Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Akkor úgy látom küldhetem a következő puszit a fejecskéjére.Kép

A héten megyek utoljára suliba - legalábbis órára - utánna már csak vizsgázni.

A házimunkára fütyülük - van elég más tennivaló. Elkészültek a tervek is (hozzá kell építeni) most azt intézem minnél előbb meglegyen az engedély.

Ez az egyedül járás kész horror - legalábbis számunkraKép - hozzá kell szokni, hogy nem is olyan picik a gyerekek.

A nagyok nem betegek? Ez csak a kicsi kiváltsága?

Borkaborka - jól eltüntél.

Ildi
 
 


Szia Ildi!
Most már múlnak a sebek, remélem legalább tanult belőlük! Kép

Jó, hogy most mész utoljára suliba, egy gonddal kevesebb! Van úgyis elég gondolom, hiszen már tényleg nem sok van hátra, hogy megöleld a kis Dorinát KépKép

Azt hiszem, hogy te vagy az egyetlen háziasszony ismerősöm, aki ilyen lazán veszi, gratulálok, teljes mértékben igazad van !!!!!!!KépKép

Igen, tényleg horror! Ráadásul az én leányzom kiskamaszodik. Ez néha nagyon megvisel! Kép Hihetetlen, hogy az én aranyos, mosolygós és szelíd, kedves kislányom, sokszor olyan mint a pokróc, amit tanácsolok neki alapból elutasítja és a rózsaszínű agyú tizenéves dr. Szösziknél akar bevágódni Kép
Remélem, hogy végül mégsem volt hiábavaló a sok szentbeszéd és rájön, hogy mi a fontos, de addig..

Egyébként a nagyok szerencsére jól vannak/voltak. Vivien kicsit náthás volt csak egész télen, Martin túl van egy antibiotikum kúrán, hallójárat gyulladása miatt.

Olyan gyönyörű idő van VÉGRE, VÉGRE!!KépKép

Remélem jól vagytok! Kép KÉszülsz már a kismanó érkezésére? Mit csináltok húsvétkor, hagyományosan ünnepeltek majd?

Borkaborka, remélem jól vagy????!!!

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok. Ne haragudjatok. Élünk ám, csak Anna megijesztett minket, belázasodott és még nem csinált ilyet. Tiszta nyűg volt kedden és szerdán. Az orvos nem írt semmit, mert nem látott semmi olyasmit, ami kívánta volna. Azt hittük a foga, mert hogy A kiscsibém ma 8 hós, de fogatlan boszorka. Aztán tegnap már csak hőemelkedése volt, mára viszont pöttyös lett itt-ott. Vissza a dokihoz, de szerencsére egy vírusfertőzés lecsengése az egész. Szóval idegeskedtem össze-vissza. mOST MÁR HATÁROZOTTAN JOBBAN ÉRZEM MAGAM.Anna is. Garázdálkodik rendesen ugyanis már mászik sőt a tárgyak mellett néha már feláll. Szóval hihetetlen egy csaj.Látom jól vagytok, most már a jó idő könnyebbé teszi a napokat. Puszi nektek
 

 
 

Szia Borkaborka!
Akkor jogos volt az aggodalmam, sajnálom, hogy beteg volt a kicsi tündérKép, viszont örülök, hogy semmi komolyKép!

Örülök, hogy jól vagy te is és Anna baba isKépKép

Puszi!
Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Borkaborka- a puszimanók későn értek oda - örülök, hogy már jól vagytok.

Évi - a picilányt nagyon várjuk, de konkrétan nem készülünk (nem vettünk semmit meg - talán babonából - csak ha megszületett).
A húsvét nálunk mindig úgy zajlik, hogy elmegyünk együtt locsolkodni a rokonokhoz, ismerősökhöz a gyerekekkel (a párom csak akkor jön , ha itthon van és nam dolgozik). A szomszédokhoz már egyedül mennek. Húsvétkor nem szeretnék kórházban lenni, már beszélem a picivel, hogy vagy előtte vagy utána szülessen. A nagyokkal lenne "" kitolás"" , mert ők élvezik, hogy megyünk mindenhova és lehet locsolkodni - tojást és pénz gyűjteni. A verset is már előtte való nap gyakorolják nehogy elfelejtsék.

Évi - Borkaborka - Ti , hogy töltitek a húsvétot? Várjátok a locsolókat? Lesz nagy főzőcske? - Én megvallom őszíntén még sonkát is ritkán veszek, mert annyi helyen eszünk, hogy már nem kívánjuk. Anyósom is szokott mindig csomagolni úgyhogy lesz elég.

Itt a jó idő. Kimentünk repülni a párommal (persze csak ő repült, mi csak sétáltunk) és a gyerekekkel. Kicsit nyirkos még a Hármashatárhegy, de nagyon szupi volt kimozdulni.

Puszi mindenkinek
Ildi
 
 


Helloka! A húsvétkor nálunk van azért sonka, mert nagyon szeretjük. Igazából én nagyon utálom a locsolkodást. Mióta a párommal lakom, szerencsére már nem járnak hozzám a locsolkodók. Most, hogy Annánk is van, már nem vagyok biztos benne, hogy megúszom ezt a dolgot. Ilyenkor általában elutazunk Somogyba a rokonokhoz. Ma eljutottam a kozmetikushoz egy kezelésre. Anna anyu pesztra alatt volt.Mindenki nagyon elégedett. Ha ritkábban írok az azért van, mert a jó idővel egyre kevesebbet vagyunk otthon, most is a húgomtól írok. Húsvétra veszek egy új biciklit, már alig várom, hogy tekerjünk vele a csajjal. 8 hónapos energiabomba. Kriminális nőci. Puszi nektek, jók legyetek.
 


Sziasztok!

Voltam dokinál és lenne egy kérdésem - a vizsgálatkor a 3000 után melyik héttől írtak 2000-et, majd 1000? És utánna mennyi idővel született meg a baba?

Most csak ennyit, mert elég fáradt vagyok.

Puszi nektek - legyetek sokat a levegőn. Ildi

ui: az előző hozzászólásom elszállt most ennyire volt energiám. Bocsi
 
 


Hello. Igazából nem nagyon tudom, mik ezek a számok, asszem a méhnyakhoz van valami köze. Az én kiskönyvemben nincs 3000, csak 2000, meg van 2100 is. Szóval nem tudok segíteni, de a tesómat, mint hozzáértőt megkérdezhetem. Egyébként nagyon szorítok neked, remélem jól vagy. Mi nagyon jól vagyunk. Növögetünk és élvezzük a tavaszt. Puszi
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy eltűntem, de az én Rolcsi fiam hiper nyűgös Kép Kép Nem tudok tőle még főzni sem (akkor próbálok mindent, amikor alszik, de pl. porszívózni úgy sikerült, hogy a bal karomban őt cipeltem körbe a lakáson.Kép Éjszaka is van, hogy sikítva ébred, tehát gondolom a rágófoga jön, azért zizi a szentem! Ráadásul még apával sincs el, szóval kivagyok...

Ilidi én is drukkolok neked!!!! Kép Remélem jól vagy/tok Kép!!!

Borkaborka! Anna baba hogy van?

A húsvét nálunk nem egy nagy valami, leginkább a gyerkőcök élvezik a tojás keresgélést a fűben! Kép Tojást is festünk, meg sonkát főzök, de a locsolkodás csak szűk családi körben dívik nálunk!

Minden jót kívánok nektek!
Puszi: Évi
Ui: Megosztom veletek Rolcsikám egy fotóját! Kép
Kép

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Bocsi Ildi, de én sem tudom mit jelentenek ezek a számok, pedig ugye 3 gyerekes anyuka vagyok, de nekem sem írták soha sehovaKép

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik ezek a számok, csak a mi dokinknál vannak. A másik 2 terhességnél csak a 37-38 héten írták, most meg a 35 héten. Ezért kérdeztem, hogy mennyivel született utánna meg nektek a babóci, de ha nincs is ilyen szám akkor mindegy. Majd kibújik mikor ő akar.
Suliba már nem megyek a doki nem enged. Azt mondja kb 2 hét és meglesz a picilány, nem bírja ki ápr.30-ig.
Ma voltan ctg-n, de nem nagyon tudtak eredményt kicsiholni, mert a pici kimászott a műszer alol. Mire beállt volna megint megmozdult és kezdhették elölről. Az a pici amit sikerült az viszont jó - és ez a lényeg.

Borkaborka - ha megkérdeznéd megköszönöm.
Annácska is élvezi gondolom a sétákat, már nem kell beöltözni annyi ruhába.

Évi - milyen komolyan néz ki a cumi mögül. Remélem hamar kijön a fogacskája, mert szegények nagyon megszenvedik (meg persze a szülő is, hogy tehetetlen. Ez a fajta főzés/takarítás ismerős a nagyobbik 1.5 éves koráig hasfájós volt. Bármit csináltunk nem volt jó - semmi nem használt. Ez az időszak után kezdett el aludni éjszaka úgy ahogy.

Puszi nektek Ildi
 
 


Na szóval! A számok a külső és belső méhszájleletet mutatják. Az utolsó számjegyek lényegesek. Ha mindkettő nulla, akkor még zárva van mindkét méhszáj. Ha az utolsó előtti már nem nulla, akkor nyitva van a külső méhszáj. Ha pedig már az utolsó sem nulla, akkor nyitva van a belső is. szóval, ha neked nullák, az csak azt jelenti, hogy zárva vagy, de attól még elindulhat a szülés, elfolyhat a magzatvíz. Csak akkor elhúzódhat a vajúdás. Jobb, ha már nyitott méhszájjal megy az ember. Én is úgy jártam, hogy a szülés előtt egy héttel már nyitva voltam úgy, hogy észre se vettem. aztán amikor elindultak a fájások bementünk a kórházba és 4 és fél óra múlva megszületett Anna. De mire ezt írom,lehet hogy már túl is vagy rajta. Puszi
 


Szia Ildi!

Most már nagyon izgulok érted! KépKép Remélem jól vagytok!!!KépKép

Érdekes napközben még mindig rajtam lóg és irtózatosan nyűgös a drágám, de végre, végre átalussza az éjszakákat, remélem most már így is marad!!!! Kép

Olyan szép idő van, tudtam kicsit kertészkedni is! A nagy gyerökök is itthon vannak mától tavaszi szüneten! Aranyosak, segítenek a bőgőmasina körül Kép, de sokszor kiidegelnek, milyen butaságokon képesek összeveszni! Kép
A te gyerkőceid is szoktak butaságokon marakodni?

Borkaborka, hogy vagytok?

Puszi: ÉVi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok

Borkaborka - köszi a megkérdezést.
Pici lányod hogy van? És ti? Jön a jóidő itt legalábbis.

Évi - Rolcsinak jön a foga azért ilyen nyügi?
Nálunk csak csütörtöktől lesz tavaszi szünet jövőhét keddig.

A babóci jól van , bár már nem mozog olyan sokat mint eddig. Ma is voltan ctg-n az eredmény jó. Holnap megyek uh-ra, majd megírom mi volt.

A gyerekek sokszor olyan butaságon veszekednek, hogy tépem kínomban a hajam. Ilyenkor általába külön szobába küldöm őket.

Na most egyenlőre ennyit

Puszi Ildi

Ez a tegnapi hozzászólásom, de valahogy nem akart átmenni.

Ma voltam vérvételen jól megcsapoltak. Du megyek uh-ra.
Majd írok

Ildi
 
 


Megjöttem az uh-ról. Jelenleg 3100gr és 99% kislány.

Ildi
 
 


Szia Ildi!

Ez igen, szép nagy kislányKépKépKép

Örülök, hogy minden rendben veletek, csak így tovább! Kép
Sajnos csak sejtem, hogy a foga miatt olyan nyűgös a fiatalúr, remélem hamar elmúlik, mert már nagyon nehezen viselem Kép

Most én sem tudok többet írni, hulla vagyok!

Nagyon jó egészséget kívánok neked és a kicsilánynak, meg persze a nagyfiúknak is!KépKép

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Nagyon boldog húsvéti ünnepeket kívánok!
Kép
Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Nagyon Boldog Húsvéti Ünnepeket Kívánok Mindenkinek - és a lányoknak sok locsolót.

Ildi
 
 


Mi is jól vagyunk és mindenkinek jó pihenést az ünnepek alatt.
 


Sziasztok!

Csak egy gyors hozzászólás, mert tegnap jöttünk haza.
Megszületet a pici lány 3400gr - 51cm.
Majd próbálok csatolni képet is.

Puszi Ildi
 
 


Kép
 
 


Na ez elsőre sikerült. Íme a pici lány.
 
 


Drága Kicsi Dorina baba Kép!

A Jóisten hozott a földön kicsi angyal! Kép Szívből kívánok neked nagyon jó egészséget, édesanyádnak gyors regenerálódást, a büszke apukádnak nyugodt éjszakákat és az egész családnak SOK BOLDOGSÁGOT!!!!KépKépKépKépKép

Ildi Kép Szívből gratulálok, gyönyörűséges kislányodhoz!KépKép Remélem könnyű szülésed volt és ez a csodaszép picilány hagy téged sokat pihenni!!!!KépKép

Köszönöm, hogy megosztottad velem/velünk! Kép

Még egyszer minden jót kívánok nektek!KépKép

Évi

Ui: Várom, hogy megoszd velünk mindennapjaitok, persze csak ha engedi a 3 gyerkőc! Fiúk mit szólnak?

Kép

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Borkaborka - Hol vagy? Mi van veletek?

Évi - A szülés könnyű volt, ha egy kicsit szöszmötölök még otthon akkor ott születik meg. Az ügyeletesnél szültem (volna), ha odaért volna a szomszéd szobából - de így a szülésznőre hárult minden.

Nagyon jó baba eszik és alszik, ritkán vannak nyöszörgések és nyügisebb órák, de kibírható. Éjjel felkel enni, de büfi után rögtön vissza lehet tenni az ágyaskájába és alszik tovább.

Megyek vele minden felé - főként papirokat intézni és a Viktorért az iskolába.

A fiuk nagyon örülnek neki szedik ki a kezemből és puszilgatják.

Rolcsi foga , hogy áll? Nyügi még? És a nagyokkal mi a helyzet? Jól vagytok?

Ha jobb idő lesz találkozhatunk, mert járunk sokat anyósomékhoz (Paula utca)össze tudunk futni, ha neked is jó valamikor.

Puszi nektek Ildi

Borkaborka - írj te is mi van veletek - csak nem a kislány beteg?
 
 


Sziasztok! Nagyon örülök, hogy megszületett a pici lány, nagyon aranyos. Sok egészséget nektek és sok sok kitartást! Mi jól vagyunk, ma voltunk mérlegelni. Anna 9 hós múlt és 7030 gr. Nagyon kis madárcsonttú, de hát mi se vagyunk különbek, mindenesetre jó lenne ha hízna egy kicsit. Hihetetlen energia van benne, egy bomba, amit ha felhúznak reggeltől estig meg sem áll. Még jó, hogy egész éjjel alszik. Remélem megtartja e jó szokását. Utóbbi napjaim beárnyékolta az oltóanyagokikal kapcsolatos rémhírek. Én is patikában vettem az oltást, szerencsére mi jót kaptunk. De nagyon kiborított az ügy éa felháborítónak tartom. Felelős persze biztos nem lesz. Pedig a fa... át letépném azilletőnek vagy kikaparnám a szemeit és az összes rossz oltást belevágnám a seggébe!!!!!! Puszillak benneteket, vigyázzatok a lurkókra és magatokra.
 


Ildi!
Örülök, hogy könnyű szülésed volt és annak is, hogy ilyen jó kisbaba DorinaKép! Meglátod milyen más egy kislány (főleg két fiú után Kép)

Ügyes vagy, hogy ennyi mindent tudsz intézni egy babóval az oldaladon, de azért vigyázz magadra!

Benne vagyok a találkozóbaKép Majd beszéljük meg, hogy mikor!

Rolcsinak még nem bújt ki a fogacskája, de egy kicsit talán nyugodtabb Kép.

A nagyok jól vannak, mennek erdei iskolába (ettől kicsit féltem őket, főleg a leánykámat!!) Már nagyon várják a szünetet!

Továbbra is nyugodt, szép napokat nektek!KépKép

Borkaborka,
akkor te sem sokat pihensz ettől az örökmozgó kisleánytól Kép

Puszi: évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

BOcsi, hogy eddig nem írtam, de el voltam havazva.
Készültem a vizsgákra, a gép is rossz volt, ráadásul esküvőn is voltunk Lengyelországba. Az autót is lecseréltük az miatt is rohangáltunk.
Szóval nagyon összejött. Júli 8-tól meg magyünk Horvátországba nyaralni.

Évi - tali jó lenne nekem szinte bármikor jó, dobj egy sms-t erre a számra és megbeszéljük 0620-314-2808.
Rolcsinak kibújt a fogacskája? Vagy még mindig kinlódtok?
A nagyoknak milyen lett a bizi?

Borkaborka - veletek mi van. És a pici lánnyal? Biztos jó nagyot nőtt.

Most egyenlőre ennyit puszi nektek Ildi
 
 


Szia Ildi! :)

Olyan sokszor kerestelek, nem találtalak és egy ideje már nem is próbálkoztam: Örülök, hogy előkerültél! :)

Hogy vagytok? Dorina még mindig olyan jó baba? Hogy birod a strapát?

Én mostanság eléggé türelmetlen vagyok. Rolcsi folymatosan növeszti a fogacskáit, ezt már lassan megszokjuk. Viszont nagyon akaratos a drágám, elkezdte a dackorszakot, néha szörnyen tud viselkedni! :(
Ezt a nagymeleget pedig eleve is nehezen viseltem.

Milyen autót vettetek? (Mi is nagy autóvásárlásban vagyunk, kinőttük az előzőt :wink: ) Mi van a sulival?
Bátor vagy, hogy ilyen pindurral elindusz!! :)

Bizony, kisbabát várunk, most vagyok 12 hetes, januárra várjuk a pindurkát! :)

Fiúk, hogy vannak? Mennek táborba?

Remélem minden rendben!:)

Puszi: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Évi!

Csak kezdem az elejétől.

Dorina nagyon jó baba általában átalussza az éjszakát, max 1x kel fel, de akkor is 5 perc szopi után beájul.

Sokat jártam vele Szekszárdra vizsgázni, elég jól bírta az utat. Volt amikor végig fenn volt és nézelődött.

Egy Opel Vivarot vettünk - 9 személyes és nagyon szuper - megjártuk vele Lengyelországot is. Esküvőre mentünk amit nagyon élveztünk végre egy kis bulizás. Több éve nem voltunk táncolni sehol. 2 napos esküvő volt, igaz nem voltunk sokan (kb 60-an), de nagyon fullos volt. Minen családnak külön szállodai szoba bérelve és hogy ne is folytassam. Elmentunk libegőzni és bobozni is. Ott a libegő sokkal hosszabb mint a mienk felmegy a helyre. A bobpálya meg a hegyoldalon jön le.

A gyerekek közül csak a nagyfiú megy táborba, de majd csak augusztusban Balatonakalira. A kisebbik még kicsi és nem biztos, hogy bírnának vele. Majd talán jövőre.

Neked a gyerekek tábor ügyben , hogy állnak?

És ti mentek valahova nyaralni?

A bizi milyen lett? Nálunk a Balázsnak 4,3 a Viktornak csak szöveges értékelés van - az a magatartáson kívül jó.

Terveztétek a mostani pindurt? Biztos nagyon örültök neki. Lehet tudni, hogy mi lesz? - buta kérdés hogy lehetne már tudni ilyen picinél.

A meleget mi is nehezen viseljük, de járunk Délegyházára fürdeni ott elviselhető. Terhesen nem irigyellek végig az egész nyarat nem semmi.

Most sajna eléggé elromlott az idő, reméljük azért mikor megyünk Horvátországba nem a sátorban kell üljünk az eső miatt.

Rolcsikát sajnáloma fogacskája miatt, bizunk benne hamar túl lesz az egészen. Igaz akkor meg majd jön a pici és vele kezdődik előről.

Na most hirtelen ennyi, mert ma kicsit nyügibb a leányzó mióta felkelt. A talizás még él írtam telefonszámot, üzenj és megbeszéljük.

puszi Ildi


Borkaborka - hol vagy?
 
 


Szia Ildi!

Örülök, hogy jól vagytok és ilyen jó kisbaba Dorina! :)
Nem semmi, hogy már elindultok vele nyaralni, sőt a suliba is vitted, persze hova raktad volna?

Milyen 3 gyerkőccel? Van segítséged?

Sajnos most nem tudom mikor találkozhatnánk, mert össze-vissza vannak a napjaink, de esetleg megírhatnád mikor jöttök erre és megbeszéljük! Jó?

Terveztük a babót, bár kicsit később, amikor már Rolcsi nagyobb, de ő most akart jönni, mi pedig örülünk! :)

Most mennem kell.

Puszi nektek: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Évi!

Mi szinte minden héten 2x megyünk arra azért írtam elérhetőséget, hogy neked mikor jó.

A 3 gyerek nem gond szinte nem is érzem. A Balázs már nagyon önálló inkább a Viktorral kell foglalkozni jobban. A kislány az meg nagyon nyugis kisbaba (reméljük nem változik meg :) )

Gyerekek, hogy fogadták a tesó érkezését? Megmondtátok már nekik?

Majd rakok fel képet is, de a barátnőméknél van a lemez.

puszi Ildi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: