretetteljes légkör az, amire felnõtt életüket alapozhatják, és ehhez minden feltételt és segítséget meg kell adnunk.

Szülõknek szóló információk

1) Óvodánkban minden évben igény és elégedettség vizsgálat folyik, valamennyi partnerünk körében, és kiemelten a szülõk körében . Ez azt jelenti, hogy véleményükkel közvetlenül alakíthatják az intézményi életet.

2) A vizsgálatok eredményeirõl minden tanévben nyílt szülõi értekezleten tájékoztatjuk a szülõket.

3) Új óvodásaink részére részletes bemutatkozó anyagot készítettünk, amelyben szólunk programunkról, azokról a nehézségekrõl, amellyel a szülõk esetlegesen szembe kerülhetnek az óvodába lépés alkalmával. (Életkori sajátosságok, természetszerû dackorszak, bölcsõdébõl-óvodába, változások kezelése.) Tapasztalataink szerint hasznos útmutató a szülõk számára.

4) Óvodánk Helyi Nevelési Programja, annak céljai, területei, és a fejlõdés várható fejlõdés óvodáskor végére "garanciái" óvodánkban megtekinthetõk a földszinti elõtérbe kifüggesztve.

5) Jelenlegi óvodásaink szüleinek a tavaszi idõszakban családi ünnepi készülõdést kínálunk, kézmûves foglalkozás keretében a húsvéti ünnepet megelõzõen.

6) Óvodásaink számára zenés ünnepköszöntõ gyermekmûsort szervezünk, és valamennyi csoportban tevékenységeinkbe építünk, néhány a városban is õrzött húsvéti szokást.

7) Óvodásaink számára a tavaszi idõszakban állatkerti látogatást, múzeum látogatást szervezünk.

8) Május hónapban valamennyi csoportunk megtartja hagyományos évzáró ünnepségét, és anyáknapi köszöntést.

9) Június hónapban óvodán belüli sport nappal megkezdjük a gyermeknapi ünnepeket.

10) A gyermeknapot zenés kertiparti-val köszöntjük, amely alkalmából külön mûsorral búcsúztatjuk az iskolába menõ gyermekeket. Az ünnepségre szeretettel várjuk az érdeklõdõket is! Az ünnepség pontos idõpontját bejáratunknál lévõ hirdetõtáblán tesszük közzé!

11) Óvodánk iránt érdeklõdõ szülõknek és „kisóvodásoknak” ismerkedõ hetet szervezünk az óvodai jelentkezés idejében május elsõ hetében! Pontos idõpont az óvoda hirdetõtábláján!

Szakmai információk
Óvodánk szakmai fejlõdésére az elmúlt négy évben a Helyi Nevelési Program mûködésének elérése és a Comenius 2000 minõségfejlesztési program II intézményszintû kiépítése volt a meghatározó.

A szakma számára e két terület fejlesztési eredményeirõl szívesen adunk tájékoztatást.

A minõségfejlesztési munkát 1998-ban kezdtük el, elsõsorban programunk mûködését követõ rendszerünkre alapozva, majd sikeres pályázat után a Comenius program II. intézményi modelljét építjük.

Támogatónk az Expanzió Humán Tanácsadó KFT. Közvetlen segítõnk Drahos Péter tanácsadó.

A program számos javító hatását munkánkban is érzékeljük, legnagyobb sikerünknek még is azt tekintjük, hogy már munkatársunk közül is van kvalifikált minõségügyi szakértõ, és jelenleg is aspiráló. Testületünkben ennek megfelelõen jelenleg 2, reményeink szerint hamarosan 3 szakértõ mûködik.

Eredményeink közül a partneri igény és elégedettség vizsgálat folyamatában, a gyermeki igény és elégedettség megjelenítésének egyediségét emelnénk, ki, továbbá a szervezeti kultúra fejlesztésében elért eredményeinket, és a munkatársak értékelését jelentõ folyamatszabályozást. Az elõbb említett területek a szakma azon szereplõinek is segítséget jelenthetnek akik jelenleg még nem kívánnak a Comenius Programba pályázattal bekapcsolódni.

A Coménius Club elsõ programszervezõi között vagyunk, amely számunkra nagy elismerést hozott, és valamennyi munkatársunknak motivációt adott a további munkához.

Budapest 2002-02-20 Kapitányné Kõszegi Piroska

óvodavezetõ
 
 


Sziasztok!
Én a III. ker. i ovikról szeretnék véleményeket gyûjteni, különös tekintettel a két Szérûskert utcai óvodára.
Mi elsõsorban egy tündéri óvónénit keresünk, másodsorban pedig egy olyan ovit, ahonnan kis csoporttól kezdve viszik úszni a gyerekeket.
Akik bölcsit keresnek a környéken, azoknak szívbõl tudom ajánlani a Szérûskert utcai módszertani bölcsõdét.

Móni
Móni
 


Szia Szilvi!
Úgy néz ki, hogy nekünk bejött a XXII.kerületi Rózsakert bölcsi amit ajánlottál, ha nem is tökéletesen felhõtlen minden, a lányaim szeretnek járni, és nekem is tetszik.
Köszi
Sára
Sára
 


Sziasztok,
van tapasztalat a IV.-XV-ik kerületi ovikról? Most a Dalos ovit nézzük majd meg.

Virág
Virág (fiore)
 


Konkrétan meddig kell beíratni a gyereket oviba, bölcsibe? Van határidõ? És ha igen, tudjátok, mi?
Mi is a III. ker-ben keresünk ovit. Tudtok olyat, ahová esetleg korengedménnyel felveszik az öcsit is, vagy közvetlenöl az ovi mellett van a bölcsi? Vagy nagyon közel.

Köszi
Solya
Solya
 


Solya,
május hónapban szoktak lenni a beiratások, ált. hónap elején-közepén. Ha esetleg késõbb mész, és van hely, felveszik (én voltam így tavaly). Állítólag azokat veszik fel, akik legkésõbb szept. hónbapban betöltik a 3. életévüket.
Többet sajna nem nagyon tudok...
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka!
Köszi!
Solya
Solya
 


Lányok belvárosi (és nem pesti) révén nagyon nagyon nagy gondban vagyok bölcsi téren.

Tudtok ajánlani valahol ....????

Köszi: Martina az albérlõ :-(((
Martina
 


Békásmegyeren melyik bölcsi jó? Személyesen van valakinek tapasztalata?
A kétéves lányomnak keresek bölcsõdét.
Szabina
 


Bölcsi ovi békáson. Én elég sokat kérdezõsködöm a szülõktõl, hogy hova jár és mi a véleménye. Bölcsi a hegy felöli oldalon csak egy van legalábbis szerintem így sok választás nincs, de nem hallottam rosszat róla én is gondolkozom hogy a 2 éves fiamat be kéne adni legalább délelöttre mert semmire nincs idõm mármint fogorvoshoz kéne járnom a városba is bemennék néha egyedül nézegetni és egy kicsit feltöltõdni, de sajnálom beadni. A ovi témához saját tapazstalat a Mustármag ovi ide jár a lányom én nagyon meg vagyok elégedve vele, viszik õket úszni, tornázni járnak át az iskolába ha nagyon sáros az udvar akkor az ovin kívül sétálnak, vagy buszoznak, vagy kimennek a piacra. A foglalkozások is nagyon jók az én lányom nagyközépsõs de látom hogy a nagycsoportosokkal elég komolyan foglalkoznak iskolafelkészítés terén minden délután külön tanulnak velük feladatlapokkal. És amit még jónak tartok az az, hogy vegyes csoportok vannak ahova a kicsik 3 éves kortól évközben bármikor mehetnek. így talán nekem is könnyebb lesz a kicsit vinnem majd jövõre mert a testvére ott lesz és így lehet hogy könnyebben beszokik.
eszter (eszter)
 


Solya!
Én a Szérûskert u. 35-37 (Kaszásdûlõ) alatt lévõ ovit + bölcsit tudom ajánlani. Az ovi és a bölcsi közvetlenül egymás melett van, a kertjüket csak egy alacsony kerítés választja el. Az oviról jókat lehet hallani (ld. az Óbuda topikot is), a bölcsibe most jár a kisfiam és jók a tapasztalataink. Viszont a bölcsibe túljelentkezés szokott lenni, ezért ha ide küldenéd a gyerkõcöt, minél elõbb vedd fel a kapcsolatot a vezetõnõvel. A számuk 388-65-09.
Ha bõvebben érdekel, szívesen segítek.
Móni
Móni
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: